PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21]

hossein.az
14-02-2016, 19:52
بعداز قفل دربها ۱ دقیقه طول میکشه تا دیسپلی خاموش بشه . خودم دلیل این تاخیر بیش از حد رو نمیدونم ولی خاموش میشه .
ریموت رو ببرید نمایندگی شاید با دیاگ حل بشه .

این یکی از قابلیت های 206 هست
برای اینکه شما تا به درب ورودی منزل برسید
یا برای اینکه در پارکینگ روشنائی کافی داشته باشید
چراغ های ماشین رو روشن میگذارید و همین عملکرد یک دقیقه ای و قطع برق که در واقع بهش چراغ بدرغه بهش گفته میشه

mehrdadb3
25-02-2016, 12:17
سلام دوستان
ماشینم میخوام بفروشم چقدر قیمت بذارم خوبه
206 تیپ 5 رنگ مشکی کارکرد 24000 بدون تصادف فقط روش یه خط انداختن که اونم با رنگ خودش درست کردم(البته نقاش نه من)
4 سال تخفیف بیمه تا اخر برج 3 هم بیمه داره بدنه و ثالث
دزدگیر تصویر ماجیکار و روکش صندلی
باطری ماشن هم تازه عوض کردم یه کره ای بلاژیو گرفتم براش
روغن هم که سر 6000 تا عوض میکرم کلا ماشین نویی هستش
تو سایت باما نگاه میکردم با کار کردهای خیلی بالاتر رو بین 28500 تا 31 قیمت گذاشتن

Pourya-pc
25-02-2016, 20:04
سلام دوستان
ماشینم میخوام بفروشم چقدر قیمت بذارم خوبه
206 تیپ 5 رنگ مشکی کارکرد 24000 بدون تصادف فقط روش یه خط انداختن که اونم با رنگ خودش درست کردم(البته نقاش نه من)
4 سال تخفیف بیمه تا اخر برج 3 هم بیمه داره بدنه و ثالث
دزدگیر تصویر ماجیکار و روکش صندلی
باطری ماشن هم تازه عوض کردم یه کره ای بلاژیو گرفتم براش
روغن هم که سر 6000 تا عوض میکرم کلا ماشین نویی هستش
تو سایت باما نگاه میکردم با کار کردهای خیلی بالاتر رو بین 28500 تا 31 قیمت گذاشتن
ضمن گفتن مدل ماشین در تاپیک مربوطه یعنی مشاوره خرید خودرو سوالتون رو مطرح کنید .

mehrdadb3
26-02-2016, 01:01
مدلش 90 هستش

matin95
05-03-2016, 14:34
28500 قیمت مناسبیه

میثم خ
10-04-2016, 12:55
سلام.ماشین تا 40 تومن چی خوبه بگیرم؟البته بدون تعصب به ماشین خاصی جواب بدین لطفا

George Shelly
09-05-2016, 12:21
سلام .
من میخوام یه 206 بگیریم تیپ 2 با توجه به دخالت هایی گسترده ای که ایران خودرو توی سیستم برق و گیربکس داشته ( موارد دیگه رو نادیده می گیریم به خصوص تزیینات داخلی ) و قطعات بی کیفیتی که استفاده می کنه فک می کنید خریدش کار درستی هست یا خیر ؟
من اولین بارمه میخوام ماشین بگیریم نمی دونم چیکار کنم موندم سر دوراهی بدجور صفر بگیریم یه جوره کار کرده هم داستان خاص خودش رو داره ؟
امیدوارم کسی باشه بتونه دقیق بگه چیکار باید کرد .

spartaqus
13-07-2016, 16:18
سلام

206 تیپ 2 جدید امکانات چیزی اضافه کردن ؟
این تیپ 2 صفر ها اون قسمت که ساعت داره درجه حرارت و وضعیت باز و بست درب ها رو نشون میده ؟؟
آینه ها و شیشه های عقب هنوز دستی هستن؟؟
دربشون مثل رانا ضد سرفت کردن یا نه ؟؟

امير موسر
13-07-2016, 16:35
این تیپ 2 صفر ها اون قسمت که ساعت داره درجه حرارت و وضعیت باز و بست درب ها رو نشون میده ؟؟

بله

آینه ها و شیشه های عقب هنوز دستی هستن؟؟

بله

خیر

spartaqus
13-07-2016, 16:55
تیپ 5 هم مثل تیپه 2 هست ؟؟؟

یه برقی کردن شیشه و آینه مگه چقدر هزینه داره زورشون میاد برقی کنن :n03:

امير موسر
14-07-2016, 23:05
تیپ 5 هم مثل تیپه 2 هست ؟؟؟

یه برقی کردن شیشه و آینه مگه چقدر هزینه داره زورشون میاد برقی کنن :n03:

بله همه تیپای 206 مثل هم هستن ، درب ضد سرقت ندارن ( زبانه قفل درب رو دارن ) .
شیشه و آبنه رو برقی کنن دیگه تیپ 2 نمیشه که میشه تیپ 3 !

omid-p30
16-07-2016, 09:07
سلام، تیپ دو دارم.

قسمتی که ساعت رو نشون میده خیلی کمرنگه و دیده نمیشه.

راه حلی داره ؟ ممنون.

امير موسر
16-07-2016, 13:25
سلام، تیپ دو دارم.

قسمتی که ساعت رو نشون میده خیلی کمرنگه و دیده نمیشه.

راه حلی داره ؟ ممنون.

لامپش خراب شده ، ببرید تعویض کنید . وگرنه نورش زیاد هم هست !

Zachyrock
17-07-2016, 09:53
سلام
یه تیپ 2 مدل 90 دارم و ساکن تهران هستم میخواستم ببینم از چه سوختی استفاده کنم ؟ اشکالی نداره همیشه بنزین سوپر بزنم ؟؟
هر کی یه چی میگه ! یکی میگه هر 5 باک معمولی یه سوپر بزن یکی میگه همیشه سوپر بزن نمیدونم چکار کنم ؟
از طرفی هم این سوخت اشغال یک سری انجکتور هامو کثیف کرده بود که کلا شستمش .. میخوام این مشکلات پیش نیاد و شتاب ماشین همیشه بالا باشه

George Shelly
17-07-2016, 10:09
یه سوال .
33 تومن دارم میخوام 206 بگیرم .
همه میگن تیپ 2 نگیر بودجه م هم به تیپ 5 نمیرسه میخواستم ببینم 206 تیپ 5 نیمه فول هست فقط موتور 1600 باشه ؟
چون تو سایت ar.ir همیشه قیمتش آپدیت میشه 34450

امير موسر
17-07-2016, 22:31
یه سوال .
33 تومن دارم میخوام 206 بگیرم .
همه میگن تیپ 2 نگیر بودجه م هم به تیپ 5 نمیرسه میخواستم ببینم 206 تیپ 5 نیمه فول هست فقط موتور 1600 باشه ؟
چون تو سایت ar.ir همیشه قیمتش آپدیت میشه 34450

بله تیپ 5 نیمه فول هست ولی مدل 93 به بالا ! مدل پایین نداره که با بودجه شما هماهنگ باشه ! صندوق دار V1 هم میتونید بگیرید که موتور تی یو فایو ولی بدون امکاناته !

The Respina
17-07-2016, 23:06
بین صندوق دارهاش وی۸ بهتر از بقیس؟

ArashMiniStar
17-07-2016, 23:46
بین صندوق دارهاش وی۸ بهتر از بقیس؟
بله جز وی 9 ک اتوماته کاملترینش همین وی 8 هه.موفق باشید :n12:

omid-p30
20-07-2016, 10:56
سلام. تیپ 2 دارم.

کاربرد این دکمه های کولر که در عکس شماره گذاشتم رو بیان میکنید ؟

ممنون.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Bobby Sands
25-07-2016, 21:28
دوستان اطلاعی دارن ایا خبر حذف تهویه اتوماتیک، آینه جانبی و شیشه بالابر عقب برقی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در 206 تیپ 5 صحت داره یانه وآیا برای صندوق دار v8 هم هست یا نه فقط برای تیپ پنجه؟

Armin.Computer
25-07-2016, 23:05
دوستان اطلاعی دارن ایا خبر حذف تهویه اتوماتیک، آینه جانبی و شیشه بالابر عقب برقی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در 206 تیپ 5 صحت داره یانه وآیا برای صندوق دار v8 هم هست یا نه فقط برای تیپ پنجه؟

راستش امروز رفتم تو سایت فروش
یه 206 تیپ 5 انتخاب کردم و چیزی ندیدم و همه چی مثل قبل بود
من دقیق نمی دونم چه خبره
می تونید خودتون هم امتحان کنید

0386624097
02-08-2016, 16:47
1 گرمکن شیشه عقب 2 بخاری از بالا برا گرم کردن شیشه جلو و ایینه 3 بخاری جلو و 5 هم کولر

Pourya-pc
06-08-2016, 18:51
راستش امروز رفتم تو سایت فروش
یه 206 تیپ 5 انتخاب کردم و چیزی ندیدم و همه چی مثل قبل بود
من دقیق نمی دونم چه خبره
می تونید خودتون هم امتحان کنید
زیاد به این شایعات و خبرهای زرد اعتنایی نکنید .

mohamad skystar
27-12-2016, 21:12
قیمت برخی قطعات خودرو پژو ۲۰۶ صندوق دار v۸ در بازار

قطعات
قیمت (تومان)

تسمه دینام
30,000

کمک فنر جلو
125,000

دیسک و صفحه کلاچ
225,000

واتر پمپ
77,000

پمپ هیدرولیک فرمان
341,600

اویل پمپ 29 دندانه
70,000

کاسه نمد قیفی
18,000

جا ذوغالی چراغ
12,000

دستگیره بیرونی
12,000

گل پخش کن
49,000

آئینه کامل برقی
48,900

بلبرینگ تسمه
75,000

پایه عقب
55,800

اکسل عقب کامل ABS دار
1,990,000

توپی چرخ
88,000

پوسته هوزینگ آلومینیومی
36,300

پیستون
196,100

طبق
130,000

Alijo0on
28-06-2017, 17:49
سلام

206 تیپ 2 مدل 91 هم دارم همه چی شو از قبیل سنسور اکسیژن عوض کردم بازم موقع سرد بودن ماشین استارت تا حرکت ریپ میزنه و خاموش میشه !
هنوز مطمئین نیستم از چیه
کسی به همچین مشکلی مشابه بر خورده
راهنمایی کنه ... ؟

Vahid67
28-06-2017, 22:24
سلام

206 تیپ 2 مدل 91 هم دارم همه چی شو از قبیل سنسور اکسیژن عوض کردم بازم موقع سرد بودن ماشین استارت تا حرکت ریپ میزنه و خاموش میشه !
هنوز مطمئین نیستم از چیه
راهنمایی کنه ... ؟

ماشین منم همچین مشکلی داشت با همون تعویض سنسور اکسیژن درست شد الان تقریبا یک سال از تعویض میگذره دوباره داره این مشکل ایجاد میشه ولی هنوز خیلی شدید نشده

Alijo0on
29-06-2017, 10:02
ماشین منم همچین مشکلی داشت با همون تعویض سنسور اکسیژن درست شد الان تقریبا یک سال از تعویض میگذره دوباره داره این مشکل ایجاد میشه ولی هنوز خیلی شدید نشده

من سنسورو عوض کردم 2-3 بار دادم شستشو انژکتور حرفه ایی دادن
صافی بنزین همه چیو عوض یا چک کردن ولی درست نشد که نشد !!!
خودم شکم رو دریچه گاززشه ولی باز نگران اینم هزینه الکی باشه باز هم خرج الکی ...

Vahid67
29-06-2017, 17:03
من سنسورو عوض کردم 2-3 بار دادم شستشو انژکتور حرفه ایی دادن
صافی بنزین همه چیو عوض یا چک کردن ولی درست نشد که نشد !!!
خودم شکم رو دریچه گاززشه ولی باز نگران اینم هزینه الکی باشه باز هم خرج الکی ...

یه مورد دیگه هستش توی هوای گرم این اتفاق برای شما شدید تر شده ؟

Alijo0on
30-06-2017, 02:41
یه مورد دیگه هستش توی هوای گرم این اتفاق برای شما شدید تر شده ؟

آخه تو پارکینگه ماشین موتور خنک
وقتاییم که بیرونه حداقل 7-8 ساعت خاموشه تا استارت
چطور ؟

mohamad skystar
30-06-2017, 16:27
سلام

هنوز مطمئین نیستم از چیه
راهنمایی کنه ... ؟

شمع و وایر و کویل رو بررسی کردبد ؟

Alijo0on
30-06-2017, 18:09
شمع و وایر و کویل رو بررسی کردبد ؟

3 بار 3 تا باطریساز و تعمیرکار دیدن ...

Vahid67
30-06-2017, 18:15
آخه تو پارکینگه ماشین موتور خنک
وقتاییم که بیرونه حداقل 7-8 ساعت خاموشه تا استارت
چطور ؟

یه مشکل دیگه روی یه ماشین دیدم که بعد از کلی خرج فهمیدن مشکل خیلی ساده تر از این حرف ها بوده !
توی هوای گرم سنسور دما درست عمل نمیکرده و ساسات رو فعال نمیکرده و ماشین خیلی بد روشن میشده ممکن برای شما هم سنسور خراب باشه و ساسات عملکرد درستی نداشته باشه ... برای چک این مورد هم سنسور باید بررسی بشه هم ECU

alex_pk
07-08-2017, 04:08
سلام دوستان
من از قبل عید ماشینم خوابیده
چون اصلا نبودم
و کسی هم ماشینو روشن نکرده
چون از همون زمان هم باتری خراب بود باید میبردم درستش کنن یا عوض میکردم دیگه وقتم نشد و کار پیش اومد دنبالش نرفتم

الان چه باتری باید برای ماشین بگیرم
ماشین هیچ سیستمی نداره و کاملا فابریکه
میخوام یه باتری مناسب و استاندارد براش معرفی کنید.

و چه سرویس هایی رو باید انجام بدم که بعد 5 ماه میخوام روشنش کنم به مشکل نخوره.(تاپیک سرویس نگه داری قبلا بود الان پیداش نمیکنم)

ماشین 206 تیپ 5 مدل 90 کارکردش هم زیر 60 تاست.

راستی اینم بگم دوستم که باتری ماشین رو اون زمان نگاه میکرد میگفت این باتری یه چراغی داره که اون اگر روشن باشه نمیدونم خرابه یا سالمه
من الان از کجا باید بفهمم اصلا این باتری سالم هست یا نه؟(یعنی شاید صرفا خالی کرده یا مثلا دینامم درست شارژش نمیکرده)

مرسی.

ADEL_r
07-08-2017, 12:07
ماشین من (84 تیپ2) وقتی توی دنده یک و دنده عقب حرکت میکنم صدای بیپ میده و گاهی چراغ STOP قرمز هم روشن میشه. دو روز پیش یه بار هرچندثانیه صدای بیپ میومد و چراغ زرد چشمک زن علامت موتور هم روشن میشد. زدم کنار بعد سه دقیقه روشنش کردم و راه افتادم دیگه صدا نداد.

مشکلی ممکنه پیش اومده باشه ؟

Hesamdriver
06-09-2017, 23:14
ضمن گفتن مدل ماشین در تاپیک مربوطه یعنی مشاوره خرید خودرو سوالتون رو مطرح کنید .

٣٠ بذار

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hesamdriver
06-09-2017, 23:20
دوستان یه سوال. ۲۰۶ از چه سالی به بعد ایرانیزه شده؟
یعنی بخوام نو نگیرم به نظرتون مدل چند بگیرم؟
یکی میگه از ۸۹ به بعد خیلی چینی و بد شده یکی میگه ۸۸ یکی ۸۷ یکی ۸۶
ما نفهمیدیم اخر

ممنون میشم یه توضیحی بففرمایید

من از پيجاي اينستاگرامي ٢٠٦ خوندم از ٩١ به بعد كامل ايرانيزه شده

Sent from my iPhone using Tapatalk

timsar jackson
27-09-2017, 23:53
206 تیپ 2 صفر تحویل گرفتم. نیاز به سرویس اولیه داره؟ کلا سر چه کیلومترایی باید سرویس بشه؟

K!ng of th3 K!ngs
30-09-2017, 20:52
206 تیپ 2 صفر تحویل گرفتم. نیاز به سرویس اولیه داره؟ کلا سر چه کیلومترایی باید سرویس بشه؟
تو دفترچه یه صفخه هست به صورت جدول همه رو نوشته، طبق اون انجام بدید.

Vahid67
06-11-2017, 13:50
سلام دوستان
ساعت ماشین بعد از تغییر پخش نورش به شدت کم شده یعنی رسما خاموش هستش فقط زیر نور مستقیم خورشید دیده میشه ... چجوری میشه درستش کرد ؟ لامپ هاش رو راحت میشه تعویض کرد ؟
پخش رو خودم عوض کردم نمیدونم چه اشتباهی ممکنه کرده باشم که ساعت اینجوری شده! یا اتفاقی عمرشو کرده بود...

mohamad skystar
08-11-2017, 21:05
سلام دوستان
ساعت ماشین بعد از تغییر پخش نورش به شدت کم شده یعنی رسما خاموش هستش فقط زیر نور مستقیم خورشید دیده میشه ... چجوری میشه درستش کرد ؟ لامپ هاش رو راحت میشه تعویض کرد ؟
پخش رو خودم عوض کردم نمیدونم چه اشتباهی ممکنه کرده باشم که ساعت اینجوری شده! یا اتفاقی عمرشو کرده بود...

به باتری ساز مراجعه کن احتمالا یه سیمی چیزی قطع شده

mohsen14014
06-01-2018, 22:24
گیربکس مدل v9 اتوماتیک با گیربکس 207 یکسانه ؟

hassanshaikhi
07-01-2018, 06:43
گیربکس مدل v9 اتوماتیک با گیربکس 207 یکسانه ؟
هر دو AL4 هستن. ساندرو l90 هم همینه.

mohamad skystar
07-09-2018, 20:18
سالخوردهٔ سرحال، پنج هزار کیلومتر با پژو 206 SD مدل 1396
حدود یک سال پیش تصمیم به خرید خودرویی صفرکیلومتر در حدود قیمت چهل میلیون تومان گرفتم. بنا به دلایلی چون افت قیمت بسیار زیاد، خودروهای چینی را کنار گذاشتم و بدین ترتیب انتخاب‌هایم به خودروهای داخلی محدود شد که تقریباً همگی از خودروهای قدیمی و سالخورده هستند. بااین‌حال نهایتاً پس از بررسی‌های زیاد و در نظر گرفتن نیازها، نهایتاً به پژو 206 SD یا همان صندوق‌دار به‌عنوان گزینه‌ای نسبتاً مناسب رسیدم؛ بنابراین در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۶ یک دستگاه 206 SD سفیدرنگ را با پرداخت ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به‌صورت نقدی با تحویل ۱۵ روزه ثبت‌نام کردم. این در حالی است که ظرف یک سال قیمت این ماشین با حدود چهار میلیون افزایش هم‌اکنون به 42 میلیون و 7۰۰ هزار تومان رسیده است! درهرحال خودرو بدون تأخیر در تاریخ ۱۸ تیرماه تحویل داده شد. وضعیت ماشین از لحاظ تمیزی مناسب بود و بدون مشکلی آن‌را تحویل گرفتم. حال پس از پیمودن پنج هزار کیلومتر با این ۲۰۶ پسا برجامی، تجربه‌ای رانندگی با آن‌را به رشته تحریر درآورده‌ام که امیدوارم مفید باشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معمولاً بررسی خودروها با نمای ظاهری آغاز می‌شود اما ۲۰۶ خودرویی سالخورده و کاملاً تکراری است که ظاهر آن نیازی به بررسی ندارد. این ماشین که در سال 1998 توسط پژو به‌عنوان جایگزین مدل 205 معرفی شد، در سال 1380 به خطوط تولید ایران‌خودرو راه پیدا کرد و از آن زمان تاکنون تقریباً بدون هیچ تغییری در حال تولید است. مدل صندوقدار یا SD اما که با سرمایهٔ ایران‌خودرو و همکاری پژو توسعه پیدا کرد، در سال 1384 به بازار آمد. 206 SD در ابتدا در چندین تیپ مختلف عرضه می‌شد و تنوع زیادی داشت اما چند سالی است که تنها در یک تیپ بنام V8 عرضه می‌شود که اگر تیپ اتوماتیک V9 را در نظر نگیریم، بالاترین تیپ آن محسوب می‌شود. همانند نسخه‌های هاچ‌بک، در ظاهر 206 صندوقدار هم تغییری دیده نمی‌شود و صرفاً چند سال است که طرح چراغ‌های عقب آن تغییر کرده و با نمونه‌های موسوم به صادراتی عرضه می‌شود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکتهٔ عجیب در مورد 206 SD این است که همچنان با رینگ‌های فولادی و قالپاق عرضه می‌شود درحالی‌که دیگر محصولات حدود چهل‌میلیونی ایران‌خودرو مثل پژو پارس LX و سورن همگی به رینگ‌های آلومینیومی مجهز هستند. رینگ‌های 206 از نوع 14 اینچی هستند که در نمونهٔ تحویلی به من با لاستیک‌های ایرانی بی‌کیفیت کویر 185 پوشیده شده بودند. به همین دلیل در همان زمان تحویل بلافاصله لاستیک‌های فابریک را با نمونه‌های کره‌ای کومهو 195 تعویض کردم که تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر کیفیت سواری، فرمان گیری و ترمزهای خودرو داشت. این تعویض لاستیک حدود 550 هزار تومان هزینه داشت.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در داخل 206 نیز تقریباً هیچ تغییری نسبت به نمونه‌های اولیه صورت نگرفته و تنها تغییر قابل‌توجه آن، نصب نمایشگر جدیدی بجای نمایشگرهای قدیمی است که اطلاعات بیشتری مانند تاریخ، دمای بیرون، اطلاعات سیستم صوتی و وضعیت درب‌های خودرو را نشان می‌دهد. روی دستهٔ برف‌پاک‌کن هم دکمه‌ای وجود دارد که با فشردن آن میزان پیمایش، میانگین سرعت و زمان کارکرد خودرو روی نمایشگر مذکور به نمایش درمی‌آید. کیفیت کلی داشبورد و ادوات داخلی خودرو مناسب بوده و استفادهٔ زیاد از پلاستیک چندان آزاردهنده نیست. صفحه آمپر نیز چند سالی است که بروز شده و با مدل‌های قدیمی متفاوت است؛ اما عیب مهم و همیشگی 206 فضای پای بسیار کم سرنشینان عقب است و درصورتی‌که صندلی‌های جلو به سمت عقب کشیده شوند این معضل بسیار جدی‌تر می‌شود. اما حجم صندوق بار که برابر با 450 لیتر است، برای خودرویی در این کلاس بسیار بزرگ و مناسب است و شاید یکی از دلایل اقبال خریداران به 206 SD همین موضوع باشد. دسترسی به چرخ زاپاس نیز فقط از داخل صندوق امکان‌پذیر که از امنیت بالاتری نسبت به نمونه‌های هاچ‌بک 206 برخوردار است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از خودروهای میان قیمت ایرانی نمی‌توان حرفی از آپشن‌های روز صنعت خودروسازی زد و امکانات آن‌ها در حد موارد پایه‌ای چون فرمان هیدرولیک، تهویه مطبوع، دو ایربگ، پنجره‌های برقی و آینه‌های برقی می‌شود که این موارد در 206 SD هم وجود دارند درحالی‌که کنترل تهویهٔ خودرو از نوع اتوماتیک است. ازجملهٔ دیگر تجهیزات این ماشین نیز می‌توان به سنسور دنده‌عقب (که عملکرد مناسب و دقیقی دارد)، صندلی‌های عقب تاشو، قفل مرکزی با ریموت، چراغ‌های مشایعت‌کننده، قفل خودکار درها و دماسنج اشاره کرد. سیستم صوتی هم دارای پخش‌کنندهٔ سی‌دی با پورت USB، AUX و بلوتوث به همراه چهار بلندگو و دو تیوتر بوده که عملکرد نسبتاً مناسبی دارد اما برای کسانی که خواهان سیستم‌های صوتی قدرتمند و حرفه‌ای هستند هرگز مناسب و راضی‌کننده نخواهد بود. از طریق بلوتوث قابلیت اتصال تلفن همراه به سیستم صوتی وجود دارد که امکان پخش موسیقی از روی گوشی موبایل و برقراری تماس را فراهم می‌کند.
همچنین امکان کنترل سیستم صوتی از طریق کنترلر پشت غربیلک فرمان هم وجود دارد که ویژگی کاملاً کاربردی و مفیدی محسوب می‌شود. هنگام درگیر کردن دندهٔ عقب نیز صدای سیستم صوتی به‌صورت خودکار قطع می‌شود تا تمرکز راننده بیشتر گردد؛ اما یکی از نقاط منفی 206 صندوقدار، شیوهٔ باز شدن درب صندوق آن است چراکه امکان باز کردن آن از داخل و یا حتی از روی ریموت وجود ندارد و برای این کار باید از سوئیچ استفاده کرد؛ بنابراین در هنگامی‌که خودرو روشن است برای باز کردن درب صندوق باید حتماً خودرو را خاموش کرده و سوئیچ را بیرون آورد. تریم داخلی خودرو هم به رنگ مشکی-خاکستری است که کسل‌کننده به نظر می‌رسد اما کیفیت داخلی مناسب بوده و پس از طی پنج هزار کیلومتر هیچ صدای اضافی در داخل خودرو شنیده نمی‌شود. عملکرد سیستم تهویه، چه کولر و چه بخاری هم کاملاً مناسب بوده و به‌سرعت کابین را خنک یا گرم می‌کند.

درحالی‌که قبلاً 206 صندوقدار با دو موتور TU3 و TU5 عرضه می‌شد اما همان‌طور که اشاره شد چند سالی است که صرفاً در یک تیپ و تنها با موتور TU5 تولید می‌شود. این موتور از نوع 1.6 لیتری چهار سیلندر 16 سوپاپ است که به گفتهٔ پژو 110 اسب بخار قدرت دارد اما ایران‌خودرو قدرت آن‌را 105 اسب بخار اعلام کرده است. درهرحال این موتور به‌راحتی دور گرفته و شتاب و کشش مناسبی را برای 206 SD فراهم می‌کند. صدای موتور نیز در حالت درجا تقریباً در کابین شنیده نمی‌شود اما به دلیل حذف نمد زیر کاپوت در دورهای بالا کاملاً آوای پیشرانه به گوش می‌رسد. پس از تحریم‌های صنعت خودروسازی ایران در سال 1390، کیفیت 206 بشدت افت کرده و تغییراتی هم در گیربکس آن صورت گرفت که آثار آن هنوز هم دیده می‌شود. البته کیفیت کلی ماشین نسبت به مدل‌های 1391 تا 1394 بسیار بهتر شده که این موضوع کاملاً احساس می‌شود اما هنوز هم لرزش دسته‌دنده هنگام شتاب گیری در دنده‌های یک و دو وجود دارد که به نظر می‌رسد سازنده توانایی برطرف کردن آن‌را ندارد. البته این مشکل به‌مرور و با افزایش کارکرد ماشین تقریباً برطرف می‌شود.
همان‌طور که گفته شد شتاب و کشش ماشین حتی در صورت پُر بودن سرنشینان مناسب است و هنگام استفاده از کولر نیز هرچند اصطلاحاً باید کمی پُر گاز حرکت را آغاز کرد اما در ادامه تأثیر چندان محسوسی روی توان موتور ندارد. عملکرد ترمزها که در هر چهارچرخ از نوع دیسکی هستند نیز عالی بوده و به‌محض فشردن پدال ترمز باقدرت ماشین را متوقف می‌کنند اما هنگام فعال شدن سامانهٔ ABS، گویی کمی اختلال در کار سیستم ترمز ایجاد شده و احساس نامطمئن و ناخوشایندی به راننده دست می‌دهد. بااین‌حال به‌طورکلی عملکرد سیستم ترمز 206 صندوقدار خوب ارزیابی می‌شود هرچند که پس از طی حدود هزار کیلومتر لنت‌های ترمز به صدا افتادند. هندلینگ خودرو نیز به لطف تغییراتی که در سیستم تعلیق عقب ایجاد شده نسبت به 206 هاچ‌بک بهتر است درحالی‌که عملکرد سیستم فرمان با نیروی کمکی هیدرولیک هم روان و راحت است اما تعویض دنده‌ها در ابتدا کمی سفت صورت گرفته و با صدایی جزئی همراه است. بااین‌حال هرچند خودروهای داخلی حتی در نمونه‌های صفرکیلومتر هم ایرادات کیفی فراوانی دارند که بعضاً مالک را کلافه و به کارمند نمایندگی تبدیل می‌کنند! اما در طی این پنج هزار کیلومتر هیچ ایراد خاصی در 206 SD من رخ نداد که نیاز به مراجعه به نمایندگی داشته باشد.

طبق اعلام ایران‌خودرو، مصرف سوخت 206 SD در جاده یا بزرگراه برابر با 5.2 لیتر در هر صد کیلومتر است و در آزمایشی که توسط من با چهار سرنشین در مسیر خارج شهر انجام گرفت نیز مصرف خودرو نزدیک به این عدد یعنی چیزی در حدود 5.5 لیتر در هر صد کیلومتر بود که بسیار مناسب است اما مصرف سوخت در ترددهای شهری به حدود 8.5 لیتر در هر صد کیلومتر می‌رسد. از طرف دیگر، مشکلی بزرگ و البته عجیب که در 206 تیپ 5 و صندوقدار V8 وجود دارد، مشکل تعویض روغن است. این مشکل از آنجا ناشی شده که سازنده بنا به دلایلی که فقط در صنعت خودروسازی ایران وجود دارند، از سینی زیرین محافظ موتور 206 تیپ 2 در مدل‌های تیپ 5 و صندوقدار V8 استفاده کرده که این سینی با موتور TU5 هماهنگ نبوده و مقابل پیچ کارتر قرار گرفته است. به همین دلیل امکان باز کردن پیچ کارتر برای تعویض روغن وجود نداشته و بنابراین برای تعویض روغن یا باید قسمتی از سینی را بُرش داد یا از بالا با دستگاه ساکشن اقدام به تعویض روغن کرد. این یکی از ایرادات واقعاً مضحک و عجیب در مدل‌های 206 TU5 محسوب می‌شود.
به‌طورکلی پس از تجربهٔ رانندگی پنج هزار کیلومتری با پژو 206 SD مدل 1396 می‌توان به‌عنوان جمع‌بندی و نتیجه‌گیری گفت که هرچند پژو 206 خودرویی کاملاً سالخورده و قدیمی محسوب می‌شود اما در بازار خودروی کشورمان خصوصاً در بازهٔ قیمتی زیر پنجاه میلیون تومان که تقریباً همهٔ انتخاب‌ها به خودروهای چینی یا داخلی قدیمی محدود می‌شود، هنوز هم ویژگی‌های مثبت و رقابتی خود را حفظ کرده است. البته مطمئناً یک 206 قدیمی و ایرانیزه شده هرگز ارزش پرداخت چهل میلیون تومان را ندارد اما همه میدانیم که در کشورمان مردم سال‌های سال است که مجبور به خرید خودروهای از رده خارج و بی‌کیفیت با قیمت‌های گزاف هستند؛ بنابراین درمجموع هرچند در شرایط آشفتهٔ کنونی بازار، خرید هیچ خودرویی توصیه نمی‌شود اما به‌طورکلی برای کسانی که خواهان یک خودروی جمع‌وجور و نسبتاً کم‌مصرف و باکیفیت با صندوق بار بزرگ و توانایی‌های حرکتی مناسب هستند و نمی‌خواهند به سراغ رقبای چینی مثل برلیانس بروند، پژو 206 SD می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.
نقاط مثبت
کیفیت نسبتاً مناسب، شتاب و کشش خوب، مصرف سوخت مناسب، صندوق بار بزرگ، بازار دست‌دوم مناسب، ترمزهای قدرتمند
نقاط منفی
فضای کم صندلی‌های عقب، هزینه‌های نگهداری بالا، عدم ارزش در برابر قیمت، داشبورد قدیمی و خسته‌کننده، لرزش دسته‌دنده

رقبا
پژو پارس LX، برلیانس سری H200، رنو L90، ساینا اتوماتیک، سورن ELX

پدال

محمد راستبد
17-12-2018, 13:09
سلام
من یه 206 SD v8 دارم
مدتیه یه مشکلی براش پیش اومده و هرجا میبرم نمیتونن بفهمن چشه
تو حرکت یهو ماشین کله میکنه و چراغ چکش روشن میشه
اما دیگه ماشین گاز نمیخوره
یعنی هرچی گاز میدی دیگه دور موتور از یه حدی بالاتر نمیره
با خاموش و روشن کردن ماشین گازش درست میشه اما چراغ چکش روشن میمونه
بعدا خودبهخود چراغ چکش هم خاموش میشه
لطفا راهنماییم کنید

mohamad skystar
17-12-2018, 19:35
سلام
من یه 206 SD v8 دارم
مدتیه یه مشکلی براش پیش اومده و هرجا میبرم نمیتونن بفهمن چشه
تو حرکت یهو ماشین کله میکنه و چراغ چکش روشن میشه
اما دیگه ماشین گاز نمیخوره
یعنی هرچی گاز میدی دیگه دور موتور از یه حدی بالاتر نمیره
با خاموش و روشن کردن ماشین گازش درست میشه اما چراغ چکش روشن میمونه
بعدا خودبهخود چراغ چکش هم خاموش میشه
لطفا راهنماییم کنید

احتمالا مشکل از دریچه کاز یا استپر هست
بررسی کنید
سنسورهای کیلومتر و دور موتور چک کنید

Vahid67
28-12-2018, 00:10
دوستان این قاب روی آینه بغل رو جدایی میفروشن؟ همونی که بعضی ها رنگ میکنن مثلا سفید... توی همین عکس های پست بالایی مشخص هستش...

mohamad skystar
28-12-2018, 20:48
دوستان این قاب روی آینه بغل رو جدایی میفروشن؟ همونی که بعضی ها رنگ میکنن مثلا سفید... توی همین عکس های پست بالایی مشخص هستش...

بله جدا هست

darklover
14-05-2019, 16:58
سلام . من میخوام 206 تیب 2 بخرم کارکرده . چون 206 خشک هست (یعنی موقع دست انداز نرم و راحت نیست) میخوام براش کمک گازی بخرم . اگه میشه بطور کلی یه پیشنهاد خوب بدید و جنس مرغوب که وقتی تو ماشین میشینم و حرکت میکنم حداقل با سرعت 80 اتاق نکوبه! نه سرنشینایه جلو رو نه سرنیشینایه عقب رو یعنی جوری باشه که انگار تو پرشیا نشستی . اینم بگم که من کلا بیشتر از 110 تا نمیرونم ماشین رو .
کمک فنر ؟
فنر؟
باد لاستیکا و نوع لاستیک؟
اندازه مناسب پاببن اورد جلو ماشین و عقب ماشین ؟

راهنمایی کنید مرسی

mohamad skystar
14-05-2019, 21:24
سلام . من میخوام 206 تیب 2 بخرم کارکرده . چون 206 خشک هست (یعنی موقع دست انداز نرم و راحت نیست) میخوام براش کمک گازی بخرم . اگه میشه بطور کلی یه پیشنهاد خوب بدید و جنس مرغوب که وقتی تو ماشین میشینم و حرکت میکنم حداقل با سرعت 80 اتاق نکوبه! نه سرنشینایه جلو رو نه سرنیشینایه عقب رو یعنی جوری باشه که انگار تو پرشیا نشستی . اینم بگم که من کلا بیشتر از 110 تا نمیرونم ماشین رو .
کمک فنر ؟
فنر؟
باد لاستیکا و نوع لاستیک؟
اندازه مناسب پاببن اورد جلو ماشین و عقب ماشین ؟

راهنمایی کنید مرسی

در مرحله اول نیازی به تعویض کمک فنر ها نیست
اول باید نوع رینگ و لاستیک رو مد نظر قرار بدین
رینگ فابریک با لاستیک 205 و یه سرویس زیروبند و فرمان
بعد نتیجه رو ببینید اگر مورد قبول نبود برید سراغ کمک ها

xaxi
21-07-2019, 14:54
سلام ..
دوستان مشکل ریپ زدن ماشین تو دنده 2 و 3 چی میتونه باشه؟ دور موتور از 3000 بالاتر نمیره و همش ریپ میزنه ..
206 تیپ 2 مدل 84

mohamad skystar
21-07-2019, 20:27
سلام ..
دوستان مشکل ریپ زدن ماشین تو دنده 2 و 3 چی میتونه باشه؟ دور موتور از 3000 بالاتر نمیره و همش ریپ میزنه ..
206 تیپ 2 مدل 84

اول دیاگ بزنید ببینید سیستم سوخت رسانی یا جرقه زنی مشکلی داره یا نه
بعد برید سراغ منیفولد و ورودی های هوا
استپر چک کنید
چندین مورد باید بررسی بشه تا مشکل مشخص بشه

shahryar84
25-07-2019, 08:52
ماشین من در حال حرکت بعضی اوقات خاموش می‌شه و چون در حرکته روشن می‌شه. علت بنظرتان چیه؟ ۲۰۶ مدل ۸۱

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk