PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا مخابرات لیست لینک ها و سایت ها را ذخیره (لاگ) میکند؟ در مورد کاربران Adsl چطور؟

bugsboney
23-02-2008, 21:09
سلام به همگي دوستان.
من يک سوال دارم که فکر ميکنم خيلي از کاربراي ديگه هم داشته باشن. سوال من اينه:
1. آيا در حال حاضر ISP ها ليست لينک ها و سايت هاي مراجعه شده توسط کاربران را لاگ (ذخيره) ميکند؟ اگر پاسخ مثبت است براي چه مدتي؟
2. آيا کاربران در مورد کاربران Adsl هم ISP لينک ها و سايت هاي مشاهده شده را لاگ ميکند؟ آيا مدت نگهداري لاگ هاي کاربران Adsl بيشتر از سرويس هاي ديگر اينترنتي است؟
3. آيا در بين کاربران اينترنت، کاربراني که از سرويس هاي ويژه (سرويس هايي که نياز به مجوز دارد. مثلا سرويس Adsl با سرعت هاي بيشتر از 128)، براي مثال از اينرتنت با سرعت 512 استفاده ميکنند، با توجه به اينکه تعداد آنها کمتر از کاربران معمولي است
از نظر نگهداري لاگ ها(رکوردهاي ذخيره شده)، تحت حساسيت بيشتري نسبت به کاربران معمولي اينترنت هستند؟
يعني مثلا آيا ISP لاگ هاي اين کاربران را براي مدت بيشتري نگهداري ميکند و يا آيا مثلا آنها را بطور موردي بررسي ميکند؟

التبه به اين پرسش در سطح وب پاسخ هاي مختلف و متفرقه اي داده شده. فکر ميکنم بهتره که در اين مورد در اين تاپيک بطور مفصل تر و دقيق تر بررسي کنيم. از همه عزيزاني که زحمت ميکشند و پاسخ ميدهند پيشاپيش تشکر ميکنم.
منتهي يک خواهش دارم. در صورت امکان تنها عزيزاني پاسخ بدهند که در اين مورد اطلعات موثقي دارند. خصوصا دوستاني که در Isp ها مشغول به کار هستند.
با تشکر از همه شما.

mamad_tk_pk
26-02-2008, 17:58
سلام دوست عزيز
تا آنجايي كه من مي دانم ، مخابرات اصلا نقشي در اينترنت و كاربران اينترنت ندارد .
و همه چيز به Isp ها مربوط مي شود .
و به گفته ي خودشان اصلا هم با اينكه چه كاربري به چه سايتي مي رود ، هيچ كاري ندارند .
ولي از خيلي از دوستانم شنيده ام كه پارس آنلاين سايت هاي ديده شده توسط كاربران خود را لاگ و برسي مي كند .
و اگر از روي اين فكر مي كنيد كه ف ي ل ت ر ي ن گ مربوط به مخابرات است بايد بگويم كه نه ، به اين صورت نيست .
ف ي ل ت ر ي ن گ سايت ها در ايران يك سازمان جدا دارد كه شماره ي اين سازمان بارها در تلوزيون اعلام شده است .
كه مي گويند اگر ما به اشتباه سايتي را ف ي ل ت ر كرده ايم ، با ما تماس بگيريد .

bugsboney
26-02-2008, 21:06
سلام دوست عزيز
تا آنجايي كه من مي دانم ، مخابرات اصلا نقشي در اينترنت و كاربران اينترنت ندارد .
و به گفته ي خودشان اصلا هم با اينكه چه كاربري به چه سايتي مي رود ، هيچ كاري ندارند .
ولي از خيلي از دوستانم شنيده ام كه پارس آنلاين سايت هاي ديده شده توسط كاربران خود را لاگ و برسي مي كند .
و اگر از روي اين فكر مي كنيد كه ف ي ل ت ر ي ن گ مربوط به مخابرات است بايد بگويم كه نه ، به اين صورت نيست .
ف ي ل ت ر ي ن گ سايت ها در ايران يك سازمان جدا دارد كه شماره ي اين سازمان بارها در تلوزيون اعلام شده است .

سلام.
mamad_tk_pk عزیز، از پاسخی که دادی تشکر میکنم. ولی فکر میکنم که من نتونستم منظورم رو خوب برسونم. منظور من لاگ بود نه لاک. همون طوری که میدونید لاگ کردن یک اصطلاح به این معنیه که اطلعات مربوط به کاربران از جمله لیست لینک ها و سایت هایی که به آن مراجعه کرده است را ذخیره بکنند. منظور من از لاگ همان log است.

mamad_tk_pk
26-02-2008, 22:05
سلام دوست عزيز

دوست من
من منظور شما رو بدرستي درك كردم ولي گفتم شايد فكر كنيد كه فيل تر اينگ براي مخابرات است كه گفتيد مخابرات .
و لاگ كردن رو در اول نوشتم
دقت كنيد

Xbox360
26-02-2008, 22:40
به مخابرات که ربطی نداره ولی یادمه یه زمانی پارس آنلاین اینکارو میکرد ولی الان رو نمیدونم

reza2pars
26-02-2008, 23:03

hsj110
26-02-2008, 23:08
سلام دوستان
خسته نباشید

سوال من اینه .. دوستانی که پ--- رو---ک--س - ی استفاده میکنند یا اکانت v-p--n دارند .

اگر isp یا مخابرات اگر بخواهد این کار را بکند و آرشیو کند . باز هم این امکان برای آنها وجود دارد ؟

ممنون:10:

bugsboney
26-02-2008, 23:12
دوست من
من منظور شما رو بدرستي درك كردم ولي گفتم شايد فكر كنيد كه فيل تر اينگ براي مخابرات است كه گفتيد مخابرات .
و لاگ كردن رو در اول نوشتم
دقت كنيد

باز هم از mamad_tk_pk واسه پاسخش ممنونم. ممنون میشم بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن.

mamad_tk_pk
27-02-2008, 08:03
به مخابرات که ربطی نداره ولی یادمه یه زمانی پارس آنلاین اینکارو میکرد ولی الان رو نمیدونم

اي ووووووووووووو
اين همونه كه من گفتم كه .
البته در 1 خط :46: