PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

kasra_khan2003
11-10-2010, 18:05
در مورد مشکل اول، اگه موقعی که اون صدا رو میشنوید روی Display مینویسه ECO MOD دلیلش اینه که باتری دقیقه مداوم کار کرده در حالی که ماشین خاموش بوده، و برای اینکه باتری بیخودی مصرف نشه خودبخود خاموش شده. معمولاً موقعی پیش میاد که ضبط یا چراغ ماشین روشن بوده قبلش، و مشکل خاصی هم نیست و یکی از امکانات ماشین بحساب میاد، در غیراینصورت دلیلش این میتونه باشه که باتری ضعیف شده و اگه هر دفعه که ماشین رو روشن میکنید این صدا میاد احتمالاً باتری مشکل داره. باید ببینید بین 11 تا 13 ولت هست یا کمتره، اگه کمتر بود اون رو به یه باتری ساز نشون بدید....

مشکل از باتری بود، ممنون

rozbeh85
11-10-2010, 21:40
سلام دوست عزیز.
کیلومتر ماشین چقدر هست؟؟
اگه زیر 1000 هست کمی باهاش بساز ممکنه برطرف بشه اما اگه 1000 به بالا هست حتما ببر گارانتی ممکنه از گیرباکس یا دیسک و صفحه ... باشه:46:

سلام دوست عزیز
والا در آوردنش کار راحتیه اما درست کردنش کار شما نیست اگر که وارد نیستید چون لامپ هاش سوخته و برای تعویض هم باید لحیم کاری کنید

خب دوست عزیز یه راهنمایی چیزی، حالا باز میکنیم خودمان هم درست میکنیم، شما یه کمی بکن
دیگه تو 4 سال دانشگاه به اندازه کافی چیپست لحیم کردیم...

kasra_khan2003
11-10-2010, 22:22
دوستان چراغ استپ عقب رو میتونیم خودمون عوض کنیم؟ من جلو رو عوض کردم، ولی عقب رو نه!

total_overdose
12-10-2010, 03:48
خب دوست عزیز یه راهنمایی چیزی، حالا باز میکنیم خودمان هم درست میکنیم، شما یه کمی بکن
دیگه تو 4 سال دانشگاه به اندازه کافی چیپست لحیم کردیم...
سلام
ببین من باز کردن روپوش روی ال سی دی رو میتونم بهت بگم :46:
باز کردنش کار راحتیه
ببین تو این عکس پایینی 2تا فلش زدم.یعنی هم به سمت بالا میکشیش و هم به طرف خودت.اون قسمتی که فلشش به سمت بالاست یه دستتو بزار اونجا یعنی لبشو بگیر و بکش تا پین هاش از هم جدا بشه.
عکس پاییتر هم برای نشون دادن جای پین هاش.
خود ال سی دی هم که دیگه در میاری کار راحتیه.لامپ هاشم ال ای دی smd هست خودت باید وارد باشی:46:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mm00
12-10-2010, 10:59
دوستان چراغ استپ عقب رو میتونیم خودمون عوض کنیم؟ من جلو رو عوض کردم، ولی عقب رو نه!

عقب كه ساده تره!
ببين موكت رو بزن كنار دستو ببر پشت چراغ كلا يك پيچه با انبردست (البته زياد فشار نيار) بچرخونش باز ميشه بعد چراغو بكش بيرون البته قبل سوكت رو جدا كن ها ... تا جايي كه يادمه پ سوكت + 1 پيچ داره ...
حتما هم اون اسفنجي رو بزن كه اب نره ... البته چراغ اسپرت معمولا فضاي خالي بيشتري داره و خيلي كيپ نيست مثل فابريك (رو بدنه)

rozbeh85
12-10-2010, 12:59
سلام
ببین من باز کردن روپوش روی ال سی دی رو میتونم بهت بگم :46:
باز کردنش کار راحتیه
ببین تو این عکس پایینی 2تا فلش زدم.یعنی هم به سمت بالا میکشیش و هم به طرف خودت.اون قسمتی که فلشش به سمت بالاست یه دستتو بزار اونجا یعنی لبشو بگیر و بکش تا پین هاش از هم جدا بشه.
عکس پاییتر هم برای نشون دادن جای پین هاش.
خود ال سی دی هم که دیگه در میاری کار راحتیه.لامپ هاشم ال ای دی smd هست خودت باید وارد باشی:46:

آقا من در آوردم، این رو خود اون قسمت که در میاد پشتش هم 2 تا پین داره که اوت دو تا جا میره ولی حالت کشویی داره، عقب جلو میره همش
این پین ها که عکسش رو گذاشتی به هیچ جا گیر ندارند

kasra_khan2003
12-10-2010, 17:54
آقا من در آوردم، این رو خود اون قسمت که در میاد پشتش هم 2 تا پین داره که اوت دو تا جا میره ولی حالت کشویی داره، عقب جلو میره همش
این پین ها که عکسش رو گذاشتی به هیچ جا گیر ندارند

مال من هم وقتی طرف ضبط نصب کرد یهو هر سه تاش سوخت و بعدا خودم عوض کردم.

البته دوستان استاد ما هستن بدون شک، ولی اون دوتا پین نیست. الان ماشین دستم نیست وگرنه برات عکس میگرفتم. دو طرف ساعت 2تا پیچ داره که اونو باز میکنی بعد بصورت کشوئی کل ساعت در میاد. پشتش کلا سه تاچراغ هست که تو یه چیزی جا میره، یه چراغ رو بکن برو نشون بده عینش رو بگیر...

برا در آوردنش هم باید یه نیم دوری هر چراغ رو با اون قابش بچرخونی.

مال من یکی از قاباش خراب بود، هرچی چراغ نو میذاشتم میسوزوند که دیگه جسش نبود اون کیو عوش کنم.

خوب الان این عکس رو پیدا کردم. فکر کنم این دوتا پیچی هست که نشون دادم. البته بدون باز کردن این هم میشه. ولی جا دستش اصلا خوب نیست!

rozbeh85
12-10-2010, 21:27
مال من هم وقتی طرف ضبط نصب کرد یهو هر سه تاش سوخت و بعدا خودم عوض کردم.

البته دوستان استاد ما هستن بدون شک، ولی اون دوتا پین نیست. الان ماشین دستم نیست وگرنه برات عکس میگرفتم. دو طرف ساعت 2تا پیچ داره که اونو باز میکنی بعد بصورت کشوئی کل ساعت در میاد. پشتش کلا سه تاچراغ هست که تو یه چیزی جا میره، یه چراغ رو بکن برو نشون بده عینش رو بگیر...

برا در آوردنش هم باید یه نیم دوری هر چراغ رو با اون قابش بچرخونی.

مال من یکی از قاباش خراب بود، هرچی چراغ نو میذاشتم میسوزوند که دیگه جسش نبود اون کیو عوش کنم.

خوب الان این عکس رو پیدا کردم. فکر کنم این دوتا پیچی هست که نشون دادم. البته بدون باز کردن این هم میشه. ولی جا دستش اصلا خوب نیست!

آره، من الان مشکلم اون قاب رو صفحه است که در آوردم، وتی جاش میندازم راحت عقب جلو میره، در نمیاد فقط حلش بدی میره عقب میکشی جلو
نمیدونم چه شکلی محکمش کنم

narmine
12-10-2010, 22:11
سلام

دو تا سوال داشتم در مورد 206 ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

اول اینکه 206 من تیپ 2 سفارشی هستش که ضبطش با معمولی ها فرق داره ، هر از گاهی بی دلیل کلا خاموش میشه اولین بار که بردم ایران خودرو بعد یه هفته تحویل دادن و 15000 هم گرفتن باز که این مشکل پیش اومد چندتا سرویس کار بردم که اخرش یکی گفت که مشکل اش تنها با ریسیت کردن درست میشه . ریسیت کرد و درست شد .
حالا می خوام بدونم چیکار کنم این مشکل پیش نیاد ؟
اگه پیش بیاد چجوری ریسیت کنم چون ظاهرا اسونه !

دوم اینکه دی 88 تحویل گرفتمش و از لحاظ فنی هم مشکل نداره اما تو سرعت که ترمز کنم عمرا وایسه !
یه چند متری کشیده میشه و نگران روزی ام که اتفاقی بیافته که 100% یه چند نفری رو زیر میکنم!:41:

خواستم بدونم عادیه یا مشکل داره ؟
اگه abs نصب بشه حل میشه ؟

سپاس

farshad bugatti
12-10-2010, 22:24
دوم اینکه دی 88 تحویل گرفتمش و از لحاظ فنی هم مشکل نداره اما تو سرعت که ترمز کنم عمرا وایسه !
یه چند متری کشیده میشه و نگران روزی ام که اتفاقی بیافته که 100% یه چند نفری رو زیر میکنم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

خواستم بدونم عادیه یا مشکل داره ؟
اگه abs نصب بشه حل میشه ؟

این به abs بودن ربطی نداره شاید مشکل از بوستر ها یا لنت و دیسک باشه!

irinn65
15-10-2010, 03:06
فروش فوق العاده اغاز شد......
پژو 206 تيپ 2 سفارشي-كلاس20 با ترمز ABS *** بیمه شخص ثالث حداکثر *** کارت هدیه سوخت *** موعد تحویل 20روزه قیمت ۱۵۱,۲۰۰,۰۰۰ریال

پژو 206 جدید- كلاس21 *** داراي ترمز ABS و كيسه ايمني هوا *** بیمه شخص ثالث حداکثر *** کارت هدیه سوخت *** موعد تحویل 30روزه قیمت ۱۴۸,۵۰۰,۰۰۰ریال

پژو 206 صندوقدار V8 سفارشی - کلاس9 *** بیمه شخص ثالث حداکثر *** کارت هدیه سوخت *** موعد تحویل 30روزه قیمت ۱۷۵,۲۰۰,۰۰۰ریال

ashkan1360
15-10-2010, 17:13
سلام
اگه لطف کنید راجع به دزدگیر اطلاعاتی بهم بدین
چی بذارم رو 206 ام ؟
یا اگه جایی بحث شده آدرسش رو بهم بدین ؟
در ضمن یه جایی تو یه تاپیکی خوندم که میگفت دزدگیر بذاری با سیستم برق 206 جور در نمیاد
راسته ؟

™Symbian
16-10-2010, 22:07
سلام دوستان.یه سری سوال در مورد206
اول یه سری قیمت میخوام.
206معمولی تیپ دو(بدون ای بی اس و...)(اصلا تو بازار هست؟تو نمایندگی هست؟)
206تیب2 با ای بی اس از این جدیدا که زده.(هم قیمت بازار هم قیمت نمایندگی
قیمت تیپ3و5هم پیدا دیدی بزارید.

خود نمایندگی بگیم واسمون شیشه دودی میزنه؟(مابه التفاوت چقدره؟)اگه نزه بدیم بیرون بزنن چقدر هزینه داره؟ومشکلی ایجاد نمیکنه تعویض شیشه ها؟

فرق این کولر اتوماتیک کولر دستی چیه؟تا اونجایی که میدونم تنها فرق206 تیپ2جدید با تیپ3همینه.

نظرتون در مورد ریو چیه در مقابل تیپ2؟میدونید که قیمت ریو12و خورده ایه.

soooot
16-10-2010, 22:07
آیا اگر بخوایم خدمات نصب دزدگیر، روکش کردن صندلی ها، دودی کردن شیشه و نصب یه سری از آپشن ها ( مثل آپشن هایی که توی سایت آپکو هست ) روی 206 در نمایندگی های ایران خودرو انجام میشه؟
آیا با هیچ کدوم از خدمات بالا ماشین از گارانتی خارج میشه؟

irinn65
17-10-2010, 03:22
سلام دوستان.یه سری سوال در مورد206
اول یه سری قیمت میخوام.
206معمولی تیپ دو(بدون ای بی اس و...)(اصلا تو بازار هست؟تو نمایندگی هست؟)
206تیب2 با ای بی اس از این جدیدا که زده.(هم قیمت بازار هم قیمت نمایندگی
قیمت تیپ3و5هم پیدا دیدی بزارید.

خود نمایندگی بگیم واسمون شیشه دودی میزنه؟(مابه التفاوت چقدره؟)اگه نزه بدیم بیرون بزنن چقدر هزینه داره؟ومشکلی ایجاد نمیکنه تعویض شیشه ها؟

فرق این کولر اتوماتیک کولر دستی چیه؟تا اونجایی که میدونم تنها فرق206 تیپ2جدید با تیپ3همینه.

نظرتون در مورد ریو چیه در مقابل تیپ2؟میدونید که قیمت ریو12و خورده ایه.
تیپ2 بدون ای بی اس بصورت امانی هست از خود نمایندگی13500$
با ای بی اس14100$
تیپ3حدود15400تا600
تیپ5فروش فوری17600

در مورد شیشه باید بپرسید اطلاعی ندارم!اما زمان معاینه فنی ایراد میگیرند!
کولر دستی که از اسمش پیداست دستیه اتوماتیکم هوای داخل اتاقو میسنجه و به همون میزان درجه تنظیم میشه خیلی گرم باشه درجه اخر میره!
ریو که هم جادارتره هم قدرت بیشتری داره هم ارزانتره نسبت به تیپ2منطقی تره خریدش...

ashkan1360
17-10-2010, 08:41
سلام
اگه لطف کنید راجع به دزدگیر اطلاعاتی بهم بدین
چی بذارم رو 206 ام ؟
یا اگه جایی بحث شده آدرسش رو بهم بدین ؟
در ضمن یه جایی تو یه تاپیکی خوندم که میگفت دزدگیر بذاری با سیستم برق 206 جور در نمیاد
راسته ؟

نمیدونه کسی؟

در ضمن تیپ 5 فوری تحویل 30 روزه 16530 هست نه 17 و خورده ای

p990
17-10-2010, 08:56
نمیدونه کسی؟

البته قیمت اش 16 تا 16100 هست و او 400 تومن قیمت کارت طلایی دو ستاره است!!!

™Symbian
17-10-2010, 13:35
فقط یه چیز دیگه در مورد شیشه.
شیشه باید عوض بشه یا بیرون دودی میکنن همون شیشه رو؟

ashkan1360
17-10-2010, 15:35
فقط یه چیز دیگه در مورد شیشه.
شیشه باید عوض بشه یا بیرون دودی میکنن همون شیشه رو؟

بابا یه طلق مخصوص میچسبونن روش دودی میشه
با هر درصدی که دوست داشتی
تو سه سوت

dsa
17-10-2010, 22:20
بابا یه طلق مخصوص میچسبونن روش دودی میشه
با هر درصدی که دوست داشتی
تو سه سوت

قیمت کسی داره؟؟ پلیس گیر نمیده؟؟ جای خوب سراغ دارید بریم بدیم دودی کنن؟؟

مرسی

irinn65
18-10-2010, 01:22
چه درصدی برای دودی کردن شیشه خوبه که پلیس و معاینه فنی گیر ندن؟!

ba maram
18-10-2010, 01:28
206 تیپ 5 شرایطی میشه خرید؟؟؟
آیا جلو داشبورد تیپ 3 با 5 فرق داره؟؟
میشه جلو داشبورد تیپ 3 رو آپلود کنید؟؟؟مرسیی:11:

soooot
18-10-2010, 02:52
اگر بخوایم شیشه ها رو به جای دودی لومر کنیم چند در میاد؟

MehranVB
18-10-2010, 09:20
پلیس تا 40 درصد گیر نمیده، اگه بخوای کل پنج شیشه رو دودی کنی بسته به اینکه تایلندی، آلمانی یا آمریکایی و ... باشه از 30 تومن تا 250 تومن متغیره.

kasra_khan2003
18-10-2010, 15:11
پلیس تا 40 درصد گیر نمیده، اگه بخوای کل پنج شیشه رو دودی کنی بسته به اینکه تایلندی، آلمانی یا آمریکایی و ... باشه از 30 تومن تا 250 تومن متغیره.

اینی که شما میگید مستند هست؟! کجا نوشته؟

narmine
18-10-2010, 20:13
نمیدونه کسی؟

در مورد دزدگیر من پرسیدم ، گفتن که با این سویچ های رمزدار امکان سرقت خیلی کمه ، یعنی اصولا تا سویچ اصلی نباشه روشن نمیشه !
مگه اینکه برای بدنه و وسایل جانبی بخوای دزدگیر نصب کنی که اونهم همون چیزایی که شنیدی رو تایید کرد که امکانش هست با سیستم برق جور درنیاد و دستی دستی کاری کنیم قفل ضدسرقت از کار بیوفته !

MehranVB
18-10-2010, 20:53
اینی که شما میگید مستند هست؟! کجا نوشته؟

بله مستنده، توی سایت راهنمائی رانندگی خوندم، قسمتی داشت به نام معاینه فنی. اگه پیدا نکردید بگید لینک بدم.

farshad bugatti
18-10-2010, 21:58
206 تیپ 5 شرایطی میشه خرید؟؟؟
آیا جلو داشبورد تیپ 3 با 5 فرق داره؟؟
میشه جلو داشبورد تیپ 3 رو آپلود کنید؟؟؟مرسیی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

نه هیچ فرقی نداره
فقط تنظیم کولر تیپ 5 اتوماتیک و مال تیپ 2 دستی (پیچی) هستش!

ba maram
18-10-2010, 22:30
نه هیچ فرقی نداره
فقط تنظیم کولر تیپ 5 اتوماتیک و مال تیپ 2 دستی (پیچی) هستش!

یعنی میخواید بگید تیپ 3 و 5 از نظر ظاهری تفاوتی ندارن؟؟؟
میشه الان شرایطی خریدش؟؟؟

بله مستنده، توی سایت راهنمائی رانندگی خوندم، قسمتی داشت به نام معاینه فنی. اگه پیدا نکردید بگید لینک بدم.

میشه لطفا لینکشو بدی مهران جون(هم اسمیما:31:)

farshad bugatti
18-10-2010, 22:33

اصلا هیپ تفاوتی! این یکی از بزرگترین عیب های 206 هستش!

بله میشه!

kasra_khan2003
19-10-2010, 00:08
میخوام بعد 5 سال برف پاککن رو عوض کنم:دی

دوستان مارک خاصی به ذهنشون میرسه؟

MehranVB
19-10-2010, 10:02

میشه لطفا لینکشو بدی مهران جون(هم اسمیما:31:)

متاسفانه لینک راهنمایی رانندگی رو پیدا نکردم، اما اینجا خبرش هست که از زبون خود شخص رئیس راهنمائی رانندگیه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mm00
19-10-2010, 10:12
میخوام بعد 5 سال برف پاککن رو عوض کنم:دی

دوستان مارک خاصی به ذهنشون میرسه؟

Bosch من واسه عقب Frantec خريدم بد نيست

ba maram
23-10-2010, 17:39
دوستان من میخوام همین تازگیا(اگه خدا بخواد) تیپ 2 بگیرم...پلاک هم ندارم...ایران-66 میدن الان بهم؟؟؟

نمیشه کاری کرد که 22و11و44 یا 55 گرفت؟؟
(اگه بشه پرواز میکنم)
حالا چه با پارتی بازی چه با پولی یا قانونی؟؟خودم پارتی ندارم متاسفانه.....

شرمنده.نمیدونستم این سوال رو کجا مطرح باید کرد
ممنون

kasra_khan2003
24-10-2010, 00:32
Bosch من واسه عقب Frantec خريدم بد نيست

نداشت:41: مجبور شدم YBK که بقول خودش ژله ای بود بخرم! یه جفت جلو 8 تومن + قاب سوئیچ چینی 9 تومن.

irinn65
24-10-2010, 02:38
دوستان من میخوام همین تازگیا(اگه خدا بخواد) تیپ 2 بگیرم...پلاک هم ندارم...ایران-66 میدن الان بهم؟؟؟

نمیشه کاری کرد که 22و11و44 یا 55 گرفت؟؟
(اگه بشه پرواز میکنم)
حالا چه با پارتی بازی چه با پولی یا قانونی؟؟خودم پارتی ندارم متاسفانه.....

شرمنده.نمیدونستم این سوال رو کجا مطرح باید کرد
ممنون
بسلامتی..با ایربگ بگیری بهتره چون فقط100تومان اختلاف قیمتی داره!
فکر نمیکنم چون شماره پلاکی که تموم بشه و همه رو واگذار کنند میرند سراغ بعدی مثل الان که66شده.
بازم دقیق نمیدونم چون من ماشینو نفروختم از وقتی ملی شد!شاید کسانی که ماشینشونو میفروشند و چیزی نمیخرند اون پلاک میره برای کسی دیگه!اما66هم تهران و مهم اینه که پلاکتون مال تهرانه...

soooot
24-10-2010, 02:50
توی سایت ایران خودرو برای 206 تیپ 2 با موتور TU3A نوع سوخت رو زده بنزین با اکتان 91
یعنی بنزین سوپر
حالا یعنی باید بنزین سوپر بریزم تو 206 تیپ 2؟
اگر بنزین معمولی بریزیم چی میشه؟
مصرف سوخت در حالتی که بنزین سوپر بریزیم بیشتره یا در حالتی که بنزین معمولی بریزیم؟

ba maram
24-10-2010, 12:02
بسلامتی..با ایربگ بگیری بهتره چون فقط100تومان اختلاف قیمتی داره!
فکر نمیکنم چون شماره پلاکی که تموم بشه و همه رو واگذار کنند میرند سراغ بعدی مثل الان که66شده.
بازم دقیق نمیدونم چون من ماشینو نفروختم از وقتی ملی شد!شاید کسانی که ماشینشونو میفروشند و چیزی نمیخرند اون پلاک میره برای کسی دیگه!اما66هم تهران و مهم اینه که پلاکتون مال تهرانه...

ممنون...من ابتدا میخواستم تیپ 3 بگیرم اما متاسفانه تو لیست شرایطیاش نیست(شانس گنده منه:44:)
آره.اگه بگیرم حتما با ایربگ میگیرم...

اما66هم تهران و مهم اینه که پلاکتون مال تهرانه...
بقیه پلاک ها ام خوب واسه تهرانن!در ضمن من تو تهران ساکن هستم...فک کنم اینو نمی دونستین:15:

farshad bugatti
24-10-2010, 15:25
توی سایت ایران خودرو برای 206 تیپ 2 با موتور TU3A نوع سوخت رو زده بنزین با اکتان 91
یعنی بنزین سوپر
حالا یعنی باید بنزین سوپر بریزم تو 206 تیپ 2؟
اگر بنزین معمولی بریزیم چی میشه؟
مصرف سوخت در حالتی که بنزین سوپر بریزیم بیشتره یا در حالتی که بنزین معمولی بریزیم؟
بله کلا موتور 206 چون ضریب تراکمش بالاست باید بهش بنزین با اکتان بالا (سوپر) زد! اگه بنزین معمولی بزنی هم استهلاکش زیاد میشه و هم مصرفش زیاد میشهو و در موقع استفاده از کولر هم کشش واقعا افت میکنه!
قدرت و شتابش هم واقعا افتش محسوسه! البته اینا بیشتر تو TU5 صدق میکنه !

soooot
24-10-2010, 21:38
اونوقت با این قیمت های فضایی بنزین و با این قیمت های فوق فضایی بنزین سوپر چند درصد 206 ها تو ایران بنزین سوپر میزنن؟

mm00
24-10-2010, 21:49
اونوقت با این قیمت های فضایی بنزین و با این قیمت های فوق فضایی بنزین سوپر چند درصد 206 ها تو ایران بنزین سوپر میزنن؟

دوست عزيز پيشنهاد ميكنم اصلا سو.پر نزنيد افتضاحه
حرف من رو قبول نداريد از تمامي باجه ها يا با كمي سرچ متوجه كيفيت افتضاح بشويد !‌
من خودم خيلي حساس بودم ولي الان از جايگاه مطمئن معمولي ميزنم البته نميگم اين خوبه ها ولي حداقل گند نزدن توش در اون حد...
شما اگر خيلي حساس هستي معمولي + اكتان بوستر بزن
اگر واقعا جايگاهي مطمئن در سوپر سراغ داري برو وگرنه فقط معمولي فعلا با اين وضع!
باز خود داني!

soooot
24-10-2010, 23:20
والا یه مقایسه کامل توی یکی از شماره های مجله ماشین بین فرق بین انواع بنزین ها در ایران و جاهای دیگه کرده بود.
از نظر اکتان وضع بنزین سوپر ایران زیاد بد نبود
از نظر گوگرد وضع بنزین معمولی و سوپر هر دوتاش بد بود٬ جالب اینجاست که گوگرد بنزین سوپر درصد بسیار کمی از گوگرد بنزین معمولی بیشتر بود! ( ولی میشه گفت مساوی بودن چون میزانش خیلی کم بود )
در کل اینکه میگید گند زدن یعنی چی؟ یعنی مثلا میان تو یه جایگاه گازوئیل قاطی بنزین سوپر میکنن!؟
به نظر خودم اصلا منطقی نیست که بگیم بنزین سوپر بدتر از بنزین معمولی هست چون جایگاه های ایران بد هستن یا بنزین ایران آشغاله
و... چون همه عوامل هم برای بنزین معمولی و هم برای بنزین سوپر به یک اندازه تاثیر گذار هستن.
ممنون میشم اگر دلایل منطقی برای این حرفتون دارید اینجا بنویسید

irinn65
25-10-2010, 02:36
بقیه پلاک ها ام خوب واسه تهرانن!در ضمن من تو تهران ساکن هستم...فک کنم اینو نمی دونستین:15:
میدونم برای تهران هستید منظورم اینه که اشکالی نداره حالا66باشه چه فرقی داره اونم بعد از مدتی مثل پلاک قبلیای تهران عادی میشه پس نباید زیاد برات مهم باشه...:11:

mm00
25-10-2010, 09:21
والا یه مقایسه کامل توی یکی از شماره های مجله ماشین بین فرق بین انواع بنزین ها در ایران و جاهای دیگه کرده بود.
از نظر اکتان وضع بنزین سوپر ایران زیاد بد نبود
از نظر گوگرد وضع بنزین معمولی و سوپر هر دوتاش بد بود٬ جالب اینجاست که گوگرد بنزین سوپر درصد بسیار کمی از گوگرد بنزین معمولی بیشتر بود! ( ولی میشه گفت مساوی بودن چون میزانش خیلی کم بود )
در کل اینکه میگید گند زدن یعنی چی؟ یعنی مثلا میان تو یه جایگاه گازوئیل قاطی بنزین سوپر میکنن!؟
به نظر خودم اصلا منطقی نیست که بگیم بنزین سوپر بدتر از بنزین معمولی هست چون جایگاه های ایران بد هستن یا بنزین ایران آشغاله
و... چون همه عوامل هم برای بنزین معمولی و هم برای بنزین سوپر به یک اندازه تاثیر گذار هستن.
ممنون میشم اگر دلایل منطقی برای این حرفتون دارید اینجا بنویسید

اولا مجله ماشين كه نميوتنه بياد بد بگه
دوما من گفتم اكثر جاها بنزين سوپر هاش مشكل داره ....
شما اكثر 206 سوارهاي TT رو ببيني مشكل دارن ولي در مقابل اون بعضي ها هستند كه با بنزين سوپر مشكلي ندارن چون جاي خوب ميرن و مطمئن
در ضمن شما فكر كردي بنزين سو.پر ايران واقعا 91 اكتانشه؟! اصلا!‌
بازهم ميگم اگر مد نظرت اكتانه 4 تومان بده اكتان بوستر هر 2 3 تا باك بريز...

ba maram
25-10-2010, 09:59
اولا مجله ماشين كه نميوتنه بياد بد بگه
دوما من گفتم اكثر جاها بنزين سوپر هاش مشكل داره ....
شما اكثر 206 سوارهاي TT رو ببيني مشكل دارن ولي در مقابل اون بعضي ها هستند كه با بنزين سوپر مشكلي ندارن چون جاي خوب ميرن و مطمئن
در ضمن شما فكر كردي بنزين سو.پر ايران واقعا 91 اكتانشه؟! اصلا!‌
بازهم ميگم اگر مد نظرت اكتانه 4 تومان بده اكتان بوستر هر 2 3 تا باك بريز...

سلام جناب آقای MM00(میبخشین اسمتون رو نمی دونستم)
من حرف شما رو تصدیق میکنم و اینکه اکتان 91% ندارن سوپرای ایران
خوب تکلیف ماکه 206 دار میخوایم شیم چیه...
شما جای خوبی رو سراغ دارین؟
شما ام از بچه های گل TT هستی؟؟:20:

soooot
25-10-2010, 11:50
1- مجله ماشین دولتی یا وابسته به دولت نیست که نتونه بد بگه، به گنده تر از اینهاش هم تو مجله ماشین خیلی راحت ایراد میگیرن
2- اتفاقا در مقایسه ای که انجام داده بود در نهایت وضعیت بنزین رو در ایران بد توصیف کرده بود
3- اکتان بنزین ها رو از آمار های دولتی بیرون نداده بودن، خودشون تست کرده بودن، پس اکتان 90 به بالا که مربوط به بنزین سوپر در ایران هست درسته، همینطور وضعیت بد گوگردش
4- اونا آزمایش کردن و میگن اکتانش 90 به بالا هست، شما انگشتت رو کردی تو بنزین که اینقدر دقیق تشخیص دادی که اکتانش 90 به پایین هست؟! ;)
5- ممنون میشم دقیقا دلیل بدتر بودن بنزین سوپر رو از بنزین معمولی در ایران توضیح بدید.
6- این اکتان بوستر دقیقا چیه؟ یعنی تنها فرق بنزین سوپر و معمولی اکتانش هست و با ریختن این اکتان بوستر توی باک، بنزین معمولی تبدیل به بنزین سوپر میشه؟ اگر تنها فرقش اکتانه، یعنی لیتری 150 تومن پول حدود 5 تا 10 درصد اکتان بیشتر رو میگیرن؟ یعنی این 5 تا 10 درصد اینقدر رو کارکرد موتور تاثیر داره؟ اونوقت اگر این 5 تا 10 درصد اینقدر تاثیر داره، وقتی سر 4 لیتری اکتان بوستر رو بزاریم تو باک و هر چقدر که عشقمون کشید از این اکتان بوستر ها خالی کنیم تو باک چی میشه؟ خب این که ممکنه یه بار بشه بنزین با کتان صد برابر بنزین سوپر یه بار دیگه بشه بنزین با اکتان نصف بنزین سوپر، اونوقت چی میشه!؟

ashkan1360
25-10-2010, 13:40
دوستان لطف کنید و بگید اگه یه چیز بده یا یه چیز خوبه دلیلتون چیه ؟

ba maram
25-10-2010, 18:41
--------------------------------------------------------------------------------

با اجازه صاحب تاپیک
اگه کسی 206 تیپ 5 یا 3 رنگ سفید یا قرمز شرایطی نمایندگی سراغ داره واسم پی ام کنه!

mm00
25-10-2010, 20:03
سلام جناب آقای MM00(میبخشین اسمتون رو نمی دونستم)
من حرف شما رو تصدیق میکنم و اینکه اکتان 91% ندارن سوپرای ایران
خوب تکلیف ماکه 206 دار میخوایم شیم چیه...
شما جای خوبی رو سراغ دارین؟
شما ام از بچه های گل TT هستی؟؟:20:
من گفتم براي جلوگيري از فشار هم ميشه 1 بار در ميان سوپر زد (از جاي مطمئن نه فقط اسما سوپر باشه كه همچين جايگاه هايي معمولا بين مردم صحبت ميشه ...
من خودم از مكمل استفاده ميكنم و معمولي از جاي مطمئن ميزنم كه حداقل رنگش به صورتي ميخوره!
و اينكه گاهي سوپر ميزنم و خيلي پرگاز نميرم

1- مجله ماشین دولتی یا وابسته به دولت نیست که نتونه بد بگه، به گنده تر از اینهاش هم تو مجله ماشین خیلی راحت ایراد میگیرن
2- اتفاقا در مقایسه ای که انجام داده بود در نهایت وضعیت بنزین رو در ایران بد توصیف کرده بود
3- اکتان بنزین ها رو از آمار های دولتی بیرون نداده بودن، خودشون تست کرده بودن، پس اکتان 90 به بالا که مربوط به بنزین سوپر در ایران هست درسته، همینطور وضعیت بد گوگردش
4- اونا آزمایش کردن و میگن اکتانش 90 به بالا هست، شما انگشتت رو کردی تو بنزین که اینقدر دقیق تشخیص دادی که اکتانش 90 به پایین هست؟! ;)
5- ممنون میشم دقیقا دلیل بدتر بودن بنزین سوپر رو از بنزین معمولی در ایران توضیح بدید.
6- این اکتان بوستر دقیقا چیه؟ یعنی تنها فرق بنزین سوپر و معمولی اکتانش هست و با ریختن این اکتان بوستر توی باک، بنزین معمولی تبدیل به بنزین سوپر میشه؟ اگر تنها فرقش اکتانه، یعنی لیتری 150 تومن پول حدود 5 تا 10 درصد اکتان بیشتر رو میگیرن؟ یعنی این 5 تا 10 درصد اینقدر رو کارکرد موتور تاثیر داره؟ اونوقت اگر این 5 تا 10 درصد اینقدر تاثیر داره، وقتی سر 4 لیتری اکتان بوستر رو بزاریم تو باک و هر چقدر که عشقمون کشید از این اکتان بوستر ها خالی کنیم تو باک چی میشه؟ خب این که ممکنه یه بار بشه بنزین با کتان صد برابر بنزین سوپر یه بار دیگه بشه بنزین با اکتان نصف بنزین سوپر، اونوقت چی میشه!؟

در مورد مجله ماشين اگه بخوايم نقدش كنيم كه كافيه چند شماره اخيرو بخوني... ولي درباره بنزين درسته شما بنزين سوپر از پالايشگاه كه در مياد بيرون شكي توش نيست در مسير مهمه
شما خودت بگو چطوري ممكنه يك مجله تمامي بنزين ايارن رو تست كنه و از صحت اكتان اصلي اون به موقع مصرف خبر داشته باشه؟!
در همين شهر ما بخاطر اب ريختن توي بنزين سوپر مدت ها پمپي رو بستن ... بعضي جاها كه معمولي رو با سو.پر قاطي ميكنن .... من نگفتم همه جا بده من گفتم ناخالصي زياد داره ولي بنزين سوپر بيرون اومده از پالايشگاه بنزين اصلي و مورد نظر هست ولي ايا به دست شما با همون كيفيت ميرسه؟ مهم اينه! براي همينه اينقدر پمپ ها باهم تفاوت دارن
من خودم ----- بنزينم رو وقتي بعد از 6 هزارتا باز كردم با اينكه 90% سوپر ميزدم گرفته بود و پر اشغال...
شما خودت برو بپرس ميگن فلان جا خوبه فلان جا بد ولي اين خوب اينه كه ناخالصيش كمتره ... اصلا شما رنگ بنزين سوپر رو ببين چه رنگيه .... اين دوستمون در سايت تي تي گفته زرده! بحث سوپر چيني حتي بوده شايد مسخره باشه ولي بعيد نيست ..
شما اين تاپيك رو كلا بخون و اگر به فكر ماشينت هستي بياد همون اكتان رو با دست خودت به بنزين اضافه كن!! فكر نميكنم 4 تومان امتان بوستر براي 60 ليتر اينقدر بحث اضافه داشته باشه....طرف Genesis coup ‌داره داره اكتان بوستر ميريزه ...

من در حدي نيستم كه بخوام بگم همه سوپرهاي ايران اشغاله ولي ميگم اكثر پمپ ها ناخالصي زيادي دارن و اين از روي تجربه خودم و دوستان ديگه تو فروم بوده و همونطوري كه مجله ماشين مياد ميگه اكتان بنزين سور ما فلان قدره و داره اينقدر كلي درباره بنزين حرف ميزنه منم تجربه خودم رو ميگم... چطوري ميشه كل بنزين مملكت رو يك مجله بگه؟! اگه اينطوريه پس چرا اينقدر مشكلات رو توي اونجا نوشتن؟ زرد بودن بنزين!!! اشغال ! اب !!
بازهم ميگم اكتان خالص رو خودتون اضافه كنيد ديگه جاي شكي براتون نيست ....
تا حد زيادي كيفيت بنزين رو ميشه از روي رنگش حدس زد ....
اكتان بوستر براي 60 ليتر بنزين 5 واحد اكتان رو بالا ميبره ولي استفاده از اين 60 ليتر براي همون مورد هست كه شما گفتي اكتان زيادي هم ميتونه دردسر ساز باشه علاوه بر اينكه درصد كمي از مكمل ها داراي سرب هستند
در ضمن لحن خودتون رو بهتره تغيير بديد كسي شمارو مجبور نكرده معمولي بزنيد يا سوپر ... من خودم مدتي هست كه 206 دارم و خيلي حساس سره سوخت و پس از اون قضيه به اين نتيجه رسيدم كه بنزين معمولي تميز و رنگ صورتي بهتر از سوپر پر از شغالو اب و زرده!!
شما اون تاپيك رو بخون ...

soooot
30-10-2010, 16:00
ای جان
قرار بود 45 روزه تحویل بگیرم
ولی 15 روزه بهم تحویل دادن!!! ( ایول ایران فرقون سوپر خوش قول! )
الان تحویل گرفتم، توی راه چند جا وایسادم، چند نفر که دیدن میپرسیدن این 206 هست یا 207!!! البته بهشون نمیخورد آدم های واردی باشن، ولی خب به نظر خودم از همه 206 هایی که تا حالا سوار شدم و دیدم یه سر و گردن بالاتره، هم از نظر راحتی صندلی ها و هم از نظر زیبایی
حالا باید یه چند صباحی باهاش رانندگی کنم تا ببینم چه اشکالات فنیی ازش بیرون میاد.
وقتی رفتم ایران خودرو، سند و.. اش رو آدماده کردن و تو پاکت بهم تحویل دادن و یه نفر رو هم فرستادن رفت پلاکش رو گرفت و آورد و نصب کردن و ماشین رو هم شستن و تحویل دادن، خلاصه تا اینجا که رفتارشون خیلی خوب بوده، امیدوارم تا آخرش همینطوری باشه.

پ.ن: خب الان چند ساعتی با ماشین رانندگی کردم و به این نتایج رسیدم:
1- صندلی هاش بسیار راحت تر از تمام 206 هایی هست که تا حالا توشون نشسته بودم.
2- ماشین نرم و بسیار راحته و کلا ازش راضی هستم٬ ترمز ها هم خوب عمل میکنن.
3- متاسفانه ضبطش فلش مموری نمیخوره.
4- فرمان ماشین وقتی که کاملا صاف نگه داشته میشه لاستیک های ماشین کاملا صاف نیست و ماشین کمی به سمت چپ میره٬ ولی وقتی فرمان رو یکم کج میگیریم ماشین صاف میره و منحرف نمیشه٬ به یه نفر که تا حالا 20 تا ماشین از جمله 206 داشته این رو گفتم٬ گفتش همه ماشین ها همینجوری هستن و اصلا قانونی وجود نداره که چون فرمان رو صاف گرفتی ماشین هم صاف بره ( منظور از صاف گرفتن فرمان٬ اینه که حلالی بالای فرمان کاملا افقی قرار بگیره و صاف باشه ) آیا باید همینجوری باشه!؟
5- با اینکه 68 کیلو متر تا این لحظه باهاش رفتم ولی عقربه بنزینش از جای اولش اصلا تکون نخورده! این عادیه؟

soooot
01-11-2010, 01:41
خب بعد از دو - سه روز سواری به این نتایج رسیدم.
1- متاسفانه ضبطش فقط Audio هست! میخوام ضبطش رو عوض نکنم ( چون فابریکه ) ولی میخوای کاری کنم که بتونم از طریق فلش مموری آهنگ تو ماشین پخش بشه، آیا راهی هست؟ وسیله ای برای این کار وجود داره؟
2- مصرف بنزینش بسیار پایینه برای همین حرکت عقربه بنزینش محصوص نیست، الان تقریبا 200 کیلو متر باهاش رانندگی کردم و حدودا صدی 6 لیتر سوزونده. ( تماما داخل شهر )
3- وقتی ماشین رو خاموش میکنم و از ماشین خارج میشم و قفلش هم میکنم اگر چراغ های بیرون ماشین روشن باشه، همچنان روشن میمونه! آیا این درسته؟ ( قبل از نصب دزدگیر چکش نکرده بودم، آیا ممکنه نصب دزدگیر همچین اختلالی ایجاد کرده باشه؟ آخه به نظر خودم منطقی نیست که بعد از خاموش کردن ماشین چراغ هاش روشن بمونه!!! )

Javad-ht
01-11-2010, 09:04
خب بعد از دو - سه روز سواری به این نتایج رسیدم.
1- متاسفانه ضبطش فقط Audio هست! میخوام ضبطش رو عوض نکنم ( چون فابریکه ) ولی میخوای کاری کنم که بتونم از طریق فلش مموری آهنگ تو ماشین پخش بشه، آیا راهی هست؟ وسیله ای برای این کار وجود داره؟
2- مصرف بنزینش بسیار پایینه برای همین حرکت عقربه بنزینش محصوص نیست، الان تقریبا 200 کیلو متر باهاش رانندگی کردم و حدودا صدی 6 لیتر سوزونده. ( تماما داخل شهر )
3- وقتی ماشین رو خاموش میکنم و از ماشین خارج میشم و قفلش هم میکنم اگر چراغ های بیرون ماشین روشن باشه، همچنان روشن میمونه! آیا این درسته؟ ( قبل از نصب دزدگیر چکش نکرده بودم، آیا ممکنه نصب دزدگیر همچین اختلالی ایجاد کرده باشه؟ آخه به نظر خودم منطقی نیست که بعد از خاموش کردن ماشین چراغ هاش روشن بمونه!!! )

1-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2-والا ماشین اولش که میخری معمولا 2 برابر معمول میسوزونه!
مال شما چرا اینقدر کم میسوزونه نمیدونم!
البته به عقربه بنزین این ماشینا به نظرم نمیشه اعتماد کرد!
فقط وقتی زده فوله فول به نظرم درسته!
چند وقت پیش رفتم پمپ بنزین تازه چراغ بنزین روشن شده بود!
17 لیتر بنزین زدم برگشتم ماشین رو روشن کردم دیدم هنوز چراغ بنزین روشنه!:18:
3-معمولا اگه چراغ ها روشن باشه و شما در ماشین رو بعد از درآوردن سوئیچ باز کنی ماشین شروع میکنه به بوق زدن!
بعدم من خودمم دقت نکردم!
ولی مطمئنا روشن میمونه که بوق میزنه دیگه!:31:

mm00
01-11-2010, 10:42
1-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2-والا ماشین اولش که میخری معمولا 2 برابر معمول میسوزونه!
مال شما چرا اینقدر کم میسوزونه نمیدونم!
البته به عقربه بنزین این ماشینا به نظرم نمیشه اعتماد کرد!
فقط وقتی زده فوله فول به نظرم درسته!
چند وقت پیش رفتم پمپ بنزین تازه چراغ بنزین روشن شده بود!
17 لیتر بنزین زدم برگشتم ماشین رو روشن کردم دیدم هنوز چراغ بنزین روشنه!:18:
3-معمولا اگه چراغ ها روشن باشه و شما در ماشین رو بعد از درآوردن سوئیچ باز کنی ماشین شروع میکنه به بوق زدن!
بعدم من خودمم دقت نکردم!
ولی مطمئنا روشن میمونه که بوق میزنه دیگه!:31:

سره همين قضيه يك خانمي با پمپ داشت دعوا ميكرد
طرف باكش خالي بود بعد پول داده بود پمپيه بنزين بزنه بعد ميگفت تو الكي زدي! باز چراغش روشنه!! خلاصه رفتم گفتم اينا پمپاش ايراني شده بد نشون ميده
بعضي ها هم به زور تونستن تو بعضي نمايندگي ها vdo الماني گير بيارن و تعويض كردن و مشكل حل شد

soroush20
01-11-2010, 12:18
سلام بين 206تيپ2 وسمندال ايكس و 405 كدومشو دوستان پيشنهاد ميكنن؟
من خودم بيشتر دلم با206 هست

Vallio
01-11-2010, 17:39

ببین یه چی میگم اینکه پیشنهاد و اینا رو بریز دور هر چی عشقته و خوشت میاد چون بعدا" پشیمون میشی !

به نظر من اول 206 تیپ سه به بالا ، سمند ال ایکس هم کیفیت بالایی داره ولی اصلا" 405 جدیدا رو بهت پیشنهاد نمیکنم چون کیفیتشون هم از پراید پایینتر شده ، مگر اینکه از اون قدیمیاش پیدا کنی !

mehdi-2009
01-11-2010, 19:56

دوست عزیز مطمئنا 206تیپ 2 به پای سمند lx نمیر سه 405 هم که اصلا هیچی......
حالا اگه شما خودت علاقت به 206 اون یه بحث دیگه ایه.....

farshad bugatti
01-11-2010, 22:05
جای این سوال اینجا نیست اما من اخرین جواب شما رو میدم اگه خواستید جواب های کامل تری بگیرید یا یه تاپیک ایجاد کنید و یا در تاپیک مشاوره بپرسید.
تاپیک مشاوره:

هر کدوم از این ماشینا مزایا و معایب و کاربرد مخصوص خودشون رو دارن و نمیشه یکیش رو به دیگری برتر مطلق دونست!
مثلا سمند برای خانواده مناسب تره 206 برای جوونا!
405 هم با موتور TU5 انصافا ارزش خرید داره!

soooot
02-11-2010, 00:50
خب، امشب شب سوم ماشین سواری با 206 جدید بود
1-آخر ها که خیابونها خیلی خلوت بود و صدایی نبود، وقتی داشتم توی یه خیابون با آسفالت خراب میرفتم یه صدای لرزش خیلی خفیف از تو ماشین میومد که فکر میکنم مربوط به درهای عقب میشد! البته صدا اینقدر ضعیف بود که شاید اگر در های عقب رو مثلا یه بار باز و بسته کنم دیگه صدا نیاد و... ( تست نکردم )
2- موقع پارک ماشین، جای پارک خیلی کم بود و مجبور شدم حدود دو دقیقه ماشین رو توی یه جایی با شیب تند بالا و پایین کنم تا ماشین رو پارک کنم ( دست فرمونم هنوز خوب نشده و تو پارک یکم مشکل دارم )، بعد از دو دقیقه آمپر رادیاتور دو تا خط از وسط رفت بالا تر و بین وسط و آخر قرار گرفت و یکی دو بار که ماشین رو خاموش و روشن کردم متوجه شدم که انگار وقتی ماشین رو روشن میکنم دود یا بخار آب داره میزنه به شیشه جلو! چون رنگ شیشه یکم کدر میشد شایدم چون حرارات بالا بوده شیشه به محظ روشن شدن موتور و خوردن حرارت به شیشه بخار میگرفته، حالا نمیدونم کدومش بود چون هوا تاریک بود هم زیاد مشخص نبود
3- در موقع پارک وقتی داشتم ماشین رو عقب و جلو میکردم یه صدای جیک جیک از پشت ماشین ( به نظرم از چرخ های غقب ) میومد، این صدا مربوط به چیه؟ احتمالا مربوط به ترمزها و داغ شدنشون هست؟

حالا کدوم اینا مشکل حساب میشه و کدوم هاشون عادی هست؟

پ.ن: به محظ اینکه یه دوربین درست و حسابی به دستم برسه چند تا عکس از بیرون و داخل ماشین میگذارم اینجا.

ashkan1360
02-11-2010, 15:31
نظرتون راجع به عایق حرارت درب موتور چیه ؟
بخریم یا نه ؟

a1i
02-11-2010, 16:12
خب، امشب شب سوم ماشین سواری با 206 جدید بود
1-آخر ها که خیابونها خیلی خلوت بود و صدایی نبود، وقتی داشتم توی یه خیابون با آسفالت خراب میرفتم یه صدای لرزش خیلی خفیف از تو ماشین میومد که فکر میکنم مربوط به درهای عقب میشد! البته صدا اینقدر ضعیف بود که شاید اگر در های عقب رو مثلا یه بار باز و بسته کنم دیگه صدا نیاد و... ( تست نکردم )
2- موقع پارک ماشین، جای پارک خیلی کم بود و مجبور شدم حدود دو دقیقه ماشین رو توی یه جایی با شیب تند بالا و پایین کنم تا ماشین رو پارک کنم ( دست فرمونم هنوز خوب نشده و تو پارک یکم مشکل دارم )، بعد از دو دقیقه آمپر رادیاتور دو تا خط از وسط رفت بالا تر و بین وسط و آخر قرار گرفت و یکی دو بار که ماشین رو خاموش و روشن کردم متوجه شدم که انگار وقتی ماشین رو روشن میکنم دود یا بخار آب داره میزنه به شیشه جلو! چون رنگ شیشه یکم کدر میشد شایدم چون حرارات بالا بوده شیشه به محظ روشن شدن موتور و خوردن حرارت به شیشه بخار میگرفته، حالا نمیدونم کدومش بود چون هوا تاریک بود هم زیاد مشخص نبود
3- در موقع پارک وقتی داشتم ماشین رو عقب و جلو میکردم یه صدای جیک جیک از پشت ماشین ( به نظرم از چرخ های غقب ) میومد، این صدا مربوط به چیه؟ احتمالا مربوط به ترمزها و داغ شدنشون هست؟

حالا کدوم اینا مشکل حساب میشه و کدوم هاشون عادی هست؟

پ.ن: به محظ اینکه یه دوربین درست و حسابی به دستم برسه چند تا عکس از بیرون و داخل ماشین میگذارم اینجا.

آقا زیاد حساس نباش به این صداها عادت میکنی ...

همه وقتی ماشین صفر میخرن به این صداها حساس اند ... از همه جور ماشینی میاد ایرانی و خارجی ... عادت میکنی بعد از یه مدتم رفع میشه ...

soooot
02-11-2010, 17:35
1- ماشین رو بردم نمایندگی و فرمونش رو درست کرد.
2- نمایندگی میگفت این ماشین ها سرویس اولیه شده و به سرویس 1000 کیلومتر و... نیاز نداره و بعد از 5000 کیلو متر ببرمش برای سرویس که البته تا 10000 کیلومتر هم میتونم نرم ولی بهتره 5000 برم. اینجوریه؟ یعنی تا 5000 خیالم راحت باشه و بعد از 5000 برم سرویس؟
3- درجه بنزین درست کار میکنه٬ امروز رفتم بنزین زدم ( س و پ ر ) D: ولی هنوزم مصرف بنزینش خیلی پایینه و از مصرفش کاملا راضی هستم.

ashkan1360
02-11-2010, 20:24
سلام
مگه 206 جدید ها ضبط mp3 و فلس خور ندارن ؟
من دیروز تحویل گرفتم نه فلش میخوره نه mp3
البته پدرم برام تحویل گرفته خودم هنوز ندیدم ماشین رو

راستی نمایندگی ایساکو خوب تو شیراز کجا هست ؟

ba maram
02-11-2010, 20:43
:11:عکسارو هر چه زودتر بذارن اونایی که 206 جدید گرفتن

soooot
03-11-2010, 01:11
سلام
مگه 206 جدید ها ضبط mp3 و فلس خور ندارن ؟
من دیروز تحویل گرفتم نه فلش میخوره نه mp3
البته پدرم برام تحویل گرفته خودم هنوز ندیدم ماشین رو
راستی نمایندگی ایساکو خوب تو شیراز کجا هست ؟

نه٬ ندارن٬ تو چند تا پست قبل که نوشتم!
اگر نمیخوای ضبط فابریک رو عوض کنی باید از اون قُنبل هایی که میخوره جای فندک ماشین و قیمتش حدود 5 تومن هست بخری ( این رو هم دوستان تو چند پست قبل پیشنهاد دادن )
هیچ وسیله خوش تیپ تر و با کلاس تر و با کیفیت تری از این قُنبل ها وجود نداره؟

reza8766
03-11-2010, 04:20
آقایون 2 تا سوال در مورد 206 جدید
اول اینکه دنده که عوض میکنی خیلی صدا میده 100 تا هم راه رفته هما هنوز صدا میده البته منم ناشی هستما ولی هر چقدرم کلاج رو تا ته بگیرم بازم صدا میده آیا مشکل سازه یا به خاطر صفر بودنه؟
دیگه اینکه ماشین خیلی داغ میکنه کافیه استارت بزنی ماشین در جا کار کنه بعد از 1 دقیقه آنچنان کاپوت داغ میشه که دست نمیشه زد بهش آیا طبیعیه؟ یکی گفت نمد بگیر آیا مشکلو حل میکنه؟

---------- Post added at 04:20 AM ---------- Previous post was at 04:17 AM ----------

نه٬ ندارن٬ تو چند تا پست قبل که نوشتم!
اگر نمیخوای ضبط فابریک رو عوض کنی باید از اون قُنبل هایی که میخوره جای فندک ماشین و قیمتش حدود 5 تومن هست بخری ( این رو هم دوستان تو چند پست قبل پیشنهاد دادن )
هیچ وسیله خوش تیپ تر و با کلاس تر و با کیفیت تری از این قُنبل ها وجود نداره؟
واسه ما هم 206 جدیده (نه 207) ثبت نام شهریوره ضبطش هم فلش میخوره هم سی دی

total_overdose
03-11-2010, 11:22
آقایون 2 تا سوال در مورد 206 جدید
اول اینکه دنده که عوض میکنی خیلی صدا میده 100 تا هم راه رفته هما هنوز صدا میده البته منم ناشی هستما ولی هر چقدرم کلاج رو تا ته بگیرم بازم صدا میده آیا مشکل سازه یا به خاطر صفر بودنه؟
دیگه اینکه ماشین خیلی داغ میکنه کافیه استارت بزنی ماشین در جا کار کنه بعد از 1 دقیقه آنچنان کاپوت داغ میشه که دست نمیشه زد بهش آیا طبیعیه؟ یکی گفت نمد بگیر آیا مشکلو حل میکنه؟

---------- Post added at 04:20 AM ---------- Previous post was at 04:17 AM ----------

سلام
ببین اگه از صدا دادن دنده منظورت اینه که سفت میره جا مشکلی نداره بزار به کیلومتر 1000 برسه بعد پیگیری کن ولی اگه نه نه صدا مربوط میشه به حالتی که انگار کلاچ تا ته نگرفتی ببر نمایندگی گه ازش خریدی.
این مشکلم شما باز بزار به 1000 برسه بهتر میشه و باید معمولا روی 90 درجه باشه و تو شرایط ترافیک حداکثر یه خط بره بالا و بیاد پایین تیپ 2 هم معمولا دماش کمی کمتر از tu5 حالا اگه tu5 بود عادی تر بود.نمد کاپوت هم آره موثر هست و از رنگ کاپوت مقابل حرارت زیاد محافظت میکنه.

hamed999
03-11-2010, 13:07
سلام دوستان امروز ماشین 206 تیپ 2 مدل 83 که واقعا سالاره رو بردم نمایندگی تا بوقش رو درست کنه ( یه مدت اتصالی کرده بود و قطع و وصل میشد تا دیگه کمپلت از کار اوفتاد ) بعد کلی ور رفتن گفت نمیتونه و یاد نداره و گفت کلا عوض کن 250 تومان

مگه این بوقش چه سیستم خاصی داره که نمیتونن درست کنن 2تا نمایندگی بردم یاد نداشتن

به نظر خودم که واسه دزد گیر هست البته 1.5 سالی هست که دزد گیرشو عوض کردم اما دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه شما چی میگین؟؟؟

mm00
03-11-2010, 22:04
سلام دوستان امروز ماشین 206 تیپ 2 مدل 83 که واقعا سالاره رو بردم نمایندگی تا بوقش رو درست کنه ( یه مدت اتصالی کرده بود و قطع و وصل میشد تا دیگه کمپلت از کار اوفتاد ) بعد کلی ور رفتن گفت نمیتونه و یاد نداره و گفت کلا عوض کن 250 تومان

مگه این بوقش چه سیستم خاصی داره که نمیتونن درست کنن 2تا نمایندگی بردم یاد نداشتن

به نظر خودم که واسه دزد گیر هست البته 1.5 سالی هست که دزد گیرشو عوض کردم اما دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه شما چی میگین؟؟؟

دوست عزيز كدام شهر هستيد؟ تهران؟
مشكل شما 2 تا مشكل امكانش هست:
1:پلاتين بوق هزينه اي تقريبا 9 تومان
2:كام 2000 ماشين كه حتي در صورت تعويض كلي حدود 120 هست
ولي كام 2000 به راحتي قابل تعمير هست ....
1:ميتوني بازش كني يا بازش كنن برات بعد با اسپري ناهيد بشوري يا بشورن:31:
2:تعمير نياز داره كه كار هركسي نيست مگر الكتريكر هاي حرفه اي

ashkan1360
04-11-2010, 00:09
پس چرا مال من نداره ؟

irinn65
04-11-2010, 03:41
پس چرا مال من نداره ؟

شاید زمان ثبتنام ذکر شده که پخش اینطوری باشه....MP3 USB

ashkan1360
04-11-2010, 17:05
شاید زمان ثبتنام ذکر شده که پخش اینطوری باشه....MP3 USB

نه بابا
حالا یه سوال
اگه من خودم یه پخش خوب بندازم روش ، اون دسته کنترل موزیک که کنار فرمون هست غیر فعال میشه ؟

mm00
04-11-2010, 19:00
نه بابا
حالا یه سوال
اگه من خودم یه پخش خوب بندازم روش ، اون دسته کنترل موزیک که کنار فرمون هست غیر فعال میشه ؟
بعضي پخش ها فقط پشتيباني ميكنند.... مثلا برخي مدل هاي pionerr kenwood و....

soooot
06-11-2010, 16:14
سلام
اینم از تصاویر 206 جدید

ba maram
06-11-2010, 18:01
بابت عکسا مرسی محمد جان ....راستی ماشینت استعداد عجیبی تو اسپرت کردن داره:5:
راستی محافظ کاپوت و چراغ داشبورد و قفل زاپاس و قفل ecu فراموش نشه....
قفل ای سی یو رو حتما پی گیر باش که واسه دوست من رو دزد زد مجبور شد بره شوش به زور دسته 2مش رو(اونم دزدی بوده) 500 خرید
:11:

Reza_994
06-11-2010, 21:58
سلام دوستان
بنظرتون بین 206 تیپ 2 معمولی و صندوق دار v20 کدومشون ارزش خرید بیشتری داره ؟
وکدومشون رو برای فروش بهترمیخرن ؟

farshad bugatti
06-11-2010, 22:02
سلام دوستان
بنظرتون بین 206 تیپ 2 معمولی و صندوق دار v20 کدومشون ارزش خرید بیشتری داره ؟
وکدومشون رو برای فروش بهترمیخرن ؟

هر دوتاشون هم نسبتا میشه گفت به خاطر ضعیف بودن موتورشون و نداشتن هیچ گونه تجهیزات رفاهی ارزش خرید ندارن!
در ایران کلا فروش هاچ بک بیشتر از SD بوده!

noisymind
06-11-2010, 22:46
نه دیگه تیپ 2 رو که راحت تر میخرن. ولی ممکنه بعضیا به موتور 1.4 برای SD گیر بدن.

aidin0000
09-11-2010, 01:31
دوستان 206 صندوق دار اتوماتيك داریم؟ v چند میشه و قیمتش چقدره؟

ممنون

irinn65
09-11-2010, 17:57
دوستان 206 صندوق دار اتوماتيك داریم؟ v چند میشه و قیمتش چقدره؟

ممنون

برای شما V9هستش و قیمت صفرش حدود19500هستش...

Hossein Adeli
10-11-2010, 21:52
یه 206 صندوق دار بود که 16V + آینه دو رنگ + پشت سری صندلی عقب + ترمز ABS + اما درهای عقب برقی نبود و آینه ها هم برقی نبود و کیسه هوا احتمالا نداشت .حالا این مدلش V1 است یا چی؟
قیمتش رو 12.5 میگفت و مدلش هم 85 بود یا 92 هزار کارکرد ظاهرش هم تمیز بود
به نظرتون قیمتش چطوره؟
پرشیا مدل 84 به قیمت 12.5 با 85 هزار کارکرد بهتره یا این 206 صندوق دار؟
هزینه نگهداری + مصرف بنزین + هندلینگ + صدای کم داخل کابین برام مهمه.

noisymind
11-11-2010, 00:37
یه 206 صندوق دار بود که 16V + آینه دو رنگ + پشت سری صندلی عقب + ترمز ABS + اما درهای عقب برقی نبود و آینه ها هم برقی نبود و کیسه هوا احتمالا نداشت .حالا این مدلش V1 است یا چی؟
به نظرتون قیمتش چطوره؟

البته بهتر بود در قسمت مشاوره میپرسیدید ولی
به احتمال زیاد V1 بوده که آینه رو رنگ زده و پشت سری عقب هم گذاشته . 92 هزار کارکرد کمی زیاد هست و فکر کنم قیمتش کمی بالا هست.
کلا غیر از هزینه نگهداری اون هم به طور 60-40 تو بقیه موارد 100% پرشیا رو بیخیال شو!

MehranVB
11-11-2010, 08:41
به نظرتون قیمتش چطوره؟
مدل 206ی که گفتید V1 سفارشی هست و قیمتش 15.5 توی بازار. قیمتش تقریباً مناسبه اما من خودم 206ی که 100 هزار تا کار کرده باشه رو نمیخرم! اما در مقایسه با پرشیا، 100% 206 رو انتخاب میکنم، به این دلیل که 206 دیرتر توی خرج میفته، مصرفش خیلی پائینتره، هندلینگش هم بهتره (اگه بلد باشی البته)، ترمز عالی داره، صدای موتورش داخل اتاق نمباد و مهمتر از همه موتور قویتر و جدیدتری داره.

molmamad
11-11-2010, 17:23
:20:206 اس دی v1 دارم. نصب دزدگیر magicar با سیستم الکترونیکیش مشکل نداره؟ آیا اگه مشکل نداشته باشه و نصب کنم گارانتیش باطل میشه؟ نصاب خوب توی کرمان کسی میشناسه؟ لطفا راهنماییم کنین. مرسی!

MehranVB
12-11-2010, 09:14
206 اس دی v1 دارم. نصب دزدگیر magicar با سیستم الکترونیکیش مشکل نداره؟ آیا اگه مشکل نداشته باشه و نصب کنم گارانتیش باطل میشه؟ نصاب خوب توی کرمان کسی میشناسه؟ لطفا راهنماییم کنین. مرسی!
نه مشکلی نداره البته اگه از سوکت فابریک هم استفاده کنی که قیمتش حدود 25 تومنه و باید به نصاب دزدگیر بگی تا واست بذاره. برای نصب هم سعی کن پیش یه نمایندگی ببریش، اگه سایتش رو از گوگل سرچ کنی فکر کنم لیست نمایندگیاش باشه اونجا.

ba maram
13-11-2010, 15:05
میشه رو 206 هاچبک گاز سی ان جی نصب کرد؟؟
هزینش چطوره؟؟

mm00
13-11-2010, 17:30
میشه رو 206 هاچبک گاز سی ان جی نصب کرد؟؟
هزینش چطوره؟؟

اينجا بحث شده

و يكي از دوستان هم نصب كرده و من توي شهر خودمون هم ديدم كه نصب كرده بودن ... رو ريو هم همينطور
ولي ميگن امپر بنزين از كار مي افته ... به نظر من 206 كه با بنزين معمولي اينقدر اذيت ميشه با گاز بيچاره ميكنه....
بهترين 206 هاي دوگانه كارخونه اي و SD ها بودن كه ديگه توليد نميشه

zarnaze
14-11-2010, 17:02
؟!............

irinn65
15-11-2010, 01:04
206 تیپ 2 نوک مدادی مدل بهمن 86 سند دست اول کاملا سالم و بدون رنگ 37000 کارکرد
کسی نمیخواد؟!
چند میدی؟!

zarnaze
15-11-2010, 11:29
..............

Bobby Sands
15-11-2010, 15:35
دوستان من پارسال یه 206 تیپ 2 صفر گرفتم ولی کلا خوشم نیومد از این ماشین . راستش انتظارات منو برآورده نکرد چون فکر نمیکردم اینقد از نظر موتوری ضعیف باشه . تو سربالایی در برابر پراید هم کم میاره! تو تاپیک مشاوره پرسیدم یکی از دوستان گفت ببر نمایندگی ecu رو آپدیت کنن ورژن 8 بریزن شاید درست بشه.
میخواستم بدونم این ورژن 8 چیه و چیکار میکنه؟
من یه مشکل دیگه هم دارم اینه که وقتی ماشین سرده و روشنش میکنم اگه تو 40 ثانیه اول گاز بدم موتور کپ میکنه و دور موتور یهو میاد پایین و خاموش میشه! اگه یکم گاز بدم مثلا دور موتور میره حدود 2000 هی نوسان داره تو یک دقیقه اول هی میره رو 2000 باز میاد پایین و باز دو باره میره بالا. بعد حدود 30 40 ثانیه این نوسانها کمتر میشه تا اینکه اخر روی 2000 ثابت میشه! این از اول همینطوری بود . فکر میکنم مشکل از ماشین منه چون تو پارکینگ که بودم صبح رفتم ماشینو روشن کردم و طبق معمول حدود 1 دقیقه صبر کردم تا این وضعیتش درست بشه ، همسایه مون که تازگی یک 206 مثل ماله من خریده آمد ماشینشو روشن کرد و به محض استارت زدن گازشو گرفت رفت بدون اینکه این مشکل من واسش پیش بیاد!!! دهنم همینطوری واموند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بنظر شما مشکل از کجاست؟
یه ایراد دیگه ای هم که داره همیشه وقتی تو جاده دارم میرم یهو این چراخ انجینش شروع میکنه به بوق زدن .یکی دو بار بردم نمایندگی دیاگ زدن گفتم چیه گفت هیچی اررور لحظه ای این انداخته چیز مهمی نیست!
این مورد اکثر مواقع برام پیش میاد. ممکنه از این باشه . یه نمایندگی درستو حسابی که با انصاف باشن سراغ دارین ما ببریم از این قضیه سر در بیاریم یا نه.

.SA33D.
15-11-2010, 15:55
دوستان من پارسال یه 206 تیپ 2 صفر گرفتم ولی کلا خوشم نیومد از این ماشین . راستش انتظارات منو برآورده نکرد چون فکر نمیکردم اینقد از نظر موتوری ضعیف باشه . تو سربالایی در برابر پراید هم کم میاره! تو تاپیک مشاوره پرسیدم یکی از دوستان گفت ببر نمایندگی ecu رو آپدیت کنن ورژن 8 بریزن شاید درست بشه.
من یه مشکل دیگه هم دارم اینه که وقتی ماشین سرده و روشنش میکنم اگه تو 40 ثانیه اول گاز بدم موتور کپ میکنه و دور موتور یهو میاد پایین و خاموش میشه! اگه یکم گاز بدم مثلا دور موتور میره حدود 2000 هی نوسان داره تو یک دقیقه اول هی میره رو 2000 باز میاد پایین و باز دو باره میره بالا. بعد حدود 30 40 ثانیه این نوسانها کمتر میشه تا اینکه اخر روی 2000 ثابت میشه! این از اول همینطوری بود . فکر میکنم مشکل از ماشین منه چون تو پارکینگ که بودم صبح رفتم ماشینو روشن کردم و طبق معمول حدود 1 دقیقه صبر کردم تا این وضعیتش درست بشه ، همسایه مون که تازگی یک 206 مثل ماله من خریده آمد ماشینشو روشن کرد و به محض استارت زدن گازشو گرفت رفت بدون اینکه این مشکل من واسش پیش بیاد!!! دهنم همینطوری واموند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بنظر شما مشکل از کجاست؟
یه ایراد دیگه ای هم که داره همیشه وقتی تو جاده دارم میرم یهو این چراخ انجینش شروع میکنه به بوق زدن .یکی دو بار بردم نمایندگی دیاگ زدن گفتم چیه گفت هیچی اررور لحظه ای این انداخته چیز مهمی نیست!
این مورد اکثر مواقع برام پیش میاد. ممکنه از این باشه . یه نمایندگی درستو حسابی که با انصاف باشن سراغ دارین ما ببریم از این قضیه سر در بیاریم یا نه.

:18: :18: مگه صفر نگرفتی؟؟؟؟ نه بابا 206 غلط کنه ازین ایرادها داشته باشه!!!!!

Bobby Sands
15-11-2010, 16:07
یکی از دوستام 206 داشت میگفت نه همه 206 ها اینطورین . اول کپ میکنن . اما من اون روز به چشم خودم دیدم که یا رو همون اول روشن کرد راه افتاد.
بهر حال دوستان اگه ممکنه راهنمایی کنین چیکار کنم . این ضعیف بودنش بد جوری رفته رو اعصابم . اصلا میخوام بفروشمش برم یه تیپ 5 بگیرم.
در مورد اون ورژن 8 و مشکلاتی که گفتم دوستان نظری ندارن.

mm00
15-11-2010, 19:04
دوستان من پارسال یه 206 تیپ 2 صفر گرفتم ولی کلا خوشم نیومد از این ماشین . راستش انتظارات منو برآورده نکرد چون فکر نمیکردم اینقد از نظر موتوری ضعیف باشه . تو سربالایی در برابر پراید هم کم میاره! تو تاپیک مشاوره پرسیدم یکی از دوستان گفت ببر نمایندگی ecu رو آپدیت کنن ورژن 8 بریزن شاید درست بشه. كلا 206 خصوصا Tu3a به دليل دريچه برقي گاز قدرت كمتري نسبت به Tu3 داره ... و كلي تر اينكه اين موتور 1400 واقعا به نظر من ضعيفه ! پس فكر شتابو از سرت بيرون كن ....
بنظر شما مشکل از کجاست؟
دريچه گاز در وحله اول تميز كن و چك كن ....
اين دفعه بردي دياگ زدي اسم ارور رو بپرس ... ولي احتمالا انتي پوليشن اگر اشتباه نكنم هست
این مورد اکثر مواقع برام پیش میاد. ممکنه از این باشه . یه نمایندگی درستو حسابی که با انصاف باشن سراغ دارین ما ببریم از این قضیه سر در بیاریم یا نه.يك تعميركار حرفه اي و با تجربه خيلي از نمايندگي بهتره
در كل تيپ 2 هيچ چيز خاصي نداره كه بشه انتظارات براورده كنه! ولي ظاهر نسبتا به روزش نسبت به هم رديفاش مثل سمندو 405 باعث شده فروش خوبي داشته باشه..
شمام اگر ميتوني حتما تيپ 5 بخر ولي نه 0 و نه Ecu 7.4.5 اونوقت ميفهمي 206 واقعي چيه!

Bobby Sands
15-11-2010, 19:18
در كل تيپ 2 هيچ چيز خاصي نداره كه بشه انتظارات براورده كنه! ولي ظاهر نسبتا به روزش نسبت به هم رديفاش مثل سمندو 405 باعث شده فروش خوبي داشته باشه..
شمام اگر ميتوني حتما تيپ 5 بخر ولي نه 0 و نه Ecu 7.4.5 اونوقت ميفهمي 206 واقعي چيه!
ممنون از راهنماییت دوست عزیز.
فکر کنم آخر سر هم برم تیپ 5 بگیرم . این تیپ 2 که اصلا مالی نیست . پراید بنظرم بهتر از اینه.
اما در اون مورد ecu ورژن 8 هم اگه ممکنه یه توضیحی بدین ببینم چیه قضیش.
در مورد دست دوم تیپ 5 آخه چون چند سالی تولید نشده فکر نمیکنم تمیزش اصلا پیدا بشه و اگه هم شد طرف به این راحتیا نمیفروشش. نظرتون در مورد این تیپ 5 جدیدا که دوباره داره تولید میشه چیه؟
با اون قبلیا تفاوتی کردن ؟ منظورم اینه بد تر که نشدن ؟چون تو ایران احتمال بهتر شدن یه ماشین تولید داخل تقریبا صفره.:13:

mm00
15-11-2010, 19:46
فکر کنم آخر سر هم برم تیپ 5 بگیرم . این تیپ 2 که اصلا مالی نیست . پراید بنظرم بهتر از اینه.
در مورد دست دوم تیپ 5 آخه چون چند سالی تولید نشده فکر نمیکنم تمیزش اصلا پیدا بشه و اگه هم شد طرف به این راحتیا نمیفروشش. نظرتون در مورد این تیپ 5 جدیدا که دوباره داره تولید میشه چیه؟
با اون قبلیا تفاوتی کردن ؟ منظورم اینه بد تر که نشدن ؟چون تو ایران احتمال بهتر شدن یه ماشین تولید داخل تقریبا صفره.:13:

البته من دليل رو با خط قرمز در نقل قول شما گفتم ....
تيپ 5 هاي جديد رو من خودم باشم نميخرم چون اولا كيفيت سابق رو نداره مثل همه 206 ها .. كافيه كيفيت لوازم ظاهري مثل داشبورد و نيز صداهاي داخل كابين و كلا 206 هاي جديد رو 206 هاي قديم مقايسه كني متوجه ميشي
ECU قديمي ها قبل 85 خيلي بهتر از اين جديدها هست ....
البته حرف شمام درسته خوب تميزش كمه و خوب طبيعتا خرج هايي رو براي شما داره بعد از خريد .... اگر حاضري فرضا يك تيپ 5 تميز رو با 10 تومان يا نهايت 11 بخري و حسابي خرجش كني تا ايده ال بشه برو همون 7.4.4 رو بخر و واقعا لذت رانندگي با 206 رو تجربه كن! تجهيزات عالي + متور عالي تر!
ولي اين جديدها 100% كيفيت و شتاب قبلي ها رو نداره .... نمونش رو ميشه در اين پست خوند:

total_overdose
15-11-2010, 20:25
سلام
دوست عزیز ورژن 9 اگه من گفتم 8 شرمنده چون الان ماشین خودتون 8 هست و باید آپگرید کنید به 9 و تویه کپ کردن اولیه و کمی هم مصرف موثر هست.:46:
در ضمن اون بالا پایین رفتن دور موتورتون هم مربوط میشه به استپر موتور ماشینتون با یدونه اصلی عوض کنید بر طرف میشه.

Bobby Sands
15-11-2010, 21:30
البته من دليل رو با خط قرمز در نقل قول شما گفتم ....
تيپ 5 هاي جديد رو من خودم باشم نميخرم چون اولا كيفيت سابق رو نداره مثل همه 206 ها .. كافيه كيفيت لوازم ظاهري مثل داشبورد و نيز صداهاي داخل كابين و كلا 206 هاي جديد رو 206 هاي قديم مقايسه كني متوجه ميشي
ECU قديمي ها قبل 85 خيلي بهتر از اين جديدها هست ....
البته حرف شمام درسته خوب تميزش كمه و خوب طبيعتا خرج هايي رو براي شما داره بعد از خريد .... اگر حاضري فرضا يك تيپ 5 تميز رو با 10 تومان يا نهايت 11 بخري و حسابي خرجش كني تا ايده ال بشه برو همون 7.4.4 رو بخر و واقعا لذت رانندگي با 206 رو تجربه كن! تجهيزات عالي + متور عالي تر!
ولي اين جديدها 100% كيفيت و شتاب قبلي ها رو نداره .... نمونش رو ميشه در اين پست خوند:

ممنون دوست عزیز از راهنماییات. اینطوری که من متوجه شدم انگاری اوضاع خیلی خرابه:41:
بگردیم بقول شما یه دونه دست دوم تمیزشو پیدا کنیم خیلی بهتره.
بقول معروف شده حکایت دست ما کوتاه و خرما بر نخیل .... این مملکت کی میخواد درست بشه خدا میدونه ... ای بابا بگذریم :44:

irinn65
16-11-2010, 05:00
من تیپ5صفر تحویل گرفتم ابی رویال(یشمی)مثل تیپ5مدل85 که داشتم هستش هیچ بی کیفیتی یا شتاب کمتر صدا و...مشاهده نکردم فقط تنها تغییرش لاستیک ایرانیه اونه....
از تیپ2هم کم مصرفتره..
TU5تیپ5 هنوز کامل از فرانسه میاد و بسیار بی نظیره....206کارکرده یعنی دور ریختن پول مگر اینکه از اشنا خرید کنید...
پس خواهشا از تیپ5صفر انتقاد نکنید هنوز هم زیر20میلیون تکه که بعدش میشه ال90....

Bobby Sands
16-11-2010, 09:26
من تیپ5صفر تحویل گرفتم ابی رویال(یشمی)مثل تیپ5مدل85 که داشتم هستش هیچ بی کیفیتی یا شتاب کمتر صدا و...مشاهده نکردم فقط تنها تغییرش لاستیک ایرانیه اونه....
از تیپ2هم کم مصرفتره..
TU5تیپ5 هنوز کامل از فرانسه میاد و بسیار بی نظیره....206کارکرده یعنی دور ریختن پول مگر اینکه از اشنا خرید کنید...
پس خواهشا از تیپ5صفر انتقاد نکنید هنوز هم زیر20میلیون تکه که بعدش میشه ال90....
خوش بحالت دوست عزیز که واسه تو یکی سالم از آب در اومده ولی من این چند روزه پرس و جو کردم خیلیا از کیفیتش ناراضی بودن . اما همیشه ایرانخودرو اینطوریه یه ماشین خوب میشه یکی بد. مثل اینکه شانس شما خوب از آب در آمده . بهر حال مبارکت باشه.:46:

.SA33D.
16-11-2010, 10:40

تو رو خدا اینجوری نگو :18: من خودم نصف عمرمو با تیپ2 سر کردم.پراید چیه.تنها چیزی که پراید توش از 206 سرتره حجم صندوق عقبشه :2: جیگرم کباب شد. تیپ 5 که خداست. اصلا زیر 20 تومن فقط 206 تیپ 5
پیش یه متخصص نشون بده.

irinn65
17-11-2010, 00:48
خوش بحالت دوست عزیز که واسه تو یکی سالم از آب در اومده ولی من این چند روزه پرس و جو کردم خیلیا از کیفیتش ناراضی بودن . اما همیشه ایرانخودرو اینطوریه یه ماشین خوب میشه یکی بد. مثل اینکه شانس شما خوب از آب در آمده . بهر حال مبارکت باشه.:46:
اوچکتیم والا گوش شیطان کر جز خوبی چیزی ندیدیم ضبطشم MP3-USB!
فعلا در حال اب بندی هست...اما با نیش گاز خدای جاده میشه!
تیپ2به پراید پیشرفته معروفه!

Hamid4777
17-11-2010, 08:13
سلام

206 تیپ 2 مدل 87 (برج 11) که تقریبا 19000 کیلومتر کار کرده چقدر میارزه؟ ماشین ظاهرا سالم و بدون خط و خش هست. فروشنده حدود 12 میلیون قیمت گذاشته. لطفا راهنمایی کنید.

jojo_2000
17-11-2010, 19:40
باسلام به دوستان!
یه سوال داشتم داداش ما یه 206 گرفته(صفر)سربالایی دنده 2 اصلا جون نداره علت خاصی داره؟:13:

mm00
17-11-2010, 20:23
باسلام به دوستان!
یه سوال داشتم داداش ما یه 206 گرفته(صفر)سربالایی دنده 2 اصلا جون نداره علت خاصی داره؟:13:

تيپ 2؟ اگه اره طبيعيه! ولي نه ديگه خاموش كنه!

Bobby Sands
17-11-2010, 20:34
اوچکتیم والا گوش شیطان کر جز خوبی چیزی ندیدیم ضبطشم MP3-USB!
فعلا در حال اب بندی هست...اما با نیش گاز خدای جاده میشه!
تیپ2به پراید پیشرفته معروفه!
انشالا همیشه چرخش برات تند تند بچرخه:31:
با این جمله آخرت شونصد میلیون درصد موافقم:10:

---------- Post added at 08:34 PM ---------- Previous post was at 08:32 PM ----------

باسلام به دوستان!
خب داداش دیگه از تیپ 2 بجز این انتظاری نمیشه داشت. من یه بار تا چالوس رفتم پدرم در اومد . تیپ 2 فقط به درد تو شهر میخوره اونم شهری که جادهاش صاف باشه:13:

total_overdose
17-11-2010, 20:49
باسلام به دوستان!
تیپ 2 بعد از 86 همشون همین هستن.
در ضمن ببرین یه نمایندگی معتبر ecu آپگرید بشه کمی تاخیر گازش بهتر میشه:46:

farshad bugatti
17-11-2010, 22:28
باسلام به دوستان!
یه سوال داشتم داداش ما یه 206 گرفته(صفر)سربالایی دنده 2 اصلا جون نداره علت خاصی داره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

البته بعضی وقت ها از بنزین سوپر هم استفاده کنید تاثیر مثبتی داره حتما حداقال از 3 بار یک بار از سوپر استفاده کنید.

jojo_2000
17-11-2010, 23:06
خیلی مزخرفه! 100 رحمت به پراید!
ممنون از همه دوستان:46:

irinn65
18-11-2010, 02:43
انشالا همیشه چرخش برات تند تند بچرخه:31:
با این جمله آخرت شونصد میلیون درصد موافقم:10:
چاکریم در بست چه جوری تند تند بچرخه وقتی پلیس نمیزاره:20:با این گیر دادناتیپ5با2فرقی نمیکنه چون فقط باید با سرعت مجاز رفت:31:
اما تیپ2نباید بیشتر از12پولش باشه صفر اما حالا تا15 تومان رفته(جدید-سفارشی-و...)!!5/1بزاری روش تیپ 5 میدن!

Bobby Sands
18-11-2010, 17:09
چاکریم در بست چه جوری تند تند بچرخه وقتی پلیس نمیزاره:20:با این گیر دادناتیپ5با2فرقی نمیکنه چون فقط باید با سرعت مجاز رفت:31:
اما تیپ2نباید بیشتر از12پولش باشه صفر اما حالا تا15 تومان رفته(جدید-سفارشی-و...)!!5/1بزاری روش تیپ 5 میدن!
بنظر منم در حال حاضر حماقته با این تفاوت کمی که بین تیپ 2 آپشن دار و تیپ 5 وجود داره کسی بره پول واسه تیپ 2 مزخرف بده.

ashkan1360
18-11-2010, 19:55
من که تیپ دو صفر گرفتم شتاب و سرعتش خیلی هم خوبه
البته پشت فرمون 5 ننشستم هنوز که مقایسه کنم
ولی خیلی راحت همه ماشین ها رو جا میذارم

Bobby Sands
18-11-2010, 22:18
من که تیپ دو صفر گرفتم شتاب و سرعتش خیلی هم خوبه
البته پشت فرمون 5 ننشستم هنوز که مقایسه کنم
ولی خیلی راحت همه ماشین ها رو جا میذارم
اون همه ماشینا حتما منظورت پرایدو پیکانه:31:

vatan2009
19-11-2010, 00:01
دیگه تیپ 2 اینقدر هم شتابش داغون نیست کلا 206 به خاطر صدای کم موتور این حس را به سرنشین میکنه که ماشین کند هست در صورتی که تیپ 2 نهایتا 2 ثانیه شاید از سمند xu7 عقب بمونه! در صورتی که داخل سمند احساس میکنید ماشین داره پرواز میکنه
بعد هم مصرفه سوختو در نظر بگیرید موتورهای tu سری موتورهای اکونومی پژو هستند نباید انتظار خیلی زیادی داشت مثلا شکل و اندازه سوپاپها را در این موتورها درنظر بگیرید
اگه برای شتاب ماشین میخواهید من یه پیشنهاد عالی دارم چرا 17 پول تیپ 5 بدید! یه پراید موتور سوخته بخرید نهایتا 4 تومن و بعد با 13 تومن باقی مونده میتونید چند موتور و گیربکس رویه ماشین سوار کنید!! و شتاب زیر 5 ثانیه بزنید! :دی

Bobby Sands
19-11-2010, 02:32
دیگه تیپ 2 اینقدر هم شتابش داغون نیست کلا 206 به خاطر صدای کم موتور این حس را به سرنشین میکنه که ماشین کند هست در صورتی که تیپ 2 نهایتا 2 ثانیه شاید از سمند xu7 عقب بمونه! در صورتی که داخل سمند احساس میکنید ماشین داره پرواز میکنه
بعد هم مصرفه سوختو در نظر بگیرید موتورهای tu سری موتورهای اکونومی پژو هستند نباید انتظار خیلی زیادی داشت مثلا شکل و اندازه سوپاپها را در این موتورها درنظر بگیرید
اگه برای شتاب ماشین میخواهید من یه پیشنهاد عالی دارم چرا 17 پول تیپ 5 بدید! یه پراید موتور سوخته بخرید نهایتا 4 تومن و بعد با 13 تومن باقی مونده میتونید چند موتور و گیربکس رویه ماشین سوار کنید!! و شتاب زیر 5 ثانیه بزنید! :دی
برای من یکی بشخصه شتاب انچنان مطرح نیست . من میگم ماشین باید جون داشته باشه . این تیپ 206 خیلی ضعیفه که تو سربالاییها کاملا این ضعفش مشخصه. تازه با این قدرت کمش مصرفش هم از تیپ 5 بیشتره این دیگه چه اکونومیه . اینا آمدن استاندارد یورو بهش بدن بلا نسبت زدن ... تو ماشین مصرفش هم رفته بالا:13:

ashkan1360
19-11-2010, 10:31
اون همه ماشینا حتما منظورت پرایدو پیکانه:31:

برای من یکی بشخصه شتاب انچنان مطرح نیست . من میگم ماشین باید جون داشته باشه . این تیپ 206 خیلی ضعیفه که تو سربالاییها کاملا این ضعفش مشخصه. تازه با این قدرت کمش مصرفش هم از تیپ 5 بیشتره این دیگه چه اکونومیه . اینا آمدن استاندارد یورو بهش بدن بلا نسبت زدن ... تو ماشین مصرفش هم رفته بالا:13:

به هیچ وجه با نظرات شما موافق نیستم

mm00
19-11-2010, 10:54

اين تاپيك رو دنبال كنيد شايد فرجي شد

به نظر منم يكي از اصلي ترين مشكلات tu3a دريچه گاز برقيشون هست ....
و اينكه مصرفشون بالاتره چون شتاب خاصي نداره اكثر ماها سعي ميكنيم با تخته كردن شتاب خوبي بدست بياريم كه همين باعث افزايش مصرف سوخت ميشه ... شما يكبار پيره مردي رانندگي كن اگر ماشينت ميزون باشه مصرفت مطمئن باش كمتر ميشه ...

Bobby Sands
19-11-2010, 11:47
به هیچ وجه با نظرات شما موافق نیستممن هم همینطور:31:
شما اگر تونستید حتما یه تیپ 5 ، 7.4.4 رو یه امتحان بکنید اون موقع موتجه حرف خودتون میشید . من هم تا همین چند وقت پیش مثل شما فکر میکردم :27:

farshad bugatti
19-11-2010, 21:23
من هم همینطور:31:
شما اگر تونستید حتما یه تیپ 5 ، 7.4.4 رو یه امتحان بکنید اون موقع موتجه حرف خودتون میشید . من هم تا همین چند وقت پیش مثل شما فکر میکردم :27:
هرکس توقع و سطح انتظارش از ماشین فرق میکنه! بعضی ها هستن حتی شتاب فراری هم اونا رو راضی نمیکنه و اونو هم تقویت میکنن!
پس نمیشه کلی گفت برای رانندگی شهری و متوسط سواری 206 تیپ 2 خوبه!

Bobby Sands
19-11-2010, 21:52
هرکس توقع و سطح انتظارش از ماشین فرق میکنه! بعضی ها هستن حتی شتاب فراری هم اونا رو راضی نمیکنه و اونو هم تقویت میکنن!
پس نمیشه کلی گفت برای رانندگی شهری و متوسط سواری 206 تیپ 2 خوبه!
حرف شما کاملا درسته ولی من با این حرف دوستمون که میگه من با 206 تیپ 2 راحت همه ماشینا رو جا میذارم! یه نمه مشکل دارم:13:
منم اگه دقت کرده باشین گفتم برای رانندگی تو شهر خوبه اونم یه شهر تخت!

mehrdad_a
20-11-2010, 09:55
وی8 بهترین گزینه هست ولی الان صفرش خیلی کم گیر میاد و 17 تومنی برات آب میخوره
آقا نخر من دارم راضی نیستم چون تمام قطعاتش رو بی کیفیت گذاشتن مثلا کمک فنراش ایرانی و چینی خلاصه اون کیفیت اولیه رو نداره

total_overdose
20-11-2010, 11:58
آقا نخر من دارم راضی نیستم چون تمام قطعاتش رو بی کیفیت گذاشتن مثلا کمک فنراش ایرانی و چینی خلاصه اون کیفیت اولیه رو نداره دوست عزیز فکر کنم شما ماشین زیر 20 میلیونی دیگه نداشتی.
همشون همین هستن.کمک ها هم ایرانی تحت لیسانسن همشون:46:
شما مشکلی داشتین با کمک ها مگه؟ بعد با چی مقایسه میکنی که میگی کیفیت قبلو نداره؟
206 قدیمی هاچبک که انگار سنگ :31: من نمیدونم نسبت به چی میگین.
ما 405 87 داشتیم تمام قطعات پلاستیکی داشبردش ترک خورده پارس 86 داریم تمام دراش و تو دریاش صدا میدن این اس دی ها بدک نیستن هرچند کیفیت مدلای قبلی رو ندارن اما هنوزم به نسبت دیگر ماشین های زیر 20 میلیون خوبه.

alipsp
20-11-2010, 13:31
دوستان الان مدتیه وقتی با ماشین پر گاز و شتاب میرم وقتی شل میکنم ماشین یه صدای پرت از اگزوزش میاد.انگار سرفه میکنه.هر کاری هم میکنم درست نمیشه.دلیلشو کسی میدونه؟
بعد ورژن ecu ماشینه من چنده؟از کجا بفهمم چنده؟
206 تیپ 5 مدل 84

total_overdose
20-11-2010, 17:35
دوستان الان مدتیه وقتی با ماشین پر گاز و شتاب میرم وقتی شل میکنم ماشین یه صدای پرت از اگزوزش میاد.انگار سرفه میکنه.هر کاری هم میکنم درست نمیشه.دلیلشو کسی میدونه؟
بعد ورژن ecu ماشینه من چنده؟از کجا بفهمم چنده؟
206 تیپ 5 مدل 84
اوه اوه:31:
ماشینتون به هر دلیلی احتمالا بنزین رو بد مصرف میکنه.
احتمال میدم با یدست شمع نو درست بشه.
ممکنه هم عیب از قسمت ecu باشه.ببرین تنظیم انزکتوری چک کنن.
در ضمن شما نگران ورژن ecu نباشین.مدل های ماله شما ایرادی ندارن و اگر آپدیتی هم اومده باشه تغییری روش ایجاد نمیکنه:46:

mehrdad_a
21-11-2010, 10:35
اوه اوه:31:
ماشینتون به هر دلیلی احتمالا بنزین رو بد مصرف میکنه.
احتمال میدم با یدسا شمع نو درست بشه.
ممکنه هم عیب از قسمت ecu باشه.ببرین تاظیم انزکتوری چک کنن.
در ضمن شما نگران ورژن ecu نباشین.مدل های ماله شما ایرادی ندارن و اگر آپدیتی هم اومده باشه تغییری روش ایجاد نمیکنه:46:
من الان 23000 راه رفتم آیا باید شمع ها رو عوض کنم یا نه؟ و چه مارکی ممنون از شما؟

---------- Post added at 10:35 AM ---------- Previous post was at 10:32 AM ----------

دوست عزیز فکر کنم شما ماشین زیر 20 میلیونی دیگه نداشتی.
همشون همین هستن.کمک ها هم ایرانی تحت لیسانسن همشون:46:
شما مشکلی داشتین با کمک ها مگه؟ بعد با چی مقایسه میکنی که میگی کیفیت قبلو نداره؟
206 قدیمی هاچبک که انگار سنگ :31: من نمیدونم نسبت به چی میگین.
ما 405 87 داشتیم تمام قطعات پلاستیکی داشبردش ترک خورده پارس 86 داریم تمام دراش و تو دریاش صدا میدن این اس دی ها بدک نیستن هرچند کیفیت مدلای قبلی رو ندارن اما هنوزم به نسبت دیگر ماشین های زیر 20 میلیون خوبه.

دوست من در کل کیفیت نداره من بعد از 8 ماه لوازم اگزوز رو تعویض کردم واشرها همه سوخته بودن و از همه بدتر از همون اول که ماشین رو تحویل گرفتم شیشه جلو سمت شاگرد پایین نمی اومد که بردم گارانتی اشک من رو در آوردن تا درست کردن تمام رو دری ها رو باز کردن روغنکاری و خلاصه کثیف کاری که دلم از ماشین زده شد...

total_overdose
21-11-2010, 12:58
دوست من در کل کیفیت نداره من بعد از 8 ماه لوازم اگزوز رو تعویض کردم واشرها همه سوخته بودن و از همه بدتر از همون اول که ماشین رو تحویل گرفتم شیشه جلو سمت شاگرد پایین نمی اومد که بردم گارانتی اشک من رو در آوردن تا درست کردن تمام رو دری ها رو باز کردن روغنکاری و خلاصه کثیف کاری که دلم از ماشین زده شد... ديروز 05:35
خوب این خوبشه تازه:31:
شما برو یه پارس صفر بخر قولت میدم یدونه شیشش مثله هم بالا پایین نشه بعد هم اکثرا وقتی میان بالا هی ریپ میزنن انگار کاربراتشون کثیفه:31:
مشکلات طبیعی هست.ما کلا چون نزدیکامون زیاد ماشین میگیرن و عوض میکنن خاطرات جالبی داریم با این خانواده 405:31: .405 صفر گرفتیم بعد از 2 هفته سر سیلندر سوزوند :31:تو اینا هم یکی از بهترین هاشون هنوز 206 دیگه حساب کن بقیشون چی هستن:46:
دلتم الکی چرکین نکن با یبار باز بسته اگزوز یا باز شدن در که ماشین مشکلی براش پیش نمیاد:46:
اما در مورد سوالت
از صفری هیچ چیزیشو عوض نکردی؟
خوب شما تو این کیلومتر چون میگی صفر گرفتی بهتره یک دست شمع الان عوض کنی فیلتر بنزین با هوا رو هم عوض کن.
شمع هم نمیخواد چمیدونم از این 4 پلا تینه و 3 زمانه اینا بندازی.همون استاندارد و فابریک 206 بنداز بهتره.
برای موتور tu5 هم بوش یا ایکویم بزار.

mef.2008
22-11-2010, 16:05
سلام به همه
این آپدیت نرم افزار ecu چی هستش اگه خوبه 206 من مدلش 83 منم برم آپدیتش کنم.

total_overdose
22-11-2010, 21:57
سلام به همه
این آپدیت نرم افزار ecu چی هستش اگه خوبه 206 من مدلش 83 منم برم آپدیتش کنم.
سلام
نه دوست عزیز برای شما لازم نیست.
فقط و فقط 206 با موتور TU3A که معمولا هم از سال 86 به بعد تولید شدن:46:

irinn65
24-11-2010, 02:27
سلام
نه دوست عزیز برای شما لازم نیست.
فقط و فقط 206 با موتور TU3A که معمولا هم از سال 86 به بعد تولید شدن:46:
نه دوست من, همه ی همم نه یکی از فامیلها 2 هفته پیش تیب2گرفت TU3بود اما اکثر تولیدات TU3A شده
باید حتما موقع خرید ذکر کنی با موتور جدید میخوای تاTU3A (کم مصرف)بهت بدن اما 206جدید اینطوری نیست و کلاTU3A هستش....

total_overdose
24-11-2010, 02:36
نه دوست من, همه ی همم نه یکی از فامیلها 2 هفته پیش تیب2گرفت TU3بود اما اکثر تولیدات TU3A شده
باید حتما موقع خرید ذکر کنی با موتور جدید میخوای تاTU3A (کم مصرف)بهت بدن اما 206جدید اینطوری نیست و کلاTU3A هستش....
دوست عزیز عذر میخوام اما حرفتون اشتباهه
مگه آبنبات که بگن با چه طعمی دوست دارین تا بهتون بدیم؟:31:
نه دوست عزیز از سال 86 به بعد فقط و فقط با موتور TU3A تولید میشه اما مصرف به شخصه کسی رو ندیدم که از این موتور جدید در رابطه با مصرف سوختش راضی باشه :46:

farshad bugatti
24-11-2010, 21:44
لطیفه امروز:

باید حتما موقع خرید ذکر کنی با موتور جدید میخوای تاTU3A (کم مصرف)بهت بدن

این موتور جدید در رابطه با مصرف سوختش راضی باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

حالا کم مصرف تر نشده هیچ! کم شتاب هم شده! اینو دیگه سر در نمیارم!

irinn65
25-11-2010, 01:40
دوست عزیز عذر میخوام اما حرفتون اشتباهه
مگه آبنبات که بگن با چه طعمی دوست دارین تا بهتون بدیم؟:31:
نه دوست عزیز از سال 86 به بعد فقط و فقط با موتور TU3A تولید میشه اما مصرف به شخصه کسی رو ندیدم که از این موتور جدید در رابطه با مصرف سوختش راضی باشه :46:
نه دوست من شما اشتباه فکر میکنید هنوز میتونی206صفری پیدا کنی که TU3باشه ابنبات نیست اما 206 که میخری باید بگی البته اگه مهم باشه!خودمونی بگم شانسیه!
TU3Aکم مصرفه اگه موقع صفر دوستان متوجه نشدند بعدا متوجه میشن:31:
206جدید فقط فقط TU3Aهستش معمولی ها در هم.!!!
فامیلمونو مگه مثال نزدم 2 هفته پیش تیپ 2با ای بی اس گرفت صفر TU3بود !

ba maram
25-11-2010, 10:46
نه دوست من شما اشتباه فکر میکنید هنوز میتونی206صفری پیدا کنی که TU3باشه ابنبات نیست اما 206 که میخری باید بگی البته اگه مهم باشه!خودمونی بگم شانسیه!

سلام..بچه ها منم همین 1 شنبه هفته قبل تیپ 2 با abs بالاخره گرفتم:27:....اما این موضوع رو نمی دونستم که هنوزم tu3 تولید میشه!:13:

کدوم بهتره ؟؟هم از لحاظ شتاب و عمر قطعات و مصرف سوخت
! آخه من از خیلیا شنیدم تیپ 2 قبل از 86 از لحاظ موتوری بهتر بودن!و از 86 به بعد ....

total_overdose
25-11-2010, 12:56

البته امکانش خیلی خیلی کمه ممکنه موتور از قدیم داشته باشن بزارن رو ماشین ولی میشه گفت بعیده آخه جاهایی هم که موتور کد میخوره مثلا حالا سند باید نوشته بشه tu3 که بعید میدونم باز هم اینرو.که دیگه اگه اینطوری باشه میشه گفت شانس شماست:46:
شما یکاری بکن یه عکس بزار از موتور ماشین من بهتون میگم TU3 هست یا TU3A:46:
ببین عمده تفاوت tu3 با tu3a دریچه گاز برقی و چنتا چیز دیگشه که ظاهری ترین چیزی رو که میشه دید با بالا زدن کاپوت دریچه گاز برقیه که اگه داشت پس tu3 نیست.
حالا من 2تا عکس میزارم یکی tu3 و یکی هم tu3a ببین کدومش هست در ضمن اگه یه عکسی هم بزاری دیگه لطف بزرگی کردی:46:
tu3
tu3a
اگه دقت کنی لوله ای که از دریچه گاز میاد تو عکس اولی مستقیم میره به قسمت مکش هوا اما
تویه دومی وصل میشه به قسمتی مکعب مستطیل و بعد هوا که این تفاوت آشکار هست برای تشخیص دادن:46:

fabio montari
25-11-2010, 17:24
سلام من چند وقت پیش یه تیپ 2 گرفتم کلا اشغال بود این ماشین واقعا موترش اشغال صندلیهاش اشغال جنس در حده پراید و کلا 1 ماه نشد فروختیم رفت حالا میخوام تیپه 5بگیرم به نظرتون خوبه یا اشغاله این تیپه 5 هم نظرتون چیه موتورش فرانسس یا چینیه من از هرکی پرسیدم میگن موترش همون موتره sd v8 هست اونم موترش فرانسس ! منم کلا هاچبک فقط دوست دارم حالا اینم کیفیتش مثله sd هست ارزشه خرید داره یا تا عید وایسم mazda 2 بیاد اونو بگیرم من تا 25 میتونم بدم !

total_overdose
25-11-2010, 17:34
سلام من چند وقت پیش یه تیپ 2 گرفتم کلا اشغال بود این ماشین واقعا موترش اشغال صندلیهاش اشغال جنس در حده پراید و کلا 1 ماه نشد فروختیم رفت حالا میخوام تیپه 5بگیرم به نظرتون خوبه یا اشغاله این تیپه 5 هم نظرتون چیه موتورش فرانسس یا چینیه من از هرکی پرسیدم میگن موترش همون موتره sd v8 هست اونم موترش فرانسس ! منم کلا هاچبک فقط دوست دارم حالا اینم کیفیتش مثله sd هست ارزشه خرید داره یا تا عید وایسم mazda 2 بیاد اونو بگیرم من تا 25 میتونم بدم !
سلام دوست عزیز
ببین 206 تیپ 5 به غیر از موتورش و یکسری تجهیزات مثله هوای اتوماتیک ایربگ کیسه هوا ترمز بسیار قویتر abs+abd و ... تفاوتی با تیپ 2 نمیکنه
یعنی منظورم اینه که صندلیها اتاق فرمون داشبرد و... کپ 206 تیپ 2 هست:46:
اگر بنظر شما اون آشغال بوده پس تیپ 5 هم برای شما فایده نداره.
البته بنظر من شما با این سطح انتظارتون اصلا سراغ ماشین داخلی زیر 20 میلیون نرو چون وقتی 206 کیفیتش برای شما با پراید یکیه بقیه محصولات ایرانخودرو هم اکثرا یا ازون بدترن یا مثل همون هستن.

fabio montari
25-11-2010, 20:26
خوب اشغال که هست من یه هنوزم میگم! من مثله 90 % ایرانی ها نیستم که یه چیز بگیرم دیگه هیچی بگم بهترینه اینو الان همه میدونن که 206 که الان ایران تولید میکنه اشغاله من قبلش یه 206 داشتم برای 81 بود سگش میارزید به جدیده فرمونه نرم تر بدنه ی عالی و کلا اون یه چیز دیگه بود الانم شما درست متوجه نشدید من بیشترین مشکلم موترش هست که اینم معلومه که متورش... ترینه ساخت چین تازه اندازشم کوچیک شده !که اینم شاهکاره 1350 من فقط دیگه موتور مهمه برام که اینطوری که میگم متورش با تیپ 5 فرق داره
موفق باشید 1

total_overdose
26-11-2010, 00:15
خوب اشغال که هست من یه هنوزم میگم! من مثله 90 % ایرانی ها نیستم که یه چیز بگیرم دیگه هیچی بگم بهترینه اینو الان همه میدونن که 206 که الان ایران تولید میکنه اشغاله من قبلش یه 206 داشتم برای 81 بود سگش میارزید به جدیده فرمونه نرم تر بدنه ی عالی و کلا اون یه چیز دیگه بود الانم شما درست متوجه نشدید من بیشترین مشکلم موترش هست که اینم معلومه که متورش... ترینه ساخت چین تازه اندازشم کوچیک شده !که اینم شاهکاره 1350 من فقط دیگه موتور مهمه برام که اینطوری که میگم متورش با تیپ 5 فرق داره
موفق باشید 1
سلام
دوست عزیز منم تویه راهنمایی که اون بالا بهتون کردم بحث موتور رو نکشیدم وسط چون موتور از tu3a الان تو بازار بهتره:46:
من فقط بحث کیفیت کابین رو کردم چون شما از صندلیهاشم گفتید منم فکر کردم شاید قسمت کابین هم مد نظرتون باشه.

farshad bugatti
26-11-2010, 00:28
اینو الان همه میدونن که 206 که الان ایران تولید میکنه اشغاله

اشغال هم باشه بالاخره 206 از لحاز کیفیت ساخت از جمله بهترین ها تو بین محصولات تولید داخل بوده!
شاید الان کیفیت ساختش نسبت به سال های قبل افت چشمگیری داشته باشه اما خب نمیشه گفت اشغال!

kasra_khan2003
26-11-2010, 11:26
ماشین وقتی سرده، خیلی بد استارت میخوره، اما وقتی گرم هست و مدت زمان کمی از خاموش کردنش میگذره، با یه تک استارت روشن میشه، مشکل چیه؟

چند وقت پیش ذغالش رو عوض کردم و اتوماتیک استارتشم تعمیر کردم...

mm00
26-11-2010, 11:44
ماشین وقتی سرده، خیلی بد استارت میخوره، اما وقتی گرم هست و مدت زمان کمی از خاموش کردنش میگذره، با یه تک استارت روشن میشه، مشکل چیه؟

چند وقت پیش ذغالش رو عوض کردم و اتوماتیک استارتشم تعمیر کردم...

اگر ماشينت بالاي 100 تا رفته و طرف 83 84 هست و اگر با لرزش شديد روشن ميشه وقتي سرده و بعد اروم ميشه و اگر اب كم ميكنه و هزار تا اگر ديگه :31:..... ولي در كل موارد بالا + روشن شدن با يك تك استارت وقتي گرمه ولي وقتي شب تا صبح ميزاري و بعد روشن ميكني بد روشن ميشه 99% واشر سر سيلندره ....
چرا؟براي من كه اينطور بود ... شمع خيس ميشد و بد روشن ميشد و بعد از مدتي وقتي شمع گرم ميشه عاديه ... الان بري دياگ بزني ميگه :Missfire
40 دستمزد
واشر اصلي اگه گير بياري خيلي كم شده و قيمتش بالاس طرف 40 رفته! قبل 20 بودا نميدونم چرا كم شده ... حتما اصلي بنداز و حتما چك كن اب كم نكنه كه يكدفعه خالي ميكنه و بعد تراش سر سيلندرم اضافه ميشه
حتما پيگير باش....
در مورد 206 ديگه بر همگان اشكاره كيفيت بدش ..ديروز با يكي كه هحرف ميزدم تيپ 3 89 داشت و ميگفت كيفيتش خيلي پايين اومده و اكثر قطعاتش رو وقتي ديدن گفتن چيني شده .... پس لطفا بحث رو تموم كنيد 206 هم مثل روند 405 رو داره طي ميكنه و خيلي طبيعي بود و انتظارش ميرفت ...

kasra_khan2003
26-11-2010, 13:17
اگر ماشينت بالاي 100 تا رفته و طرف 83 84 هست و اگر با لرزش شديد روشن ميشه وقتي سرده و بعد اروم ميشه و اگر اب كم ميكنه و هزار تا اگر ديگه :31:..... ولي در كل موارد بالا + روشن شدن با يك تك استارت وقتي گرمه ولي وقتي شب تا صبح ميزاري و بعد روشن ميكني بد روشن ميشه 99% واشر سر سيلندره ....
چرا؟براي من كه اينطور بود ... شمع خيس ميشد و بد روشن ميشد و بعد از مدتي وقتي شمع گرم ميشه عاديه ... الان بري دياگ بزني ميگه :Missfire
40 دستمزد
واشر اصلي اگه گير بياري خيلي كم شده و قيمتش بالاس طرف 40 رفته! قبل 20 بودا نميدونم چرا كم شده ... حتما اصلي بنداز و حتما چك كن اب كم نكنه كه يكدفعه خالي ميكنه و بعد تراش سر سيلندرم اضافه ميشه
حتما پيگير باش....
در مورد 206 ديگه بر همگان اشكاره كيفيت بدش ..ديروز با يكي كه هحرف ميزدم تيپ 3 89 داشت و ميگفت كيفيتش خيلي پايين اومده و اكثر قطعاتش رو وقتي ديدن گفتن چيني شده .... پس لطفا بحث رو تموم كنيد 206 هم مثل روند 405 رو داره طي ميكنه و خيلي طبيعي بود و انتظارش ميرفت ...

ماشین آخر 83 هست و 120 هزارتایی کار کرده:دی با لرزش روشن میشه، البته معدود دفعات هم، حتی وقتی سرده با تک استارت روشن میشه. اما آب کم نمیکنه! اصلا آب کجا رو میفرمایین؟! رادیاتور دیگه نه؟!!!

اگر اشتباه نکنم واشر سر سیلندر رو قبلا برده بودن برای تعویض! حالا ممکنه جنس نا مرغوبش رو گذاشته باشن...

فردا میبرم پیش مکانیکم ببینم چی میگه...

mm00
26-11-2010, 17:55
ماشین آخر 83 هست و 120 هزارتایی کار کرده:دی با لرزش روشن میشه، البته معدود دفعات هم، حتی وقتی سرده با تک استارت روشن میشه. اما آب کم نمیکنه! اصلا آب کجا رو میفرمایین؟! رادیاتور دیگه نه؟!!!

اگر اشتباه نکنم واشر سر سیلندر رو قبلا برده بودن برای تعویض! حالا ممکنه جنس نا مرغوبش رو گذاشته باشن...

فردا میبرم پیش مکانیکم ببینم چی میگه...

اب قمقه يا همون اب راديات .. اگه كم نميكنه ممكنه شمع ها باشه ... اونارم حتما چك كن ...
يك مكمل Profi داره كه روش زده مخصوص استارت سرد ..من از اون استفاده كردم ... نوشته اب باك رو از بين ميبره و تمام مسيره رو تميز ميكنه .. قيمت 2500 و رنگ سبز نقره اي حدودا... اونم امتحان كني بد نيست ...

kasra_khan2003
26-11-2010, 23:34
اب قمقه يا همون اب راديات .. اگه كم نميكنه ممكنه شمع ها باشه ... اونارم حتما چك كن ...
يك مكمل Profi داره كه روش زده مخصوص استارت سرد ..من از اون استفاده كردم ... نوشته اب باك رو از بين ميبره و تمام مسيره رو تميز ميكنه .. قيمت 2500 و رنگ سبز نقره اي حدودا... اونم امتحان كني بد نيست ...

استارتا خوبن، هرچند جا داره چند وقت دیگه عوضش کنم، ولی این مشکل حتی اون زمان که استارت نو انداختم هم بودش. میگم اگه آب بخواد به شمع ها نفوذ کنه، اونوقت کلا ماشین آب روغن قاطی میکنه که!!! آب رادیات کم میشه ماشین جوش میاره، روغن کم و زیاد میشه، کلا پدر موتور در میاد که:دی

total_overdose
27-11-2010, 00:02
استارتا خوبن، هرچند جا داره چند وقت دیگه عوضش کنم، ولی این مشکل حتی اون زمان که استارت نو انداختم هم بودش. میگم اگه آب بخواد به شمع ها نفوذ کنه، اونوقت کلا ماشین آب روغن قاطی میکنه که!!! آب رادیات کم میشه ماشین جوش میاره، روغن کم و زیاد میشه، کلا پدر موتور در میاد که:دی
سلام ببین دوست عزیز واشر سر سیلندر معمولا وقتی ایراد پیدا میکنه مقداری آب قاطی سیلندر میشه و ماشین دود سفید میکنه بیشتر وقتی که ماشینتون رینگ خراب کنه دود آبی میکنه بیشتر که نشون دهند ه این هست که مقداری روغن وارد سیلندر میشه و همراه سوخت و هوا میسوزه.
من احتمال میدم ماشین شما خود موتورش ایراد نداشته باشه با اینکه هم میگی جدیدا واشر سر سیلندر عوض شده.
مشکل شما احتمالا از مجموع جرقه و برق رسانی هست که باید چک بشه:46:

kasra_khan2003
27-11-2010, 14:23
سلام ببین دوست عزیز واشر سر سیلندر معمولا وقتی ایراد پیدا میکنه مقداری آب قاطی سیلندر میشه و ماشین دود سفید میکنه بیشتر وقتی که ماشینتون رینگ خراب کنه دود آبی میکنه بیشتر که نشون دهند ه این هست که مقداری روغن وارد سیلندر میشه و همراه سوخت و هوا میسوزه.
من احتمال میدم ماشین شما خود موتورش ایراد نداشته باشه با اینکه هم میگی جدیدا واشر سر سیلندر عوض شده.
مشکل شما احتمالا از مجموع جرقه و برق رسانی هست که باید چک بشه:46:

آخرین باری که مسیر فیلتر هوا رو در آوردم، یادمه یه مقدار خیلی کمی دود سفید از ماشین بیرون میومد. وقتی گاز زیاد میدادم... :41:

total_overdose
27-11-2010, 14:31
آخرین باری که مسیر فیلتر هوا رو در آوردم، یادمه یه مقدار خیلی کمی دود سفید از ماشین بیرون میومد. وقتی گاز زیاد میدادم... :41:
سلام
ببین دوست عزیز شما یا باید خودتون وارو باشین و چک کنید و یا ببرید پیش مکانیک خوب.
شما صبح ها که میگید ماشین بد روشن میشه باید قبل از استارت زدن شمع هارو چک کنی ببینی رطوبت نداشته باشه سرشون چون گفتی ماشین برای تعمیر سر سیلندر رفته ممکنه هم خوب تعمیر نشده یا واشر جنس خوبی نداره.

mm00
27-11-2010, 16:25
سلام
ببین دوست عزیز شما یا باید خودتون وارو باشین و چک کنید و یا ببرید پیش مکانیک خوب.
شما صبح ها که میگید ماشین بد روشن میشه باید قبل از استارت زدن شمع هارو چک کنی ببینی رطوبت نداشته باشه سرشون چون گفتی ماشین برای تعمیر سر سیلندر رفته ممکنه هم خوب تعمیر نشده یا واشر جنس خوبی نداره.

ضمن تاكيد حرف دوستمون من ماشينم با اينكه مشكل واشر داشت ولي دود سفيد نميداد ... در واقع ممكنه واشر ترسيده باشه و به اون صورت اب روغن قاطي نكرده باشه بنابراين بهترين كار بازديد شمع ها هست و دقيق چك كردن مقدار اب .... اولا واشر رو حتما اصلي بايد انداخت الان الماني هست(البته برخي دوستان ميگن چيني هست) به قيمت 14 15 تومان ولي اصليش خيلي گرون و كم شده ... سعي كن حتما اصلي بندازي در ضمن توجه كن اگر سر سيلندر تراش خورده واشر تعميري بايد اندخت ..در كل اگه الان دودم نميكنه حتما شمع هارو بازديد كن..نميشه دقيقا گفت چون دود نميكنه پس واشر نيست ممكنه اوايلش باشه ....ترجيحا سعي كن ببري پيش همون مكانيك قبلي و ببيني چه واشري انداخته!

aidin0000
28-11-2010, 04:24
دوستان من شنیدم 206 تیپ 6 گیربکس سری جدیداش مشکل داره و تو خرج میفته درسته؟
من میخام تیپ6 بگیرم به نظرتون ایا امکان مشکل ساز شدن گیر بکس هستش؟

farshad bugatti
28-11-2010, 21:11

متاسفانه بله! ماکسیما هم چند سالی میشه اینطوری شده!
بستگی به شانست مونده که چه جوریش برات در بیاد!

irinn65
29-11-2010, 22:22
درسته الان گیربکس کاملا چینی شده!هرکیو دیدم 206اتوماتیکشو میفروخت.....

total_overdose
29-11-2010, 22:57
درسته الان گیربکس کاملا چینی شده!هرکیو دیدم 206اتوماتیکشو میفروخت.....
دوست عزیز لطف کن الکی یه چیز رو بیان نکن.
یه منبع یا مدرک بیار که گیرباکس تیپ 6 چینیه.
گیرباکس تیپ 6 ساخته پورشه هست و هنوزم وارراتیه .ممکنه تو چیزاییش دس برده باشن و ایرانی سازی شده باشه اما هنوزم عمده اون رو رو وارد میکنن:46:

Mehrdad092000
30-11-2010, 01:31
سلام برو بچ خوبیت آقا یه سوال
بین پارس 206 sd v8 کدوم بهتره

total_overdose
30-11-2010, 02:06
بین این دوتا وی 8 اما گذینه های دیگه ای هم مثله سمند هستن:46:

irinn65
30-11-2010, 02:57
دوست عزیز لطف کن الکی یه چیز رو بیان نکن.
یه منبع یا مدرک بیار که گیرباکس تیپ 6 چینیه.
گیرباکس تیپ 6 ساخته پورشه هست و هنوزم وارراتیه .ممکنه تو چیزاییش دس برده باشن و ایرانی سازی شده باشه اما هنوزم عمده اون رو رو وارد میکنن:46:
من هیچ وقت الکی بیان نمیکم!منم گفتم وارداتیه اما....توی همه چیزش دست بردن دوست عزیز یا ایرانی سازیه یا چینی سازی البته کلا همه ماشینها اینطوریه که افت زیادی در چند سال اخیر داشته....بدترین قسمت کیفیت از سال87مربوط به گیربکس اتوماتیک که اکثر کسانی که 206هاشونو میفروشن مربوط به 206اتوماتیک 3سال اخیر هستش و به شدت کیفیتش افت کرده هیچ کسم راضی نبوده...پورشه خدا رحمتش کنه:31:در زمان تحریم اگه از چینم بیاد بازم خوبه دوست من!

hoomi_gta
30-11-2010, 10:28
دوستان یک سوال این علامت آچار و چجوری میشه حذف کرد؟؟ برای من علامت آچار روشن شده که یعنی زمان چک کردن ماشین رسیده ولی من چند وقت پیش نمایندگی ایران خودرو کامل چکش کردم الان میخوام علامت آچار بره چکار کنم؟ مرسی

total_overdose
30-11-2010, 10:50
من هیچ وقت الکی بیان نمیکم!منم گفتم وارداتیه اما....توی همه چیزش دست بردن دوست عزیز یا ایرانی سازیه یا چینی سازی البته کلا همه ماشینها اینطوریه که افت زیادی در چند سال اخیر داشته....بدترین قسمت کیفیت از سال87مربوط به گیربکس اتوماتیک که اکثر کسانی که 206هاشونو میفروشن مربوط به 206اتوماتیک 3سال اخیر هستش و به شدت کیفیتش افت کرده هیچ کسم راضی نبوده...پورشه خدا رحمتش کنه:31:در زمان تحریم اگه از چینم بیاد بازم خوبه دوست من!
سلام
ببین دوست عزیز آدم هر حرفیرو که شنید نباید که بزاره سر رشته کارش.
خودتون بهتر میدونید مردم ما خوراکشون شایعه پراکنی هست و دوست دارن یه حرفیرو بشنون و همینجور بگن در خیلی از موارد هم حقیقت نداره اصلا.
ببین ما همه میشنویم مثلا گیرباکس 206 چینیه.خوب درست.حالا شما یه مدرک معتبر به من بدین که اینطور هست.مطمعنا نداریم و همش از رویه شنیده ها هست و چون اینقدر هم جنس بنجل درجه 3و 4 چینی بهمون دادن دیواری کوتاه تر از چین پیدا نمیکنیم.
همین گیرباکس ساده 206 دنده ای هنوز مونتاژ میشه توسط یک شرکت ایرانی که حتی خیلی از چیزایه اونو هم وارد میکنن.
اما در مورد گیرباکس اتومات 206.
ببین من خیلی بررسی کردم و 2 عیبی هم از گیرباکس که تا به حال شنیدم (البته اینم بیشتر تو فضایه نت وگرنه 2تاشو آشناهامون دارن ماله 87 و 88 هست و هنوز من ندیدم ناراضی باشن) یکی داشتن تاخیر گاز و یکی هم ضربه زدن هنگام تعویض دنده.
خوب مورد اول اصلا ربطی به گیرباکس نداره چون کامپیوتر شرایطو میسنجه و میده به گیرباکس تا دنده توسط گیرباکس عوض بشه اما مورد دوم وقتی پیش میاد که گیرباکس داغ میشه و کارایی عادی نداره که این مشکل هم بازم نمیشه 100 درصد ربط داد به خود گیرباکس.:46:

---------- Post added at 10:50 AM ---------- Previous post was at 10:47 AM ----------

دوستان یک سوال این علامت آچار و چجوری میشه حذف کرد؟؟ برای من علامت آچار روشن شده که یعنی زمان چک کردن ماشین رسیده ولی من چند وقت پیش نمایندگی ایران خودرو کامل چکش کردم الان میخوام علامت آچار بره چکار کنم؟ مرسی
سلام
سوييچ رو ببند
كليد سمت راست پانل(روي صفحه كيلومتر) رو فشار بده
سوييچ رو تا مرحله قبل از استارت باز كن.
10 ثانيه صبر كن.
تمومه

farshad bugatti
01-12-2010, 15:41
وقتی پیش میاد که گیرباکس داغ میشه و کارایی عادی نداره که این مشکل هم بازم نمیشه 100 درصد ربط داد به خود گیرباکس.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

البته این مورد دوم مستقیما ربط داره به گیر بکس!
کلا تنها ایراد و مشکل گیربکس های اتوماتیک 206 اینه که هنگام معکوس ضربه داره! اونم به خاطر اینه که ازگیر بکس های موتور های TU3 روش میزارن! میتونم بگم تنها مشکل بزرگش همینه!

total_overdose
01-12-2010, 15:56
البته این مورد دوم مستقیما ربط داره به گیر بکس!
کلا تنها ایراد و مشکل گیربکس های اتوماتیک 206 اینه که هنگام معکوس ضربه داره! اونم به خاطر اینه که ازگیر بکس های موتور های TU3 روش میزارن! میتونم بگم تنها مشکل بزرگش همینه!
سلام
راسیتش فرشادجان ببین من مدل های 85 به پایین که دیدم اکثرا راضین و کسی ندیدم از ضربه بدی شکایت بکنه.البته قبول دارم مقداری که گرم میشه بیشتر میشه اما قابل تحمله.اما این جدیدا دیدم بعضیا میگن بد ضربه میزنه.البته گفتمم ماله 2تا از آشناها هست که اونا مشکلی ندارن و فقط یکیشون تاخیر گاز داشت که مثلا وقتی گاز میدادی ماشین 3ثانیه بعد حرکت میکرد که اونم حل شد خدارو شکر.

irinn65
02-12-2010, 03:32
سلام
راسیتش فرشادجان ببین من مدل های 85 به پایین که دیدم اکثرا راضین و کسی ندیدم از ضربه بدی شکایت بکنه.البته قبول دارم مقداری که گرم میشه بیشتر میشه اما قابل تحمله.اما این جدیدا دیدم بعضیا میگن بد ضربه میزنه.البته گفتمم ماله 2تا از آشناها هست که اونا مشکلی ندارن و فقط یکیشون تاخیر گاز داشت که مثلا وقتی گاز میدادی ماشین 3ثانیه بعد حرکت میکرد که اونم حل شد خدارو شکر.
متوجه نشدی من گیربکسهای از مدل87به بعدو گفتم تعریفی نداره و همه دارند مینالند برای همین فروشش رفته بالا!نه زیر85!اونا که بهترین بودند....اما خدارو شکر من که تیپ 5 دارم:31:

ferij
02-12-2010, 04:18

v8 .......... احساساتي شدم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Glad Boy
02-12-2010, 12:13
سلام دوستان
خوب هستید !؟
آقا یه سوال می پرسم فقط به من نخندین !
ما تا حالا پنج شش تا 206 عوض کردیم. بعد من هنوز نفهمیدم که برف پاک کن شیشه عقبش چطوری راه میوفته !!!
میشه بگین !؟

total_overdose
02-12-2010, 16:00
سلام دوستان
خوب هستید !؟
آقا یه سوال می پرسم فقط به من نخندین !
ما تا حالا پنج شش تا 206 عوض کردیم. بعد من هنوز نفهمیدم که برف پاک کن شیشه عقبش چطوری راه میوفته !!!
میشه بگین !؟
سلام
یه دسته مثله دسته نور چراغ ها سمت راست هست.سر اون رو میچرخونید راه میوفته.

tekno2006
03-12-2010, 14:43
با سلام
من دو هفته ای میشه که sd v8 دارم چند تا سوال تو ذهنمه
اول اینکه تعویض لاستیک اون به میشلن چقدر هزینه داره؟
دوم مدلی از ضبط ال سی دی سونی یا پایونیر می شناسید که هم با ال سی دی داشبورد همخونی داشته باشه و هم کنترل کروز کنار فرمان
سوم آیا من می تونم فقط یه جفت باند با امپی فایر بدون تعویض ضبط خودش به کیفیت خوب برسم؟
و آخری هم اینکه صندوق عقب رو حتماً باید دستی باز کرد ؟ راهی نیست که بشه یه موتور درب باز کن گذاشت؟

total_overdose
03-12-2010, 19:30
با سلام
دوم مدلی از ضبط ال سی دی سونی یا پایونیر می شناسید که هم با ال سی دی داشبورد همخونی داشته باشه و هم کنترل کروز کنار فرمان
سوم آیا من می تونم فقط یه جفت باند با امپی فایر بدون تعویض ضبط خودش به کیفیت خوب برسم؟
و آخری هم اینکه صندوق عقب رو حتماً باید دستی باز کرد ؟ راهی نیست که بشه یه موتور درب باز کن گذاشت؟
سلام
برای تعویض لاستیک حدود 230 باید خرج کنی با مال خودتون.
بله هست ولی مدل دقیقشو نمیدونم یسر برو پیش ضبط فروشی.ماله خودش بدک نیست فکر کنم با دوتا باند راضیت کنه.
بله میتونید برید موتور رو دو طرف کنند پیش برق کارا:46:

Mehrdad092000
03-12-2010, 19:44
بین این دوتا وی 8 اما گذینه های دیگه ای هم مثله سمند هستن:46:

اقا ممنون
یه مقایسه دارید بین این 2

ashkan1360
04-12-2010, 15:42
با سلام

با پایونیر نمیشه کاری کرد که ال سی دی کار کنه
فقط میشه یه اینترفیس گذاشت که کنترل کار کنه ولی ال سی دی نداری دیگه
اگه ال سی دی هم میخوای باید این ضبط موج نیکان که ایران فرقون روی بعضی از ماشین جدیدا میذاره استفاده کنی
یه کار دیگه هم میتونی بکنی : یه اینترفیس هست بالای 150 تومن هست با ضبط سونی مدل های 570 و 572 (اگه اشتباه نکنم وشمارشو درست یادم باشه) کار میکنه که با خود پخش بین 250 تا 300 برات آب میخوره در ضمن فقط cd mp3 میخوره و فلش نمیخوره ولی ال سی دی کار نمیکنه
غیر از اینهایی که گفتم دیگه هیچ مدلی نیست که ال سی دی باهاش راه بیفته

reza8766
04-12-2010, 16:33
آقا این اوکتان که میگن بنزینو تقویت میکنه چیه؟
به درد 206 میخوره؟
چجوریه و قیمتش چنده؟

mm00
04-12-2010, 17:10
آقا این اوکتان که میگن بنزینو تقویت میکنه چیه؟
به درد 206 میخوره؟
چجوریه و قیمتش چنده؟

واحد اكتان بنزين رو بالاتر ميبره اينطور كه من خوندم روي Profi tec زده بود 5 واحد براي يك باك فكر كنم حدود 30 ليتر
قيمت اكتان بوستر گانك 4 تومان و پروفي تك هم همينطور
واسه 206 هم خوبه هر 2 3 باكي بريزي..

noisymind
04-12-2010, 17:32
با پایونیر نمیشه کاری کرد که ال سی دی کار کنه
فقط میشه یه اینترفیس گذاشت که کنترل کار کنه ولی ال سی دی نداری دیگه
اگه ال سی دی هم میخوای باید این ضبط موج نیکان که ایران فرقون روی بعضی از ماشین جدیدا میذاره استفاده کنی
یه کار دیگه هم میتونی بکنی : یه اینترفیس هست بالای 150 تومن هست با ضبط سونی مدل های 570 و 572 (اگه اشتباه نکنم وشمارشو درست یادم باشه) کار میکنه که با خود پخش بین 250 تا 300 برات آب میخوره در ضمن فقط cd mp3 میخوره و فلش نمیخوره ولی ال سی دی کار نمیکنه
غیر از اینهایی که گفتم دیگه هیچ مدلی نیست که ال سی دی باهاش راه بیفته

البته بعضی از مدلهای آلپاین هستن که با اینترفیس روی LCD هم نمایش میدن. ولی قیمتشون خیلی بالاست.

reza8766
04-12-2010, 17:51
واحد اكتان بنزين رو بالاتر ميبره اينطور كه من خوندم روي Profi tec زده بود 5 واحد براي يك باك فكر كنم حدود 30 ليتر
قيمت اكتان بوستر گانك 4 تومان و پروفي تك هم همينطور
واسه 206 هم خوبه هر 2 3 باكي بريزي..

چه شکلیه؟ عکسی چیزی ازش ندارین؟
آخه ما هرجا میپرسیم یا نمیدونن یا یه چیز دیگه به جاش میارن نشون میدن حتی این پمپ بنزینی ها

mm00
04-12-2010, 18:07
چه شکلیه؟ عکسی چیزی ازش ندارین؟
آخه ما هرجا میپرسیم یا نمیدونن یا یه چیز دیگه به جاش میارن نشون میدن حتی این پمپ بنزینی ها

پمپ بنزين كه نه لوازم ماشين فروش ها دارن سرچ بده gunk octan booster يا profi tech octan booster

ashkan1360
04-12-2010, 22:08
البته بعضی از مدلهای آلپاین هستن که با اینترفیس روی LCD هم نمایش میدن. ولی قیمتشون خیلی بالاست.

چه مدلی؟
قیمت چنده؟

irinn65
05-12-2010, 01:13
فروش پژو206صندوقدار پایه گاز سوز اغاز شد....
پژو 206 صندوقدار V32-كلاس3
پايه گاز سوز (مدل V2) با ترمز ABS *** بيمه شخص ثالث حداکثر *** هديه پائيزه خودرويي*** موعد تحويل نيمه دوم دي ماه قیمت۱۶۸,۴۰۰,۰۰۰ ریال

Mehrdad092000
05-12-2010, 04:44
یکی جواب منم بده
ممنون

---------- Post added at 04:44 AM ---------- Previous post was at 04:43 AM ----------

یکی جواب منم بده
ممنون

ashkan1360
05-12-2010, 08:47
اقا ممنون
یه مقایسه دارید بین این 2

farshad bugatti
05-12-2010, 21:19
پايه گاز سوز (مدل V2) با ترمز ABS ***

206 پایه گاز سوز نداریم این 1000000 بار!
دوگانه سوز!

Mehrdad092000
06-12-2010, 00:32
دوگانه سوز!

ممنون عزیز
توی تاپیک پارس یه سوالی کردم ممنون جواب دادید
منم نظرم رو sd بود
حالا به نظرتون توی این مدل ها v8 معمولی خوبه ؟از نظر قیمت هم میگم
راستی سفارشیش فقط فرقش ظاهرشه؟
یه سوال دیگه دز مورد دوگانه سوز -کدومش به صلاحه ؟تک گانه یا دوگانه؟

alpha007
06-12-2010, 13:42
کسی میدونه چطور میتونم از کیلومتر شمار موقت 206 استفاده کنم بدون اینکه کیلومتر اصلی دست بخوره؟

farshad bugatti
06-12-2010, 23:20
ممنون عزیز
توی تاپیک پارس یه سوالی کردم ممنون جواب دادید
منم نظرم رو sd بود
حالا به نظرتون توی این مدل ها v8 معمولی خوبه ؟از نظر قیمت هم میگم
راستی سفارشیش فقط فرقش ظاهرشه؟
یه سوال دیگه دز مورد دوگانه سوز -کدومش به صلاحه ؟تک گانه یا دوگانه؟
- اره از نظر قیمت ارزش خریدن داره.
- بله تغییراتی مثل همرنگ بودن اینه ها و دستگیره ها همرنگ بدنه و یا تودوزی چرم و این چیزا...
- خب 100% بنزینی خوبه!

alpha007
07-12-2010, 14:27
سوال منو کسی نمیدونه؟

noisymind
07-12-2010, 21:59
چه مدلی؟
قیمت چنده؟

متاسفانه مدلش رو نمیدونم و فقط تو TT شنیدم.

---------- Post added at 09:59 PM ---------- Previous post was at 09:56 PM ----------

دوگانه سوز!

فرشاد جان مطمئنی؟ V2 و V10 با این دوگانه سوزها مثل 405 و پارس فرق میکنه ها.

total_overdose
07-12-2010, 22:28
سلام
در حقیقj این مورد رو که ایران خودرو میگه 206 پایه گاز سوز کلکی بیش نیست.
اینا میان یسری کار انجام میدن رو موتور ماشین و میگن پایه گارسوزه.
اما پایه گاز سوز واقعی به ماشینی میگن که موتورش رو بر مبنای گاز بسازن مثل Ef7 نه موتور 206 که Tu5 هست و در اصل برای ینزین ساخته شده:46:

farshad bugatti
08-12-2010, 17:12
فرشاد جان مطمئنی؟ V2 و V10 با این دوگانه سوزها مثل 405 و پارس فرق میکنه ها.

نه والا فرق نداره!
همین طور که به یکی از دوستان هم گفتم پایه گاز کردن یک ماشین فکر کنم حتی برای اختراع کننده و سازنده اون کارخونه هم امکان پذیر نباشه و یا خیلی مشکل باشه!
ایران خودرو حتی نمیتونه کپسول گاز رو درست حسابی رو ماشین نصب کنه ! چطور میتونه این کار رو بکنه؟!

Mehrdad092000
10-12-2010, 19:26
سلامی دوباره
دوستان کسی میتونه عکس از اتاق 206 Sd v8 معمولی با سفارشی بزاره
ممنون میشم

hamed999
11-12-2010, 23:33
دوستان میخواستم بدونم پژو 206 قدیم مثلا 83 با این جدیدا چه فرقی داره ؟؟؟(البته تیپ 2)

میشه قدرت و شتاب اونها رو مقایسه کنید ؟

reza8766
12-12-2010, 19:21
دوستان یه سوال
وقتی ترمز دستی رو میکشیم خب طبیعتا نباید ماشین شروع به حرکت کنه
اما وقتی ماشین رو تو دنده عقب هست اگه گاز داده بشه ماشین ترمز دستی کم میاره و ماشین حرکت میکنه و به عقب پرت میشه و بعد خاموش
این اتفاق تو دنده یک نمیفته یعنی هر چقدم گاز بدی ماشین تکون نمیخوره
حالا من موندم ترمز دستی ضعیفه یا دنده عقب زور ماشین بیشتره!؟

amirfiri
12-12-2010, 19:29
دوستان یه سوال
وقتی ترمز دستی رو میکشیم خب طبیعتا نباید ماشین شروع به حرکت کنه
اما وقتی ماشین رو تو دنده عقب هست اگه گاز داده بشه ماشین ترمز دستی کم میاره و ماشین حرکت میکنه و به عقب پرت میشه و بعد خاموش
این اتفاق تو دنده یک نمیفته یعنی هر چقدم گاز بدی ماشین تکون نمیخوره
حالا من موندم ترمز دستی ضعیفه یا دنده عقب زور ماشین بیشتره!؟
دنده عقب که قوی هستش ولی به نظر میاد ترمز دستی شما هم یه خرده ضعیفه.

reza8766
12-12-2010, 19:31
دنده عقب که قوی هستش ولی به نظر میاد ترمز دستی شما هم یه خرده ضعیفه.

در حال نرمال باید قدرت دستی چقدر باشه؟

farshad bugatti
17-12-2010, 16:10
دوستان میخواستم بدونم پژو 206 قدیم مثلا 83 با این جدیدا چه فرقی داره ؟؟؟(البته تیپ 2)
میشه قدرت و شتاب اونها رو مقایسه کنید ؟

قدیما اکثر قطعاتشون اصل بود و کیفیتشون خیلی بهتر از نمونه های فعلی هست!
تو قدرت و شتاب هم نمونه های قدیمی کمی بهتر بودن در مدل های جدید که کیفیت قطعاتش که خیلی افت کرده و تغییراتی که اران خودرو روش انجام داده قدرت و شتابش تا حدودی کمتر شده و البته مصرف سوختش هم به گفته ی کارخانه کمتر هم شده که در عمل به گونه ی دیگری شده!

Mehrdad092000
17-12-2010, 18:10
سلامی دوباره
دوستان کسی میتونه عکس از اتاق 206 Sd v8 معمولی با سفارشی بزاره
ممنون میشم
کسی نیست اینم جواب بده ممنون میشم

کسی نیست اینم جواب بده ممنون میشم

noisymind
17-12-2010, 19:41
بفرمایید دوست عزیز ( البته عکس رو از یک جایی که نمیدونم کجاست قبلا کپی کرده بودم تو آرشیوم)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

irinn65
18-12-2010, 00:47
موتورTU5Gکه برروی 206 صندوقدار نصب شده نسل جدیدی از موتورهای 1600است..فناوری جدید بکار رفته در طراحی موتور باعث شده است که در حالت گاز فقط 8درصد افت توان رخ دهدکه عملا نامحصوص است..در این خودرو سیستمهای اکسل و بدنه متناسب با اضافه شدن وزن کپسول و همچنین موتورو متعلقات ان متناسب با سوخت سی ان جی طراحی شده و کلیه قطعات ان عمر و دوامی معادل خودروهای معمولی دارد..محصول 206اینبار نیز با همکاری مشترک فرانسه و ایرانخودرو با موتور پایه گاز سوز تولید شده و به تایید مراکز معتبر اروپایی رسیده است...این خودرو با استفاده از مخزن 85 لیتری حداقل 250کیلومتر بیشتر از خودروهای مشابه قابلیت پیمایش دارد...تولید و عرضه 206پایه گاز سوز جدید حرکتی عظیم در راستای تحقق سیاست تغییر حاملهای انرژی از بنزین به گازاست...حداکثر قدرت موتور در حالت گاز 95 اسب بخار...حداکثر گشتاور در حالت گاز125نیوتن متر است... حداکثر سرعت در حالت گاز 181کیلومترو در حالت بنزین188کیلومتر...شتاب اولیه در حالت گاز2/13ودر حالت بنزین2/12است...طراحی وساخت سیستم اکسل جدید...طراحی مشترک در موتور پایه گاز سوز..عمرو دوام بالای موتور با تغییر سیستم خنک کنندگی موتور..تایید مراکز اروپایی به عنوان اولین 206با موتور پایه گاز سوز...

Mehrdad092000
18-12-2010, 05:05
بفرمایید دوست عزیز ( البته عکس رو از یک جایی که نمیدونم کجاست قبلا کپی کرده بودم تو آرشیوم)

[U]
ممنون دوست عزیز
این معمولیشه؟از سفارشیه نداری؟

noisymind
20-12-2010, 20:19
ممنون دوست عزیز
این معمولیشه؟از سفارشیه نداری؟

نه سفارشی بود.(کنسول وسط به رنگ ماشین , روکش و تودوزی درب و فرمون چرم)

salammorteza
20-12-2010, 20:35
سلامن علیکم

آقا من میخوام 206 صندوقدار بخرم تا قیمت 12 تمن . سوالم اینکه این بنگاهیا در هنگام خرید ماشین در قسمت موتوری رو چه چیزایی تکیه می کنن که ما هم تکیه کنیم مثلا بدنه رنگ نداشته باشه با دید چشمی از بغل میفهمن اما موتوریشم مهمه دیگه . راهنماییم کنید چطوری سرحال بودن ماشینو بفهمم؟ من دیدم ماشینو میبرن یه جای خلوت و میگازونن ولی چی دستگیرشون میشه و از چه درکی نمیدونم.
منتظر جوابای قشنگتون هستم.

hamed malekpour
20-12-2010, 20:38
سلامن علیکم

آقا من میخوام 206 صندوقدار بخرم تا قیمت 12 تمن . سوالم اینکه این بنگاهیا در هنگام خرید ماشین در قسمت موتوری رو چه چیزایی تکیه می کنن که ما هم تکیه کنیم مثلا بدنه رنگ نداشته باشه با دید چشمی از بغل میفهمن اما موتوریشم مهمه دیگه . راهنماییم کنید چطوری سرحال بودن ماشینو بفهمم؟ من دیدم ماشینو میبرن یه جای خلوت و میگازونن ولی چی دستگیرشون میشه و از چه درکی نمیدونم.
منتظر جوابای قشنگتون هستم.
کاری نداره که ماشینو ببر به یه مکانیک ویه نقاش قابل اعتماد خودتون همه چیز را بهتون می گه.

salammorteza
20-12-2010, 21:06
من می خوام خودم هم بفهمم که قضیه چطوریه و الا اینو که میدونستم. را هنمایی می خواستم که واسم شرح بدین.
ممنون

Mehrdad092000
20-12-2010, 21:32
نه سفارشی بود.(کنسول وسط به رنگ ماشین , روکش و تودوزی درب و فرمون چرم)

ممنون مرسی
عکس از معمولیم داری؟
راستی این ضبط هایی که روشونه mp3 هم میخونه ؟قضیه چیه برای یکی ا آشناهامون فابریک فلش هم میخورد
اما دوگانه بود

Vallio
20-12-2010, 22:03
ممنون مرسی
عکس از معمولیم داری؟
راستی این ضبط هایی که روشونه mp3 هم میخونه ؟قضیه چیه برای یکی ا آشناهامون فابریک فلش هم میخورد
اما دوگانه بود

آره جدیدا" میذارن ، توی سه چهار صفحه پیش عکسشو گذاشتم خودم ، درسته که یو اس بی و آ یو ایکس داره ولی کیفیت بسیار پایینه ، خصوصا" باند های فابریکی که وقتی من عوضشون کردم طرف گفت از این کاغذی هاست که روی رادیو قدیمی ها میذاشتن ، هزار تومن هم نخرید طرف !

اگه مایه تیله باشه حتما" پخش رو عوض کن عزیز !

ashkan1360
21-12-2010, 09:05
آره جدیدا" میذارن ، توی سه چهار صفحه پیش عکسشو گذاشتم خودم ، درسته که یو اس بی و آ یو ایکس داره ولی کیفیت بسیار پایینه ، خصوصا" باند های فابریکی که وقتی من عوضشون کردم طرف گفت از این کاغذی هاست که روی رادیو قدیمی ها میذاشتن ، هزار تومن هم نخرید طرف !

اگه مایه تیله باشه حتما" پخش رو عوض کن عزیز !

بگیر نگیر داره
من دو ماه پیش خریدم نداشت
دوستم چهار ماه پیش خرید داشت
شاید کیفیت پایین باشه ولی اگه بخوای هم دسته کنترل و هم دیسپلی کار کنه یکی از معدود گزینه ها میشه

kish_770
21-12-2010, 09:52
سلام
به نظر دوستان شمع برای 206 تیپ2 چه مارکی بهتره و امتحانش رو پس داده و در هر چند کیلومتر باید عوض بشه؟
یه فیلتر هوای خوب هم معرفی کنید ممنون میشم.

Vallio
21-12-2010, 10:21
بگیر نگیر داره
من دو ماه پیش خریدم نداشت
دوستم چهار ماه پیش خرید داشت
شاید کیفیت پایین باشه ولی اگه بخوای هم دسته کنترل و هم دیسپلی کار کنه یکی از معدود گزینه ها میشه

من مهر 88 خریدم ، خوب ما پنج شش مدل داریم از سونی و اکثر پایونیر ها همون کنترل یا اینترفیس رو دارند ، اینقدر گزینه هست که به 206 بخوره که خودت میمونی توش :دی !
ولی اگه مایه تیله داری حتما پخشو عوض کن ( البته اگه با سیستم حال میکنی هااااا ) ، بیا خودم 6 - 8 مدل بهت میگم ، تاپیک مشاوره هم که ماشاالله همه استادن !
یادت باشه به هیچ وجه توی در های عقب باند نندازی ، من دو جفت باند گرد خریدم با همون پخش فابریک الان پشیمونم که پخش قبلیه رو ندادم اون پول باندارو بهش اضافه کنم و یه پخش درست حسابی بگیرم !

Watson
21-12-2010, 19:24
آقا من یه تیپ 2 مدل 86 دارم یه دو هفته ای هست صبح ها وقتی استارت میرنم روشن میشه و فوری خاموش میشه.بردم نمایندگی باطری و شمع و فیلتر هوا و فیلتر بنزین و عوض کرد با دیاگ هم تست کرد مشکلی نداشت.بردم انژکتورش رو هم شستم بازم نشد.دیگه نمیدونم چه مشکلی داره.؟؟؟؟؟ لطفا کمک کنید.

mm00
21-12-2010, 19:58
آقا من یه تیپ 2 مدل 86 دارم یه دو هفته ای هست صبح ها وقتی استارت میرنم روشن میشه و فوری خاموش میشه.بردم نمایندگی باطری و شمع و فیلتر هوا و فیلتر بنزین و عوض کرد با دیاگ هم تست کرد مشکلی نداشت.بردم انژکتورش رو هم شستم بازم نشد.دیگه نمیدونم چه مشکلی داره.؟؟؟؟؟ لطفا کمک کنید.

سلام ..ايا لرزش هم داره؟ (شديد).... كاركرد؟

سلام
به نظر دوستان شمع برای 206 تیپ2 چه مارکی بهتره و امتحانش رو پس داده و در هر چند کیلومتر باید عوض بشه؟
یه فیلتر هوای خوب هم معرفی کنید ممنون میشم.

من خودم اكيوم فابريكي انداختم ...بعضي ها البته دو پلاتين رو پيشنهاد ميدن كه من شنيدم مضر هستند .... من مدتي هم Beru z15 داشتم بد نبود در كل به نظر من سعي كن مثل فابريك اگه اشتباه نكنم تك پلاتين بگيري... وقتي رفتي بخري بپرس كه فابريك 206 تيپ 2 تك هست يا 2 پلاتين كه 99% تك پلاتينه.... ماركشم Beru اكيوم و يك مدل بوش هست اگه شماره فنيش رو گير اوردم ميزارم واست ... تو تي تي هست ... خواستي سرچ بزن

Watson
21-12-2010, 20:13
سلام ..ايا لرزش هم داره؟ (شديد).... كاركرد؟

من خودم اكيوم فابريكي انداختم ...بعضي ها البته دو پلاتين رو پيشنهاد ميدن كه من شنيدم مضر هستند .... من مدتي هم Beru z15 داشتم بد نبود در كل به نظر من سعي كن مثل فابريك اگه اشتباه نكنم تك پلاتين بگيري... وقتي رفتي بخري بپرس كه فابريك 206 تيپ 2 تك هست يا 2 پلاتين كه 99% تك پلاتينه.... ماركشم Beru اكيوم و يك مدل بوش هست اگه شماره فنيش رو گير اوردم ميزارم واست ... تو تي تي هست ... خواستي سرچ بزن

نه لرزش نداره البته خیلی خیلی کم پیش اومده که وقتی اومدم گاز بدم ماشین شروع کرده به لرزش ( مواقع سرد) ولی بعد خوب شده. اما در کل وقتی ماشین گرم شد دیگه هیچ مشکلی ندارم.

mm00
21-12-2010, 20:24
نه لرزش نداره البته خیلی خیلی کم پیش اومده که وقتی اومدم گاز بدم ماشین شروع کرده به لرزش ( مواقع سرد) ولی بعد خوب شده. اما در کل وقتی ماشین گرم شد دیگه هیچ مشکلی ندارم.

اب كه كم نميكنه .... ؟!
من خودم از يك مكمل استفاده كردم profi tech كه براي تميز كردن مسير سوخت بود و از بين برنده اب باك و ضد استارت سرد... اگر خواستي اونم امتحان كني بد نيست ... 2500
ديگه چيزي به ذهنم نميرسه ..اگر گاز ميدي خاموش نميكنه؟ استپر موتور رو هم چك كن

Watson
21-12-2010, 20:31
اب كه كم نميكنه .... ؟!
من خودم از يك مكمل استفاده كردم profi tech كه براي تميز كردن مسير سوخت بود و از بين برنده اب باك و ضد استارت سرد... اگر خواستي اونم امتحان كني بد نيست ... 2500
ديگه چيزي به ذهنم نميرسه ..اگر گاز ميدي خاموش نميكنه؟ استپر موتور رو هم چك كن

استپر نداره دریچه گازش برقیه !! یه چند وقتیه که یه قطره آب رادیاتور صبح ها که از پارکینگ میام بیرون کف زمین چکیده بعضی روز ها هم نمیچکه (در حد خیلی کم) بردم نمایندگی چون خیلی کم بود نفهمید مشکل از کجاست.!
در ضمن من فقط بنزین سوپر میزنم.
این profi tech برا موتور ضرر نداره ؟

mm00
21-12-2010, 20:36
استپر نداره دریچه گازش برقیه !! یه چند وقتیه که یه قطره آب رادیاتور صبح ها که از پارکینگ میام بیرون کف زمین چکیده بعضی روز ها هم نمیچکه (در حد خیلی کم) بردم نمایندگی چون خیلی کم بود نفهمید مشکل از کجاست.!
در ضمن من فقط بنزین سوپر میزنم.
این profi tech برا موتور ضرر نداره ؟

بهتره زياد استفاده نكني مثلا هر 3 4 هزار كيلومتر ...خيلي ها رو ديدم استفاده ميكنن... واسه اين ميگم چون هر كاري رو انجام دادي..اينم بگم خيلي به اين بنزين هاي سوپر اعتماد نكن!
اين دفعه معمولي بزن ببين تغييري ايجاد ميشه ... اگر خيلي حساسي مكمل رو نريز جاش معمولي بزن با اكتان بوستر تا بنزين خوب برسه و بعد ببين چي ميشه ....

Watson
21-12-2010, 20:42
بهتره زياد استفاده نكني مثلا هر 3 4 هزار كيلومتر ...خيلي ها رو ديدم استفاده ميكنن... واسه اين ميگم چون هر كاري رو انجام دادي..اينم بگم خيلي به اين بنزين هاي سوپر اعتماد نكن!
اين دفعه معمولي بزن ببين تغييري ايجاد ميشه ... اگر خيلي حساسي مكمل رو نريز جاش معمولي بزن با اكتان بوستر تا بنزين خوب برسه و بعد ببين چي ميشه ....

ممکنه از دریچه گاز باشه ؟ نمایندگی میگفت عوض کن اما گرونه میترسم از اون نباشه. ؟

kish_770
21-12-2010, 20:50
سلام
یه دو سه روزی هست که از زیر موتور متمایل به سمت شاگرد در حد چند قطره روغن شفاف میریزه زمین!!!
به نظر دوستان این نشتی میتونه از هیدرولیک باشه ؟آخه از موتور که مطمئنم که مشکل از اون نیست چون زیر اون کاملا خشکه!
حالا اگه از هیدرولیک باشه هزینه تقریبی تعمیرش چقدر میشه؟
با تشکر

Vallio
21-12-2010, 22:58
سلام
یه دو سه روزی هست که از زیر موتور متمایل به سمت شاگرد در حد چند قطره روغن شفاف میریزه زمین!!!
به نظر دوستان این نشتی میتونه از هیدرولیک باشه ؟آخه از موتور که مطمئنم که مشکل از اون نیست چون زیر اون کاملا خشکه!
با تشکر

سلام ، چند روزه که همین مشکل برای من پیش اومده ، شاید مال همین باشه ، مواظب باش که روغن هیدرولیک کم نکنه ، مال من اگه داییم به دادم نمیرسید تا حالا سوخته بود ، دو سه تا مکانیک گفتن که شلنگ هیدرولیک پاره شده باید بری پرسش کنی یا عوضش کنی ، یکی میگه شلنگش 40 هه یکی میگه 80 تومنه ، من که فعلا" وقتشو ندارم ، فکر نکنم ضرری داشته باشه چند قطره ولی همیشه چک میکنم !

اگه بردی جایی گفتن که مال هیدرولیکه دقیق بپرس که چشه و کجا بردیش ( همون پیش کی :دی ) و به من هم بگو اگه درستش کردی ، حتما" دوست عزیز ، یادت نره !

mm00
22-12-2010, 13:13
ممکنه از دریچه گاز باشه ؟ نمایندگی میگفت عوض کن اما گرونه میترسم از اون نباشه. ؟
با دياگ ميشه تست كرد ....

سلام
با تشکر

روغن صورتي رنگ هيدروليك
شفاف با بوي تند واسكازين
تيره روغن موتور
مدل و كاركرد ماشين رو بگو...

ashkan1360
22-12-2010, 14:11
من مهر 88 خریدم ، خوب ما پنج شش مدل داریم از سونی و اکثر پایونیر ها همون کنترل یا اینترفیس رو دارند ، اینقدر گزینه هست که به 206 بخوره که خودت میمونی توش :دی !
ولی اگه مایه تیله داری حتما پخشو عوض کن ( البته اگه با سیستم حال میکنی هااااا ) ، بیا خودم 6 - 8 مدل بهت میگم ، تاپیک مشاوره هم که ماشاالله همه استادن !
یادت باشه به هیچ وجه توی در های عقب باند نندازی ، من دو جفت باند گرد خریدم با همون پخش فابریک الان پشیمونم که پخش قبلیه رو ندادم اون پول باندارو بهش اضافه کنم و یه پخش درست حسابی بگیرم !

من که توی شیراز چنین گزینه هایی ندیدم
توی tt هم کسی سراغ نداشت
شما مطمئنی که lcd هم با این مدل هایی که میگی کار میکنه ؟

چرا در عقب باند نندازیم؟

kish_770
22-12-2010, 15:29
روغن صورتي رنگ هيدروليك
شفاف با بوي تند واسكازين
تيره روغن موتور
مدل و كاركرد ماشين رو بگو...[/QUOTE]

سلام
مدل تابستان 88 کارکرد 23500 کیلومتر
رنگ روغن روشنه یه جورایی به رنگ سبز مایل به زرده.
امروز بردم مکانیک سینی زیر موتور رو باز کرد ولی اثری از نشتی موتور/ گیربکس/ هیدرولیک یافت نشد همشون خشک خشک بود! فقط تنها چیزی که رویت شد دسته موتور پایینی بود که یه کم از اون روغن ریخته بود روش همین.
با تشکر

Vallio
23-12-2010, 01:45
من که توی شیراز چنین گزینه هایی ندیدم
توی tt هم کسی سراغ نداشت
شما مطمئنی که lcd هم با این مدل هایی که میگی کار میکنه ؟

چرا در عقب باند نندازیم؟

شما منظورت ال سی دی های رنگی هست ؟! از این چینی ها یا مارک های معروف ؟ آخه من فکر کردم که اینترفیس و مانیتور خود ماشین رو میگین !

چون صدای جالبی نمیده مگر اینکه کامپوننت باشه ، مال من انگار صدا از توی قابلمه میاد بیرون :دی !
اگه کامپ نمیبندی توصیه میکنم که اصلا" به فکر باند توی در نباشی ، باید بری سراغ طاغچه !

ashkan1360
23-12-2010, 10:53
شما منظورت ال سی دی های رنگی هست ؟! از این چینی ها یا مارک های معروف ؟ آخه من فکر کردم که اینترفیس و مانیتور خود ماشین رو میگین !

چون صدای جالبی نمیده مگر اینکه کامپوننت باشه ، مال من انگار صدا از توی قابلمه میاد بیرون :دی !
اگه کامپ نمیبندی توصیه میکنم که اصلا" به فکر باند توی در نباشی ، باید بری سراغ طاغچه !

منظور من هم همون مانیتور خود ماشین بود

Vallio
23-12-2010, 11:28
منظور من هم همون مانیتور خود ماشین بود

بیا این هم چند مدل که اینترفیس دارند البته فعلا" از پایونیر :

Pioneer MVH-8250BT
Pioneer DEH-4250SD
Pioneer DEH-7250SD
Pioneer DEH-5250SD
Pioneer DEH-2250UB
Pioneer DEH-3250UB
Pioneer DEH-P4150UB
Pioneer DVH-P4150UB
Pioneer DEH-4000UB ( من اینو داشتم البته روی پراید قبلیم :دی )
Pioneer DEH-P7150UB
Pioneer DEH-P6000UB
Pioneer DEH-P7000UB
Pioneer DEH-50UB
DEH-4150SD

به ترتیب جدید ترین ها !
اینها همشون اینترفیس دارند ، یعنی به کنترل و مانیتور ماشین هایی مثل زانتیا و 206 و مگان ، البته با یه کابل مخصوص که حدو سه الی هفت هزار قیمتشونه ، به نصاب بگین کابل اینترفیس 206 ووو میخام و وصلش کن به اینترفیس خودش میفهمه !

ashkan1360
23-12-2010, 12:26

Pioneer MVH-8250BT
Pioneer DEH-4250SD
Pioneer DEH-7250SD
Pioneer DEH-5250SD
Pioneer DEH-2250UB
Pioneer DEH-3250UB
Pioneer DEH-P4150UB
Pioneer DVH-P4150UB
Pioneer DEH-P7150UB
Pioneer DEH-P6000UB
Pioneer DEH-P7000UB
Pioneer DEH-50UB
DEH-4150SD

به ترتیب جدید ترین ها !
اینها همشون اینترفیس دارند ، یعنی به کنترل و مانیتور ماشین هایی مثل زانتیا و 206 و مگان ، البته با یه کابل مخصوص که حدو سه الی هفت هزار قیمتشونه ، به نصاب بگین کابل اینترفیس 206 ووو میخام و وصلش کن به اینترفیس خودش میفهمه !
شما مطمئنی ؟
یعنی خودت دیدی که با اون اینترفیس مانیتور 206 کار میکرد ؟
نام آهنگ ، ولوم ، ساعت و غیره رو نشون میداد؟؟؟؟؟
من خیلی دنبالش بودم و توی شیراز کسی نتونست برام چنین کاری بکنه
حتی با اینترفیس مخصوص سونی که 150 هزار تومن قیمتش بود
از بچه های tt هم کسی چنین چیزی رو ندیده بود

Vallio
23-12-2010, 13:10
شما مطمئنی ؟
یعنی خودت دیدی که با اون اینترفیس مانیتور 206 کار میکرد ؟
نام آهنگ ، ولوم ، ساعت و غیره رو نشون میداد؟؟؟؟؟
من خیلی دنبالش بودم و توی شیراز کسی نتونست برام چنین کاری بکنه
حتی با اینترفیس مخصوص سونی که 150 هزار تومن قیمتش بود
از بچه های tt هم کسی چنین چیزی رو ندیده بود
tt ؟ شوخی میکنی ؟ اونجا که همه استادن :دی ! سوری هم اینجا هست میتونی ازش بپرسی !
سونی ؟ نه بابا ! یکی از بچه ها گرفته بود کلا" با پخش 150 شده بود !
100% مطمئنم !
میتونی به حمید هم بگی ، اینکارس شدید :دی !

آره بابا همرو نشون میده ! خودمم خیلی ها رو دیدم !

Vallio
23-12-2010, 13:17
خوب یه کار دیگه !
بو توی سایت پایونیر شاپ ، یکی از این پخش ها رو بگیر ، برو توی قسمت لوازم جانبیش :

arco Interface Peugeot206 Pioneer اینرفیس پژو 206 پایونیر
مارک : فارکو Farco
جهت اتصال کنترل فرمان (فابریک ) پژو 206 به سی دی های پایونیر که قابلیت اتصال کنترل فرمان سیمی (اینترفیس) را دارند.
گارانتی تست : دارد (15 روز پس از خرید)

قيمت: ۰ ۱۷۰۰۰ تومان

( فاصله ها رو برداز )
این دیگه بهترین مارکشه ! به نصاب بگو که پخشو واست ببنده ، اون کابلی که از فرمون میاد و میره توی پخش فابریکت رو در بیاره بزنه به این و تهشو بزنه به پخش ، توی دفترچه اش هم نوشته کجا باید بزنه ! بعد پخشو ببنده ، روشن کن و از اینترفیس یا ریموت لذت ببر + موزیک :دی ! خیلی سادست هااا ، خودتم میتونی !

ashkan1360
23-12-2010, 14:39
خوب یه کار دیگه !
بو توی سایت پایونیر شاپ ، یکی از این پخش ها رو بگیر ، برو توی قسمت لوازم جانبیش :

( فاصله ها رو برداز )
این دیگه بهترین مارکشه ! به نصاب بگو که پخشو واست ببنده ، اون کابلی که از فرمون میاد و میره توی پخش فابریکت رو در بیاره بزنه به این و تهشو بزنه به پخش ، توی دفترچه اش هم نوشته کجا باید بزنه ! بعد پخشو ببنده ، روشن کن و از اینترفیس یا ریموت لذت ببر + موزیک :دی ! خیلی سادست هااا ، خودتم میتونی !

آره سادست
من هم انداختم
یعنی اون زمان بلد نبودم بردم برام انداختن با پایونیر
ولی مانیتوره جواب نمیده ها فقط دسته کنترل راه می افته

به هر حال مجبور شدم 125 بدم یه ضبط موج نیکان از رو 206 برام باز کنن از تهران بفرستن و نصب کردم:2:

Vallio
23-12-2010, 19:32
آره سادست
من هم انداختم
یعنی اون زمان بلد نبودم بردم برام انداختن با پایونیر
ولی مانیتوره جواب نمیده ها فقط دسته کنترل راه می افته

به هر حال مجبور شدم 125 بدم یه ضبط موج نیکان از رو 206 برام باز کنن از تهران بفرستن و نصب کردم:2:

چطور 125 بیزبون رو دادی اینو خریدی ؟!
ولی رفیقم سونی انداخت مانیتورم جواب داد هاااااااااااااااا !
ولی اگه میخای مطمئن شی یه سر به پروفایل حمید بزن !

noisymind
24-12-2010, 12:09

Pioneer MVH-8250BT
Pioneer DEH-4250SD
Pioneer DEH-7250SD
Pioneer DEH-5250SD
Pioneer DEH-2250UB
Pioneer DEH-3250UB
Pioneer DEH-P4150UB
Pioneer DVH-P4150UB
Pioneer DEH-P7150UB
Pioneer DEH-P6000UB
Pioneer DEH-P7000UB
Pioneer DEH-50UB
DEH-4150SD

به ترتیب جدید ترین ها !

شما مطمئنی؟ رو همون LCD Type A ؟ چون من الان 7150 دارم با اینترفیس فارکو که فقط دسته ریموت کار میکنه. یعنی من فقط باید یک اینترفیس دیگه بگیرم؟ چون پارسال که منو بچه های TT خودمون رو کشتیم چیزی پیدا نشد!

ashkan1360
24-12-2010, 12:13
شما مطمئنی؟ رو همون LCD Type A ؟ چون من الان 7150 دارم با اینترفیس فارکو که فقط دستمه ریموت کار میکنه. یعنی من فقط باید یک اینترفیس دیگه بگیرم؟ چون پارسال که منو بچه های TT خودمون رو کشتیم چیزی پیدا نشد!

تجربه عملی من هم که همین رو میگه
یا حداقل در سطح شیراز اینطوریه
تهرون رو نمیدونم

Vallio
24-12-2010, 13:24
شما مطمئنی؟ رو همون LCD Type A ؟ چون من الان 7150 دارم با اینترفیس فارکو که فقط دسته ریموت کار میکنه. یعنی من فقط باید یک اینترفیس دیگه بگیرم؟ چون پارسال که منو بچه های TT خودمون رو کشتیم چیزی پیدا نشد!

شما یه بار امتحان کن ، اون اینتر فیس رو در بیار + پخش ، ببین فیش دیگه ای نیست ؟ که بره به سمت مانیتور ، یه بار بزن به اون ببین جواب میده ! اگه داد باید یه اینتر فیس دیگه گرفت !

تجربه عملی من هم که همین رو میگه
یا حداقل در سطح شیراز اینطوریه
تهرون رو نمیدونم

در مورد مانیتور مطمئن نیستم ولی یکی از بچه ها سونی انداخته بود مانیتورم نشون میداد ، ولی وقتی که مینویسه اینترفیس خوب باید مانیتورم باشه دیگه !

noisymind
24-12-2010, 14:25
ممنون مرسی
عکس از معمولیم داری؟
اما دوگانه بود

والا عکس از معمولی که دیگه اگه بگردی تو نت زیاد هست. تو سایت ایرانخودرو هم هست. کنسول وسط همرنگ داشبورد هست و تودوزی هم پارچه ای ( یا آبی یا خاکستری )
برا بعضی از 206 ( به طور شانسی!) از این پخش های فلش خور هست که البته کیفیتش در حد معمولی هست و تنظیمات زیادی هم نداره.

kish_770
29-12-2010, 20:00
سلام ، چند روزه که همین مشکل برای من پیش اومده ، شاید مال همین باشه ، مواظب باش که روغن هیدرولیک کم نکنه ، مال من اگه داییم به دادم نمیرسید تا حالا سوخته بود ، دو سه تا مکانیک گفتن که شلنگ هیدرولیک پاره شده باید بری پرسش کنی یا عوضش کنی ، یکی میگه شلنگش 40 هه یکی میگه 80 تومنه ، من که فعلا" وقتشو ندارم ، فکر نکنم ضرری داشته باشه چند قطره ولی همیشه چک میکنم !

اگه بردی جایی گفتن که مال هیدرولیکه دقیق بپرس که چشه و کجا بردیش ( همون پیش کی :دی ) و به من هم بگو اگه درستش کردی ، حتما" دوست عزیز ، یادت نره !

سلام
بالاخره بعد از اینکه مشکل( نشتی) همچنان ادامه داشت و رفع نشده بود ماشین رو بردم نمایندگی مرکزی شماره 5 که اونا با دستگاه نشت یاب سیستم خنک کننده موتر رو چک کردن ومتوجه نشتی از سه راهی آب پشت موتور شدن و پس از تعویض خدا رو شکر مشکل رفع شد. اجرت و تعویض قطعه باهم شد 24 هزار تومن.

Watson
31-12-2010, 10:24
یک توصیه دوستانه ! بنزین سوپر به هیچ وجه نزنید.

من تقریبا 1 ماهی بود که ماشینم ( 206 type 2) مشکل روشن شدن تو هوای سرد رو داشت یعنی وقتی استارت میزدمبلافاصله خاموش میشد و باید 5 تا بعضی وقت ها بیشتر استارت میردم تا ماشین روشن بشه بعد که گرم میشد مشکلش حل میشد. ماشین رو بردم نمایندگی ایران فرغون ! اونها هم که میخوان قطعات یدکیشونو بندازن به مردم بهم گفتم شمع و کلی چیز دیگه عوض کنم منم عوض کردم ولی بازم نشد. حتی میخواستن دریچه گاز برقی (که قیمتش بالای 350 هزار تومن هست) عوض کنم اما به پیشنهاد یکی از دوستان در یک فروم رفتم و بنزین معمولی زدم در کمال ناباوری فرداش دیدم ماشیم به راحتی روشن شد:18:
پس نتیجه میگیرم بنزین سوپر نزنین چون تازگیا کیفیتش واقعا پایین اومد:41:. و مشکلاتی مثل من براتون پیش میاد.
موفق باشید...:11:

mm00
31-12-2010, 12:49
یک توصیه دوستانه ! بنزین سوپر به هیچ وجه نزنید.

من تقریبا 1 ماهی بود که ماشینم ( 206 type 2) مشکل روشن شدن تو هوای سرد رو داشت یعنی وقتی استارت میزدمبلافاصله خاموش میشد و باید 5 تا بعضی وقت ها بیشتر استارت میردم تا ماشین روشن بشه بعد که گرم میشد مشکلش حل میشد. ماشین رو بردم نمایندگی ایران فرغون ! اونها هم که میخوان قطعات یدکیشونو بندازن به مردم بهم گفتم شمع و کلی چیز دیگه عوض کنم منم عوض کردم ولی بازم نشد. حتی میخواستن دریچه گاز برقی (که قیمتش بالای 350 هزار تومن هست) عوض کنم اما به پیشنهاد یکی از دوستان در یک فروم رفتم و بنزین معمولی زدم در کمال ناباوری فرداش دیدم ماشیم به راحتی روشن شد:18:
پس نتیجه میگیرم بنزین سوپر نزنین چون تازگیا کیفیتش واقعا پایین اومد:41:. و مشکلاتی مثل من براتون پیش میاد.
موفق باشید...:11:

همین حرفو من چند صفحه قبل زدم همه ریختن سرم که نه بنزین سوپر ایران اکتانش 90 هستو فلانو عالیه .....
البته بعضی جایگاه ها بنزین سوپر خوبی دارن ولی اکثرا مشکل دارن ...
بهترین کار اینه بنزین معمولی + اکتان بوستر مصرف کنی...

noisymind
31-12-2010, 14:58
اتفاقا در فروم TT برای 206 هایی که صبح مشکل لرزش موقع استارت اولیه دارن توصیه شده که حتما سوپر بزنن! دیگه بنزین سوپر هر چقدر هم که آشغال باشه از این بنزین تولید داخل که حتی برخی اسم علمیش رو چیزی غیر از بنزین هم عنوان کرده بودن بهتره! ضمن اینکه سرطانزا هم شاید نباشه مثل بنزین معمولی!

Watson
31-12-2010, 18:47
اتفاقا در فروم TT برای 206 هایی که صبح مشکل لرزش موقع استارت اولیه دارن توصیه شده که حتما سوپر بزنن! دیگه بنزین سوپر هر چقدر هم که آشغال باشه از این بنزین تولید داخل که حتی برخی اسم علمیش رو چیزی غیر از بنزین هم عنوان کرده بودن بهتره! ضمن اینکه سرطانزا هم شاید نباشه مثل بنزین معمولی!

این رو منم قبول دارم که اکتانش بالاس و برای ماشین بهتره ولی اگه واقعا بنزین سوپر باشه نه این اشغالی که من زدم.
در ضمن بنزین سوپر تولید داخل است.

hamed malekpour
31-12-2010, 20:54
این رو منم قبول دارم که اکتانش بالاس و برای ماشین بهتره ولی اگه واقعا بنزین سوپر باشه نه این اشغالی که من زدم.
در ضمن بنزین سوپر تولید داخل است.
تا جایی که می دونم بنزین سوپر را باید از خارج وارد کنند نه خودشون به نظرم تحریم ها جدی شده.

noisymind
31-12-2010, 23:37
والا قبل از تحریمها و بحث تولید بنزین در داخل , در یک مصاحبه که در روزنامه خراسان از قول یکی از مقامات شرکت نفت چاپ شده بود , ایشون گفته بودن که چون بنزین تولید داخل اکتان پایینی داره با بنزین خارجی وارداتی ترکیب میشه و بعد به دست مصرف کننده میرسه. دیگه بنزین سوپر رو که اصلا فکر نکنم بتونن تولید کنند و برای همین بود که در یک بازه زمانی اگه یادتون باشه یارانه بنزین سوپر رو برداشتند و 570 شده بود قیمتش که بعد دوباره اصلاحش کردند!
به هر حال موتور TU5 به بنزین و اکتان پایین خیلی حساس هست و الان که به فصل سرما نزدیک میشیم ممکنه این بنزین آشغال برای موتور تو استارتهای صبحگاهی مشکل ایجاد کنه. ( لرزش معروف صبحگاهی 206 ها )

dreams4gotten
01-01-2011, 08:43
سلام به دوستان

من میخوام یه 206 sd گازسوز (v2) بگیرم. کسی از دوستان میدونه مصرف واقعی خودرو در حالت ترکیبی چنده( لطفأ اعداد سایت ایران خودرو رو نگین )
در کل کسی از کیفیت اون اطلاعاتی داره؟
میگن چون سنگین تر شده شتابش افت پیدا کرده. این قضیه صحت داره؟

isbn
01-01-2011, 18:51
یه سوال الان TYPE 5 تولید میشه دیگه؟
ایران خودرو قیمت زده 15800

Grand
05-01-2011, 22:11
کسی میدونه مصرف سوخت 206 صندوقدار اتوماتیک درون شهر چقده؟!

heinrich_himmler
05-01-2011, 22:40
SD معمولی سیکل ترکیبی 7 تا 7.5، SD دوگانه 7.5 تا 8 و اتومات هم حدود 8. مصرف در شهر با ترافیک برای اتومات تک سوز بالای 8.3

total_overdose
05-01-2011, 22:45
سلام
دوست عزیز شما تو واقعیت با بنزین ایران خوشبینانه ترین حالت رویه 10 حساب کن داخل شهر رو.
اس دی دنده ای 8 تا 8.5 هست با رانندگی معمولی!

shahab_f
05-01-2011, 22:51
راست میگه منم در عمل طرفای 10 میدونم که البته معنیش این نیست که پر مصرفه !

Grand
05-01-2011, 22:55
من هم همین فکر رو میکنم (صدی 10)
بابام هفته پیش 35 تا زده تو باک ماشین رفته ماموریت حالا برگشه شاکی شده چیکار کردین این 35 لیترو؟!
میگه با این 35 تا 700 کیلومتر میشد رفت!!!:18:
حالا میخوام ببینم راست میگه؟!
آخه هر جور حساب میکنم نصف این قدر هم باهاش نرفتم :41:

shahab_f
05-01-2011, 23:46
اگه قرار باشه با 35 لیتر 700 کیلومتر بره ، باید صدی 5 لیتر بسوزونه که اینطور نیست . اگه صدی 10 تا بگیریم با 35 لیتر همون 350 میشه که شما حدس زدی . به چیز های دیگه هم بستگی داره مثل عادت رانندگی که دور موتور رو بالا نگه داری یا خیر ، و مثلا فیلـتر هوا وقتی کثیف باشه 1 تا 1.5 لیتر (حداکثر) روی مصرف اضافه میکنه !

Grand
06-01-2011, 00:16
اتفاقاً طوری رانندگی میکردم که کمترین مصرف سوخت رو داشته باشم...
اما 350 تا هم زیاده به خدا...

Mehrdad092000
06-01-2011, 04:46
دوستان این حرف های توی کاغذ ابران خورو درسته مربوط به مصرف یا تو عمل چیزه دیگس؟

camran_535
06-01-2011, 08:19
قابل توجه دوستان بخصوص صاحبان 206 سفارشی TU3A هرگز از بنزین سوپر استفاده نکنید ، منو که بیچاره کرد.

---------- Post added at 09:19 AM ---------- Previous post was at 09:16 AM ----------

مشکلات ناشی از بنزین سوپر:
1- بد روشنی کردن خودرو هنگام سرد بودن موتور - خاموش شدن متوالی و پایین آمدن دور موتور
2- ریپ زدن هنگام حرکت و خاموش کردن
3- افت شدید سرعت خودرو و افزایش صدای موتور (کاهش سرعت تا 145KM

isbn
06-01-2011, 12:22
قابل توجه دوستان بخصوص صاحبان 206 سفارشی TU3A هرگز از بنزین سوپر استفاده نکنید ، منو که بیچاره کرد.

---------- Post added at 09:19 AM ---------- Previous post was at 09:16 AM ----------

مشکلات ناشی از بنزین سوپر:
1- بد روشنی کردن خودرو هنگام سرد بودن موتور - خاموش شدن متوالی و پایین آمدن دور موتور
2- ریپ زدن هنگام حرکت و خاموش کردن
3- افت شدید سرعت خودرو و افزایش صدای موتور (کاهش سرعت تا 145KM

اگه بنزین سوپر این طوری هست پس معمولی چیه دیگه؟:31:
استارت نزده منفجر میشه.

Grand
06-01-2011, 13:45
خوب برا منم مهم در عمله، می خوام ببینم کسی دقیقاً میدونه چقدر در شهر مصرفش هست؟

Переклад не
06-01-2011, 16:42
بچه ها درب راننده یه هفته پیش یه وانت عوضی عقب عقب اوورد کوبد و خیلی جزئی تورفتگی و یکم تو رفتگی جزئی که شبیه خط انداختگی شد بردم نمایندگی با هزار مکافات اوورد یه لوله ای درست کرد و برد داخل درب و کوبید و تورفتگی تا حدودی درست شده اما معلومه اون تورفتگی عمیق که شبیه خط هستش.حالا میششه اونو به طور کامل درستش کرد؟رنگشم خاکستریه
راستی تاستیکای سیلو رو انداختم اصلا با 206 جور نمیشه بهش نمیاد اون کسی که گفتش میشه خودش امتحان نکرده بود
مرسی

---------- Post added at 04:42 PM ---------- Previous post was at 04:41 PM ----------

آقا قضیه ی این بنزین سوپر چیه؟
میخواستم بزنم
نزنم؟

Watson
06-01-2011, 19:12
بچه ها درب راننده یه هفته پیش یه وانت عوضی عقب عقب اوورد کوبد و خیلی جزئی تورفتگی و یکم تو رفتگی جزئی که شبیه خط انداختگی شد بردم نمایندگی با هزار مکافات اوورد یه لوله ای درست کرد و برد داخل درب و کوبید و تورفتگی تا حدودی درست شده اما معلومه اون تورفتگی عمیق که شبیه خط هستش.حالا میششه اونو به طور کامل درستش کرد؟رنگشم خاکستریه
راستی تاستیکای سیلو رو انداختم اصلا با 206 جور نمیشه بهش نمیاد اون کسی که گفتش میشه خودش امتحان نکرده بود
مرسی

---------- Post added at 04:42 PM ---------- Previous post was at 04:41 PM ----------

آقا قضیه ی این بنزین سوپر چیه؟
میخواستم بزنم
نزنم؟

اگه دنبال دردسر نمیگردی فعلا سوپر نزن.:13: 

mohamad skystar
07-01-2011, 23:53
سلام به دوستان

من میخوام یه 206 sd گازسوز (v2) بگیرم. کسی از دوستان میدونه مصرف واقعی خودرو در حالت ترکیبی چنده( لطفأ اعداد سایت ایران خودرو رو نگین )
در کل کسی از کیفیت اون اطلاعاتی داره؟
میگن چون سنگین تر شده شتابش افت پیدا کرده. این قضیه صحت داره؟

دوست گرامی شما بهتره 206 رو دوگانه سوز نخرید.
استاندارد موتورهای 206 بنزینه.
متاسفانه خودروسازان فقط تو فکره CNG کردن خودروهاشونن تا بقیه موارد.

hoomi_gta
08-01-2011, 08:55
دوستان یک سوال وقتی ماشین خیلی سرده مثلا اول صبحا بلافاصله استارت بزنیم و حرکت کنیم برای ماشین ضرر داره؟ اگه داره چه ضرری داره و چه مدت باید بذاریم روشن بمونه قبل از حرکت؟