PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب هدفونی مناسب برای موسیقی

Mahyarrrrr
20-02-2008, 21:28
سلام دوستان، من قصد دارم یه هدفون بخرم، کارم موسیقی نیست، اما گوشم با هر هدفونی و شنیدن هر صدایی سازگاری نداره، یعنی کیفیت صدا برام خیلی مهمه. هدف اصلیم از خرید هدفون گوش کردن موسیقی با کامپیوتر یا لپ تاپ هست، که کارهای خانگی مثل گوش دادن اخبار و فیلم و اینا رو هم میشه بهش اضافه کرد ولی اصل کیفیت صدای موسیقیه. یه سری ویژگی میخوام داشته باشه:
1) در جای ساکت وقتی من دارم موسیقی گوش میدم کناریم عذاب نکشه از صدای بلند موسیقی و همینطور در جای شلوغ خودم بتونم از شنیدن موسیقی لذت لازم رو ببرم.
2) احتمالا مدل بی سیم با کیفیت صدای خوب سازگار نیست اما اگه شدنی هست که خیلی عالیه، اگرم نشدنیه بی سیم بودن قابل صرف نظره ولی از این مدل هایی باشه که سیمشون به یک گوشی از هدفون وصل میشه، یعنی یه سیم میاد وصل میشه به هدفون.
3) هدفون باشه، نه از این مدل های ear-phone یا in-ear
4) باسش نرم و عمیق باشه، من با صدای باس بیشتر حال میکنم
5) ترجیحا volume control هم داشته باشه (اما نه که کیفیت فدای این بشه)
نکته اصلی که باقی میمونه بگم اینه که ترجیحا قیمتش تا نهایت 50-60 تومان باشه
با توجه به اینکه مارک ها و دسته بندی های مختلفی توی بازار هست، من گیجم و اصلا نمیدونم چه مارکی و از کدوم دسته (studio monitor یا DJ Style یا ...) باید انتخاب کنم
از بین اینهمه مارک:
AKG-Sony-Shure-Bose-Behringer-Creative-KOSS-Sennheizer-Panasonic-Logitech
چه مارکی رو توصیه میکنید
توی سایت های مختلف در قسمت Specifications برای یک هدفون یه سری فاکتورها ذکر شده،از جمله :
1)میزان حساسیت یا Sensitivity
2) امپدانس یا Impedance
3) Power Handling Capacity
4) Driver Unit
اعداد این ویژگی ها زیادتر باشهکیفیت بهتره یا کمتر؟ یعنی مثلا میزان حساسیت هر چی بیشتر باشه بهتره یا کمترباشه؟پیشاپیش از همه دوستان ممنونم، امیدوارم این تاپیک بتونه تاپیکی راهگشا بشه برای کلیه کسانی که قصد خرید هدفونی مناسب موسیقی دارن.

egoldfars
29-02-2008, 18:42
اول Creative
دوم Logitech
سوم Sony

alil1369
29-02-2008, 20:17
اقا این مدلی که من میگم رو بگیر (پشیمون که نمیشی هیچ ، سری بعد هم همینو دوباره میگیری) یه چیز تک !
قیمتشم حدود 16 تومان هست .
Creative مدل EP-630

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3 تا سری با سایز های مختلف داره ، بیس واقعا فضایی داره (فوق العاده کافی نیست برای توضیح کیفیت بیسش) ، نویز محیط هم میگیره (اصلا صدای محیط رو نمیشنوی)

alil1369
29-02-2008, 20:30
از ویژگی این هدفون کیفیت صدا و بیس بسیار بالا هست !
همچنین در جای ساکت دیگه کناری شما عذاب نمیکشه و در محیط های بسیار شلوغ نیز کیفیت صدا تغییری نکرده و صداهای موجود در اطراف نیز شنیده نمیشود ( خودم نزدیک بود چند بار تصادف کنم سر این موضوع چون هیچ صدایی رو نمیشنویید حتی بوغ اتوبوس )
در مورد صدای باس نیز که دیگه نگو عاشقشم !!
من از این مدل 3 ساله استفاده میکنم و واقعا راضی ام . شما چطور

alil1369
29-02-2008, 20:32
صفحه اصلی هدفون های Creative :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انواع مدل هارو میتونین توش ببینین ! حتما یه سری بزنید .

alil1369
29-02-2008, 20:35
شرکت کریتیو در اخرین مصاحبش علام کرده که مدل های جدید هدفوناشو در قبل از نوروز در ایران توزیع میکنه !

اینم محصولات Noise-Canceling Headphones شرکت کریتیو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shahramcat
03-03-2008, 02:18
هدفونهای کریتیو فوق العادن من هم از همین مدل دارم که خوراکه موزیکه . 2 سال پیش از پایتخت گرفتم 16.5

Kasra 91
03-03-2008, 13:37
قیمت هدست های بلوتوث چنده؟ رادار نه ها بلوتوث

alil1369
03-03-2008, 19:52
قیمت هدست های بلوتوث چنده؟ رادار نه ها بلوتوث
هدفون های بلوتوث خوب از 65 شروع و تا 800 تومان موجوده !
البته رنج قیمت مدل های خوب به بالا از 80 تا 160 هست .

Mahyarrrrr
01-10-2008, 19:18
با سلام و تشکر فراوان
من بعد از یه غیبت طولانی بازم اومدم
این Ep-630 یه مدل In Ear هست، این باعث نمیشه که گوش عرق کنه؟ یا بعد از مدت زمان طولانی گوش خسته بشه؟
من همیشه از این مدل هایی داشتم که گوش توش میره، نه از اینایی که توی گوش میره!!!
اگه مدل های بی سیم بلوتوثی هم کسی سراغ داره پیشنهاد بدید
به من گفتن مدل خلبانی پاناسونیک هم خیلی عالیه، کسی نظری نداره؟؟

vioman
01-10-2008, 23:47
با سلام و تشکر فراوان
من بعد از یه غیبت طولانی بازم اومدم
این Ep-630 یه مدل In Ear هست، این باعث نمیشه که گوش عرق کنه؟ یا بعد از مدت زمان طولانی گوش خسته بشه؟
من همیشه از این مدل هایی داشتم که گوش توش میره، نه از اینایی که توی گوش میره!!!
اگه مدل های بی سیم بلوتوثی هم کسی سراغ داره پیشنهاد بدید
به من گفتن مدل خلبانی پاناسونیک هم خیلی عالیه، کسی نظری نداره؟؟

دوست عزیز شما اگر واقعا قصد خرید یک هدفون با قابلیت پخش واقعی صدا رو دارید باید هدفون های مانیتورینگ تهیه کنید که کمترین پرت فرکانس رو اشته باشه
مسلما این هدفون ها خیلی گرون قیمت هستند اما مدل هایی هستند که با حدود 50 - 60 هزار تومان بشه تهیه کرد:11:

Hectorist
02-10-2008, 00:05
سلام.
آقا من یه سری مشکلات فنی دارم. اولا این که مکان مناسبی برای خرید هدفون درست حسابی نمیشناسم. (در مشهد زندگی میکنم. ) حالا اینترنتی هم باشه اشکال نداره. و دوم این که هر هدفونی که تا به حال دیدم مثل گوشکوب بوده! میخوام هدفون ریز باشه و زیاد معلوم نباشه تو گوشم و دیگری هم این که سوراخ های گوشام انگار نرمال نیستن و کوچک تر از حد معمولن و این هدفونایی که تا به حال استفاده کردم ، همه هی از گوشم در می اومدن و دهن گوشم رو سرویس میکردن !