PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

hichkasx40
16-06-2011, 12:59
ببین همونجور که گفتی کاملا سلیقه ای هست!
دوست عزیزمون یادمه همینجا روزی که میخواست بگیره مشکی دوست داشت همونم گرفت!
از نظر تک بودن خوبه!
ولی حقیقتش من اینقدر از مشکی بدی کشیدم که طرفش نمیرم نظر شخصی!
بخام بگیرم خاکستری متال میگیرم!
مشکی هرچی میشوریش اکثرا باز لک میگیره باید ببری حتما کارواش!
خط و خش رو بیشتر نشون میده!
تویه فروش اینروزا میره جز دسته سوم! اول رنگ های روشن مثل سفید و خاکستری تو بورس هستن! البته جوادتر هم هستن:31:
ببین چیرو دوست داری همونو بگیر:46:
من که خودم نظرم رو مشکیه،مشکیو میپسندم،ولی حرفایی که در موردش میزنن منو سر دو راهی قرار داده و دو دلم کرده!از نظر کیفیت رنگم مشکیو خاکستری تفاوت دارن؟

total_overdose
16-06-2011, 13:10
من که خودم نظرم رو مشکیه،مشکیو میپسندم،ولی حرفایی که در موردش میزنن منو سر دو راهی قرار داده و دو دلم کرده!از نظر کیفیت رنگم مشکیو خاکستری تفاوت دارن؟
نه از نظر کیفیت تفاوت نداره!
به حرف دلت گوش بده:31: هرچیزی که باهاش حال میکنی بخر

isbn
16-06-2011, 14:38
sلام دوستان سوئیچ 206 الان از این مدل تاشو ها هست یا همون معمولی قدیم ؟

m.behnam
16-06-2011, 14:48
سلام دوستان سوئیچ 206 الان از این مدل تاشو ها هست یا همون معمولی قدیم ؟

نه همون معمولی ها هست هنوز!

Amirrezaajalli
16-06-2011, 19:25
sلام دوستان سوئیچ 206 الان از این مدل تاشو ها هست یا همون معمولی قدیم ؟

الان معمولیه(مثل سابق)ولی اگه سوئیچت خدای نکرده بشکنه یا خراب شه فابریکش 6تومنه!اون تاشوها 10تومن برات عوض میکنن!

soooot
16-06-2011, 21:57
سوپیچ تاشو ها رو خود ایران خودرو هم میده؟
من سوئیچ تاشو میخوام، از کجا باید بگیرم؟ عکسی ازش دارید؟
جنس های مختلف هم داره؟ اگر جواب مثبت هست کدوم جنسش بهتره و قیمت جنس های مختلفش چقدره؟
مزایا و معایبش چیه؟
مطمئنی سوئیچ فابریکش 6 تومنه؟ یکی از دوستان میگفت 80 تومنه!

Amirrezaajalli
16-06-2011, 22:26
سوپیچ تاشو ها رو خود ایران خودرو هم میده؟
من سوئیچ تاشو میخوام، از کجا باید بگیرم؟ عکسی ازش دارید؟
جنس های مختلف هم داره؟ اگر جواب مثبت هست کدوم جنسش بهتره و قیمت جنس های مختلفش چقدره؟
مزایا و معایبش چیه؟
مطمئنی سوئیچ فابریکش 6 تومنه؟ یکی از دوستان میگفت 80 تومنه!

فکر میکنم ایران خودرو هم ارائه بده!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باید بپرسید من جای خاصی نمیشناسم!
من جنس های مختلف ندیدم فقط همین که عکسشو گذاشتمو دیدم که قیمتشم 10یا12تومنه!
عیبش اینه نسبت به مدل فابریک بزرگتره!ولی در کل خیلی خوبه،یکی از دوستام انداخته (دقیقا مثل عکس بالا) عالیه البته چون دکمه های کلید اصلیش از کار افتاده بود ناچارا عوض کرد!مثل کلید مزدا3 میشه(تقریبا)
سوئیچ فابریک 6تومنه!این که میگن 80 تومن واسه اینه که یا سوئیچ رو گم کردن یا تراشه مغناطیسیش گم شده که هزینه درست کردن اونه!
ولی اگه کلیدتون مثلا شکسته باشه فقط طرف میخواد قاب کلید رو عوض کنه و اون تراشه رو هم بچسبونه بهش و تمام!!!

فقط یه نکته:این عکس هارو از اینترنت پیدا کردم!نمیدونم نوید غلامی کیه که کارت ویزیتش تو عکسه!پس تبلیغ محسوب نشه!

3alimx
17-06-2011, 21:13
سوئیچ های اصلی فکر میک نم کلاس کاریش بیشتر بود تا این تاشو های جدید:46:

Amirrezaajalli
17-06-2011, 23:58
سوئیچ های اصلی فکر میک نم کلاس کاریش بیشتر بود تا این تاشو های جدید:46:

نظر ها و کاربرد ها متفاوته!
ولی خب این تاشوها گرون ترن!:46:

m.behnam
18-06-2011, 11:22
امروزم کارت سوخت ماشین اومد!
فقط یکی دیگه کارت ماشین مونده که دیگه همه چیز تکمیل میشه!
امروز باید برم ببینم چه قدر توش هست.
راستی دوستانی که ماشین رو تازه تحویل گرفتن تو کارت سوختشون چقدر بنزین بود؟

Pami
18-06-2011, 11:31
برای منم 4 شنبه اومد ، هنوز نرفتم بنزین بزنم ، بچم کم مصرفه دیگه ! : دی
فکر کنم 60 تا باشه ، بخوره تو سرشون

isbn
18-06-2011, 19:10
سلام
دوستان محل قرار گیری زاپاس الان کجاس مثل قدیم زیر ماشین تو اون توری قرار میگیره یا مثل پرشیا تو صندوق ؟
من دوستم یه 206 تیپ 1 داره الان دیدم محل قرار گیری زاپاس زیر ماشین تو یه توری بود !
اینجوری که دزد مثل باقلوا میبره زاپاس رو !

total_overdose
18-06-2011, 20:23
سلام
دوستان محل قرار گیری زاپاس الان کجاس مثل قدیم زیر ماشین تو اون توری قرار میگیره یا مثل پرشیا تو صندوق ؟
من دوستم یه 206 تیپ 1 داره الان دیدم محل قرار گیری زاپاس زیر ماشین تو یه توری بود !
سلام
206 های هاچ بک همشون از بیرون صندوق یعنی زیرش زاپاسشون در میاد و احتمال دزدینش هم هست!

isbn
18-06-2011, 21:51
سلام
الان این کد مشتری هم از آشنامون گرفتم ولی هرچه تو قسمت پیگیری میزنم میگه اطلاعاتی یافت نشد ؟
یعنی اصلا سفارش من تو ایرانخودرو ثبت نشده ؟ رو هوا دارن برام میزنن؟

Amirrezaajalli
18-06-2011, 22:24
سلام
الان این کد مشتری هم از آشنامون گرفتم ولی هرچه تو قسمت پیگیری میزنم میگه اطلاعاتی یافت نشد ؟
یعنی اصلا سفارش من تو ایرانخودرو ثبت نشده ؟ رو هوا دارن برام میزنن؟

خب به نمایندگی مراجعه کن!
ممکنه جوابتونو بدن!

isbn
18-06-2011, 22:29
خب به نمایندگی مراجعه کن!
ممکنه جوابتونو بدن!

نمایندگی 1131 میدونید کجاست؟

Amirrezaajalli
18-06-2011, 22:30

تو سایت بر حسب کد نزده؟

omidteh
19-06-2011, 09:52

تهران - خ. ولی عصر - روبروی پارك ملت
تلفن ۲۲۰۵۰۰۴۸

isbn
19-06-2011, 10:42
تهران - خ. ولی عصر - روبروی پارك ملت
تلفن ۲۲۰۵۰۰۴۸

تو سایت خودشون که چیز دیگه ای زده !

عباس آباد - خیابان بهشتی- نرسیده به چهارراه اندیشه پلاک 42

omidteh
19-06-2011, 13:55
تو سایت خودشون که چیز دیگه ای زده !

عباس آباد - خیابان بهشتی- نرسیده به چهارراه اندیشه پلاک 42

از روی لینک زیر این آدرس رو نوشتم . با یه تلفن میتونی مطمئن بشی آدرس درست کدومه

sepideh khanom
19-06-2011, 14:38
سلام

من که در آوردم گذاشتم تو صندوق، البته یه سری قفل هست که استفاده کنی اما اونم خیلی قابل اطمینان نیست:41:
هر چند گاوصندوقش هم خیلی راحت باز می شه :31:

isbn
19-06-2011, 20:58
سلام
زنگ زدن گفتن که فردا بیا سند و پلاک رو بگیر برا ماشین هم از ساعت 8 صبح تا 3 بعد از ظهر اقدام کنید :31:
البته فردا که امتحان دانشگام پس فردا میرم تحویل بگیرم :31:
جو جو منم به دنیا امد دیگه :40:

چه جالب پرسیدم میگه که برا تحویل ماشین باید بری جاده قدیم خود کارخونه !

فقط یه چیز آخر نفهمیدم دزد گیر چی ببندم ماجیکار سوکت فابریک 206 داره آخر یا نه چون یه جا رفتم نمایندگی ماجیکار گفت بله سوکت فابریک دارم !
اولین کاری که بکنم میخوام دزد گیرش رو نصب کنم !

Pami
20-06-2011, 11:37
مبارکه عزیز
تیپ 2 هست یا 5 ؟

night lord
20-06-2011, 11:45
سلام
زنگ زدن گفتن که فردا بیا سند و پلاک رو بگیر برا ماشین هم از ساعت 8 صبح تا 3 بعد از ظهر اقدام کنید :31:

چه جالب پرسیدم میگه که برا تحویل ماشین باید بری جاده قدیم خود کارخونه !

فقط یه چیز آخر نفهمیدم دزد گیر چی ببندم ماجیکار سوکت فابریک 206 داره آخر یا نه چون یه جا رفتم نمایندگی ماجیکار گفت بله سوکت فابریک دارم !
اولین کاری که بکنم میخوام دزد گیرش رو نصب کنم !

مبارک باشه
منم اولین کاری که میخواستم بکنم این بود که دزدگیر نصب کنم . ولی الان همه چی براش گرفتم ولی هنوز دزدگیر نبستم:13:
این سوالی که پرسیدی جوابش از تست کنکور فوق دکترا هم سخت تره چون هر کسی یه چیزی رو پیشنهاد میده و میگه بقیه دردگیرا سیستم برقو خراب میکنه و مماشین مشکل دار میشه و یا از گارانتی در میاد . میگی نه خودت ببین!!!!!

من خیلی تحقیق کردم در مورد دزدگیر و به این نتیجه رسیدم که فعلا نندازم ، چون کاملا یه خرج الکیه چون دزد از 206 فقط ضبط ، چرخ ها ، و چیزایی که تو ماشین جا میزاریو میدزده و دزدگیر باشه یا نباشه میدزده . برا همین من یه فقل ضبط از آپکو گرفتم که بسیار حیاطیه برا 206 به نظر من، یه قفل فرمون گرفتم و چهارتا پیچ ضد سرقت برای لاستیکا گرفتم که هنوز حوصله نکردم ببندم پیچارو . شاید یه قفل کاپوت هم بگیرم که در کاپوت هم باز نشه که باطری یا کامپیوترو بدزدن . ماشین هم بیرونه و پارکینگ ندارم .

t.sunami
20-06-2011, 12:41
دوستان کسی میدونه کیلومتر 206 تیپ 5 رو چطوری میشه صفر کرد؟ هزینش چطوریاست

از Amirrezaajalli هم به خاطر پیامشون ممنونم!

m.behnam
20-06-2011, 14:57
سلام
....

مبارک باشه...! :10:
انشالله برای شما هم از اون خوباش در میاد.

در مورد دزدگیر هم وقتی من ماشین رو تحویل گرفتم مهندسی که کارای ماشین رو انجام میداد گفت برای دزدگیر بیاد اینجا چند تا مدل هست هر کدوم رو که خواستید براتون تو نمایندگی میبندیم و گفت اگه بیرون از نمایندگی دزدگیر ببندید و مشکلی براتون پبش بیاد ما قبول نمیکنیم! :41:
شما هم از نمایندگی بپرس ببین چه مدلی بهتون پیشنهاد میکنه.
راستیتش خود منم برای ماشین هنوز دزدگیر نصب نکردم چون میگن تا کلید خود 206 روش نباشه نمیشه روشنش کرد و بجاش اومدم پول دزدگیر رو گذاشتم برای بنزینش. :31:
شما هم هر جور خودتون دوست دارید...
فقط بیرون از نمایندگی فعلا کاری رو ماشین انجام ندید!

isbn
20-06-2011, 15:58
ممنون
درست میگید سر مسئله دزد گیر هر کسی یه چیز میگه ! حالا منم فکرام رو میکنم ببینم ببندم یا نه :31:
ولی مشکل من اینه که
1 ماشین باید بیرون بمونه
2 آمپلی تاقچه با باندا رو دزد گیر نباشه راحت میبرن :41:

3 دزدایه اینجا حرفه ای هستن اون یکی پرشیام قبل از سفیده بدون دزد گیر بود فقط قفل پدال و فرمون داشت که دزد تونسته بود درو راحت باز کنه بعد راحت قفل فرمون ولی زورش به قفل پدال نرسیده بود قفل پدالم از اینا بود که خودتم باس بخوابی رو آسفالت تا بتونی بازش کنی :31: اما اصل کار اینجاست که ماشین رو برده بود فک کنم هل میداده :31: که دیگه جونش در امده ماشین رو در باز تو کوچه پایینی ول کرده بود تو جوب که صبح گشت ماشین رو پیدا کرده بود و اطلاع داد :31: اون روز رو یادم نمیره که میزدم تو سر خودم ولی رو این یکی پرشیا که هم قیاف تابلو داشت هم سیستم همه جوره توش بود اما دزد گیر داشت هیچ تعرضی بش نشد در صورتی که ماشین دوستمم که هر شب کناره ماشین خودمه 206 هم هست همین چند شب پیش ماشین رو لخت کرده بودن اما دیگه حوصله و وقت ور رفتن به ماشین من رو نداشتن :31: از این جهت هست که میگم ببندم بهتره !

4 یه خوبی داره اینجا دزداش گشادن :31: ببخشید البته :8:

راستی بهنام جان ماشین که اذیتی نکرده ؟ شتاب و اینا خوبه؟

یه سوال دیگه این که میگن 206 اصلا سرویس نداره درسته همچین چیزی ؟ مگه میشه سرویس دوره ای نداشته باشه؟

isbn
20-06-2011, 16:06
مبارکه عزیز
تیپ 2 هست یا 5 ؟

سلام پامی جان ممنون ببخشید پستت رو ندیده بودم

تیپ 5 سفید :40:

3alimx
20-06-2011, 16:41
دوستان کسی میدونه کیلومتر 206 تیپ 5 رو چطوری میشه صفر کرد؟ هزینش چطوریاست
داداش این کار رو باید ببری بیرون برات انجام بدن که کار همه کسی هم نیست ولی اگر ببری اینران خودرو دستگاه بزنند میفهمند ...
اشنا ما 100 هزار تا کم کرد از پژو پارسش. هزینه رو هم نمیدونم.

mohamad skystar
20-06-2011, 16:48
ممنون
درست میگید سر مسئله دزد گیر هر کسی یه چیز میگه ! حالا منم فکرام رو میکنم ببینم ببندم یا نه :31:
ولی مشکل من اینه که
1 ماشین باید بیرون بمونه

3 دزدایه اینجا حرفه ای هستن اون یکی پرشیام قبل از سفیده بدون دزد گیر بود فقط قفل پدال و فرمون داشت که دزد تونسته بود درو راحت باز کنه بعد راحت قفل فرمون ولی زورش به قفل پدال نرسیده بود قفل پدالم از اینا بود که خودتم باس بخوابی رو آسفالت تا بتونی بازش کنی :31: اما اصل کار اینجاست که ماشین رو برده بود فک کنم هل میداده :31: که دیگه جونش در امده ماشین رو در باز تو کوچه پایینی ول کرده بود تو جوب که صبح گشت ماشین رو پیدا کرده بود و اطلاع داد :31: اون روز رو یادم نمیره که میزدم تو سر خودم ولی رو این یکی پرشیا که هم قیاف تابلو داشت هم سیستم همه جوره توش بود اما دزد گیر داشت هیچ تعرضی بش نشد در صورتی که ماشین دوستمم که هر شب کناره ماشین خودمه 206 هم هست همین چند شب پیش ماشین رو لخت کرده بودن اما دیگه حوصله و وقت ور رفتن به ماشین من رو نداشتن :31: از این جهت هست که میگم ببندم بهتره !

با این داستان دوست من شما به یک دزدگیر حرفه ای نیاز دارین.
در مورد سرویس های دوره ای تو دفترچه خودرو حتما نوشته.باید داشته باشه.
سمند داره 206 نداشته باشه؟

night lord
20-06-2011, 16:50
ممنون
ولی مشکل من اینه که
1 ماشین باید بیرون بمونه

یه سوال دیگه این که میگن 206 اصلا سرویس نداره درسته همچین چیزی ؟ مگه میشه سرویس دوره ای نداشته باشه؟

چرا سرویس داره ولی بعد از 20000 تا . کی تو یه سال 20000 تا میره؟ البته میرن ولی فکر نکنم منو شما بریم!

m.behnam
20-06-2011, 17:02

نه خدارو شکر هنوز مشکلی برای من پیش نیومده و ماشین هم مثل روز اول هستش هنوز!
فقط یه مقداری کلاچش بالاهست باید ببرم نمایندگی ببینم کاریش میتونن کنن.
چرا سرویس دوره ای داره تو دفترچهش نوشته هر 20 هزار کیلومتر!!

isbn
20-06-2011, 17:18
نه خدارو شکر هنوز مشکلی برای من پیش نیومده و ماشین هم مثل روز اول هستش هنوز!
فقط یه مقداری کلاچش بالاهست باید ببرم نمایندگی ببینم کاریش میتونن کنن.
چرا سرویس دوره ای داره تو دفترچهش نوشته هر 20 هزار کیلومتر!!

آره ببر رگلاژ میکنن برات منم ماشین قبلی اذیتم میکرد بردم دادن پایین راحت شدم :46:

ايساكو: از كاهنده‌هاي مصرف سوخت استفاده نكنيد

وي به مشتريان توصيه كرد با توجه به تاثير نامطلوبي كه استفاده از اين كاهنده‌ها و قرص‌هاي بنزين در موتور خودروها به وجود مي‌آورند، در استفاده از اين‌گونه اقلام تقلبي و فاقد هرگونه اثر بخشي در عملكرد خودروها توجه كنند.

معاون فني و مهندسي ايساكو در خصوص مصرف كاهنده‌هاي مصرف سوخت توسط مشتريان هشدار داد.

به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی ایساکو ، محمد هاشمي با اشاره به اين موضوع خاطرنشان كرد: با توجه به اجرايي شدن هدفمندي يارانه ها، عده‌اي افراد سودجو از حساسيت مردم در زمينه كاهش مصرف سوخت خودروها سوء استفاده كرده و اقدام به واردات و فروش برخي محصولات با عنوان كاهنده مصرف سوخت يا افزاينده عدد اكتان بنزين كرده‌اند.

وي به مشتريان توصيه كرد با توجه به تاثير نامطلوبي كه استفاده از اين كاهنده‌ها و قرص‌هاي بنزين در موتور خودروها به وجود مي‌آورند، در استفاده از اين‌گونه اقلام تقلبي و فاقد هرگونه اثر بخشي در عملكرد خودروها توجه كنند.

هاشمي با اشاره به اين كه اين مواد به هيچ وجه مورد تاييد نهادهاي مرجع و معتبر از جمله سازمان استاندارد، سازمان بهينه سازي مصرف سوخت و شركت هاي خودروساز قرار نگرفته است، تاكيد كرد: ايران خودرو نيز اين اقلام را تاييد نمي‌كند و در خصوص تبعات استفاده از اين گونه محصولات، خدمات پس از فروش ايران خودرو هيچ گونه تعهدي نخواهد داشت.

معاون فني و مهندسي ايساكو افزود: برخي از اين گونه محصولات كه متاسفانه تبليغات فراواني هم در مصرف آنها انجام مي‌شود، بررسي و مشخص شد استفاده از آنها نه تنها كاهش مصرف سوخت را در بر نداشته بلكه موجب بروز مشكلات متعدد در سامانه سوخت رساني و عملكرد موتور خودرو شده‌اند.

اما قرص پاور پیل که هم تاییدیه وزارت نفت داره هم بیمه ایران !؟
نندازیم دیگه تازه خوشمان آمده بود :41:

t.sunami
20-06-2011, 20:26
داداش این کار رو باید ببری بیرون برات انجام بدن که کار همه کسی هم نیست ولی اگر ببری اینران خودرو دستگاه بزنند میفهمند ...
اشنا ما 100 هزار تا کم کرد از پژو پارسش. هزینه رو هم نمیدونم.

خب عزیز دل من ! من که نگفتم میخوام خودم صفرش کنم! میگم کجا؟ باتری سازی یا ....
یه امار واسه ما میگیری واسه ما؟؟

3alimx
21-06-2011, 00:02
خب عزیز دل من ! من که نگفتم میخوام خودم صفرش کنم! میگم کجا؟ باتری سازی یا ....
یه امار واسه ما میگیری واسه ما؟؟
داداش باطری ساز کارش نیست...شاید باشه ولی فامیلمون میگفت یک نفر هست که کارش اینه ماشین قدیمی رو میخرند و تمیزش می کنند و صندلی ها رو نایلون میکشیند و از این کارا و کیلومتر رو هم کم میکنند خلاصه همه کار می کنند تا ماشین رو گرون بفروشند که سودش هم زیاده-
راستش من خونم مازندران هست ولی اون طرفی که فامیلمون میگه تهران هست...زیاد ازش سوال نپرسیدم...
ولی اگه بگردی حتما پیدا میکنی . سواال کن از چند نفر.

sepideh khanom
21-06-2011, 10:32

چرا سرویس داره من بردم،(5000تا) -تو خود دفترچه کامل توضیح داده- البته نمایدگی گفت 206 اگه تا 1000 تا اذیت نکنه دیگه مشکل حادی باسش پیش نمیاد :10:
اگرم زیر 1000 تا مشکل پیدا کنه ، یه جورایی اون ماشین دیگه ماشین بشو نیست :41:

Переклад не
21-06-2011, 11:53
سلام دوستان یه مشکلی پیش اومده
از داخل در سرنشین جلو صدا میاد .مثله اینکه سنگ ریزی توی در افتاده و با حرکت ماشین و بالاپایین شدنش اون هم تق و توق میکنه
این چی میتونه باشه؟
میتونم روپوش و پلاستیک (کلا لوازمی که در رو از داخل پوشش میده) رو در بیارم و به منبع صدا دسترسی پیدا کنم؟
چن وقت پیش تو یه جاده خاکی تو چنتا چاله وحشتناک افتادیم که از اون به بعد صدا شروع شده
داخل ماشین خیلی ساکت و نرم بود و هچ صدایی نداشت و این چون تنهاست اعصابو به هم میریزه
ممنون

total_overdose
21-06-2011, 12:08
سلام دوستان یه مشکلی پیش اومده
از داخل در سرنشین جلو صدا میاد .مثله اینکه سنگ ریزی توی در افتاده و با حرکت ماشین و بالاپایین شدنش اون هم تق و توق میکنه
این چی میتونه باشه؟
میتونم روپوش و پلاستیک (کلا لوازمی که در رو از داخل پوشش میده) رو در بیارم و به منبع صدا دسترسی پیدا کنم؟
چن وقت پیش تو یه جاده خاکی تو چنتا چاله وحشتناک افتادیم که از اون به بعد صدا شروع شده
داخل ماشین خیلی ساکت و نرم بود و هچ صدایی نداشت و این چون تنهاست اعصابو به هم میریزه
ممنون
امکانش معمولا کم چیزی به داخلش بره!
حدس میزنم چیزی ول شده باشه! پیچی ....
میشه بازش کرد اما اگه ببرین پیش یه تعمیرکار وارد خیلی بهتره آخه قطعات پلاستیکی زیاد داره ممکنه با یبار باز شدن بشکنه و یا دیگه درست جا نره و بعدا سرو صدا بیوفته:46:

night lord
21-06-2011, 12:55
دوستان یه مسئله ای برای من با این ماشین پیش اومده میخوام ببینم شما هم این جوریه ماشینتون یا نه؟

وقتی تو یه سربالایی وایسادم و میخوام شروع کنم برم بالا باید با نیم کلاچ حتما پر گاز برم بالا وگرنه به پتو پت میفته و خاموش میشه . این حالت تو دور برگردونا هم هست ، معمولا چون سر دور برگردون شلوغه باید ایستاد و با دنده یک برم که وقتی کاملا فرمونو میشکونم اگه پر گاز نرم و نیم کلاچ نکنم باز به پتو پت میفته و خاموش میشه . انگار ماشین خیلی سنگینه و موتور قدرت کشیدنشو نداره یه چنین حسی به آدم دست میده نمیدونم شاید چون کلاچ خیلی بالا میگیره این مسئله هست
نظر شما چیه؟
sd 1.6 هستش . تو مواردی غیر از این دو حالت مشکلی وجود نداره ها

اینو پرسیدم چون قبلا پراید داشتم ولی اصلا اینجور نبود و با یه مقدار گاز و نیم کلاچ بالا میرفتم از سربالایی .

isbn
21-06-2011, 16:58
سلام ماشین رو تحویل گرفتم
اما چند مشکل یک اینکه همون اول چراغ چک روشن شد :31: به سلامتی دیاگ زد درست شد بعد از چکاپ کامل نشتم گفتم یا علی استارت زدم و رفتم کولر روشن بود امدم 1 رو پر کنم بذارم 2 دیدیم ماشین لرزید و باز چک رو شن شد یه چند ثانیه ای واسادم خاموش کردم کولر رو بعد روشن کردم ماشین رو دیگه چک روشن نشد تا دمه خونه.

اما هم اینکه دسته دنده وقتی ماشین روشن هست میلرزه در صورتی که تو پرشیا همچین چیزی نبود
الانم باز یه جاهایی که دنده یک رو پر میکردم تا دور 4 ماشین انگاری میلرزه نمیدونم فرمون میلرزه من میلرزم یا ماشین :31:

دماش از وسط میره بالاتر و نزدیکایه خط بالایی میاسته موردی داره ؟
از همین اول نترکیم :31:

alex_pk
21-06-2011, 17:06
دوستان یه مسئله ای برای من با این ماشین پیش اومده میخوام ببینم شما هم این جوریه ماشینتون یا نه؟

فکر می کنم این مورد برای همه باشه
من خودم وقتی داخل مطهری هستم می خوام بپیچم برم تو بهشتی یه سربالایی هست همیشه هم چراغ قرمزه!
بد شانسی باید پشت چراغ هم وایستی کلی هم ماشین پشتته.باید گاز رو تا ته فشار بدی.

تازه با کلی هم تاخیر ماشین شروع به حرکت می کنه.
من فکر می کنم به خاطر این تاخیر گاز باشه و احتمالا با پدال گاز 5 سیمه مشکل رفع بشه.

===========

سلام ماشین رو تحویل گرفتم
آقا خیلی مبارکه
چراغ مال من هم از همون اول روشن بود
تازه دیروز بعد 1300 کیلومتر دستی خاموشش کردم.
اون لرزش دنده هم تقریبا مال همه همینطوریه.
یه تاپیک بود تو پی هالز همه می گفتن همین مشکل رو دارن.

isbn
21-06-2011, 17:18
فکر می کنم این مورد برای همه باشه
من خودم وقتی داخل مطهری هستم می خوام بپیچم برم تو بهشتی یه سربالایی هست همیشه هم چراغ قرمزه!
بد شانسی باید پشت چراغ هم وایستی کلی هم ماشین پشتته.باید گاز رو تا ته فشار بدی.

تازه با کلی هم تاخیر ماشین شروع به حرکت می کنه.
من فکر می کنم به خاطر این تاخیر گاز باشه و احتمالا با پدال گاز 5 سیمه مشکل رفع بشه.

===========

آقا خیلی مبارکه
چراغ مال من هم از همون اول روشن بود
تازه دیروز بعد 1300 کیلومتر دستی خاموشش کردم.
اون لرزش دنده هم تقریبا مال همه همینطوریه.
یه تاپیک بود تو پی هالز همه می گفتن همین مشکل رو دارن.

چاکرتم
ااا پس همه گیر هست :31:
یه چیز دیگه چرا زیاد داغ میکنه ؟
بعد چرا کیلومتر من سرعتش از 10 شروع شده :27: یعنی تو حالت سکون 10 تا سرعت داریم :31:؟

راستی آمپر هم 6 مربع گیج روغنش روشن میشه مشکلی داره یا زیادی روغن توش ریختن ؟

آرش-19
21-06-2011, 17:51
تا سرعتت به 10 نرسه عقربه شروع به حرکت نمیکنه.
من اگه بخوام آینه هام به صورت برقی تا بشه باید چکار کنم :31:
دیروز یه پرشیا دیدم که اتول رو که خاموش کرد پیاده شد شیشه ها اتوماتیک رفت بالا و آینه هاش تا شد!
خوب منم میخوام.

night lord
21-06-2011, 17:57
دیروز یه پرشیا دیدم که اتول رو که خاموش کرد پیاده شد شیشه ها اتوماتیک رفت بالا و آینه هاش تا شد!
خوب منم میخوام.

شما میری آپکو یه اینه برقی سفارش میدی . برات میبندن که پشتش هم مثل بنز یه چراغ داره .

Javad-ht
21-06-2011, 18:10
سلام
من جدیدا کولر ماشین ام اصلا سرد نمیکنه!
حتی روی 4 هم که میزارم احساس گرمای شدید میکنم.
مشکل از چیه؟
گاز کولر؟
بعد اینکه شما وقتی کولر میزنید دو تا حالت داره که هوای داخل ماشین و بیرونه.کدوم رو میزارین؟
مرسی

isbn
21-06-2011, 19:31
رفتم تو پارکینگ که LCD type B رو نصب کنم نصب کردم دیدیم به چه رقمی صدی 13.8 امروز سزوندم از کارخونه تا اینجا :31:

173 کیلومتر دیگه هم باید مراجعه کنم به پمپ بنزین :13:

چه جنس آشغالی دارن این پلاستیکایه روی داشبورد چرب شدن دیگه هم تمیز نمیشن :31::2:

اینم عکس یادگاریم

صندلیام زشتم برا شما هم خاکستری هست ؟

تا خر خره روغن ریختن توش چه کار کنم کم کنم ؟ نترکونه موتور رو

total_overdose
21-06-2011, 19:49
خوب منم میخوام.
اون عقربه صفر نداره از 10 هست پس تا 10 بیشتر نشده بیشترم نمیشه!
برای آینه دوستمون توضیح دادن!
برای شیشه هم باید پاور ویندو بخرین تا با قفل شدن درها شیشه ها هم بالا بیاد.

رفتم تو پارکینگ که LCD type B رو نصب کنم نصب کردم دیدیم به چه رقمی صدی 13.8 امروز سزوندم از کارخونه تا اینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینو ملاک قرار نده! روش گذاشتی یدور بزن ببین مصرف لحظه ایت چطوریه! البته خوف نکنیا:31:وقتی گازو پر میکنی میره بالا 20:31:

تا خر خره روغن ریختن توش چه کار کنم کم کنم ؟ نترکونه موتور رو
گیج روغنت بالاتر از f هست؟ اگه یه کوچولو هست عیب نداره اما اگه بیشتره ببر نمایندگی یا تعویض روغنی با ساکشن کمش کنن!

3alimx
21-06-2011, 20:02
173 کیلومتر دیگه هم باید مراجعه کنم به پمپ بنزین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چون صفر هست ماشین بالا میسوزونه و تو هم مثل اینکه حسابی گازیدی باهاش :20:
داداش مبارکت باشه.
فقط یک سوال :
فرق lcd type b با c چیه ؟؟؟ این رو اخر نفهمیدم :دی ؟؟؟ و اینکه نوع a هم داریم ؟؟:31:

isbn
21-06-2011, 20:04
الان رفتم یه دوری زدم شتاب که عالیه
آره مصرف لحظه ای 19 میشد :31:

والا الان دو تا مشکل دیگه هم یافتم اول اینکه دنده یک رو که پر میکنی تا دور 4 فرمون میلرزونه بعد اینکه یه صدای جیر جیر حالا نمیدونم کدوم طرف ولی از ماشین شنیده میشه :41: نمیدونم یه احتمال قوی چرخ هست و اینکه موتورش رو حالت درجا یه صدای بدی میده انکار چیزی ول باشه توش یه همچین صدایی میده وقتی کاپوت میزنی بالا بیشتر صدا هم از سر سیلندر میاد :19:

صدایه موتور رو دور تو اتاق خیلی زیباست اما رو درجا همون صدایی که گفتم رو میده :13:

m.behnam
21-06-2011, 20:07
اما هم اینکه دسته دنده وقتی ماشین روشن هست میلرزه در صورتی که تو پرشیا همچین چیزی نبود
الانم باز یه جاهایی که دنده یک رو پر میکردم تا دور 4 ماشین انگاری میلرزه نمیدونم فرمون میلرزه من میلرزم یا ماشین :31:

دماش از وسط میره بالاتر و نزدیکایه خط بالایی میاسته موردی داره ؟
از همین اول نترکیم :31:

آره روز اولم من پیش مهندسه گفتم این دندش داره میلرزه طبیعی نیستاا!
گفت نه طبیعیه همشون همین جوری هستن.
منم تو دلم گفتم آره جون خودت مهندس قلابی :31:

این یکی رو نمیدونم چون ماله من از وسط پایین تر هست. :31:
اما وقتی که درجا کار میکنه آره از وسط یه کمی میره بالا.(تو سمند بابام به زور به دومیشم میرسه اما این 206 نمیدونم چرا انقدر میره بالا!!

در مورد روغن موتور هم وقتی استارت میزنید بعد ازچند ثانیه اوننجایی که کیلومتر ماشین رو مینویسه میزان روغن موتور رو نشون میده اگه Max و Min هر دوتاشون روشن بود یعنی روغن موتور میزونه!

بالاخره انشالله براتون بدون هیچ مشکلی از این به بعد کار کنه!
راستی اگه رنگ صندلی هات با رنگ پارچه در و داشبرد یکی باشه مشکلی نداره و رنگاش درسته!

یه چیز دیگه کلاچشم براتون میزونه با مثل مال من خیلی بالا هست!؟

isbn
21-06-2011, 20:10
آره روز اولم من پیش مهندسه گفتم این دندش داره میلرزه طبیعی نیستاا!
گفت نه طبیعیه همشون همین جوری هستن.
منم تو دلم گفتم آره جون خودت مهندس قلابی :31:

این یکی رو نمیدونم چون ماله من از وسط پایین تر هست. :31:
اما وقتی که درجا کار میکنه آره از وسط یه کمی میره بالا.(تو سمند بابام به زور به دومیشم میرسه اما این 206 نمیدونم چرا انقدر میره بالا!!

در مورد روغن موتور هم وقتی استارت میزنید بعد ازچند ثانیه اوننجایی که کیلومتر ماشین رو مینویسه میزان روغن موتور رو نشون میده اگه Max و Min هر دوتاشون روشن بود یعنی روغن موتور میزونه!

بالاخره انشالله براتون بدون هیچ مشکلی از این به بعد کار کنه!
راستی اگه رنگ صندلی هات با رنگ پارچه در و داشبرد یکی باشه مشکلی نداره و رنگاش درسته!

یه چیز دیگه کلاچشم براتون میزونه با مثل مال من خیلی بالا هست!؟

نه کلاچ یه مقداری بالاست !

m.behnam
21-06-2011, 20:11
فرق lcd type b با c چیه ؟؟؟ این رو اخر نفهمیدم :دی ؟؟؟ و اینکه نوع a هم داریم ؟؟:31:

فرق زیادی با هم ندارن و تنها فرقشون تو نویگیشن هست که Type B نداره و Type C داره!
آره نوع A هم داریم که مدل سادهش هست و فابریک روی همه 206 ها ساخت ایران نصب هست و اطلاعات مصرف سوخت و این موارد رو نشون نمیده!

isbn
21-06-2011, 20:16
چون صفر هست ماشین بالا میسوزونه و تو هم مثل اینکه حسابی گازیدی باهاش :20:
داداش مبارکت باشه.
فقط یک سوال :

نه اتفاقا تا دور 3.5 بیشتر نیومدم سرعتم 90 امدم ولی کولر روشن بود !

C GPS و تماس تلفنی داره که B نداره و C گرافیکی تر هست !

والا الان دو تا مشکل دیگه هم یافتم اول اینکه دنده یک رو که پر میکنی تا دور 4 فرمون میلرزونه بعد اینکه یه صدای جیر جیر حالا نمیدونم کدوم طرف ولی از ماشین شنیده میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمیدونم یه احتمال قوی چرخ هست شایدم تسمه تایمی چیز دیگه باشه و اینکه موتورش رو حالت درجا یه صدای بدی میده انکار چیزی ول باشه توش یه همچین صدایی میده وقتی کاپوت میزنی بالا بیشتر صدا هم از سر سیلندر میاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صدایه موتور رو دور تو اتاق خیلی زیباست اما رو درجا همون صدایی که گفتم رو میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HELP MEEEEE

total_overdose
21-06-2011, 20:51
ببین دوست عزیز ماشین صفر هست زیاد حساس نشو رو این صداها!
کیفیت ها مثل قبل نیست صداها اکثرا از تسمه ها پولی ها و... هست!
بزار کارکردت بیاد رویه 1000تا بعد ببین چه ایراداتی داره:46:

night lord
21-06-2011, 21:24
بعد اینکه یه صدای جیر جیر حالا نمیدونم کدوم طرف ولی از ماشین شنیده میشه
آخ گفتی . منم دقیقا همین صدا رو از وقتی خریدم دارم و حسابی رو مخمه . البته یکی از بچه ها میگفت منم داشتم که وقتی انداختم تو اتوبان سرعت رفت بالا درست شد . برای من بعد از 1000 تا خیلی کم شد فکر کنم اگه سرعت بره بالا ردیف میشه مشکلی نیست .

من رو یه l90 و یه زانتیا هم این صدارو شنیده بودم .

برای مصرفت هم دو سه تا باک که بزنی مصرف میاد پایین تر . من امتحان کردم .

isbn
21-06-2011, 21:26
ببین دوست عزیز ماشین صفر هست زیاد حساس نشو رو این صداها!
کیفیت ها مثل قبل نیست صداها اکثرا از تسمه ها پولی ها و... هست!
بزار کارکردت بیاد رویه 1000تا بعد ببین چه ایراداتی داره:46:

آره پسر خالمم الان همین رو بهم گفت منم خوب یکمی تو این مسائل حساسم ولی فعلا که مصرفش بالاست که اونم برا همین صفر بودنه تا ببینیم بعدا چی پیش میاد :46:

راستی عجب کولری داره مخصوصا حالت Auto خیلی حال کردم
رو موتور هم زیاد بار کولر محسوس نیست به اندازه پرشیا
در ها هم که بسته میشن صدای بیرون قطع میشه که اینم خوشمان آمد .

خلاصه تا اینجای کار خوشمان آمده تا ببینیم بعد چی میشه .:31:

t.sunami
21-06-2011, 21:45
تاپیک 206 و صفحه 206! چه جالب! :دی

isbn
21-06-2011, 22:19
اووووووو این سوئچ رو که میگردونی رو حالت آماده به استارت چه طول میده صدای پمپ قطع شه و استارت زد !؟ طبیعی هست؟
30 ثانیه ای طول میده تا صدای پمپ قطع شه

total_overdose
21-06-2011, 23:07
اووووووو این سوئچ رو که میگردونی رو حالت آماده به استارت چه طول میده صدای پمپ قطع شه و استارت زد !؟ طبیعی هست؟
30 ثانیه ای طول میده تا صدای پمپ قطع شه
سلام
قدیمیا 2 یا 3 ثانیه بود این جدید ها 10 تا 15 ثانیه! لازم نیست نگه داری تا کامل بشه! اون قدیمیا میگفتن!
راستی ایرادم از پمپ نیست الکی از پمپ ایراد نگیرید کلا سیستم جدیدها اینطوری شده:31:

oghyanoos
21-06-2011, 23:38
خلاصه تا اینجای کار خوشمان آمده تا ببینیم بعد چی میشه .:31:

ببخشید اگه میشه مشخصات 206 خودتون رو بگید:
تیپ
نوع سپر
امکانات دیگش...

amirfiri
22-06-2011, 08:28
درود
در تیپ6 ،قطعه ای هست به نام توربین. می خواستم بدونم کارش چیه؟

total_overdose
22-06-2011, 09:15
درود
در تیپ6 ،قطعه ای هست به نام توربین. می خواستم بدونم کارش چیه؟
سلام
بله دوست عزیز این قطعه از گیرباکس اتومات al4 که رویه 206 هم سوار میشه هست!
مکانیزم عملکرد گیرباکس پیچیده هست اگه میخوای کامل بفهمی باید بشینی توضیحاتشو بخونی!
اما در هر صورت کار توربین انتقال نیرو از از فلایول موجود در تورک کانورتور هست به گیرباکس! یعنی اگه این قطعه ایراد پیدا کنه ماشین یا خیلی بد شتاب میگیره ویا اصلا حرکت نمیکنه!:46:

hichkasx40
22-06-2011, 10:06
دوستان،تو شرایط جدید فروش اینترنتی خبری از 206 تیپ 5 نیست،یعنی کلا تولیدش متوقف شده؟یا اصلا ثبت نام تو تیرماه واسه تیپ 5 نیست؟

oghyanoos
22-06-2011, 13:24
فرق زیادی با هم ندارن و تنها فرقشون تو نویگیشن هست که Type B نداره و Type C داره!

این lcd type چی هست؟

mohamad skystar
22-06-2011, 14:06
دوستان،تو شرایط جدید فروش اینترنتی خبری از 206 تیپ 5 نیست،یعنی کلا تولیدش متوقف شده؟یا اصلا ثبت نام تو تیرماه واسه تیپ 5 نیست؟

امروز از نمایندگی پرسیدم گفتن شرایط تیر ماه از 10 تیر اعلام میشه و تا 10 روز شرایط خرداد ماه هست.

isbn
22-06-2011, 14:31
ببخشید اگه میشه مشخصات 206 خودتون رو بگید:
تیپ
نوع سپر
امکانات دیگش...

تیپ 5
سپر معمولی
امکانات اضافش هم فعلا LCD type B هست که ایشاله بیشترم میشه :31:

LCD type B یه کامپسوتر سفر هست در اصل گه جای LCD A فعلی که فقط ساعت و دما رو نشون میده جا میگیره !

امکاناتی مثل نمایش گرافیکی باز بون در ها میزان مصرف سوخت لحظه ای میزان مصرف متوسط و...............

راستی دوستان من این LCD رو که نصب کردم دیگه بعد نصبش اینترفیس کار نمیکنه !!!!!! آهنگ هایه قابل پخش هم نشون نمیده

hichkasx40
22-06-2011, 16:08
امروز از نمایندگی پرسیدم گفتن شرایط تیر ماه از 10 تیر اعلام میشه و تا 10 روز شرایط خرداد ماه هست.
پس یعنی با این اوصاف فعلا هنوز تا 10 تیر تیپ 5 موجود نیست دیگه؟

oghyanoos
22-06-2011, 16:37
تیپ 5
سپر معمولی
امکانات اضافش هم فعلا LCD type B هست که ایشاله بیشترم میشه :31:

LCD type B یه کامپسوتر سفر هست در اصل گه جای LCD A فعلی که فقط ساعت و دما رو نشون میده جا میگیره !

امکاناتی مثل نمایش گرافیکی باز بون در ها میزان مصرف سوخت لحظه ای میزان مصرف متوسط و...............

راستی دوستان من این LCD رو که نصب کردم دیگه بعد نصبش اینترفیس کار نمیکنه !!!!!! آهنگ هایه قابل پخش هم نشون نمیده

از این انواع lcd ها عکس نداری واسه ما بگذاری؟؟

m.behnam
22-06-2011, 18:10
از این انواع lcd ها عکس نداری واسه ما بگذاری؟؟

خدمت شما دوست عزیز:
این Type B :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینم Type C:

amirfiri
22-06-2011, 18:42
سلام
بله دوست عزیز این قطعه از گیرباکس اتومات al4 که رویه 206 هم سوار میشه هست!
مکانیزم عملکرد گیرباکس پیچیده هست اگه میخوای کامل بفهمی باید بشینی توضیحاتشو بخونی!
اما در هر صورت کار توربین انتقال نیرو از از فلایول موجود در تورک کانورتور هست به گیرباکس! یعنی اگه این قطعه ایراد پیدا کنه ماشین یا خیلی بد شتاب میگیره ویا اصلا حرکت نمیکنه!:46:
ممنون
چه کاری باعث می شه که این قطعه ایراد پیدا کنه؟
منظورم اینه که برای افزایش طول عمرش چه کارایی نباید با ماشین انجام داد؟

Переклад не
22-06-2011, 22:20
بچه ها امروز تو جاده یه سنگریزه از لاین مقابل محکم خورد به زیر گوشه ی چپ شیشه ی جلو و رفته رفته ترکش به اندازه ی نوک انگشت شد .الان چیکار کنم؟

total_overdose
22-06-2011, 22:28
ممنون
چه کاری باعث می شه که این قطعه ایراد پیدا کنه؟
منظورم اینه که برای افزایش طول عمرش چه کارایی نباید با ماشین انجام داد؟
سلام
ببین دوست عزیزم بهترین منبع برای شما دفترچه اتومبیل هست اگه که من یه راهنمایی کنم بر اساس تجربه خودم ممکنه درست نباشه و یا حتی ایراد هم داشته باشه!
اما در کل یسری چیز ها هست باید رعایت کرد! مثلا هیچ وقت ماشین رو با حالت خلاص نرونید! اگر که به علت خرابی موتور مجبور شدین حداکثر تا 50 کیلومتر طبق گفته دفترچه! اگر بوکسل بشه به وسیله یدک کش بهتره!
اگر احله گاز دادن تیک زدن معکوس دادن و کل بازی کردن با دنده هستین سراغ دنده اتومات نرین! مخصوصا تویه هوایه گرم که باعث داغ کردن گیرباکس شده و شروع به ضربه زدن موقع تعویض دنده بشه!
از معکوس های شدید تویه حالت تیپ ترونیک استفاده نکنید یا خیلی کم!
روغن گیرباکس رو هر از چند هزار کیلومتری مثلا 20 هزارتا فقط چک کنید تا اگه سطحش به دلیل نشتی کم شده بر طرفش کنین و همچنین محل نشتی! روغن گیرباکس بعضیا میگن عوض بشه بعضیا هم میگه نه اما چیزی که خود دفترچه گفته تا 100 هزارکیلومتر هم گفته تعویش نشه فقط در صورت کم بودن سر ریز بشه!
و....

---------- Post added at 11:28 PM ---------- Previous post was at 11:26 PM ----------

بچه ها امروز تو جاده یه سنگریزه از لاین مقابل محکم خورد به زیر گوشه ی چپ شیشه ی جلو و رفته رفته ترکش به اندازه ی نوک انگشت شد .الان چیکار کنم؟
بهترین کار تعویش شیشه با نمونه مرغوب هست! این ترمیم شیشه و خط انداختن برای جلوگیری از افزایش فقط یه مدت کوتاه جواب میده (برا من که اصلا جواب نداد):46:

Переклад не
22-06-2011, 22:53
بهترین کار تعویش شیشه با نمونه مرغوب هست! این ترمیم شیشه و خط انداختن برای جلوگیری از افزایش فقط یه مدت کوتاه جواب میده (برا من که اصلا جواب نداد)
یعنی رفته رفته این ترک کوچیک کل شیشه رو فرا میگیره؟
درضمن اگه شیشه جلو بشکنه به داخل ریخته و خرد میشه ؟
الان نوع مرغوب و خوبی که گفتید چنده قیمتش و کلا چن درمیاد این عمل؟

oghyanoos
22-06-2011, 23:24
دوستان به نظر شما شرایط فروش تیر ماه چه تغییری میکنه؟ یعنی قیمت 206 گرون تر میشه یا ارزون تر؟
میخام ثبت نام کنم، نمیدونم وایستم تا 10 روز دیگه که شرایط جدید اعلام بشه یا نه!؟؟

total_overdose
22-06-2011, 23:27
یعنی رفته رفته این ترک کوچیک کل شیشه رو فرا میگیره؟
درضمن اگه شیشه جلو بشکنه به داخل ریخته و خرد میشه ؟
الان نوع مرغوب و خوبی که گفتید چنده قیمتش و کلا چن درمیاد این عمل؟
خیر خرد نمیشه فقط بیشتر میشه و به هر جهتی که بره معمولا تا انتهاش میره:31: مثلا از بالا تا پایین!
والا شیشه هایی که رویه خودشونه البته اگه جدیده! کیفیتشون خوبه اما شیشه های قدیمیتر بهتر هستن که ساخت فرانسه هستن! فرانسویشم گیر میاد مارک guardian نمیدونم اسپلش درست باشه البته :31:
شرمنده قیمتی ندارم اما فکر کنم نمونه ایرانی دور ور 60 تا 70 نومن باشه:46:
البته اگه دیدی فرانسوی خیلی تفاوت داره زیاد دودل نشو همین ایرانی هاشم تحت لیسانس هست و کیفیت خوبی دارن:46:
ویرایش!:
دوست عزیز یکم تحقیق کردم شیشه های ایرانی الان رویه ماشین های جدید مارک ونوس هست که خود شیشه ها از بلاد کفر میاد:31: و اینجا فقط برش و خم داده میشه آدرس کارخانه ونوس گلاس در جاده قم!!!
پس بنظر من همون ونوس بنداز و الکی پول بالای فرانسوی بودن نده:46:

isbn
23-06-2011, 10:43
سلام الان مسافت 230 کیلومتر رفتم با ماشین متوجه عکس یه آچار شدم این چی هست الان هم روشن یعنی چه ؟ :31:

مصرف داره کم میشه دیروزو امروز متوسطش شده 8.91 :31:
صدای جیر جیر هم از تسمه تایم هست که حتما بعدا برطرف میشه .
چرخ های جولو هم نیاز به بالانس و میزان فرمان دارن.

فعلا هم متوحه گیج زدن شناور و پمپ نشدم بشم خبر میدم .:46:

راستی رو 206 تیپ 5 سنسور اول و دوم اکسیژن نصب هست که به سلامتی؟
یا باید خ.دمون نصب کنیم ؟

s-a-l-i-m
23-06-2011, 12:11
این lcd روی 207 ها خستند از کارخونه ؟؟ { من یادم نمیاد دیده باشم تو ماشین همسایه } [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اینکه اگر ضبط ماشین lcd دار باشه میشه کاری کرد که تمام تنظیمات lcd type b &c روی اونها نمایش داده بشه ؟؟؟
راستی یک سوال دیگه ..این lcd هایی که روی 207 تو عکس بالا هست برای 206 هم هست ؟؟ { حتما هست دیگه }

mohamad skystar
23-06-2011, 14:09
دوستان به نظر شما شرایط فروش تیر ماه چه تغییری میکنه؟ یعنی قیمت 206 گرون تر میشه یا ارزون تر؟
میخام ثبت نام کنم، نمیدونم وایستم تا 10 روز دیگه که شرایط جدید اعلام بشه یا نه!؟؟

سلام.دوست من تو بخش مشاوره میپرسیدین زودتر جواب می گرفتین.
ماشین ارزون نمیشه خیالت راحت.

به نظر من صبر کن تا 10 روز دیگه.
تفاوت شرایط فروش هر ماه با ماه قبل شاید تو زمان اقساط و مبلغ چک ها باشه

total_overdose
23-06-2011, 15:53
سلام الان مسافت 230 کیلومتر رفتم با ماشین متوجه عکس یه آچار شدم این چی هست الان هم روشن یعنی چه ؟ :31:

مصرف داره کم میشه دیروزو امروز متوسطش شده 8.91 :31:
صدای جیر جیر هم از تسمه تایم هست که حتما بعدا برطرف میشه .
چرخ های جولو هم نیاز به بالانس و میزان فرمان دارن.

فعلا هم متوحه گیج زدن شناور و پمپ نشدم بشم خبر میدم .:46:

راستی رو 206 تیپ 5 سنسور اول و دوم اکسیژن نصب هست که به سلامتی؟
یا باید خ.دمون نصب کنیم ؟
سلام
اون صدا تسمه تایم معمولا از اون پلاستیک دوریش هست صدا میده!
رو مدل های 90 به بعد مثل اینکه سنسور دوم هم نصب کردن! سنسور اول هم که حتما داره:31:

این lcd روی 207 ها خستند از کارخونه ؟؟ { من یادم نمیاد دیده باشم تو ماشین همسایه } [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اینکه اگر ضبط ماشین lcd دار باشه میشه کاری کرد که تمام تنظیمات lcd type b &c روی اونها نمایش داده بشه ؟؟؟
راستی یک سوال دیگه ..این lcd هایی که روی 207 تو عکس بالا هست برای 206 هم هست ؟؟ { حتما هست دیگه }
نه دوست عزیز رویه 207 ایران هم همون نوع a نصب هست !
بستگی به نوع ظبط داره بعضی مدل های سونی و پایونر کار میدن!

isbn
23-06-2011, 16:12

انو تا جایی که میدونم LCD type D هست که کلا هم گرون هم اینکه عمرا رو تولید داخل یافت بشه :31:
وقتی LCD Ttype C 500 تموان هست اینو ببینین دیگه چنده !!!!

total جان مطمئنی که سنسور دوم رو داره ؟ اگه نداره برم نصب کنم !

mohamad skystar
23-06-2011, 16:49
دوستانی که تیپ 5 دارن در مورد عملکرد ترمز ماشینشون توضیح بدن چون نیاز دارم ممون.

picher_s
23-06-2011, 17:08
درود

دوستان ماشينم 206 تيپ 5 هست.

چند روز پيش BSI عوض كردم.

تا ديروز درست بود همه چي.

امروز شيشه هاي جلو و عقب نه بالا ميان نه پايين.

فكر ميكنم با ريست كردن BSI بشه درستش كرد.

لطفا اگه كسي ميدونه راهنماييم كنه.

total_overdose
23-06-2011, 18:45
سلام
تاجایی که خبر دارم رو مدلهای 90 به بالا هست! ولی به یقین نمیتونم بگم ماله شما داره!
جاش رویه انتهای کاتالیزر ماشین هست !
در ضمن بودن یا نبودنش زیاد فرقی نداره و فقط کارکرد درست و سلامت کاتالیزور رو ببرسی میکنه!

درود

دوستان ماشينم 206 تيپ 5 هست.

چند روز پيش BSI عوض كردم.

تا ديروز درست بود همه چي.

امروز شيشه هاي جلو و عقب نه بالا ميان نه پايين.

فكر ميكنم با ريست كردن BSI بشه درستش كرد.

لطفا اگه كسي ميدونه راهنماييم كنه.
تا جایی که میدونم bsi قابل ریست کردن نیست!
حدس میزنم ایرادی تویه سوکت هاش هست و یا ...

s-a-l-i-m
23-06-2011, 19:11
انو تا جایی که میدونم LCD type D هست که کلا هم گرون هم اینکه عمرا رو تولید داخل یافت بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:18: 500 تومان type c .... هیچی نداره که 500 پولشه ..
با 500 ادم میره ضبط پایینیر میگیره با ای سی دی 7 اینچ لمسی و کلی کار ... .
واجب شد برم دنبالش ببینم چقدر قیمتشه :31:

soooot
23-06-2011, 19:40
سلام
آقا این موتور 206 تیپ 2 رو چجوری باید شست؟
میدونم که نباید بشورن، آیا دلیل اینکه میگن نشوریم اینه که ممکنه آب بره تو ای سی یو؟
اگر ای سی یو رو با پلاستیک بپوشونیم و مواظب باشیم آب توش نره باز هم شستنش مشکل داره؟
آیا مواد خاصی برای شستن موتور ماشین هست؟
چه توصیه هایی برای انجام این کار دارید؟

total_overdose
23-06-2011, 19:48
سلام
میدونم که نباید بشورن، آیا دلیل اینکه میگن نشوریم اینه که ممکنه آب بره تو ای سی یو؟
اگر ای سی یو رو با پلاستیک بپوشونیم و مواظب باشیم آب توش نره باز هم شستنش مشکل داره؟
سلام
لطفا این کار رو نکن!
فقط ای سی یو نیست!
bsi هست .کوییل و ....
با یه پارچه نمدار تممیز کنید بهتره!

ess_1362
23-06-2011, 19:56
سلام
بله همونطور که گفته شد فقط ecu نیست که آسیب می بینه
کلا اگر اتومبیل درست مونتاژ شده باشه در فصل زمستان و زیر باران شدید هم آب به موتور نمیرسه که لازم باشه بشوریش ولی گرد و غبار را میشه با یک پارچه نمدار گرفت

یادم افتاد به زمانی که پراید داشتم یادش بخیر با یک شیلنگ و یک سطل آب و کف می افتادم به جونش برقش می انداختم:31:

isbn
24-06-2011, 00:50
سلام دوستان
الان به صورت پیش فرض مقدار بنزین موحود تو باک برای روشن شدن چراغ زرد چقدر هست 15 لیتر ؟
یعنی وقتی چراغ روشن میشه چقدر بنزین تو باک هست ؟

total_overdose
24-06-2011, 09:52
سلام دوستان
الان به صورت پیش فرض مقدار بنزین موحود تو باک برای روشن شدن چراغ زرد چقدر هست 15 لیتر ؟
نه دوست عزیز 15 لیتر که نیست!
اگه اشتباه نکنم حدود 7 لیتر!

s-a-l-i-m
24-06-2011, 11:21
انو تا جایی که میدونم LCD type D هست که کلا هم گرون هم اینکه عمرا رو تولید داخل یافت بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اقا نت رو ترکوندم دیشب و lcd type d پیدا کردم ولی قیمتش 525 تومان بود که از نوع c ارزون تر بود :دی { فکر کنم دست دوم بود }
ولی بدون rt3 بودش این ال سی دی{ بدون rt3 هم این بدرد مفت نمی خوره } ...کلا این شد که اقا پیدا نمیکنی اگر پیدا کنی خیلی قیمتش توهمی هست :دی

سلام دوستان
7 لیتر .

oghyanoos
24-06-2011, 12:11
اگه میشه یه نفر تفاوت های ظاهری 206 تیپ2 و 5 رو بگه!؟

Amirrezaajalli
24-06-2011, 12:13
اگه میشه یه نفر تفاوت های ظاهری 206 تیپ2 و 5 رو بگه!؟

ظاهرشون به جز کلاهک آینه ها و گلگیر طرف شاگرد که نوشته 1.6 تفاوتی نداره!البته اگه رینگ اسپرت باشه و ترمز های عقب دیده بشه واسه تیپ5 دیسکیه!
سایر تفاوت ها ظاهری نیست!باید از داخل ببینی!
ولی صدای موتور کاملا متفاوته!

oghyanoos
24-06-2011, 12:42
ظاهرشون به جز کلاهک آینه ها و گلگیر طرف شاگرد که نوشته 1.6 تفاوتی نداره!البته اگه رینگ اسپرت باشه و ترمز های عقب دیده بشه واسه تیپ5 دیسکیه!

صدای موتور چه تفاوتی داره؟

s-a-l-i-m
24-06-2011, 12:58
صدای موتور چه تفاوتی داره؟
عجب سوالی می کنی ها ..
صدای موتور 1400 با 1600 و اینکه حدود 30 اسب بخار اختلاف دارند نباید یکی باشه. سوال های عجیبی پرسیده میشه گاهی :31:

oghyanoos
24-06-2011, 13:47

از داخل چه تفاوت هایی داره؟

isbn
24-06-2011, 14:00
خوب صدای جیر جیر قطع شد و حالا صدای ناله به گوش میرسه :31:
زمانی که گاز میدی یه صدای ناله توام با صدای موتور شنیده میشه :31: که قبلا نبود !
صبح هم که داشتم میرفتم بیرون باز چکش روشن شد ! نظرتون چیه همین اول کاری ببرمش نمایندگی؟

Amirrezaajalli
24-06-2011, 14:34
از داخل چه تفاوت هایی داره؟

خب تیپ5 شیشه های عقبشم برقیه-تهویه مطبوع داره-پشت سری صندلی های جلو قابل تنطیم جهته-
دوستان اگه نکته ای رو جا انداختم بگین!

s-a-l-i-m
24-06-2011, 19:16
پشت سری صندلی عقب هم تیپ 5 داره و تیپ 2 نداره. :31:

mohamad skystar
24-06-2011, 19:43
خوب صدای جیر جیر قطع شد و حالا صدای ناله به گوش میرسه :31:
زمانی که گاز میدی یه صدای ناله توام با صدای موتور شنیده میشه :31: که قبلا نبود !
صبح هم که داشتم میرفتم بیرون باز چکش روشن شد ! نظرتون چیه همین اول کاری ببرمش نمایندگی؟

دوست من ماشین شما عزاداره؟ ناله میکنه جیر جیر میکنه.
در مورد عملکرد ترمزهاش بگین.

oghyanoos
24-06-2011, 23:04
پشت سری صندلی عقب هم تیپ 5 داره و تیپ 2 نداره. :31:

تیپ2 سفارشی داره

isbn
24-06-2011, 23:10
دوست من ماشین شما عزاداره؟ ناله میکنه جیر جیر میکنه.
در مورد عملکرد ترمزهاش بگین.

فعلا بعد از 400 کیلومتر رانندگی باش میتونم اینارو بگم که این ماشین تو دنده یک میشه گفت اصلا شتاب نداره :31:از پرایدم جا میمونه به به
دنده 2 بعد از گذشت چند ثانیه ناگهان وحشی میشه شروع میکنه به قورت دادن بقیه :31: البته امروز از یه MVM 530 جا موندم که افسردم هنوز :19:

اما در دنده 2 از دور 3 به بعد تا 4 که دنده رو تعویض میکنم شتاب خوبه تو 3 هم شتاب همونه زیاد مثل دنده دو نمیشه با پدال بازی کرد و شتاب رو تیز و کند کرد .

ولی نسبت به روز اول حس میکنم افت شتاب داره یا شایدم برا من عادی شده نمیدونم !
ترمز ها هم فعلا دارن عالی عمل میکنن با لاستیکای بارز ارانوس :31:

ولی این شتاب کم دنده 1 واقعا آزار دهنده هست !
من کپ کردن رو تو این ماشین حس میکنم مثلا شتاب یه جا زیاد میشه یه جا کم که این هم آزار دهنده است بیشتر !:19:

night lord
24-06-2011, 23:19
فعلا بعد از 400 کیلومتر رانندگی باش میتونم اینارو بگم که این ماشین تو دنده یک میشه گفت اصلا شتاب نداره :31:از پرایدم جا میمونه به به
دنده 2 بعد از گذشت چند ثانیه ناگهان وحشی میشه شروع میکنه به قورت دادن بقیه :31: البته امروز از یه MVM 530 جا موندم که افسردم هنوز :19:

اما در دنده 2 از دور 3 به بعد تا 4 که دنده رو تعویض میکنم شتاب خوبه تو 3 هم شتاب همونه زیاد مثل دنده دو نمیشه با پدال بازی کرد و شتاب رو تیز و کند کرد .

اولا دوست من تا باهاش 1000-2000 تا نرفتی . نبر گارانتی. چون صفره ، ممکنه این صداها بیخودی باشه و بیان آچار بندازن به جون ماشین و بعد بیا درستش کن ، چون اکثرا این نمایندگیا به غیر از سرپرست بقیه چیزی سرشون نمیشه . تا 1000 تا که بری اکثر این صداها از بین میره . اگر نرفت و بعد ها اذیت کرد خوب گارانتی داره میبری نمایندگی .

دوما ، این قضیه شتاب حق با شماست تو همه دنده ها(البت به غیر از 1) تا دور 3000 ماشین مرده است ، وقتی میرسه به 3000 تازه جون میگیره ، نمیدونم چرا!!!!!؟ شاید برای همون تاخیر سوخت رسانی باشه .

مخصوصا دنده 2و3 وقتی میرسی به دور 3000 ، دقیقا انگار توربو زدی ، یه دفعه میکنه

mohamad skystar
24-06-2011, 23:47

من کپ کردن رو تو این ماشین حس میکنم مثلا شتاب یه جا زیاد میشه یه جا کم که این هم آزار دهنده است بیشتر !:19:

در مورد لاستیک ها حتما اقدام کن.

ess_1362
25-06-2011, 08:57
دوما ، این قضیه شتاب حق با شماست تو همه دنده ها(البت به غیر از 1) تا دور 3000 ماشین مرده است ، وقتی میرسه به 3000 تازه جون میگیره ، نمیدونم چرا!!!!!؟
این موارد بیشتر مربوط میشه به نمودار قدرت و گشتاور خودرو در دورهای مختلف موتور
من باب مثال برای خودرو های بنزینی بیشترین قدرت معمولا در دور های بیشنه بدست میاد و بیشترین گشتاور هم در دورهای 3000 تا 4500
برای خودرو های دیزل هم بیشینه قدرت در دورهای 3000 تا 4000 بدست میاد و بیشترین گشتاور هم در دور موتور 1500 تا 2500

پس بدیهی هست که بیشترین شتاب خودرو های بنزینی از دور موتور 3000 به بعد شروع میشه و برای خودرو های دیزل هم از دور موتور 2500

s-a-l-i-m
25-06-2011, 11:18
دوما ، این قضیه شتاب حق با شماست تو همه دنده ها(البت به غیر از 1) تا دور 3000 ماشین مرده است ، وقتی میرسه به 3000 تازه جون میگیره ، نمیدونم چرا!!!!!؟ شاید برای همون تاخیر سوخت رسانی باشه .
برای اینکه سوخت رو هم کم کنند اینکار رو از همون سال 83 به بعد انجام دادند که ماشین هم کمتر وحشی باشه و هم زیاد بهتون حال نده ...

فعلا بعد از 400 کیلومتر رانندگی باش میتونم اینارو بگم که این ماشین تو دنده یک میشه گفت اصلا شتاب نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]از پرایدم جا میمونه به به
دنده 2 بعد از گذشت چند ثانیه ناگهان وحشی میشه شروع میکنه به قورت دادن بقیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته امروز از یه MVM 530 جا موندم که افسردم هنوز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ترمز ها هم فعلا دارن عالی عمل میکنن با لاستیکای بارز ارانوس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من کپ کردن رو تو این ماشین حس میکنم مثلا شتاب یه جا زیاد میشه یه جا کم که این هم آزار دهنده است بیشتر ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ما هم با یکی از دوستان تیپ 2 داشت از پراید بد جور جا موندیم و نتونستیم بگیرمش بیشتر بریا این هست که ecu جدید که 7.4.5 هست به نوع رانندگی شما عادت می کنه و وقتی اروم میرونی خیلی طول میکشه تا خودش رو پیدا کنه و ماشینت سر حال بیاد.
اما در مورد شتاب باید بگم اگر یکم روی ماشینت کار کنی خیلی بهتر میشه یعنی اگر من جای تو بودم حتما این کار رو می کردم.
اول کار یک پدال 5 سیمه وصل می کردم که همه از کارایش با خبر هستند
و بعدش یک سوپر چیپ که ماشین دیگه کپ کردن رو از ذهنش بیرون کنه.
اگر اینکار رو بکنید تازه ماشینتن میشه 206 تیپ 5 مدل 83 .. خیلی جاها سر این ها بحث شده ...
کلا 206 ها از سال 83 به بعد یکم کند تر شدند که باید خودت یکم خرجش کنی ..
اگه اون 2 کار رو انجام بدی مطمعا باش خیلی تاثیر داره توی ماشینت.:46:

isbn
25-06-2011, 11:25
خوب امروز ماشین رو بردم نمایندگی یارو حرف شما رو زد گفت فعلا به صدا ها گیر نده !
اما مشکل چک موتور و روشن شدن آچار رو با دیاگ برطرف کرد !

کشش ماشین هم بعد از دیاگ بهتر شد

اما از هرچه بگذریم برای شتاپ پدال 5 سیمه از واجبات هست :31:
این سوپر چیپ که میگید چیه ؟ دستکاری تو ECU ?
باعث خارج شدن از گارانتی و نمیدونم افزایش مصرف سوخت نمیشه؟

arasharya
25-06-2011, 20:02
206 اتوماتیک وقتی روی دی می ذارم و اروم بدون گاز حرکت می کنه یه صدای وییییییییییز خیلی اروم شنیده می شه اگه خلاص کنم یا روی پارک بذارم برطرف می شه ، فقط در حالتی شنیده می شه که در D باشه و با دور خیلی پایین موتور حرکت کنه ، صدای برخورد مکانیکی نیست ، صدای لق بودن چیزی هم نیست فقط از جعبه دنده یه صدای ویز شنیده می شه این طبیعی هست ؟

total_overdose
25-06-2011, 20:09
206 اتوماتیک وقتی روی دی می ذارم و اروم بدون گاز حرکت می کنه یه صدای وییییییییییز خیلی اروم شنیده می شه اگه خلاص کنم یا روی پارک بذارم برطرف می شه ، فقط در حالتی شنیده می شه که در D باشه و با دور خیلی پایین موتور حرکت کنه ، صدای برخورد مکانیکی نیست ، صدای لق بودن چیزی هم نیست فقط از جعبه دنده یه صدای ویز شنیده می شه این طبیعی هست ؟
سلام
تو یه انجمن دیگه هم خیلی روش بحث شده بود!
چیز خاصی نیست نگرانش نباش!البته اگه همین صدایی که میگی باشه!

mehrdad2009
25-06-2011, 21:58
با سلام

من چند روز قبل 206 تیپ 6 از ایران خودرو تحویل گرفتم و قصد دارم رینگ و لاستیک رو عوض کنم چیزی که برام اهمیت بیشتری داره ایمنی ماشین هست و با توجه به اینکه در یک منطقه کوهستانی زندگی میکنم فکر میکنم برای سر نخوردن ماشین روی برف و یخ نیاز به لاستیک پهن داشته باشم
دوستان چه نوع لاستیک و با چه رینگی پیشنهاد میکنند جایی خوندم برای این شرایط 15/55/195 مناسبه نظر شما چیه؟
با تشکر

total_overdose
25-06-2011, 22:40
با سلام

من چند روز قبل 206 تیپ 6 از ایران خودرو تحویل گرفتم و قصد دارم رینگ و لاستیک رو عوض کنم چیزی که برام اهمیت بیشتری داره ایمنی ماشین هست و با توجه به اینکه در یک منطقه کوهستانی زندگی میکنم فکر میکنم برای سر نخوردن ماشین روی برف و یخ نیاز به لاستیک پهن داشته باشم
دوستان چه نوع لاستیک و با چه رینگی پیشنهاد میکنند جایی خوندم برای این شرایط 15/55/195 مناسبه نظر شما چیه؟
با تشکر
سلام
اول که رینگ داشتن یا نداشتن زیاد مهم نیست برای برف مهم نوع لاستیک هست!
سایز 205 هم مناسبه مخصوصا اگه بخواین رینگ هم عوض کنین!
در ضمن مهمتر از همه نوع لاستیک هست! سعی کنید لاستیکی رو که میخواین انتخاب کنین برین تویه سایت شازندش و گلیش رو انتخاب کنین که مناسب برای فصل زمستان و برف باشه!
راستی ماشین هم مبارکه:46:

s-a-l-i-m
25-06-2011, 23:51
خوب امروز ماشین رو بردم نمایندگی یارو حرف شما رو زد گفت فعلا به صدا ها گیر نده !
اما مشکل چک موتور و روشن شدن آچار رو با دیاگ برطرف کرد !

کشش ماشین هم بعد از دیاگ بهتر شد

اما از هرچه بگذریم برای شتاپ پدال 5 سیمه از واجبات هست :31:
این سوپر چیپ که میگید چیه ؟ دستکاری تو ECU ?
باعث خارج شدن از گارانتی و نمیدونم افزایش مصرف سوخت نمیشه؟
راستش تا اونجایی که من خوندم هیچ تاثیری توی سوخت نداره فقط ماشینت کمتر فکر می کنه و بیشتر عمل می کنه با این سوپر چیپ { راحت ترین توضیح بود } :دی
یعنی ماشینت نسبت به قبل خیلی سریعتر فرمانت رو اجرا می کنه مثل همین الان که میگی ماشینت کپ می کنه.
و اینکه فکر کنم یکم هم اسب بخار اضافه کنه بهت { فکر کنم دقیق یادم نیست یعنی اگر خیلی اضافه کنه 5 تا هست که شرایط هم داره }.
و اینکه ماشین های الان 110 اسب بخاری نیستند یعنی 105 هستند { خیلی از بچه ها رفتند تست کردند با دستگاه }
در مورد گارانتی دقیق نمیدونم ولی یکی از بچه ها که بسته بود 1 سال از خرید ماشینش گذشته بود و بسته بود { یعنی ماشین گارانتی داشت هنوز } . باید بپرسید .

total_overdose
26-06-2011, 01:15
ثبت نام 206 شروع شد دوباره.ویژه عید مبعث!!!
قیمت وی8 شده 171250000 ریال !!!
حدود 500 رفت روش در مقایسه با سری قبل!
عجب مملکتی داریم! معلوم شد برایه چی یک مدت چیزی تولید نکردن!
تیپ 5 هم بسلامتی با همون قیمت فبلی که با کارت طلایی بود و لطف کردن این دفعه کارت طلایی هم حذف کردن با این قیمت!!!

Amirrezaajalli
26-06-2011, 02:16
ثبت نام 206 شروع شد دوباره.ویژه عید مبعث!!!
قیمت وی8 شده 171250000 ریال !!!
حدود 500 رفت روش در مقایسه با سری قبل!
عجب مملکتی داریم! معلوم شد برایه چی یک مدت چیزی تولید نکردن!
تیپ 5 هم بسلامتی با همون قیمت فبلی که با کارت طلایی بود و لطف کردن این دفعه کارت طلایی هم حذف کردن با این قیمت!!!

WoW
عجب.....................................!!!!!!! !
خیلی جالبه!
آدم بین خنده و تاسف گیر میکنه!:18::18::18::18:
خدا آخر عاقبتمونو به خیر کنه!
باید 10000دلار بیشتر از کشور سازندش هزینه کنیم تازشم معلوم نیست سالم باشه یا نه!:19:

mohamad skystar
26-06-2011, 14:37
شرایط ثبت نام 206 ها در تمام مدل ها سخت شده.
پیش پرداخت ها همه بالای 8 میلیون تومان و مبلغ چک ها سنگین تره و تاریخش هم به صرفه نیست.
عوض انواع سمند شرایط خوبی دارن.
فکر کنم شرکت باز سیاست به خرج داده.

isbn
26-06-2011, 15:09
خوب به سلامتی امروز باز چک موتور روشن شد :41:
اون صدا هم طوری شده که وقتی حرکت میکنم صدا هیلی کوپتر میده بردم یه نمایندگی دیگه اونم باز دیاگ زد !
اما مورد صدا رو گفت آفا نمیدونیم چیه باس ماشین رو بذاری روش کار کنیم !:13: البته قبلش بردم پیش یه تعمیر کار آشنا گفت تسمه و قرقره ای مرخص هست باید تعویض شه خرجشم 60 تومن :19:
الانم نمایندگیه هنوزم زنگ نزدن !

ماشین از همین اول داره با جیبم بازی میکنه خدا به دادم برسه :41:! تازه نسبت به پرشیا دارم ناناز تر بارش میارم اصلا اون کارایی که با پرشیا کردم که سر 8 هزار تا صفحه کلاچ مرخص شد رو اصلا با این نمیکنم کلا ایران خودرو با من لجه :13:

مرگ بر ایران خودرو

total_overdose
26-06-2011, 15:28
خوب به سلامتی امروز باز چک موتور روشن شد :41:
اون صدا هم طوری شده که وقتی حرکت میکنم صدا هیلی کوپتر میده بردم یه نمایندگی دیگه اونم باز دیاگ زد !
اما مورد صدا رو گفت آفا نمیدونیم چیه باس ماشین رو بذاری روش کار کنیم !:13: البته قبلش بردم پیش یه تعمیر کار آشنا گفت تسمه و قرقره ای مرخص هست باید تعویض شه خرجشم 60 تومن :19:
الانم نمایندگیه هنوزم زنگ نزدن !

ماشین از همین اول داره با جیبم بازی میکنه خدا به دادم برسه :41:! تازه نسبت به پرشیا دارم ناناز تر بارش میارم اصلا اون کارایی که با پرشیا کردم که سر 8 هزار تا صفحه کلاچ مرخص شد رو اصلا با این نمیکنم کلا ایران خودرو با من لجه :13:

مرگ بر ایران خودرو
سلام
ببین دوست عزیز شما بنظر من عجله میکنی:31:
اول که تا به حال 2 یا 3بار رفتین ارور رو پاک کردین! خوب ارور چی بوده! و آیا ایراد برطرف شده و ارور پاک شده؟ آخه همینطور الکی اگه با ارور پاک کردن رفع عیب میشد که دیگه ....
شما برو ببین اروره چی بوده!
دوم ببین میتونی با یه چیزی که خوب صدارو ظبط کنه صدایه ماشین رو ظبط کنی؟:31: اگه بتونی بهتر میتونم کمکت کنم:46:

isbn
26-06-2011, 16:07
سلام
ببین دوست عزیز شما بنظر من عجله میکنی:31:
اول که تا به حال 2 یا 3بار رفتین ارور رو پاک کردین! خوب ارور چی بوده! و آیا ایراد برطرف شده و ارور پاک شده؟ آخه همینطور الکی اگه با ارور پاک کردن رفع عیب میشد که دیگه ....
شما برو ببین اروره چی بوده!
دوم ببین میتونی با یه چیزی که خوب صدارو ظبط کنه صدایه ماشین رو ظبط کنی؟:31: اگه بتونی بهتر میتونم کمکت کنم:46:

نمیگن ارور چی بوده فقط میگه درست کردیم تنظیم شد فلان شد :19:
صدا اول جیر جیر بود و الان داره بیشتر صدا هرز گردی یا صدا خرد شدن یه چیزی تو آسیاب میده :41: شایدم صدایی شبه خرد شدن بلبرینگ !
یارو پسره اول که میگفت چیزی نیست تسمت میگیره به بدنه این صدا رو میده :18:

راجع به روشن شدن چک موتور .امروز ماشین یه حالتی مثل اینکه بیافتی تو یه چاله که کل شیرازه وجودت با ماشین صدای پوتک بده کرد و بوق زد و چک روشن شد !
قبل اینم سر دنده 1 که داشتم پر میکردم تا دور 3.8-4 که هم باعث لرزش ماشین و هم دسته دنده به طور شدید شد چک موتور روشن کرد .!

حالا ایراد کجاست نمیدونم !

m.behnam
26-06-2011, 17:30
نمیگن ارور چی بوده فقط میگه درست کردیم تنظیم شد فلان شد :19:
صدا اول جیر جیر بود و الان داره بیشتر صدا هرز گردی یا صدا خرد شدن یه چیزی تو آسیاب میده :41: شایدم صدایی شبه خرد شدن بلبرینگ !
یارو پسره اول که میگفت چیزی نیست تسمت میگیره به بدنه این صدا رو میده :18:
...

ای بابا چی وضعیه!!
شما یه کار کن این طور که معلومه این نمایندگی ها سرشون نمیشه و گارانتی رو بیخیال شو!
ببر پیش یه مکانیک آزاد که کار بلد باشه بگو یه کنترل اساسی همه جای موتور رو بکنه شاید معلوم شه اشکال از چی هست.
آخه همه این چیزایی که میگی غیر طبیعی ناجوره صدای موتور و چراغ موتور و اینا!! :18:
اصلا نباید این مشکلات 50 هزار کیلومتر اول ماشین به وجود بیاد.

isbn
26-06-2011, 18:20
ای بابا چی وضعیه!!
شما یه کار کن این طور که معلومه این نمایندگی ها سرشون نمیشه و گارانتی رو بیخیال شو!
ببر پیش یه مکانیک آزاد که کار بلد باشه بگو یه کنترل اساسی همه جای موتور رو بکنه شاید معلوم شه اشکال از چی هست.
آخه همه این چیزایی که میگی غیر طبیعی ناجوره صدای موتور و چراغ موتور و اینا!! :18:
اصلا نباید این مشکلات 50 هزار کیلومتر اول ماشین به وجود بیاد.

فعلا که نمایندگی مارو پیچوند زنگم نزد فردام نمیتونم برم تخویل بگیرم :19::19::19:

ولی وقتی برم یا ماشین رو تو سرشون خرد میکنم یا خودم رو با ماشین آتیش میزنم اعصاب نذاشتن برام :41:
اگه مثل آدم میگفت آفا ما هیج غلطی نمیتونیم بکنیم ماشین رو امروز تحویلت نمیدیم ور دار برو میرفتم پیش آشنام 60 تومن رو میدادم بکن تو حلقومه ماشین که ساکت شه و دست از سر من بر داره :19:
جالبه ساعت 6 زنگ زده بودم میگم چه غلطی کردین آخر قرار بود ساعت 3-4 زنگ بزنین بگین مشکل رو ! میگه الان میرم نگاه میکنم بعد زنگ میزنم نگو پیچوندن اساسی !

بخدا داره اشکمو در میاره من کلا تو ماشین شانس ندارم :41::19:

الان زنگ زده میگه آقا ماشین کارش انجام شد فردا ساعت 8 صبح بیان تحویل بگیرین هزینشم شده 43 تومن میگم دکی پس گارانتی چی میگه ما رو تسمه روغن مشاهده کردیم شما ایو بردین بیرون دادین براتون روعن زده پس گارانتی بی گارانتی میگم آخه ....... چرا حرف مفت میزنی چون روغن دیدی یعنی من زدم !!!!!
ببین چقدر دزدن وااااااای آدم چی بگه بخدا :19:
خلاصه این اولین هزینه ای که این ماشین به ناحق از من دشت کرد :37:

m.behnam
26-06-2011, 19:37
فعلا که نمایندگی مارو پیچوند زنگم نزد فردام نمیتونم برم تخویل بگیرم :19::19::19:

ولی وقتی برم یا ماشین رو تو سرشون خرد میکنم یا خودم رو با ماشین آتیش میزنم اعصاب نذاشتن برام :41:
اگه مثل آدم میگفت آفا ما هیج غلطی نمیتونیم بکنیم ماشین رو امروز تحویلت نمیدیم ور دار برو میرفتم پیش آشنام 60 تومن رو میدادم بکن تو حلقومه ماشین که ساکت شه و دست از سر من بر داره :19:
....

عجب نامرداناا!
چون روغن ریخته از گارانتی خارج شده!! :18:
حالا خودت رو زیاد ناراحت نکن انشالله این خرج اول و آخرش باشه و دیگه هیچ مشکلی پیدا نکنه برات! :10:

راستی برای بالا بودن کلاچ هم ماشین رو بردم نمایندگی رگلاژ کنن
بنده خدا مکنانیکه میگفت 206 ها همشون رگلاژ اتوماتیک هستن و یه چند کیلومتری که کار کنن کلاچ کامل میاد جای خودش و میگفت هیچ کاریش ما نمیتونیم کنیم!!

راستی یه مشکل خنده دار :31:
این دریچه های کولر رو نمیشه کاری کرد که بالا هم بره چون تا با دشبرد هم ردیف میشه دیگه از اون بالاتر تمیاد چون من قدم بلند هست و باد کولر اصلا به صورتم نمیخوره!؟

Penryn
26-06-2011, 23:35
3تا سوال دارم اگه دقیق و نه تلگرافی راهنمایی کنین ممنون میشم.
1- دکمه ی روشن کردن مه شکن عقب(داخل سپر) و مه شکنهای داخل سپر جلو کجاست؟؟ هر چی اهرم پشت فرمونو چک کردم جواب نداد!
2-چرا دکمه ی چراغ سقفی داخل کابین تا این بی کیفیته؟؟ صد رحمت به دکمه های ماشینهای اسباب بازی چینی.... حالا از سه حالتی که داره من گذاشتمش روی حالت جلو یعنی باز بودن درها ولی وقتی ماشین خاموشه و همه ی دربها بسته هستند حتی درب صندوق بازم چراغه روشنه!
3- این ماشین جک برای تعویض لاستیک داره یا نه؟؟ منکه پیداش نکردم.

ba maram
27-06-2011, 00:11
همه سوالات تو دفترچه خودش جوابش هست:46:

isbn
27-06-2011, 08:45
سلام دوستان میخوام برا لاستیک اقدام کنم رفتم پیش یه آشنا گفت نکسن دارم سایز 185/65/14 که به 206 هم بخوره بدون مشکل
کلا حساب کرد با تخفیف و اینا گفت 150 باید سر بدی حالا به نظتون همین مارک بگیرم یا نه ؟ این آشنامون فقط مکسس با نکسن داره از شانس ما !

total_overdose
27-06-2011, 10:51
سلام دوستان میخوام برا لاستیک اقدام کنم رفتم پیش یه آشنا گفت نکسن دارم سایز 185/65/14 که به 206 هم بخوره بدون مشکل
کلا حساب کرد با تخفیف و اینا گفت 150 باید سر بدی حالا به نظتون همین مارک بگیرم یا نه ؟ این آشنامون فقط مکسس با نکسن داره از شانس ما !
سلام
اگه میخوای 185 بندازی یه نگاهی هم به همون میشلن بنداز! لاستیک بسیار بسیار مقاوم و نرمی مناسب هست و همچنین کیفیت به مراتب بالا! اکثر ماشین هایی که اومدن ایران اوایل که ایرانیزه نشده بودن همه از این برند استفاده میکردن که نشون از مورد قبول بودن اکثر شرکت های ماشین سازی هست!
راستی اگه خواستی بگیری فقط نمونه آلمانی و یا اروپایی و با تاریخ حداق 12010 به بالا باشه!

Penryn
27-06-2011, 11:14
1- دکمه ی روشن کردن مه شکن عقب(داخل سپر) و مه شکنهای داخل سپر جلو کجاست؟؟ هر چی اهرم پشت فرمونو چک کردم جواب نداد!
2-چرا دکمه ی چراغ سقفی داخل کابین تا این بی کیفیته؟؟ صد رحمت به دکمه های ماشینهای اسباب بازی چینی.... حالا از سه حالتی که داره من گذاشتمش روی حالت جلو یعنی باز بودن درها ولی وقتی ماشین خاموشه و همه ی دربها بسته هستند حتی درب صندوق بازم چراغه روشنه!

همه سوالات تو دفترچه خودش جوابش هست:46:
عزیزم بهتر نبود جواب میدادی تا اینکه پاسکاری کنی؟؟ بلد نیستی بگو بلد نیستم یا پست نده!
دو تا دفترچه ی شونصد صفحه ای داره که بدرد سطل زباله میخوره.
یکی از دوستانی که وارده جواب بده.ممنون.

mohamad skystar
27-06-2011, 12:28

سلام.ببین دوست من شما لاستیک میندازی برای امنیت خودرو و حفظ جونه خودت و خانوادت.
آشنا و اینا رو بزار کنار و تحقیق کن حسابی بعدش هم بخر.قصد جسارت ندارم
به خدا آدم همچین جاهایی از آشنا بیشتر ضربه میخوره چون دیگه روش نمیشه رو حرفش حرفی بزنه.
من این ضربه رو برای خرید لوازم ماشینم خوردم و به شما هم میگم.
نظر من برای خرید لاستیک:
1.میشلن
2.komhu
3.Roadstone
4.yokohama
5.Dunlop
انتخاب با شماست و نظر دوستان محترم.

isbn
27-06-2011, 16:15
سلام.ببین دوست من شما لاستیک میندازی برای امنیت خودرو و حفظ جونه خودت و خانوادت.
آشنا و اینا رو بزار کنار و تحقیق کن حسابی بعدش هم بخر.قصد جسارت ندارم
به خدا آدم همچین جاهایی از آشنا بیشتر ضربه میخوره چون دیگه روش نمیشه رو حرفش حرفی بزنه.
من این ضربه رو برای خرید لوازم ماشینم خوردم و به شما هم میگم.
نظر من برای خرید لاستیک:
1.میشلن
2.komhu
3.Roadstone
4.yokohama
5.Dunlop
انتخاب با شماست و نظر دوستان محترم.

من که نظرم رو میشلن ولی میگن میشلن اصل دیگه نیست ! الان سپردم به دوستم بگرده برام پیدا کنه قیمتشم نمیدونم راستی 4 تاش چند ؟

Penryn
27-06-2011, 16:48
مثل اینکه اینجا کسی بلد نبود.:27:
بهتره برم از یک برقکش ماشین بپرسم. :46:

ba maram
27-06-2011, 18:14
مثل اینکه اینجا کسی بلد نبود.:27:
بهتره برم از یک برقکش ماشین بپرسم. :46:

دوست عزیز همه ما و ا ونایی که اینجا پست میزارن 206 دارن و بلدن !:5: اون دفترچه هات فهرست دارن دیگه ؟!
اینم جوابش دوست عزیز و گرامی:20:
1- با همونی که چراغاتو روشن میکنی اگه یک درجه در جهت غیرساعتگرد بچرخونی مه شنکای جلو و دو درجه بچرخونی مه شکنای عقب فعال میشه
2-چطوریه ؟؟ وقتی درارو میبندی و ماشین قفله باز روشنه ؟؟ شما چطوری میبینی که روشنه عزیز؟
3-بله هستش...زاپاس رو باز کنی توش همه مخلفاتش هست

Penryn
27-06-2011, 19:06
دوست عزیز همه ما و ا ونایی که اینجا پست میزارن 206 دارن و بلدن !:5: اون دفترچه هات فهرست دارن دیگه ؟!
اینم جوابش دوست عزیز و گرامی:20:
1- با همونی که چراغاتو روشن میکنی اگه یک درجه در جهت غیرساعتگرد بچرخونی مه شنکای جلو و دو درجه بچرخونی مه شکنای عقب فعال میشه
2-چطوریه ؟؟ وقتی درارو میبندی و ماشین قفله باز روشنه ؟؟ شما چطوری میبینی که روشنه عزیز؟
3-بله هستش...زاپاس رو باز کنی توش همه مخلفاتش هست
آها ایول بشما که درست جواب دادی. دفترچه رو بیخیال میخوام فردا طی مراسمی آتیشش بزنم بسکه مزخرفات توش داره من اندازه ی کنکور اونقدر مطالعه نکردم که حالا بخوام برای روشن کردن مه شکن 600 صفحه جزوه بخونم!
1-امتحان میکنم خبرش رو میگم فعلاً که خانوم خونه رفته بیرون ماشین رو برای ایشون گرفتم ولی تا جاییکه یادمه اینکار رو کرده بودم و نشده بود. همه جوره با اهرم روشن کردن چراغها ور رفتم کم مونده بود از جا درش بیارم.
2- نه درها رو بستم از بیرون میبینم چراغ سقفی روشنه. چرا باید توی خونه درها رو قفل کنم! چه کاریه آخه! یعنی تا درها قفل نباشه اون چراغ میخواد برای خودش روشن بمونه و باتری رو خالی کنه! مرحبا به ایران خودرو=ایران خر.
دوستان شرمنده ولی به جرأت میگم ماشین بیخودیه فنرهای خشک و کوبنده ی ماشین صفر که روی پراید رو واقعاً سفید کرده و کیفیت مواد داخل کابین فوق العاده بد موندم این جز کیسه های هوای دوگانه SRS و بدنه ی قویتر چیش از پراید بهتره.

mohamad skystar
27-06-2011, 19:30
من که نظرم رو میشلن ولی میگن میشلن اصل دیگه نیست ! الان سپردم به دوستم بگرده برام پیدا کنه قیمتشم نمیدونم راستی 4 تاش چند ؟

میشلن اصل که Made in France هست.
اما من میشلن برای سمند دوستم خریدم ساخت ایتالیا بود و الان 5 ماه استفاده میکنه خیلی راضیه.
4 حلقه میشه 427000 تومان

m.behnam
27-06-2011, 19:34
دوستان شرمنده ولی به جرأت میگم ماشین بیخودیه فنرهای خشک و کوبنده ی ماشین صفر که روی پراید رو واقعاً سفید کرده و کیفیت مواد داخل کابین فوق العاده بد موندم این جز کیسه های هوای دوگانه SRS و بدنه ی قویتر چیش از پراید بهتره.

دوست عزیز دیگه به این شدتم که شما میگید این ماشین بیچاره بد نیست!!
خود منم یکی تیپ 5 دارم.
خدایش کیفیت رنگش که خیلی از پراید بهتره.
فنراشم به هیچ عنوان که شما میگید نمیکوبه و نرم و رون حرکت میکنه زیادم چاله چوله های خیابون احساس نمیشه!
صندلیاش که واقعا کیفیت دوختش عالی هست و نرمه.
داشبردش موافقم یکم کیفیتش پایین هست اما از پراید بدتر نیست به هیچ عنوان.
همه چیز های برقیشم که مثل ساعت کار میکنه.
شتابش و سرعتشم که عالیه.
وقتی هم که ماشین روشن هست صدای موتور خیلی کم شنیده میشه.
کلاچشم نرم و دنده هاشم راحت جا میره. فقط کلاچش یکم بالاس!
من نمیدونم والا دیگه از ماشین در این قیمت و مونتاژ ایرانی شما چه انتظاری دارید؟!
من خودم که خیلی ازش راضی هستم. تا حالا ماشین به این بی دردسری و بدون مشکل نداشتم! هر ماشینی که خریدیم آخرش تو یه چیز برقی همون روز اول خراب بود اما این یکی هیچ مشکلی نداشت!

total_overdose
27-06-2011, 19:48
آها ایول بشما که درست جواب دادی. دفترچه رو بیخیال میخوام فردا طی مراسمی آتیشش بزنم بسکه مزخرفات توش داره من اندازه ی کنکور اونقدر مطالعه نکردم که حالا بخوام برای روشن کردن مه شکن 600 صفحه جزوه بخونم!
1-امتحان میکنم خبرش رو میگم فعلاً که خانوم خونه رفته بیرون ماشین رو برای ایشون گرفتم ولی تا جاییکه یادمه اینکار رو کرده بودم و نشده بود. همه جوره با اهرم روشن کردن چراغها ور رفتم کم مونده بود از جا درش بیارم.
2- نه درها رو بستم از بیرون میبینم چراغ سقفی روشنه. چرا باید توی خونه درها رو قفل کنم! چه کاریه آخه! یعنی تا درها قفل نباشه اون چراغ میخواد برای خودش روشن بمونه و باتری رو خالی کنه! مرحبا به ایران خودرو=ایران خر.
دوست عزیز اول چراغ های ماشین رو روشن کن! دسته راهنما 206 از دو تکه دوار تشکیل شده ! یک قسمت سرش که برای روشن کردن چراغ های جلو و کوچیک هست! قسمت دوار دومی که بصورت فنری هم عمل میکنه یعنی شما به جلو بپیچونیش دوباره بر میگرده سره جاش! یک بار بپیچونی جلو مه شکن جلو روشن میشه یکبار دیگه بپیچونی جلو مه شکن عقب برای خاموش کردن هم عکس این عمل رو انجام بدین یا کلا چراغ های اصلیرو خاموش کنید این ها هم خاموش میشه!
چراغ سقفی تایمر دار هست! شما در رو هم که باز بزارید بعد از یمدت خاموش میشه این سیستم برای وقتی که داخل ماشین میمونید کاربرد داره!
فنربندی 206 هاچ بک کلا خشکه! آن چنان کاری به کیفیت نداره البته نمیشه رد کرد که نسبت به قبلی ها خشک تر نشده و همچنین لاستیک های مذخرف بارز یکی دیگه از عوامل خشکیه!

m.behnam
27-06-2011, 19:55
راستی بحث لاستیک پیش اومد امروز رفتم لاستیک های ماشین رو دیدم!
بگید چی زیرش بود؟!!
لاستیکهای داغون هم شهری خودمون
یزدتایر !!! :31:

isbn
27-06-2011, 19:56
دوستانی که تازه ماشین رو تخویل گرفتین مصرفتون چطوره ؟
مصرف من دیوانه کنندس :41: الان یه دور LCD رو ریست کردم یهو تو پارکینگ دیدم به داره میرنه مصرف متوسط 17 همینجورم میرفت بالا واس خودش !
تا قبلش هم صدی 14.5 میزد ! گفتن مصرف اول زیاده ولی نه دیگه انقدر که این رویه بلیزر رو زمین زده !:31:

بهنام جان همین الان دیدم یه چیز آهنی رفته تو لاستیک جولو ! نترکه بمیریم :31: امان از یزد تایر

m.behnam
27-06-2011, 20:07
مصرف من دیوانه کنندس :41: الان یه دور LCD رو ریست کردم یهو تو پارکینگ دیدم به داره میرنه مصرف متوسط 17 همینجورم میرفت بالا واس خودش !
تا قبلش هم صدی 14.5 میزد ! گفتن مصرف اول زیاده ولی نه دیگه انقدر که این رویه بلیزر رو زمین زده !:31:

بهنام جان همین الان دیدم یه چیز آهنی رفته تو لاستیک جولو ! نترکه بمیریم :31: امان از یزد تایر

آره اینو موافقم برای منم همینطوره مصرف بالاش واقعا احساس میشه اما نه به این شدت!!
:31: دیگه نجیب تره ما یزدیا پیدا نکردید مسخره کنید چه کنیم دیگه یزدتایره هیچیش نمیشه!!:31:

mohamad skystar
27-06-2011, 20:27

شما ماشینت مشکلی نداره؟
خیلی مصرفش بالاست!!!!!!
فکر کنم مشکلی هست.مصرف 17 یعنی تویوتا لندکروزر v8

ba maram
27-06-2011, 20:30

خواهش میکنم:10:
آخه شما چراغ صندق رو هم گفتید ! من تعجب کردم که چطوری وقتی قفله نورش روشن میونه :31:
اون نور کابین هم بعد از چند پانیه ای خاموش میشه خودش ! اتفاقا خیلی خوبه که بلافاصله بعد بستن درها خاموش نمیشه !
در ضمن یه چیز خوبی هم داره اینه که وقتی تو ماشینی و سوییچ رو در اوردی کامل میتونی شیشه های ماشین (برقی دیگه:31:) بدی بالا تا زمانی که درو باز نکردی !(البته تایمش در حد چند دقیقست)
ماشین خوبی نسبت به قیمتش ! شک نکن:11:

total_overdose
27-06-2011, 21:19

سلام
آخه پسر خوب مصرف متوسط رو که بعد از صفر کردن نمیسنجن:31:
شما از وقتی صفر کردی خوب همش دنده یک بوده تو پارکینگ معلومه یه عدد خیلی عجیبی میزنه!
اول که همیشه مصرف لحظه ای رو نگاه کن! که زیر سرعت 30 هم نشون نمیده!
شما مثلا یروز که میخوای بری از خونه بیرون ماشین رو که روشن کردی مصرف متوسط رو صفرکن بعد برو رو لحظه ای! کارات رو که انجام دادی برگشتی اومدی برو رو مصرف متوسط! اونوقت مصرف متوسط رو بسنج:46:

Penryn
27-06-2011, 21:26
دوست عزیز دیگه به این شدتم که شما میگید این ماشین بیچاره بد نیست!!
خود منم یکی تیپ 5 دارم.
خدایش کیفیت رنگش که خیلی از پراید بهتره.
فنراشم به هیچ عنوان که شما میگید نمیکوبه و نرم و رون حرکت میکنه زیادم چاله چوله های خیابون احساس نمیشه!
صندلیاش که واقعا کیفیت دوختش عالی هست و نرمه.
داشبردش موافقم یکم کیفیتش پایین هست اما از پراید بدتر نیست به هیچ عنوان.
همه چیز های برقیشم که مثل ساعت کار میکنه.
شتابش و سرعتشم که عالیه.
وقتی هم که ماشین روشن هست صدای موتور خیلی کم شنیده میشه.
کلاچشم نرم و دنده هاشم راحت جا میره. فقط کلاچش یکم بالاس!
من نمیدونم والا دیگه از ماشین در این قیمت و مونتاژ ایرانی شما چه انتظاری دارید؟!
من خودم که خیلی ازش راضی هستم. تا حالا ماشین به این بی دردسری و بدون مشکل نداشتم! هر ماشینی که خریدیم آخرش تو یه چیز برقی همون روز اول خراب بود اما این یکی هیچ مشکلی نداشت!
راستش دوست عزیز شاید باور نکنی من با زانتیا همین سرعت گیرایی که مثل تپه دارن میسازن رو با سرعت بالا رد میکنم (عادت ندارم الکی ترمز بزنم) یه ذره احساس نمیکنم که از روی چیزی رد شدم. البته فنربندی هیدروپنوماتیک زانتیا کجا و 206 کجا و بقولی قیاس نادرسته ولی توی پراید هم دیدم موقع عبور از دست انداز صدا میده ولی مثل 206 نیست که پرتت کنه بالا! البته دست اندازهای معمولی رو میگما نه اون سرعت گیرهای تپه ای رو! دیروز که این 206 رو تست کردم با خودم فکر میکردم هر کی 206 داشته باشه اونقدر موقع رانندگی بالا پایین پرت میشه که دیگه وقتی از ماشین پیاده شه انگار یک دوره ی کامل فیزیوتراپی انجام داده!
ضمناً از دوستانی که محبت کردن جوابو دادم تشکر میشود:10:

isbn
27-06-2011, 21:37
شما ماشینت مشکلی نداره؟
خیلی مصرفش بالاست!!!!!!
فکر کنم مشکلی هست.مصرف 17 یعنی تویوتا لندکروزر v8

نمیدونم والا دیروز که نمایندگی بردم دیاگ زد گفت صدی 11.03 مصرف کرده اما LCD چیز دیگه ای میگفت 14.5 میزد !
امروزم که ریست کردم و رفتم تو پارکینگ یهو متوجه شدم تو حالت درجا مصرف متوسط همینجوری خودش میرفت بالا :18:

البته توتال درست میگه :31: ولی کلی حساب کنیم مصرف بالاست زیادم بالاست 11- 12 هست فعلا

isbn
27-06-2011, 21:48
راستش دوست عزیز شاید باور نکنی من با زانتیا همین سرعت گیرایی که مثل تپه دارن میسازن رو با سرعت بالا رد میکنم (عادت ندارم الکی ترمز بزنم) یه ذره احساس نمیکنم که از روی چیزی رد شدم. البته فنربندی هیدروپنوماتیک زانتیا کجا و 206 کجا و بقولی قیاس نادرسته ولی توی پراید هم دیدم موقع عبور از دست انداز صدا میده ولی مثل 206 نیست که پرتت کنه بالا! البته دست اندازهای معمولی رو میگما نه اون سرعت گیرهای تپه ای رو! دیروز که این 206 رو تست کردم با خودم فکر میکردم هر کی 206 داشته باشه اونقدر موقع رانندگی بالا پایین پرت میشه که دیگه وقتی از ماشین پیاده شه انگار یک دوره ی کامل فیزیوتراپی انجام داده!
ضمناً از دوستانی که محبت کردن جوابو دادم تشکر میشود:10:

یعنی شما میگین چون فنر بندی خشکی داره بدرد نخوره ؟
پس ماشینای سوپر اسپرت لامبورگینی و پورشه و دیگر ماشینا معمولی مثل همین کیا سراتو چون تعلیق خشک و اسپرتی دارن بدرد نمیخورن و پراید بهتره :31:
206 ماشین off road نیست که هر چاله یا هر چیزه دیگه ای رو به راحتی باهاش رد کرد :31: مثل امروز که تو پارکینگ دانشگاه درختا رو کنده بودن چاله در امده انگار که شهاب سنگ خورده هیچ ماشینی نمیتونست از چاله رد شه و اونجا پارک کنه یه سانتافه امد خیلی ناز و تمیز رفت تو پارک . البته زانتیا هم بود شاید میتونست با بالا و پایین کردن رد شه ولی خوب انتظار شمام از تعلیق 206 زیاد هست ! من خودم هر وقت میرسم به سرعت گیر سرعت کم میکنم میزنم دنده 1 آروم رد میکنم البته کمی هم بخاطره عادتی هست که به پرشیا که ارت خورده بود کردم ولی همین 206 بدون ارت هم نمیشه سرعت بالا از رو سرعتگیر ردش کرد !
البته قبول دارم 3 تا ماشین داخلی که ذاتی خشکن 1-206 . 2-ریو . 3- سمند ولی نمیشه گفت یه عیب بزرگی هست که شما بیاید بگید خوب 206 کجاش بهتر از پراید هست !

total_overdose
27-06-2011, 22:14
ضمناً از دوستانی که محبت کردن جوابو دادم تشکر میشود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکل اینه که شما 2تا چیزه مختلف رو دارین با هم مقایسه میکنین!
تویوتا کارینا مدل 1978 هم خیلی نرمتر رد میکنه دس اندازهارو پس بهتر از زانتیا هست؟!!!
نه دوست عزیز هر ماشینی برایه کاریه!
البته در هندلینگ خوب و نرمی بسیار خوب زانتیا شکی نیست ولی همونم به مقدار کافی ایراد داره! کلا هر وسیله ای کنار خوبی هایی که داره ایراد هایی هم داره!

ŞHÍЯÍŃ
28-06-2011, 00:58
سلام دوستان یه سوال داشتم هزینه تعویض صفحه کلاچ 206 چقدر؟؟؟؟

total_overdose
28-06-2011, 01:37
سلام دوستان یه سوال داشتم هزینه تعویض صفحه کلاچ 206 چقدر؟؟؟؟
سلام
اگه تیپ 2 باشه حدود 100 تومن!
60 تا 70 تومن هزینه مجموعه دیسک و صفحه! بین 25 تا 40 تومن هم هزینه باز و بست گیرباکس!

hamed malekpour
28-06-2011, 18:11
یه سوال آیا می شه روی206 تیپ 2که absنداره ترمز abs نصب کرد می شه یا نه اگه می شه چه قدر هزینه داره؟

mohamad skystar
28-06-2011, 18:21
یه سوال آیا می شه روی206 تیپ 2که absنداره ترمز abs نصب کرد می شه یا نه اگه می شه چه قدر هزینه داره؟

3 سال پیش نصب کرد یکی ازآشناها حدود 400000 تومانی هزینه کرد اما زیاد جالب نشد.
الان ABS هایی که شرکت میزاره به نظر من بهتره تا کسی ببره بیرون نصب کنه

oghyanoos
28-06-2011, 18:52
500000 تومن یه شبه 206 گرون شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:18:
آخه آدم حرفشو به کی بگه!!!!!!!!!
من چند روزه منتظرم شرایط جدید اعلام بشه حالا میبینم 500 تومن گرون شده!!!!
تازه بدون abs

s-a-l-i-m
28-06-2011, 19:41
تازه بدون abs
کلا هر سری که ایران خودرو تولید رو کم میکنه یا متوقف خودرو میره بالا.
تازه بعد تابستون که بنزین میشه لیتری 1350 تومان معلوم نیست قیمت میره بالا یا پایین.

بچه ها امروز متوجه شدم که عموم کارت طلایی نداره و نمایندگی گفته باید 500 تومان اضافه بدی براش در حالی که عموی من پول ماشین رو داد ...برای کارت باید جدا پرداخت کنید ؟؟:19:

Amirrezaajalli
28-06-2011, 20:42
جدی جدی 206 گرون شده؟؟؟؟؟؟
الان فروش دارن؟
قیمتش چنده؟؟؟اگه خبر دارین همه تیپ هارو بگین!

mohamad skystar
28-06-2011, 21:13
جدی جدی 206 گرون شده؟؟؟؟؟؟
الان فروش دارن؟
قیمتش چنده؟؟؟اگه خبر دارین همه تیپ هارو بگین!

پژو 206 تیپ 2 قیمت 14605000 تومان
پژو 206 تیپ 2 سفارشی قیمت 15235000 تومان
پژو 206 تیپ 3 قیمت 15405000 تومان
پژو 206 تیپ 5 قیمت 16175000 تومان
پژو 206 تیپ 6 قیمت 18535000 تومان

---------- Post added at 10:13 PM ---------- Previous post was at 10:11 PM ----------

تازه بدون abs

دوست من تمام 206 ها ABS دارن.

Penryn
28-06-2011, 22:59
+ کیسه ی هوای راننده و سرنشین
ولی ربطی نداره به گرونی
من دور و بر یکماه قبل ثبت نام کردم و این هفته تحویل گرفتم
هم ABS داره و هم کیسه ی هوا
با همون قیمت قدیم

mohamad skystar
28-06-2011, 23:23
+ کیسه ی هوای راننده و سرنشین
ولی ربطی نداره به گرونی
من دور و بر یکماه قبل ثبت نام کردم و این هفته تحویل گرفتم
هم ABS داره و هم کیسه ی هوا
با همون قیمت قدیم

بله میدونم همه ABS دارن من در جوب پست قبل دوستمون که گفته بودن ABS نداره
گفتم ABS هم داره.شما ببین من کدوم پست رو جواب دادم دوست عزیز.ممنون

oghyanoos
28-06-2011, 23:27
پژو 206 تیپ 2 قیمت 14605000 تومان
پژو 206 تیپ 2 سفارشی قیمت 15235000 تومان
پژو 206 تیپ 3 قیمت 15405000 تومان
پژو 206 تیپ 5 قیمت 16175000 تومان
پژو 206 تیپ 6 قیمت 18535000 تومان

---------- Post added at 10:13 PM ---------- Previous post was at 10:11 PM ----------

آخه تو پوستر داخل سایت نزده abs اما سفارشی رو زده!

mohamad skystar
28-06-2011, 23:36
آخه تو پوستر داخل سایت نزده abs اما سفارشی رو زده!

دوست من الان تمام محصولات ایران خودرو ABS دارن
کم کم دیگه باید براتون جا بیوفته همیشه که نباید ذکر کنن با ABS و اگر ننوشته بود یعنی بدون ABS
در مورد ایربگ هم همینطور به جز وانت و روآ تمام محصولات ایران خودرو یا 2 ایربگ یا ایربگ راننده رو دارن.( اما الان برای همه سمند و پارس و 405 مینویسن با ایربگ چون بعضی هاش ایربگ ندارن.)
دیگه این موارد همیشه نصب میشه رو خودرو و کم کم ذکر نمیشه چون استانداردی بوده که باید از خیلی قبل تر رو خودرو ها نصب میکردن.

dsa
29-06-2011, 13:13
سلام

آقا من میخوام شیشه ها رو دودی کنم:

1) پلیس گیر میده؟ به چند درصد گیر میده؟ شیشه های جلو هم میزارن دودی کنن؟

2) قیمتش حدودا چند در میاد؟

3) یه چیزی میچسبونن رو شیشه دیگه؟ کنده نمیشه؟ وَر نمیاد؟

4) یه جایی آدرس بدین!

خیلی خیلی ممنون

mohamad skystar
29-06-2011, 13:43
سلام

آقا من میخوام شیشه ها رو دودی کنم:

1) پلیس گیر میده؟ به چند درصد گیر میده؟ شیشه های جلو هم میزارن دودی کنن؟

2) قیمتش حدودا چند در میاد؟

3) یه چیزی میچسبونن رو شیشه دیگه؟ کنده نمیشه؟ وَر نمیاد؟

4) یه جایی آدرس بدین!

خیلی خیلی ممنون

1.اینکه پلیس گیر میده یا نه بستگی به درصدش داره.پلیس به 25 درصد به بالا گیر میده.

2.قیمتش هم برای من پارسال تابستون 30000 تومان شد.اما عالی چسبوند.جنسش هم تایوانی بود.

3.چیزی که به شیشه میچسبونن یه طلق هست که اگر درست و حسابی نچسبه یا هوا زیرش باشه
کم کم کنده میشه.کسی که میچسبونه باید خیلی دقت داشته باشه.

4.آدرس خاصی نداره فروشگاههای لوازم اسپرت و لوکس خودرو این کارو انجام میدن.

dsa
29-06-2011, 13:58
1.اینکه پلیس گیر میده یا نه بستگی به درصدش داره.پلیس به 25 درصد به بالا گیر میده.

2.قیمتش هم برای من پارسال تابستون 30000 تومان شد.اما عالی چسبوند.جنسش هم تایوانی بود.

3.چیزی که به شیشه میچسبونن یه طلق هست که اگر درست و حسابی نچسبه یا هوا زیرش باشه

خیلی ممنون که جواب دادید

شما خودتون 25 درصد کردید؟ عکسی چیزی ندارین ازش که چقدر تیره شده؟؟

حالا اصلا تاثیری در نور آفتاب داشته؟؟

اگه میشه اونجایی که خودتون نصب کردید بگید که دیگه خیالم راحت باشه خراب نکنه!

black_19_night
29-06-2011, 14:06

30تومان 1 شیشه؟ یا مثلا عقب و کناره ها؟

officer
29-06-2011, 14:16
من معذرت میخوام اینو میگم ولی یه مغازه رفتیم واسه بستن رو فرمونی و طرف اومد شیشه هاشو دودی کرد

20 تومن ازش گرفت بعد یه نگاه به ما کرد گفت 18 تومن سود خالص [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه میخواین دودی کنین یه 400 تومنی خرج کنین و شیشه دودی بگیرین ، نه از این طلق ها که تایوانی و چینی و ... یماه نشده کنده میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

total_overdose
29-06-2011, 15:13
من معذرت میخوام اینو میگم ولی یه مغازه رفتیم واسه بستن رو فرمونی و طرف اومد شیشه هاشو دودی کرد

20 تومن ازش گرفت بعد یه نگاه به ما کرد گفت 18 تومن سود خالص [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه میخواین دودی کنین یه 400 تومنی خرج کنین و شیشه دودی بگیرین ، نه از این طلق ها که تایوانی و چینی و ... یماه نشده کنده میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزیز!
در اینکه شیشه های دودی بهترن شکی نیست! اما بحثی که هست و ممکنه برای خیلی ها مهم باشه بحث حزینه در مقابل ارزش هست!
من نمیدونم شما از چه جنسی استفاده کردین ! ولی حقیقتش من حدود 5سال پیش رویه 405 زدم و تا همین امسال هم بخوبی کار کرد مقدارش هم 25 درصد بود که امسال یه تیکه از شیشه رانندش باد کرد منم کندمش!
ولی در مقابل مبلقی که دادم و کاری که کرد ارزشش خیلی خیلی زیاد بود! امسال هم ماشینو فروختیم و اگه بقول شما 400 خرج کرده بودم الان رفته بود دسته ینفر دیگه ...!:46:

mohamad skystar
29-06-2011, 15:33
خیلی ممنون که جواب دادید

شما خودتون 25 درصد کردید؟ عکسی چیزی ندارین ازش که چقدر تیره شده؟؟

حالا اصلا تاثیری در نور آفتاب داشته؟؟

اگه میشه اونجایی که خودتون نصب کردید بگید که دیگه خیالم راحت باشه خراب نکنه!

بله من 25 درصد بود متاسفانه ماشین رو فروختم و عکسی ندارم.
تاثیر هم داره شک نکنید.اگر بی تاثیر بود کسی ایتفاده نمیکرد.
من اصفهان نصب کردم اگر اصفهان هستین پیغام خصوصی بزارین.

---------- Post added at 04:33 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

30تومان 1 شیشه؟ یا مثلا عقب و کناره ها؟

نه دوست من 30 تومان برای همه شیشه عقب-شیشه های درب عقب و درب جلو

mehrdadb3
29-06-2011, 15:58
25 تا 30 تومان که خوبه من ماشین و که گرفتم از نمایندگی تو خودش قسمت اسپرت هم داشت ازش پرسیدم گفت 85 تومان تازه بماند که یسری وسایل دوبل حساب کرد
دوستان واسه به اصطلاح کپ کردن ماشین راه حلی پیدا نشده /؟ وقتی گاز میدی اولش ماشین جون نداره بعد یهو شتاب میگیره
کولرم که روشن باشه دیگه هیج

black_19_night
29-06-2011, 17:25
بله من 25 درصد بود متاسفانه ماشین رو فروختم و عکسی ندارم.
تاثیر هم داره شک نکنید.اگر بی تاثیر بود کسی ایتفاده نمیکرد.
من اصفهان نصب کردم اگر اصفهان هستین پیغام خصوصی بزارین.

---------- Post added at 04:33 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

نه دوست من 30 تومان برای همه شیشه عقب-شیشه های درب عقب و درب جلو

ممنون
منم اصفهان هستم
به نظر شما 25% خوبه؟ نمی خوام طوری باشه که بهم گیر بدن

Penryn
29-06-2011, 17:42
وقتی گاز میدی اولش ماشین جون نداره بعد یهو شتاب میگیره
کولرم که روشن باشه دیگه هیج
این یکی از معایب عجیب 206 هستش از دید من. هم SD رو امتحان کردم(مطمئن نیستم 1600 بود یا 1400 ولی جعبه دنده دستی و صفحه کلیومتر شمار اسپرت داشت) اینجوری بود و هم هاچبکش. یکی از نکات منفی که قبلاً گفتم نسبت به پراید داره همینه. توی پراید بخاطر نسبت دنده بالایی که در دنده 1 داره شتاب اولیش در دنده1 قابل مقایسه با پرشیا هست. توی مجله ی ماشین ماه قبل هم به این نکته اشاره کرده بود.

total_overdose
29-06-2011, 18:00
این یکی از معایب عجیب 206 هستش از دید من. هم SD رو امتحان کردم(مطمئن نیستم 1600 بود یا 1400 ولی جعبه دنده دستی و صفحه کلیومتر شمار اسپرت داشت) اینجوری بود و هم هاچبکش. یکی از نکات منفی که قبلاً گفتم نسبت به پراید داره همینه. توی پراید بخاطر نسبت دنده بالایی که در دنده 1 داره شتاب اولیش در دنده1 قابل مقایسه با پرشیا هست. توی مجله ی ماشین ماه قبل هم به این نکته اشاره کرده بود.
این بخاطر گاز برقی و دریچه برقی هست! تو مدل های قبل که این موارد رو نداشت کپ اولیه نداشت!
کلا پدال گاز برقی در کنار آرامش رانندگی که داره این معایب رو هم داره!

mohamad skystar
29-06-2011, 19:29
ممنون
منم اصفهان هستم
به نظر شما 25% خوبه؟ نمی خوام طوری باشه که بهم گیر بدن

بله دوست من 25% مناسبه.
البته شبشه های درب های جلو و عقب رو 15 درصد بنداری خیالت راحت تره

isbn
29-06-2011, 21:42
این بخاطر گاز برقی و دریچه برقی هست! تو مدل های قبل که این موارد رو نداشت کپ اولیه نداشت!

آخه چه آرامشی داره تازه اذیت هم میکنه :31:
دوستان امروز از دریچه کولر بو بنزین میزد تو رفتم در موتور رو زدم بالا دیدیم به چه بوی بنزینی یه حاهایی هم که بیشتر گاز میدادم بو بیشتر میزد تو ! نشتی چیزی نداره منفجر نشه آتیش نگیره ؟ اولین ماشینیه که تقریبا داره زیاد اذیتم میکنه از شانس گندم .:41: آها راستی یه صدایی هم بعد بوی بنزین از موتور شنیده میشه انگاری صدای سوپاپ ها هست یه صدایی شبه تراکتور البته نه زیاد ولی رو حالت درجا در بسته شیشه بالا هیچ صدایی نباشه متوجه اون صدا میشم .
کلا میخوام بدونم موردی نداره آخه فردا میخوام برم سفر میترسم قاتل منو خانواده بشه ! این ماشینا اطمینانی بشون نیست یهو آتیش میگیره !:19:

total_overdose
29-06-2011, 22:02
آخه چه آرامشی داره تازه اذیت هم میکنه :31:
دوستان امروز از دریچه کولر بو بنزین میزد تو رفتم در موتور رو زدم بالا دیدیم به چه بوی بنزینی یه حاهایی هم که بیشتر گاز میدادم بو بیشتر میزد تو ! نشتی چیزی نداره منفجر نشه آتیش نگیره ؟ اولین ماشینیه که تقریبا داره زیاد اذیتم میکنه از شانس گندم .:41: آها راستی یه صدایی هم بعد بوی بنزین از موتور شنیده میشه انگاری صدای سوپاپ ها هست یه صدایی شبه تراکتور البته نه زیاد ولی رو حالت درجا در بسته شیشه بالا هیچ صدایی نباشه متوجه اون صدا میشم .
کلا میخوام بدونم موردی نداره آخه فردا میخوام برم سفر میترسم قاتل منو خانواده بشه ! این ماشینا اطمینانی بشون نیست یهو آتیش میگیره !:19:
تا به حال شده سوار پارس قبلیتون کولر روشن کنین بعد یهو پاتون رو از رویه گاز بردارین برین تو شیشه؟:31:
البته نه در این حد و لگد های بدی میزنه! فک نکنم تویه این دیده باشین خوب این یکی از خوبی هاش هست:46:
اما در مورد بوی بنزین! پیشنهاد میکنم ماشین رو نبرین مسافرت یا قبلش یه چک کامل بکنید چون جان خودتون هست و شوخی بردار نیست!
در آخر فکر میکنم هندونه ایران خودرویی شما تا اینجایه کار خوب در نیومده!:13:
راسیتش ما اقوام نزدیکمون 2 3 تا گرفتن یه 4 ماهی ولی هیچکدومشون مشکلی نداشتن خدارو شکر ولی هندونه شما....:31:

mehrdadb3
29-06-2011, 22:08

داستان پدال 5 سیمه چیه اونو بزاریم درست میشه یا نه /؟
یکیم میگفت بخاطر اینکه برق رسانیش ضعیف میشه کپ میکنه که اینو معرفی کرده میگه اینو نصب کنید درست میشه Pivot Razin Volt Stabilizer (تثبیت کننده وتقویت کننده ولتاژ برق خودرو . ) حالا راست و دروغش رو نمیدونم

راستی قیمت چادر و محافظ کنسول چنده کسی قیمت داره/؟

total_overdose
29-06-2011, 22:14
داستان پدال 5 سیمه چیه اونو بزاریم درست میشه یا نه /؟
یکیم میگفت بخاطر اینکه برق رسانیش ضعیف میشه کپ میکنه که اینو معرفی کرده میگه اینو نصب کنید درست میشه Pivot Razin Volt Stabilizer (تثبیت کننده وتقویت کننده ولتاژ برق خودرو . ) حالا راست و دروغش رو نمیدونم

راستی قیمت چادر و محافظ کنسول چنده کسی قیمت داره/؟
راسیتش پدال 5 سیمه شاید کمی موثر باشه اما پیشنهاد میکنم اگه هزینه زیادی هست براتون نزارین! بیشترین تاثیر رو رویه تیپ 6 داره نه رو تیپ 5!
اما در کل ببین این ایراد اگه ماشین سلامت کامل باشه اونقدر محسوس نیست مگر اینکه بخواین رانندگی پرشتاب بکنین یا برای کورس گذاشتن:31:
در مورد اون وسیله های هم که گفتین چیزی نمیدونم و همچنین بعید میدونم چون اگه همچین وسیله ای بود تا به حال گفتگوش پر شده بود تویه انجمن های تخصصی اتومبیل!

isbn
29-06-2011, 22:20
تا به حال شده سوار پارس قبلیتون کولر روشن کنین بعد یهو پاتون رو از رویه گاز بردارین برین تو شیشه؟:31:
البته نه در این حد و لگد های بدی میزنه! فک نکنم تویه این دیده باشین خوب این یکی از خوبی هاش هست:46:
اما در مورد بوی بنزین! پیشنهاد میکنم ماشین رو نبرین مسافرت یا قبلش یه چک کامل بکنید چون جان خودتون هست و شوخی بردار نیست!
در آخر فکر میکنم هندونه ایران خودرویی شما تا اینجایه کار خوب در نیومده!:13:
راسیتش ما اقوام نزدیکمون 2 3 تا گرفتن یه 4 ماهی ولی هیچکدومشون مشکلی نداشتن خدارو شکر ولی هندونه شما....:31:

آها از اون نظر آره لگد میزد :31:

آره کلا تو هندونه شانس ندارم هرجی داغون به ما میافته :19: پاشم برم پورشه هم بگیرم ( چه غلطا ) :31: به یه چیز داغونش نصیبم میشه :13:
کلا این کپ کردن تو ذوق میزنه همین 1 ساعت پیش سر این کپ کردن از یه پراید :31:جا موندم بعد یهو تازه عمل کرد نزدیک بود ببره منو با خودش تو پرشیا جولویی ! این مشکل رو فک میکنم تا حدی میشه با پدال 5 سیمه برطرف کرد ! تا هفته دیگه میخوام نصب کنم فرقی حس کردم میام اطلاع میدم !

206 ماشینیه که بخواد اذیت کنه پدر صاحبش رو در میاره برام دعا کنید :37: باز پرشیا مرام و معرفت داشت این یکی از ب بسم اله میخواد کمر منو بشکنه :34:

total_overdose
29-06-2011, 22:43
آها از اون نظر آره لگد میزد :31:

آره کلا تو هندونه شانس ندارم هرجی داغون به ما میافته :19: پاشم برم پورشه هم بگیرم ( چه غلطا ) :31: به یه چیز داغونش نصیبم میشه :13:
کلا این کپ کردن تو ذوق میزنه همین 1 ساعت پیش سر این کپ کردن از یه پراید :31:جا موندم بعد یهو تازه عمل کرد نزدیک بود ببره منو با خودش تو پرشیا جولویی ! این مشکل رو فک میکنم تا حدی میشه با پدال 5 سیمه برطرف کرد ! تا هفته دیگه میخوام نصب کنم فرقی حس کردم میام اطلاع میدم !

206 ماشینیه که بخواد اذیت کنه پدر صاحبش رو در میاره برام دعا کنید :37: باز پرشیا مرام و معرفت داشت این یکی از ب بسم اله میخواد کمر منو بشکنه :34:
البته دوست عزیز شما هم یکمی حساس هستین!
خیلی از مشکل ها تا کارکرد 5000 تا رفع میشه! نمونش دایی خودم! یه ریو داشت مدل 84! کسایی که ریو داشتن میدونن چیه شتاب 0تا 100 خیلی بالایی داره! بپایه تیپ 5 های قدیمی نمیرسه اما از این تیپ5هایه جدید خیلی بهتره! خلاصه عوض کرد و با مشورت من وی8 گرفت!
اینم آدمی بود که به ماشین گاز میداد:31:
خلاصه هرچی فحش بود که به ماداد میگفت پراید بهتره تو شتاب!!! گذشت یه 10000 تایی شده الان کارکرش ازش پرسیده هنوزم فحش میدی به ما؟:31: گفت فقط دعا به جونت میکنم:31: البته میگفت شتاب اولیش بازم اون ریو یکم بهتر بود ولی اینم الان عالی شده و همچنین میگفت شتاب ثانویش محشره ریو رو میخوره ...
و همچنین از ترمز خیلی راضی بود میگفت تازه میفهمم اون موقع تاحالا ترمز نبوده زیر پام
خلاصه اینو گفتم که بهتر موضوع رو درک کنی!
راستی تا جایی که میدونم تو تیونینگ تاک هم عضوی! خیلی از مسائل تخصصی رو اونجا پیگیر باشی که هستی :31: بهتر به نتیجه میرسی تا اینجا:46:

ashkan1360
30-06-2011, 01:22
حالا که بحث شیشه دودی شد ، کسی آمار این شیشه ها که جلوی UV رو میگیرن رو نداره ؟ (فکر کنم بهش میگن لومر)
قیمت و ....

hamed malekpour
01-07-2011, 21:24
یه سوال از کجا می شه فهمید که 206تیپ 5است یا 2یا3 از شکل ضاهری؟

Amirrezaajalli
01-07-2011, 21:26
یه سوال از کجا می شه فهمید که 206تیپ 5است یا 2یا3 از شکل ضاهری؟

چند صفحه قبل در موردش بحث شده!

Penryn
01-07-2011, 23:00
چند صفحه قبل در موردش بحث شده!
میشه لینک پست رو بدی. منم همین سوالو دارم. حالا دوباره هم یکی بیاد بگه راه دوری نمیره!

================================

حالا که بحث شیشه دودی شد ، کسی آمار این شیشه ها که جلوی UV رو میگیرن رو نداره ؟ (فکر کنم بهش میگن لومر)
قیمت و ....
عزیزم ساختار همه ی شیشه های معمولی(نه فقط شیشه ی ماشین) جلوی بخش زیادی از فرابنفش B که برای پوست مضر هستش رو میگیره.جلوی فرابنفش C را هم میگیره. پس بخاطر فرابنفش خیلی لزومی نداره دنبال تعویض شیشه باشی. صفحه ی زیر را هم ببین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمهم اینه که شیشه ی ماشین بتونه جلوی اشعه ی فروسرخ را بگیره. اشعه ی فروسرخ یا همون مادون قرمز که توی نور خورشید وجود داره باعث تولید گرما میشه و اگه شیشه ی ماشین بتونه این تابش رو فییلتر کنه داخل ماشین در تابستون داغ نمیشه.
کافیه موقع ساخت شیشه یکسری مواد شیمیایی از ترکیبات فلزی هم به مخلوطش اضافه شه. برای اینکه بحث زیادی علمی نشه بگم که از پارسال شیشه هایی در داخل داره ساخته میشه که جلوی پرتوهای فرابنفشA,B,C + پرتوی فروسرخ رو میگیره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشیشه های LLumar محصول شرکت CPFilms در اصل آمریکایی هست میتونه جلوی فرابنفش + 50 درصد پرتو فروسرخ رو بگیره و نمایندگی رسمی توی خاورمیانه نداره ولی شرکت شايا پرتو پارس وارد کننده ی محصولاتشه. داخل سایتش آدرس و تلفن داره:

Amirrezaajalli
01-07-2011, 23:44
میشه لینک پست رو بدی. منم همین سوالو دارم. حالا دوباره هم یکی بیاد بگه راه دوری نمیره!

Penryn
02-07-2011, 14:45
حجم واقعی باک چقدره؟؟
یجا توی مشخصات دیدم زده 50 لیتر.
یکی یجا گفته بود بیشتر از 44 لیتر نتونسته بزنه!
یکی هم گفته بود امتحان کرده 55 تا جا گرفته!
باک خالی اونطور که واقعاً خودتون امتحان کرده باشین چقدر گنجایش حقیقی داره؟؟

isbn
02-07-2011, 15:13
سلام دوستان
خوب من صبح 5 شنبه با ماشین رفتم شمال این ماشین حدود 240 کیلومتر مارو برد بعد یهو دیدیم اااا ارور میده میگه anti polution fault و ریپ میزد زدم کنار خاموش کردم زنگ زدم امداد یه 40 دقیقه ای طول دادن بیان :34: قیافم دقیقا اینجوری شده بود تو هوای گرم و شرجی اونجا کنار جنگلم بودیم دیگه رطوبت ترکونده بود مارو :24: یارو امد دیاگ زد میگه انزکتور شماره 4 خطا داده برات پاکش میکنم ولی باید بری نمایندگی میگم الان کدوم نمایندگی بازه میگه باز نیست که شنبه منظورم بود گفتم باریکلا به این هوش :31:
پاک کرد باز خرکت کردیم یه 5 کیلومتر بعد باز ارور و ریپ زدن و خاموش شدن :13:

دوباره زنگ زدیم داد و بیداد تا اینکه جر ثقیل امد برد مارو تا قائمشهر مقصد ما ساری بود که یارو گفت 30 تومن میشه تا ساری :3::22:
30 تومنم دادیم برد مارو ساری یه آشنا داریم تو ساری کارش فقط 206 هست زنگ زدیم از خونش پا شد امد مغازه یه کم ور رفت با ماشین دیاگ زد باز ارور عدم کارکرد سیلندر 4 رو داد:27:
باز کرد با شمع ها ور رفت وایر ها کوئل بعد دستش رو برد پشت سوکت هایه انژکتور هارو چک کرد دید دکی یکی از سوکت ها باز هست که :47::16:کل مشکل ماشین از این مورد کوچک بود اون امداد احمق یه دست نزد چیزی رو چک کنه واقعا تاسف باید خورد از خدماتشون تازه میخواست شنبه ماشین رو ببره بعد درست کنه بیاره حتما یه 50 -60 تومنی هم میخواستن بگیرن دزدن دیگه تازه یارو میگفت شاید 1 میلیون خرج داشته باشه :29: واقعا که !

خوب حالا یه نتیجه گیری از اولین سفر با این ماشین که داشتم بردمش که آب بندیش کنم :21:
کله را ه رو با دنده هایه مختلف امدم 5 هم اصلا نیومدم یه جا هایی خیلی کم در حد10-20 ثانیه
کلا بگم بهتون از نظر من دنده 4 این ماشین عالی ترین دنده هست :31: چون تو کل مسیر هوای منو از نظر شتاب گشتاور و سرعت داشت خیلی راحت بودم باش تو کل مسیر رفت و برگشت مصرف رو هم lcd 7.61 میزد درستم بود چون حودمم محاسبه کردم همین حدود بود ولی بازم زیاده ! البته من کمی پر گاز امدم بیشتر دنده 4 سرعت متغییر امدم بخاطره اون هم هست ! میشه گفت کل مسیر رو هم کولر روشن رفتم و امدم :31:

خوب قول داده بودم که وقتی پدال 5 سیمه بستم بیام تفاوت رو بگم و باید بگم که واقعا ارزش داره کلا تاخیر رفع شده و حالا ماشین آماده رو کم کنی هست بشتابد :47::21: مخصوصا وقتی کولر روشنه و سربالایی باشید پدال 5 سیمه خودش رو نشون میده :27: همین که اشاره کنید عمل میکنه ! ما که خوشمان آمدیه:31: راستی مشکل دنده یک هم حل کرده و دنده یک بهتر عمل میکنه :46:
کروز هم خیلی خوبه ببندید به قیمتش میارزه !

Penryn
02-07-2011, 15:37
خوب قول داده بودم که وقتی پدال 5 سیمه بستم بیام تفاوت رو بگم و باید بگم که واقعا ارزش داره کلا تاخیر رفع شده و حالا ماشین آماده رو کم کنی هست
به چند گرفتی؟؟
کجا داره؟؟
منم میخوم:8:

isbn
02-07-2011, 16:25
به چند گرفتی؟؟
کجا داره؟؟
منم میخوم:8:

Pm کردم براتون :46:
البته فک نکیند که ماشین الان دیگه تیون شده و 0-100 شده 5 ثانیه :31: ولی تاخیر رفع شده و آسایش پدال و دریچه برقی بیشتر شده !

dsa
02-07-2011, 21:38
یه جا آدرس بدین برم شیشه ها رو دودی کنم:31:

قیمتش مناسب و کارشم با کیفیت باشه

isbn
02-07-2011, 21:45
یه جا آدرس بدین برم شیشه ها رو دودی کنم:31:

قیمتش مناسب و کارشم با کیفیت باشه

بیا به این شماره زنگ بزن کارش عالیه منصف هم هست پرشیا رو بردم پیشش 4 تا از دوستام رو بردم البته در اصل برا عموم اینا کار میکنه ماشینای شرکت رو دودی میکنه زدگ زدی بگو از طرف جعفری هستم یه تخفیفی هم بگیر ولی جنسی که استفاده میکنه با کیفت هست !:10:

09372189455
اسمش هم حسن هست ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehrdadb3
02-07-2011, 21:52
البته فک نکیند که ماشین الان دیگه تیون شده و 0-100 شده 5 ثانیه :31: ولی تاخیر رفع شده و آسایش پدال و دریچه برقی بیشتر شده !

دوست عزیز واسه منم pm کن واسه پدال 5 سیمه واقعا رو اعصابه این کپ کردن ماشین مخصوصا موقعی که کولر روشن هست یعنی دیگه ماشین را نمیره من یه انتظار دیگه داشتم از این ماشین .
راستی میشه شتاب بیشتر کرد البته نه با تیون شنیدم عوض کردن شمع و اگزوز هم تاثیر داره و اینکه کسی خبر داره اگه خطر عقب رو مشکی بندازم راهنمایی گیر میده یا نه ؟

ممنون

t.sunami
02-07-2011, 21:53
یکی از دوستان گفته بود که یکی از نشانه های تیپ5 اینه که سمت شاگرد زده 1.6! میخواستم ببینم که اونایی که زده 1.4 یا اونایی که هیچی نزده چه تیپی هستن؟؟؟

mohamad skystar
02-07-2011, 22:03
یکی از دوستان گفته بود که یکی از نشانه های تیپ5 اینه که سمت شاگرد زده 1.6! میخواستم ببینم که اونایی که زده 1.4 یا اونایی که هیچی نزده چه تیپی هستن؟؟؟

1.6 یا 1.4 یا 1.8 یا 2.0 این ها حجم موتور هستن دوست من.
اونایی که زده 1.4 یعنی 1400 CC
1.6 یعنی 1600 CC
شرکت حتما این علامیت رو میزنه رو ماشین ها اونایی که میبینی ندارم کنده شده یا تو کارواش که بردن
کنده شده.

night lord
02-07-2011, 22:59
آقا من میخوام یه کنسول وسط برای ماشین بگیرم . به نظرتون خوبه که بگیرم؟ آخه به نظر میرسه برا 206 یه مقدار اذیت میکنه . کسی انداخته؟ میگن 60تومنه قیمتش.

Amirrezaajalli
02-07-2011, 23:32
حجم واقعی باک چقدره؟؟
یجا توی مشخصات دیدم زده 50 لیتر.
یکی یجا گفته بود بیشتر از 44 لیتر نتونسته بزنه!
یکی هم گفته بود امتحان کرده 55 تا جا گرفته!
باک خالی اونطور که واقعاً خودتون امتحان کرده باشین چقدر گنجایش حقیقی داره؟؟

من بیشترین مقدار 52.5 لیتر بنزین زدم!

s-a-l-i-m
03-07-2011, 09:50
اقا دیروز یک چیز بسیار عجیب در طول زندگیم دیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یک پژو 206 یکی از بچه های یونی داشت که هی بهم میگفت تو کارت ماشین زده 1800 من باور نمی کردم ولی دیروز عکس های کارت ماشینش رو اورده بود بسی تعجب کردم ...الان فروختش ولی قسم خورد این کارت خودم بوده و فتوشاپ هم نیست - گوشیمم بلوتوثی نیست وگرنه ازش می گیرفتم...
ولی فکر کنم ایران خودرو حول شده بود کارت ماشین رو اشتباهی زد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ashkan1360
03-07-2011, 12:20

دوست عزیز به صورت عمومی بگید بقیه هم استفاده کنن

isbn
03-07-2011, 12:40
دوست عزیز به صورت عمومی بگید بقیه هم استفاده کنن

چون تبلیغ میشه و خلاف قوانین سایت هست معذورم :31:
راستی الان رفتم پخش رو عوض کردم حالا یه چیز عجیب اینه که ماشین رو خاموش که میکنم پخش همچنان روشن میمونه آهنگ میخونه و حتی وقتی میره رو حالت eco بازم از رو نمیره و روشن میمونه ! خالی نکنه باطری رو مجبور شدم پنل رو بکنم تا پخش کار نکنه !
یه سوال دیگه گیربکس 206 چینی هست ؟

hamed malekpour
03-07-2011, 13:14
راستی الان رفتم پخش رو عوض کردم حالا یه چیز عجیب اینه که ماشین رو خاموش که میکنم پخش همچنان روشن میمونه آهنگ میخونه و حتی وقتی میره رو حالت eco بازم از رو نمیره و روشن میمونه ! خالی نکنه باطری رو مجبور شدم پنل رو بکنم تا پخش کار نکنه !
معلومه که چیینییه خیلی از قطعات ساخت ماشین های جدید چینی هستتند شک نکنید.

mohamad skystar
03-07-2011, 13:16

باید جای سیم های برق مستقیم و سوئیچ عوض بشه.

isbn
03-07-2011, 13:26
باید جای سیم های برق مستقیم و سوئیچ عوض بشه.

حالا مشکلی ایجاد میکنه ؟ حتما این کار رو باید انجام داد ؟

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:24 PM ----------

معلومه که چیینییه خیلی از قطعات ساخت ماشین های جدید چینی هستتند شک نکنید.

خوب یه جمع بندی کنیم ببینیم چه قطعه ای هنوز چینی نشده تو 206 !
از نظر موتوری

m.behnam
03-07-2011, 13:32
خوب یه جمع بندی کنیم ببینیم چه قطعه ای هنوز چینی نشده تو 206 !
از نظر موتوری

فکر نکنم تیپ 5 خود موتور 1600 دش هنوز افتاده باشه زیر دست ایرانی ها و چینی ها!!

---------- Post added at 02:32 PM ---------- Previous post was at 02:28 PM ----------

حالا محمد جون چه پخشی خریدی ؟ :31:

isbn
03-07-2011, 13:40
فکر نکنم تیپ 5 خود موتور 1600 دش هنوز افتاده باشه زیر دست ایرانی ها و چینی ها!!

---------- Post added at 02:32 PM ---------- Previous post was at 02:28 PM ----------

حالا محمد جون چه پخشی خریدی ؟ :31:

نخریدم بهنام داشتم رو پرشیا بود بر داشته بودم از روش :31:
4250SD :46::10:

6بانده چه حالی میده صدا فراگیر شده هم درهای جولو کار میکنن هم درهای عقب هم تاقچه :31:

mohamad skystar
03-07-2011, 15:06
حالا مشکلی ایجاد میکنه ؟ حتما این کار رو باید انجام داد ؟

مشکلی ایجاد نمیکنه.
چون interface سر راه پخش قرار نگرفته.
این کا رو بکنید بهتره

isbn
03-07-2011, 20:51
خوب کیلومتر ماشین من داره به 2000 تا نزدیک میشه به نظرتون برای تعویض روغن تو 2000 تا اقدام کنم یا نه ؟ شنیدم میگن ماشین نو هست کارخانه هم روغن خوبی نمیریزه ! بهتر هست که 2000 تا که راه رفت روغنش عوض شه !

m.behnam
03-07-2011, 21:14
خوب کیلومتر ماشین من داره به 2000 تا نزدیک میشه به نظرتون برای تعویض روغن تو 2000 تا اقدام کنم یا نه ؟ شنیدم میگن ماشین نو هست کارخانه هم روغن خوبی نمیریزه ! بهتر هست که 2000 تا که راه رفت روغنش عوض شه !

شنبه که رفته بودم نمایندگی برای اینکه کارت طلایی بگیرم پیش تعمییر کاره گفتم ماشین رو کی بیارم برای سرویس و اینا..
گفت شما اگه میخواید خیلی ناز بارش بیارید 10 هزارتا که ماشین کار کرد بیارش فقط برای تعویض روغن
بعدش گفت اگه برات زیاد مهم نیست همون 20 هزار کیلومتر بیار
حالا محمد جون هر جور دوست داری اگه ناز نازی میخوای بارش بیاری همون 10 هزار تا ببرش :31:

ashkan1360
03-07-2011, 21:36
شنبه که رفته بودم نمایندگی برای اینکه کارت طلایی بگیرم پیش تعمییر کاره گفتم ماشین رو کی بیارم برای سرویس و اینا..
گفت شما اگه میخواید خیلی ناز بارش بیارید 10 هزارتا که ماشین کار کرد بیارش فقط برای تعویض روغن
حالا محمد جون هر جور دوست داری اگه ناز نازی میخوای بارش بیاری همون 10 هزار تا ببرش :31:

معمولا" هر ماشینی که حرکات دورانی داشته باشه (پمپ ، کمپرسور یا حتی همین موتور ماشین) به دلیل ایجاد ذرات ریز ناشی از سایش اولیه کارکرد اون ماشین ، توصیه شدید میشه که روغن اول در یک فاصله کوتاه تعویض بشه

ashkan1360
03-07-2011, 21:42
میشه یکی به من بگه چرا پست های من پاک شده ؟

isbn
03-07-2011, 21:58

آره بهنام جان ولی همین که آقا اشکان میگه درست هست از اون نظر که میگم برم عوض کنم یا نه ؟ یا اگه 2000 زود هست کی ببرم خوبه 5000 تا؟
سرویس 20 تا بحثش جداست :31:

ashkan1360
03-07-2011, 22:04
من خودم رو 1500 عوض کردم
البته میخواستم 1000 ببرم وقت نشد

m.behnam
03-07-2011, 22:07
آره بهنام جان ولی همین که آقا اشکان میگه درست هست از اون نظر که میگم برم عوض کنم یا نه ؟ یا اگه 2000 زود هست کی ببرم خوبه 5000 تا؟
سرویس 20 تا بحثش جداست :31:

آهان
اگه بخوان اون رو ملاک قرار بدیم آره به نظر من 2 هزارتا فکر کنم زود باشه.
به نظر من هم 5 هزار تا وقت خوبی برای تعویض روغن هستش!
اما بگم این نظر شخصی من هست اما باز هر جور دوست داری!!
من خودم که قرار نیست تا ۱۰ هزار تا در کاپوتش رو باز کنم:31:

آرش-19
03-07-2011, 22:34
دوستانی که مشکل کپ دنده 1 و 2 رو مخشونه کاری که میگم رو انجام بدن بهتر میشه
البت مشکل به طور کلی که برطرف نمیشه ولی باز خویه!
ریست کردن گاز ماشین:
1- کلید رو 5 ثانیه باز بزارید (درست مرحله قبل از استارت)
2- 10 ثانیه پدال گاز رو تا آخر پایین نگه دارید بعد رها کنید
3-بدون فشار دادن پدال استارت بزنید
4- بعد از یک دقیقه روشن بودن خاموش کنید
دقت کنید زمان های بالا کمتر نشه, بیشتر مشکل نداره
تبریک میگم شما حافظه گاز رو ریست کردید , تغییرات از همون لحظه اول برای من محسوس بود
امیدوارم به کار شما هم بیاد, البته این روش برای ریست کردن گاز در ecu 7.4.5 هست.
از حالا به بعد سعی کنید پیرمردی با ماشین تا نکنید

isbn
03-07-2011, 22:54
دوستانی که مشکل کپ دنده 1 و 2 رو مخشونه کاری که میگم رو انجام بدن بهتر میشه
البت مشکل به طور کلی که برطرف نمیشه ولی باز خویه!
ریست کردن گاز ماشین:
1- کلید رو 5 ثانیه باز بزارید (درست مرحله قبل از استارت)
2- 10 ثانیه پدال گاز رو تا آخر پایین نگه دارید بعد رها کنید
3-بدون فشار دادن پدال استارت بزنید
4- بعد از یک دقیقه روشن بودن خاموش کنید
دقت کنید زمان های بالا کمتر نشه, بیشتر مشکل نداره
تبریک میگم شما حافظه گاز رو ریست کردید , تغییرات از همون لحظه اول برای من محسوس بود
امیدوارم به کار شما هم بیاد, البته این روش برای ریست کردن گاز در ecu 7.4.5 هست.
از حالا به بعد سعی کنید پیرمردی با ماشین تا نکنید

درسته ریست دریچه گاز هم موثر هست :46:
فقط یه چیز از وقتی که دریچه رو ریست کردیم دیگه گاز رو ببندیم بهش ؟ :31: که بد عادت نشه !؟

آرش-19
03-07-2011, 23:04
لامصب خیلی زود به رانندگی کم گاز عادت میکنه :31:
مخصوصا اگه تو شهر باش رانندگی کنی که زودتر تنبل میشه, هی تو ترافیک 1 و 2 کم گاز میدی اینم زود عادت میکنه!
من 200 پول گذاشتم کنار نمی دونم گاز 5 سیمه بگیرم یا آینه برقی :41:
شما از این گاز جدیدت راضی هستی؟

night lord
03-07-2011, 23:48
دوستان یه سوالی من با ماشین نزدیک 2000 تا رفتم ولی تا حالا فقط 4-5 بار دنده 5 تونستم برم . چون فقط تو شهر بودم و هنوز نتونستم باهاش خارج از شهر برم ، منظورم اتوبانه ( کاره دیگه ! نشده:31:) . ماشین دیگه آبندی شده ، به نظر شما من برای اینکه دنده 5 هم آبندی بشه باید ببرم بیرون از شهر یا اینکه دیگه مهم نیست که 5 هم باهاش برم یا نرم و دیگه تاثیری نداره (آیا این برای ماشین ضرر نداره؟)؟

Amirrezaajalli
04-07-2011, 00:23
دوستان یه سوالی من با ماشین نزدیک 2000 تا رفتم ولی تا حالا فقط 4-5 بار دنده 5 تونستم برم . چون فقط تو شهر بودم و هنوز نتونستم باهاش خارج از شهر برم ، منظورم اتوبانه ( کاره دیگه ! نشده:31:) . ماشین دیگه آبندی شده ، به نظر شما من برای اینکه دنده 5 هم آبندی بشه باید ببرم بیرون از شهر یا اینکه دیگه مهم نیست که 5 هم باهاش برم یا نرم و دیگه تاثیری نداره (آیا این برای ماشین ضرر نداره؟)؟

سخت میگیریا!
داخل شهر هم میشه دنده 5 رفت!:21:

s-a-l-i-m
04-07-2011, 01:32
داداش من تو اتوبانش 5 ننداختم :31:
اقا این سرعت های تعویض دنده منه :
دنده 1 =35 تا 50 که معمولا 45 عوض می کنم
دنده 2 = 80 تا 90 که در بیشتر شرایط 90 هست { تا 95 هم رفتم ولی نمی خوام فشار بیارم زیادی }
دنده 3= 110 تا 125 کیلومتر { دور موتور روی 6 هزار هست بیشتر مواقع تعویض دنده } { اگه پدرم باشه کنارم روی 4 هزار تعویض می کنم }
دنده 4 = معمولا زیاد میرم ولی خب روی 5 که بخوام بکشم اگه در حال رقابت باشم روی 150 تا 165 میکشم 5 .
ماشینم سگ شده ...باور ندارید ؟؟ فقط یکبار اینطوری کنید و ماشین رو خاموش کنید فردا صبح سوار شید خودتون میفهمید ماشینتون داره پارس می کنه که گاز بدید :46:
راستش من این تعویض دنده رو با پراید 111 مادرم نیز همین طوری عوض می کنم ... الانم با این پراید 405 رو
می گیرم..206 که دستم باشه پر روییم گل می کنه کمتر از پارس elx رو ادم حساب نمی کنم...
شما هم بهتره بجای اینکه انقدر از کند بودن ماشین حرف بزنید یکم باهاش بگازید تا بفهمید مشینتون چقدر سریع وحشی میشه و هی دوست داره بره...:40:
نمی خواستم بگم ولی احساس کردم همتون بیخودی از ماشین ایراد می گیرد.

isbn
04-07-2011, 09:08
لامصب خیلی زود به رانندگی کم گاز عادت میکنه :31:
مخصوصا اگه تو شهر باش رانندگی کنی که زودتر تنبل میشه, هی تو ترافیک 1 و 2 کم گاز میدی اینم زود عادت میکنه!
من 200 پول گذاشتم کنار نمی دونم گاز 5 سیمه بگیرم یا آینه برقی :41:
شما از این گاز جدیدت راضی هستی؟

آره واقعا راحتم کرده :46: شمام اول پدال بگیر آینه مهم نیست فعلا !

---------- Post added at 10:08 AM ---------- Previous post was at 10:04 AM ----------

داداش شبونه اگر تهران هستی بنداز همت حالا غرب به شرق یا شرق به غرب خلاصه خلوت باشه باهاش با دنده 4 تا 130 برو بعد بده 5 بگاز تا 150 نفسش رو باز کن :31: البته بد آموزی نشه ها من اینکار رو تو شمال یه جاده لبه دریا داشت انجام دادم خلوت بود تا 150 تا رو رفتم البته نه زیاد طولانی کم در حده 20 ثانیه :46:
اینی که من گفتم در اصل با فشار کم و دور کم در حده 4.5 بود نه دور موتور 6 !

راستی دوستان نظرتون راجع به تعویض فیلتر هوا فیلتر اتاق و فیلتر بنزین تو شهری مثل تهران رو چند کیلومتر هست ؟

mehrdadb3
04-07-2011, 10:32
دوستان از چنتا به بعد گازو ببندیم به ماشین که وحشی بشه
والا واسه من تا الان 500 تا کار کرده سعی کردم رویه همه دندها دور موتور رو تا 3.5 ببرم بالا
دنده 5 هم که زیاد رفتم چون مسیر کمی جادهای هست البته بیشتر از 130 تا نرفتم باهاش بیشتر رو 110 بوده

isbn
04-07-2011, 10:43
دوستان از چنتا به بعد گازو ببندیم به ماشین که وحشی بشه
والا واسه من تا الان 500 تا کار کرده سعی کردم رویه همه دندها دور موتور رو تا 3.5 ببرم بالا
دنده 5 هم که زیاد رفتم چون مسیر کمی جادهای هست البته بیشتر از 130 تا نرفتم باهاش بیشتر رو 110 بوده

شما از 1000 تا به بعد یواش یواش دور رو بیار رو 4 بعضی جا ها هم یه گاز بیشتری بدی بد نیست مثلا خود من از 1000 به انور دور رو آوردم رو 4 یه جاهایی هم ماشین رو قلقلک دادم دور رو رو 5 هم بردم برا نفس کشیدن :31: ولی کلا 2 هفته نشده ماشین رو گرفتم الان 1350 طی کردم :31: اصل آب بندی و نفس باز کردنش هم تو مسافرتم به شمال انجام دادم !

m.behnam
04-07-2011, 10:47
پس من چقدر با این زبون بسته بد رفتار کردم!!
روز اول که از نمایندگی گفتمش دور موتور رو اوردم رو 5.5 :31:
از اون به بعد هم یا 4 دنده عوض میکنم یا 4.5 !!
خراب نشده؟!!

Penryn
04-07-2011, 11:29
پس من چقدر با این زبون بسته بد رفتار کردم!!
روز اول که از نمایندگی گفتمش دور موتور رو اوردم رو 5.5 :31:
از اون به بعد هم یا 4 دنده عوض میکنم یا 4.5 !!
خراب نشده؟!!
پرگاز رانندگی کردن گذشته از بشدت بالا بردن مصرف سوخت باعث فرسودگی سریع موتور و قوای انتقال نیرو میشه. اصلاً کار درست و منطقی نیست. اگه کسی مشکل تأخیر پاسخ پدال گاز را داره راه درست و اصولیش استفاده از پدال 5 سیمه است نه اینکه با پرگاز راندن برنامه ی ECU را بخواد سازگار با رانندگی خودش کنه! همین حالا مزدا3 نسل جدید بطور هوشمند بین 2500 تا 3000 دور میره روی دنده ی 4 ! بعد کسی روی 5000 تا بخواد دنده عوض کنه یا خیال کرده توی پیسته یا ماشین از خودش نیست!

من ماشین قبلیم برخلاف بعضی دوستان خیلی بندرت میشد میذاشتم دورش بره بالای 3500 ! بعد حدود 5 سال و خرده ای استفاده کردن موتورش چنان سالم و عالی بود که هیچکس باورش نمیشد و کلی طلبه داشت. هیچم موتور تنبل نشد. مصرف سوختشم عالی. تنها چیزی که در طول اون مدت عوض کردم تسمه و روغن و فیلتر هوا و این چیزا بود. حتی احتیاج به تعویض شمع هم پیدا نکرد. چون ABS , کیسه هوا نداشت فروختم.
ولی اگه میخواستم پرگاز برم سر یکسال و نیم باید موتور پیاده میکردم.

ŞHÍЯÍŃ
04-07-2011, 12:02
داداش من تو اتوبانش 5 ننداختم :31:
اقا این سرعت های تعویض دنده منه :
دنده 1 =35 تا 50 که معمولا 45 عوض می کنم
دنده 2 = 80 تا 90 که در بیشتر شرایط 90 هست { تا 95 هم رفتم ولی نمی خوام فشار بیارم زیادی }
دنده 3= 110 تا 125 کیلومتر { دور موتور روی 6 هزار هست بیشتر مواقع تعویض دنده } { اگه پدرم باشه کنارم روی 4 هزار تعویض می کنم }
دنده 4 = معمولا زیاد میرم ولی خب روی 5 که بخوام بکشم اگه در حال رقابت باشم روی 150 تا 165 میکشم 5 .
ماشینم سگ شده ...باور ندارید ؟؟ فقط یکبار اینطوری کنید و ماشین رو خاموش کنید فردا صبح سوار شید خودتون میفهمید ماشینتون داره پارس می کنه که گاز بدید :46:
راستش من این تعویض دنده رو با پراید 111 مادرم نیز همین طوری عوض می کنم ... الانم با این پراید 405 رو
می گیرم..206 که دستم باشه پر روییم گل می کنه کمتر از پارس elx رو ادم حساب نمی کنم...
شما هم بهتره بجای اینکه انقدر از کند بودن ماشین حرف بزنید یکم باهاش بگازید تا بفهمید مشینتون چقدر سریع وحشی میشه و هی دوست داره بره...:40:
نمی خواستم بگم ولی احساس کردم همتون بیخودی از ماشین ایراد می گیرد.

:31::31:با این وضع فکر کنم ماشین صدی 15 مصرف میکنه هر ماه هم موتور باید بیاد پایین دور موتور رو 6 میره:31:صداش اذیت نمیکنه؟؟؟ یا اصطحلاک ماشین بالا نمیره؟؟؟؟؟

isbn
04-07-2011, 12:20
:31::31:با این وضع فکر کنم ماشین صدی 15 مصرف میکنه هر ماه هم موتور باید بیاد پایین دور موتور رو 6 میره:31:صداش اذیت نمیکنه؟؟؟ یا اصطحلاک ماشین بالا نمیره؟؟؟؟؟

100% افزایش پیدا میکنه !:46:

s-a-l-i-m
04-07-2011, 12:33
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]با این وضع فکر کنم ماشین صدی 15 مصرف میکنه هر ماه هم موتور باید بیاد پایین دور موتور رو 6 میره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]صداش اذیت نمیکنه؟؟؟ یا اصطحلاک ماشین بالا نمیره؟؟؟؟؟ خب معلومه ماشین مصرفش بالا میره اما خب ماشین اصلا طور دیگه ای شده ...
نه بابا موتور پیاده شه چیه....خودم تا دور 7 هزار هم رفتم که اونجا فقط احساس کردم ماشین داره درد میکشه ولی تا 6 هزار ماشین راحت میره تا 5 هزار که خوراکش هست...
اما خب این همیشگی نیست..بیشتر موقع هایی اینطوری میرونم که بخوام حال یکی رو بگیرم یا ماشین رو ببرم تو پارکینگ که اینطوری میرونم ماشین بفهمه استارت بعدی که میخوره باید چطوری رفتار کنه ...:دی
ولی خب در حالت خیلی نرمال من توی 4 هزار تا 5 هزار دنده میندازم { بعضی مواقع هم از دنده زدن خسته بشم یهو میرم سر اصل مطلب با سرعت 7 یا 80 میزنم دنده 4 و تمام تلاشم رو می کنم دنده رو عوض نکنم ...

فیلتر هوا دیدم تو پست های بالای می خواستم بگم فیلتر هوای اسپورت می چسبه { ماشین جون میگیره }

من ماشین قبلیم برخلاف بعضی دوستان خیلی بندرت میشد میذاشتم دورش بره بالای 3500 ! بعد حدود 5 سال و خرده ای استفاده کردن موتورش چنان سالم و عالی بود که هیچکس باورش نمیشد و کلی طلبه داشت. هیچم موتور تنبل نشد. مصرف سوختشم عالی. تنها چیزی که در طول اون مدت عوض کردم تسمه و روغن و فیلتر هوا و این چیزا بود. حتی احتیاج به تعویض شمع هم پیدا نکرد. چون ABS , کیسه هوا نداشت فروختم.
ولی اگه میخواستم پرگاز برم سر یکسال و نیم باید موتور پیاده میکردم. مثل پدرم هستین شما ....ولی واقعا فرق ماشین هامون زیاده ...به چشم خودم دیدم که 206 تیپ 5 از پراید تا سرعت 90 تا جا موند { خودم توی 206 بودم } اخه از بس راننده اش اروم میرفت ماشین اروم شده بود...ولی خب فرق امثال من و شما اینه که من دوست دارم ماشینم بفهمه وقتی گاز میدم یعنی چی اما شما از اون استفاده بهینه می خوای بکنی و معلومه که عمر موتور ماشینتون بیشتر هست ..:46:
اما بقول خودم : تا ماشین گارانتی داره همه کار باهاش می کنم . :31:

Penryn
04-07-2011, 16:20
مثل پدرم هستین شما ....ولی واقعا فرق ماشین هامون زیاده ...به چشم خودم دیدم که 206 تیپ 5 از پراید تا سرعت 90 تا جا موند { خودم توی 206 بودم } اخه از بس راننده اش اروم میرفت ماشین اروم شده بود...ولی خب فرق امثال من و شما اینه که من دوست دارم ماشینم بفهمه وقتی گاز میدم یعنی چی اما شما از اون استفاده بهینه می خوای بکنی و معلومه که عمر موتور ماشینتون بیشتر هست ..:46:
اما بقول خودم : تا ماشین گارانتی داره همه کار باهاش می کنم . :31:
نه عزیز. سوء تفاهم شد مثل اینکه.
نگفتم یواش میرم گفتم پرگاز نمیرم. اتفاقاً فکر کنم من رو توی خیابون ببینی مطمئن باش در عین رعایت قوانین, فرز ترین راننده هستم. یک دو سال قبل توی یه تاپیک دیگه گفتم: مثلاً وقتی چراغ سبز میشه من 500 متر رفتم جلو تازه میبینی ماشینهای دیگه هن هن کنان راه افتادن! تقریباً همیشه همینطوره. اگرم کسی آهسته میخواد بره باید بره توی لاین راست چون وقت دیگران ارزش داره. دو تا مسأله ی متفاوت رو با هم قاطی کردی.
شما باید تمرین کنی و یاد بگیری چطوری با دور زیر 3500 تا فرز باشی. وگرنه اگر دقت کنی شاید حداقل 50 درصد خانمها مخصوصاً اگه تازه کار باشن پرگاز رانندگی میکنن چون به دور موتور خیلی توجه ندارن ولی با اینجال معمولاً سرعتشون کنده و با دور بالا آهسته میرونن.

البته این مباحث بهتره در تاپیک اصول رانندگی دنبال شه چون به اینجا بیربطه و ممکنه مدیران پاک کنن.

hamed malekpour
04-07-2011, 16:36
آیا در سرعت بالا 206می گه این است خودرو ی ملی فکر کنم سمند می گه تو سرعت160تا ؟

ŞHÍЯÍŃ
04-07-2011, 17:14

206 رو فکر نکنم ولی سمند رو شنیدم که سرعت بالا میری میگه این است خودرو ملی که مطمئن نیستم

اگه هم باشه چون سمند خودرو ملی اینطوری میشه 206 که خودرو ملی نیست:31:

mohamad skystar
04-07-2011, 17:41

206 این مورد رو نداره فقط سمند داره سرعت 200 تا

hamed malekpour
04-07-2011, 19:00
206 این مورد رو نداره فقط سمند داره سرعت 200 تا
آیا امکان داره روی 206 این کار رو کرد یه پسر خاله دارم عاشق این طور کار هاست مثلا تو سرعت 140تا بگه این است خودرو ی ملی

isbn
04-07-2011, 19:59
سلام
الان رفتم بنزین زدم یه تغییری حاصل شد ماشین با نیش استارت روشن میشه یعنی همین که اشاره میکنی میچرحونی روشن میشه صدا استارت خوردن هم یه جورایی نمیاد اصلا !در صورتی که قبل این باید یه 1-2 ثانیه ای نگه میداشتم روشن شه و استارت هم زیاد صداش میامد ! حالا بخاطره بنزین هست یا چیز دیگه؟ از همون پمپ زدم که قبلا میزدم سوپر هم زدم :15:
راستی 40 تا پرپر بنزین گرفت یه 10 لیتری داشت سر ریز سر ریز کردم 40 تا گرفت
360 تا منو با این 40 لیتر آورده الان مصرف متوسط چقدر میشه دقیق؟

بعد یه چیز دیگه آمپر 206 زود حرکت میکنه؟ چون تو پرشیا مثلا بنزین میزدی همون موقع آمپر خرکت نمیکرد و کم شدن رو نشون نمیداد فرداش روشن میکردی میدیدی شده نصف :31:بر فرض ! اما این الان بنزین فول کردم که آمپرش هم رفت به طاق چسبید بعد 40 کیلومتر از خط اول کمی پایین تر امده . میخواستم بدونم آمپرش همون موقع عمل میکنه ؟

بعد زمانی که بنزین داشتم میزدم آمپر رو خط 4 بود (خط یکی مونده به آخر منظورم هست ) 40 تایی که گرفته درست هست ؟ شناور فعلا سالم کار میکنه؟

راستی قسمت انژکتور من زیاد صدا میده تق توق میکنه تو اتاق هم وقتی درجا باشه پنجره ها هم بالا باشه صدا کاملا شنیده میشه !

nدوستان راستی یه سوال دیگه مگه نمیگن یه سرعت ثابت تو دنده ثابت برا چند دقیقه برا موتور ضرر داره پس کروز کاری جز ضرر نداره ؟
مثلا بخوایم یه اصفهان بریم کروز بذاریم رو یه سرعتی حالا 120 همینجوری بره موتور آسیب میبینه ؟

s-a-l-i-m
04-07-2011, 22:44
شما باید تمرین کنی و یاد بگیری چطوری با دور زیر 3500 تا فرز باشی. وگرنه اگر دقت کنی شاید حداقل 50 درصد خانمها مخصوصاً اگه تازه کار باشن پرگاز رانندگی میکنن چون به دور موتور خیلی توجه ندارن ولی با اینجال معمولاً سرعتشون کنده و با دور بالا آهسته میرونن.
خب اگه دور موتور بالا باشه و ثابت بمونه { مثل خانوما 100 در صد موتور هوا میره } :دی راستی من احساس می کنم ماشین بالای 3 هزار تا تازه خودش رو پیدا میکنه و شتابش 2 برابر میشه برای همین خیلی حال میکنم.:40:

آیا در سرعت بالا 206می گه این است خودرو ی ملی فکر کنم سمند می گه تو سرعت160تا ؟ داداش فقط سمند روی 180 این رو میگه { تست شده } وقتیا ن رو گفت نمیدوید نزدیک بود تصادف کنیم ...اخه همه زدند زیره خنده

آیا امکان داره روی 206 این کار رو کرد یه پسر خاله دارم عاشق این طور کار هاست مثلا تو سرعت 140تا بگه این است خودرو ی ملیمثل اینکه پسر خالتم می خواد بخنده این کار رو کرده روی 206 ... حالا چطوری انجامش داده ؟؟ 206 که از اون دستگاهها نداره !!!!

mohamad skystar
04-07-2011, 23:35
داداش فقط سمند روی 180 این رو میگه { تست شده } وقتیا ن رو گفت نمیدوید نزدیک بود تصادف کنیم ...اخه همه زدند زیره خنده
!!!!

من با سمند تا 190 تا هم رفتم اما هیچی نگفت.نمیدونم شما چطور رو 180 تا گفته.
سمندی که من تست کردم مدل 90 بود.

s-a-l-i-m
05-07-2011, 07:57
سمند برای من نبود اما مدلش 87 بود و همون زمان ها هم بودش { مال پسر خالم بود } .
200 کیلومتر سمند راه میره ؟؟ یا خدا ...180 رو بزور پر کردیم با این وضع جاده و اینکه این ماشین به این سنگینی 200 تا نمیره مگر اینکه جاده شیب داشته باشه یکم.{ البته فکر می کنم اینطوری باشه ولی چون سمند تا حالا نداشتم و نروندم مطمعا نیستم }

arasharya
05-07-2011, 21:09

206 که هیچی نمی گه من رفتم

hoomi_gta
06-07-2011, 13:44
:31:
واقعا سمند میگه؟ من فکر کردم یه جوک بود!
آخه جوش اینکه سمند سرعت 150 میگه این است خودروی ملی سرعت 180 بالا میگه این بود خودروی ملی! :31:

ŞHÍЯÍŃ
06-07-2011, 23:30
سلام ببخشید معمولا آمپر ماشین باید رو چند باشه جدیدا واسه ما خیلی دماش میره بالا همش رو 110 تند تند باید آب بریزم امروز باز دماش بالا رفته بود وسط خیابون اومدم آمروم اروم در مخزنش رو باز کنم یه دفه باز شد هر چی اب جوش بود ریخ رو دشتم تمام دستم سوخت.:41:

یزی نباید بریزم تو مخزن آبش که اینقدر آمپرش بالا نره؟؟؟:13:

total_overdose
07-07-2011, 00:32
سلام ببخشید معمولا آمپر ماشین باید رو چند باشه جدیدا واسه ما خیلی دماش میره بالا همش رو 110 تند تند باید آب بریزم امروز باز دماش بالا رفته بود وسط خیابون اومدم آمروم اروم در مخزنش رو باز کنم یه دفه باز شد هر چی اب جوش بود ریخ رو دشتم تمام دستم سوخت.:41:

یزی نباید بریزم تو مخزن آبش که اینقدر آمپرش بالا نره؟؟؟:13:
عجب!!!:31:
دوست عزیز ماشین رو وقتی که داغ هست مخصوصا 206 که در مخزن آبرو باز نمیکنن!
206 اگر بدون ایراد باشه یا نشتی نداشته باشه 2 سال یکبار هم نیاز نست آبش اضافه بشه! چون در زمان داغی آب اضافه میاد تو مخزن خارج از رادیاتور و وقتی کم بشه از همون استفاده میکنه!
در هر صورت دمایه آبتون بالاست!
مدل ماشین چنده و همچنین کترکرد ماشین!؟
در چه حالتی بیشتر داغ میکنه؟ مثلا وقتی کولر میگیری؟ پر شتاب میری؟ در سر بالایی؟ و ...
وقتی دماش میره خط بالایه وسط یا همون خط بالایه 90 درجه دور تند فن روشن میشه؟ صدایه فن زیاد میشه تو این حالت!

ŞHÍЯÍŃ
07-07-2011, 01:06
عجب!!!:31:
دوست عزیز ماشین رو وقتی که داغ هست مخصوصا 206 که در مخزن آبرو باز نمیکنن!
206 اگر بدون ایراد باشه یا نشتی نداشته باشه 2 سال یکبار هم نیاز نست آبش اضافه بشه! چون در زمان داغی آب اضافه میاد تو مخزن خارج از رادیاتور و وقتی کم بشه از همون استفاده میکنه!
در هر صورت دمایه آبتون بالاست!
مدل ماشین چنده و همچنین کترکرد ماشین!؟
در چه حالتی بیشتر داغ میکنه؟ مثلا وقتی کولر میگیری؟ پر شتاب میری؟ در سر بالایی؟ و ...
وقتی دماش میره خط بالایه وسط یا همون خط بالایه 90 درجه دور تند فن روشن میشه؟ صدایه فن زیاد میشه تو این حالت!

دیگه بد جا بودم خواستم نمه نمه باز کنم یه دفه باز شد آب به طرز فجیع ریخت رو دستم:41:

مدل 85

کترکرد ماشین!

اینو نمیدونم چیه؟؟

پرشتاب میرم سر بالایی زیاد نرفتم ببینم چطور ولی بعدش که اب ریختم توش و کم گاز رفتم دماش ررفت زیر 90

به فن دقت نکردم صدایی احساس نکردم:13:

s-a-l-i-m
07-07-2011, 07:51
کترکرد ماشین! منظور کار کرد ماشین بوده ..اشتباهی دستش به جروف کناری الف خورد :46:

واقعا سمند میگه؟ من فکر کردم یه جوک بود!
آخه جوش اینکه سمند سرعت 150 میگه این است خودروی ملی سرعت 180 بالا میگه این بود خودروی ملی! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این بود خودروی ملی !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی دیگه بعدش ماشین میره هوا !!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستش منم شنیدم ولی بالای 20 شنیدم این رو ... ولی بزور 180 تا میشه رفت تو این وضع جاده ها و سرعت گیرایی که توی شمال هست ...

Ship Storm
07-07-2011, 10:30
داداش فقط سمند روی 180 این رو میگه { تست شده }

برای من هم که 180 تا باهاش رفتم چیزی نگفت ( البته من شنیدم بالای 200 میگه)
واسه منم مدل 90 هست
شاید روی سری جدید سمند ها این مورد حذف شده چون باعث تحریک راننده میشه که به این سرعت دست پیدا کنه تا صدای اون خانومه رو بشنوه :31: :27: :31: : دی ( ما ایرانی جماعت ها هم کنجکاوووو ... :31: )

Penryn
07-07-2011, 10:37
برای من هم که 180 تا باهاش رفتم چیزی نگفت ( البته من شنیدم بالای 200 میگه)
واسه منم مدل 90 هست
شاید روی سری جدید سمند ها این مورد حذف شده چون باعث تحریک راننده میشه که به این سرعت دست پیدا کنه تا صدای اون خانومه رو بشنوه :31: :27: :31: : دی ( ما ایرانی جماعت ها هم کنجکاوووو ... :31: )
حتی اگرم اینی که میگین باشه باید گفت خاک تو سر ایرانخودرو اوه ببخشین ایرانخر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یعنی شما باید خودتون رو به کشتن بدین تا هیییی یی شاید یه همچین صدایی از ماشین بشنوین؟؟
یا پلیس بیفته دنبالتون و خودتون و ماشین رو یه 6 ماهی بخوابونه! اونم بخاطر چی؟؟ بخاطر یه همچین غلط بیخودی که ایرانخر به خرج داده:13:
شما با یه BMW 518 که واقعاً شاهکاری بود مدل 1972 میتونستی یه همچین سرعتی رو بری اینقدر ادعا هم از کارخونه ی سازندش نمیشنیدی!

total_overdose
07-07-2011, 11:12
دیگه بد جا بودم خواستم نمه نمه باز کنم یه دفه باز شد آب به طرز فجیع ریخت رو دستم:41:

مدل 85

اینو نمیدونم چیه؟؟

پرشتاب میرم سر بالایی زیاد نرفتم ببینم چطور ولی بعدش که اب ریختم توش و کم گاز رفتم دماش ررفت زیر 90

به فن دقت نکردم صدایی احساس نکردم:13:
سلام
دوست عزیز اینجوری به نتیجه نمیرسیم!
شما ماشین رو ببر مکانیکی! فن ماشین باید چک بشه! ماشین باید دیاگ بشه تا دور تند و کند فن چک بشه! در صور ت سلامت 2تا ایراد دیگه میتونه باشه!
یکی فشنگی آب یکی دیگه رادیات ماشین!
ماشین یکی از اقوام نزدیک ما مدل 84 بود و همینطور شده بود! رادیاتش جرم گرفته بود و درست آب درش گردش پیدا نمیکرد! رادیات آلمانی مارک بهر حدود 60 تومن گرفتیم عالی شد البته والئو تحت لیسانس هم بود حدود 50 تومن که ما همون بهر رو گرفتیم و عالی شد!
شما همون دو مورد اول رو چک کنید در صورت سلامت برید سراغ موارد بعدی!
راستی ماشین که آب کم نمیکنه؟

ŞHÍЯÍŃ
07-07-2011, 12:09
راستی ماشین که آب کم نمیکنه؟

دقت نکردم که آب کم میکنه یا نه:41:

isbn
07-07-2011, 13:42
سلام یه مدتی بود یه صدایی قیژ قیژ مانند یا وجود سنگ ریزه تو یه قسمتی از فرمون که تو حرکت صداش در میامد میشنیدم که دیگه امروز طاقت نیاوردم رفتم ببینم صدا از کجاست قاب زیر فرمون رو فشار دادم دیدم ااا این همون صدا هست قاب رو باز کردم دیدیم یه یونولیت سفید بهش وصل هست که حدس زدم در اثر سایش یونولیت با یه جایه دیگه تو حرکت این صدا میاد که خوب یونولیت رو جدا کردم :31: برای تست رفتم با ماشین یه دور زدم دیدیم صدا برطرف شد ! حالا این یونولیت چی هست مهمه باشه؟ یا نباشه هم فرقی نمیکنه ؟

Penryn
07-07-2011, 14:05
من درست متوجه نشدم قاب زیر فرمون منظورت کجا بود ولی یه وقت کیسه ی هوای داخل فرمون رو باز نکردی باشی!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][img][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

isbn
07-07-2011, 14:52
نه این که نه
یه قاب هست زیر فرمون مجموعه دسته کروز و راهنما و کنترل پخش بهش وصل هست و اونا رو نگه میداره !

دوتا پیچ هم داره باز میکنه با یه فشار جدا میشه :46:

ایناهاش همین بود دقیقا .

total_overdose
07-07-2011, 16:56
منظورت همین کائوچو سفیده هست؟ این خودش یجور ضربه گیره برای بالا رفتن مقاومت! بودنش بهتر از نبودنش هست!
احتمالا قطرش کمه یا پلاستیک زیریش ایراد ساخت داره و باعث میشه شل باشه و با جایی بازی بکنه و صدا بده:31:
پیشنهاد میکنم یه تیکه اسفنج یا ابر یک تا س سانتی و با پهنای مناسب بزاری رویه کائوچو و ببندیش احتمالا صدا نده دیگه:46:

isbn
07-07-2011, 17:28
یه سوال تو فرانسه و کشورهایه دیگه هم این 206 موتور tu5 ساحته میشه ؟ و آیا اونا هم مثل ما مشکل تاخیر و کندی 7.4.5 رو دارن یا فقط مختص ایران هست :31:

total_overdose
07-07-2011, 18:37
یه سوال تو فرانسه و کشورهایه دیگه هم این 206 موتور tu5 ساحته میشه ؟ و آیا اونا هم مثل ما مشکل تاخیر و کندی 7.4.5 رو دارن یا فقط مختص ایران هست :31:
سلام
206 خیلی وقت تولید نمیشه جاش همین 206+ تولید میشه! آره اونم 7.4.5 هست!
والا شخصا تست نکردم:31: ولی بعیده همچین چیزی!
خیلی از این مشکلات مربوط به بنزین خیلی بد ایران هست! خیلی از این تاخیر گازها که با گرفتن کولر هم بیشتر میشه مربوط به کیسفیت بنزین هست!
البته من نمیدونم با چه پدالی اونجا تولید میشه!

Ship Storm
07-07-2011, 20:08
این 7.4.5 دیگه چیه ؟

total_overdose
07-07-2011, 20:26
این 7.4.5 دیگه چیه ؟
ورژن ecu ماشین!
قبلی ها 7.4.4 بود که برای پاس کردن یورو 3 ورژنش شد 7.4.5 البته با تغییرات!

Penryn
07-07-2011, 20:32
سلام
206 خیلی وقت تولید نمیشه جاش همین 206+ تولید میشه! آره اونم 7.4.5 هست!
والا شخصا تست نکردم:31: ولی بعیده همچین چیزی!
خیلی از این مشکلات مربوط به بنزین خیلی بد ایران هست! خیلی از این تاخیر گازها که با گرفتن کولر هم بیشتر میشه مربوط به کیسفیت بنزین هست!
البته من نمیدونم با چه پدالی اونجا تولید میشه!
من توی یه تاپیکی قبلاً با استدلال فنی اثبات کردم این حرف که از قدیما بعضیا میگن کیفیت بنزین ما پایینه در حد 90 درصد اشتباهه و اکثراً قشر عوام این حرف را سر زبون انداختن و شایسته نیست در یه انجمن تخصصی ما بیاییم این حرف را بدون اثبات کردن علمی تکرارش کنیم. هر چند بعضیا قبول نکنن مشکل از خودشونه.
تازه اون قدیما بنزین ایران تقریباً بطور کامل وارداتی بود و بازم همین حرف را میزدن! الانه حدود یکسال و نیمه که تولید داخلی بالا رفته و در بدبینانه ترین نوع قضاوت شاید تا 10 درصد بشه انداخت گردن بنزین تولیدی واحدهای پتروشیمی.
بیشتر مشکل بدلیل افت چشمگیر فشار هوا در بیشتر شهرهای ایرانه. مثلاً تهران بین 900 تا 1300 متر از سطح دریا ارتفاع داره که این بشدت روی بالا رفتن مصرف و کاهش توان و شتاب و افزایش الاینگی اثر میذاره. در کشورهایی مثل ایران که روی فلات های مرتفع قرار گرفتن فقط باید پرخوران یا سامانه ی VVTi همراه موتور استفاده کرد تا مشکل حل شه و گرنه هیچ راه دیگه ای نداره و شما بنزین از اروپا و امریکا هم وارد کنی همینه که هست. البته تازگی آقایون خودروسازان دوزاریشون افتاده و دارن موتور سوپرشارژر دار طراحی میکنن.....

total_overdose
07-07-2011, 21:19
من توی یه تاپیکی قبلاً با استدلال فنی اثبات کردم این حرف که از قدیما بعضیا میگن کیفیت بنزین ما پایینه در حد 90 درصد اشتباهه و اکثراً قشر عوام این حرف را سر زبون انداختن و شایسته نیست در یه انجمن تخصصی ما بیاییم این حرف را بدون اثبات کردن علمی تکرارش کنیم. هر چند بعضیا قبول نکنن مشکل از خودشونه.
تازه اون قدیما بنزین ایران تقریباً بطور کامل وارداتی بود و بازم همین حرف را میزدن! الانه حدود یکسال و نیمه که تولید داخلی بالا رفته و در بدبینانه ترین نوع قضاوت شاید تا 10 درصد بشه انداخت گردن بنزین تولیدی واحدهای پتروشیمی.
بیشتر مشکل بدلیل افت چشمگیر فشار هوا در بیشتر شهرهای ایرانه. مثلاً تهران بین 900 تا 1300 متر از سطح دریا ارتفاع داره که این بشدت روی بالا رفتن مصرف و کاهش توان و شتاب و افزایش الاینگی اثر میذاره. در کشورهایی مثل ایران که روی فلات های مرتفع قرار گرفتن فقط باید پرخوران یا سامانه ی VVTi همراه موتور استفاده کرد تا مشکل حل شه و گرنه هیچ راه دیگه ای نداره و شما بنزین از اروپا و امریکا هم وارد کنی همینه که هست. البته تازگی آقایون خودروسازان دوزاریشون افتاده و دارن موتور سوپرشارژر دار طراحی میکنن.....
سلام:20:
در ابتدا بگم من حرفهای شمارو رد نمیکنم! و فقط حرفهای خودم رو دلیل میارم!
شما از کجا میدونی که کیفیت بنزین ما بالاست یا پایینه که میاین حرف من رو رد میکنین؟
من برای خودم دلیل دارم!
هیچ وقت یادم نمیره همین 4 5 سال پیش هیچ وقت کمتر از 30 یا 40 هزار کیلومتر دس به فیلتر بنزین بزنیم! تازه هنوز هم کار میکرد چون تستش میکردم!
شما سر 10 هزارتا کارکرد فیلتر رو در بیار الان سرشو بگیر رو به پایین و چندتا ضربه بهش بزن هرچی شل و سیاهی کثیفی ازش میزنه بیرون! حتما اینا ماله کیفیت خوبه ؟؟؟
تا چندین سال پیش که اولین سری خودرو ها وارداتی که انژکتوری بودن مدل 90 های میلادی ما اصلا نمیدونستیم تمییز کردن انژکتور چیه! ماشین رو بعد از 200 هزارتا هم بردیم برای شستن انژکتور که بعد از شستشو تغییری حاصل نشد چون اونقدر کثیف نبود!
شما همین حالا بعد از 50 هزارتا کارکرد ماشین رو میبرین برای شستشوی انژکتور نفس ماشین کاملا فرق میکنه! حتما اینم برای کیفیته بالاست؟؟؟
ماشین صبح ها با 2 یا 3 استارت روشن میشه ! با زدن بنزین سوپر البته اگه سوپر باشه با تک استارت صبح روشن میشه! حتما اینم ماله کیفیت بالای بنزینه؟؟؟
شمع های ماشین رو بعد از 15000 هزارتا امروز نگاه میکردم اکثرا سرشون
دوده بود یا خراب شده بود! نه فقط ماشین خودمون بلکه ماشین های دیگه! حتما اینم ماله کیفیت بالاست؟؟؟
همین 4 سال پیش مصرف ماشینمون به ندرت بالای 7 7.5 میومد حتی داخل شهر! الان خدامونه 8.5 به پایین بسوزونه! نه ارتفاع شهرمون زیاد شده:31: نه ماشینمون خرابه !حتما اینم بخاطر کیفیت بالایه بنزینه؟؟؟
تا چند سال پیش پمپ بنزین ماشین به ندرت خراب میشد! اما الان خرابی پمپ بنزین نه تنها 206 بلکه همه نوع ماشین که پمپشون in tank باشه خرابی چنیدن برابر شده و اکثرا میکن نزارین باک تا ته برسه تا بنزین کثیف داخلش نیاد! حتما اینم ماله کیفیت بنزین بالاست؟؟؟
ماشین هایی که بعد از 5 یا 6 سال تویه دبی و امارات میبرن برای سقف زدن خیلی از وسایلشو میارن اینجا و تو استوک فروشی ها گیر میاد با قیمت کمتر! بعد پمپ رو که میگیری از نظر سلامت با مدل نوش هیچ فرقی نداره!
اگر دقت بکنین هر چقدر هم تکنولوژی ماشین بالاتر باشه و از سنسورها و دستگاه های پیچیده تر استفاده میکنه با بنزین بی کیفیت بیشتر ناسازگاری نشون میده!
اکثر این تاخیر گازها بخصوص در خودروهایی با تراکم بالا مثل 206 به علت کیفیت بنزین پایینه!
همین مدت پیش بود با یکی از آشنا ها صحبت میکردم(ایشون تویه قسمت تست کیفیت مواد تولیدی پتروشیمی ها کار میکردن) گفتم اکتان واقعی بنزین ایران چقدره؟
گفت والا چندین نوع بنزین داخل کشور موجوده که حتی ممکنه ماله یه جایگاه با جایه دیگه فرق بکنه!
ولی گفت چیزی حدود 82 تا 80 هست میانگین.اینم دلیل حداقل برای خودم که میام اینجا مطرح میکنم حالا شما دوست داری قبول کن دوستم نداری نکن!:46:
اون قدیمم لااقلش من نمیشنیدم بگن کیفیت بنزین پایینه! فقط میگفتن سرب داره که اونم چندسال پیش برطرف شده که سرب هم تاثیر منفیش بیشتر رویه انسان هست تا ماشین!
دوست عزیز من دشمنه کشورم نیستم ! چیزیرو که حقیقته باید قبول کرد و فکر نمیکنم کیفیت پایین بنزین این روزا بر کسی پوشیده باشه!

Penryn
07-07-2011, 22:19
سلام:20:
در ابتدا بگم من حرفهای شمارو رد نمیکنم! و فقط حرفهای خودم رو دلیل میارم!
شما از کجا میدونی که کیفیت بنزین ما بالاست یا پایینه که میاین حرف من رو رد میکنین؟
من برای خودم دلیل دارم!
هیچ وقت یادم نمیره همین 4 5 سال پیش هیچ وقت کمتر از 30 یا 40 هزار کیلومتر دس به فیلتر بنزین بزنیم! تازه هنوز هم کار میکرد چون تستش میکردم!
شما سر 10 هزارتا کارکرد فیلتر رو در بیار الان سرشو بگیر رو به پایین و چندتا ضربه بهش بزن هرچی شل و سیاهی کثیفی ازش میزنه بیرون! حتما اینا ماله کیفیت خوبه ؟؟؟
تا چندین سال پیش که اولین سری خودرو ها وارداتی که انژکتوری بودن مدل 90 های میلادی ما اصلا نمیدونستیم تمییز کردن انژکتور چیه! ماشین رو بعد از 200 هزارتا هم بردیم برای شستن انژکتور که بعد از شستشو تغییری حاصل نشد چون اونقدر کثیف نبود!
شما همین حالا بعد از 50 هزارتا کارکرد ماشین رو میبرین برای شستشوی انژکتور نفس ماشین کاملا فرق میکنه! حتما اینم برای کیفیته بالاست؟؟؟
ماشین صبح ها با 2 یا 3 استارت روشن میشه ! با زدن بنزین سوپر البته اگه سوپر باشه با تک استارت صبح روشن میشه! حتما اینم ماله کیفیت بالای بنزینه؟؟؟
شمع های ماشین رو بعد از 15000 هزارتا امروز نگاه میکردم اکثرا سرشون
دوده بود یا خراب شده بود! نه فقط ماشین خودمون بلکه ماشین های دیگه! حتما اینم ماله کیفیت بالاست؟؟؟
همین 4 سال پیش مصرف ماشینمون به ندرت بالای 7 7.5 میومد حتی داخل شهر! الان خدامونه 8.5 به پایین بسوزونه! نه ارتفاع شهرمون زیاد شده:31: نه ماشینمون خرابه !حتما اینم بخاطر کیفیت بالایه بنزینه؟؟؟
تا چند سال پیش پمپ بنزین ماشین به ندرت خراب میشد! اما الان خرابی پمپ بنزین نه تنها 206 بلکه همه نوع ماشین که پمپشون in tank باشه خرابی چنیدن برابر شده و اکثرا میکن نزارین باک تا ته برسه تا بنزین کثیف داخلش نیاد! حتما اینم ماله کیفیت بنزین بالاست؟؟؟
ماشین هایی که بعد از 5 یا 6 سال تویه دبی و امارات میبرن برای سقف زدن خیلی از وسایلشو میارن اینجا و تو استوک فروشی ها گیر میاد با قیمت کمتر! بعد پمپ رو که میگیری از نظر سلامت با مدل نوش هیچ فرقی نداره!
اگر دقت بکنین هر چقدر هم تکنولوژی ماشین بالاتر باشه و از سنسورها و دستگاه های پیچیده تر استفاده میکنه با بنزین بی کیفیت بیشتر ناسازگاری نشون میده!
اکثر این تاخیر گازها بخصوص در خودروهایی با تراکم بالا مثل 206 به علت کیفیت بنزین پایینه!
همین مدت پیش بود با یکی از آشنا ها صحبت میکردم(ایشون تویه قسمت تست کیفیت مواد تولیدی پتروشیمی ها کار میکردن) گفتم اکتان واقعی بنزین ایران چقدره؟
گفت والا چندین نوع بنزین داخل کشور موجوده که حتی ممکنه ماله یه جایگاه با جایه دیگه فرق بکنه!
ولی گفت چیزی حدود 82 تا 80 هست میانگین.اینم دلیل حداقل برای خودم که میام اینجا مطرح میکنم حالا شما دوست داری قبول کن دوستم نداری نکن!:46:
اون قدیمم لااقلش من نمیشنیدم بگن کیفیت بنزین پایینه! فقط میگفتن سرب داره که اونم چندسال پیش برطرف شده که سرب هم تاثیر منفیش بیشتر رویه انسان هست تا ماشین!
دوست عزیز من دشمنه کشورم نیستم ! چیزیرو که حقیقته باید قبول کرد و فکر نمیکنم کیفیت پایین بنزین این روزا بر کسی پوشیده باشه!
اینقدر جمله ی حتما اینا ماله کیفیت خوبه ؟؟؟ و حتما اینم ماله کیفیت بنزین بالاست؟؟؟ را آخر جمله هات تکرار کردی که آدم اولش فکر میکنه داری شعر ترجیع بند دار میخونی نه بحث مستدل علمی اصلاً بحث تعصب نیست که عزیز دل. موضوع علمیه نمیدونم چجوری باید بشما حالی کنم که فکر نکنی اصلاً چنین منظورهایی وسط نیستش. شما اصلاً چشمت رو به روی اون جمله که گفتم بستی. دوباره تکرار میکنم: حتی اون زمانیکه 80 درصد بنزین ایران وارداتی بود بازم این حرفا بود که آی ملت بنزین داخل ایران فلان و بهمان و بیساره!!!
شما حرف از اکتان اوردی ولی منبع معتبری برای اثبات صحبتت نداری جز گفته ی غیر رسمی و غیر موثق یکنفر که ما نمیدونیم چقدر میشه حرفشون رو معتبر دونست. این که نشد منبع. من با وجودیکه خودم سالهای سال دانشگاه شیمی خوندم و خودم خوب مطلب سره از ناسره رو تشخیص میدم بازم محض احتیاط وقتی توی وب میگردم میبینم این حرف عجیب را یا voa گفته یا بعضی وبلاگها.... تکرارش کردن که بنزین داخلی اینجوره اونجوره در حالیکه ازشون سوال کنی اصلاً بنزین از چه ترکیبات آروماتیکی تشکیل شده لام تا کام حرفی برای گفتن ندارن!
ببین عزیزم سازمانهای تشخیص کیفی معتبر و متعددی توی حوزه ی سنجش کیفیت نفت و فراورده های اون وجود دارن که همه شون بارها گفتن اولاً کیفیت کیفیت بنزین واحدهای پتروشیمی به هیچوجه پایین نبوده و برعکس بالا هم هست و ثانیاً در ماههای اخیر دیگه واحدهای پتروشیمی بنزین تولید نمیکنن. حالا ممکنه یکی پیدا شه بگه نه اونا دروغ میگن اونا ال و بل. ولی با حاشا کردن که نمیشه یه بحث علمی داشت دوست عزیز.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران:
کیفیت بنزین داخلی فراتر از بنزین وارداتی است

به گزارش شانا، علیرضا ضیغمی افزایش آلودگی هوای تهران به دلیل تولید و توزیع بنزین غیراستاندارد در مجتمع‌های پتروشیمی ایران را فرافکنی و دروغ بزرگ رسانه‌های بیگانه اعلام کرد.

وی افزود: با افزایش تولید روزانه 10میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های نفت کشور تا پایان سال جاری، تولید این فرآورده نفتی در مجتمع‌های پتروشیمی‌به حداقل یا صفر خواهد رسید.

ضیغمی ‌با اشاره به تشکیل ستادهای مشترک میان پیمانکاران، مشاوران و بهره‌برداران طرح‌های افزایش تولید بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌های نفتی کشور، گفت: با تلاش متخصصان صنعت نفت، این طرح‌ها در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

ضیغمی‌تصریح کرد: در 22 بهمن امسال بخشی از طرح‌های افزایش تولید فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌های آبادان، شازند اراک و تهران به بهره‌برداری می‌رسد، همچنین طرح‌های توسعه پالایشگاه‌های تبریز، لاوان، بندرعباس و اصفهان، به ترتیب از سه ماه نخست سال 90 تا پایان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون وزیر نفت با بیان این که با بهره برداری از طرح افزایش ظرفیت و ارتقای کیفیت فرآورده‌های پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند ظرفیت تولید بنزین این پالایشگاه به روزانه 16 میلیون لیتر می‌رسد، افزود: ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه اراک با بهره برداری از فاز نخست طرح افزایش ظرفیت تا بهمن ماه امسال، با روزانه دو میلیون لیتر افزایش به روزانه 6 میلیون لیتر می‌رسد.

ضیغمی‌افزود: همچنین با بهره‌برداری از فاز دوم این طرح در سه ماه نخست سال آینده، ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه اراک با افزایش روزانه 9 میلیون و 200 هزار لیتری به روزانه 16 میلیون لیتر خواهد رسید.

وی با بیان این که هیچ گونه مشکلی در تامین بنزین مورد نیاز کشور وجود ندارد، افزود: روزانه 45 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور تولید و روزانه حدود 62 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می‌شود که برای جبران این کسری، هم اکنون بخشی از بنزین مورد نیاز کشور در مجتمع‌های پتروشیمی‌تولید می‌شود.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: با توجه به افزایش مصرف بنزین کشور در ماه‌های شهریور و مهر امسال روزانه به صورت میانگین 15 میلیون لیتر بنزین از مجتمع‌های پتروشیمی ‌تحویل گرفته شد که‌این میزان در ماه جاری همزمان با کاهش مصرف بنزین در کشور کاهش یافت.

ضیغمی‌تاکید کرد: هماهنگی لازم میان شرکت ملی پالایش و پخش و پتروشیمی‌برای تامین بنزین مورد نیاز کشور وجود دارد و ذخایر بنزین کشور به‌اندازه کافی است.

وی با بیان این که هم اکنون بنزین تولیدی از چهار مجتمع پتروشیمی‌برای ترکیب با بنزین تولید داخل به پالایشگاه‌های کشور منتقل می‌شود، افزود: به دستور وزیر نفت مقرر شد هر زمان که پالایشگاه‌های کشور به بنزین تولیدی در مجتمع‌های پتروشیمی‌نیاز نداشته باشند، صادرات این فرآورده از این مجتمع‌ها از سرگرفته شود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنکته بعد
شما میگی فیلتر بنزین بارها عوض کردی و....
این چه ربطی داره به کیفیت خود بنزین؟؟ دو مقوله ی جدا را داری با هم خلط مبحث میکنی. وجود جرم و آب و هر جسم خارجی به مخازن انتقال و ذخیره مربوطه نه به خود بنزین. حتی زمان بنزین زدن رو هم اگر رعایت نکنی و مثلاً بعد از تخلیه ی تانکر بنزین بزنی بیشتر دچار رسوب داخل باک میشی.

Penryn
07-07-2011, 22:47
ضمناً یادم رفت اینو بگم: شما نمیباید در این وسط بحث بنزین سوپر یا معمولی را پیش بکشی و با هم مقایسه کنی. چون مقوله ی جدا ایه و ربطی به صحبت نداره.
موتور بعضی خودروها مثلاً حتی ب ام و 518 کد E12 که ساخت 30 سال قبله یا موتور پژو 206 و.... در اصل بر مبنای استفاده از بنزین سوپر که اکتان بالاتری داره طراحی شده و در صورت استفاده نکردن از بنزین سوپر میتونه در طولانی مدت بخاطر اثر ضد کوبشی کمتر بنزین معمولی باعث استهلاک بیشتر قطعات متحرک موتور و بهم خوردن تنظیمات ECU و کاهش راندمان نهایی شه. نقطه ی مقابلش خودرویی مثل پراید موتورش برای استفاده از بنزین معمولی طراحی شده و استفاده ی مداوم از بنزین سوپر میتونه تأثیر منفی روی موتورش بذاره.