PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21

blue2006
23-06-2015, 21:57
جناب blue 2006
نتیجه تحقیقات چی شد بالاخره؟
تصمیم گرفتین؟
همچنان دنبال ef7 می گردم
هرجا هم که میرم میگن دنبال جرجیس نگرد [emoji19] [emoji19]
یه بنگاه رفتم یه سورن xu7 داشت می گفت کلی وقته ساحبش گزاشته برا فروش ولی مشتری نداره

blue 2006

ArashMiniStar
24-06-2015, 01:53
من چند وقت پیش ی v9 صفر دیدم تو خیابون!! اینا از کجا در میان!! قیمتشم قطعا بالا 10 میلون اختلاف داره با دنده ای نه 2 میلیون @

blue2006
24-06-2015, 03:41
من چند وقت پیش ی v9 صفر دیدم تو خیابون!! اینا از کجا در میان!! قیمتشم قطعا بالا 10 میلون اختلاف داره با دنده ای نه 2 میلیون @
نه بابا تو پدال زده قیمت v8 ٣٧٢٣١٠٠٠ و قیمت v9 رو زده 39400000
ولی منم موندم که این ماشینا از کجا میان
حتما هست که سایت پدال قیمت کارخانه رو می زنه دیگه ؟ مثل ٢٠٧

blue 2006

ArashMiniStar
24-06-2015, 08:53
نه بابا تو پدال زده قیمت v8 ٣٧٢٣١٠٠٠ و قیمت v9 رو زده 39400000
ولی منم موندم که این ماشینا از کجا میان
حتما هست که سایت پدال قیمت کارخانه رو می زنه دیگه ؟ مثل ٢٠٧

blue 2006
عزیز قیمت پدال قدیمیه برای v9 اصلا ملاک نیس چون v9 تولید نمیشه پس الکیه
این سایت پدال خیلی ضعیف ی چند تا فیلم ازشون دیدم مثلا یکی در مورد تاثیر دور موتور در ترمر گیری بود ی بچه اومده اومد توضیح میداد کیفیت فیلم افتضاح[emoji30]
شما تونستی 39 v9 پیدا کنی من بالاتر بر میدازم ازت[emoji14]

mohsen shahrood
24-06-2015, 08:57
آقا کسی نبود جواب مارو بده
اگر تاپیکی در مورد قیمت خودروهای کارکرده هست لطفا اطلاع بدید

سلام دوستان گلم
میخواستم بدونم 206 اس دی بدلیل تعویض کاپوت چقدر افت قیمت داره
ماشین خودش سر حال و ردیفه 10000 کار کرده
فقط کاپوتش تعویض شده

hobor971
24-06-2015, 23:06
سلام دوستان. چند وقت نبودم جاتون خالی سراغ رنو کپچر و اینا بودم تو یه کارگاه آموزشی عالی.
دیدم اینجا بحث سر خیلی موارد هست. اول از همه بذار توضیح بدم
اینجا مربوط به مطالب 206 هست. پس خیلی نمی تونم در مورد سمند مطلب بذارم. اما دوستی که بین انتخاب 206 و سمند مونده بودند باید عرض کنم این دوتا خودرو کاملا تفاوتهای اساسی دارند. پس نقایسه اشون خیلی نمی تونه دقیق باشه.
سمند یه خودرو سدان خانواده هست. فعلا دو تا موتور روش نصب میشه. یکی xu7 که موتور پژو 405 هست و تقریبا بین همه جا افتاده. قطعاتش راحت گیر میاد. تعمیراتش تقریبا از عهده هر مکانیکی برمیاد. کم خرج و کم استهلاکه.
موتور دیگه هم ef7 هست که مالکیتش مال ایران خودرو هست. طراحیش با یه شرکت آلمانی بوده. اوایل داخلیزسازی مشکلاتی داشت. ولی الان تقریبا حل شده. تعمیراتشرتخصصی تره. قطعاتش هم نسبت به xu7 گرونتره. پایه کازسوزه. یعنی بر خلاف بقیه موتورها بر روی سوخت گاز هیچ افت توانی نداره. بسیار کم صدا و قدرت مناسبی داره.
خب اینا به چه درد مصرف کننده می خوره؟ خب اگه دنبال ماشین دوگانه سوز هستی حتما ef7 بگیر. ولی سورن elx فقط بنزینی هست. ببین موتور ef7 قدرت و شتاب بالاتری تولید می کنه. مصرف سوختش هم کمتره. الان هم مشکل خاصی نداره. قبلا یه قطعه داست که کارش خنک کردن روغن موتور بود ( اویل ماژول) که خیلی ایراد داشت. اما الان دیکه موردی نداره. بیشترین مشکلش الان روغن ریزی از واشر سرسیلندر هست. که اون هم تقریبا حل شده.
پژو 206 هم که معرف حضور همه هست. موتور tu5 داره که الان تقرببا بدون مشکل هست. سیستم برقش کاملا عوض شده و تا پارسال مشکلاتی داشت. ولی اون هم الان بهینه شده. مشملش الان سیستم کلاچ هست و لرزش خودرو. با تعویض کیت کلاچ نسبتا برطرف میشه. از لحاظ برقی امکانات مدلهای قبل از 90 رو نداره.
خب چی بخریم؟
پژو 206 چه هاچ بک و چه صندوقدارش واسه دو نفره. صندلی عقب لصلا واسه بزرگسال مناسب نیست. پس اکه واسه یه خانواده می خوای باید حساب اینو داشته باشی. هندلینگ صندوقدار بهتر از هاچ بکه. کلا هاچ بک فقط بدرد داخل شهر می خوره و تو جاده اذیت میشی. کم خرجه. مصزف سوختش بد نیست. تقریبا هر 600 کیلومتر یه باک 50 لیتری باید بزنی. مشکلاتش الان 1-سیستم کلاچ که سفته یا لرزش داره. با تعویض کیت و سیم ملاچ نسبتا خوب میشه. 2- روغن ریزی از در سوپاپ که با تعویض واشر درست میشه 3- غلتک هرزگرد تسمه تایم و تسمه سفت کن دینام که صدا دارند یا تسمه رو خراب می کنند و باید عوض بشن. همه این موارد رو هم گارانتی انجام میده.
سورن ای ال ایکس خودرو بزرگتریه. هندلینگش تو جاده عالیه. سرعت وشتابش خوبه. مصرف سوختش در حد همون 206 هست. زیر و بندش خیلی خوبه. ماشین شیکیه. مشکلش الان صدای گیربکس هست که کارانتی عوض می کنه ولی اصلا توصیه نمی کنم عوض کنید. مشمل خاص دیگه ای نداره. مشتریش تو بازار کمه. علیرغم اینکه نسبت به بقیه ماشینه صرفه بیشتری داره. ولی خب برای داخل شهر دست و پاگیرتره. البته فکر کنم این ماشبن کارت طلایی هم داشته باشهکه خودش 700-800 تومن می ارزه.
تو زمینه 206 می تونی به رانا هم فکر کنی که هموت 206 هست دقیقا ولی 4 ملیون ارزونتره. فقط تزیینات داخل و داشبردش متفاوته.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hobor971
24-06-2015, 23:08
در مورد در موتور ٢٠٦ اگه كامل عوض شده باشه در صورتي كه خيلي خوب نقاشي شده باشد تقريبا بين ٨٠٠ هزار تا يك مليون تومان افت قيمت دارد. هر چقدر كيفيت نقاشي پايين تر باشد افت قيمت بالاتر مي رود.

blue2006
25-06-2015, 03:50
سلام دوستان. چند وقت نبودم جاتون خالی سراغ رنو کپچر و اینا بودم تو یه کارگاه آموزشی عالی.
دیدم اینجا بحث سر خیلی موارد هست. اول از همه بذار توضیح بدم
اینجا مربوط به مطالب 206 هست. پس خیلی نمی تونم در مورد سمند مطلب بذارم. اما دوستی که بین انتخاب 206 و سمند مونده بودند باید عرض کنم این دوتا خودرو کاملا تفاوتهای اساسی دارند. پس نقایسه اشون خیلی نمی تونه دقیق باشه.
سمند یه خودرو سدان خانواده هست. فعلا دو تا موتور روش نصب میشه. یکی xu7 که موتور پژو 405 هست و تقریبا بین همه جا افتاده. قطعاتش راحت گیر میاد. تعمیراتش تقریبا از عهده هر مکانیکی برمیاد. کم خرج و کم استهلاکه.
موتور دیگه هم ef7 هست که مالکیتش مال ایران خودرو هست. طراحیش با یه شرکت آلمانی بوده. اوایل داخلیزسازی مشکلاتی داشت. ولی الان تقریبا حل شده. تعمیراتشرتخصصی تره. قطعاتش هم نسبت به xu7 گرونتره. پایه کازسوزه. یعنی بر خلاف بقیه موتورها بر روی سوخت گاز هیچ افت توانی نداره. بسیار کم صدا و قدرت مناسبی داره.
خب اینا به چه درد مصرف کننده می خوره؟ خب اگه دنبال ماشین دوگانه سوز هستی حتما ef7 بگیر. ولی سورن elx فقط بنزینی هست. ببین موتور ef7 قدرت و شتاب بالاتری تولید می کنه. مصرف سوختش هم کمتره. الان هم مشکل خاصی نداره. قبلا یه قطعه داست که کارش خنک کردن روغن موتور بود ( اویل ماژول) که خیلی ایراد داشت. اما الان دیکه موردی نداره. بیشترین مشکلش الان روغن ریزی از واشر سرسیلندر هست. که اون هم تقریبا حل شده.
پژو 206 هم که معرف حضور همه هست. موتور tu5 داره که الان تقرببا بدون مشکل هست. سیستم برقش کاملا عوض شده و تا پارسال مشکلاتی داشت. ولی اون هم الان بهینه شده. مشملش الان سیستم کلاچ هست و لرزش خودرو. با تعویض کیت کلاچ نسبتا برطرف میشه. از لحاظ برقی امکانات مدلهای قبل از 90 رو نداره.
خب چی بخریم؟
پژو 206 چه هاچ بک و چه صندوقدارش واسه دو نفره. صندلی عقب لصلا واسه بزرگسال مناسب نیست. پس اکه واسه یه خانواده می خوای باید حساب اینو داشته باشی. هندلینگ صندوقدار بهتر از هاچ بکه. کلا هاچ بک فقط بدرد داخل شهر می خوره و تو جاده اذیت میشی. کم خرجه. مصزف سوختش بد نیست. تقریبا هر 600 کیلومتر یه باک 50 لیتری باید بزنی. مشکلاتش الان 1-سیستم کلاچ که سفته یا لرزش داره. با تعویض کیت و سیم ملاچ نسبتا خوب میشه. 2- روغن ریزی از در سوپاپ که با تعویض واشر درست میشه 3- غلتک هرزگرد تسمه تایم و تسمه سفت کن دینام که صدا دارند یا تسمه رو خراب می کنند و باید عوض بشن. همه این موارد رو هم گارانتی انجام میده.
سورن ای ال ایکس خودرو بزرگتریه. هندلینگش تو جاده عالیه. سرعت وشتابش خوبه. مصرف سوختش در حد همون 206 هست. زیر و بندش خیلی خوبه. ماشین شیکیه. مشکلش الان صدای گیربکس هست که کارانتی عوض می کنه ولی اصلا توصیه نمی کنم عوض کنید. مشمل خاص دیگه ای نداره. مشتریش تو بازار کمه. علیرغم اینکه نسبت به بقیه ماشینه صرفه بیشتری داره. ولی خب برای داخل شهر دست و پاگیرتره. البته فکر کنم این ماشبن کارت طلایی هم داشته باشهکه خودش 700-800 تومن می ارزه.
تو زمینه 206 می تونی به رانا هم فکر کنی که هموت 206 هست دقیقا ولی 4 ملیون ارزونتره. فقط تزیینات داخل و داشبردش متفاوته.

ممنون دوست عزیز . راهنمایی خیلی خوبی بود . خیلی کمک کردی . اگه ممکنه تو تاپیک سمند هم من چندتا سوال در مورد سورن کردم اگه اونا رو هم جواب بدین ممنون تون می شم .
در مورد رانا هم پرسیدم میگن کیفیت پایینی داره .ضمن این که امکاناتش با وی٨ یکی نیست . درمجموع یکم فکر می کنم اون اصالت ٢٠۶ رو نداره

blue 2006

mohsen206206
28-06-2015, 22:19
سلام دوستان عزیز،
عزیزانی که تجربش دارن، میتونن راهنمایی کنن موقع تحویل خودرو206 چه مواردی رو چک کنیم و چ مواردی چک کردنش تاثیری نداره؟

mohsen206206
28-06-2015, 22:20
سلام دوستان عزیز،
عزیزانی که تجربش دارن، میتونن راهنمایی کنن موقع تحویل خودرو206 از نمایندگیهای ایرانخودرو چه مواردی رو چک کنیم و چ مواردی چک کردنش تاثیری نداره؟

hobor971
28-06-2015, 22:26
چك ليست تحويل به مشتري رو از نمايندگي بخواين. البته وظيفه نمايندگي هست كه بده به خودتون. ولي اگر هم نداد شما ازش طلب كنين. هر چقدر هم طول كشيد موظفه بهتون مهلت بده. بر اساس چك ليست ماشين رو كنترل كنيد.

blue2006
28-06-2015, 22:37
چك ليست تحويل به مشتري رو از نمايندگي بخواين. البته وظيفه نمايندگي هست كه بده به خودتون. ولي اگر هم نداد شما ازش طلب كنين. هر چقدر هم طول كشيد موظفه بهتون مهلت بده. بر اساس چك ليست ماشين رو كنترل كنيد.

زمان تحویل خودرو قبلی من (البته از سایپا بود ) طرف خودش چک لیست رو اورد و باهم اونو چک کردیم و الحمدالله هم مشکل نداشت .

blue 2006

blue2006
28-06-2015, 22:39
سلام دوستان عزیز،
عزیزانی که تجربش دارن، میتونن راهنمایی کنن موقع تحویل خودرو206 از نمایندگیهای ایرانخودرو چه مواردی رو چک کنیم و چ مواردی چک کردنش تاثیری نداره؟
یه جایی خوندم گفته بود شما باید چند تا چیز رو کنترل کنید
یکی وسایل تزیینی از قبیل روکش صندلی ها و داشبرد و دست گیره ها و ...
یکی هم ابزار و وسایلی از قبیل جک و اچار ها و زاپاس و مارک تایر ها که همه یه مارک باشن و ... چون اینا گارانتی ندارن و اگه مشکل داشته باشن دیگه زیر بار نمی رن .
درضمن پس از تحویل ببین تو این مدلای جدید پخشون چیه و ایا موبایل هندزفری هم داره یانه ؟اخه یکی تو یه تاپیکی گفته بود پخش من موبایل هندزفری داره .

blue 2006

mohsen206206
28-06-2015, 22:47

ممنون جناب hobor971
فقط یه نکته،
اگه توی چک، جایی مشگلی بود، باید همون موقع برطرف کنه، یا قانونا میتونه بگه، برو و با کارت گارانتی برگرد،
با چ نمونه ایراداتی میشه کلا ماشینو تحویل نگرفت ازشون؟

ممنون همه دوستان بابت راهنماییتون

blue2006
28-06-2015, 23:06
ممنون جناب hobor971
فقط یه نکته،
اگه توی چک، جایی مشگلی بود، باید همون موقع برطرف کنه، یا قانونا میتونه بگه، برو و با کارت گارانتی برگرد،
با چ نمونه ایراداتی میشه کلا ماشینو تحویل نگرفت ازشون؟

ممنون همه دوستان بابت راهنماییتون
ببین اگه اون وسیله توی گارانتی قرار داشت و که هیچ مشکلی ندارین و حتی اگه اون موقع متوجه نشدید بازم تو سرویس ها درستش می کنن.
همون طور که گفتم شما باید توجه تان به اقلامی باشد که گارانتی ندارند . اگه متوجه شدین که یا همون موقع تاریخ بهتون می دن با مثلا می گن تو سرویس اول درستش می کنیم . ولی مکتوب قید می کنن که این مورد ایراد داشته .
یادمه یکی اومده بود پراید تحویل بگیره موقع تحویل فهمیدن که کمپرسور کولر مشکل داشت ( اینم بگم که همیشه ما از نمایندگی ها بد می گیم ولی ادم خوبم توشون زیاده . طرف خودش هیچ سر در نیاورد . بجاش مسؤلی که چک لیست داشت فهمید و گفت احتمالا کمپرسور کولر مشکل داره و بعدش برد خودرو و تا ما اومدیم خودرومون رو تحویل بگیریم اوردش و گفت اره کمپرسور ایراد داره ولی الان نداریم تو زمستونم شما که کولر نمی زنین و تو سرویس اول بیارین تا تعویضش کنیم.)

blue 2006

mohsen206206
02-07-2015, 18:16
سلام دوستان
لطفا یه راهنمایی،
بین اس.دی وی8 فول و نیمه فول کدوم رو پیشنهاد میکنین؟
آیا دوملیون تفاوت قیمتشون ارزش داره؟
به جز ظواهر(شیشه و اینه برقی، سنسور عقب و بلندگوعقب) فرقی از نظر موتوری دارن آیا؟
خودم میتونم بعدا اصافه کنم بعضیهاشو؟
ممنون

mohsen206206
02-07-2015, 18:18
سلام دوستان
لطفا یه راهنمایی،
به جز ظواهر(شیشه و اینه برقی، سنسور عقب و بلندگوعقب) فرقی از نظر موتوری دارن آیا؟
خودم میتونم بعدا اضافه کنم بعضیهاشو؟
بویژه دماسنج و سنسور دنده عقب،
ممنون

blue2006
02-07-2015, 22:39
سلام دوستان
لطفا یه راهنمایی،
خودم میتونم بعدا اضافه کنم بعضیهاشو؟
بویژه دماسنج و سنسور دنده عقب،
ممنون
اگه منظورتون کد ٢٧۴٢٩ که نیمه فول با قیمت ٣۵ تومن و کد ٢٧۴٣٠ که فول هست با قیمت ٣٧ و دویست تومن هست که تفاوتشون به شرح زیر است :
١- ترمز های عقب کاسه ای ولی تو فول دیسکی
٢- سیستم تهویه دستی ولی توفول اتوماتیک
٣- بلندگو ها فقط روی درب جلو و درب عقب بلندگو نداره
۴- اینه ها دستی ولی تو فول برقی با حسگر دماسنج
۵- تو این سیستم بدون سنسور دنده عقب
۶- صندلی فاقد تنظیم ارتفاع می باشد .
درسته که بعضی از اپشن ها مثل بلندگو ها رو می شه رو خودتون نصب کنین ولی دو تا نکته رو مد نظر داشته باشین . اول این که بعضی گزینه ها مثل سیستم ترمز عقب رو نمی شه چون خودرو از گارانتی در میاد . دوم این که اگه خودتون هم بخواین این اپشن ها رو نصب کنین فکر کنم نزدیک به همین قیمت رو باید خرج کنین اگه مبحث وقت و زمان و کیفیت که چطور دربیاد و مشکلات دیگه رو در نظر نگیریم . [emoji9] [emoji9] [emoji9] [emoji9]

blue 2006

mohsen206206
02-07-2015, 23:38
اگه منظورتون کد ٢٧۴٢٩ که نیمه فول با قیمت ٣۵ تومن و کد ٢٧۴٣٠ که فول هست با قیمت ٣٧ و دویست تومن هست که تفاوتشون به شرح زیر است :
١- ترمز های عقب کاسه ای ولی تو فول دیسکی
٢- سیستم تهویه دستی ولی توفول اتوماتیک
٣- بلندگو ها فقط روی درب جلو و درب عقب بلندگو نداره
۴- اینه ها دستی ولی تو فول برقی با حسگر دماسنج
۵- تو این سیستم بدون سنسور دنده عقب
۶- صندلی فاقد تنظیم ارتفاع می باشد .
درسته که بعضی از اپشن ها مثل بلندگو ها رو می شه رو خودتون نصب کنین ولی دو تا نکته رو مد نظر داشته باشین . اول این که بعضی گزینه ها مثل سیستم ترمز عقب رو نمی شه چون خودرو از گارانتی در میاد . دوم این که اگه خودتون هم بخواین این اپشن ها رو نصب کنین فکر کنم نزدیک به همین قیمت رو باید خرج کنین اگه مبحث وقت و زمان و کیفیت که چطور دربیاد و مشکلات دیگه رو در نظر نگیریم . [emoji9] [emoji9] [emoji9] [emoji9]

blue 2006
مرسی داداش، ولی
ترمزاش فرقی نداره فک کنم، هردوش چارچرخ دیسکه، موتوری هم دقیقا گویا یکی هستن، تیپ2 کاسه ایه

blue2006
02-07-2015, 23:42
مرسی داداش، ولی
ترمزاش فرقی نداره فک کنم، هردوش چارچرخ دیسکه، نوتوری هم دقیفا گویا یمی هستن، تیپ2 کاسه ایه
بله درست فرمودین . اشکال از من بود . باید ببخشین .

blue 2006

mohsen206206
02-07-2015, 23:44
بله درست فرمودین . اشکال از من بود . باید ببخشین .

blue 2006
خواهش میکنم، حالا بنظرشما، ارزشش داره؟
البته آینه برقی آپشن خوبیه، ولی تهویه اتومات یا شیشه عقب برقی، 2/100 میارزه بنظرشما؟
فقط شک دارم که نکنه رو فول قطعات بهتری گزاشته باشن احیانا
؟؟

blue2006
02-07-2015, 23:52
البته آینه برقی آپشن خوبیه، ولی تهویه اتومات یا شیشه عقب برقی، 2/100 میارزه بنظرشما؟
؟؟
من اگه باشم فول میگیرم .
چون پیش اومده برام که خواستم اپشنی رو نصب کنم و دادم بیرون گند زدن به ماشین . از طرفی لوازم یدکی هم تو شهر ما فرانسه که گیر نمیاد هنر کنم و کلی بگردم همون کارخونه رو گیر میارم .
تو ۴٠۵ خودم دکمه بالابر خراب شد دو تا عوض کردم تو مدت کوتاهی تازه دومی مارک همون فابریک ایران خودرو بود .

blue 2006

Pourya-pc
03-07-2015, 11:48
؟؟

شاید از نظر اقتصادی به صرفه باشه اما آینه دستی واقعا آزاردهندست . شیشه عقب مهم نیست تازه من قفلش کردم چون دستم همش میرفت رو کلیداش .
تهویه اتومات هم برای تابستون و کولرگیری تزیینی هست چون کولر باید فقط باد یخ بزنه . ولی کاربرد اصلیش در زمستونه که هوای گرم و مناسب رو میده و خیلی کاربردیه .
درضمن من اصلا تهویه رو خاموش نمیکنم همیشه روشنه چون وقتی خاموش میکنی هوای داخل به داخل هم خاموش میشه و باید دوباره بزنی داخل به داخل .
یه مورد دیگه هم هست و اینه که اگر میخواید کولر ماشینتون بوی بد نگیره ۲ دقیقه قبل از خاموش شدن ( یا قبل از رسیدن به مقصد ) دکمه AC رو خاموش کنید و بزارید فقط فن روشن باشه و حتما هوا رو بیرون به داخل بزارید .

mohsen206206
03-07-2015, 12:06
شاید از نظر اقتصادی به صرفه باشه اما آینه دستی واقعا آزاردهندست . شیشه عقب مهم نیست تازه من قفلش کردم چون دستم همش میرفت رو کلیداش .
تهویه اتومات هم برای تابستون و کولرگیری تزیینی هست چون کولر باید فقط باد یخ بزنه . ولی کاربرد اصلیش در زمستونه که هوای گرم و مناسب رو میده و خیلی کاربردیه .
درضمن من اصلا تهویه رو خاموش نمیکنم همیشه روشنه چون وقتی خاموش میکنی هوای داخل به داخل هم خاموش میشه و باید دوباره بزنی داخل به داخل .
یه مورد دیگه هم هست و اینه که اگر میخواید کولر ماشینتون بوی بد نگیره ۲ دقیقه قبل از خاموش شدن ( یا قبل از رسیدن به مقصد ) دکمه AC رو خاموش کنید و بزارید فقط فن روشن باشه و حتما هوا رو بیرون به داخل بزارید .

درود
ممنون پوریاجان
بنظرت ممکنه کمپانی اولویتش رو در رفع ایرادات مدل فول گزاشته باشه، یا که تفاوتی نداره؟

بعد یه سوال، اون پنل و صفحه نمایش مربوط به تهویه در هردومدل از نظر ظاهری یه شکله یا که متفاوته؟
ترمومتر رو هر دومدل دارن؟ چون تو سایت کمپانی یه مقدار مبهمه.

blue2006
04-07-2015, 01:17
با سلام
چند تا سوال
اول این که کسی هست که تفاوت کولر ٢٠۶ رو با خودرو هایی مثل ۴٠۵, پارس و ال نود از نظر سیستم و نوع عملکرد بگه ؟
دوم این که صحت داره می گن با روشن کردن کولر ٢٠۶ به مدت زیاد و یا در هوای گرم درجه حرارت بالا نمیره ؟ چون خودم تو اتوبان کاشان هر موقع با ۴٠۵ کولر می گرفتم سریع دمای اب میرفت بالا . تقریبا تا نصف و نمی شد که کولر دایم کار کنه که این خودش اذیت کننده بود . امشب طرف می گفت من با پارس ای ال ایکس رفتم تهران . تو گرما مسافت ٧٠٠کیلومتری رو تمام مدت کولر روشن بوده (خوش به حالش ) می شه رو ٢٠۶ هم همین حساب رو کرد .

blue 2006

Pourya-pc
04-07-2015, 06:41
درود
ممنون پوریاجان
بنظرت ممکنه کمپانی اولویتش رو در رفع ایرادات مدل فول گزاشته باشه، یا که تفاوتی نداره؟

بعد یه سوال، اون پنل و صفحه نمایش مربوط به تهویه در هردومدل از نظر ظاهری یه شکله یا که متفاوته؟
ترمومتر رو هر دومدل دارن؟ چون تو سایت کمپانی یه مقدار مبهمه.

فول و معمولی همه در یک خط تولید میان فقط فولش وسط راه چنتا چیز بهش اضافه میشه .:n01:
معمولی دیگه پنل و این چیزا نداره پیچیه مثل سمند و پراید . دور فن ۱-۲-۳-۴ و دمای سرد به گرم و دکمه کولر و ورود خروج هوا و پیچ تنظیم مود هوا در کابین ( جلو پایین شیشه )

با سلام
چند تا سوال
اول این که کسی هست که تفاوت کولر ٢٠۶ رو با خودرو هایی مثل ۴٠۵, پارس و ال نود از نظر سیستم و نوع عملکرد بگه ؟
دوم این که صحت داره می گن با روشن کردن کولر ٢٠۶ به مدت زیاد و یا در هوای گرم درجه حرارت بالا نمیره ؟ چون خودم تو اتوبان کاشان هر موقع با ۴٠۵ کولر می گرفتم سریع دمای اب میرفت بالا . تقریبا تا نصف و نمی شد که کولر دایم کار کنه که این خودش اذیت کننده بود . امشب طرف می گفت من با پارس ای ال ایکس رفتم تهران . تو گرما مسافت ٧٠٠کیلومتری رو تمام مدت کولر روشن بوده (خوش به حالش ) می شه رو ٢٠۶ هم همین حساب رو کرد .

blue 2006

تقریبا از سال ۸۴ به بعد برای سیستم کولر ماشینای داخلی سیستم جدیدی تعریف شد که موقع کولر گرفتن نتنها دما بالا نره بلکه پایین هم بیاد . این سیستم کارش به این صورته که موقع روشن کردن کولر ٬ فن رادیات رو روی دور تند میندازه که باعث میشه آب سریع تر خنک بشه و دمای موتور پایین بیاد . در ماشینای مثل ۲۰۶ و سمند EF7 علاوه بر افزایش دور فن گردش آب در موتور هم بیشتر میشه .
چیز عجیبی نیست مخصوصا در اتوبان که به موتور زوری نمیاد کولرگیری تقریبا تاثیری در دمای موتور نداره فن هم روی دور متوسط میوفته و مصرف بنزین هم خیلی ناچیز بالا میره مثلا صدی نیم لیتر .

blue2006
04-07-2015, 09:12
اخه ماشین منم مدل ٨٨ هست . ولی با روشن شدن کولر دما خیلی راحت بالا می ره . یعنی به نظر می رسه فن با دور زیاد هم جواب گوی گرما و خنک کردن نیست .
از لحظ ساختاری نگفتید که با خودرو های دیگه چه تفاوتی داره . مثلا با ال نود .
توی چندتا از تاپیک های مربوط به لوگان خوندم که اکثرا پز اینو میدادن که دمای موتور لوگان هیچ وقت زیاد نمی شه . ( خودم هم تو عمل دیدم سیستم موتوریش رو نمی دونم چطوری ولی از خانواده پژو دمای پایین تری داره ) ولی اونا از این می نالن که وقتی کولر می گیرن دور موتور به طور محسوسی گرفته می شه و مثل ٢٠۶ نیست که علت اونم حجم خیلی بیشتر گاز داخل لوله های سیستم کولر قید کردن ( چیزی حدود ٧۵٠ لیتر ) که بعد از مگان تو خودرو های ایرانی بیشترینه .
نظر شما چیه ؟
یه سوال همه خودرو های تولید داخل نیروی کولرشون رو از موتور می گیرن ؟
سوال بعد هم این که به نظر شما در کدوم خودرو تولید داخل هنگام کولر گیری کمتر دور موتور گرفته می شه ؟

blue 2006

Pourya-pc
04-07-2015, 10:47
اخه ماشین منم مدل ٨٨ هست . ولی با روشن شدن کولر دما خیلی راحت بالا می ره . یعنی به نظر می رسه فن با دور زیاد هم جواب گوی گرما و خنک کردن نیست .
توی چندتا از تاپیک های مربوط به لوگان خوندم که اکثرا پز اینو میدادن که دمای موتور لوگان هیچ وقت زیاد نمی شه . ( خودم هم تو عمل دیدم سیستم موتوریش رو نمی دونم چطوری ولی از خانواده پژو دمای پایین تری داره ) ولی اونا از این می نالن که وقتی کولر می گیرن دور موتور به طور محسوسی گرفته می شه و مثل ٢٠۶ نیست که علت اونم حجم خیلی بیشتر گاز داخل لوله های سیستم کولر قید کردن ( چیزی حدود ٧۵٠ لیتر ) که بعد از مگان تو خودرو های ایرانی بیشترینه .
نظر شما چیه ؟
سوال بعد هم این که به نظر شما در کدوم خودرو تولید داخل هنگام کولر گیری کمتر دور موتور گرفته می شه ؟

blue 2006

نمیدونم شاید مشکل ماشین شما ضعیف بودن فن یا مشکل در رادیاتور هست .
من هر ماشینی داشتم با کولر گرفتن آمپر پایین کشیده . از داخلی مثل سمند دوگانه ملی گرفته تا پراید و مزدا۳ نیو و الانم ۲۰۶
موتور ۲۰۶ جز دسته موتورهای گرماسوز هست و به دلیل اینکه راحت دور برداره باید در دمای بالا کاربکنه . موتورهای کم دما که اکثرا کم اصطهلاک هم هستند دیرتر دور برمیدارن . مثل پراید .
تفاوتشون هم توی شتاب ثانویه و سربالایی هست که ۲۰۶ و ماشینای امثالش توی سربالایی کم نمیارن .
ال ۹۰ ساختار موتوریش جوری هست که دمای موتور زیر ۹۰ درجه هست .
هنگام کولر گرفتن چیزی بین ۶ تا ۱۰ اسب کاهش قدرت در هر ماشینی حس میشه که هرچی قدرت موتور بالاتر باشه این کاهش قدرت کمتر حس میشه .
تمام ماشین های دنیا کولر رو از نیروی موتور میگیرند . البته بعضی خودروهای سفری هستند که کولر برقی هم دارن که هنگام خاموش کردن خودرو تا چند ساعت میتونید کولر داشته باشید ( مثل جی ام سی یا دوج )
در ماشین های داخلی ۲۰۶ و سمند EF7 و پارس ELX به نسبت کمتر حس میشه که کولر گرفتید .

ArashMiniStar
04-07-2015, 13:51
نظر شما چیه ؟

blue 2006
ماشین منم مدل 88 v8 مثل شماست! دقیقا دماش میره بالا موقع کولر خصوصا هوا اگه گرم باشه و تو شهر...بنظرم ظبیعیه چون فن هم داره روشن میشه کلا نمیذاره از 105 بره بالاتر
پژو گرم سوزه اون 206! اینایی هم ک مینالن ازش میگن L90 خوبه چشمشون به همون بند هست! نمیفهمن طراحی 206 این بوده تو آمپر بالا کار کنه...L90 وقتی کولر میزنی بیشتر جونش گرفته میشه از TU5 دلیلش هم اینه کلا گاز کولرش زیاده کمپرسورش قویه! ولی بنظرم من توجیح نداره اینقدر جون ماشین گرفته بشه ک مثلا کولر قوی تر باشه...مگه کولر 206 چش هست؟؟

mohsen206206
04-07-2015, 14:03
درود
دوستان آپشن سیستم اخطار سرقت چی هست؟

blue2006
05-07-2015, 16:13
درود
دوستان آپشن سیستم اخطار سرقت چی هست؟
من یه سرچی تو گوگل و تو سایت ir206 و اپاراتانجام دادم .
جالب این که از موضوع کلا منحرف شدم و یه چیز دیگه نظرم رو جلب کرد .

موضوع اینه که ملت هرچی رو خودروشون نصب کردن ولی بازم اقای دزد محترم خودروشون رو مورد لطف خود قرار داده .
اخه وقتی طرف bmw رو تو سه دقیقه روشن کنه و ببردش از ماشین های ایرانخودرو چه انتظاری داریم ؟
تو آپارات سرچ کنین ببینین چقدر دزدی ضبط ۲۰۶ هست اونم تو ۳۰ثانیه [emoji34]
یعنی الان کلی از خدا سپاس گذارم که تو تهرون زندگی نمی کنم . تو محله چند بار خودم دیدم طرف شب سوییچ ماشینش رو درب جا گذاشته و تا صبح کسی کاری به ماشین نداشت . الهی شکر [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2]

اولا که اکثر دزدان محترم فقط دنبال دزدیدن ضبط و ... می باشن و کمتر پیش میاد که بخوان ماشین رو بدزدن .
دوم این که تو ۲۰۶ مهمترین راه وارد شدن به اتاق کج کردن درب و بازکردن قفل هست .
سوم هم این که یکی از وسایلی که سرقت می شه ecu هست .
نتیجه تحقیقات منبه صورت زیر بوده البته اگه کسی مورد دیگه ای هم به ذهنش برسه ممنون می شم بنویسه که ما هم استفاده ببریم .

۱- صرفا به نصب دزد گیر اکتفا نکنین چون نصب دزدگیر و ... فقط به عنوان عاملی در تاخیر سرقت هستند و اصلا جلوگیری از صرقت نمی کنن . به لینک زیر دقت کنین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میبینین که خودرو با وجود نصب دزد گیر هم به راحتی ظرف مدت ۳۰ ثانیه سرقت شد .
۲- مهمترین عیب و ایراد ۲۰۶ توی درب های اونه که به راحتی خم می شن . برای این مورد هیچ کس راه حلی نداشت
البته بعضا گفتن که بهترین راه اینه که فقل درب های جلو رو از داخل کور کنیم تا سارق نتونه درب رو باز کنه . ولی جای دیگه طرف گفته بود که همین کار رد کرده و سارق و قتی نتونسته از این روش به نتیجه برسه شیشه رو شکسته و ضبط رو برده بود که این طوری هم در خمدشده بود و هم شیشه شکسته بود و هم ضبط رو بردن [emoji50] [emoji50] [emoji50]
۳- مورد دیگه بستن ضبط با کابل از پشت به بدنه خودرو هست .
۴-استفاده از قفل پدال و قفل پنل ضبط و ... هست که اینم تا حدودی جواب گو هست . حتی مورد داشیم که طرف با لگد قفل پنل و ترمز دستی و کنسول وسطو ... همه رو شکسته و ضبظ رو برده
تا اینجا کلا همه نا امیدن
ولی به نظر من و خیلی ها با چند تا کار میشه احتمال سرقت رو کاهش داد .
اول این که تا جایی که امکان داره خودرو در پارکینگ نگهداری بشه . یا در محل های روشن و پر تردد و نه جای خلوط
دوم استفاده از قفل ecu هست که من تو نت ندیدم کسی قفل ecu نصب کرده باشه و ecu اون خودرو سرقت بشه . هزینه اونم کمه .
سوم سارقان همیشه دنبال راحت ترین ماشین ها برای سرقت هستند . پس نصب دزدگیر و قفل پدال فرمون و پنل ضبط می تونه بسیار کمک کنه و سارق رو از سرقت کردن منصرف کنه
چهارم بعضا افراد جلوی پنل خودرو رو می پوشونن که هم می تونه مفید باشه و هم مضر . چون طرف نمی دونه توی ماشین چی هست ریسک ۵۰-۵۰ می شه براش
پنجم متصل کردن ضبط و سیسستم صوتی خودرو با کابل به بدنه خودرو

blue 2006

K!ng of th3 K!ngs
14-07-2015, 02:22
دوستان من یه 206 تیپ 3 مدل 85 دارم. همون طوری که ممکنه بدونید فقط یه رادیوضبظ ساده داره که Audio میخوره و نه فلش نه بلوتوث نه هیچی و یه دونه صفحه نمایش کوچیک هم اون بالا داره.
اگر بخوام تعویضش کنم به همین مدل های 94 که قشنگ همه چیز داره+ اون صفحه نمایشه چقدر هزینش میشه؟

ArashMiniStar
14-07-2015, 08:34
دوستان من یه 206 تیپ 3 مدل 85 دارم. همون طوری که ممکنه بدونید فقط یه رادیوضبظ ساده داره که Audio میخوره و نه فلش نه بلوتوث نه هیچی و یه دونه صفحه نمایش کوچیک هم اون بالا داره.
اگر بخوام تعویضش کنم به همین مدل های 94 که قشنگ همه چیز داره+ اون صفحه نمایشه چقدر هزینش میشه؟
دوست عزیز نمایشگر مدلای الان قابل نصب رو 85 نیست
الان شما کلا ضبط خوب مبخواین بخرین یا حتما رو نمایشگر باید نشون بده؟

ehsan4417
14-07-2015, 08:40
من فكر مي كنم خرج شما ميليونيه چون ecu هم بايد عوض شه و ecu مدل ٩٤ ها رو روش بزاري تازه بعدش كلي هزينه واسه كامپيوتر سفري كنيد ....

ArashMiniStar
14-07-2015, 08:48
من فكر مي كنم خرج شما ميليونيه چون ecu هم بايد عوض شه و ecu مدل ٩٤ ها رو روش بزاري تازه بعدش كلي هزينه واسه كامپيوتر سفري كنيد ....
نه عزیز کجا خرج میلیونی
یه lcd type b لازمه + ضبط با اینترفیس مربوطه
ای سی یو مدل 94 بخوای بذاری کلا مشکل پیدا میکنی تمام سیستم ها بین این دو مدل فرق میکنه

Pourya-pc
14-07-2015, 09:47
نه عزیز کجا خرج میلیونی
یه lcd type b لازمه + ضبط با اینترفیس مربوطه
ای سی یو مدل 94 بخوای بذاری کلا مشکل پیدا میکنی تمام سیستم ها بین این دو مدل فرق میکنه

درسته فقط یه تایپ B نیازه با دسته سیم و اینترفیس و البته پخش هم باید ساپرت بکنه .

ArashMiniStar
14-07-2015, 10:02
درسته فقط یه تایپ B نیازه با دسته سیم و اینترفیس و البته پخش هم باید ساپرت بکنه .

نکته اساسی همین پخشه ک باس ساپورت کنه
در کل بنظر من ارزش نداره این همه چیزی بخره ادم ی پخش مثل kenwood x400 بگیره حالشم ببره هم فلش میخوره هم خوشگله هم کیفیت خوبی داره
پخش فابریک ماشین خودم سی دی بود مارک سونی فابریک خود ماشین بخاطر همین فلش خور نبودنش مجبور ب تعویض شدم

K!ng of th3 K!ngs
14-07-2015, 16:22
نکته اساسی همین پخشه ک باس ساپورت کنه
در کل بنظر من ارزش نداره این همه چیزی بخره ادم ی پخش مثل kenwood x400 بگیره حالشم ببره هم فلش میخوره هم خوشگله هم کیفیت خوبی داره
پخش فابریک ماشین خودم سی دی بود مارک سونی فابریک خود ماشین بخاطر همین فلش خور نبودنش مجبور ب تعویض شدم

کلا پخش های Aftermarket انگار با ماشین جور نیستن یه جورایی هارمونی داخل رو به هم میزنن... برای همینم میگم فابریک باشه چون واقعا برای ماشین ساخته شده...

حالا این LCD هم نباشه مهم نیست .
همون پخش فابریک (حالا 94 هم نه-فقط یه پخشی که فابریک باشه،بلوتوٍث و فلش داشته باشه) میشه انداخت یا نه؟ کلا گقدر هزینه میشه؟

ولی همون LCD هم خیلی دوست دارم باشه. فکر کنم باید پنل جلو عوض بشه کلا.
اگر کسی بتونه یه قیمت به من بده خیلی خوبه

blue2006
14-07-2015, 17:01
کلا پخش های Aftermarket انگار با ماشین جور نیستن یه جورایی هارمونی داخل رو به هم میزنن... برای همینم میگم فابریک باشه چون واقعا برای ماشین ساخته شده...

حالا این LCD هم نباشه مهم نیست .
همون پخش فابریک (حالا 94 هم نه-فقط یه پخشی که فابریک باشه،بلوتوٍث و فلش داشته باشه) میشه انداخت یا نه؟ کلا گقدر هزینه میشه؟

ولی همون LCD هم خیلی دوست دارم باشه. فکر کنم باید پنل جلو عوض بشه کلا.
اگر کسی بتونه یه قیمت به من بده خیلی خوبه
اگه بتونی ضبط فابریک 94 رو گیر بیاری عالیه چون هم یو اس بی داره و هم مموری می خوره و مهمتر این که بلوتوث داره .
برای mfd هممی تونین تاپ b رو تهیه کنین که با ضبط جور در بیان .

blue 2006

ArashMiniStar
14-07-2015, 17:10
اگه بتونی ضبط فابریک 94 رو گیر بیاری عالیه چون هم یو اس بی داره و هم مموری می خوره و مهمتر این که بلوتوث داره .
برای mfd هممی تونین تاپ b رو تهیه کنین که با ضبط جور در بیان .

blue 2006
مگه سوکت ضبط 94 ب lcd b میخوره؟؟؟ :|

blue2006
14-07-2015, 17:14
مگه سوکت ضبط 94 ب lcd b میخوره؟؟؟ :|
اینو نمی دونم . باید بپرسیم.
فقط اگه بخورهکه عالی می شه . چون ضبط کروز جدید که زدن یکی از بهترین ضبط های 206 هست .
اگه اینم نشد می تونید از ضبط سونی استفاده کنید . مدلش الان تو ذهنم نیست .

blue 2006

ArashMiniStar
14-07-2015, 17:35
اینو نمی دونم . باید بپرسیم.
فقط اگه بخورهکه عالی می شه . چون ضبط کروز جدید که زدن یکی از بهترین ضبط های 206 هست .
اگه اینم نشد می تونید از ضبط سونی استفاده کنید . مدلش الان تو ذهنم نیست .

blue 2006
دوست عزیز پس چرا وقتی مطمئن نیستین میگین اخه
باید ایشون از همون ضبطای سونی ک اینترفیس مربوطه دارن استفاده کنن ک فابریک هم همینه.

blue2006
14-07-2015, 17:40
دوست عزیز پس چرا وقتی مطمئن نیستین میگین اخه
باید ایشون از همون ضبطای سونی ک اینترفیس مربوطه دارن استفاده کنن ک فابریک هم همینه.
شرمنده .[emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1]
من فقط گفتم اگه بتونی از این ضبط ها ببندی عالین . برداشت مهمه دیگه
حالا شما مطمئنی این ضبت جدیدا نصب نمی شه .
اخه مدل قبل هم تولید شرکت کروز بوده و فکر نکنم سوکت ها رو تغییر بدن.
بیشتر شکم به راه اندازی بلوتوث روی تاپ b بود که مچ می ده یا نه

blue 2006

K!ng of th3 K!ngs
14-07-2015, 19:53
خب حالا بالاخره من نفهمیدم دوستان، میشه یا نمیشه؟
اگه میشه چه چیزایی دقیقا میخواد؟

mohsen206206
14-07-2015, 23:08
خب حالا بالاخره من نفهمیدم دوستان، میشه یا نمیشه؟
اگه میشه چه چیزایی دقیقا میخواد؟
نمیشه دوست عزیز، کلا سیستم برق و کامپیوتر 206های جدید، با قبل از 92 متفاوته،
شما باید دنبال سیستم سازگار با ماشینت باشی، lcd تایپ B میتونه راضیت کنه، با یه پخش سازگار، که دوستان اشاره کردن.

K!ng of th3 K!ngs
15-07-2015, 20:34
خب حالا یه چیزی نیست که بلوتوث AUX و USB بخوره؟

mohsen206206
16-07-2015, 21:55
سلام دوستان
برا دزدگیر چکارکنم؟ چی ببندم؟
میگن سنسور شوک رو دیگه آپکو نداره،
ازطرفی میگن همین سنسور هم ممکته باعث قاط زدن ماشین بشه،
206اس.دی 94

blue2006
16-07-2015, 22:27
سلام
مبارک باشه . کی گرفتی ؟
ماشینت چطوره ؟
والا من از ایزی کار و ماجیکار سوال کردم که برای ۲۰۶ های جدید چه مدلی رو پیشنهاد می دین که هنوز جوابی نیومده

blue 2006

mohsen206206
16-07-2015, 22:34
سلام
مبارک باشه . کی گرفتی ؟
ماشینت چطوره ؟
والا من از ایزی کار و ماجیکار سوال کردم که برای ۲۰۶ های جدید چه مدلی رو پیشنهاد می دین که هنوز جوابی نیومده

blue 2006
ممنون دوست عزیز،
ایزیکار و مجیکار که فک کنم کلا باید بیخیال شیم، احتمالا سیستم رو بهم میریزه.

امروز گرفتم، تا حالا که بد نبوده، کلاچش تنظیمه و دنده هاشم نرم و خوبه
فقط یه صدای قرر مانند موقعی که آروم دارم کلاچ ول میکنم، میاد از ماشین،
اساتیذ کسی میدونه از چیه صدا؟
ممکنه رفع شه ، یا بدتر میشه به مرور زمان؟؟؟

blue2006
16-07-2015, 23:02
ممنون دوست عزیز،

پس یه لطفی کن و بعد اگه وقت کردی معایب و مزایا و تغییرات و ... رو که تو ماشینت دیدی رو بگو
راستی چند تا سوال
کیفیت ضبطش چطوره ؟ همون جدیداس که بلوتوث دارن ؟ امتحانش کردی بنویس ببینیم چطوره؟
کیفیت mfdچطور ؟ یه جاپرسیدم گفتن از لحاظ قیمت نسبت به تاپ b خیلی ارزون تر ه ؟

blue 2006

blue2006
16-07-2015, 23:09
ممنون دوست عزیز،

یادم رفت اصلا
تو دفترچه اش خوندم نوشته بود یه سیستم دزدگیر رو خودش گزاشتن . فقط فکر کنم شوک رو نداشت . اگه اشتباه نکرده باشم .
خودم فکر کنم اگه باقی چیزاش خوب باشه امنیتش بد نیست . اخه من دزدگیر خودم رو سنسور ضربش خراب شد . تازه عالی شده بود و دیگه از صدای آژیر خبری نبود [emoji33] [emoji33] [emoji33] [emoji33]

blue 2006

D o l f i n
17-07-2015, 18:50
یه 206 تیپ 2 مدل 89 سفارشی:n02: خریدم
میخوام بدونم موتور اینا چیه 1600 یا 1800 یا 1400
بعد اینکه من کولر میگیرم ماشین کپ میکنه البته نه مثل پراید ولی خب بنظر من اصلا نباید احساس کنی که کم میاره رو پارس و 405 قبلا داشتم اینجور نبود؟
بعد ابنکه با کولر رو درجه 2 مسافتی حدود 300 کیلومتر رو اومدم آمپر تا یک خونه قبل خط قرمز میرسید و مجبور بود رو 100 و 90 بیام یه مدت تا امپر بیاد نصف این غیر عادیه؟

ArashMiniStar
17-07-2015, 20:51
یه 206 تیپ 2 مدل 89 سفارشی:n02: خریدم
میخوام بدونم موتور اینا چیه 1600 یا 1800 یا 1400
بعد اینکه من کولر میگیرم ماشین کپ میکنه البته نه مثل پراید ولی خب بنظر من اصلا نباید احساس کنی که کم میاره رو پارس و 405 قبلا داشتم اینجور نبود؟
بعد ابنکه با کولر رو درجه 2 مسافتی حدود 300 کیلومتر رو اومدم آمپر تا یک خونه قبل خط قرمز میرسید و مجبور بود رو 100 و 90 بیام یه مدت تا امپر بیاد نصف این غیر عادیه؟
اگه از اون خط بالاتر نمیره امپر طبیعیه حواست باشه بالاتر نره ک واشر بسوزونی
تیپ 2 موتورش 1400ه کپ هم طبیعیه تو همه ماشینا خصوصا تیپ 2 ک موتور ضعیفی داره
من الان خودم v8 دارم موتور 1600 کولر میزنم شدیدا تو پاسخ دادن ب پدال کپ میکنه
کلا تو ماشینای این چنینی کپ طبیعیه با ماشینای موتور 2000 و بالاتر یکی نکن
ضمنا موتور تیپ ۲ ضعیفتره از پارس ، پارس 1800ه

D o l f i n
17-07-2015, 23:18
خب ادم حرصش میگیره پول این ماشین بیشتر یا در حده یه پارس سال 90 هست ولی موتور ضعیفتر چرا 206 گرونه

ArashMiniStar
18-07-2015, 00:58
خب ادم حرصش میگیره پول این ماشین بیشتر یا در حده یه پارس سال 90 هست ولی موتور ضعیفتر چرا 206 گرونه
شما متاسفانه اشتباه کردی باید یه تیپ 5 میگرفتی حتی غیر سفارشی اون موقع معنی 206 میفهمیدی

mohsen206206
18-07-2015, 02:20
قدرت اسمی تیپ2(اسب بخار) تقریبا برابر پرایده،
هیجکدام از ماشینای ایرانی از نظر قدرت و شتاب در برابر تیپ5 یا وی8 حرفی برا گفتن ندارن.
برا قیمت هم فقط یه فاکتور قدرت رو که نباید مدنظر قرار داد.

ArashMiniStar
18-07-2015, 09:48
قدرت اسمی تیپ2(اسب بخار) تقریبا برابر پرایده،
هیجکدام از ماشینای ایرانی از نظر قدرت و شتاب در برابر تیپ5 یا وی8 حرفی برا گفتن ندارن.
برا قیمت هم فقط یه فاکتور قدرت رو که نباید مدنظر قرار داد.
دوست عزیز پارس elx شتابش از 206 بیشتره پس با یقین نگین لطفا

mohsen206206
18-07-2015, 10:45
دوست عزیز پارس elx شتابش از 206 بیشتره پس با یقین نگین لطفا
بله درسته،
ولی مگه پارس 1800 و 2000 الان تولید داره ایرانخودرو؟

ArashMiniStar
18-07-2015, 11:27
بله درسته،
ولی مگه پارس 1800 و 2000 الان تولید داره ایرانخودرو؟
قک کنم تولید نداره ولی بلاخره بالاتره از 206 شتابش

blue2006
18-07-2015, 12:05
قک کنم تولید نداره ولی بلاخره بالاتره از 206 شتابش
ببخشید
پارس 1800 که همون elx هست دیگه تولید نمیشه که البته همون هم ۱۱۰ اسب بخار قدرت داشت
پارس 2000 هم که همون xum هست تولید می شه البته فقط با ۱۰۵ اسب بخار قدرت . که فاجعه است به نوبه خودش
از نظر شتاب هم که پارس xum شتابش 11.2 هست که در مقایسه با 206 با شتاب 11.6 چیزی فرق ندارن
حالا چی پارس از 206 بهتره ؟[emoji41] [emoji41] [emoji41] [emoji49] [emoji41] [emoji41] [emoji41] [emoji41] [emoji49] [emoji41] [emoji41] [emoji49] [emoji41] [emoji49] [emoji41] [emoji49] [emoji41] [emoji49] [emoji41]

blue 2006

ArashMiniStar
18-07-2015, 12:19
ببخشید
پارس 1800 که همون elx هست دیگه تولید نمیشه که البته همون هم ۱۱۰ اسب بخار قدرت داشت
پارس 2000 هم که همون xum هست تولید می شه البته فقط با ۱۰۵ اسب بخار قدرت . که فاجعه است به نوبه خودش
از نظر شتاب هم که پارس xum شتابش 11.2 هست که در مقایسه با 206 با شتاب 11.6 چیزی فرق ندارن
حالا چی پارس از 206 بهتره ؟[emoji41] [emoji41] [emoji41] [emoji49] [emoji41] [emoji41] [emoji41] [emoji41] [emoji49] [emoji41] [emoji41] [emoji49] [emoji41] [emoji49] [emoji41] [emoji49] [emoji41] [emoji49] [emoji41]
blue 2006
دوست عزیز این چ جوابیه آخه شما ملاک سایت ایران خودرو قرار میدی؟ دیگه همه دیدیم و میدونیم پارس elx بهتر از 206 میره مثل زانتیا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ELX_%D8%AF%D8%B1_%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84_20 6_V8

blue2006
18-07-2015, 12:28
دوست عزیز این چ جوابیه آخه شما ملاک سایت ایران خودرو قرار میدی؟ دیگه همه دیدیم و میدونیم پارس elx بهتر از 206 میره مثل زانتیا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ELX_%D8%AF%D8%B1_%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84_20 6_V8

مقایسه که می شه باید اصولی باشه . مگه الان elx صفرش گیر میاد که می گی از 206 بهتره
قبول بهتر . چند تا صفر می تونی بیاری . این مقایسه معلومه که مشکل داره .
من یه سوال دارم ازتون . اگه elx الان تولید می شد . از کجا معلوم که همون کیفیت قبل رو داشت ؟
همین 206 با مدل 85 چقدر تفاوت تو کیفیت و ... داره ؟

blue 2006

ArashMiniStar
18-07-2015, 12:31
مقایسه که می شه باید اصولی باشه . مگه الان elx صفرش گیر میاد که می گی از 206 بهتره
قبول بهتر . چند تا صفر می تونی بیاری . این مقایسه معلومه که مشکل داره .
من یه سوال دارم ازتون . اگه elx الان تولید می شد . از کجا معلوم که همون کیفیت قبل رو داشت ؟
همین 206 با مدل 85 چقدر تفاوت تو کیفیت و ... داره ؟

blue 2006
دوست عزیز شما ننوشتید تو ماشینای صفر نوشتید 206 از همه بهتره منم گفتم نه اینطور نیست پس نمیدونم بحث سر چیه الان؟اون اقا هم در مورد 206 کارکرده تیپ 2 سوال کردن من از کجا میدونستم شما بحثت رو ماشینای صفره !
حتی شتاب ال 90 تو صفر تا صد از 206 بیشتره بخاطر ضرایب دنده سنگین 123 بر عکس تو 4-5 راحت میخوره از 206

blue2006
18-07-2015, 12:40
دوست عزیز شما ننوشتید تو ماشینای صفر نوشتید 206 از همه بهتره منم گفتم نه اینطور نیست پس نمیدونم بحث سر چیه الان؟اون اقا هم در مورد 206 کارکرده تیپ 2 سوال کردن من از کجا میدونستم شما بحثت رو ماشینای صفره !
حتی شتاب ال 90 تو صفر تا صد از 206 بیشتره بخاطر ضرایب دنده سنگین 123 بر عکس تو 4-5 راحت میخوره از 206
بله
متوجه هستم
البته اگه دقت کرده بودین من شتاب پارس xum رو فقط نوشتم .
مقایسه هم همیشه باید رو خودرو های صفر باشه چون در خودرو های کارکرده شرایط بین دو خودرو مثل هم و هم مدل می تونه کاملا متفاوت باشه ولی این موضوع تو خودرو های صفر کمتره .
در مورد درگ و ... هم شخصا راننده رو عامل خیلی مهم می دونم .
البته منم باید ذکر می کردم مقایسه بین خودرو های صفر هست .

blue 2006

mohsen206206
18-07-2015, 15:08
ببخشید

blue 2006
206 با اینکه الان کیفیتش از قبل پایینتر اومده و یه مقدار مدلش پیره، ولی از هرلحاظ بالاتراز سایر ماشینای ایرانه،
و بنظر من 206 خودروییه که اشتباهی تو ایرانخودرو بر خورد [emoji19]
با اینحال هرکسی سلیقه ای داره و انتخاب خاص خودش رو

mohsen206206
18-07-2015, 15:20
اگه از اون خط بالاتر نمیره امپر طبیعیه حواست باشه بالاتر نره ک واشر بسوزونی
تیپ 2 موتورش 1400ه کپ هم طبیعیه تو همه ماشینا خصوصا تیپ 2 ک موتور ضعیفی داره
من الان خودم v8 دارم موتور 1600 کولر میزنم شدیدا تو پاسخ دادن ب پدال کپ میکنه
کلا تو ماشینای این چنینی کپ طبیعیه با ماشینای موتور 2000 و بالاتر یکی نکن
ضمنا موتور تیپ ۲ ضعیفتره از پارس ، پارس 1800ه
206، وی8ه من اصلا کپ نداره با کولر گرفتن، چ شروع حرکت ، چ تو خرکت، البته من تو حرکت کلاچ میکیرم بعد روشن میکنم

D o l f i n
18-07-2015, 15:31
پشیمون شدم از خریدم حیف پارس رو دادم چی گرفتم
تیپ 5 با دو درب رنگ البته تصادف نیست درب حیاط هنگام خروج گرفت درها رو دادن رنگ کرد ماله یکی از دوستامه مدل 92 هم هست خودش ثبت نام کرد میخواد بفروشه مدل 90 بگیره اصرار داره موتوری 90 بهتره چند فی میخوره ؟

ArashMiniStar
18-07-2015, 17:04
206، وی8ه من اصلا کپ نداره با کولر گرفتن، چ شروع حرکت ، چ تو خرکت، البته من تو حرکت کلاچ میکیرم بعد روشن میکنم
مال شما پدالت سیمیه چون مال من برقیه

ArashMiniStar
18-07-2015, 17:05
پشیمون شدم از خریدم حیف پارس رو دادم چی گرفتم
تیپ 5 با دو درب رنگ البته تصادف نیست درب حیاط هنگام خروج گرفت درها رو دادن رنگ کرد ماله یکی از دوستامه مدل 92 هم هست خودش ثبت نام کرد میخواد بفروشه مدل 90 بگیره اصرار داره موتوری 90 بهتره چند فی میخوره ؟
خوب مسلما تحقیق برای همچین مواقعی گذاشتن حالا برای ی سری مهم نیس کشش و شتاب موتور میرن از قصد تیپ 2 میگیرن ولی برای شما ک مهم بوده تیپ 2 اصلا جالب نیست

mohsen206206
19-07-2015, 09:52
سلام دوستان عزیز، وقت بخیر
برا تقویت کیفیت صدای پخش206های جدید، چ پیشنهادی میدین؟ که البته پرخرج هم نباشه

Pourya-pc
19-07-2015, 18:34
سلام دوستان عزیز، وقت بخیر
برا تقویت کیفیت صدای پخش206های جدید، چ پیشنهادی میدین؟ که البته پرخرج هم نباشه

حدودا باید ۲ ملیون پیاده بشید و کامپوننت ببندید . دوتا باند دربهای جلو یدونه آمپ و باکس .
اگرم خیلی نمیخواید خرج کنید دوتا باند خیلی خوب در درب های جلو ببندید .
در تاپیک سیستم های صوتی بیشتر راهنمایی میشید .

mohsen206206
19-07-2015, 22:43
حدودا باید ۲ ملیون پیاده بشید و کامپوننت ببندید . دوتا باند دربهای جلو یدونه آمپ و باکس .
اگرم خیلی نمیخواید خرج کنید دوتا باند خیلی خوب در درب های جلو ببندید .
در تاپیک سیستم های صوتی بیشتر راهنمایی میشید .

ممنون پوریاجان،
بنظرت همون جا باندای جلو بزارم،
یا بندازم رو طاقچه عقب؟؟

mohsen206206
19-07-2015, 22:45
آقا ماشین من، پا رو که آروم از کلاچ برمیدارم، یه صدای ترتررر، میده و اندکی لرزش،
البته گاز بدم بیصداس،
مشگل دنده و ... هم ندارم،
بنظرتون همین حالا برم برا چک دیسک صفحه و تغویض؟
یا بزارم یه مدت، اقلا تا 1000کیلومتر کارکنه؟
مشکلی پیش نمیاد، بعدا برم؟؟؟
ممنون

ArashMiniStar
19-07-2015, 23:04
آقا ماشین من، پا رو که آروم از کلاچ برمیدارم، یه صدای ترتررر، میده و اندکی لرزش،
البته گاز بدم بیصداس،
ممنون
خوب شما چرا گاز نمیدی؟

mohsen206206
19-07-2015, 23:06
خوب شما چرا گاز نمیدی؟
خواهشا اگه اطلاعات دارین، جواب بدین

ArashMiniStar
19-07-2015, 23:14
خواهشا اگه اطلاعات دارین، جواب بدین
ینی چی؟ شما داری میگی من ول میکنم بدون گاز همچین صدایی میده گاز بدم درسته .غیر از این گفتین!؟ طبق چیزیم ک من دیدم این لرزش در اینصورت طبیعیه هر چی دیسک و صفحه بهتر و نو تر باشه کمتر حس میشه

mohsen206206
19-07-2015, 23:25
ینی چی؟ شما داری میگی من ول میکنم بدون گاز همچین صدایی میده گاز بدم درسته .غیر از این گفتین!؟ طبق چیزیم ک من دیدم این لرزش در اینصورت طبیعیه هر چی دیسک و صفحه بهتر و نو تر باشه کمتر حس میشه
ممنون ازشما
فرق لرزش حرکت رو با این نوع لرزش رو میدونم دوست محترم،
عرض کردم احتمالا مشگل از دیسک صفحه ست، با توجه به صدای ترررمانند و همچنین تجربه برخی 206های دیگر،
خاستم بدونم اگه احیانا مشگل از دیسک باشه، فعلا نرم برا تعویض و به تاخیر بندازم ایراد دیگری پیش نمیاد برا ماشینم؟

ArashMiniStar
19-07-2015, 23:33
ممنون ازشما
فرق لرزش حرکت رو با این نوع لرزش رو میدونم دوست محترم،
عرض کردم احتمالا مشگل از دیسک صفحه ست، با توجه به صدای ترررمانند و همچنین تجربه برخی 206های دیگر،
خاستم بدونم اگه احیانا مشگل از دیسک باشه، فعلا نرم برا تعویض و به تاخیر بندازم ایراد دیگری پیش نمیاد برا ماشینم؟
اگه لرزش فرق داره پس احتمالا از جنس دیسک و صفحه هست برای شما اگه مشکلی درست نمیکنه صبر کنید تا همون موقعش برسه چون ب گیربکسم کاری نداره بگیم اسیب میرسونه این حرفا.

mohsen206206
19-07-2015, 23:36
اگه لرزش فرق داره پس احتمالا از جنس دیسک و صفحه هست برای شما اگه مشکلی درست نمیکنه صبر کنید تا همون موقعش برسه چون ب گیربکسم کاری نداره بگیم اسیب میرسونه این حرفا.
ممنون
به بلبرینگ چی؟ دیسکو عوض کنن، بلبرینگ هم عوض میشه دیگع؟

ArashMiniStar
19-07-2015, 23:53
ممنون
به بلبرینگ چی؟ دیسکو عوض کنن، بلبرینگ هم عوض میشه دیگع؟
کیت کامل دیسک و صفحه کلاچ شامل همه اینا میشه پس جواب مثبته

djse7en20
20-07-2015, 01:11
خب حالا من گیج بلاخره لکسوز ال اس 780 بهتره بگیرم یا 206؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی مهمه.

فرستاده شده از D5303ِ من با Tapatalk

D o l f i n
20-07-2015, 07:43
LCD type B
برای 206 بنظرتون ارزش خرید داره؟

Pourya-pc
20-07-2015, 11:36
ممنون پوریاجان،
بنظرت همون جا باندای جلو بزارم،
یا بندازم رو طاقچه عقب؟؟

رو طاقچه نبندی بهتره چون ۲۰۶ جلوش ۱۶ ببندی صدای خوبی بهت میده طاقچه هم جلب توجه میکنه واسه دزدا

البته گاز بدم بیصداس،
ممنون

به نظرم شما یه دیسک و صفحه خودت بخر والو فرانسه گیر میاد حدود ۲۸۰ تومن و ببر نمایندگی رایگان عوض کنن و یه دیسک و صفحه هندی نو ازشون پس بگیر . سیم کلاچ هم عوض کن .
ماشین منم از اول همین مشکل رو داشت بعد از ۲۵ روز عوض کردن . تا ۲۰۰۰ تا خوب بود الان دوباره همون صدای ترتر خرخر میده و باید عوض بشه . تقه هم میزنه . دنده ۲ میلرزه . دنده یک هم باید پرگاز بری . خلاصه کلی معطلی آخرشم هیچ باید دوباره دیسم و صفم عوض بشه .

blue2006
20-07-2015, 11:54
البته گاز بدم بیصداس،
ممنون
سلام
پرسیدم از یه مکانیک گفت بعضی مشکلات از این قبیل تو ماشین های صفر ممکنه بعد یه مدت خوب بشه ( همون بحث فیت شدن قطعات و ...) که احتمالش۵۰-۵۰ است .
به نظر منم اگه صبر کنی تا سرویسش بهتره چون گارانتی داره و احتمالا همونجا درستش می کنن . تا اون موقع هم یه مقدار بازار تکلیفش روشن بشه احتمال این که لوازم قیمتش بیاد پایین یا لوازم با کیفیت تر بشه گیر اورد خیلی هست .

blue 2006

alpha007
21-07-2015, 09:14
LCD type B
برای 206 بنظرتون ارزش خرید داره؟

اگه ماشينت مدل جديد نباشه ميتوني روش ببندي ولي قيمتشه كه ادمو منصرف ميكنه:n13:

alpha007
21-07-2015, 09:39
چند روز پيش يه بنده خدايي اومده بود سراغم براي خريد رينگ اورجينال پژو
نمونه ها رو بهش معرفي كردم
ازش پرسيدم ماشين مدل چنده نشونم داد گفت اونا مدل 94
بهش گفتم براي من فرقي نميكنه من پول جنس م رو ازت ميگيرم ولي رينگ اورجينال توصيه شده پژو براي ماشيني خوبه كه لااقل پژو باشه داخل موتورش چند تا قطعه الكترونيكي و مكانيكي اورجينال باشه نه اين. بعد شما ميخواي اين رينگو بزاري زير ماشين كه فقط بقيه بگن چه قشنگه...
واقعيت چيز ديگه ايه
حس خوب در كدوم حالت به مالك 206 دست ميده: رينگ فودره، اوراگان، سيروكو و تورنادو با قطعات موتور آلماني و فرانسوي و مجار يا نه چيزي غير از اين؟ بزك كردن پر زرق و برق و با قطعات موتور وطني و چين بي كيفيت؟ كدوم؟

Immunology
21-07-2015, 09:44
دوستان رینگ 16 رو 206 بندازی جه مشکلاتی داره؟

Pourya-pc
21-07-2015, 10:56

مشکلی ایجاد نمیکنه فقط ماشین خشک تر میشه چون فاق لاستیک کوتاه تر میشه .
با رینگ ۱۵ فاق ۵۵ میندازید
با رینگ ۱۶ فاق ۴۵ میندازید .

alpha007
21-07-2015, 11:00

رينگ هاي 16 و 17 مشكلات جلوبندي و فرمون بخصوص پمپ هيدروليك در دراز مدت ايجاد ميكنه

blue2006
21-07-2015, 11:13
یکی از مهمترين مسایل برای تعويض رينگ و لاستيك 206 ثابت نگه داشتن قطر مجموعه رينگ ولاستيك به اندازه استاندارد خود کارخونه است چون تغيير قطر كلی چرخ باعث ايجاد خطای كيلومتر شمار و تعويض دنده ها (خصوصا تو مدلای اتوماتيك) میشه که در مورد 206های مجهز به ABS هم باعث اختلال تو کارکرد و دیر یا زود عملکردنش میشه
بهترین سایز رینگ و لاستیک اسپرت ((که به صورت فابریک زیر مدل XSI پژو فرانسه (مشابه تیپ 5 ایران) استفاده میشه)) سایز 15/55/195 توصیه شده که هندلینگ خوب و کمترین میزان کوبش در مقایسه با سایزهای بزرگتر رو به همراه داره. 
در آخر یه موضوع کلی در مورد انتخاب لاستیک اینکه هر چه فاق لاستيک بيشتر باشه سواري نرمتر و کنترل فرمان ضعيف تر و هر چه فاق لاستيک کمتر باشه سواري خشک تر و کنترل فرمان بهتر و دقيق تر خواهد بود.
کپی از فروم همسایه[emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1]

blue 2006

alpha007
21-07-2015, 11:33
بله درسته
كلاً سايز هاي 14 و 15 جزء بهترين انتخابها هستن براي 206 البته اون هم با لحاظ شرايطي

Immunology
21-07-2015, 12:44
میخوام این رینگو بگیرم 16 هست.همه معایب یه طرف زیباییش یه طرف

ArashMiniStar
21-07-2015, 13:25
سایز هایی ک در کامپیوتر 206 تعریف شده رو میتونین بذارین

Immunology
21-07-2015, 14:20

بیشتر توضیح میدید؟

Sent from my SM-T700 using Tapatalk

alpha007
21-07-2015, 15:45

اگر همه رو نوشته باشم سايز رينگهاي مناسب 206 ايناست دوست من:
175/65R14
185/65R14
195/55R15
205/45R16
205/40R17
205/55R15

mohsen206206
21-07-2015, 17:30
رو طاقچه نبندی بهتره چون ۲۰۶ جلوش ۱۶ ببندی صدای خوبی بهت میده طاقچه هم جلب توجه میکنه واسه دزدا

به نظرم شما یه دیسک و صفحه خودت بخر والو فرانسه گیر میاد حدود ۲۸۰ تومن و ببر نمایندگی رایگان عوض کنن و یه دیسک و صفحه هندی نو ازشون پس بگیر . سیم کلاچ هم عوض کن .
ماشین منم از اول همین مشکل رو داشت بعد از ۲۵ روز عوض کردن . تا ۲۰۰۰ تا خوب بود الان دوباره همون صدای ترتر خرخر میده و باید عوض بشه . تقه هم میزنه . دنده ۲ میلرزه . دنده یک هم باید پرگاز بری . خلاصه کلی معطلی آخرشم هیچ باید دوباره دیسم و صفم عوض بشه .

بعد اون دیسک صفحه هندیه نو رو چکار کنم؟[emoji6]
میخرنش آیا؟

Pourya-pc
21-07-2015, 22:21
بعد اون دیسک صفحه هندیه نو رو چکار کنم؟[emoji6]
میخرنش آیا؟

آره میخرن یه ۹۰ تومنی .

mohsen206206
22-07-2015, 07:18
آره میخرن یه ۹۰ تومنی .

سلام خدمت دوستان و اساتید
و تشکر از راهمناییهای ارزنده تان.

تعویض دیسک صفحه، شامل تعویض فلایویل هم میشوذ؟
اگر نه، یا بعداز تعویض دیسک صفحه، تراشکاری فلایویل هم آیا احیانا نیازه؟
اگه آره، خوده نمایندگی تراش میده، یا باید ببریم بیرون؟

Pourya-pc
22-07-2015, 11:17
سلام خدمت دوستان و اساتید
و تشکر از راهمناییهای ارزنده تان.

تعویض دیسک صفحه، شامل تعویض فلایویل هم میشوذ؟
اگر نه، یا بعداز تعویض دیسک صفحه، تراشکاری فلایویل هم آیا احیانا نیازه؟
اگه آره، خوده نمایندگی تراش میده، یا باید ببریم بیرون؟

نه کاری به دنده فلایول نداره . به همین راحتی خرده نمیشه . فلایول زمانی خرده میشه که صفحه شما تمام شده باشه یا خشک شده باشه که در این حالت دنده ها بسیار بسیار سخت جا میرن . شما مشکل فلاویل ندارید اگر هم مشکل باشه خودشون تراش میدن .

Immunology
22-07-2015, 14:02
دوستان این به نظرتون چند می ارزه؟خودش میگه۲۵

206 تیپ5
کارکرد 89هزار
مدل 89
دو گلگیر جلو بدون رنگ درست شده ولی خیلی بد
گلگیر عقب هم رنگ داره
بیمه تا برج 11 و 5سال تخفیف
لاستیک 50درصد

D o l f i n
22-07-2015, 19:44
من تیپ 2 شکلاتی سفارشی:n09:
89
بدون رنگ
کارکرد 120
بیمه یکسال
لاستیک 95%
خریدم 25.5 نمیدونم گرون خریدم یا نه

Immunology
23-07-2015, 00:12
89
بدون رنگ
کارکرد 120
بیمه یکسال
لاستیک 95%

به نظر من که گرونه.کارکردشم بالاست.۲۰۶ تو این کارکرد دیگه کم کم به خرج میفته.

mohsen206206
23-07-2015, 13:44
89
بدون رنگ
کارکرد 120
بیمه یکسال
لاستیک 95%
من بودم سه تومن دیگه میزاشتم، یه 405صفر میخریدم، هم قدرت و شتابش خیلی بیشتر، هم خرج و دردسر نداشت دیگه

Immunology
23-07-2015, 15:36
89
بدون رنگ
کارکرد 120
بیمه یکسال
لاستیک 95%
اینم خرید امروزم محض اطلاع شما:
تیپ5 مدل 89
یک گلگیر عقب 1/2 رنگ داره عقب جلو سالم
89هزار کارکرد واقعی-دیاگ کردم
بیمه تا برج9-4سال تخفیف
فنی عالی و بدون مشکل
کولر روشن
لاستیک هم خارجی و حدود 60-70 درصد-زاپاس نو
گلگیرای جلو یه ذره موج داره که قرار درستش کنم.
24 ملیون خریدم.
چراغای جلو نو و چراغای عقب اسپورت
اینم عکس:

D o l f i n
24-07-2015, 10:41
من همین دیروز هم ماشینم مشتری داشت به قیمت خریدم اتفاقا از همون بنگاهی که خریدم هم زنگ زد گفت مشتری داره بیارش
ولی من گفتم 26 کمتر نمیدم
بفروشم یا سمند lx میگیرم یا دوباره پارس میخرم

ArashMiniStar
24-07-2015, 11:25
من همین دیروز هم ماشینم مشتری داشت به قیمت خریدم اتفاقا از همون بنگاهی که خریدم هم زنگ زد گفت مشتری داره بیارش
دادا ولی بازم میگم شما اشتباه کردی تیپ 2 خریدی.من هم تیپ 2 داشتم هم تیپ 5 سواری تیپ 5 از همشون حتی پارس فوق العاده بهتره
پارس ک تا سال 90 یه ایربگ هم نداره!!! با اون ترمزای مزخرف و موتور پر صدا
سمند برای خونواده خوبه وگرنه شخصی خونواده کم جمعیت 206

mohsen206206
24-07-2015, 16:57
شما یه تیپ5 بخر، حتی کمی قیمت بالاتر هم بخری. پشیمون نمیشی، چون مطمعنم اینقد خوشت میاد که نگهش میداری،
تیپ2 هم الان خوبه، ولی بخای یه مسافرت بری، پشیمونت میکنه.

D o l f i n
24-07-2015, 17:01
من خانواده ام سه نفریم کلا ولی خب ماشین خانواده بخرم بهتره با اینحال
206 تیپ 5 92 خوبه ؟من دوستم داره میخواد بفروشه ولی دنبال مدلهای 90 میگرده

mohsen206206
24-07-2015, 17:18
من خانواده ام سه نفریم کلا ولی خب ماشین خانواده بخرم بهتره با اینحال
206 تیپ 5 92 خوبه ؟من دوستم داره میخواد بفروشه ولی دنبال مدلهای 90 میگرده
ولی من جای شما بوذم، صبر میکردم، یکی دوماهی، البته اگه ضروررتی نداره براتون.
الان بازار ماشین بدجور ساکته،
احتمالا ماشین پایینتر بیاد و فراوونتر بشه.
بزارید بازار ثبات پیداکنه بهتره

D o l f i n
24-07-2015, 17:37
صبر که نمیتونم بکنم
وسیله لازمم باید حتما زیر پام باشه
برام مهم نیست چون من مصرف کننده ام
گرونتر بخرم هم خریدم نمیخوام که توش سود بخورم
الان نظرتون رو تیپ 5 مدل 92 چیه؟

mohsen206206
24-07-2015, 17:41
صبر که نمیتونم بکنم
206های مدل 92 به اصطلاح تولیدات فازصفر بودن، سیستم برق مدل 93 به بعد کلا فرق داره، به دلیل ایراداتی که 92 داشت، و پخش و صفجه نمایش مدل 92 ضعیفتر و باامکانات کمتری هست، مطمعن باش رو قیمت بده و کارکردش پایین باشه،
ببر چندجا نشون بده، مطمعن شو،
و بیشتر از 29 هم نخرش

D o l f i n
24-07-2015, 18:06
دو تا در عقبش رنگه
نوک مدادی هست
خودش صفر تحویل گرفته
40 هزار تا هم کار نکرده
من به آپشنش زیاد نگاه نمیکنم موتوری باید گرگ باشه من میخوام جلو پارس و 405 کم نیاره

mohsen206206
24-07-2015, 20:09
دو تا در عقبش رنگه
نوک مدادی هست
خودش صفر تحویل گرفته
40 هزار تا هم کار نکرده
من به آپشنش زیاد نگاه نمیکنم موتوری باید گرگ باشه من میخوام جلو پارس و 405 کم نیاره
کم هم نیست کارکردش، بالاهم هست.
موتوری کم نمیاره، مطمعن باش

ArashMiniStar
24-07-2015, 23:56
کم هم نیست کارکردش، بالاهم هست.
موتوری کم نمیاره، مطمعن باش
تو دو سال 40 تا زیاد نی
عملا شهرای بزرگ تا 30 تا کوچیک تا 20 تا طبیعیه و عرفه این رقم برای هر سال

Immunology
25-07-2015, 10:09
صبر که نمیتونم بکنم

من شنیدم میگن ۹۲و ۹۳ تیپ خوب نیست،میگن ۹۴ خیلی خوب شده ولی این دو سال چینیه قطعات مهمش.

Ezel
25-07-2015, 11:10
من شنیدم میگن ۹۲و ۹۳ تیپ خوب نیست،میگن ۹۴ خیلی خوب شده ولی این دو سال چینیه قطعات مهمش.

عاقا خیلی به شنیده ها دقت نکنید ؛ خیلی از قطعات رو چین داره میزنه از خیلی سال پیش برای خودروسازی ما و فقط مختص این یکی دو سال و 206 نیست

optis2005
29-07-2015, 17:08
دوستان چند ثانیه صدای موتور رو ضبط کردم..یه صدای سوتی تو پس زمینه میاد که وقتی ماشین سرده خیلی بیشتره...عادیه یا مشکلی داره؟
ممنون

Pourya-pc
29-07-2015, 18:47
دوستان چند ثانیه صدای موتور رو ضبط کردم..یه صدای سوتی تو پس زمینه میاد که وقتی ماشین سرده خیلی بیشتره...عادیه یا مشکلی داره؟
ممنون

صدای هرزگرداست . زیاد مهم نیست بهشون توجه نکنید .

ali_ab
29-07-2015, 20:54
با سلام
دوستان برای موتور تیپ 5 چه شمعی پیشنهاد میفرمایید. که موتور نسبت به شمع فابریک نرم تر و پر شتاب تر کار کنه ؟

Переклад не
29-07-2015, 21:19
دوستان یه سوال
این اینورتر های برق که از باطری به 220 ولت تبدیل میکنن آیا به باطری ماشین هم صدمه میزنن؟

mohsen206206
30-07-2015, 13:40
با سلام
دوستان برای موتور تیپ 5 چه شمعی پیشنهاد میفرمایید. که موتور نسبت به شمع فابریک نرم تر و پر شتاب تر کار کنه ؟
ایریدیوم بوش پایه بلند، عالیه

ali_ab
30-07-2015, 14:49
ایریدیوم بوش پایه بلند، عالیه
دوست عزیزم از پاسخ شما صمیمانه تشکر میکنم
ایا این شمعی که فرمودید به سیستم برقی ماشین و همچنین ecu صدمه ای وارد نمیکنه؟
با سپاس فراوان
موفق باشید

mohsen206206
30-07-2015, 21:36
دوست عزیزم از پاسخ شما صمیمانه تشکر میکنم
ایا این شمعی که فرمودید به سیستم برقی ماشین و همچنین ecu صدمه ای وارد نمیکنه؟
با سپاس فراوان
موفق باشید
سلام،خواهش میکنم قربان،
نه خیالتون راحت باشه، دو مورد دوستان انداختن و بسیار راضین، استفاده کنید و تغییر رو بوضوح در ماشینتون حس کنید،
البته قیمتش کمی بالاس، حدودای 180 یا کمتر اشتباه نکنم

mohsen206206
05-08-2015, 23:27
سلام دوستان عزیز
بخام لامپای ماشینم عوض کنم، تا چه اندازه وات، میتونم بندازم، و چی پیشنهاد میدین، که ماشین برقش مشگل پیدا نکنه و نورش بهتر شه؟
احساس میکنم نورش خیلی زیاد نیست.
ممنون

Pourya-pc
09-08-2015, 10:44
ممنون دوستان از توجهتون،
برای اندازه گیری از روش کامل پرکردن باک و مجدد پر کردن و تقسیم بر کیلومتر بدست آوردم،
رانندگی هم که ماشین در حال آب بندیه، همیشه با سرعت کم راندم،
سوخت بالا بخاطر چه عواملی میتونه باشه؟
چ کارهایی میتونم برای اصلاحش انجام بدم؟

پرگاز و پرشتاب حرکت کردن ٬ فشار بیش از حد به پدال گاز خصوصا در سربالایی ها و یا زمانیکه ماشین سنگین هست همیشه سعی کنید پدال گاز کمترین فشار و دنده در بهترین حالت باشه . معمولا اکثر راننده ها وقتی میبینن ماشین داره کم میاره بیشتر گاز میدن و معکوس نمیدن به همین دلیل مصرف سوخت بالامیره .
گازگاز کردن ماشین پشت چراغ قرمز به طور قابل ملاحظه ایی مصرف رو بالا میبره . بهتره ترمز دستی رو بکشید و تا زمان حرکت راننده جلویی شروع به حرکت نکنید ( بیشترین زمان مصرف سوخت هنگام حرکت از حال سکون است و این به دلیل اصطهکاک و جاذبه است )
پایین کشیدن شیشه ماشین در سرعت های بالا خصوصا جاده و اتوبان هم باعث سردرد و تنفس هوای آلوده میشه و هم باعث افزایش مصرف سوخت میشه
مورد بعدی ترمز زدن های سریع و بی ملاحظه هست .
به طور مثال شما در جلوی خود چراغ قرمز رو میبینید و خودروهایی که در حالت سکون متوقف شده اند . اکثر راننده ها با سرعت وارد منطقه شده و یکدفه ترمز میزنند درصورتی که اگر با یک محاسبه ساده زمان رسیدن به چراغ رو بررسی کنید با یک گاز دادن ملایم میتونید در مصرف سوخت صرفه جویی نمایید .
همینطور سرعت ثابت ۹۰ کیلومتر در اتوبان مصرف طبیعی ماشین شما رو نمایان میکند .

ba maram
10-08-2015, 18:53
من لامپای ماشینم می سوزه دوستان هر چند ماه یه بار
لامپای جلو و مه شکن
55 آمپر مارک خوب چیا هست ؟
اصل و فرعش رو چطوری تشخیص بدم؟
ضمنا تا چند آمپر ضرری برای سیستم برقی و کاسه چراغ نداره؟

D o l f i n
11-08-2015, 11:05
206 من مشکل کم کردن آب رادیات داره
من مجبورم هر چند روز یه بار اب سرریز کنم چون ابش کم میشه

- - - Updated - - -

Pourya-pc
11-08-2015, 12:59
لامپای جلو و مه شکن

منم این مشکل رو دارم تند تند چراغ میسوزونه یکی از فامیلامونم همینطور . هرمارکی بندازید میسوزونه مشکل از جای دیگست .

- - - Updated - - -

درب رادیات مخزن رو چک کنید میتونه از اونجا بخار بشه .

mohsen206206
12-08-2015, 00:59
لامپای جلو و مه شکن
من عوض کردم لامپو، برقکار گفت، این سرسیمای که انداختن خیلی جنسشون آشغاله و داغ میشن و ذوب میشن سریع،
اگه لامپ عوض کردین، بخاین حتما سرسیم هم براتون عوض کنه، برنجی بندازین

mohamad skystar
12-08-2015, 13:12

در ادامه صحبت آقا پوریا
کم کردن اب ممکنه از سر سیلندر هم باشه
بهتره پیگیری کنید حتما

ba maram
12-08-2015, 17:04
من عوض کردم لامپو، برقکار گفت، این سرسیمای که انداختن خیلی جنسشون آشغاله و داغ میشن و ذوب میشن سریع،
اگه لامپ عوض کردین، بخاین حتما سرسیم هم براتون عوض کنه، برنجی بندازین

درسته
مارک لامپ چی باشه بهتره ؟ اسرام انداختم آخرین بار
سر سیمای مه شکنم بگم پس عوض کنه ؟ جا دست داره ؟

ArashMiniStar
12-08-2015, 17:19
درسته
لامپ اول فیلیپس بعد اسرام اصل المان خوبه

mohsen206206
12-08-2015, 20:31
درسته
حتما، مهمترین چیز سرسیمای مه شکنه، دوتا پیچ سمت زیر سپر داره، بازشون کن، میتونی عوض کنی

optis2005
17-08-2015, 00:14
دوستان همه اجزا اتاق ماشین تو دست اندازای ریز اسفالت میلرزه و صدا میده...زیر پای راننده هم حس میکنم یه چیزی لقه..میتونه از جلوبندی باشه؟یا کمکها؟
تا الان دست به جلوبندی نزدم:دی
وی8 با 92تا کارکرد
ممنون

Zeitgeist
17-08-2015, 00:22
دوستان همه اجزا اتاق ماشین تو دست اندازای ریز اسفالت میلرزه و صدا میده...زیر پای راننده هم حس میکنم یه چیزی لقه..میتونه از جلوبندی باشه؟یا کمکها؟
وی8 با 92تا کارکرد
ممنون

از اتومبیل باکیفیت تر و به-روزتری استفاده کنید!

mohamad skystar
17-08-2015, 01:06
وی8 با 92تا کارکرد
ممنون

قطعا وقته بازدید و سرویس کلی زیر و بند ماشین هست
نزارید بیشتر از این ادامه پیدا کنه.
حتما برای بازدید و سرویس زیر و بند ماشینتون
اقدام کنید
این سر و صدا ها میتونن از هر قطعه ای از زیر و بند ماشین باشه

mohsen206206
20-08-2015, 17:38
سلام دوستان
برای آچارکشی خودرو صفر، ب چه نکاتی توجه کنیم؟ و کجاهای ماشین نیاز داره؟
مکانیکا معمولا برا آچارکشی درست انجام نمیدن و میخان از سر باز کنن.

hobor971
20-08-2015, 21:10
خودرو صفر نياز به آچار كشي نداره. كلا آچاركشي مشكلي از ماشين رو برطرف نمي كنه. تمامي پيچها و اتصالات زير و بند تو كارخونه با تركمترهاي برقي بر اساس گشتاور استاندارد محكم مي شوند و نيازي به دستكاري بعدي نداره

hobor971
20-08-2015, 21:12
از اتومبیل باکیفیت تر و به-روزتری استفاده کنید!

اينجا تاپيك پژو ٢٠٦ هست. لطفا از تاپيك هاي مورد علاقه تون بازديد فرماييد.

mohamad skystar
20-08-2015, 22:04
سلام دوستان

یادتون نره خودروی صفر رو در مرحله اول درهای ماشین رو ریگلاژ کنید

- - - Updated - - -

سلام دوستان

یادتون نره خودروی صفر رو در مرحله اول درهای ماشین رو ریگلاژ کنید

mohsen206206
21-08-2015, 14:18
خودرو صفر نياز به آچار كشي نداره. كلا آچاركشي مشكلي از ماشين رو برطرف نمي كنه. تمامي پيچها و اتصالات زير و بند تو كارخونه با تركمترهاي برقي بر اساس گشتاور استاندارد محكم مي شوند و نيازي به دستكاري بعدي نداره

ممنون دوست عزیز،
حزف شما سنده،
ولی زیاد شنیدیم ماشین درست آجارکشی نبوده،
مثلا رانای صفر همکارم، موقع گازدادن شدید صدای زینگ زینگ میداد، رفت آچارکشی، اشتباه نکنم ، پیچ کف گیربکس شله شل بوده، یا شنیدم که پیچ اکسل شل بوده(ک این نوبره خداوکیلی)،
یا حتی پیچای داخل موتور، مث منیفولد،
پس بنظرمن خودروی صفر، بعداز آببندی به آچارکشی نیاز داره

Life24
02-09-2015, 22:01
سلام
ماشین مدل 94 تیپ 5
امروز تسیم دینام پاره شد. فکر کنم فولی ها تاب دارن! چون ذاتا خود تسمه هر چقدر بی کیفیت باشه به این زودی پاره نمیشه. مشکل جای دیگریست
خدا قوت به بچه های ایران خودرو :n21:

Immunology
02-09-2015, 22:13
سلام
ماشین مدل 94 تیپ 5
امروز تسیم دینام پاره شد. فکر کنم فولی ها تاب دارن! چون ذاتا خود تسمه هر چقدر بی کیفیت باشه به این زودی پاره نمیشه. مشکل جای دیگریست
خدا قوت به بچه های ایران خودرو :n21:

برو سایت ir206.net اونجا تایپیک مجزا هست برای این موضوع.

alex_pk
06-09-2015, 19:26
سلام دوستان
من چند پست قبل در رابطه با مشکلی که با سر و صدای ماشین داشتم یه توضیحی داده بودم
امروز رفتم پیش یه تعمیر کار ( از شانس من خونه اش دقیقا روبروی خونه ماست و کارش هم خیلی درسته و همیشه میدیدم ماشین میاد پیشش)
اونم چراخارو باز کرد و گفت طبق ، میل موج گیر و چپقی ها خراب شدن
خراب شده بودنا! اونم چه خرابی ای! فرصت شد از طبق های خراب عکس میندازم ببینید چی شده بوده!

خلاصه اینکه رفتم طبق گرفتم دونه ای 95 (2 مدل ارزونتر هم داشت که دیدم جلوبندی ارزش هزینه کردن رو داره ، 95 تومنی هارو گرفتم) جفتی 190
چپقی جفتی 31
میل موج گیر جفتی 37
دسته موتورم هم نمیدونم چی شده بود اصلا ول شده بود کلا داغون بود! اونم خریدم 30 تومن تیپ پنجی
اجرتش هم 120 تومن
یعنی کلا حدود 400 تومن درومد
یه مکانیکی دیگه بدون دسته موتور و فقط جلوبندی رو بهم 500 قیمت داده بود قبلا!

دسته موتور پایین هم خراب بود که اینو دقیق یادم نیست چقدر شد چون اینو بردم یجا دیگه ردیف کردم کلا جنس و اجرت تعویضش 40 تومن درومد
فرمون رو هم دادم میزون کردن که 15 گرفت ازم.

فقط اینو بگم که ماشین از این رو به اون رو شد!
اصلا هر چی صدا بود رفع شد...

خلاصه اینو بگم که تعمیر کار حتما نباید مغازه داشته باشه
خیلی از اینایی که مغازه ندارن و تو کوچه کارشون رو انجام میدن کارشون بهتره و معمولا منصف تر هم هست.

alex_pk
06-09-2015, 19:35
راستی من لاستیک هام هم الان بعد 4 سال فکر کنم نیاز به تعویض داره
50000 تا کار کردن (بارز)

دست و بالم خالیه نمیتونم هر 4 تاش رو عوض کنم ، یکی گفت جلو هارو بذار عقب (چون جلوها سالم ترن) و بعد برای جلو ها یه جفت نو بخر
سایز 14 بارز رو جفتی 220 قیمت داد ، ارزونتر گیر میاد یا قیمتش همینه؟ این قیمت با اجرت تعویضه معمولا؟(یا فقط قیمت خود لاستیکه؟)

Immunology
08-09-2015, 14:26
دوستان این چراغ عدد کیلومترشمار ۲۰۶ همیشه روشنه؟سوئیچم میبندم باز روشنه.طبیعیه؟

Pourya-pc
08-09-2015, 21:45

بله روشنه تا ۳ دقیقه بعداز قفل درب ها خودش خاموش میشه .

Pourya-pc
08-09-2015, 21:46

Immunology
08-09-2015, 23:57

برا من همیشه این چراغ عدد کیلومتر روشنه!مشکل از کجاست؟

Pourya-pc
09-09-2015, 09:40
ببرید یه دیاگ بزنن . اگر حل نشه حتما خودش مشکل داره که برق رو قطع نمیکنه . میتونه به مرور زمان باعث اختلال در عملکرد باتری هم بشه .

Immunology
09-09-2015, 09:44
ببرید یه دیاگ بزنن . اگر حل نشه حتما خودش مشکل داره که برق رو قطع نمیکنه . میتونه به مرور زمان باعث اختلال در عملکرد باتری هم بشه .

والله دو هفته پیش دیاگ زدم هیچ خطایی رو در این مورد نشون نداد.امروز میبرم نمایندگی ببینم چی میگن.

Life24
17-09-2015, 19:57
206 تیپ 5 تحویل اردیبهشت 94 روغن ریزی داره.
تسم دینام پاره میکنه
من نمیدانم واقعا چی بگم! :n34:

Life24
17-09-2015, 22:43
من نمی دانم ما باید سوار ماشین شویم یا ماشین سوار ما؟ فعلا ماشین سوار ما شده و ما رو الاف خودش کرده

K!ng of th3 K!ngs
18-09-2015, 22:24
دوستان ما چند وقت پی شداشتیم میرفتیم مسفارت با خانواده ولی بابام رانندگی میکرد... بعد یه اتفاقایی افتاد که بابام حسابی اعصابش خورد شد و خیلی با سرعت داشتیم میفرتیم توی شهرستان های وسط جاده که خیلی سرعت گیر دارن ... مثلا با سرعت 60-70 تا از روشون رد میشدیم ... نه یکی نه دو تا... خیلی بودن ...
الان منم از ماشین استفاده میکنم... از کجا بفهمم مشکلی پیش اومده یا نه؟

mohamad skystar
19-09-2015, 09:35
دوستان ما چند وقت پی شداشتیم میرفتیم مسفارت با خانواده ولی بابام رانندگی میکرد... بعد یه اتفاقایی افتاد که بابام حسابی اعصابش خورد شد و خیلی با سرعت داشتیم میفرتیم توی شهرستان های وسط جاده که خیلی سرعت گیر دارن ... مثلا با سرعت 60-70 تا از روشون رد میشدیم ... نه یکی نه دو تا... خیلی بودن ...

انشالا که مشکلی پیش نیومده
اما برای اینکه مطمئن بشید ماشین رو به زیر و بند ساز نشون بدین

- - - Updated - - -

Life24
20-09-2015, 06:52
سلام
206 تیپ 5 تحویل اردیبهشت با قیمت 37 میلیون.
کارکرد 5 هزار تا :

1- باز نشدن درب راننده از روز اول.
2-مشکل دمای آب و چسبیدن اون تا خط قرمز!
3-نشت روغن(معلوم نیست از کجاست اما فکر کنم از سمت گیربکس باشد)
4- خرابی واشر قالپاق و روغن ریزی از اون ناحیه
5- خرابی و صدا از سمت گیربکس
6-پاره شدن تسمه دینام و معیوب بودن یک قطعه به نام هرزگرد دینام
7- مصرف بالا

از نظر من شتاب و سرعت ش هم حرفی برای گفتن نداره.
:n34:

hossein pc 2011
21-09-2015, 11:36
سلام بچه ها و ماشنم تیپ 5 مدل 90 هست الان 70 تا کار شده میخوام تسمه تایم عوض کنم وچه مارکی بگیرم ؟ از خود نمایندگی ایساکو بگیرم یا از جای دیگه؟ مارک خوب میخوام که یوقت تسمه پاره نکنه

Core
21-09-2015, 12:41
سلام بچه ها و ماشنم تیپ 5 مدل 90 هست الان 70 تا کار شده میخوام تسمه تایم عوض کنم وچه مارکی بگیرم ؟ از خود نمایندگی ایساکو بگیرم یا از جای دیگه؟ مارک خوب میخوام که یوقت تسمه پاره نکنه

اگر اصلي ميخواي بايد پاورگريپ بگيري و بدي برات بندازن اما اگر ميخواي بدي نمايندگي عوض كنه فعلا نمايندگي ها دايكو ميندازن كه تسمه بدي نيست اما مطمئنا به پاورگريپ نميرسه. توصيه ميكنم همزمان با تسمه تايم دينام رو هم عوض كنيد.

mohamad skystar
21-09-2015, 13:16

روی 70 هزار کیلومتر باید حتما بازدید و عوض بشه.
بهترین مارک کانتیننتال هست اگر گیر بیاری
خود نمایندگی اول ببین چه مارکی داره.
مارک پاورگریپ هم دوستمون معرفی کرد خوبه.

Immunology
22-09-2015, 10:23
ایساکو مارک دایکو داره.اطلاع ندارید چجوریه؟

Life24
22-09-2015, 19:58
سلام
کارکرد 5 هزار تا :

7- مصرف بالا

امروز دیگه ماشین تو خیابون روشن نمیشد. زنگ زدیم امداد. خودش نتونست کاری کنه. زنگ زد یکی دیگه اومد.
ما که نفهمیدیم چی رو عوض کردیم و چش بود.

- - - Updated - - -

سلام
کارکرد 5 هزار تا :

7- مصرف بالا

امروز دیگه ماشین تو خیابون روشن نمیشد. زنگ زدیم امداد. خودش نتونست کاری کنه. زنگ زد یکی دیگه اومد.

Life24
25-09-2015, 01:31

- - - Updated - - -

امروز میخواستم برم 75 کیلومتر اون ور تر از خانه.
رفتم تا در مغازه و خاموش کردم و برگشتم دیدم روشن نمیشه. مثل همون 2 روز پیش!!
با هل انداختمش جلوی خونه فعلا.
شاسن اوردیم نرفتیم ، بیرون از شهر و گرفتار میشدیم
فکر کنم پمپ بنزین ش نیم سوز هست. اون روز امداد میگفت نه سالم هست اما با همین دستکاری سیم های پمپ بنزین راه افتاد..

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

امروز میخواستم برم 75 کیلومتر اون ور تر از خانه.
رفتم تا در مغازه و خاموش کردم و برگشتم دیدم روشن نمیشه. مثل همون 2 روز پیش!!
با هل انداختمش جلوی خونه فعلا.
شاسن اوردیم نرفتیم ، بیرون از شهر و گرفتار میشدیم
فکر کنم پمپ بنزین ش نیم سوز هست. اون روز امداد میگفت نه سالم هست اما با همین دستکاری سیم های پمپ بنزین راه افتاد..

Life24
25-09-2015, 08:03
سلام
امداد امد و کاری نتونست بکنه..میگه پمپ بنزین سالم هست . اصلا صدای پمپ نمیاد.قرار شد فردا صبح جرثقیل بیاد ، ماشین رو ببره

Immunology
25-09-2015, 08:10
سلام
امداد امد و کاری نتونست بکنه..میگه پمپ بنزین سالم هست . اصلا صدای پمپ نمیاد.قرار شد فردا صبح جرثقیل بیاد ، ماشین رو ببره

سریع ردش کن بره.شما بیاید به حرف این همه آدم گوش میدادی که کیفیت افتضاح شده.

Life24
25-09-2015, 08:22
سریع ردش کن بره.شما بیاید به حرف این همه آدم گوش میدادی که کیفیت افتضاح شده.

37 تومن خریدم. الان کلی افت قیمت داره. بعد بفروشم چی بخرم؟
پول ماشین خارجی که نداریم. ایرانی ها هم همشون که همین هستند/.

ماشین ما ثبت نامی 93 هست و این کمپین و نخریدم، امسال درست شد.و گرنه نمیخریدم.

Immunology
25-09-2015, 09:24
37 تومن خریدم. الان کلی افت قیمت داره. بعد بفروشم چی بخرم؟
پول ماشین خارجی که نداریم. ایرانی ها هم همشون که همین هستند/.

ماشین ما ثبت نامی 93 هست و این کمپین و نخریدم، امسال درست شد.و گرنه نمیخریدم.

دیگه چاره ای نیست چون ضرر میکنید که نباید وقت و اعصابتونو فدای این ماشین کنید.میتونید یه ۲۰۶ تیپ۵ مدل ۹۰ که آگهیش به وفور و لحظه ای تو دیوار هست بگیرید و حتی معاوضه هم بکنید،من خودم سه ماه دنبال ماشین بودم تا بالاخره یک مرداد یه ۲۰۶ تیپ۵ مدل۸۹ با کارکرد ۹۰هزار واقعی پیدا کردم.۳ملیون خرج سیستم و رینگ تورنادو و دیسک و صفحه و خرج های جزئی کردم خدایی الان هیچ مشکلی نداره.باهش سفر طولانی هم رفتم با وجودی که من خیلی رو ماشین حساسم کوچکترین مشکلی نداشت.

hossein pc 2011
25-09-2015, 11:45
بچه ها کسی راجع به سوپر چیپ اطالاعی داره؟ معایب سوپر چیپ چیه؟ اصطهلاکو بالا نمیبره؟ به موتور آسیب نمیزنه؟ میخوام نصب کنم ولی یکم میترسم به موتور آسیب بزنه:n13::n27:

ArashMiniStar
25-09-2015, 11:51
دیگه چاره ای نیست چون ضرر میکنید که نباید وقت و اعصابتونو فدای این ماشین کنید.میتونید یه ۲۰۶ تیپ۵ مدل ۹۰ که آگهیش به وفور و لحظه ای تو دیوار هست بگیرید و حتی معاوضه هم بکنید،من خودم سه ماه دنبال ماشین بودم تا بالاخره یک مرداد یه ۲۰۶ تیپ۵ مدل۸۹ با کارکرد ۹۰هزار واقعی پیدا کردم.۳ملیون خرج سیستم و رینگ تورنادو و دیسک و صفحه و خرج های جزئی کردم خدایی الان هیچ مشکلی نداره.باهش سفر طولانی هم رفتم با وجودی که من خیلی رو ماشین حساسم کوچکترین مشکلی نداشت.
آره خداییش منم یه 88 با کارکرد 89 هزار تا خریدم جز دیسک و صفحه و شمع و یه مورد روغن ریزی از اون درب سوپاپ ها خرجش نکردم.اینا هم بلاخره از شانس ما خرجش افتاد گردن ما تا رسید باید دیسک و صفحه خورد میکرد :n28: خخخخخ

alex_pk
25-09-2015, 17:01

عذر میخوام من زیاد وارد نیستم
زیر و بند ساز یعنی کی؟
کیا کار زیر و بند سازی رو انجام میدن؟

Переклад не
25-09-2015, 18:21
دوستان جدیدا آمپر بالاتر از حالت استاندارد میره . آب رادیات رو تعویض کردم با ضد یخ تازه جایگزین کردم اما فرقی نکرده
مشکل از چی میتونه باشه؟ ممنون
نشانگر آمپر تا یک خط مونده با آخر هم بالا میاد

D o l f i n
25-09-2015, 18:32
اخ که ادم دیونه میشه
ماشین منو 500 تومن گرفتن که ررغن ریزیش دو درست کنن
مشکل کم کردن اب داشته درست کنن
درجا بد کار میکنه درست کنن
ماشین کپ میکنه درستت کنن
حالا گرفتمش
هیچ مشکلیش درست نشده بماند
دنده ها رو ماحک عوض کردن بدتر شده تو دست انداز ماشین خلاص میشه
دنده یکش اصلا خیلی بد ماشین راه میفته
درجا کار کردنش بدتر شده و بوی بدی میده و گاز میکنه
الان دیگه نمیدونم چیکارش کنم

mohamad skystar
25-09-2015, 20:01
عذر میخوام من زیاد وارد نیستم
زیر و بند ساز یعنی کی؟
کیا کار زیر و بند سازی رو انجام میدن؟

بین مکانیک ها اشخاصی هستن که کار زیر و بند ماشین رو انجام میدن
و مغازهاشون زیاد هستن در سطح شهر
شما یه سر به مرکز تعمیکاران خودرو بزنید حتما پیداشون میکنید
یا میتونی از تاکسی ها سوال کنید چون خیلی باهاشون سر و کار دارن

mohamad skystar
25-09-2015, 20:03
دوستان جدیدا آمپر بالاتر از حالت استاندارد میره . آب رادیات رو تعویض کردم با ضد یخ تازه جایگزین کردم اما فرقی نکرده

مشکل میتونه از ترموستات باشه
از واتر پمپ میتونه باشه
و در نهایت از واشر سرسیلندر
اگر از واتر پمپ آب نشت نکرده احتمالا از سرسیلندر هست

ЯΣZΛ
29-09-2015, 14:57

سلام
اصلیترین دلیلش میتونه ترموستات باشه!
یا قفل میکنه آب رو وصل نمیکنه یا قفل میکنه یکسره آب در جریانه
موقعی که آمپر بالاس با یه چیز محکمی رو ترموستات ضربه بزنیدگاهی اوقات ول میکنه ولی بیشتر چاره ساز نیست
عادیه تو 206 این خرابیا با قطعات درجه یکی که تو بازار هست:n02:
زودتر حلش کن تا سر سیلندر دار فانی رو وداع نگفته

hossein pc 2011
29-09-2015, 16:38
بچه ها یه نظرتون ماشنو برا تعویض تسمه تایم پیش نمایندگی سر افراز تو کرج ببرم یا نه ببرم پیش مکانیک خودم که تعویضش کنه؟ تیپ5 مدل 90 و 70 تا کار

mohamad skystar
29-09-2015, 20:31
بچه ها یه نظرتون ماشنو برا تعویض تسمه تایم پیش نمایندگی سر افراز تو کرج ببرم یا نه ببرم پیش مکانیک خودم که تعویضش کنه؟ تیپ5 مدل 90 و 70 تا کار

اگر مکانیک خوب سراغ داری ببر راحت عوض کن
اگر نه که نمایندگی انجام میده
فقط جا انداختن تسمه تایم رو باید دقت کنن بهشون یادآوری کن

- - - Updated - - -

hossein pc 2011
29-09-2015, 20:35

- - - Updated - - -

دوستم میگفت نمایندگی ماشینو میبرن رو جک ماشینو میبرن بالا با دستگاه راحت عوض میکنن، میخوام ببینم که اونایی که تجربه دارن مکانیک بهتره یا نمایندگی؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

amir_oyama
30-09-2015, 00:01
سلام
206 تیپ پنج اول 93 کم کارکرد
یه کاپوت تعویض
سفید شش ماه بیمه داره
چند میارزه؟
میخوام بخرم
مرسی

- - - Updated - - -

سلام
یه کاپوت تعویض
سفید شش ماه بیمه داره
چند میارزه؟
میخوام بخرم
مرسی

mohamad skystar
30-09-2015, 01:31
سلام
یه کاپوت تعویض
سفید شش ماه بیمه داره
چند میارزه؟
میخوام بخرم
مرسی

- - - Updated - - -

سلام
یه کاپوت تعویض
سفید شش ماه بیمه داره
چند میارزه؟
میخوام بخرم
مرسی

حدود 30 میلیون تومان

ArashMiniStar
30-09-2015, 10:04
حدود 30 میلیون تومان
الان 206 صفر تیپ 5 مگه چنده تو بازار!؟

mohamad skystar
30-09-2015, 21:45

بین 35 تا 36 میلیون تومان

- - - Updated - - -

بین 35 تا 36 میلیون تومان

amir_oyama
30-09-2015, 23:33
36 و خورده ای
ولی این سی تومنی که دوستمون گفته زیاده
طرف 28 میده من 27 میخوام

mohamad skystar
01-10-2015, 01:46
36 و خورده ای
طرف 28 میده من 27 میخوام

اگه 28 یا 27 میلیون تومن بخرید خوب خریدید

- - - Updated - - -

36 و خورده ای
طرف 28 میده من 27 میخوام

اگه 28 یا 27 میلیون تومن بخرید خوب خریدید

Immunology
01-10-2015, 09:05
سلام
یه کاپوت تعویض
سفید شش ماه بیمه داره
چند میارزه؟
میخوام بخرم
مرسی

- - - Updated - - -

سلام
یه کاپوت تعویض
سفید شش ماه بیمه داره
چند میارزه؟
میخوام بخرم
مرسی

اصلا نخر.۹۳یا خیلی بدشونو‌میگن.اگه ماشین‌خوبی بود با یک سال کار قیمتش مثل مدل ۹۰ش نبود.

amir_oyama
01-10-2015, 09:40
اصلا نخر.۹۳یا خیلی بدشونو‌میگن.اگه ماشین‌خوبی بود با یک سال کار قیمتش مثل مدل ۹۰ش نبود.
مشکلشون چیه؟
البته اول 93 هست

یه مورد 92 هم هست اونا چطورن؟

Pourya-pc
01-10-2015, 11:16
مشکلشون چیه؟
البته اول 93 هست

۹۳ ها مشکل برق داشتند ٬‌مشکل خاموش شدن خودرو و از این دسته مشکلات که در ۹۴ حل شدند . البته در بعضی ۹۴ ها بازهم سیستم ۹۳ نصب کردن که مشکلات ۲۰۶ توی هم گمشده مثل خاموش شدن یهویی یا قاطی کردن تهویه اتومات .
درضمن ماشینی که کاپوتش عوض شده احتمال اینکه ضربه شدید خورده باشه هست و ماشین بسیار حساسی مثل ۲۰۶ اگر از جلو ضربه بخوره فرم چراغاش بهم میخوره نور چراغا خراب میشه و مشکلات اینچنینی گریبانگیر شما خواهد شد .
لطفا اگر سوالی درمورد مشاوره خرید خودرو دارید ٬ در بخش مربوطه تاپیک بزنید .

Immunology
01-10-2015, 13:54
مشکلشون چیه؟
البته اول 93 هست

مشکلشون اینه ایرانی شدن.همه چیشون.وقتی هنوز هم ۲۰۶ مدل ۹۰ خوب پیدا میشه منطقی نیست آدم صرفا به خاطر مدل بالا بودن بره ۹۳ یا ۹۲ یا ۹۱ بگیره.

ArashMiniStar
01-10-2015, 20:34
بستگی داره تصادف چجور باشه این 206 چون کاپوتش بالایه از رو بخوره موتور کاری نمیشه یعنی اونقد مهم نیست.حتی ممکنه از بالا چیزی افتاده باشه رو کاپوت خراب کرده باشه.باید دید در هر حال
اگه تصادف شدید بوده جالب نیست

hossein pc 2011
01-10-2015, 21:15
دوستم میگفت نمایندگی ماشینو میبرن رو جک ماشینو میبرن بالا با دستگاه راحت عوض میکنن، میخوام ببینم که اونایی که تجربه دارن مکانیک بهتره یا نمایندگی؟

کسی نیست جواب بده؟؟

Immunology
02-10-2015, 00:40
کسی نیست جواب بده؟؟

به نظر من فرقی نداره.هر‌ کدوم احساس میکنی بهتره ببر اونجا.

Pourya-pc
02-10-2015, 09:50
نمایندگی کلی معطلی داره . باید ماشین رو پذیرش کنن و بعدش میبرن داخل شما نمیبینید چکاری انجام میدن . تازه اگر ماشین شما توی نوبت نباشه وگرنه چندساعت بعد میرن سراغش.
آخرشم کار درست انجام نمیدن اکثرا ناشی و تازه کار هستن میان نمایندگی کار یاد میگیرن و بعد خودشون تعمیرگاه میزنن . درنهایت هم پول رو تمام کمال دریافت میکنند .
اگر ماشینتون گارانتی نداره ببرید مکانیکی درجه یک و راحت کاراتون رو انجام بدید .

Pourya-pc
02-10-2015, 10:23
نمایندگی کلی معطلی داره . باید ماشین رو پذیرش کنن و بعدش میبرن داخل شما نمیبینید چکاری انجام میدن . تازه اگر ماشین شما توی نوبت نباشه وگرنه چندساعت بعد میرن سراغش.
آخرشم کار درست انجام نمیدن اکثرا ناشی و تازه کار هستن میان نمایندگی کار یاد میگیرن و بعد خودشون تعمیرگاه میزنن . درنهایت هم پول رو تمام کمال دریافت میکنند .

Life24
02-10-2015, 10:40

بدبختی این هست که مکانیک درجه یک و با انصاف و کار بلد هم خیلی خیلی کم هست

ArashMiniStar
02-10-2015, 17:16
سلام ی سوال فوری دارم برای امشب
دوستان این 206 v8 ما شیلنگ هیدرولیکش مشکل پیدا کرده روغن میریزه تقریبا شدید
رفتم جلو بندی ساز اینو گفت
اجرت 60 - پرس شیلنگ با هزینه پیکش جمعا 45 تومن حدودا = 105 110 اینا
یا
اجرت 60 و خرید اون شیلنگ ک میگه اصلش بالایه 100 تومنه و تعویضش
بنظرتون پرس جواب میده یا کلا تعویضش کنم؟ اگ نظرتون رو تعویضه دنبال مشخصات خاصی باشم؟
ممنون

Pourya-pc
03-10-2015, 00:42
سلام ی سوال فوری دارم برای امشب
دوستان این 206 v8 ما شیلنگ هیدرولیکش مشکل پیدا کرده روغن میریزه تقریبا شدید
رفتم جلو بندی ساز اینو گفت
اجرت 60 - پرس شیلنگ با هزینه پیکش جمعا 45 تومن حدودا = 105 110 اینا
یا
اجرت 60 و خرید اون شیلنگ ک میگه اصلش بالایه 100 تومنه و تعویضش
بنظرتون پرس جواب میده یا کلا تعویضش کنم؟ اگ نظرتون رو تعویضه دنبال مشخصات خاصی باشم؟
ممنون
فکر میکنم جواب بده ولی قیمت نوش رو بپرسید که اگر اختلافش کم باشه عوضش کنید .

ArashMiniStar
03-10-2015, 17:34
فکر میکنم جواب بده ولی قیمت نوش رو بپرسید که اگر اختلافش کم باشه عوضش کنید .

ممنون رفتم پرسیدم گفت نمونه غیر اصلیش 70 تومنه اصلیش از 120 تا 170 باید بیاری مال خودتو ببینیم ک از اون بدیم

hossein pc 2011
06-10-2015, 22:23
من امرو یه تسمه تایم دایکو ایساکویی گرفتم پاور گریپ هم داشت ولی گفت این بهتره.حالا موندم برم عوض کنم همون پاور گریپ بگیرم یا نه همینو بندازم . پاور گریپی که داشت تو پلاستیک بود روشم مارک پژو سیتروین داشت ولی تاریخ انقضا نداشت

- - - Updated - - -

من امرو یه تسمه تایم دایکو ایساکویی گرفتم پاور گریپ هم داشت ولی گفت این بهتره.حالا موندم برم عوض کنم همون پاور گریپ بگیرم یا نه همینو بندازم . پاور گریپی که داشت تو پلاستیک بود روشم مارک پژو سیتروین داشت ولی تاریخ انقضا نداشت

Immunology
06-10-2015, 23:43

- - - Updated - - -

همین دایکو هم اگه پلم ایساکو باشه خوبه و‌خیلی از دوستان بستن مشکلی نداشته.

mf.designing
09-10-2015, 01:04
سلام به دوستان
من قصد خرید 206 دارم و فعلا یه مورد در ظاهر خیلی تر و تمیز گیر آوردم ! مدل دی ماه 93 هستش و تیپ 5 آپشن دار ! 20 هزارتا کار کرده و بدون خط و خش. قیمت رو هم 31 تومن تمام میگه ! میخوام بپرسم که برا خرید 206 تیپ 5 به چه نکاتی توجه بکنم (چون هیچ آشنائی قبلی به این ماشین ندارم) و آیا قیمت مناسبه ؟!

ممنون

Immunology
09-10-2015, 08:27
سلام به دوستان
من قصد خرید 206 دارم و فعلا یه مورد در ظاهر خیلی تر و تمیز گیر آوردم ! مدل دی ماه 93 هستش و تیپ 5 آپشن دار ! 20 هزارتا کار کرده و بدون خط و خش. قیمت رو هم 31 تومن تمام میگه ! میخوام بپرسم که برا خرید 206 تیپ 5 به چه نکاتی توجه بکنم (چون هیچ آشنائی قبلی به این ماشین ندارم) و آیا قیمت مناسبه ؟!

ممنون
نکته ای که من خودم دو ماه پیش بهش توجه کردم این بود که زیاد گیر یک تیکه رنگ یا یه ذره خط و خش نباشید ولی فنی و کارکرد واقعی براتون مهم باشه.برای فنی پیش یه مکانیک میبرید و برای کارکرد هم یه برقکار که پنل کیلومتر رو باز کنه تا ببینه IC کیلومتر عوض شده با نه.و نکته مهمتر اینه که بالاتر از مدل 90 نگیرید که ایرانیزه شده و جالب نیست.قیمت هم مدل های بالای 90 به علت مشکلات زیاد ارزونتر هستن به طور مثال قیمت مدل 93تقریبا مثل مدل 90هست.من دیروز یه دونه 93 حدود 10هزار دیدم بدون یک نقطه با قیمت 31.

hossein pc 2011
09-10-2015, 16:30
بچه ها وفتی ترمز میگیرم صدای صوت میاد از لنتام انگار . مال چیه؟ خیلی رو مخمه

Immunology
09-10-2015, 16:31
بچه ها وفتی ترمز میگیرم صدای صوت میاد از لنتام انگار . مال چیه؟ خیلی رو مخمه
کی عوض کردید؟

hossein pc 2011
09-10-2015, 16:37
بچه ها وقتی ترمز میگیرم صدای صوت میاد از لنتام . مال چیه ؟ لنتا تموم شده یا مال نو بودن لنته ؟ ماشینو یه ماهه گرفتم آخه مدل 90

Immunology
09-10-2015, 16:39
بچه ها وقتی ترمز میگیرم صدای صوت میاد از لنتام . مال چیه ؟ لنتا تموم شده یا مال نو بودن لنته ؟ ماشینو یه ماهه گرفتم آخه مدل 90

خوب شاید نفر قبلی عوض‌نکرده.دو حالت داره یا تموم شده یا نو‌هست و‌جنس لنت مناسب نیست و صدا میده.

K!ng of th3 K!ngs
09-10-2015, 16:51
دوستان اولا کسی میتونه به من بگه نوع موتور 206 تیپ 3 مدل 85 چیه و نسبت تراکمش چقدره؟
و اینکه کیلومتر سرویس های دوره ای رو به من بگید.

hossein pc 2011
09-10-2015, 17:01
خوب شاید نفر قبلی عوض‌نکرده.دو حالت داره یا تموم شده یا نو‌هست و‌جنس لنت مناسب نیست و صدا میده.
این صدا میتونه از دیسک باشه؟

hossein pc 2011
09-10-2015, 17:03
دوستان اولا کسی میتونه به من بگه نوع موتور 206 تیپ 3 مدل 85 چیه و نسبت تراکمش چقدره؟

موتورش tu3 هست با حجم ۱۴۰۰ ، تراکم رو تو سایت ایران خودرو زده

Immunology
09-10-2015, 17:12
این صدا میتونه از دیسک باشه؟

دقیق نمیدونم من این مشکلو با پراید قبلیم داشتم که از جنس لنت بود.با مراجعه به نمایندگی فرمودن صدای ضبط رو زیاد کنید[emoji1] [emoji1]

mohamad skystar
09-10-2015, 17:15

لنت هارو بازدید کنید اگر نیاز به تعویض داره عوض کنید
اگر نیاز نداره جنس لنت خوب نیست و به دیسک ها آسیب میزنه
سعی کنید یکبار لنت هارو عوض کنید

hossein pc 2011
09-10-2015, 17:17

وفتی اروم ترمز میگیرم این صدا رو میده فقط ، خفیفه تقریبا

mohamad skystar
09-10-2015, 17:19

سرویس های 206 عموما به شرح زیر هست:
تعویض تسمه تایم که بسیار مهم هست هر 60000 کیلومتر
تعویض روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا در بهترین شرایط هر 5000 کیلومتر
تعویض فیلتر بنزین یا همون صافی بنزین هر 20000 کیلومتر
بازدید واسکازین گیربکس هر 20000 کیلومتر
تعویض شمع ها هر 20000 کیلومتر
تعویض لنت بستگی به شرایط داره که باید بازدید بشه اگر نیاز به تعویض
بود عوض میکنن

mohamad skystar
09-10-2015, 17:20
وفتی اروم ترمز میگیرم این صدا رو میده فقط ، خفیفه تقریبا

احتمالا موقع تعویض لنت هست
زودتر بازدید رو انجام بدین تا به دیسک ها آسیب نزنه

K!ng of th3 K!ngs
10-10-2015, 00:02
بود عوض میکنن

خیلی ممنون، یه سوال دیگه، با توجه به اینکه میگن روغن های خارجی بی کفیت هستن چون تقلبین، همون روغن ایرانی برای ماشین بهتره یعنی؟ از کجا میشه مطمئن شد روغن های خرجی اصل هست؟

mohamad skystar
10-10-2015, 01:55
خیلی ممنون، یه سوال دیگه، با توجه به اینکه میگن روغن های خارجی بی کفیت هستن چون تقلبین، همون روغن ایرانی برای ماشین بهتره یعنی؟ از کجا میشه مطمئن شد روغن های خرجی اصل هست؟

روغن های خارجی یا تحت لیسانس و در ایران پر میشن
یا اماراتی هستن.
روغن های ایرانی برای خودروهای ایرانی از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستن.
البته برندهای خارجی مثل کاسترول و لیکومولی برای 206 خوب جواب دادن
ایرانول رویال و ریسینگ هم خوب جواب دادن.
تو بخش فنی در مورد انواع روغن مطالب خوبی نوشتن دوستان
میتونی استفاده کنی

ArashMiniStar
10-10-2015, 08:32
ببخشید اگ قبل عوض عوض کردن لنت هم سوت بزنه موقع ترمز بعد تعویض با نمونه تکستار ایساکویی هم همینطور دلیل چیه!؟ غیر از لنت سوت زدن میتونه از چیز دیگه ای هم باشه؟

mf.designing
10-10-2015, 10:50
بود عوض میکنن

ممنون از مطلب مفیدتون
فقط سوالم اینه که بهترین مارک برا هر کدوم و هزینه این موارد حدودا چقدر میشه ؟!

mohamad skystar
10-10-2015, 12:21
ممنون از مطلب مفیدتون
فقط سوالم اینه که بهترین مارک برا هر کدوم و هزینه این موارد حدودا چقدر میشه ؟!

تسمه تایم کانتیننتال اول و بعد پارگریپ
روغن هم لیکومولی
فیلتر هوا فیلتر روغن صافی بنزین ایساکویی خوبه
لنت خارجی قیمت بالا جنس خوب مارک textar و ایرانی پارس لنت
وازکازین کاسپین
شمع هم مارک eqium یا بوش

mf.designing
10-10-2015, 12:42
تسمه تایم کانتیننتال اول و بعد پارگریپ
روغن هم لیکومولی
فیلتر هوا فیلتر روغن صافی بنزین ایساکویی خوبه
لنت خارجی قیمت بالا جنس خوب مارک textar و ایرانی پارس لنت
وازکازین کاسپین
شمع هم مارک eqium یا بوش

ممنون
محدوده قیمت هاشون هم دستتون هست ؟ میخوام یه برآورد از هزینه هام بکنم ؟! :دی

K!ng of th3 K!ngs
10-10-2015, 14:14
من به تازگی سرویس کردم در نمایندگی ایران خودرو
همه ی موارد بالا تعویض شدن، به جز واسکازین که گفتن دیسک و صفحه فعلا نیازی با تعویض نداره (67.000 تا کار کرده) و واسکازین رو موقع تعویض دیسک و صفحه عوض میکنن.
همه ی اینا کلا حدود 400 تومن شدن تسمه تایم روغن همه ی فیلتر ها لنت ها و شمع ها

البته دیسک و صفحه هم دیگه به نظر میاد کم کم موقع تعویضش باشه اونم قیمتش زیاده...

mohamad skystar
10-10-2015, 14:43
ممنون
محدوده قیمت هاشون هم دستتون هست ؟ میخوام یه برآورد از هزینه هام بکنم ؟! :دی

قیمت دقیق ندارم اما همش فکر کنم حدود 300 تومنی باشه
البته اجرت مکانیک هم جداست. به مکانیک مراجعه کنی برات سریع حساب میکنه

alipencia
12-10-2015, 00:21
سلام دوستان...یکی از رفقا 206 مدل 91 داره...مدتی این مشکل و داره:بعد از روشن شدن ماشین چراغ ایربگ استپ و ای بی اس روشن میشه...کیلومتر شمار از کار میافته و ماشین کم جون میشه...بعد خودش خوب میشه یا با خاموش روشن کردن مجدد درست میشه...ایراد از کدوم قسمته؟

mohamad skystar
12-10-2015, 01:31
سلام دوستان...یکی از رفقا 206 مدل 91 داره...مدتی این مشکل و داره:بعد از روشن شدن ماشین چراغ ایربگ استپ و ای بی اس روشن میشه...کیلومتر شمار از کار میافته و ماشین کم جون میشه...بعد خودش خوب میشه یا با خاموش روشن کردن مجدد درست میشه...ایراد از کدوم قسمته؟

میتونه مشکل از ecu باشه.
دیاگ بزنید ببینید نتیجه چی میشه

alipencia
12-10-2015, 09:01
میتونه مشکل از ecu باشه.
دیاگ بزنید ببینید نتیجه چی میشه

دیاگ زده ارور ایربگ داشت فقط

mf.designing
12-10-2015, 13:54
دوستان این نمایشگرهای سری جدید تیپ 5 (که اطلاعات بیشتری نمایش میده) و سیستم صوتی جدید دقیقا از تولید کدوم برج اومده رو ماشین ؟!
و اینکه میگن نمیدونم تولید فلان سال بده فلان سال خوبیه و... چقدر سندیت داره ؟! الان بهترین و معقولترین انتخاب کدومه ؟!
از طرفی به هرکسی میگم میگه تیپ 2 نخر ! یعنی واقعا تیپ 2 نسبت به 5 اینقدر بده ؟!

اینم بپرسم که یه 206 مدل برج 3 سال 93 (تیپ 5) که 45 هزارتا کار کرده ارزش خرید داره ؟! با قیمت 31 تومن !

mf.designing
13-10-2015, 02:42
دوستان اسم این رنگ دقیقا چیه ؟! توصیه میشه به خریدش ؟! مشکلات خرید این رنگهای خاص چیه ؟! از لحاظ قیمت هم تفاوتی دارن ؟!

ArashMiniStar
13-10-2015, 15:43
دوستان چند روز پیش داشتم میرفتم ی دفعه چراغ چک روشن شد ماشین جونش گرفته شد در حالت درجا میلرزید (دور موتور زیر یک بود) باید گاز میدادم ک خاموش نشه (گاز هم ک میدادم ماشین سخت و با زور دورموتورش میرفت بالا)یکم راه رفتم خاموش کردم روشن کردم درست شد مشکل کپ ولی چراغ چکش همینجوری بود رفتم خونه ماشینو گذاشتم صبح اومدم چراغ چکش رفت ی صحنه دیگه هم موقع روشن کردن ماشین چراغ چکش روشن شد ولی دیگه چند روزه ندیدم.ایا مهمه این قضیه؟ شمع ماشین هم دو ماه پیش عوض کردم بوش اصل انداختم چون قبلیا سیاه شده بود پس از شمع مطمئنم نیست

ArashMiniStar
18-10-2015, 19:16
بچه ها کسی میتونه بهم نحوه چک کردن روغن هیدرولیک 206 یاد بده ؟ من این سرش رو ک برمیدارم گیجش رو تمیز میکنم دوباره میذارم سر جاش بر میدارن کل گیج روغنی میشه طبیعیه؟ پس اون خط های h و c اینا چیه!؟ زمانی ک سرده چک کردم اینطوریه...
ممنون

mf.designing
21-10-2015, 20:35
دوستان صاحب قبلی ماشین کد امنیتی رو گم کرده و به من نداده ! الان به خاطر تعمیرات ضبط صوت از کار افتاده ! چطوری اون کد رو میشه پیدا کرد ؟!

hossein pc 2011
24-10-2015, 16:27
دوستان چند روز پیش داشتم میرفتم ی دفعه چراغ چک روشن شد ماشین جونش گرفته شد در حالت درجا میلرزید (دور موتور زیر یک بود) باید گاز میدادم ک خاموش نشه (گاز هم ک میدادم ماشین سخت و با زور دورموتورش میرفت بالا)یکم راه رفتم خاموش کردم روشن کردم درست شد مشکل کپ ولی چراغ چکش همینجوری بود رفتم خونه ماشینو گذاشتم صبح اومدم چراغ چکش رفت ی صحنه دیگه هم موقع روشن کردن ماشین چراغ چکش روشن شد ولی دیگه چند روزه ندیدم.ایا مهمه این قضیه؟ شمع ماشین هم دو ماه پیش عوض کردم بوش اصل انداختم چون قبلیا سیاه شده بود پس از شمع مطمئنم نیست
مال من یه بار قبلن صبح اینجوری شد دقیقا ولی دیگه اینجوری نشد .به نظرم اول مال بنزین سوپر بود بعدم بخاطر سردی هوا .یه بار خاموش روشن کردم درست شد

- - - Updated - - -

مال من یه بار قبلن صبح اینجوری شد دقیقا ولی دیگه اینجوری نشد .به نظرم اول مال بنزین سوپر بود بعدم بخاطر سردی هوا .یه بار خاموش روشن کردم درست شد

K!ng of th3 K!ngs
30-10-2015, 18:14
بچه ها کسی میتونه بهم نحوه چک کردن روغن هیدرولیک 206 یاد بده ؟ من این سرش رو ک برمیدارم گیجش رو تمیز میکنم دوباره میذارم سر جاش بر میدارن کل گیج روغنی میشه طبیعیه؟ پس اون خط های h و c اینا چیه!؟ زمانی ک سرده چک کردم اینطوریه...
ممنون

باید تقریبا کل اون میله روغنی بشه ... یه ذره کمتر اینا مشکلی نداره ولی اگر روی خط آخری بود یعنی باید اضافه بشه.
فکر نکنم البته نیازی بشه. ماشین ما 9 ساله داریمش اصلا کم نشده.

حالا دوستان یه سوال، ماشین ما بیشتر وقتا دست بابامه که خب معمولی رانندگی میکنه ولی وقتایی که دست منه پر گاز رانندگی میکنم با یه باک کامل تا وقتی که چراقش روشن بشه 515 کیلومتر رفت. مصرف طبیعه؟ تیپ 3 هم هست.

- - - Updated - - -

ممنون

باید تقریبا کل اون میله روغنی بشه ... یه ذره کمتر اینا مشکلی نداره ولی اگر روی خط آخری بود یعنی باید اضافه بشه.

حالا دوستان یه سوال، ماشین ما بیشتر وقتا دست بابامه که خب معمولی رانندگی میکنه ولی وقتایی که دست منه پر گاز رانندگی میکنم با یه باک کامل تا وقتی که چراقش روشن بشه 515 کیلومتر رفت. مصرف طبیعه؟ تیپ 3 هم هست.

- - - Updated - - -

ممنون

- - - Updated - - -

ممنون

hossein pc 2011
09-11-2015, 17:03
سلام.بچه ها وقتی فرمونو درجا تکون میدم صدای لاق لاق از فرمون میاد . چیز مهمیه؟؟

hossein.az
10-11-2015, 12:17
سلام.بچه ها وقتی فرمونو درجا تکون میدم صدای لاق لاق از فرمون میاد . چیز مهمیه؟؟

صدای توپی فرمانه که احتمالا حرابه
اگر هم توی دست انداز فرمون میزنه وصدا میده یا یک دور که کامل میچرخونید تقه میکنه مال جعبه فرمانه

mf.designing
11-11-2015, 23:33
آقا این شیشه جلوی کیلومتر شمار رو چطوری میشه عوض کرد ؟! جدا از کیلومتره یا یه تیکست ؟! ماله من خط و خش افتاده و تمیز نیست میخوام عوضش کنم !

mf.designing
11-11-2015, 23:38
آقا این شیشه جلوی کیلومتر شمار رو چطوری میشه عوض کرد ؟! جدا از کیلومتره یا یه تیکست ؟! ماله من خط و خش افتاده و تمیز نیست میخوام عوضش کنم !

Pourya-pc
12-11-2015, 11:41
تا جایی که اطلاع دارم گیر نمیاد مگر اینکه اوراقی و داغی باشه .

mf.designing
12-11-2015, 11:53
تا جایی که اطلاع دارم گیر نمیاد مگر اینکه اوراقی و داغی باشه .

یعنی مثلا یکی شیشه کیلومتر حالا طوری بشه که بشکنه باید چیکار کنه ؟! باید کلش رو تعویض کنه یعنی ؟!

mf.designing
13-11-2015, 00:09
آقا یه سوال مبتدی هم دارم ! نحوه عمکلرد سیستم صوتی استاندار ماشین چطوریه ؟!!
من سر انتخاب یه ترک مشخص هم مشکل دارم !! یکبار >> رو میزنم میره ترک بعد یه بار دیگه میزنم میره فولدر بعدی !! در مورد کنترلر کنار فرمان هم همین مشکل رو دارم !! کسی آموزشی از نحوه کارکردشون داره ؟!

مرسی

hossein pc 2011
13-11-2015, 12:20
صدای توپی فرمانه که احتمالا حرابه
اگر هم توی دست انداز فرمون میزنه وصدا میده یا یک دور که کامل میچرخونید تقه میکنه مال جعبه فرمانه

عوض کردنش واجبه؟ قیمتش اینا چنده؟

popp
29-11-2015, 21:57
سلام
چند روز بود چراغ استوپ بالا ماشین موقع روشن کردنش چشمک میزد و تیک داشت یا دیر روشن میشد تا اینکه امروز روشن شد و خاموش نشد دیگه حتی با خاموش کردن ماشین بردم تعمیرکار میگه باید bsi عوض بشه همون جعبه تقسیم نزدیک باطری 206 مدل 89 لیمیتت هست.
درسته باید اون جعبه تقسیم نزدیک باطری عوض بشه بخاطره یک استوب بالا؟ حدود 300 تومن پولشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

hossein pc 2011
03-12-2015, 14:02
بچه ها وقتی با ماشین حرکت میکنم یه صدایی مثه زوزه از تو موتور و احتمالا گیر بوکس میاد ، مال چیه؟؟ خیلی رو مخه! ماشینم ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۰ و ۷۰ تا کار کرده

NAZISM
06-12-2015, 10:20
درود
دوستان یه مشکلی با این ۲۰۶ دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

دیروز اومدم سوار ماشین بشم هرکاری کردم ماشین روشن نمیشد استارت نمیخورد
عجله هم داشتم یه یکساعت بعد که اومدم سمت ماشینم استارت زدم روشن شد خیلی خوب هم کار میکرد، جریان چیه؟؟؟

GiggleClub
09-12-2015, 09:25
دوستان یه سوال. ۲۰۶ از چه سالی به بعد ایرانیزه شده؟
یعنی بخوام نو نگیرم به نظرتون مدل چند بگیرم؟
یکی میگه از ۸۹ به بعد خیلی چینی و بد شده یکی میگه ۸۸ یکی ۸۷ یکی ۸۶
ما نفهمیدیم اخر

ممنون میشم یه توضیحی بففرمایید

Armin.Computer
12-12-2015, 17:00
سلام
دوستان 206 های نیمه فول v8 چجور ماشین هایی هستن؟
با v8 به جز آپشن از نظر کیفیت فرق داره؟
چرا اینقدر کمه؟

fotam
13-12-2015, 22:27
سلام دوستان خودرو۲۰۶v8دراولین استارت صبح روشن شدن خودرو عطسه می زند اشکال از چی می تواند باشه لطفا راهنمایی فرمایید

Pourya-pc
18-12-2015, 08:50
سلام دوستان خودرو۲۰۶v8دراولین استارت صبح روشن شدن خودرو عطسه می زند اشکال از چی می تواند باشه لطفا راهنمایی فرمایید
دمای هوا سرده و موتور هم سرد هست . روعن سفت میشه و موتور یکم بد کار میکنه تا گرم بشه خوب میشه .

ArashMiniStar
18-12-2015, 18:51
/بچه ها شمع بوش 206 تیپ 5 خط آبی تقلبیه؟ باید مشکی باشه؟

ArashMiniStar
18-12-2015, 18:54
دوستان یه سوال. ۲۰۶ از چه سالی به بعد ایرانیزه شده؟
یعنی بخوام نو نگیرم به نظرتون مدل چند بگیرم؟
یکی میگه از ۸۹ به بعد خیلی چینی و بد شده یکی میگه ۸۸ یکی ۸۷ یکی ۸۶
ما نفهمیدیم اخر

ممنون میشم یه توضیحی بففرمایید
شما تا مدل 89 206 تمیز و کم کار دیدی بخر بین 88 87 89 تفاوت خاصی نیست

linkinpark20
05-02-2016, 08:59
دوستان من دیروز یک 206 اس دی خریدم از نمایندگی الان صفحه نمایشگرش که ساعت هم داره بعد از قفل کردن درب ها دائم روشن همچنین چراغ زیر کلیدهای شیشه ها هم دائما روشن هست و برای باز کردن درب هم باید دوباره کلید قفل رو ریموت رو بزنم و مجدد کلید باز تا دکمه باز کردن ریموت عمل کنه کسی میدونه مشکل چیه؟

Pourya-pc
06-02-2016, 12:06
دوستان من دیروز یک 206 اس دی خریدم از نمایندگی الان صفحه نمایشگرش که ساعت هم داره بعد از قفل کردن درب ها دائم روشن همچنین چراغ زیر کلیدهای شیشه ها هم دائما روشن هست و برای باز کردن درب هم باید دوباره کلید قفل رو ریموت رو بزنم و مجدد کلید باز تا دکمه باز کردن ریموت عمل کنه کسی میدونه مشکل چیه؟
بعداز قفل دربها ۱ دقیقه طول میکشه تا دیسپلی خاموش بشه . خودم دلیل این تاخیر بیش از حد رو نمیدونم ولی خاموش میشه .
ریموت رو ببرید نمایندگی شاید با دیاگ حل بشه .

Zachyrock
14-02-2016, 17:21
سلام

واسه 206 مدل 90 تیپ 2 میخوام چرخ پهن بذارم لطفا راهنمایی کنید همراه با قیمت