PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : منظوراز routher و ethernet چيه؟

hamid2006gh
24-02-2008, 15:48
با سلام خدمت دوستان
ميخواستم بدونم منظور از اصطلاحاتي مانند routher و ethernet كه در مودم هاي adsl به كار ميره چيه ؟
اگه كسي بتونه به طور خلاصه توضيح بده لطف كرده .

mamad_tk_pk
26-02-2008, 17:51
دوست عزيز
فكر مي كنم routher همون Router باشه ، منتها با غلط املائي .

C0nd@ct0r
27-02-2008, 01:25
سلام

مسیریاب دستگاه رایانه‌ای شبکه‌ای (یا یک رایانه) است که بسته‌های داده‌ را بر روی یک شبکه بهم‌پیوسته برای رسیدن به مقصدشان، هدایت می‌کند. به این فرآیند «مسیریابی» گفته می‌شود. مسیریابی در لایهٔ سوم مدل مرجع OSI (لایهٔ شبکه) رخ می‌دهد. مسیر یاب جهت اتصال دو یا چند شبکه محلی به هم یا اتصال چندین خط شبکه بزرگ به هم مورد استفاده قرار می گیرند.

اترنت(به انگلیسی: Ehternet) یکی از تکنولوژی های مبتنی بر Frame در شبکه های کامپیوتر برای شبکه های محلی (LAN) می باشد. این نام از مفهوم فیزیکی ether گرفته شده است. این تکنولوژی وضعیت سیم کشی و استانداردهای سیگنالینگ در لایه فیزیکی را معین می کند و همچنین قالبهای آدرسی همچون MAC آدرس در لایه Data likn . Ehternet به‌عنوان استاندارد IEEE802.3 شناخته می شود با ترکیب کابلهای زوج به هم تابیده برای اتصال نقاط انتهائی شبکه و فیبرنوری برای اتصالهای اصلی ( back bone ) سایت یک سطح گسترده ای از تکنولوژی LAN متصل از طریق سیم را پوشش می دهد. این تکنولوژی از دهه 1990 تاکنون بکارگرفته شده است و جایگزین استانداردهائی همچون Token ring ، FDDI و ARCNET شده است. در سالهای اخیر Wi-Fi و شبکه های بی سیم براساس استاندارد IEEE802.11 در خانه و ادارات کوچک شایع شده است و باعث تقویت Ehternet در نصب آن در مقیاسهای بزرگ‌تر شده است.

این از سایت ویکی بود.
البته خدم همشن را میدونم چون مدارک ccna,ccnp را دارم ولی یکمی حوصله میخواد

mamad_tk_pk
27-02-2008, 08:14
سلام

این از سایت ویکی بود.
البته خدم همشن را میدونم چون مدارک ccna,ccnp را دارم ولی یکمی حوصله میخواد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
350 هزار تومان ، درسته ؟؟:31:
خوب ديگه چه مدركهايي داريد ؟؟!! :31:

hamid2006gh
27-02-2008, 19:53
با تشكر از راهنمايي دوستان
اگه امكانش هست كاربردش رو هم بگيد خيلي ممون ميشم .چون توضيحات فوق تخصصي بود و من كه چيزي نفهميدم .فقط ميخوام بدونم آيا مودمي كه با اين ويژگيها بخرم به دردم ميخوره ؟

Actros
27-02-2008, 23:17
ethernet همون پرت lan هست
شما مودمی که میخری 1 پرت ethernet داشته باشه حداقل
adsl2+ethernet router

C0nd@ct0r
28-02-2008, 01:28
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
350 هزار تومان ، درسته ؟؟:31:
خوب ديگه چه مدركهايي داريد ؟؟!! :31:
دوست عزیز من خارج از ایرانم.:31:
مدارک دیگر :