PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه لپ تاپ رو به كامپيوتر وصل كنيم؟؟؟

persia007
25-02-2008, 18:58
فايلهاي روي پي.سي رو چطوري بندازيم رو لپ تاپ؟؟؟
بوسيله كابل شبكه چطور ميشه؟؟؟

zero00
25-02-2008, 19:17
لطفا بیشتر توضیح بدهید

persia007
25-02-2008, 19:26
مي خوام فايلهاي روي كامپيوتر رو انتقال بدم به لپ تاپ.......... فقط هم يك كابل شبكه دارم.........

REGISTERED USER
25-02-2008, 23:10
خوب اول باید یه کابل کراس بسازی ... آماده اش دو متری تو بازار هست 1000 تومن ... یکی بخری راحت تری ...

برای این کار ۲ تا کامپیوتر روشن احتیاج دارید که مجهز به کارت شبکه باشند و یک کابل شبکه کراس و تنظیمات اولیه برای هر کدام از سیستم ها :

سیستم شماره ۱ - سیستم شماره ۲ برای آموزش بهتر نامگذاری میکنم.

در هر ۲ سیستم از My Computer / Propertise تب Computer Name را انتخاب کنید. حال اسم سیستم شماره ۱ و ۲ را به طوری انتخاب کنید که با هم فرق داشته باشد.
برای مثال : Pc1 و pc2
پس حواستون باشه اسم 2 کامپیوتر باید فرق داشته باشه !!
حالا توی همون قسمت کلید Change را بزنید تا بتوانید اسم Workgroup هر سیستم را هم تغییر دهید.
این بار اسم workgroup ها را مثل هم قرار دهید.
مثلا : conect
بازم تاکید می کنم اسم workgroup ها باید دقیقا مثل هم باشند.
خوب حالا Ok کنید و از این قسمت خارج شوید.
هر 2 سیستم درخواست Restart می کنند پس اجازه دهید سیستم ها ریست شود و مجددا راه اندازی شود.

حال سراغ شناسایی و آی پی دستگاه ها می رویم برای این کار آدرس زیر را دنبال کنید :
Control Panel / Networks Conections
حال بر روی Conection تنورک خود راست کلیک کنید و Propertise را انتخاب کنید.
توجه کنید که اگر کانکشن نتورک ندارید از طریق Add New Conection اقدام به ساخت کنید.
حال در پنجره باز شده Internet Protocol TCP/IP را انتخاب کنید و گزینه Propertise را بزنید. مانند شکل :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این کار را در هر 2 کامپیوتر انجام دهید. در پنجره باز شده شما باید آی پی های مشخص شده را برای هر سیستم وارد کنید پس قسمت Use The Following Ip Adress را فعال کنید :

سیستم شماره 1 :

Ip Adress : 192.168.0.1
Subnet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway : این گزینه برای سیستم اول باید خالی باشد.
حال در قسمت پایین Dns Server ها را تکمیل می کنیم :
Perefered Dns Server : 192.9.9.3
Alternate Dns Server : این قسمت هم خالی قرار دهید.

سیستم شماره 2 :

Ip Adress : 192.168.0.2
Default Gateway : 192.168.0.1
در قسمت Dns Server هم به این صورت :

خوب کار شناسایی و نتورک کردن تمام شد حالا باید به پوشه ها و فایل های خود قابلیت Share را بدهید تا در نتورک شما مشترک شود برای این کار به این صورت عمل کنید :

در یک درایو یک New Folder ایجاد کنید. بر روی آن راست کلیک کرده و سپس از تب Sharing گزینه های Share This Folder On The Network و Allow Network Users To Change My Files را فعال کنید و سپس Ok و بیرون بیایید. با این کار یک پوشه ایجاد کرده اید که بین 2 کامپیوتر مشترک است و فایل هایی که درون آن باشد در هر دو کامپیوتر قرار می گیرد مانند شکل :

در انتها در سیستم شماره 2 برای شناسایی و خواندن سیستم شماره 1 دستور زیر را در Start / Run وارد کنید مانند شکل :

این نکته را به یاد داشته باشید در ویندوز ویستا برای دستیابی به قسمت Run کلید های ترکیبی :
Win + R را بزنید.
خوب کار تمام است. حال اگه مشکلی بود در خدمتیم :11:

+ در ویندوز ویستا نیز همین پنجره هاست ولی مسیر دسترسی یکم متفاوته ... تنظیمات یکی هست

persia007
25-02-2008, 23:58
مرسي........ حدود يكي دو ساعت پيش مقاله‌اي تو گوگل پيدا كردم اما يه كم ناقص بود از روي اون PC رو به لپ تاپ وصل كردم... لپ تاپ با پي.سي ارتباط برقرار مي كرد، اما پي.سي با لپ تاپ نه.. ارور مي داد... تو قسمت Local Area Connection ، فايروال رو خاموش كردم درست شد ......
بازم ممنون از راهنمايي

shabzade
26-02-2008, 00:11
درود
با تشکر از توضیحات واقعاً کاملتون! واقعاً بدرد بخور بود.

REGISTERED USER
26-02-2008, 23:37
خواهش میکنم ... قابلی نداشت

huti_421
12-03-2008, 21:19
سلام دوست عزیز من تو خونمون سیستم اینترنت بیسیم برقرار کردم در نتیجه یه کارت شبکه ی بیسیم واسه پی سیم دارم حالا با استفاده از شبکه ی بیسیم میشه اطلاعات پی سیم رو به لپتاپ با سرعت بالا منتقل کنم ؟
حالا اگه میشه لطف کن یه توضیحی راجع به این مساله بهم بده
ممنون میشم
فعلا...

mashiat
16-04-2008, 00:53
تشکر . واقعا عالی بود .ممنونم

REGISTERED USER
16-04-2008, 17:23
سلام دوست عزیز من تو خونمون سیستم اینترنت بیسیم برقرار کردم در نتیجه یه کارت شبکه ی بیسیم واسه پی سیم دارم حالا با استفاده از شبکه ی بیسیم میشه اطلاعات پی سیم رو به لپتاپ با سرعت بالا منتقل کنم ؟
حالا اگه میشه لطف کن یه توضیحی راجع به این مساله بهم بده
ممنون میشم
فعلا...

بلی ... طریق راه اندازی وایرلس رو گفتم ... یکم بگردی توی یکی از تاپیک ها در مورد سوالات 1520 قبلا نوشتم

mashiat
18-04-2008, 00:44
سلام . ممنون از آموزش .

من تونتستم اطلاعات پی سی رو روی لپ تاپ داشته باشم و شیر شد . اما لپ تاپ شیر نمیشه و هیچی رو پی سی نشون نمیده . فایر وال رو هم خاموش کردم اما نشد !

REGISTERED USER
18-04-2008, 13:48
دوباره تنظیم کن باید بشه

tazevared2006
05-11-2008, 11:08
خوب اول باید یه کابل کراس بسازی ... آماده اش دو متری تو بازار هست 1000 تومن ... یکی بخری راحت تری ...

برای این کار ۲ تا کامپیوتر روشن احتیاج دارید که مجهز به کارت شبکه باشند و یک کابل شبکه کراس و تنظیمات اولیه برای هر کدام از سیستم ها :

سیستم شماره ۱ - سیستم شماره ۲ برای آموزش بهتر نامگذاری میکنم.

در هر ۲ سیستم از My Computer / Propertise تب Computer Name را انتخاب کنید. حال اسم سیستم شماره ۱ و ۲ را به طوری انتخاب کنید که با هم فرق داشته باشد.
برای مثال : Pc1 و pc2
پس حواستون باشه اسم 2 کامپیوتر باید فرق داشته باشه !!
حالا توی همون قسمت کلید Change را بزنید تا بتوانید اسم Workgroup هر سیستم را هم تغییر دهید.
این بار اسم workgroup ها را مثل هم قرار دهید.
مثلا : conect
بازم تاکید می کنم اسم workgroup ها باید دقیقا مثل هم باشند.
خوب حالا Ok کنید و از این قسمت خارج شوید.
هر 2 سیستم درخواست Restart می کنند پس اجازه دهید سیستم ها ریست شود و مجددا راه اندازی شود.

حال سراغ شناسایی و آی پی دستگاه ها می رویم برای این کار آدرس زیر را دنبال کنید :
Control Panel / Networks Conections
حال بر روی Conection تنورک خود راست کلیک کنید و Propertise را انتخاب کنید.
توجه کنید که اگر کانکشن نتورک ندارید از طریق Add New Conection اقدام به ساخت کنید.
حال در پنجره باز شده Internet Protocol TCP/IP را انتخاب کنید و گزینه Propertise را بزنید. مانند شکل :

این کار را در هر 2 کامپیوتر انجام دهید. در پنجره باز شده شما باید آی پی های مشخص شده را برای هر سیستم وارد کنید پس قسمت Use The Following Ip Adress را فعال کنید :

سیستم شماره 1 :

Ip Adress : 192.168.0.1
Default Gateway : این گزینه برای سیستم اول باید خالی باشد.
حال در قسمت پایین Dns Server ها را تکمیل می کنیم :

سیستم شماره 2 :

Ip Adress : 192.168.0.2
Default Gateway : 192.168.0.1
در قسمت Dns Server هم به این صورت :

خوب کار شناسایی و نتورک کردن تمام شد حالا باید به پوشه ها و فایل های خود قابلیت Share را بدهید تا در نتورک شما مشترک شود برای این کار به این صورت عمل کنید :

در یک درایو یک New Folder ایجاد کنید. بر روی آن راست کلیک کرده و سپس از تب Sharing گزینه های Share This Folder On The Network و Allow Network Users To Change My Files را فعال کنید و سپس Ok و بیرون بیایید. با این کار یک پوشه ایجاد کرده اید که بین 2 کامپیوتر مشترک است و فایل هایی که درون آن باشد در هر دو کامپیوتر قرار می گیرد مانند شکل :

در انتها در سیستم شماره 2 برای شناسایی و خواندن سیستم شماره 1 دستور زیر را در Start / Run وارد کنید مانند شکل :

این نکته را به یاد داشته باشید در ویندوز ویستا برای دستیابی به قسمت Run کلید های ترکیبی :
Win + R را بزنید.
خوب کار تمام است. حال اگه مشکلی بود در خدمتیم :11:

+ در ویندوز ویستا نیز همین پنجره هاست ولی مسیر دسترسی یکم متفاوته ... تنظیمات یکی هست

عكس هاي پستتون ديده نميشه ميشه بگيد تو قسمت آخر چي كار بايد بكنيم ؟؟؟

Ramin Khan
06-12-2008, 18:37
با تشكر از registered user
اطلاعات مفيدي رو قرار دادي
---------------------------------

tamimi987
09-12-2008, 13:40
با تشكر از registered user
مطالب بسیار مفید بود

amir_b16111
19-12-2008, 00:22
سلام.عکس های پستتون نیستن. اگه میشه دوباره بزارید یا قسمت شناسائی سیستم دوباره توضیح بدین.ممنون.

isbn84
24-02-2009, 19:08
سلام
عکس ها نیست میشه دستور قسمت run رو بگید...

mohammad3733
27-02-2009, 14:23
registered user توضيحاتت خوب بود اما توي ويندوز ويستا sharing and security فرق مي كنه براي دسترسي كامپيوتر مقابل بايد تنظيماتي انجام بدي، همچنين براي اجازه add & remove توي ويندوز ويستا بايد يك سري اجازه را فعال كني. فكر كنم بدوني چه جوريه! من وقت ندارم توضيح بدم اگه توضيح بدي بقيه استفاده كنن خوب ميشه با تشكر!

REGISTERED USER
27-02-2009, 16:35
اصلا بهتره یک تاپیک توی بخش شبکه سایت بزنیم و آموزش را اونجا بچه ها ادامه بدهند چون لپ تاپ به pc یا pc به pc و بالعکس هیچ تفاوتی نداره

مجتبي رضوي
05-09-2016, 07:48
سلام در گزينه ران چه دستوري بايد وارد كنيم تصويرش باز نميشه