PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

s-b
19-02-2010, 00:51
راستش، فکر نکنم کسی منکر این باشه که واسه یه جوون که میخواد گاز بده، هیچی مثل یه دنده ی دستی نمیمونه!

البته تو ایران خیلی ها میان تیپ 6 رو اسپرت میکنن! که اونم چون مال تهران هستن و ترافیک میره رو اعصابشون!

حالا بگیم تیم 5-6 کاملا مثل هم هیچ کدوم فرقی از نظر لش بودن با اون یکی نداره، حداقل فرقشون اینه که تیپ 6 بخاطر گیرباکسش، وزنش از تیپ 5 بیشتره! پس شتابش هم یه مقدار کمتره، اما یه حسنی که داره، سرعت تعویض دندش بالا هست و همیشه یکسان.

اما تیپ 5 رو ممکنه یکی مثلا 10 ثانیه شتاب بگیره، یکی 11 ثانیه که بخاطر سرعت تعویض دنده هست.

راستی، سام، ماشین من هم 110،000 تا کار کرده:31: البته مال تو 85 هست و مال من آخر 83:18:
اره روم به دیوار زیاد کار کرده ادم روش نمیشه بگه ولی من به ماشین میرسم تا حالا یبار بانه مجبور شدم بنزین معمولی بزنم و یبار هم سوریه که کیفیتش پایین بود بقیه بنزین سوپر بوده و روغن هم کمتر از 7000 نریختم توش و هر 10 هزار عوض شده و بقیه قطعات مصرفی هم رویه استانداردش عوض شده برای همین ماشین روپاست

poria_mc
19-02-2010, 01:22
همین که بنزین سوپر ریختی توش یعنی فاتحه!:31: با این بنزین وضع بنزین سوپر ایران!
ماشین ما هم مدل 81 فرانسویه و 150 تا کارکرده! همه چیش عالیه! فقط امشب وقتی فرمون رو میچرخوندی یه صدای بدی میومد که احتمالا از جلوبندیه!

s-b
19-02-2010, 09:48
ماشین ما هم مدل 81 فرانسویه و 150 تا کارکرده! همه چیش عالیه! فقط امشب وقتی فرمون رو میچرخوندی یه صدای بدی میومد که احتمالا از جلوبندیه!
نه بنزین سوپر بهتر از معمولی هست بنزین معمولی ایران اصلا بنزین نیست
من با سوپر حدود 0.5 تا 1 لیتر در 100 کیلومتر مصرفم کم میشه و صدای موتور هم کمتر میشه
درمورد صدا هم یه هواگیری بکن شاید هوا گرفته ماشینو روشن کن درب مخزن هیدرو لیک فرمان را باز کن و بشین پشت ماشین و چند بار فرمون را کامل به طرفین بچرخون اگه بازم صداد داد و مشکل حل نشد ببرش پیش دکتر

D r i v e r
19-02-2010, 11:41
پوریا تهران رو نمیدونم ولی توی شهر ما خیلی فرق بین بنزین سوپر و بنزین معمولی هست
حداقل 10% روی عملکرد ماشین تاثیر مثبت میذاره
بنزین معمولی همش آشغاله!
در مورد اون صدا هم خودت استادی ولی اگه با کوچکترین حرکت دادن فرمان و یا فشار آوردن به فرمان(منظورم نگه داشتنشه طوری که پمپ هیدرولیک کار کنه) احتمال خیلی زیاد از همون پمپشه
اگه از پمپش بود خوش به حالت که تازه به صدا افتادن افتاده
چون من محصولات جدید ایرانخودرو رو مخصوصا خانواده 405 رو تازگیا که سوار میشم همشون صدای پمپ هیدرولیکشون میاد :13:

poria_mc
19-02-2010, 12:36
نه بنزین سوپر بهتر از معمولی هست بنزین معمولی ایران اصلا بنزین نیست
من با سوپر حدود 0.5 تا 1 لیتر در 100 کیلومتر مصرفم کم میشه و صدای موتور هم کمتر میشه
درمورد صدا هم یه هواگیری بکن شاید هوا گرفته ماشینو روشن کن درب مخزن هیدرو لیک فرمان را باز کن و بشین پشت ماشین و چند بار فرمون را کامل به طرفین بچرخون اگه بازم صداد داد و مشکل حل نشد ببرش پیش دکتر

پوریا تهران رو نمیدونم ولی توی شهر ما خیلی فرق بین بنزین سوپر و بنزین معمولی هست
حداقل 10% روی عملکرد ماشین تاثیر مثبت میذاره
بنزین معمولی همش آشغاله!
در مورد اون صدا هم خودت استادی ولی اگه با کوچکترین حرکت دادن فرمان و یا فشار آوردن به فرمان(منظورم نگه داشتنشه طوری که پمپ هیدرولیک کار کنه) احتمال خیلی زیاد از همون پمپشه
اگه از پمپش بود خوش به حالت که تازه به صدا افتادن افتاده
چون من محصولات جدید ایرانخودرو رو مخصوصا خانواده 405 رو تازگیا که سوار میشم همشون صدای پمپ هیدرولیکشون میاد
تهران فقط یه جاست که حتی بنزین معمولیش هم کیفیت خوبی داره!(پمپ بنزین اقدسیه!) ولی کلا بقیه جاها سوپر مضخرف دست ملت میدن! بهتر اینه که معمولی+اکتان پلاس مارک خوب مثل ورث استفاده بشه!
راجع به اون صدا هم باید اضافه کنم وقتی ماشین سرده صدا نمیده ولی وقتی گرم میشه و فرمون از یه دوری بیشتر میچرخه صداش درمیاد! فردا میبرمش دامپزشک!:31:

mm00
19-02-2010, 13:14
پوریا جان اگر اون صدای تقه لرزشم داره ممکنه از هیدرولیک باشه
در مورد بنزین من خودم کلی مشکل با این بنزینه معمولی داشتم
بنزین استاندارده جهانی اکتانش 92 هست
معمولی ایران اکتانش 82 هست
سو.پر ایران 87 هست
به نظر من 206 یک باک در میان نیاز به سو.پر داره
من خودم برای رفع مشکلم اکتان بوستر ریختم profi

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
5 واحد اکتان رو بالا میبره + شستشوی مسیر بنزین و انژکتور ها ..یعنی سو.پر + اکتان بوستر= بنزین معمولی جهانی
هر 10 هزار دیگه میریزم از این محلول ها ...کارشم فقط بالا بردن اکتان بنزینه
قیلتر بنزینم خیلی مهمه که مارکه K.S المانی یا purflux اصلی به قیمت 6 تومان باید سره موقع عوض بشه

poria_mc
19-02-2010, 13:24
پوریا جان اگر اون صدای تقه لرزشم داره ممکنه از هیدرولیک باشه
لرزش نداره اما فرمون به طرز قابل احساسی سفت شده و نرمیش رو از دست داده! ضمن اینکه صدا کاملا مشخصه که از تو کاپوت میاد نه از جعبه فرمون!
اکتان بوستر هم من پروفی رو دیده بودم اما کسی رو ندیده بودم که تست کنه! اما ورث پیشنهادی آسان موتور واسه ماشیناشه!

mm00
19-02-2010, 13:29
لرزش نداره اما فرمون به طرز قابل احساسی سفت شده و نرمیش رو از دست داده! ضمن اینکه صدا کاملا مشخصه که از تو کاپوت میاد نه از جعبه فرمون!
اکتان بوستر هم من پروفی رو دیده بودم اما کسی رو ندیده بودم که تست کنه! اما ورث پیشنهادی آسان موتور واسه ماشیناشه!

من که profi رو از جای معتبر خریدم و خوده ایران تحت لیسانس المان پر میکنه
مهم ترین کارش همون 5 واحد اکتانه که ماشین بدبخت بنزین واقعی رو تجربه کنه ! نه گل و لای
دفعه بعد ورث رو هم تست میکنم

poria_mc
19-02-2010, 13:48
من که profi رو از جای معتبر خریدم و خوده ایران تحت لیسانس المان پر میکنه
مهم ترین کارش همون 5 واحد اکتانه که ماشین بدبخت بنزین واقعی رو تجربه کنه ! نه گل و لای
دفعه بعد ورث رو هم تست میکنم
کلا تو بحث روغن و این جور مواد ایران پا به پای تولید کننده های اصلی داره تولید میکنه! از نظر کیفیت هم تفاوت آنچنانی نداره!
با این وضعیت بهترین کار ممکن تعویض تند تند فیلتر بنزینه! من ماشین خودم رو که برده بودم واسه تعویض روغن و ... وقتی فیلتر بنزین رو نشونم دادن جیگر آدم کباب میشد!:31:

MehranVB
19-02-2010, 14:31
206 SD V8 آیا Sunroof داره؟ شیشه دودی چطور؟ اگه نداره میشه سفارش داد؟ مجوز نیاز نداره؟
کلاً ایران خودرو چه آپشنایی داره که میشه سفارش داد؟؟

poria_mc
19-02-2010, 15:12
206 SD V8 آیا Sunroof داره؟ شیشه دودی چطور؟ اگه نداره میشه سفارش داد؟ مجوز نیاز نداره؟
کلاً ایران خودرو چه آپشنایی داره که میشه سفارش داد؟؟
هیچکدوم از مدلهای ایران خودرو سانروف ندارن! میتونی تو آپکو سانروف رو نصب کنی مجوزش هم هست اما به دردسراش نمیارزه!
شیشه دودی هم تا یه درصدی دودی میکنن! خودتون باید اینکار رو بکنید! درصدش هم به سلیقه تون بستگی داره اما گیر دادن پلیس رو هم نباید فراموش کرد!
آپشنهایی که میشه سفارش داد هم تو سایت آپکو نوشته!

MehranVB
19-02-2010, 15:39
هیچکدوم از مدلهای ایران خودرو سانروف ندارن! میتونی تو آپکو سانروف رو نصب کنی مجوزش هم هست اما به دردسراش نمیارزه!
شیشه دودی هم تا یه درصدی دودی میکنن! خودتون باید اینکار رو بکنید! درصدش هم به سلیقه تون بستگی داره اما گیر دادن پلیس رو هم نباید فراموش کرد!
آپشنهایی که میشه سفارش داد هم تو سایت آپکو نوشته!

پس یعنی ایران خودرو هیچی سفارشی نمیزنه؟ آخه من یه مدل 206 تیپ 5 مال چند سال پیش دیده بودم که مال ایران خودرو بود و سان روف داشت؟!

poria_mc
19-02-2010, 16:05
پس یعنی ایران خودرو هیچی سفارشی نمیزنه؟ آخه من یه مدل 206 تیپ 5 مال چند سال پیش دیده بودم که مال ایران خودرو بود و سان روف داشت؟!
خود طرف بسته! ممکنه ببره تو خیابون سورنا مارک متفرقه بسته باشه! الان آپکو خودش با مجوز براتون اینکار رو میکنه که مشکل معاینه هم نداشته باشه! ولی عملا یه جور گول زدن مشتریه! ماشینی که سانروف نداره یعنی سقفش برای این کار ایمن سازی نشده! واسه همینه که معاینه نمیدن! حالا آپکو میاد سانروف رو به اسم فابریک میبنده و پولش رو هم یه درصدی به معاینه فنی میده واسه گیر ندادن! کاری هم ندارن که اگه خدایی نکرده تو تصادف ماشینتون رو سقف بیاد پایین چه بلایی ممکنه سرتون بیاد!

MehranVB
19-02-2010, 16:36
خود طرف بسته! ممکنه ببره تو خیابون سورنا مارک متفرقه بسته باشه! الان آپکو خودش با مجوز براتون اینکار رو میکنه که مشکل معاینه هم نداشته باشه! ولی عملا یه جور گول زدن مشتریه! ماشینی که سانروف نداره یعنی سقفش برای این کار ایمن سازی نشده! واسه همینه که معاینه نمیدن! حالا آپکو میاد سانروف رو به اسم فابریک میبنده و پولش رو هم یه درصدی به معاینه فنی میده واسه گیر ندادن! کاری هم ندارن که اگه خدایی نکرده تو تصادف ماشینتون رو سقف بیاد پایین چه بلایی ممکنه سرتون بیاد!
این کار موقع فروش باعث گرون شدن ماشین میشه یا قیمتش رو بخاطر اینکه توی خودرو تغییر ایجاد شده پائین میاره؟
کلاً سان روف چه قدر خرج برمیداره؟؟

s-b
19-02-2010, 20:13
گفتید سانروف دست رو دلم گزاشتید من برای گرفتم معاینه فنی به معنای واقعی کلمه .....شدم
اخرشم 100 تومن پیاده شدم و به 10 نفر رو انداختم تا تونستم معاینه فنی بگیرم

poria_mc
19-02-2010, 22:05
این کار موقع فروش باعث گرون شدن ماشین میشه یا قیمتش رو بخاطر اینکه توی خودرو تغییر ایجاد شده پائین میاره؟
کلاً سان روف چه قدر خرج برمیداره؟؟
بستگی به خریدارش داره! اگه من باشم میزنم تو سر قیمت ماشین اما ممکنه یکی آپشن حسابش کنه!
بستگی به نوع جنسش داره! از 200 تومن که دستیه و ساخت چینه شروع میشه تا 700-800 که برقی و ایتالیاییه!

گفتید سانروف دست رو دلم گزاشتید من برای گرفتم معاینه فنی به معنای واقعی کلمه .....شدم
اخرشم 100 تومن پیاده شدم و به 10 نفر رو انداختم تا تونستم معاینه فنی بگیرم
این یه مساله اس! مساله دیگه این که اگه خوب کار نشده باشه با اولین نم بارون ماشینتون میشه جکوزی!:31:

s-b
19-02-2010, 22:31
بستگی به خریدارش داره! اگه من باشم میزنم تو سر قیمت ماشین اما ممکنه یکی آپشن حسابش کنه!
بستگی به نوع جنسش داره! از 200 تومن که دستیه و ساخت چینه شروع میشه تا 700-800 که برقی و ایتالیاییه!

این یه مساله اس! مساله دیگه این که اگه خوب کار نشده باشه با اولین نم بارون ماشینتون میشه جکوزی!:31:
از همه مهمتر اگه خوب کار نشه باد میپیچه و همیشه صدای باد میده که میره رو اعصاب
ولی کلا من سانروف را خیلی دوست دارم من به سیستم پاور ویندوز وصلش کردم و غیر از زمستون هر وقت سوار ماشین میشم بازش میکنم و موقع پیاده شدن از ماشین هم پاور ویندوز زحمت بستنش را میکشه دوستم هم سانروف بست روی 206 تیپ 3 موقع فروش مکافاتی شده بود همه میگفتند چرا سقفو سوراخ کردی و... اخرش هم با بد بختی فروختش

D r i v e r
20-02-2010, 06:54
گفتنی ها رو دوستان گفتن
من لیستشون میکنم دردسر های سانروف رو :دی
با اینکه علاقه ی فوق العاده زیادی به سانروف داریم ولی بعضی چیز ها باعث میشه طرفش نرم
یک همین موقع فروش رفتن ماشین که خیلی راحت توی سرش میزنن
مگه اینکه بلانسبت یه جورایی گاگول گیر بیاریم
نه تنها احتمال نم دادنش هست بلکه اگه نصاب هم درست و حسابی نباشه احتمال موج برداشتن سقف و ضد حال خورد از اون نظر هم وجود داره!
آپکو این کار رو انجام میده ولی تقریبا با 2 برابر قیمت!
البته دیگه برای معاینه فنی مشکلی نخواهید داشت

jamal1354
20-02-2010, 23:40
سلام میخاستم بدونم چطور مشه مقدار مصرف سوخت لحظه ای یا ... روی صفحه نمایشگر مشاهده کرد تو فروم یه جا دیدم ولی دوباره نتونستم پیداش کنم ممنون میشم از راهنماییتون

kasra_khan2003
21-02-2010, 22:24
سلام میخاستم بدونم چطور مشه مقدار مصرف سوخت لحظه ای یا ... روی صفحه نمایشگر مشاهده کرد تو فروم یه جا دیدم ولی دوباره نتونستم پیداش کنم ممنون میشم از راهنماییتون

باید LCD Type B بذارید، اما فکر کنم ECU ماشین رو هم باید آپدیت کنی:27:

Badform
22-02-2010, 01:21
خیر .فقط تعویض ال سی دی کافیست.

آرنولد بابام زینگر
22-02-2010, 12:43
ماشینه من 206 سفیده
یکی روانی اومده بود یه نیم متری روش خط عمیق انداخته و رفته
بردمش ایرانخودرو گفت رنگ کوره ای داریم طوری رنگ میکنم که بشه مثه اولش چون ماشینت هم نووه طوری رنگ میزنیم که موقع فروش هم کسی نفهمه

آیا راس گفته ؟
رنگ کوره ای یعنی چی ؟؟

jamal1354
22-02-2010, 16:56
ممنون kasra_khan2003 منv8 را جدیدا گرفتم میخاستم بپرسم باز اینایی که گفتی لازمه و ایا تو نمایندگی انجام میدن

mm00
23-02-2010, 00:02
ممنون kasra_khan2003 منv8 را جدیدا گرفتم میخاستم بپرسم باز اینایی که گفتی لازمه و ایا تو نمایندگی انجام میدن

LCD TYPE B اپشنه ...اپشنم یعنی اختیاری
قیمت اپکو بالا هست میتونی تو بازار تا 180 پیدا کنی ... ولی امکانات خوبی داره که مهم ترنیش نشانگر لحظه به لحظه سوخته ...

s-b
23-02-2010, 13:35
گیر دادی به این آپدیت ها اپدیت فقط مال tu3a هست و اصلا ربطی به آپشن ها نداره و مال مشکلی که در tu3a بود هست
یه اپدیت دیگه هم هست مال bsi هست که اونم به دیسیپلی ربطی نداره و برای فعال کردن بعضی قابلیت های ماشین هست مثلا من وقتی ماشینو خریدم میشد بدونه روشن کردن چراغ های ماشین مه شکن را روشن کرد ولی وقتی اپدیت کردم بی اس ای را دیگه نمیشه این کارو کرد و حتما باید ماشین چراغهاش روشن باشه تا بشه مه شکن هم روشن کرد و....

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 01:31 PM ----------

ماشینه من 206 سفیده
بردمش ایرانخودرو گفت رنگ کوره ای داریم طوری رنگ میکنم که بشه مثه اولش چون ماشینت هم نووه طوری رنگ میزنیم که موقع فروش هم کسی نفهمه

آیا راس گفته ؟
رنگ کوره ای یعنی چی ؟؟
خوب دیگه بعضی ها عقده ای هستند
در مورد کوره ای هم ماشینو میبرند داخل اتاقی که غبار و گرد و خاک نداره و دماش هم بالاست به این میگن کوره ای

kasra_khan2003
24-02-2010, 13:50
گیر دادی به این آپدیت ها اپدیت فقط مال tu3a هست و اصلا ربطی به آپشن ها نداره و مال مشکلی که در tu3a بود هست
یه اپدیت دیگه هم هست مال bsi هست که اونم به دیسیپلی ربطی نداره و برای فعال کردن بعضی قابلیت های ماشین هست مثلا من وقتی ماشینو خریدم میشد بدونه روشن کردن چراغ های ماشین مه شکن را روشن کرد ولی وقتی اپدیت کردم بی اس ای را دیگه نمیشه این کارو کرد و حتما باید ماشین چراغهاش روشن باشه تا بشه مه شکن هم روشن کرد و....

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 01:31 PM ----------

خوب دیگه بعضی ها عقده ای هستند
در مورد کوره ای هم ماشینو میبرند داخل اتاقی که غبار و گرد و خاک نداره و دماش هم بالاست به این میگن کوره ای

داشتیم؟:دی حالا دیگه منو ضایع میکنی؟ وقتی تو برنابئو سوراختون کردیم، میفهمی:27: یادته اون سری به رفیق ما فحش دادی، گفتی خوک؟:31::31:

راستی، اون bsi الان آپدیت کردی، دیگه نمیشه بدون روشن کردن نور پایین ، مه شکن رو روشن کنی؟:19: خوب این کجاش قابلیت ماشین هست؟!:13:

ماشینه من 206 سفیده

آیا راس گفته ؟
رنگ کوره ای یعنی چی ؟؟

این چیزیه؟!!!:18: ماشین من رو دور تا دور خط انداختن! رو کاپوت هم حتی خط انداختن!

دو طرف رو درست کردم، اما رو کاپوت رو دیگه حوصله نداشتم.

بعضی ها ....

s-b
24-02-2010, 17:02
داشتیم؟:دی حالا دیگه منو ضایع میکنی؟ وقتی تو برنابئو سوراختون کردیم، میفهمی:27: یادته اون سری به رفیق ما فحش دادی، گفتی خوک؟:31::31:

راستی، اون bsi الان آپدیت کردی، دیگه نمیشه بدون روشن کردن نور پایین ، مه شکن رو روشن کنی؟:19: خوب این کجاش قابلیت ماشین هست؟!:13:

این چیزیه؟!!!:18: ماشین من رو دور تا دور خط انداختن! رو کاپوت هم حتی خط انداختن!

دو طرف رو درست کردم، اما رو کاپوت رو دیگه حوصله نداشتم.

بعضی ها ....
نه ضایعت نکردم پس فردا بر میداری ماشینتو میبری نمایندگی میگی این اپدیت کن بعد تا یک کیلومتری مردم بهت میخندند :دی
حالا میبینیم کی سوراخه 6 تا را یادته :دی
اون دوستت هم میخواست چپ و راست میومد تو تاپیک ما موج منفی پخش میکرد اگه دم دستم بود .....
در مورد bsi چرا قابلیت هست این کارو کردند تا در مصرف برق صرفجویی بشه و اصلاح الگوی مصرف رعایت بشه
دلتون بسوزه ماشین من حتی یه خش هم نداره اخه تو محله ما کسی طرف 206 نمیاد کمترین ماشین مزدا 3 هست بابام اصفهونیه برام هیوندای کوپه نمیخره یکی از دوستام که همسایه دیوار به دیوارمون هست ائودی تی تی داره و من باید سوار این لگن بشم ای خدا پس فردا رفتم اقدام علیه امنیت ملی کردم دلیلش همین فاصله طبقاتی هست :دی

ویرایش:الان کلی فک کردم من به هیچ کس خوک نگفتم داری اشتب میکنی فقط یبار یکی از طرفدارای تیمتون به من برگشت جوابشو دادم

s-b
24-02-2010, 17:25
پاک شود لطفاااا

kasra_khan2003
25-02-2010, 15:16
نه ضایعت نکردم پس فردا بر میداری ماشینتو میبری نمایندگی میگی این اپدیت کن بعد تا یک کیلومتری مردم بهت میخندند :دی
حالا میبینیم کی سوراخه 6 تا را یادته :دی
اون دوستت هم میخواست چپ و راست میومد تو تاپیک ما موج منفی پخش میکرد اگه دم دستم بود .....
در مورد bsi چرا قابلیت هست این کارو کردند تا در مصرف برق صرفجویی بشه و اصلاح الگوی مصرف رعایت بشه
دلتون بسوزه ماشین من حتی یه خش هم نداره اخه تو محله ما کسی طرف 206 نمیاد کمترین ماشین مزدا 3 هست بابام اصفهونیه برام هیوندای کوپه نمیخره یکی از دوستام که همسایه دیوار به دیوارمون هست ائودی تی تی داره و من باید سوار این لگن بشم ای خدا پس فردا رفتم اقدام علیه امنیت ملی کردم دلیلش همین فاصله طبقاتی هست :دی

ویرایش:الان کلی فک کردم من به هیچ کس خوک نگفتم داری اشتب میکنی فقط یبار یکی از طرفدارای تیمتون به من برگشت جوابشو دادم

منم یه مدت به بابام گیر دادم بیا ماکسیما یا مزدا3 بخر، که تاپای معامله هم رفتیم، اما بعد دیدم فعلا دادن چنین پولی اشتباه هست، بجاش رفتیم اون 30 تومن رو دادیم یه زمین خریدیم، ویلا بسازیم:31:

بابا یادمه، طرف عکس گذاشته بود از پیغامی که بهش داده بودی، گفتی چرا فوحش میدی، کثافت خوک:27:

جدیدن هیوندای، یه مدل جدید از جنسیس: جنسیس کوپه رو وارد کرده که دیفرانسیل عقب هم هست! خوراک Drift!

اما من اگه پولی دستم برسه و بخوام واسه کلاس و دختر... ماشین بخرم، slk350 رو دوست دارم:11:

vatan2009
26-02-2010, 22:27
يه چيزي اينا هست بنام پيغام خصوصي منو ضايع ميکني برنابعو و 6 تايي و خوک و خاطرات شخصي را اونجا بگيد

همونجوري که دوستمون (s-b) گفت چيزي که مسلمه اينه که اپديت اي سي يو مال مشکل تاخير پدال در tu3a بود و هيچ ربطي به lcd b و... نداره بيخودي افکار عمومي را منحرف نکنيد و اگه از چيزي اطلاع نداريد بيخودي نگيد من در يک فروم ديگه بر طبق اطلاعاتي غلتي که دوستان اينجا دادند گفتم براي نصب ال سي دي بايد اپديت کرد ابروم رفت

kasra_khan2003
26-02-2010, 22:35
يه چيزي اينا هست بنام پيغام خصوصي منو ضايع ميکني برنابعو و 6 تايي و خوک و خاطرات شخصي را اونجا بگيد

همونجوري که دوستمون (s-b) گفت چيزي که مسلمه اينه که اپديت اي سي يو مال مشکل تاخير پدال در tu3a بود و هيچ ربطي به lcd b و... نداره بيخودي افکار عمومي را منحرف نکنيد و اگه از چيزي اطلاع نداريد بيخودي نگيد من در يک فروم ديگه بر طبق اطلاعاتي غلتي که دوستان اينجا دادند گفتم براي نصب ال سي دي بايد اپديت کرد ابروم رفت

دوست عزیز، یاد گرفتن چیزی که خجالت نداره! مگه ما خودمون رو همه فن حریف و عالم نامیدیم؟:13:

تازه، تو خیلی مواقع، میبینی در باره ی یک چیز نظرهای مختلفی هست، آدم باید همه رو بخونه، خودش تصمیم بگیره، حالا اینکه 100% اشتباه بود و به کنار، اما همیشه بگرد و ببین 4 نفر دیگه هم حرف اون طرف رو تایید کرده باشن، بعد برو جای دیگه اظهار نظر کن

vatan2009
26-02-2010, 22:44
دوست عزیز، یاد گرفتن چیزی که خجالت نداره! مگه ما خودمون رو همه فن حریف و عالم نامیدیم؟:13:

تازه، تو خیلی مواقع، میبینی در باره ی یک چیز نظرهای مختلفی هست، آدم باید همه رو بخونه، خودش تصمیم بگیره، حالا اینکه 100% اشتباه بود و به کنار، اما همیشه بگرد و ببین 4 نفر دیگه هم حرف اون طرف رو تایید کرده باشن، بعد برو جای دیگه اظهار نظر کن
و همچنین شما هم تا مطمعن نشدی نظر 100 درصد نده

ahmad19660
26-02-2010, 23:45
خب بهتره بزاریم اسم این تاپیک رو تاپیک جر و بحث بی ربط 206. هان؟
لظفا بی خیال شید و منحرف نکنید موضوع رو.
مرسی.

ahmad19660
27-02-2010, 14:55
سلام
دوستان بالاخره اس دی وی 20 رو امروز گرفتم.
نکته جالب اینه که چراغ جلوهاش لنز شفاف هست نه معمولی.
راستی این پخش کلاریون یو اس بی نیمخوره؟

D r i v e r
27-02-2010, 15:13
سلام
نخیر
پخش ها ساده هستن

vatan2009
27-02-2010, 19:02
سلام
تو صفحات قبل یکی از دوستان گفت شفاف هست ولی زیاد ذوق نکن این صفحه شفاف ها ایرانی هستند و نور را بد پخش میکنند اما کدر ها والو هستند و ساخت کشور رومانیا

kasra_khan2003
28-02-2010, 00:51
و همچنین شما هم تا مطمعن نشدی نظر 100 درصد نده

برادر، سواد که داری نه؟!

اینجا رو بخون:

گفتم فکر کنم! نگفتم باید اونم عوض کنی! اون قید صد در صد رو از کجات آوردی؟

ضمن اینکه، فقط لازم بود پست بعدی رو میخوندی که بچه ها تصحیح کرده بودن:

خیر .فقط تعویض ال سی دی کافیست.

فوری رفتی حرف من رو نقل قول کردی! اگه عجول نبودی ضایع نمیشدی!

D r i v e r
28-02-2010, 10:59
لطفا بحث خارج از موضوع رو تموم کنین
اگه مشکلی با هم دارین پروفایل کاربر ها و پیام خصوصی رو برای همچین مواردی گذاشتن
ممنون :46:

kasra_khan2003
28-02-2010, 23:12
دوستان میدونم این ربطی به اینجا نداره ها، اما خوب، چون همه دور هم هستیم، گفتم اینجا بزارم.

اینو دوستم از یه z4 تو کیش گرفته:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضیح بیشتری لازمه بدم؟:31:

றД ĵ ĭ Đ
28-02-2010, 23:19
بده : دی
.........

ahmad19660
01-03-2010, 15:41
تو صفحات قبل یکی از دوستان گفت شفاف هست ولی زیاد ذوق نکن این صفحه شفاف ها ایرانی هستند و نور را بد پخش میکنند اما کدر ها والو هستند و ساخت کشور رومانیا

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون.
اما از اونجایی که شغل بنده فروش قطعات یدکی هست باید بگم که چراغ وی 8 و وی 9 و هر مدل از 206 ایرانی و مربوط به شرکت مدرن هست و زمانی که چراغ والئو میزاشتن یه چند سالی هست که پایان یافته.
کیفیت چراغهای مدرن هم در حد عالی نباشن خوب هستن.
الان هم والئو که می فرمایید چینی هستن بیشتر.
موفق باشید.

s-b
01-03-2010, 16:42
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون.
اما از اونجایی که شغل بنده فروش قطعات یدکی هست باید بگم که چراغ وی 8 و وی 9 و هر مدل از 206 ایرانی و مربوط به شرکت مدرن هست و زمانی که چراغ والئو میزاشتن یه چند سالی هست که پایان یافته.
کیفیت چراغهای مدرن هم در حد عالی نباشن خوب هستن.
الان هم والئو که می فرمایید چینی هستن بیشتر.
موفق باشید.
سلام وی 8 مدل 5 1388 با چراغ والو اصل فرانسه دیده شده توسط خودم والوهای کدر هم (رومانی ها) تا برج 2 امسال هم بصورت تصادفی بود رویه 206 ها چه هاچ چه سدان
اصلا اسم کیفیت را رویه مدرن نزار بهم برمیخوره بجایه اینکه زمین را روشن کنه ستاره ها را روشن میکرد و ماه و... را اصلا تمرکز نور ندارند
و بعد از مدتی با برخورد سنگ ریزه و.... داغون میشند و همچنین کدر هم میشند در کل اشغال هستند
واقعا برایه ایرانخودرو متاسفم مدرن باید چراغ پیکان بزنه نه 206

ahmad19660
01-03-2010, 23:19
سلام وی 8 مدل 5 1388 با چراغ والو اصل فرانسه دیده شده توسط خودم والوهای کدر هم (رومانی ها) تا برج 2 امسال هم بصورت تصادفی بود رویه 206 ها چه هاچ چه سدان
اصلا اسم کیفیت را رویه مدرن نزار بهم برمیخوره بجایه اینکه زمین را روشن کنه ستاره ها را روشن میکرد و ماه و... را اصلا تمرکز نور ندارند
و بعد از مدتی با برخورد سنگ ریزه و.... داغون میشند و همچنین کدر هم میشند در کل اشغال هستند
واقعا برایه ایرانخودرو متاسفم مدرن باید چراغ پیکان بزنه نه 206

دوست عزیز شرکت دیگه والئو اصل نداره و مطمئن باش که همیچین چیزی دیده نشده. در مورد کدر ها هم تصادفی فرمودین. بنده هم عرض کردم که نیست. شاید تا 1398 هم تصادفی بشه والئو اصل رو دید اما شک نکن که تعداد محدودی هستن.
فعلا که باید با مدرن ساخت و از این والئوهای چینی که ریخته تو بازار خیلی بهتر هستن.
قصد جر و بحث هم ندارم. شرکت مدرن هم واسه من نیست.
اما 99٪ چراغهای حال حاضر بر روی ماشینهای ایران خودرو مدرن هست و همینطور چراغهای یدکی شرکتی ایران خودرو.
موفق باشید.

UP-SNAKE
02-03-2010, 11:36
دوستان سلام من 3 ماه يه 206 تيپ 2 قهوه ای ليزری خريدم سفارشی توش کامل چرم کار شده رو فرمونش هم چرم دوخته شده يه panel سونی هم داره 14480 خريدمش الان ميخوام بفروشمش 1000 تا هم بيشتر کار نکرده ميشه راه نمايي کنيد الان اينو چند ميخرن؟

jamal1354
02-03-2010, 22:17
نخیر
پخش ها ساده هستن
تو سند ماشینم نوشته پخش USB دار ولی USB نداره:41: این هم یکی دیگه از شاهکارهای ایران خودروست

s-b
02-03-2010, 23:51
دوست عزیز شرکت دیگه والئو اصل نداره و مطمئن باش که همیچین چیزی دیده نشده. در مورد کدر ها هم تصادفی فرمودین. بنده هم عرض کردم که نیست. شاید تا 1398 هم تصادفی بشه والئو اصل رو دید اما شک نکن که تعداد محدودی هستن.
فعلا که باید با مدرن ساخت و از این والئوهای چینی که ریخته تو بازار خیلی بهتر هستن.
قصد جر و بحث هم ندارم. شرکت مدرن هم واسه من نیست.
اما 99٪ چراغهای حال حاضر بر روی ماشینهای ایران خودرو مدرن هست و همینطور چراغهای یدکی شرکتی ایران خودرو.
موفق باشید.
والو اصل فرانسه هست دوست عزیز والو هم که مال من نیست ولی باید قبول کنیم مدرن کیفیت نداره من چراغهام از این ماتها بود سال 85 الان یه جفت اسپرت دودی خریدم (زده ساخت تایوان) افتضاحه با زنون روزی 1000 فحش برای من میخره اخه نور را بجای جاده میندازه تو چشم راننده ها الان یه جفت والو اصل فرانسه پیدا کردم (با تاریخ تولید 2004) میگه 260 که اصلا قابل مقایسه با مدرن و... نیست داد میزنه میگه من با کیفیت هستم

bbabareza
06-03-2010, 00:32
2 تا عکس از ماشینم

SD V8 Limited

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kasra_khan2003
08-03-2010, 02:02
مبارک دوست عزیز، یه توضیح درباره اون Limited میدی؟

راستی ضبطش فابریک هست؟ با ریموت ماشین هم کار میکنه؟ اگه آره، کسی درباره مدل و قیمتش اطلاعی داره؟

راستی، سامی جان، چی کار میکنی با جدول لالیگا؟:دی

irinn65
08-03-2010, 02:19
نه خوشم اومد اینطوری باشه میگیرم وااااااااااای چه نازه....Limited v8
سپرهاشو که خودت رنگ نکردی؟!:5:
چند در میاد حالا ؟

ahmad19660
08-03-2010, 10:49
والو اصل فرانسه هست دوست عزیز والو هم که مال من نیست ولی باید قبول کنیم مدرن کیفیت نداره من چراغهام از این ماتها بود سال 85 الان یه جفت اسپرت دودی خریدم (زده ساخت تایوان) افتضاحه با زنون روزی 1000 فحش برای من میخره اخه نور را بجای جاده میندازه تو چشم راننده ها الان یه جفت والو اصل فرانسه پیدا کردم (با تاریخ تولید 2004) میگه 260 که اصلا قابل مقایسه با مدرن و... نیست داد میزنه میگه من با کیفیت هستم

دوست عزیز بزار بطور قطع و یقین بهتون بگم که چه دیسک و صفحه های موجود والئو و چه چراغها و ..... که کیفیت خوبی هم دارند فرانسوی اصل نیستن. این رو به شما اطمینان میدم. شک نکن.
الان هم باید با این چراغهای مدرن ساخت که انصافا از 95 درصد جنسهای توی بازار بهترن هستن. و فعلا همینیه که هست تو ایران.

s-b
10-03-2010, 12:01
دوست عزیز بزار بطور قطع و یقین بهتون بگم که چه دیسک و صفحه های موجود والئو و چه چراغها و ..... که کیفیت خوبی هم دارند فرانسوی اصل نیستن. این رو به شما اطمینان میدم. شک نکن.
الان هم باید با این چراغهای مدرن ساخت که انصافا از 95 درصد جنسهای توی بازار بهترن هستن. و فعلا همینیه که هست تو ایران.
چجوری شما نظر 100 درصد میدی مگه میشه اصلا والو فرانسوی تو ایران نباشه
اصلا بحثو ول کن باشه مدرن عالیه برو خوش باش
------------------------------------------------------------------------------------------
کسری جون قبلا بهت گفتم امتیازهارو........اخر فصل میشمارند
بحث لالیگا را هم در پی ام ادامه بده و اسپم نکن :دی
پخش ها هم جدیدا ایرانخودرو یا چینی میندازه (با دیسیپلی و ریموت هم هماهنگند) یا موج نیکان که به هیچ وجه به پخش های فابریک 206 نمیرسه ایرانخودرو کم کم موتور 206 هم از شرکت ممد اگزوز و دوستان تهیه میکنه و میچاپونه به ملت

ahmad19660
10-03-2010, 14:34
دوست عزیز. لعنت به هرکسی که بگه مدرن از والئو بهتره. آدم که با این جیزا خوش نمیشه. فقط خواهش چیزی که نمی دونین الکی جار نزنید. من چند مدل دیسک و صفحه والئو میخای برات بیارم که ببینی و قول میدم که نمی تونی تشخیص بدی چینی هستند و به خیالت اصل هستن؟
من گفتم که ماشینمو که گرفتم چراغش لنز شفافه و شما در اومدی گفتی ذوق نکن چون اینا ایرانیه و اونا والئو.
اما دوست من چرا بحث میکنی برو ببین که حداقل در 1 سال گذشته اون چراغهای به اصطلاح کدر هم که رو 206 ها نصبه مدرنه.
من نمیگم که از والئو بهتره. اما از خیلی از این جنسهای متفرقه بهتره و گفتم که شفافه خوشحال شدم چون می دونستم اگه کدر هم باشه باز هم مدرنه.
آقای عزیز تو هر چیزی که و هر قطعه ای که خواستی من تو بازار برات فرانسویشو میارم.
اما شک نکن که رو ماشین های صفر نمی تونی حداقل چراغهای فرانسوی رو ببینی.

s-b
10-03-2010, 16:20
دوست عزیز. لعنت به هرکسی که بگه مدرن از والئو بهتره. آدم که با این جیزا خوش نمیشه. فقط خواهش چیزی که نمی دونین الکی جار نزنید. من چند مدل دیسک و صفحه والئو میخای برات بیارم که ببینی و قول میدم که نمی تونی تشخیص بدی چینی هستند و به خیالت اصل هستن؟
من گفتم که ماشینمو که گرفتم چراغش لنز شفافه و شما در اومدی گفتی ذوق نکن چون اینا ایرانیه و اونا والئو.
اما دوست من چرا بحث میکنی برو ببین که حداقل در 1 سال گذشته اون چراغهای به اصطلاح کدر هم که رو 206 ها نصبه مدرنه.
من نمیگم که از والئو بهتره. اما از خیلی از این جنسهای متفرقه بهتره و گفتم که شفافه خوشحال شدم چون می دونستم اگه کدر هم باشه باز هم مدرنه.
آقای عزیز تو هر چیزی که و هر قطعه ای که خواستی من تو بازار برات فرانسویشو میارم.
اما شک نکن که رو ماشین های صفر نمی تونی حداقل چراغهای فرانسوی رو ببینی.
من گفتم ذوق نکن !!!!!!!!!! این پستو ببین اشتباه گرفتی من نگفتم

در مورد قطعات تقلبی هم 100 درصد از هر چیزی در ایران تقلبیش هم هست و قطعا ما ها هم نمیتونیم تشخیص بدیم چون بصورت حرفه ای جعل و یا ریمارک شده و من اصلا نگفتم والو تقلبی نیست هم اصل هست و هم تقلبیش در این شکی نیست
در مورد چراغ هم من حرفم اینه که شرکت های بزرگی تو ایران چراغ میزنند چرا باید مدرن چراغ 206 را بزنه در کل چراغ مدرن کیفیت چراغ فابریک ایرانی پراید را هم نداره شما یه پراید 6 ماه کارکرده را بزار کنار یه 206 6 ماه کارکرده متوجه میشی چقدر مدرن افتضاحه این اون زمان هم که چراغ پیکان میزد آشغال میزد معلوم نیست پارتیش کیه که ایرانخودرو اینقدر بهش علاقه داره

s-b
10-03-2010, 16:42
الان دوباره پستتو خوندم یجاشو درست نخونده بودم
من جار میزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یک ماه نیست عضو شدی 24 پست دادی
من از فبریه 2007 اینجام فقط 400 پست دادم
دیگه هم تویه این تاپیک پست نمیدم لطفا دیگه جواب این پست رو هم ندید
بدرود

ahmad19660
10-03-2010, 20:48
دوست عزیز. اصلا دوست ندارم بحث تاپیک رو منحرف کنم.
بهتره بیخیال بشی.
من دوست عزیز قبلا هم گفته بودم که نام کاربری اصلی من سیدامیر هست که حداقل 2 سال زودتر از شما یعنی سال 2005 عضو شدم. و هیچ وقت هم پست نامربوط نزدم که آمار بره بالا. یه سر به اینجا بزن و پست آخر رو بخون تا متوجه بشی رفیق.
الان هم متاسفانه نمی دونم چرا نمیشه با نام کاربری خودم از خونه آن بشم و بیام تو سایت واسه همین آیدی دیگه هست که فعلا باهاش میام تا مشکل رفع بشه.
پست نمیدم یعنی چی آخه رفیق.؟؟؟ پستهای شما اینجا خیلی به درد بخور بوده و هست. شما بیا ما رفتیم. بحث هم الکی بالا گرفت که همینجا بنده معذرت میخام که کدورتی پیش نیاد.
همگی موفق باشید.

edison2005
10-03-2010, 22:33
از 2گانه سوزه 206 v10 وv2کدوم اینتخواب کنم

jamal1354
10-03-2010, 22:48
سلام یه 206 سفید را دیدم که سقف و ستونش را مشکی کرده بودند میخاستم بپرسم رنگش میکنن یا مثلا شب رنگ میچسپونن

ahmad19660
11-03-2010, 00:21
از 2گانه سوزه 206 v10 وv2کدوم اینتخواب کنم

سلام
وی10 که فکر نکنم بتونی گیر بیاری. بستگی داره. فقط بنظر من پایه گازسوز نباشه این دوگانه ای که میگیری.

irinn65
11-03-2010, 04:02
قطعا وی10بهتره همه چیزش مثل وی8فقط پایه گاز سوزه
با این وضع بنزین دوگانه سوزها طلا میشه تا تابستان یگانه سوزها بد میاد پایین اهای اونایی که ماشینتون گاز سوز نیست برید بفروشید که از امروز بنزین تحریم شد چراغ چیه در موردش بحث میکنید به فکر اینده ماشینهاتون باشید!!!

mm00
11-03-2010, 08:24
بعضی از دوستان سایت TT نوشته بودن که شتاب 206 های پایه گازسوز افتضاح هست و اصلا کشش خوبی نداره!
به نظر من که TU3 و TU5 موتور های هستند که براساس بنزین ساخته شدند و گازسوز شدنش فکر نکنم جالب بشه !
الان بهترین پایه گازسوز ایران EF7 هست

ahmad19660
11-03-2010, 10:05
دوستان دوگانه سوز خوبه اما نه پایه گاز سوزش. مطمئن باشید که بسیار اذیت میشید. و دوگانه کردن 206 هم دیگه نوبره. من شده باشه ماشینمو بخوابونم تو خونه نمیرم گازسوز بگیرم.
اما سعی کنید دوگانه پایه بنزینی بگیرید. والا بهتره.

s-b
12-03-2010, 19:49
دوست عزیز. اصلا دوست ندارم بحث تاپیک رو منحرف کنم.
بهتره بیخیال بشی.
من دوست عزیز قبلا هم گفته بودم که نام کاربری اصلی من سیدامیر هست که حداقل 2 سال زودتر از شما یعنی سال 2005 عضو شدم. و هیچ وقت هم پست نامربوط نزدم که آمار بره بالا. یه سر به اینجا بزن و پست آخر رو بخون تا متوجه بشی رفیق.
الان هم متاسفانه نمی دونم چرا نمیشه با نام کاربری خودم از خونه آن بشم و بیام تو سایت واسه همین آیدی دیگه هست که فعلا باهاش میام تا مشکل رفع بشه.
پست نمیدم یعنی چی آخه رفیق.؟؟؟ پستهای شما اینجا خیلی به درد بخور بوده و هست. شما بیا ما رفتیم. بحث هم الکی بالا گرفت که همینجا بنده معذرت میخام که کدورتی پیش نیاد.
همگی موفق باشید.
بازم جوابه پستو دادید مجبور جواب بدم
منم سال 2004 اینجا عضو بودم وقتی سیستم سایت از phpbb به vb تبدیل شد یوزرم پاک شد :دی

قطعا وی10بهتره همه چیزش مثل وی8فقط پایه گاز سوزه
با این وضع بنزین دوگانه سوزها طلا میشه تا تابستان یگانه سوزها بد میاد پایین اهای اونایی که ماشینتون گاز سوز نیست برید بفروشید که از امروز بنزین تحریم شد چراغ چیه در موردش بحث میکنید به فکر اینده ماشینهاتون باشید!!!

نه رفیق برای گاز هم بزودی یه فقره کارت هوشمند میدند دست مردم بعد صف گاز + استحلاک (هرکاریش کنی اب داخلشه و باعث اسیب به موتور میشه)+قدرت کم + به هم زدن ایرو دینامیک و سنگینی عقب خودرو و از همه مهمتر ایمنیش که یه تصادف یه خیابون را ممکنه به فنا بده را در نظر بگیری میبینی که بنزین با صرفه تره
به شخصه بنزین لیتری 10 هزار هم که بشه میخرم و نوش جون ماشینم
در مورد چراغ هم باهات موافقم بحث الکیه و بهتره دیگه ادامه پیدا نکنه

ahmad19660
13-03-2010, 00:24
خوش بحالتون. من از 2005 عضو شدم و نمیگم 2003 عزیز.
در مورد این قسمت از حرف شما برای بنزین هم کاملا موافق هستم و بنده هم اگر بنزین به هر قیمتی باشه میریزم تو ماشین و زیر بار گاز نمیرم. حتی اگه بخواد ماشینم بخوابه تو خونه.
گاز که سوخت ماشین نیست. وگرنه عقل خیلی ها زودتر از ما به کار می افتاد. بهتره به فکر بهبود وضع موتورها و سیستم احتراق و پاشش بنزین بشه تا گازسوز کردن ماشین ها. این یعنی کار رو از سر خودشان باز کردن. الان موتورهای 4600 سی سی مصرف بسیار پایین تر از این موتورهای 1400 و 1600 و 1800 ما دارن.

AmiRreZA_RAcEr
13-03-2010, 21:01
اینقد الکی بحث نکنید آخه مگه هنره که قدیمی تر باشه کی جدیدتر باشه ، مهم اینه که بهم کمک کنیم اطلاعاتمون بره بالا
تاپیک به حالت عادیش برگشت دیگه پست ندید ...
ممنون :11:

s-b
13-03-2010, 21:56
اینقد الکی بحث نکنید آخه مگه هنره که قدیمی تر باشه کی جدیدتر باشه ، مهم اینه که بهم کمک کنیم اطلاعاتمون بره بالا
تاپیک به حالت عادیش برگشت دیگه پست ندید ...
ممنون :11:
ای ول منم یک هفتس همینو میگم
بچه ها یه فردی تو تی تی بود تیپ 2 را گازسوز کرده بود و روش توربو بسته بود کارش خیلی جالب بود من هم به سرم زده روی تیپ 5 توربو نصب کنم اگه شد نتیجه را اینجا میزارم

gomnam23
14-03-2010, 13:39
درود
می خواستم بدنم این پورت AUX که رو پخش ماشین هست به چه درد می خوره؟

isbn
14-03-2010, 17:13
درود
می خواستم بدنم این پورت AUX که رو پخش ماشین هست به چه درد می خوره؟

شما از طریق این پورت میتونی با فیش: گوشی و ipod و mp3 و....... به پخش وصل کنی
فکنم که فیش 3.5 میخوره:46:

gomnam23
14-03-2010, 19:43
شما از طریق این پورت میتونی با فیش: گوشی و ipod و mp3 و....... به پخش وصل کنی
فکنم که فیش 3.5 میخوره:46:

آره 3.5 می خوره ولی چجوری یعنی باید یه کابل باشه که دو سرش 3.5 باشه؟

isbn
14-03-2010, 21:12
آره 3.5 می خوره ولی چجوری یعنی باید یه کابل باشه که دو سرش 3.5 باشه؟

آره
برو کامپیوتری ها دارن
همین فیش اسپیکر که به کارت صدا pc هم میخوره میشه البته بعضی از اسپیکر ها:46::10:
همون فیش که دو سرش سبز هست

gomnam23
15-03-2010, 10:57
آره
برو کامپیوتری ها دارن
همین فیش اسپیکر که به کارت صدا pc هم میخوره میشه البته بعضی از اسپیکر ها:46::10:
همون فیش که دو سرش سبز هست

ممنون رو mp3 پلیرم یه دونه بود ولی وقتی وصل می کنم اندازه ی CD کیفیت نداره.:41:

s-b
15-03-2010, 17:04
ممنون رو mp3 پلیرم یه دونه بود ولی وقتی وصل می کنم اندازه ی CD کیفیت نداره.:41:
همشهری خوب شاید کیفیت اهنگت پایینه وگرنه من قبلا استفاده میکردم و کیفیتش فرق چندانی نداشت

D r i v e r
15-03-2010, 22:20
ای ول منم یک هفتس همینو میگم
بچه ها یه فردی تو تی تی بود تیپ 2 را گازسوز کرده بود و روش توربو بسته بود کارش خیلی جالب بود من هم به سرم زده روی تیپ 5 توربو نصب کنم اگه شد نتیجه را اینجا میزارم
میشه لینک تاپیکش رو بدین؟
چون من همچین تاپیکی اونجا ندیدم
در مورد توربو کردن تیپ5 هم میشه توربو کرد
کار شاقی هم نیست ولی به همین راحتی ها هم نیست و هزینه بر هست
روی تیپ 2 هم کلا کار بیخودی هست چون موتورش بازدهی لازم رو نداره و من تا الان ندیدم که کسی همچین کاری رو انجام بده

s-b
16-03-2010, 00:09
میشه لینک تاپیکش رو بدین؟
چون من همچین تاپیکی اونجا ندیدم
در مورد توربو کردن تیپ5 هم میشه توربو کرد
کار شاقی هم نیست ولی به همین راحتی ها هم نیست و هزینه بر هست
روی تیپ 2 هم کلا کار بیخودی هست چون موتورش بازدهی لازم رو نداره و من تا الان ندیدم که کسی همچین کاری رو انجام بده
چون شما ندید دلیل نمیشه نباشه
بلاخره کار" شاقی نیست یا" به این راحتی ها هم نیست" ؟؟؟؟
اتفاقا برای تیپ 2 بهتر از تیپ 5 هست بدلایلی از جمله اینکه موتور 1600 از سر 206 هم زیاد هست ولی افزایش قدرت در موتور 1400 میتونی خیلی کمک کنه و دوم اینکه موتور 1400 موتور با دوام تری نسبت(یا نصبت؟؟) به 1600 هست

D r i v e r
17-03-2010, 01:54
چون شما ندید دلیل نمیشه نباشه
بلاخره کار" شاقی نیست یا" به این راحتی ها هم نیست" ؟؟؟؟
اتفاقا برای تیپ 2 بهتر از تیپ 5 هست بدلایلی از جمله اینکه موتور 1600 از سر 206 هم زیاد هست ولی افزایش قدرت در موتور 1400 میتونی خیلی کمک کنه و دوم اینکه موتور 1400 موتور با دوام تری نسبت(یا نصبت؟؟) به 1600 هست

ببین توربو کردن کار شاقی نیست
ولی خوب توی ایران به دلیل محدودیت ها کار راحتی هم نیست
کمبود لوازم مخصوصا زجر میده
گفته میشه هر 1 PSI بوست تقریبا در شرایط خوب 10 اسب اضافه میکنه
البته با اینتر کولر
این ماشین هم طبق گفته خودش 4 PSI بوست داده و معلوم نیست چقدر به توان ماشین اضاف کرده
ولی نظر من حداکثر روی 20 اسب هست شایدم کمتر
سیستم تخلیه هم که اصلا دستکاری نشده تا اونجایی که من خوندم
خودشم اذعان داشته که با گرم شدن هوا و فضای موتور کارایی افت پیدا میکنه و این نشون دهنده نبود و لزوم وجود اینتر کولر هست
البته خودش گفته که به فکرش هست
اینی که لینکش رو دادین درسته کارش قابل تقدیره ولی میشه گفت اصلا علمی نیست و کثافت کاری زیادی داره
عکس هاش هم لود نمیشد
مخصوصا در مورد روغن کاری توربو
راستی شما حاضری پیکنیکی گاز مایع رو توی داشبوردت جاسازی کنی ؟؟

s-b
17-03-2010, 13:44
ببین توربو کردن کار شاقی نیست
ولی خوب توی ایران به دلیل محدودیت ها کار راحتی هم نیست
کمبود لوازم مخصوصا زجر میده
گفته میشه هر 1 PSI بوست تقریبا در شرایط خوب 10 اسب اضافه میکنه
البته با اینتر کولر
این ماشین هم طبق گفته خودش 4 PSI بوست داده و معلوم نیست چقدر به توان ماشین اضاف کرده
ولی نظر من حداکثر روی 20 اسب هست شایدم کمتر
سیستم تخلیه هم که اصلا دستکاری نشده تا اونجایی که من خوندم
خودشم اذعان داشته که با گرم شدن هوا و فضای موتور کارایی افت پیدا میکنه و این نشون دهنده نبود و لزوم وجود اینتر کولر هست
البته خودش گفته که به فکرش هست
اینی که لینکش رو دادین درسته کارش قابل تقدیره ولی میشه گفت اصلا علمی نیست و کثافت کاری زیادی داره
عکس هاش هم لود نمیشد
مخصوصا در مورد روغن کاری توربو
راستی شما حاضری پیکنیکی گاز مایع رو توی داشبوردت جاسازی کنی ؟؟
منم میخوام تو ایران اینکارو بکنم
100 درصد عملی هست شما چجوری بصورت تئوری تشخیص میدی عملی نیست؟؟؟؟
عکس ها هم عکس اپلود ف ی لتر شده
در مورد گاز سوز کردن اگه شده بنزین دیگه تو ایران گیر نیاد با دوچرخه میرم بیرون ولی ماشینم را گاز سوز نمیکنم مگه میشه هر آشغالی که میبینیم بریزیم تو ماشین به عنوان سوخت من فقط گفتم اون فرد اینکارو کرده

D r i v e r
17-03-2010, 14:42
منم میخوام تو ایران اینکارو بکنم
100 درصد عملی هست شما چجوری بصورت تئوری تشخیص میدی عملی نیست؟؟؟؟
عکس ها هم عکس اپلود ف ی لتر شده
در مورد گاز سوز کردن اگه شده بنزین دیگه تو ایران گیر نیاد با دوچرخه میرم بیرون ولی ماشینم را گاز سوز نمیکنم مگه میشه هر آشغالی که میبینیم بریزیم تو ماشین به عنوان سوخت من فقط گفتم اون فرد اینکارو کرده
من کجاش گفتم عملی نیست؟؟:13:
یه بار دیگه با دقت بخونین
گفتم علمی نیست و فرق بین علمی و عملی هم خیلیه
توی ایران هم اگه میخوای این کار رو بکنی هیچ ایراد نداره
خیلی هم خوب و عالی هست و آدم خوشحال میشه تعداد توربو سوار ها زیاد بشه
من فقط میگم کثیف کاری نکن و حرفه ای عمل کن ، همین
چون 206 لوازم افتر مارکت براش کم هست و هرچی هم هست گرونه
به صورت تئوری توربو بستن خیلی راحته
یه توربو میگیری(هرچی کوچیک تر بهتر) و یه هدرز هم براش طراحی میکنی و میدی میسازن و مدار روغن کاری توربو هم طراحی میکنی و میبندی و گاز میدی
ولی اینطور نیست
اگه میخوای جواب بگیری و دچار مشکل نشی باید اینتر کولر داشته باشی باید روغن کاریت مناسب باشه با تراکم رو کنترل کنی که دچار ناک نشی مخصوصا با این بنزین افتضاح ایران باید پاشش سوخت رو کنترل کنی
همه ی این کار هارو اون عزیز توی تی تی انجام داده
ولی کارش زیاد تمیز نیست
شما اگه بخوای 1 - 1.5 خرج کنی میتونی تا حدودی هم بهتر عمل کنی
یه کار بهترم میتونی بکنی و بری یه تیپ 5 بگیری که از همش عاقلانه تره

s-b
20-03-2010, 16:43
من کجاش گفتم عملی نیست؟؟:13:
یه بار دیگه با دقت بخونین
گفتم علمی نیست و فرق بین علمی و عملی هم خیلیه
توی ایران هم اگه میخوای این کار رو بکنی هیچ ایراد نداره
خیلی هم خوب و عالی هست و آدم خوشحال میشه تعداد توربو سوار ها زیاد بشه
من فقط میگم کثیف کاری نکن و حرفه ای عمل کن ، همین
چون 206 لوازم افتر مارکت براش کم هست و هرچی هم هست گرونه
به صورت تئوری توربو بستن خیلی راحته
یه توربو میگیری(هرچی کوچیک تر بهتر) و یه هدرز هم براش طراحی میکنی و میدی میسازن و مدار روغن کاری توربو هم طراحی میکنی و میبندی و گاز میدی
ولی اینطور نیست
اگه میخوای جواب بگیری و دچار مشکل نشی باید اینتر کولر داشته باشی باید روغن کاریت مناسب باشه با تراکم رو کنترل کنی که دچار ناک نشی مخصوصا با این بنزین افتضاح ایران باید پاشش سوخت رو کنترل کنی
همه ی این کار هارو اون عزیز توی تی تی انجام داده
ولی کارش زیاد تمیز نیست
شما اگه بخوای 1 - 1.5 خرج کنی میتونی تا حدودی هم بهتر عمل کنی
یه کار بهترم میتونی بکنی و بری یه تیپ 5 بگیری که از همش عاقلانه تره
سلام
دوست عزیز اگه پست اول را بدقت بخونی من میخوام تیپ 5 را روش توربو نصب کنم از وقتی اون تاپیک تیپ دو را دیدم در تی تی مصمم شدم منم رویه تیپ 5 امتحان کنم ببینم چی میشه در مورد کثیف کاری هم باهات موافقم برایه همینه یکم دودل شدم چون کار تمیز در نمیاد حالا بازم دارم سرچ میکنم ببینم چی میشه

D r i v e r
21-03-2010, 01:55
سلام
دوست عزیز اگه پست اول را بدقت بخونی من میخوام تیپ 5 را روش توربو نصب کنم از وقتی اون تاپیک تیپ دو را دیدم در تی تی مصمم شدم منم رویه تیپ 5 امتحان کنم ببینم چی میشه در مورد کثیف کاری هم باهات موافقم برایه همینه یکم دودل شدم چون کار تمیز در نمیاد حالا بازم دارم سرچ میکنم ببینم چی میشه
سلام دوست عزیز
توی همونون تی تی محسن خان روی 206 تیپ 6 توربو بسته بود و خیلی هم راضی بود
ولی من باهاش صحبت کردم تنها مشکلش این بود که لوازم افتر مارکت براش کم بود و گرون!

rami_hemi
21-03-2010, 09:21
شرمنده تی تی مشکل پیدا کرده نمیتونم ببینم کدوم تاپیک و کار روی کدوم 206 بود
من خبر داشتم یکی تیپ 2 رو میخواد توربو کنه ولی گاز سوز کردنش رو نمیدونم البته خیلی درست عمل کرده چون وقتی از وحید(مدیر کلوپ میتسوبیشی )در مرود افزایش راندمان ماشین گازسوز کردم بهم گفت باید حتما شارژر داشته باشه .
و اما یهئ چیز دیگه موتور Tu5 از نظر لوازم افتر مارکت وضعیت بهتری از TU3 داره و جواب بهتری میده ولی بازم روی حرف درایور عزیز تاکید میکنم که این کار باید اصولی و دقیق و علمی انجام بشه .چون امکان آسیب شدید به موتور وجود داره .
برای یه نتیجه خوب و مطلوب بهتره از یه آدم متخصص مشاوره گرفته بشه .
توی همین تی تی پروژه های ویژه رو یه دوره مرور کن بخصوص پروژه محسن رو خودشم اینجا عضو هستش .

MehranVB
06-04-2010, 13:13
چند تا سئوال:
1- عوض کردن تایر 206 با یه سایز بزرگتر مشکلی بوجود نمیاره؟ کلاً چه تایری پیشنهاد میشه؟ چون بارز زیاد جالب نیست!
2- کم کردن ارتفاع جلو و عقب صدمه ای به ماشین نمیزنه؟ (در طولانی مدت) اگه بخوام این کارو کنم تا چه اندازه پائین بیاد مناسبه؟

آرنولد بابام زینگر
06-04-2010, 20:19
سلام مخلصم

آیا 206 شما هم موتورش صدا میده ؟

من 206 اس دی دارم مثلا سرعت 70 تا 80 رو که با دنده 3 میری یجوری صداشو میشنوی و صدا به داخل میاد آیا برا شما هم اینجوره . ماشین هم 4500 تا رفته و سوال دوم :

اینکه احساس میکنم یه چیزی نفس ماشین رو گرفته چی میتونه باشه ؟
منظورم اینه که ماشین خیلی زور میزنه

تنک یو

سيد امير
06-04-2010, 23:23
خب سلام
شرمنده اين پست رو ميدم.
دوستمون گفته بود كه با اين نام كاربري خودت كه ميگي قديمي تره و مال 2005 هست پست بده.
آقاي s-b عزيز من همون ahmad19660 هستم و خوشبختانه مشكلم حل شد.
همين.
موفق باشيد.

D r i v e r
07-04-2010, 13:24
چند تا سئوال:
1- عوض کردن تایر 206 با یه سایز بزرگتر مشکلی بوجود نمیاره؟ کلاً چه تایری پیشنهاد میشه؟ چون بارز زیاد جالب نیست!
2- کم کردن ارتفاع جلو و عقب صدمه ای به ماشین نمیزنه؟ (در طولانی مدت) اگه بخوام این کارو کنم تا چه اندازه پائین بیاد مناسبه؟
سلام
میتونید 195 یا 205 بندازین
یه خورده احتمالا در کیلومتر شمارتون خطا ایجاد میشه
پهن کردن لاستیک ها هم یه خورده به جلوبندی فشار میاره ولی توی فرمانپذیری و پایداری تا حدودی و ترمزگیری تاثیر مثبت میذاره
کم کردن ارتفاع هم از انواع فنر لول موجود در بازار میتونید استفاده کنین
عقب هم که رگلاژی هست
2 انگشت روی گلگیر برای زمانی که خودتون توی ماشین نشستین خیلی ایده آله :46:

aban366
08-04-2010, 00:11
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم)(ماشینم 206صندوقدار v6 هستش
1-ترمز ماشینم ای بی اس نیستش ایا درسته که بیرون ای بی اس میکنن مکانیکی هستش و مثل کارخونه ای نیست و اگه این حرف درسته ایا بازم ای بی اس مکانیکی که بیرون میبندن بهتر از ترمز خودم نیست و اصلا به صلاحه ای بی اس کنم؟
2- هزینه اش حدودا چقدره و نمایندگی ها چرا انجام نمیدن و اگه کسی ادرسی در استان گلستان یا مازندران داره ممنون میشم بده
3- چندجا رفتم در مورد دزدگیر گفتن رو 206 نمیشه دزدگیر گذاشت اگه بزاری نمیدونم چیچیت که یادم نیست میسوزه و غیره و کلا این که سیستم خودش رو نمیشه به راحتی باز کرد
حالا من به خاطر شرایطی که دارم یه سیستم دزدگیر میخوام که اولا مشکلی نداشته باشه با سیستم 206 و اینکه از نوعی باشه که بخاری و یا کولر رو بشه قبل از سوار شدن با روشن کردن ماشین روشن کرد

vanish
08-04-2010, 00:29
سلام
تفاوت تیپ 2 و3 در چیه؟
قیمتاشون چقدر تفاوت داره؟

irinn65
08-04-2010, 03:52
سلام
یه تیپ 5 بژمدل 85تمیزپیدا کردم بنظرتون قیمتش چند باشه خوبه ؟باتشکر

MehranVB
08-04-2010, 08:00
سلام
تفاوت تیپ 2 و3 در چیه؟
تیپ 3 ABS و ایربگ داره و اختلاف قیمتشون حدوداً یه میلیون و هفتصد هشتصد تومنه...

---------- Post added at 08:00 AM ---------- Previous post was at 08:00 AM ----------

سلام
تفاوت تیپ 2 و3 در چیه؟

D r i v e r
08-04-2010, 09:33

---------- Post added at 08:00 AM ---------- Previous post was at 08:00 AM ----------

و تهویه اتوماتیک
+ پشت سری های صندلی عقب
کاسه چرخ های عقب هم گفته میشه توی تیپ 3 یه خورده بزرگتره

aban366
08-04-2010, 11:58
سلام
من 206 صندوقدار v6 گرفتم با موتور 1400 اما جائی که خدمت میکنم همش سربالائی و سرپائینیه و گردنه و دره زیاد داره و خوب بالا نمیکشه ماشین ، اگه یه توربو وصل کنم ایا قدرت اونقدر بالا میره که این مشکلم حل بشه؟و در ضمن این توربو رو که وصل کنی صدا داره چون نمیخوام ماشین صدای گوش خراش داشته باشه و توربوئی اگه هست میخوام که رو صدای ماشین تاثیر نزاره
قدرت ماشین الان85 اسب بخاره با گذاشتن توربو این میزان حدودا چقدر افزایش پیدا میکنه و در دراز مدت موتور بهش اسیب میرسه؟
قیمت این توربو ها حدودا چقدره؟
ممنون

vanish
08-04-2010, 13:04
به نظر شما می ارزه بابت تیپ 3 یک میلیون ونیم بیشتر بدم؟
یه سوال دیگه من قدرت موتورشو دیدیم خیلی تو ذوقم خورد به نظر میاد خیلی کند باشه،درسته؟

D r i v e r
08-04-2010, 13:13
سلام
من 206 صندوقدار v6 گرفتم با موتور 1400 اما جائی که خدمت میکنم همش سربالائی و سرپائینیه و گردنه و دره زیاد داره و خوب بالا نمیکشه ماشین ، اگه یه توربو وصل کنم ایا قدرت اونقدر بالا میره که این مشکلم حل بشه؟و در ضمن این توربو رو که وصل کنی صدا داره چون نمیخوام ماشین صدای گوش خراش داشته باشه و توربوئی اگه هست میخوام که رو صدای ماشین تاثیر نزاره
قدرت ماشین الان85 اسب بخاره با گذاشتن توربو این میزان حدودا چقدر افزایش پیدا میکنه و در دراز مدت موتور بهش اسیب میرسه؟
قیمت این توربو ها حدودا چقدره؟
ممنون
از فکر توربو بیا بیرون :46:
اگه میخوای ماشینت بهتر راه بره به فکر منبع آخر و هدرز و فیلتر هوای اسپرت یا کیت مکش خوب باش
توربو هم بذاری تا حدودی به موتور فشار وارد میشه و استحلاکش بالا میره
در ضمن توربو بدون اینتر کولر به درد نمیخوره و کلا شاید چیزی حدود 3 تومن توی خرج بری گه چیز تمیز بخوای

به نظر شما می ارزه بابت تیپ 3 یک میلیون ونیم بیشتر بدم؟
یه سوال دیگه من قدرت موتورشو دیدیم خیلی تو ذوقم خورد به نظر میاد خیلی کند باشه،درسته؟
شتابگیری در حد پراید شایدم یه خورده کمتر
به نظر من می ارزه

vanish
08-04-2010, 13:42
شتابگیری در حد پراید شایدم یه خورده کمتر
ببخشید من اینجا رو متوجه نشدم :دی
یعنی خیلی زد حاله؟
اگه کیت مکش و شمع سوزنی استفاده کنم چقدر بهتر میشه؟

D r i v e r
08-04-2010, 13:58
ببخشید من اینجا رو متوجه نشدم :دی
یعنی خیلی زد حاله؟
اگه کیت مکش و شمع سوزنی استفاده کنم چقدر بهتر میشه؟
کیت مکش درست و حسابی 100 قیمتشه
شمع سوزنی تنها هم کافی نیست باید کلا جرقه رو بهبود بخشید که اونم با وایر های اسپرت با مقاومت کم تا حدودی قابل دسترس هست
بعدش شما باید خروج دود رو راحت تر کنین
که اینم با هدرز و برداشتن کاتالیزور و منبع آخر درست و حسابی امکان پذیره

vanish
08-04-2010, 14:13
شمع سوزنی تنها هم کافی نیست باید کلا جرقه رو بهبود بخشید که اونم با وایر های اسپرت با مقاومت کم تا حدودی قابل دسترس هست
ممنون که جواب سوال دوم رو دادین :دی
سوال اولم این بود که از نظر قدرت و سرعت وشتاب خیلی زد حاله؟مثلا در مقایسه با 405 و سمند LX
------------------------------------
راستی همشهریتم
اینایی که گفتی قیمتش چنده تو کرمانشاه؟

D r i v e r
08-04-2010, 14:43
ممنون که جواب سوال دوم رو دادین :دی
سوال اولم این بود که از نظر قدرت و سرعت وشتاب خیلی زد حاله؟مثلا در مقایسه با 405 و سمند LX
------------------------------------
راستی همشهریتم
اینایی که گفتی قیمتش چنده تو کرمانشاه؟
در مورد شتاب 405 206 رو لوله میکنه :31:
آره شتاب گیریش یه خورده ضد حاله
همشهری این چیزایی که گفتم کرمانشاه اصلا گیر نمیاری

aban366
08-04-2010, 15:18
از فکر توربو بیا بیرون :46:
اگه میخوای ماشینت بهتر راه بره به فکر منبع آخر و هدرز و فیلتر هوای اسپرت یا کیت مکش خوب باش
توربو هم بذاری تا حدودی به موتور فشار وارد میشه و استحلاکش بالا میره
در ضمن توربو بدون اینتر کولر به درد نمیخوره و کلا شاید چیزی حدود 3 تومن توی خرج بری گه چیز تمیز بخوای

سلام
ممنون از پاسخت خوب اینا که گفتی رو نمایندگی انجام میده یا باید ببرم بیرون
تو استان گلستان و مازندران میتونین ادرس بدین
قیمت این ها که گفتی چند در میاد حدودا
یکم اطلاعات در مورد این که اینها چیه بدی خیلی ممنون تر میشم
و در نهایت قدرت موتور رو حدودا چند اسب بخار بالا میبره؟ و اینکه با این تغییرات من نمیخوام صدا ی ماشین بالا بره و همینطوری بمونه ؟همینطور میمونه

D r i v e r
08-04-2010, 16:11
شما که حرف از توربو کردن ماشین میزدین دیگه باید بیخیال صدای خروجی باشین :دی
صدای خروجی هم بتسگی به منبع آخری که استفاده کنین داره حدودی
هیچکدوم از این کار ها رو نمایندگی انجام نمیده
ست کامل تخلیه دود امکان داره در بهتری شرایط چیزی حدود 10 - 15 اسب اضافه کنه
ست کامل سوپر اسپرینت فکر کنم دور و بر 1 تومن میچرخه
کیت مکش هوای درست و حسابی هم حدود 200 آب میخوره البته میتونین روی حدود 5 اسب حساب باز کنین
وایر ها هم که معمولا دست ساز هستن ولی انواع اسپرت موجود در بازار از 30 شروع میشه به بالا
شمع سوزنی و درست خسابی هم از 50 به بالا
این ها کار های خیلی ساده و پیش و پا افتاده ای هستن که میتونین انجام بدین
خیلی از چیر هایی هم که میخواین تهییه کنین باید از تهران بگیرین :46:

آرنولد بابام زینگر
08-04-2010, 18:25
لطفا به سواله ما هم جواب بدید
صفحه قبلی هم پرسیدیم خبری نبود

من الان 4350 کیلومتر 206 اس دی رفته روغن موتور تقریبا تمام هست

ماشین کارت طلایی داره و 10.000 روغن موتور ایران خودرو عوض میکنه

میخام بدونم چه روغن موتوری خوبه و چند لیتری که تا 10.000 خوب باشه ؟
روغن موتور خوب

مرسی

aban366
08-04-2010, 19:14
شما که حرف از توربو کردن ماشین میزدین دیگه باید بیخیال صدای خروجی باشین :دی

من تربو رو به خاطر افزایش قدرت میخواستم نه چیز دیگه
هدفم هم از این تغییرات در ماشین اینه که در سربالائی ها بهتر بالا بره فقط همین

kasra_khan2003
08-04-2010, 19:23
من جدیدا فرمون ماشین رو که میچرخونم، صدا میده! صدا از خوده فرمون هست، صدای قار و قور هم میده:دی انگار که روغن بخواد! کسی میدونه مشکلش چیه؟!

aban366
08-04-2010, 22:54
کسی در مورد کروز کنترل که کنار فرمون نصبه اطلاعاتی داره
میشه بگین چطوری فعال میشه
مال من عمل نمیکننه فقط برا ظبط صوت عمل میکنه

irinn65
08-04-2010, 23:54
سلام

irinn65
09-04-2010, 00:01
سلام

D r i v e r
09-04-2010, 09:11
لطفا به سواله ما هم جواب بدید
صفحه قبلی هم پرسیدیم خبری نبود

من الان 4350 کیلومتر 206 اس دی رفته روغن موتور تقریبا تمام هست

ماشین کارت طلایی داره و 10.000 روغن موتور ایران خودرو عوض میکنه

میخام بدونم چه روغن موتوری خوبه و چند لیتری که تا 10.000 خوب باشه ؟
روغن موتور خوب

مرسی
ایرانخودرو به احتمال خیلی زیاد روغن توتال 5000 به شما میده
روغن موتور خوب هم همون توتال هست
میتونی توتال رو بگیری و بری یکی از تعویض روغنی ها با 7000 عوضش کنی :46:

من تربو رو به خاطر افزایش قدرت میخواستم نه چیز دیگه
هدفم هم از این تغییرات در ماشین اینه که در سربالائی ها بهتر بالا بره فقط همین
افزایش قدرت همیشه دردسر های خاص خودش رو داره
از جمله تغییر کردن صدای خروجی
مگه اینکه از همون منبع فابریک استفاده کنین که اونم واسه خودش سدی حساب میشه!

من جدیدا فرمون ماشین رو که میچرخونم، صدا میده! صدا از خوده فرمون هست، صدای قار و قور هم میده:دی انگار که روغن بخواد! کسی میدونه مشکلش چیه؟!
به احتمال خیلی زیاد از پمپ هیدرولیک هست
معمولا بعد از یه مدت یه خورده صدا میدن
تسمه و میزان روغنش رو چک کنین

hacker021
10-04-2010, 18:43
سلام.ما يه وي 2 داريم.ميخوام بدونم ميشه كه تكيه گاه پشت ماشين رو عوض كرد و يه تكيه گاه پشتي دار گزاشت؟:31:
اگه ميشه راهنمايي كنيد و اگه ميشه عوض كرد بگيد چقدر خرجش ميشه؟!؟!

D r i v e r
10-04-2010, 20:17
سلام.ما يه وي 2 داريم.ميخوام بدونم ميشه كه تكيه گاه پشت ماشين رو عوض كرد و يه تكيه گاه پشتي دار گزاشت؟:31:
اگه ميشه راهنمايي كنيد و اگه ميشه عوض كرد بگيد چقدر خرجش ميشه؟!؟!
منظورتون از تکیه گاه کجا هست؟
صندلی ها؟
یا پشت سری های عقب؟

hacker021
10-04-2010, 20:43
منظورتون از تکیه گاه کجا هست؟
صندلی ها؟
یا پشت سری های عقب؟

پشت سری های عقب

الان نداره يعني بدون پشت سري هست ميخوام ببينم ميشه پشت سري براي صندلي هاي عقب گزاشت؟

irinn65
11-04-2010, 00:34
نه انگارکسی نیست جواب مارو بده!!!

kasra_khan2003
11-04-2010, 11:50
نه انگارکسی نیست جواب مارو بده!!!

قیمت ماشین چیزی نیست که آدم همینجوری تو نت بگه! ولی میشه گفت بسته به تمیز بودنش، از 9 تا 11. :46:

aban366
12-04-2010, 12:11
پشت سری های عقب

الان نداره يعني بدون پشت سري هست ميخوام ببينم ميشه پشت سري براي صندلي هاي عقب گزاشت؟
برا صندلی های عقب من پشتی گذاشتم سه تاش 11 خریدم فکر کنم

D r i v e r
12-04-2010, 12:49
پشت سری های عقب

بله
خیلی راحت از بازار تهیه میکنین و به راحتی نصب میکنین همینطوری که این دوستمون انجام دادن

برا صندلی های عقب من پشتی گذاشتم سه تاش 11 خریدم فکر کنم

hacker021
12-04-2010, 19:22
بله
خیلی راحت از بازار تهیه میکنین و به راحتی نصب میکنین همینطوری که این دوستمون انجام دادن

پس لازم نيست كه تكيه گاه عوض بشه و فقط بايد جاش (همون كه پشتي روش ميشينه) رو خريد و پشتي رو روش سوار كرد؟مي تونم خودم نسب كنم يا بايد ببرم بيرون؟اينا رو از كجا ميشه تهيه كرد؟
اسمش چي هست؟يعني بايد بگم چي بده؟در خصوص گارانتي گير ندن؟:31:

D r i v e r
12-04-2010, 20:22
پس لازم نيست كه تكيه گاه عوض بشه و فقط بايد جاش (همون كه پشتي روش ميشينه) رو خريد و پشتي رو روش سوار كرد؟مي تونم خودم نسب كنم يا بايد ببرم بيرون؟اينا رو از كجا ميشه تهيه كرد؟
اسمش چي هست؟يعني بايد بگم چي بده؟در خصوص گارانتي گير ندن؟:31:
1 - بله
2 - بله میتونید خودتون نصب کنید به راحتی مثل پشت سری های صندلی جلو
3 - از لوکس فروشی ها بعضی از فروشگاه های نمایندگی ها هم دارن
4 - اسمش پشت سری هست
5 - باید بگین پشت سری صندلی عب 206 میخوام و باید یه ست که شامل 3 تا هست رو تهیه کنین
6 - نه عزیز گارانتی به این چیزا گیر نمیده با خیال راحت تهیه و نصب کن که خوشگل هم میشه :46:

hacker021
12-04-2010, 21:19
1 - بله
2 - بله میتونید خودتون نصب کنید به راحتی مثل پشت سری های صندلی جلو
3 - از لوکس فروشی ها بعضی از فروشگاه های نمایندگی ها هم دارن
4 - اسمش پشت سری هست
5 - باید بگین پشت سری صندلی عب 206 میخوام و باید یه ست که شامل 3 تا هست رو تهیه کنین
6 - نه عزیز گارانتی به این چیزا گیر نمیده با خیال راحت تهیه و نصب کن که خوشگل هم میشه :46:

آخه من كه اندازشو نميدونم كه بايد با چه اندازه اي از هم اونا رو وصل كنم.بهتر نيست كه به نصاب بدم؟

D r i v e r
12-04-2010, 21:35
آخه من كه اندازشو نميدونم كه بايد با چه اندازه اي از هم اونا رو وصل كنم.بهتر نيست كه به نصاب بدم؟
نه عزیز
اندازه نداره!
میری میگی پشت سری صندلی عقب 206 میخوام
3 تا تهیه میکنی
خیلی راحت جاشون میزنی
نه سختی داره نه اندازه ای

hacker021
13-04-2010, 09:55
نه عزیز
اندازه نداره!
میری میگی پشت سری صندلی عقب 206 میخوام
3 تا تهیه میکنی
خیلی راحت جاشون میزنی
نه سختی داره نه اندازه ای

پس رفتم بخرم.انشاالله كه خوب ميشه!:31:

aban366
13-04-2010, 23:25
سلام
در تکمیل صحیت های دوستان اگه دقت کنی بالای صندلی عقب هرطرف و وسط در هر کدوم دوتا جا هستش که با یه مهره پلاستیکی بسته شده اون مهره ها رو در بیار و این پشتی ها رو که گرفتی میله ها یعنی پایه شون رو وارد اون جای پشتی ها میکنی و با فشار محکم میکنی فقط یادتم باشه پشتی وسط کمی از دوپشتی کناره ها بالاتر قرار میگیره
نزنی با فشار خرابش کنی

aban366
16-04-2010, 21:38
دوستان کسی دزدگیر برا ماشینش گذاشته؟تو تایپیک دزدگیر که به جواب نرسیدم
اینجا دوستانی که 206 دارن ایا درسته که دزدگیر با سیستم الکترونیک ماشین تداخل میکنه و مشکل سازه؟
بهترین دزدگیر استارتر برا 206 چیه
قیمت مهم نیست
البته تا حدود 250000
کسی از دوستان ای بی اس میدونه کجا ماشینائی که ای بی اس نیستن رو میشه ای بی اس کرد و حدود قیمتش چقدر میشه

Persian_Gun's
17-04-2010, 20:03
سلام..
از امروز صبح که سوار ماشین شدم وقتی ماشین در حالت ایست کامل قرار داره و میخوام حرکت کنم یه صدای سوتی از فکر میکنم چرخ های جلوش میاد!..و به محضه اینکه ماشین راه میوفته دیگه اون صدا شنیده نمیشه...
یکبار هم ماشین رو خلاص کردم و خودم حرکتش دادم که بازم همین صدا رو داد...
فکر میکنید مشکل از کجاست؟!

mm00
18-04-2010, 15:16
سلام..
از امروز صبح که سوار ماشین شدم وقتی ماشین در حالت ایست کامل قرار داره و میخوام حرکت کنم یه صدای سوتی از فکر میکنم چرخ های جلوش میاد!..و به محضه اینکه ماشین راه میوفته دیگه اون صدا شنیده نمیشه...

من طبق تجربه خودم میگم اگر اشتباه هست دوستان اصلاح کنند
توی سرعت های بالا بلبرینگ بیشتر صدای سوت ایجاد میکنه ولی توی سرعت های کم معمولا لنت ها یا جنس بد دارند یا دیسک ها لبه دار شدند یا لنت ها تموم شدند!!
شما توی یک کوچه تقریبا بسته که صدا میپیچه برو با دنده 1 و گاز نده اگر صدای سوت بیاد ببر لنتو دیسکای جلو رو چک کنند ... البته من فقط در حد تجربه خودم گفتم

Guts
18-04-2010, 16:24
سلام..
برای لنته چیز مهمی نیست.

Persian_Gun's
18-04-2010, 16:46
امروز دیگه اون صدا رو نمیداد!

mehdisahi
18-04-2010, 23:26
من مدل 88 گرفتم هاچ بک.گیربکسش افتضاحه.دنده 2 میلرزونه.جاوبندیش هم صدا میده.مفتش گرونه.واقعا پواتون رو جمع کنین یه ماشین خارجی بگیرین.

mm00
19-04-2010, 14:08
من مدل 88 گرفتم هاچ بک.گیربکسش افتضاحه.دنده 2 میلرزونه.جاوبندیش هم صدا میده.مفتش گرونه.واقعا پواتون رو جمع کنین یه ماشین خارجی بگیرین.

سلام اینا چیزای عیجیبی نیست برای ماشین های ایرانی ! تمامی مشکلات شما توی سایت tuningtalk بحث شده شما حتما تلاش کن تا خرخره از گارانتی استفاده کنی
جا نشدن زاپاس توی زاپاس بند خرابی امپر بنزین در روز دوم خرابی سنسور اکسیژنی که باید 70 80 هزار کیلومتر کار کنه در کیلومترهای اول بد بسته شدن کاپوت تمام شدن دیسک و صفحه توی 8 هزار کیلومتر مشکلات گیربکس مثل صدا دادن بد جا رفتن ..شتاب کم .... و .... از مشکلات عادی 206 0 هست! که ناشی از ایرانی شدن قطعات فرانسوی 206 هست !
که البته مختص 206 نیست ... توی همون سایت عکس سمند 88 رو گزاشتن که در اثر رگبار شیشه عقبش شکسته و بدنه رنگش موج دار شده
اونوقت هنوز شوی نوا رنگش مثل روزه اول براقه! و سایر امریکایی هایی که بعد از 30 40 سال هنوز کیفیت رنگ خوبی دارند
اگرم کسی بخواد ماشین خارجی بی درد سر بخره باید حداقل 40 ملیون پول داشته باشه که وارداتی بخره

kasra_khan2003
19-04-2010, 23:27
امروز چراغ موتور ماشین، یعنی اون علامت که عکس موتور هست، روشن شد.

همیشه قبل زدن استارت روشن میشه و وقتی ماشین روشن میشه، دیگه خاموش میشه، اما الان مدام روشنه! علتش چیه؟

ماشینم دیگه افتاده رو خرج:41:

D r i v e r
19-04-2010, 23:48

همیشه قبل زدن استارت روشن میشه و وقتی ماشین روشن میشه، دیگه خاموش میشه، اما الان مدام روشنه! علتش چیه؟

علت رو نمیشه همینطوری تشخیص داد
میتونه علت های عدیده ای داشته باشه
بهترین کار اینه دیگا بزنین ببینین اخطارش چی هست شاید چیز ساده ای بود:46:

mm00
20-04-2010, 06:43

اگر ماشین عادی کار میکنه در درجه اول معمولا سنسور اکسیژن هست که اولین بار پاک میکنن ولی اگر دوباره بده باید عوش بشه ولی اگر شتاب خیلی کم شده بیشتر طرف انژکتورها و... ولی در کل به قول امیرجان در درجه اول باید دیاگ زد

kasra_khan2003
20-04-2010, 16:15
علت رو نمیشه همینطوری تشخیص داد
میتونه علت های عدیده ای داشته باشه
بهترین کار اینه دیگا بزنین ببینین اخطارش چی هست شاید چیز ساده ای بود:46:

اگر ماشین عادی کار میکنه در درجه اول معمولا سنسور اکسیژن هست که اولین بار پاک میکنن ولی اگر دوباره بده باید عوش بشه ولی اگر شتاب خیلی کم شده بیشتر طرف انژکتورها و... ولی در کل به قول امیرجان در درجه اول باید دیاگ زد

پس ببرم نمایندگی؟ تعمیرگاه های دیاگ ندارن نه؟ این نمایندگی ها استاد تیغ زدن هستن!

D r i v e r
20-04-2010, 17:15
پس ببرم نمایندگی؟ تعمیرگاه های دیاگ ندارن نه؟ این نمایندگی ها استاد تیغ زدن هستن!
حتما نباید ببرین نمایندگی
شما خیلی راحت توی تون آپ ها میتونید مشکل ماشینتون رو پیدا کنین :46:

آرنولد بابام زینگر
21-04-2010, 00:29
فرمان ماشین وقتی میچرخونمش صدا میده
کلاچ و گاز قرقر میکنه در حرکت یعنی کلاچ وقتی پات هم روش نی میلرزه
دنده خوب جا نمیره
و موتور ماشین مثلا وقتی دنده 3 رعتت 80 هست ناله میکنه

مشکلات چی هست ؟

ماشین کارت طلایی 2 تاره داره باید همشو درست کنند دیگه ؟

اس دیه

kasra_khan2003
21-04-2010, 18:49
دوستان چه فاکتورایی لازم هست که حداقل روزایی که هوا گرمه، ماشین با یه تک استارت روشن شه!

mm00
22-04-2010, 07:01
دوستان چه فاکتورایی لازم هست که حداقل روزایی که هوا گرمه، ماشین با یه تک استارت روشن شه!

فیلتر بنزین .....شمع ها ....تمیزی انژکتورها ..بنزین مرغوب!!!!!(که البته این یکی یافت نمیشه)

night lord
22-04-2010, 11:17
دوستان مصرف بنزین 206 تیپ 5 مدل 85 چقدره ؟؟ به صرفه هست؟؟

kasra_khan2003
22-04-2010, 13:01
فیلتر بنزین .....شمع ها ....تمیزی انژکتورها ..بنزین مرغوب!!!!!(که البته این یکی یافت نمیشه)

فیلتر بنزین رو عوض کردم.

شمع ها رو هم عوض کردم و دو پلاتینه گذاشتم، اما فکر نکنم جنس مرغوب باشه چون خیلی ارزون بودن!

بنزین هم که دیگه دست ما نیست...

میمونه تمیزی انژکتور که ازش بی اطلاع هستم. یه توضح بدین که کجا و چطور و با چه هزینه ای تمیز میکنن

mm00
22-04-2010, 16:37
فیلتر بنزین رو عوض کردم.

شمع ها رو هم عوض کردم و دو پلاتینه گذاشتم، اما فکر نکنم جنس مرغوب باشه چون خیلی ارزون بودن!

بنزین هم که دیگه دست ما نیست...

میمونه تمیزی انژکتور که ازش بی اطلاع هستم. یه توضح بدین که کجا و چطور و با چه هزینه ای تمیز میکنن

انژکتور شور profi tech بریز
المانی هست و امتحانشو پس داده

aban366
27-04-2010, 10:59
سلام
1-کسی در مورد دزدگیر برا این 26 ها که این همه میگن سیستم قاط میزنه و برا 206 دزدگیر لازم نیست راهنمائی نمیکنه
2- من هر وقت میخوام از دنده 2 به 3 بزنم شتاب دنده 2 کمه این عادیه یا مشکلی هست از اول که گرفتم همینطوری بود
3- هر وقت ترمز میگیرم لنت ها صدا میده ممکنه تو 5000 کیلومتر کارکرد لنت ها رفته باشه هوا هم خشک بوده که بگم اب خورده اینجوری شده
ببرم گارانتی برام عوضش میکنن
و از همه مهمتر
من تا به حال نبردم گارانتی برم اونجا چه چیزائی رو چک کنم و بگم عوض کنن چون هم دنده راحت میره امپر ها هم مشکلی نداره و کلا غیر مورد شتاب مشکلی احساس نکردم البته اطلاعاتی هم ندارم و اگه قطعه ای رو بگم گارانتی عوض کنه یکم پول بدم جنش با مارک و کیفیت خوب برام میزارن

ممنون میشم راهنمائیم کنین

mm00
27-04-2010, 15:33
سلام
1-کسی در مورد دزدگیر برا این 26 ها که این همه میگن سیستم قاط میزنه و برا 206 دزدگیر لازم نیست راهنمائی نمیکنه
2- من هر وقت میخوام از دنده 2 به 3 بزنم شتاب دنده 2 کمه این عادیه یا مشکلی هست از اول که گرفتم همینطوری بود
3- هر وقت ترمز میگیرم لنت ها صدا میده ممکنه تو 5000 کیلومتر کارکرد لنت ها رفته باشه هوا هم خشک بوده که بگم اب خورده اینجوری شده
ببرم گارانتی برام عوضش میکنن
و از همه مهمتر
من تا به حال نبردم گارانتی برم اونجا چه چیزائی رو چک کنم و بگم عوض کنن چون هم دنده راحت میره امپر ها هم مشکلی نداره و کلا غیر مورد شتاب مشکلی احساس نکردم البته اطلاعاتی هم ندارم و اگه قطعه ای رو بگم گارانتی عوض کنه یکم پول بدم جنش با مارک و کیفیت خوب برام میزارن

ممنون میشم راهنمائیم کنین

1:سلام در این مورد 206 دزدگیر لازم داره چرا بعضی ها میگن نه بخاطر این بود که اولا این ماشین از جمله اولین ماشین های ایمبولایزر دار در ایران بود و همه میگفتن که این یعنی اصلا سرقت نمیشه و اینکه سیستم ایمبولایزر اگر اشتباه نکنم نسل 2 داره که سیستم ایمنی هست ولی خوب از سرق ماشین محافظت میکنه نه داخلش و بدنه
2:در این مورد اگر از 3 به 2 بیاید و سرعت زیره 30 یا 30 باشه ستاب کم رو داره !
3:لنت هایی که ایراخودرو میندازه فکر نمکینم دیگه jurid یا feredo یا تکستار فرانسوی باشه بلکه پارس ایرانی هست یا یک سری ایتالیایی هست که قیمتش در حد 12 13 تومان هست ..که احتملا از جنس لنت شما هست در راستای ارزان سازی ! پس بهتره Jurid رو امتحان کنی که جنس واقعا خوبی هست قیمت 33 تومان
موفق باشی

aban366
28-04-2010, 00:00
1:
2:در این مورد اگر از 3 به 2 بیاید و سرعت زیره 30 یا 30 باشه ستاب کم رو داره !

سلام
دوست عزیز ممنون از توضیحاتت اما این مورد توضیحات 2 رو متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدی
در مورد گارانتی و سوالم هم راهنمائی کنی ممنون میشم

hoomi_gta
28-04-2010, 08:30
رفقا من یک سوالی دارم. ماشینم 206 تیپ 2 هست و بعضی موقع ها وقتی ترمز میگیرم لنتای ماشینم سوت میزنه. البته همیشگی نیست ولی وقتی هم میزنه دیگه ول نمی کنه. لنتام هم سالم هستند. خواستم بگم مشکلی پیش میاد اگه لنتا را عوض نکنم؟
و اینکه نشونه های تموم شدن لنت های عقب چیه؟ دستی کار نمی کنه وقتی لنتای عقب تموم میشه؟
مرسی

mm00
28-04-2010, 09:19
سلام
دوست عزیز ممنون از توضیحاتت اما این مورد توضیحات 2 رو متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدی
در مورد گارانتی و سوالم هم راهنمائی کنی ممنون میشم
منظورم اینه اگر سرعتت کم باشه شتاب کمه مثلا از 3 به 2 وقتی که میای سرعتت 40 باشه شتاب کم نیست
همانطور که امیرجان گفت ضریب دنده 206 30 هست یعنی شما روی دور موتور 4000 وقتی سرعت 30 میشه و باید بری دنده 2 و بعد 60 دنده 3 حالا اگر از سرعت بالای 60 دنده رو به 2 تغییر بدی و سرعتت 30 یا زیره 30 باشه شتاب کمه
ولی اگر 3 به 2 میای و سرعتت متناسب با دنده 2 هست و شتاب کمه دلایلش متفاوته ولی برای ماشین 0 نباید اینطوری باشه !

رفقا من یک سوالی دارم. ماشینم 206 تیپ 2 هست و بعضی موقع ها وقتی ترمز میگیرم لنتای ماشینم سوت میزنه. البته همیشگی نیست ولی وقتی هم میزنه دیگه ول نمی کنه. لنتام هم سالم هستند. خواستم بگم مشکلی پیش میاد اگه لنتا را عوض نکنم؟
و اینکه نشونه های تموم شدن لنت های عقب چیه؟ دستی کار نمی کنه وقتی لنتای عقب تموم میشه؟
مرسی

لنت عقب 206 تقریبا اصلا مصرف نمیکنه!! یعنی راحت میتونم بگم 70 80 هزارتا بری بازم داره ! فقط باید لوازمش رو عوض کنی و یک تراش دیسک و ریگلاژ ... البته اگر از عقب هست صدا
یک نشانه سرویس ترمز عقب همون دستی هست
ولی اگر از جلو هست و لنت جنس خوب انداختی و بازم صدا داره ممکنه از دیسک ترمز باشه
ولی صدای عقب یک چیزی شبیه صدای این اتوبوس ها هست

aban366
28-04-2010, 11:04
سلام
ممنون از راهنمائیت من منظورم همون وقتی رو 30 میزنم به دنده 2 شتاب خیلی کمه تا به 60 برسه بزنم 3

mm00
28-04-2010, 12:15
سلام
ممنون از راهنمائیت من منظورم همون وقتی رو 30 میزنم به دنده 2 شتاب خیلی کمه تا به 60 برسه بزنم 3

اتفاقا به نظر من دنده 2 206 خیلی جون داره !
دلیل این مشکل شما در درجه اول بنزنین س.و.پر بزن فیلتر بنزین و شمع ها رو هم چک کن که اولین موارد توی شتاب کم هست بعد میره سراغ سنسورها که ماشالا 206 از سنسور کم نزاشته!!!
شما کاکرد ماشین رو نگفتی؟ اگر 0 هست باید چند هراز تا راه بری تا ماشین روان بشه

aban366
28-04-2010, 16:35
اتفاقا به نظر من دنده 2 206 خیلی جون داره !
دلیل این مشکل شما در درجه اول بنزنین س.و.پر بزن فیلتر بنزین و شمع ها رو هم چک کن که اولین موارد توی شتاب کم هست بعد میره سراغ سنسورها که ماشالا 206 از سنسور کم نزاشته!!!
شما کاکرد ماشین رو نگفتی؟ اگر 0 هست باید چند هراز تا راه بری تا ماشین روان بشه
ماشینم 5000 رفته و مدل 89 هستش
بنزینم اکثر مواقع سوپر ریختم
حالا این نمایندگی ها برا گارانتی شمع و این ها رو که فرمودین رو چک میکنن یا ببرم بیرون
شنیدم شمعش رو عوض کنم هم مصرف سوخت کم میشه به خاطر احتراق کامل هم قدرت ماشین بالا میره برا شمع چه مارکی و برندی بهترترینه

آرنولد بابام زینگر
28-04-2010, 17:40
ببر بیرون بهتره
ما به خیاله گارانتی و کارت طلایی رفتیم موتورها رو تنظیم کرد و ... ازمون پول گرفت

.......................

سوال ماشین اس دی وی8 هست . 5200 تا کارکرده در این کیلومتر باید چه چیزایی را چک کنم یا چه کیلومتری باید این چیزایی که میفرمایید را چک کنم البته روغن موتور تاحالا عوض کردم ممنون

aban366
28-04-2010, 19:22
[QUOTE=
سوال ماشین اس دی وی8 هست . 5200 تا کارکرده در این کیلومتر باید چه چیزایی را چک کنم یا چه کیلومتری باید این چیزایی که میفرمایید را چک کنم البته روغن موتور تاحالا عوض کردم ممنون[/QUOTE]
سلام
من هم همین سوال رو دارم
ممنون میشم دوستان راهنمائی کنن

dma
30-04-2010, 16:30
سلام
206 تیپ 2 مدل 88
10.500.000می ارزه؟
جلوش یه تصادف کرده که کاملا هم عوض کرده قطعات رو.

آرنولد بابام زینگر
30-04-2010, 20:07
سلام
از ماشین بنزین میریزه کمی
چه قطعه ای باید عوض بشه ؟

D r i v e r
30-04-2010, 22:14
سلام
از کجاش میریزه؟؟:18:
شاید نیاز به تعویض نباشه و بست ها شل شده باشن یا شلنگ دچار پوسیدگی شده باشه

aban366
30-04-2010, 23:13
[QUOTE=آ

سوال ماشین اس دی وی8 هست . 5200 تا کارکرده در این کیلومتر باید چه چیزایی را چک کنم یا چه کیلومتری باید این چیزایی که میفرمایید را چک کنم البته روغن موتور تاحالا عوض کردم ممنون[/QUOTE]

سلام
کسی جوا ب مارو نمیده

aaamirrr
02-05-2010, 14:17
سلام

!!!!!!!جل الخالق!!!!!!!!

سلام

ماشین منم اینجوریه تو دنده 2 میمیره اما تا 70 پر باید بکنم تا بره 3 اخرش خوبه اولش افتضاحه. یکی دو جا هم بردم گفتن همینه درست نمیشه. اگه حوصله داری تا تابستون صبر کن می خوام شمع سوزنی و فیلتر ریس بزارم روش ببینم درست میشه یا نه. در ضمن مصرفش هم خیلی بالاست. قبل از این سمند داشتم و به امید مصرف پایین با این عوضش کردم. اما کم از هم ندارن. 1.4 el زده کنارش. چه کاری باید بکنم تا درست بشه؟ پیر شدم؟:41:

total_overdose
02-05-2010, 14:22
!!!!!!!جل الخالق!!!!!!!!

ماشین منم اینجوریه تو دنده 2 میمیره اما تا 70 پر باید بکنم تا بره 3 اخرش خوبه اولش افتضاحه. یکی دو جا هم بردم گفتن همینه درست نمیشه. اگه حوصله داری تا تابستون صبر کن می خوام شمع سوزنی و فیلتر ریس بزارم روش ببینم درست میشه یا نه. در ضمن مصرفش هم خیلی بالاست. قبل از این سمند داشتم و به امید مصرف پایین با این عوضش کردم. اما کم از هم ندارن. 1.4 el زده کنارش. چه کاری باید بکنم تا درست بشه؟ پیر شدم؟:41:
سلام
دوست عزیز ماشین اون دوستمون وی8 هست که کمی عجیب.ماشین شما 1400 هست که با این کارایی که جدیدا ایران خودرو کرده میشه گفت که زده ر...ه به این موتور.
من هرکسی رو دیدم گرفته حتی بدون صندوقا میگه مصرفش بالاست بردن نمایندگی هم گفتن مشکلی نداره.از شتابشم خیلی مینالن این جدیدارو.
ولی اون وی 8 ها هنوز میشه گفت کمتر توش دس بردن (البته از نظر موتوری) .

aban366
04-05-2010, 11:11
سلام
دوست عزیز ماشین اون دوستمون وی8 هست که کمی عجیب.ماشین شما 1400 هست که با این کارایی که جدیدا ایران خودرو کرده میشه گفت که زده ر...ه به این موتور.
من هرکسی رو دیدم گرفته حتی بدون صندوقا میگه مصرفش بالاست بردن نمایندگی هم گفتن مشکلی نداره.از شتابشم خیلی مینالن این جدیدارو.
ولی اون وی 8 ها هنوز میشه گفت کمتر توش دس بردن (البته از نظر موتوری) .

سلام
علی جان بهتره راهی بگین که مصرف رو بشه کم کرد
حالا ایران خودرو دست برده به چی دست برده که اینجوری شده که ما هم اون قطعه رو بهترش رو بزاریم
این شمع های نمیدونم چیچی اسمشه میگن باعث افزایش شتاب و قدرت و کم کردن مصرف سوخت میشه چون باعث احتراق کامل سوخت میشه
کسی از دوستان امتحان کرده یه راهنمائی بهتر و کاملتر بکنه

آرنولد بابام زینگر
04-05-2010, 11:37
روغن موتور توتال 7000 بهتره یا 9000 یا کاسترول مگنتیک برای تیپ 5 ؟

---------- Post added at 12:37 PM ---------- Previous post was at 12:36 PM ----------

و اینکه چه روغنی جز روغن موتور را تا قبل از 10.000 باید عوض کرد ؟

mm00
04-05-2010, 17:31
سلام
علی جان بهتره راهی بگین که مصرف رو بشه کم کرد
حالا ایران خودرو دست برده به چی دست برده که اینجوری شده که ما هم اون قطعه رو بهترش رو بزاریم
این شمع های نمیدونم چیچی اسمشه میگن باعث افزایش شتاب و قدرت و کم کردن مصرف سوخت میشه چون باعث احتراق کامل سوخت میشه
کسی از دوستان امتحان کرده یه راهنمائی بهتر و کاملتر بکنه

سلام من شنیدم که اکثر 206 ها تا چند هزارتا هم روغن کم میکنند هم مصرف بالای دارند به مرور زمان و کاکرد بیشتر حل میشه ! حالا ایرانخوردرو چی کرده روی این 206 ا...اعلم !

---------- Post added at 12:37 PM ---------- Previous post was at 12:36 PM ----------

توتال 9000 خوبه اگر اصل باشه بهران رانا هم جز روغن های خیلی خوب هست !
واسکازین هر 40 50 هزارتا روغن ترمز تقریبا نیاز نداره هیدرولیک رو هم نمیدونم اگر کسی راهنمایی ک کنه ممنون میشم

aban366
04-05-2010, 22:26
سلام
این همه کارشناس اینجا داریم یکی از دوستان نمیتونه جواب کامل بده که در چند کیلو متر بریم گارانتی سرویس اولیه؟و اینکه چه چیزهائی رو چک کنیم و با کمی شل کردن جیب بگیم چیا رو عوض کنن
با تشکر فراوان

آرنولد بابام زینگر
05-05-2010, 10:17
راست میگن
لطفا کمک کنید
من الان ماشینم 5800 تا رفته روغن موتور رو فقط توی 4800 عوض کردم
دیگه هیچکاری نکردم
یکی میگه سرویس اولیه 206 حدود 10000 یکی 20000
لطفا یکی که وارده بگه مثلا چه کارهایی در چه کیلومتری باید انجام داد
تعویض روغن .فیلتر . شمع و...

aban366
05-05-2010, 10:44
راست میگن
لطفا کمک کنید
من الان ماشینم 5800 تا رفته روغن موتور رو فقط توی 4800 عوض کردم
دیگه هیچکاری نکردم
یکی میگه سرویس اولیه 206 حدود 10000 یکی 20000
لطفا یکی که وارده بگه مثلا چه کارهایی در چه کیلومتری باید انجام داد
تعویض روغن .فیلتر . شمع و...

سلام
دوستان خیلی نامید کننده است من این سوال رو 4 صفحه پیش هم پرسیدم که کسی جواب نداد ممنون میشیم راهنمائی کنین
هر کی یه کیلومتر رو میگه برا سرویس اولیه عجب اوضاعیه ها

آرنولد بابام زینگر
05-05-2010, 11:59
زنگ زدم ایران خودرو میگم ماشینم کارت طلایی 2 ستاره هم داره . سرویس اولیه کی هست ؟
میگه 206 سرویسش از 20.000 شروع میشه حالا چه کارت طلایی 1 ستاره باشه چه 4ستاره
راس میگه ؟ این چه وضعشه

aban366
05-05-2010, 15:41
خوی تا اونجا که من فهمیدم :

در مورد روغن:

با توتال 7000 بين 7000 تا 9000 كيلومتر

و با توتال 9000 بين 14000 تا 15000 كيلومتر.

ضمنا براي هربار تعويض روغن -ف ی ل ت ر ---- روغن رو هم تعويض باید کرد

---------------------------------------------------------------------------

در مورد ---ف ی ل ت ر -- ها:

ف ی ل ت ر ----- بنزين بين هر 5000 تا 6000 كيلومتر

---ف ی ل ت ر -- هوا هر 5000 تا باز کنین اگر مشكل داشته باشه تعويض کینین

----ف ی ل ت ر - هواي اتاق هم هر 10000 كيلومتر

--------------------------------------------------------------------------

در مورد لنت ترمز هم هر 15000 كيلومتر تعويضکنین و معمولا هنوز 15 تا 20 درصد باقي مانده داره.

noisymind
06-05-2010, 19:27
سلام
دوستان خیلی نامید کننده است من این سوال رو 4 صفحه پیش هم پرسیدم که کسی جواب نداد ممنون میشیم راهنمائی کنین
هر کی یه کیلومتر رو میگه برا سرویس اولیه عجب اوضاعیه ها

برای بار چندم! هیچ کدام از ماشینهای ایران خودرو دیگه سرویس اولیه ندارن! ( تو دفترچه خودرو و ... اگه مطالعه بفرمایید کامل توضیح داده ) . البته اگه مشکلی داره ببیرد با گارانتی براتون درست کنن وگرنه که همینجوری ببرید هزینه سرویس و کنترل و ... رو ازتون میگیرن.ولی برای اینکه گارانتی باطل نشه , تو مدت گارانتی باید برای سرویس 20000 کیلومتر ببرید که باز هم هزینه سرویس رو ازتون میگیرن.

noisymind
06-05-2010, 19:33

برای 206 تیپ 5 بهترین روغن 7000 هست. ولی اگه تو مناطق سردتر هستید و یا صبحها مشکل لرزش موتور رو دارید موقع استارت زدن , میتونید 9000 بریزید.
دور کاسترول و ... هم خط قرمز بکشید!
غیر از روغن اول و مسلما فیلتر که برخی میگن بهتره زودتر عوض بشه ( هیچ اجباری هم نیست ) دیگه چیزی لازم نیست قبل از 10000 عوض بشه.

aaamirrr
06-05-2010, 20:39
برای بار چندم! هیچ کدام از ماشینهای ایران خودرو دیگه سرویس اولیه ندارن! ( تو دفترچه خودرو و ... اگه مطالعه بفرمایید کامل توضیح داده ) . البته اگه مشکلی داره ببیرد با گارانتی براتون درست کنن وگرنه که همینجوری ببرید هزینه سرویس و کنترل و ... رو ازتون میگیرن.ولی برای اینکه گارانتی باطل نشه , تو مدت گارانتی باید برای سرویس 20000 کیلومتر ببرید که باز هم هزینه سرویس رو ازتون میگیرن.

کلا هر 20000 به 20000 باید بره سرویس. همین. تو دفترچه خودشم نوشته فقط نمیدونم که اگر نبری گارانتی باطل میشه یا نه. چون کلی پول الکی میگیرن هر دفعه 70 80 تومن!!!

یه سوال ، مکانیک ها میگن شمع 3 پلاتینه خوب نیست. راسته؟ چرا؟ من هر چی فکر میکنم میبینم که جرقه زنیش بهتره. شمع سوزنی واسه 206 خوبه؟ یه دستش چنده؟ یه چیزی هم دیدم زرد رنگه میبندنش دور شلنگ بنزین فکر کنم. میگن واسه مصرف سوخت و قدرت خوبه. حقیقتش اینو تو تبلیغهای مجله ماشین دیدم. راسته؟ یا می خوان مردم رو سر کیسه کنن؟

ah-eli-95
06-05-2010, 21:59
----ف ی ل ت ر - هواي اتاق هم هر 10000 كيلومتر
--------------------------------------------------------------------------

البت این واسه هوای ایران نیست!با این دود و گرد وخاک که از عراق میاد تولید آلاینده خیلی کم ماشین های ایرانی:27:
اگه سلامتین رو دوست دارید هر چه زود عوض کنید بهتره طبق تجربه هر 5000 خوبه!

apoosh
07-05-2010, 22:32
من میخوام هفته آینده یه 206 تیپ دو صفر بگیرم. چندتا سئوال کوچیک داشتم
اول بین رنگ سفید و مشکی موندم! به نظر شما کدوم رنگ بهتره و چرا؟!
دوم هم این موتور 206 هست که وقتی تو روزنامه نگاه میکنی بعضی جاها زده 206 با موتور جدید! من هنوز درست نفهمیدم این موتور جدید چیه و چه فرقی با قدیمیش داره؟!!
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

2299
07-05-2010, 23:08
من میخوام هفته آینده یه 206 تیپ دو صفر بگیرم. چندتا سئوال کوچیک داشتم
اول بین رنگ سفید و مشکی موندم! به نظر شما کدوم رنگ بهتره و چرا؟!
دوم هم این موتور 206 هست که وقتی تو روزنامه نگاه میکنی بعضی جاها زده 206 با موتور جدید! من هنوز درست نفهمیدم این موتور جدید چیه و چه فرقی با قدیمیش داره؟!!
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دوست عزیز رنگ سلیقه ای هست من باشم سفید بر میدارم
2 اگه امکانش رو دارین حتما abs دار بگیرین
تا حایی که میدونم زیاد تغیر خاصی نکرده دریچه گازش برقی شده و یک چند تا چیز دیگه

D r i v e r
08-05-2010, 01:50
دوست عزیز رنگ سلیقه ای هست من باشم سفید بر میدارم
2 اگه امکانش رو دارین حتما abs دار بگیرین
تا حایی که میدونم زیاد تغیر خاصی نکرده دریچه گازش برقی شده و یک چند تا چیز دیگه
منم اگه باشم سفیدش رو انتخاب میکنم
البته من کلا مشکی رو دوست دارم ولی مراقبت کردن از مشکی وقت و حوصله و دقت میخواد که از حوصله من یه نفر خارجه
خط و خش هم خیلی بیشتر نشون میده
چون 206 سفید هم خیلی خوشگل تره و هم خیلی راحت میشه خوشگلترش کرد
خریدن ماشین مشکی توی ایران به نظرم اشتباهه :41:
چیز دیگه ای که به ذهنم اومد و جلیل هم اشاره کرد اینه که حتما ABS بگیر چون واقعا کمکت میکنه بعضی وقته ها

kasra_khan2003
08-05-2010, 12:44
دوستان الان نمایندگی ها 206 تیپ 2 قدیمیا رو ABS میکنن؟

بعد اینکه تیپ 2 رو اگه موتورش رو یکم تقویت کنی، بهش فشار نمیاد؟ میخوام تنفس ماشینم بهتر بشه اما بعضی ها گیر میدن که ارزش نداره تیپ 2 رو دست بزنی چون موتورش ضعیف هست و ...

آرنولد بابام زینگر
11-05-2010, 09:07
برا 206 تیپ 5 که موتور tu5 اگه توتال 9000 نداشت توتال 7000 بهتره یا بهران رانا ؟
خیلی تعریف بهران میکرد

dsa
11-05-2010, 10:38
سلام

یه مدته وقتی گاز میدم (مخصوصا اگه یه کم سر بالایی هم باشه) ماشین اول نمیره بعد یه دفعه شتاب میگیره و میره یعنی به اندازه 2 ثانیه ماشین تقریبا میمونه بعد شتاب زیادی میگیره و میره.

اگه سرد باشه ماشین بیشتر اتفاق میفته ولی وقتی هم گرم هست پیشمیاد ، بیشتر هم تو دنده 1 اینجوری میشه.

اشکال از چیه فکر می کنید؟؟ صفحه کلاج ، شمع ها ، ....

---------- Post added at 10:38 AM ---------- Previous post was at 10:37 AM ----------

برا 206 تیپ 5 که موتور tu5 اگه توتال 9000 نداشت توتال 7000 بهتره یا بهران رانا ؟
خیلی تعریف بهران میکرد

بهران واقعا روغن عالییه .

MehranVB
11-05-2010, 19:31
خیلی تعریف بهران میکرد
خوب معلومه توتال بهتره فقط زودتر از 9000 باید تعویضش کنی، مثلاً هر 7 8 هراز کیلومتر یا حداکثر 10 هزار کیلومتر

kasra_khan2003
12-05-2010, 00:17
سلام، یه سوال، اگه من این profi tech رو برای تمیز کردن انژکتور بخرم، خودم میتونم تمیزش کنم؟! اگه آره چطوری!

اصلا این انژکتورش کجاست:دی یکی عکسش رو بزاره لطفا

بعد این واسکازین esso تو شهرستان هم گیر میاد؟

mm00
12-05-2010, 11:28
سلام، یه سوال، اگه من این profi tech رو برای تمیز کردن انژکتور بخرم، خودم میتونم تمیزش کنم؟! اگه آره چطوری!

اصلا این انژکتورش کجاست:دی یکی عکسش رو بزاره لطفا

بعد این واسکازین esso تو شهرستان هم گیر میاد؟

میریزی تو باک!
esso خیلی کمه بیشتر توتال ..من خودم بهران سمند ریختم
اگر ماشینت قبل 84 تولید شده برو صندلی عقب سمت شاگرد بزن بالا درپوش رو بردار پمپ بنزینت رو تمیز کن روشو بعد ببین لوله برگشت بنزین نشتی داره یا نه! که مطمین هستم داره
تقریبا همه 206 ها که پمپ بنزین المانی دارن همین وضعه!

apoosh
12-05-2010, 14:00
آقا من دارم واسه هفته بعد یه 206 تیپ 2 ثبت نام میکنم
دوتا سئوال خیلی ساده داشتم
اول اینکه ضبط 206ها الان چیه؟ سی دی MP3 میخوره؟
دوم هم کیفیت باندهاشه، چندتا باند داره و آیا در حدی کیفیتش هست که احتیاج به تعویض نداشته باشه؟

kasra_khan2003
12-05-2010, 18:14
میریزی تو باک!
esso خیلی کمه بیشتر توتال ..من خودم بهران سمند ریختم
اگر ماشینت قبل 84 تولید شده برو صندلی عقب سمت شاگرد بزن بالا درپوش رو بردار پمپ بنزینت رو تمیز کن روشو بعد ببین لوله برگشت بنزین نشتی داره یا نه! که مطمین هستم داره
تقریبا همه 206 ها که پمپ بنزین المانی دارن همین وضعه!

ماشین مال آخر 83 هست. تا حالا بوی بنزین حس نکردم. اما باز یه نگاهی میندازم...

پس دنبال esso نگردم؟ اون توتال، سری خاصی برای 206 داره؟

dma
12-05-2010, 22:59
سلام
من یه 206 تیپ 2 گرفتم.کلا هیچی هم ار ماشین سر در نمی آرم!:41:

از نوشته های این چند صفحه فهمیدم که روغن موتور توتال 7000 باید بریزم.
1.قیمت حدودیش رو اگه بگید ممنون میشم.

2.چه لنتی براش بگیرم؟قیمتش؟

3.فیلتر هوا و بنزین چی بگیرم و قیمت؟

4.من گارانتی ندارم حالا برای تعویض اینها ببرم ایران خودرو یا جای دیگه هم مشکل نداره؟

ممنون:40:

apoosh
14-05-2010, 09:29
یعنی واقعا یه نفر نمیتونه جواب به سئوال ساده من رو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

kasra_khan2003
14-05-2010, 16:53
دوم هم کیفیت باندهاشه، چندتا باند داره و آیا در حدی کیفیتش هست که احتیاج به تعویض نداشته باشه؟

بله CD میخوره، یه مدل ضبط سونی هست. اما USB نداره تا جایی که من میدونم.

در مورد باند، فکر کردی الان ایران خودرو که زورش میاد مثل قدیم 4تا پیچ گوشتی و آچار مخصوص 206 رو بده، یا مثلا میاد جای لامپ داشبورد 206 رو خالی میزاره!!! همچین کمپانی ای، برات آمپیلی و ... میذاره؟:27:

دوتا باند تو در های جلو داره، صداش بد نیست! بستگی داره چی شما رو ارضاء کنه...

Electronic-Arts
14-05-2010, 16:55
بله CD میخوره، یه مدل ضبط سونی هست. اما USB نداره تا جایی که من میدونم.

تا جایی که من میدونم تیپ 2 کاست میخوره

mm00
14-05-2010, 16:58
ظبطش که موج نیکان بود ولی الان یک سری میزاره فلش هم میخوره
4 باند هم داره در مورد کیفیت بستگی به تعریف شما از کیفیت داره .. فکر کنم در حد مطلوب باشه

ماشین مال آخر 83 هست. تا حالا بوی بنزین حس نکردم. اما باز یه نگاهی میندازم...

پس دنبال esso نگردم؟ اون توتال، سری خاصی برای 206 داره؟
بوی بنزین رو حس نمیکنی ولی مصرفت کمی میره بالا
99% ماله شمام نشتیو داره .... مسیر برگشت بنزین چون فشار زیادی داره پمپ های المانی پس از 3 4 سالی این مشکلو دارند ..ولی من شنیدم پمپ های ایرانی پلاستیک بهتری دارند ولی از نظر عملکرد به المانی ها نمیرسند

سلام
من یه 206 تیپ 2 گرفتم.کلا هیچی هم ار ماشین سر در نمی آرم!:41:

از نوشته های این چند صفحه فهمیدم که روغن موتور توتال 7000 باید بریزم.
1.قیمت حدودیش رو اگه بگید ممنون میشم.

2.چه لنتی براش بگیرم؟قیمتش؟

3.فیلتر هوا و بنزین چی بگیرم و قیمت؟

4.من گارانتی ندارم حالا برای تعویض اینها ببرم ایران خودرو یا جای دیگه هم مشکل نداره؟

ممنون:40:
اگر توتال میریزی بگرد اصل بریز وگرنه من خودم برای تیپ 2 سوپر پیشتاز ریختم
2:لنت فقط jurid مدت ها کار میکنه و دیسکت هم اسیب نمیبینه و بی صداس...قیمت حدود 32 ..لنت 10 تومانی هم داره 206 که ایساکو داره
3:فیلتر هوا ارمان سرکان یا اگر اصل گیر بیاد purflux .. فیلتر بنزین هم purflux (دقت به املای این کلمه بکنید چون چینی ها شبیه این کلمه رو دارند تولید میکنند) من خودم به دلیل نبود purflux یک مدل به اسم K.s المانی انداختم .
4:من که اصلا تجربه خوبی از نمایندگی ها ندارم ..سعی کن یک مکانیک ثابت و خوب گیر بیاری و همه کارهارو پیش اون ببری ..اگر هر دفعه یک جا بری به مشکل میخوری
بازم سوالی بود در خدمتم

dsa
14-05-2010, 18:26
سلام

یه مدته وقتی گاز میدم (مخصوصا اگه یه کم سر بالایی هم باشه) ماشین اول نمیره بعد یه دفعه شتاب میگیره و میره یعنی به اندازه 2 ثانیه ماشین تقریبا میمونه بعد شتاب زیادی میگیره و میره.

اگه سرد باشه ماشین بیشتر اتفاق میفته ولی وقتی هم گرم هست پیشمیاد ، بیشتر هم تو دنده 1 اینجوری میشه.

اشکال از چیه فکر می کنید؟؟ صفحه کلاج ، شمع ها ، ....

کسی نمیدونست ؟؟؟؟؟

mm00
14-05-2010, 19:00
کسی نمیدونست ؟؟؟؟؟
برای منم چند باری این مشکل پیش اومد ولی نه زیاد
فیلتر بنزین استپر کثیفی انژکتور شمع ها گاهی هم سنسور اکسیژن دلیلش میتونه باشه البته من از این مورد زیاد اطلاع ندارم ولی مواردی که گفتم رو چک کنی بهتره:10:

apoosh
14-05-2010, 19:55
4 باند هم داره در مورد کیفیت بستگی به تعریف شما از کیفیت داره .. فکر کنم در حد مطلوب باشه

این موج نیکان که میگی یعنی چه؟!(به سبک شیر فرهاد بخون:31:)
بعدش مطمئنی که روی تیپ2 ضبط فلش دار میذارن؟؟اونهم ایرانخودرو؟؟؟؟؟؟؟؟

AmiRreZA_RAcEr
14-05-2010, 20:07
کسی نمیدونست ؟؟؟؟؟

از خیلی چیزها ممکنه باشه !
یه هواگیریم بکنی بد نیست

kasra_khan2003
14-05-2010, 20:41

آقا مطمئنی؟ من اینی که دارم میگم، روی 206 SD فامیلمون بود، دقیقا تیپش نمیدونم چی بود، اما انگار تیپ آخر بود که فقط اتومات نبود... ماله اونا سونی بود و USB هم نمیخورد. حالا باند رو خوب دقت نکردم، ولی مال ما که 2تا داشت...

Vallio
14-05-2010, 22:30
دوستان من چند صفحه پیش در مورد این پخش های جدید بحث کردم ،
قیمتش توی خود سایتش 160.000 تومنه ! ( آخه این احمقها فکر کردن ما کی هستیم ؟ خوب قیمت پخش های پایونیر رو دارن میدن به ملت )
این پخشه خیلی که قیمت داشته باشه 60-70 هست قیمتش !
در ضمن نه صدا داره و نه کیفیت و نه اصلا" قشنگ هست ! رو 206 تیپ دو من گذاشتن ، قبل از این سری ضبط های سونی رو میذاشتند که واقعا" عالی بود !

آرنولد بابام زینگر
15-05-2010, 16:14
سلام

گویا دوباره از اون ضبطای کلایون ها دارن میذارن که فقط آدیو میخوند

من اقواممون 2 هفته پیش یه اس دی وی8 و با یکیشون هم یه تیپ 3 برداشته بود از همون سری قدیمیا گذاشته بودن

معلوم نیس چجوره

apoosh
15-05-2010, 17:00
من امروز بالاخره رفتم نمایندگی و یه 206 تیپ 2 سفید ثبت نام کردم که تا دوهفته دیگه اگه خدا بخواد تحویل میگیرم
فقط اگه میشه دوستان هر نکته ای که هنگام تحویل از نمایندگی باید دقت کنم یا هرچیزی که در ابتدای استفاده از یک ماشین صفر لازمه بدونم را بهم بگید. بخدا صواب داره، آخه من تو ماشین و مسایل فنیش زیاد سررشته ندارم...

kasra_khan2003
15-05-2010, 17:13
من امروز بالاخره رفتم نمایندگی و یه 206 تیپ 2 سفید ثبت نام کردم که تا دوهفته دیگه اگه خدا بخواد تحویل میگیرم
فقط اگه میشه دوستان هر نکته ای که هنگام تحویل از نمایندگی باید دقت کنم یا هرچیزی که در ابتدای استفاده از یک ماشین صفر لازمه بدونم را بهم بگید. بخدا صواب داره، آخه من تو ماشین و مسایل فنیش زیاد سررشته ندارم...

مبارک باشه:11:

ایشالا که شانس بیارید و به موقع تحویل بدن...

والا چی بگم! همون لحظه برف پاکنا رو یه نگاه بنداز ببین کار میکنن یا نه:دی

---------------------------

دوستان من انژکتور رو هم دادم تمیز کردن! چون موتور رو باید باز میکردم و خیلی کارای دیگه، گفتم انژکتور رو میتونی برام تمیز کنی؟ طرف گفت آره! فیلتر بنزین رو هم که 4 ماه پیش عوض کردم. همین طور شمع ها. اما هنوز هم گاهی که ماشین سرده، خیلی بد استارت میخوره! با تک استارت روشن نمیشه...

mortezaon
16-05-2010, 01:04
مباركت باشه فقط حواست به ظبط ماشينت باشه كه معمولي بهت ندن

MoHaMaD ZaNd
16-05-2010, 10:45
دوستان روی 206 ها ضبط میدن یا نه ؟؟؟ آخه روی سمند ها دیگه ضبط نمیدن و به جاش 100 تومن از پول رو بر میگردونن !!!

aaamirrr
18-05-2010, 13:53
یه سوال پرسیده بودم احتمالا کسی ندیده بودش. می خواستم بدونم چرا میگن شمع 3 پلاتینه واسه 206 خوب نیست؟ چی میشه مگه؟

mortezaon
18-05-2010, 15:07
به خاطر اينكه جرقه بيش از حد اون باعث آسيب ديدن موتور ميشه و اونو خط مي اندازه
من شمع بوش اصل رو پيشنهاد مي كنم

noisymind
18-05-2010, 18:59
دوستان روی 206 ها ضبط میدن یا نه ؟؟؟ آخه روی سمند ها دیگه ضبط نمیدن و به جاش 100 تومن از پول رو بر میگردونن !!!

خب برو دعا کن که بهت 100 تومان بدن! 100 تومان دیگه میذاری روش یک پایونیر USB خور میگیری! نخواستی هم میتونی با 130-40 تومان یک پایونیر عالی بگیری که سگش به پخشهای ایران خودرو شرف داره!!!
برا من که پخشی روش بود که فقط صوتی میخوند!!!! و چون کد دار هست فقط با ماشین خودم کار میکنه و نمیشه هم بفروشیش!! منم رفتم یک 7150 گرفتم و مال خودش رو گذاشتم تو انباری!!

aban366
18-05-2010, 21:52
سلام
نمیدونستم سوالم رو کجا بپرسم اومدم تو کلوپش پرسیدم
راستش یه هفته پیش که ماشینم پارک بود یه از خدا بیخبر اومده و رو درب سمت راننده و رو کاپوت خط کشیده که خیلی بدجوری معلوم بود از پولیش استفاده کردم کمتر شده ولی بازم معلومه به فلز بدنه نرسیده میشه راهنمائی کنین چیکار کنم که این خطها از بین بره؟
سلام
کسی نیست جوابم رو بده ممنون میشم

D r i v e r
18-05-2010, 23:08
به خاطر اينكه جرقه بيش از حد اون باعث آسيب ديدن موتور ميشه و اونو خط مي اندازه
من شمع بوش اصل رو پيشنهاد مي كنم
میشه در مورد جرقه بیش از حد و خط افتادن روی موتور بیشتر توضیح بدین؟؟ :18:

mortezaon
19-05-2010, 01:01
جرقه زيادي كه مي خوره به ديواره سيلندر باعث مي شه خوردگي ميشه و ديواره سيلندر رو تخريب مي كنه
ممكنه با بستن يه شمع سه زمانه شتابو سرعتت بيشتر بشه و لي در حقيقت داري موتور ماشينتو از دست مي دي
معمولا اين شمع ها رو روي ماشين هاي قديمي ميندازن تا شتاب اوانا و مصرف سوختشون بهينه تر بشه مثلا روي 405 هاي قديمي
اصلا سيستم احتراق 206 رو دستكاري نكن كه خداي نكرده يه خرج گنده رو دستت مي ذاره

moon_friend70
20-05-2010, 13:49
سلام.
اقا من واسه ماشین خودم یه مشکل جددی دارم. ماشین 206
ماشینو هر کاری کردم بیشتر از 175 نرفت، تازه اونم تو سرازیری و مدلش واسه 87.
مصرفشم توی شهر تقریبا تا 10 میاد، روی دور موتور 4
مثلا میگن 206 کم مصرفه، خودمم موندم عیبش از چیه!!!!!
اگه کمک کنید ممنون میشم

moon_friend70
20-05-2010, 14:01
سلام.
اقا من واسه ماشین خودم یه مشکل جددی دارم. ماشین 206
ماشینو هر کاری کردم بیشتر از 175 نرفت، تازه اونم تو سرازیری و مدلش واسه 87.
مصرفشم توی شهر تقریبا تا 10 میاد، روی دور موتور 4
مثلا میگن 206 کم مصرفه، خودمم موندم عیبش از چیه!!!!!
اگه کمک کنید ممنون میشم

aaamirrr
20-05-2010, 21:00
جرقه زيادي كه مي خوره به ديواره سيلندر باعث مي شه خوردگي ميشه و ديواره سيلندر رو تخريب مي كنه
ممكنه با بستن يه شمع سه زمانه شتابو سرعتت بيشتر بشه و لي در حقيقت داري موتور ماشينتو از دست مي دي
معمولا اين شمع ها رو روي ماشين هاي قديمي ميندازن تا شتاب اوانا و مصرف سوختشون بهينه تر بشه مثلا روي 405 هاي قديمي

آقا من دارم از دست این ماشین دیوونه میشم. اصلا راضی نیستم ازش. افتضاحه. قبل این سمند داشتم فروختم به امید مصرف کمتر ولی تقریبا پا به پای سمند می سوزونه.چه گلی به سر کچل سربازم بگیرم تا درست شه؟ پیر شدم به خدا. شمع خوب و فیلترهای نو و روغن موتور خارجی و انزکتور تر و تمیز داره. گفتم شاید از اینها باشه مشکلش همه رو عوض کردم. نمایندگی هم نمیبرم که داغونش نکنن (رو سمند همه چی رو باز میکردن و خرت و پرتهای ایران خودرویی مینداختن).دیاگ زدم و چرخها بالانس و باد میزونه ولی تو 150 کیلومتر 20 لیتر سوزوند دیروز. منم معمولا تو ترافیک نمیرم و تو بزرگراه دنده سبک می کنم و پدر دور موتور در نمیارم که مصرف بره بالا اما بازم اینجوریه. موتورش 1.4 EL هستش. البته به نظر خودم موتور بیوک 1970 کمتر میسوزونه و بازدهیش بیشتر از این آهن پارست. چه کنم؟:19::18::19::18::41::41::41::41:

2299
20-05-2010, 22:57

:18: ببخشید ها این جرقه اول که میخوره رو سر پیستون اون هیچ بعد این جرقه بین 10000تا 30000 ولت قدرت داره اونم هیچ این جرقه تو هزارم ثانیه میخوره خط انداختن کجا بود جیگر :دی خط انداختن روی دیواره سیلندر در صورتی اتفاق می افته که روغن خوب کار روان کاری و رو انجام نده این جرقه که شما میگی فکر نکنم تو سه زمان مختلف بوجود بیاد بجای یک جرقه 3 جرقه زده میشه که باعث میشه خوب تر سوخت رو محترق کنه من توصیه میکنم بجای این سه تایی ها از شمع سوزنی (اسم دقیقش رو نمی دونم ) استفاده کنی قدرتش بیشتره :دی :46:

mm00
21-05-2010, 09:30
آقا من دارم از دست این ماشین دیوونه میشم. اصلا راضی نیستم ازش. افتضاحه. قبل این سمند داشتم فروختم به امید مصرف کمتر ولی تقریبا پا به پای سمند می سوزونه.چه گلی به سر کچل سربازم بگیرم تا درست شه؟ پیر شدم به خدا. شمع خوب و فیلترهای نو و روغن موتور خارجی و انزکتور تر و تمیز داره. گفتم شاید از اینها باشه مشکلش همه رو عوض کردم. نمایندگی هم نمیبرم که داغونش نکنن (رو سمند همه چی رو باز میکردن و خرت و پرتهای ایران خودرویی مینداختن).دیاگ زدم و چرخها بالانس و باد میزونه ولی تو 150 کیلومتر 20 لیتر سوزوند دیروز. منم معمولا تو ترافیک نمیرم و تو بزرگراه دنده سبک می کنم و پدر دور موتور در نمیارم که مصرف بره بالا اما بازم اینجوریه. موتورش 1.4 EL هستش. البته به نظر خودم موتور بیوک 1970 کمتر میسوزونه و بازدهیش بیشتر از این آهن پارست. چه کنم؟:19::18::19::18::41::41::41::41:

سلام ! الان خیلی از 206 های 0 که من دیدم و خوندم توی سایت های مختلف بالای 13 14 میسوزند ! دلیلشم معلوم نیست ولی گفته میشه به مرور زمان کم میشه ! واقعا ایرانخودرو این حرکتو خوب اومده! اول کلی بنزین میزنی بعد که کم میشه ذوق میکنی:31:
شما هم ایکاش همون ماشینو نگه میداشتی که این ماشین های 0 واقعا اشغالن .. همکار پدر من 405 خریده 14100 میگه از پیکان بهتره! میگه مثل هلو بنزین میخوره ..ناراضی بود از مصرفش ! خلاصه اینکه شما اگر ماشینت 0 هست الان بخوای بفروشی کلی ضرره ! نفروشی بازم ضرره با این مصرف ! احتمالا ماشین شما روغن هم کم میکنه
خلاصه به نظر من بگرد دنباله بهترین نمایندگی شاید مشکلت حل شد!
اونوقت میگن کیا سورنتو توی شهر چرا 15 تا میسوزونه ! با اون موتورش! 206 1.4 این همه میسوزونه

noisymind
21-05-2010, 10:21

ماشین چقدر کار کرده؟ معمولا 206 ها جدید تا 2-3 هزار تای اول همینجوری بنزین میخورند!!! البته این مورد رو من برای 206 های 1.6 دیدم! شما یک کمی دیگه صبر کن کارکردش بیشتر بشه , اگه درست نشد ببر یک نشونی بده.

aban366
22-05-2010, 10:18
سلام
نمیدونستم سوالم رو کجا بپرسم اومدم تو کلوپش پرسیدم
راستش یه هفته پیش که ماشینم پارک بود یه از خدا بیخبر اومده و رو درب سمت راننده و رو کاپوت خط کشیده که خیلی بدجوری معلوم بود از پولیش استفاده کردم کمتر شده ولی بازم معلومه به فلز بدنه نرسیده میشه راهنمائی کنین چیکار کنم که این خطها از بین بره؟
سلام
کسی نیست جوابم رو بده ممنون میشم

???????????????????????

aaamirrr
22-05-2010, 22:43
باید قبلش یک قلم خش گیر می گرفتی و خش ماشینو سعی میکردی باهاش کامل بپوشونی. بعد اینکه این خط جاشو با یک لکه بزرگ و زشت عوض کرد اون موقع بایستی پولیش میکردی تا تو رنگ ماشین حل بشه و خوشگل و تر و تمیز بشه. خودم رو ماشین قبلیم امتحان کردم شد مثل ماه! در ضمن من شنیدم که میگن زود زود نباید پولیش زد. حالا اساتید بهتر میدونند.

آقا این پسر من 13000 تا کار کرده و روز به روزم بدتر میشه. یه اتفاق جالبی هم که هفته پیش افتاد این بود که ماشین رو روشن کردم که برم دیدم گاز زیر پام شده مثل سوهان خیلی بد بود و یهویی خاموش شد. پشت بندش که روشن کردم ماشین از نظر شتاب و گاز خوری و نرمی یه نموره بهتر شد ولی بازم تنبله البته صد البته که بهتر از قبلش شده!:18:
جل الخالق!!!!!!!!!!!

dma
27-05-2010, 20:59
سلام

وقتی سرعتم بالای 100 تا میره فرمونم لرزش میگیره دلیلش چیه؟

D r i v e r
27-05-2010, 23:14
سلام

به احتمال خیلی زیاد چرخ هاتون بالانس نیست
اگه اتاق هم لرزش داره احتمال اینکه چرخ های عقبتون هم بالانس نباشه زیاده :46:

2299
27-05-2010, 23:35
سلام

منم با امیر موافقم
ببرین بالانس روی کار :46:

kish_770
30-05-2010, 19:56

سلام
دوست عزیز اینطوری هم که شما میفرمایید نیست:exclamati
من خودم یه یکی از همین موتور 1.4 EL مدل تابستون 88 رو دارم و از روز اول که تحویل گرفتم رو مصرف و شتابش زوم کرده بودم تا الان: اوایل تا 4 هزار تا شتابش معمولی بود و مصرف ترکیبیش حدود 8 تا 8.5 بود(دقیقا") ولی بعد از 10هزار تا شتاب ماشین در حد وحشی بالا رفته و مصرف ترکیبی هم حدود 7 شده.
در کل میتونم بگم با توجه به قیمتش کاملا" ازش راظی ام
:11:

aaamirrr
31-05-2010, 13:08
سلام
دوست عزیز اینطوری هم که شما میفرمایید نیست:exclamati
من خودم یه یکی از همین موتور 1.4 EL مدل تابستون 88 رو دارم و از روز اول که تحویل گرفتم رو مصرف و شتابش زوم کرده بودم تا الان: اوایل تا 4 هزار تا شتابش معمولی بود و مصرف ترکیبیش حدود 8 تا 8.5 بود(دقیقا") ولی بعد از 10هزار تا شتاب ماشین در حد وحشی بالا رفته و مصرف ترکیبی هم حدود 7 شده.
در کل میتونم بگم با توجه به قیمتش کاملا" ازش راظی ام
:11:

عزیزم ایران خودرو هستش ها!!!! همیشه یکی رو خوب مونتاژ میکنه یکی رو بد. در کاپوتو ببینی گیج میشی. یک طرفش 4 تا انگشت میره تو طرف دیگش سوزنم رد نمیشه. راستی امروز 1 چیز عجیب دیدم. سرعت بالا میرفتم یهو زدم رو ترمز شدید و ماشین 1 بوق مثل بوق آمپر بنزین زد و فلشرش روشن شد. این تکنولوژی دوست داشتنی مربوط به خود ماشینه؟

mm00
31-05-2010, 14:32
عزیزم ایران خودرو هستش ها!!!! همیشه یکی رو خوب مونتاژ میکنه یکی رو بد. در کاپوتو ببینی گیج میشی. یک طرفش 4 تا انگشت میره تو طرف دیگش سوزنم رد نمیشه. راستی امروز 1 چیز عجیب دیدم. سرعت بالا میرفتم یهو زدم رو ترمز شدید و ماشین 1 بوق مثل بوق آمپر بنزین زد و فلشرش روشن شد. این تکنولوژی دوست داشتنی مربوط به خود ماشینه؟

فلاشر هنگام ترمز شدید رو ایرانخودرو خودش فعال کرده از ecu
سایر 206 های قدیمی هم میتونن این امکان رو فعال کنن
مثلا میشه double reflactor رو فعال کنی که وقتی نور بالا میزنی نور پایینم روشن میمونه یا مثلا دنده عقب میگیری برف پاک کن عقب بزنه و.....

kish_770
07-06-2010, 20:06
سلام
میشه دوستان لطف کنن یه فیلتر(صافی)بنزین مرغوب واسه تیپ2 به ما معرفی کنید؟
با تشکر:11:

mm00
08-06-2010, 12:55
سلام
میشه دوستان لطف کنن یه فیلتر(صافی)بنزین مرغوب واسه تیپ2 به ما معرفی کنید؟
با تشکر:11:

Purflux اصلی اگر گیر بیاد (الان چینی ها جای PURFLUX میززن PURFLOX! حواستون باشه
من KS المانی خریدم 6 تومان جعبه ابی سفید ...

kish_770
09-06-2010, 10:59
Purflux اصلی اگر گیر بیاد (الان چینی ها جای PURFLUX میززن PURFLOX! حواستون باشه
من KS المانی خریدم 6 تومان جعبه ابی سفید ...

سلام
اگه Purflux اصلی گیر نیومد به نظر شما ks بهتره یا بوش؟:11:

mm00
09-06-2010, 11:20
سلام
اگه Purflux اصلی گیر نیومد به نظر شما ks بهتره یا بوش؟:11:

والا اگر بوش اصلی باشه خوب بهتره ..! ولی من از چند جای معتبر که پرسیدم KS رو تایید کردن

noisymind
10-06-2010, 21:06

سرعتتون چند بود و ترمز خیلی شدید بود؟ چون این آپشن رو همه 206 ها فعال هست ولی باید ترمز در حد مرگ باشه که عمل کنه.

praiseworthy_a
13-06-2010, 10:35
سلام
تیپ 2 بخرم یا تیپ 3 ؟(صفر)
لطفا راهنمایی کنید.

mm00
13-06-2010, 16:12
سلام
تیپ 2 بخرم یا تیپ 3 ؟(صفر)
لطفا راهنمایی کنید.

اگر تاپیک های مشاوره رو میدید بهتر بود
ولی اگر 1 تومان اختلاف براتون مهم نیست 100% تیپ 3!!!!

aaamirrr
13-06-2010, 19:11
سرعتتون چند بود و ترمز خیلی شدید بود؟ چون این آپشن رو همه 206 ها فعال هست ولی باید ترمز در حد مرگ باشه که عمل کنه.

والا یادم نیست، فقط در این حد یادمه که سرعتم بالا بود ولی در حد مرگ هم نبودها!!

Iranian boy10
18-06-2010, 20:07
ســـــــــــلام ، لطفاً تاپيك جديدي بزنيد براي "پژو 206 SD" من ميخواستم قيمت هاي جديد وي8 ، وي20‌ و غيره رو ببينم كه نميشه پيدا كرد تو اينهمه صفحات نوشته شده !!
كمك كنيد :11:

D r i v e r
18-06-2010, 20:23
ســـــــــــلام ، لطفاً تاپيك جديدي بزنيد براي "پژو 206 SD" من ميخواستم قيمت هاي جديد وي8 ، وي20‌ و غيره رو ببينم كه نميشه پيدا كرد تو اينهمه صفحات نوشته شده !!
كمك كنيد :11:
سلام
شما میتونید سوالتون رو در این تاپیک مطرح کنین و به نتیجه برسین :11:
قیمت انواع خودرو صفر کیلومتر ( قیمت ماشین ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... آخرين صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

dma
22-06-2010, 19:05
سلام

فیلتر های ماشین رو چند وقت یکبار باید عوض کرد؟(میبخشید سوال یکم مبتدیانه بود!)

چند وقت پیش طبق و بوش طبق ماشین رو عوض کردم از اون روز تا حالا یه صدایی شبیه زنگوله(!) از چرخ میاد به نظرتون از چیه؟

وقتی ماشین شروع به حرکت میکنه یه صدای ویز ویز از جلوی داشبورد میاد اونو چه طور بر طرف کنم؟

چراغ مه شکن جلو چنده؟خودم میتونم تعویض کنم؟

درجه باد لاستیک برا جلو و عقب چند باید باشه؟

میبخشید سوالام زیاد شد!
ممنون.

irinn65
24-06-2010, 02:51
با سلام
206 صندوقدار وی30و وی31جدید اومده میشه یه توضیحی بدید امکانات فرق و ........؟ممنون

D r i v e r
24-06-2010, 03:34
با سلام
206 صندوقدار وی30و وی31جدید اومده میشه یه توضیحی بدید امکانات فرق و ........؟ممنون
سلام
میشه بپرسم V30 و V31 رو کجا دیدین؟
چون من هرچی گشتم چیز خاصی پیدا نکردم :46:

irinn65
24-06-2010, 03:56
سلام
میشه بپرسم V30 و V31 رو کجا دیدین؟
چون من هرچی گشتم چیز خاصی پیدا نکردم :46:
یه نمایندگی های ایران خودرو پیش فروش کرده بود که تو روزنامه همشهری قسمت 206اس دی هم نوشته بود و اگهی داده بود

R_M_1002
26-06-2010, 00:07
با سلام.
من پژو 206 تیپ 2 صفر رو که 12500 تا راه رفتم باهاشرو برای اولین بار بردم تعویض (روغن-فیلتر روغن-هواکش و فیلتر اتاق-واسکازین ) !!!!

روغن موتور اکسون 206 رو بهم پیشنهاد داد (البته نانو کمل رو هم گفت خوبه) من هم اکسون رو قبول کردم
و برام اکسون 206 ریخت:5:

سوال:
1) اینکه بعد از 12500 km بردم تعویض اینا ؛ دیر نبوده ؟ :41:
2)نظرتون راجع به روغن موتوری که ریخته چیه ؟ خوبه ؟ :13:(26000 تومان هم قیمت اکسون بود)

irinn65
27-06-2010, 01:17
چی شد قرار بود چند نفر پرسوجو کنند ببینند ایراخودرو بالاخره تعداد محدود تیپ 5 قرار بود بزنه میزنه یا نه؟
مرسی بابت جواب!!هم جواب وی30-31گرفتم و هم تیپ 5...:41:اطلاعات ماشالا بالا:31:

hacker021
28-06-2010, 01:41
207 اس دي داره؟قيمتش چنده؟

aban366
28-06-2010, 11:08
با سلام
دوستان میشه راهنمائی کنین که شاسی 206SD رو میشه بالا برد خیلی پائینه بخصوص از وقتی که لاستیک پهن205 انداختم ایا راهی هست و ببریم نمایندگی اینکارو برام میکنن
و سوال دومم میشه کیلو متر شمارش رو بست راهی هست؟

dma
28-06-2010, 20:18
سلام

چند وقت پیش طبق و بوش طبق ماشین رو عوض کردم از اون روز تا حالا یه صدایی شبیه زنگوله(!) از چرخ میاد به نظرتون از چیه؟

وقتی ماشین شروع به حرکت میکنه یه صدای ویز ویز از جلوی داشبورد میاد اونو چه طور بر طرف کنم؟

میبخشید سوالام زیاد شد!
ممنون.

?????????:23:

D r i v e r
29-06-2010, 08:49
سلام

میبخشید سوالام زیاد شد!
ممنون.
فیلتر هوا ترجیحا هر یه سرویس که میرین تعویض روغنی بهتره عوض بشه
روی مصرف سوخت و راندمان ماشین خیلی تاثیر گذار هست
صافی بنزین رو هم گفته میشه هر 6000 گفته میشه عوض بشه عالیه
هم به پمپ بنزین فشار کمتری میاد و هم راه رفتن ماشین کلی بهتر میشه
فیلتر روغن هم معمولا هر 2 سرویس روغن یکبار عوض میکنن
صدا احتمالا یا از بلبرینگ های چرخ هست و یا از لنت ها
بعضی وقتها بعضی از خار ها هم خوب جا نمیفتن و به جایی گیر میکنن و باعث صدا درست کردن میشن
صدای داشبورد رو نمیدونم
چراغ مه شکن جلو هم بستگی داره که چی بخوای بخری
از 1500 تومن که لامپ h1 معمولی هست تا 170 - 80 تومن که بخوای h1 زنون بخری
پیشنهادم اینه اگه میخوای خوشگل هم بشه یه جفت اسرام نایت بریکر بگیر وگرنه یه جفت اسرام معمولی بگیر
البته این اسرام معمولی ها همون 1500 تومنی ها هست که زیاد قیافشون به جنس اصلی نمیخوره ولی برای من و دوستم خوب کار کردن
درجه باد لاستیک ها هم یا درب صندوق عقب رو از داخل بخونین بخونین و یا توی کاتالوگ
موفق باشین

aban366
30-06-2010, 12:40
با سلام
دوستان میشه راهنمائی کنین که شاسی 206SD رو میشه بالا برد خیلی پائینه بخصوص از وقتی که لاستیک پهن205 انداختم ایا راهی هست و ببریم نمایندگی اینکارو برام میکنن

?????????????????????????

D r i v e r
30-06-2010, 18:00
با سلام
منظور از شاسی ارتفاع ماشین هست؟
اگه آره چرا میخواین بالا ببرینش؟
چون همه پایین میارن :31:
شما اگه ارتفاع رو بخواین زیاد کنین عقب به صورت رگلاژی هست و جلو هم باید فنر بلندتر(دور های بیشتر و یا...) بگیرین یا فنر ماشین دیگه ای رو روش بندازین که ارتفاع رو بیشتر کنه
و اینکه ره بستن کیلومتر هم چون یه راه غیر قانونی هست و از نظر شرعی و ... هم ایراد داره کسی راهنمایی نمیکنه به شما هم توصیه میکنم این کار رو نکنین چون شاید به قیمت از دست دادن گارانتی ماشینتون تموم بشه :46:

meto_895
05-07-2010, 13:24
سلام دوست عزیز در باره ی سوال دومت کاری نداره ولی ببری نمایشگاه ماشین راحت میفهمن که کیلومترتو بستی چون ظاهر ماشین نشون میده که چندتا کار کرده بدنه لاستیکا میگه ماشین چقدر کارکرده از من میشنوی نکن باز تصمیم گیری با خودته اگه خواستی میتونی بری مکانیکی های شعرتون بهت میگن کجاها میبنده

aban366
05-07-2010, 19:34
سلام
برا یکی از دوستام مشکلی پیش اومد که میخواد دلیلش رو بدونه ازم خواسته اینجا مطرح کنم
مدل ماشین 206 تیپ2 مدل 89 هستش
چند وقت پیش یک دفعه ای ماشین شروع به ریپ زدن کرد و در دنده 2و3 بیشتره که در دنده های 4و5 کمتر
بردن نمایندگی چند قسمت رو عوض کردن اما بازم مشکل رفع نشد تا این که گفتن شاید سیستم کامپیوتری داغ میشه و از اونجا برداشتن بردن بالاتر بالای کپسول کلر و گفتن چند روزی برو ببین اگه مشکل رفع شد از همینه
و جالبه که مشکل رفع شده و ماشین کاملا بدون مشکل کار میکنه میشه دوستان راهنمائی کنن که همچین موضوعی برخوردن و راه منطقی و دائمیش چیه؟
با تشکر

aban366
07-07-2010, 22:51
سلام
برا یکی از دوستام مشکلی پیش اومد که میخواد دلیلش رو بدونه ازم خواسته اینجا مطرح کنم
چند وقت پیش یک دفعه ای ماشین شروع به ریپ زدن کرد و در دنده 2و3 بیشتره که در دنده های 4و5 کمتر
بردن نمایندگی چند قسمت رو عوض کردن اما بازم مشکل رفع نشد تا این که گفتن شاید سیستم کامپیوتری داغ میشه و از اونجا برداشتن بردن بالاتر بالای کپسول کلر و گفتن چند روزی برو ببین اگه مشکل رفع شد از همینه
و جالبه که مشکل رفع شده و ماشین کاملا بدون مشکل کار میکنه میشه دوستان راهنمائی کنن که همچین موضوعی برخوردن و راه منطقی و دائمیش چیه؟
با تشکر

???????????????????????????????

noisymind
12-07-2010, 19:20
سلام
با تشکر

متوجه نشدم. سیستم کامپوتری رو بردن بالای کولر؟

kasra_khan2003
13-07-2010, 13:05
سلام دوستان، امروز ماشین رو بردم نمایندگی، گفتن سنسور اکسیژن ماشینت باید تعویض بشه، چون خیلی بد استارت میخورد، گاهی هم اصلا استارت نمیخورد و مجبور بودی 5-6 دقیقه صبر کنی بعد دوباره استارت بزنی که تازه اونم با یه استارت طولانی روشن میشد.

خواستم ببینم کسی سنسور اکسیژن عوض کرده؟ قیمت و اینا رو نمیدونین؟

mm00
16-07-2010, 13:02
سلام دوستان، امروز ماشین رو بردم نمایندگی، گفتن سنسور اکسیژن ماشینت باید تعویض بشه، چون خیلی بد استارت میخورد، گاهی هم اصلا استارت نمیخورد و مجبور بودی 5-6 دقیقه صبر کنی بعد دوباره استارت بزنی که تازه اونم با یه استارت طولانی روشن میشد.

خواستم ببینم کسی سنسور اکسیژن عوض کرده؟ قیمت و اینا رو نمیدونین؟

هزینه تعویض=0 تومان
قیمت بوش المان ==38 تومان حدودا
سنسور اکسیژن اگر خراب باشه هم مصرف میره بالا هم شتاب کم میشه ولی تو استارت بعید میدونم مشکل ایجاد کنه!

dma
20-07-2010, 13:47
سلام
قیمت صفحه کلاچ چنده؟چه مارکی بگیرم؟

ممنون

mm00
21-07-2010, 17:06
سلام
قیمت صفحه کلاچ چنده؟چه مارکی بگیرم؟

ممنون

سلام چه تیپی؟
Luke برای تیپ 2 به قیمت 64 تومان
برای تیپ 5 هم Luke یا Valeo اصلی که خیلی کمه
بین 20-25 دست مزد

kasra_khan2003
25-07-2010, 23:52
هزینه تعویض=0 تومان
قیمت بوش المان ==38 تومان حدودا
سنسور اکسیژن اگر خراب باشه هم مصرف میره بالا هم شتاب کم میشه ولی تو استارت بعید میدونم مشکل ایجاد کنه!

مشکل استارت خوردن، از اتوماتیک استارت هست که باید عوض کنم.

اما سنسور اکسیژن هم مشکل داشت، عوض کردم، اما قیمتش بیشتر از اینی هست که شما گفتین، مطمئنید؟ هرچند هنوز فاکتور رو نگرفتم، اما فکر کنم حدود 50 باشه

بی باک بی بال
26-07-2010, 06:21

اگه اتوماتیک خراب باشه اصلا ماشیناستارت نمیزنه

mm00
26-07-2010, 13:48

اما سنسور اکسیژن هم مشکل داشت، عوض کردم، اما قیمتش بیشتر از اینی هست که شما گفتین، مطمئنید؟ هرچند هنوز فاکتور رو نگرفتم، اما فکر کنم حدود 50 باشه

اینطور که من شنیدم کلا استارت 206 بیشتر یا مربوط به باطری هست یا اتوماتیک استارت یا ذغال استارت .....
بسته به مارک داره سنسور اصلیش که طوسیه فکر کنم نزدیکای 60 باشه .... مارکش مهمه ... ولی بوش طرف 40

kasra_khan2003
26-07-2010, 16:13
اینطور که من شنیدم کلا استارت 206 بیشتر یا مربوط به باطری هست یا اتوماتیک استارت یا ذغال استارت .....
بسته به مارک داره سنسور اصلیش که طوسیه فکر کنم نزدیکای 60 باشه .... مارکش مهمه ... ولی بوش طرف 40

یا زغالش هست، یا اتوماتیک، اما یکی از دوستان تو تاپیک تی تی دقیقا همین مشکل من رو داشت، گفت از اتوماتیک استارت بود. فکر کنم قیمتش 10 تومن باشه...

بی باک بی بال
27-07-2010, 09:41
سلام دوستان، امروز ماشین رو بردم نمایندگی، گفتن سنسور اکسیژن ماشینت باید تعویض بشه، چون خیلی بد استارت میخورد، گاهی هم اصلا استارت نمیخورد و مجبور بودی 5-6 دقیقه صبر کنی بعد دوباره استارت بزنی که تازه اونم با یه استارت طولانی روشن میشد

استارت قوی هست یا ضعیف
موقعی که استارت می گیری همون موقع استارت میزنه یا با فاصله هست
موقعی که روشن میشه ریپ میزنه یانه
خاموش کردنش مشکلی نداره

kasra_khan2003
27-07-2010, 12:50
استارت قوی هست یا ضعیف
موقعی که استارت می گیری همون موقع استارت میزنه یا با فاصله هست
موقعی که روشن میشه ریپ میزنه یانه
خاموش کردنش مشکلی نداره

ضعیف یا قوی؟ حس میکنم ضعیف هست، ملاک سنجش این سوال چی هست؟

همون لحظه استارت میزنه، اما اگه ماشین سرد باشه، با تک استارت روشن نمیشه، 2-3 ثانیه طول میکشه

ریپ نمیزنه، حداقل من چیزی احساس نمیکنم

خاموش شدن؟ عین یه بچه میخوابه :10:

میشه یکی تو عکس بهم نشون بده استارت ماشین کجاست؟

IOC
27-07-2010, 13:44
سلام عزيزان 14 15 تومن دارم ميخوام يه 206اس دي وي20دوكانه سوز بخرم1_اين ماشين الان توليد داره؟2.اينكه ميكن قيمت قطعاتش زياده درسته؟3ميشه داد absروش نصب كرد از كارخانه4در كل ماشين خوبيه؟لطفا نظر بديد ممنون

total_overdose
27-07-2010, 14:00
سلام عزيزان 14 15 تومن دارم ميخوام يه 206اس دي وي20دوكانه سوز بخرم1_اين ماشين الان توليد داره؟2.اينكه ميكن قيمت قطعاتش زياده درسته؟3ميشه داد absروش نصب كرد از كارخانه4در كل ماشين خوبيه؟لطفا نظر بديد ممنون
سلام.
با این قیمت انتخاب های بهتری داری.
کلا وی 20 ارزش خوبی نداره البته از نظر من.موتور 1400 سیسی روشه که جواب گو هاچ بکشم نیست حالا دیگه صندوقدارم هست حساب بکن.
امکانات خاصیم نداره.
اگر بودجت میرسه تا نزدیکای 17 تو خرید وی 8 شک نکن.ولی در کل با این بودجه ال 90 و ریو و ... هستن که انتخاب های تا حدودی بهتر هستن:46:

IOC
27-07-2010, 15:07
متاسفانه بيشتر ازاين فلوس لا موجود_يعني بيخيال 206_ال90وريو هم دوكانه سوز ندارنpasبايدبه فكر همون 405 باشم نه؟

3i3inio
27-07-2010, 16:09
سلام. من میخوام یک 206 SD V9 بگیرم. میتونین منو راهنمائی کنین؟