PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21

Mehrdad092000
10-10-2012, 21:20
فكر كنم ecu ٢٠٦رو نشه به راحتي عوض كرد اخه همه قطعه هاش با هم كد گذاري شدن مثل پخش اينترفيس ....

Sent from my iPad using Tapatalk HD
هیچجوری نمیشه فهمید؟

راستی دوستان به نظرتون کار درستیه ادم v8 بفروشه یه رانا بگیره ؟با توجه به قیمت؟

karvas
10-10-2012, 23:36
هیچجوری نمیشه فهمید؟

راستی دوستان به نظرتون کار درستیه ادم v8 بفروشه یه رانا بگیره ؟با توجه به قیمت؟
بستگی به خودتون داره به نظر من ارزششو نداره با توجه به این که هنوز امتاحانه خودشو پس نداده باید صبر کرد دید چجور از کار درمیاد

Mehrdad092000
12-10-2012, 16:40
ممنون دوست عزیز
دوستان فرمون ماشین یکم سفت شده یه مدته بعضی وفت ها هم که میچرخونم فرمونو یه صدایی میده از چی میتونه باشه ؟> میتونه از کم شدن روغن هیدرولیک باشه چون اولش دریچه روغن مشکل داشت روغن پس میداد بردم ایران خودرو عوض کردن اما روغنی نریختم دیگه
v8 sd
مدل 90 برج5 بود یا 4

ŞHÍЯÍŃ
12-10-2012, 22:26
ممنون دوست عزیز
دوستان فرمون ماشین یکم سفت شده یه مدته بعضی وفت ها هم که میچرخونم فرمونو یه صدایی میده از چی میتونه باشه ؟> میتونه از کم شدن روغن هیدرولیک باشه چون اولش دریچه روغن مشکل داشت روغن پس میداد بردم ایران خودرو عوض کردن اما روغنی نریختم دیگه
v8 sd
مدل 90 برج5 بود یا 4

:دی سلام ماشین ما هم همین مشکل رو داره صدای قژ قژ میده وقتی فرمون در جا میچرخه روغن هیدرولیکت رو یه چک کن اگه کم نکرده باشه احتمالا پمپ هیدرولیک خراب شده باشه.

navid mosavi
13-10-2012, 02:02
سلام من تازگی یه v20 گرفتم مدل 88 مشکلم باصدای موتوره وقتی دورموتور از 3000 رد میشه افزایش بدی داره از 3500 که رو اعصابمه صدا خیلی بلندی داره
206 قبلیم مدل 83 بود خیلی خوب بود
کسی مبدونه چرا وچکارکنم بهتر شه؟

karvas
14-10-2012, 13:59
ما هم تیپ 2 مدل 90 داریم از 3500 به بعد صدای موتور خیلی عوض میشه یعنی باید دنده رو عوض کنی 83 هم همین موتور بود یا tu5? البته فراموش نکن اونا فرانسوی بود

mohamad skystar
14-10-2012, 18:09
ما هم تیپ 2 مدل 90 داریم از 3500 به بعد صدای موتور خیلی عوض میشه یعنی باید دنده رو عوض کنی 83 هم همین موتور بود یا tu5? البته فراموش نکن اونا فرانسوی بود

دوست من یعنی بعد از دور 3500 یگه نمیخواین دنده رو عوض کنید؟ مشخصه زور به موتور میاد
موتور 206 تیپ 2 از روز اول تا الان از نوع TU3 بوده و هیچ موقع با موتور TU5 عرضه نشد.

shadows_funeral
14-10-2012, 18:13
سلام من تازگی یه v20 گرفتم مدل 88 مشکلم باصدای موتوره وقتی دورموتور از 3000 رد میشه افزایش بدی داره از 3500 که رو اعصابمه صدا خیلی بلندی داره
توی کاپوت نمد نصب کردین؟

karvas
15-10-2012, 21:26
دوست من یعنی بعد از دور 3500 یگه نمیخواین دنده رو عوض کنید؟ مشخصه زور به موتور میاد
موتور 206 تیپ 2 از روز اول تا الان از نوع TU3 بوده و هیچ موقع با موتور TU5 عرضه نشد.
دوست عزیرشما خیلی علاقه دارین فورا اظهار نظر کنین اگر به مطلبی که من نوشته بودم دقت کنی اینو میتونید ببینید: از 3500 به بعد صدای موتور خیلی عوض میشه یعنی باید دنده رو عوض کنی
بعد هم دوست عزیزمون نگفته بودن که 206 مدل 83 شون تیپ 2 بوده یا تیپ های دیگه :sq_25:

ŞHÍЯÍŃ
15-10-2012, 21:39
دوست عزیرشما خیلی علاقه دارین فورا اظهار نظر کنین اگر به مطلبی که من نوشته بودم دقت کنی اینو میتونید ببینید: از 3500 به بعد صدای موتور خیلی عوض میشه یعنی باید دنده رو عوض کنی
بعد هم دوست عزیزمون نگفته بودن که 206 مدل 83 شون تیپ 2 بوده یا تیپ های دیگه :sq_25:

:دی وضعیتی شده :دی بنده خدا میخواد کمک کنه!!بعد ناظری گفتن کاربر قدیمی تری گفتن!احتراما از بین رفته!

:دی بعدشم دیگه لازم نیست بگه موتورش tu5یا tu3 همین گه گفتن v20 معلومه دیگه :دی یه خورده اطلاعات داشته باشین خوبه :دی

shadows_funeral
15-10-2012, 22:37
ماشین شما مال هر سالی باشه اگه تیپ 2 باشه TU3 هست اگه تیپ 3 یا 5 یا 6 باشه TU5 . خیلی واضحه این جمله دوست من. لطفا مودبانه تر هم مطالبتون رو بیان کنید. با تشکر

karvas
15-10-2012, 22:49
:دی وضعیتی شده :دی بنده خدا میخواد کمک کنه!!بعد ناظری گفتن کاربر قدیمی تری گفتن!احتراما از بین رفته!

:دی بعدشم دیگه لازم نیست بگه موتورش tu5یا tu3 همین گه گفتن v20 معلومه دیگه :دی یه خورده اطلاعات داشته باشین خوبه :دی
من اصلا فصد بی احترامی نداشتم نگاه به خودتون نکنید اطلاعاتتون بالاست:sq_2: خیلیا سراغ دارم یه عمره 206 سوار میشن ولی تا حالا tu3 وtu5 اصلا به گوششون نخورده
درضمن اون مدل 83 رو نگفته بودن تیپ چنده

karvas
15-10-2012, 22:53
ماشین شما مال هر سالی باشه اگه تیپ 2 باشه TU3 هست اگه تیپ 3 یا 5 یا 6 باشه TU5 . خیلی واضحه این جمله دوست من. لطفا مودبانه تر هم مطالبتون رو بیان کنید. با تشکر

البته باید خدمتتون بگم تیپ 3 موتورش tu3 به علاوه یه سری اپشن :31:

MehranVB
15-10-2012, 22:55

اگه صدایی که میگید شبیه زوزه هست، یه مشکل اپیدمی توی 206های چند سال اخیر ایران خودرو هست.
کارایی که میگم بکنید:
1- واسکازین رو چک کنید خالی نشده باشه.
2- دسته موتورا رو چک کنید نشکسته باشه.
3- روغن موتور رو چک کنید ببینید چسبندگیش مناسب باشه.
اگه این سه تا نبود ببرید پیش یه مکانیک خوب تا هم گیربکس رو چک کنه و هم موتور رو.

shadows_funeral
15-10-2012, 22:58
البته باید خدمتتون بگم تیپ 3 موتورش tu3 به علاوه یه سری اپشن :31:

بله بنده اشتباه کردم تیپ 3 هم موتور کم قدرت TU3 روش سوار هست. ممنون بابت تذکرتون.

ŞHÍЯÍŃ
15-10-2012, 23:03
من اصلا فصد بی احترامی نداشتم نگاه به خودتون نکنید اطلاعاتتون بالاست:sq_2: خیلیا سراغ دارم یه عمره 206 سوار میشن ولی تا حالا tu3 وtu5 اصلا به گوششون نخورده
درضمن اون مدل 83 رو نگفته بودن تیپ چنده

پناه بر خدا.یوزر 200 پستی ارزش بحث و اخطار ندراه :دی

Soroush-S
15-10-2012, 23:14
دوستان خرید 206 تیپ 2 مدل 82 یا 83 تا 9 میلیون آیا بصرفه هست؟ ایا خرجش زیاده؟

ŞHÍЯÍŃ
15-10-2012, 23:52
دوستان خرید 206 تیپ 2 مدل 82 یا 83 تا 9 میلیون آیا بصرفه هست؟ ایا خرجش زیاده؟

سلام.مشاوره خرید خودرو اینجاست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بستگی به شانس یا اصلا بستگی به خودتون داره!

معمولا تو این مدل افتادن تو خرج دیگه هر روز یه چیش خراب میشه!چون دیگه بیشتر قطعات مستهلک شدن هر روز یکیشون خراب میشه!

ما هم 206 مدل 83 داریم خدارو شکر خدارو شکر خرج موتوری نداشته ولی داره دیگه مثلا هفته پیش پمپ بنزینش رو عوض کردم کمک هاش روغن میده باید عوض بشه.

پمپ هیدورلیکش خرابه باید عوض بشه!حالا برای ما خوبه اگه خرج اساسی و موتوری باز کنه هزینه میره روی میلیون!!شما هم یا میخرید یه گزینه خیلی خوب و سالم پیدا کنید یا کلا بیخیال بشید.

karvas
16-10-2012, 00:56
پناه بر خدا.یوزر 200 پستی ارزش بحث و اخطار ندراه :دی
الان داری تهدید میکنی مثلا اخطار بده ببینم همچین میگه یوزر 200 پستی انگار اینجا ارتشه ایشون سپهبد هستش منم گروهبان منم میتونم صبح تا شب بچرخم تا یه پست جدید پیدا کنم روش جواب بدم یه هفته ای میشه 2000 تا

ŞHÍЯÍŃ
16-10-2012, 01:07
الان داری تهدید میکنی مثلا اخطار بده ببینم همچین میگه یوزر 200 پستی انگار اینجا ارتشه ایشون سپهبد هستش منم گروهبان منم میتونم صبح تا شب بچرخم تا یه پست جدید پیدا کنم روش جواب بدم یه هفته ای میشه 2000 تا

:31:یه خورده کج متوجه شدین!!منظ,رم اینه خودم اخطار بگیرم :دی

لطفا بحث رو اداه ندیم به اندازه کافی تاپیک خراب شده!!

hossein.az
16-10-2012, 01:14
فکر نمیکنم منظور شیرین جان تعداد پستها بوده باشه,اصلا پستها 100هزار تا به چه دردی میخوره ,نه بدرد دنیا میخوره نه آخرت
منظور اینکه شماها که آدمهای با تجربه ای هستید کمتر از لحن های بد نسبت به هم دیگه استفاده کنید.
این احترامه که در مقابل احترام میاره
قصد توهین نداشتم بکسی لطفا سوء برداشت نکنید

باتشکر

navid mosavi
16-10-2012, 01:19
ممنون از لطف دوستان 206 مدل 83 1400 بود ولی من هم موافقم که خیلی موتور نرمتری داشت و این جدیده 88 ازدور3500 خیلی صداش زیاد میشه حرف دوستمون mohamad skystar درست اما این صدا خیلی زیادتر بنظرمیاد
البته یه تعمیرکار گفت عادی تو این مدل میگفت وقتی موتور سرده خاموش میکنه تو زمستان؟؟؟ یا شتاب نداره و توسربالایی کم میاره
حالا بنظرشما چکارباید کردکه ین صدا کمترشه؟؟؟
ممنون از دوستان

shadows_funeral
16-10-2012, 06:16
ممنون از لطف دوستان 206 مدل 83 1400 بود ولی من هم موافقم که خیلی موتور نرمتری داشت و این جدیده 88 ازدور3500 خیلی صداش زیاد میشه حرف دوستمون mohamad skystar درست اما این صدا خیلی زیادتر بنظرمیاد
البته یه تعمیرکار گفت عادی تو این مدل میگفت وقتی موتور سرده خاموش میکنه تو زمستان؟؟؟ یا شتاب نداره و توسربالایی کم میاره
حالا بنظرشما چکارباید کردکه ین صدا کمترشه؟؟؟
ممنون از دوستان
صدا و کشش و شتاب بستگی به تیپ ماشین،ECU و وتور تنظیم شده و سرپا داره. شما اول بگو تیپ ماشین چه ملی هست. از اینجا نوع موتور مشخص می شه. اصولا موتور TU3 صدای بیشتری نسبت به TU5 داره و خشکتر هستش و خوب کشش ، قدرت و شتاب کمتری هم داره. در تیپ یکسان باید ببینی ECU ها متفاوت هستن یا خیر. و در نهایت تنظیم موتور نقش به سزایی تو شتاب، کم شدن صدای موتور داره. البتهیه موضوع دیگه هم هست. نمد زیر کاپوت. ماشین تحویلی شما نمد داشته یا نه. نمد زیر کاپوت خیلی تو کم شدن صدای موتور تاثیر داره

karvas
16-10-2012, 13:58
فکر نمیکنم منظور شیرین جان تعداد پستها ده باشه,اصلا پستها 100هزار تا به چه دردی میخوره ,نه بدرد دنیا میخوره نه آخرت
منظور اینکه شماها که آدمهای با تجربه ای هستید کمتر از لحن های بد نسبت به هم دیگه استفاده کنید.
این احترامه که در مقابل احترام میاره
قصد توهین نداشتم بکسی لطفا سوء برداشت نکنید

باتشکر
بله حق باشماست لطفا دوستانی که میتونن این پست ها زاید رو پاک کنن ادم یه موقع عصبی میشه یه چیزی میگه :40::دی

$even boy
16-10-2012, 19:06
یعنی چی که عادیه اگه صدا زیاده مطمئن باش عادی نیست باید اساسی بررسی بشه تا مشکلش مشخص بشه

mehdi9494
17-10-2012, 23:43
سلام دوستان .مشکلی واسه 206 sd v8 من پیش اومده راهنماییم کنید .9 ماه میشه گرفتم از هفته پیش ترمز ناگاهنی که میگیرم پدال ترمز زیر پام میزنه دو سه بارم ترمز که گرفتم یه صدای تق تق کردو بشدت پدالش میزد فرصت نکردم و ندارم ببرم نمایندگی مشکل از چیه .لازمه سریع ببرم نمایندگی ؟

total_overdose
18-10-2012, 00:41
سلام دوستان .مشکلی واسه 206 sd v8 من پیش اومده راهنماییم کنید .9 ماه میشه گرفتم از هفته پیش ترمز ناگاهنی که میگیرم پدال ترمز زیر پام میزنه دو سه بارم ترمز که گرفتم یه صدای تق تق کردو بشدت پدالش میزد فرصت نکردم و ندارم ببرم نمایندگی مشکل از چیه .لازمه سریع ببرم نمایندگی ؟

:31:
نه دوست عزیز
ماشینتون کاملا سر حاله!
ماشین شما ترمز همراه با سیستم abs هست! برای قفل نشدن لاستیک ها و سر نخوردن و مانور به طرفین ! اون زدن ترمز برایه همینه و وقتی ترمز محکم بزنین همینطور میشه..

mehdi9494
18-10-2012, 01:02
:31:
نه دوست عزیز
ماشینتون کاملا سر حاله!
ماشین شما ترمز همراه با سیستم abs هست! برای قفل نشدن لاستیک ها و سر نخوردن و مانور به طرفین ! اون زدن ترمز برایه همینه و وقتی ترمز محکم بزنین همینطور میشه..

واقعا میگید مشکلی نیست.آخه قبلا به این شدت پدال زیر پام نمیزد..

shadows_funeral
18-10-2012, 01:25
عملکرد ABS تو خودرو های ایرانی باعث این تق تق و زدن های پدال ترمز میشه. در اصل اگه تو ترمز شدید یا ترمز روی محیط لغزنده پدال نزنه مشکل داره

pouria_br
18-10-2012, 12:30
دوستان همه چیو گفتن
فقط این نکته رو بگم که همیشه سعی کنید حواستون باشه
که اگه یه موقع خواستید بزنید یهو رو ترمز از عقب نزنن بهتون
چون امکان داره ماشین عقبی ABS نداشته باشه و ...

shadows_funeral
18-10-2012, 19:15
دوستان همه چیو گفتن
دقیقا این اتفاق برای من افتاد.سورنم ABS داشت یه جا تو چمران یه موتوریه خیلی بد ویراژ میداد یکهو تعادلش جلوی ماشین جلویی من به هم خورد. اون زد رو ترمز. منم زدم رو ترمز. ماشین وایساد. ماشین عقبیم پارس بود که ABS نداشت. ترمز کرد اما محکم کوبید پشت ماشین من. بنده خدا تا وسط کاپوتش جمع شد. اما سمند من فقط سپرش آسیب دید. تازه دیاقای سپر هم سالم بودن.

mehdi9494
20-10-2012, 10:46
عملکرد ABS تو خودرو های ایرانی باعث این تق تق و زدن های پدال ترمز میشه. در اصل اگه تو ترمز شدید یا ترمز روی محیط لغزنده پدال نزنه مشکل داره

.ممنون از راهنماییتون. ی مشکل دیگه هم داشتم.. . بار اول ماشینمو واسه تعویض روغن بردم حدود یکساعت طول کشید که تونست با پمپ فقط 2 لیتر روغن ازش بکشه بردم نمایندگی گفت احتمالا تو کارخانه روغن کم ریختن.با 3.5 لیتر روغن که توش ریختن مشکل نداشتم .چند وقت پیش دوباره بردم تعویض اینبارم 2 لیتر بیشتر نداشت .. {جالبه که نمایشگر روغنش هیچوقت اختلالیو نشون نداد }.3.5 روغن ریخت توش چون تو مسافرتم فرصت نشد ببرم نمایندگی.الان چند روزه متوجه شدم نشانگر روغن موقع استارت زدن رو ماکزیموم رو نشون میده . میله نشانگر روغنشم جدیدا یخورده بالای ماکزیموم رفته .. با توجه به اینکه روغنی ازش نمیچکه و سینی کف ماشینم روغنی نیست و منم چیزی بهش اضافه نکردم مشکل از چیه ؟؟ چنین چیزی ممکنه که روغن اتومات کمو زیاد {؟} شه ؟؟؟؟؟

mehdi_08
20-10-2012, 11:39
دوستان همه چیو گفتن
یه نکته ای رو هم من اضفه کنم
هنگامی که به آسفالت موج دار رسیدین (اغلب وروردی شهر ها آسفالتاشون خرابه) به هیچ عنوان ترمز مکحم نزنید تا abs فعال نشه چون اگر روی آسفالت موج دار ABS فعال بشه مسافت توقف خیلی زیاد می شه(کلا ماشین برا خودش می ره)
هنگامی که abs فعال شد باید فشار بر روی پدال ترمز رو بیشتر کرد (چون در بین ضربه ه زدن ها نیروی بیشتری رو منتقل می کن هو ماشین سریع تر می ایسته )
البته نوع یونیت abs خیلی مهمه
مثلا سری اول abs های 405 وسمند مدل ماندو 25 بود که باید دعا می کردی فعال نشه چون وقتی فعال بشه ماشین مسافت زیاد تری رو طی می کنه تا وایسه
سری بعدش شد ماندو 65 که روی پرایدم از همین مدله وقتی فعال بشه بازم اون طوری که باید بین ضربه ها نیروی لازم برای توقف رو اعمال نمی کنه باید پدال رو زیاد فشار داد
سه چهار مدل دیگه هم زدن که اماشون یادم نیست
مدل بوش ورژن 8 هم که توی تندر هست بسیار عالی عمل می کنه

کلا باید قلق abs ماشینتون دستتون بیاد !!!!!!!!!

ba maram
20-10-2012, 12:03
دوستان واسه ماشینم یه لاستیک ایرانی یا خارجی ارزون و خوب می خوام . چی رو پیشنهاد میکنید ؟
فک کنم تو ایرانیا کویر خوبه نه ؟
راستی وقتی استارت می زنم اکثرا ماشین خاموش میشه و بعد چند بار استارت زدن روشن میشه.به نظرتون مشکل از کجاست ؟

pouria_br
20-10-2012, 12:41
.ممنون از راهنماییتون. ی مشکل دیگه هم داشتم.. . بار اول ماشینمو واسه تعویض روغن بردم حدود یکساعت طول کشید که تونست با پمپ فقط 2 لیتر روغن ازش بکشه بردم نمایندگی گفت احتمالا تو کارخانه روغن کم ریختن.با 3.5 لیتر روغن که توش ریختن مشکل نداشتم .چند وقت پیش دوباره بردم تعویض اینبارم 2 لیتر بیشتر نداشت .. {جالبه که نمایشگر روغنش هیچوقت اختلالیو نشون نداد }.3.5 روغن ریخت توش چون تو مسافرتم فرصت نشد ببرم نمایندگی.الان چند روزه متوجه شدم نشانگر روغن موقع استارت زدن رو ماکزیموم رو نشون میده . میله نشانگر روغنشم جدیدا یخورده بالای ماکزیموم رفته .. با توجه به اینکه روغنی ازش نمیچکه و سینی کف ماشینم روغنی نیست و منم چیزی بهش اضافه نکردم مشکل از چیه ؟؟ چنین چیزی ممکنه که روغن اتومات کمو زیاد {؟} شه ؟؟؟؟؟
عجب داستانی شده این روغن موتوره
شما بعضی اوقات از طریق میلهه رروغنو چک کن ببین اوضاش چطوره
خو داداش 3.5 لیتر زیاده
تیپ چنده ماشینتون؟
اگه اشتباه نکنم با تعویض فیلتر روغن و اگه با ساکشن خالی شده باشه باید 3.2 لیتر روغن بریزید

pouria_br
20-10-2012, 12:42
دوستان واسه ماشینم یه لاستیک ایرانی یا خارجی ارزون و خوب می خوام . چی رو پیشنهاد میکنید ؟
راستی وقتی استارت می زنم اکثرا ماشین خاموش میشه و بعد چند بار استارت زدن روشن میشه.به نظرتون مشکل از کجاست ؟
شمع ها اوضاشون چطوره ؟
فیلتر بنزین کی عوض شده؟
برق ماشین مشکلی نداره ؟ باطریش سرحاله؟

mehdi9494
20-10-2012, 13:58
عجب داستانی شده این روغن موتوره
شما بعضی اوقات از طریق میلهه رروغنو چک کن ببین اوضاش چطوره
خو داداش 3.5 لیتر زیاده
تیپ چنده ماشینتون؟
اگه اشتباه نکنم با تعویض فیلتر روغن و اگه با ساکشن خالی شده باشه باید 3.2 لیتر روغن بریزید
ماشینم v8 sd .دقیق نمیدونم 3.5 یا3.2 تعویضیه روغن ریخته .فقط گفته ببر نمایندگی ببین ایرادش چیه تا اون موقع هم هر چند وقت چک کن اگه کم کرد روغن اضافه کن .نمیدونم فعلا که روغن اضافه آوردم... این حالت واسه ماشین ضرر داره ؟

pouria_br
20-10-2012, 15:33
ماشینم v8 sd .دقیق نمیدونم 3.5 یا3.2 تعویضیه روغن ریخته .فقط گفته ببر نمایندگی ببین ایرادش چیه تا اون موقع هم هر چند وقت چک کن اگه کم کرد روغن اضافه کن .نمیدونم فعلا که روغن اضافه آوردم... این حالت واسه ماشین ضرر داره ؟
اگه به صورت مدااوم هی بخواد روغن کم کنه و هی شما بخواید اضافه کنید خو دیگه موتور ماشین فاتحه اش خوندس
,ویا اینکه موتور نباید روغن زیاد بیاره باید ازش کم کرد
کلا زیاد شدن روغن و یا کم ّ شدنش باعث آسیب دیدگی موتور ماشین میشه...
شما چه روغنی استفاده میکنید؟
من یه بار توتال 7000 قوطی فلزی امارتی و و یک بار هم قوطی پلاستیکی توتال 7000 ریختم
در هر دو حالتش روغن کم میکرد
از اون به بعد مارک روغن رو عوض کردم دیگه روغن کم نکرد...
مااشین منم تیپ 5 هستش که مثه موتور ماشین شماست TU5

mehdi_08
20-10-2012, 17:36
در مورد لاستیک توی تاپیک جامعمطرح کنی بهتره
ولی روی پرایدم کویر هست که الان بعد از 26هزار تا و17 ماه کار کردن ازش داره تیکه تیکه کنده می شه!!!!!!!!!!!!!!!

ba maram
20-10-2012, 17:53
شمع ها اوضاشون چطوره ؟
فیلتر بنزین کی عوض شده؟
برق ماشین مشکلی نداره ؟ باطریش سرحاله؟
راستش جواب هیچ کدوم رو نمی دونم و میدونم همه فابریکی هستن(47000 تا کار کرده)
به نظرت با تعویض شمع یا فیلتر بنزین مشکلش حل میشه ؟

ضمنا تسمه تایمشو عوض کنم که یه وقت به مشکل بر نخورم؟

pouria_br
20-10-2012, 18:00
راستش جواب هیچ کدوم رو نمی دونم و میدونم همه فابریکی هستن(47000 تا کار کرده)
به نظرت با تعویض شمع یا فیلتر بنزین مشکلش حل میشه ؟

ضمنا تسمه تایمشو عوض کنم که یه وقت به مشکل بر نخورم؟
فابریکی؟47 هزار تا؟
بابا دمت گرم
تا الان باید یه دست شمع عوض میکردی
با این وضع بنزین هم 2 یار فیلتر بنزین باید عوض میکردی
باطری و دینام هم یه تست کن ببین چطوره اوضاش
مدل ماشینتون چیه؟
من سر 20 هزار تا شمع ها رو عوض کردم خوبه رسیدم بهشون درب و داغون بودن ایرانخودرو نفله جنس الکی گذاشته بود... رفتم 4تا بوش پژو سیتروئنی گرفتم براش ماشین حال و هواش عوض شد...
تسمه تایم هم زیاد ضرورری نیست تعویضش
ررو 60 هزار تا خوبه عوض بشه
حالا اگه حساسی (مثه خودم ،البته من هنوز عوض نکردم 30 هزارتا رفته ماشین) عوض کن ولی زوده...خیلی هم زوده
بده یه چکش کنن ضرری نداره

ba maram
20-10-2012, 21:39
مدل 89 هستش. حتما این کارایی رو ک گفتی رو میکنم...ایشالله ک درست شه

karvas
21-10-2012, 14:39
امروز داشتم تو موتور نگاه مبکردم سمت راست موتور پایین تر از فولی روغن رو یه سری قطعات شوره زده مثل اب رادیات بود فک کنم شلنگایی که تو دید بود نگاه کردم چیزی پیدا نکردم کسی تجربه ای در این مورد داره؟

mehdi9494
23-10-2012, 13:01
اگه به صورت مدااوم هی بخواد روغن کم کنه و هی شما بخواید اضافه کنید خو دیگه موتور ماشین فاتحه اش خوندس
,ویا اینکه موتور نباید روغن زیاد بیاره باید ازش کم کرد
کلا زیاد شدن روغن و یا کم ّ شدنش باعث آسیب دیدگی موتور ماشین میشه...
شما چه روغنی استفاده میکنید؟
من یه بار توتال 7000 قوطی فلزی امارتی و و یک بار هم قوطی پلاستیکی توتال 7000 ریختم
در هر دو حالتش روغن کم میکرد
از اون به بعد مارک روغن رو عوض کردم دیگه روغن کم نکرد...
مااشین منم تیپ 5 هستش که مثه موتور ماشین شماست TU5

.منم روغن توتال میریزم یبار 7000 ویبارم 5000 ریختم. الان چه روغنی استفاده میکنید ؟ قبلا به اندازه ماشین من کم میکرد ؟

Pami
23-10-2012, 18:26
من روغن ایرانی پیشتاز ریختم ، چطوریاس با موتور TU3 سازگار هست یا دوره بعدی عوض کنم برگردم به توتال ؟

mohamad skystar
23-10-2012, 19:40
من روغن ایرانی پیشتاز ریختم ، چطوریاس با موتور TU3 سازگار هست یا دوره بعدی عوض کنم برگردم به توتال ؟

برای موتور TU3 مناسبه دوست من

pouria_br
24-10-2012, 00:07
.منم روغن توتال میریزم یبار 7000 ویبارم 5000 ریختم. الان چه روغنی استفاده میکنید ؟ قبلا به اندازه ماشین من کم میکرد ؟
من الان کاسترول مگناتک استفاده میکنم
بله کم میکرد
حتی در حدی که نشانگر روغن تو صفحه کیلومتر 2 خط کم میشد
گذشته از اون هم میله نشانگر روغن هم min بود و حتی کمتر تر
شما کاسترول مگناتک رو تست کن
یه روغن ایرانی هم که مناسب TU5 هست هم اونم خوبه روغن بهران سوپر پیشتاز
میگن اون هم با اینکه کیفیت خوبی داره قیمتش هم مناسبه
یکی دیگه هم هست ایرانول مینرال معادل همون توتال 9000 هستش...
اونم میگن جوابشو پس داده و خوبه

mehdi9494
24-10-2012, 13:11
من الان کاسترول مگناتک استفاده میکنم
بله کم میکرد
حتی در حدی که نشانگر روغن تو صفحه کیلومتر 2 خط کم میشد
گذشته از اون هم میله نشانگر روغن هم min بود و حتی کمتر تر
شما کاسترول مگناتک رو تست کن
یه روغن ایرانی هم که مناسب TU5 هست هم اونم خوبه روغن بهران سوپر پیشتاز
میگن اون هم با اینکه کیفیت خوبی داره قیمتش هم مناسبه
یکی دیگه هم هست ایرانول مینرال معادل همون توتال 9000 هستش...
اونم میگن جوابشو پس داده و خوبه

ممنون .امتحان میکنم نتیجو رو همینجا میگم..............

Mostafa-F
24-10-2012, 14:29
206 مدل 91 ، 7500 کیلومتر کار کرده
جدیدا صبحها وقتی ماشین رو روشن می کنم و می زنم توی دنده عقب که از پارکینگ بیام بیرون، ماشین یکی دو بار خاموش میشه. البته همیشگی نیست. بعضی روزا خاموش نمیشه.
علت؟ تا حالا هیچ سرویس خاصی روش انجام ندادم مث فیلرگیری و تعویض روغن و... ممکنه از اینا باشه؟

pouria_br
24-10-2012, 17:20
جدیدا صبحها وقتی ماشین رو روشن می کنم و می زنم توی دنده عقب که از پارکینگ بیام بیرون، ماشین یکی دو بار خاموش میشه. البته همیشگی نیست. بعضی روزا خاموش نمیشه.
علت؟ تا حالا هیچ سرویس خاصی روش انجام ندادم مث فیلرگیری و تعویض روغن و... ممکنه از اینا باشه؟
یعنی وقتی آروم آروم دارید عقب عقب میاید خاموش میشه؟نیم کلاچ دیگه؟
بنزین چی میزنی؟
تیپ چنده؟

rshafiiy
24-10-2012, 19:47

دوست عزیز منم همین مشکلو دارم . باید یکم صبر کنید که موتور داغ شه . حتما هم یه سرویس کامل بکن . ولی بهت پیشنهاد میدم حدود ۲ تا ۳ دقیقه بزاری ماشین کار کنه . خاموش نمیشه دیگه

rshafiiy
24-10-2012, 19:50
یه تجربه هم که دیروز بدست اوردم گفتم اینجا بنویسم . دیروز چراغ روغن ریزی یهو روشن شد منم که هیچی سرم نمیشه :دی فوری بردم تعمیرگاه بازش که کرد داخل فبلتر روغش یکی از زائده ها شکسته بود و با تعویضش حل شد . واسه خودم جالب بود که این مشکل کوچیکو خبر داد .

راستی یه سوال ماشین من تیپ ۲ هست مدل ۸۸ و ۲۰ هزار تا کار کرده . چند میرزه ؟ خیلی کم باهاش کار کردم از کیلومترش معلومه .

Pourya-pc
24-10-2012, 21:25
یه تجربه هم که دیروز بدست اوردم گفتم اینجا بنویسم . دیروز چراغ روغن ریزی یهو روشن شد منم که هیچی سرم نمیشه :دی فوری بردم تعمیرگاه بازش که کرد داخل فبلتر روغش یکی از زائده ها شکسته بود و با تعویضش حل شد . واسه خودم جالب بود که این مشکل کوچیکو خبر داد .

راستی یه سوال ماشین من تیپ ۲ هست مدل ۸۸ و ۲۰ هزار تا کار کرده . چند میرزه ؟ خیلی کم باهاش کار کردم از کیلومترش معلومه .
ماشین شما 19 ملیون تومان ارزش دارد .

Mostafa-F
25-10-2012, 10:42
یعنی وقتی آروم آروم دارید عقب عقب میاید خاموش میشه؟نیم کلاچ دیگه؟
بنزین چی میزنی؟
تیپ چنده؟
آره همون نیم کلاچ
بنزین عادی
تیپ2

MILIN3M
25-10-2012, 15:21
بچه ها امروز بردم روغنشو عوض کردم بهران سوپر پیشتاز ریخت به نظرم موتور سنگین کار میکنه و مثل قبل جون نداره انگار قیر ریختن توش چرا؟؟؟ تیپ 5.... سری قبلی توتال 7000 بود توش...
.
.
سوال دوم امروز موقع حرکت چراغ کامپیتر روشن شد و تق تق از موتورش صدا مومد.. بردم پیش تعمیر کار ..کامپیوتر وصل کرد گفت برنامش قاطی کرده از نو ریخت درست شد!×!1

ravani_13
25-10-2012, 17:39
سلام

ماشینم ۶ ماه دست داییم بوده و مشینو داغون کرده با اینکه ۹۰ ه

۳ تا سوال داشتم

۱. چرخا جلوم صدای تیزی و بدی میدن ولی وقتی به چپ یا راست میدم میره و باز بعد میاد ، لنت تازه عوض کردم جنس خوب ، دیسکم تازه تراش دادم ولی پارسال توی تصادف مجبور شدم پلوس و ... رو عوض کنم ( تایر خورد به جدول و کج شد )

۲. فکر کنم این ۶ ماه روی مانع ها پرواز میکرد و زیر و بند رو داغون کرد ، توی کوچه ماشین شدید صدا میده و قیژ قیژ میکنه حتی صندلی ها ، میدونم جواب قطعی نداره ولی ببرمش یه زیر وبند سازی و تپل سر حال بشه تقریبی چقدر در میاد

۳. ماشینو که بهش دادم ۴ ماه گذشته بود سرویس نبردم الان ۳۵ تا رفته نه سرویس رفته نه اچار کشی .... چه کارایی بکنم الان ؟؟؟

shadows_funeral
25-10-2012, 19:24
سلام

ماشینم ۶ ماه دست داییم بوده و مشینو داغون کرده با اینکه ۹۰ ه

۳ تا سوال داشتم

۱. چرخا جلوم صدای تیزی و بدی میدن ولی وقتی به چپ یا راست میدم میره و باز بعد میاد ، لنت تازه عوض کردم جنس خوب ، دیسکم تازه تراش دادم ولی پارسال توی تصادف مجبور شدم پلوس و ... رو عوض کنم ( تایر خورد به جدول و کج شد )

۲. فکر کنم این ۶ ماه روی مانع ها پرواز میکرد و زیر و بند رو داغون کرد ، توی کوچه ماشین شدید صدا میده و قیژ قیژ میکنه حتی صندلی ها ، میدونم جواب قطعی نداره ولی ببرمش یه زیر وبند سازی و تپل سر حال بشه تقریبی چقدر در میاد

۳. ماشینو که بهش دادم ۴ ماه گذشته بود سرویس نبردم الان ۳۵ تا رفته نه سرویس رفته نه اچار کشی .... چه کارایی بکنم الان ؟؟؟
یعنی شما 35 هزار تا از ماشینتون رفته هنوز روغنشم عوض نکردی؟ دیگه نهایتا باید هر 10000 هزار روغنو عوض می کردی. احتمالا کلی مشکل برای موتورت پیش اومده که به مرور زمان تجربه اش می کنی دوست من.
تنها راه مشکلات صدا هم اچارکشی هست ولی معمولا بعد یه مدت دوباره صداها شروع می شه. تجربه شخصیمن میگه ماشینی که بهش نرسیدی و مراعاتشو نکردی و به این روز افتاد دیگه مثل اول نمی شه...

ravani_13
26-10-2012, 02:21
یعنی شما 35 هزار تا از ماشینتون رفته هنوز روغنشم عوض نکردی؟ دیگه نهایتا باید هر 10000 هزار روغنو عوض می کردی. احتمالا کلی مشکل برای موتورت پیش اومده که به مرور زمان تجربه اش می کنی دوست من.
تنها راه مشکلات صدا هم اچارکشی هست ولی معمولا بعد یه مدت دوباره صداها شروع می شه. تجربه شخصیمن میگه ماشینی که بهش نرسیدی و مراعاتشو نکردی و به این روز افتاد دیگه مثل اول نمی شه...

نه داداشم روغن و فیلتر و اینا رو هر ۷۰۰۰ تا عوض کرده ، موتور سره حاله تقریبا ، مشکلم بیشتر بدنه و صداست

شمع باید تا ۳۰ تا که شد عوض میشد ، درست میگم ؟

karvas
26-10-2012, 13:12
آره همون نیم کلاچ
بنزین عادی
تیپ2
من یه بار سوپر زدم اینجوری میشد

MILIN3M
26-10-2012, 14:18
بچه ها نمیدونم چی شده ماشین خرابه یا من حساس شدم
ببینید پریروز یهو قاط زد بردمش تعمیرگاه برنامشو پاک کرد دوباره ریخت روغنشم تا قبل توتا بود این سری بهران سوپر پیشتاز زدم
بنزین سوپر زدم..ماشین مدل 90 تیپ 5...21هزارتا کار کرد
الان نمیدونم دنده 4..دور موتور رو 4100 سرعت داره 105 تا میره کم نیست؟؟ یا حساس شدم؟؟ اگه مشکله مال چیه؟ برنامس؟>؟ روغن؟؟
باد ماشین تنظیم

الان میتونم ببرمش نمایندگی برای سرویس و گفتن شمع باید عوض شه..به نظرتون خودم بخرم بندازم بهتره یا هرچی اونا میندازن؟؟ چه مارکی خوبه؟

pouria_br
26-10-2012, 15:21
بچه ها نمیدونم چی شده ماشین خرابه یا من حساس شدم
ببینید پریروز یهو قاط زد بردمش تعمیرگاه برنامشو پاک کرد دوباره ریخت روغنشم تا قبل توتا بود این سری بهران سوپر پیشتاز زدم
بنزین سوپر زدم..ماشین مدل 90 تیپ 5...21هزارتا کار کرد
الان نمیدونم دنده 4..دور موتور رو 4100 سرعت داره 105 تا میره کم نیست؟؟ یا حساس شدم؟؟ اگه مشکله مال چیه؟ برنامس؟>؟ روغن؟؟
باد ماشین تنظیم

الان میتونم ببرمش نمایندگی برای سرویس و گفتن شمع باید عوض شه..به نظرتون خودم بخرم بندازم بهتره یا هرچی اونا میندازن؟؟ چه مارکی خوبه؟
دوست عزیز چه برنامه ای رو پاک کردی از نو ریختی؟
شمع ها رو میگن باید هر 40 هزارتا عوض کرد
البته هر 20 هزارتا چک بشه اگه سالم بودن که هیچ
چک کردن شمع های تیپ 5 یا تعویضشون ساده هستش کار خاصی نداره
شمع در بسته بندی پژو سیتروئن با کد fr8se0 یا +‏Fr8sc
سر 20 هزارتا شمع ماشینمو (تیپ 5 مدل90) عوض کردم دیدم ایران خودرو شمع آشغال گذاشته واسش
حتی نکرده بودن فابریکی بزارن
اگر هم میبرید نمایندگی ببینید چه شمعی میخوان بندازن

MILIN3M
26-10-2012, 15:45
گفت برنامه کامپیوترش قاطی کرده..پاک کرد از نو ریخت.... به نظرت ماشین سالمه با این دور موتور سرعت؟؟؟
پس میگی خودم شمع بخرم؟ چنده؟؟
روغن تاثیری داره تو سرعت و مثلا قبل ت.وتال بود به نظرم موتور نرم تر بود و راحت تر شتاب و سرعت میگرفت تا این سوپر پیشتازا..هااه؟؟

pouria_br
26-10-2012, 16:19
گفت برنامه کامپیوترش قاطی کرده..پاک کرد از نو ریخت.... به نظرت ماشین سالمه با این دور موتور سرعت؟؟؟
پس میگی خودم شمع بخرم؟ چنده؟؟
روغن تاثیری داره تو سرعت و مثلا قبل ت.وتال بود به نظرم موتور نرم تر بود و راحت تر شتاب و سرعت میگرفت تا این سوپر پیشتازا..هااه؟؟
برنامه کامپیوترش ؟منظورش ECU
چقدر گرفت ؟
اصلا همچین کاری لازم نیست
مگه ویندوزه که قاطی کنه که بعدش بخواد عوضش کنه
اگر هم بخوان تغییر بدن میان آپدیتش میکنن یا برنامه تیونینگ مثه سوپر چیپ میریزن
رفته بودم کروز نصب کنم یارو کروز رو وصل کرد دید که آلارمش نمیاد رو صفحه کیلومتر گفت باید برنامه نصب کنی گفتم لازم نیست
رفتم پیش دوستم،گفت واسه کروز باید یه سری تغیرات از طریق PPS اعمال بشه همین
نیازی نیست برنامه اضافه بشه
اینو گفتم که از این به بعد حواست باشه به ECU
شوخی بردار که نیست
اگه بلدی عوض کنی خو خودت شمع بگیر عوض کن یا بده مکانیک
این ایرانخودرو کاراش معلوم نیست چطوریه
قیمت شمع ها رو متاسفانه ندارم
ولی حتما از اون مدلی که گفتم بگیر
رفتی مغازه یارو چیز دیگع خواست بهت بده نگیر
همین بهتر از هر شمع دیگه است
اتفاقا من قبلا توتال میریختم ماشین یه جوری بود
مثه تراکتور بود صداش بی رمق شده بود
اینا رو هم تست کردم
توتال 7000 ایرانی و همچنین قوطی فلزی امارتی
صد درصد روغن تاثیر داره
تونرم کار کردن ، تو صدا ، تو سرعت
توتال به تیپ 5 ما که نساخت
به جاش دارم از کاسترول مگناتک استفاده میکنم و راضی هستم فعلا

Pami
26-10-2012, 16:37
دوستان ماشین من تیپ 2 مدل 90 هست
الان 31000 تا کار کرده ، هر 7 هزار تا روغن عوض کردم ، فیلتر روغن و فیلتر هوا هم سر موعد تعویض شده
لنت ها هم 20 هزار تا عوض شده
الان با این کارکرد چه چیزهایی رو باید عوض کنم و بازبینی بشه ؟

pouria_br
26-10-2012, 16:51
الان 31000 تا کار کرده ، هر 7 هزار تا روغن عوض کردم ، فیلتر روغن و فیلتر هوا هم سر موعد تعویض شده
لنت ها هم 20 هزار تا عوض شده
الان با این کارکرد چه چیزهایی رو باید عوض کنم و بازبینی بشه ؟
فیلتر بنزین کی به کی عوض شده ؟
اگه باطریت اتمی نیست ببین وضعیت اب و ایناش چطوره ؟
یه تست برق هم انجام بده ضرر نداره
فیلتر کابین هم عوض کن
وضعیت روغن ترمز رو چک کن
وضعیت آب رادیاتور

Pami
26-10-2012, 19:55
فیلتر بنزین کی به کی عوض شده ؟
اگه باطریت اتمی نیست ببین وضعیت اب و ایناش چطوره ؟
یه تست برق هم انجام بده ضرر نداره
فیلتر کابین هم عوض کن
وضعیت روغن ترمز رو چک کن
وضعیت آب رادیاتور

فیلتر بنزین عوض نشده
باتری اتمی نیست ولی همون 20 هزار تا آب باطری گرفتیم ریختیم
تست برق چیه ؟
روغن ترمز هم 20 هزار تا چک شده ، آب رادیاتور هم با همون روغن چک میشه
مورد خاص دیگه ای نیست بازبینی بشه ؟

pouria_br
26-10-2012, 20:05
فیلتر بنزین عوض نشده
باتری اتمی نیست ولی همون 20 هزار تا آب باطری گرفتیم ریختیم
تست برق چیه ؟
روغن ترمز هم 20 هزار تا چک شده ، آب رادیاتور هم با همون روغن چک میشه
مورد خاص دیگه ای نیست بازبینی بشه ؟
فیلتر بنزین رو حتما عوض کن
اوضاع بنزین خیلی قاراش میشه
من هر 10 هزارتا عوض میکنم داخلش لجنه
یکماه یه بار یا هردفعه میری برا تعویض روغن آب باطری رو چک کن
تست برق میاد سلامت باطریت و دینام رو چک میکنه
شما میتونی از ضد یخ ضد جوش کاسپین هم به عنوان آب رادیاتور استفاده کنی ...سبز رنگه (به شرطی که همه آب رادیاتور رو خالی و از نو بریزی و هوا گیری هم باید انجام بشه )
نمد کاپوت هم اگه نزاشتی بزار
کمک فنر ها رو یه چک کن ببین روغن نداده باشه
البته بعید با این کارکرد ولی خو پیشگری بهتر از درمانه
سطح روغن هیدرولیکت هم نگاه بنداز ببین اوضاش چطوره

matr!x_2008
27-10-2012, 20:46
محموله 206 به ایران نرسید

خط تولید خانواده ۲۰۶ در ایران خودرو در حالی تا توقف کامل فاصله ای ندارد که برخی منابع آگاه از وارد نشدن یک پک ۴۰ هزارتایی از قطعات این خودرو به کشور خبر می دهند. بر همین اساس دولت فرانسه از خروج این محموله از گمرک فرانسه، که قبلا خریداری شده بود جلوگيري کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که چنانچه این محموله وارد کشور میشد ممکن بود بازار این خودرو با تعادلی نسبی مواجه شود، زیرا با این قطعات امکان ساخت ۴۰ هزار دستگاه ۲۰۶ و تزریق آن به بازاری که این خودرو در آن طلا شده است وجود داشت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

۲۰۶ که میتوان گفت از پرطرفدارترین خودروهای تولید کشور است، بعد از قطع رابطه پژو با ایران با افت تولید شدیدی همراه شد. تا آنجا که به رغم اعلام همیشگی مسوولان ایران خودرو مبنی بر داخلی سازی ۹۰ درصدی این خودرو، افت تولید این خودرو تا آنجا ادامه پیدا کرد که می توان گفت خط تولید آن متوقف شده است. به نظر میرسد جلوگیری از وارد شدن این محموله به ایران اقدامی در راستای افزایش فشارها و محدودیت های بین المللی بر ایران است. به هر صورت وارد شدن این محموله به کشور آخرین همکاری ایران و پژو محسوب میشد که فعلا روي زمين مانده است. حال با وجود این اتفاق امید کسانی که چشم انتظار ورود این محموله بودند تا خودروی ۲۰۶ خود را دریافت کنند، رو به ناامیدی است و بازار خودروی ۲۰۶ می رود که بيشتر به اوج خود برسد.

ŞHÍЯÍŃ
27-10-2012, 21:08
فیلتر بنزین رو حتما عوض کن
اوضاع بنزین خیلی قاراش میشه
من هر 10 هزارتا عوض میکنم داخلش لجنه
یکماه یه بار یا هردفعه میری برا تعویض روغن آب باطری رو چک کن
تست برق میاد سلامت باطریت و دینام رو چک میکنه
شما میتونی از ضد یخ ضد جوش کاسپین هم به عنوان آب رادیاتور استفاده کنی ...سبز رنگه (به شرطی که همه آب رادیاتور رو خالی و از نو بریزی و هوا گیری هم باید انجام بشه )
نمد کاپوت هم اگه نزاشتی بزار
کمک فنر ها رو یه چک کن ببین روغن نداده باشه
البته بعید با این کارکرد ولی خو پیشگری بهتر از درمانه
سطح روغن هیدرولیکت هم نگاه بنداز ببین اوضاش چطوره

چقدر هست هزینه تمام شده تعویض فیلتر بنزین؟
انگار اجرت زیادی نداره فقط خوده فیلتره گرونه.

pouria_br
27-10-2012, 23:21
چقدر هست هزینه تمام شده تعویض فیلتر بنزین؟
انگار اجرت زیادی نداره فقط خوده فیلتره گرونه.
خود فیلتر بنزین که حدود 6 الی 8 تومنه
تعویضش هم که 2 تومنه اینجا
کاری نداره تعویضش کار 5 دقیقه است
میبرم واسه کارای ماشین دیگه میگم اینم عوض کن... چون بایاد پا چال باشه
یه 3 یا 4 تا بگیر بزار خونه هر 10 هزار تا عوض کن
وضع بنزین خیلی داغونه....

ŞHÍЯÍŃ
27-10-2012, 23:31
خود فیلتر بنزین که حدود 6 الی 8 تومنه
تعویضش هم که 2 تومنه اینجا
کاری نداره تعویضش کار 5 دقیقه است
میبرم واسه کارای ماشین دیگه میگم اینم عوض کن... چون بایاد پا چال باشه
یه 3 یا 4 تا بگیر بزار خونه هر 10 هزار تا عوض کن
وضع بنزین خیلی داغونه....

خوبه :دی

فکر میکردم 50 تومنه :دی
یه تون آپ رفته بودم زده بود هزینه تعویض فیلتر بنزین 6 تومن :دی

خیلی خوبه انگاری تو مصرف بنزین هم تاثیر خوبی داره...

pouria_br
27-10-2012, 23:46
خوبه :دی

فکر میکردم 50 تومنه :دی
یه تون آپ رفته بودم زده بود هزینه تعویض فیلتر بنزین 6 تومن :دی

خیلی خوبه انگاری تو مصرف بنزین هم تاثیر خوبی داره...
بابا کاری نداره خودت هم میتونی انجام بدی فقط چال میخواد
اره دیگه کلا تاثیر داره
پالایشگاه شهرمون بنزین تولید میکنه هم سوپر هم معمولی
بعد 10 هزار تا فیلتر عوض میکینم احساس میکنم به جای بنزین دارم لجن میزنم :sq_11:

ŞHÍЯÍŃ
27-10-2012, 23:48
بابا کاری نداره خودت هم میتونی انجام بدی فقط چال میخواد
اره دیگه کلا تاثیر داره
پالایشگاه شهرمون بنزین تولید میکنه هم سوپر هم معمولی
بعد 10 هزار تا فیلتر عوض میکینم احساس میکنم به جای بنزین دارم لجن میزنم :sq_11:

:31:برا ما از وقتی ماشین دست خودمون بوده میشه حدود 15000 تا عوض نشده :دی

برم عوض کنم ببینم چطوریسا احتمالا فردا ببرم :دی

karvas
01-11-2012, 20:53
امروز از جلو یه نمایشگاه رد میشدم 206 صفر داشت ازش پرسیدم چند گفت 32 ملیون تیپ 2:sq_14::sq_6::sq_5::sq_21::41::sq_2:

ŞHÍЯÍŃ
01-11-2012, 21:11
امروز از جلو یه نمایشگاه رد میشدم 206 صفر داشت ازش پرسیدم چند گفت 32 ملیون تیپ 2:sq_14::sq_6::sq_5::sq_21::41::sq_2:

بله همین حدوداس شده 31.500 :دی واقعا دیگه ارزش خریدن نداره!31 برای 206 اونم تیپ 2خیلیه!میدی یه 405با موتور tu5 میخری!!بقیه اش رو هم میذاری توی جیبت!

HOJ-JAT
01-11-2012, 22:30
شيرين جان شما ديگه چرا؟ دو تا چراغ ٢٠٦ مي ارزه به كل ٤٠٥

ŞHÍЯÍŃ
01-11-2012, 23:28

:31:31 میلیون؟!اگه 31 میلیون داشتم عمرا 206میخریدم :دیاونم تیپ2:دی سوار یه تیپ 5مدل 83 شدم:دی انگار 206 ما جلوش پراید بود :دی

همه چیش چینی کیفیت افتضاح!!قطعات فوق العاده گرون!یه پمپ بنزین عوض کردم شد 150 تومن :دی پمپ هیدرولیک خرابه 200 خرجشه :دی

چراغش دونه ای 80 هزار تومن!میدم یه هیوندا ورنا کار کرده یه آوانته کار کرده میرخم :دی میدم به بابام یه کانتین اشمیتز میخره :دی

ماشین بابام میگه گیرباکس باز میشه پیاده میشه دوباره سوار میشه 300 هزار تومن بعد بردم یه اتصالیش رو درست کنن زیر 200 هزار تومن قیمت ندادن :دی

نمایندگی بردم گفت ماشین باید یک هفته بخوابه حدودا 150 هزار تومن خرج داره :دی 405 رو با 15 هزار تومن اتصالی و هر مشکل سیم کشیش رو درست میکنن :دی

آخر دادم بابام برد گاراژ تعمیرگاه ماشین سنگین 20 گرفتن درستش کردن کلا 30 دقیقه کار برد :دی

یه دزدگیر نتونستم ببندم روش :دی هیشکی دست نمیزنه میگه 206 کار ما نیست :دی اجرت نصب دزدگیر 20 30 تومنه برای 206 هم 50 60 تومنه :دی

کلا ماشین پر دردسریه!تون آپا باتری سازیا نصف مراجعه کننده هاش برای سیم کشی 206 هست!!

HOJ-JAT
02-11-2012, 00:04
واي چه دل پري داري !!!! البته ماشين من هنوز صفره همش ٢٠٠٠ كار كرده شايد بفروشمش اخه ماشين خوب ديگه هم پيدا نميشه با اين قيمت

shadows_funeral
02-11-2012, 00:04

واقعا به نظر شما تیپ دو کم ارزش تر از 405 (اونم با موتور TU5) هستش؟ 206 با موتور TU3؟ به نظر من که تیپ دو فقط از پراید سرتره .... تیپ 2 بعد چند سال به خرج میوفته. موتورش به صدا میوفته. هیچ امکانات خاصی نداره. موتور TU3 هم نه قدرت داره نه شتاب. استحلا بالایی داره. 405 با موتور Tu5 خیلی خیلی سرتر هست از تیپ دو. اصلا مقایسه اینا نادرسته.

karvas
02-11-2012, 14:20
اگه واقعا موتور 405 tu5 همونی باشه که رو وی هشت هست (منظورم اینه جایی شو دستکاری نکرده باشن) واقعا اشتباهه ادم 206 بخره الان 405 اس ال ایکس20 ملیونه مگه خر مخ ادمو گاز گرفته 32 ملیون پول تیپ 2 رو بدیم مگه پول خیلی خیلی مفت داشته باشیم
به نظر من نسبت به سمند 405 ...اینا پژو206 نهایت 23 ملیون میرزه

775e
02-11-2012, 14:29
اگه واقعا موتور 405 tu5 همونی باشه که رو وی هشت هست (منظورم اینه جایی شو دستکاری نکرده باشن) واقعا اشتباهه ادم 206 بخره الان 405 اس ال ایکس20 ملیونه مگه خر مخ ادمو گاز گرفته 32 ملیون پول تیپ 2 رو بدیم مگه پول خیلی خیلی مفت داشته باشیم
نسبت به سمند 405 ...اینا پژو206 نهایت 23 ملیون میرزه

بله همونه فعلا که همونه اما در مورد کیفیتش نمی دونم.
اون 405 که من سوار شدم بی سرو صدا بود
شتابشم عالی.
بود اما مثل 405 xu7 نیست که خیلی بهش گاز بدی البته نیاز نیست اخه tu5 شتابش خیلی بالا تر ازxu7
خلاصه بگم که tu5 تحمل راننگی پرقشار ور نداره

ravani_13
02-11-2012, 18:52
به نظرتون بهترین روغن موتور داخلی برای ت ۲ چی هست ، من از سوپر پیشتاز استفاده میکنم راضی هم هستم

یه سری کاسترول مگ ریختم و واقعا یه ذره حس سنگینی کمتر شد و عملکرد بهتر بود ، ولی فقط یه ذره ، به نظرم قیمت ۲ برابر یا نزدیک ۳ برابر به این اختلاف نمی ارزه و همون ایرانی بهتره ولی اگه ماشین بالای ۴۰ تومن داشتم حتما از کسترول استفاده میکردم

karvas
04-11-2012, 12:43
به نظرتون بهترین روغن موتور داخلی برای ت ۲ چی هست ، من از سوپر پیشتاز استفاده میکنم راضی هم هستم

یه سری کاسترول مگ ریختم و واقعا یه ذره حس سنگینی کمتر شد و عملکرد بهتر بود ، ولی فقط یه ذره ، به نظرم قیمت ۲ برابر یا نزدیک ۳ برابر به این اختلاف نمی ارزه و همون ایرانی بهتره ولی اگه ماشین بالای ۴۰ تومن داشتم حتما از کسترول استفاده میکردم

من ایرانول ریسینگ ریختم خیلی از روغنی که کارخونه ریخته بود شل تره روغنو که عوض کردم یخورده گاز میدم دور موتور میره رو000 5 (تیپ 2)

(راستی 206 هم دیگه خیلی تا 40 ملیون فاصله نذاره:sq_2::31::41:)

karvas
04-11-2012, 12:50
بله همونه فعلا که همونه اما در مورد کیفیتش نمی دونم.
اون 405 که من سوار شدم بی سرو صدا بود
شتابشم عالی.
بود اما مثل 405 xu7 نیست که خیلی بهش گاز بدی البته نیاز نیست اخه tu5 شتابش خیلی بالا تر ازxu7
خلاصه بگم که tu5 تحمل راننگی پرقشار ور نداره
من یه هفته یه وی 8 دستم بود دور موتور رو 5500 انگار نه انگار موتور هنوز قدرت داشت

p990
08-11-2012, 13:40
سلام
چند مورد که پایین لیست می کنم اگه کمک کنید ممنون:(من آماتور هستم و اگه چیزی رو اشتباه گفتم ببخشید)
1-دزدگیر(دزدگیری که فابریک 206 باشه نمی دونم چه مارکی خوبه من فقط مجیکار -تلماتیکس و ایزیکار به گوشم خورده )
یک دزدگیر تصویری باشه و نیاز به سیم کشی نداشته باشه .استارتر هم شنیدم که ایموبلایزر رو دچار مشکل میکنه
2-کروز کنترل
3-سنسور دنده عقب
-----این 2 مورد رو به نظر دوستان برم آپکونصب کنه بهتره یا از همین خدماتی های بیرون !!!
آخه همه میگن آپکو خیلی گرون میده و پول الکی میگیره .من بیشتر نگران گارانتی ماشین هستم ولی از یک طرف میبینم همه میرن از همین خدماتی ها متفرقه خرید میکنن!!!!
مثلا پرسدم پلاستیک کف صندوق چند!!گفت 10-20تومن ولی آپکو میده 54 تمون!!!
این موادی که میگم رو می خوام بخرم :اگه چی به ذهن تون میرسه بگید ممنون میشم:
پارکابی-عایق درب موتور-
4-روکش صندلی(آیا روکش های آپکو رو سایر خدماتی دارن؟)-قفل زاپاس بند-قفل ECUبادگیر شیشه
البته جاسویچی و خوشوبو کننده و براق کننده داشپورت رو هم می خوام بخرم!!!
5-خوشوبو کننده و براق کننده داشپورت چه مارکی خوبه؟
قفل فرمونئهم خریدم 30 تومن از این پهن ها!!!

اگه چیزی به ذهن دوستان میرسه کمک کنید !!1
ممون

ba maram
08-11-2012, 23:54
دوستان تسمه تایم و شمع بخوام بگیرم چنده؟
تیپ 2
ضمنا قیمت خارجی و ایرانیش رو می خواستم
مرسی

karvas
09-11-2012, 12:35
سلام
چند مورد که پایین لیست می کنم اگه کمک کنید ممنون:(من آماتور هستم و اگه چیزی رو اشتباه گفتم ببخشید)
1-دزدگیر(دزدگیری که فابریک 206 باشه نمی دونم چه مارکی خوبه من فقط مجیکار -تلماتیکس و ایزیکار به گوشم خورده )
یک دزدگیر تصویری باشه و نیاز به سیم کشی نداشته باشه .استارتر هم شنیدم که ایموبلایزر رو دچار مشکل میکنه
2-کروز کنترل
3-سنسور دنده عقب
-----این 2 مورد رو به نظر دوستان برم آپکونصب کنه بهتره یا از همین خدماتی های بیرون !!!
آخه همه میگن آپکو خیلی گرون میده و پول الکی میگیره .من بیشتر نگران گارانتی ماشین هستم ولی از یک طرف میبینم همه میرن از همین خدماتی ها متفرقه خرید میکنن!!!!
پارکابی-عایق درب موتور-
4-روکش صندلی(آیا روکش های آپکو رو سایر خدماتی دارن؟)-قفل زاپاس بند-قفل ECUبادگیر شیشه

ممون
اول در مورد دزدگیر: از یه دزدگیری سوال کردم گفت برای 206 فقط وفقط دزدگیری استفاده میکنن که فیش فابریک داره یعنی کوچکترین دستکاری توی سیم کشی نمیشه وفیش بصورت مستقیم نصب میشه
کروز کنترل:اگه تیپ دو هست باید اپدیت توی برنامه های ای سی یو فکر کنم باید انجام بشه ظاهرا تیپ 3 به بالا نمیخواد
سنسور دنده عقب:دروغ چرا چیزی نمیدونم
پارکاربی:اگه زیرش اب بره به مرور رنگشو خراب میکنه ببین اگه اب میره نبند
روکش ارزش نداره پول زیادی به اپکو بدی برو بیرون هر چی پسندیدی ببند البته روکش های که کلا پارچه هستن یعنی قسمت پشت و پایینش چرم یا فوم نیستن و زیرشون چند لایه ابر ندارن کیفیت پایین تری دارن حتما از اینا که چند لایه ابر دارن بگیر صندلی 206 سفته خیلی نرم تر میشه
راستی یه تجربه که دارم هم بگم دیدم همه چی نوشتی ولی زه دور گلگیری رو ننوشتی خوب کاری هم کردی اگه ماشینت تمیزه اصلا دورش نرو چون بعد یه مدت جاش پره خط های ریز میشه

soooot
09-11-2012, 15:53
سلام
2-کروز کنترل
3-سنسور دنده عقب
پارکابی-عایق درب موتور-

ممون
206 دزدگیر نمیخواد! قفل فرمون هم نمیخواد! روش دزدیدن 206 اینه که ای سی یو رو عوض میکنن و بعد ماشینو روشن میکنن و میبرن، اگر طرف در این حد فرصت و آرامش داشته باشه که این کارا رو بکنه دیگه قفل فرمون و این چیزا نمیتونه جلوشو بگیره، در حالت عادی به خاطر ایمولایزر اصلا دزد ها 206 نمیدزدن، حالت دزدی از داخل ماشین سه نوعه، یکی کج کردن در که هیچ کاری از شما بر نمیاد! دومی شکستن قفل سمت شاگرد و سومی فرستادن یه سیم که سرش کج هست از بغل شیشه شاگرد و...
خیالتون رو راحت کنم در هیچ کدوم از موارد دزدگیر کاری برای شما انجام نمیده، جز اینکه دزدگیر ها که سازندگانشون فکر میکنن عقلشون خیلی بیشتر از پژو فرانسه میرسه توی سیستم برق ماشین فضولی میکنن و سیستم برقی پیش فرض رو تغییر میدن، مثلا به جای اینکه با در آوردن سوییچ چراغ نقشه خان ده ثانیه روشن بمونه 5 ثانیه روشن میمونه!
توی چند سالی که خودم 206 داشتم و متاسفانه از روی بی تجربگی اون اولا یه دزدگیر سوکت فابریک IKA که مثلا مال همون آپکو هست رو بستم روش دزدگیر هیچ فایده ای نداشت و تا دلت بخواد مالوندن به ماشینم و وقتی کنار خایبون پارک بوده زدن بهش و حتی توی پارکینگ جلوی چشم مامور پلیس قفل سمت شاگرد رو شکوندن و در حالی که دزدگیرش میزده وسایل داخل ماشین رو بردن، پلیسه هم فکر کرده وقتی طرف اصلا هول نشده و جلوی پلیس داره این کار رو میکنه حتما صاحب ماشینه و هیچ کاری نکرده، خودت دقت کن ببین ماشینایی که تو خیابون داره دزدگیرش میزنه اصلا هیچکی بهشون توجه میکنه یا نه؟
در نهایت اگر خواستی بری دزدگیر ببندی، با داد و بیداد از اول حالیشون کن که سوکت فابریک میخوای، پس اصلا لزومی نداره که اون حروم لقمه ای که داره میاد دزدگیر رو ببنده رو ماشینت وسیله ای به اسم سیم چین و چسب همراهش باشه، 99 درصد میگن باشه باشه با سوکت فابریک میبندیم و...، اینقدر مطمیینت میکنن که میگی غیر ممکنه غیر سوکت فابریک ببندن، ولی خیالت راحت راحت باشه که یه سیم چین میزاره روی همه سیم ها و بدون ذره ای عذاب وجدان بدون سوکت فابریک برات میبندنش، دوم اینکه توی جعبه هر دزدگیری یه بلند گو هم هست که معمولا اون بلندگو رو برمیدارن برا خودشون و دزدگیر رو به بوغ ماشین وصل میکنن، اینجوری صدای دزدگیر کمتره، پس حواست باشه و اسرار کن که بلند گوی خودش رو وصل کنن.
روکش صندلی فقط چرم و فقط مشکی، چون به هیچ عنوان کثیفیش معلوم نمیشه و انگار همیشه نو هست اگر رنگ روشن بگیری بعد از یه هفته اینقدر کثیف میشه که حالت بهم میخوره از ماشین، پارچه ای هم بدرد نمیخوره
به هیچ عنوان از براق کننده داشبورد استفاده نکن، براق کننده داشبورد باعث میشه نور به داشبورد بخوره و منعکس بشه توی شیشه جلو و خیلی خیلی اذیتت میکنه و مانع دید میشه و باعث میشه خودت دوباره دستمال برداری و با کلی بدبختی پاکش کنی، اگر خواستی از واکس داشبورد استفاده کنی دقت کن که حتما حتما مات باشه.
به هیچ عنوان لازم نیست از وسایل آپکو استفاده کنی چون فقط قیمتشون چند برابره و هیچ مزیتی ندارن.
عایق درب موتور لازم نیست، ما چند تا 206 تو خانواده داریم و هیچ کدوم از عایق درب موتور استفاده نکردن، اینکه میگن حرارت موتور باعث خراب شدن رنگ کاپوت میشه مزخرفه! البته شاید بعد از ده سال استفاده کمی تاثیر داشته باشه ولی فکر نمیکنم شما قصد داشته باشید تا ده سال دیگه از این ماشین استفاده کنید، خرید عایق درب موتور مساویه با خرج کردن پول بیخود بعلاوه داغ کردن بیشتر موتور ( چون مقداری از حرارت از طریق کاپوت منتقل میشه و موتور خنک میشه و عایق درب مانع این داستان میشه )، البته عایق درب موتور کمی صدا رو کمتر میکنه که فکر نمیکنم خیلی چیز مهمی باشه و حاظر باشید صدای موتورتون یکم کمتر بشه در عوض تو جاده شمال ماشینتون جوش بیاره!
خوش بو کننده های ماشین همشون بوی خوشبو کننده دستشویی میدن، چیز زیاد خوبی نیست، بیشتر به درد آدم های کثیف که ماشینشون بو میده یا تاکسی ها میخوره.
بیخود دنبال کروز کنترل برای تیپ دو نگرد، کروز کنترل در حالت عادی روی تیپ دو نمیخوره، شما که نگران سوکت فابریک برای دزدگیر ماشین هستی دنبال این چیزا نرو، چون بعضی جاها با کلی دست کاری توی سیستم ماشین به زور کروز کنترل رو به تیپ دو میخورونن، پیشنهاد میکنم این کار رو نکنی، خوروندن کروز کنترل به تیپ دو 206 توسط تعمیر کاران شریف و مبتکر ایرانی مثل این میمونه که هواپیمای مسافر بری ایرباس رو ببری باطری سازی سر کوچتون تا بمب افکن زیر دریایی رو بهش وصل کنه.
سنسور دنده عقب برا راننده های ناشی خوبه، خودمم اولش ناشی بودم و خیلی پارک کردن برام سخت بود ولی بعد از چند وقت سنسور سر خود میشی، اگر هزینه اش برات مهمه بیخیالش شو ولی اگر نیست که هیچی، فقط سوراخ هایی که توی سپر میکنن یه درصد خیلی کمی از مقاومت سپر کم میکنه و کمی رفتار سپر رو در تصادفات تغییر میده البته کمی.
اکثر بادگیر های شیشه مساوی با صدای بیشتر باد، شما توی سرعت های بالا به هیچ عنوان شیشه رو پایین نده که یکی از نزدیکان ما به همین دلیل به دیار باقی شتافته شد، بادگیر هم جزو لوازم بیخود هست، من که هر وقت شیشه رو میدم پایین دلیلش اینه که میخوام باد بخورم!
قفل زاپاس رو خودم ندارم ولی خوبه که ببندی چون کار دزد ها رو شاید در حد ده ثانیه طولانی تر کنه.
پا رکابی خوبه، نصب کن، چون من نصب نکردم و روی رکاب هام خط خطی شده.
دسم درد نکنه چقدر راهنمایی کردم! البته نه اینکه اینا آیه الهی باشه ها، اینا نظر شخصی خودمه که از تجربه دویست و ششی خودم بدست اومده، مثلا ممکنه یه دوست دیگه ای روی ایرباسش اژدر بسته باشه و خیلی هم باهاش حال کنه

karvas
09-11-2012, 17:43
206 دزدگیر نمیخواد! قفل فرمون هم نمیخواد! روش دزدیدن 206 اینه که ای سی یو رو عوض میکنن و بعد ماشینو روشن میکنن و میبرن، اگر طرف در این حد فرصت و آرامش داشته باشه که این کارا رو بکنه دیگه قفل فرمون و این چیزا نمیتونه جلوشو بگیره، در حالت عادی به خاطر ایمولایزر اصلا دزد ها 206 نمیدزدن، حالت دزدی از داخل ماشین سه نوعه، یکی کج کردن در که هیچ کاری از شما بر نمیاد! دومی شکستن قفل سمت شاگرد و سومی فرستادن یه سیم که سرش کج هست از بغل شیشه شاگرد و...
خیالتون رو راحت کنم در هیچ کدوم از موارد دزدگیر کاری برای شما انجام نمیده، جز اینکه دزدگیر ها که سازندگانشون فکر میکنن عقلشون خیلی بیشتر از پژو فرانسه میرسه توی سیستم برق ماشین فضولی میکنن و سیستم برقی پیش فرض رو تغییر میدن، مثلا به جای اینکه با در آوردن سوییچ چراغ نقشه خان ده ثانیه روشن بمونه 5 ثانیه روشن میمونه!
توی چند سالی که خودم 206 داشتم و متاسفانه از روی بی تجربگی اون اولا یه دزدگیر سوکت فابریک IKA که مثلا مال همون آپکو هست رو بستم روش دزدگیر هیچ فایده ای نداشت و تا دلت بخواد مالوندن به ماشینم و وقتی کنار خایبون پارک بوده زدن بهش و حتی توی پارکینگ جلوی چشم مامور پلیس قفل سمت شاگرد رو شکوندن و در حالی که دزدگیرش میزده وسایل داخل ماشین رو بردن، پلیسه هم فکر کرده وقتی طرف اصلا هول نشده و جلوی پلیس داره این کار رو میکنه حتما صاحب ماشینه و هیچ کاری نکرده، خودت دقت کن ببین ماشینایی که تو خیابون داره دزدگیرش میزنه اصلا هیچکی بهشون توجه میکنه یا نه؟
در نهایت اگر خواستی بری دزدگیر ببندی، با داد و بیداد از اول حالیشون کن که سوکت فابریک میخوای، پس اصلا لزومی نداره که اون حروم لقمه ای که داره میاد دزدگیر رو ببنده رو ماشینت وسیله ای به اسم سیم چین و چسب همراهش باشه، 99 درصد میگن باشه باشه با سوکت فابریک میبندیم و...، اینقدر مطمیینت میکنن که میگی غیر ممکنه غیر سوکت فابریک ببندن، ولی خیالت راحت راحت باشه که یه سیم چین میزاره روی همه سیم ها و بدون ذره ای عذاب وجدان بدون سوکت فابریک برات میبندنش، دوم اینکه توی جعبه هر دزدگیری یه بلند گو هم هست که معمولا اون بلندگو رو برمیدارن برا خودشون و دزدگیر رو به بوغ ماشین وصل میکنن، اینجوری صدای دزدگیر کمتره، پس حواست باشه و اسرار کن که بلند گوی خودش رو وصل کنن.
روکش صندلی فقط چرم و فقط مشکی، چون به هیچ عنوان کثیفیش معلوم نمیشه و انگار همیشه نو هست اگر رنگ روشن بگیری بعد از یه هفته اینقدر کثیف میشه که حالت بهم میخوره از ماشین، پارچه ای هم بدرد نمیخوره
به هیچ عنوان از براق کننده داشبورد استفاده نکن، براق کننده داشبورد باعث میشه نور به داشبورد بخوره و منعکس بشه توی شیشه جلو و خیلی خیلی اذیتت میکنه و مانع دید میشه و باعث میشه خودت دوباره دستمال برداری و با کلی بدبختی پاکش کنی، اگر خواستی از واکس داشبورد استفاده کنی دقت کن که حتما حتما مات باشه.
به هیچ عنوان لازم نیست از وسایل آپکو استفاده کنی چون فقط قیمتشون چند برابره و هیچ مزیتی ندارن.
عایق درب موتور لازم نیست، ما چند تا 206 تو خانواده داریم و هیچ کدوم از عایق درب موتور استفاده نکردن، اینکه میگن حرارت موتور باعث خراب شدن رنگ کاپوت میشه مزخرفه! البته شاید بعد از ده سال استفاده کمی تاثیر داشته باشه ولی فکر نمیکنم شما قصد داشته باشید تا ده سال دیگه از این ماشین استفاده کنید، خرید عایق درب موتور مساویه با خرج کردن پول بیخود بعلاوه داغ کردن بیشتر موتور ( چون مقداری از حرارت از طریق کاپوت منتقل میشه و موتور خنک میشه و عایق درب مانع این داستان میشه )، البته عایق درب موتور کمی صدا رو کمتر میکنه که فکر نمیکنم خیلی چیز مهمی باشه و حاظر باشید صدای موتورتون یکم کمتر بشه در عوض تو جاده شمال ماشینتون جوش بیاره!
خوش بو کننده های ماشین همشون بوی خوشبو کننده دستشویی میدن، چیز زیاد خوبی نیست، بیشتر به درد آدم های کثیف که ماشینشون بو میده یا تاکسی ها میخوره.
بیخود دنبال کروز کنترل برای تیپ دو نگرد، کروز کنترل در حالت عادی روی تیپ دو نمیخوره، شما که نگران سوکت فابریک برای دزدگیر ماشین هستی دنبال این چیزا نرو، چون بعضی جاها با کلی دست کاری توی سیستم ماشین به زور کروز کنترل رو به تیپ دو میخورونن، پیشنهاد میکنم این کار رو نکنی، خوروندن کروز کنترل به تیپ دو 206 توسط تعمیر کاران شریف و مبتکر ایرانی مثل این میمونه که هواپیمای مسافر بری ایرباس رو ببری باطری سازی سر کوچتون تا بمب افکن زیر دریایی رو بهش وصل کنه.
سنسور دنده عقب برا راننده های ناشی خوبه، خودمم اولش ناشی بودم و خیلی پارک کردن برام سخت بود ولی بعد از چند وقت سنسور سر خود میشی، اگر هزینه اش برات مهمه بیخیالش شو ولی اگر نیست که هیچی، فقط سوراخ هایی که توی سپر میکنن یه درصد خیلی کمی از مقاومت سپر کم میکنه و کمی رفتار سپر رو در تصادفات تغییر میده البته کمی.
اکثر بادگیر های شیشه مساوی با صدای بیشتر باد، شما توی سرعت های بالا به هیچ عنوان شیشه رو پایین نده که یکی از نزدیکان ما به همین دلیل به دیار باقی شتافته شد، بادگیر هم جزو لوازم بیخود هست، من که هر وقت شیشه رو میدم پایین دلیلش اینه که میخوام باد بخورم!
قفل زاپاس رو خودم ندارم ولی خوبه که ببندی چون کار دزد ها رو شاید در حد ده ثانیه طولانی تر کنه.
پا رکابی خوبه، نصب کن، چون من نصب نکردم و روی رکاب هام خط خطی شده.
دسم درد نکنه چقدر راهنمایی کردم! البته نه اینکه اینا آیه الهی باشه ها، اینا نظر شخصی خودمه که از تجربه دویست و ششی خودم بدست اومده، مثلا ممکنه یه دوست دیگه ای روی ایرباسش اژدر بسته باشه و خیلی هم باهاش حال کنه
منم با نظرت در مورد دزدگیر واکس کروز کنترل قفل فرومون اینا موافقم چون اگه دزد از پس ایموبلایزر بر بیاد از پسه همه اینا ور میاد البته من برا دلخوشی خودم یدونه قفل پدال میزنم(داشتمش میخواستم پول بدم بیخیالش میشدم) با قفل معمولی استدلالم هم اینه که اینقدر هستن که بدون هیچ تجهیزات امنیتی ماشینو ول میکنن میرن و اون پایین بخواد قفلو باز کنه بیخیال میشه میره سراغ یکی دیگه که انگار هم به درد خورده بود چند وقت پیش ماشینو تو بوستان گذاشته بودم روز بعدش ماشینو شستم دیدم در جلو سمت شاگرد از بغل زه مشکی در سیخ فرو کرده بودن همه رنگشو کنده بود ولی ماشین خدارو شکر سرجاش بود
واکس هم ایندفه یدونه اسپری اس تی پی گرفتم فقط مشکی میکنه براق نمیکنه
راستی این محافظا که اپکو روی ای سی یو میذاره به درد میخوره کسی دیده چجوریاس؟

razmjoo
12-11-2012, 17:11
سلام
الان ارزش داره 23 تومن بدیم به 206 وی 2 پایه گاز از نمایندگی بگیریم ؟ تحویل میدن ماه بعد اگه ثبت نام کنیم ؟ چون شنیدم فرانسه تحریم کرده موندن تو تحویل دادن . کیفیت قطعاتش پایین تر از ماشین های ایرانخودرو که نیست ؟ ماشین دیگه ای تا این قیمت حالا ایرانی یا خارجی نظرتون رو چی هست ؟ ترجیحا دوگانه

mehdi-2009
12-11-2012, 19:04
سلام
الان ارزش داره 23 تومن بدیم به 206 وی 2 پایه گاز از نمایندگی بگیریم ؟ تحویل میدن ماه بعد اگه ثبت نام کنیم ؟ چون شنیدم فرانسه تحریم کرده موندن تو تحویل دادن . کیفیت قطعاتش پایین تر از ماشین های ایرانخودرو که نیست ؟ ماشین دیگه ای تا این قیمت حالا ایرانی یا خارجی نظرتون رو چی هست ؟ ترجیحا دوگانه

5-6ماهه که 206 ثبت نام نداره ایرانخودرو هنوز ثبت نامی های فروردینم تحویل ندادن
اگرم ثت نام کنه موقع تحویل میگن باید تبدیل کنید...

karvas
13-11-2012, 12:29
سلام
توی این قیمتا فقط ال 90 میگن کیفیتش از 206 بالاتره وگرنه 206 از انواع سمند پارس و405 از نظر کیفی بالاتره

چند وقته این ماشین ما (تیپ2)توی دست اندازها صدای تق تق شدید از عقب سمت چپش میاد بعید هم میدونم از کمک فنر باشه ماشین یک سال کار کرده تا حالا یک نفر بیشتر عقب نشسته اصلا هم سنگین نشده
کسی چیزی میذونه

aref16
13-11-2012, 18:56
سلام
بعد این که سوئیچ رو باز میکنم همه چراغا یه سر روشن میشن بعد چند ثانیه خاموش میشن به جز دستی ، باطری و عیب یاب موتور!!! این عیب یاب موتور تازه این طوری شده و گرنه اینم با بقیه چراغ ها خاموش میشد!وقتی روشن میکنم چراغ خاموش میشه! ! !
این کارش یعنی مشکلی هست یا نه ؟

ŞHÍЯÍŃ
13-11-2012, 21:54
سلام
بعد این که سوئیچ رو باز میکنم همه چراغا یه سر روشن میشن بعد چند ثانیه خاموش میشن به جز دستی ، باطری و عیب یاب موتور!!! این عیب یاب موتور تازه این طوری شده و گرنه اینم با بقیه چراغ ها خاموش میشد!وقتی روشن میکنم چراغ خاموش میشه! ! !
این کارش یعنی مشکلی هست یا نه ؟

چراغ چک هم وقتی سوئیچ بازه باید روشن بمونه!!وقتی استارت میخوره خاموش میشه.

behnamcp
14-11-2012, 16:48
سلام
كسي مي دونه به طور استاندارد و اصولي در چه سرعتي بايد دنده ها تعويض كرد؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در ماشين هاي سواري مختلف

MehranVB
14-11-2012, 17:16
سلام
كسي مي دونه به طور استاندارد و اصولي در چه سرعتي بايد دنده ها تعويض كرد؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در ماشين هاي سواري مختلف

تعویض دنده ربطی یه سرعت نداره، مربوط به دور موتور میشه. توی هر ماشینی هم متفاوته و بستگی به red line دور موتور ماشین میشه. توی هر دنده هم متفاوته، دنده های سنگین دور موتور کمتر، دنده های سبک دور موتور بالاتر.
برای مثال واسه 206 دنده 1 رو بهتره توی دور موتور 2500 تا 3000 عوض کرد، در حالی که دنده 4 رو میشه تا 4500 و بیشتر هم پر کرد.

ba maram
14-11-2012, 17:21
سلام

بسته به دور موتور و شیب حاده هست نه سرعت .... دور موتور متعادل 2800 تا 3200 ایده آل هست

ŞHÍЯÍŃ
14-11-2012, 21:54
:31:اخبار اعلام کرد که قراره از هفته آینده پژو 206 ایرانی تولید بشه :دی خدا رحم کنه!!!!!

matr!x_2008
14-11-2012, 23:43
پژو 206 در راه صد در صد ایرانی شدن !
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز تولید پژو 206 ساخت داخل حداکثر تا یک ماه آینده خبر داد.جواد نجم الدین در اولین همایش ملی موتورهای درون سوز، در تالار خوارزمی دانشکده مهندسی دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه این گروه صنعتی برای جهانی شدن شش توانایی را در برنامه راهبردی خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: دارا بودن مالکیت معنوی قوای محرکه، تولید محصولات گوناگون و با کیفیت، عرضه کوتاه مدت محصول به بازار، کاهش هزینه های تولید و افزایش رقابت پذیری محصولات از جمله راهبردهای مهم ایران خودرو در این زمینه است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وی با اشاره به شرایط حاکم بر جامعه و محدودیت های بین المللی گفت: خودکفایی پلت فرم 206 در دستور کار ایران خودرو قرار گرفته است. در این زمینه اولین قدم خوکفایی در ساخت مجموعه قطعات الکترونیکی این خودرو است.مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: به منظور توسعه سبد سوخت کشور، طراحی و توسعه خانواده موتور ملی دیزل برای محصولات جاری و آتی ایران خودرو در دستور کار قرار دارد.نجم الدین ادامه داد: در حال حاضر پروژه طراحی و ساخت موتور دیزلی، با حجم 1.5 لیتر با ساخت نمونه هایی از آن در دست اقدام است. اولین خودروی سواری با برند ایرانی و موتور دیزل ملی در سال 93 به بازار عرضه خواهد شد.وی افزود: موتور ملی دیزل ضمن تایید الزامات استاندارد یورو پنج و شش، دارای 1500 سی سی گنجایش، 110 اسب بخار معادل 90 کیلووات توان، 256 نیوتن متر گشتاور و مصرف سوخت 5.2 لیتر در هر صد کیلومتر است.مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به خودکفایی ایران خودرو در تولید موتورهای کم مصرف اظهار کرد: این گروه صنعتی براساس یک هدف راهبردی به تمامی فرآیند طراحی و تولید انواع موتورهای کم مصرف دست یافته است.وی تاکید کرد: ایران خودرو برنامه راهبردی خودکفایی موتورهای تی یو 5 و تی یو 3 را تدوین و ساز و کارهای لازم برای تحقق این برنامه به کار گرفته شده است. در راستای کاهش مصرف سوخت در خوروهای تولیدی این شرکت، به کارگیری فن آوری میکروهیبرید روی محصولات جاری و آتی با کاهش مصرف سوخت 10 درصد و استفاده از فنآوری مایلدهیبرید بر روی پلت فرم ها و موتورهای آتی ایران خودرو با کاهش مصرف سوخت 20 درصد در دستور کار قرار گرفته است.مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به کارگیری و توسعه موتورهایی با فن آوری توربوشارژ (پرخوران) و دستیابی به فن آوری فول هیبرید را از برنامه های راهبردی ایران خودرو در قوای محرکه دانست.وی خاطرنشان کرد: هم اکنون سبد سوختی تولیدات ایران خودرو به طور متوسط 70 درصد بنزین و 30 درصد گاز است که در هدف گذاری آتی، سبد سوختی این شرکت، 60 درصد بنزین، 20 درصد گاز، 10 درصد دیزل و 10 درصد هیبرید در نظر گرفته شده است که به تدریج سهم سوخت دیزل افزایش خواهد یافت.

sajjad1973
15-11-2012, 10:35
آغاز توليد 206 ساخت داخل از ماه آينده

M3HRD@D
16-11-2012, 11:57
دوستان ما یک یک ماه پیش یه 206 تیپ 2 گرفتیم مدل 83...
290 هزار تا کار کرده بود به قیمت 9800
اولا ماشین خوبی بود الان واقعا سرطان
دنده یکش بد جا میخورد دادیم درست کنن گفتا از دیسک صفحه اش
دادیم اونم عوض کرده ان الان میبینم دنده یکیش خراب بود اومده درست کنه کلا دنده هاش رو خراب کرده
اصلا دیگه نمیشه روند
بردم پیشش از دوباره...
به نظرتون ماشین رو ردش کنم بره بهتره به جاش یه پراید در حد صفر بگیرم؟

ŞHÍЯÍŃ
16-11-2012, 12:03
دادیم اونم عوض کرده ان الان میبینم دنده یکیش خراب بود اومده درست کنه کلا دنده هاش رو خراب کرده
اصلا دیگه نمیشه روند
بردم پیشش از دوباره...

ماشین تو خرج بیفته دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد مخصوصا اگه موتوری باشه که بخوای کامل درست بشه باید یه پول قلمبه خرجش کنید..

بهتره سریعتر ردش کنید بره گیر باکس 206 خیلی پر خرجه .اصلا 206 کلا پر خرجه :دی

alone-yaser
17-11-2012, 11:46
اصلا دیگه نمیشه روند
بردم پیشش از دوباره...

هر چه سریعتر ردش کنید بره.ماشین من گیربکس اش به خرج افتاد دقیقا مثل برای شما شده بود برا من دنده 3و1 اش اینطوری شده بود.2میلیون خرج اش کردم بعد از 6ماه باز داشت به همون وضع دچار میشد که ردش کردم رفت...

ولی عشق 206 یه چیز دیگس دوباره رفتم یه 206 سرپاتر تو همون مدل خریدم...

karvas
17-11-2012, 14:14
فشار باد استاندارد برا 206 هاچ بک چقدره
دادم باداش تنظیم کنه بعدش ماشین خیلی سفت شده میخوام بدونم چقدره خودم بش بگم چقدر باد بزنه درضمن ماشینم اصلا سنگین نمیشه حداکثر دو نفر با وزن 60 یا 70 کیلو
نظرتون در مورد نیتروژن چیه اون باید فشارش چقد باشه
این 2.3 بار که توی رکاب نوشته چیه؟

MehranVB
17-11-2012, 14:35
فشار باد استاندارد برا 206 هاچ بک چقدره
دادم باداش تنظیم کنه بعدش ماشین خیلی سفت شده میخوام بدونم چقدره خودم بش بگم چقدر باد بزنه درضمن ماشینم اصلا سنگین نمیشه حداکثر دو نفر با وزن 60 یا 70 کیلو
نظرتون در مورد نیتروژن چیه اون باید فشارش چقد باشه
این 2.3 بار که توی رکاب نوشته چیه؟
در حالت کلی بستگی به نوع لاستیک، فصلی که توش هستید، نوع موتور ماشین و ... داره.
توی تابستون باید فشار کمتری بذارید (معمولا 2 psi کمتر)
معمولاً چرخای عقب رو هم بیشتر از چرخای باد میکنن. (البته برای هاچبک همه رو به یه اندازه باد کنید)
فشار استاندارد برای 206، 2.3 Bar یا 32 PSI هست. (خود کارخونه این فشار رو پیشنهاد میکنه)
ولی طبق تجربه بهترین فشار برای 206، 28 تا 30 هست. اکثر مکانیک ها هم 28 تا 30 رو پیشنهاد میکنن.
به نظرم نیتروژن 30 بذارید تا هم ماشین نرم بشه و هم عمر لاستیک بیشتر شه و مصرف سوخت پایین بیاد و ...

irinn65
18-11-2012, 04:23
دوستان کیفیت 206 ت6 الان چجوره منظورم صفره؟درسته میگن گیربکسش چینی شده؟یا زمان عوض کردن دنده تقه میزنه؟جدای از قیمت میصرفه یا نه؟

mohamad skystar
18-11-2012, 07:07
دوستان کیفیت 206 ت6 الان چجوره منظورم صفره؟درسته میگن گیربکسش چینی شده؟یا زمان عوض کردن دنده تقه میزنه؟جدای از قیمت میصرفه یا نه؟

گیربکس اتوماتیک 206 چینی نیست و اصل فرانسه هست
افت کیفیت رو چند سال پیش گذروند و تا الان دیگه افتی دیده نشده
چند سال پیش گیربکس ها مشکل پیدا کردن که برطرف شد و دیگه مشکلی پیش نیومد
مگر اینکه راننده ها آشنایی کافی نداشته باشن و خرابی به وجود بیاد

alone-yaser
18-11-2012, 10:34
گیربکس اتوماتیک 206 چینی نیست و اصل فرانسه هست
افت کیفیت رو چند سال پیش گذروند و تا الان دیگه افتی دیده نشده
چند سال پیش گیربکس ها مشکل پیدا کردن که برطرف شد و دیگه مشکلی پیش نیومد
مگر اینکه راننده ها آشنایی کافی نداشته باشن و خرابی به وجود بیاد

دو بار سوار شدم.جفتشون هم توی تعویض دنده خیلی گیج بودن!!

وقتی سرعت طوری بود که مرز بین 2و3 بود گیج میزدن و همش دنده عوض میکرد 2به 3 و 3به 2 خیلی...

karvas
18-11-2012, 13:02

وقتی سرعت طوری بود که مرز بین 2و3 بود گیج میزدن و همش دنده عوض میکرد 2به 3 و 3به 2 خیلی...
علاوه بر این شتابش از تیپ 5 کمتره و مصرفش داخل شهر 1.3 لیتر در صد کیلومتر بیشتره و42 کیلوگرم هم از تیپ5 سنگینتره(طبق گفته خود ایران خودرو)

Pourya-pc
19-11-2012, 00:07

دقیقا همینطوره ، واقعا گیرباکس ناقابلی هست .من ماشین اتومات به بدی 206 تاحالا سوار نشدم

aref16
21-11-2012, 16:19
وقتی از روی دست انداز میرم در عقب سمت شاگرد صدا میده ولی وقتی یه نفر میشینه صدا قط میشه!

نشون دادم به تعمیرکار گفتش باید صندلی های عقب رو باز کنم و برات درست کنم!

صدا از چی هستش؟

karvas
21-11-2012, 21:23
وقتی از روی دست انداز میرم در عقب سمت شاگرد صدا میده ولی وقتی یه نفر میشینه صدا قط میشه!

نشون دادم به تعمیرکار گفتش باید صندلی های عقب رو باز کنم و برات درست کنم!

صدا از چی هستش؟
منم دقیقا همین مشکلو پیدا کردم و وقتی یکی اون عقبه میشینه صدا میفته رفتم نمایندگی گفت صندلی عقب رو یه تیکه کردن بخاطر اونه باید بری دشک سازی برات درستش کنه منم بی خیالش شدم البته یه بتو (بدرد نخور) بریدم انداختم زیر صندلی اون اهنا که به دشک وصل شدن و به نظر میاد زیاد با کف ماشین برخورد دارن رو با لایه نازک ابر پوشوندم صدا خیلی کمتر شد

mehdi9494
21-11-2012, 22:06
سلام. چند روز پیش ی موتوری اح... ناقافل از بغل زد 206 v8 منو سپر جلوشو شکستو گلگیروشو داغون کردو........ 1.الان قیمت 206 v8 تولید 90 تو بازار چنده با 20000 کارکرد البته سالم .2.ماشینم چقدر خورده تو سر قیمتش گلگیر صافکاری میخاد بدون رنگ .سپرشم .... 3.بنظر صاحب نظران سپرشو عوض کنم یا بدم تعمیر گوشه سمت شاگردش شکسته البته طوری که قسمتا شکسته رو هم میاد.. به نظرتون با توجه ب تولید نشدن 206 سپرشو در آینده بخام عوض کنم پیدا میشه ؟ الان بخام عوضش کنم چقد هزینه داره ؟ سپر پایینی جلو....

FC.Barcelona
21-11-2012, 23:34
بیخیال همین که خودتون سالمید باید خوشحال باشید
میتونید بدید جوش پلاستیک بدند سپر رو در غیر این صورت باید سپر عوض بشه که هم هزینه سپر هست هم رنگ!
سپر هم اگه معمولی باشه راحت گیر میاد نگران نباشید قبل از گرونی ها 48 تومن بود (البته ساخت داخل هستند و بعیده قیمتش خیلی تغییر کرده باشه)
اگه گلگیر رنگش نریخته باشه راحت بدون رنگ در میاد و قیمت ماشین افت چندانی نمیکنه

irinn65
22-11-2012, 02:35
پس در کل 206 اتومات صفر البته پیشنهاد نمیشه درسته؟

MehranVB
22-11-2012, 10:26
سلام. چند روز پیش ی موتوری اح... ناقافل از بغل زد 206 v8 منو سپر جلوشو شکستو گلگیروشو داغون کردو........ 1.الان قیمت 206 v8 تولید 90 تو بازار چنده با 20000 کارکرد البته سالم .2.ماشینم چقدر خورده تو سر قیمتش گلگیر صافکاری میخاد بدون رنگ .سپرشم .... 3.بنظر صاحب نظران سپرشو عوض کنم یا بدم تعمیر گوشه سمت شاگردش شکسته البته طوری که قسمتا شکسته رو هم میاد.. به نظرتون با توجه ب تولید نشدن 206 سپرشو در آینده بخام عوض کنم پیدا میشه ؟ الان بخام عوضش کنم چقد هزینه داره ؟ سپر پایینی جلو....
نگران نباشید، مشکلیتون در حدی نیست که بخواید ماشین رو عوض کنید. ماشینتون رو میتونید 30 به بالا بفروشید، ولی این کار ارزش نداره.
گلگیر بستگی به شدت آسیبی که دیده داره. کلاً صافکاری گلگیر کار سختی نیست و خرجش هم زیاد نیست، ولی اگه رنگش رفته باشه موضوع فرق میکنه. قبلاً یه پرشیا زده بود به گلگیرم و تا خود کاپوت جمع شده بود، خرجش کلاً 50 تومن شد و با این که فکر میکردم رنگش داغون میشه، فقط یه بند انگشت از رنگش پریده بود که اونم تو چشم نیست. مال شما هم ایشالا مشکلی نداره.
سپر هم چیز گرونی نیست. پارسال سپر جلوی رنگ نشده 30 تومن بود و باید بدید به نقاش براتون رنگش کنه. ولی اونم قابل تعمیر هست ولی اگه شکسته باشه ظاهرش ممکنه کمی زشت بشه.
توی این وضعیت به فکر عوض کردن ماشین نباشید و حقیقتاً هم نیازی به این کار نیست دوست من.

t.sunami
22-11-2012, 12:24
چند روز پیش توی جاده ساوه وایسادم که بنزین بزنم! 10تا زدم وقتی راه افتادم نمیدونم چرا ماشین یهو انگاری خف کرد! سرعت از90 بیشتر نمیرفت بعد درست شد دوباره اینجوری شد...مشکل از چیه؟؟ اعصابم الان شخمیه
206 تیپ 2 مدل 89

karvas
23-11-2012, 02:12
شاید فیلتر بنزینت گرفته یا بنزینی که ریختی توش خیلی اشغال داشته

t.sunami
23-11-2012, 12:36
الان دیگه درست شده!! ادم واقعا نمیدونه چی بگه...

ba maram
23-11-2012, 12:46
سلام دوستان من ماشینم 50 تا رفته و مدلشم 7/89 هست
متاسفانه از پشت ماشین موقع دست اندازای خفیف و غیر خفیف صدای قرچ قرچ میاد ! فک کنم از کمکای عقب باشه
صداش مثل لولای دری می مونه که روغن کاری نشده باشه و صداش ممتد نیست
مشکلش حاد نشه برامون دردسر شه ؟
___________-
ضمنا من الان تسمه تایممو عوض کنم یا بعدنا ؟

karvas
23-11-2012, 13:24
سلام دوستان من ماشینم 50 تا رفته و مدلشم 7/89 هست
متاسفانه از پشت ماشین موقع دست اندازای خفیف و غیر خفیف صدای قرچ قرچ میاد ! فک کنم از کمکای عقب باشه
صداش مثل لولای دری می مونه که روغن کاری نشده باشه و صداش ممتد نیست
مشکلش حاد نشه برامون دردسر شه ؟
___________-
ضمنا من الان تسمه تایممو عوض کنم یا بعدنا ؟

توی دفترچش نوشته 80000 کیلومتر عوض کنید فکر نمیکنم زودتر هم احتیاج باشه اگه موتورش 1400 هست راحت میشه نگاه کرد که ببینی احتیاج به تعویض داره یا نه
برای منم یه همچین صدایی میومد یخورده تو اینترنت چرخ زدم یه چیزایی دست گیرم شد رفتم اون دوتا زبونه که قلاب صندلی عقب میوفته توش رو با ابر دورشا پوشوندم
اون پلاستیکه هم که قفل صندوق عقب میره توش چند دور نوار برق دورش پیچیدم صداش کاملا افتاد
من شنیدم این صندلی عقبا که یه تیکه کردن بعد یه مدت صدا میده

irinn65
26-11-2012, 00:26

ŞHÍЯÍŃ
26-11-2012, 00:32

فکر کنم حدود 37 میلیون باشه!!به جاش بگردید یه ماشین دست دوم بهتر پیدا کنید.خدایی 206 ارزش 37 میلیون رو نداره!!

mohamad skystar
26-11-2012, 01:03

چرا پیشنهاد نشه؟
همه خودروها افزایش قیمت داشتن و همین الانم 206 اتوماتیک خریدش پیشنهاد میشه
در صورتی که با ملاک های شما همخوانی داشته باشه و شما بقیه موارد رو در بخش مشاوره مطرح کنید

irinn65
27-11-2012, 02:41
فکر کنم حدود 37 میلیون باشه!!به جاش بگردید یه ماشین دست دوم بهتر پیدا کنید.خدایی 206 ارزش 37 میلیون رو نداره!!

چرا پیشنهاد نشه؟
همه خودروها افزایش قیمت داشتن و همین الانم 206 اتوماتیک خریدش پیشنهاد میشه
در صورتی که با ملاک های شما همخوانی داشته باشه و شما بقیه موارد رو در بخش مشاوره مطرح کنید

نه منظورم گیربکسشه که زیاد کسی انگار راضی نیست در مدلهای جدید!

mohamad skystar
27-11-2012, 11:41
نه منظورم گیربکسشه که زیاد کسی انگار راضی نیست در مدلهای جدید!

گیربکس اتوماتیک 206 چند سال پیش یه مشکلی براش پیش اومد که بلافاصله حل شد
و دیگه مشکلی وجود نداره
متاسفانه برخی افراد بدون اگاهی از طرز کار گیربکس اتوماتیک و بدون تجربه میرن خودروی اتوماتیک میخرن
و تا اسیب میبینه میگن گیربکس هاش مشکل داره در حالی که اینجور نیست

irinn65
28-11-2012, 01:14
گیربکس اتوماتیک 206 چند سال پیش یه مشکلی براش پیش اومد که بلافاصله حل شد
و دیگه مشکلی وجود نداره
متاسفانه برخی افراد بدون اگاهی از طرز کار گیربکس اتوماتیک و بدون تجربه میرن خودروی اتوماتیک میخرن
و تا اسیب میبینه میگن گیربکس هاش مشکل داره در حالی که اینجور نیست

درسته دوست من
یعنی توصیه میشه ما که تاحالا اتوماتیک نداشتیم نخریم؟

mohamad skystar
28-11-2012, 11:23
درسته دوست من

چرا نخرید دوست عزیز
بخرید اما اول کار تمیرین کنید تا روش کار بیاد دستتون و مشکلی براتون ایجاد نشه

karvas
28-11-2012, 16:02
درسته دوست من
ببین اگه واقعا به ماشین اتوماتیک احتیاج داری بخر و به قول محمد اولش تمرین کن تا قلقش بیاد دستت
ولی اگه برای تنوع اینجور چیزا به نظر من نخر چون هم مصرفش بیشتره هم شتابش کمتره هم کلی پول باید بیشتر بدی خیلی زود هم دلتو میزنه و.....
به نظر من دنده عوض کردن لذت انندگی رو دو چندان میکنه فقط تو ترافیک یه نمه رو اعصابه

irinn65
29-11-2012, 03:18
ممنون دوستان
اگه 206 کاملا ایرانی بشه دیگه اتوماتیک تولید نمیشه؟

mohamad skystar
29-11-2012, 12:46
ممنون دوستان
اگه 206 کاملا ایرانی بشه دیگه اتوماتیک تولید نمیشه؟

در این موارد نمیشه نظری داد
چون گیربکس اتوماتیک هنوز در ایران مونتاز نشده
فقط باید صبر کنیم ببینیم شرکت کدوم تیپ رو میخواد عرضه کنه
الان که صحبت از 206 ایرانی هست تمام مانورها رو دارن روی تیپ 2 میدن.

hossein.az
02-12-2012, 21:28
تحویل تندر 90 به جای پژو 206 در صورت تمایل مشتری

عصر خودرو: معاون تولید تندر90 ایران خودرو با اشاره به عرضه محصول جدید تندر اتوماتیک تا آخر آذر ماه جاری، گفت: در صورت رضایت مشتریان خودروی تندر90 به جای پژو 206 به آنان تحویل داده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از ایرنا، محمدرضا معتمد با اشاره به رشد 34 درصدی تولید خودروی تندر90 در سال جاری نسبت به سال گذشته، از تحویل محصول جدید تندر اتوماتیک تا آخر آذرماه به بازار، خبر داد.
وی با بیان اینکه برخی مشکلات باعث شده که نتوانیم به برنامه رشد تولید پیش بینی شده برای سال جاری دست یابیم و نسبت به این برنامه کاهش تولید داریم، گفت: اما کماکان این خودرو جزو خودروهایی است که رشد تولید داشته و توانسته ایم بر مشکل تامین قطعه در این بخش غلبه کنیم.
وی در خصوص عدم فروش تندر90 اظهار داشت: ثبت نام تندر مطابق ظرفیت تولید انجام می شود و برای تحویل در ماه های بهمن و اسفند سال جاری ثبت نام صورت گرفته است.
معاون تولید تندر90 ایران خودرو یادآور شد: در مورد مدل E1 فروش فوری و مدل E2 فروش مدت دار انجام شده که البته ظرفیت فروش نقدی خیلی زود پر شد.
معتمد متذکر شد: در حال حاضر بخشی از تعهدات انجام شده در مورد خودروی پژو 206 با خودروی تندر 90 در حال جبران است.
وی گفت: با مشتریان تماس می گیریم و در صورت علاقمندی آنان، تندر 90 به جای 206 تحویل مشتریان می شود و اگر علاقمند نباشند جریمه هایی که ایران خودرو باید بابت تاخیر یا بازگشت پول بپردازد، پرداخته می شود.

يکشنبه 12 آذر 1391

matr!x_2008
03-12-2012, 19:17
پژو 206 ایرانی چه شکلی است؟

صنعت - مسوولان ایران خودرو از تولید پژو 206 ایرانی در ماه های آتی خبر داده اند اما آنچه ذهن بسیاری از متقاضیان این خودرو پر طرفدار در ایران را به خود مشغول کرده این نکته است که این خودرو چه فرقی با مدل فرانسوی خود خواهد داشت. این درحالی است که بابایی معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو به تشریح به این خودروی ایرانی پرداخت.

به گفته وی ، این خودرو با نام پژو 206 V28 وارد بازار خواهد شد و جایگزین پژو 206 V8 می شود. به زبانی ساده تر این خودرو همان پژو 206 صندوقدار است. بابایی تاکید کرد: بخشی از قطعات این خودرو از داخل و بخشی دیگر از خارج از کشور تامین شده اما شکل ظاهری و وسایل مورد استفاده در داخل خودرو با گذشته تفاوتی نخواهد داشت.معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو در خصوص قیمت این خودرو متذکرشد: طبق مصوبه سازمان حمایت قیمت این خودرو در حدود 24 میلیون تومان خواهد بود و برای واگذاری این مدل به زودی ثبت نام انجام خواهد شد.وی در پاسخ به این سوال که این خودرو به جای 206 های ثبت نامی به متقاضیان داده خواهد شد، تاکید کرد: این خودرو ثبت نامی جدید خواهد داشت و بخشی از تقاضای متقاضیان 206 در شرایط فعلی از طریق موجودی گذشته پوشش داده خواهد شد.این درحالی است که پیش از این قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو گفت بود: برای تولید پژو 206 ایرانی با شرکت پژو هماهنگ شده است.میرجواد سلیمانی قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت پژو میتواند بابت تولید 206 ایرانی تحت برند این شرکت، از ایران خودرو شکایت کند، اظهار داشت: تولید 206 ایرانی با شرکت پژو هماهنگ شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.وی با بیان اینکه این خودرو با نام پژو 206 به بازار عرضه خواهد شد، افزود: طی ماه جاری حدود 500 دستگاه پژو 206 داخلی سازی شده، تولید خواهد شد و تیراژ(شمارگان) تولید این خودرو از ماه آینده روزانه به 300 دستگاه خواهد رسید.قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو در مورد صادرات پژو 206 ایرانی نیز گفت: در این مورد باید مذاکره کنیم.سلیمانی در پاسخ به این سؤال که آیا قطعات 206 ایرانی با قطعات رانا مشترک نیست، گفت: برخی قطعات این دو خودرو مشترک است و برخی نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

وی تصریح کرد: این خودرو طی دو ماه آخر سال جاری به بازار عرضه میشود.قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه تولید پژو 206 ایرانی دنده اتوماتیک نیز طی دو ماه آینده انجام خواهد شد، در پاسخ به این سؤال که آیا داخلی سازی این خودرو باعث کاهش قیمت آن نخواهد شد، گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه داخلی قیمت این خودرو نیز متفاوت خواهد بود.سلیمانی در مورد قیمت 206 جدید نیز گفت: پیشنهاد ما به سازمان حمایت برای تیپهای مختلف این خودرو متفاوت است.وی در ادامه از برنامه تولید بیش از 15 هزار دستگاه خودرو در هفته توسط ایران خودرو خبرداد و گفت: امیدواریم با افزایش تولید بازار کنترل شود و به آرامش نسبی برسد

karvas
04-12-2012, 12:08
پژو 206 ایرانی چه شکلی است؟

صنعت - مسوولان ایران خودرو از تولید پژو 206 ایرانی در ماه های آتی خبر داده اند اما آنچه ذهن بسیاری از متقاضیان این خودرو پر طرفدار در ایران را به خود مشغول کرده این نکته است که این خودرو چه فرقی با مدل فرانسوی خود خواهد داشت. این درحالی است که بابایی معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو به تشریح به این خودروی ایرانی پرداخت.

به گفته وی ، این خودرو با نام پژو 206 V28 وارد بازار خواهد شد و جایگزین پژو 206 V8 می شود. به زبانی ساده تر این خودرو همان پژو 206 صندوقدار است. بابایی تاکید کرد: بخشی از قطعات این خودرو از داخل و بخشی دیگر از خارج از کشور تامین شده اما شکل ظاهری و وسایل مورد استفاده در داخل خودرو با گذشته تفاوتی نخواهد داشت.معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو در خصوص قیمت این خودرو متذکرشد: طبق مصوبه سازمان حمایت قیمت این خودرو در حدود 24 میلیون تومان خواهد بود و برای واگذاری این مدل به زودی ثبت نام انجام خواهد شد.وی در پاسخ به این سوال که این خودرو به جای 206 های ثبت نامی به متقاضیان داده خواهد شد، تاکید کرد: این خودرو ثبت نامی جدید خواهد داشت و بخشی از تقاضای متقاضیان 206 در شرایط فعلی از طریق موجودی گذشته پوشش داده خواهد شد.این درحالی است که پیش از این قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو گفت بود: برای تولید پژو 206 ایرانی با شرکت پژو هماهنگ شده است.میرجواد سلیمانی قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت پژو میتواند بابت تولید 206 ایرانی تحت برند این شرکت، از ایران خودرو شکایت کند، اظهار داشت: تولید 206 ایرانی با شرکت پژو هماهنگ شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.وی با بیان اینکه این خودرو با نام پژو 206 به بازار عرضه خواهد شد، افزود: طی ماه جاری حدود 500 دستگاه پژو 206 داخلی سازی شده، تولید خواهد شد و تیراژ(شمارگان) تولید این خودرو از ماه آینده روزانه به 300 دستگاه خواهد رسید.قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو در مورد صادرات پژو 206 ایرانی نیز گفت: در این مورد باید مذاکره کنیم.سلیمانی در پاسخ به این سؤال که آیا قطعات 206 ایرانی با قطعات رانا مشترک نیست، گفت: برخی قطعات این دو خودرو مشترک است و برخی نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

وی تصریح کرد: این خودرو طی دو ماه آخر سال جاری به بازار عرضه میشود.قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه تولید پژو 206 ایرانی دنده اتوماتیک نیز طی دو ماه آینده انجام خواهد شد، در پاسخ به این سؤال که آیا داخلی سازی این خودرو باعث کاهش قیمت آن نخواهد شد، گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه داخلی قیمت این خودرو نیز متفاوت خواهد بود.سلیمانی در مورد قیمت 206 جدید نیز گفت: پیشنهاد ما به سازمان حمایت برای تیپهای مختلف این خودرو متفاوت است.وی در ادامه از برنامه تولید بیش از 15 هزار دستگاه خودرو در هفته توسط ایران خودرو خبرداد و گفت: امیدواریم با افزایش تولید بازار کنترل شود و به آرامش نسبی برسد
یعنی 206 هاچ بک تولید نمیشه دیگه؟

mohamad skystar
04-12-2012, 17:50
یعنی 206 هاچ بک تولید نمیشه دیگه؟

اول هاچ بکش رو آزمایشی تولید کردن دوست عزیز
بله تولید خواهد شد باید منتظر بمونیم

aliflh
04-12-2012, 19:27
من یکساله تیپ ۶ دارم واقعا عالیه
گیربکسش هیچ مشکلی نداره و تیپ ترونیک هم هست و ۴ تا دندش دستی هم میشه تا حالا هیچ مشکلی با گیربکسش نداشتم و خیلی هم راضیم

aref16
05-12-2012, 11:35
دوستان وقتی سوئیچ رو باز میکنم
عدد 1000 ، کنارش هم یه آچار شروع به چشمک زدن میکنه
وقتی روشن کردم هم کیلومتر شمار 15000 ، سمت چپ هم آچار ثابت روشن می مونه

قضیه چیه ؟

karvas
05-12-2012, 20:23
دوستان وقتی سوئیچ رو باز میکنم
عدد 1000 ، کنارش هم یه آچار شروع به چشمک زدن میکنه
وقتی روشن کردم هم کیلومتر شمار 15000 ، سمت چپ هم آچار ثابت روشن می مونه

قضیه چیه ؟
میگه 1000 کیلومتر از سرویس ماشینت گذشته توی دفترچه نگاه کن نوشته چجور اچارو پاک کنی

hossein.az
06-12-2012, 23:33
توليد روزانه 300 دستگاه 206 ساخت داخل

تحريم هاي بين المللي موجب ، دست يابي ايراني ها به پيچيده ترين فن آوري درتوليد قطعات حساس و پيچيده خودرو شدندکه اين فن آوري دراختيار معدودي از کشورهاي خارجي قرارداشت .

Mostafa-F
07-12-2012, 15:25
میزان باد در زمستون و تابستون فرق می کنه؟ همه لاستیکا یه جور؟
من رفتم برای تنظیم باد. از این اتوماتیکا بود. همه لاستیکا رو حدود 30 باد کرد. زیاد نیست برای هاچ بک؟

mohamad skystar
07-12-2012, 18:35
من رفتم برای تنظیم باد. از این اتوماتیکا بود. همه لاستیکا رو حدود 30 باد کرد. زیاد نیست برای هاچ بک؟

مشکلی نیست دوست من
همون 30 تا درسته.

karvas
07-12-2012, 19:21

تازه کارخونه میگه 32 تا ولی معمولا 30 تا میزنن (تکون اتاق زیاد میشه روی 32)منم همین 30 تا رو همیشه میزنم (برای هاچ بک) کمتر از 30 تا هم لاستیک جلو میخوابه
به نظر من عقب ماشین اگه کسی سوار نشه 28تا هم راه داره

chekmate
09-12-2012, 20:29
سلام.
بعضي وقتها صبح ها كه ماشين سرده، روشن كه مي كنم چراغ عيب يابه موتور روشن ميشه و ال سي دي هم ارور antipollution fault نشون
ميده و موتور هم بد كار ميكنه. ولي بعد از ظهر كه از كار برمي گردم روشن مي كنم مشكلي نداره. خواستم از اساتيد بپرسم مشكلش چيه؟
تيپ5 مدل 90

karvas
09-12-2012, 21:12
سلام.
بعضي وقتها صبح ها كه ماشين سرده، روشن كه مي كنم چراغ عيب يابه موتور روشن ميشه و ال سي دي هم ارور antipollution fault نشون
ميده و موتور هم بد كار ميكنه. ولي بعد از ظهر كه از كار برمي گردم روشن مي كنم مشكلي نداره. خواستم از اساتيد بپرسم مشكلش چيه؟
تيپ5 مدل 90

ANTIPULITION FAULT :
این اخطار هم بیشتر زمانی به نمایش درمیاد که ماشین را بعد از چند ساعت پارک بودن در هوای سرد روشن کنیم و بد استارت بخورد،که همراه با لرزش خفیف در موتور ماشین و افت شدید شتاب خودرو همراه است که معمولاً با یک بار خاموش و روشن کردن موتور درست میشود.(البته دلیل اصلی این اتفاق به کار بردن نوعی جدید از تایپیت های سوپاپ است که بیشتر در موتورهای 1600 که جدیداً میزنن به کار برده شده،که برای رفع مشکل باید با نوع بهتر تعویض شوند
منبع:

فاصله برداشته شود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] h a l l s.com/vbulletin/showthread.php?56734

m.behnam
09-12-2012, 22:38
سلام.
تيپ5 مدل 90

سلام دوست عزیز
منم همین مشکل رو داشتم که با تویض روغن موتور به توتال 7000 اماراتی مشکلم کامل حل شد!
و ماشین دیگه این مشکل و رو پیدا نکرد و صبح ها خیلی راحت و نرم موتورش کار میکته!!
یه چیز دیگه هم اینکه صبح که ماشین رو روشن میکنید حداقل بذارید موتور 5 دقیقه درجا کار کنه و اون وقت حرکت کنید...
و بعد از حرکت دور موتور نذارید زیاد بالا بره تا درجه دمای موتور به وسط برسه و اون وقت با خیال راحت رانندگی کنید.

775e
10-12-2012, 12:42
سلام دوست عزیز
منم همین مشکل رو داشتم که با تویض روغن موتور به توتال 7000 اماراتی مشکلم کامل حل شد!
و ماشین دیگه این مشکل و رو پیدا نکرد و صبح ها خیلی راحت و نرم موتورش کار میکته!!
یه چیز دیگه هم اینکه صبح که ماشین رو روشن میکنید حداقل بذارید موتور 5 دقیقه درجا کار کنه و اون وقت حرکت کنید...
و بعد از حرکت دور موتور نذارید زیاد بالا بره تا درجه دمای موتور به وسط برسه و اون وقت با خیال راحت رانندگی کنید.
بله ایشون درست میگن اما نه در این حد آمپر لازم نیست بیاد وسط همین که شما یه 10 کیلو متر با دور پایین حرکت کنید دیگه خیالتون راحت باشه . توی دور پایین نیاز نیست که از دنده های سنگین استفاده کنید.
میتونید دنده سبک کنید اما دور موتورتون رو زیاد بالا نبرید .

775e
10-12-2012, 12:43
کسی 206 تازه گیا تحویل گرفته کیفیت چجوریا بود؟

shadows_funeral
10-12-2012, 12:52
کسی 206 تازه گیا تحویل گرفته کیفیت چجوریا بود؟
دوست من خیلی وقته 206 تولید نشده

hossein.az
10-12-2012, 14:55
ننه بزرگم هم میدونه دیگه 206 خیلی وقته تولید نشده
منظور از تازگیا آخرین تحویل بود.

لطفا توی زدن تاپیک ها احترام به دیگران رو رعایت کنید.
1 ماه پیش من نمایندپی بودم یدونه 206 v20 همون موقع رسید نمایندکی ,داخل ماشین رو برسی کردن کیفیت در حد همون مدل های 90 بود
کیفیتش بد نبود

irinn65
11-12-2012, 01:06
تولیدم نشه صفراش هنوز فراوونه حتی در نمایندگی بقیمت بالاتر....
کیفیتش بد نیست اما با اومدن 206 ایرانی باید ببینیم این کیفیتش چطوره..

karvas
11-12-2012, 12:28
سلام این چراغ صندوق عقب بعضی وقتا روشن میشه بعضی وقتا نمیشه چکارش کنیم
هاچ بک

aref16
11-12-2012, 14:50
میگه 1000 کیلومتر از سرویس ماشینت گذشته توی دفترچه نگاه کن نوشته چجور اچارو پاک کنی

روغن رو یه هفته قبل عوض کرده بودم
یعنی تعویض روغنی یادش رفته آچار رو پاک کنه ؟

mehdi-2009
11-12-2012, 21:03
روغن رو یه هفته قبل عوض کرده بودم
یعنی تعویض روغنی یادش رفته آچار رو پاک کنه ؟

خودتون بایداین کارو بکنید

karvas
14-12-2012, 12:37
قیمت مدل های مختلف پرتیراژترین خودرو جهان در بازار ایران
عصرخودرو: خودرو 206 همچنان محبوب ترین خودرو بازار ایران است.خودرویی که هم مورد استفاده جوانان و هم میانسالان است.206 پرتیراژترین خودرو جهان این روزها در بازار ایران حال و روز خوبی ندارد.مدل های مختلف 206 این روزها در بازار بسیار نایاب است.قیمت مدل های مختلف این خودرو در بازار به شرح زیر است

تیپ 2

19,424,000

تیپ 2. بازار آزاد

26,600,000

تیپ 5

21,858,000

تیپ 5. بازار آزاد

28,000,000

تیپ 6

24,970,000

تیپ 6. بازار آزاد

38,000,000

v20 . SD

19,878,000

v20 . SD . بازار آزاد

26,500,000

v8 . SD

24,500,000

v8 . SD . بازار آزاد

28,400,000

v9 . SD. اتومات

26,370,000

v9 . SD. اتومات. بازار آزاد

منبع :عصرخودرو

38,400,000

karvas
17-12-2012, 20:30
ضبطم روشن نمیشه به دادم برسید
از صفریش بعضی وقتا نوشته های ال سی دیش گیر میکرد با یکبار روشن خاموش کردن ضیط درست میشد امشب دیگه کلا فقط ساعت نشون میده ال سی دیش ضیط روشن نمیشه تاریخ رو ال سی دی نمیاد لامپ های نارنجی ضیط هم خاموشه درضمن نقاب وسط هم تاحالا باز نشده ضبط هم همینطور

یانوشته در باز است نصفه نیمه میمونه یا فقط ساعت میمونه

MehranVB
17-12-2012, 22:11
ضبطم روشن نمیشه به دادم برسید
از صفریش بعضی وقتا نوشته های ال سی دیش گیر میکرد با یکبار روشن خاموش کردن ضیط درست میشد امشب دیگه کلا فقط ساعت نشون میده ال سی دیش ضیط روشن نمیشه تاریخ رو ال سی دی نمیاد لامپ های نارنجی ضیط هم خاموشه درضمن نقاب وسط هم تاحالا باز نشده ضبط هم همینطور

یانوشته در باز است نصفه نیمه میمونه یا فقط ساعت میمونه
چیز خاصی نیست. باید ضبط باز شه و سوکتاش رو دوباره جا بندازید. شاید هم سوکتش مشکل پیدا کرده باشه. پیشنهاد میکنم یه جا ببرید این کارو انجام بده واستون.

سعی کن همیشه قبل از اینکه ضبط رو از پنل در بیارید اون رو خاموش کنید، مخصوصاً اگه از USB استفاده میکنید...

Mostafa-F
18-12-2012, 18:45
جدیدا موقع گاز دادن، بعضی وقتا صدای لرزشی از توی موتور میاد. گویا چیزی شله. پیچی، صفحه فلزی ... علت چی می تونه باشه؟

ŞHÍЯÍŃ
18-12-2012, 19:57
جدیدا موقع گاز دادن، بعضی وقتا صدای لرزشی از توی موتور میاد. گویا چیزی شله. پیچی، صفحه فلزی ... علت چی می تونه باشه؟

سینی و منبع رو چک کنید.

Mostafa-F
28-12-2012, 23:39
یه سوال پیش پا افتاده:
شستشوی موتور اشکالی نداره؟ همین جوری شیلنگ رو بگیریم روش مشکلی ایجاد نمیشه؟ اون پوشش روی باتری نباید خیس بشه؟:n13:

alone-yaser
29-12-2012, 12:40
یه سوال پیش پا افتاده:
شستشوی موتور اشکالی نداره؟ همین جوری شیلنگ رو بگیریم روش مشکلی ایجاد نمیشه؟ اون پوشش روی باتری نباید خیس بشه؟:n13:

اگر مدلش پایینه توصیه نمیشه.ممکنه بعدا مشکلات برقی ایجاد کنه.تجربه داشتم!
دوما با شلنگ آب فقط گرد و خاک شسته میشه میتونید برید یه مکانیکی براتون باد بگیره.
برای تمیز کردن روغن های روی موتور بهتره مواد مخصوص موتور شوی بگیرید.

oghyanoos
29-12-2012, 15:57
سلام دوستان
lcd تیپ سه چه امکاناتی بیشتر از lcd تیپ دو داره؟
و یه سوال دیگه:
به جز سیستم ترمز، بین تیپ دو و سه تفاوت دیگری در سیستم های اصلی خودرو وجود داره؟؟
مرسی

chekmate
29-12-2012, 18:35
سلام دوستان
lcd تیپ سه چه امکاناتی بیشتر از lcd تیپ دو داره؟
و یه سوال دیگه:
به جز سیستم ترمز، بین تیپ دو و سه تفاوت دیگری در سیستم های اصلی خودرو وجود داره؟؟
مرسی
هر دوتاش LCD type A هستش و فرقي ندارن
تفاوت هاي ديگه: سیستم تهویه اتوماتيك، آيينه هاي جانبي برقی، شيشه بالابر برقي درهاي جلو و عقب، دماسنج روي داشبورد

oghyanoos
30-12-2012, 01:20
هر دوتاش LCD type A هستش و فرقي ندارن
تفاوت هاي ديگه: سیستم تهویه اتوماتيك، آيينه هاي جانبي برقی، شيشه بالابر برقي درهاي جلو و عقب، دماسنج روي داشبورد
منظورم این آپشن های ظاهری نیست،
به لحاظ موتور و متعلقاتش میگم چه فرقی میکنه؟؟
البته میدونم خود موتور که یکی هست TU3

chekmate
30-12-2012, 10:29
منظورم این آپشن های ظاهری نیست،
به لحاظ موتور و متعلقاتش میگم چه فرقی میکنه؟؟
البته میدونم خود موتور که یکی هست TU3
از نظر موتوري فرقي ندارن،
در واقع تيپ 3 همون تيپ 2 هستش كه آپشنهاي تيپ 5 رو بهش اضافه كردن

HOJ-JAT
02-01-2013, 11:34
من میخوام صفحه کیلومتر تیپ2 ام را مثل صندوق دارها سفید کنم ببیرم نمایندگی یا اپکو این کار رو میکنن؟

shadows_funeral
02-01-2013, 18:56
من میخوام صفحه کیلومتر تیپ2 ام را مثل صندوق دارها سفید کنم ببیرم نمایندگی یا اپکو این کار رو میکنن؟
هیچ کدوم. باید برید از فروشگاه های مرکزی لوازم یدکی فروشی ایساکو صفحه رو بخرید بدید یه نضاب صفحه براتون نصب کنه

HOJ-JAT
02-01-2013, 20:12
چند در مياد؟ اين قروشگاه هاي مركزي همه جا نمايندگي دارن؟

shadows_funeral
03-01-2013, 00:32
چند در مياد؟ اين قروشگاه هاي مركزي همه جا نمايندگي دارن؟

نه دوست من اگه تهرانید فروشگاه مرکزیش نبش تعمیرگاه شماره 1 هستش و چند تا دیگه هم داره که برید تو سایت خود ایساکو آدرس داده.
قیمت رو هم نمی دونم. معمولا باید زنگ بزنید بپرسید. قیمت این جور کالاها روزانه تعیین می شه.

shadows_funeral
03-01-2013, 11:30
دوستان یکی از آشنایان از بنده سوالی پرسید که اطلاع کاملی نداشتم. گفتم اینجا مطرح کنم:
گیربکس 206 تیپ دو رو میشه اتوماتیک کرد یا خیر؟
پیشاپیش ممنون

MehranVB
05-01-2013, 08:58
دوستان یکی از آشنایان از بنده سوالی پرسید که اطلاع کاملی نداشتم. گفتم اینجا مطرح کنم:
گیربکس 206 تیپ دو رو میشه اتوماتیک کرد یا خیر؟
پیشاپیش ممنون

تا اونجا که میدونم میشه اتومات کرد. چون توی خارج از کشور مدل اتومات با موتور TU3 وجود داره.
تیپ 5 رو که میشه اتومات کرد، گیربکس همه 206های دستی هم از نوع MA5N هست و فرقی با هم ندارن. فقط ممکنه باعث شه موتور نتونه از قدرتش درست استفاده کنه و شتابش پایین بیاد.

chekmate
06-01-2013, 15:48
تیپ 5 رو که میشه اتومات کرد، گیربکس همه 206های دستی هم از نوع MA5N هست و فرقی با هم ندارن. فقط ممکنه باعث شه موتور نتونه از قدرتش درست استفاده کنه و شتابش پایین بیاد.
سلام. در مورد هزينه اش اطلاعي ندارين؟

MehranVB
06-01-2013, 18:04
سلام. در مورد هزينه اش اطلاعي ندارين؟

اگه منظورتون تبدیل تیپ 2 به اتومات هست که اصلاً نمیدونم این کار به صرفه باشه یا نه. اون موقع که 206 تیپ 4 هم فروخته میشد، موتورش 1400 و اتومات بود. ولی تا اونجا که یادمه موتورش 16 سوپاپ و قویتر بود. شتاب تیپ 2 همینجوریش نابوده، اگه بخواید روی موتور TU3 گیربکس 4 سرعته بذارید که دیگه فکر میکنم در حد پیکان بشه!

در هر صورت، الان گیربکس AL4 به تنهایی 5 میلیون باید باشه (شایدم به 7 8 میلیون رسیده باشه!!!)
ضمن اینکه باید دنده و صفحه آمپر و پدال گاز و ... عوض شن و برنامه ECU هم تغییر کنه و ...
اجرت طرف هم جدا حساب میشه.

به نظر من که ارزشش رو نداره.

HOJ-JAT
06-01-2013, 22:26
سلام
میخوام واسه تیپ دو 91 کرزو و تایپ B بگیرم دو تا سوال:
1.از اپکو میخوام بگیرم مطمئن هست دیگه؟ و چرا قیمت کروزر 206 نسبت به سایر ماشینا پایین تر هست مثلا پارس 600 هست 206 80!
2.واسه تایپ b اپکو نوشته باید دسته کام2000 داشته باشید اینو از کجا باید بیارم؟ اصلا چی هست؟؟

chekmate
07-01-2013, 14:00
اگه منظورتون تبدیل تیپ 2 به اتومات هست که اصلاً نمیدونم این کار به صرفه باشه یا نه.
نه منظورم تيپ 5 بود.

FC.Barcelona
07-01-2013, 22:03
سلام
میخوام واسه تیپ دو 91 کرزو و تایپ B بگیرم دو تا سوال:
1.از اپکو میخوام بگیرم مطمئن هست دیگه؟ و چرا قیمت کروزر 206 نسبت به سایر ماشینا پایین تر هست مثلا پارس 600 هست 206 80!
2.واسه تایپ b اپکو نوشته باید دسته کام2000 داشته باشید اینو از کجا باید بیارم؟ اصلا چی هست؟؟

1.اتفاقا خیلی هم گرونه! چون فقط یه دکمه هست و ماشین این قابلیت را داره فقط دکمش را در راستای کاهش هزینه!! برداشتند
2.هم میتونی بخری هم میتونی خودت درستش کنی وباید دکمه سر دسته برف پاکن را راه بندازی و سیمکشیش موجوده (البته تویه 206 های قدیمی بود ممکنه اینم حذف کرده باشند) در صورت موجود بودن با یه فنر و یه تکه گوش پاکن یا چوب راه میفته اموزشش ریخته تو سایتها سرچ کن پیدا میکنی

کیارش 441
08-01-2013, 13:58
دوستان 206 تیپ 2 شتاب 0تا100 اش چنده ؟ در ضمن اگه امتحان کردین بگیییییییین

shadows_funeral
08-01-2013, 14:51
دوستان 206 تیپ 2 شتاب 0تا100 اش چنده ؟ در ضمن اگه امتحان کردین بگیییییییین
اگه سر حال باشه حدود 14 یا حتی 15 ثانیه

FC.Barcelona
08-01-2013, 22:17
تو ماشین های وطنی همیشه یک کپسول خاموش کردن اتش داشته باشید واقعا لازمه! :n27:

rami_hemi
08-01-2013, 23:01
کلا داشتن کپسول توی هر ماشینی الزامی هست
من کامیون به روزی مثل fh12 هم دیدم که خود به خود آتیش گرفته یا مثلا سمندی که در اثر بی توجهی مالکش باطریش منفجر شد
این اخبار ناقص هستن و بیشترشون بدون اعلام دلیل حریق تموم میشن
همه چیز از نقص تولید نمیتونه باشه
نقص در حرین تعمیرات بی توجهی مالک در نگهداری و عوامل محیطی موجب بروز حریق میشه .
پس هیچوقت گردن ماشین و سیستمش نندازیم اول دیلی رو بدونیم
این دوست عزیز هم هه چیز رو گردن ماشین میندازن همیشه متاسفانه و بدون دلیل همه چیز از چشم سازنده میبینن
درسته کیفیت خوبی نداره تولیدات کشورمون ولی خب باز هم این دلیل نمیشه ما هم درست نگهداری نکنیم
ماشین بیشتر از کیفیت اولیه نیاز به نگهداری داره که در خارج از ایران این نگهداری توسط کارخانه سازنده و نمایندگی ها انجام میشه و مالک تنها باید به موقع ماشین رو در اختیار اونها قرار بده ولی توی ایران به خاطر کم توجهی سازنده و نمایندگی ها مالکین هم سر سری میگیرن
ما کامیونی داشتیم که 37 سال از تولیدش میگذشت و 32 سال دست ما بود توی این 32 سال نمیگم تصادفی نداشت که داشت ولی همیشه مورد بازبینی و تعمیارت دوره ای قرار میگرفت تمام خطراتی که میتونست موجب آتشسوزی بشه پیشبینی شده بوده و پیشگیری های لازم انجام میشد سیمها کابلها سلنگهای سوخت و هیدرولیک در جای مناسبی با عایق مناسب بعد از هر تعمیر بسته میشدن
الان سواری خود من هم همین روال رو داره پژو 405 من مدل 89 هست و تقریبا میتونم بگم از سری خطر به حساب میاد ولی هر روز صبح زیر ماشین توی کاپوت توی صندوق عقب توسط من یا برادرم و در خیلی موارد پدرم چک میشه بعد از هر تعمیری مقدار زیادی بست های خوب خریداری و شلنگها و کابها و سیمها در جای مناسبی بسته میشن .
در مواردی مثل باطری رادیاتور روغن های هیدرولیک و موتور دقت لازم رو میکنیم تا نشتی نداشته باشن چون این مواد شدیدا میتونن به سطوح لاستیگی آسیب بزنن
یک مورد مهم بهتون گوشزد کنم همیشه از تمیز بودن سر باطری ها و نداشتن اتصالی در اون قسمت ها اطمینان حاصل کنید خودم به شخصه شاهد انفجار باطری بودم که شاید اگر این دوستمون میدیدن میگفتن نه ایراد از خود ماشینه در حالی که این یک ایراد نگهداری ماشین هست نه ایراد ذاتی ماشین

HOJ-JAT
09-01-2013, 13:13
مقدار روغن هیدرولیک باید رو چه درجه ای باشه؟ رو وسطی خوبه؟

isbn
09-01-2013, 14:22
سلام با توجه به این که تولید پارس LX و 405 slx با پدال گاز سیمی و ECU زیمنس ادامه خواهد داشت آیا قرار است 206 ایرانی هم همچین تغییراتی داشته باشد ؟

mohamad skystar
09-01-2013, 17:12
سلام با توجه به این که تولید پارس LX و 405 slx با پدال گاز سیمی و ECU زیمنس ادامه خواهد داشت آیا قرار است 206 ایرانی هم همچین تغییراتی داشته باشد ؟

محمد جان تا 206 ایرانی به بازار نیاد و بررسی نشه مشخص نیست.
در حال حاضر دارن روی تیپ 2 مانور میدن و بعد میرن سراغ تیپ های دیگه
البته اگر موتور TU5 رو بتونن مثل قبل با همون کیفیت مطلوب عرضه کنن.
هنوز تکلیف معلوم نیست.

isbn
09-01-2013, 18:19
آخه محمد یه نگاه به این لیست برنامه تولید بکن 206 دو مدل V28 و T11 که همون تیپ 5 هست رو مشخص کرده و تو قسمت توضیحات پارس LX و slx هم زده زیمنس

mohamad skystar
09-01-2013, 21:15
آخه محمد یه نگاه به این لیست برنامه تولید بکن 206 دو مدل V28 و T11 که همون تیپ 5 هست رو مشخص کرده و تو قسمت توضیحات پارس LX و slx هم زده زیمنس

بله درسته.
پس باید صبر کرد تا 206 ایرانی عرضه بشه ببینیم کل برنامه شرکت برای 206 چیه.
میدونی که خودروسازان داخلی رو کاغذ یه حرفی میزنن در عمل یه چیز دیگست.

HOJ-JAT
14-01-2013, 22:05
من اگه بخوام رو تیپ 2 که کام 2000 نداره lcd تایپ بی ببندم مشکل بوجود میاد؟
این کام 2000 چکار میکنه؟
مگه خود lcd کلید نداره؟؟؟؟

total_overdose
15-01-2013, 01:55
همه مدل 206 از تیپ 2تا 5 com200دارن فقط تیپ 1 نداره...

isbn
15-01-2013, 11:22
نه منظور ایشون کله کام سر دسته برف پاک کن هست ! که باید بگم هیچ کدوم نداره باید بگیرین 20 تومن هست و امکانات LCD رو به نمایش در میاره با هر باز زدن . اگر تو حین رانندگی بخواین هر بار برین جولو دکمه LCD رو بزنین که خود خدایی نکرده تصادف میکنید

HOJ-JAT
15-01-2013, 11:33
نه منظور ایشون کله کام سر دسته برف پاک کن هست ! که باید بگم هیچ کدوم نداره باید بگیرین 20 تومن هست و امکانات LCD رو به نمایش در میاره با هر باز زدن . اگر تو حین رانندگی بخواین هر بار برین جولو دکمه LCD رو بزنین که خود خدایی نکرده تصادف میکنید
یعنی مشکلی برا نصبش وجود نداره؟؟ فقط اون کلیده کار رو راحت تر میکنه؟؟؟ درسته؟؟؟

ashkan1360
17-01-2013, 20:02
سلام
بخاری 206 المنت برقی داره برا گرم کردن ؟ وقتی که هنوز آب ماشین گرم نشده از المنت استفاده میکنه؟ من که تو تیپ 2 ام ندیدم چنین چیزی ولی یکی میگفت داره

m.behnam
17-01-2013, 22:05
سلام
بخاری 206 المنت برقی داره برا گرم کردن ؟ وقتی که هنوز آب ماشین گرم نشده از المنت استفاده میکنه؟ من که تو تیپ 2 ام ندیدم چنین چیزی ولی یکی میگفت داره

منم فک کنم المنت داره! چون وقتی که ماشین موتورش حتی سرد هم هست بعد از چند ثانیه باد گرم میزنه!!

matr!x_2008
17-01-2013, 22:31
همزمان با افزایش 10 درصدی قیمت خودروها
206 در اصفهان 32 میلیونی شد!

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در اصفهان گفت: از ابتدای هفته جاری حدود ۱۰ درصد به قیمت خودرو ها افزوده شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، بازار اصفهان در هفته جاری با افزایش مجدد قیمت خودرو مواجه شده است. اختلاف بین قیمت خودرو در بازار و کارخانه همچنان یکی از مشکلات بازار خودرو به حساب می آید.
کارشناسان بازار خودرو در اصفهان از کمیاب شدن برخی از خودرو ها در بازار مانند پژو 405 خبر می دهند.
ناصر گل افشان رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در اصفهان از افزایش 10 درصدی خودرو در هفته جاری خبر داد و اظهار داشت: از هفته گذشته تا به امروز حدود 3 تا 4 میلیون تومان به قیمت خودروها اضافه شده است.
همچنین یکی از کارشناسان بازار خودرو در اصفهان قیمت 206 تیپ 2 در بازار اصفهان بین 31 تا 32 ملیون تومان اعلام کرد.
به گزارش قدس، بنابر این گزارش قیمت تندر90 به 29 میلیون تومان و نرخ پژو 405 یگانه سوز به مرز 20 میلیون تومان رسیده است.
همچنین قیمت SD V8 در بازار اصفهان از 35 تا 36 ملیون تومان در نوسان است و 206 SD V9 دنده اتوماتیک 41 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
قیمت پراید از 11 ملیون 800 هزار تومان به 13 میلیون 200 هزار تومان رسیده است و پژو پارس در بازار اصفهان 29 ملیون تومان به فروش می رسد.
تینا نیز 120 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

poonel
17-01-2013, 23:03
امروز تو اخبار 20:30 از یه نمایشگاه دار گزارش گرفتن، گفت که 206 شده 33 تومن!!!

فکر کنم به زودی با تبدیل نرخ ها بر اساس دلار مبادله ای قیمت 206 به راحتی 40 تومن رو هم رد میکنه!

واقعاً خراب کردنه. خرااااااااااااااااااااب

ashkan1360
17-01-2013, 23:13
منم فک کنم المنت داره! چون وقتی که ماشین موتورش حتی سرد هم هست بعد از چند ثانیه باد گرم میزنه!!

چی تیپی؟؟؟

hossein.az
17-01-2013, 23:18
چی تیپی؟؟؟

تیپ 2 عزیز

karvas
18-01-2013, 20:17
206 رو دسته کم نگیرید من بعضی وقتا یه ریزه کاری هایی بعضی جاهاش میبینم واقعا کف میکنم 206 مخصوصا با موتور tu5 و اپشناش واقعا اون موقع که تولید شد از زمان خودش خیلی جلوتر بود

ashkan1360
19-01-2013, 09:42
تیپ 2 عزیز

206 رو دسته کم نگیرید من بعضی وقتا یه ریزه کاری هایی بعضی جاهاش میبینم واقعا کف میکنم 206 مخصوصا با موتور tu5 و اپشناش واقعا اون موقع که تولید شد از زمان خودش خیلی جلوتر بود

تیپ دو من که چنین کاری نمیکنه
دکمه خاصی رو باید زد ؟

m.behnam
19-01-2013, 12:46
نه برا من تیپ 2 نیست!
تیپ 5 هست...

alex_pk
19-01-2013, 14:09
سلام دوستان
ماشین من تیب 5 مدل 90
چند ماه پیش ماشینم چراغ عیب یاب موتورش چند بار چشمک زد و بوق اخطار زد ولی بعد چند دقیقه رفع شد

3 روز پیش وقتی با ماشین 5 دقیقه حرکت کردم این اخطار دوباره چشمک زد و بعد ثابت شد (3 تا بوق اخطار هم می زد) و ماشین هم لرزش محسوسی داشت
ماشین رو زدم کنار ، بعد از 2 ساعت دوباره روشن کردم ولی باز هم هونطور بود.
امروز بعد از 3 روز وقتی باز هم روشن می کنم همون مشکل رو داره به همی دلیل فعلا از ماشین استفاده نکردم.

به نظر دوستان مشکل ممکنه از کجا باشه.
چکار باید انجام بدم.

+++++++++++
مایع سیستم خنک کننده رو چطور میتونم عوض کنم؟(خودم میتونم یا کار خاصی داره؟)(از طریق همون منبع سفید گوشه بالا سمت چپ ماشین، درش رو باز کنم بریزم؟ نیازه مایع قبلی رو خالی کنم؟)
از چه مایعی استفاده کنم.

alex_pk
21-01-2013, 03:24
دیروز بر حسب اتفاق یه ماشین امداد خودرو دیدم بهش گفتم ماشین رو چک کنه ببینه چشه که اینطوری ریپ میزنه
دیاگ زد به اون قسمت پایین فرمون که سیم و اینا زیاد داره
یه ذره دستکاری کرد دستگاشو بعد گفت درست شد ، ما هم کلی خوشحال شدیم :D
چقدرخوبه اینطوری نرم افزاری مشکلش حل شد.

گفت اگر دوباره به حالت قبل برگشت ،مشکل از کوئله
حالا قیمت این کوئل چند هست؟(اصلا چی هست) البته فعلا که مشکلی نبوده

4 تومن هم بابت دیاگ زدن گرفت.

MehranVB
21-01-2013, 08:38
دیروز بر حسب اتفاق یه ماشین امداد خودرو دیدم بهش گفتم ماشین رو چک کنه ببینه چشه که اینطوری ریپ میزنه

دوست من ماشینت مشکلی نداره، اون هم احتمالاً مثل خیلی از تعمیرکارای دیگه خواسته کلاه بذاره سرت.
مطمئن باش اگه ماشینت مشکلی داشت حتماً بیشتر از اینا میگرفت.

توی زمستون که هوا سرد میشه گاهی اوقات روشن میشه و برای اکثر 206ها هم همینطوره. شما باید صبر کنی تا موتور خوب گرم شه بعد حرکت کنی.
معمولاً بعد از چند دقیقه حرکت مشکلش حل میشه. نگران نباشید.

alex_pk
21-01-2013, 09:02
مرسی مهران جان
والا هفته پیش با اینکه نیم ساعت رانندگی کردم بازم چشمک میزد و روشن بود ،
پریروز هم که خواستم ماشین رو روشن کنم دو سه بار که روشن کردم دوباره خود به خود خاموش شد انگار موتور جون نداشت...
منم چون فنی وارد نیستم گفتم شاید مشکلی براش بوجود بیاد...یه 10 دقیقه ای داشتم دنبال تعمیرگاه میگشتم شانسی این بابا رو کنار خیابون دیدم.

اگر فقط چراغش بود زیاد توجه نمیکردم ولی موضوع این بود که ماشین لرزش خیلی زیادی داشت ، گاز هم که میدادم صداش با قبل فرق داشت و قشنگ پدال زیر پا میلزید
و به خاطر اینکه یه موقع ماشین خاموش نشه مجبور بودم پر گاز رانندگی کنم.

البته منم فکر می کنم حرف شما درسته و به خاطر سرما باشه
(الان که یادم میاد دقیقا زمستون پارسال هم همین چراغ روشن شد ولی بعد 2 دقیقه خاموشمیشد...منتها اون موقع ماشین لرزش نداشت)

این شخص هم من خودم خیلی بهش اصرار کردم بیاد چک کنه ماشینو آخرش هم گفتم هزینه چقدر میشه گفت هزینه دیاگ زدن 4 تومنه.

MehranVB
21-01-2013, 10:40
مرسی مهران جان
والا هفته پیش با اینکه نیم ساعت رانندگی کردم بازم چشمک میزد و روشن بود ،
پریروز هم که خواستم ماشین رو روشن کنم دو سه بار که روشن کردم دوباره خود به خود خاموش شد انگار موتور جون نداشت...
منم چون فنی وارد نیستم گفتم شاید مشکلی براش بوجود بیاد...یه 10 دقیقه ای داشتم دنبال تعمیرگاه میگشتم شانسی این بابا رو کنار خیابون دیدم.

اگر فقط چراغش بود زیاد توجه نمیکردم ولی موضوع این بود که ماشین لرزش خیلی زیادی داشت ، گاز هم که میدادم صداش با قبل فرق داشت و قشنگ پدال زیر پا میلزید
و به خاطر اینکه یه موقع ماشین خاموش نشه مجبور بودم پر گاز رانندگی کنم.

البته منم فکر می کنم حرف شما درسته و به خاطر سرما باشه
(الان که یادم میاد دقیقا زمستون پارسال هم همین چراغ روشن شد ولی بعد 2 دقیقه خاموشمیشد...منتها اون موقع ماشین لرزش نداشت)

این شخص هم من خودم خیلی بهش اصرار کردم بیاد چک کنه ماشینو آخرش هم گفتم هزینه چقدر میشه گفت هزینه دیاگ زدن 4 تومنه.

ببینید اگه ماشین واقعاً مشکلی داشته باشه، چراغ هشدار نباید خاموش شه و به صورت ممتد روشنه. البته اگه مشکلی هم باشه بعید میدونم به کوئل مربوط بشه.
در هر صورت اگه مشکلی داشته باشه حتماً توی دیاگ مشخص میشه. این که چیزی توی دیاگ مشخص نشده یعنی مشکلی نداشته.
اون لرزشی هم که ممکنه از تمیز نبودن انژکتور باشه. اما بازم ممکنه از سرما هم باشه و مثلاً بعد از یه ساعت رانندگی دیگه این مشکل رو نداشته باشید.
سیستم 206 اگه کوچکترین مشکلی توی هر قسمت از ماشین ببینه، چراغ رو روشن میکنه و بعد از برطرف شدن مشکل دوباره خاموش میشه. مثلاً اگه انژکتور کثیف باشه یا موتور گرم نباشه یا ... چراغ روشن و دوباره خاموش میشه.

Abdolreza2012
21-01-2013, 15:41
یه سوال
میخواستم ببینم این 206 ایرانی که قرار تولید بشه چه قدر فرق میکنه با 206 های موجود؟
از لحاظ کیفیت و .... بهتره یا نه؟

shadows_funeral
21-01-2013, 17:11
یه سوال
میخواستم ببینم این 206 ایرانی که قرار تولید بشه چه قدر فرق میکنه با 206 های موجود؟
از لحاظ کیفیت و .... بهتره یا نه؟
دوست عزیز هنوز که تولید نشده که مشخص بشه چقدر فرق می کنه. اما معمولا کیفیتها خیلی افت می کنه

alone-yaser
21-01-2013, 19:20

معمولا اینایی که دیاگ میزنن بدون توجه به مشکل و خطا اون رو پاک میکننو میگن درست شد.ولی اون مشکل هنوز پا برجاست.و بعد یه خورده رانندگی باز خطا ایجاد میشه.
به حرف های مکانیک های در پیت هم گوش نکنید ببرید یک جای درست درمون براتون دیاگ بزنه و از روی خطا بهتون بگه مشکل چیه.
کوئل هم یه قطغه خیلی سگ جونیه به این راحتیا خراب نمیشه ولی با توجه به مشکلتون باید مربوط به سیستم سوخت رسانی و جرقه باشه.
قیمت کوئل هم آخرین باری که یادمه حدود 200 هزار تومن بود.کوول یک قطعه ای هست که سر سوزن های انژکتور سوار میشه!شاید مشکل از خود کوئل نباشه چوپوقی هاش خراب شده باشن

alex_pk
21-01-2013, 23:56
مرسی ذوست عزیز
اگر جای مناسب و مورد اعتمادی رو میشناسید به بنده معرفی کنید.
خیلی وقته میخوام ماشین رو کلا ببرم ببینم مشکلی چیزی نداره احیانا

میخوام براش لنت و دیسک عقب هم بگیرم (دیسک عقب یه مدتیه نازک شده) چی پیشنهاد می کنید؟چه مدلی چه قیمت؟(تیپ 5)

نمایندگی ببرم بهتره یا پیش یه مکانیک ببرم؟

Abdolreza2012
22-01-2013, 02:19
دوست عزیز هنوز که تولید نشده که مشخص بشه چقدر فرق می کنه. اما معمولا کیفیتها خیلی افت می کنه

ممنون
میدونم تولید نشده منظورم هنوز خبری نیست قراره چه موتوری روش بذارن؟
چه تغییراتی میخوان بدن؟
کیفیتش که مشخصا میاد پایین این یه امر عادی هس

mohamad skystar
22-01-2013, 03:18
ممنون
میدونم تولید نشده منظورم هنوز خبری نیست قراره چه موتوری روش بذارن؟
چه تغییراتی میخوان بدن؟
کیفیتش که مشخصا میاد پایین این یه امر عادی هس

از همون موتورهای قبلی استفاده میکنن
TU3 و TU5 البته از نوع ایرانی
فعلا دارن رو همون 206 های قبلی کار میکنن
خبری از تغییرات جدید اعلام نکردن

MehranVB
22-01-2013, 09:17
مرسی ذوست عزیز
اگر جای مناسب و مورد اعتمادی رو میشناسید به بنده معرفی کنید.
خیلی وقته میخوام ماشین رو کلا ببرم ببینم مشکلی چیزی نداره احیانا

میخوام براش لنت و دیسک عقب هم بگیرم (دیسک عقب یه مدتیه نازک شده) چی پیشنهاد می کنید؟چه مدلی چه قیمت؟(تیپ 5)

نمایندگی ببرم بهتره یا پیش یه مکانیک ببرم؟

هر جا که میبرید واسه دیاگ، بهتره از دیاگ ۲۰۰۰ استفاده کنه که واسه ۲۰۶ دقیق عمل میکنه.
شما که گفتید مدل ۹۰ هست، مگه چقدر کار کرده که میخواید دیسک رو عوض کنید؟
برای لنت، فابریکش الان فکر کنم بیشتر از ۱۲۰ تومن باشه. مدلای کره ای هست مثل سامسونگ که قیمتش ۶۰ ۷۰ تومنه، اما یه مدل ترکی دیگه هست به نام کاله که من چند دفعه ای هست به توصیه یه مکانیک استفاده میکنم و هم عمر بالایی میده و نه صدا میده. همه اینایی که گفتم رو ایساکوها دارن و بهترین جا واسه خرید هم همونجاست.

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

alex_pk
22-01-2013, 10:09
مرسی مهران جان
ماشین 20 هزار تا بیشتر کار نکرده...ولی کیفیت دیسک های خودش خوب نبوده انگار ، خیلی زود نازک شده (البته فقط چرخ عقب سمت شاگرد)

من یه نمایندگی رفتم (مثلا نمایندگی درجه یک بود) روبرو اداره پست لشگر ....اصلا ازش راضی نیستم...
کلی هم تو تیونینگ تاک درموردش بحث کردیم.
خلاصه اش رو براتون بگم:
من ماشین رو 14000 تا بردم نمایندگی برای تعویض روغن و فیلتر و... (همه چیز روهم خودم جدا خریده بودم)...
بعد اینکه کارشون انجام شد یه فاکتور 40 تومنی دادن بهم....روش هم انواع و اقسام چیزانوشته بودن ...آچار کشی و بازدید لنت جلو و....
(حالا بگذریم که من اصلا یادم نمیاد همچین کارایی کرده باشن کل وقت بالا سرش بودم)
(البته خودم گفته بودم ماشین موقع ترمز سوت میکشه و یه صداهایی میده ... گفتم همه لنت هاروچک کنید... گفت 206 لنت های جلوش زودتر تموم میشه...و هر چی گفتم عقب رو چک کنید گفت نیازی نیست)

سر 17000 تا دیدم صدای سوت و... خیلی زیاد شده بردم همون نمایندگی دیدیم دیسک عقب سمت شاگرد انقدر نازک شده ، مثل چاقو تیز شده.
هر چی گفتم مگه من ماشین رو 3000 تا قبل نیاوردم که چک کنید ، قبول نکردن و گفتن ما اون موقع فقط جلو رو چک کردیم.(تو فاکتور همنوشته بازدید لنت جلو)

خلاصه کاری از دستم برنیومد...ازاون موقع دیگه از نمایندگی بدم اومد.
تو دفترچه خوندم اگر اول دیسک خراب بشه و بعد لنت ، در این صورت هر دو شامل گارنتین ولی اگر برعکسش رخ بده (یعنی اول لنت تموم بشه وبه واسطه تعویض نکردنش ، دیسک خراب بشه) شامل گارانتی نیست.
مال من حالت اول بود...و همینطوری سهل انگاری نمایندگی...ولی خوب زیر بار نرفتن منم دستم جایی بند نبودم

البته من کلا سعی میکنم وسایل مصرفی و وسایلی که طی یه بازه زمانی قدرتشون رو از دست میدن زود تعویض کنم...مثلا من سر14000 تا واسکازین ایسواصل هم ریختم
هرچند تفاوتی نکردم و هنوز هم وقتی سرعتم پایینه میخوام از دنده 2 برم به 1 دنده خیلی سخت جا میره...

MehranVB
22-01-2013, 12:41
مرسی مهران جان
ماشین 20 هزار تا بیشتر کار نکرده...ولی کیفیت دیسک های خودش خوب نبوده انگار ، خیلی زود نازک شده (البته فقط چرخ عقب سمت شاگرد)

من یه نمایندگی رفتم (مثلا نمایندگی درجه یک بود) روبرو اداره پست لشگر ....اصلا ازش راضی نیستم...
کلی هم تو تیونینگ تاک درموردش بحث کردیم.
خلاصه اش رو براتون بگم:
من ماشین رو 14000 تا بردم نمایندگی برای تعویض روغن و فیلتر و... (همه چیز روهم خودم جدا خریده بودم)...
بعد اینکه کارشون انجام شد یه فاکتور 40 تومنی دادن بهم....روش هم انواع و اقسام چیزانوشته بودن ...آچار کشی و بازدید لنت جلو و....
(حالا بگذریم که من اصلا یادم نمیاد همچین کارایی کرده باشن کل وقت بالا سرش بودم)
(البته خودم گفته بودم ماشین موقع ترمز سوت میکشه و یه صداهایی میده ... گفتم همه لنت هاروچک کنید... گفت 206 لنت های جلوش زودتر تموم میشه...و هر چی گفتم عقب رو چک کنید گفت نیازی نیست)

سر 17000 تا دیدم صدای سوت و... خیلی زیاد شده بردم همون نمایندگی دیدیم دیسک عقب سمت شاگرد انقدر نازک شده ، مثل چاقو تیز شده.
هر چی گفتم مگه من ماشین رو 3000 تا قبل نیاوردم که چک کنید ، قبول نکردن و گفتن ما اون موقع فقط جلو رو چک کردیم.(تو فاکتور همنوشته بازدید لنت جلو)

خلاصه کاری از دستم برنیومد...ازاون موقع دیگه از نمایندگی بدم اومد.
تو دفترچه خوندم اگر اول دیسک خراب بشه و بعد لنت ، در این صورت هر دو شامل گارنتین ولی اگر برعکسش رخ بده (یعنی اول لنت تموم بشه وبه واسطه تعویض نکردنش ، دیسک خراب بشه) شامل گارانتی نیست.
مال من حالت اول بود...و همینطوری سهل انگاری نمایندگی...ولی خوب زیر بار نرفتن منم دستم جایی بند نبودم

البته من کلا سعی میکنم وسایل مصرفی و وسایلی که طی یه بازه زمانی قدرتشون رو از دست میدن زود تعویض کنم...مثلا من سر14000 تا واسکازین ایسواصل هم ریختم
هرچند تفاوتی نکردم و هنوز هم وقتی سرعتم پایینه میخوام از دنده 2 برم به 1 دنده خیلی سخت جا میره...

قبل از هر چیز بهتره ماشین رو پیش به مکانیک خوب نشون بدید تا اون هم نظرش رو بگه.
خیلی بعید به نظر میاد که دیسک به این زودی بخواد نازک بشه. و حتی لنت هم تا بیشتر از 20هزار تا جا داره و اگه دیگه خیلی اوضاع وخیم باشه باعث میشه روی دیسک خش بیافته. اما به نظر من شما ماشین رو حتماً به یه مکانیک نشون بدید تا یه دفعه مجبور نشید هزینه زیادی بابت دیسک بدید.

در مورد نمایندگی، به نظر من نشون دادن ماشین یه نمایندگی به غیر از مواردی که شامل گارانتی میشه، کار اشتباهیه. چون هزینه خیلی زیادی میگیرن و از قطعات خوبی هم استفاده نمیکنن.
برای مثال من اوایل که ماشین رو تحویل گرفته بودم، آمپر بنزین مشکل داشت، بردم نمایندگی گفت ما عوض نمیکنیم، اما پیش دو تا نمایندگی دیگه بردم و آخرش با داد و بیداد سومی رو مجبور کردم که آمپر رو عوض کنه (که 250 تومن قیمتش بود)
اما برای کارایی مثل روغن موتور و لنت و ... هیچوقت ایران خودرو نمیرم.
حالا شما اگه دیدی دیسک شامل گارانتی میشه، پیش چند تا نمایندگی دیگه هم برید، و سعی کنید خودتون رو طوری نشون ندید که انگار اطلاعاتتون کمه، چون در اینصورت اونا هم سوءاستفاده میکنن.

مشکلاتی که از لنت گفتید هم همه 206ها دارن، کلاً لنتای فابریک ایران خودرو بعد از چند هزار کیلومتر سوت میکشن، ولی آسیبی به دیسک نمیرسونن. حداقل 20 تا 25 هزار تا هم کار میکنن.
حتی گیربکس 206های 88 به بعد هم کمی گیر داره و دنده 1 و 2 خوب جا نمیره، در واقع باید کلاج رو تا آخر آخر نگه دارید، این هم مشکل نیست و کاملاً طبیعیه.
هر چی بیشتر با ماشینتون رانندگی کنید، بیشتر با عجایب ایران خودرو آشنا میشید، وای به حال 206های ایرانی که بخوان بدن!!

karvas
24-01-2013, 16:44
سلام دوستان
ماشین من تیب 5 مدل 90
چند ماه پیش ماشینم چراغ عیب یاب موتورش چند بار چشمک زد و بوق اخطار زد ولی بعد چند دقیقه رفع شد

3 روز پیش وقتی با ماشین 5 دقیقه حرکت کردم این اخطار دوباره چشمک زد و بعد ثابت شد (3 تا بوق اخطار هم می زد) و ماشین هم لرزش محسوسی داشت
ماشین رو زدم کنار ، بعد از 2 ساعت دوباره روشن کردم ولی باز هم هونطور بود.
امروز بعد از 3 روز وقتی باز هم روشن می کنم همون مشکل رو داره به همی دلیل فعلا از ماشین استفاده نکردم.

به نظر دوستان مشکل ممکنه از کجا باشه.
چکار باید انجام بدم.

+++++++++++
مایع سیستم خنک کننده رو چطور میتونم عوض کنم؟(خودم میتونم یا کار خاصی داره؟)(از طریق همون منبع سفید گوشه بالا سمت چپ ماشین، درش رو باز کنم بریزم؟ نیازه مایع قبلی رو خالی کنم؟)
از چه مایعی استفاده کنم.

تا اونجایی که من میدونم لرزش به همراه روشن شدن چراغ چک موتور یا مربوط به شمع میشه یا سنسور کاتالیزور سوخت یا شاید صافی بنزینت گرفته که این اخری بعیده احتمال زیاد به همون سنسوره یا شمعهات مربوطه

Pami
24-01-2013, 17:01
35 هزار تا کار کرده

تا الان مرتبط روغن + فیلتر هوا + فیلتر روغن + روغن ترمز رو عوض کردم
ماشین هم یکبار برای چک آپ اولیه رفته 8-9 هزار تا فکر کنم
شمع ها رو هم 32 هزار تا عوض کردم

الان چه سرویس هایی نیاز هست ببرم ؟ چه مواردی باید تعویض یا بازبینی بشه ؟

مرسی

mohamad skystar
24-01-2013, 18:38
35 هزار تا کار کرده

تا الان مرتبط روغن + فیلتر هوا + فیلتر روغن + روغن ترمز رو عوض کردم
ماشین هم یکبار برای چک آپ اولیه رفته 8-9 هزار تا فکر کنم
شمع ها رو هم 32 هزار تا عوض کردم

الان چه سرویس هایی نیاز هست ببرم ؟ چه مواردی باید تعویض یا بازبینی بشه ؟

مرسی

اگر روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا رو روی 9000 کیلومتر عوض کرده باشین
بله الان نیاز به تعویض دارن حتما
به علاوه صافی بنزین رو ه عوض کنید چون تو مصرف سوخت تاثیر میزاره
و در نهایت لنتهای ترمز رو دیگه باید بازدید کنید و اگر نیاز به تعویض بود عوض کنید.
واسکازین گیربکس رو هم چک کنید و اگر کم کرده اضافه کنید.

Pami
26-01-2013, 21:51
اگر روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا رو روی 9000 کیلومتر عوض کرده باشین
بله الان نیاز به تعویض دارن حتما
به علاوه صافی بنزین رو ه عوض کنید چون تو مصرف سوخت تاثیر میزاره
و در نهایت لنتهای ترمز رو دیگه باید بازدید کنید و اگر نیاز به تعویض بود عوض کنید.
واسکازین گیربکس رو هم چک کنید و اگر کم کرده اضافه کنید.

مرسی رفیق
آره فیلتر هوا و روغن رو هر 7000 تا عوض کردم
ترمز ها هم خوب میگیره ولی حس میکنم وقت تعویضش هست
راستی این مشکل صدای داخل اتاق رو نمیشه کاریش کرد ؟
اگه باز مورد دیگه ای هست برای چک کردن بگو دارم لیست میکنم ماشین رو بزارم نمایندگی 1-2 روز بمونه

mohamad skystar
26-01-2013, 21:58
مرسی رفیق
آره فیلتر هوا و روغن رو هر 7000 تا عوض کردم
ترمز ها هم خوب میگیره ولی حس میکنم وقت تعویضش هست
راستی این مشکل صدای داخل اتاق رو نمیشه کاریش کرد ؟
اگه باز مورد دیگه ای هست برای چک کردن بگو دارم لیست میکنم ماشین رو بزارم نمایندگی 1-2 روز بمونه

مواردی که گفتم همین بودن که باید لیست کنید.
مشکل صدای اتاق رو کاریش نمیشه کرد تمام محصولات دارن.
ماشین خود منم این مشکل رو داره خیلی هم پیگیری کردم و از نمایندگی تا صافکاری ها فایده نداشت
مشکل از قالب ماشین ها هستش

m.behnam
27-01-2013, 22:24
منم با این صدای داخل ماشین خیلی مشکل دارم!
مخصوصا قسمت ساعت که خیلی رو اعصاب هست و تاقچه عقب ماشین!

Mostafa-F
31-01-2013, 18:07
منم با این صدای داخل ماشین خیلی مشکل دارم!
مخصوصا قسمت ساعت که خیلی رو اعصاب هست و تاقچه عقب ماشین!

من ماشینمو بردم یه نمایندگی، گفت درست نمیشه طبیعیه.
بردم یه نمایندگی دیگه گفت می دونم صدا از کجاست.
پیچهای پشتی صندلی عقب رو فکر کنم دو تا چکش زد و درست شد!

ashkan1360
01-02-2013, 11:03
من كلاچ گرفتنم با صداي قيژ قيژ همراه هست
چكارش كنم؟

m.behnam
01-02-2013, 18:50
چكارش كنم؟

یه صدایی تو مایه های فنری هست که بسته میشه؟

MehranVB
02-02-2013, 14:20
چكارش كنم؟

مشکل از سیم کلاجه

ashkan1360
02-02-2013, 18:31
مشکل از سیم کلاجه

دردسر داره تعويضش؟

MehranVB
02-02-2013, 19:54
دردسر داره تعويضش؟

نه زیاد دردسر نداره، ولی بهتره بدید تعمیرکار واستون انجام بده

m.behnam
03-02-2013, 20:01
سلام دوستان
امروز ماشین رو ال سی دیش Ice Alert زد!
میخواستم بدونم مربوط به ضدیخ هست یا چیز دیگه ای هست؟
ممنون

ashkan1360
04-02-2013, 08:15
نه زیاد دردسر نداره، ولی بهتره بدید تعمیرکار واستون انجام بده

آره من هم ميدم تعميركار
فقط ميخواستم ببينم چقدر طول ميكشه كارش و هزينش

MehranVB
04-02-2013, 08:58
سلام دوستان
امروز ماشین رو ال سی دیش Ice Alert زد!
میخواستم بدونم مربوط به ضدیخ هست یا چیز دیگه ای هست؟
ممنون
وقتی هوا سرد میشه میاد.
چیز مهمی نیست،

آره من هم ميدم تعميركار
فقط ميخواستم ببينم چقدر طول ميكشه كارش و هزينش
نهایتش نیم ساعت طول بکشه.
قیمت که آخرین بار دو مدل 7 تومنی و 15 تومنی بود ولی الان که 206 شده 50 تومن، سیم کلاچ احتمالاً شده یه میلیون!!!!!!!!

ashkan1360
07-02-2013, 13:22
سلام
تسمه تايم كي عوض كنيم خوبه؟

karvas
08-02-2013, 20:09
سلام
تسمه تايم كي عوض كنيم خوبه؟
تسمه اصلی باشه معمولا 100 هزارتا کار میکنه ولی به ریسکش نمیارزه 70 الی 80 هزارتا عوض کنید

Pami
08-02-2013, 21:49
دوستان ما لنت برای تیپ 2 گرفتیم اسمش High Lent بود ، بردیم بندازه یارو گفت این آشغاله و خوب نیست ، کسی میدونه لنت خوب چی بگیرم دفعه بعد ؟

mohamad skystar
08-02-2013, 23:15
دوستان ما لنت برای تیپ 2 گرفتیم اسمش High Lent بود ، بردیم بندازه یارو گفت این آشغاله و خوب نیست ، کسی میدونه لنت خوب چی بگیرم دفعه بعد ؟

3 مدل لنت برای تیپ 2 تو بازار هست

لنت مارک TEXTAR که ایساکو تازه عرضه کرده کیفیتش عالی و درجه یک قیمتش 120 هزار تومن
یه مدل ژاپنی هم هست که اونم کیفیت مناسبه اما به پای TEXTAR نمیرسه قیمتش 75 هزار تومن
یه مدل هم شرکتی ایساکو هست که جفتی 38 هزار تومان جالب نیست و دائم سوت میکشه

لنت Textar برای انواع 206 و 405 و سمند عالی بوده من شخصا تجربش رو دارم.

HOJ-JAT
13-02-2013, 20:42
206 هم دوبار اومد به سایت ایران خودرو...بیش فروش قطعی!!!!
v28 ایرانی هست؟

hossein.az
13-02-2013, 21:21
206 هم دوبار اومد به سایت ایران خودرو...بیش فروش قطعی!!!!
v28 ایرانی هست؟

بله
اگه v28 هستند
ایرانی شده ی 206 است

MILIN3M
13-02-2013, 22:18
لنت جلو تیپ پنج چه مارکی بگیرم؟؟

karvas
17-02-2013, 21:22
سلام دوستان کسی اینجا این ارتقای نرم افزاری ای سی یو تیپ 2 رو انجام داده میگن تو شتاب مقداری تاثیر داره(همونیکه کروز کنترل هم میشه استفاده کرد) غیر از اینا چکار کنم این تیپ2 لگن ما یه تکونی به خودش بده یخده شتاب بگیره مدلش 90

hossein.az
18-02-2013, 19:18
گشتی در بازار‏ آپشن‏های پژو 206

عصرخودرو: 206 برای مدت طولانی بدون رقیب، پر طرفدار‏ترین هاچ‏بک بازار بوده و فروش بالایی را نیز برای ایران‏ خودرو به همراه آورده است .

به گزارش «عصرخودرو» این فروش بالا مطمئنا زمانی می‏تواند طعم این خودرو را شیرین‏تر کند که مشتریان بازار بتوانند آپشن‏های مورد نظرشان را روی این خودرو نصب کنند و از امکانات بیشتری در این خودرو بهره ببرند .
به همین منظور پیش از هر شرکتی، آپکو مسئولیت تامین آپشن‏های پژو 206 را بر عهده گرفت . از آنجایی که آپکو تنها مرکز تجهیزات جانبی ایران‏خودرو است، نصب یا تغییرات صورت گرفته از سوی این شرکت روی محصولات ایران‏خودرو و به ویژه 206 باعث خارج شدن خودرو از شرایط گارانتی نمی‏شود. این شرکت با وجود حدود 100 نمایندگی در سراسر کشور بزرگ‏ترین عرضه کننده آپشن‏های 206 در کشور نیز به حساب می‏آید .
طی سال جاری استقبال از آپشن‏های 206 در بازار کمی کاهش یافت . فعالان بازار دلیل این امر را اتمام قرارداد پژو با ایران‏خودرو و افزایش بیش از 2 برابری قیمت آپشن‏ها می‏دانند. این افزایش قیمت از شهریور سال جاری آغاز شده و به نظرمی‏رسد همچنان ادامه داشته باشد، با این حال معدود شرکت‏های عرضهکننده آپشن‏های 206 محصولاتشان را با تخفیف‏ و شرایط ویژه به فروش می‏رسانند.
بازار قطعات آپشن در ایران توسط محصولاتی از آلمان، فرانسه، هلند و چین پوشش داده می‏شود و بازار‏های بزرگ پایتخت کشور در خیابان‏های سورنا، امیرکبیر، ستارخان و ملت ارائه کننده اصلی این محصولات هستند. بنا به گفته فعالان این حوزه، سیستم رهیاب (GPS)، سیستم پخش DVD و کروز کنترل پرفروش‏ترین آپشن‏های 206 در بازار هستند.بازار آپشن 206 تنها توسط آپکو کنترل نمی‏شود بلکه در سال‏های اخیر چندین شرکت و برند دیگر نیز به این بازار پیوستهاند .
محصولات این آپشن‏ها و برند‏های جدید را می‏توانید در جداول زیر به طور کامل و با قیمت روز مشاهده کنید:

محصولات آپکو (شرکت تولید خودروهای سفارشی ایران خودرو)

تمامی قیمت های ارائه شده در این جدول با 6 درصد قیمت بیش‏تر در شهرستان‏ها به فروش می‏رسد.

آپشن

قیمت به تومان (بدون احتساب 3 درصد مالیات)

قفل زاپاس‏بند

25.000

سپر اسپرت جلو و عقب GTI فابریک 206

1.080.000

سقف شیشه‏ای برقی(سانروف)

1.900.000

مجموعه کامل مولتی رهیاب آپکو (GPS) و دوربین عقب

360.000

مولتی رهیاب آپکو(GPS)

290.000

دزدگیر تصویری پژو 206 با برند آپکو

275.000

دزدگیر تصویری 206 و 207i

355.000

دزدگیر ساده پژو 206 کد ریموت P203

185.000

سیستم بالابر اتوماتیک شیشه‏ها برای 4 درب(پاور ویندوز)

60.000

سیستم بالابر اتوماتیک شیشه‏ها برای 2 درب(پاور ویندوز)

39.600

سنسور دنده عقب

75.000

دوربین دید عقب

70.000

دوربین دید عقب ویژه مولتی رهیاب آپکو

85.000

کامپیوتر سفری تایپ B

380.000

کروز کنترل پژو 206 و 207

85.000

فیلتر هوای اسپرت 206 تیپ 2 و 3 طرح قدیم

140.000

فیلتر هوای اسپرت 206 تیپ 2 و 3 طرح جدید

157.000

سیستم پخش Henza

130.000

موبایل هندزفری فندکی

45.000

هنزفری موتورولا

255.000

غربیلک فرمان چرم

82.000

قطعات تزئینی طرح چوب 206

95.000

قطعات تزئینی طرح فلزی(کرومی) 206

95.000

مجموعه چراغ عقب نئون دار زیر دودی

180.000

مجموعه چراغ عقب نئون دار زیر سفید

180.000

بال عقب 206و207

72.000

آفتاب‏گیر شیشه‏های جانبی عقب

45.000

رینگ اسپرت ALESSIO مدل VITTORIA سایز 16

185.000

رینگ چرخ آلومینیومی مدل 1-1 WKH

160.000

کنسول وسط

380.000

قفل فرمان چرم مشکی

58.000

چادر پژو 206 با پارچه شمعی

30.000

محصولات برند مارکو

آپشن

قیمت (تومان)

دوربین دنده عقب 206 ، 207 چراغ‏دار

90.000

کروز کنترل

85.000

سنسور دنده عقب 4 چشمی

70.000

DVD و نمایشگر فابریک 206 به همراه GPS و کامپیوتر سفری

1.050.000

کامپیوتر سفری تایپ B

350.000

سقف شیشه‏ای برقی(سانروف)

1.800.000

دوربین دنده عقب روکار و توکار

75.000

مولتی مدیا و GPS مگافورس

390.000

محصولات شرکت آی‏آر آپشن

قفل کمربند 206 و 207

30.000

دریچه هوای کروم 206 ست 4 تایی

50.000

صفحه کیلومتر شمار کروز ساپورت

180.000

جک و لولای درب خفاش

270.000

شیر برقی 206 اتوماتیک

220.000

قاب کالیپر ترمز طرح Brembo

25.000

منبع
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]گشتی.در.بازار‏.آپشن‏های.پژ و.206.html

MILIN3M
20-02-2013, 17:47
:سی که نمیخواد جواب منو بده...برای تیب 5 واسکازین چی بگیرم؟؟؟؟؟ توتال شماره چندش؟
لنت جلو چی؟؟

mohamad skystar
20-02-2013, 19:02
:سی که نمیخواد جواب منو بده...برای تیب 5 واسکازین چی بگیرم؟؟؟؟؟ توتال شماره چندش؟
لنت جلو چی؟؟

لنت جلو برای تیپ 5 یه مدل بود ساخت کشور ترکیه
اسمش یادم نیست اما قیمتش بین 65 تا 70 هزار تومان با ضمانت

واسکازین هم همون کاسپین رو استفاده کن خوبه نمایندگی ها هم از همین استفاده میکنن

MILIN3M
20-02-2013, 19:55
توتال میگن خوبه و ایسو..چه شماریش... کاسپین ریختم دنده ها تو سرما خوب جا نمیدن تا گرم شه

یه چیز دیگه تو سایت پژو دیدم زده برا تیپ پنج 3.4 لیتر روغن با فیلتر برا موتور.......... فردا میخوام روغنو عوض کنم بگم 4لیتریشو همشو نریزه؟؟

mohamad skystar
20-02-2013, 20:11
توتال میگن خوبه و ایسو..چه شماریش... کاسپین ریختم دنده ها تو سرما خوب جا نمیدن تا گرم شه

یه چیز دیگه تو سایت پژو دیدم زده برا تیپ پنج 3.4 لیتر روغن با فیلتر برا موتور.......... فردا میخوام روغنو عوض کنم بگم 4لیتریشو همشو نریزه؟؟

مشکلی نیست
اون کسی که میخواد روغن رو تعویض کنه میدونه
واسکازین توتال اصلی اگر پیدا بکنی خوبه اما بد گیر میاد

MILIN3M
20-02-2013, 20:14
خب توتا چه شماریه ازش بگیرم؟؟75w80 80w90 چی بگیرم؟

Mostafa-F
22-02-2013, 15:59
ماشینم ۱۱۰۰۰ تا کار کرده فقط تعویض روغن و چند تا فیلتر رو انجام دادم.
این فیلرگیری کی باید انجام بشه؟

alex_pk
26-02-2013, 15:17
سلام آقا من دیشب یه مورد عجیبی دیدم! 206 تیپ 5 مدل 90 ...... وقتی ماشین رو بادکمه سوئیچ قفل کردم و اومدم تست کنم ببینم واقعا قفل شده یا نه.... دستگیره در عقب سمت راننده رو باز کردم (قاعدتا نباید باز میشد) ولی ماشین راهنما هاش چشمک زد.... (مثل زمانی که دکمه باز کردن در ها رو سوئیبچ رو می زنیم) و در هم باز شد.... و دوباره در رو بستم و دوباره قفل کردم و همه در ها رو تست کردم ولی مشکلی نبود. به نظرتون جریان چی بوده؟

alex_pk
27-02-2013, 18:50
کسی نظری نداره؟
یه سوال هم داشتم
زیر این زیر پایی سمت راننده خیلی زود آت آشغال به خودش میگیره (منظورم همون کف ماشینه که مثل موکته)
و خیلی هم خورده ریز ها سخت در میاد یعنی من جارو برقی با تمام قدرت میگیرم روش بازم یه سری خورده ریزا تو اون لایه ی موکت مانند میمونه.
اینارو چطور میشه تمیزکرد؟ یا راهی داره جلوی کثیف شدنشون رو بگیریم؟ من هفته ای یبار تمیز می کنم.

چند وقت پیش هم که داشتم ماشینو میشستم سر برف پاک کن عقب رو دراوردم نیمدونم کجا گذاشتم گم شد کسی خبرداره قیمتش چجوریاست؟ جنس خوب و بد داره؟

Mostafa-F
27-02-2013, 23:16
کسی نظری نداره؟
یه سوال هم داشتم
زیر این زیر پایی سمت راننده خیلی زود آت آشغال به خودش میگیره (منظورم همون کف ماشینه که مثل موکته)
و خیلی هم خورده ریز ها سخت در میاد یعنی من جارو برقی با تمام قدرت میگیرم روش بازم یه سری خورده ریزا تو اون لایه ی موکت مانند میمونه.
اینارو چطور میشه تمیزکرد؟ یا راهی داره جلوی کثیف شدنشون رو بگیریم؟ من هفته ای یبار تمیز می کنم.

چند وقت پیش هم که داشتم ماشینو میشستم سر برف پاک کن عقب رو دراوردم نیمدونم کجا گذاشتم گم شد کسی خبرداره قیمتش چجوریاست؟ جنس خوب و بد داره؟

من بردمش کل کف ماشین رو برام یه کف انداخت که خیلی راحت تمیز میشه.
برف پاک کن های جلو فکر کنم نوزده تومن باشه. تا ۵۰۰۰ تا گارانتی تعویض داره.

t.sunami
02-03-2013, 19:52
سلام

باطری 206 رو عوض کردم و الان ضبط ماشین کد میخواد و من کد رو ندارم...چطوری باید به کار بندازمش؟؟

aliiiiiii
03-03-2013, 01:05
سلام

باطری 206 رو عوض کردم و الان ضبط ماشین کد میخواد و من کد رو ندارم...چطوری باید به کار بندازمش؟؟

باید کدش رو داشته باشی اگه 3 بار رمزش رو اشتباه وارد کنی فک کنم یک آیسی یا همچین چیزی میسوزه.

chekmate
03-03-2013, 14:30
سلام

كد پيش فرض معمولا 1111 يا 1234 هستش( اگه تغييرش نداده باشي). اگه سه بار كد اشتباه وارد كني، خاموش ميشه و تا يك ساعت بايد صبر كني تا دوباره كد بگيره

t.sunami
03-03-2013, 22:09
كد پيش فرض معمولا 1111 يا 1234 هستش( اگه تغييرش نداده باشي). اگه سه بار كد اشتباه وارد كني، خاموش ميشه و تا يك ساعت بايد صبر كني تا دوباره كد بگيره

سلام دوست عزیز...بله همینطوره که شما گفتید...درست شد .

باز هم ممنون

t.sunami
03-03-2013, 22:10
باید کدش رو داشته باشی اگه 3 بار رمزش رو اشتباه وارد کنی فک کنم یک آیسی یا همچین چیزی میسوزه.

نه ایسی چیزی نمیسوزه ولی ضبط بلاک میشه..

Mostafa-F
08-03-2013, 21:22
برای تمیز کردن چسب این کاغذ روی شیشه (که ایران خودرو٬ شماره بدنه رو روش با یه چسب خفن می زنه) باید چیکار کرد؟ هر کاری کردیم تمیز نشد. همین طور اون چسب زیر ضربه گیر که کنار دستگیره های درها هست.