PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا تصویر ویدئویی زیادی روشنه؟

Reza_Sadeghi
29-10-2005, 23:39
سلام دوستان.
ایرادی باسیستمم دارم به این صورت که تصاویر فایل های ویدئویی به شکل غیر عادی زیادی روشنه. فرقی نمیکنه در چه Playeri اجرا بشه.

مشخصات سیستم :
Mainboard :MSI-KM400 که یه گرافیک Onboard روی خودش داره.
Geforce fx 5200-128 : Graphic Card که در حال حاضر روی سیستم همراه با درایور مربوطه اش نصب شده و در Device Manager مشکلی نیست.
Divx Codec و MPEG4 هم نصب شده.
Graph Intervideo و Nvidia و Elecard هم نصب شدن.

مشکل :
Brightness تصویر فایل های ویدئویی خیلی بالاست.
علیرغم وجود گرافیک Onboard ترجیح میدم از گرافیک Nvidia روی AGP slot استفاده کنم.
یه Mainboard دوم با مدل MSI-K7N2 هم که گرافیک Onboard نداره در دسترسم هست که از جهات دیگه باهاش مشکل دارم.

سئوال :
1- دلیل شفافیت بیش از اندازه تصویر به خاطر وجود 2 تا گرافیک روی سیستم هستش یا Codec و Graph های لازم نصب نشده و تنظیمات خاص باید انجام بشه؟
2- وقتی یه سیستم به این شکل بسته میشه باید گرافیک Onboard از داخل Bios غیرفعال بشه؟ تنظیمات برای Disabale کردن گرافیک Onboard در کدوم قسمت هستش؟
3- این مشکل تصویری روی Mainboard MSI-K7N2 وجود نداره. اما ایرادی که هست اینه که با پورت USB برای GamePad ها مشکل داره. کابل تبدیل USB به Serial توی بازار ایران هست؟ قیمتش حدودا چنده؟

mahdy2021
30-10-2005, 06:38
سلام

1- دلیل شفافیت بیش از اندازه تصویر به خاطر وجود 2 تا گرافیک روی سیستم هستش یا Codec و Graph های لازم نصب نشده و تنظیمات خاص باید انجام بشه؟
ميتوني به display properties و تب settings بعد دكمه advanced بري اگر كارتت درست نصب شده باشه يه تب هست به نام color از اونجا ميشه Brightness تنظيم كرد.(شايد برايتنس دو تا كارت با هم فرق مي كنه و تنظيمات روي حالت قبلي باقي ميمونه).

2- وقتی یه سیستم به این شکل بسته میشه باید گرافیک Onboard از داخل Bios غیرفعال بشه؟ تنظیمات برای Disabale کردن گرافیک Onboard در کدوم قسمت هستش؟
اصولا بايد بشه .در صفحه ابتداي كامپيوتر دكمه del را زده و BIOS setup-->Integrated Peripherals ميتوني گرافيك آنبوردت رو ديزايبل كني.اما فكر مي كنم مادربردت auto-disable باشه.

Lord_theOne
30-10-2005, 09:32
همانطور كه آقا مهدي گفتند درسته يك نگاهي بنداز منم عكسشو براي شما گذلشتم كه ببينيد ماله من چطوريه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdy2021
31-10-2005, 12:04
منم عكسشو براي شما گذلشتم كه ببينيد ماله من چطوريه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بابا عكس :happy: ;)

راستي لرد جان BIOS setup-->Integrated Peripherals در مادربردهاي گيگابايت براي غير فعال كردن آنبوردهاست .شما كه متخصص MSI هستيد ميشه بگيد توي مادربردهاي شما هم همينطوريه؟(گفتم شايد اسم گزينه ها توي MSI ها فرق كنه)

Lord_theOne
31-10-2005, 14:02
من متخصص نيستم عزيز
بعدشم بايوس گيگا و ام اس اي يكي هست فكركنما
هردوشو Award هست درسته؟
اسمها تقريبآ يكي هست البته من با مادربردهاي روز كار نكردم گيگا هم داشتم درست يادم نيست بهت بگم كجاهاشون فرق داره
فقط توي منوهاشون فرق داره امكاناتش فرق داره و نحوه نشون دادن من با MSI راحترم البته زياد فرقي هم ندارن ولي منوهاي MSI شلوغتره بخاطر حرفه اي بودنش چند مدل از گيگا را ديدم خالي بودن مخصوصا قسمت بوتش من با همشون كار نكردم ولي اونهايي كه PRO هستند توي منوهاش چيزهاي بيشتري هست
ولي MSI بيشتر مادربردهاش پر هست
مخصوصآ چيپ 815 را داشتم كه دگه آخره مادربرد پنتيوم 3 بود شرط بندي مي كنم با هر مادربرد 3 خيلي كارش 20 بود براي همين 4 هم MSI خريدم
بزار يك ليستي برات بفرستم از setup مادربردم 865 هست
Standard CCOMS Features-
-Advancrd BIOS Features
-Advanced Chipset Features
-power Managemnt Features
-PNP/PCI Configurations
Integrated Peripherals
-PC Health Status

طرف سمت راست
-Frequncy/Voltage Control
بقيشم چيزه خاصي نيست ماله پسورد و سيو كردنو خارج شدن

اگر هم دوست داري تا دفترچه هر مادربردي از MSI را كه خواستيد بصورت PDF براي شما بزارم

بله همشون يكي هست براي آنبوردها هست

Reza_Sadeghi
01-11-2005, 03:13
بابا اي ول رفقا....دم همگي گرم...مشكل دقيقا به همين شكلي كه دوستان متخصص راهنمايي كردن حل شد. برام جالبه که چرا فقط فایل های ویدئویی این مشکلو داشتن و کل تصویر گرافیکی و منوهای ویندوز و به طور کلی همه چیز دیگه مشکلی نداشت....در هر صورت....
خیلی ممنون :rolleye:

جناب Lord عزیز... تشکر میکنم ازت بابت زمانی که برای آپلود گذاشتی.

Lord_theOne
01-11-2005, 09:34
فقط وظيفم بود خوشحال مي شم بتونم كمك كنم
خوشحالم مشكلت حل شد
درضمن اين كدها رو كه نصب مي كني صدا و تصوير رو خراب مي كنن
بعضيهاشون كيفيت صدا رو خراب مي كنند
سعي كن فقط از پليرشون استفاده كني يعني فقط پلير را نصب كن كدها رو نصب نكن
با تشكر لورد كوچولو