PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امارات ابركامپيوتر جديد ساخت

mobin
24-02-2008, 18:30
سرويس اخبار خارجي ايتنا- مركز آموزش و تحقيقات عالي امارات متحده عربي يك ابركامپيوتر جديد راه‌اندازي كرد.

اين ابركامپيوتر كه ساختار آن بر پايه سيستم Blue Gene ساخت IBM طراحي شده، قابليت تحقيق و پژوهش در منطقه را تا چندين برابر افزايش مي‌دهد.

صنايعي از قبيل نفت، گاز، بانكداري و ... مي‌توند از اين ابر كامپيوتر استفاده كنند. توان اين ابركامپيوتر محاسبه 7/5 ترابايت محاسبه در ثانيه است.

befermatooo
28-02-2008, 21:37
دیگه بسته از بس این خبرها را شنیدم دارم به خود بودنم شک میکنم میگم نکنه این هم از سیاست ایرانه

عرب عرب عرب همونهایی که ایران در موردشون میگه

ما برترین کشور در خاورمیانه

نمیدونم

Pario
29-02-2008, 00:16
دیگه بسته از بس این خبرها را شنیدم دارم به خود بودنم شک میکنم میگم نکنه این هم از سیاست ایرانه

عرب عرب عرب همونهایی که ایران در موردشون میگه

ما برترین کشور در خاورمیانه

نمیدونم

عربها فقط پولشو دادن

اين ابركامپيوتر كه ساختار آن بر پايه سيستم Blue Gene ساخت IBM طراحي شده، قابليت تحقيق و پژوهش در منطقه را تا چندين برابر افزايش مي‌دهد.

bahareh_bus
05-03-2008, 17:46
عربها فقط پولشو دادن

دقیقآ

اینا حتی یه ماشین حساب هم نمی تونند بسازند!

pentoriko
05-03-2008, 18:02
دقیقآ

اینا حتی یه ماشین حساب هم نمی تونند بسازند!

منم تاييد ميكنم

persia007
07-03-2008, 22:28
اونا بلدن از پولشون چطوري استفاده كنن... ايران هم بياد يكي بسازه

piremard
08-03-2008, 17:00
عربها فقط پولشو دادن

خیر ، ساختار اولیه ارتباطی با سوپر کمپیوتر نهایی نداره :20:

bahareh_bus
10-03-2008, 08:33
خیر ، ساختار اولیه ارتباطی با سوپر کمپیوتر نهایی نداره :20:

میشه واضحتر صحبت کنید!
من که منظورتون رو نگرفتم.

piremard
10-03-2008, 20:51
میشه واضحتر صحبت کنید!
من که منظورتون رو نگرفتم.

عرض شود خدمت شما که این محصول که بنظرم محصول مرکز CERT امارات هست ساخته شده توسط مهندسین عرب می باشد
این مرکز " مرکز عالی تحقیقات کاربردی و آزمایشی " حدود 3 سالی بود که در این زمینه فعالیت داشت البته این مرکز ارتباط زیادی از نگاه ارتباطات علمی با شرکت ibm داشته اما فعالیت اونها بنظرم تنها با استفاده از مهندسان خودشون انجام شده
نایب رئیس این مرکز دکتر " طیب کمالی " هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بر خلاف نظر عمومی مردم ، اعراب در زمینه های بسیاری از نرم افزار و سخت افزار از ایران پیشرفته ترند
سالها پیش اعراب مسنجر عربی راه انداخته بودند که هنوز این تکنولوژی ساده در ایرانم نیست
در زمینه های کرک و هک هم برنامه نویسان عرب بسیار پیشرفته اند در سال گذشته کرکر های عرب نرم افزار آنتی کرک بسیار پیشرفته ی "دمیدا " را که تا اون زمان هنوز کرکر های کشورهای صنعتی پیشرفته هنوز کرک نشده بود ، را کرک کردند و خب پیشرفت نژاد مرز زبانی ندارد

Aminzikzak
10-03-2008, 23:37
خب به هرحال بعید هم نیست بین اینهمه مصرف کننده ی عرب ،چهار نفر هم رفتن خارج درس خوندن اومدن تو مملکتشون ابر رایانه ساختن ... یا تو ممکلکت خودشون درس خوندن ولی تو دانشگاهای خارجی. شما همه کشورهای عربی رو بررسی کنید ، میبینید که همشون مصرف کنندن ، افغانستان که دهاته حداقل از خودش تریاک داره ...
طی این چند سال اخیر از اون موقع که من خبرها رو روزانه مرور میکنم تا الان فقط یه بار شنیدم که دانشمندان صعودی همون عربستان یه دارویه ویروس نمیدونم چی رو کشف کردن و اینم که دومیش بود ...
اما به هرحال جای امیدواریه ، پیشرفت کشورای منطقه باید مارو خوشحال کنه ، به هرحال داریم با اینا سرو کله میزنیم...

Arman_Panda
13-03-2008, 17:44
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یک نگاه به key people بندازید بد نیست.