PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلاهبرداري جديد همراه اول:اس ام اس لاتین؛ گران و اس ام اس فارسی، ارزان شد!!

hessam_sz
23-02-2008, 15:50
با تصويب دولت، SMS لاتين گران، و پيامك فارسي ارزان شد.

به گزارش ایتنا، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جريان يك نشست خبري، از تغيير تعرفه پيامك تلفن همراه اول از تيرماه سال آينده خبر داد.

به گفته محمد سليماني، با تصويب تعرفه‌هاي جديد پيامك همراه اول در هيئت دولت، اين تعرفه به زودي دونرخي خواهد شد.

به گفته وزير ارتباطات، اين تعرفه‌ها كه از تير ماه سال آينده براي مشتركان همراه اول اعمال خواهد شد شامل تعرفه يام‌كوتاه‌هاي لاتين و فارسي به صورت جداگانه خواهد شد.

بدين ترتيب تعرفه هر پيامك با حروف لاتين از 147 ريال به 222 ريال افزايش مي‌يابد و تعرفه هر پيامك با 60 كاراكتر فارسي از 147 ريال به 89 ريال كاهش يافته است.

پيش از اين سازمان بازرسي كل كشور و سازمان تنظيم مقررات راديويي بر كاهش تعرفه پيامك تاكيد كرده بودند، اما مجموعه مخابرات و وزارت ارتباطات در مقابل اين تذكر قانوني مقاومت مي‌كردند.

در هر صورت باز پیامک هزینه اش کاهش نیافته است چون در پیامک فارسی تعداد کاراکتر بر خلاف لاتین که 160 عدد بود 60 عدد می باشد پس با این تعرفه جدید لاتین که گران شده است و فارسی هم کمی جزئی کاهش پیدا کرده است در حالیکه باید ابتدا تعداد کاراکتر فارسی 150 می شد همانند لاتین بعد هزینه ان کاهش پیدا می کرد

apoosh
23-02-2008, 16:25
اینها دیگه چه پرروهایی هستند. چه جوری روشون می شه اینکار را بکنند!!! حالا اومدیم و طرف گوشیش اصلا فارسی نداشت.چه گناهی کرده که مجبوره پول اضافه بده.ای لعنت به....!

cell_phone
24-02-2008, 20:00
سلام دوستان
این سیاست یک نکته ی انحرافی داره چون همونطور که می دونید پیامک به فارسی
تعداد کارکتر بیشتری نیاز داره و البته منکه محاسبه نکردم اما شاید به همون قیمت
انگلیسی در بیاد
مرگ بر ستمگران:27:

musa
24-02-2008, 20:11
سلام دوستان
این سیاست یک نکته ی انحرافی داره چون همونطور که می دونید پیامک به فارسی
تعداد کارکتر بیشتری نیاز داره و البته منکه محاسبه نکردم اما شاید به همون قیمت
انگلیسی در بیاد
مرگ بر ستمگران:27:

در صورتي كه از حروف فارسي اضافه بشه پارت هاي اون هم ميره بالا و همين مورد باعث ميشه ما پول چند تا sms رو براي يك پيام بديم:41: در حالي كه با لاتين خيلي بصرفه تر هست .

armin-radin
24-02-2008, 22:40
عجب گیری کردیماا

amin-se
25-02-2008, 01:20
این صفحه پست های دیگه ای هم داشت ... کجا رفتن ؟؟
من پست داده بودم اینجا ، نقل قول هم بود ، کوشش پس ؟؟

H M R 0 0 7
25-02-2008, 08:09
این صفحه پست های دیگه ای هم داشت ... کجا رفتن ؟؟
من پست داده بودم اینجا ، نقل قول هم بود ، کوشش پس ؟؟

مال شما اينجاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rezahp2
25-02-2008, 08:28
تمام فکروذکرشون چاپیدن مردم بدبخته!!

mehdi_vsgh
25-02-2008, 10:13
وزیر ارتباطات خبر داد : افزایش قیمت پیامک

5 اسفند 1386 - ای تی ایران - وزیر ارتباطات در جلسه مطبوعاتی امروز خود از افزایش قیمت پیامک انگلیسی به 222 ریال خبر داد.

محمد سلیمانی در این جلسه گفت: در راستای فرهنگسازی و تشویق مردم به استفاده از پیامک فارسی قیمت پیامک انگلیسی از تیرماه سال آینده از 147 ریال به 222 ریال افزایش می یابد.

وی همچنین گفت : قیمت پیامک فارسی از 147 ریال به 89 ریال کاهش می یابد.

وزیر ارتباطات درباره عدم پشتیبانی بسیاری از گوشی های تلفن همراه از فونت فارسی گفت که شرکت ارتباطات سیار در حال رفع این مشکل است و به زودی برای همه گوشی ها فونت فارسی آماده می شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد که از وزارت بازرگانی درخواست شده اجازه ورود به گوشی هایی را بدهند که از فونت فارسی پشتیبانی می کنند.

محمد سلیمانی همچنین درباره تعداد کاراکترهای محدود پیامک فارسی که عملا هر پیغام مشترک را به دو اس ام اس و بیشتر تبدیل می کند گفت مهندسان شرکت ارتباطات سیار مشغول تهیه نرم افزاری هستند که این مشکل را رفع کند

اخه ینی چی؟؟؟؟؟

شاید من دلم نخواد اس ام اس فارسی بفرستم!!!
بابا با کیبورد کوچیک گوشی چطوری میشه اینکارو کرد؟؟
حروف فارسی 33 هستش ول انگلیسی 26تا....
خوب انگلیسی راحت تره دیگه

از طرفی معلوم نیست که کی میخوان اون موارد را ایجاد کنن!!(مثلا گوشیهای قدیمی اخه چطوری میشه روش فونت فارسی ریخت؟؟)
حتما 20-30 ساله دیگه که حسابی مردم را مورد لطف خودشون قرار دادن تازه شروع به برنامه ریزی میکنن

چی بگم که :
از ماست که بر ماست

amin-se
25-02-2008, 12:58
نمیدونم چی بگم !!!

enimonte
25-02-2008, 13:24
واقعا خجالت نمیکشند.شده مملکت دزدها.یکی نیست بگه اخه دزدی تا کی؟؟؟

yoosef_st
25-02-2008, 13:35
واقعا متاسفم. کشورهای دیگه چطور برای استفاد از زبون خودی فرهنگ سازی میکنن و ما چطوری. تازه ایجوری که پ ژ چ گ نداره. اگر بخوایم اینا رو استفاده کنیم باید چکار کنیم؟

alireza fatemi
25-02-2008, 15:33
بعد میگن ایران مهد تمدن و فرهنگ واند حمایت از حقوق بشره از یه طرف کاری که یونانی ها 2400 سال پیش با سقراط کردن حالا دارن با مردم میکنن از یه ترف دیگر هم بجای این که مردم تشویق به فارسی نوشتن کنن یه کاری می کنن که یه چیزی بهشون به ماسه

aydin_eb7777
25-02-2008, 21:16
سلام دوستان.
مدونید این چه سیاستیه؟
همون سیاستی که اول گفتن اتوبوسهای سریع السیر را برای راحتی مردم می زاریم که فقط در چند ایستگاه به خصوص توقف می کنه و مل را سریع می رسونه بنابراین باید هزینه بیشتری بدی ولی بعد از دو ماه تمام اتوبوسها به همون قیمت سریع السیر می شه و در مرحله بعد اتوبوس سریعالسیر حذف می شه فقط یا این تفاوت که قیمت بالا رفته :)
یا همین مترو که تو بوق کردن هر کس به مقدار مسافتی که طی می کنه پول میده و بعد از مدتی بلیت 200 تومنی گذاشتن که می گن دو ترفست ولی به هر حال شما باید بخرید حتی اگر یک ایستگاه برید :)
می بینید چه با انصافن؟؟
عدالت یعنی همین :)

IceLord
25-02-2008, 21:35
نمیدونم چی بگم !!!

100% تائید میشه!!!!

B L A S T E R
25-02-2008, 21:50
به خدا من اصا نمیتونم فارسی تایپ کنم.بعدش خیلی از گوشیا فارسی ندارن.

hessam_sz
25-02-2008, 22:18
در حالي كه ابتداي هفته جاري محمد سليماني وزير ارتباطات خبر كاهش تعرفه پيامك فارسي همراه اول همزمان با افزايش تعرفه پيامك لاتين از سال آينده را اعلام كرد، روز گذشته يكي از مسوولان شركت ارتباطات سيار اجراي همزمان دو طرح را مشروط اعلام كرد.

به گزارش فارس، وزير ارتباطات در ابتداي هفته جاري اعلام كرد كه با تصويب دولت تعرفه پيامك همراه اول بصورت فارسي از 142 به 89 ريال كاهش خواهد يافت و تعرفه پيامك لاتين نيز افزايش مي يابد.

حال با وجود ابهام در اين مصوبه كه به نوعي خدشه‌دار كردن موضع مجلس است، اين سخنان در حالي مطرح مي‌شود كه عباسعلي ابوالفضلي مدير كل روابط عمومي شركت ارتباطات سيار روز گذشته اعلام كرد: " افزايش تعرفه پيامك لاتين تير ماه سال آينده همزمان با كاهش تعرفه پيامك فارسي اجرايي نمي‌شود."

وي گفته است: " افزايش تعرفه پيامك‌هاي لاتين سال آينده ، تنها در صورتي اجرايي مي‌شود كه مشتركان از زبان فارسي در ارسال پيامك استفاده نكنند."

ابوالفضلي تأكيد كرده است كه افزايش تعرفه پيامك لاتين همزمان با كاهش تعرفه پيامك فارسي اجرايي نمي‌شود و اگر مشتركان از زبان فارسي براي ارسال پيامك استفاده كنند، عملاً هيچ‌گاه قيمت پيامك لاتين افزايش پيدا نخواهد كرد.

حال در ديگر سو وفا غفاريان مرد شماره دو وزارت Ict در آخرين مصاحبه با پايگاه خبري مخابرات گفته است كه مصوبه هيات دولت در زمينه كاهش نرخ پيامك فارسي به 89 ريال، موثرترين اقدام در زمينه حمايت از خط و زبان فارسي بوده و صرفه‌جويي اقتصادي نيز براي مردم در پي دارد.

hessam_sz
25-02-2008, 22:23
يکي از بينندگان «تابناک» با ارسال پيامي درباره تغيير قيمت پيامک نوشت: چند روزي است خبر از تغيير تعرفه پيامک مي‌رسد. گويا تصميم بر اين است که قيمت پيامک انگليسي (پينگليش) از 14 به 22 تومان افزايش و پيامک فارسي (عربي) از چهارده به هشت تومان کاهش يابد.

در نگاه نخست، اين اقدام شبيه يک حرکت فرهنگي براي تشويق مردم به استفاده از حروف فارسي در فرستادن پيامک است، اما اندکي درنگ کنيم:
1ـ در پيامک‌هاي به زبان انگليسي براي هر کاراکتر يک بايت (8 بيت) اختصاص داده شده، در حالي که در پيامک زبان فارسي (عربي) به دليل نياز به ايجاد يک کد قابل فهم براي سيستم‌هاي کامپيوتري(0 و 1)، دو بايت مورد نياز است. نتيجه اين‌که تعداد کاراکتر مجاز براي نوشتن يک پيامک با حروف انگليسي، 150 و تعداد کاراکتر مجاز براي نوشتن يک پيامک با حروف عربي، 75 است.

يک مثال: براي فرستادن پيامکي هشتاد کاراکتري، به‌کارگيري حروف عربي نيازمند پرداخت هزينه دو پيامک (16=2‍‍‍‍‍×8) است، در حالي که اين تعداد کاراکتر با حروف انگليسي همچنان در محدوده يک پيامک جاي گرفته و با تعرفه جديد 22 تومان هزينه خواهد داشت. با تعرفه‌هاي پيشين، همين پيامک به زبان عربي 28=2×14 و به زبان انگليسي چهارده تومان هزينه در پي داشت.
پس مي‌بينيد که در برخي شرايط، هزينه فرستادن پيامک عربي، گرانتر از پيامک انگليسي تمام مي‌شود.

2ـ در هيچ کدام از گوشي‌هاي تلفن همراه موجود زبان فارسي وجود ندارد و نوشتن يک پيام فارسي با الفباي عربي (که حروف پ، چ، ژ و گ در آن وجود ندارد) مشکل است.
3ـ در گوشي‌هاي قديمي‌تر (مثل گوشي خود من) تغيير زبان تنها در محيط نوشتن پيامک ممکن نيست و زبان کل گوشي تغيير مي‌کند که اين نيز مشکلات بسياري در استفاده از ديگر امکانات گوشي (دفتر تلفن، يادداشت‌ها، ...) به دنبال دارد.

اين‌ها نکته‌‌هايي بود که به خاطر نويسنده رسيد و البته آگاهان امور به هنگام گرفتن چنين تصميمي، حتما اين موارد و موارد گفته نشده را در نظر داشته‌اند. پس خواهشمندم که چگونگي توجيه اين مسائل را هم بياوريد.
با سپاس
کاربر شبکه تلفن همراه مخابرات (اپراتور اول)

golmohammadi
25-02-2008, 22:52
واقعا كه !!!!!!!!
ديگه شورشو دراوردند
اين مردم بيچاره مگه چه گناهي كرده اند
هيلي از گوشيها فونت فارسي نداره
تازه فرض كنيم داره با 33 حرف ميشه راحت نوشت يا با 26 ؟
با اين كار ميخواهند مثلا زبان فارسي را گسترش بدند در حالي كه همه از فارسي زده ميشند...
ولي اوني كه مشخص هست گرونتر كردن تعرفه هست كه خدا را شكر كم نميارند
خوبه كه من ايرانسل دارم . قبلا خيلي ضايع بود و اصلا آنتن نميداد اما الان مشكلاتش درست شده
تنها چيزي كه ميتونم بگم اينه كه خدا رحمتمون كنه ...

SonyEricsson
25-02-2008, 23:38
واقعا نام تايپيك برازنده اين شركت هست!!!
منم 20 ميليون مشترك داشتم هر جوري ميخواستم مانور ميدادم!! بريم ايرانسل ....

shazdeh23
26-02-2008, 02:08
خدا نکنه یک مرکز دولتی توی ایران متوجه بشه که مردم از یه چیزی خوششون اومده.
اونوقته که میادو پوست مردم رو میکنه. حالا به هر طریقی شده....
تنها راهش اینه که مردم زدن پیامک رو بیخیال بشن!!!!! تا مخابرات از خر شیطون بیاد پایین
چون مخابرات الان میدونه اگه بگه هر پیامک 100 تومان؛ باز هم مردم صداشون در نمیاد و به زدن Sms ادامه خواهند داد!
یا حق

Talabkar
26-02-2008, 02:22
دوستان يه ايرانسل بگيريد راحت
يه طرح قرمز هم فعال كنيد دونه اي 4 تومن بديد

H M R 0 0 7
26-02-2008, 18:03
فكرشو بكن اس ام اس كه براشون مفت تموم ميشه و حتي يك قرون هم هزينه نداره رو به ملت 22 تومن قالب كنن.
البته حقم دارن بنده خداها.اينقدر مشترك گرفتن خارج از ظرفيت كه اگه قيمت اس ام اس رو پايين بيارن و مثلا نصف كنن، مي ترسن حجم اس ام اس هاي ارسالي دوبرابر بشه و شبكشون به كل بخوابه و همين چهار تا مسيجي كه به درستي ميرسه هم نرسه.

Nabakhshoode
26-02-2008, 18:45
سلام دوستان.
مدونید این چه سیاستیه؟
همون سیاستی که اول گفتن اتوبوسهای سریع السیر را برای راحتی مردم می زاریم که فقط در چند ایستگاه به خصوص توقف می کنه و مل را سریع می رسونه بنابراین باید هزینه بیشتری بدی ولی بعد از دو ماه تمام اتوبوسها به همون قیمت سریع السیر می شه و در مرحله بعد اتوبوس سریعالسیر حذف می شه فقط یا این تفاوت که قیمت بالا رفته
یا همین مترو که تو بوق کردن هر کس به مقدار مسافتی که طی می کنه پول میده و بعد از مدتی بلیت 200 تومنی گذاشتن که می گن دو ترفست ولی به هر حال شما باید بخرید حتی اگر یک ایستگاه برید
می بینید چه با انصافن؟؟
عدالت یعنی همین

خیلی قشنگ گفتی ! دقیقا همین سیاست رو دارن ! و اینو خوب میدونن که قیمتی که بالا بره دیگه پایین بیا نیس تو این مملکت !
هر دفه یه چیزی رو برای پر کردن جیبشون استفاده میکنن ! یه دفه گسترش زبون فارسی ! یه دفه گسترش دین ! یه دفه اعتقادات ملی ... آخرشم که همه ی اینارو نابود کردن و هیچ راه و بهونه یی واسه پول در آوردن نداشتن چیو میخوان قربانی کنن ؟؟
خیلی متاسفم !

behzady2002
26-02-2008, 20:26
خیلی قشنگ گفتی ! دقیقا همین سیاست رو دارن ! و اینو خوب میدونن که قیمتی که بالا بره دیگه پایین بیا نیس تو این مملکت !
هر دفه یه چیزی رو برای پر کردن جیبشون استفاده میکنن ! یه دفه گسترش زبون فارسی ! یه دفه گسترش دین ! یه دفه اعتقادات ملی ... آخرشم که همه ی اینارو نابود کردن و هیچ راه و بهونه یی واسه پول در آوردن نداشتن چیو میخوان قربانی کنن ؟؟
خیلی متاسفم !

واي به روزي كه واسه پر كردن جيبشون فرهنگ شهادت رو بخوان ترويج كنن!! فكر روزي كه هر كسي در راه اسلام شهيد بشه تا خانوادش از نظر مالي تامين بشه ... داريم نزديك ميشيم. چه كلمه ي قشنگيه اين شهادت در راه خدا ولي واقعا در چه راهي ميميرن؟؟ يخورده فكر كنيم!!!

Šepehr
26-02-2008, 20:56
همراه اول = همراه جیب مردم!

golmohammadi
27-02-2008, 00:03
ولي بدون تعارف ميگم
ايرانسل بهتره

Ice Star
27-02-2008, 02:01
خدا رحم کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

persia007
27-02-2008, 11:07
نگا اين كنيد چندتا غلط املايي داره........ اين به ما ميگه فارسي رو پاس بداريد.........

سلام دوستان
از نظر من كار خوبي كردن از اين به بعد فارسي مي نويسم تا يك زبان يادمون نره 2 فارسي نوشتنم بهتر بشه
اصلان كالان ايراني نوشتن بهتر
يه حال هواي ديگه داره
من شخصن وقتي به نوشته هاي ايراني نگه مي كنم توي موبال دوست دارم بخونم ولي نوشته خارجي رو نمي تونم بخونم
در كل خيلي خوب
پارسي رو پارس بداريم

persia007
27-02-2008, 11:10
خيلي ها گوشيشون زبان فارسي نداره......اونا چي؟؟؟
مثل خودم... اما سيم كارتم ايرانسله..... چش همراه آخر دراد

hermione
27-02-2008, 14:40
سکه دو رو داره بعد از مدتی اون روی سکه ایرانسل هم رو میشه . مشکل ما بر سر سادگی خودمونه که فکر می کنیم ایرانسل با همراه اول یا همراه اول با ... فرق می کنه در صورتی که اگر بیشتر تفکر کنیم می فهمیم سر و ته یه کرباس هستن .

H M R 0 0 7
27-02-2008, 15:05
سکه دو رو داره بعد از مدتی اون روی سکه ایرانسل هم رو میشه . مشکل ما بر سر سادگی خودمونه که فکر می کنیم ایرانسل با همراه اول یا همراه اول با ... فرق می کنه در صورتی که اگر بیشتر تفکر کنیم می فهمیم سر و ته یه کرباس هستن .

اين حرفو قبول ندارم.
ايرانسل تقزيبا يك شركت اونور آبيه كه متاسفانه به زور تهديدات مجبور شده بعضي از خدماتشو شبيه همراه اول كنه.

aydin_eb7777
29-02-2008, 13:19
امیدوارم مدیران ارشد این پست را بخوانند.

برای شنا کردن در جهت مخالف آب جرات می خواد و گر نه هر ماهی مرده ای هم می تونه موافق جهت آب شنا کنه. (دکتر علی شریعتی )

این را قبلش گفتم به این خاطر که:
من پستی داده بودم راجع به سیاست غلط همراه اول ولی حذفش کردن.
یک پست دیگه داده بودم در جواب توهین مسئولان که اونم اخطار دادن که من توهین کردم. و دخل پست را آوردن.
من نمی ترسم.
لطفاً منت نذارید سر من و اگر دوست دارید این آی دی من را پاک کنید.
با تشکر و درود به تمامی ایرانیهای پر قدرت که زیر بار ظلم نمی روند.
خدا نگه دار.

punisher 007
29-02-2008, 13:25

برای شنا کردن در جهت مخالف آب جرات می خواد و گر نه هر ماهی مرده ای هم می تونه موافق جهت آب شنا کنه. (دکتر علی شریعتی )

یک پست دیگه داده بودم در جواب توهین مسئولان که اونم اخطار دادن که من توهین کردم. و دخل پست را آوردن.
من نمی ترسم.
خدا نگه دار.
موافقم:10::21:

aydin_eb7777
29-02-2008, 15:00
ممنون Punisher 007 عزیز
امیدوارم تو زندگیت همیشه موفق باشی.

hessam_sz
01-03-2008, 18:42

من نمی ترسم.
خدا نگه دار.

شما به ايراني ها اهانت كردي شما اگر ايراني بودي اون حرف ها رو نميزدي.
يادته كه چي گفته بودي؟
من خودم با پست شما مخالفت كردم و خواهش كردم مديران حذفش كنند.

sia0368
01-03-2008, 18:59
شما به ايراني ها اهانت كردي شما اگر ايراني بودي اون حرف ها رو نميزدي.
يادته كه چي گفته بودي؟
من خودم با پست شما مخالفت كردم و خواهش كردم مديران حذفش كنند.
مگه چی گفته بود؟

hessam_sz
02-03-2008, 10:55
مگه چی گفته بود؟

خوب نميشه بگم اگر منم بگم ميشم مثل خودش.حتي تكرار اين حرف هم صحيح نست همينقدر بدون كه ايراني ها رو به سگ تشبيه كرده بود.

altavisa
02-03-2008, 13:16
چون هر کارکتر فارسی برابر با حدود 2.5 کارکتر انگلیسی و تعداد حروف فارسی 36 و انگلیسی 26 بخاطر همین خر همان خر است پالانش عوض شده اگر یک جمع و ضرب ساده انجام بدین متوجه حرکت این کلاه بردار حرفه ای می شویم فقط حیف از قیمت کارکتر های انگلیسی که قیمتش رفته بالا Ok

aydin_eb7777
03-03-2008, 10:23
ببین بحث را عوض نکن.
چون یکی مثل شما اومده بود به تمام زبانهای دیگه توهین کرده بود و گفته بود که فقط فارسی که من مخالفت خودم را اعلام کردم.
و جوابش را هم دادم .
اگه شما پستهای قبل را می خواندی می دیدی حق با منه چون نه تنها من بلکه چند نفر دیگه هم بهش جواب دادن و پستشون پاک شد آقای روشن فکر.
به دروغ هم جو سازی نکن.
موفق باشی :)

tabriz-info
03-03-2008, 10:31
اینکه به زور دارن خدمات ایرانسل رو محدود میکنن شکی درش نیست

lindows
03-03-2008, 12:05
هفته‌نامه چلچراغ- در حال حاضر، بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه که این روزها با نام تجاری «همراه اول» کار می‌کند، به ازای هر پیامک، 142 ریال از فرستنده دریافت می‌کند. این رقم پس از آن‌که باعث اعتراض کاربران زیادی شد، مورد تأیید سازمان بازرسی کل کشور هم قرار گرفت. به نحوی که این سازمان فشارهای خود را برای کاهش این تعرفه بیشتر کرد.
با توجه به آن‌که در بسیاری از کشورها سرویس پیامک یکی از ارزان‌ترین خدمات یک شرکت تلفن همراه شمرده می‌شود و حتی در برخی از این کشورها در ساعاتی از شبانه‌روز ارسال پیامک رایگان است، اما تعرفه فعلی با احتساب ارسال 45 میلیون پیام، روزانه چیزی نزدیک به 600 میلیون تومان درآمد نصیب شرکت ارتباطات سیار می‌کند.
در هفته‌های گذشته طبق مصوبه وزارت ارتباطات تغییراتی در این تعرفه اعمال و سیاستی دونرخی برای پیامک در نظر گرفته شد. در نرخ جدید، به ازای هر پیامک با حروف فارسی 89 ریال و به ازای هر پیامک با حروف انگلیسی 222 ریال دریافت خواهد شد. این تعرفه از تیر ماه سال آینده محاسبه خواهد شد.
در نگاه اول به نظر می‌رسد که همراه اول تصمیم گرفته مطابق با شعارهای تبلیغاتی‌اش که این روزها از رادیو به گوش می‌رسد از درصدی از درآمد خود چشم‌پوشی کند. از طرفی به خاطر حمایت از خط و زبان فارسی کل کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است. اما ساختار یک sms یا پیام کوتاه به گونه‌‌ای است که هر بار می‌توان یک جمله به زبان‌های مشتق از لاتین با محتوای 160 حرف ارسال کرد در حالی که در یک پیامک به زبان فارسی، چینی و عربی نمی‌توان بیشتر از 70 حرف ارسال کرد.

بنابراین جمله‌ای متشکل از 160 حرف، در صورت ارسال آن با حروف لاتین با تعرفه جدید، 222 ریال هزینه خواهد داشت و حمله‌ای حاوی 160 حرف فارسی باید در دو بخش ارسال شود و در صورت محاسبه با نرخ جدید 178 ریال هزینه در بر دارد.
این محاسبات نشان می‌دهد که برخلاف گفته مسؤولان وزارت ارتباطات تعرفه‌ای پایین نیامده است.
از طرفی اشکالات قانونی دیگری گریبانگیر این طرح شده است. سید احمد بزرگیان، عضو کمیته مخابرات مجلس می‌گوید حتی در شرایط فعلی تعرفه 142 ریالی پیام کوتاه لاتین گران بوده و صد ریال بالاتر از مبلغ مناسب خود به کاربران ارائه می‌شود. افزایش تعرفه ارسال پیام کوتاه منطقی نیست و در زمان فعلی نباید تحت هیچ شرایط تعرفه افزایش یابد. کاهش نرخ پیامک‌های فارسی حتی به منظور حمایت از خط و زبان فارسی نیز غیر قانونی است. این در حالی است که در قانون بودجه سال 87 افزایش مبلغ تعرفه پیامک پیش‌بینی نشده است و بر اساس قانون مصوب در مجلس تغییر تعرفه برخی خدمات مورد نیاز مردم مانند آب، برق و تلفن که پیامک هم از جمله آنها محسوب می‌شود بدون موافقت مجلس غیرقانونی است.
روال کار دولت در صورتی که تصمیم به تغییر تعرفه این خدمات داشته باشد باید در شهریور ماه هر سال نرخ‌های جدید را برای تصویب به مجلس ارائه دهد. به گفته آقای بزرگیان تغییر تعرفه پیامک تلفن همراه بدون تصویب مجلس شورای اسلامی اقدامی غیرقانونی است و وزارت ارتباطات باید در این خصوص پاسخگو باشد.
تنها نکته مثبت پیامک‌های فارسی علاوه بر پاسداشت زبان و خط و فرهنگ این است که ممکن است تعداد حروف یک جمله به زبان فارسی کمتر از تعداد حروف همان جمله به صورت پینگلیش (خط لاتین) باشد. اِعراب در جملات فارسی معمولا نوشته نمی‌شوند اما اگر بخواهیم آن‌را به خط لاتین بنویسیم، تعداد حروف بیشتری مصرف خواهیم کرد. در عوض جملاتی که بتوان آنها را خلاصه‌نویسی کرد، به لاتین ساده‌تر است.
چگونگی این اختلاف با یک مثال مشخص‌تر خواهد شد:

چطوری؟ لطفا ساعت یک ربع به 3 بیا میدون ونک که از اونجا بریم چلچراغ و بچه ها رو ببینیم. به نظرت شیرینی بخریم یا گل؟ یا اینکه کلا بیخیال شیم فردا بریم؟
Chetori? plz saat 1 rob be 3 bia meydon vanak ke az onja berim 40cheragh bacheha ro bebinim. Be nazaret shirni bekharim ya gol? Ya inke kolan bikhial shim farad berim?

این جمله به خط فارسی 149 و به خط لاتین 167 حرف درازا دارد. در حالت اول جمله در سه پیامک مجزا ارسال خواهد شد و شما 267 ریال پرداخت خواهید کرد و در حالت دوم 222 ریال می‌پردازید چون کل جمله در یک پیامک ارسال خواهد شد

Majid ²
03-03-2008, 12:36
خوبه که بابا 20 تا تک تومنی میدین
اینجا ( به پول ایران ) باید 300 تومن پول بدیم برا هر sms

ولی در کل خیلی مسخره اس به نظرم

jackhammer
03-03-2008, 15:22
توی انگلیس اپراتور 3 برای هر دقیقه مکالمه 12 پنس میگیره برای هر اس ام اسم 12 پنس!
یعنی الان اینجا هم باید 45 تومن باشه.
برید کلاتونو بندازید هوا که اینقدر مفت دارن بهتون خدمات میدن

yoosef_st
03-03-2008, 15:25
توی آمریکا هم اگر با خط همون اپراتور با یکی دیگه که از همون اپراتوز استفاده میکنه حرف بزنی مفتیه!!! در ضمن من که بعید میدونم و انگلیس اینجوری باشه.

aliali58
03-03-2008, 15:32
ولي بدون تعارف ميگم
ايرانسل بهتره

عزيزم درسته ايرانسل بهتره ولي شما برو پرينت تلفن خونتون رو بگير ببين شركت مخابرات چي كار كرده؟ شما از تيرماه هر چي تلفن به ايرانسل زدين مخابرات اومده دوباره تعرفه‌اش رو اضافه كرده و در دوره 1/9/86 تا 1/11/86 روي قبض تلفن زده مثلا اگر قبلا به ازاي هر دقيقه صحبت كردن با تلفن ايرانسل 50 تومان از شما ميگرفته الان اومده گفته از تيرماه ميخوايم پول تلفن‌هايي رو كه شما به ايرانسل زدين دقيقه‌اي 70 تومان بگيريم.

جالب بود نه؟؟؟!!!!!
شما 6 ماه پيش رفتين از سوپري سر كوچه نوشابه خريدين 600 تومن حالا رفتين سوپريه ميگه نوشابه‌هايي كه قبلا خريدين گرون شده بقيه پول نوشابه‌هايي رو كه قبلا خريدين بيارين بدين!!!!!!!! :31:

yoosef_st
03-03-2008, 15:35
خب این دزدیه مخابراته. به ایرانسل بدبخت چه ربطی داره؟

mehdi_vsgh
03-03-2008, 15:37
توی انگلیس اپراتور 3 برای هر دقیقه مکالمه 12 پنس میگیره برای هر اس ام اسم 12 پنس!
اره ديگه هرچي گرونتر باكلاس تر......

خيلي حال ميده مگه نه؟؟
اس ام اس دونه اي 22 تومن

hessam_sz
03-03-2008, 20:00
ببین بحث را عوض نکن.
چون یکی مثل شما اومده بود به تمام زبانهای دیگه توهین کرده بود و گفته بود که فقط فارسی که من مخالفت خودم را اعلام کردم.
و جوابش را هم دادم .
اگه شما پستهای قبل را می خواندی می دیدی حق با منه چون نه تنها من بلکه چند نفر دیگه هم بهش جواب دادن و پستشون پاک شد آقای روشن فکر.
به دروغ هم جو سازی نکن.
موفق باشی :)

من هم با اون حرفهايي كه شما مخالفت كردي مخالف بودم ولي قبول كن گفتن اون جمله آخر اصلا توجيه نداره و تحت هر عنواني كه مطرح شده باشه صحيح نبوده

pooyan.kh
04-03-2008, 10:07
به قول خودشون این جوری میخوان فارسی رو توی موبایل ها هم پاس بدارن
زرشک

Elfin-D
04-03-2008, 19:42
45 تومن اینجا یعنی خیلی...12 پنس اونجا یعنی هیچی!
شما بیا یه جور دیگه مقایسه کن...بگو مثلا یه جنس اونجا چنده و اینجا چنده...اینجوری بهتر تفاوت ریال و پوند معلوم میشه
مخلصیم

amin-se
04-03-2008, 19:55
اگه میخوان پارسی رو پاس بدارن ، اس ام اس فارسی رو ارزون کنن . گرون کردن اس ام اس لاتین دزدیه محضه !!!

milad_Z
09-03-2008, 18:10
دیگه همه فک فامیلا میخوان اس ام اس کوچیک در حد آره و نه بدن به فارسی میدن
پس این سیاست جدیده؟؟؟ که به جای ok مردم بگن باشه

vahid_203
09-03-2008, 22:14

ببخشيد دوست عزيز تو انگليس هم حقوق كارمند با اضافه كار 000 250 هزار تومن ؟
:41:

blackhero
10-03-2008, 02:21
حالا جدی جدی تصویب شد این قضیه؟؟! یعنی واقعا اس ام اس تا چند وقت دیگه 22 تومن میشه؟!

milad_Z
10-03-2008, 03:14
فکر کنم الان یه ماهی هست که 22 تومن شده

H M R 0 0 7
10-03-2008, 09:00
حالا جدی جدی تصویب شد این قضیه؟؟! یعنی واقعا اس ام اس تا چند وقت دیگه 22 تومن میشه؟!

فکر کنم الان یه ماهی هست که 22 تومن شده

وي گفته است: " افزايش تعرفه پيامك‌هاي لاتين سال آينده ، تنها در صورتي اجرايي مي‌شود كه مشتركان از زبان فارسي در ارسال پيامك استفاده نكنند."

وزير ارتباطات خبر كاهش تعرفه پيامك فارسي همراه اول همزمان با افزايش تعرفه پيامك لاتين از سال آينده را اعلام كرد، روز گذشته يكي از مسوولان شركت ارتباطات سيار اجراي همزمان دو طرح را مشروط اعلام كرد.

يكمي دقت ميكردين به متن اصلي:46: :10:

tabriz-info
10-03-2008, 09:56
تو کلیک یه نظر سنجی در این مورد پخش کردند که لاتین بهتره یا فارسی

سوال :
شما برای ارسال پیامک ترجیح میدهید از چه حروفی استفاده کنید ؟
1- لاتین 2- فارسی 3- هردو

برای شرکت در این مسابقه پاسخ را به همراه مشخصات کامل شامل نام نام خانوادگی سال تولد میزان تحصیلات شغل شماره تماس ادرس پستی و ادرس المترونیکی خود در یک فایل word تایپ کنید و به ادرس
click@jamejamonline.ir ارسال نکنید
فراموش نکنید که حتما در موضوع بنویسید page6

sarina_sh
10-03-2008, 10:00
خوب نصفشو فارسی می نویسیم نصفشو انگلیسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sharingan
10-03-2008, 11:57
تمام فکروذکرشون چاپیدن مردم بدبخته!!

200% تائید می شود. :41: ( وباشد که بر گوسفندان ستم کنید که درمقابل به اوراد شما گوش فرا دهند و انگاه گوسفندان خر شوند. کنفسیوس حکیم)

milad_Z
10-03-2008, 13:22
يكمي دقت ميكردين به متن اصلي:46: :10:
من تو تلویزیون خبرشو شنیدم به همه جهان اطلاع رسانی کردم...پس ضایع شد که
چون از سال دیگه میخواد گرون شه.....

smha65
12-03-2008, 21:03
خبر جدید: مدیر عامل همراه اول گفته یه برنامه ای قرار بگذارن توی سایت mci که می تونیم تا 200 حرف فارسی بنویسیم ولی همان 60 حرف حساب می شود. اینوری باشه خیلی خوبه.

vahid_civil
12-03-2008, 21:09
دولت مهر ورز از تیر اس ام اس رو گرون میکنه.

حتی در منطقه نارمک!!!

hermione
12-03-2008, 23:46
خوب نصفشو فارسی می نویسیم نصفشو انگلیسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اونها یلی زرنگتر از این حرف ها تشریف دارن . شما اگه اولش فارسی بنویسید بقیشو فارسی براتون فارسی محسوب میشه:27::27::27:

hatam
12-03-2008, 23:47
تقصیر خودمونه....
از خودمون باید شروع کنیم....
جمعه نرید....
اینو پاک نکنیدا!!!

mehdi_vsgh
13-03-2008, 06:42
خبر جدید: مدیر عامل همراه اول گفته یه برنامه ای قرار بگذارن توی سایت mci که می تونیم تا 200 حرف فارسی بنویسیم ولی همان 60 حرف حساب می شود. اینوری باشه خیلی خوبه.

این مدیرعامل همراه اول حرف زیادی زدن....

مگه گوشیهای قدیمی میتونن روش برنامه نصب کرد؟؟؟؟

H M R 0 0 7
13-03-2008, 08:33
من تو تلویزیون خبرشو شنیدم به همه جهان اطلاع رسانی کردم...پس ضایع شد که
چون از سال دیگه میخواد گرون شه.....

منم توي تلويزيون شنيدم . گفت اول تير

H M R 0 0 7
13-03-2008, 08:36
دولت مهر ورز از تیر اس ام اس رو گرون میکنه.

حتی در منطقه نارمک!!!

مگه نارمك با جاهاي ديگه فرق ميكنه؟:18:

vahid_civil
14-03-2008, 01:04
ما باید مثل مردم انگلیس و اروپا رفتار کنیم. یه مدت هیچ کس اس ام اس نزنه خودشون ارزون میکنن. ولی ما بدترین مردم در این زمینه هستیم. چون هر چی گرون میشه بیشتر خریده میشه. مثل خونه و زمین!!

vahid_203
15-03-2008, 01:17
ما باید مثل مردم انگلیس و اروپا رفتار کنیم. یه مدت هیچ کس اس ام اس نزنه خودشون ارزون میکنن. ولی ما بدترین مردم در این زمینه هستیم. چون هر چی گرون میشه بیشتر خریده میشه. مثل خونه و زمین!!

آقا اي ول . گل گفتي : :10:
( ما بدترین مردم در این زمینه هستیم. چون هر چی گرون میشه بیشتر خریده میشه. مثل خونه و زمین ) :27:

به نظر من اگه اس ام اس دونه اي 500 تومن هم بشه هيچ فرقي به اين مردم و ما ملت نميكنه .... :20:
مثل چيزاي ديگه به قول شما زمين يا خونه و يا ماشين ، شهريه دانشگاه و .... :2:

Balrog
15-03-2008, 01:32
يه عمره دارن سر مردم رو كلاه مى‌ذارن...

Zhangooler
16-03-2008, 21:42
به سبیل هر چی آدم .....
همش بچاپ بچاپه!فقط دنبال گرفتن پولن!ولی خدمات هیچ...

S E V E N
16-03-2008, 22:20
اشکال نداره ! درست میشه !

مثل همه ی چیزای دیگه که اول سر و صدا میشه بعد همه عادت میکنن !

shazdeh23
18-03-2008, 02:07
من توی هفته نامه عصر ارتباط همین مطلب رو خوندم.
با استفاده از نرم افزار طراحی شده توسط ارتباطات سیار، میتوان در یک پیامک، 200 کاراکتر فارسی را با قیمت فعلی ارسال کرد
مدیر عامل ارتباطات سیار از طراحی نرم افزاری خبر داد که در صورت نصب بر روی گوشی ها، میتوان در هر پیامک، تا 200 کاراکتر فارسی را با تعرفه موجود ارسال نمود!!!!
حالا این نرم افزار رو باید چطور نصب کرد و چطور روی گوشی هایی که فارسی رو ساپورت نمیکنند اجرا کرد رو دیگه توضیح نداده!!!!!
یا حق

AHMADUSE
29-03-2008, 14:25
گفتند اين طرح رو براي گسترش فرهنگ پاسداري از زبان ملي - ايراني اجرا كردند

alirezatmt
29-03-2008, 15:12
بابا نامردیه گوشیه من 3310 انگلیسی ، فارسی که نداره . البته یه عربی داره که sms های فارسی رو نصفه نشون میده . یه کار می کنیم اگه گرون کردن اول هر پیام یه کاراکتر فارسی می زنیم بعدیاشو پینگلیش که هم پینگلیش زده باشیم هم پول اضافی تو پاچمون نره !

alirezatmt
29-03-2008, 17:08
هیات وزیران در جلسه مورخ 28/11/1386 ، موافقت کرد:
به منظور حمایت عملی از گسترش و ترویج خط و زبان فارسی در فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ، تعرفه پیامک فارسی و انگلیسی به شرح زیر تعیین می شود:
1- نرخ هر پیامک به زبان فارسی در سیم کارت دائمی ، مبلغ 89 ریال ( 2پالس) تعیین و از تاریخ ابلاغ این تصمیم نامه اعمال می شود .
2- نرخ هر پیامک به حروف انگلیسی در سیم کارت دائمی ، مبلغ 222 ریال (5 پالس) تعیین و از تیرماه 1387 اعمال خواهد شد .
3-نرخ هر پیامک در سیم کارت اعتباری، 20 درصد بیش از سیم کارت دائمی است.
4-تمام دستگاه های اجرائی ، بانک ها و نهادها و موسسه های عمومی دولتی و غیر دولتی و شرکت های دولتی موظف اند ، پیامک های خود را با حروف فارسی ارسال کنند .
5-وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام لازم را برای رعایت مفاد کلی این تصویب نامه توسط اپراتورهای غیردولتی به عمل آورد .

این مصوبه با شماره 39232/202981 در تاریخ 1386/12/13 به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ شده است.

هفته نامه برنامه ، سال ششم ، شماره 258 ، شنبه 25 اسفند ، صفحه 27

alirezatmt
29-03-2008, 17:11
این طوری نمیشه باید یه کاری کرد مثلا امضا جمع کنیم به این دولت بدیم ببینیم چه کار میکنه . این طوری که نمیشه ، هم مردم رو میچاپن ( البته بابای خودم تو مخابرته ولی مجبورن اطاعت کنن دیگه ) و هم سیاست هاشون رو به این اپراتورهای غیر دولتی هم دیکته می کنن .

mehdi_vsgh
29-03-2008, 18:32
خیلی بیخود کردن بخوان اپراتورهای غیردولتی هم مجبور به اینکار کنن

AHMADUSE
29-03-2008, 18:43
به نظر من كه خوبه يه كمي هم كلي نگاه كنيد
فارسي رو پاس بداريد ....
اگر چه براي من هم خيلي سخته تايپ سريع حروف فارسي و بعضي گوشي ها هم ندارن اين امكانات رو ...........بايد فكر اينجا رو هم بكنن

hermione
29-03-2008, 19:06
از الان باید دنبال فارسی ساز گوشی بگردیم !!!!!

alirezatmt
29-03-2008, 19:26
به نظر من كه خوبه يه كمي هم كلي نگاه كنيد
فارسي رو پاس بداريد ....
اگر چه براي من هم خيلي سخته تايپ سريع حروف فارسي و بعضي گوشي ها هم ندارن اين امكانات رو ...........بايد فكر اينجا رو هم بكنن

آره خوبه پارسی رو پاس بداریم ولی این کار سوء استفاده است و باید جولوش گرفته بشه ، فکر کردین دلشون به حال زبان فارسی سوخته ، میخان خزانه دولته پر کنن . :19:

hamed1282
29-03-2008, 21:53
حالا از كي قراره عملي شده

mohammad_0624
30-03-2008, 23:01
منکه گوشیما p1 بااخرین فریم ابدیت کردم.زبان فارسی هم نصب کردم و خیلی راضیم.:27::27:

siavashjal
11-04-2008, 22:26
به نظر من این کار برای جلوگیری از آسیب به زبان فارسی بسیار کار درستی بود. فارسی ساز هم به راحتی می شه تو اینترنت پیدا کرد.

mohammad_77
12-04-2008, 18:03
با سلام .

با خواندن این مطالب متوجه یک چیز شدم و آن هم این است که ظاهرا کسی در مورد روش انجام این کار چیزی نمیداند !

من که خودم کامپیوتری هستم فکر میکنم باید نرم افزاری بگذارند که تک تک مسیج ها رو چک کنه و ببینه هر کاراکترش فارسی هستش یا نه ! که به دور از عقله :41:

شاید هم از همین نرم افزار میخوان استفاده کنند . نرم افزاری که روی 1100 هم اجرا بشه :18: ( البته گوشی جوادی دیگه تقصیر مشترک گرامیه که آپدیت نیست :27: ) :41:

تا اونجایی که من میدونم گوشی های جاوا مخصوصا سونی اریکسون برای امنیت بیشتر اجازه نمیدهند که چنین برنامه ای اجرا بشه و برای خودش مسیج بفرسته . ( برای فرستادن هر مسیج باید داخل کاربردها بری و برنامه رو اجرا کنی بعد هم پیام بفرستی ) :41:

یعنی دیگه نباید از امکانات گوشی خودتون برای ارسال پیام استفاده کنید .

احتمالا روی نوکیا جواب بده ( همون شرکتی که ایران رو تحریم کرده دیگه :2: ) . در این صورت بقیه ... ( برای چی ; وجود دارند ؟؟؟؟؟ ) :41:

نمیدونم بهتر برم بگیرم بخوابم . :19:

شب بخیر .

Greight
12-04-2008, 18:21
همون شرکتی که ایران رو تحریم کرده دیگه
چي؟؟؟
ايران رو تحريم كرده ؟

amirkhan_20e20
12-04-2008, 18:32
با سلام .

با خواندن این مطالب متوجه یک چیز شدم و آن هم این است که ظاهرا کسی در مورد روش انجام این کار چیزی نمیداند !

من که خودم کامپیوتری هستم فکر میکنم باید نرم افزاری بگذارند که تک تک مسیج ها رو چک کنه و ببینه هر کاراکترش فارسی هستش یا نه ! که به دور از عقله :41:

شاید هم از همین نرم افزار میخوان استفاده کنند . نرم افزاری که روی 1100 هم اجرا بشه :18: ( البته گوشی جوادی دیگه تقصیر مشترک گرامیه که آپدیت نیست :27: ) :41:

تا اونجایی که من میدونم گوشی های جاوا مخصوصا سونی اریکسون برای امنیت بیشتر اجازه نمیدهند که چنین برنامه ای اجرا بشه و برای خودش مسیج بفرسته . ( برای فرستادن هر مسیج باید داخل کاربردها بری و برنامه رو اجرا کنی بعد هم پیام بفرستی ) :41:

یعنی دیگه نباید از امکانات گوشی خودتون برای ارسال پیام استفاده کنید .

احتمالا روی نوکیا جواب بده ( همون شرکتی که ایران رو تحریم کرده دیگه :2: ) . در این صورت بقیه ... ( برای چی ; وجود دارند ؟؟؟؟؟ ) :41:

نمیدونم بهتر برم بگیرم بخوابم . :19:

شب بخیر .

از شما که کامپیوتری هستی بعیده که این نظر رو داشته باشی . نرم افزار روی گوشی .
اصلا به این کار نیازی نیست . نرم افزاری که فرستادن مسیج رو روی سرور مدیریت میکنه این کار رو انجام میده .
و با چک کردن اینکه مسیج با unicode هست یا نه !!!!
شما برای این کار کافیه که فقط اولین حرف مسیج فارسی باشه . تا پول فارسی رو پرداخت کنی !!!!
البته این کار یه چیز دیگه هم داره که واسه trace کردن به کار میره تا راحت تر بشه کلمات مورد نظر رو پیدا کرد . میدونی که جی میکن . از لحاظ امنیتی ! چون در تایپ انگلیسی نوشتن ها فرق میکنه ولی تو فارسی نه !!!!

mohammad_77
12-04-2008, 18:37
چي؟؟؟
ايران رو تحريم كرده ؟

.
.
.
.
در این بین برخی از گزارش‌ها نیز گواه بر این ادعا است که عمده شرکت‌های تحریم کننده کاربران اینترنتی ایرانی به دلیل آنکه منفعتی در ایران ندارند یا به دلیل آنکه ماهیتی صد در صد آمریکایی دارند اقدام به فعالیت‌هایی از این دست می‌کنند.
نوکیا‌ هم به جمع تحریم کنندگان می پیوندد
اما اقدامی که در حقیقت منجر به انتشار این گزارش شد، اقدام عجيب شرکت نوکیا نسبت به اعمال محدودیتی برای کاربران ایرانی است.
بر اساس جديدترين گزارش‌های منتشر شده، صادرات جهاني تلفن همراه با رشد متوسط ‌١٢درصد در سال ‌٢٠٠٧ به ‌١٢/١ميليارد دستگاه رسيد و نوكيا براي نخستين بار ‌٤٠درصد از سهم اين بازار را به دست آورد.
در ایران نیز براساس آخرین آمار منتشر شده تا این لحظه بالغ بر 26میلیون کاربر تلفن همراه فعال وجود دارد که برخی از آمارها و منابع اطلاعاتی غیر رسمی معتقدند بالغ بر 60درصد این بازار در اختیار این نام تجاری است.
نوکیا متعلق به کشور فنلاند است و جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر مراودات سیاسی با این کشور از لحاظ اقتصادی و فرهنگی نیز مراودات بسیاری دارد. اما با این حال اخیرا این شرکت فنلاندی دسترسی کاربران ایرانی را به بخشی از سایت خود ممنوع کرده است!. شرکتی که به جرات می‌توان گفت 60 درصد بازار تشنه ایران را به راحتی در دستان خود گرفته است این بار دسترسی کاربران ایرانی را به بخشی از سایت خود محدود کرده و همانند اقداماتی مشابه با درج جمله‌ای بیان می کند: «این سرویس برای کشور شما قابل استفاده نیست»!.
این درحالی است که زمان راه‌اندازی این سرویس به واسطه پوشش خبری‌ای که توسط رسانه‌های ارتباط جمعی صورت گرفته بود درصد قابل توجهی از کاربران ایرانی برای استفاده از خدمات مورد نظر خود عضو سایت نوکیا شده بودند. نوکیا چند ماه پیش زیر مجموعه‌ای به سایت اصلی خود به نشانیnokia.com ا .mosh اضافه کرده بود. این سایت در رسته سایت‌های گروهی دسته بندی می‌شود و این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد تا تجربیات، نرم افزارها، تم‌ها و آهنگ‌های خود را به صورت رایگان در اختیار یکدیگر قرار دهند.
مدیران ارشد این شرکت فنلاندی اخیرا و با تعطیلی کارخانه خود در بوخوم آلمان با بحران تازه‌ای در اروپا روبرو هستند که به نظر می‌رسد اعمال سیاست‌هایی از این دست، بی‌شک می‌تواند در بازار بکر ایران نیز تاثیر گذار باشد.
چرا که تجربه ثابت کرده است که کاربران دنیای فن‌آوری ایران به شدت به اقداماتی از این دست حساس بوده و واکنش‌های بسیار شدیدی از خود نشان می‌دهند. گوشی‌های نوکیا بی تردید جزو با کیفیت ترین گوشی‌های موجود در بازار محسوب می شود اما با توجه به پیشرفت روزافزون در بخش تلفن همراه و فراگیر شدن گوشی‌های هوشمند که به نرم افزارهای زیادی نیز نیاز دارد، ممنوعیت دسترسی به این سایت علاوه بر آنکه نوعی بی احترامی به مخاطبان ایرانی محسوب می شود، می تواند بازار این برند در کشور را با مشکل روبرو سازد.

.
.
.

منبع :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

همچنین ویژه نامه کلیک .

siavashjal
12-04-2008, 18:45
دوستان قبول کنید که این کار برای حفظ زبان فارسی لازم بود چون اخیرا فینگلیش به حالتی در اومده بود که احساس می شد ممکنه به زبان فارسی آسیب برسونه.

به هر حال من که خودم موافق این تصمیم هستم. این جز معدود کارای آقایون بود که به نظر می یاد کار مفیدی باشه!!!!!

mohammad_77
12-04-2008, 18:51
از شما که کامپیوتری هستی بعیده که این نظر رو داشته باشی . نرم افزار روی گوشی .
اصلا به این کار نیازی نیست . نرم افزاری که فرستادن مسیج رو روی سرور مدیریت میکنه این کار رو انجام میده .
و با چک کردن اینکه مسیج با unicode هست یا نه !!!!
شما برای این کار کافیه که فقط اولین حرف مسیج فارسی باشه . تا پول فارسی رو پرداخت کنی !!!!
البته این کار یه چیز دیگه هم داره که واسه trace کردن به کار میره تا راحت تر بشه کلمات مورد نظر رو پیدا کرد . میدونی که جی میکن . از لحاظ امنیتی ! چون در تایپ انگلیسی نوشتن ها فرق میکنه ولی تو فارسی نه !!!!

خسته نباشید .

از من شاید بعید باشه ولی از اونها بعید نیست چون این حرف رو توی روزنامه خوندم .
اگه قرار باشه فقط حرف اول رو چک کنند شاید خیلی ها به این فکر بیفتند که حرف اولشون رو فارسی و بقیه رو انگلیسی بزنند . بهتره بشینند بخونندش تا مطمئن شوند :31:
Unicode شاید جواب گو باشه . برای خودش هم نظریه ولی اینها که مسیج هامون رو فردا پس فردا تحویل میدن حالا میخوان چکش هم بکنند ؟

من که چون پیام فارسی میفرستم هزینه پیامهام از بقیه بیشتر میشد ( یک پیام کامل حدود سه برابر انگلیسی حجم داره ( مثلا ) ) .

اگه خواهش میکردن بهتر بود . :31: احتمالا رضا خانی فکر میکنند .

کلاه سرمان نرود . انشا الله کار مفیدی است .

YOUCOM
15-04-2008, 10:08
بر پدر و مادرشون ... هر کی که اینجا آشغال بذاره...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:5:
تازه نوشتن فارسیش بیشترم طول میکشه....:18:

MohandesMCD
15-04-2008, 10:29
هر اس ام اس فارسي 8تومن نيستش
قيمت اصليش 89 ريال هستش كه منطق رياضي حكم ميكنه بگيم 9تومن نه 8تومن
به هر حال اينم يه جور چاپيدنه ديگه

tie knot
16-04-2008, 16:01
شما بروید یک دوره ی دیگه پای صندوق انتخابات ، مطمئن باشید که وضع شما بهتر میشه.
همینطوری که 30 ساله هر روز داریم به سوی خوشبختی میرویم و پله های ترقی را سه تا سه تا بالا میرویم.

Greight
16-04-2008, 19:51
شما بروید یک دوره ی دیگه پای صندوق انتخابات ، مطمئن باشید که وضع شما بهتر میشه.
همینطوری که 30 ساله هر روز داریم به سوی خوشبختی میرویم و پله های ترقی را سه تا سه تا بالا میرویم.
تقبل ا...
عجله كار شيطونه عزيزم
راحت باش همونجور كه صاحابش راحته !!

mohammad_77
16-04-2008, 20:30
هر اس ام اس فارسي 8تومن نيستش
قيمت اصليش 89 ريال هستش كه منطق رياضي حكم ميكنه بگيم 9تومن نه 8تومن
به هر حال اينم يه جور چاپيدنه ديگه

این 89 ریالشون منو کشته مثل همون 49.9 تومن ایرانسله .

این که هر دفعه یک گندی میزنند که عجیب نیست :46: توی همه دنیا همینه فقط کیفیتش متفاوته ( دیگه مثال نمیزنم چون بدیهیه ) . ولی این دلیل نمیشه که با رای ندادن همه کارها درست شه .این طرز تفکرها به موزه ها پیوسته . اگه خبر جدیدی در مورد قیمت یا روش این کار دارید بزاریم فایده داره (هر کار که بخواهند که میکنند ) .وگرنه با ناسزا گفتن فقط دلمون خنک میشه ( بهتر از نشدنشه ) .

البته اگه میشد کاری کرد که بفهمند اگه گرونش کنند مشتری هاشون رو از دست میدهند که عالی بود .

ظاهرا قراره یک اپراتور جدید بیادش . شاید مثل ایرانسل قیمت های مخابرات رو بشکونه ( یادتون هست که برای راه اندازی اس ام اس 2000 تومان میگرفتند :2: خوب حالا دیگه نمیگیرند:20:) .

دلم که حسابی پر هستش اگه بخوام بگم تا فردا میتونم بنویسم .

kasra_khan2003
02-05-2008, 23:25
آقا گوشي من i-mate هست، SMS فارسي مياد، حروف رو جدا جدا، از آخر به اول نشون ميده! فارسي هم تايپ نميكنه! اينا اگه برنامه اي هم بنويسن، واسه همون نوكيا و سوني اريكسون مينويسن! مارو اصا به حساب نميارن! حالا يكي اين وسط مثلا iPhone داشته باشه كه ديگه تكليفش معلومه...

يكي از دوستان گفت تومار جمع كنيم، خداييش فكر خوبي بود!

arman4459
04-05-2008, 21:25
به نظر من الان بهترین راه گرفتن ایرانسل هم کمتر پول میدی هم بین خطوط خودش فوق لعاده سریع دلیور میده.

hamed1297
04-05-2008, 22:54
من که از زمانی که این تعرفه جدید رو شروع کنن همراه اول رو تحریم میکنم.
از این مخابرات و ایران خودرو دزد تر شرکت نداریم توی دنیا.

من از اون دوستانی تعجب میکنم که این کار رو برای زبان فارسی تایید میکنن.یکم فکر کنید ببینید جز چندین کلمه خاص که توی sms استفاده میشه شما به کلماتی دیگه ای (جز در موارد کم) استفاده میکنید؟
مگه شما از چند درصد کلمات فارسی موقع sms زدن استفاده میکنید که بخواد باعث نجات زبان فارسی بشه.
اینها همش بهانه هست.شما چرا باور میکنید.

S a f a 6 4
04-05-2008, 23:17
به کی بنالیم ,به چی بنازیم ,به ......................................

متاسفانه بدبخت ترین مردم جهان هستیم

amini_bio
05-05-2008, 00:54
در کشور های اروپایی سیم کارت مجانی به مردم ارائه میشه.
حتی من شنیدم یه گوشی هم روش میدند. چون با اضافه کردن یک مشترک چندین سال ازش هزینه میگیرند.
کاری که ایرانسل داره به سمتش پیش میره.
اون وقت این آقایون سیم کارت اعتباریشون را هم به چند برابر سیم کارت اعتباری ایرانسل حتی گرون تر از دائمی ایرانسل ارائه میدند.
تازه شانس آوردیم که اپراتورهای دیگه هم اومدند وگرنه قیمت سیم کارت الان هم همون 1 میلیون تومن بود.

به نظر من بهترین کار همون تحریم سیم کارت های همراه اوله.
من 6 ماهه این کار را کردم و با ایرانسلم دارم حال میکنم.

hamed1297
05-05-2008, 23:09
جالب ابنجاست که شما با یک sms میتونید سیم کارت اعتباری رو به دائمی تبدیل کنید که خودش این قضیه رو تایید میکنه که کل سیستم یکی هست و فقط بحث پول هست.
10 هزار تومان ایرانسل کجا و 70 هزار تومان همراه اول کجا.چی بگیم والا.......

hermione
06-05-2008, 19:56
:31:
جالب ابنجاست که شما با یک sms میتونید سیم کارت اعتباری رو به دائمی تبدیل کنید که خودش این قضیه رو تایید میکنه که کل سیستم یکی هست و فقط بحث پول هست.
10 هزار تومان ایرانسل کجا و 70 هزار تومان همراه اول کجا.چی بگیم والا.......

این یکیو هستم ....!

انتن دهی ایرانسل کجا همراه اول کجا ...:46:

پول کم کردنای ایرانسل کجا ، همراه اول کجا ...:46:

سرعت بالای رسیدن sms ایرانسل کجا ، همراه اول کجا ...:46:

آدمهای ساده کجا و زرق و برق های ایرانسل کجا ... :46:

راستی راستی داره باورتون میشه ایرانسل بهترین اپراتور جهانه ؟؟؟!!!:31:

hamed1297
06-05-2008, 22:57
البته من منظورم تایید کار ایرانسل بود.خوب قبول دارم که مشکلاتی رو داره ولی اگر بخوایم منصفانه قضاوت کنیم ایرانل 2 ساله هست و همراه اول 13-14 ساله.اگر اشتباه نکنم.
کلا همگی سر و ته یه کرباس هستن و هدفشون چاپیدن هست.

arman4459
07-05-2008, 19:19
:31:

این یکیو هستم ....!

انتن دهی ایرانسل کجا همراه اول کجا ...:46:

پول کم کردنای ایرانسل کجا ، همراه اول کجا ...:46:

سرعت بالای رسیدن sms ایرانسل کجا ، همراه اول کجا ...:46:

آدمهای ساده کجا و زرق و برق های ایرانسل کجا ... :46:

راستی راستی داره باورتون میشه ایرانسل بهترین اپراتور جهانه ؟؟؟!!!:31:

اگه همراه اول بعد از 15 ساله نتونه يك آنتن درست و حسابي بده كه به درد لاي جرز ميخوره.

همراه اول هيچگاه صورتحساباش درست نيست.شما يك دفعه كنتور موبايلت صفر كن و بعد با قبض مقايسه كن معلوم ميشه كي پول مردم بالا ميكشه

اس ام اس هم شما بين خطوط ايرانسل رو تجربه كن بعد بفرما سرعتش كمه.ضمنا بزاريد اول تير ماه شه ببينم با اس ام اس 22 تومني چه حالي مي كنيد.

من هيچگاه نميگم ايرانسل بهترين اون براي خودش نقاط ضعف داره.ولي در نظر داشته باش همراه اول 15 سال داره فعاليت مي كنه 26 ميلويون مشترك داره وولي ايرانسل كه يك سال و نه ماه اومده 9 ميليون مشترك

hermione
08-05-2008, 21:48
اگه همراه اول بعد از 15 ساله نتونه يك آنتن درست و حسابي بده كه به درد لاي جرز ميخوره.

همراه اول هيچگاه صورتحساباش درست نيست.شما يك دفعه كنتور موبايلت صفر كن و بعد با قبض مقايسه كن معلوم ميشه كي پول مردم بالا ميكشه

اس ام اس هم شما بين خطوط ايرانسل رو تجربه كن بعد بفرما سرعتش كمه.ضمنا بزاريد اول تير ماه شه ببينم با اس ام اس 22 تومني چه حالي مي كنيد.

من هيچگاه نميگم ايرانسل بهترين اون براي خودش نقاط ضعف داره.ولي در نظر داشته باش همراه اول 15 سال داره فعاليت مي كنه 26 ميلويون مشترك داره وولي ايرانسل كه يك سال و نه ماه اومده 9 ميليون مشترك

فکر می کنم پول کم کردنای ایرانسل خیلی ضایییییع تر از همراه اول باشه !
درکل اگه همراه اول از همون اول سیم کارتاشو 10 هزارتومن توی هر بقالی برای فروش قرار می داد و با خرید هر سیم کارت 4 تا جایزه می داد خودمونیما تا حالا کل مردم که هیچی دست هر 4 پایی هم سیم کارت بود .

در ضمن من حاضرم 200 تومن برای هر اس ام اس و دقیقه 1000 تومن بدم ولی کیفیت شبکه خوب باشه . نه این که فقط اسمش سیم کارت باشه و در عمل بدرد نخوره !
لازمه بگم که همراه اول یا ایرانسل هیچ فرقی ندارن و سرو ته یه کرباسن . فقط منو شما رو ساده گیر اوردن !!!:31:

3jokes_x
09-05-2008, 17:16
فکر می کنم پول کم کردنای ایرانسل خیلی ضایییییع تر از همراه اول باشه !
درکل اگه همراه اول از همون اول سیم کارتاشو 10 هزارتومن توی هر بقالی برای فروش قرار می داد و با خرید هر سیم کارت 4 تا جایزه می داد خودمونیما تا حالا کل مردم که هیچی دست هر 4 پایی هم سیم کارت بود .

در ضمن من حاضرم 200 تومن برای هر اس ام اس و دقیقه 1000 تومن بدم ولی کیفیت شبکه خوب باشه . نه این که فقط اسمش سیم کارت باشه و در عمل بدرد نخوره !
لازمه بگم که همراه اول یا ایرانسل هیچ فرقی ندارن و سرو ته یه کرباسن . فقط منو شما رو ساده گیر اوردن !!!:31:

من وقتی بدونم یه مغازه دار کلاه بردار هست، هر چقدر هم که جنسای مغازش عالی باشه ولی دلم نمیاد ازش چیزی بخرم.

نرخ های جدید مخابرات به نظر من یه جور کلاه برداریه. درست در زمانی که همه روزنامه ها از گران بودن قیمت SMS می نوشتند ناگهان مخابرات تصمیم گرفت برای حمایت از زبان فارسی SMS رو ارزون کنه. وای! چه عالی!
فقط نکته ی کوچک و کم اهمیتی وجود داره و اون هم اینه که تعداد کاراکترهایی که شما می تونی در هر اس ام اس فارسی ارسال کنی کمتر از اس ام اس انگلیسی هست. پس شما پیامی رو که قبلا در یک اس ام اس انگلیسی به مبلغ 14 تومان ارسال می کردی الان با زبان شیرین فارسی در دو اس ام اس ارسال می کنی و هزینه اش هم بسیار کمتر می شه: 2 تا 9 تومان: فقط 18 تومان!

شما وقتی می رید خرید کنی، بعد با چشم خودتون می بینید که مغازه دار چه طور داره شما رو ... فرض می کنه (سانسور شد) و کلاه سرتون می ذاره، چه احساسی بهتون دست می ده؟ بله! اگر مجبور باشید و مغازه های دیگه اون اجناس رو نداشته باشن، ممکنه بالاجبار ازش خرید کنید ولی اینک از فروشنده تعریف و تمجید کنید و براش تبلیغ کنید و فروشنده های دیگر رو مسخره کنید... اینو من اصلا درک نمی کنم!

hermione
11-05-2008, 18:58
من وقتی بدونم یه مغازه دار کلاه بردار هست، هر چقدر هم که جنسای مغازش عالی باشه ولی دلم نمیاد ازش چیزی بخرم.

نرخ های جدید مخابرات به نظر من یه جور کلاه برداریه. درست در زمانی که همه روزنامه ها از گران بودن قیمت SMS می نوشتند ناگهان مخابرات تصمیم گرفت برای حمایت از زبان فارسی SMS رو ارزون کنه. وای! چه عالی!
فقط نکته ی کوچک و کم اهمیتی وجود داره و اون هم اینه که تعداد کاراکترهایی که شما می تونی در هر اس ام اس فارسی ارسال کنی کمتر از اس ام اس انگلیسی هست. پس شما پیامی رو که قبلا در یک اس ام اس انگلیسی به مبلغ 14 تومان ارسال می کردی الان با زبان شیرین فارسی در دو اس ام اس ارسال می کنی و هزینه اش هم بسیار کمتر می شه: 2 تا 9 تومان: فقط 18 تومان!

شما وقتی می رید خرید کنی، بعد با چشم خودتون می بینید که مغازه دار چه طور داره شما رو ... فرض می کنه (سانسور شد) و کلاه سرتون می ذاره، چه احساسی بهتون دست می ده؟ بله! اگر مجبور باشید و مغازه های دیگه اون اجناس رو نداشته باشن، ممکنه بالاجبار ازش خرید کنید ولی اینک از فروشنده تعریف و تمجید کنید و براش تبلیغ کنید و فروشنده های دیگر رو مسخره کنید... اینو من اصلا درک نمی کنم!

من که از حرفاتون نتیجه گیری نتونستم بکنم . بهترم هست دیگه بحث رو ادامه ندیم چون این حرفا نه سودی برای من داره نه شما ( البته شما رو یه ذره شک دارم !!! ) .

درکل می خواستم بگم که ایرانسل یا همراه اول برای من فرقی نداره من دنبال اون اپراتوریم که دارای کیفیت بالایی باشه که در حال حاضر همراه اول بهتره ( برای من که اینطور بوده ) . فکر می کنم این 4 تومن اختلاف قیمت sms اینقدر ارزششو داره که بدونی sms هات 3 ثانیه بعد به مقصد میرسه . هر چند که می دونم این 4 تومن برای شما هم چیزی محسوب نمیشه بلکه شما دلتون از یه جای دیگه پر هست .... و حالا به همین گیر دادی . شما و امثال شما از افرادی هستید که فردایی که اپراتور سوم اومد همین فحش و ناسزا ها رو به ایرانسل میدید والبته جای تعجبی هم نداره ....
البته یادمه قرار بود که یه نرم افزار برای گوشی ها بزارن که تا 200 کاراکتر فارسی بنویسی ( دنبالشو نگرفتم )
کسی خبری نداره ؟

3jokes_x
12-05-2008, 00:27
شما دلتون از یه جای دیگه پر هست .... و حالا به همین گیر دادی. شما و امثال شما از افرادی هستید که فردایی که اپراتور سوم اومد همین فحش و ناسزا ها رو به ایرانسل میدید والبته جای تعجبی هم نداره ....

دلم از کجا پره؟ شما مثل اینکه من رو بهتر از خودم می شناسی!
نه تا حالا قبضم زیاد اومده، نه بی دلیل خطم قطع شده نه با آنتن دهیش مشکل داشتم. 400 تومان دادم خط رو خریدم (چند سال پیش) و چون شمارش روند دراومد الان 3 میلیون تومان هم می خرن ازم. هر دوره ماکزیمم 3000 هزار تومان قبضش میاد. اس ام اس باز هم نیستم. فقط برای کار های ضروری از SMS استفاده می کنم. دلیلی نداره که از همراه اول دلخوری شخصی داشته باشم. کلا به نظرم خدماتش قابل قبوله.
آنتن دهی همراه اول هم مطمئنا از ایرانسل بهتره. من یه سیم کارت پیام رسان ایرانسل دارم که هیچ وقت اینترنتش راه نمی ده و همیشه ساعت 3 بعد از نیمه شب اس ام اس هایی که اون روز برام فرستادن تازه یکی یکی شروع می کنن به رسیدن! یعنی زمانی که شبکه خلوت می شه... توی نقطه پرتی هم زندگی نمی کنم. درنتیجه به نظر من خدمات ایرانسل چرته!

نتیجه گیری که نتونستی بکنی اینه:

گران شدن 4 تومانی اس ام اس هیچ تاثیری توی هیچ کجا نداره. ولی اگر این کار با زور یا با گول زدن طرف همراه بشه، غیر قابل قبوله. مثال: یه نفر با احترام میاد به شما می گه لطفا 100 تومان پول به من بده. شما خیلی راحت بهش می دی. ولی یه نفر دیگه سعی می کنه توی معامله گولت بزنه، سرت کلاه بذاره و 100 تومان اضافه ازت بگیره، اینجا شما ساکت نمی شینی: با اینکه مبلغ همونه.

اگر همراه اول اعلام می کرد: ما برای توسعه مخابرات در روستاها و... و جبران کسری بودجه خودمون ناچاریم قیمت ها رو افزایش بدیم. ما هم می گفتیم مشکلی نیست. ولی وقتی میاد می گه: اس ام اس ارزان شد! بعد گرونش می کنه... این یعنی چی؟

امیدوارم این بار منظورم رو رسونده باشم.
ضمنا شما بدون شناخت قبلی، حدسیاتت رو در مورد شخصیت دیگران توی جمع مطرح نکن. چون ممکنه اونقدر خوش شانس نباشی که حدست درست دربیاد!

موفق باشید

hermione
12-05-2008, 13:39
دلم از کجا پره؟ شما مثل اینکه من رو بهتر از خودم می شناسی!
نه تا حالا قبضم زیاد اومده، نه بی دلیل خطم قطع شده نه با آنتن دهیش مشکل داشتم. 400 تومان دادم خط رو خریدم (چند سال پیش) و چون شمارش روند دراومد الان 3 میلیون تومان هم می خرن ازم. هر دوره ماکزیمم 3000 هزار تومان قبضش میاد. اس ام اس باز هم نیستم. فقط برای کار های ضروری از SMS استفاده می کنم. دلیلی نداره که از همراه اول دلخوری شخصی داشته باشم. کلا به نظرم خدماتش قابل قبوله.
آنتن دهی همراه اول هم مطمئنا از ایرانسل بهتره. من یه سیم کارت پیام رسان ایرانسل دارم که هیچ وقت اینترنتش راه نمی ده و همیشه ساعت 3 بعد از نیمه شب اس ام اس هایی که اون روز برام فرستادن تازه یکی یکی شروع می کنن به رسیدن! یعنی زمانی که شبکه خلوت می شه... توی نقطه پرتی هم زندگی نمی کنم. درنتیجه به نظر من خدمات ایرانسل چرته!

نتیجه گیری که نتونستی بکنی اینه:

گران شدن 4 تومانی اس ام اس هیچ تاثیری توی هیچ کجا نداره. ولی اگر این کار با زور یا با گول زدن طرف همراه بشه، غیر قابل قبوله. مثال: یه نفر با احترام میاد به شما می گه لطفا 100 تومان پول به من بده. شما خیلی راحت بهش می دی. ولی یه نفر دیگه سعی می کنه توی معامله گولت بزنه، سرت کلاه بذاره و 100 تومان اضافه ازت بگیره، اینجا شما ساکت نمی شینی: با اینکه مبلغ همونه.

اگر همراه اول اعلام می کرد: ما برای توسعه مخابرات در روستاها و... و جبران کسری بودجه خودمون ناچاریم قیمت ها رو افزایش بدیم. ما هم می گفتیم مشکلی نیست. ولی وقتی میاد می گه: اس ام اس ارزان شد! بعد گرونش می کنه... این یعنی چی؟

امیدوارم این بار منظورم رو رسونده باشم.
ضمنا شما بدون شناخت قبلی، حدسیاتت رو در مورد شخصیت دیگران توی جمع مطرح نکن. چون ممکنه اونقدر خوش شانس نباشی که حدست درست دربیاد!

موفق باشید

من با همه حرفای شما موافقم فقط یه مشکلی هست اونم این که مخابرات اعلام کرده که sms 22 تومن شده واین یعنی که شما حق انتخاب دارید و مجبور به استفاده کردن از اون نیستید و در صورت ناراضی بودن می تونید استفاده نکنید البته شاید شما توقع داری مثل ایرانسل بگه sms 8 تومن ولی وقتی اعتبارتو چک کردی دیدی 2 هزار تومن کم شده اون وقت می فهمی که چه کلاه بزرگی ...
البته من بازم میگم که طرفداری بیجا از هیچ چیزی نمی کنم این حرفا هیچ سودی برای من نداره ....
همیشه سربلند و موفق :31: