PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با لپ تاپ دل 1520(گرافيك به هم ميريزه)

dkhx2000
26-02-2008, 12:02
با سلام
من حدود يك ماهه كه يك لپ تاب دل inspiron 1520 گرفتم و از لحاظ قدرت و سرعت هم مشكلي نداره (مثلا بازي كرايسيس رو به راحتي اجرا مي كنه) مشخصات اون هم اينه :
گرافيك g force 8600gt
سي پي يو 2.2 با 4 مگ كش
رم 2 گيگ

حالا مشكل
اي لپتاپ بعضي از وقتا كه ويندوز رو بالا مياره وقتي كه مي خوايم يه بازي يا يه فيلم avi رو با اون اجرا كنيم گرافيك به طور كامل به هم مي ريزه يعني توي ويندوز xp بيشتر اينجوري مي شه كه رنگ ها از هم مي پاشه يعني مي شه رنگ 8 بيت ولي فيلمي رو كه پخش مي كنه هيچ مشكلي نداره ولي عكس ها و كلا ويندوز ديگه به هم ريخته

توي ويندوز ويستا اين مشكل خيلي بيشتره يعني تصوير به طور كل به هم ميريزه و رنگ به رنگ ميشه و بعد از چند ثانيه سيستم به طور كامل هنگ مي كنه و بعضي وقتا هم ميشه تا 5 بار كه لپتاپ رو روشن مي كنم اين مشكل پيش مياد (وقتي كه لپتاپ توي شارژ نباشه كه ديگه محشره حسابي حال آدم رو ميگيره)

ضمن اينكه بايوس هم آپديت كردم
كارت گرافيك هم جديد ترين درايورش رو گرفتم

ولي مشكل رفع نشده ولي به اندازه 10 درصد كمتر شده

ممنون ميشم اگه كسي يه راهنمايي كنه

REGISTERED USER
26-02-2008, 23:39
بایوس گرافیک رو آپدیت کردی ؟ مطمئنی فلش سری M رو ریختی نه چیز دیگه ؟

dkhx2000
28-02-2008, 10:30
اول از اينكه جواب دادين ممنون

خب من رفتم و اين دومين بار هست كه بايوس رو آپديت مي كنم و مطمعن هم هستم كه مدل درست رو انتخاب كردم

درايور گرافيك رو هم از سايتش گرفتم و اون رو نصب كردم ولي بازم درست نشد ولي اينكه بايوس گرافيك رو آپديت كنم (متوجه نمي شم ) چون فقط يه بايوس روي سايتش بود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اتفاقا بعد از اينكه بايوس همه آپديت شد سرعت شناختن قطعات وقتي كه سيستم روشن ميشه خيلي بيشتر شده و ديگه طول نمي كشه ولي بازم مشكل سر جاشه

يه سوال:
امكانش هست كه از مونيتور باشه چون وقتي كه به يه مانيتور وصل مي كنم ظاهرا ديگه اذيت نميكنه فقط يه بار گرافيكش به هم ريخت كه اونم خودش ريست شد و بعدش هم درست شد و ديگه اين اتفاق نيفتاد

يه سوال ديگه : اگه لپ تاب رو مستقيم به برق وصل كنم و بدون باطري استفاده كنم اشكالي داره
يا اگه موقع كار كردن در حالي كه باطري روي دستگاه هستش و به برق هم وصله باطري رو ازش جدا كنم يا بهش وصل كنم مشكلي پيش مياد

siyanor
28-02-2008, 11:18
ميشه بگي ايا در حالت عادي هم اين مشكل رو داري مثل موقعي كه داري با خود ويندوز كار ميكني (يا شايد هم game) دوست عزيز من ميگم اول فورمت كن (نميدونم اين كار رو كرديد يا نه )بعد اگه همين مشكل باقي موند احتمال داره (90%) كه ه مشكل داشته باشه يا اينك بوردت يه مشكلي داشته باشه كه بايد تعمير بشه ,,,,,,
راستى يه چكي هم رو رم بكن (ضرر نميكني ) در مورد باطري هم مشكلي به وجود نمياد

dkhx2000
28-02-2008, 22:14
دوست عزيز

روز اولي كه من اين لپ تاپ رو گرفتم همين مشكل رو داشته و بعد از او ن هم پارتيشن بندي رو عوض كردم ولي باز هم مشكل سر جاشه

اين مشكل هم موقع باز كردن چيزاي گرافيكي حتي بازيهاي دسكتاپي اين اتفاق مي افته

يه نفر مي گفت احتمالا گرافيكت uninstall ميشه ولي من امتحان كردم وقتي كه مي خواستم يه فيلم avi پخش كنم گرافيك اينجوري ميشه ولي فيلم رو به درستي نشون مي ده و حتي اون موقع هم گرافيك رو ميشناسه

يه احتمال كه خودم مي دم اينه كه احتمالا تقصير يكي از كابلهاي اتصال به مانيتور باشه چون وقتي كه به مانيتور وصل مي كنم ديگه اين مشكل پيش نمياد
فقط يه بار وقتي كه چند بار لب تاب اذيت مي كرد بلا فاصله وصلش كردم به مانيتور بار اول اذيت كرد و ريست شد ولي ديگه اذيت نكرد

حالا من بازم به مانيتور وصلش مي كنم و بيشتر امتحانش مي كنم

راستي يه چيز ديگه: من چند تا لپ تاپ دل هم ديدم كه اين مشكل رو داشتند

REGISTERED USER
01-03-2008, 01:02
ممکنه واقعا مشکل سخت افزاری داشته باشه ... باید بری نمایندگی عیب یابی و سرویسش کنن

مهدی پیک
06-03-2008, 10:30
با عرض سلام و خسته نباشید.یک سوال داشتم لب تاب من که مدل دل inspron 8600 میباشد پس از کار کردن با آن و خاموش کردن آن دیگر روشن نمیشود.لطفا مرا در مورد عیب احتمالی آن راهنمایی کنید

مهدی پیک
06-03-2008, 10:37
آیا ممکن است عیب مربو ط به باطری داخلی آن باشد

REGISTERED USER
06-03-2008, 14:10
با عرض سلام و خسته نباشید.یک سوال داشتم لب تاب من که مدل دل inspron 8600 میباشد پس از کار کردن با آن و خاموش کردن آن دیگر روشن نمیشود.لطفا مرا در مورد عیب احتمالی آن راهنمایی کنید

یعنی دکمه پاور رو میزنی و روشن نمیشه ؟

1- ممکنه باطری مشکل داشته باشه و نتونه توان لازم برای استارت سیستم رو بده (فشار نمیتونه تحمل کنه )

2- احتمالا دکمه پاور خاک گرفته و کثیف شده و درست کار نمیکنه ... سرویس میخواد