PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ‌تاپ برای برنامه‌نویسی

a_c_sharp
21-02-2008, 12:27
سلام

می خوام یه لپ‌تاپ بخرم که بیش‌تر باهاش برنامه‌نویسی کنم (دیتابیس، وب و غیره. اگه خدا بخواد شاید سراغ direct x هم برم). از اونجایی که تایپم هم سریع هست به دنبال یه لپ تاپی هستم که ویژگی‌های زیر رو داشته باشه:

1) کی‌بورد خوبی برای تایپ داشته باشه و کم صدا باشه
2) خود لپ‌تاپ کم صدا باشه
3) وزنش کم باشه
4) زود زود نیاز به شارژ باتری نداشته باشه
5) همه کاره باشه و بشه باهاش فیلم نگاه کرد و اگه بشه باهاش هم بازی کرد که چه بهتر
6) زیاد گرم نکنه

در ضمن برام سوال هست که اگه وزن لپ‌تاپ مثلا 2.7 باشه، سنگین هست؟ چون همین جوری که فکر می‌کنم به نظرم سبک می‌یاد ولی شاید بعد 20 دقیقه حمل لپ‌تاپ دیگه همچین نظری نداشته باشم!

سر همین موندم که لپ‌تاپ زیر 2 کیلو بگیرم یا نه و دارم رو این لپ‌تاپ فکر می کنم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمی خوام حول و حوش 1400 خرج کنم. در ضمن نمی خوام لپ تاپ ضعیفی هم باشه. ولی فکر کنم که 1330 صفحه نمایش کوچیکی داره و زیاد قوی نیست. اگه واقعا 2.7 کیلو سنگین نیست (حتی بعد 20 دقیقه) برم تو خط یه لپ 15 اینچی و قوی تر. اگه میشه منو راهنمایی کنید. از اونجایی که pc من قوی هست می خوام یه لپ تاپ بگیرم که تو زمانایی که خونه نیستم ازش استفاده کنم و چون بیش تر برنامه نویسی می کنم باید زیاد پشت لپ تاپ بشینم. در ضمن امکانات شبکه خوبی داشته باشه. اگه میشه چندتا مدل خوب که به درد من می خوره رو معرفی کنید. می خوام از پایتخت بگیرم. اگه اسم فروشگاه و شرکتی که گارانتی می کنه رو هم بگید که دیگه عالیه

REGISTERED USER
21-02-2008, 18:42
1- تقریبا همه لپ تاپ ها soft keyboard هستن ...
2- لپ تاپ کم سر وصدا ؟ سونی انتخاب مناسبی هست ... دل یکم صدای هارد و فن هاش بالاست
3- اگر وزن کم میخوای حداکثر انتخاب سایز صفحه نمایش ات باید 14 اینچ باشه یعنی حدود 2 کیلوگرم
4- سونی فوق العاده مناسب هست ... میتونی باطری های ظرفیت بالای 9 سلولی انتخاب کنی
5- برای لپ تاپ همه کاره لپ تاپی مناسب هست که علاوه بر قطعات بالا صفحه نمایش باکیفیت داشته باشه و چند سیستم عامل را ساپورت کنه ... علی الخصوص xp برای برنامه نویسی

در ضمن برام سوال هست که اگه وزن لپ‌تاپ مثلا 2.7 باشه، سنگین هست؟

مطمئن باش اگر 30 دقیقه حملش کنی کمرت درد نمیگیره ... اما وزن متعادلی هست ...

اگر برنامه نویسی میخوای گرافیک و سی پی یو قوی از سری core2 dou و T7300 santaroza به بالا نیاز داری ...

این مدل ها میتونه انتخاب خوبی باشه :

HP pavilion DV6680
HP pavilion DV6670
HP pavilion DV6560
HP pavilion DV 2282

DELL vostro 1400
Dell inspiron 1520 T7500

Toshiba Tecra A9

Toshiba U305

Sony FZ250