PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21

sangol
09-01-2015, 22:14
آرش خان ممنون
ماشین تمیز دیدی پیام بدی ممنون میشم
دنبال 206 یا سمند ال ایکسم

ArashMiniStar
10-01-2015, 00:08
آرش خان ممنون
ماشین تمیز دیدی پیام بدی ممنون میشم
دنبال 206 یا سمند ال ایکسم
خواهش
عجب رنگ خوشگلیه
نگاه کنید اون رنگی که شده مهم نیس چون قیمتم افت میکنه مهم نیس مهم قیمت تمام شدشه ببینید با توجه به قیمت بقیه میصرفه یا نه
من که از رنگش خیلی خوشم اومد لامصب به 206 همه رنگ میاد[emoji3]

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

DaaVooD
16-01-2015, 14:03
سلام.
دیشب ecu ماشینو دزدیدن :n37: ماشین تیپ 2 مدل 91.
سوال: ecu مدل 82 یا 83 تیپ 2 به این میخوره؟

hobor971
17-01-2015, 19:50
سلام.
دیشب ecu ماشینو دزدیدن :n37: ماشین تیپ 2 مدل 91.
سوال: ecu مدل 82 یا 83 تیپ 2 به این میخوره؟

نه برادر. نمی خوره. روی مدل 91 چند نوع ایسیو نصب شده. باید ببینی دقیقا چی بوده. از شماره شاسی ماشینت می تونی بفهمی. باید بری پیش نمایندگی مجاز.

Sent from my SGP321 using Tapatalk

hossein pc 2011
06-02-2015, 16:48
سلام .بچه ها من یه تیپ 2 مدل 90 دارم که قصد دارم عوضش کنم.خودم تیپ 5 دوست دارم اما داییم که نمایشگاهیه میگه تیپ 5 استهلاکو مصرفش خیلی بالاست. هرکدوم که واقعا با هر دو مدلش یعنی تیپ 2 و 5 کار کردین بگین که اینا که گفتم درسته ایا ؟؟؟ میگن خرجه تیپ 5 ام بیشتره .درسته؟؟ من خودم دانشجو ام یکم مصرف بنزینو خرجش برام مهمه .هر کیم یه نظری میده گیج شدم دیگه :n28:

ArashMiniStar
06-02-2015, 19:39
سلام .بچه ها من یه تیپ 2 مدل 90 دارم که قصد دارم عوضش کنم.خودم تیپ 5 دوست دارم اما داییم که نمایشگاهیه میگه تیپ 5 استهلاکو مصرفش خیلی بالاست. هرکدوم که واقعا با هر دو مدلش یعنی تیپ 2 و 5 کار کردین بگین که اینا که گفتم درسته ایا ؟؟؟ میگن خرجه تیپ 5 ام بیشتره .درسته؟؟ من خودم دانشجو ام یکم مصرف بنزینو خرجش برام مهمه .هر کیم یه نظری میده گیج شدم دیگه :n28:
نه داداش من همچین چیزی نیست موتور TU5 بهینه شده هست خصوصا اگر ECU 7.4.5 باشه مصرف بنزین اصلا چیزی نیست که تیپ 2 رو ترجیح بدیم به 5
من خودم تیپ 2 داشتم الان SD V8 دارم که از لحاظ فنی و امکانات میشه تیپ 5 ولی صندوق داره
نگاه کن خیلی از خرجای 206 تیپ 2 و 5 یکین چون 206 هر دوتاشون ولی خوب مثلا موتوری یا لنت یکمی تیپ 5 بیشتره (تیپ 2 ترمزاش چون کاسه ای دیرتر تموم میشه)
ولی خداشاهده سواری تیپ 5 و V8 SD خیلی سر تره
موتور قویتر ، ترمز فوق العاده و امن که اصلا قابل مقایسه نیست در حد ماشینای خارجی مثل توسانه ، 2 ایربگ ، سیستم تهویه اتومات ، اینه برقی وووو
بنظر من تیپ 2 کلا ارزش خرید نداره مگه کسی واقعا براش ارزش نداشته باشه اینا که 1-2 میلیون کمتر پاش بیفته!! وگرنه اصل 206 به همیناس!
راستی اگر از لحاظ نرمی ماشین از تیپ 2 یی که داری ناراضی هستی برو سراع SD V8 که بخاطر تغییر در اکسل عقب هم هندلینگ بهتری داره
هم فوق العاده نرم تره:n20:
در هر صورت میگم تیپ های بالا 206 یه چیز دیگس وگرنه میری پارس و سمند میگیری :n22:
یه چیزی بگم بین خودمون باشه تیپ 5 موتورش خیلی بی صداتر از تیپ 2 و 3 هست البته اگر داغون نباشه اینو همه تایید میکنن:n31:

ЯΣZΛ
07-02-2015, 21:58
سلام رفقا یه دو تا سوال داشتم.
چراغ مارک خوب و خوش قیمت برای جلو 206.الان یه جفت چراغ روشه حتی با لامپ نایت برکر اصلا نور خوبی نمیده.
مدرن چطوره؟والئو هم که گرونه و کمیاب.میخوام نور دهی خوبی بگیرم.
نظرتون در مورد والئو های سری قدیمی چیه؟خوب هستن؟تا چقدر بخرم خوبه؟کجا میتونم تر متیزش رو پیدا کنم؟
یکی از نایت برکر هام سوخته!تکی میفروشن؟
ArashMiniStar
07-02-2015, 23:13
سلام رفقا یه دو تا سوال داشتم.
چراغ مارک خوب و خوش قیمت برای جلو 206.الان یه جفت چراغ روشه حتی با لامپ نایت برکر اصلا نور خوبی نمیده.
مدرن چطوره؟والئو هم که گرونه و کمیاب.میخوام نور دهی خوبی بگیرم.
نظرتون در مورد والئو های سری قدیمی چیه؟خوب هستن؟تا چقدر بخرم خوبه؟کجا میتونم تر متیزش رو پیدا کنم؟
یکی از نایت برکر هام سوخته!تکی میفروشن؟
من با لامپ های نور پایین مشکل داشتم اسرام 100 وات انداختم راضیم قبلشم هالوژنی بود 55 وات همچین چیزی اینطور که بهم سیم کش گفت
حالا نمیدونم شااید منظور شما چیز دیگس :n13:

alex_pk
08-02-2015, 04:36
سلام دوستان
زنون ها بعدا از یه مدتی کیفیتشون کم میشه؟
الان این زنون های من چند ساله کارکرده احساس میکنم نورش قوی نیست.

برای تنظیم چراغ های جلو چه روشی رو یشنهاد میکنید؟
چراغ سمت شاگردم نورش بیشتر به نظرم میاد نسبت به سمت راننده ، مال سمت راننده خیلی بد پخش میکنه.
میدونم باید پیچ هاش رو دستکاری کنم ولی میخوام بدونم چطور میشه یجوری دقیق بشه.

مرسی.

bas ali
08-02-2015, 06:36
اقا این ماشین ما مدل تیپ 1 سال 80 هست و از اول هم داشتیمش .
الان مدتیه که ماشین کوپ میکنه . سر چهارراه و کلا زمانی که سرعت ماشین کمه .
خیلی هم خطرناکه میخوای گاز بدی ولی ماشین راه نمیره .
کسی میدونه چطوری مشکلش حل میشه ؟

ArashMiniStar
08-02-2015, 09:26
سلام دوستان
زنون ها بعدا از یه مدتی کیفیتشون کم میشه؟
الان این زنون های من چند ساله کارکرده احساس میکنم نورش قوی نیست.

برای تنظیم چراغ های جلو چه روشی رو یشنهاد میکنید؟
چراغ سمت شاگردم نورش بیشتر به نظرم میاد نسبت به سمت راننده ، مال سمت راننده خیلی بد پخش میکنه.
میدونم باید پیچ هاش رو دستکاری کنم ولی میخوام بدونم چطور میشه یجوری دقیق بشه.

مرسی.
دوست عزیز زنون هایی که نصب میشه معمولا بی کیفیتن و طبیعیه نورش کم بشه
برای تنظیم ارتفاع چراغ ها هم تو 206 یه دکمه داره به چند شماره 0 1 2 3 که بالا پایین میشه زیرفرمون دست چپ میتونید پیدا کنید.بغل کلید خاموش روشن کردن ایربگ شاگرد هست....
البته اینی که گفتم دو چراغو تنظیم میکنه حالا اگه یکیشون مشکل داره شرمنده اینو نوشتم نمیدونم

ЯΣZΛ
08-02-2015, 10:22
من با لامپ های نور پایین مشکل داشتم اسرام 100 وات انداختم راضیم قبلشم هالوژنی بود 55 وات همچین چیزی اینطور که بهم سیم کش گفت
حالا نمیدونم شااید منظور شما چیز دیگس :n13:

نه منظورم مارک خود قاب چراغ هستش!
نایت برکر جزء بهترین لامپ ها هستش پرتاب نورش نسبت به بقیه لامپ ها خیلی بالاتره!
و البته قیمت بالایی هم داره حیفی یکیش سوخت!

alex_pk
09-02-2015, 02:08
دوست عزیز زنون هایی که نصب میشه معمولا بی کیفیتن و طبیعیه نورش کم بشه
برای تنظیم ارتفاع چراغ ها هم تو 206 یه دکمه داره به چند شماره 0 1 2 3 که بالا پایین میشه زیرفرمون دست چپ میتونید پیدا کنید.بغل کلید خاموش روشن کردن ایربگ شاگرد هست....
البته اینی که گفتم دو چراغو تنظیم میکنه حالا اگه یکیشون مشکل داره شرمنده اینو نوشتم نمیدونم

ممنون ارش جان
منتها چون من چراف اسپورتی گذاشتم و موتور نداره اون دکمه 0 1 2 3 الان کار نمیکنه.

hossein pc 2011
09-02-2015, 12:46
نه داداش من همچین چیزی نیست موتور TU5 بهینه شده هست خصوصا اگر ECU 7.4.5 باشه مصرف بنزین اصلا چیزی نیست که تیپ 2 رو ترجیح بدیم به 5
من خودم تیپ 2 داشتم الان SD V8 دارم که از لحاظ فنی و امکانات میشه تیپ 5 ولی صندوق داره
نگاه کن خیلی از خرجای 206 تیپ 2 و 5 یکین چون 206 هر دوتاشون ولی خوب مثلا موتوری یا لنت یکمی تیپ 5 بیشتره (تیپ 2 ترمزاش چون کاسه ای دیرتر تموم میشه)
ولی خداشاهده سواری تیپ 5 و V8 SD خیلی سر تره
موتور قویتر ، ترمز فوق العاده و امن که اصلا قابل مقایسه نیست در حد ماشینای خارجی مثل توسانه ، 2 ایربگ ، سیستم تهویه اتومات ، اینه برقی وووو
بنظر من تیپ 2 کلا ارزش خرید نداره مگه کسی واقعا براش ارزش نداشته باشه اینا که 1-2 میلیون کمتر پاش بیفته!! وگرنه اصل 206 به همیناس!
راستی اگر از لحاظ نرمی ماشین از تیپ 2 یی که داری ناراضی هستی برو سراع SD V8 که بخاطر تغییر در اکسل عقب هم هندلینگ بهتری داره
هم فوق العاده نرم تره:n20:
در هر صورت میگم تیپ های بالا 206 یه چیز دیگس وگرنه میری پارس و سمند میگیری :n22:
یه چیزی بگم بین خودمون باشه تیپ 5 موتورش خیلی بی صداتر از تیپ 2 و 3 هست البته اگر داغون نباشه اینو همه تایید میکنن:n31:

داداش مصرف سوختت تو شهر صدی چنده؟
خرج موتوریش خیلی زیاد تفاوت داره با تیپ 2؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

bas ali
09-02-2015, 12:48

این مشکل رایج 206 هست
کسی تا حالا براش پیش نیومده ؟

ЯΣZΛ
09-02-2015, 14:39
این مشکل رایج 206 هست
کسی تا حالا براش پیش نیومده ؟

کپ تو 206 کلی میتونه دلیل داشته باشه از ecu بگیر تا سیستم سوخت رسانی و برقی و ......
یه دیاگ بزنید!

ArashMiniStar
09-02-2015, 15:05
داداش مصرف سوختت تو شهر صدی چنده؟
خرج موتوریش خیلی زیاد تفاوت داره با تیپ 2؟

تو شهر صدی 11 البته من با ماشین زیاد گاز تخته میکنم یا ترمز میگیرم اینم توجه داشته باش
داداش نمیشه دقیق گفت تو اینترنت سرچ کن قیمتا دستت بیاد

ArashMiniStar
09-02-2015, 15:06
چنده؟ نایت برکر خودش یه مارکه؟ اصل و فرعم داره؟

ArashMiniStar
09-02-2015, 15:07
بچه ها با تعویض دیسک صفحه با valeo
ترکیه جعبه ابی طبیعیه کلاچ بالا بگیره؟ این نکته هم بگم تو v8 سیم کلاچ اتومات رگلاژ میشه برای همین من متعجبم؟
میشه خودم یه جوری بفهمم سیم اتوماته یا نه البته برای یه مورد دیگه میپرسم؟

hobor971
09-02-2015, 16:45
بچه ها با تعویض دیسک صفحه با valeo
ترکیه جعبه ابی طبیعیه کلاچ بالا بگیره؟ این نکته هم بگم تو v8 سیم کلاچ اتومات رگلاژ میشه برای همین من متعجبم؟
میشه خودم یه جوری بفهمم سیم اتوماته یا نه البته برای یه مورد دیگه میپرسم؟

قابل تنظیمه. باتری و لوله هواکش رو باز کن. به سیم ملاچ دسترسی داری. با پیچ پشتش می تونی تنظیم کنی. اکه پارد نیستی ببر جایی که واست نصب کرده. وگرنه ملاچت رو درگیر نی کنی و صفحه می سوزونی. ولی کلا v8 کلاچش بالا ول می کنه. کورس پدال کلاچش هم زیاده. ضمنا والیو ترک هم خیلی جالب نیست. اگه پیدا کردی والیو اصل با شماره فنی ایساکو 0670302101 بخر. اون 01 اخرش حتما باید 01 باشه. وگرنه باز میشه ترک و شایان و پایا کلاچ که به خوبی اون فرانسویه نیستند.

hobor971
09-02-2015, 16:50

اگه منظورت خود چراغ جلو هست مدرن خوبه. خط تولید هم مدرن نصب می کنه. اما کیفیت مدرن که ایساکویی باشه بهتر از مدرن تو جعبه های خودش هست. من چون نمی دونم فیزیک چراغت چطوریه نمی تونم دقیقا بهت بگم. اما اکه چراغت کدر نشده بررسی کن ببین لامپ نور پایین جلوش یه حباب داره که نور رو پخش کنه. بعضی مواقع لامپ از جای خودش بیرون میاد و دقیقا تو اون حباب پلاستیکی تیست. موقعیت لامپت رو تو کاسه چراغ بررسی کن.

hobor971
09-02-2015, 16:53

تیپ یک سال 80 مولتی پلکس نیست. دریچه گازت رو بررسی کن. ایسیو رو بررسی کن. دعا کن ایسیو مشکلی نداشته باشه که گیرت نمیاد.

ArashMiniStar
09-02-2015, 18:04
قابل تنظیمه. باتری و لوله هواکش رو باز کن. به سیم ملاچ دسترسی داری. با پیچ پشتش می تونی تنظیم کنی. اکه پارد نیستی ببر جایی که واست نصب کرده. وگرنه ملاچت رو درگیر نی کنی و صفحه می سوزونی. ولی کلا v8 کلاچش بالا ول می کنه. کورس پدال کلاچش هم زیاده. ضمنا والیو ترک هم خیلی جالب نیست. اگه پیدا کردی والیو اصل با شماره فنی ایساکو 0670302101 بخر. اون 01 اخرش حتما باید 01 باشه. وگرنه باز میشه ترک و شایان و پایا کلاچ که به خوبی اون فرانسویه نیستند.

اقا یعنی غیر از خلاصی بالا کلاچ که مشخصه خیلی بیشتر لازمه؟ چرا؟

ba maram
10-02-2015, 09:30
سلام دسوتان شاید جای این سوال اینجا نباشه
برای خودرویی مثل 206 و پرادو(دو تا مثال متفاوت خواستم بزنم) برای تایید سلامت خودرو در هنگام خریدن آیا صافکاری های ماشین پولی هم می گیرن برای سلامت خودرو ؟
اگر می گیرن یه خودرویی مثل 206 با پرادو چقدر تفاوت قمیتشه ؟

Pourya-pc
10-02-2015, 19:48
سلام دسوتان شاید جای این سوال اینجا نباشه
برای خودرویی مثل 206 و پرادو(دو تا مثال متفاوت خواستم بزنم) برای تایید سلامت خودرو در هنگام خریدن آیا صافکاری های ماشین پولی هم می گیرن برای سلامت خودرو ؟
اگر می گیرن یه خودرویی مثل 206 با پرادو چقدر تفاوت قمیتشه ؟

مشخصا پول دریافت میکنن ، کاری هست مجانی انجام بشه ؟
خودشون تعرفه دارن برای 206 حدود 30 تومان و برای پرادو تا 100 تومان هزینه کارشناسی دریافت میشه .

ulsss
18-02-2015, 00:59
اقا یعنی غیر از خلاصی بالا کلاچ که مشخصه خیلی بیشتر لازمه؟ چرا؟

سلام.من همین چند روز پیش یک وی8 خریدم مدل 90 و دوتا سوال دارم اگه میشه جواب بدین
1-میخواستم بدونم در حالت خلاص درو موتورت روی چند وای میسته؟ اخه مال من یکی شیار مونده به یک وایمیسته که باعث میشه یک صدای لرزشی را بشنوم انگار که یک سکه روی یک سنی میلرز و صداش واضح است اگر یک نیش گاز بدم که بره روی یک دیگه صدا نمیده؟
2-وقتی خاموش میکنمش یک صدای پرت میده، ایا طبیعیه؟
ممنون

ArashMiniStar
18-02-2015, 01:34
سلام.من همین چند روز پیش یک وی8 خریدم مدل 90 و دوتا سوال دارم اگه میشه جواب بدین
1-میخواستم بدونم در حالت خلاص درو موتورت روی چند وای میسته؟ اخه مال من یکی شیار مونده به یک وایمیسته که باعث میشه یک صدای لرزشی را بشنوم انگار که یک سکه روی یک سنی میلرز و صداش واضح است اگر یک نیش گاز بدم که بره روی یک دیگه صدا نمیده؟
2-وقتی خاموش میکنمش یک صدای پرت میده، ایا طبیعیه؟
ممنون
1.در حالت گرم روی یه خط قبل یک
2.طبیعیه بنظرم چیزی نیست ایراد فنی بتونی بگیری

hamids68
19-02-2015, 11:34
سلام دوستان

من می خوام یه پژو 206 داشته باشم پولش فراهم هست و عجله ائی هم ندارم اگه 6 ماهه دیگه هم تهیه کنم و اگه 8-6 ماهه دیگه تهیه بشه برام بهتر هست. سوال من اینه که چون گفتن می خوان سال دیگه قیمتها رو بالا ببرن ... الان پیش خرید کنم یا بزارم برای 6 ماهه دیگه ؟

ArashMiniStar
19-02-2015, 12:09
سلام دوستان

من می خوام یه پژو 206 داشته باشم پولش فراهم هست و عجله ائی هم ندارم اگه 6 ماهه دیگه هم تهیه کنم و اگه 8-6 ماهه دیگه تهیه بشه برام بهتر هست. سوال من اینه که چون گفتن می خوان سال دیگه قیمتها رو بالا ببرن ... الان پیش خرید کنم یا بزارم برای 6 ماهه دیگه ؟
من نمیدونم پیش خریدا قیمتش قطعیه یا نه ولی امسال بتونی بخری تمومش کنی بهتره چون گرون بشه دیگه شده دستت به جایی بند نیست!!!!
راستی در مورد 206 صفر بنظرم یه تجدید نظر بکن با توجه به اینکه فقط ظاهرش 206ه باطنش یه ماشین چینی.رانا lx هم مد نظر داشته باش مث 206ه فقط قیمتش پایینتره :n18: تازه رنگ مشکیش خیلی خوشگله

hamids68
19-02-2015, 13:50
من نمیدونم پیش خریدا قیمتش قطعیه یا نه ولی امسال بتونی بخری تمومش کنی بهتره چون گرون بشه دیگه شده دستت به جایی بند نیست!!!!
راستی در مورد 206 صفر بنظرم یه تجدید نظر بکن با توجه به اینکه فقط ظاهرش 206ه باطنش یه ماشین چینی.رانا lx هم مد نظر داشته باش مث 206ه فقط قیمتش پایینتره :n18: تازه رنگ مشکیش خیلی خوشگله

ممنون ولی خوب من همین پژو رو ترجیح میدم

برای پژو 206 تیپ 2 تو فرمش نوشته 17.5 پرداخت میشه و تو اردیبهشت تحویل داده میشه. قیمت روز خودرو ها رو تو کدوم سایت معتبر باید دید ؟

ArashMiniStar
19-02-2015, 14:42
ممنون ولی خوب من همین پژو رو ترجیح میدم

برای پژو 206 تیپ 2 تو فرمش نوشته 17.5 پرداخت میشه و تو اردیبهشت تحویل داده میشه. قیمت روز خودرو ها رو تو کدوم سایت معتبر باید دید ؟
والا در این مورد نمیدونم
راستی حواستون باشه موتور تیپ 2 خیلی ضعیفه از سمند و پارس اینا ضعیف تره اگه فکر میکنید نیاز به موتور قویتر دارین برین سراغ تیپ 5 هم ترمزاش بهتره هم موتور قویتر هم سیستم تهویش اتوماته
چون من تیپ دو داشتم عرض میکنم اینا رو

hamids68
19-02-2015, 16:32
والا در این مورد نمیدونم
راستی حواستون باشه موتور تیپ 2 خیلی ضعیفه از سمند و پارس اینا ضعیف تره اگه فکر میکنید نیاز به موتور قویتر دارین برین سراغ تیپ 5 هم ترمزاش بهتره هم موتور قویتر هم سیستم تهویش اتوماته
چون من تیپ دو داشتم عرض میکنم اینا رو

خوب شد در مورد تیپ 5 نوشتی می خواستم بپرسم. این مطلبو تو خبر آنلاین خوندم... به نظرت عاقلانه هست صبر کنم تو فروردین یا اردیبهشت 94 پیش خرید کنم
تا پلاک 94 داشته باشم ؟

برخی می گویند وعده خودروسازان برای عرضه زودهنگام خودروهای با پلاک ۹۴، عامل ایست بازار شده است، چراکه مردم ترجیح می‌دهند چند روزی را بیشتر صبر کنند، اما خودروی پلاک ۹۴ خریداری نمایند

ArashMiniStar
19-02-2015, 16:46
خوب شد در مورد تیپ 5 نوشتی می خواستم بپرسم. این مطلبو تو خبر آنلاین خوندم... به نظرت عاقلانه هست صبر کنم تو فروردین یا اردیبهشت 94 پیش خرید کنم
تا پلاک 94 داشته باشم ؟

برخی می گویند وعده خودروسازان برای عرضه زودهنگام خودروهای با پلاک ۹۴، عامل ایست بازار شده است، چراکه مردم ترجیح می‌دهند چند روزی را بیشتر صبر کنند، اما خودروی پلاک ۹۴ خریداری نمایند
دوست عزیز تا جایی که من دیدم خودرو های تحویل 20 روزه (اگه عددو اشتباهی نگفته باشم) که به مناسبت دهه فجر میدن پلاک 94 هست پس من فکر نمیکنم اصلا شما مشکلی داشته باشید؟ چون از بهمن پلاک 94 میزنن
ضمنا شما اونور سال تحویل میگیرین وقتی اونور بگیرین خوب 94 پلاک میخوره دیگه

hamids68
19-02-2015, 19:36
تو فرمش که به من دادن نوشته برای تیپ 5 باید 17 تومن الان پرداخت بشه , تو اردیبهشت تحول داده میشه و 24 % سود مشارکت نوشته . منظورش از سود 24% چیه ؟ البته این سوال شاید مربوط به این تاپیک نباشه و قاعدتا من باید از خود منشی اونجا می پرسیدم... ولی اگه جواب بدی ممنون میشم.

ArashMiniStar
19-02-2015, 20:07
تو فرمش که به من دادن نوشته برای تیپ 5 باید 17 تومن الان پرداخت بشه , تو اردیبهشت تحول داده میشه و 24 % سود مشارکت نوشته . منظورش از سود 24% چیه ؟ البته این سوال شاید مربوط به این تاپیک نباشه و قاعدتا من باید از خود منشی اونجا می پرسیدم... ولی اگه جواب بدی ممنون میشم.
آقا بنظر من صبر کن تجویل فوری زدن اونو بگیر خیلی بهتره

hamids68
20-02-2015, 02:03
آقا بنظر من صبر کن تجویل فوری زدن اونو بگیر خیلی بهتره

من متوجه اون سود 24% نمیشم. حالا در اولین فرصت یه سری به نماینذگی میزنم و ازش سوال می پرسم ولی اینجا هم مطرح میکنم شاید زودتر نتیجه بگیرم.
منظورش از سود 24% اینه که اگه الان پیش خرید کنید و 17 میلیونو بدید تا موقع تحویل 24% سود یعنی 4 میلیون بهش تعلق میگیره ... و تا حالا میشه 21 میلیون
و بعد اگه مثلا قیمت نهائیش 36 باشه 15 تومن دیگه پرداخت کنید و تحویل بگیرید ؟ منظورش اینه ؟

اینکه کی تحویل فوری دارنو از کجا باید متوجه بشم ؟

alex_pk
20-02-2015, 02:37
اگه قرار بود هر کی 17 تومن بده بعد از 3 ماه (اسفند تا اردیبهشت) 4 میلیون سود بیاد روش که همه میرفتن اینجا سرمایه گذاری میکردن!(4 میلیون تو سه ماه برای 17 تومن یعنی سود 95 درصد!)
تا اونجا که من اطلاع دارم این سود هایی که میگن سالانه است.
یعنی سود مشارکت 17 تومن برای 3 ماه تقریبا 1 تومنه.

hamids68
20-02-2015, 03:21
اگه قرار بود هر کی 17 تومن بده بعد از 3 ماه (اسفند تا اردیبهشت) 4 میلیون سود بیاد روش که همه میرفتن اینجا سرمایه گذاری میکردن!(4 میلیون تو سه ماه برای 17 تومن یعنی سود 95 درصد!)
تا اونجا که من اطلاع دارم این سود هایی که میگن سالانه است.
یعنی سود مشارکت 17 تومن برای 3 ماه تقریبا 1 تومنه.

حتما همینطوره و همین سوال هم برای من ایجاد شده بود. حتما همونطوری هست که نوشتی ولی خوب بهتره شنبه برم نمایندگیشون , ازشون دقیقتر بپرسم.

hobor971
20-02-2015, 10:50
حتما همینطوره و همین سوال هم برای من ایجاد شده بود. حتما همونطوری هست که نوشتی ولی خوب بهتره شنبه برم نمایندگیشون , ازشون دقیقتر بپرسم.

سلام برادر
چند تا نکته بگم به درد می خوره. اولا همونطور که دوستمون گفتن سودها سالانه است. یعنی به 17 ملیون شما برای سه ماه برابر 17.000.000*0.24*3/12. صود تعلق می گیره. یعنی 1.020.000 تومان.
دوما پیش فروش قیمت روز بازار رو در نظر می گیره. یعنی شما الان که پیش پرداخت رو بدین واسه تحویل اردیبهشت، مابالتفاوت بر اساسذقیمت ازدیبهشت محاسبه می شه. واسه همین چه الان ثبت نام کنی و چه در سال 94، اگه افزایش قیمت باشه شامل تو هم می شه
سوم این که رانا و 206 فقط از لحاظ بدنهذبا هم تفاوت دارند و تزیینات داخلی. موتور و گیربکس و سیستم برق یکسانه. این رو هم مدنظرت قرار بده. هر دوشون هم از لحاظ کیفیت خوب هستن. خرابی خاصی ندارن. تعمیراتشون یکسانه. یه سری مشکلات داشتن که ایران خودرو برطرف کرد.

mehdi-2009
20-02-2015, 11:51
سلام برادر
چند تا نکته بگم به درد می خوره. اولا همونطور که دوستمون گفتن سودها سالانه است. یعنی به 17 ملیون شما برای سه ماه برابر 17.000.000*0.24*3/12. صود تعلق می گیره. یعنی 1.020.000 تومان.
دوما پیش فروش قیمت روز بازار رو در نظر می گیره. یعنی شما الان که پیش پرداخت رو بدین واسه تحویل اردیبهشت، مابالتفاوت بر اساسذقیمت ازدیبهشت محاسبه می شه. واسه همین چه الان ثبت نام کنی و چه در سال 94، اگه افزایش قیمت باشه شامل تو هم می شه
سوم این که رانا و 206 فقط از لحاظ بدنهذبا هم تفاوت دارند و تزیینات داخلی. موتور و گیربکس و سیستم برق یکسانه. این رو هم مدنظرت قرار بده. هر دوشون هم از لحاظ کیفیت خوب هستن. خرابی خاصی ندارن. تعمیراتشون یکسانه. یه سری مشکلات داشتن که ایران خودرو برطرف کرد.

سلام حرفاتون تایید میشه جز این که تزئینات داخلیشون هیچ ربطی به هم ندارند ورانا خیلی داخلش ضایسسسسسسس...........

hamids68
20-02-2015, 13:54
ممنون دوستان

من وقتی این ماشینو بگیرم شاید بزارم تو پارکینگ برای روز مبادا ( نه به قصد فروش ) و شاید سالی دو بار هم سوارش نشم مگر اینکه وضع زندگیم عوض بشه.

حالا سوال من اینه که مخارج ماشین تو این شرایط چقدر هست ؟ از نظر بیمه و چیز های دیگه ؟

ArashMiniStar
20-02-2015, 15:34
ممنون دوستان

من وقتی این ماشینو بگیرم شاید بزارم تو پارکینگ برای روز مبادا ( نه به قصد فروش ) و شاید سالی دو بار هم سوارش نشم مگر اینکه وضع زندگیم عوض بشه.

حالا سوال من اینه که مخارج ماشین تو این شرایط چقدر هست ؟ از نظر بیمه و چیز های دیگه ؟
بیمه نقدی بدی بدون تخفیف سالیانه 860 تومنه
خرجای دیگه هم روغن و فیلتر هر 6 ماه در حد 80 100 تومن
افت سالیانه ماشین هم حسابشو داشته باش
بقیشم x در نظر بگیر

hamids68
20-02-2015, 18:18
بیمه نقدی بدی بدون تخفیف سالیانه 860 تومنه
خرجای دیگه هم روغن و فیلتر هر 6 ماه در حد 80 100 تومن
افت سالیانه ماشین هم حسابشو داشته باش
بقیشم x در نظر بگیر

این همون بیمه شخص ثالثه دیگه درسته ؟ اجباریه ؟ یعنی حتی اگه هیچ استفاده ائی از ماشین نداشته باشم سالی 1 ملیونو باید بدم ؟

hobor971
20-02-2015, 18:45
شما اگه ماشين رو استفاده نمي كني نيازي به بينه بدنه نيست. سال اول هم بيمه شخص ثالث از طرف كارخونه ميشه. شما در اين شرايط فقط مواظب باتري باش. هر روز ماشين رو استارت بزن بذار چند دقيقه كار كنه. روغن و ----- هم طبق دفترچه ماشين عوض كن. به هر حال افت قيمت ماشيني كه خوابيده باشه و كارمرد كمي داشته باشه كمتر از ماشيني هست كه مثلا تو يه سال ٤٠٠٠٠ تا كار كنه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ArashMiniStar
20-02-2015, 19:34
شما اگه ماشين رو استفاده نمي كني نيازي به بينه بدنه نيست. سال اول هم بيمه شخص ثالث از طرف كارخونه ميشه. شما در اين شرايط فقط مواظب باتري باش. هر روز ماشين رو استارت بزن بذار چند دقيقه كار كنه. روغن و ----- هم طبق دفترچه ماشين عوض كن. به هر حال افت قيمت ماشيني كه خوابيده باشه و كارمرد كمي داشته باشه كمتر از ماشيني هست كه مثلا تو يه سال ٤٠٠٠٠ تا كار كنه.

بیمه بدنه؟؟؟؟

ArashMiniStar
20-02-2015, 19:36
این همون بیمه شخص ثالثه دیگه درسته ؟ اجباریه ؟ یعنی حتی اگه هیچ استفاده ائی از ماشین نداشته باشم سالی 1 ملیونو باید بدم ؟
بله عزیز بیمه شخص ثالث اجباریه که اگر ماشین صفر میگیرین سال اولو داره خودش و سال های بعدیو باید پرداخت کنید
کلا ماشین صفر حتی استفاده هم کنید 2-3 سال اول خرج خاصی نداره

hamids68
21-02-2015, 22:06
از پژو تیپ 5 راضی هستند ؟

ulsss
22-02-2015, 12:18
1.در حالت گرم روی یه خط قبل یک
2.طبیعیه بنظرم چیزی نیست ایراد فنی بتونی بگیری

ممنون.
اون صدای پرت را هنگام خاموش کردن شما هم میشنوید؟
ArashMiniStar
22-02-2015, 13:26
ممنون.
تو 206 قبلیم تیپ دو م میشنیدم ولی v8 الانم نه

masoud_iq
24-02-2015, 00:37
از پژو تیپ 5 راضی هستند ؟

خیر
۸۰۰۰ رفتیم یکبار هم تسمه تایم رو نمایندگی کامل عوض کرده باز هم صدا میده
زیر وبند مشکل داره کمک ها صدا قیژ وقیژ میکنند ( صداش کاملا بلند و واضحه) بردیم نمایندگی با کمال وقاحت میگه مدل های ۹۳ همینجوری اند خوب در نیومدند و به زودی دیگه اصلا نمیشه باهاش رفت هر وقت اینجوری شد بیاریدش طبق هاش رو عوض کنیم انگار نه انگار ماشین صفر تحویل گرفتیم
مصرفش کم نیست
این تهویه اتوماتیک رو هم که دیگه واقعا شاهکار کردند با این سیستم
صد رحمت به همون تهویه دستی پراید

hamids68
24-02-2015, 11:59
من رفتم برگه شرایط پیش فروش پژو 206 تیپ 5 اسفند رو گرفتم . نوشته 18 تومن الان پرداخت کنید خرداد تحویل بگیرید در صورتیکه تو برگه بهمن نوشته بود 17 تومن پرداخت کنید اردیبهشت تحویل بگیرید. این یعنی کسانی که تو اسفند ثبت نام می کنند نهایتا باید پول بیشتری پرداخت کنند ؟

hobor971
24-02-2015, 23:21
ممنون.
این صدا مربوط به دریچه گاز هست. مخصوصا دریچه گاز فلزی و سیستم boach 7.4.5. ایرادی تلقی نمیشه. صدای بسته شدن دریچه هست.

hobor971
24-02-2015, 23:28
خیر
۸۰۰۰ رفتیم یکبار هم تسمه تایم رو نمایندگی کامل عوض کرده باز هم صدا میده
زیر وبند مشکل داره کمک ها صدا قیژ وقیژ میکنند ( صداش کاملا بلند و واضحه) بردیم نمایندگی با کمال وقاحت میگه مدل های ۹۳ همینجوری اند خوب در نیومدند و به زودی دیگه اصلا نمیشه باهاش رفت هر وقت اینجوری شد بیاریدش طبق هاش رو عوض کنیم انگار نه انگار ماشین صفر تحویل گرفتیم
مصرفش کم نیست
این تهویه اتوماتیک رو هم که دیگه واقعا شاهکار کردند با این سیستم
صد رحمت به همون تهویه دستی پراید

صدای تسمه تایم بیشتر مربوط به قاب تسمه تایم میشه. بهتره قاب ها بازدید بشن.
کمک فنرها خیلی کم به مشکل می خورن. اما طبق ها یا بازویی مثلثی سابقه خرابی دارن.
فقط بنزین مطابق گرید خودروتون مصرف کنید. یعنی اگه یورو 3 هست بنزین یورو 3 و اگه 4 هست بخزین یورو 4 بزنید. مصرف رو هم تو جاده با تک سرنشین اندازه بگیرید.
تهویه های اتوماتیک اغلب مشکلی ندارند.

hobor971
24-02-2015, 23:30
من رفتم برگه شرایط پیش فروش پژو 206 تیپ 5 اسفند رو گرفتم . نوشته 18 تومن الان پرداخت کنید خرداد تحویل بگیرید در صورتیکه تو برگه بهمن نوشته بود 17 تومن پرداخت کنید اردیبهشت تحویل بگیرید. این یعنی کسانی که تو اسفند ثبت نام می کنند نهایتا باید پول بیشتری پرداخت کنند ؟

قیمت که نهایتا بر اساس قیمت روز محاسبه میشه. اکه قیمت در سال 94 تغییر نکنه و ثابت بمونه یعنی شما موقع دعوتنامه مابالتفاوت با 18 تومن رو پرداخت می کنی.

masoud_iq
25-02-2015, 00:37
صدای تسمه تایم بیشتر مربوط به قاب تسمه تایم میشه. بهتره قاب ها بازدید بشن.
کمک فنرها خیلی کم به مشکل می خورن. اما طبق ها یا بازویی مثلثی سابقه خرابی دارن.
فقط بنزین مطابق گرید خودروتون مصرف کنید. یعنی اگه یورو 3 هست بنزین یورو 3 و اگه 4 هست بخزین یورو 4 بزنید. مصرف رو هم تو جاده با تک سرنشین اندازه بگیرید.
تهویه های اتوماتیک اغلب مشکلی ندارند.

ممنون از پاسخ شما
نمایندگی به ما گفت هرزگرد هاش رو کامل عوض کرده ولی بازهم تو حالت توقف که گاز نمیدم صدا میده
این طبق (یا تبق) اگر بهش رسیدگی نشه ممکنه مشکل جدی ایجاد کنه ؟
این تهویه مشکل که نداره ولی خب من با تهویه دستی خیلی راحت ترم و زودتر به نتیجه دلخواهم میرسم مثلا الان که زمستان هست وقتی تهویه کاملا خاموش باشه در سرعت بالا هوای داخل زیادی گرم میشه

aban366
25-02-2015, 18:39
سلام
من تازه یه 206 خیلی تمییز مدل 89 که 20خزارتا واقعی کار کرده خریدم از اشنامون که دکترن،چند تا مشکل باهاش دارم که ممنون میشم راهنماییم کنین
1-اصولا پمپ هیدرولیک وقتی ماشین روشن و درجا هست فرمان رو تا ته به چپ و راست میچرخونی،یه صدای فشششش میده که ماشین من حتی وقتی یه ذره هم به چپ و راست میچرخونم صدا میده،یه جا گفتن عادیه واین صدا هست ،یه جا گفت سوپاپ داخل پمپ خراب هستش که تعمیر میشه ولی استوک پیدا کن عوض کن چون تعمیرم کنی باز صدا میده،حالا نظرتون رو میخوام
2-اومدم لاستیک زاپاس رو دراوردم و لاستیک رو تعویض کردم،طرف نمیدونم جک داخل لاستیک زاپاس رو چجوری بست که هی تو دست انداز صدا میداد که دوباره باز کردم برعکسش کردم باز صدا میده،دیگه واقعا رو اعصابه،میگین چجوری باید ببندمش،این جک و قابش دوتا پایه داره به سمت بالا باشه یا پایین ،،حتی جک گذاشتم تا تونستم سفتش کردم بازم صدا میده،ممنون میشم کمک کنید
3-اگزوز ماشین یکم پوسیدگی داره و یه سوراخ خیلی ریز،بردم جوش بزنم اگزوزساز گفت پوسیدگی داره نمیشه باید تعویض کنی که عوض کنیم جنسای جدید افتضاحن و یکسال بیشتر کار نمیکنن،همینو رو نمیشه یه جور درستش کرد؟جنس خوب اگزوز تو نمایندگیا پیدا میشه؟
مرسی

hobor971
25-02-2015, 19:56
ممنون از پاسخ شما
نمایندگی به ما گفت هرزگرد هاش رو کامل عوض کرده ولی بازهم تو حالت توقف که گاز نمیدم صدا میده
این طبق (یا تبق) اگر بهش رسیدگی نشه ممکنه مشکل جدی ایجاد کنه ؟
این تهویه مشکل که نداره ولی خب من با تهویه دستی خیلی راحت ترم و زودتر به نتیجه دلخواهم میرسم مثلا الان که زمستان هست وقتی تهویه کاملا خاموش باشه در سرعت بالا هوای داخل زیادی گرم میشه

به هر حال باید قابهای تسنه تایم بازدید بشن
طبق یا بازویی اگر مشکل حاد داشته باشند به سیستم تعلیق ( زیر و بند) آسیب وارد می کنند.
دمای هوای ورودی را روی عدد پایین تری تنظیم کنید. جریان هوای گردشی را بصپرت ورود هوای بیرون تنظیم منید. صفحه های مربوط در دفترجه راهنمای خودروتون رو مطالعه کنید.

hobor971
25-02-2015, 20:09
سلام
من تازه یه 206 خیلی تمییز مدل 89 که 20خزارتا واقعی کار کرده خریدم از اشنامون که دکترن،چند تا مشکل باهاش دارم که ممنون میشم راهنماییم کنین
1-اصولا پمپ هیدرولیک وقتی ماشین روشن و درجا هست فرمان رو تا ته به چپ و راست میچرخونی،یه صدای فشششش میده که ماشین من حتی وقتی یه ذره هم به چپ و راست میچرخونم صدا میده،یه جا گفتن عادیه واین صدا هست ،یه جا گفت سوپاپ داخل پمپ خراب هستش که تعمیر میشه ولی استوک پیدا کن عوض کن چون تعمیرم کنی باز صدا میده،حالا نظرتون رو میخوام
2-اومدم لاستیک زاپاس رو دراوردم و لاستیک رو تعویض کردم،طرف نمیدونم جک داخل لاستیک زاپاس رو چجوری بست که هی تو دست انداز صدا میداد که دوباره باز کردم برعکسش کردم باز صدا میده،دیگه واقعا رو اعصابه،میگین چجوری باید ببندمش،این جک و قابش دوتا پایه داره به سمت بالا باشه یا پایین ،،حتی جک گذاشتم تا تونستم سفتش کردم بازم صدا میده،ممنون میشم کمک کنید
3-اگزوز ماشین یکم پوسیدگی داره و یه سوراخ خیلی ریز،بردم جوش بزنم اگزوزساز گفت پوسیدگی داره نمیشه باید تعویض کنی که عوض کنیم جنسای جدید افتضاحن و یکسال بیشتر کار نمیکنن،همینو رو نمیشه یه جور درستش کرد؟جنس خوب اگزوز تو نمایندگیا پیدا میشه؟
مرسی

صدای پمپ هیدرولیک عادیه و ناشی از کارکرد پمپ و جریان روغن هست. شما با توجه به مدل وضعیت نشتی روغن از در مخزن روغن پمپ هیدرولیک ( یه در پیچی با نوشته قرمزرنگ) را بررسی،کنید. اکه کمبود روغن داشت سرریز کنید.
جک و آچار چرخ کاملا توی یه فوم یونولیت جا می گیرند و داخل گودی رینگ قرار داده می شوند. لاستیک زاپاس هم جوری قرار می گیره که گودی رینگ به سمت بالا باشه. شاید اچارهاتون توی فوم یونولیت قرار نگرفته.
کجای اگزوز؟ اگه از انباره عقبی هست که مشکل نداره. فقط از ایساکو بخرید. ولی اگه کاتالیست هست قیمتش بالا است و نمی صرفه. اغلب کاتالیست رو حذف می کنند که البته کار اشتباهیه.

aban366
25-02-2015, 21:52
اگزور از انبار عقب تقریبا وسطاش اندازه یه کف پوسیده که یه کوچولو هوا میده،صدا نداره ولی پرگاز که میرم یکم صدای اگزوز بم میشه،پس اون انبار مشکل نداره ایساکو داره جنس خوبش رو؟
با توجه به مدل89بودم و اینکه فقط 23هزارتا تا الان رفته به نظرتون روغن هیدرولیک و واسکازین رو عوض کنم؟
اندازه روغن هیدرولیکم نتونستم دقیقا اندازه بگیرم نقطه قرمز ندیدم هیچ جای درپوششش

hobor971
25-02-2015, 21:59
اگزور از انبار عقب تقریبا وسطاش اندازه یه کف پوسیده که یه کوچولو هوا میده،صدا نداره ولی پرگاز که میرم یکم صدای اگزوز بم میشه،پس اون انبار مشکل نداره ایساکو داره جنس خوبش رو؟
با توجه به مدل89بودم و اینکه فقط 23هزارتا تا الان رفته به نظرتون روغن هیدرولیک و واسکازین رو عوض کنم؟
اندازه روغن هیدرولیکم نتونستم دقیقا اندازه بگیرم نقطه قرمز ندیدم هیچ جای درپوششش

ایساکو تقریبا همون قطعه ای رو داره که تو خط تولید مصرف میشه. شش ماه هم ضمانت می ده. روغن عیدرولیک و واسمازین هیچکدومدنیاز به تعویض ندارن

aban366
25-02-2015, 22:01
پس این فرمون چرا سفته،بعد هواگیری پمپ هیدرولیک بهتر شده ولی بازم اونقدری نیست،قبلا مدل89 اس دی داشتم از این نرمتر بودش
دقیقا میشه بگین چجوری مقدار روغن رو اندازه بگیرم هیدرولیک رو؟

hobor971
25-02-2015, 22:51
پس این فرمون چرا سفته،بعد هواگیری پمپ هیدرولیک بهتر شده ولی بازم اونقدری نیست،قبلا مدل89 اس دی داشتم از این نرمتر بودش
دقیقا میشه بگین چجوری مقدار روغن رو اندازه بگیرم هیدرولیک رو؟

اطراف در مخزن روغن پمپ هیدرولیک رو از لحاظ نشتی روغن بررسی کنید. در مخزن روغن پمپ هیدرولیک رو باز کنید. زیر در مخزن روغن پمپ هیدرولیک یه شاخص هست که می تونید از طریق اون میزان روغن رو بررسی کنید. ضمنا تو برخیاز محصولات کارکرد فرمان کمی سفت تر است.

ArashMiniStar
26-02-2015, 16:37
اقا من قبلا هاچ بک 82 داشتم نرم نرم الان اس دی وی 8 88 دارم چرا فرمونم سفتههههه؟؟؟؟ واقعا چه فلسفه ای داره؟؟ از هر کی پرسیدم همینطور بوده انگار اپیدمیه تو ماشینای این مدل؟ مثلا پارس 89 چند تا نشستم همینجوری سفت بود ولی پارس صفر پدر خیلی خیلی در جا نرم میچرخه!

hobor971
26-02-2015, 21:46
اقا من قبلا هاچ بک 82 داشتم نرم نرم الان اس دی وی 8 88 دارم چرا فرمونم سفتههههه؟؟؟؟ واقعا چه فلسفه ای داره؟؟ از هر کی پرسیدم همینطور بوده انگار اپیدمیه تو ماشینای این مدل؟ مثلا پارس 89 چند تا نشستم همینجوری سفت بود ولی پارس صفر پدر خیلی خیلی در جا نرم میچرخه!

سایز لاستیکتون چنده؟

ArashMiniStar
27-02-2015, 00:17
سایز لاستیکتون چنده؟

سایز فابریکی ماشین همون 185 اینا

hobor971
27-02-2015, 00:55
وضعيت روغن ريزي از در مخزن هيدروليك رو بررسي كنيد. اگر روغن كم داره اضافه كنيد. كلا محصولات ٨٨ تا ٩٠ يه مقدار فرمون سفت تري دارند. مخصوصا اگه لاستيك رو ٢٠٥ كرده باشين.

ArashMiniStar
27-02-2015, 01:05
وضعيت روغن ريزي از در مخزن هيدروليك رو بررسي كنيد. اگر روغن كم داره اضافه كنيد. كلا محصولات ٨٨ تا ٩٠ يه مقدار فرمون سفت تري دارند. مخصوصا اگه لاستيك رو ٢٠٥ كرده باشين.

ممنون شما نمیدونین چیشون فرق داره که سفت کرده؟

hobor971
27-02-2015, 14:01
ممنون شما نمیدونین چیشون فرق داره که سفت کرده؟

بله. می دونم چیشون فرق کرده

sent from my Sony Xperia Z tablet

aban366
27-02-2015, 14:05
خوب ممنون میشم یکمی بیشتر توضیح بدین
الان برا من وقتی درجا میچرخونم صدای فیششش از پمپ میاد،شما گفتی عادی،ولی مال همسایه و چک کردم صدایی نداشت،یکی تو فروم دیگه گفت سوپاپ هیدرولیکت خراب شده
ایا این سوپاپ تعمیرش هزینه بره؟چجوریه؟
از یکی دیگم پرسیدم گفتن سفتی فرمون مدلهای قبلی از جعبه فرمون هستش؟چی جعبه فرمون
ممنون میشم راهنمایی کاملتر بکنین

hobor971
27-02-2015, 14:11
خوب ممنون میشم یکمی بیشتر توضیح بدین
الان برا من وقتی درجا میچرخونم صدای فیششش از پمپ میاد،شما گفتی عادی،ولی مال همسایه و چک کردم صدایی نداشت،یکی تو فروم دیگه گفت سوپاپ هیدرولیکت خراب شده
ایا این سوپاپ تعمیرش هزینه بره؟چجوریه؟
از یکی دیگم پرسیدم گفتن سفتی فرمون مدلهای قبلی از جعبه فرمون هستش؟چی جعبه فرمون
ممنون میشم راهنمایی کاملتر بکنین

این مدل پمپ هیدرولیک ایرانی روش هست. مشکلی نداره. اما سفت تره. در عوض هندلینگ ماشین تو سرعت بالا بهتره. کلا تعمیر پمپ هیدرولیک. رو توصیه نمی کنم. اگر در این حد حساسیت داری پیشنهاد میکنم که با یک پمپ اصل فرانسه عوض کنی. البته شدیدا تاکید می کنم ارزش نداره.

ArashMiniStar
27-02-2015, 17:00
من وقتی فرمونو در جا میچرخونم چیز خاصی نمیشنوم حالا فردا تست میکنم میگم

ArashMiniStar
27-02-2015, 17:02
این مدل پمپ هیدرولیک ایرانی روش هست. مشکلی نداره. اما سفت تره. در عوض هندلینگ ماشین تو سرعت بالا بهتره. کلا تعمیر پمپ هیدرولیک. رو توصیه نمی کنم. اگر در این حد حساسیت داری پیشنهاد میکنم که با یک پمپ اصل فرانسه عوض کنی. البته شدیدا تاکید می کنم ارزش نداره.

اقا یعنی تو 206 sd و پارس های صفر الان از پمپ های فرانسوی استفاده میکنن که نرمه!!؟

aban366
27-02-2015, 18:23
اره ارش جان،ماشین وقتی دوشن میکنی و درجا فرمون رو به چپ و راست میچرخونی صدای ششش یا فشششش میاد،صدا کم هستش ولی قابل شنیدنه وقتی شیشه پایین باشه
این صدا وقتی فرمون رو تا ته بچرخونی به چپ یا راست عادیه ولی این حالتی با کمی چرخش نمیدونم،چون یکی گفت عادیه،ممکن برا بعضیا نباشه ولی عادیه،یکیم گفت سوپاپش خرابه
اما این یه مقدار سفتی فرمون به نسبت پرشیا و هیدرولیکهای دیگه به خاطر کمتر بودن تعادل 206تو پیچ ها و سرعت بالا بهتر هم میگن هستش
حالا وقت شد برو پارکینگ یه ندا بده اگه مشکله فقط برا منه برم نمایندگی

ArashMiniStar
27-02-2015, 20:48
اره ارش جان،ماشین وقتی دوشن میکنی و درجا فرمون رو به چپ و راست میچرخونی صدای ششش یا فشششش میاد،صدا کم هستش ولی قابل شنیدنه وقتی شیشه پایین باشه
این صدا وقتی فرمون رو تا ته بچرخونی به چپ یا راست عادیه ولی این حالتی با کمی چرخش نمیدونم،چون یکی گفت عادیه،ممکن برا بعضیا نباشه ولی عادیه،یکیم گفت سوپاپش خرابه
اما این یه مقدار سفتی فرمون به نسبت پرشیا و هیدرولیکهای دیگه به خاطر کمتر بودن تعادل 206تو پیچ ها و سرعت بالا بهتر هم میگن هستش
حالا وقت شد برو پارکینگ یه ندا بده اگه مشکله فقط برا منه برم نمایندگی
این مشکل شما رو من خیلی زیاد شنیدم فکر کنم ولی طبیعی باشه حتی اگر من نشنوم حالا خبرشو میدم

hobor971
28-02-2015, 21:20
اقا یعنی تو 206 sd و پارس های صفر الان از پمپ های فرانسوی استفاده میکنن که نرمه!!؟

نه عزیزم. همون پمپ اصلاح شد. هم از لحاظ روغن ریزی و هم سفتی

aban366
28-02-2015, 21:55
اقا قرار بود خبر بدین 206 هاتون هیدرولیکش وقتی فرمون رو تو مکان ساکت چپ و راست میکنی صدای فششش میاد یا نه؟ارش جان چی شد؟

ArashMiniStar
28-02-2015, 22:07
اقا قرار بود خبر بدین 206 هاتون هیدرولیکش وقتی فرمون رو تو مکان ساکت چپ و راست میکنی صدای فششش میاد یا نه؟ارش جان چی شد؟
آقا شرمنده امروز با ماشین بیرون نرفتم فردا صبح دارم میرم تعمیر گاه حتما برای اینم خبرشو فردا میدم حتما حتما :n01:

ArashMiniStar
01-03-2015, 09:27
اقا من انجام دادم کامل چرخوندم چیزی بنظرم چز صدای لاستیک نشنیدم
بنظرم مورد شما هم چیز خاصی نیس چون همشون همینطوری صدا میده خیلی شنیدم

aban366
05-03-2015, 08:54
دوستان مسیری که تو ppsهایی که منو فارسی دارن برای فعال کردن:
دربهای ماشین تا 30ثانیه باز نشه ماشین خودش قفل میشه
رو چجوری پیدا کنم،مسیر تو منو انگلیسی رو میدونم که باید اول نوع اتاق رو چهار درب کرد و بعد درایوینگ رو پرزنت کرد ولی تو پی پی اس که دسترسی دارم منو فارسی هستش و با ترجمه نتونستم مسیر رو پیدا کنم

omidrmm
07-03-2015, 23:16
دوستان همگی سلام
اقا من میخوام واسه 206 ی سیستم صوتی با کیفیت ببندم، فقط نمیخام صندوق عقبمو بگیره، هزینه ش زیاد مهم نیست، فقط تا اونجا که میشه م جا بگیره و قوی باشه...
ممنون میشم راهنمایی کنید

ba maram
08-03-2015, 13:37
سلام دوستان
فرمان ماشین من پوسیده شده
می خوام براش روکش بگیرم اما توی اینترنت که سرچ کردم سمتای هروی یک جایی هست فرمون چرم با گارنتی و ضمنانت و شرکتی رو از 55 به بالا میده
اما چرم دوزی شده هست ...
در صورتی که نوی فرمون 206 140 اینطورا باید باشه
پیشنهادتون اینه که ازین فرمونای 55 بگیرم(خطری نداره؟؟؟))) یا روکش بندازم ؟
نمی خوام زیاد هزینه کنم

Pourya-pc
09-03-2015, 11:05
سلام دوستان
فرمان ماشین من پوسیده شده
می خوام براش روکش بگیرم اما توی اینترنت که سرچ کردم سمتای هروی یک جایی هست فرمون چرم با گارنتی و ضمنانت و شرکتی رو از 55 به بالا میده
اما چرم دوزی شده هست ...
در صورتی که نوی فرمون 206 140 اینطورا باید باشه
پیشنهادتون اینه که ازین فرمونای 55 بگیرم(خطری نداره؟؟؟))) یا روکش بندازم ؟
نمی خوام زیاد هزینه کنم

یه روکش بندازید بهتره . مطمعن باشید جنس های جدید خوصا اینکه فابریک نباشه بدتر از همینی هست که دارید .
روکش چرم دوختی خیلی خوب و زیبا میشه .

hobor971
09-03-2015, 11:27
اگه ماشينت گارانتي داره مي توني به حساب گارانتي عوضش كني. البته اگر جاي خط و خراش نداشته باشه. اگر هم گارانتي نداره دو راه داري. يكي همون روكش فرمونه. يكي هم اينكه بدي واست چرم دوزي كنه. با قطعات داشبورد و صندلي كه خوب روم به ديوار بالاي دو مليون هزينه اش ميشه. همون تك فرمون هم حدود ٢٠٠ تومن چرم دوزي مي كنند.

ArashMiniStar
09-03-2015, 12:37
اقا منم یه 206 سفارشی دارم که فرمونش یه تیکه پایینش سفید یا نقره ایه بقیه مشکی
بعد یه مشکلی دارم چون روکش نداره تو دست راحت نیستم با فرمون.حالا روکشی چیزی هست که مشکی سفید باشه ست فرمون و کنسول و بقیه چیزا بهم نخوره یا نه!!؟

mohamad skystar
09-03-2015, 12:58
اقا منم یه 206 سفارشی دارم که فرمونش یه تیکه پایینش سفید یا نقره ایه بقیه مشکی
بعد یه مشکلی دارم چون روکش نداره تو دست راحت نیستم با فرمون.حالا روکشی چیزی هست که مشکی سفید باشه ست فرمون و کنسول و بقیه چیزا بهم نخوره یا نه!!؟

بله روکش برای فرمون زیاده
انواع و اقسام رنگ ها
کافیه به فروشگاه های اسپرتی سر بزنید

MILIN3M
14-03-2015, 14:50
ماشین من تیپ 5 مدل 91 و 71 هزار کارکرد..... سوالم اینه دنده 1 میزنم جات و کلاچ میارم بالا که را بیوفته یه صدای جیر جیر مانند میاد از تو موتور... صدا به نظدم از سمت راست میاد... هی با کلاچ که باری میکنم و درست لحظه ای که صفحه درگییر میشه این صدا میاد...

ArashMiniStar
14-03-2015, 16:39
ماشین من تیپ 5 مدل 91 و 71 هزار کارکرد..... سوالم اینه دنده 1 میزنم جات و کلاچ میارم بالا که را بیوفته یه صدای جیر جیر مانند میاد از تو موتور... صدا به نظدم از سمت راست میاد... هی با کلاچ که باری میکنم و درست لحظه ای که صفحه درگییر میشه این صدا میاد...
دیسک صفحش سالمه؟ این صدای جیر جیر مال همون بلبرینگ اینا نباشه؟

MILIN3M
15-03-2015, 00:09
ببین دنده 1 میزارم یکم فشار به ماشین بیاد ماشین میلرزه.

mohamad skystar
15-03-2015, 00:28

احتمالا مشکل از بلبرینگ کلاچ هست.
گاهی اوقات ماشین بی حرکتم هم که باشه
این صدا میاد

MILIN3M
15-03-2015, 01:45
بهم گقتن دیسک و صفحه اصل تو جعبه سبز رنگه و 230 تومن... درسته؟؟؟.. عوضش کنم مشکل لرزه و صدای جیر جیر حل میشه/..
؟؟

ArashMiniStar
15-03-2015, 14:56
بهم گقتن دیسک و صفحه اصل تو جعبه سبز رنگه و 230 تومن... درسته؟؟؟.. عوضش کنم مشکل لرزه و صدای جیر جیر حل میشه/..
؟؟
نه نه اصلش بالا 400 تومنه اینا تقلبیه شما همون تو جعبه آبی ایساکو ساخته ترکیه بگیری بنظرم مطمین تره گرچه اونم قیمتش 230 تومنه من خودم دارم راضیم
اصلش بله سبزه ولی این فیمتش نیست جالبه بدونین از این جعبه سبزا برای لیفان و ام وی ام هم دیسک و صفحه هست در صورتی که VALEO برای چینی ها دیسک نمیسازه!!!

hobor971
16-03-2015, 23:48
ببین دنده 1 میزارم یکم فشار به ماشین بیاد ماشین میلرزه.

دوست عزیز لرزش ابتدای حرکت دلیل اصلیش صفحه کلاچه. با توجه به کارکرد ماشینتون تا حالا دیسک و صفحه عوض کردین؟ اگه نه مشکل از صفحه است و سریعا عوضش کنین تا فلایویل رو هم خراب نکرده. شماره فنی،اصلیش 0670303101 هست که فرانسویه و گیرت نمیاد. جعبه اش هم مقواییه. بجز اون بقیه اشون تحت لیسانس هستن و کنابیش ایراد دارن.

ulsss
24-03-2015, 07:29
سلام.
دوستان من تازگی یک دزدگیر نصب کردم که باعث شد چراغ سقفم روی حالت ربها از کار بیافته و چندتا مشکل دیگه هم دارم.
کسی میدونه مشکل چجوری حل میشه ؟

aban366
26-03-2015, 11:34
سلام،دوستان دیروز یه 206 دیدم ریموتشم فابریک بود ولی وقتی ماشین رو خاموش کرد مثل ماشینای خارجی جفت راهنما برا مدتی شروع به زدن کرد؟با دیگ میشه اینکارو کرد؟

mohammad.asghari
28-03-2015, 22:33
سلام دوستان چون تاپیک رانا وجود نداشت و رانا تقریبا همون sd هست سوالم رو اینجا مطرم کردم(لطفا ناظمین عزیز پاک نکنند)

امروز یه ماشین زد به سپر عقب ماشین و راهنمای سمت چپ پایین شکست و سپرم شکست(بسیار کم) حالا سوالم این هست که با توجه به اینکه ماشین هنوز گارانتی داره سپر به صورت رایگان عوض میشه یا نه؟

بعد قیمت راهنمای پایین روی سپر ماشین چنده؟

ممنون

mohammad.asghari
29-03-2015, 10:34
دوستان اگه میشه پاسخ منو سریعتر بدید ممنون

hobor971
29-03-2015, 11:34
سلام دوستان چون تاپیک رانا وجود نداشت و رانا تقریبا همون sd هست سوالم رو اینجا مطرم کردم(لطفا ناظمین عزیز پاک نکنند)

امروز یه ماشین زد به سپر عقب ماشین و راهنمای سمت چپ پایین شکست و سپرم شکست(بسیار کم) حالا سوالم این هست که با توجه به اینکه ماشین هنوز گارانتی داره سپر به صورت رایگان عوض میشه یا نه؟

بعد قیمت راهنمای پایین روی سپر ماشین چنده؟

ممنون

گارانتی فقط ایرادات کیفی رو در بر می گیره و مواردی که ناشی از تصادفات و یا بی احتیاطی راننده هست ارتباطی به کارانتی نداره. واسه همین شما باید هزینه رو خودتون پرداخت کنید و یا اگه کارت طلایی و یا بیمه بدنه دارید از اون طریق،پیگیری کنید

avator20002000
04-04-2015, 16:16
206 های تیپ 2 جدید خیلی بد هستن؟چون شنیدم کامپیوتر های سمند روشون گزاشتن این مطلب صحت داره؟لطفا کسایی که تازه خریدن راهنمایی کنن.مرسی

hobor971
04-04-2015, 17:50
206 های تیپ 2 جدید خیلی بد هستن؟چون شنیدم کامپیوتر های سمند روشون گزاشتن این مطلب صحت داره؟لطفا کسایی که تازه خریدن راهنمایی کنن.مرسی

اره. خیلی بد هستن. شما یدونه پراید 151 بخر. >:)

واقعا نمی دونم این اطلاعات رو کیا دست مردم میدن. یعنی طرف بین موتور سمند و 206 رسما تفاوتی قایل نیست. حتی اگه بگی روی 206 کامپیوتر(!) پیکان 47 گذاشتن سرش رو تکون می ده و باور می کنه.
ببین برادر اولا کامپیوتر نیست و اسمش ecu هست.
دوم اینکه سیستمهای برقی 206 و رانا علیرغم تحریمها و مشکلات مربوطه در حال حاضر مشکل خاصی ندارند. اون اوایل مشکلات پیکربندی داشتن که اغلب بصورت نرم افزاری برطرف میرشد. الان هم مشکلی ندارند.
سوم اینکه گزاشتن غلطه و باید بنویسی" گذاشتند".

aban366
04-04-2015, 18:17
سلام،دوستان دیروز یه 206 دیدم ریموتشم فابریک بود ولی وقتی ماشین رو خاموش کرد مثل ماشینای خارجی جفت راهنما برا مدتی شروع به زدن کرد؟با دیگ میشه اینکارو کرد؟
کسی جواب منو نمیدونه؟

Pourya-pc
05-04-2015, 10:53
کسی جواب منو نمیدونه؟

دزدگیر جدید برای ۲۰۶ اومده با ریموت فابریکش ست میشه .

ArashMiniStar
05-04-2015, 20:21
اره. خیلی بد هستن. شما یدونه پراید 151 بخر. >:)

واقعا نمی دونم این اطلاعات رو کیا دست مردم میدن. یعنی طرف بین موتور سمند و 206 رسما تفاوتی قایل نیست. حتی اگه بگی روی 206 کامپیوتر(!) پیکان 47 گذاشتن سرش رو تکون می ده و باور می کنه.
ببین برادر اولا کامپیوتر نیست و اسمش ecu هست.
دوم اینکه سیستمهای برقی 206 و رانا علیرغم تحریمها و مشکلات مربوطه در حال حاضر مشکل خاصی ندارند. اون اوایل مشکلات پیکربندی داشتن که اغلب بصورت نرم افزاری برطرف میرشد. الان هم مشکلی ندارند.
سوم اینکه گزاشتن غلطه و باید بنویسی" گذاشتند".

خوب معلومه فرق کرده فقط تکون دادن که ملاک نیست!
شما هم نگاه کن ECU بوش قدیم میتونستی کلی آپشن بصورت فابریک بذاری خیلی راحت ولی الان کجا میشه گذاشت؟
یونیت ترمز نگاه کن از یونیت MK70 به ماندویی تغییر کرده دیگه اون ترمز قدیم نیست فرانسوی کجا کره ای کجا! حالا بیاین بگین رو ماشینای کره ای هم از اینا میذارن آخه یکی نیست بگه آیا عین 206 الانو رو روی KIA میذارن؟اون یونیت های قدیمی خیلی هوشمند تر عمل میکنند ضمنا اینای الان EBA ندارن میتونی تحقیق کنی درمورد یونیت ها
فرق کوچیک و بزرگ زیاده شاید 206 الان از پراید بهتر باشه ولی اون 206 اصلی نمیشه خیلی تغییرات و جایگزیتی هایی انجام دادن که از حالت فابریکی درش آوردن
عملا 206 تبدیل به یک خودروی ملی - چینی شده متاسفاااااانه

Pourya-pc
10-04-2015, 09:34
دوستان ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۴ صفر دنده ۲ وقتی دورموتور پایینه لرزش شدید داره ( خود دنده میلرزه ) . مشکل حساب میشه یا طبیعی هست ؟
مثلا میخوام بعداز سرعت گیر با دنده دو ادامه بدم و سرعت ماشین ۲۰ کیلومتر هست و دورموتور هم پایینه .
یه موضوع دیگه هم هست . موقعی که کلاچ رو ول میکنم به اندازه ۲ ثانیه صدای خرررررر میده انگار که دنده ها با هم درگیرن و همو میخورن . این موضوع چی هست ؟

hobor971
10-04-2015, 15:27
دوستان ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۴ صفر دنده ۲ وقتی دورموتور پایینه لرزش شدید داره ( خود دنده میلرزه ) . مشکل حساب میشه یا طبیعی هست ؟
مثلا میخوام بعداز سرعت گیر با دنده دو ادامه بدم و سرعت ماشین ۲۰ کیلومتر هست و دورموتور هم پایینه .
یه موضوع دیگه هم هست . موقعی که کلاچ رو ول میکنم به اندازه ۲ ثانیه صدای خرررررر میده انگار که دنده ها با هم درگیرن و همو میخورن . این موضوع چی هست ؟

مشکل عمومی هست و با تعویض کیت کلاچ و کابل کلاچ برطرف میشه. فقط باید کیت کلاچ خوب بندازی. اگه بتونی یه نمایندگی پیدا کنی که مارک لوک اصل داشته باشه. ضمنا اگه ماشینت گارانتی داره این تعمیرات هم جزو گارانتی محسوب میشه.

ArashMiniStar
10-04-2015, 15:47
بچه ها چرا موقع کولر رو AC باشه لرزش ماشین و بالطبع دنده بیشتر میشه؟ صدای فیس از کولر 206 نشونه چیه؟ وقتی که سرد هم بکنه مشکلی از لحاظ مقدار سردی نداشته باشه
ممنون

hossein pc 2011
12-04-2015, 21:45
سلام من یه 206 تیپ 2 دارم مدل 90 که فقط گلگیر جلو سمت راننده و گلگیر عقب سمت راننده رنگ داره و گلگیر جلو سمت شاگرد تعویضه.بقه مشیان سالم و بیرنگه .لاستیک داره و 88 تا کار کرده .رخشم تمیزه . بچه ها میشه تقریبا دقیق بگین چند میرزه ؟؟؟ :n27::n02:

hobor971
12-04-2015, 22:21
سلام من یه 206 تیپ 2 دارم مدل 90 که فقط گلگیر جلو سمت راننده و گلگیر عقب سمت راننده رنگ داره و گلگیر جلو سمت شاگرد تعویضه.بقه مشیان سالم و بیرنگه .لاستیک داره و 88 تا کار کرده .رخشم تمیزه . بچه ها میشه تقریبا دقیق بگین چند میرزه ؟؟؟ :n27::n02:

دوست عزیز با شرایطی که فرمودین و با توجه به میزان تمیز بودم ماشینتون بین 20500000 تا 22500000 می ارزه.

hossein pc 2011
12-04-2015, 22:27
دوست عزیز با شرایطی که فرمودین و با توجه به میزان تمیز بودم ماشینتون بین 20500000 تا 22500000 می ارزه.

دوست عزیز فکر کنم گفتم مدل ۹۰ هست نه ۸۷ :|
ماشین رو گذاشتم نمایشگاه داییم دیروزم ۲۵ میخواستن ندادم .الان میخوام فقط حدود قیمتش دستم باشه :|

hobor971
12-04-2015, 22:34
دوست عزیز فکر کنم گفتم مدل ۹۰ هست نه ۸۷ :|
ماشین رو گذاشتم نمایشگاه داییم دیروزم ۲۵ میخواستن ندادم .الان میخوام فقط حدود قیمتش دستم باشه :|

والا من هر جور حساب می کنم خونه پرش که دیگه ماشین تمیز باشه و بیمه فول و لاستیک و سرویس انجام شده 24 تومن میشه.اگه 25 می خرن که شک نکن. شاید من از قیمتها عقب افتادم. صفرش تو بازار تا امروز ظهر 32800000 معامله شد.

ArashMiniStar
12-04-2015, 22:46
......

ehsan4417
24-04-2015, 11:04
سلام دوستان یه سوال دارم .
من یه 206 93 دارم الان 94 رو دیدم نمایشگر داخل ماشین مثل منه ولی اطلاعاتش کامل تر شده مثل نشان دادن مقدار ولوم و انتن و اسم اهنگ و ..... می خواستم بدونم با اپدیت ecu یا bsi مثل 94 میشه یا نه تا حالا اپدیتش نکردم .

ArashMiniStar
26-04-2015, 10:08
من یه 206 v8 88 دارم بعضی مواقع که کولر روشنه امپر تا 105 هم میره ولی بیشتر نمیشه طبیعیه؟ مواقع عادی تو همون رنج 90 تا 98 کار میکنه

Pourya-pc
26-04-2015, 13:55
من یه 206 v8 88 دارم بعضی مواقع که کولر روشنه امپر تا 105 هم میره ولی بیشتر نمیشه طبیعیه؟ مواقع عادی تو همون رنج 90 تا 98 کار میکنه

طبیعی هست . مال من تا ۱۱۰ هم میره تو سربالایی با کولر
وقتی هم خاموشش میکنم آمپر تا آخر بالا میره فنا رو دور بسیار تند دما رو پایین میارن رو همون ۱۰۰ میمونه .

ArashMiniStar
26-04-2015, 15:20
طبیعی هست . مال من تا ۱۱۰ هم میره تو سربالایی با کولر
وقتی هم خاموشش میکنم آمپر تا آخر بالا میره فنا رو دور بسیار تند دما رو پایین میارن رو همون ۱۰۰ میمونه .
ممنون اخه این تو کفی تا 107 میره البته نه 110
فکر کنم از 108 دور تندفن شروع میشه نه؟ بعد پدرم میفرمایند که معمولا باید با کولر دور تند هم روشن بشه ایا تو 206 هم همینطوره؟
...
مورد بعدی اگر کلاچ بالا بگیره (دیسک و صفحه نو باشه valeo) شما پیشنهاد میکنی نوع سیم کلاچو با رگلاژی عوض کنم که بیارمش پایین؟ چون الان نمیشه تغییر داد ظاهرا

Pourya-pc
27-04-2015, 11:12
ممنون اخه این تو کفی تا 107 میره البته نه 110
فکر کنم از 108 دور تندفن شروع میشه نه؟ بعد پدرم میفرمایند که معمولا باید با کولر دور تند هم روشن بشه ایا تو 206 هم همینطوره؟
...
مورد بعدی اگر کلاچ بالا بگیره (دیسک و صفحه نو باشه valeo) شما پیشنهاد میکنی نوع سیم کلاچو با رگلاژی عوض کنم که بیارمش پایین؟ چون الان نمیشه تغییر داد ظاهرا

آمپرش که خطا خیلی داره . از خط بالای وسط بالا میزنه که همون ۱۱۰ هست دور تند فن روشن میشه . البته نمایندگی میگفت خط وسط ۹۰ هست اگر ۱۰۰ باشه آب جوشه و داره قول میخوره . بهش فکر کردم دیدم بی راه هم نمیگه آخه آب ۱۰۰ درجه که نمیتونه موتور رو خنک کنه .
بله وقتی کولر میگیرید دور دوم فن به صورت مدام روشن میشه و صدای وحشتناکی هم داره انگار ماشین میخواد پرواز کنه . خیلی جالبه .:n19:ولی دمارو زیر ۹۰ نگه میداره .
مورد بعدی هم من اطلاعاتم کامل نیست . از مکانیک ماهر بپرسید .:n26:

ArashMiniStar
27-04-2015, 14:41
آمپرش که خطا خیلی داره . از خط بالای وسط بالا میزنه که همون ۱۱۰ هست دور تند فن روشن میشه . البته نمایندگی میگفت خط وسط ۹۰ هست اگر ۱۰۰ باشه آب جوشه و داره قول میخوره . بهش فکر کردم دیدم بی راه هم نمیگه آخه آب ۱۰۰ درجه که نمیتونه موتور رو خنک کنه .
بله وقتی کولر میگیرید دور دوم فن به صورت مدام روشن میشه و صدای وحشتناکی هم داره انگار ماشین میخواد پرواز کنه . خیلی جالبه .:n19:ولی دمارو زیر ۹۰ نگه میداره .
مورد بعدی هم من اطلاعاتم کامل نیست . از مکانیک ماهر بپرسید .:n26:
اخه نمایندگی چی میفهمه
رنج اب ایده عال برای 206 که موتور درست و با مصرف بنزین پایین کار کنه 90 تا 98 ه
تازه 118 درجه چراغ استوپ روشن میشه کلا گرم کاره این 206 خیلی
اگه بخواد قل قل کنه که باس هر روز اب بریزیم توش خخخخ

Pourya-pc
27-04-2015, 19:32
اخه نمایندگی چی میفهمه
رنج اب ایده عال برای 206 که موتور درست و با مصرف بنزین پایین کار کنه 90 تا 98 ه
تازه 118 درجه چراغ استوپ روشن میشه کلا گرم کاره این 206 خیلی
اگه بخواد قل قل کنه که باس هر روز اب بریزیم توش خخخخ

نمیدونم والا چجوریاس . یکم تو دل آدم ترس میوفته . موقعی که ماشین خاموش میشه چرا آمپر اینقدر بالا میره مگه میشه آب به نقطه ۱۱۰ برسه ؟؟؟ تمام شعله های دنیا هم زیر آب بزارید دماش از ۱۰۰ بیشتر نمیشه . پس این ۱۱۰ درجه و بالاتر و موقعی که خاموش میشه دمای چیه دقیقا ؟ اگر دمای موتور هست چرا آمپر آب بالا میره ؟؟؟
بعدش این دمای خیلی بالا سرسیلندر رو نمیسوزونه ؟؟؟

ArashMiniStar
27-04-2015, 20:02
نمیدونم والا چجوریاس . یکم تو دل آدم ترس میوفته . موقعی که ماشین خاموش میشه چرا آمپر اینقدر بالا میره مگه میشه آب به نقطه ۱۱۰ برسه ؟؟؟ تمام شعله های دنیا هم زیر آب بزارید دماش از ۱۰۰ بیشتر نمیشه . پس این ۱۱۰ درجه و بالاتر و موقعی که خاموش میشه دمای چیه دقیقا ؟ اگر دمای موتور هست چرا آمپر آب بالا میره ؟؟؟
بعدش این دمای خیلی بالا سرسیلندر رو نمیسوزونه ؟؟؟
دلیلش اینه که اینه که آب داخل محفظه موتور ساکن میشه با محیطش هم دما میشه تا جوش میره یعنی 110 120
والا اگه مشکلی میداشت که همه 206 ها باید واشر میسوزوندن همشون همینطوره
بنظرم مشکلی نیست واشر اینقدر مقاوم هست که به این راحتی نسوزه
من خودم تجربه داشتم با تیپ 2 ماشین جوش آورد نفهمیدم یه خرج واشر و تراش سرسیلندر به مبلغ 330 تو پاچم رفت :n09:

Pourya-pc
28-04-2015, 10:23
دلیلش اینه که اینه که آب داخل محفظه موتور ساکن میشه با محیطش هم دما میشه تا جوش میره یعنی 110 120
والا اگه مشکلی میداشت که همه 206 ها باید واشر میسوزوندن همشون همینطوره
بنظرم مشکلی نیست واشر اینقدر مقاوم هست که به این راحتی نسوزه
من خودم تجربه داشتم با تیپ 2 ماشین جوش آورد نفهمیدم یه خرج واشر و تراش سرسیلندر به مبلغ 330 تو پاچم رفت :n09:

مشکل از خطای دماسنجش هست که دمای موتور روش تاثیر میزاره وگرنه دمای آب هرگز از ۱۰۰ بالاتر نمیره . جوش میاد و بخار میشه .

ArashMiniStar
28-04-2015, 13:07
مشکل از خطای دماسنجش هست که دمای موتور روش تاثیر میزاره وگرنه دمای آب هرگز از ۱۰۰ بالاتر نمیره . جوش میاد و بخار میشه .
چی بگم والا ادم یه چیزا عجیبی میبینه
یه روز ساعتش باعث برق دزدی میشه باطری خالی میکنه یه روز باند ماشین به خش خش میفته[emoji2]

hobor971
28-04-2015, 18:49

دوستان. در خصوص درجه حرارت آب پژو 206 مواردی رو عرض می کنم تا از نگرانی در بیاین.
1- همگی درست می فرمایین که درجه حرارت جوش آب 100 درجه هست. اما این درجه حرارت برای مواقعی هست که آب در فشار معادل سطح دریا یا همون یک اتمسفر باشه. وقتی فشار روی سطح آب بالا بره درجه حرارتی که آب به جوش میاد هم بالاتر میره. همگی زودپز رو دیدیم و می دونیم غذا توش زودتر می پزه. چون زودپز یه دیگ سربسته و به عبارتی تحت فشار هست و درجه حرارت جوش آمدن آب تو زود پز بالاتر از 100 درجه هست. برای سیستم خنک کننده پژو. هم همین وضعیت صادقه. سیستم خنک کننده پژو. یک سیستم تحت فشار هست و آب تا 120 درجه بجوش میاد.

2- موتور 206 مخصوصا نوع tu5 یک موتور حرارت بالا هست. یعنی دمای مناسبی که موتور کارکرد مناسبی داشته باشه در حدود 90 درجه هست. بر عکس خودروهای قدیمی مثل پیکان که دمای 70 درجه براشون مطلوب بود.
3- پس تا اینجا متوجه می شیم که نه درجه امپر آب خطا داره و نه آب سیستم خنک کننده 206 تو 100 درجه بجوش میاد.
4- درجه حرارت آب که منجر به کار افتادن فنها در 206 tu5 میشه به شرح زیره:
دور کند در 92 درجه بکار می افته
دور تند در 96 درجه بکار می افته
در دمای 107 درجه کمپرسور کولر از مدار خارج می شود
اگه درجه حرارت آب به 118 درجه برسه چراغ stop روشن میشه
5- عملا پیشنهاد من اینه که تا وقتی چراغ stop روشن نشده خیلی حساسیت به امپر آب نداشته باشید. توی ترافیک حتما درجه امپر آب از 90 بالاتر میره. اگر کولر بگیرید دور تند فن بکار می افته و کمی بعد امپر آب پایین میاد و دور تند هم خاموش میشه.
با کولر و توی تابستون مخصوصا وسط ترافیک ممکنه امپر ابتون تا نزدیکای خط قرمز یعنی 118 درجه هم میره اما فنها با دور تند دمای آب را پایین میارند.
پس حساسیت زیاد نداسته باشید و ماشینتون رو دست مکانیمهای زرنگ ندین. و خرج هم رو دست خودتون نگذارید. اغلب بر میدارن بیخود ترموستات ماشینتون رو با یه ترموستات دما پایین عوض می کنند و دمای آب رو پایین تر ازنرمال میارن و منجر به خام سوزی بنزین و افزایش مصرف سوخت و کارکرد نامناسب موتور میشن. تازه دلتون هم خوشه که امپر ابتون به 90 هم نمی رسه.
و اما چند نکته: سیستم خنک کننده پژو. چون تحت فشاره نیاز به هواگیری داره. پس وقتی موتور روشنه یا وقتی موتور داغه اصلا در منبع اب رو باز نکنید. فقط وقتی موتور کاملا سرده می تونید در منبع آب رو باز کنید.
هیچ وقت هیچ وقت هرگز هرگز از آب معمولی توی رادیاتور استفاده نکنید. فقط و فقط از اب مخصوص رادیاتور معتبر (ایساکو ترجیحا ) استفاده فرمایید. همیشه چه در زمستان و چه در تابستان از ضد یخ و ضد جوش معتبر استفاده کنید.
استفاده از آب معمولی منجر به رسوب و خوردگی شدید در سرسیلندر و واشر سرسیلندر میشه و اصلا هم شوخی نداره. در عرض دو سه ماه یه تعمیر سرسیلندر رو دستتون می گذاره.
ضد یخ علاوه بر جلوگیری از یخ زدگی جلوی خوردگی رو هم می گیره و ضد جوش هم هست. از مخلوط 50-50 آب رادیاتور و ضد یخ استفاده فرمایید.

با همه این شرایط اگر دمای ماشینتون بالا رفت، کولر رو روشن کنید ( کلید AC) تا دور تند فن دما را پایین بیاره.
اگر چراغ استپ روشن شد سریعا توقف کنید و موتور را خاموش کنید و با امداد خودرو 096440 تماس بگیرید.
اگر فقط تو حالت درجا مثلا پشت چراغ قرمز دمای آب موتور بالا رفت بدنه رادیاتور را با احتیاط لمس کنید اگه خنک بود ایراد ممکنه از ترموستات باشه. اگه در حالت درجا دما بالا رفت و با فشار دادن پدال گاز دما پایین تر اومد ایراد مربوط به واتر پمپه.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

SAMI EB
29-04-2015, 19:32
سلام
يکي از دلايلي که باعث ميشه آمپر آب بعد از خاموش کردن موتوربه خصوص 206 بالا بره وجود کاتاليزور جلوي رادياتور هست گرچه از سپر حرارتي استفاده شده ولي اين سپر بخشي از حرارت را ميتونه دفع کنه و مقدار ديگه به رادياتور ميرسه و باعث بالارفتن دماي آب ميشه
بخش ديگه ديگه همون طور که دوستان اشاره کردن خطاي خود فشنگي آب هست چون بعد مدتي رسوبات رادياتور و موتور بر روي سر فشنگي قرار بگيره و يکم تو ارسال دما و نشون دما مشکل پيش بياره حالا يا زياد نشو ميده يا کمتر .
متلا ماشيني تو دياگ آمپر آب روي 95 بوده در صورتيکه خود آمپر دماي 105 را نشون ميداده که اين نشون ميده فشنگي خطا داره
يه نکته ديگه اينکه چون واشر TU5 فلزي هست مقاومت بالايي داره و به اين راحتي ها نميسوزه .

ArashMiniStar
29-04-2015, 22:35
سلام
يکي از دلايلي که باعث ميشه آمپر آب بعد از خاموش کردن موتوربه خصوص 206 بالا بره وجود کاتاليزور جلوي رادياتور هست گرچه از سپر حرارتي استفاده شده ولي اين سپر بخشي از حرارت را ميتونه دفع کنه و مقدار ديگه به رادياتور ميرسه و باعث بالارفتن دماي آب ميشه
بخش ديگه ديگه همون طور که دوستان اشاره کردن خطاي خود فشنگي آب هست چون بعد مدتي رسوبات رادياتور و موتور بر روي سر فشنگي قرار بگيره و يکم تو ارسال دما و نشون دما مشکل پيش بياره حالا يا زياد نشو ميده يا کمتر .
متلا ماشيني تو دياگ آمپر آب روي 95 بوده در صورتيکه خود آمپر دماي 105 را نشون ميداده که اين نشون ميده فشنگي خطا داره
يه نکته ديگه اينکه چون واشر TU5 فلزي هست مقاومت بالايي داره و به اين راحتي ها نميسوزه .
واشر TU3 جنسش فرق داره؟ چیه؟

SAMI EB
30-04-2015, 00:22
واشر TU3 جنسش فرق داره؟ چیه؟

سلام
بله متفاوته واشر tu3 فلزى نيست و معمولى هستش البته فقط حلقه هاى دايره اى شکل که بر روى بوش سيلندر ها قرار مى گيره فلزيه, و بقيش معمولى که مقاومت کمى داره براى همين موتور هاى tu3 مثل تيپ 2 زود به زود واشر ميزنه
راستش جنسش را دقيق نميدونم از چيه .

mf.designing
03-05-2015, 16:18
سلام خدمت دوستان عزیز
من قصد خرید خودروی 206 رو دارم و واسه همین چنتا سوال دارم :

1- قیمت روز صفر تیپ 2 و 5 (و اینکه آیا تحویل فوری داره ؟!)
2- قیمت کارکرده مدل سال 90 91
3- تیپ 2 انتخاب بهتریه یا تیپ 5 ؟ تفاوتها در چیه ؟! مصرف سوخت کدوم بهتره ؟!
4- اینکه میگن خریدن 206 مدل 91 به بالا به علت چینی شدن قطعات صلاح نیست ، حرف درستیه ؟!
5- با بودجه خرید 206 آیا انتخاب بهتری هم هست ؟!
6- هر توصیه ای که برا خریدار 206 لازمه ...

خیلی ممنون

Pourya-pc
03-05-2015, 17:58
سلام خدمت دوستان عزیز
من قصد خرید خودروی 206 رو دارم و واسه همین چنتا سوال دارم :

1- قیمت روز صفر تیپ 2 و 5 (و اینکه آیا تحویل فوری داره ؟!)
2- قیمت کارکرده مدل سال 90 91
3- تیپ 2 انتخاب بهتریه یا تیپ 5 ؟ تفاوتها در چیه ؟! مصرف سوخت کدوم بهتره ؟!
4- اینکه میگن خریدن 206 مدل 91 به بالا به علت چینی شدن قطعات صلاح نیست ، حرف درستیه ؟!
5- با بودجه خرید 206 آیا انتخاب بهتری هم هست ؟!
6- هر توصیه ای که برا خریدار 206 لازمه ...

خیلی ممنون

1- تیپ ۲ قیمت بازار ۳۳.۵۰۰
۲-تیپ ۵ بدون آپشن ۳۴.۸۰۰
۳-تیپ ۵ فول ۳۶.۷۰۰
تیپ ۵ قطعا بهتر هست . موتور قویتری داره و از نظر شتاب خیلی بهتر از تیپ ۲ هست .
مصرف سوخت تیپ ۲ کمتر هست ۱۴۰۰ سی سی ( نامحسوس )
چینی که مثلا مواد داشبور و اینا از چین وارد میشه ولی اکثر چیزاش ایرانی هست شاید تا ۹۰٪
بودجه ۲۰۶ بستگی به انتظارات و معیارهای شما داره .

mf.designing
03-05-2015, 18:15
1- تیپ ۲ قیمت بازار ۳۳.۵۰۰
۲-تیپ ۵ بدون آپشن ۳۴.۸۰۰
۳-تیپ ۵ فول ۳۶.۷۰۰
تیپ ۵ قطعا بهتر هست . موتور قویتری داره و از نظر شتاب خیلی بهتر از تیپ ۲ هست .
مصرف سوخت تیپ ۲ کمتر هست ۱۴۰۰ سی سی ( نامحسوس )
چینی که مثلا مواد داشبور و اینا از چین وارد میشه ولی اکثر چیزاش ایرانی هست شاید تا ۹۰٪
بودجه ۲۰۶ بستگی به انتظارات و معیارهای شما داره .

ممنون
اما تیپ 5 فول دقیقا چه آپشن هائی داره که معمولیش نداره ؟! و اینکه تو بازارم به اسم فول میشناسنش ؟!
و در مورد معیارها : سواری لذت بخش و کلاسش ، مصرف کم ، کیفیت ساخت ، کمتر خرج تراش بودن ، افت کمتر قیمت زمان فروش و ...

Pourya-pc
04-05-2015, 10:09
ممنون
اما تیپ 5 فول دقیقا چه آپشن هائی داره که معمولیش نداره ؟! و اینکه تو بازارم به اسم فول میشناسنش ؟!
و در مورد معیارها : سواری لذت بخش و کلاسش ، مصرف کم ، کیفیت ساخت ، کمتر خرج تراش بودن ، افت کمتر قیمت زمان فروش و ...

تقریبا با معیاراتون سازگار هست .
آپشن های فول :
سیستم تهویه اتومات . آینه های جانبی و شیشه های عقب برقی . سنسور دنده عقب همراه با نمایشگر . فکر میکنم پشت سری صندلی عقب در مدل معمولی هم نیست .
کلا غیرفولش عین تیپ ۲ هست منتها با موتور ۱.۶

ArashMiniStar
04-05-2015, 12:52
بنظر خود من تمام خوبی 206 به همون موتور نرم tu5 و اپشن هاش و ترمزای چهار چرخ دیسکی هست وگرنه ادم پارس بگیره تیپ 2 نگیره :|

ba maram
05-05-2015, 22:08
206 مدل ۸۹ با ۱۰۰ هزار کارکرد رو چقدر میشه فروخت ؟
سالم

aban366
05-05-2015, 23:17
206 مدل ۸۹ با ۱۰۰ هزار کارکرد رو چقدر میشه فروخت ؟
سالم
با 60هزار کارکرد و همکارم دیروز خرید 25 میلیون،سفید مدل89 تیپ دو بدون رنگ

ArashMiniStar
11-05-2015, 20:12
این ساعت 206 من (تایپ A) اولایی که ماشین خریده بودم کمرنگ شده بود که بردم پیش سیم کش لامپاش رو با 2 وات عوض کرد درست شد ولی این آقای با سواد نمیدونست که 2 وات فشار میاره باید 1.5 بذاره حالا بعد چند وقت ساعتم ی مشکلی پیدا کرده اینکه بعد خاموش کردن ماشین لامپاش روشن میمونه و خاموش نمیشه !!! (فقط لامپ ساعت نه نوشته هاش) کسی میدونه چیکار کنم ؟:n03:
اگر همیجوری باشه به باطری ماشین فشار میاره خالی میکنه ؟

vahid182
12-05-2015, 10:07
سلام بر دوستان عزیز بخش خودرو
من جدیدا یه 206SD گرفتم و یه چیزی در مورد آمپر آب خیلی نگرانم کرده.
کلا توی راه آمپر آب معمولا یه کم پایین تر از خط وسط قرار داره.
اما مثلا وفتی برای بردن ماشین تو پارکینگ، ماشین رو خاموش می کنم و چند دقیقه بعد سوییچ رو باز می کنم
می بینم آمپر آب روی خط سوم یا بالاتره. بعد از روشن کردن ماشین فن شروع به کار می کنه و بلافاصله دما میرسه به خط وسط.
خواستم بدونم این حالت طبیعیه یا نه؟ و اینکه یاعث آسیب به موتور نمی شه؟
ممنون از کمکتون.

ArashMiniStar
12-05-2015, 10:14
سلام بر دوستان عزیز بخش خودرو
من جدیدا یه 206SD گرفتم و یه چیزی در مورد آمپر آب خیلی نگرانم کرده.
کلا توی راه آمپر آب معمولا یه کم پایین تر از خط وسط قرار داره.
اما مثلا وفتی برای بردن ماشین تو پارکینگ، ماشین رو خاموش می کنم و چند دقیقه بعد سوییچ رو باز می کنم
می بینم آمپر آب روی خط سوم یا بالاتره. بعد از روشن کردن ماشین فن شروع به کار می کنه و بلافاصله دما میرسه به خط وسط.
خواستم بدونم این حالت طبیعیه یا نه؟ و اینکه یاعث آسیب به موتور نمی شه؟
ممنون از کمکتون.
کاملا طبیعیه :n01:

mf.designing
19-05-2015, 22:45
سلام به دوستان
اینی که میگن اصلا ماشین های تولید داخل بالاتر از مدل 90 نگیرید چون تمام چینی هستن آیا حرف درستیه ؟! یعنی قبل اون واقعا فرانسه بودن ؟!
و اینکه اگه از مدلهای جدید خرید کنیم آیا حتما به مشکل میخوریم ؟!
و سوال آخر اینکه بهترین و معقول ترین مدل و تیپ و کلاس کدوم هست برا خرید ؟! و قیمت ؟!

ممنون

Pourya-pc
20-05-2015, 10:26
سلام به دوستان
اینی که میگن اصلا ماشین های تولید داخل بالاتر از مدل 90 نگیرید چون تمام چینی هستن آیا حرف درستیه ؟! یعنی قبل اون واقعا فرانسه بودن ؟!
و اینکه اگه از مدلهای جدید خرید کنیم آیا حتما به مشکل میخوریم ؟!
و سوال آخر اینکه بهترین و معقول ترین مدل و تیپ و کلاس کدوم هست برا خرید ؟! و قیمت ؟!

ممنون

فرانسوی ها مدلای زیر ۸۶ بودن که البته برخی قطعات فرانسه بود و بقیه ایرانی .
مثلا ۲۰۶ مدل ۸۵ حدود ۸۰٪ فرانسه بود .
از آبان ۹۳ ظاهرن کیفیت بهتر شده . با ماشین ملایم و صحیح رفتار کنید هیچ مشکلی پیش نمیاره .
قطعا تیپ ۵ فول بهترین گزینه هست و صندوقدار هم V8 فول
قیمت امروز ۳۷ ملیون
قرار شده ۱۵ درصد گرون بشه فعلا درخواست دادن تا ببینیم کی تایید بشه یا چند درصدش تایید بشه .

Pourya-pc
24-05-2015, 19:55
حل مشکل گیرباکس ۲۰۶ :

تاپیک خرابی خودروهای داخلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

optis2005
29-05-2015, 12:17
دوستان من یک سمند Ef7 مدل 92 دارم
قصد داشتم اینو بفروشم یه 206بخرم چون کلا دو نفریم
امروز رفتم برای دیدن یه 206 SD V8 مدل 89
با اینکه تمیز بود ولی وقتی پشتش نشستم کلا حس خوبی نداشتم
دنده و فرمونش سفت بود..پدالاش خیلی نرم بودن
میخواستم بدونم همه اینجورین یا این مشکل داشت؟
اصلا توصیه میکنید این تعویضو؟

Pourya-pc
29-05-2015, 13:58
دوستان من یک سمند Ef7 مدل 92 دارم
قصد داشتم اینو بفروشم یه 206بخرم چون کلا دو نفریم
امروز رفتم برای دیدن یه 206 SD V8 مدل 89
با اینکه تمیز بود ولی وقتی پشتش نشستم کلا حس خوبی نداشتم
دنده و فرمونش سفت بود..پدالاش خیلی نرم بودن
میخواستم بدونم همه اینجورین یا این مشکل داشت؟
اصلا توصیه میکنید این تعویضو؟

درمورد فرمان که اعدتا باید نرم باشه . ۲۰۶ خیلی زود صفحه تمام میکنه ( ۳۵ هزارتا ) و مشکل سفتی دنده به اون دلیل هست که با تعویض صفحه ( و احتمالا دیسک ) درست میشه .
از نظر مصرف و شتاب ۲۰۶ وضعیت بهتری داره اما سمند ماشین راحتی هست و جادار و نرم .

hormozan m
30-05-2015, 18:01
سلام، دوستان موقع تعویض روغن موتور ۲۰۶ تیپ ۵ چند لیتر روغن باید ریخت؟
دیروز رفتم تعویض روغنی ۴ لیتر ریخت، فیلتر هم عوض کرد.

Pourya-pc
30-05-2015, 18:29

۴ لیتر . فیلتر روغن رو در هر تعویض عوض کنید .

K!ng of th3 K!ngs
30-05-2015, 19:38
آقایون اینی که میگید وقتی ماشین رو خاموش میکنید بعد روشن میکنید دماش خیلی بالاست، این کار رو در واقع ترموستات انجام میده برای روز های زمستون و خیلی سرد که اگر خواستید بعد از مدتی ماشین رو دوباره روشن کنید موتور آماده به کار باشه و سرد نشده باشه... در واقع ترموستات وقتی خاموش باشه، نمیزاره آب به رادیاتور بره و در واقع اگر بهش دست بزنید خیلی داغ نیست (حالا حواستون باشه یه دفعه بهش دست نزنید بعد بیاید انجا به من فحش بدید :D) ولی وقتی ماشین روشن میشه ترموستات راه رو باز میکنه و آب سریع خنک میشه، در مورد اینکه چرا دمای آب تا 120 هم میره هم اون دوستمون توضیح دادن(که البته بیشترش به خاظر مایع خنک کننده هست نه فشار هوا )

حالا یه چندتایی سوال :
من ماشینش مدل 85 هست و حدود 60 -65 هزار تا کار کرده، و به جز فیلتر هاش و تعویض روغن و یه بار هم که ترموستاتش خراب شد چیز دیگه ای عوض نشده ... حالا یکی از دوستام بهم گفت باید صفحه کلاچ، تسمه تایم و 4 تا لنت ها عوض بشه ... به نظر شما درست میگه یا نه؟ و اگر آره چه چیزایی دیگه باید تعویض بشه؟(فیلتر بنزین هم خیلی وقته عوض نشده، از 45 هزار به این ور عوض نشده، اون هم عوض کنم؟)
و اینکه با توجه به اینکه بیشتر روغن موتور های بازار تقلبی هستن، چه روغنی بهتره براش؟

mohsen206206
30-05-2015, 19:39
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو دفترچه راهنما ظرفیت موتور رو، 3/2لیتر با تخلیه کارتر و 3/4 لیتر با تخلیه توسط ساکشن نوشته.

hobor971
30-05-2015, 21:35

دوستمون تو اون تصپیر به وضوح توضیح دادند.

hobor971
30-05-2015, 22:19
حالا یه چندتایی سوال :
من ماشینش مدل 85 هست و حدود 60 -65 هزار تا کار کرده، و به جز فیلتر هاش و تعویض روغن و یه بار هم که ترموستاتش خراب شد چیز دیگه ای عوض نشده ... حالا یکی از دوستام بهم گفت باید صفحه کلاچ، تسمه تایم و 4 تا لنت ها عوض بشه ... به نظر شما درست میگه یا نه؟ و اگر آره چه چیزایی دیگه باید تعویض بشه؟(فیلتر بنزین هم خیلی وقته عوض نشده، از 45 هزار به این ور عوض نشده، اون هم عوض کنم؟)
و اینکه با توجه به اینکه بیشتر روغن موتور های بازار تقلبی هستن، چه روغنی بهتره براش؟

یعنی شما هنوز تسمه تایم عوض نکردی؟؟!! استاندارد تسمه تایم 80000 کیلومتر هست. اما از لحاظ زمانی هم حدود 3 سال نباید بیشتر روش ریسک کرد. شما مشخصه ماشینتون کم کارکرد و تمیزه. اون تسمه تایم هم اگه تا حالا عوض نشده باشه اوریجینال پژو هست و جنس خیلی خوبی داره. من خودم رو 78000 کیلومتر و 3.5 سال عوض کردم. هر چند جنس تسمه تایم بعد از عوض کردن نشون می داد حداقل تا 100000 تا جای کار داشته. ولی به هر حال بیشترش ریسکه و ممکنه ضرر زیادی به ماشین بزنه. می دونی که اگه تسمه تایم پاره بشه سوپاپها هم آسیب می بینند. پس واسه خودرو تمیز شما:
اول تسمه تایم عوض کن. سعی کن همون اوریجینال پیدا کنی. نارکش power grip هست. ولی باید مطمین باشی. چون تقلبیش هم فراوونه. غیر از اون مارک دایکو ایتالیایی که ایساکو داره هم خوبه. سعی کن جای مطمین عوض کنی. من خودم خرید و نصب تسمه رو یکجا انجام می دم تا اگه مشکلی پیش اومد یقه طرف رو بگیرم. حتما موقع تعویض وضعیت غلتک هرزگرد و تسمه سفت کن رو بررسی کنند و اگه مشکلی داشت اونها رو هم عوض کنند.
تسمه دینام هم باید تعویض بشه.
صفحه کلاچ بستگی به رانندگی داره. خودت وضعیت کلتچ گیری و شتاب ماشین رو بررسی کن. ولی با توجه به میلومتر و مدل خوذرو شما احتمالا نیاز به تعویض داره.
لنتها هم همینجور. مثل صفحه کلاچ.
فیلتر بنزین رو حتما هر 10000 کیلومتر عوض کن.
آب رادیاتور هر 3 سالزیکبار باید عوض بشه. آب رادیاتور هم به هیچ وجه آب معمولی نریز و حتما از آب مخصوص رادیاتور به همراه ضد یخ با ترکیب 50-50 استفاده کن.
روغن ترمز هم هر 3 سال یکبار باید عوض بشه.
یه دونه مکمل سوخت 407 بخر و وقتی باکت خالی شد تو پمپ بنزین مه رفتی بریز تو باک و روش یه باک پر بنزین بزن. مکمل سوخت 407 رو نایندگی های ایران خودرو دارند و قوطیش خاکستری رنگه. تو تمیز کردن انژکتورها و شتاب و مصرف سوخت خیلی موثره. ولی دقت کن فقط مکمل سوخت 407 ایساکویی. هیچ مکمل دیگه ای نریز چون ممکنه بشدت درجه داخل باک یا انژکتورهات رو خراب کنه.
ان شاالله چرخش به خوشی واست بچرخه.

K!ng of th3 K!ngs
30-05-2015, 22:41
خیلی خیلی ممنون واقعا بهترین جوابی رو که میشد داد دادیم... ولی از کجا مطمئن بشم که اورجیناله و اینکه در مورد جای مطمئن، من از وقتی ماشنیو گرفتم یه جا میرم که تا حالا مشکلی نداشتم از اونجا، میشه استدلال کرد که چیزای که اونجاست اورجیناله؟
و در مورد روغن هم توضیح ندادید... ( روغن ترمز و گیربکس و کلا روغن های قسمت های مختلف، اینکه برای روغن موتور چه برندی خوبه و آِا بقیه باید عوض بشن یا خیر)

hobor971
30-05-2015, 23:56
خیلی خیلی ممنون واقعا بهترین جوابی رو که میشد داد دادیم... ولی از کجا مطمئن بشم که اورجیناله و اینکه در مورد جای مطمئن، من از وقتی ماشنیو گرفتم یه جا میرم که تا حالا مشکلی نداشتم از اونجا، میشه استدلال کرد که چیزای که اونجاست اورجیناله؟
و در مورد روغن هم توضیح ندادید... ( روغن ترمز و گیربکس و کلا روغن های قسمت های مختلف، اینکه برای روغن موتور چه برندی خوبه و آِا بقیه باید عوض بشن یا خیر)

شما نمی تونید فرق تقلبی و اورجینال رو متوجه بشید. برای همین گفتم جای مطمین ببرید و خرید و نصب رو بسپارید به طرف. حتما ازش فاکتور مهر شده بگیر که توش کیلومتر تعویض و تاریخ تعویض به همراه مشخصات ماشین مثل پلاک و شماره شاسی درج شده باشه. تا اگهخدای نکردهمشکلی پیش اومد قابل ردیابی باشه.
روغن هم خب انواع تقلبی زیاده. من خودم توتال 7000 ایساکویی می ریزم که از قبل خریدم. الان دیگه فکر نکنم ایساکو داشته باشه. انواع روغنهای تصفیه شده تو بازار هست با مارکهای مختلف. که از تصفیه روغن سوخته بدست میاد و مرغوبیتی نداره. باز هم پیشنهادم روغنهای ایساکو هست. کاسترول مگنتیک هم خوبه اکه اصلش باشه. ولی هرروغنی گرفتی سر 10000 عوض کن. یه تاپیک تو سایت تیونینگ تالک هست در مورد روغن موتور. از اونجا هم می تونی اطلاعات کسب کنی. من چون خودم چند ساله از توتال 7000 استفاده می کنم زیاد با مارکهای بازار آشنا نیستم. اما همین توتال 7000 رو تو جعبه فلزی دیدم که طرف می گفت اصل هست. ولی کاملا تقلبی بود و روغن تصفیه. واسه همین می گم رگغن ایساکو چون تا حالا ازش بدی ندیدم و همون روغنی هست که تو خط تولید مصرف میشه.
روغن ترمز برند خاصی نمی شناسم. فقط باید سطح کیفی اش dot4 باشه که روی قوطیش نوشته.
روغن گیربکس هم نیاز به تعویض نداره.

K!ng of th3 K!ngs
31-05-2015, 00:02
okay بسیار ممنون پس با پس علاوه بر چیزایی که توی پست پیش گفتید ، روغن ترمز هم عوض بشه...

hobor971
31-05-2015, 00:07
okay بسیار ممنون پس با پس علاوه بر چیزایی که توی پست پیش گفتید ، روغن ترمز هم عوض بشه...

اگه بچه شیرازی ببر نمایندکی آقای تسلیم. نمایندگی های ایران خودرو موظفند فاکتور دقیق بهت بدن. اگر هم خدای نکرده مشکلی داشت بازرسی ایران خودرو پیگیری و رسیدگی می کنند.

K!ng of th3 K!ngs
31-05-2015, 00:47
اگه بچه شیرازی ببر نمایندکی آقای تسلیم. نمایندگی های ایران خودرو موظفند فاکتور دقیق بهت بدن. اگر هم خدای نکرده مشکلی داشت بازرسی ایران خودرو پیگیری و رسیدگی می کنند.

بچه شیرازم ولی تو تهرانم :D ولی اونجایی هم که میرم توی یه فاکتور همه چیزو مینویسه که دقیقا چیکار کرده، کلا وقتی ماشین رو میبری سه چهار نفری میریزن سرش هر کس یه کاری میکنه و خیلی سریع همه کارارو میکنن ... و چون تا حالا مشکلی هم نداشتم بزنم به تخته به نظر نمیاد جنسای تقلبی بزاره رو ماشین

ArashMiniStar
31-05-2015, 11:09
بچه شیرازم ولی تو تهرانم :D ولی اونجایی هم که میرم توی یه فاکتور همه چیزو مینویسه که دقیقا چیکار کرده، کلا وقتی ماشین رو میبری سه چهار نفری میریزن سرش هر کس یه کاری میکنه و خیلی سریع همه کارارو میکنن ... و چون تا حالا مشکلی هم نداشتم بزنم به تخته به نظر نمیاد جنسای تقلبی بزاره رو ماشین
داداش موقع تعویض دیسک و صفحه حتما واسکازین هم عوض کن مارک توتال بریز با مشخصات 75w80 هر چی میریزی فقط این عدد باشه وگرنه میزنه دندتو سفت و صدا دار و داغون میکنه از من گفتن بود :n02:

K!ng of th3 K!ngs
31-05-2015, 12:43
ممنون از پاسختون ولی اون دوستمون که میگن روغن گیربکس نمیخواد عوض بشه؟/؟

K!ng of th3 K!ngs
31-05-2015, 12:48
آها راستی، برای روغن کدوم Rating بهتره؟ (ممکنه سوالم احمقانه باشه)
منظروم از Rating یعنی مثلا همون DOT 4 برای روغن ترمز یا 75W80 برای گیر بکس هست

ArashMiniStar
31-05-2015, 12:56
ممنون از پاسختون ولی اون دوستمون که میگن روغن گیربکس نمیخواد عوض بشه؟/؟
عزیز متنو کامل نخوندین عرض کردم موقع تعویض دیسک و صفحه
هر کیم که میگه نیاز نداره ببخشید ولی هیچ اطلاعی از ماشین نداره نمیدونم چرا نظر میده!! روغن ماشین بعد از ی کارکرد باید عوض بشه میخواد گیربکس باشه میخواد موتور میخواد ترمز باشه! شما تو کل فروم ir206 ک سرچ بزنین همه میگن تعویض واسکازین موقع تعویض دیسک و صفحه به صرفه ترین کاره برای سالم نگه داشتن گیربکس
قیمتشم برای توتال دور بر 50 60 تومن بیشتر نباید باشه

K!ng of th3 K!ngs
31-05-2015, 13:02
:D :D اوکی حالا به جز اینایی که گفته شده روغن جای دیگه ای هم هست که باید عوض بشه؟ :D

optis2005
01-06-2015, 23:33
دوستان یه V8 مدل 89 قراره فردا بخرم..امروز که پشتش نشستم دنده هاش خیلی سفت بود..مخصوصا دنده یک که با صدا جا میرفت..با توجه با اینکه تا کارکرد 88 هزار تا دیسک و صفحه و واسکازین عوض نکرده..ممکن با تعویض اینا مشکل حل بشه و دنده ها نرم بشن؟ممکنه گیربکس کلا مشکل داشته باشه؟
بعد فرمونشم یکم سفت بود..عادیه؟

ArashMiniStar
01-06-2015, 23:52
دوستان یه V8 مدل 89 قراره فردا بخرم..امروز که پشتش نشستم دنده هاش خیلی سفت بود..مخصوصا دنده یک که با صدا جا میرفت..با توجه با اینکه تا کارکرد 88 هزار تا دیسک و صفحه و واسکازین عوض نکرده..ممکن با تعویض اینا مشکل حل بشه و دنده ها نرم بشن؟ممکنه گیربکس کلا مشکل داشته باشه؟
بعد فرمونشم یکم سفت بود..عادیه؟
\ به نسبت چه ماشینی سفت بوده؟ میگم ی سوال فرمونش سفت نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟ من چون v8 88 دارم مینالم ازش:n30:
والا اینکه تا الان دیسک عوض نکرده یعنی شما یه 350 تومنی ناقابل پیاده میشی برای تعویض دیسک 50 تومنم واسکازین:n02:
برای من سر کیلومتر 90 دیسک خورد کرد فنرش در رفته بود ی وضعی اصن :n22: الان که عوض کردم مث آدم شده کلاچ نرم نرم :n20: اینم ک میگی صدا میده خیلی فکر نکنم جدی باشه مال منم یکم صدا داره کلا دنده 206 ناجوره نسبت به ریو یا ال 90 !

optis2005
01-06-2015, 23:54
\ به نسبت چه ماشینی سفت بوده؟ میگم ی سوال فرمونش سفت نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟ من چون v8 88 دارم مینالم ازش:n30:
والا اینکه تا الان دیسک عوض نکرده یعنی شما یه 350 تومنی ناقابل پیاده میشی برای تعویض دیسک 50 تومنم واسکازین:n02:
برای من سر کیلومتر 90 دیسک خورد کرد فنرش در رفته بود ی وضعی اصن :n22: الان که عوض کردم مث آدم شده کلاچ نرم نرم :n20: اینم ک میگی صدا میده خیلی فکر نکنم جدی باشه مال منم یکم صدا داره کلا دنده 206 ناجوره نسبت به ریو یا ال 90 !
ممنون نسبت به سمند ef7 که قبلا داشتم میگم
یعنی الان لازمه تعویضش؟یه صدای تقی میداد موقع جا زدن

ArashMiniStar
01-06-2015, 23:59
ممنون نسبت به سمند ef7 که قبلا داشتم میگم
یعنی الان لازمه تعویضش؟یه صدای تقی میداد موقع جا زدن
خواهش میکنم
اره این جدیدا فرمونشون نرم شده متاسفانه :n02:
یعنی مثلا ماشین در جا کار میکنه میزنی تو دنده یک صدا میده ؟‌ اگه اره برای منم همینطوره البته نمیدونم صداش در چه حده مال شما
ولی اینکه میگی بد جا میره حتما از دیسک و صفحشه که به فکرش بیفت یراست عوضش کن خلاص بشی! ضمنا دنده یک 206 در حالت حرکت نه ایستاده بد جا میره اینم مد نظر داشته باش در کل نباید دنده اونجوری که میگین سفت باشه یکم مشکوک شدم:n13:
ای کاش میشد فرمونش نرم کرد عالی میشد این ماشین:n03: من بابام یه پارس جدید داره با نوک انگشت در جا میچرخه :n28:
راستی چرا ef7 دادی اینو میگیری میشه بدونم؟؟

optis2005
02-06-2015, 00:00
خواهش میکنم
اره این جدیدا فرمونشون نرم شده متاسفانه :n02:
یعنی مثلا ماشین در جا کار میکنه میزنی تو دنده یک صدا میده ؟‌ اگه اره برای منم همینطوره البته نمیدونم صداش در چه حده مال شما
ولی اینکه میگی بد جا میره حتما از دیسک و صفحشه که به فکرش بیفت یراست عوضش کن خلاص بشی! ضمنا دنده یک 206 در حالت حرکت نه ایستاده بد جا میره اینم مد نظر داشته باش در کل نباید دنده اونجوری که میگین سفت باشه یکم مشکوک شدم:n13:
ای کاش میشد فرمونش نرم کرد عالی میشد این ماشین:n03: من بابام یه پارس جدید داره با نوک انگشت در جا میچرخه :n28:
راستی چرا ef7 دادی اینو میگیری میشه بدونم؟؟
والا یهو دنده یک جا نمیرفت باید دوباره کلاج میگرفتی
در کل ماشین تمیز بود فقط مشکلش همین بود که یکم نگرانم کرده
یکمم حس کردم موقع نیم کلاج حرکت اولیه لرزش داشت ماشین

ArashMiniStar
02-06-2015, 00:04
والا یهو دنده یک جا نمیرفت باید دوباره کلاج میگرفتی
در کل ماشین تمیز بود فقط مشکلش همین بود که یکم نگرانم کرده
یکمم حس کردم موقع نیم کلاج حرکت اولیه لرزش داشت ماشین
والا اینا تا جایی که میدونم و برای خودم پیش اومده از دیسک و صفحه هست
مال منم تا قبل تعویض موقع نیم کلاچ لرزش زیاد داشت البته مشکل بد جا رفتن دنده نداشتم به جاش وقتی کلاچ میگرفتم صدای بلبرینگ میومد که یه روز طی ی عملیاتی که پشت هم کلاچ میگرفتم تیکاف میکردم کلا ب فنا رفت ترکید:n02:

optis2005
02-06-2015, 00:05
والا اینا تا جایی که میدونم و برای خودم پیش اومده از دیسک و صفحه هست
مال منم تا قبل تعویض موقع نیم کلاچ لرزش زیاد داشت البته مشکل بد جا رفتن دنده نداشتم به جاش وقتی کلاچ میگرفتم صدای بلبرینگ میومد که یه روز طی ی عملیاتی که پشت هم کلاچ میگرفتم تیکاف میکردم کلا ب فنا رفت ترکید:n02:
ممنونم باز
دیسک و صفحه چی بگیرم براش؟واسکازین اسو 75 80 دارم بریزم مشکلی نداره؟

ArashMiniStar
02-06-2015, 00:16
ممنونم باز
دیسک و صفحه چی بگیرم براش؟واسکازین اسو 75 80 دارم بریزم مشکلی نداره؟
در مورد واسکازین فقط و فقط 75 80 بریز عدد دیگه ای اصلا نریز من اول یه عدد بالاتر از مارک چی بود خدایا یادم نی :n02: ریختم به فنا رفتم دندم پله ای جا میرفت سفت و صدا دار شده بود رفتم توتال 75 80 ریخت عین اولش شد :n20:شما هم اگه از اصل بودن اسو اطمینان داری با خیال راحت بریز بهترین مارک نداشتی مارک لیکومولی و توتال غیر از اینا چیزی نریز
دیسک و صفحه هم بهترینش valeo اصله فکر کنم که هم نیستش تقلبیش زیاده قیمتش بالا 400 (طبق چیزی که تو سایت ir206 میگن) اینا من 250 تومن valeo تو جعبه آبی ایساکو گرفتم خیلی راضیم کلاچم خیلی نرمه بدون مشکل
فقط نمیدونم چرا کلاچم با اینکه اتومات ریگلاج میشه بالا میگیره شما اگه فهمیدی به منم بگو :n27::n02:

optis2005
02-06-2015, 12:04
ممنون خریدم همینو
فقط یه مشکلی که ندیده بودن چراغ سقفی همراه اون قاب دورش از سقف جدا شده و سر جاشم سفت نمیشه..کاریش نمیشه کرد هی صدا میده:|

وحید گودرزی
02-06-2015, 12:34
درود
دوستان یک چند سوال خیلی مهم
سپاسگذار میشم راهنمائی بفرمائید درباره با آیتم های زیر
-1-- کیفیت 206 تیپ 5 مدل 94 چطور هستش؟
-2-- موتور tu5 الان مونتاژ داخل هستش؟ راضی هستین از این موتور؟
-3-- کیفیت مجموعه انتقال نیرو چطوره؟
-4-- دوستانی که مدل 94 از کارخونه گرفتن تا الان بابت مساله خاصی اذیت شدن؟
دوستانی که مدل 94 گرفتن میشه یک شرح مختصری از کیفیت ماشین بگن و اگر مساله خاصی داره بگن

ehsan4417
02-06-2015, 13:11
درود
دوستانی که مدل 94 گرفتن میشه یک شرح مختصری از کیفیت ماشین بگن و اگر مساله خاصی داره بگن

اینجا رو مطالعه کنید .

mohsen206206
02-06-2015, 13:44
درود

دوستانی که دارن، میگن تقریبا همه مشگلاش نسبت به 92 حل شده، و ارتقا هم یافته،( پخش و mfdو...)
در کل اونایی دارن همه تعریف میکنن، اونایی هم ندارن، مث دوستان محترم دلال بد میگن.
یه سری ایرادت جزیی ممکنه داشته باشه که با گارانتی حل میشه.

موتور هم که tu5 جزو موتورهای معروف و خوب IKCO هست، حتی قراره رو دومدل پژوهای جدید هم که قراره بیاد ، tu5 بزارن.

ArashMiniStar
02-06-2015, 15:13
دوستانی که دارن، میگن تقریبا همه مشگلاش نسبت به 92 حل شده، و ارتقا هم یافته،( پخش و mfdو...)
در کل اونایی دارن همه تعریف میکنن، اونایی هم ندارن، مث دوستان محترم دلال بد میگن.
یه سری ایرادت جزیی ممکنه داشته باشه که با گارانتی حل میشه.

موتور هم که tu5 جزو موتورهای معروف و خوب IKCO هست، حتی قراره رو دومدل پژوهای جدید هم که قراره بیاد ، tu5 بزارن.
یعنی هر کی 206 جدید داره میگه بده یعنی دلاله ؟؟ :|

mohsen206206
02-06-2015, 22:47
یعنی هر کی 206 جدید داره میگه بده یعنی دلاله ؟؟ :|

نه آقا قصد جسارت ب شما نبود،
ولی بعضی جاها طرف اومده جوری درباره 206 ایرانی بد و غیرمنطقی و گاهی حتی خنده دار حرف زده که برخی مردد میشن که 405 یا پارس بگیرن بجا 206، ماشینایی که همه وضعشون رو میدونیم، اتفاقی که چندماه پیش ممکن بود برا خوده من بیافته،
مدت زیادی آدم پولاش جمع میکنه که ماشینی رو که عاشقشه بگیره، ولی برخی مثلا میان 206 مدل 85 رو که 10 سال کارکرده و معلوم نیست صاحب قبلیش چکارباهاش کرده رو بجای صفر به آدم پیشنهاد میدن.
خوب آدم ناراحت میشه

ArashMiniStar
03-06-2015, 00:47
نه آقا قصد جسارت ب شما نبود،
ولی بعضی جاها طرف اومده جوری درباره 206 ایرانی بد و غیرمنطقی و گاهی حتی خنده دار حرف زده که برخی مردد میشن که 405 یا پارس بگیرن بجا 206، ماشینایی که همه وضعشون رو میدونیم، اتفاقی که چندماه پیش ممکن بود برا خوده من بیافته،
مدت زیادی آدم پولاش جمع میکنه که ماشینی رو که عاشقشه بگیره، ولی برخی مثلا میان 206 مدل 85 رو که 10 سال کارکرده و معلوم نیست صاحب قبلیش چکارباهاش کرده رو بجای صفر به آدم پیشنهاد میدن.
خوب آدم ناراحت میشه
بعله حق دارن ک 85 به 94 پیشنهاد بدن هر کی ی نظری داره
اونا توی هر دو ماشین نشستن فرقش زمین تا اسمونه
ی سیستم ترمز بگیر ک در 206 های قدیم یونیت ها با الان فرق داشته جدا از سیستم ABS EBD سیستم EBA داشته ک کارکردش اینجوره ک وقتی شما در حالت مثلا شتابگیری هستی خیلی ناگهانی رو ترمز میزنی بدون اینکه ترمزو کامل گرفته باشی خودش تا بیشترین حد ممکن ترمز میگیره ک ماشین سریع تر وایسته ولی یونیت های الان ک ماندویی هستن اصلا همچین سیستمی ندارن abs هاشونم مث mk70 قدیمی ها هوشمند نیست خیلی نمیگم بده ولی نسبت ب قبلیا بدتره ترمزای ماشین های کره ای معروفن ب بد بودن اصلن! (وجود همچین سیستمی اثبات شده بحثاشم تو ir206 هست برای خودمم چند بار پیش اومده ک ترس برم داشته عملکرد سیستم ترمز کلا ی جوری میشه با نیش ترمز ماشینو میخکوب میکنه اصلا خیلی عجیب!)
دوم مثلا سیستم مالتی پلکس و ecu تو 206 های قدیم سیستم های فابریکی خفنی مثل ESP سنسور نور باران ووو میشه نصب کرد ولی الان چی؟
سوم کیفیت قطعات واقعا قابل مقایسه نیستن ی تیپ 5 تمیز قدیمی اینقدر گاز خورش خوبه حد نداره
چهارم کیفیت داشبورد ک نگو من ی 82 داشتم از 206 88 الانم بهتر مونده داشبوردش!
از تغییر خیلی سیستمای دیگه مثل ایربگ نگم بهتره ک قبلا یونیتش ساخت autolive (یادم نی اسم دقیقش) و فرانسوی بوده کلا ایربگ حالا چینی ایرانی شده معلوم نیست اصلا چی ب چیه
اصالت این ماشینو عملا گرفتن همون بهتر ک تولید نمیشد پارس و سمندشون میدادن ، 206 زیر سوال نره
ما تو اشنامون داریم هم کسی ک رانا جدید داره هم 206 های ایرانیزه شده همشون مینالن ازش هر روز راهی نمایندگی ان! بیچارشون کرده! پس چیز شاقیم نی این 206 ایزانیزه شده! شما حتما پشت 206 تمیز مدل پایین نشستی اینو میگی!

Pourya-pc
03-06-2015, 09:01
ی سیستم ترمز بگیر ک در 206 های قدیم یونیت ها با الان فرق داشته جدا از سیستم ABS EBD سیستم EBA داشته ک کارکردش اینجوره ک وقتی شما در حالت مثلا شتابگیری هستی خیلی ناگهانی رو ترمز میزنی بدون اینکه ترمزو کامل گرفته باشی خودش تا بیشترین حد ممکن ترمز میگیره ک ماشین سریع تر وایسته ولی یونیت های الان ک ماندویی هستن اصلا همچین سیستمی ندارن abs هاشونم مث mk70 قدیمی ها هوشمند نیست خیلی نمیگم بده ولی نسبت ب قبلیا بدتره ترمزای ماشین های کره ای معروفن ب بد بودن اصلن! (وجود همچین سیستمی اثبات شده بحثاشم تو ir206 هست برای خودمم چند بار پیش اومده ک ترس برم داشته عملکرد سیستم ترمز کلا ی جوری میشه با نیش ترمز ماشینو میخکوب میکنه اصلا خیلی عجیب!)
دوم مثلا سیستم مالتی پلکس و ecu تو 206 های قدیم سیستم های فابریکی خفنی مثل ESP سنسور نور باران ووو میشه نصب کرد ولی الان چی؟
سوم کیفیت قطعات واقعا قابل مقایسه نیستن ی تیپ 5 تمیز قدیمی اینقدر گاز خورش خوبه حد نداره
از تغییر خیلی سیستمای دیگه مثل ایربگ نگم بهتره ک قبلا یونیتش ساخت autolive (یادم نی اسم دقیقش) و فرانسوی بوده کلا ایربگ حالا چینی ایرانی شده معلوم نیست اصلا چی ب چیه
اصالت این ماشینو عملا گرفتن همون بهتر ک تولید نمیشد پارس و سمندشون میدادن ، 206 زیر سوال نره
ما تو اشنامون داریم هم کسی ک رانا جدید داره هم 206 های ایرانیزه شده همشون مینالن ازش هر روز راهی نمایندگی ان! بیچارشون کرده! پس چیز شاقیم نی این 206 ایزانیزه شده! شما حتما پشت 206 تمیز مدل پایین نشستی اینو میگی!

در اینکه ۲۰۶ های قدیمی و فرانسوی کیفیت و فنی بهتری وجود داشته شکی نیست . بحث دوستمون درباره خودرویی هست که مصطهلک شده و ۱۰ سال به صورت نامشخص کارکرده . بین این خودرو و صفر کیلومترش هرچی هم که باشه صفر وضعیت بهتری داره . ۲۰۶ در سال ۸۲ حکم i20 الان رو داشت . سمند حکم سوناتا رو داشت اما الان به دلیل پیشرفت نگردن ایرانخودرو و حتی پسرفت محسوس میبینیم که ماشینهاشون نتنها ارزش قیمتی ندارند بلکه با هیچ برندی حتی پایین ترین مدل هاشون در دنیا قابل مقایسه نیستند .

mohsen206206
03-06-2015, 18:37

اگه فرانسویش الان صفرش هست، با این قیمتها بگو ماهم بریم بگیریم.
اینم دیگه توهم ما ایرانیاس که هی دنبال قدیمی و قدیما هستیم، و از داشته هامون لذت نبریم و دنبال افسوس خوردن باشیم.
شما هم برو همون 85 بخر، (که با این صحبتها و تبلیغات کسانی مثل شما، زیاد هم از صفرش ارزونتر نیست) که بتونی سنسور نور و بارون نصب کنی، بد هم نیست، میتونی باهاش هر روز دم تعمیرگاه باشی،
یا یه دونه 81 کم کارکرد[emoji6] ،که کلا فرانسه ست، بگیری.
بعدم،
سایر دوستان که مدل 94 دارن میگن مشگلاتش نسبت به 92 رفع شده.
بعدم آقا ماهم سوار 206 فرانسوی شدیم، بهرحال افت داشته، دلیل نمیشه که بریم مدل 85ای که معلوم نیست صاحب قبلیش چکار باهاش کرده به بقیه پیشنهاد بدبم،
یا سمند رو با 50 نمره منفی،بجای 206 با 20 نمره منفی،
افرادی هم که قبلا 206 داشتن، و حالا هم صفرش رو گرفتن میگن یه جاهاییش افت کرده بوده، مثل داشبورد و حتی کیفیت مونتاژ که حالا بهتر شده و در کل راضی کنندس و حتی بعضی چیزاش بهترهم شده. ایرادی هم داشته باشه(مثل همه ماشینای ایرانخودرو)،گارانتی داره و حل میشه.
ترمزهاش هم ، هم EBDداره، هم EBA، که خودم هم نشستم، خوب نباشه در حد خودش،مشگلی هم نداره ( هرچند تعداد زیادی هم اعتقاد دارن بهترشده نسبت به قبل از 89).
شتاب وگازخوریشم هم که میتونی یه سر به فرومهای دیگه بزنی.
البته شما میتونی در رویای مدل هشتادپنجت بمونی و لذتش رو ببری.

mohsen206206
03-06-2015, 18:40
دوستانی که قصد خرید 206 صفر کیلومتر دارن، میتونن یه سر به اینجا بزنن،تا خیالشون راحت شه

ArashMiniStar
03-06-2015, 21:46
اگه فرانسویش الان صفرش هست، با این قیمتها بگو ماهم بریم بگیریم.
اینم دیگه توهم ما ایرانیاس که هی دنبال قدیمی و قدیما هستیم، و از داشته هامون لذت نبریم و دنبال افسوس خوردن باشیم.
شما هم برو همون 85 بخر، (که با این صحبتها و تبلیغات کسانی مثل شما، زیاد هم از صفرش ارزونتر نیست) که بتونی سنسور نور و بارون نصب کنی، بد هم نیست، میتونی باهاش هر روز دم تعمیرگاه باشی،
یا یه دونه 81 کم کارکرد[emoji6] ،که کلا فرانسه ست، بگیری.
بعدم،
سایر دوستان که مدل 94 دارن میگن مشگلاتش نسبت به 92 رفع شده.
بعدم آقا ماهم سوار 206 فرانسوی شدیم، بهرحال افت داشته، دلیل نمیشه که بریم مدل 85ای که معلوم نیست صاحب قبلیش چکار باهاش کرده به بقیه پیشنهاد بدبم،
یا سمند رو با 50 نمره منفی،بجای 206 با 20 نمره منفی،
افرادی هم که قبلا 206 داشتن، و حالا هم صفرش رو گرفتن میگن یه جاهاییش افت کرده بوده، مثل داشبورد و حتی کیفیت مونتاژ که حالا بهتر شده و در کل راضی کنندس و حتی بعضی چیزاش بهترهم شده. ایرادی هم داشته باشه(مثل همه ماشینای ایرانخودرو)،گارانتی داره و حل میشه.
ترمزهاش هم ، هم EBDداره، هم EBA، که خودم هم نشستم، خوب نباشه در حد خودش،مشگلی هم نداره ( هرچند تعداد زیادی هم اعتقاد دارن بهترشده نسبت به قبل از 89).
شتاب وگازخوریشم هم که میتونی یه سر به فرومهای دیگه بزنی.
البته شما میتونی در رویای مدل هشتادپنجت بمونی و لذتش رو ببری.
آقای به ظاهر با سواد هر وقت تونستی ثابت کنی یونیت ماندویی EBA داره و بگی اصلا چی هست eba بعد بیا با من بحث کن اصلا در حدی نیستی که بخوای حرفشم بزنی :n06:
همین میگی به نسبت قبل 89 بهتر شده خیلی چیزا ثابت میکنه!!!

mrmmnb
03-06-2015, 22:09
یه موردی رو هم من بگم ببینید شما 206 الان رو با بقیه ماشین های الان مقایسه کنید مثلا با 405 یا پارس یا .....
اینکه یه ماشین دسته دوم رو با نو مقایسه میکنید اشتباه هست
فرض رو هم برا این بزاریم تمام این مواردی که میگی درسته بازم خرید یه ماشین چند ساله اشتباه هست شما چه میدونی ماشین دست کی بوده و چطوری باهاش رفتار شده؟؟؟
ضمنا من دوستم 206 مدلهای پایین رو داره سوار 206 من شد خیلی راضی بود(من خودم نظری ندارم چون تجربه ماشین سواری انچنانی ندارم)

دوستان این نمایش دما و نمایش مصرف سوخت رو میشه توی تیپ 5 فعال کرد یا نه؟
با تشکر

mohsen206206
03-06-2015, 22:26
آقای به ظاهر با سواد هر وقت تونستی ثابت کنی یونیت ماندویی EBA داره و بگی اصلا چی هست eba بعد بیا با من بحث کن اصلا در حدی نیستی که بخوای حرفشم بزنی :n06:
همین میگی به نسبت قبل 89 بهتر شده خیلی چیزا ثابت میکنه!!!
جواب که نداری، نه
فقط تونستی یه اشتباه لپی89 بجای 92 رو سوژه کنی،
من هرچی هم گفتم نظرات بقیه دوستان بود، وگرنه من مث شما ادعای سواد نداریم، آقای باسواد

منم دیگه بحثی باشما ندارم،
شما برو سمند بخر، 206 بدرد نمیخوره

ArashMiniStar
03-06-2015, 22:29
/
جواب که نداری، نه
فقط تونستی یه اشتباه لپی89 بجای 92 رو سوژه کنی،

منم دیگه بحثی باشما ندارم،
شما برو سمند بخر، 206 بدرد نمیخوره
شما چرا ثابت نمیکنی 206 های ایرانیزه شده با یونیت ماندویی eba دارن ؟؟؟ خوب از دستش در رفتیا این جواب من نبود

Pourya-pc
03-06-2015, 23:39
دوستان لطفا ار بحث های حاشیه بپرهیزید .
اگر درمورد ترمز و سایر چیزها صحبتی دارید با مدرک مشخص ارایه کنید
سپاسگذارتونم .

mohsen206206
04-06-2015, 00:30
دوستان لطفا ار بحث های حاشیه بپرهیزید .
اگر درمورد ترمز و سایر چیزها صحبتی دارید با مدرک مشخص ارایه کنید
سپاسگذارتونم .

ArashMiniStar
04-06-2015, 00:53
:n08::n08::n08::n08:
این چیه :/ مگه من نمیدونم ماندو چیه؟ شما میخواستی مدرک بدی که مدل یونیت ماندویی که رو 206 میذارن EBA داره نه ماشین دیگه ووو :n02::n21:
نکنه فکر کردی همون ترمزی که به کمپانی های خارجی میده رو عینا همونو رو 206 ایران میذارن:n08:

mohsen206206
04-06-2015, 01:08
:n08::n08::n08::n08:
این چیه :/ مگه من نمیدونم ماندو چیه؟ شما میخواستی مدرک بدی که مدل یونیت ماندویی که رو 206 میذارن EBA داره نه ماشین دیگه ووو :n02::n21:
نکنه فکر کردی همون ترمزی که به کمپانی های خارجی میده رو عینا همونو رو 206 ایران میذارن:n08:
آقا ما مدرک آوردیم که ماندو از معتبرترین قطعه سازای دنیاس، بعیدم میدونم اینجور قطعه ساز خفنی بیاد کاره بد بیرون بده،
البته منم مطمعن نیستم، هرچند خوده سایت ایران فرغون زده تیپ 5 داره EBA، البته منم مث شما اعتمادی ندارم به ایرانخودرو،
حالا شما اگه میتونی مدرک معتبر و درست و حسابی بیار که نداره

optis2005
04-06-2015, 01:31
امشب یه آدم خوبی!!!! تو ترافیک از پشت زد به ماشین و کاپوت خورد به ماشین جلویی و اینجوری شد!!میخوام بدونم مثل اولش میشه درستش کرد یا خیلی مشخص میشه بعد صافکاری؟اصلا چیکارش کنم؟اعصابم بدجوری خورده!!اگر صافکار خوب تو کرج میشناسید بی زحمت معرفی کنیدمرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ArashMiniStar
04-06-2015, 01:32
آقا ما مدرک آوردیم که ماندو از معتبرترین قطعه سازای دنیاس، بعیدم میدونم اینجور قطعه ساز خفنی بیاد کاره بد بیرون بده،
البته منم مطمعن نیستم، هرچند خوده سایت ایران فرغون زده تیپ 5 داره EBA، البته منم مث شما اعتمادی ندارم به ایرانخودرو،
حالا شما اگه میتونی مدرک معتبر و درست و حسابی بیار که نداره
پس اینجا بخون
1.در مورد مشکلاتی ک با ماندو داشتن
2.عدم وجود سیستم EBA ک قبلا اینجا بحث شده
3.سایت ایران فرغون اطلاعات قدیمی و غلط زیاد میذاره عین همون اعداد شتاب
4.یونیت ماندویی ک میذارن اونی نیس ک مثلا رو ماشینای درست حسابی میذارن بدترین و ارزونترین حالت ممکنه
ی چیزی بگم شما اگه 206 ایرانیزه داری هر وقت اون حالت ترمز EBA ک گفتمو حس کردی مطمعن شو EBA داره ن اینکه ترمز گیریش خوبه فلان ربطی ب EBA نداره دلیلش چهار چرخ دیسکی بودنه 206 و سورنه...
موفق باشید

mohsen206206
04-06-2015, 09:28
پس اینجا بخون
1.در مورد مشکلاتی ک با ماندو داشتن
2.عدم وجود سیستم EBA ک قبلا اینجا بحث شده
3.سایت ایران فرغون اطلاعات قدیمی و غلط زیاد میذاره عین همون اعداد شتاب
4.یونیت ماندویی ک میذارن اونی نیس ک مثلا رو ماشینای درست حسابی میذارن بدترین و ارزونترین حالت ممکنه
ی چیزی بگم شما اگه 206 ایرانیزه داری هر وقت اون حالت ترمز EBA ک گفتمو حس کردی مطمعن شو EBA داره ن اینکه ترمز گیریش خوبه فلان ربطی ب EBA نداره دلیلش چهار چرخ دیسکی بودنه 206 و سورنه...
موفق باشید

البته این لینک که شما زدی، مدرک خیلی معتبر و قابل اتکایی نیست، ولی ما تعصبی نداریم، شایدم نداشته باشه،
حرفی که ایرانخودرو زده،
خوده شرکت ماندو هم که مشخصه،
بهرحال من به زودی ماشینم میگیرم و سعی میکنم ترمزاش تو شرایط مختلف امتحان و مقایسه کنم که مشکلی دارن یا نه و میام نتیجشو میگم خدمت دوستان.
موید باشید

ArashMiniStar
04-06-2015, 09:44
البته این لینک که شما زدی، مدرک خیلی معتبر و قابل اتکایی نیست، ولی ما تعصبی نداریم، شایدم نداشته باشه،
حرفی که ایرانخودرو زده،
خوده شرکت ماندو هم که مشخصه،
بهرحال من به زودی ماشینم میگیرم و سعی میکنم ترمزاش تو شرایط مختلف امتحان و مقایسه کنم که مشکلی دارن یا نه و میام نتیجشو میگم خدمت دوستان.
موید باشید
داداش من میگم شما ایرانخودرو مدرک میدونی!؟ تو سایت ایرانخودرو همه میدونن اطلاعات غلط زیاد داره نمونشم بخوای میتونم نشون بدم ک ثابت بشه ایران فرغون همونشم درست نمینویسه!! منم والا اگه ماندو ی سایت درست حسابی داشت میتونستم ثابت کنم ولی مثل bosch mk70 مشخص نیی کلا چی ب چیه

mohsen206206
04-06-2015, 10:12
داداش من میگم شما ایرانخودرو مدرک میدونی!؟ تو سایت ایرانخودرو همه میدونن اطلاعات غلط زیاد داره نمونشم بخوای میتونم نشون بدم ک ثابت بشه ایران فرغون همونشم درست نمینویسه!! منم والا اگه ماندو ی سایت درست حسابی داشت میتونستم ثابت کنم ولی مثل bosch mk70 مشخص نیی کلا چی ب چیه

اینم ببینی بد نیست، تست ترمز 206،( دو چرخ در خاکی، دوچرخ در آسفالت)

ArashMiniStar
04-06-2015, 11:55
اینم ببینی بد نیست، تست ترمز 206،( دو چرخ در خاکی، دوچرخ در آسفالت)
دوست من با شما دارم در مورد چی بحث میکنم اصلا؟ چرا تفره میری بقران خستم کردی.این فیلما زمان شاه دیدم
ی حرفی زدی گفتی EBA داره نمیدونم اینا چیه نشونم میدی بابا EBA یعنی Emergency Braking Assistant ربطی هم ب خیس و خاکی بودن نداره
اینی ک تو فیلم نشون میده مربوط ب ABS و EBD (تقسیم نیرو های ترمز روی چهار چرخ) هست ک همه ماشینایی ک ABS دارن EBD هم باهاش دارن میخواد 206 قدیم باشه یا جدید
بحث سر EBA هست ک نداره

mf.designing
04-06-2015, 22:52
دوستان کسی از تحویل فوری 206 تیپ 5 خبری داره ؟! چند روزه تحویل هست و چطوری باید اقدام کرد ؟! قیمتها چطوری درمیاد ؟!

hobor971
05-06-2015, 04:09
دوستان کسی از تحویل فوری 206 تیپ 5 خبری داره ؟! چند روزه تحویل هست و چطوری باید اقدام کرد ؟! قیمتها چطوری درمیاد ؟!

هر شرایطی باشه تو سایت ikco.ir هست.

mohsen206206
09-06-2015, 20:42
سلام دوستان
بنظر شما کم کردن ارتفاع 206 های ایرانی، جدا از بحث اسپرت کردن، چقدر میتونه روی هندلینگ و ایمنی ماشین تاثیر بزاره؟

mohammad140
10-06-2015, 06:19
سلام دوستان.من لیست شماره شاسی خودروهای 206 که جهت بازبینی سیستم برق به ایران خودرو اعلام شده بود رو می خوام.تو سایتشون باز نمیشه
ممنون میشم

abc.abc
10-06-2015, 16:14
سلام
متاسفانه با سرعت حدود 40 داشتم میرفتم اتفاقا روی سرعتگیر وبدم دیدم حدود 4 متر جلوتر ماشین وایساده منم زدم روی ترمز abs فعال شد (اتفاقا این سوال هم داشتم که مگه با این سرعت باید abs فعال شه به نظرم نمیشد داشت بهتر ترمز میگرفت)و زدم به ماشین جلویی که سمند بود فک نمیکردم چیزی بشه چون سرعتم دیگه خیلی کم شده بود ولی پیاده شدم دیدم یکمقداری جلوی ماشین رفته داخل که کاپوت زده بالا
دوتا صافکار خوب که بهم معرفی شده بود (هیچکدوم ایرانی نبودن) یکی 80 گفت یکی 200 ماشین تازه 20 هزار تا کار کرده میخوام پیش بهترین کسی که میدونم ببرم هر دو شنیدم کارشون خوبه ولی این اختلاف قیمت زیاده دیگه در مغازه صافکاری قیمت نکردم - به نظرتون چقد دست مزد باید باشه و شما بودین به کدوم میدادین-هر دو گفتند که سینی باید بیاد جلو و کاپوت هم صاف شه
ممنون

hobor971
10-06-2015, 17:21
سلام دوستان.من لیست شماره شاسی خودروهای 206 که جهت بازبینی سیستم برق به ایران خودرو اعلام شده بود رو می خوام.تو سایتشون باز نمیشه
ممنون میشم

اگه مدل ماشینت 92 یا 93 هست احتمال زیاد مشمول میشه. اگه به نمایندگی مجاز هم مراجعه کنی می تونه فراخوان خودرو را ببينه. همچنین می تونی زنگ بزنی 096440 و شماره شاسی ماشینت رو بدی تا واست بررسی کنند. ضمنا اگه فراخوان گرید c داشته باشی از طرف امداد خودرو باهات تماس می گیرند.

hobor971
10-06-2015, 17:36
سلام
متاسفانه با سرعت حدود 40 داشتم میرفتم اتفاقا روی سرعتگیر وبدم دیدم حدود 4 متر جلوتر ماشین وایساده منم زدم روی ترمز abs فعال شد (اتفاقا این سوال هم داشتم که مگه با این سرعت باید abs فعال شه به نظرم نمیشد داشت بهتر ترمز میگرفت)و زدم به ماشین جلویی که سمند بود فک نمیکردم چیزی بشه چون سرعتم دیگه خیلی کم شده بود ولی پیاده شدم دیدم یکمقداری جلوی ماشین رفته داخل که کاپوت زده بالا
دوتا صافکار خوب که بهم معرفی شده بود (هیچکدوم ایرانی نبودن) یکی 80 گفت یکی 200 ماشین تازه 20 هزار تا کار کرده میخوام پیش بهترین کسی که میدونم ببرم هر دو شنیدم کارشون خوبه ولی این اختلاف قیمت زیاده دیگه در مغازه صافکاری قیمت نکردم - به نظرتون چقد دست مزد باید باشه و شما بودین به کدوم میدادین-هر دو گفتند که سینی باید بیاد جلو و کاپوت هم صاف شه
ممنون

فعال شدن abs ربطی به سرعت خودرو نداره و بر اساس شتاب منفی خودرو فعال می شه. اما در برخی مپارد وجود سرعتگیر ( یا ناهمواری جاده) ممکنه ایجاد پیام شتاب منفی برای سنسورها و یونیت abs بكنه این مورد البته بیشتر توی سمندهای با abs mando. دیده می شد.
در موتور 206 همینجوره و با ضربه های کوچیک هم جمع میشه. البته این موضوع کیفی نیست و بیشتر آیتم ایمنی هست. چوندتو تصادفات شدید این جمع شدن سینی و در موتور مثل دمپر عمل می منه و جلوی انتقال ضربه به سرنشین رو می گیره. ولی مشکلش هم همينه که با ضربه های نه چندان شدید هم این حالت مثل شما ( و ماشین خودم) پیش میاد.
اولا که 200 خیلی،زیاده و قیمتش همون حدپد 80 تومنه.
دوما خیلی نیازی به کشیدن نداره و با صافکاری در موتور تقریبا درست ميشه. هر چند ممکنه یه کم فاصله اش از حالت عادی بیشتر بشه. اما چون کشیدن سینی جلو باید با صبر و حوصله انجام بشه و اگه بد این کار رو انجام بدن ضررش بیشتره واسه همین می گمدخیلی نیازی به کشیدن نداره
فقط از کیفیت کار طرف مطمین باش. باید خیلی شیک اینکار رو انجام بدهتا رنگ در موتور نشکنه. البته حواست باشه قیمت خیلی ربطی به کیفیت کار نداره. یعنی فکر نکن اون 200 تومنی خیلی کارش بهتره. نه. اون بی انصاف تره. من بودم می بردم پیش اون 80 تومنی. به شرطی که کار قبلیش رو دیده باشم.

abc.abc
10-06-2015, 18:53
فعال شدن abs ربطی به سرعت خودرو نداره و بر اساس شتاب منفی خودرو فعال می شه. اما در برخی مپارد وجود سرعتگیر ( یا ناهمواری جاده) ممکنه ایجاد پیام شتاب منفی برای سنسورها و یونیت abs بكنه این مورد البته بیشتر توی سمندهای با abs mando. دیده می شد.
در موتور 206 همینجوره و با ضربه های کوچیک هم جمع میشه. البته این موضوع کیفی نیست و بیشتر آیتم ایمنی هست. چوندتو تصادفات شدید این جمع شدن سینی و در موتور مثل دمپر عمل می منه و جلوی انتقال ضربه به سرنشین رو می گیره. ولی مشکلش هم همينه که با ضربه های نه چندان شدید هم این حالت مثل شما ( و ماشین خودم) پیش میاد.
اولا که 200 خیلی،زیاده و قیمتش همون حدپد 80 تومنه.
دوما خیلی نیازی به کشیدن نداره و با صافکاری در موتور تقریبا درست ميشه. هر چند ممکنه یه کم فاصله اش از حالت عادی بیشتر بشه. اما چون کشیدن سینی جلو باید با صبر و حوصله انجام بشه و اگه بد این کار رو انجام بدن ضررش بیشتره واسه همین می گمدخیلی نیازی به کشیدن نداره
فقط از کیفیت کار طرف مطمین باش. باید خیلی شیک اینکار رو انجام بدهتا رنگ در موتور نشکنه. البته حواست باشه قیمت خیلی ربطی به کیفیت کار نداره. یعنی فکر نکن اون 200 تومنی خیلی کارش بهتره. نه. اون بی انصاف تره. من بودم می بردم پیش اون 80 تومنی. به شرطی که کار قبلیش رو دیده باشم.

سلام
خیلی خیلی ممنون دوست عزیز
هر دو صافکار یک حرف رو زدن که سینی رو میکشن و... هر دو هم هر کس داده راضی بوده خودم قبلا یک پراید داده بودم به همین که میگه 200 تنها عیبی که تونستم بگیرم اینکه پلاستیک روی درب رو یک مقدار پاره کرده بود
خودم واقعا موندم که به کدوم بدوم درسته که 200 زیاده ولی به این فک کردم که خب به همه اینطور قیمت میده اگه کارش خوب نبوده پس نبایدم مشتری پیدا میکرده و همچنین باید دوباره قیمتش رو پایین میاورده - (تنها تحلیل من:n26:)
بعد از صافکاری از کجا میتونم بفهمم خوب سینی رو کشیده جلو یا نه؟
به بقیه ی قسمت های ماشین با این ضربه ، ضربه ای وارد نشده؟
بازم ممنون

hobor971
10-06-2015, 21:36
سلام
خیلی خیلی ممنون دوست عزیز
هر دو صافکار یک حرف رو زدن که سینی رو میکشن و... هر دو هم هر کس داده راضی بوده خودم قبلا یک پراید داده بودم به همین که میگه 200 تنها عیبی که تونستم بگیرم اینکه پلاستیک روی درب رو یک مقدار پاره کرده بود
خودم واقعا موندم که به کدوم بدوم درسته که 200 زیاده ولی به این فک کردم که خب به همه اینطور قیمت میده اگه کارش خوب نبوده پس نبایدم مشتری پیدا میکرده و همچنین باید دوباره قیمتش رو پایین میاورده - (تنها تحلیل من:n26:)
بعد از صافکاری از کجا میتونم بفهمم خوب سینی رو کشیده جلو یا نه؟
به بقیه ی قسمت های ماشین با این ضربه ، ضربه ای وارد نشده؟
بازم ممنون

والا با این بلایی که سر این رو دری آورده.... نمی دونم والا. خب بعضيا اسم در می کنند. ممکنه طرف تو کارهای سنگین قیمت خوب و کار خوب ارایه می کنه. اما تو این خرده کاریها هم به خودش حال می ده. حالا ديگه هر جور خودت صلاح می دونی. همون کاری رو انجام بده که خیالت راحت باشه.

mohammad140
11-06-2015, 00:39
زنگ زدم مثل این که ماشینم فراخوانی نداشت.الان من این مشکلاتو دارم کسی میدونه مشکل کجاست ؟

سلام دوستان بنده یه سری مشکل دارم.ماشینو شهریور 93 گرفتم.206 تیپ 5 تی یو 5.از همون اول هم این مشکلات بود :

1- بعضی وقتا که ماشین رو روشن می کنم کولر ماشین همزمان روشن میشه.

2- ماشینو که روشن می کنم بعضی وقت یه بار برف پاک جلو رو میزنم کار کنه برف پاک کن عقب هم خودش کار میکنه.

3- بالابر شیشه عقب سمت شاگرد بعضی وقتا کار نمیکنه ولی بعد از دو دقیقه کار میکنه

4- ماشین رو که روشن میکنم یه صدایی از توی موتور یا زیر موتور میده که شبیه تق تق ریز هستش.اولش ای جور نشد ولی بعد از یه مدت این جوری شد مکانیکای ایران خودرو گفتن که مشکلی نداره.روغن هم توتال 10-40 میریزم

4-وقتی تهویه خاموشه و بخار گیر شیشه ها رو میزنی بعدش هوای ورودی رو میبندی میخوای بخار گیر رو خاموش کنی بخار گیر خاموش نمیشه بلکه هوای ورودی و خروجی رو پنل خاموش روشن میشه

مشکل چیه هر نمایندگی هم میبرم میگه مشکلی نداره.به نظر شما از کجاشه این مشکلات ؟

hobor971
11-06-2015, 23:04
زنگ زدم مثل این که ماشینم فراخوانی نداشت.الان من این مشکلاتو دارم کسی میدونه مشکل کجاست ؟

سلام دوستان بنده یه سری مشکل دارم.ماشینو شهریور 93 گرفتم.206 تیپ 5 تی یو 5.از همون اول هم این مشکلات بود :

1- بعضی وقتا که ماشین رو روشن می کنم کولر ماشین همزمان روشن میشه.

2- ماشینو که روشن می کنم بعضی وقت یه بار برف پاک جلو رو میزنم کار کنه برف پاک کن عقب هم خودش کار میکنه.

3- بالابر شیشه عقب سمت شاگرد بعضی وقتا کار نمیکنه ولی بعد از دو دقیقه کار میکنه

4- ماشین رو که روشن میکنم یه صدایی از توی موتور یا زیر موتور میده که شبیه تق تق ریز هستش.اولش ای جور نشد ولی بعد از یه مدت این جوری شد مکانیکای ایران خودرو گفتن که مشکلی نداره.روغن هم توتال 10-40 میریزم

4-وقتی تهویه خاموشه و بخار گیر شیشه ها رو میزنی بعدش هوای ورودی رو میبندی میخوای بخار گیر رو خاموش کنی بخار گیر خاموش نمیشه بلکه هوای ورودی و خروجی رو پنل خاموش روشن میشه

مشکل چیه هر نمایندگی هم میبرم میگه مشکلی نداره.به نظر شما از کجاشه این مشکلات ؟

ببرید یه نمایندگی که کارشناس فنی خوبی داشته باشه ورژن نود bcm ماشینتون رو بروزرسانی کنه.
به اون صدای موتور هم حساس نباشید. مربوط به تایپیت های هیدرولیک هست. کاریش نداشته باشید.

mohammad140
12-06-2015, 23:15
ببرید یه نمایندگی که کارشناس فنی خوبی داشته باشه ورژن نود bcm ماشینتون رو بروزرسانی کنه.
به اون صدای موتور هم حساس نباشید. مربوط به تایپیت های هیدرولیک هست. کاریش نداشته باشید.

دوست عزیز منظورتون همون لپ تاپ هست که وصل می کنند به زیر فرمون بعد سیستمو بهش برنامه میدن ؟
3 یا 4 بار این کار رو کردم یه بار دانگرید کردم ورژن قدیمی گفتن ویرژن جدیدا مشکل داره.یه بار آپگرید کردم ورژن جدید گفتن این بهتره باز نشد :n03::n03::n03::n03:

K!ng of th3 K!ngs
19-06-2015, 01:30
دوستان آیا تایر ها نیاز به تعویض دارن بعد از یه مدت؟ اگه آره هر چند کیلومتر/سال یکبار؟

optis2005
20-06-2015, 18:49
دوستان من چند روز پیش اب رادیاتور رو عوض کردم..از اون روز دمای ماشین به 90 نمیرسه و سر 80 ترموستات باز میشه و دما میاد پائین..تو جاده هم کلا با کولرو بدون کولر یکم پائینتر از 90 وایمیسته!
گفتن ترموستات خرابه..از ایساکو یه ترموستات گرفتم ولی دقیقا اینم همونجا باز میشه و فرقی نکرد
مایع خنگ کننده رو کلا عوض کردن ولی تاثیری نداشت
نمیدونم چرا اینجوری شد و چیکارش کنم الان
دوستان نظری ندارن؟
ماشین و8 مدل 89

K!ng of th3 K!ngs
20-06-2015, 22:06
دوستان آیا تایر ها نیاز به تعویض دارن بعد از یه مدت؟ اگه آره هر چند کیلومتر/سال یکبار؟

blue2006
20-06-2015, 22:40
سلام
این سیستم اکومکسی که تو ٢٠۶ های جدید میزنن چه تفاوتی باقبل داره ؟ بهتر شده یا بدتر ؟
شنیدم یه سری اپشن ها رو تو این سیستم نمی تونیم رو ٢٠۶ نصب کنیم .
٢٠۶ ایرانیزه فقط همین سیستم برقشون تغییر کرده ؟

blue 2006

Pourya-pc
20-06-2015, 23:10
سلام
این سیستم اکومکسی که تو ٢٠۶ های جدید میزنن چه تفاوتی باقبل داره ؟ بهتر شده یا بدتر ؟
شنیدم یه سری اپشن ها رو تو این سیستم نمی تونیم رو ٢٠۶ نصب کنیم .
٢٠۶ ایرانیزه فقط همین سیستم برقشون تغییر کرده ؟

blue 2006

سیستم برق ( پک برق ) عوض شده و کاملا به روز شده . دریچه گاز سیمی شده که نمیشه روش کروز بست . بقیه آپشن ها هم کم کم با این سیستم جدید دارن هماهنگ میشن .

blue2006
20-06-2015, 23:21
سیستم برق ( پک برق ) عوض شده و کاملا به روز شده . دریچه گاز سیمی شده که نمیشه روش کروز بست . بقیه آپشن ها هم کم کم با این سیستم جدید دارن هماهنگ میشن .
یعنی در کل الان نسبت به مدل های قدیمی بهتر شده یا نه ؟

blue 2006

Pourya-pc
21-06-2015, 11:52

blue 2006

چیز جدیدی اضافه نشده که بهتر بشه . یکم سیستمش ساده تر شده . ولی اینکه دریچه سیمی شده خوب نیست . من از این مورد خیلی شاکیم

blue2006
21-06-2015, 11:57
چیز جدیدی اضافه نشده که بهتر بشه . یکم سیستمش ساده تر شده . ولی اینکه دریچه سیمی شده خوب نیست . من از این مورد خیلی شاکیم

آخه من تو نت سرچ کردم می گفتن که گازش سیمی شده شتاب گیری بهتری پیدا کرده و از مابقی تغییرات ناراحت بودن

blue 2006

mohsen206206
22-06-2015, 15:10

blue 2006
تولیدیهای 94 نسبت به 92 و 93 گویا بهترشده، ولی نسبت به قبل از اینها مشخصه که نه،
ممکنه مثلا یه سری آپشنهای ظاهری بهتری داشته باشن، مثل پخش بلوتوث دار ، MFDبسیارخوب، شتاب اولیه بیشتر ماشین و ...
که البته گول زنک هستن، در واقع [emoji6]

ArashMiniStar
22-06-2015, 16:49
آخه من تو نت سرچ کردم می گفتن که گازش سیمی شده شتاب گیری بهتری پیدا کرده و از مابقی تغییرات ناراحت بودن

blue 2006
در کل ی روند رو به عقب بود تو ماشینا روز دنیا پدال برقیه چرا باید سیمی باشه
اگه بد بود از سیمی اون زمان به برقی تغییر نمیکرد حتما ی دلیلی داشته مثل مسائل زیست محیطی و کم شدن مصرف بنزین به دلیل اجازه ندادن خام سوزی
ایران خودرو مجبوره چون تحریمه نمیتونه از فرانسه قطع بگیره پس باید جایگزین بذاره
نمونش mfd ک در نمونه های اولیه افتضاح بود الان بهتر شده ولی چیز شاقی نیس نسبت به lcd type b یا مثلا پخش بلوتوث دار ک باز نسبت به آلپاین و سونی قدیم کیفیت پایین تری داره فقط زرق و برقه
در مورد برق و مالتی پلکس کاملا نسبت به قبل افت کره اصلش نیمه مولتی پلکسه خیلی آپشنا فابریک 206 رو نمیشه بست
در کل بستگی داره قبلا 206 داشتین یا نه اگه داشتین ک راضیتون قطعا نمیکنه ولی اگه نداشته باشین در برابر ماشینای الان براتون مطمئنا قابل قبول خواهد بود!

ArashMiniStar
22-06-2015, 16:52
تولیدیهای 94 نسبت به 92 و 93 گویا بهترشده، ولی نسبت به قبل از اینها مشخصه که نه،
ممکنه مثلا یه سری آپشنهای ظاهری بهتری داشته باشن، مثل پخش بلوتوث دار ، MFDبسیارخوب، شتاب اولیه بیشتر ماشین و ...
که البته گول زنک هستن، در واقع [emoji6]
شتاب اولیه بیشتر ماشین

blue2006
22-06-2015, 16:53
در کل ی روند رو به عقب بود تو ماشینا روز دنیا پدال برقیه چرا باید سیمی باشه
اگه بد بود از سیمی اون زمان به برقی تغییر نمیکرد حتما ی دلیلی داشته مثل مسائل زیست محیطی و کم شدن مصرف بنزین به دلیل اجازه ندادن خام سوزی
ایران خودرو مجبوره چون تحریمه نمیتونه از فرانسه قطع بگیره پس باید جایگزین بذاره
نمونش mfd ک در نمونه های اولیه افتضاح بود الان بهتر شده ولی چیز شاقی نیس نسبت به lcd type b یا مثلا پخش بلوتوث دار ک باز نسبت به آلپاین و سونی قدیم کیفیت پایین تری داره فقط زرق و برقه
در مورد برق و مالتی پلکس کاملا نسبت به قبل افت کره اصلش نیمه مولتی پلکسه خیلی آپشنا فابریک 206 رو نمیشه بست
در کل بستگی داره قبلا 206 داشتین یا نه اگه داشتین ک راضیتون قطعا نمیکنه ولی اگه نداشته باشین در برابر ماشینای الان براتون مطمئنا قابل قبول خواهد بود!
بدبختی منم اینه که تا بحال 206 نداشتم . و از شناس منم الان که می خوام بگیرم همه چیزش رو دارن عوض می کنن

blue 2006

ArashMiniStar
22-06-2015, 16:55
بدبختی منم اینه که تا بحال 206 نداشتم . و از شناس منم الان که می خوام بگیرم همه چیزش رو دارن عوض می کنن

blue 2006
ماشین تا الان چی داشتی؟
مدل 94 اگه بگیری چیز بدی نیست به هر جال از بدبختیه
یکی میخواد ماشین صفر بگیره گناهیم نداره بگیم برو کارکرده بگیر هر کی یه نیازایی داره :n13:

mohsen206206
22-06-2015, 16:56
مطمعن باش تو ماشینای تولید داخل و همینطور اکثر چینیها بهترینه، اگه نداشتی پس احتمالا نباید خیلی دنبال آپشن بازی و اینا باشی،
پشمیمون نمیشی از خریدش و مطمعن باش بعدا نخواهی گفت، کاش، مثلا پارس یا ام.وی.ام گرفته بودم

ArashMiniStar
22-06-2015, 16:58
ماشینای چینی چرا بد باشه نمونش MVM 530 قطعات با کیفیتی داره نسبت به ایران خودرو الان! ماشین به ماشین باید مقایسه بشه
من خودم اولش باورم نمیشد چون از نمونه ای مثل MVM 315 بد شنیده بودم ولی وقتی همین دو نا مقایسه کنی به برتری اولی پی میبری
ولی خوب تو ماشینای ایران خودرو 206 و سورن ELX و ال 90 موردای بهترشن

blue2006
22-06-2015, 16:58
ماشین تا الان چی داشتی؟
مدل 94 اگه بگیری چیز بدی نیست به هر جال از بدبختیه
یکی میخواد ماشین صفر بگیره گناهیم نداره بگیم برو کارکرده بگیر هر کی یه نیازایی داره :n13:
ماشین که 405 glx مدل ٨٨ دارم
ولی براخرید ٢٠۶ جرات خرید خودرو دست دو ندارم

blue 2006

ArashMiniStar
22-06-2015, 16:59
ماشین که 405 glx مدل ٨٨ دارم
ولی براخرید ٢٠۶ جرات خرید خودرو دست دو ندارم

blue 2006
ملاکت برای ماشین چیه؟اولویتا منظورمه. ماشین خونوادگی استفاده میشه یا نه مجردی 2 نفری اینا :n02:

blue2006
22-06-2015, 17:02
مطمعن باش تو ماشینای تولید داخل و همینطور اکثر چینیها بهترینه، اگه نداشتی پس احتمالا نباید خیلی دنبال آپشن بازی و اینا باشی،
پشمیمون نمیشی از خریدش و مطمعن باش بعدا نخواهی گفت، کاش، مثلا پارس یا ام.وی.ام گرفته بودم
آخه این چند وقت هرجا رفتیم گفتن صفرش فلان ایرادو داره و ...
از گریبکس گرفته تا برقی .
راستش من دنبال یه خودرو هستم که سوارش میشم و مثلا مسافرت میرم لااقل با اطمینان برم .

blue 2006

mohsen206206
22-06-2015, 17:05
راستش من دنبال یه خودرو هستم که سوارش میشم و مثلا مسافرت میرم لااقل با اطمینان برم .

blue 2006
مشگلات برقی تقریبا به کل حل شده، ممکنه به شانست صفحه کلاچ مشگل داشته باشه که تو 94 ها خیلی بهترشدن،
تازه بالفرض هم که مشگل داشته کل گیربکس هم که بری خودت تهیه کنی بهترین جنس، انگار که ماشین یه ملیون گرونتر خریدی،
زیاد هم به تبلیغات تو بازار توجه نکن

blue2006
22-06-2015, 17:07
ملاکت برای ماشین چیه؟اولویتا منظورمه. ماشین خونوادگی استفاده میشه یا نه مجردی 2 نفری اینا :n02:
والا خانواده من ۴ نفرست که دوتا بچه هام سه ساله و یک سالن

خودرو هم ازش انتظار
ایمنی .
راحتی توی مسافرتا . چون سالی دو سه بار مسافرت می رم .
اطمینان از لحاظ خرابی و ...
البته منم ماشین رو خوب نگه می دارم .
الان که پژو را می خوام بفروشم همه میگن خریداریم

blue 2006

ArashMiniStar
22-06-2015, 17:11

blue 2006
نگاه کن شانسیه دروغ نگفتن واقعنم همینطوره
هر ماشینی بگیری ممگنه بازی در بیاره
سعی کن حداقل مشخصات به علایقت بخوره
اگه زیاد مسافرت میری من موافق 206 نیستم سورن ELX هم صندلی های بهتری داره هم هندلینگ بهتر هم اینکه نرمه لامصب خشک نیست داخلشم خدایی شیکتر و به روز تره ترمزاش و اینا همه اوکیه
206 همه مورداش نسبت به 405 برتره جز یه چیز خشکه :n02: سوارش بشی ماشین یعنی چی :n01:
یعنی اگه اینا ملاکای مهمی هستی گزینه دیگه ای بردار ال 90 هم باید با قیافش کنار بیای مشخصه:n22:

blue2006
22-06-2015, 17:17
نگاه کن شانسیه دروغ نگفتن واقعنم همینطوره
هر ماشینی بگیری ممگنه بازی در بیاره
سعی کن حداقل مشخصات به علایقت بخوره
اگه زیاد مسافرت میری من موافق 206 نیستم سورن ELX هم صندلی های بهتری داره هم هندلینگ بهتر هم اینکه نرمه لامصب خشک نیست داخلشم خدایی شیکتر و به روز تره ترمزاش و اینا همه اوکیه
206 همه مورداش نسبت به 405 برتره جز یه چیز خشکه :n02: سوارش بشی ماشین یعنی چی :n01:
یعنی اگه اینا ملاکای مهمی هستی گزینه دیگه ای بردار ال 90 هم باید با قیافش کنار بیای مشخصه:n22:
ممنون
راستش چند روزه دارم به همین سورن فکر می کنم ولی خوب همه ماشینا ی ایران خودرو مشکل دارن اونم نه یکی دوتا
رفتم پرسیدم میگن موتور ef7 اون مشکلاتش زیاده و همون 206 بهتره .
من ٢٠۶ و ال نود رو روندم ولی تا الان نتونستم سورن یا سمند ef7 گیر بیارم و سوارش بشم .
از ال نود کلا بی خیالشم . چون اصلا با قیافش و ظاهر توش کنار نمیام ولی خدایی موتوری عالیه

blue 2006

mohsen206206
22-06-2015, 17:20
ممنون
راستش چند روزه دارم به همین سورن فکر می کنم ولی خوب همه ماشینا ی ایران خودرو مشکل دارن اونم نه یکی دوتا
من ٢٠۶ و ال نود رو روندم ولی تا الان نتونستم سورن یا سمند ef7 گیر بیارم و سوارش بشم .
از ال نود کلا بی خیالشم . چون اصلا با قیافش و ظاهر توش کنار نمیام ولی خدایی موتوری عالیه

blue 2006
سمند خانوادگی تره و تعادل بیشتری تو پیچ تو جاده داره، وگرنه 206 از هرلحاظ دیگه بهتره،
به ال90 بیشتر فکرکن، چون عیالواری، بدردت میخوره

blue2006
22-06-2015, 17:25
سمند خانوادگی تره و تعادل بیشتری تو پیچ تو جاده داره، وگرنه 206 از هرلحاظ دیگه بهتره،
به ال90 بیشتر فکرکن، چون عیالواری، بدردت میخوره
درمورد سورن اگه یه مقدار توضیح بدین که وضعیت صفرش چطوره . بازارش . قطعاتش . مشکلات موتوری و...
ممنون می شم

blue 2006

ArashMiniStar
22-06-2015, 17:31
ممنون

blue 2006
نگاه کن من خودم V8 88 دارم ماشین بابام سورن بوده سوارش زیاد شدم
ماشین بدی نیست یعنی خودم ی جورایی حتی به 206 خودم ترجیح میدم
شما اول رو ال 90 فکر کن اگر اصلا نمیتونی با قیافش کنار بیای نظرم رو سورنه
206 ماشین خونوادگی نیست کسایی ک عقب میشینن اذییت میشن برای تو شهر خیلی خوبه بخاطر تیزی ک داره
الان سورن جدیدش تولید شده به اسم سورن elx سال ک دکمه های رو فرمون ؛ آینه های تاشو برقی (خودش بسته میشه) و بلوتوث اینا هم داره (چطوری برتری نداره نسبت به 206!؟):n04: بنظرم روش فکر کن موتور بدی نیست ef7 کم صدا و برای جاده هم مناسبه
نکته های دیگه مثل جادار بودن ، نرم بودن و هندلینگ بهترشو هیچ کی نمیتونه رد کنه اگه رد کنه یعنی ی دشمنی داره با اسم سمند ! والا منم از سمند خوشم نمیاد ولی سورن کجا سمند کجا!صندلی حتی برقیه! کجای 206 برقی شده شاید تازگیا صندلی 206 برقی شده خبر نداریم :n02: ترمزای هر دو ماشین یعین 206 و سورن 4 چرخ دیسکیه هر دو دو ایربگه هم هستن:n01:

blue2006
22-06-2015, 17:39
نگاه کن من خودم V8 88 دارم ماشین بابام سورن بوده سوارش زیاد شدم
ماشین بدی نیست یعنی خودم ی جورایی حتی به 206 خودم ترجیح میدم
شما اول رو ال 90 فکر کن اگر اصلا نمیتونی با قیافش کنار بیای نظرم رو سورنه
206 ماشین خونوادگی نیست کسایی ک عقب میشینن اذییت میشن برای تو شهر خیلی خوبه بخاطر تیزی ک داره
الان سورن جدیدش تولید شده به اسم سورن elx سال ک دکمه های رو فرمون ؛ آینه های تاشو برقی (خودش بسته میشه) و بلوتوث اینا هم داره (چطوری برتری نداره نسبت به 206!؟):n04: بنظرم روش فکر کن موتور بدی نیست ef7 کم صدا و برای جاده هم مناسبه
نکته های دیگه مثل جادار بودن ، نرم بودن و هندلینگ بهترشو هیچ کی نمیتونه رد کنه اگه رد کنه یعنی ی دشمنی داره با اسم سمند ! والا منم از سمند خوشم نمیاد ولی سورن کجا سمند کجا!صندلی حتی برقیه! کجای 206 برقی شده شاید تازگیا صندلی 206 برقی شده خبر نداریم :n02: ترمزای هر دو ماشین یعین 206 و سورن 4 چرخ دیسکیه هر دو دو ایربگه هم هستن:n01:
روی ورق حرفتون صحیح .
بیشترین دغدغم رو موتور خودرو هست . همچنین تو چندتا فروم بحث شده بود گفتن کیفیت داشبرد و ... خیلی پایینه
کیفیت قطعه هم میگن پایینه و کم گیر میاد
در ضمن افت قیمتش فکر کنم زیاد باشه .
سورن شما مدل چه سالیه ؟

blue 2006

blue2006
22-06-2015, 17:41
راستی چرا ایران خودرو مصرف بنزین سورن رو کامل نمی نویسه . فقط ترکیبی و بیرون شهرو می نویسه ؟
یه سوال دیگه این سورن های جدید اصطلاحا لش می شن ؟

blue 2006

ArashMiniStar
22-06-2015, 17:48
روی ورق حرفتون صحیح .
بیشترین دغدغم رو موتور خودرو هست . همچنین تو چندتا فروم بحث شده بود گفتن کیفیت داشبرد و ... خیلی پایینه
کیفیت قطعه هم میگن پایینه و کم گیر میاد
در ضمن افت قیمتش فکر کنم زیاد باشه .
سورن شما مدل چه سالیه ؟

blue 2006
نه عزیز این چ حرفیه
یعنی کیفیت داشبورد 206 بالاس!؟؟؟؟ اینا همش حرفه 206 مدل 93 هم دیدیم داشبوردش چنگی به دل نمیزد شاید 94 مثل مدل 81 82 شده خبر نداریم :n23:
مدل 92 93 بود سورن دلیل فروشم نیاز به پولش داشتن اون زمان
افت قیمت هم بیشتر از 206 نی خریدارش کمتره نسبت به 206 البته نمیدونم 206 جدید الانم مث قدیم راحت میخرن یا نه
والا من اصلا حرفی ندارم :n29: 206 بخرین :n29: همین 206 کم مشکل با دیسک وصفحش گیربکس ووووو نداشتن

ArashMiniStar
22-06-2015, 17:49
راستی چرا ایران خودرو مصرف بنزین سورن رو کامل نمی نویسه . فقط ترکیبی و بیرون شهرو می نویسه ؟
یه سوال دیگه این سورن های جدید اصطلاحا لش می شن ؟

blue 2006
والا از ایران خودرو بپرسین چراا نمینویسه
اون عددا همش الکیه مصرف همه ماشینا بیشتره
اینم از اونایی که میگن سورنای چدید زود لش میشه بپرسین لابد ی چیزی حتما میدونن ما خبر نداریم
اگر بحث سر کیفیت اصیله که ن 206 نه سورن دارن اگر بحث سر ماشینای صفر الانه من قبول ندارم

ArashMiniStar
22-06-2015, 17:50
شما ی لطفی کن حتما پشت سورن بشین پشت 206 جدیدم بشین خودت تصمیم بگیر
دست به همون دنده سورن بزنی فرقو کاملا احساس میکنی!

blue2006
22-06-2015, 17:53
شما ی لطفی کن حتما پشت سورن بشین پشت 206 جدیدم بشین خودت تصمیم بگیر
دست به همون دنده سورن بزنی فرقو کاملا احساس میکنی!
ممنون دوست عزیز .
درست میگی
باید بگردم و هردو خودرو را سوار شم .
راستی من 206 و ال نودی که سوار شده یودم مدل های ٨٧ _٨٨ بودن

blue 2006

ArashMiniStar
22-06-2015, 17:55
ممنون دوست عزیز .
درست میگی
باید بگردم و هردو خودرو را سوار شم .
راستی من 206 و ال نودی که سوار شده یودم مدل های ٨٧ _٨٨ بودن

blue 2006
چجوری بودن با کدوم بیشتر حال میکردی ؟:n02:
آره حتما بگیر بشین سورن EF7 تا نشینی نمیتونی درست تصمیم بگیری
فقط پارس نگیر ک ما پارس داشبورد جدید داریم عاشغالهههههههههههه حیف پول

blue2006
22-06-2015, 18:03
چجوری بودن با کدوم بیشتر حال میکردی ؟:n02:
آره حتما بگیر بشین سورن EF7 تا نشینی نمیتونی درست تصمیم بگیری
فقط پارس نگیر ک ما پارس داشبورد جدید داریم عاشغالهههههههههههه حیف پول
در مورد 206 و ال نود از نظر موتوری خداییش عالی بود ولی چند روزی که دستم بود نتونستم با قیافش سرکنم . به نظر شخص من به درد یکی می خوره که از ماشین فقط گاز و ترمز بخاد نه من که بیشتر از ربع ساعت توش دوام نمی اوردم . چی ملت می خرن [emoji1]
٢٠۶ هم خوب بود ولی اونی که من نشستم مثل اینکه ترتیب صندلی هاش رو داده بود طوری که نشیتم رفتم بکف ماشین رسیدم .[emoji1]
برا سورن یه مشکل بزرگ دارم که اونم اینه که تو آشنا هام و کسی که بشه ازش ماشینو گرفت یا قبلا اینو رونده باشه به طوری که بشه باهاش مشورت کنم . اصلا کسی نیست . نه سورن نه سمند ef7 . اینم از شانس منه

blue 2006

ArashMiniStar
22-06-2015, 18:07
در مورد 206 و ال نود از نظر موتوری خداییش عالی بود ولی چند روزی که دستم بود نتونستم با قیافش سرکنم . به نظر شخص من به درد یکی می خوره که از ماشین فقط گاز و ترمز بخاد نه من که بیشتر از ربع ساعت توش دوام نمی اوردم . چی ملت می خرن [emoji1]
٢٠۶ هم خوب بود ولی اونی که من نشستم مثل اینکه ترتیب صندلی هاش رو داده بود طوری که نشیتم رفتم بکف ماشین رسیدم .[emoji1]
برا سورن یه مشکل بزرگ دارم که اونم اینه که تو آشنا هام و کسی که بشه ازش ماشینو گرفت یا قبلا اینو رونده باشه به طوری که بشه باهاش مشورت کنم . اصلا کسی نیست . نه سورن نه سمند ef7 . اینم از شانس منه

blue 2006
اون 206 حتما ارتفاع صندلیو چسبونده بوده پایین :n02: من خودم چون قدم بلند نیست با ارتفاع پایین تر صندلی راحت ترم!!!!!!! تو پارس صفر بابام نشستم خیلی عجیب بود صندلیش بالا بود پایینترم نمیومد حتی پدرم هم با اینکه پارس و سمند زیاد داشتن براشون عجیب بود!! از دست این ایرن فرغون!! به حدی بود پدر پاش رو به زور رد میکرد از فرمون و صندلی میشست:n21:

blue2006
22-06-2015, 18:15
اون 206 حتما ارتفاع صندلیو چسبونده بوده پایین :n02: من خودم چون قدم بلند نیست با ارتفاع پایین تر صندلی راحت ترم!!!!!!! تو پارس صفر بابام نشستم خیلی عجیب بود صندلیش بالا بود پایینترم نمیومد حتی پدرم هم با اینکه پارس و سمند زیاد داشتن براشون عجیب بود!! از دست این ایرن فرغون!! به حدی بود پدر پاش رو به زور رد میکرد از فرمون و صندلی میشست:n21:
نمی دونم . ولی فکر نکنم چون طرف خودش قد بلند هم نبود .فکر کنم صندلیش دیگه گود افتاده بود .
در مورد پارس قبول دارم . اینو دیگه همه بالاتفاق می گن نخرید .

blue 2006

alex_pk
22-06-2015, 23:00
سلام دوستان
من اینو قبلا هعم پرسیدم نمیدونم همینجا بود یا جای دیگه ولی به پاسخ دقیق نرسیدم
طی این مدت پاسخ های خیلی متفاوتی شنیدم پس خواهشی که دارم اینه که کسی که در مورد این مشکل اطلاعی داره لطفا به بنده هم بگه.

ماشین من تیپ 5 مدل خرداد 90
یعنی الان شده 4 سال
کارکردش فقط داخل شهر بوده و 40 هزار خورده ای دقیقا یادم نیست.
خیلی هم خوب باهاش مدارا کردم.

توی این 4 سال هیچ مشکل خاصی نداشته فقط موارد مصرفی عوض شده (روغن ها ، فیلتر ها ، لنت و دیسک ، باتری)
تنها مشکلی که من باماشین دارم سرو صدا و لرزشیه که توی کل ماشین روی حتی کوچکترین ناهمواری خیابون بوجود میاد هست.
(مشکل از قالپاق و چمیدونم در داشبورد و اینجور چیزا نیست)
من با این مسئله یه مدتی کنار اومدم تا اینکه تو Sd اتومات رفیقم سمت شاگرد نشستم و این ماشین اصلا صدا نمیداد!
با اینکه با سرعت 80 تا 100 حرکت میکرد و چاله چوله هارو هم با سرعت 50-60 تا رد میکرد ولی بازم ماشینش صدا نمیداد
اومدم خونه با ماشین رفتم یدور زدم اصلا زمین تا اسمون سرو صدا ها متفاوت بود.

ماشین رو سه سال پیش تو همون چک اولیه بردم آچار کشی هم کردم حالا نمیدونم بازم نیازه ببرم آچاز کشی کنم یا نه یا اصلا تاثیری داره!
مورد بعدی اینکه امکان داره به خاطر کمک هام باشه؟
چون کلا من هیچ کدوم از بخش های فنی ماشین رو هیچ دستی نزدم!ممکنه نیاز به روغن کاری یا هر چیز دیگه ای داشته بشه؟

به نظرتون مشکل چیه؟برای من خیلی مهمه.

مرسی.

DaaVooD
23-06-2015, 17:26
سلام دوستان
طی این مدت پاسخ های خیلی متفاوتی شنیدم پس خواهشی که دارم اینه که کسی که در مورد این مشکل اطلاعی داره لطفا به بنده هم بگه.

یعنی الان شده 4 سال

توی این 4 سال هیچ مشکل خاصی نداشته فقط موارد مصرفی عوض شده (روغن ها ، فیلتر ها ، لنت و دیسک ، باتری)
تنها مشکلی که من باماشین دارم سرو صدا و لرزشیه که توی کل ماشین روی حتی کوچکترین ناهمواری خیابون بوجود میاد هست.
من با این مسئله یه مدتی کنار اومدم تا اینکه تو Sd اتومات رفیقم سمت شاگرد نشستم و این ماشین اصلا صدا نمیداد!
با اینکه با سرعت 80 تا 100 حرکت میکرد و چاله چوله هارو هم با سرعت 50-60 تا رد میکرد ولی بازم ماشینش صدا نمیداد

ماشین رو سه سال پیش تو همون چک اولیه بردم آچار کشی هم کردم حالا نمیدونم بازم نیازه ببرم آچاز کشی کنم یا نه یا اصلا تاثیری داره!
چون کلا من هیچ کدوم از بخش های فنی ماشین رو هیچ دستی نزدم!ممکنه نیاز به روغن کاری یا هر چیز دیگه ای داشته بشه؟

مرسی.

درود.
اگر لاستیکای ماشین ایرانین که عمرشونو کردن. 4 سال برای لاستیک ایرانی زباده. درغیر اینصورت مشکل از جلوبندی ست. اگر تابحال به جلوبندی دست نزدید، 4 سال تردد در خیابانهای مسطح سرزمین امام زمان فاتحه جلوبندی رو خونده. (سیبک طبق ها، میل موج گیرها.....)
برای مشاوره خرید لاستیک به تاپیک مربوطه در همین انجمن مراجعه کنید.

Pourya-pc
23-06-2015, 19:01
سلام دوستان

یعنی الان شده 4 سال

مرسی.

کلا حال هاچ بک ۲۰۶ همین هست و واقعا روی اعصابه . کمک هاش میکوبه خصوصا کمک های جلوش . با اینکه لاستیک نرم کره انداختم بازم مشکل پابرجاست البته خیلی بهتر شده .
بهش دست نزنید و توجه نکنید .

mohsen206206
23-06-2015, 19:35
سلام دوستان

یعنی الان شده 4 سال

مرسی.
تجربه خودم عرض میکنم،
من قبلا یه پراید داشتم که دقیقا همینطوری شده بود، روی دست انداز یا آسفالت موجدار کلا سرصدا میداد. انگار مثلا از داشبورد و صندلی و همه جا صدا بیاد، بردم زیربندی سازی، اول روی صندوق فشار داد گفت باید کمکهاش عوض شه، بعد که رفتم تحویل بگیرم، گفت کمکها مشگل نداشتن، پیچهای سر اکسل شل شده بودن، سفت کردم، که درست شد و کاملا عالی و بیصدا شد دیگه.
بهمم گفت باعث تعجبه خیلی شل بوذن، حتی خطرناک هم میتونسته باشه اگه جاده میرفتی.

بعرحال دوست عزیز ممنون میشم اگه تونستی مشگلت رو حلش کنی، بیا اینجا شرحش بده

mohsen206206
23-06-2015, 19:39
دوستان خاستم نظرتون راجب به رنگ مشگی متالیک 206اس.دی بدونم، معایبش؟
بگیرم بنظر شما؟

mohsen shahrood
23-06-2015, 21:24
سلام دوستان گلم
میخواستم بدونم 206 اس دی بدلیل تعویض کاپوت چقدر افت قیمت داره
ماشین خودش سر حال و ردیفه 10000 کار کرده
فقط کاپوتش تعویض شده

blue2006
23-06-2015, 21:30
سلام
دوتا سوال داشتم .
تو یکی از تاپیک ها فکر کنم مال سورن بود . دیدم که یکی می گفت سورن و ٢٠۶ شیشه سولار دارن .
مگه ٢٠۶ شیشه سولار داره ؟ چه تیپ و مدل هایی ؟
یه سوال دیگه این که با توجه به اختلاف ٢ میلیونی v8 و v9 برای خرید کدوم رو پیشنهاد می کنین ؟ گیریبکس وی ٩ محاسن و معایبش رو کسی می تونه بگه ؟
توی نت گشتم به نظرم همه تعصبی و سلیقه ای مطلب در این مورد داده بودن . منم تو اتومات ها فقط j5 رو روندم . اونم کم عالی بود . ولی بحث v9 و تعمیراتش و مشکلش و تست تو عمل رو نمی دونم . اگه کسی تجربه و اطلاعاتی داره خیلی ممنون می شم که راهنماییم کنه .

blue 2006

blue2006
23-06-2015, 21:32
دوستان خاستم نظرتون راجب به رنگ مشگی متالیک 206اس.دی بدونم، معایبش؟
بگیرم بنظر شما؟
قشنگه
ولی تمیز کردن متالیک خیلی حوصله می خوادا [emoji1] [emoji1]
من یه خاکستری متالیک داشتم قشنگ هر بار شستن ماشین بالای سه ساعت برام وقت می برد .

blue 2006

mohsen206206
23-06-2015, 21:35
قشنگه
ولی تمیز کردن متالیک خیلی حوصله می خوادا [emoji1] [emoji1]
من یه خاکستری متالیک داشتم قشنگ هر بار شستن ماشین بالای سه ساعت برام وقت می برد .

blue 2006
مرسی داداش، اره درست میگی،
ولی بیخیال مشگی متال شدم، میگن کیفیت رنگش زود میاد پایین و تا نووه قشنگه

رفتم تو فکره یاسی متالیک[emoji6] [emoji4]

mohsen206206
23-06-2015, 21:36
سلام
دوتا سوال داشتم .
تو یکی از تاپیک ها فکر کنم مال سورن بود . دیدم که یکی می گفت سورن و ٢٠۶ شیشه سولار دارن .
مگه ٢٠۶ شیشه سولار داره ؟ چه تیپ و مدل هایی ؟
یه سوال دیگه این که با توجه به اختلاف ٢ میلیونی v8 و v9 برای خرید کدوم رو پیشنهاد می کنین ؟ گیریبکس وی ٩ محاسن و معایبش رو کسی می تونه بگه ؟
توی نت گشتم به نظرم همه تعصبی و سلیقه ای مطلب در این مورد داده بودن . منم تو اتومات ها فقط j5 رو روندم . اونم کم عالی بود . ولی بحث v9 و تعمیراتش و مشکلش و تست تو عمل رو نمی دونم . اگه کسی تجربه و اطلاعاتی داره خیلی ممنون می شم که راهنماییم کنه .

blue 2006
مگع 206 اتومات تولید میشه هنوز؟

blue2006
23-06-2015, 21:38
مگع 206 اتومات تولید میشه هنوز؟
یعنی نمی شه ؟
آخه تو سایت پدال دیدم

blue 2006

mohsen206206
23-06-2015, 21:44
یعنی نمی شه ؟
آخه تو سایت پدال دیدم

blue 2006
نه آقا دیگه تولید نمیشه، نه اتومات نه 207
تو سایت ایرانخودرو هم میتونی چک کنی

blue2006
23-06-2015, 21:46
نه آقا دیگه تولید نمیشه، نه اتومات نه 207
تو سایت ایرانخودرو هم میتونی چک کنی
پس اینا چی تولید می کنن ؟[emoji33] [emoji33]
درمورد شیشه سولار چی ؟

blue 2006

mohsen206206
23-06-2015, 21:50
پس اینا چی تولید می کنن ؟[emoji33] [emoji33]
درمورد شیشه سولار چی ؟

blue 2006
سولار هم، دنا داره، نمیدونم شایدم سورن،
206 نداره سولار

blue2006
23-06-2015, 21:53
سولار هم، دنا داره، نمیدونم شایدم سورن،
206 نداره سولار
سورن رو می دونم داره ولی تا الان نشنیده بودم ٢٠۶ سولار داشته باشه .

blue 2006

mohsen206206
23-06-2015, 21:53
سورن رو می دونم داره ولی تا الان نشنیده بودم ٢٠۶ سولار داشته باشه .

blue 2006
جناب blue 2006
نتیجه تحقیقات چی شد بالاخره؟
تصمیم گرفتین؟