PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21

leon007
19-02-2012, 10:22
سلام پوریا جان دستت درد نکنه واقعآ بهت زحمت دادم..

خیلی خیلی ازت ممنونم ..اطلاعاتم رو راجب رینک و لاستیک بردی بالا..

امیدوارم همیشه سربلند و موفق باشی ..

داداش کوچیکت......آرمین:11::40::10::wub::26:

pouria_br
19-02-2012, 10:29
سلام پوریا جان دستت درد نکنه واقعآ بهت زحمت دادم..

خیلی خیلی ازت ممنونم ..اطلاعاتم رو راجب رینک و لاستیک بردی بالا..

امیدوارم همیشه سربلند و موفق باشی ..

داداش کوچیکت......آرمین:11::40::10::wub::26:

نوکرتم آرمین جان :31:
یه خورده اطلاعات داریم
قشنگیش به اینه که با دوستان گلی مثه شما در میون بزاریم... :10:
:11:

Переклад не
19-02-2012, 11:17
عزیز برادر شما اون رخش رو ببر یه مکانیک با انصاف بگو برات آچار کشی کنه (هم اون v9 هم این تیپ 2 )
زیر و بم رو :دی
بگو در ها رو برات جفت گیری کنه
در ضمن خودت هم هر از گاه دست به روغن بشو بعضی جاها رو که نیاز به روغن داره روغنکاری کن
نه اینکه شِرره بدی روغن رو که هی بچکه ازش نه
مقدار کم بزن یه دستت هم کهنه ای پارچه ای چیزی باشه
اسم شریفت چیه "؟:31:

ایول احساسم خوب گفته پس.آچارکشی!
من بهزاد و سینا هستم:دی
در اصل بهزاد میگن بهم
راستش تو گروه تبریزا (بچه تبریزم) واسه اینکه با اونیکی بهزاد اشتباه نیوفتیم اسممو گذاشته بودن بهزاد سینا و ملت هم عادت کردن و ...
حالا بیا و یه مکانیک درست و حسابی پیدا کن

pouria_br
19-02-2012, 11:40
سلام دوستان
به نظر شما یه 206 دست دوم تیپ 2 معمولی تمیز چقد قیمتشه ؟
من یه 7 یا 8 تومن موجودیمه
بنظر شماها می تونم با این پول یه 206 تیپ 2 تمیز بخرم ؟
خیلی ممنون :40:

سلام شما یه سر بزن به اینجا دوستان بهتر میتونن راهنماییت کنن و زودتر به جواب میرسی
مشاوره خرید خودرو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pooria-ir
19-02-2012, 18:08
حالا نوبت سوال خودمه :دی
206 ام مدل 87 هستش با کارکرد 60000 تا(تیپ 2)
احساس میکنم بعد از اینکه واشر سرسیلندرش رو عوض کردم مصرفش خیلی رفته بالا.ارتباطی داره ؟
الان 350 کیلومتر رفتم،اون نشانگر میزان بنزین که 4 تا خط اصلی داره،و 4 تا خط ریزتر،اومده روی 5امی از بالا،یعنی خط نصف رو رد کرده،رسیده به نیم خط بعدیش
این طبیعیه ؟
قبل از اینکه ببرم واسه واشر سرسیلندر دیاگ زدم،مصرف رو 7.9 زد،ممکنه اون خطا داشته باشه ؟
تعویض واشر سرسیلندر نقشی داره تو افزایش مصرف ؟؟:13:

جواب منم بدین :(

pouria_br
19-02-2012, 18:26
هفته پیش این رخش ما 150 تومن پیادمون کرد :دی
دیسک و صفحه به فنا رفت :دی
پنجشنبه داشتم رانندگی میکردم دیدم یهو کلاچ چسبید کف ماشین نامرد بالا هم نیومد :دی
با هزار بدبختی ماشینوو رسوندم خونه در حالت عادی از اون مسیر من یه ربعه میرسیدم ولی با اون اوضاع یه نیم ساعت 45 دقیقه طول کشید
امداد خودرو هم ول معطل بود :دی
خوب یکشنبه صبح زنگ زدم نمایندگی شهرمون گفتم این دیسک و صفحه ماشین مرخص باید بیام تعویض پذیرش میکنین ؟قطعه دارید؟
بعد گفت از کدوم نمایندگی گرفتین منم گفتم از خرمشهر (اخه اون موقعی که ماشین رو گرفتم 2 دوتا نمایندگی های ابادان تعطیل بودن...به خاطر یه سری مسائل)
گفت 5 دقیقه دیگه زنگ بزن تا بهت بگم داریم یا نه
زنگیدم گفت نه نداریم
حالا مگه مهم بوده که بدونه من از کجا ماشینو گرفتم ؟!!!!
خلاصه بگذریم از اینکه یه نیم ساعت هم بعدش هی داشتم میزنگگیدم نمایندگی خرمشهر
خلاصه ماشین رو بوکسل کردیم بردیم اون ور بعد یارو کارشناس میگه فعلا برق نداریم
معلوم نیست کی مباد
اگه هم بیاد باید ماشین رو بزاری قطعات رو دربیاریم ببینیم کجاش چشه بعد تازه بعدش هم اگه فلان بود شما باید پوب صفحه روبدی ....
گفتم برو بابا جمعه امداد اومده میگه دیسک و صفحه مرخصه باید عوض بشه
سنگین ترم برم مکانیک خودم گور بابای گارانتی
رفتم دیسک و صفحه اورجینال گرفتم(تو بسته ای که ارم پژو سیتروئن روش بود) مارکش والئو بود 100 تومن (جاهای دیگه 110 تومن هم میدادن)
2 ساعت ماشین پیش مکانیک بود (40 تومن دست مزد گرفت )
بعدش هم ردیفش کرد رفت پی کارش
من باشم دیگه نرم گارانتی ....
قشنگ یه صبح تا ظهرمون علاف بودیم ..
هی با ماشین بوکسل شده هی برو بیا ..
درضمن ماشین 9000 تا کارکرده بود
روی دیسک و صفحه به فنا رفته هم آرم استاندارد بود ولی این یکی جدیده نداشت :31:

به این نکته توجه کنید واسه اینکه بفهمید کلاچتون (دیسک و صفحه) مشکلی نداره و سالمه باید در حالت سکون بندازید تو دنده بدون اینکه گاز بدید بعد نیم کلاچ یهو ول کنید (یهویه یهوی هم نه :دی ) یخورده بیشتر از اروم ول کردن عادی
بعد اگه دیدید ماشین میخواد خاموش بشه و یا خاموش شد بدونید دیسک و صفحه سالمه اگه غیر این بود باید یه چک بزنید وگرنه خدایی نکرده خطرناکه...:31:

اینم عکسای دیسک و صفحه مرخص شده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alpha007
19-02-2012, 20:06
سلام
یه سوال:
من آبان امسال ماشینو فروختم، اگر پلاک اون فک شده باشه، بعد از خرید خودروی جدید تو همین ماه، آیا همون پلاک سوراخ شده قبل رو از انبار مرکز پلاک میکشن بیرونو میدن دستمون یا نه همون شماره رو با پلاک نو تحویل میدن؟

pouria_br
19-02-2012, 21:00
سلام
یه سوال:
من آبان امسال ماشینو فروختم، اگر پلاک اون فک شده باشه، بعد از خرید خودروی جدید تو همین ماه، آیا همون پلاک سوراخ شده قبل رو از انبار مرکز پلاک میکشن بیرونو میدن دستمون یا نه همون شماره رو با پلاک نو تحویل میدن؟

محمد جان جواب دادن...
این پست اگه پاک بشه ممنون میشم :31:

mohamad skystar
19-02-2012, 21:18
سلام
یه سوال:

همون پلاک سوراخ شده رو بهت میدن.
من 405 رو شهریور 89 فروختم امسال مهرماه 90 ماشین خریدم همون پلاک رو بهم دادن.

leon007
19-02-2012, 21:30
سلام

دوستان یه سوال داشتم..من 206 تیپ 5 دارم..میخواستم دوربین عقب وصل کنم البته از نوع مونیتور آئینه ایی.
از همون هایی که موقع دنده عقب فعال میشن و تصاویر رو به آئینه منتقل میکنن..حالا سوالم اینه..من ماشین رو بردم به یکی از اسپورتی ها..اول گفت نداریم از این نوع. تموم کردیم..بعدش گفت بهتره از این نوع وصل نکنی که چون دوربین فرکانس میفرسته .ممکن هست که کامپیوتر ماشین رو خراب کنه و خرج زیادی رو دستت بزاره..در عوضش دوربین با مونیتور معمولی وصل کن که هم بتونی همیشه عقب رو ببینی و هم به عنوان پخش کننده دیگر صوت و تصاویر ازش استفاده کنی..

حالا به نظرتون حرف اینکه دوربین آئینه ای باعث خراب شدن کامپیوتر میشه..درسته یا اون یارو یه چیزی پرونده؟؟:31:

pooria-ir
19-02-2012, 22:10
درضمن ماشین 9000 تا کارکرده بود

با 9 هزرتا چه جوری دیسک و صفحه مرخص شده ؟؟:18::18:
خیلی خیلی بعیده،مگه اینکه با ماشین بری تو مسابقات !

shadow666
19-02-2012, 23:36
هفته پیش این رخش ما 150 تومن پیادمون کرد :دی
.
.
.
به این نکته توجه کنید واسه اینکه بفهمید کلاچتون (دیسک و صفحه) مشکلی نداره و سالمه باید در حالت سکون بندازید تو دنده بدون اینکه گاز بدید بعد نیم کلاچ یهو ول کنید (یهویه یهوی هم نه :دی ) یخورده بیشتر از اروم ول کردن عادی
بعد اگه دیدید ماشین میخواد خاموش بشه و یا خاموش شد بدونید دیسک و صفحه سالمه اگه غیر این بود باید یه چک بزنید وگرنه خدایی نکرده خطرناکه...:31:
.
.
.

سلام. آقا دمت گرم. همین الان اومده بودم بپرسم نحوه تست صفحه کلاج چطوره! یه بابای دیگه یه چی دیگه گفته بود . میگفت میندازی دنده 1 و دستی رو میکشی بالا و نیم کلاج گاز میدی، هرچقدر که ماشین بیشتر خواست بکنه یعنی سالمتره. یعنی واقعا خدا داند!:18: بازم دستت درست

pouria_br
20-02-2012, 01:54
با 9 هزرتا چه جوری دیسک و صفحه مرخص شده ؟؟:18::18:
خیلی خیلی بعیده،مگه اینکه با ماشین بری تو مسابقات !

وقتی کارشناس ایرانخودرو میگه دیسک و صفحه ماشین خودم رو تو 2000 تا عوش کردم دیگه تا تهش رو بخون...

leon007
20-02-2012, 08:28
پوریا جان..سلام..خسته نباشی داداشی..
اگه وقت کردی و زحمتی هم برات نبود..یه راهنمائی هم در مورده دوربین دنده عقب.آئینه ای..منظورم از همون هایی که مانیتورشون آئینه هست..هم آئینه معمولی و هم موقع دنده عقب گرفتن ..میشن نمایشگر..بهم لطف کن
درضمن اگه چنین چیزی رو میشه بدونه نگرانی از خراب شدن کامپیوتر ماشین نصب کرد..برام بهترینش رو معرفی بکن..راستی اون اسپورتی که میگفت دوربین دنده عقب آئینه ای باعث از کار افتادن کامپیوتر میشه..گفته بود که این خرابی فقط برای تیپ 5 هست و در دیگر تیپ ها این مشکل به وجود نمیاد..
حالا موندم چیکار کنم..
:sad:

baghozi
20-02-2012, 18:58
سلام دوستان

میخوام برای ماشین سنسور دنده عقب ، کروز کنترل ،مانیتور و دزدگیر بذارم
1- اصفهان کسی رو سراغ دارید که کارش خوب باشه و البته با انصاف ؟
2- این نمایندگ های آپکو چجوری هستند ؟ قیمتهاشون مناسبه یا نه؟
3- هرکدوم چه مارکی رو پیشنهاد میدید؟

Pami
20-02-2012, 19:23
دوستان کسی هست فوری بگه چطوری میشه داشبورد و کنسول وسط و بخاری رو باز کرد ؟
ما یه رم داشتیم از اون قسمتی که دگمه فلاشر و قفل مرکزی هست افتاده داخل ، میخوام باز کنم درش بیارم
چطوری اون یه تیکه رو میشه باز کرد ؟

total_overdose
20-02-2012, 22:02
دوستان کسی هست فوری بگه چطوری میشه داشبورد و کنسول وسط و بخاری رو باز کرد ؟
ما یه رم داشتیم از اون قسمتی که دگمه فلاشر و قفل مرکزی هست افتاده داخل ، میخوام باز کنم درش بیارم
چطوری اون یه تیکه رو میشه باز کرد ؟
سلام
چطوری رم از اونجا افتاده پایین؟:31:
ببین باز کردن داشبرد کار شما نیست! دردسر داره! اما...
شما اون قاب ال سی دی بالارو که همون کلیدهای فلاشر روشه باز کن! قاب که باز شد زیرش و پایینش 2تا پیچ هست که مال پنل دریچه های کولر و... هست! بازشون کن و بعد از بالا پنلو بکش به طرف خودت از پایین هم که یکم جا دست باز کرد با ناخنی چیزی بکن پشتش تا پنل از پایین هم از جاش در بیاد احتمالا پخشتون هم باهاش بیاد بیرون...
بعد جا دست باز میشه احتمال داره بتونی پیداش کنی:46:

amir@sh
20-02-2012, 22:06
سلام. آقا دمت گرم. همین الان اومده بودم بپرسم نحوه تست صفحه کلاج چطوره! یه بابای دیگه یه چی دیگه گفته بود . میگفت میندازی دنده 1 و دستی رو میکشی بالا و نیم کلاج گاز میدی، هرچقدر که ماشین بیشتر خواست بکنه یعنی سالمتره. یعنی واقعا خدا داند!:18: بازم دستت درست
اون دوستمون هم درست گفته این هم یه راهشه ! راه دیگش هم اینه که بدون گاز دادن بزاری تو دنده یک و آروم کلاج رو ول کنی اگر ماشین حرکت کرد و تا 15 کیلومتر سرعت گرفت باز هم کلاچت درسته هر کدوم از این روشها جواب داد درسته

GAME-GTR
21-02-2012, 00:57
سلام خسته نباشید.
به تازگی یه پژو 206 گرفتیم که نور چراغاش از تنظیم خوبی برخوردار نیست. قصد تعویض لامپ یا هرچیز دیگه ای رو ندارم. میخوام بدونم راهی هست که چراغ ها رو به طور دستی در یه محدوده تنظیم کنم و بعد به صورتی برقی ازش استفاده کنم؟ راهی هست که هر دو چراغ جلو تا یک ارتفاع نور پخش کنند ؟
با تشکر

راستی نور بالا سمت چپش هم سوخته ! از کجا میتونم لامپ کپی برابر اصل کارخونه رو گیر بیارم ؟

MojiOS
21-02-2012, 10:23
وقتی کارشناس ایرانخودرو میگه دیسک و صفحه ماشین خودم رو تو 2000 تا عوش کردم دیگه تا تهش رو بخون...
منم سمند رو 6000 یا 7000 بود دیسک و صفحه اش رو عوض کردم:31:

mohammad_twe
21-02-2012, 10:28
سلام
این نمایندگی ها چرا فروش 206 ندارن ؟ !!

leon007
21-02-2012, 11:08
پوریا جان پس کجائی .داداش؟؟؟
:10:

mohamad skystar
21-02-2012, 14:42
سلام
این نمایندگی ها چرا فروش 206 ندارن ؟ !!

کاری به نمایندگی ها نداره دوست گرامی.
شرکت برنامه فروش نمایندگی های کل کشور رو تنظیم میکنه
و هر خودرویی که ظرفیتش تکمیل شد قفل میشه برای تمام نمایندگی ها همینطوره.
مگر اینکه بگردی امانی تحویل فوری اونم نقدی پیدا کنی که بعید میدونم 206 گیرت بیاد

GAME-GTR
21-02-2012, 23:11
سلام خسته نباشید.
به تازگی یه پژو 206 گرفتیم که نور چراغاش از تنظیم خوبی برخوردار نیست. قصد تعویض لامپ یا هرچیز دیگه ای رو ندارم. میخوام بدونم راهی هست که چراغ ها رو به طور دستی در یه محدوده تنظیم کنم و بعد به صورتی برقی ازش استفاده کنم؟ راهی هست که هر دو چراغ جلو تا یک ارتفاع نور پخش کنند ؟
با تشکر

راستی نور بالا سمت چپش هم سوخته ! از کجا میتونم لامپ کپی برابر اصل کارخونه رو گیر بیارم ؟

لطف کنید جواب بدید فوریه.
تو 206 تیپ 2 1.4 لیتر باند عقب نیست ؟

mohamad skystar
21-02-2012, 23:33

206 تیپ 2 باند درب عقب نداره.
برای تنظیم نور چراغ ها شما به یک باتری ساز مجرب مراجعه کن تا برات نور رو تنظیم کنه.
در مورد خرید لامپ اگر لامپ معمولی میخوای فرقی نمیکنه چه مارکی بگیری چون همه ساخت چین هستن.
به هر حال از فروشگاهای ایساکو بگیری همون لامپ اصلی رو بهت میدن

pooria-ir
21-02-2012, 23:33

در خصوص سوال قبلیتون
شما نوع چراغتون رو بفرمایین (مارک و مدلش،تک کاسه ای یا دو کاسه ای )
اما به طور عمومی،اگر موتور چراغ ها کار میکنه و نور بالا و پایین میشه،رو هر چراغ یه پیچ تنظیم وجود داره(بالا،یه پیچ طوسی رنگ)اون رو بچرخونین نور به سمت بالا و پایین میره،فقط حواستون باشه با احتیاط بچرخونین،چون اگه از یه مرحله ای بیشتر بچرخه هرز میره و ...:13:
این شیوه تنظیم چراغ 206 هستش
و در مورد باند عقب،اگر تیپ 2 سفارشی نباشه،خیر،باندی تو عقب ماشین وجود نداره

موفق و موید باشین :11::40:
(پست رو زدم بعد فهمیدم آقا محمد عزیز و استاد هم جواب دادن،در هر صورت قصد ما رو دست استاد زدن نبود :دی)

GAME-GTR
22-02-2012, 00:27
206 تیپ 2 باند درب عقب نداره.
برای تنظیم نور چراغ ها شما به یک باتری ساز مجرب مراجعه کن تا برات نور رو تنظیم کنه.
در مورد خرید لامپ اگر لامپ معمولی میخوای فرقی نمیکنه چه مارکی بگیری چون همه ساخت چین هستن.
به هر حال از فروشگاهای ایساکو بگیری همون لامپ اصلی رو بهت میدن

فکر نکنم مال کارخونه با بازاریا یکی باشه. البته اینو از تجربه پراید و پارس میگم. چون وقتی لامپ غیر کارخونه ای رو ماشین میذارم نورش مثل کارخونه ای نیست. انگار پهنای کمتری روی جاده نسبت به کارخونه ای داره.

خب چطور میشه باند روش گذاشت ؟ باید رودری باز بشه ؟ سیم کشی ؟

mohamad skystar
22-02-2012, 00:31
فکر نکنم مال کارخونه با بازاریا یکی باشه. البته اینو از تجربه پراید و پارس میگم. چون وقتی لامپ غیر کارخونه ای رو ماشین میذارم نورش مثل کارخونه ای نیست. انگار پهنای کمتری روی جاده نسبت به کارخونه ای داره.

خب چطور میشه باند روش گذاشت ؟ باید رودری باز بشه ؟ سیم کشی ؟

در مورد باند :
سیم کشی داره.
رودری ها باز میشن و باند متناسب با جایی که براش گذاشتن باید نصب کنید.
البته اکثرا اینکارو نمیکنن میرن راحت یه جفت باند بیضی نصب میکنن عقب.
سوالات بیشتر رو در بخش سیستم های صوتی بپرسید

pouria_br
22-02-2012, 00:38
پوریا جان..سلام..خسته نباشی داداشی..
اگه وقت کردی و زحمتی هم برات نبود..یه راهنمائی هم در مورده دوربین دنده عقب.آئینه ای..منظورم از همون هایی که مانیتورشون آئینه هست..هم آئینه معمولی و هم موقع دنده عقب گرفتن ..میشن نمایشگر..بهم لطف کن
درضمن اگه چنین چیزی رو میشه بدونه نگرانی از خراب شدن کامپیوتر ماشین نصب کرد..برام بهترینش رو معرفی بکن..راستی اون اسپورتی که میگفت دوربین دنده عقب آئینه ای باعث از کار افتادن کامپیوتر میشه..گفته بود که این خرابی فقط برای تیپ 5 هست و در دیگر تیپ ها این مشکل به وجود نمیاد..
حالا موندم چیکار کنم..
:sad:

سلام عزیز برادر :31:
اخه تو به من بگو سنسور دنده عقب چه خطری میتونه برای کامپیوتر ماشین (ECU) داشته باشه ؟:blink:
این همه ماشین از مزدا 3 و سمند و پژو بگیر تا پرادو فامیلمون از ایننا گذاشتن
یه پراید رو چن شب پیش دیدم از همینا گذاشته بود...
مارکی مد نظرم نیست ...
والا منکه نشنیدم همچین چیزی رو که اون یارو گفته...
حالا یا اون یارو چون جنسشو نداشته یه چی پرونده یا اطلاعات من کمه که حتما هم کمه
ولی والا منکه ندیدم ECU ماشین رو خراب کنه...
ولی بازم بپرس
ببین برو بورس این چیزا
3 تا مغازه رو سوال نکن
10 تا برو 15 تا رو برو زیر و رو کن
مطمئن باش هم مارک خوبی پیدا میکنی و هم مطمئن تر میشی از این که مشکلی به وجود نمیاره یا برعکس
ولی والا منکه ندیدم ECU ماشین رو خراب کنه...

pooria-ir
22-02-2012, 10:19
در مورد باند :
سیم کشی داره.
رودری ها باز میشن و باند متناسب با جایی که براش گذاشتن باید نصب کنید.
البته اکثرا اینکارو نمیکنن میرن راحت یه جفت باند بیضی نصب میکنن عقب.
سوالات بیشتر رو در بخش سیستم های صوتی بپرسید

البته یه نکته رو باید اضافه کنم،اگر باند عقب نصب کردین،باید با دیاگ/PPS به ماشین معرفی بشه وگرنه مشکل افت دور موتور در حالت آیدل خواهید داشت
دلیلش هم نمیدونم چیه :دی

leon007
22-02-2012, 10:30
قوربونت داداش پوریا

راستش منم موندم که چرا اون یارو یه چیزی پرونده..هی بهش گفتم که آقا جون دوربین دنده عقب چه ربطی به کامپیوتر ماشین داره؟؟برگشت گفت چون دوربین فرکانس میفرسته..همین فرکانس باعث اختلال در سیستم کامپیوتر ماشین میشه و احتمال داره کامپیوتر رو بسوزونه..
البته به قول شما..منم به چندین مغازه ی اسپورتی .سر زدم و پورسیدم..از بین 7 تا مغازه فقط یکیش گفت که منم شنیدم که این طور میشه..البته گفت فقط شنیدم.خودش تجربه نکرده بود..
حالا چند روزی هم پورس و جو میکنم .یه آماری میگیرم و بعدش آخره سر به نمایندگی خوده ایرانخودرو میرم و یه سوالی هم از اونها میپورسم..
خیالم که آسوده شد..میدم نصبش بکنن
:10::11:

Переклад не
22-02-2012, 12:53
سلام دوستان رفیقم یه v9 خریدن میگه الان که صفره و فقط 91 تا راه رفته و اصلا تاحالا نه روغن و آب و ضد یخ و اینا رو چک نکرده فورا دمای موتور بعد از نیم ساعت رانندگی بالای 50 تا 60 (آمپر نصف رو رد میکنه) میشه.به نظرتون این طبیعیه؟

mohammad_twe
22-02-2012, 13:18
تیپ دو 16.400 :18:
تیپ پنچ 20.100 :18:
داستان چیه ؟ چرا انقدر گرون شد ؟؟ به نظرتون با این قیمت های نمایندگی که انقدر رفته بالا بخریم ؟ 2 روز دیگه نکشن پایین ؟

hossein.az
22-02-2012, 13:36
سلام دوستان رفیقم یه v9 خریدن میگه الان که صفره و فقط 91 تا راه رفته و اصلا تاحالا نه روغن و آب و ضد یخ و اینا رو چک نکرده فورا دمای موتور بعد از نیم ساعت رانندگی بالای 50 تا 60 (آمپر نصف رو رد میکنه) میشه.به نظرتون این طبیعیه؟

واسه 206های اتوماتیک این مسئله طبیعی است .خواهرم یه تیپ 6 داره هر جا بردمش گفتن این 206ها همشون همین جوری هستند زیاد وسواس به خرج نده.
یه تیپ 2 خودم 84 خریدم اونم این مشکلرو داشت چون اون موقع نمی دونستم سریع رفتم فروختم .

mohamad skystar
22-02-2012, 14:11
تیپ دو 16.400 :18:
تیپ پنچ 20.100 :18:
داستان چیه ؟ چرا انقدر گرون شد ؟؟ به نظرتون با این قیمت های نمایندگی که انقدر رفته بالا بخریم ؟ 2 روز دیگه نکشن پایین ؟

دوست عزیز من نمیدونم این قیمت هارو از کجا آوردین یا از کی پرسیدین
اما باور کنید اصلا اینطور نیست خیالتونم راحت.
تیپ 5 الان خیلی بازارش داغ باشه تا 17 میلیون تومان
تیپ 2 هم خیلی بازارش داغ باشه تا 15.5 میلیون تومان قیمت میخوره.
این قیمت ها رو اگر تو بازار هم داده باشن واقعا گستاخی کردن.

mohammad_twe
22-02-2012, 14:28
دوست عزیز من نمیدونم این قیمت هارو از کجا آوردین یا از کی پرسیدین
اما باور کنید اصلا اینطور نیست خیالتونم راحت.
تیپ 5 الان خیلی بازارش داغ باشه تا 17 میلیون تومان
تیپ 2 هم خیلی بازارش داغ باشه تا 15.5 میلیون تومان قیمت میخوره.
این قیمت ها رو اگر تو بازار هم داده باشن واقعا گستاخی کردن.
قیمت هارو از خوده نمایندگی ها گرفتم ! 5/6 جا زنگ زدم .. تحویل هم فقط 1 روزست ! چند روز پیش که جلو 206 رو بسته بودن نمایندگی ها میگفتن قراره 206 گرون بشه که فروش ندارن ... شرایط فروش اقساطی هم بستن ..

mohamad skystar
22-02-2012, 14:39
قیمت هارو از خوده نمایندگی ها گرفتم ! 5/6 جا زنگ زدم .. تحویل هم فقط 1 روزست ! چند روز پیش که جلو 206 رو بسته بودن نمایندگی ها میگفتن قراره 206 گرون بشه که فروش ندارن ... شرایط فروش اقساطی هم بستن ..

تیپ 5 که 4 ماهه تو لیست فروش نیست و تولید هم نمیشه
نمایندگی چطور قیمت داده 20 میلیون تومان؟
تیپ 2 که خود شرکت فروش نقدیش رو 14895000 تومان قیمت زده کدوم نمایندگی گفته 16 میلیون ؟
تو پیغام خصوصی آدرس و شماره تلفن نمایندگی هایی که تماس گرفتین رو برای من بزاری ممنون.

mohammad_twe
22-02-2012, 17:18
تیپ 5 که 4 ماهه تو لیست فروش نیست و تولید هم نمیشه
نمایندگی چطور قیمت داده 20 میلیون تومان؟
تیپ 2 که خود شرکت فروش نقدیش رو 14895000 تومان قیمت زده کدوم نمایندگی گفته 16 میلیون ؟
تو پیغام خصوصی آدرس و شماره تلفن نمایندگی هایی که تماس گرفتین رو برای من بزاری ممنون.
d1 چیز جالبه دیگه هم که گفتن این بود که نرخ ها فقط طبق نرخ روز هست ! مثلا 100 تومن امکان داره هر روز بالا و پایین بشه ..
پ.خ میکنم براتون

Pami
22-02-2012, 18:18
سلام
چطوری رم از اونجا افتاده پایین؟:31:
ببین باز کردن داشبرد کار شما نیست! دردسر داره! اما...
شما اون قاب ال سی دی بالارو که همون کلیدهای فلاشر روشه باز کن! قاب که باز شد زیرش و پایینش 2تا پیچ هست که مال پنل دریچه های کولر و... هست! بازشون کن و بعد از بالا پنلو بکش به طرف خودت از پایین هم که یکم جا دست باز کرد با ناخنی چیزی بکن پشتش تا پنل از پایین هم از جاش در بیاد احتمالا پخشتون هم باهاش بیاد بیرون...
بعد جا دست باز میشه احتمال داره بتونی پیداش کنی:46:

آقا من اون قاب رو باز کردم ولی ظاهرا دم و دستگاه زیرش زیادی پیچیده هست دیگه دست نزدم بهش !
رم رو هم پیدا نکردم ، ممکنه افتاده باشه پایینتر و قابل پیدا کردن نباشه دیگه ؟

total_overdose
22-02-2012, 18:46
آقا من اون قاب رو باز کردم ولی ظاهرا دم و دستگاه زیرش زیادی پیچیده هست دیگه دست نزدم بهش !
رم رو هم پیدا نکردم ، ممکنه افتاده باشه پایینتر و قابل پیدا کردن نباشه دیگه ؟
نه چیز هاصی هم اون زیر نداره فقط با دقت باید باز و بسته بشه!
قابل پیدا کردن که نه!
یا همون بالاها هست یا اینکه رفته پایینتر و باید قسمت پایین داشبرد باز بشه که این کار شما نیست!
اگه چیز ارزشمندی نیست و سرو صدایی هم ایجاد نکرده بیخیالش بشو:31:

Pami
22-02-2012, 19:32
نه چیز هاصی هم اون زیر نداره فقط با دقت باید باز و بسته بشه!
قابل پیدا کردن که نه!
یا همون بالاها هست یا اینکه رفته پایینتر و باید قسمت پایین داشبرد باز بشه که این کار شما نیست!
اگه چیز ارزشمندی نیست و سرو صدایی هم ایجاد نکرده بیخیالش بشو:31:

این رم یکی از دوستام هست که اومد از اون قسمت برداره اشتباها گیر کرد بین لای درز و افتاد پایین !
ظاهرا اطلاعاتش مهم بوده
حالا بیرون چقدر میگیرن باز کنن و ببندن ؟

total_overdose
22-02-2012, 19:57
این رم یکی از دوستام هست که اومد از اون قسمت برداره اشتباها گیر کرد بین لای درز و افتاد پایین !
ظاهرا اطلاعاتش مهم بوده
حالا بیرون چقدر میگیرن باز کنن و ببندن ؟
آها پس اینه جریان
والا اینو نمیتونم بگم چون تو هر شهر فرق داره! ممکنه همون زیر باز بشه پیدا بشه ممکنه هم بخواد کل داشبرد باز بشه!

GAME-GTR
23-02-2012, 00:26
نوربالای ماشین همزمان با نور پایین روشن میشه. یعنی وقتی نوربالا میزنم نور پایین خاموش نمیشه. 206 تیپ 2 دیاگ داره ؟
میشه تغییرش داد ؟
راستی چراغ پارک هم داره! قدیمیاش هم دارن ؟

Переклад не
23-02-2012, 06:34
دوستان ترکیب گیلیسیرین + آب رو به لاستیکا بزنیم مشکلی پیش میاد؟

pooria-ir
23-02-2012, 11:46
نوربالای ماشین همزمان با نور پایین روشن میشه. یعنی وقتی نوربالا میزنم نور پایین خاموش نمیشه. 206 تیپ 2 دیاگ داره ؟
میشه تغییرش داد ؟
راستی چراغ پارک هم داره! قدیمیاش هم دارن ؟

شما باید با PPS غیرفعالش کنی
اما دور از جون مگه آزار داری :دی ؟
مردم میرن 5 تومن میدن دابل رفلکتورشون رو آن میکنن،شما واسه چی میخوای خاموشش کنی ؟
چراغ پارک رو راستی یادم رفته چی بود،یه یادآوری بکن بی زحمت

mohamad skystar
23-02-2012, 12:23
دوستان ترکیب گیلیسیرین + آب رو به لاستیکا بزنیم مشکلی پیش میاد؟

دوست من وقت خودتون رو برای ان موارد تلف نکنید.
با یه اسپری STP میتونید لاستیک ها رو برق بندازید و تا چند روز لذت ببرید.

irainian
23-02-2012, 17:12
من میخوام یه v8 ثبت نام کنم فروردین 91 بهم میدن اگه بعد از تحویل بخوام بفروشمش سریعا به نفعمه که سریعا بعدش یک تندر 90 فروش 30 روز ثبت نام کنم بگیرم یا اینکه الان تندر 90 بخرم اگه سایت باز شد که مشخص هم نیست باز بشه

mohamad skystar
23-02-2012, 18:07
من میخوام یه v8 ثبت نام کنم فروردین 91 بهم میدن اگه بعد از تحویل بخوام بفروشمش سریعا به نفعمه که سریعا بعدش یک تندر 90 فروش 30 روز ثبت نام کنم بگیرم یا اینکه الان تندر 90 بخرم اگه سایت باز شد که مشخص هم نیست باز بشه

فروش تندر که الان تمام شده و خرید SD V8 هم ارزش داره.
البته بستگی داره بعد از عید چه موقع تندر 90 فروشش شروع بشه معلوم نیست.
البته تندر رو تو بازار میتونی گیر بیاری

irainian
23-02-2012, 20:05
سلام ببخشید من ثبت نام کردم ولی اشتباها کارت طلایی هم روش بود خریدمش حالا نمیشه برم همون نمایندگی یا جای دیگه این سرویس رو روش بردارم اصلا امکان چنین چیزی هست

alex_pk
25-02-2012, 05:45
سلام دوستان
من دفترچه ماشین رو نگاه کردم (206 تیپ 5)
سرویس های دوره ای هر 20 هزار کیلومتر اجباریه و گویا سرویس های میان دوره ای اختیاریه.
ماشین من 12 هزار تا کار کرده چند روز پیش که تو تاپیک پرسیدم دوستان گفتن رایگان انجام نمیدن چون به موقع نبردم.
مگه باید زودتر از 12 هزار تا میبردم؟
ضمنا تو دفترچه نوشته:
"انجام سرویس های دوره ای به هزینه مشتری خواهد بود"
سرویس اولیه دقیقا در چه کیلومتریه؟

#3381 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
#3384 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohamad skystar
25-02-2012, 12:21
سلام دوستان
من دفترچه ماشین رو نگاه کردم (206 تیپ 5)
سرویس های دوره ای هر 20 هزار کیلومتر اجباریه و گویا سرویس های میان دوره ای اختیاریه.
ماشین من 12 هزار تا کار کرده چند روز پیش که تو تاپیک پرسیدم دوستان گفتن رایگان انجام نمیدن چون به موقع نبردم.
مگه باید زودتر از 12 هزار تا میبردم؟
ضمنا تو دفترچه نوشته:
"انجام سرویس های دوره ای به هزینه مشتری خواهد بود"
سرویس اولیه دقیقا در چه کیلومتریه؟

#3381 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
#3384 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سرویس اولیه عموما روی 5000 کیلومتر انجام میشه.
بعد 10000 کیلومتر که شامل تعویض روغن رایگان و فیلتر ها و ....
بعد 20000 کیلومتر شامل تعویض لنت و تعویض روغن رایگان همراه با فیلتر ها.

alex_pk
25-02-2012, 12:54
تو دفترچه ننوشته بود اینارو
تو تیونینگ تاک هم پرسیدم گفتن اصلا چیزی رو رایگان تعویض نمیکنه مگر با داشتن کارت طلایی اونم فقط یک دوره در 20 هزار تا.

mohamad skystar
25-02-2012, 13:25
تو دفترچه ننوشته بود اینارو
تو تیونینگ تاک هم پرسیدم گفتن اصلا چیزی رو رایگان تعویض نمیکنه مگر با داشتن کارت طلایی اونم فقط یک دوره در 20 هزار تا.

بهترین کار تماس با نمایندگی هست.

راستی اینجارو هم مطالعه کن به درد میخوره در مورد گارانتی 206 ک

Переклад не
25-02-2012, 14:58
دوست من وقت خودتون رو برای ان موارد تلف نکنید.
با یه اسپری STP میتونید لاستیک ها رو برق بندازید و تا چند روز لذت ببرید.

ممنون رفیقم اومد گفتش برات یه سورپرایز دارم برو ببین لاستیکای ماشینتو
منم رفتم دیدم عجب واکسی زده ای بابا نکنه دوساعت دیگه همشون ترک بزنن و به خودشم چیزی نگفتم.حالا مشکلی که پیش نمیاره این گیلیسرین؟

mohamad skystar
25-02-2012, 15:08
ممنون رفیقم اومد گفتش برات یه سورپرایز دارم برو ببین لاستیکای ماشینتو
منم رفتم دیدم عجب واکسی زده ای بابا نکنه دوساعت دیگه همشون ترک بزنن و به خودشم چیزی نگفتم.حالا مشکلی که پیش نمیاره این گیلیسرین؟

من این موارد رو برای لاستیک استفاده نکردم.
فعلا استاندارد ترین مواد همون اسپری STP زرد رنگی هست که گفتم
با یه اسپری دیگه که اون به شکل کف هست که حدود 6 بار میشه برای 4 تا تایر ماشین استفاده کرد.
من از سایر مواد دیگه مثلا نوشابه , ریکا , آب قند و ....... اصلا استفاده نمیکنم.

baghozi
25-02-2012, 20:33
سلام دوستان

میخوام برای ماشین سنسور دنده عقب ، کروز کنترل ،مانیتور و دزدگیر بذارم
1- اصفهان کسی رو سراغ دارید که کارش خوب باشه و البته با انصاف ؟
2- این نمایندگ های آپکو چجوری هستند ؟ قیمتهاشون مناسبه یا نه؟
3- هرکدوم چه مارکی رو پیشنهاد میدید؟

آقا کسی نبود جواب منو بده

mohamad skystar
26-02-2012, 00:21
آقا کسی نبود جواب منو بده

برای نصب کروز کنترل با آپکو تماس بگیر:

برای سنسور دنده عقب و مانیتور در اصفهان برای من پیغام خصوصی بزار تا راهنماییت کنم.

S A M S U N G
26-02-2012, 20:08
سلام .

بچه ها حدود 1 ماه پیش کمک سمت راننده روغن زده بود من رفتم پیش جلوبندی ساز گفت یه کمک فابریک فاق کوتاه بنداز البته 100 تا منت هم گذاشت که اورجینال هستش و از این حرفها . مارکش KDS بود .

حدود یک هفته ماشین واقعا خوب شده بود ولی بعد از اون جلوبندی ماشین افتاد رو سر و صدا . ماشین اینقدر خشک شده که آسفالت زیر پام رو کاملا حس میکنم انگار سوار پیکان شدم . رفتم نگاه کردم دیدم دوباره کمک ها روغن زده .

من رینگ 16 اینج و لاستیک 205 دارم . میخوام برم لوازمی گازی بندازم نظرتون چیه ؟ . ولی با اون میخوام کل جلوبندی رو تعویض کنم . کلا جلوبندی چه چیزهائی داره اگه بگید ممنون میشم .

یکی از دوستان این چیز ها روگفته قیمتشون چقدر در میاد و چیز دیگه ائی هم واسه تعویض داره ؟

1 دست طبق

2 دست سیبک فرمون

2 دست رابط موجگیر

1 دست قرقری فرمون

1 دست بوش میل موجگیر یا همون لاستیک چاکدار

مخلصیم .

parya_shilan
27-02-2012, 18:04
سلام
ما همه پول توجیبی هامون جمع کردیم یه پراید خوشگل مشگل
هم داشتیم فروختیم روهم گذاشیم یه پژو 206 sd v20 خریدیم
خدا بخواد هفته دیگه تحویله لطفا راهنمایی بکنید :

1- آیا این 206 sd v20 تحویل اسفند با سال ساخت 91 آیا ترمز ای بی اس و ایر بک واقعی دارن آخه تو تیبا الکی هست و واقعا کیسه هوا نداره و حفظ ظاهر کردن.
2- این که میگن این ماشین کلاس 16 هست یعنی چی ؟
با تشکر

pooria-ir
27-02-2012, 20:59
یکی از دوستان این چیز ها روگفته قیمتشون چقدر در میاد و چیز دیگه ائی هم واسه تعویض داره ؟

1 دست طبق

2 دست سیبک فرمون

2 دست رابط موجگیر

1 دست قرقری فرمون

1 دست بوش میل موجگیر یا همون لاستیک چاکدار

مخلصیم .

اتفاقا جالب شد خوردیم به هم :دی
امروز من رفتم جلوبندی ساز،گفتم یه چک کن ببین اوضاش چطوره
اینا رو گفت باید بگیری :
میل موجگیر
چپقی (سیبک فرمان)
میل فرمون
بوش میل موجگیر

غروب رفتم یه نمایندگی که آدم منصف و خوبیه،همه رو از اونجا گرفتم،کلا خریدهامو از اینجا میکنم،هم واسه ریو و هم واسه 206

اینم قیمت قطعات :
میل موجگیر(ته انبار مونده بود،اصل فرانسه با کد 01) 13500
طبق فرمون کد 01 : فک کنن 14 تومن
چوپوقی کد 05 قیمت 7500
بوش میل موجگیر کد 02 2500 تومن
کل فاکتور اینها (از هرکدوم 2 تا) شدش 73 تومن،حالا خودت اگه اشتباه نوشته باشم قیمت هارو میتونی حساب کنی
اینا معمولا چیزایی هستش که توی 206 زود خراب میشه

فقط حواست باشه از نمایندگی بخر،تقلبی تو بسته بندی اصلی با هولوگرام ایساکو هم تو بازار اومده :13: و با توجه به این که جلوبندیه خیلی خطریه قطعه تقلبی

خواستی بگو عکس قطعات رو هم بزارم :10:

alex_pk
27-02-2012, 21:09
سلام
من از اردیبهشت امسال می خواستم عکس ماشینمو بذارم یا یادم می رفت یا یه مشکلی پیش میومد نمیشد
امروز بالاخره فرصت کردم
شرمنده دوربین مناسب دم دست نبود ، اینم ناگهانی بود : دی
دوستان هم به بزرگی خودشون ببخشن دیگه ما ماشینمون آپشن ماپشن هیچی نداره.
اون نهال که جلو عکس رو گرفته هم به بزگی خودتون ببخشید : دی

Переклад не
27-02-2012, 21:13
سلام
من از اردیبهشت امسال می خواستم عکس ماشینمو بذارم یا یادم می رفت یا یه مشکلی پیش میومد نمیشد
امروز بالاخره فرصت کردم
شرمنده دوربین مناسب دستم نبود اینم ناگهانی بود : دی
دوستان هم به بزرگی خودشون ببخشن دیگه ما ماشینمون آپشن ماپشن هیچی نداره.

به به ماشالله سلیقت عالیه که تو این چند مدت حتی اون کاور رکابشو نکندی

parya_shilan
27-02-2012, 21:47
سلام

1- آیا این 206 sd v20 تحویل اسفند با سال ساخت 91 آیا ترمز ای بی اس و ایر بک واقعی دارن آخه تو تیبا الکی هست و واقعا کیسه هوا نداره و حفظ ظاهر کردن.
با تشکر

کسی نبود ..........:18:
................. ما بریم .............:11:

dash_mehdi
27-02-2012, 22:11
سلام

با تشکر

206 صندوق دار دارای دو عدد ایربگ(کیسه هوا) و ترمز ABS واقعی هست. خیالتون راحت
کلاس 16 هم کد گذاری روی محصولات هست و چیز خاصی نیست.

alex_pk
28-02-2012, 09:38
به به ماشالله سلیقت عالیه که تو این چند مدت حتی اون کاور رکابشو نکندی مرسی
آره من رو اون قسمت حساسم!
البته پارکابی هم روزای اول گرفتم چون فلزیه بچه ها گفتن ممکنه خط بندازه ننداختمش.
احتمالا یدونه چرمیش رو میگیرم.

meka
28-02-2012, 21:57
سلام
206 صندوقدار مدل وی 8 صفر کیلومتر گرفتم. به نظرم مصرفش خیلی بالاس تا حالا 160 کیلومتر راه رفتم و به نظرم مصرف غیر عادی است
ایا ماشین چون صفر هست مصرفش بالاست؟؟ طبیعیه به نظرتون؟؟
برای کاهش چه راهی انجام بدم به نظرتون
ممنون

total_overdose
28-02-2012, 22:16
سلام
206 صندوقدار مدل وی 8 صفر کیلومتر گرفتم. به نظرم مصرفش خیلی بالاس تا حالا 160 کیلومتر راه رفتم و به نظرم مصرف غیر عادی است
ایا ماشین چون صفر هست مصرفش بالاست؟؟ طبیعیه به نظرتون؟؟
برای کاهش چه راهی انجام بدم به نظرتون
ممنون
بله دوست عزیز هسچ کاری نیاز نیست بکنین!
بزارین ماشین 4 5 هزارتا کار کنه! دور موتور هم رعایت کنین در صورت سلامت به مصرف 8 تا 8.5 میرسید تویه شهر:46:

meka
29-02-2012, 14:39
سلام دوستان خب من چند تا مشکل دیگه برام پیش اومده که هیمن جا سوال می کنم
1- اینکه ماشین 206 مدل وی 8 به نظرم مصرفش بالاست که بچه ها گفتن که چون صفر هست طبییعی هست و بعد مدتی کم میشه
یه مشکل دیگه دارم اینه که دنده ها یه خورده سفته به نظرم و سخت جا می خوره و سخت هست به نظرم جا زدنش!! به نظرتون این هم چون ماشین صفر هست طبیعی هست ؟؟ بعد مدتی خوب میشه یا نه این مورد دیگه غیر عادیه !؟:20:

mohamad skystar
29-02-2012, 14:42
سلام دوستان خب من چند تا مشکل دیگه برام پیش اومده که هیمن جا سوال می کنم
1- اینکه ماشین 206 مدل وی 8 به نظرم مصرفش بالاست که بچه ها گفتن که چون صفر هست طبییعی هست و بعد مدتی کم میشه
یه مشکل دیگه دارم اینه که دنده ها یه خورده سفته به نظرم و سخت جا می خوره و سخت هست به نظرم جا زدنش!! به نظرتون این هم چون ماشین صفر هست طبیعی هست ؟؟ بعد مدتی خوب میشه یا نه این مورد دیگه غیر عادیه !؟:20:

بله دوست من.
ماشینت صفر هست و سفت بودن دنده ها عادیه
سرد بودن هوا هم تاثیر داره.
اما بعد از مدتی این مشکلات همش حل میشه.

vanish
29-02-2012, 15:35
بزارین ماشین 4 5 هزارتا کار کنه! دور موتور هم رعایت کنین در صورت سلامت به مصرف 8 تا 8.5 میرسید تویه شهر
حمید پس مال من چرا از همون اول صدی 8 میسوزوند؟ :دی
یه 2-3 روزیه دنده ها بد جا میرن! سفت شده! تیپ 5! 5 هزار کارکرد! چرا؟!

mehrdad2009
29-02-2012, 17:48
با سلام
من حدود تيرماه امسال 206 تيپ 6 خريدم تقريبا دو ماه بعد در نمايندگي روغن موتورشو به توصيه دوستان عوض كردم( البته خودشون گفتن جزو گارانتي نيست و پولشو تمام و كمال گرفتند) الان حدود 2-3 ماهه صبح ها موقع روشن كردن ماشين مخصوصا موقعي كه هوا سره يه صدايي مثل صداي يك فن كه بد كار ميكنه شنيده ميشه
به نظر شما مشكل از كجاست؟
يكي گفت اين روغن موتورهايي كه نمايندگي ها استفاده ميكنند تو ايران پر ميشه و اصلا كيفيت نداره يك نوع روغن به اسم تيتان به من معرفي كرد كه تحت ليسانس آلمان و پر شده عربستان بود و قيمتش هم حدود 25 تومنه
به نظر شما از اين روغن استفاده كنم؟

با تشكر

meka
29-02-2012, 21:10
دوستان برای ماشین صفر روغنشو عوض کردم و تعمیر کار این روغن رو برام ریخت به نظر شما مناسبه؟؟ یعنی طبق مشخصات روغن مناسب از نظر سطح کیفی برای 206 هست؟؟ کلا این مارک چه جوره؟ خوب در اومده؟؟
روش اینا رو نوشته:
اسم: lub tech
API SM/CF
SAE 20w-50
این چند دو تا عکس از قوطی روغن:
پشت:

dash_mehdi
29-02-2012, 21:30
دوستان برای ماشین صفر روغنشو عوض کردم و تعمیر کار این روغن رو برام ریخت به نظر شما مناسبه؟؟ یعنی طبق مشخصات روغن مناسب از نظر سطح کیفی برای 206 هست؟؟ کلا این مارک چه جوره؟ خوب در اومده؟؟
روش اینا رو نوشته:
اسم: lub tech
API SM/CF
SAE 20w-50

بهترین روغن موتور لیکو مولی و الف هست.
اینو من تا حالا استفاده نکردم.

vanish
01-03-2012, 09:50
بهترین روغن موتور لیکو مولی و الف هست.
هرکی الف ریخته تو 206 ناراضی بوده!
این روغنیم که دوستمون عکسشو گذاشته گرانرویش خوب نیست

alex_pk
01-03-2012, 11:21
دوستان فرق 9000 Total Quartez اصل و تقبلی در چیه؟

من تا اونجایی که می دونم نوع اصلی 4 لیتریه و قوطیش آبی نفتیه
حالا میخوام بیشتر در موردش بدونم (چون نوع 5 لیتریش هم هست انگار و مدل طلایی رنگ هم داره)
اگر کسی اطلاعی داره بگه لطفا.
ضمنا الان که داریم از فصل سرما در میایم بهترین روغن و بهترین گرانروی برای تیپ 5 چیه؟

meka
01-03-2012, 12:14
هرکی الف ریخته تو 206 ناراضی بوده!
این روغنیم که دوستمون عکسشو گذاشته گرانرویش خوب نیست
گرانروی مناسب چند هست به نظرتون؟؟
الان من سایت پژو رو چک کردم برای 206 پیشنهاد 10W40 رو داده بود
تو چند جا در مورد این اعداد خودم که میگم به نظرم مفید هست
امروزه روغنهای چند درجه ای، کاربری غالبی دارند. روغنهای چند درجه ای که با حرف W (نشانه زمستان) و دو عدد واقع در چپ و راست آن مشخص می گردند، مانند 15W40، 20W50 از لحاظ کارکرد، مناسب جهت استفاده در تمام فصول سال می باشند. عدد سمت چپ W، معیاری از ویسکوزیته روغن در دمای پائین و عدد سمت راست، گرانروی در درجه حرارت بالا را نشان می دهند. ثابت گردیده است که مهمترین و با اهمیت ترین خاصیت روغن، حضور آن از لحظه استارت تا خاموش کردن موتور بصورت بی وقفه و در تمامی قطعات متحرک و ثابت در تماس می باشد و به منظور نیل بدین هدف، گرانروی پائین روغن در لحظه استارت، اهمیت بالایی دارد. به همین علت استفاده از روغنهای چند درجه ای که در سرما ویسکوزیته پایین دارند و با روانکاری به موقع قطعات، تا حد زیادی از سایش جلوگیری می کنند، توصیه اول تولید کنندگان روغن می باشد.
خب حالا به نظرتون از انجایی که الان تقریبا فصل سرما رو سپری می کنیم و هوا داره گرم تر میشه مناسب تر نیس که w50 استفاده بشه؟؟

meka
01-03-2012, 20:36
خب دوستان یه مشکل دیگه پیدا کردم این باند های عقب که روی دو در عقب نصب هست مدل وی 8 صدا ازش نمیاد!! اینا قطع هست ؟؟ یا باید از جایی فعال کنی؟؟ منظورم از فعال کردن به وسیله ضبط هست!
یا اینکه کلا قطعه دکوریه :دی

mohamad skystar
01-03-2012, 23:22
خب دوستان یه مشکل دیگه پیدا کردم این باند های عقب که روی دو در عقب نصب هست مدل وی 8 صدا ازش نمیاد!! اینا قطع هست ؟؟ یا باید از جایی فعال کنی؟؟ منظورم از فعال کردن به وسیله ضبط هست!
یا اینکه کلا قطعه دکوریه :دی

پژو 206 sd v8 باند درب عقب داره.
باید از روی پخش گزینه Fader رو انتخاب کنید و میزان صدا رو برای باندهای
عقب هم قرار بدین.
در غیر این صورت یه جا امکان داره قطعی داشته باشه

asadagha
02-03-2012, 08:14
کمک:41:

دوستان یک sd V8 تحویل گرفتم دیروز وقتی اوردمش میبینم که کولرش حتی روی 14 درجه هم خیلی خنک نمیکنه. دستمو جلو کولر پراید میگیرم سرماش بیشتره تا این 206.

راستی ضبطش هم چنجر نداره و از قبل نصب شده ولی تو دفترچه ماشین نوشته که چنجر داره.ممکن هست تو نمایندگی عوضش کرده باشند؟

total_overdose
02-03-2012, 11:09

دوستان یک sd V8 تحویل گرفتم دیروز وقتی اوردمش میبینم که کولرش حتی روی 14 درجه هم خیلی خنک نمیکنه. دستمو جلو کولر پراید میگیرم سرماش بیشتره تا این 206.

راستی ضبطش هم چنجر نداره و از قبل نصب شده ولی تو دفترچه ماشین نوشته که چنجر داره.ممکن هست تو نمایندگی عوضش کرده باشند؟
دوست عزیز چنجر گجا بود؟ اون ماله قبلنا بود و البته اسمش هم فقط تو دفترچه بود:31:
پخش شما الان سی دی mp3 و usb و ورودی جک audio داره!
درمورد سرما فکر میکنم شما کمپرسور کولر رو درگیر نمیکنی!
دکه a/c رو شما میزنی؟؟ نوشته a/c ظاهر میشه رویه صفحه دیجیتالی دریچه هوا؟
اصلا وقتی کولرو میزنی یه صدایه کوچیک تیک که نشانه درگیر شدن کمپرسور کولر هست میاد؟ این صدا تو همه ماشینهای کولر دار هست پس میدونی کدوم رو میگم:46:

asadagha
02-03-2012, 14:54
دوست عزیز چنجر گجا بود؟ اون ماله قبلنا بود و البته اسمش هم فقط تو دفترچه بود:31:
اصلا وقتی کولرو میزنی یه صدایه کوچیک تیک که نشانه درگیر شدن کمپرسور کولر هست میاد؟ این صدا تو همه ماشینهای کولر دار هست پس میدونی کدوم رو میگم:46:

ممنون برای جوابتون :11:. بله ضبطش همینی هست که شما میگید:20:

کمرپسور کولر رو هم روشن میکنم و تغییر صدای موتو رو هم میشنوم و اون علامت AC هم میاد رو صفحه و نسبت به حالت فن دار هوای سرد تری میده بیرون و به صورت دستی جریان هوا رو هم تا اخر زیاد میکنم ولی راستش اصلا رضایت بخش نیست. یه جای کار به نظرم مشکل داره. کولر پراید سرمای بیشتری تولید میکنه.:grrr: با کولر پرشیا هم که دیگه اصلا قابل مقایسه نیست.:41:

pishooo2
02-03-2012, 15:41

داداشی در مورد کولر اولا بهت بگم تا وقتب هوا گرم نشه نمیشه نظر در مودر خنکیش بزنی اما اولا توی گارانتی یه دونه گاز مجانی کولر فکر کنم داری خیالت راحت
و این که الان هوا سرده موقعی که گاز به کولر میزنن مقدار کمتری میگیره تا تابستون و این که در کارخونه درست وکیوم نمیکنن و بعد گاز بزنن اینم میتونه یه دلیل باشه وگر نه خنکی کولر 206 از قدیم معروف بود
ولی اصلا غصه نخور بهترین زمان گاز زدن و چک کردن این موضوع موقعیه که هوا گرم شده باشه

2299
02-03-2012, 15:50

لازم نیست دکمه ac رو بزنی دکمه اتو رو بزن دما رو تنظیم کن دیگه نمیخواد دست بزنی :دی

asadagha
02-03-2012, 22:22
دوستان چراغ کمربند ایمنی sd v8 من هم روشن نمیشه:41: 2 روز هست تحویل گرفتم. نکنه این هم الان جز اپشن ها شده؟ یا اگه برم نمایندگی برام مجانی درست میکنه؟
بابت جواب به سوالای قبلی هم ممنون. تازه وارد ها امکان تشکر زیر پست بقیه رو ندارند.

dash_mehdi
02-03-2012, 23:46
دوستان چراغ کمربند ایمنی sd v8 من هم روشن نمیشه:41: 2 روز هست تحویل گرفتم. نکنه این هم الان جز اپشن ها شده؟ یا اگه برم نمایندگی برام مجانی درست میکنه؟
بابت جواب به سوالای قبلی هم ممنون. تازه وارد ها امکان تشکر زیر پست بقیه رو ندارند.

چراغ کمربند ایمنی وقتی روشن نمیشه که کمربند رو نبسته باشین. اگر غیر از اینه ببرین نمایندگی
هزینه ای نداره

2299
03-03-2012, 00:07
چراغ کمربند ایمنی وقتی روشن نمیشه که کمربند رو نبسته باشین. اگر غیر از اینه ببرین نمایندگی
هزینه ای نداره

206 نداره اون چراغ رو اگه میخوایین داشته باشین باید خودتون درست کنید براش :5:

irainian
03-03-2012, 13:07
ببخشید من یک سوال داشتم امروز بهم زنگ زدن گفتن 206 sd v8 رسیده من میخوام بفروشمش یک تندر 90 بخرم به نظرتون الان بفروشمش به صرفه تره برام یا تا بعد از عید بزارم بمونه تو پارکینگ بعد برم بگیرمش بفروشمش همونجا یه تندر 90 بخرم منظورم اینه افزایش قیمت 206 بیشتره یا تندر 90

A.IvI.I.N
03-03-2012, 13:38
الان قیمت حسابی رفته بالا :46:
ولی بعد از عید اگه اتفاق خاصی نیفته قیمت به حالت عادی برمیگرده.

hossein.az
03-03-2012, 13:45
حق با دوستمون است الان بفروش بعد عید از اینی که هست پایین تر میاد.

alex_pk
03-03-2012, 13:57
تو این مدت من یه چیزی رو متوجه شدم
کلا هر جنسی که تو اینجا بالا میره امکان نداره پایین بیاد.
و اگر پایین بیاد کاملا موقتیه یا اینکه فقط بخشی از قیمتی که بالارفته رو جبران می کنه.10 درصد میره بالا 1 درصد میاد پایین.
هیچ وقت به قیمت اولیه نمیرسه دیگه.

مثال زیاده.

mohamad skystar
03-03-2012, 14:09
ببخشید من یک سوال داشتم امروز بهم زنگ زدن گفتن 206 sd v8 رسیده من میخوام بفروشمش یک تندر 90 بخرم به نظرتون الان بفروشمش به صرفه تره برام یا تا بعد از عید بزارم بمونه تو پارکینگ بعد برم بگیرمش بفروشمش همونجا یه تندر 90 بخرم منظورم اینه افزایش قیمت 206 بیشتره یا تندر 90

اگر مدل 90 هست و قصد فروش داری همین الان اقدام کن.
اگر رفت برا سال اینده بلافاصله افت قیمت داریم.
قیمت ها افزایش پیدا میکنه اما مشخص نیست افزایش قیمت
کدوم خودرو بیشتره.

varians
03-03-2012, 14:12
سلام بچه ها
من 15 تومن دارم و میخام یه 206 تیپ 2 صفر بگبرم. اما چون فعلا درآمدی ندارم و بیکار هستم نمیتونم هزینه های نگهداری شو بدم میترسم و دو دل شدم. بنظر شما چکار کنم؟ آیا تا دو سه سال که ایشالله تا اون موقع جایی استخدام شم و واسه خودم درآمد داشته باشم میتونم از عهده مخارجش بر بیام؟
بزارین اینجوری بپرسم:
206 صفر تو 2-3 سال اول بعد از خرید چه هزینه هایی داره ؟ و چقدر؟ (سوخت،مواد و لوازم مصرفی،سرویس ها و... )
با یه میزان رانندگی متوسط تا کم.
ممنون میشم اهالی فن و دوستانی که 206 دارن کمکم کنن.
مرسی :40:

hossein.az
03-03-2012, 14:25
تو این مدت من یه چیزی رو متوجه شدم
کلا هر جنسی که تو اینجا بالا میره امکان نداره پایین بیاد.
و اگر پایین بیاد کاملا موقتیه یا اینکه فقط بخشی از قیمتی که بالارفته رو جبران می کنه.10 درصد میره بالا 1 درصد میاد پایین.
هیچ وقت به قیمت اولیه نمیرسه دیگه.

مثال زیاده.

بله دوست من در موارد دیگه حق با شماست نه در مورد افزایش 2میلیون وخرده ای ال90 و206 این دو خودرو به دلیل اینکه شرکت دیگه ازش تو انبار نداره و موجودیش ته کشیده وضعش شده این .بعد از عید هم 10% به قیمت خودرو ها (البته آخرین قیمت اعلام شده شرکت در زمان موجود بودن خودرو) اضافه خواهد شد.

alex_pk
03-03-2012, 14:35
بله دوست من در موارد دیگه حق با شماست نه در مورد افزایش 2میلیون وخرده ای ال90 و206 این دو خودرو به دلیل اینکه شرکت دیگه ازش تو انبار نداره و موجودیش ته کشیده وضعش شده این .بعد از عید هم 10% به قیمت خودرو ها (البته آخرین قیمت اعلام شده شرکت در زمان موجود بودن خودرو) اضافه خواهد شد. خوب بستگی به قیمت جنس داره اگر برحسب درصد حساب کنیم قیمت همون میشه
برای 206 3 میلیونه ، ویتارا 5 میلیونه ماکسیما 9 میلیونه
یه جنس 400 هزار تومنی میشه 1 میلیون بعد میشه 700 تومن اونم کمیاب.
یا یک جنس 1100 تومنی میشه 2000 تومن بعد میشه 1800
سوال اینه از کجا باید مطمئن باشیم شرکت بعد از عید تولیدش رو از سر بگیره اونم با سرعت قبلی و حداکثر 10 درصد افزایش قیمت؟

به دلیل اینکه شرکت دیگه ازش تو انبار نداره و موجودیش ته کشیده وضعش شده اینایران خودرو انبارش ته کشیده
سایر شرکت ها چطور؟
وارداتی ها چی.

من خوشحال میشم قیمت بیاد پایین چون پسر عموی من میخواست تیپ 5 بگیره با این شرایط تیپ 2 باید بگیره.
هر چند نه تیپ دو 16 میلیون می ارزه نه تیپ پنج 20 میلیون.

alex_pk
03-03-2012, 14:47
راستی اگر کسی در مورد روغن توتال اطلاعاتی داره بگه
من تو یه جا روغن توتال 9000 با قوطی طلائی رنگ دیدم این طلائی ها هم اصلی هستن؟فرقشون با آبی ها چیه؟
4 لیتری ها با 5 لیتری ها فرقی دارن؟
قوطی فلزی و قوطی پلاستیکی ها چطور؟

varians
04-03-2012, 13:10
سلام بچه ها
من 15 تومن دارم و میخام یه 206 تیپ 2 صفر بگبرم. اما چون فعلا درآمدی ندارم و بیکار هستم نمیتونم هزینه های نگهداری شو بدم میترسم و دو دل شدم. بنظر شما چکار کنم؟ آیا تا دو سه سال که ایشالله تا اون موقع جایی استخدام شم و واسه خودم درآمد داشته باشم میتونم از عهده مخارجش بر بیام؟
بزارین اینجوری بپرسم:
206 صفر تو 2-3 سال اول بعد از خرید چه هزینه هایی داره ؟ و چقدر؟ (سوخت،مواد و لوازم مصرفی،سرویس ها و... )

ای بابا کجا رفتید ؟

mohamad skystar
04-03-2012, 14:38
سلام بچه ها
بزارین اینجوری بپرسم:

سلام.
دوست من شما از لحظه ای که 206 صفر رو تحویل میگیرید
تمام مخارج و هزینه هاش به چگونگی عملکرد شما با خودرو داره.
در مورد سوخت خوب به مراتب همه در شرایطی یکسان هستن
اما در مورد لوازم مصرفی- هزینه های سرویس و سایر هزینه های دیگه
اینا تمام به خودتون بستگی داره

مثال: شخصی 206 داره و خیلی حساس هست و در تمام سرویس ها
و لوازم مصرفی از قطعات با کیفیت و عالی استفاده میکنه
شخصی هم براش مهم نیست فقط دوست داره کارش راه بیوفته و از ماشینش
سواری بگیره.
خوب مخارج برای هرکدوم از این اشخاص به مراتب متفاوت خواهد بود.
206 هم ماشینی هست که زمان سرویس یا تعویض قطعه باید از لوازم
مناسب استفاده بشه ( نه دراون حد خیلی گرون و نه در اون حد ارزون و کیفیت پایین) تا ماشین رو خرج نیوفته در غیر این صورت عمر ماشین پایین میاد.
در کل 206 رو میتونید با رعایت یه سری موارد یک عمر داشته باشید.

Переклад не
04-03-2012, 19:15
دوستان سلامی دوباره
میگم این دنده اتومات دور موتور تا کجا طبیعی هست؟ مثلا رو 5000 بره فشار میاد رو موتور؟
درضمن چرا شتاب اولیش خیلی کمه اما وقتی دنده میره رو 2 و 2ونیم شتاب بسیار سریعی میگیره که آدم به سمت صندلی کشیده میشه؟
اصلا صفرشو چطور باید برونیم و این طرز روندن چه مدت ادامه پیدا کنه؟ منظورم آببندی و اینچیزاشه

امروز وقتی پیچیدم به سمت سربالایی 20 درصد (البته فکنر کنم مثلا اگه خیابونو با صفحه ی ایکس بگیری زاویه ی 30 درجه داشته باشه یا 40 درجه) بعد که شروع به حرکت کردم یکم پرگاز رفتم تا ماشینای جلویی رو تو جیبش بذاره میگم این حالت مشکلی بوجو میاره واسه ماشین صفر؟
206 v9
ممنون

A.IvI.I.N
04-03-2012, 19:36
دوستان سلامی دوباره
میگم این دنده اتومات دور موتور تا کجا طبیعی هست؟ مثلا رو 5000 بره فشار میاد رو موتور؟
درضمن چرا شتاب اولیش خیلی کمه اما وقتی دنده میره رو 2 و 2ونیم شتاب بسیار سریعی میگیره که آدم به سمت صندلی کشیده میشه؟
اصلا صفرشو چطور باید برونیم و این طرز روندن چه مدت ادامه پیدا کنه؟ منظورم آببندی و اینچیزاشه

امروز وقتی پیچیدم به سمت سربالایی 20 درصد (البته فکنر کنم مثلا اگه خیابونو با صفحه ی ایکس بگیری زاویه ی 30 درجه داشته باشه یا 40 درجه) بعد که شروع به حرکت کردم یکم پرگاز رفتم تا ماشینای جلویی رو تو جیبش بذاره میگم این حالت مشکلی بوجو میاره واسه ماشین صفر؟
206 v9
ممنون

والا تا اونجایی که من شنیدم ماشین اتومات نیازی به اببندی نداره ولی بازم شما تا یه مدت با ملایمت رفتار کن.
راستی روغن گیربکس رو بده بیرون چک کنن که یه وقت کم نریخته باشن اخه چند مورد دیدم که میگم :13:

pooria-ir
04-03-2012, 21:40
سلام بچه ها
بزارین اینجوری بپرسم:

سلام عزیز :10::40:
والا من که کم و بیش نظرم رو بهت گفتم،به نظرم 206 نگیر،کیفیت ساخت مدل های جدید خیلی خیلی اومده پایین،و واقعا 16 میلیون پول دادن پای 206 عاقلانه نیست !
ماشین تا حدود 2 سال گارانتی داره،اما معمولا خود شرکت قطعات خوبی استفاده نمیکنه به خاطر همین عملا مجبور میشین که خودتون از جیب مبارک هزینه کنین :19:
قیمت قطعات هم که ماشالله !!!!
قطعات مصرفی 206 هم تقریبا قیمت بالایی دارن،مثلا لنت اصلیش الان بالای 50 تومن پولشه ،روغن موتور توتال میل میکنن که با تعویضش حدود 45-50 آب میخوره برات
کلا تو تعویض قطعات ماشین خوش اشتهاییه
و من میتونم واست ثابت کنم که از همتاهای کره ایش استهلاکش بسیار بیشتره،خیلی بیشتر،قطعات زودتر خراب میشه و عمر کمتری داره(بالاخص تو مدل های جدید)
اگر آدم جیب پر پولی داشته باشه خیالی نیست،میخره،قطعات هم عوض میکنه اصلا هم براش اهمیت نداره،اما برا من و تویی که از بابا پول میگیریم یه کم ظلمه !
بازم خود شما تصمیم گیرنده هستی:11::10:

chaparman
05-03-2012, 18:19
سلام دوستان
مقداری از مطالب این تاپیک رو خوندم باید بگم خیلی آموزنده بود برای من
من چند روزه 206 v2 پایه گازسوز پیش فروش گرفتم قراره 31 اردیبهشت تحویلم بده
به نظر شما کار اشتباهی کردم که تندر 90 نگرفتم یا پایه گازسوز گرفتم؟
منتظر نظرات دوستان هستم
ممنونم

mohamad skystar
06-03-2012, 14:34
سلام دوستان
مقداری از مطالب این تاپیک رو خوندم باید بگم خیلی آموزنده بود برای من
من چند روزه 206 v2 پایه گازسوز پیش فروش گرفتم قراره 31 اردیبهشت تحویلم بده
به نظر شما کار اشتباهی کردم که تندر 90 نگرفتم یا پایه گازسوز گرفتم؟
منتظر نظرات دوستان هستم
ممنونم

شما باید اول بگین ملاک هاتون برای خرید خودرو
چی بوده تا بشه گفت کدوم نمره بیشتری میگیرن.
اینجوری هرکس یه نظری میده .

S A M S U N G
06-03-2012, 14:41
دوستان سلامی دوباره

206 v9
ممنون
سلام دوست عزیز .

موتور تا 6500 هم گاز میخوره و مشکلی نداره واسه من که تا حالا هم نداشته . شتاب اولیه ماشین کمه کلا همینه :دی

فقط یک نصیحت :دی اصلا زیاد معکوس نده ( منظورم اینه که خودت معکوس بدی ) بذار خودش معکوس بده کلا AL4 هوشمنده شما گاز ماشینو کم و زیاد کنی خودت میاد دستت چطوری معکوس بدی .

مخلصیم .

chaparman
06-03-2012, 15:56
شما باید اول بگین ملاک هاتون برای خرید خودرو
چی بوده تا بشه گفت کدوم نمره بیشتری میگیرن.
اینجوری هرکس یه نظری میده .

ممنونم از پاسخ شما
من ماشینی رو دوست دارم که کم مصرف باشه و خرج زیادی برای سوختش ندم برای همین پایه گاز سوز گرفتم ولی مطالب همین تایپک 206 رو که خوندم دوستان میگن پایه گازسوز دردسر داره بعدا:9:مشکلاتش رو شما می دونید چیه؟

من الان بین پژو 206 و توندر دو دل هستم از طرفی هم پیش پرداخت 7 میلیونی رو به حساب کارخانه ریختم
پژو تیپ 2 که من انتخاب کردم (به خاطر همین گاز سوز بودنش) هم تجهیزاتش مثل تیپ 8 نیست !

به نظر شما من می تونم ماشین رو بعد تحویل بفروشم و تندر بگیرم؟
از طرفی تندر گاز سوز هم انگار تو پیش فروش عرضه نمیشه ! و فقط تو فروش نقدی هست که اون هم بهمن ماه تموم شده

دوستان چه کنم؟:11:

chaparman
06-03-2012, 18:40
دوستان شرمنده خیلی سوال می کنم چون به شدت استرس دارم !
من با نمایندگی تماس گرفتم و خواستم اتومبیل رو عوض کنم ولی به هیچ وجه قبول نکرد حتی گفتم هر هزینه ای بخواد پرداخت می کنم و ... ولی قبول نکرد . نمایندگی میگه باید تا 15 فروردین صبر کنم و انصراف بدم !
به نظر شما امکانش هست من 15 فروردین بتونم اتومبیل رو از پژو 206 صندوقدار به تندر 90 تغییر بدم؟

meka
06-03-2012, 20:56
دوستان کارت سوخت حدودا چه قدر طول میکشه تا برسه؟؟ الان 3-4 روزه سایت رو چک می کنم زده کارت شما برای صدور ارسال شده!!

mohamad skystar
06-03-2012, 21:02
دوستان شرمنده خیلی سوال می کنم چون به شدت استرس دارم !
من با نمایندگی تماس گرفتم و خواستم اتومبیل رو عوض کنم ولی به هیچ وجه قبول نکرد حتی گفتم هر هزینه ای بخواد پرداخت می کنم و ... ولی قبول نکرد . نمایندگی میگه باید تا 15 فروردین صبر کنم و انصراف بدم !
به نظر شما امکانش هست من 15 فروردین بتونم اتومبیل رو از پژو 206 صندوقدار به تندر 90 تغییر بدم؟

همونطور که خودشو گفتن باید تا 15 فروردین صبر کنید.
فکر میکنم اگر ماشین رو عوض کردین بازم یه مدت باید برای تحویش خودروی بعدی صبر کنید.
206 پایه گازسوز رو من که تا الان ندیدم کسی ازش گله کرده باشه.
در کل 206 پایه گازسوز برای هزینه های سوخت خیلی به صرفه هست
چون 206 در حالت عادی نیازی به دوگانه سوز شدن نداره مصرف سوختش بهینه هست.
اما اگر قصد خرید تندر رو دارین تندر از نظر فنی نسبت به 206 SD V2 میتونه برتر باشه.
همچنین فضای کابین.

---------- Post added at 09:02 PM ---------- Previous post was at 09:00 PM ----------

دوستان کارت سوخت حدودا چه قدر طول میکشه تا برسه؟؟ الان 3-4 روزه سایت رو چک می کنم زده کارت شما برای صدور ارسال شده!!

2 هفته طول میکشه
اگر بیشتر طول کشید خودتونم به پست سر بزنید.

chaparman
06-03-2012, 21:19
همونطور که خودشو گفتن باید تا 15 فروردین صبر کنید.
فکر میکنم اگر ماشین رو عوض کردین بازم یه مدت باید برای تحویش خودروی بعدی صبر کنید.
206 پایه گازسوز رو من که تا الان ندیدم کسی ازش گله کرده باشه.
در کل 206 پایه گازسوز برای هزینه های سوخت خیلی به صرفه هست
اما اگر قصد خرید تندر رو دارین تندر از نظر فنی نسبت به 206 SD V2 میتونه برتر باشه.
همچنین فضای کابین.

---------- Post added at 09:02 PM ---------- Previous post was at 09:00 PM ----------

2 هفته طول میکشه
اگر بیشتر طول کشید خودتونم به پست سر بزنید.

هزینه های بعدی 206 صندوق دار نسبت به تندر بیشتره یا کمتر ؟( قطعات - روغن - لنت ها و ... )
من مساله مالی بعدش برام مهمه از طرفی هم میترسم انصراف بدم تحویل تندر خیلی طول بکشه . میدونید که قراره قیمت ها رو بالا ببرن پس من این وسط قربانی بشم و مجبور بشم هزینه بیشتری بپردازم :41:

pooria-ir
06-03-2012, 21:27

حقیقتا داخل شهر مصرف سوخش بهینه نیست
تو زمستون که مصرف ماشین به حداکثر میرسه و تو ترافیک تهران،با اینکه همه چیزه ماشین میزونه من الان دارم مصرف 100/10 رو تجربه میکنم
این واقعا افتضاحه واسه یه ماشین 1360 CC
:13:

chaparman
06-03-2012, 21:48
حقیقتا داخل شهر مصرف سوخش بهینه نیست
تو زمستون که مصرف ماشین به حداکثر میرسه و تو ترافیک تهران،با اینکه همه چیزه ماشین میزونه من الان دارم مصرف 100/10 رو تجربه میکنم
این واقعا افتضاحه واسه یه ماشین 1360 CC
:13:
الان تولید 206 صندوق دار v2فکر میکنم 1600 هست به اسم موتور TU5 درسته؟
پس در این صورت مصرفش باید از مصرف 206 شما باید بیشتر باشه:41:
شما می دونید قطعات 206 صندوق دار از نظر قیمت تو چه رنجی هست؟ مثلا بعدا اگر نیاز به تعویض روغن پیدا کنم یا قطعه ای مشکل پیدا کنه می خوام حدود قیمت دستم بیاد

total_overdose
06-03-2012, 23:40
الان تولید 206 صندوق دار v2فکر میکنم 1600 هست به اسم موتور TU5 درسته؟
پس در این صورت مصرفش باید از مصرف 206 شما باید بیشتر باشه:41:
شما می دونید قطعات 206 صندوق دار از نظر قیمت تو چه رنجی هست؟ مثلا بعدا اگر نیاز به تعویض روغن پیدا کنم یا قطعه ای مشکل پیدا کنه می خوام حدود قیمت دستم بیاد
سلام
اول که مصرف موتور 206 1600 در بدبینانه ترین حالت از مدل 1300 بیشتر نیست! حتی کمتر هم ممکنه تجربه کنین!
مصرف به رانندگی بر میگرده!
ما با 206 چه مدل قدیم چه این جدیدا با رانندگی نرمال بین 8 تا 9 میسوزونیم معمولا 8.5 و با ال90 هم همین مقدار! حتی به نظر من ال90 به دور موتور بالا خیلی حساستره! یعنی قشنگ یکروز دور موتور رو 4000 دور عوض کنین به راحتی مصرف 10لیتر در 100 کیلومتر میرسین یا حتی بیشتر!

chaparman
07-03-2012, 01:04
سلام
اول که مصرف موتور 206 1600 در بدبینانه ترین حالت از مدل 1300 بیشتر نیست! حتی کمتر هم ممکنه تجربه کنین!
مصرف به رانندگی بر میگرده!
ما با 206 چه مدل قدیم چه این جدیدا با رانندگی نرمال بین 8 تا 9 میسوزونیم معمولا 8.5 و با ال90 هم همین مقدار! حتی به نظر من ال90 به دور موتور بالا خیلی حساستره! یعنی قشنگ یکروز دور موتور رو 4000 دور عوض کنین به راحتی مصرف 10لیتر در 100 کیلومتر میرسین یا حتی بیشتر!

ممنون از جواب شما
فقط الان یه مشکل بزرگ وجود داره . خانواده ما 5 نفره بزرگ سال هست و من فراموش کردم 206 صندوق دار کابین مناسبی نداره ! و میشه گفت عجله ای رفتم و 206 صندوق دار تیپ 2 گاز سوز رو پیش خرید کردم الان فقط رو همین موضوع کمی جا مخصوصا در سفر بین شهری می دونم مشکل ساز میشه

مساله بعدی اینه که من مطمئن نیستم ایران خودرو چه ماشینی رو تحویل من میده ! تو خود کاتالوگ نوشته :
نوع موتور : 2BNFUA (TU5G)
1587 سی سی
4خطی 16 سوپاپ
ترمزهای جلو : دیسکی تهویه شونده
ترمزهای عقب : دیسکی
ترمز abs : چهار چرخ

حالا این اطلاعات درسته ؟ چون من تو تاپیک های همین فروم دیدم بچه ها نوشتن تیپ 2 موتور tu3 داره و فقط 2 تا abs جلو داره

در واقع به خاطر همین کمی جا در کابین مجبورم انصراف بدم و تندر 90 بگیرم و اینکه مطمئن نیستم اطلاعات کاتالگ درست باشه !:41:

'POP'
07-03-2012, 06:22
من تو تاپیک های همین فروم دیدم بچه ها نوشتن تیپ 2 موتور tu3 داره و فقط 2 تا abs جلو داره
ABS در هیچ خودرویی روی دو چرخ نیست دوست عزیز
همه‌ی خودروهای سواری ترمز ضد قفل 4 کاناله دارند
براحتی می‌تونید حسگر مغناطیسی این سامانه + چرخ دنده‌ی مربوطه رو در هر چرخی که ترمز دیسکی داره رؤیت کنید
البته ، چون چرخهای عقب در بعضی مدلها مجهز به ترمز کاسه‌ای هست بنابراین حسگر مربوطه هم داخل کاسه ترمز قرار گرفته و همین بیرون نبودنش (مثل چرخهای دیسکی) بعضی‌ها حتی مسوولین فنی نمایندگی‌ها رو دچار این توهم کرده که ترمزهای کاسه‌ای فاقد ترمز ضد قفل هست(!)

Peugeot 206 Front wheel

Peugeot 206 Type II Rear wheel

chaparman
07-03-2012, 11:13
ABS در هیچ خودرویی روی دو چرخ نیست دوست عزیز
همه‌ی خودروهای سواری ترمز ضد قفل 4 کاناله دارند
براحتی می‌تونید حسگر مغناطیسی این سامانه + چرخ دنده‌ی مربوطه رو در هر چرخی که ترمز دیسکی داره رؤیت کنید
البته ، چون چرخهای عقب در بعضی مدلها مجهز به ترمز کاسه‌ای هست بنابراین حسگر مربوطه هم داخل کاسه ترمز قرار گرفته و همین بیرون نبودنش (مثل چرخهای دیسکی) بعضی‌ها حتی مسوولین فنی نمایندگی‌ها رو دچار این توهم کرده که ترمزهای کاسه‌ای فاقد ترمز ضد قفل هست(!)

Peugeot 206 Front wheel

Peugeot 206 Type II Rear wheel

ممنون خیلی آقایی

پس الان فقط می مونه مشکل کمی جا در کابین عقب برای سه نفر سرنشین
و موضوع فنی موتور
1587 سی سی
4خطی 16 سوپاپ
که ایا واقعا موتور تیپ 2 از نوع 2BNFUA )TU5G) هست یا نه؟
لینک کاتالگ 206 صندوق دار : کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] nload.aspx%3Fid%3DAwNCkRsPCMM%253d%26name%3DLciyDB 0Bqc%252forUbqWNRVxrlwOwh7sY8r)

به نظر شما ارزش داره به خاطر کمی جا برم انصراف بدم و تندر 90 بگیرم؟

Переклад не
07-03-2012, 12:06
دوستان بلخره نگفتید دور موتور اتومات حداکثرش چقدره که عواقبی رو به دنبال نداشته باشه
مثلا میشه تا 5 یا 6 هزار بردش؟
ممنون

total_overdose
07-03-2012, 14:15
ممنون خیلی آقایی

پس الان فقط می مونه مشکل کمی جا در کابین عقب برای سه نفر سرنشین
و موضوع فنی موتور
1587 سی سی
4خطی 16 سوپاپ
که ایا واقعا موتور تیپ 2 از نوع 2BNFUA )TU5G) هست یا نه؟
لینک کاتالگ 206 صندوق دار : کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] nload.aspx%3Fid%3DAwNCkRsPCMM%253d%26name%3DLciyDB 0Bqc%252forUbqWNRVxrlwOwh7sY8r)

به نظر شما ارزش داره به خاطر کمی جا برم انصراف بدم و تندر 90 بگیرم؟

ذوست عزیز دقیقا مذلی که شما گرفتید چی هست؟؟ وی 20؟ وی 2؟ ...
اگه مطمعن هستید با موتور تیپ 2 هست که بله 1360 سی سی و 8 سوپاپ هست!
خوب عقب 206 کلا فضای زیادی نداره! حتی ممکنه شما 4 نقر باشید ولی درشت اندام باشین و راحت نباشین تو ماشین!
بله عقب ال90 جادارتره نسبت به انواع 206!

chaparman
07-03-2012, 15:51
ذوست عزیز دقیقا مذلی که شما گرفتید چی هست؟؟ وی 20؟ وی 2؟ ...
اگه مطمعن هستید با موتور تیپ 2 هست که بله 1360 سی سی و 8 سوپاپ هست!
خوب عقب 206 کلا فضای زیادی نداره! حتی ممکنه شما 4 نقر باشید ولی درشت اندام باشین و راحت نباشین تو ماشین!
بله عقب ال90 جادارتره نسبت به انواع 206!

من v2 صندوق دار گرفتم پایه گاز سوز تو کاتالوگ برای v2 پایه گازسوز نوشته :

1587 سی سی
4خطی 16 سوپاپ

الان به نظر شما به من 2BNFUA) TU5G) تحویل میده ؟

لینک خود ایران خودرو :
برای وی 2 نوشته :
4 سیلندر- خطی
1587
110@5800 rpm
142@4000 rpm
16 سوپاپ
گازطبیعی فشرده/ بنزين بدون سرب RON 95

total_overdose
07-03-2012, 17:03
من v2 صندوق دار گرفتم پایه گاز سوز تو کاتالوگ برای v2 پایه گازسوز نوشته :

1587 سی سی
4خطی 16 سوپاپ

الان به نظر شما به من 2BNFUA) TU5G) تحویل میده ؟

لینک خود ایران خودرو :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2FProduct.aspx%3FID%3D11%26Section%3D2%26Series%3D %25D9%25BE%25DA%2598%25D9%2588%2B206%2BSD)
برای وی 2 نوشته :
4 سیلندر- خطی
1587
110@5800 rpm
142@4000 rpm
16 سوپاپ
گازطبیعی فشرده/ بنزين بدون سرب RON 95

بله دوست عزیز 206 اس دی با موتور tu5 G به شما میدن

chaparman
07-03-2012, 17:34
بله دوست عزیز 206 اس دی با موتور tu5 G به شما میدن

خوشمان آمد :31: لحظه شماری می کنم تا 31 اردیبهشت پس مشکل فقط کمی جا هست اون هم فوقش یه نفر میره تو صندوق عقب میشینه :27:

دوستان کسی می دونه این v2گاز سوز ترمزهاش EBD و EBA داره یا نه؟تو سایت ایران خودرو ننوشته متاسفانه !

total_overdose
07-03-2012, 18:17
خوشمان آمد :31: لحظه شماری می کنم تا 31 اردیبهشت پس مشکل فقط کمی جا هست اون هم فوقش یه نفر میره تو صندوق عقب میشینه :27:

دوستان کسی می دونه این v2گاز سوز ترمزهاش EBD و EBA داره یا نه؟تو سایت ایران خودرو ننوشته متاسفانه !
خیر دوست عزیز! فقط 4 چرخ دیسکی هست !

meka
08-03-2012, 13:13
دوستان یکی میگفت این بیمه شخص ثالث که ایران خودرو رو ماشین صفر به زور میده بیمه کامل نیست؟؟!! می خواستم ببینم درسته؟؟ الان بیمه ی شخص ثالث که ایران خودرو داره میده فرقی داره؟؟
فرقی بین بیمه شخص ثالث و بیمه شخص ثالث و سرنشین هست؟؟ یا دو تاش یکی هست؟؟
ممنون

amir@sh
08-03-2012, 21:19
دوستان بلخره نگفتید دور موتور اتومات حداکثرش چقدره که عواقبی رو به دنبال نداشته باشه
مثلا میشه تا 5 یا 6 هزار بردش؟
ممنون
دوست عزیز تفاوت آنچنانی با دنده ای نداره و تا 5 هزار هیچ مشکلی پیش نمیاد

pishooo2
09-03-2012, 13:29
اقا من یه 207 گرفتم در واقع همون206+:31:
دنده دستی مصرفشم 100/10تا بود که نمیدونم واقعا همینه ؟اخه در مورد موتور tu5نوشته که مصرفش 100/6.5
چرا پس این انقدر زیاده مدل ماشینم 89/35000تا هم کار کرده تا خریدم فیلتر هوا و روغن ماشینم عوض کردم روغنشم 10/40 ریختم و این که توی 35000تا میشه چه قسمتای ماشین باید عوض بشه یا سرویس بشه میشه بگین؟

---------- Post added at 01:29 PM ---------- Previous post was at 01:27 PM ----------

دوستان میشه بگین کروز مصرف ماشینو میبره بالا یه میاره پایین؟

total_overdose
09-03-2012, 14:17
اقا من یه 207 گرفتم در واقع همون206+:31:
دنده دستی مصرفشم 100/10تا بود که نمیدونم واقعا همینه ؟اخه در مورد موتور tu5نوشته که مصرفش 100/6.5
چرا پس این انقدر زیاده مدل ماشینم 89/35000تا هم کار کرده تا خریدم فیلتر هوا و روغن ماشینم عوض کردم روغنشم 10/40 ریختم و این که توی 35000تا میشه چه قسمتای ماشین باید عوض بشه یا سرویس بشه میشه بگین؟

---------- Post added at 01:29 PM ---------- Previous post was at 01:27 PM ----------

دوستان میشه بگین کروز مصرف ماشینو میبره بالا یه میاره پایین؟
مصرف ماشین به نوع رانندگی خیلی زیاد بستگی داره! هرچند ماشین شما حدود 1تا 1.5 لیتر بیشتر میسوزونه! که البته به ترافیک شهر هم بستگی داره! در هر صورت برین ریاگ بزنین تا مصرف دقیق رو بدونین:46:
کروز بدرد مسافرت و جاده میخوره! در صورت استفاده میتونه مصرف رو کاهش بده چون بازی کردن با پدال گاز قطع میشه و بصورت یکنواخت هست!
اما در مورد لیمیتر! اگه که فقط دسته کروز داره لیمیتر فعال نیست! برای فعال بودن لیمیتر باید پدال گاز 5 سیمه باشه و ماله فابریکشون 4 سیمه هست! و یا بصورت دستی توسط کسی بااضافه کردن یکسری مقامت فعال بشه! آپشن خیلی مهمی هم نیست! فقط برای این هست که سرعتتون بیش از یک سرعت دلخواه نشه!

AmirF3
11-03-2012, 00:44
میگن جدیدا بعضی از قطعات 206 هاچ بک از چین میاد و کلا کیفیت این ماشین و قطعاتش (صفر کیلومترش) نسبت به سال های پیش افت کرده. آیا درسته این قضیه؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

isbn
11-03-2012, 00:51
الان همه ماشینا همینطوره چیز تازه ای نیست :46:

Saeed System
11-03-2012, 02:54
دوستان پریروز جمعه ماشین بابام رو برداشتم 206 sd v9 داره..رفتم مسافر کشی :31: خلاصه تو خیابون مسافر کشی کردم

که پول صبحونه در بیاد ...خلاصه اول یه پسره جوون رو سوار کردم...یه مقدار هول کرده بودم اظطراب کرده بودم برا یهمین خیلی

تند میرفتم...پسر میخکوب صندلی شده بود 120 تا میرفتم ساعت 7 صبح....بعد یه دس انداز نا فرم خیلی بلند تا دم 5 متریش

ترمز گرفتم خداییش عجب ترمزی داره در آن واحد ماشین میخکوب وایساد ......خلاصه هزار تومان کار کردم رفتم نون بربری

خریدم آوردم خونه ...

کلا منظورم از این پست تست ترمزهای v9 که خداییش با 120 سرعت تا 5 متری دس انداز رفتم بعد محکم ترمز گرفتم خیلی

عالی استپ کرد....حال کردم...

یه چیز دیگه هم که تو این اتوماتا هست که بابام نمیدونست بهش یاد دادم...اینکه مثلا الان داره ماشین با دنده 3 60 تا میره...اگر یهویی پاتو تا ته بزاری رو گاز معکوس میده 2 که تا آخر پر کنه بعد میده 3 ...اینم برای مواقع سبقت خیلی کاربرد داره...که بابام بلد نبود...

amirpcp30
11-03-2012, 16:37
دوستان پریروز جمعه ماشین بابام رو برداشتم 206 sd v9 داره..رفتم مسافر کشی :31: خلاصه تو خیابون مسافر کشی کردم

که پول صبحونه در بیاد ...خلاصه اول یه پسره جوون رو سوار کردم...یه مقدار هول کرده بودم اظطراب کرده بودم برا یهمین خیلی

تند میرفتم...پسر میخکوب صندلی شده بود 120 تا میرفتم ساعت 7 صبح....بعد یه دس انداز نا فرم خیلی بلند تا دم 5 متریش

ترمز گرفتم خداییش عجب ترمزی داره در آن واحد ماشین میخکوب وایساد ......خلاصه هزار تومان کار کردم رفتم نون بربری

خریدم آوردم خونه ...

کلا منظورم از این پست تست ترمزهای v9 که خداییش با 120 سرعت تا 5 متری دس انداز رفتم بعد محکم ترمز گرفتم خیلی

عالی استپ کرد....حال کردم...

یه چیز دیگه هم که تو این اتوماتا هست که بابام نمیدونست بهش یاد دادم...اینکه مثلا الان داره ماشین با دنده 3 60 تا میره...اگر یهویی پاتو تا ته بزاری رو گاز معکوس میده 2 که تا آخر پر کنه بعد میده 3 ...اینم برای مواقع سبقت خیلی کاربرد داره...که بابام بلد نبود...
سلام
عجب
منم یکبار عجله داشتم حدود 130 میرفتم یکدفعه سرعت گیر رو دیدم ترمز که گرفتم با 50-60 تا از روش رد شدم نامردا تابلو نزده بودند ولی ترمز هاش واقعا توپه اگه با پراید بودم فک نکنم چیزی ازش می موند احتمالا با سرعت 110 میبایست از روش رد شم ولی حیف ماشین نو هست
راستی ایا این کار ضرری هم برای ماشین داره؟ مثلا 50-60 تا از روی سرعت گیر رد شدم ؟ احتمال داره به این زودی ها به صدا بیافته ماشین؟
ممنون
:11:

آرش-19
12-03-2012, 16:03
ای خدا چرا من عوض کردن پیچ دسته موتور بالا رو اینقدر عقب انداختم تا ای بلا سرم بیاد!
پریروز که میشه شنبه صبح از خواب پا شدم گفتن امروز دیگه میرم تا ظهر کارامو میکنم و بعد از اونور میرم
نمایندگی پیش آشنامون تا پیچارو عوض کنم. ساعت 12:20 کارام تمام شد داشتم میرفتم سمت نمایندگی
بعد از یه سرعتگیر یهو یه صدایی از موتور اومد و افتاد وز وز کردن, همون لحظه فهمیدم چه گندی زدم! و زدم
کنار و خاموش کردم زنگ زدم امداد خودرو ایران, خوشبختانه 15 دقیقه ای یکی از این کشنده های سوار اومد
و خلاصه اصل مطلب اینه که آقا این مهندس نمایندگی اولش گفت سریسلندر باید عوض شه و حداقل تا 15-20
فروردین ماشینت میخوابه تا سفارش بدیم. بعد رفتم با سر مکانیکشون حرف زدم گفت چرت میگه, بزار بازش کنیم
ببینیم چی میشه, اگه بتونیم پیچای شکسته تو سرسیلندر رو در بیاریم اصلا لازم نیست کاری بجز عوض کردن پیچ
انجام بدی. خلاصه با کلی دردسر و با چسب 1 2 3 از ساعت 1 تا 5 باش ور رفت همشونو درآورد. بعدش تا 5:30 دسته موتور
رو بست. حالا از وقتی که اومدم خونه دچار وسواس فکری شدم ناجور که به حرف مکانیک گوش دادم, نکنه مهندسه چیزی
میدونسته که گفته سرسیلندر باید عوض شه! حالا به نظر شما سرسیلندر یا جایه دیگه ای از موتور آسیب ندیده؟
مکانیک که گفت نه, اون مهندسم بخاطر همین پیچای شکسته شده تو سرسیلندر میگه عوض کن وگرنه همه چی سالمه.

Переклад не
12-03-2012, 16:21
تازه کجاشو دیدی اگه نخواستی ، فشارو از رو پدال کم کن ببین باز دنده میده و حالت قبلی کم گاز میره
خیلی نازه

Переклад не
12-03-2012, 16:28
راستی من چند وقت پیش از آقا محمد عزیز پرسیدم در مورد این v9 گفت خیالت راحت اگه بخری اصلا پشیمون نمیشی .حالا که چند وقتیه خریدمش واقعا دارم متوجه حرفش میشن تو رنج 20 تمنیا (البته الان 24 تمن قیمت بازار زدن) بهترین و کامفرتبل ترین ماشینه

amirpcp30
12-03-2012, 17:34
سلام
ببخشید ما یک 206 وی 8 داریم می خواستم ببینم این آب بندی دقیقا چطوری صورت میگیره؟ تا اونجایی که من فهمیدم نباید تا 3-4 هزار بهش زیاد گاز بدیم درسته؟ ولی من هزار و خورده ای کار کرد جو گیر شدم یکی دوباره تا 5 -5.5 گاز بهش دادم همین طور در 3 هزار و خورده ای هم همین کار رو کردم یک دو بار به نظرتون خیلی ضرر داره براش؟ خب الان 5700 کار کرده می خواستم ببینم کی باید روغن عوض شه و همین طور سرویس و ...
ممنون میشم راهنمایی کنید
با سپاس

amirpcp30
13-03-2012, 18:00
سلام
ببخشید هم اپه هم سوال
سرویس دوره ای در چند هزار هست و چه کار هایی باید انجام شه؟
ممنون

mohamad skystar
13-03-2012, 18:34
سلام
ببخشید هم اپه هم سوال
سرویس دوره ای در چند هزار هست و چه کار هایی باید انجام شه؟
ممنون

لینک زیر رو مطالعه کنید:

amirpcp30
13-03-2012, 19:37
سلام
ممنون
اما یک سوال
روغن کارخونه ای بعد از چند هزار کار کرد باید عوض شه؟
ممنون

aref16
14-03-2012, 10:28
دوستان نحوه دستی کشیدن با ماشین یه کم توضیح بدین:31:
بعد این که دستی کشیدن میتونه چه خرجایی رو دس ماشین بزاره رو هم بگین ممنون:20:

mohamad skystar
14-03-2012, 13:42
سلام
ممنون
اما یک سوال
روغن کارخونه ای بعد از چند هزار کار کرد باید عوض شه؟
ممنون

برخی افراد مثلا 2000 کیلومتر که میرن روغن اول رو عوض میکنن.
برخی افراد میزارن زمان اولین سرویس که میربن عوض میکنن
کلا نمیشه گفت روغن کارخونه حتما باید عوض بشه
خود من با روغن کارخونه ای 10000 کیلومتر رانندگی کردم و از اون پس هر 5000 کیلومتر
روغن عوض میکنم

pishooo2
15-03-2012, 15:52
اقا یه سوال این 207 چرا شتابش از 206 بالا تره !!؟من 0 تا 100 گرفتم 12ثانیه شد!!!!!!!!!!!!!!!!
چراغ همراهي تا درب منزل در محيط هاي تاريك این چیه ایا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sorosh MAX
15-03-2012, 21:44
سلام دوستان

مدت 2 ماه هست که 206 صفر رو تحویل گرفتم ، تیپ 2 . متاسفانه مصرفش خیلی بالاست !!! حدود صدی 13 اینا ! یعنی 2600 کیلومتر که کارکرده کارتش که 180 لیتر بوده رو تموم کرده و کلی هم بنزین آزاد به خوردش دادم ، مشکل چیه ؟؟ یادمه 206 به کم مصرفی معروف بود ! :13:

parya_shilan
15-03-2012, 23:09
سلام
لطفا راهنمایی بکنید
این که میگن ترمز abs میشه از رو تجهیزاتی که قابل رویت باشه دید.
راستش من اصلا اطلاعات فنی ندارم تازه دیروز ماشین رو تحویل
گرفتم حالا نمیدونم واقعا این ترمزه abs داره یانه آخه سایپا تو تیبا
زده بود ایربک داره ولی فقط چراغش بود و اسمش و راست راستی
ایربک نداشت(اظهار خود مالک) میگم حالا نکنه این ایران خودرو هم
از سایپا یاد گرفته باشه و این دوستا عزیز متخصص تو تقلید بزن مارک
واسم و چراغ بعد یه دو سه تومنی از حلقوم مصرف کننده بیچاره بکشن بیرون
حالا دوستانی که اطلاعات فنی دارن لطفا راهنمایی
بکنن که آیا این ترمز Abs از بیرون قابل رویت هست که ما مطمئن بشیم
سرمون کلاه نرفته واین ایربک که آیا راست راستکی هست ....
با تشکر

2299
15-03-2012, 23:50
سلام
لطفا راهنمایی بکنید
ایربک نداشت(اظهار خود مالک) میگم حالا نکنه این ایران خودرو هم
از سایپا یاد گرفته باشه و این دوستا عزیز متخصص تو تقلید بزن مارک
واسم و چراغ بعد یه دو سه تومنی از حلقوم مصرف کننده بیچاره بکشن بیرون
حالا دوستانی که اطلاعات فنی دارن لطفا راهنمایی
بکنن که آیا این ترمز Abs از بیرون قابل رویت هست که ما مطمئن بشیم
سرمون کلاه نرفته واین ایربک که آیا راست راستکی هست ....
با تشکر

بابا بیخیال اینا چیه میگین ؟
اگه تیپ 3 5 6 یا تیپ 2 جدید داشته باشین abs داره یک تو کاپوت بگرد دنبال قطعه ای که فکر کنم 6 تا لوله بهش وصله تو نت بگرد عکسش هست
ایربگم اگر رو فرمون نوشته شده باشه ایربگ داره دیگه میخوای مطمعن بشی 100 % ؟ :13: !! زیر سیگاری رو در بیار زیر اون یونیت ایربگ و کمربند پیشکشنده هست !!!

parya_shilan
16-03-2012, 13:49
همین تیبا که میگم نوشته ایربک داره واین حرفا که بعدا معلوم شد فقط نوشته هستش و واقعا ایربک نداره حالا رو داشبور و فرمون زده ایربک حالا راست و دروغشه باشه گردن ایران خودرو خدانکنه کسی تصادف بکنه که مگه اون موقع آدم یه تستی بکنه ببینه راس راستی ایربک داره یانه
خدایش من فکر میکنه این رو که میگن abs الکی زده چون هیچ توفیقی با ترمز معلومی نداره حالا مونده ببرم پیش یه مکانیکی ازش بخوام که یه چک کنه که واقعا این ترمز راستکی یا الکی فقط تیغیدن .....

m.behnam
16-03-2012, 13:57
سلام
لطفا راهنمایی بکنید
.......
با تشکر

ABS که حتما داره اما برای اطمینان یک جای خلوت پیدا کنید و اونجا یک دفعه کامل بزنید رو ترمز اگه زیر پاتون دیدید پدال ترمز داره لگد های پشت سر هم میزنه یعنی ABS به خوبی داره کار میکنه و هیچی نباید خط ترمز رو آسفالت بندازه....

همین تیبا که میگم نوشته ایربک داره واین حرفا که بعدا معلوم شد فقط نوشته هستش و واقعا ایربک نداره حالا رو داشبور و فرمون زده ایربک حالا راست و دروغشه باشه گردن ایران خودرو خدانکنه کسی تصادف بکنه که مگه اون موقع آدم یه تستی بکنه ببینه راس راستی ایربک داره یانه
خدایش من فکر میکنه این رو که میگن abs الکی زده چون هیچ توفیقی با ترمز معلومی نداره حالا مونده ببرم پیش یه مکانیکی ازش بخوام که یه چک کنه که واقعا این ترمز راستکی یا الکی فقط تیغیدن .....

از لحاظ ترمزی خیالتون راحت باشه....
امتحان خودشو کامل پس داده و هیچ کس نیست که از ترمزهای 206 تعریف نکنه....
من خودم اطمینان کامل به ترمزاش دارم واقعا قوی هستن....
البته تیپ 5 و 6 که هر 4 چرخش دیسکی هست خیلی بهتره

arash66_2m
19-03-2012, 17:01
سلام !
ما دیروز 206 خریدیم تیپ 2 به قیمت 12.6 میلیون مدل سال 88 !
چطوره ؟ خوب خریدیم ؟ و یه سری تصادف های جزئی داره که اصلا قابل رویت نیست یعنی از اون تصادف های کوچیک که همه ماشین ها دارن ... خیلی خیلی جزئی ...
تعمیرگاه هم بردیم گفت موتورش از نظر فنی مشکلی نداره ...
و اینکه کارکردش 35000 تا بود .

mmf66
19-03-2012, 21:58
سلام !
ما دیروز 206 خریدیم تیپ 2 به قیمت 12.6 میلیون مدل سال 88 !
چطوره ؟ خوب خریدیم ؟ و یه سری تصادف های جزئی داره که اصلا قابل رویت نیست یعنی از اون تصادف های کوچیک که همه ماشین ها دارن ... خیلی خیلی جزئی ...
تعمیرگاه هم بردیم گفت موتورش از نظر فنی مشکلی نداره ...
و اینکه کارکردش 35000 تا بود .
مبارک باشه فکر کنم به قیمتش خریدی ماشین خوبی هست

chekmate
19-03-2012, 23:54
سلام.
امروز كه ماشين رو روشن كردم متوجه شدم كه نشانگر بنزين نسبت به ديروز يه خط كمتر شده:18:. يعني سنسور بنزين خراب شده؟
تيپ5

Переклад не
20-03-2012, 00:01
سلام دوستان عیدتون مبارک آقا جونم براتون بگه دیشب وقتی بعد از سه روز V9 رو روشن کردم و عقب عقب که رفتم ترمزش بازی دراوورد و خیلی ضعیف گرفت
این طبیعیه که ترمزش بعد از دو سه روز خاموش بودن ضعیف عمل کنه؟
ممنون

---------- Post added at 12:01 AM ---------- Previous post was at 12:00 AM ----------

راستی این اسپری که میگفتید واسه واکس لاستیک تایرا بکار میره چی بود؟ STP ؟ همینو بگی بهت همونو میده؟

baghozi
22-03-2012, 12:46
سلام دوستان
سال نو مبارک
امروز که ماشین رو پارک کردم و خاموش وقتی که سوئیچ رو در آوردم از داخل کاپوت 2 تا صدای تیک اومد بعد انژکتور ( همونی که یه صدای بوق آروم و ممتد میده -اگه اشتباه نکنم) خاموش شد
این طبیعی هست یا عیبی پیدا کرده؟
دریچه آب رادیاتور کجاست؟ هرچی گشتم چیزی ندیدم

ŞHÍЯÍŃ
22-03-2012, 14:39

سلام اون گوشه سمت چپ هستش مخزن اش سفید درش هم مشکی

baghozi
22-03-2012, 14:58

سلام اون گوشه سمت چپ هستش مخزن اش سفید درش هم مشکی

یعنی باید از همینجا آب بریزیم داخلش؟
تا کجاش باید پر باشه؟

ŞHÍЯÍŃ
22-03-2012, 15:32
یعنی باید از همینجا آب بریزیم داخلش؟
تا کجاش باید پر باشه؟

بله دیگه باید درش رو وقتی ماشین خنک بردارید و آب بریزید تا اون قسمتی که یه لوله ازش خارج شده:20:

baghozi
22-03-2012, 20:50
صدای تیکی که گفته بودم از قسمتی که در عکس مشخص شده میاد

ŞHÍЯÍŃ
22-03-2012, 20:53
صدای تیکی که گفته بودم از قسمتی که در عکس مشخص شده میاد

بله این صدا عادیه من چند تا 206 سوار شدم یه صدایی بعد خاموش شدن از داخل موتور میاد:20:

حالا صدای چیه اساتید میتونن بگن

baghozi
22-03-2012, 21:04
این صدای تیک هم از امروز صبح میاد حواسم نبود قبل از خاموش کردن تهویه رو خاموش کنم بعد دیگه اینجوری شده
یه سوال دیگه:31:

وقتی سوئیچ رو روی پله دوم میبرم و نشانگر روغن موتور میاد هر 6 تا خونه ، MIN و MAX هم روشن هست
آیا سطح روغن موتور کافیه؟

---------- Post added at 10:04 PM ---------- Previous post was at 10:03 PM ----------

بله این صدا عادیه من چند تا 206 سوار شدم یه صدایی بعد خاموش شدن از داخل موتور میاد:20:

حالا صدای چیه اساتید میتونن بگن

دادا جون دمت گرم

ŞHÍЯÍŃ
22-03-2012, 22:52
وقتی سوئیچ رو روی پله دوم میبرم و نشانگر روغن موتور میاد هر 6 تا خونه ، MIN و MAX هم روشن هست
آیا سطح روغن موتور کافیه؟
:31:دیگه واسه ما از اینا نداره با گژ(فکر کنم همینه اسمش:31:)روغن میفهمم:31:

دادا جون دمت گرم
دادا؟؟:31:شیرینم:دی

اینم اون صدایی که میگید همین الان رفتم گوشیم رو گذاشتم ضبط کردم گوشیم داشت میرفت لای موتور:دی

baghozi
23-03-2012, 10:50
:31:دیگه واسه ما از اینا نداره با گژ(فکر کنم همینه اسمش:31:)روغن میفهمم:31:

دادا؟؟:31:شیرینم:دی

اینم اون صدایی که میگید همین الان رفتم گوشیم رو گذاشتم ضبط کردم گوشیم داشت میرفت لای موتور:دی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fsxb30redvos6)

کارت خیلی درسته دمت گرم دادا (من عادت دارم به همه میگم دادا) :31:
مرسی

parya_shilan
24-03-2012, 19:29
سلام
لطفا راهنمایی بکنید
1-آیا باید برا سرویس اولیه ببرم ماشین رو طرف تو نمایندگی که داشت
ماشین رو تحویل میداد گفت که پژو سرویس اولیه نمی خواد.
2- اگه جواب مثبت هست تا کیلومتر چندباید برم نمایندگی ماشین
الان 715 تا کار کرده .دارم مرحله آب بندی رو طی میکنم.
3-یکی دوبار رفتم بیرون از شهر و با سرعت 110 رفتم تقریبا
دوبار هر دفعه 5 دقیقه البته بعداز کیلومتر 500 ایا واسه آب بندی
دوستان توصیه خاصی دارن.
3-در اولین مرحله مراجعه به نمایندگی باید چیکار رو ماشین بکنن
منظور تعویض روغن ، فیلتر ... باقی مسائل...
با تشکر:11:

mohamad skystar
24-03-2012, 20:45
سلام
لطفا راهنمایی بکنید
1-آیا باید برا سرویس اولیه ببرم ماشین رو طرف تو نمایندگی که داشت
ماشین رو تحویل میداد گفت که پژو سرویس اولیه نمی خواد.
2- اگه جواب مثبت هست تا کیلومتر چندباید برم نمایندگی ماشین
الان 715 تا کار کرده .دارم مرحله آب بندی رو طی میکنم.
3-یکی دوبار رفتم بیرون از شهر و با سرعت 110 رفتم تقریبا
دوبار هر دفعه 5 دقیقه البته بعداز کیلومتر 500 ایا واسه آب بندی
دوستان توصیه خاصی دارن.
3-در اولین مرحله مراجعه به نمایندگی باید چیکار رو ماشین بکنن
منظور تعویض روغن ، فیلتر ... باقی مسائل...
با تشکر:11:

برای آب بندی خودرو موارد زیر رو رعایت کنید:
.سعی کنید دور موتور زیاد از حد بالا نره
.از شتاب گیری خودداری کنید.
.دنده ها رو متناسب با دور موتور تعویض کنید
.با سرعت های بالا فعلا رانندگی نکنید ( منظورم بالای 120 هست )

برای سرویس های ماشین هم لینک زیر رو مطالعه کنید خوبه:

Переклад не
25-03-2012, 12:52
سلام دوستان عیدتون مبارک آقا جونم براتون بگه دیشب وقتی بعد از سه روز V9 رو روشن کردم و عقب عقب که رفتم ترمزش بازی دراوورد و خیلی ضعیف گرفت
این طبیعیه که ترمزش بعد از دو سه روز خاموش بودن ضعیف عمل کنه؟
ممنون

---------- Post added at 12:01 AM ---------- Previous post was at 12:00 AM ----------

راستی این اسپری که میگفتید واسه واکس لاستیک تایرا بکار میره چی بود؟ STP ؟ همینو بگی بهت همونو میده؟

کسی نظری انتقادی پیشنهادی نداره؟

Sorosh MAX
25-03-2012, 13:53
سلام دوستان ، بعضی وقتا که ماشینو میخوام روشن کنم ، ولی هنوز سویچو کامل نچرخوندم یه صدای زنگی میاد که بلندم هست ، بعضی وقتا اینطوریه ! مشکلی که نداره ؟؟

total_overdose
25-03-2012, 16:29
سلام دوستان ، بعضی وقتا که ماشینو میخوام روشن کنم ، ولی هنوز سویچو کامل نچرخوندم یه صدای زنگی میاد که بلندم هست ، بعضی وقتا اینطوریه ! مشکلی که نداره ؟؟
دوست عزیز باتری ماشینت بزودی مرخص میشه!
بهتره زودتر عوض کنی چون ممکنه یهو یجا دستو بزاره تو حنا:31: و دیگه روشن نشه:46:

asady
26-03-2012, 13:19
دوستان من يه 206 تيپ 5 مدل 90 ( عيد 90 ) دارم كه حدود 21 هزار تا كاركرده . يه چند تا سوال داشتم ممنون ميشم دليلشون رو بهم بگين:

1- مسافت بين دو شهر حدود 280 كيومتر ( رفت و برگشت ) ميرم و برميگردم ( مسير اهواز تا آبادان - صاف و صحرايي و يكنواخت ) اگه باك پر باشه تا دقيقا نصفه مياد يعني 25 ليتر و چيزي بيشتر از صدي 8 ليتر براي بيرون شهر بنظرم خيلي زياده. چرا ؟؟؟
( لازم بذكر است از بنزين سوپر استفاده ميكنم )

2- دنده 1 در دو مرحله جا ميره يعني اگه حواست نباشه و خوب جاش نندازي با صداي وحشتناكي روبرو ميشي. چرا ؟؟

3- به 11 ماه لنتها مرخص شدند و به صداي شديدي افتادند كه 65 هزار تومان لنت براش عوض كردم ولي بعد از يه حدود يكماه دوباره يه زوزه خيلي كمي از لنتهاي جلو مياد و نميدونم چيه ؟؟ ديسك هم مشكلي نداشت...
( يه چيز جالب لنتهاي عقب كه ديسكس هستند رو بجاي دو پيچ هركدام با يه پيچ خورشيدي بسته شده اند و اون يكي جاي پيچش خاليه كه فكر كنم ايران خودرو پيچ كم اورده)

4- راهي براي تعويض كمك هاي عقب براي نرم تر كردن عقب ماشين هست يا خير ؟؟

5- صدايي كه از قسمت شمعها و قسمت برقي پشت موتور مياد از روز اولش خيلي بيشتر شده. نميدونم چرا ؟؟
ببخشيد زياد سوال كردم ببخشيد ...

FC.Barcelona
26-03-2012, 14:52
دوستان من يه 206 تيپ 5 مدل 90 ( عيد 90 ) دارم كه حدود 21 هزار تا كاركرده . يه چند تا سوال داشتم ممنون ميشم دليلشون رو بهم بگين:

1- مسافت بين دو شهر حدود 280 كيومتر ( رفت و برگشت ) ميرم و برميگردم ( مسير اهواز تا آبادان - صاف و صحرايي و يكنواخت ) اگه باك پر باشه تا دقيقا نصفه مياد يعني 25 ليتر و چيزي بيشتر از صدي 8 ليتر براي بيرون شهر بنظرم خيلي زياده. چرا ؟؟؟
( لازم بذكر است از بنزين سوپر استفاده ميكنم )

2- دنده 1 در دو مرحله جا ميره يعني اگه حواست نباشه و خوب جاش نندازي با صداي وحشتناكي روبرو ميشي. چرا ؟؟

3- به 11 ماه لنتها مرخص شدند و به صداي شديدي افتادند كه 65 هزار تومان لنت براش عوض كردم ولي بعد از يه حدود يكماه دوباره يه زوزه خيلي كمي از لنتهاي جلو مياد و نميدونم چيه ؟؟ ديسك هم مشكلي نداشت...
( يه چيز جالب لنتهاي عقب كه ديسكس هستند رو بجاي دو پيچ هركدام با يه پيچ خورشيدي بسته شده اند و اون يكي جاي پيچش خاليه كه فكر كنم ايران خودرو پيچ كم اورده)

4- راهي براي تعويض كمك هاي عقب براي نرم تر كردن عقب ماشين هست يا خير ؟؟

5- صدايي كه از قسمت شمعها و قسمت برقي پشت موتور مياد از روز اولش خيلي بيشتر شده. نميدونم چرا ؟؟
ببخشيد زياد سوال كردم ببخشيد ...
1.به نظر طبیعی میرسه مصرف سوخت البته طبیعی هم نباشه کاریش نمیشه کرد (سعی کنید بهتر رانندگی کنید فیلتر هوا و شمع را هم زود به زود عوض کنید تا کمی بهتر بشه) ضمنا امپر وقتی میاد رو وسط دقیقا بنزین نصفه نشده! و خیلی دقیق نیست
2.اینم طبیعی هست ! دو مرحله نیست باید دنده را درست جا بزنید
3.صدای لنت در حرکت هم احتمالا به خاطر لبه دار شدن دیسک و یا جنش بد لنت هست در کل روش حساس نباشید شاید قطع بشه شایدم نه!
اون پیچ هم همه تیپ 5 ها همینطوری هستند و بعضی ها خودشون پیچ را تهیه میکنند و میبندند
4.فکر نکنم بشه! و اگرهم بشه کار جالبی نیست چون عمدا سیستم تعلیق اینجوری طراحی شده تا هندلینگ بهتری داشته باشه!
5.اینو دیگه نمیشه اینترنتی تشخیص داد! به مکانیک مراجعه کنید :31:

Переклад не
26-03-2012, 14:55
دوستان ضعیف عمل کردن ترمزای v9 طبیعیه؟ وقتی روشنش کردم و دنده عقب رفتم ترمز که کردم ضعیف گرفت اولش
سه روز خوابونده بودمش

Sorosh MAX
26-03-2012, 15:09
دوست عزیز باتری ماشینت بزودی مرخص میشه!
بهتره زودتر عوض کنی چون ممکنه یهو یجا دستو بزاره تو حنا:31: و دیگه روشن نشه:46:

:ooo

واقعاا ؟؟؟؟ من ماشینو 2 ماه بیشتر نیست صفر از کارخونه تحویل گرفتم !!!!!!! یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟

FC.Barcelona
26-03-2012, 16:05
:ooo

واقعاا ؟؟؟؟ من ماشینو 2 ماه بیشتر نیست صفر از کارخونه تحویل گرفتم !!!!!!! یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟
تابستونی را رد میکنه ولی اوایل زمستان اینده ممکنه براتون مشکل ساز بشه
ولی اگه گارانتی دارید نگران نباشید

baghozi
26-03-2012, 17:16
سلام دوستان
من 206 تیپ 3 دارم
1- وقتی دکمه Auto رو میزنم خودش A/C رو فعال میکنه این طبیعی هست یا نه؟
2- اون آچار کنار کیلومتر از اول که تحویل گرفتم روشن بود امروز بردم نمایندگی اینا رو گفتم طرف گفت که اینا برنامه ریزی شون جدید هست و همشون همینجوریه اما من شک دارم
دوستان اطلاعی ندارن که درست گفته یا نه؟

Sorosh MAX
26-03-2012, 19:18
تابستونی را رد میکنه ولی اوایل زمستان اینده ممکنه براتون مشکل ساز بشه
ولی اگه گارانتی دارید نگران نباشید

واقعا متاسفام واسه این سازنده ها :41:

راستش وقتی از ماشین پیاده میشم ، درو که میخوام ییندم دستم که به در میخوره جرقه میزنه فکر کنم سیم اتصال باتری مشکل داره این نمیتونه باعث چیزی بشه ؟

FC.Barcelona
26-03-2012, 20:52

راستش وقتی از ماشین پیاده میشم ، درو که میخوام ییندم دستم که به در میخوره جرقه میزنه فکر کنم سیم اتصال باتری مشکل داره این نمیتونه باعث چیزی بشه ؟
نه اون جرقه از بدن شماست به بدنه ماشین
اونم به خاطر اصطکاک بدن شما با صندلی هست که الکترسیته ساکن تولید میکنه :31:

noisymind
27-03-2012, 11:48

اگه همیشه این بوق رو میزنه مشکل ساز میشه. برا من هم همون اوائل گاهی بوق میزد و اینا ولی الان دو سال هست همون باتری کار کرده:20:
باتری نو که رو ماشین میبند ممکنه مدت زیادی تو انبار یا ... مونده باشه و اینا.
ماشاا... قیمتها هم طوری هست که آدم بخوای باتری رو عوض کنه و باتری خشک خوب بگیره باید حداقل 120 بده!!

---------- Post added at 12:48 PM ---------- Previous post was at 12:44 PM ----------

دوستان ضعیف عمل کردن ترمزای v9 طبیعیه؟ وقتی روشنش کردم و دنده عقب رفتم ترمز که کردم ضعیف گرفت اولش
سه روز خوابونده بودمش

یعنی چی ضعیف بود؟ شاید انطور احساس کردین. بعدش هم باز اینطور بود؟
اگه تکرار بشه این امر ، خب یک مشکلی داره ولی اگه یک بار اینجوری شد که هیچی.

total_overdose
27-03-2012, 12:11
سه روز خوابونده بودمش
سلام دوست عزیز
متعسفانه این مشکل اپیدمی شده برای تیپ 6 و وی9 که اتوماتیک هستن!
ایراد از بوستر هست!
خیلی از مصرف کنندی ها گقتن که بعد از مدت استفاده به مرور از بین میره ایراد!
اما برای اینکه به این مشکل بر نخورین هر وقت که میخواین ماشین رو روشن کنین اول پاتونو فشار بدین روی پدال ترمز بعد استارت بزنین و احساس میکنین با روشن شدن پدال میره پایین تا جایی که دیگه نرفت پایین فشار بدین! و بعد از روشن شدن هنوز که دنده درگیر نیست یک یا دو نیش گاز به ماشین بیدن مطمعن باشین با این روش هیچ وقت به این مشکل برنمیخورین:46:

ronin_2607
27-03-2012, 23:38
دوستان کاش تاپیک صندوق دار و بی صندوق رو جدا می کردید. آخه این چه وضعشه؟ لطفا یه ساماندهی انجام بدین. 368 صفحه است بیشترش بحث صندوق داره. بخدا اینجوری خیلی بهتر بود. درسته کلیت ماشینا یکیه. اما بهتر بود جدا می شد. ممنونم.

Переклад не
28-03-2012, 10:53
دوستان کاش تاپیک صندوق دار و بی صندوق رو جدا می کردید. آخه این چه وضعشه؟ لطفا یه ساماندهی انجام بدین. 368 صفحه است بیشترش بحث صندوق داره. بخدا اینجوری خیلی بهتر بود. درسته کلیت ماشینا یکیه. اما بهتر بود جدا می شد. ممنونم.

به نظرتون صندوق دار با هاجبک چه فرقی داره؟
مثلا v9 که صندوق داره فرقش با هاچبک تیپ 6 درچیه؟ اصلا هیچ فرقی ندارن به جز صندوقهاشون
یعنی v9 همون تیپ 6 صندوقداره با وزن یکم بیشتر و هندلینگ خوبتر
اگه سوالی درمورد صندوق دارید حتما ضروری خواهد بود تفکیک تاپیک ها . درحالی که اکثرا و تماما بحثها فنی هست

parya_shilan
29-03-2012, 06:58
سلام
لطفا راهنمایی بکنید:
ماشین 206 sd
1- وقتی می خوام دور بزنم یا ماشین کجکی از روی یه سرعت گیر رد میشه
از چرخ یا به نظرم کمک عقب یه صدای "دینگ" مانندی میاد داخل ماشین.
این مشکل از چی میتونه باشه(احتمالا).
2- آیا برای استفاده از ضبط یا رادیو درحالت خاموش حتما باید سوئیج روشن بمونه.
3- وقتی ماشین رو می خوام روشن کنم کیلومتر شما ماشین یه عددی رو نشون
میده 19200 بعداز استارت خوردن ماشین این مقدار به کیلومتر کارکرده فعلی تغییر میکنه این مربوط به چی هست؟
4-خیلی خوشحالم که با کمک دوستان عزیز و راهنمایی شما بزرگواران ماشین مناسبی خریدم.
خیلی ممنون.:11:

MehranVB
29-03-2012, 07:21
سلام
لطفا راهنمایی بکنید:
ماشین 206 sd
1- وقتی می خوام دور بزنم یا ماشین کجکی از روی یه سرعت گیر رد میشه
از چرخ یا به نظرم کمک عقب یه صدای "دینگ" مانندی میاد داخل ماشین.
این مشکل از چی میتونه باشه(احتمالا).
2- آیا برای استفاده از ضبط یا رادیو درحالت خاموش حتما باید سوئیج روشن بمونه.
3- وقتی ماشین رو می خوام روشن کنم کیلومتر شما ماشین یه عددی رو نشون
میده 19200 بعداز استارت خوردن ماشین این مقدار به کیلومتر کارکرده فعلی تغییر میکنه این مربوط به چی هست؟
4-خیلی خوشحالم که با کمک دوستان عزیز و راهنمایی شما بزرگواران ماشین مناسبی خریدم.
خیلی ممنون.:11:

1- احتمالاً مربوط به همون کمک عقب میشه. باید باهاش بسازی یا اگه اذیت میکنه با یه جنس خوب تعویضش کنی. جلوبندی و لنت و درها و ... 206های ایران خودرو بعد از یه مدت به سر و صدا میافتن.

2- بله.

3- اون عدد مقدار کیلومتر باقی مونده برای سرویس بعدی هستش. مبناش هم 20 هزاره، یعنی هر 20 هزار کیلومتر باید ماشین سرویس شه.

baghozi
31-03-2012, 10:42
سلام دوستان
من 206 تیپ 3 دارم
2- اون آچار کنار کیلومتر از اول که تحویل گرفتم روشن بود امروز بردم نمایندگی اینا رو گفتم طرف گفت که اینا برنامه ریزی شون جدید هست و همشون همینجوریه اما من شک دارم

کسی از دوستان نبود که منو راهنمایی کنه؟

MehranVB
01-04-2012, 08:56
سلام دوستان
من 206 تیپ 3 دارم
1- اصولاً AC زمانی فعال میشه که کولر روشن باشه.
2- ماشین شما چقدر کار کرده؟ کلاً اون آچار توی کیلومترشمار یه علامت ظاهری برای یادآوری برای بازدید خوردو هست و هیچ ایراد فنی از ماشین رو نشون نمیده.

baghozi
02-04-2012, 09:04
1- اصولاً AC زمانی فعال میشه که کولر روشن باشه.
2- ماشین شما چقدر کار کرده؟ کلاً اون آچار توی کیلومترشمار یه علامت ظاهری برای یادآوری برای بازدید خوردو هست و هیچ ایراد فنی از ماشین رو نشون نمیده.

ماشین حدود 300 کیلومتر کار کرده

noisymind
02-04-2012, 20:17
دوست عزیز اگه یک بار کتابچه راهنما رو بخونید خیلی از این نکات برطرف میشه.

- تهویه وقتی Auto رو بزنید خود به خود AC یا همون کمپرسور ( نه الزاما کولر ) روشن میشه. حالا چه تو گرما و چه تو سرما. اگه کیفیت تهویه مطبوع میخواین باید روشن باشه ولی خب روشن بودن باعث مصرف بیشتر بنزین و شتاب کمتر و ... میشه که میتونید دستی AC رو خاموش کنید.
- اون آچار نشان یادآوری کننده سرویس ماشین هست و رو 20 هزار تا شمارش معکوس تنظیم شده که کارخونه محترم معمولا هیچ وقت ریستش نکرده و همینطور رو صفر مونده و برا همین سیستم فکر میکنه که زمان تعمیر ماشین هست! برای تنظیمش وقتی ماشین خاموشه اون کلید کیلومتر شمار رو فشار بدید و نگه دارید و بعد سوییچ رو بچرخونید. حالا رو صفحه از شماره 10 تا صفر میشمره و بعدش شما کلید رو ول کنید. حالا سیستم از 20 هزار تا شمارش معکوس میکنه تا وقتی به صفر رسید مثلا ماشین رو باید سرویس کنید.

این برنامه ریزی جدید و این مسخره بازیا نمیدونم چیه!:weird: از قدیم که اینطوری بوده.

Переклад не
03-04-2012, 05:21
1.وفتی میخوام دور یه فرمون برم ، حین حرکت پیچیدن اگه سریع اینکارو بکنی از چرخ سمت شاگرد صدای ریخته شدن شن تو تشت یه گوش میرسه.این از چی میتونه باشه؟
2. وقتی هم آروم میرم مثلا 10 تا یا 5 تا ، صدای ویز ویز از چرخ سمت راننده به گوش میرسه.این از چیه؟
ممنون

s741
04-04-2012, 15:42
سلام
من 206 sd v8 ثبت نام كردم البته تحويلش 30 روزه هست كه البته 14 روز اون مونده تا تحويل.
ميخواستم ببينم براي كروز كجا بايد ببرم؟
و اينكه كروك هم ميكنند؟
اگه انجام ميدن كجا بايد ببرم ممنون ميشم اگه منو راهنمايي كنيد.
مرسي.

mohamad skystar
04-04-2012, 19:20
سلام
من 206 sd v8 ثبت نام كردم البته تحويلش 30 روزه هست كه البته 14 روز اون مونده تا تحويل.
ميخواستم ببينم براي كروز كجا بايد ببرم؟
و اينكه كروك هم ميكنند؟
اگه انجام ميدن كجا بايد ببرم ممنون ميشم اگه منو راهنمايي كنيد.
مرسي.

شرکت اپکو میتونه شما رو راهنمایی بکنه:

s741
05-04-2012, 11:12
سلام
من يه 206 sd v8 گرفتم در تاريخ 1390/12/25 كه تحويلش 30 روزه هستش.
امروز رفتم تو پيگيري سفارش نوشته بود موعود تحويل از 1931/02/05 تا 1391/03/15 اين يعني چي؟
اين كه شد 90 روزه .زنگ زدم نمايندگي ميگه 30 روزه كاريه ولي شما راس 30 روز تماس بگيريد .
ميخوام ببينم چه جوريه كي تحويل ميدن.
كسي گرفته 30 روزه منو راهنمايي كنه ؟
اگه منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم.
مرسي.

amirpcp30
05-04-2012, 11:37
سلام
206 وی 8 رو دیروز بردم تعویض روغن 5000 کار کرده فیلتر رو هم عوض کرد واسکازین هم گفت امروز
دیگه چیزی هم ؟
خب تا حالا فقط دوبار جو گیر شدم با دور موتور بالا رفتم می خواستم بدونم الان که روغن عوض شه حالا باید با شتاب برم ؟ برای آب بندی هم همین روزا برم تو جاده تا جایی که میره باهاش برم درسته؟
ممنون

mohamad skystar
05-04-2012, 11:54
سلام
206 وی 8 رو دیروز بردم تعویض روغن 5000 کار کرده فیلتر رو هم عوض کرد واسکازین هم گفت امروز
دیگه چیزی هم ؟
خب تا حالا فقط دوبار جو گیر شدم با دور موتور بالا رفتم می خواستم بدونم الان که روغن عوض شه حالا باید با شتاب برم ؟ برای آب بندی هم همین روزا برم تو جاده تا جایی که میره باهاش برم درسته؟
ممنون

اگر 5000 کیلومتر رفته دیگه آبندی شده و هرچقدر میخوای باهاش برو البته مراقب باش
زیاده روی نکنی که خرج میزاری رو دستت تا حدی که ماشینت رو بفروشی این حال 206 هست

amirpcp30
05-04-2012, 11:57
ممنون از توجهتون
من که نفهمیدم آخرش قصه ی این آب بندی چی هست
برای اینکه آببندی شه باید با دور موتور پایین بریم یا با سرعت بالا؟ مگه اینطوری نیست اولش با دور پایین بعد که روغن عوض کردیم تا جایی که رفت یک بار باهاش بریم تا تنبل نشه؟
البته الان 5881 هست ولی وقتی از 5000 گذشت من کمی سریع تر باهاش رفتم تا 150 تا رفتم

ashkan1360
05-04-2012, 16:10
تيپ دو من رفته تو 14 هزار تا
1.5 سال هم از عمرش گذشته
كار خاصي ميخواد بكنم ؟
رو 11 روغن عوض كردم و فیـلتر هوا و روغن
ديگه هيچ كار خاصي نكردم تا حالا
مشكل خاصي هم نداره

لاستيك ها رو كي ضربدري كنم ؟

يه مشكل ديگه هم من دارم اينه كه روغن هيدروليك فرمون خالي ميكنه نمايندگي هم بردم كلي هم پول گرفتن رفع نشد هر از چند ماهي يه بار روغنش خالي ميشه بايد پر كنم

يه مكانيكي خوب شيراز كسي سراغ داره بگه ببرم پيشش

noisymind
05-04-2012, 19:56
تيپ دو من رفته تو 14 هزار تا
1.5 سال هم از عمرش گذشته
كار خاصي ميخواد بكنم ؟
رو 11 روغن عوض كردم و فیـلتر هوا و روغن
ديگه هيچ كار خاصي نكردم تا حالا
مشكل خاصي هم نداره

لاستيك ها رو كي ضربدري كنم ؟

يه مشكل ديگه هم من دارم اينه كه روغن هيدروليك فرمون خالي ميكنه نمايندگي هم بردم كلي هم پول گرفتن رفع نشد هر از چند ماهي يه بار روغنش خالي ميشه بايد پر كنم

يه مكانيكي خوب شيراز كسي سراغ داره بگه ببرم پيشش

- فیلتر بنزین رو هم حتما عوض کنید.
- برای اینکه خیالتون راحت بشه ببرید یک دیاگ هم بزنید ببینید اروری چیزی داده یا خیر.
- لاستیک ماشین چی هست؟ اگه همیشه باد تنظیم باشه و جلوبندی و فرمون مشکلی نداشته باشه لاستیک فابریک بارز فکر کنم تا 20 هزار هم جا داره.
- در مورد روغن هیدرولیک نظر من اینه که خر نمایندگی رو بچسبید! یا زنگ بزنید شکایت کنید. البته اگه مدت زیادی گذشته باشه که هیچ.

Переклад не
05-04-2012, 20:28
بچه ها صدای ویز ویز در حین حرکت با سرعت کم از چرخ سمت راننده از چی میتونه باشه؟

kING ANSHAN
07-04-2012, 22:46
سلام دوستان.وی8من مدتیه امپرحرارتش ازنصف بالاترمیره وفنش روشن میشه.قبلا اینطورنبود ولی یشب توبرف گیرکردم وخیلی به ماشین فشاراومد.رنگ اب موترهم تغیر کرده وبرنگ زنگ فلزی دراومده.بنظرتون چه اقداماتی انجام بدم؟بردم میکانیک گفت مشکلی نداره ولی چرا همیشه امپرم ازنصف بالاترمیره ونزدیک به قرمزمیرسه؟ممنون.بدرود

total_overdose
08-04-2012, 00:37
سلام دوستان.وی8من مدتیه امپرحرارتش ازنصف بالاترمیره وفنش روشن میشه.قبلا اینطورنبود ولی یشب توبرف گیرکردم وخیلی به ماشین فشاراومد.رنگ اب موترهم تغیر کرده وبرنگ زنگ فلزی دراومده.بنظرتون چه اقداماتی انجام بدم؟بردم میکانیک گفت مشکلی نداره ولی چرا همیشه امپرم ازنصف بالاترمیره ونزدیک به قرمزمیرسه؟ممنون.بدرود
سلام
دوست عزیز اگه که از وسط یا 90 درجه یک خط بالاتر میره مشکلی نداره! اما اگر به قرمز میرسه شک نکن ایرادی هست!
اینکه میگید رنگ آب رادیاتور هم تغییر کرده ممکنه زنگ خطری باشه پس بهتره پیش مکانیک دیگه ای برین:46:

chekmate
08-04-2012, 12:46
سلام دوستان. يه چند وقته كه موقع ترمز گرفتن صداي سوت ميده، 9500 هم كاركرد ماشينه.
ضخامت لنت هارو هم چك كردم ، خوب بودن. آيا بايد لنت ها رو تعويض كنم يا مشكلي نيست.(تيپ 5 )
با تشكر

MehranVB
08-04-2012, 12:49
سلام دوستان. يه چند وقته كه موقع ترمز گرفتن صداي سوت ميده، 9500 هم كاركرد ماشينه.
ضخامت لنت هارو هم چك كردم ، خوب بودن. آيا بايد لنت ها رو تعويض كنم يا مشكلي نيست.(تيپ 5 )
با تشكر

کاملاً طبیعیه. به دلیل جنس داغون لنتای ایران خودرو هست. اگه میتونی با صداش کنار بیای نیازی به تعویض نیست.

Переклад не
08-04-2012, 15:24
ای بابا کسی نگفت این صدای ویز ویز در حین حرکت آروم از چرخ سمت راننده ممکنه از چی باشه؟

leon007
15-04-2012, 09:59
سلام به همه ي دوستان گلم..سال جديد رو به همتون تبريك ميگم و اميدوارم هر كجاي دنيا هستين.سربلند و پيروز و پر از انرژي باشين..
خوب بريم سره اصل مطلب..
يه چندتا سوال داشتم....سوالاتم در مورده پژو 206 تيپ 5 هستش.!!!
1-براي افزايش قدرت و شتاب چه بايد بكنم؟
2------ هواي اسپورت واقعآ تاثيري در شتاب و قدرت داره؟
3-جعبه دنده ي كامل قيمتش چنده؟
4-شمع خوب ماركش چيه و از كجا ميشه تهيه كرد؟
5-ديسك فلزي بهتره يا سراميكي؟
6-اگه بخوام ديسك كامل هر چهار چرخ رو عوض كنم از كجا سراميكي پيدا كنم و آيا قدرت ترمز گيريش بهتر ميشه يا بدتر؟
7-در آخر هم اين رو بپورسم و تمام..ديسك سراميكي تاثير منفي در سيستم اي بي اس ميزاره يا نه؟

ببخشين سوالاتم زياد بود..فقط دوستان اگه لطف كردين جواب دادين..به همين صورت كه سوال كردم.به جوابهاش هم شماره بزنين كه خوب جوابم رو بگيرم..
ممنونم
:20::31::40:

iza.babakhani
21-04-2012, 23:44
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
امیدوار پستم تکراری نباشه
چون کمی گشتم اما چیزی پیدا نکردم
اگه میشه 206 اتومات رو نقد کنید
شنیدم که گیربکس خوبی نداره و دارای مشکل میشه :5:

mohamad skystar
21-04-2012, 23:59
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
امیدوار پستم تکراری نباشه
چون کمی گشتم اما چیزی پیدا نکردم
اگه میشه 206 اتومات رو نقد کنید
شنیدم که گیربکس خوبی نداره و دارای مشکل میشه :5:

سلام.
پژو 206 تیپ6 خودرویی کاملا معرفی شده و جا افتاده بین محصولات ایرانی
همچنین کیفیت مطلوبی نسبت به سایر محصولات داخلی داره.
از موتور 4 سیلندر با 16 سوپاپ و قدرت 110 اسب بخار بهره میبره
و دارای گیربکس اتوماتیک هم هست.

در مورد گیربکسش هم چند سال پیش ( سال 84 یا 85 )
بود که گیربکس ها مشکلاتی پیدا کردن اما سریعا رسیدگی شد و مشلاتش برطرف شد
و تا به امروز مشکلی نداشته
و هر مشکل یا خرابی هم که به وجود اومده به دلیل عدم آشنایی صاحب خودرو با با عملکرد گیربکس اتوماتیک
بوده.

alex_pk
22-04-2012, 00:37
سلام
دو مورد

1 - چند ماه پیش موقع ترمز کردن ماشین یه سوت خفیف میکشید ، بعد از مدتی صداش بلند تر شد ، یکی دو هفته پیش هم دیدم صداش کلا تغییر کرده مثل یه لوله که ازش هوا خارج میشه
دیروز هم دیدم صداش خیلی بلند شد انگار موقع ترمز یه پمپ باد رو تو یه لوله محکم فشار میدی و یه صدای خاصی میده.
فکر می کنم یه مقدار هم قدرت ترمز اومده پایین.(خیلی محسوس نیست)
به نظرتون مشکل از همین لنته؟اگر مشکل از لنته لطفا راهنمایی کنید چی بگیرم (و به چه قیمتی)
نمیدونم چطوری باید لنت هارو چک کنم

2 - چند روز پیش ماشین رو روشن کردم دیدم چراغ عقب سمت راننده خاموشه فکر کردم سوخته
یه نیم ساعت بعد پیاده شدم دیدم روشنه.
به نظرتون مشکل از چیه؟ باتری؟
چون تاحالا دوبار باتری خالی کرده ماشین.

تیپ 5
مدل 90

مرسی.

kING ANSHAN
22-04-2012, 02:02
داداش توتال درودبرتو.من حرفتوگوش کردم وبردم پیش یه تعمیرکارغیرازنمایندگی.چون نمایندگی فقط واسه خاطرخودشون میگن چیزیش نیست نگران نباشوازاین حرفا.اسا تعمیرکاریه گشتی باماشین زدوگفت خوب اببندیش کردی فقط یکم توچک کردن ماشین دقت نمیکنی.دلیله گرمشدن ماشین اول اینکه اب کم کرده وابشوزیادکردم.دوما الان فصله گرماست وتابستون اهواز افتضاهه.بعدتورفتی زیرکاپوتی واسه ماشین گذاشتی.این ماله بیشتر جاهای سردسیره نه اهوازکه 50.60درجه حرارتشه.درش بیار.سوما.حرارت ماشینت تا یخط به قرمزنرسیده بالامیره که این توهمه موتورهای پژویکسانه.واسه اطمینان من هم دستگاه زدوموتوروتحت فشارقرارداد.باکولرروشن/.ولی ایرادی ندید.بهرحال بازم توتال داش ازت ممنون که باعث شدی من دنبالشوبگیرم ویه چیز جدید یادبگیرم.بقیه دوستان هم اگه توخوزستان هستن وواسه ماشینشون نمدگذاشتن.حتما اونودربیارن تا موتورماشینشون راحترخنک بشه.تنه همگیتون سالم لبتون خندون ودلاتون شاد.بدرود.

leon007
22-04-2012, 08:41
كسي نميخواد به ماهم جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41:

iza.babakhani
22-04-2012, 17:41
سلام.
پژو 206 تیپ6 خودرویی کاملا معرفی شده و جا افتاده بین محصولات ایرانی
همچنین کیفیت مطلوبی نسبت به سایر محصولات داخلی داره.
از موتور 4 سیلندر با 16 سوپاپ و قدرت 110 اسب بخار بهره میبره
و دارای گیربکس اتوماتیک هم هست.

در مورد گیربکسش هم چند سال پیش ( سال 84 یا 85 )
بود که گیربکس ها مشکلاتی پیدا کردن اما سریعا رسیدگی شد و مشلاتش برطرف شد
و تا به امروز مشکلی نداشته
و هر مشکل یا خرابی هم که به وجود اومده به دلیل عدم آشنایی صاحب خودرو با با عملکرد گیربکس اتوماتیک
بوده.

تشکر از جوابتون
اما صحبتی که من کردم از چندین مکانیک خوبه مشهد نقل کردم
راسته گاراژ دارا تو مشهد معروفه
همشون تقریبا یه حرفو میزدن که 206 اتومات ماشین خوبی نیست نسبت به دنده ایش:13:

total_overdose
22-04-2012, 19:45
سلام
دو مورد

1 - چند ماه پیش موقع ترمز کردن ماشین یه سوت خفیف میکشید ، بعد از مدتی صداش بلند تر شد ، یکی دو هفته پیش هم دیدم صداش کلا تغییر کرده مثل یه لوله که ازش هوا خارج میشه
دیروز هم دیدم صداش خیلی بلند شد انگار موقع ترمز یه پمپ باد رو تو یه لوله محکم فشار میدی و یه صدای خاصی میده.
فکر می کنم یه مقدار هم قدرت ترمز اومده پایین.(خیلی محسوس نیست)
به نظرتون مشکل از همین لنته؟اگر مشکل از لنته لطفا راهنمایی کنید چی بگیرم (و به چه قیمتی)
نمیدونم چطوری باید لنت هارو چک کنم

2 - چند روز پیش ماشین رو روشن کردم دیدم چراغ عقب سمت راننده خاموشه فکر کردم سوخته
یه نیم ساعت بعد پیاده شدم دیدم روشنه.
به نظرتون مشکل از چیه؟ باتری؟
چون تاحالا دوبار باتری خالی کرده ماشین.

تیپ 5
مدل 90

مرسی.
کارکرد ماشین؟

alex_pk
23-04-2012, 00:57
13000 تا....

leon007
23-04-2012, 08:33
سلام به همه ي دوستان گلم..سال جديد رو به همتون تبريك ميگم و اميدوارم هر كجاي دنيا هستين.سربلند و پيروز و پر از انرژي باشين..
خوب بريم سره اصل مطلب..
2-في هواي اسپورت واقعآ تاثيري در شتاب و قدرت داره؟
6-اگه بخوام ديسك كامل هر چهار چرخ رو عوض كنم از كجا سراميكي پيدا كنم و آيا قدرت ترمز گيريش بهتر ميشه يا بدتر؟
7-در آخر هم اين رو بپورسم و تمام..ديسك سراميكي تاثير منفي در سيستم اي بي اس ميزاره يا نه؟

ببخشين سوالاتم زياد بود..فقط دوستان اگه لطف كردين جواب دادين..به همين صورت كه سوال كردم.به جوابهاش هم شماره بزنين كه خوب جوابم رو بگيرم..
ممنونم

total_overdose
23-04-2012, 14:43
13000 تا....
هرچند بعیده دیسک و داغون کرده باشه ولی چک بشه بد نیست! اینایی که ترمز عقب دیسکی دارن خیلی دقت کنن که تعویض دیسک و افتادن آخه عمر لنت عقب کم هست!
فکر کنم سیستم ترمزتون هوا گرفته باشه!
به 2چیز دقت کن!
اول عیب یابی کن بعد هواگیری چون ممکنه از جایی هوا میکشه!
دوم حتما ببر یجا که مخصوص ماشین ها ی جدید هست چون اکثرا از روش سنتی هواگیری میکنن که مناسب این ماشین نیست:46:
راستی صدا از کجا میاد چرخ ها؟ حس میکنم این صدایی که میگی از پدال باشه!
اگه هم که گارانتی داره ببر نمایندگی!

ashkan1360
23-04-2012, 22:35
اون مشکل من بود که روغن هیدرولیک فرمون کم می کرد و نمایندگی کاسه نمد عوض کرده بود رو امروز نشون یه مکانیک دادم رفت زیر نگاه کرد و نشون من هم داد یه شیلنگ بود که بستش شل بود و ازش قطره قطره می چکید تازه گفت وقتی فرمون رو تا ته چرخونده بودی که زیاد می ریخت بیرون
گفت حدود 150 خرجشه و اگه گارانتی داری ببر گارانتی که هر وقت شد ببرم ببینم این متخصصین ایران فرغون چیکار میکنن واسمون

alex_pk
23-04-2012, 23:45
هرچند بعیده دیسک و داغون کرده باشه ولی چک بشه بد نیست! اینایی که ترمز عقب دیسکی دارن خیلی دقت کنن که تعویض دیسک و افتادن آخه عمر لنت عقب کم هست!
فکر کنم سیستم ترمزتون هوا گرفته باشه!
به 2چیز دقت کن!
اول عیب یابی کن بعد هواگیری چون ممکنه از جایی هوا میکشه!
دوم حتما ببر یجا که مخصوص ماشین ها ی جدید هست چون اکثرا از روش سنتی هواگیری میکنن که مناسب این ماشین نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی صدا از کجا میاد چرخ ها؟ حس میکنم این صدایی که میگی از پدال باشه!
اگه هم که گارانتی داره ببر نمایندگی!

مرسی
والا متوجه نشدم صدا از کجا میاد دقیق ولی اینو می دونم در حالت عادی که ماشین حرکت نمیکنه ترمز رو بگیرم این صدا رو نمیده بیشتر موقع حرکت صدا میده
گاهی اوقات هم در حالت حرکت صدا نمیاد بستگی داره پدال رو چطور فشار بدیم )یعنی از 10 بار ترمز گرفتن 7 بار صدا میده 3 بار صدا نمیده)
(ماشین گارانتی داره ، نمایندگی خاصی پیشنهاد می کنید؟ تهران)

m.behnam
24-04-2012, 09:59
سلام دوستان
دیروز داشتم تو خیابون میرفتم که چشم به یه پارچه افتاد که در یه برق کشی خودرو زده بود....
که روش نوشته بود کلاچ هوشمند برای 206...
از بنده خدا رفتم پرسیدم هزینه و ایناش چند میشه گفت 300 هزار تومن!! و گفت ماشین کاملا اتوماتیک مشه و تو ترافیک خیلی راحته!!
میخواستم بدونم هیچ کدوم از دوستان نصب کردن؟
نیم کلاچ رو چطور میگیره؟
برای ماشین ضرر نداره؟
شتاب و سرعت ماشین رو کم میکنه؟
موقع تعویض دنده تقه که نمیزنه؟
ممنون میشم یه توضیح برام بدید....

isbn
24-04-2012, 12:17
خوب بريم سره اصل مطلب..
2------ هواي اسپورت واقعآ تاثيري در شتاب و قدرت داره؟

ممنونم
:20::31::40:

سلام

1.بستگی به بودجه داره ولی ارزان ترین راه و کم دردسر ترین سوپر چیپ کیت مکش هوا دست ساز K&N طرح تایفون
هدرز و منبع سوپر اسپرینت

2.هوای اسپرت که همون کیت مکش باشه بله داره و به شخصه بهتون میگم که دور 4000 به بالا مثل باقلوا براتون بالا میره به همراه صدای دلنشین و شتاب عالی چون هم هوای خنک میکشه تو و هم حجم بیشتری از هوا وارد میشه با درصد ناخالصی کم

3.در مورد جعبه دنده زیاد اطلاع ندارم از قیمتش

4.شمع هم فعلا اتولایت سوزنی خوب جواب پس داده و رضایت مندی زیادی داشته

5.دیسک هم سرامیکی میشناسم کسی و که میفروشه و قاعدتا بهتر عمل میکنه

برای تقویت سیستم ترمز به نظر من میتونید بوستر رو تقویت کنید من رو ماشین یکی از دوستان آقا کاوه نمیدونم میشناسید یا نه دیدم که بوسترش تقویت شده بود و بسیار عالی عمل میکرد ماشینشونم تمامی موارد بالا روش نصب بود

---------- Post added at 01:17 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------

سلام دوستان
دیروز داشتم تو خیابون میرفتم که چشم به یه پارچه افتاد که در یه برق کشی خودرو زده بود....
که روش نوشته بود کلاچ هوشمند برای 206...
از بنده خدا رفتم پرسیدم هزینه و ایناش چند میشه گفت 300 هزار تومن!! و گفت ماشین کاملا اتوماتیک مشه و تو ترافیک خیلی راحته!!
میخواستم بدونم هیچ کدوم از دوستان نصب کردن؟
نیم کلاچ رو چطور میگیره؟
برای ماشین ضرر نداره؟
شتاب و سرعت ماشین رو کم میکنه؟
موقع تعویض دنده تقه که نمیزنه؟
ممنون میشم یه توضیح برام بدید....

سلام بهنام جان
در این مورد اصلا ندیدم کسی نصب کرده باشه ولی خوب خود آپکو هم نصب میکنه اما از مکانیزمش خبری ندارم شما که شهرتون ترافیک نداره به نظر من نکنی بهتره چون ندیدم کسی انجام بده
ولی به نظر من عمر صفجه کاهش پیدا میکنه حداقل

pishooo2
25-04-2012, 21:07
کسی اینجا کوییک شیفتر نصب نکرده بگه چه کاری ازش بر میاد؟
اخه تو نت فقط نوشته فاصله بین دنده ها کم میشه و من نفهمیدم که چیه

meka
25-04-2012, 21:25
دوستان موتور در حالت خلاص که هست دور موتور از 1 یک خونه پایین تر هست ایا مشکلی نداره طبیعی هست؟ نباید رو 1 باشه در حالت خلاص؟؟؟
و سوال دیگه اینکه موتور روغن به نظرم خیلی کم می کنه ماشین تا حالا 2000 تا کار کرده ! مشکل از چی هست روغن کم کردن؟؟
ممنون :10:

pishooo2
25-04-2012, 21:41
دوستان موتور در حالت خلاص که هست دور موتور از 1 یک خونه پایین تر هست ایا مشکلی نداره طبیعی هست؟ نباید رو 1 باشه در حالت خلاص؟؟؟
و سوال دیگه اینکه موتور روغن به نظرم خیلی کم می کنه ماشین تا حالا 2000 تا کار کرده ! مشکل از چی هست روغن کم کردن؟؟
ممنون :10:
دوست گلم دور موتور در حالت طبیعیه اصلا نگران نباشید
و کم کردن روغن هم دلایل مختلفی داره که باید برسی بشه به یه تعمیرگاه مجاز معتبر مراجعه کن

FC.Barcelona
26-04-2012, 15:57
کسی اینجا کوییک شیفتر نصب نکرده بگه چه کاری ازش بر میاد؟
اخه تو نت فقط نوشته فاصله بین دنده ها کم میشه و من نفهمیدم که چیه
فاصله بین دنده ها را کم میکنه و اینجوری تویه شتاب گیری زمان کمتری صرف دنده عوض کردن میشه
البته این برای ماشینهای با شتاب خیلی سریع خوبه که میلی ثانیه توشون تاثیر گذاره نه 206 با این کندی

chekmate
26-04-2012, 16:46
سلام دوستان.
چند وقت پيش نمايندگي بودم كارشناس فني ايرانخودرو مي گفت LCD type B خطاش زياده، خيلي دقيق نيست(در مورد مصرف سوخت). مي خواستم نظر اساتيد رو بدونم، واقعا اينطوره؟

pishooo2
27-04-2012, 23:05
فاصله بین دنده ها را کم میکنه و اینجوری تویه شتاب گیری زمان کمتری صرف دنده عوض کردن میشه
البته این برای ماشینهای با شتاب خیلی سریع خوبه که میلی ثانیه توشون تاثیر گذاره نه 206 با این کندی
داداش منم این رو دقیقا میدونم که فاصله بین دنده کم میشه اما این یعنی چی ؟
تعویض دنده به چه صورت میشه؟

HOJ-JAT
28-04-2012, 11:19
داداش منم این رو دقیقا میدونم که فاصله بین دنده کم میشه اما این یعنی چی ؟
تعویض دنده به چه صورت میشه؟
اگه فیلم های مثل Fast and forward رو دیده باشی طرف با یک اشاره کوچیک دنده رو عوض میکنه (البته ماشن های دنده ای).اینم همین کارو میکنه البته من ندیدم تا بتونم راجع به کیفیتش نظر بدم.مثلا فاصله بین دنده 1 تا 2 حدود 10 15 سانتی متر هست با نصب این دستگاه فاصه کمتر میشه واسه کسای که شتاب میلی ثانیه براشون مهمه خوبه ...بازم میگم من از نزدیک ندیدم اونی که رو ماشن های خارجی میزارن اینطوریه...

یک سوال ال سی دی نوعb که مصرف رو نشون میده باید دستگاه خاصی رو ماشن باشه یا نه بطور معمولی فقط با نصب یک ال سی دس نشون میده؟

chartab
28-04-2012, 21:50
سلام به نظرتون تیپ 5 بخرم یا اس دی V8 کدوم نرمتر کسانی که دارن لطف کنن راهنمایی کنن

noisymind
28-04-2012, 22:16
سلام به نظرتون تیپ 5 بخرم یا اس دی V8 کدوم نرمتر کسانی که دارن لطف کنن راهنمایی کنن

اگه منظور تو دست اندازها و ... هست که V8 بهتره.

2299
28-04-2012, 23:42
اگه منظور تو دست اندازها و ... هست که V8 بهتره.

v8 نرمتره ولی بنظر من تیپ 5 بگیر :46:

Переклад не
29-04-2012, 08:26

v8 تا حدودی میشه گفت واسه مسافرتها مناسبتره و کلا نسبت به تیپ 5 خانوادگی تر هستش به دلیل داشتن صندوق
تیپ 5 و امثالش بیشتر واسه داخل شهر به کار میاد که هم کم مصرف هست وهم جای پارک کمی میگیره
مثلا خیلی از مردم هستن که با شاسی بلند سوپر سایز میرن داخل شهر واسه خرید ، از ندید بدیدیشونه متاسفانه

isbn
29-04-2012, 10:29
به نظر من با توجه به تحریم پژو و این قیمتی که پیدا کرده نگیری بهتره اصلا ! تیپ 5 که صفرش نی دیگه
باز حالا خود کارحونه V8 رو داره میده

alex_pk
29-04-2012, 11:15
سلام
یک سوال

امکان عمل نکردن ایربگ برای تیپ 5 چقدره؟
یعنی مثلا وقتی تصادفی میشه که باید ایربگ باز بشه ، حتما و 100درصد ایبرگ عمل می کنه؟

+

مشخصات انواع تیپ ها و مدل 206 هاچ بک و sd رو هم می خواستم

isbn
29-04-2012, 12:20
والا تویوتا علی دایی وقتی باز نشده ببین تیپ 5 زیر دست ایران خودرو چه میکنه دیگه ! ولی 100 درصد مال بازار اروپا و آمریکاست نه ایران :31: ولی من دیدم یه V8 که تو امام علی رفته بود تو جدول باز شده بود ایربگاش 207 هم دیدم که همینطور بود باز شده بود

الان که دیگه فقط تیپ 2 و V8 , V2 هست

که تیپ 2 مشخصه دیگه

V8 هم موتور تیپ 5 و آپشن تیپ 5 فقط صندوق اضافه داره !
V2 هم همون V8 گاز سوز میشه :31:

alex_pk
29-04-2012, 12:45
محمد جان چطوریه که قیمت v8 خیلی پایینتر از تیپ 5؟
در حالی که مطمئنم قبلا بیشتر بود.
الان قیمتش نسبت به تیپ 5 منطقی نیست.

v20 چیه؟

isbn
29-04-2012, 13:16
قیمت الان تیپ 5 یه قیمت دلالی هست چون دیگه کمپانی عرضه نمیکنه قیمتش اینجوری شده ! همین V8 هم تو بازار دلالی گرون تر هست

شما همین الان 207 اتومات رو ببین 27 تومن تو بازار ! ولی خوب ایرانخودرو عرضه نداره فعلا البته یه تعدادی پیش فروش کرد که اونام تموم شد !

V20 هم به گمونم موتور و امکانات تیپ 2 هست با صندوق !

V2 el 1600 هست
v8 Lx 1600 هست
V20 هم el 1400

mohamad skystar
29-04-2012, 14:25
والا تویوتا علی دایی وقتی باز نشده ببین تیپ 5 زیر دست ایران خودرو چه میکنه دیگه ! ولی 100 درصد مال بازار اروپا و آمریکاست نه ایران :31: ولی من دیدم یه V8 که تو امام علی رفته بود تو جدول باز شده بود ایربگاش 207 هم دیدم که همینطور بود باز شده بود

الان که دیگه فقط تیپ 2 و V8 , V2 هست

که تیپ 2 مشخصه دیگه

V8 هم موتور تیپ 5 و آپشن تیپ 5 فقط صندوق اضافه داره !
V2 هم همون V8 گاز سوز میشه :31:

مشکل از تویوتا نبوده قفل ایربگ ها فعال بوده.

---------- Post added at 03:25 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

سلام
یک سوال

امکان عمل نکردن ایربگ برای تیپ 5 چقدره؟
یعنی مثلا وقتی تصادفی میشه که باید ایربگ باز بشه ، حتما و 100درصد ایبرگ عمل می کنه؟

+

مشخصات انواع تیپ ها و مدل 206 هاچ بک و sd رو هم می خواستم

99% ایربگ ها در انواع پژو 206 عمل میکنه
تفاوت تیپ ها رو در لینک زیر ببینید:

Переклад не
29-04-2012, 15:49
شنیدم علی دایی از تویوتا شکایت کرده نه؟ به کجا شکایت کرده ؟ به نیروی انتظامی؟:دی

راستی یعنی دیگه 206 ها تموم شدن؟ مثلا تیپ 6 ها یا وی 9 ها دیگه منتفی ان؟

isbn
29-04-2012, 22:05
شنیدم علی دایی از تویوتا شکایت کرده نه؟ به کجا شکایت کرده ؟ به نیروی انتظامی؟:دی

راستی یعنی دیگه 206 ها تموم شدن؟ مثلا تیپ 6 ها یا وی 9 ها دیگه منتفی ان؟

نه خوب پس علی دایی مشکل داشته نه ایربگ ها :31:

فعلا که کارخونه این طور اعلام کرده و بخاطره قهر پژو فعلا اینطوری هست حالا شاید دیدین این 5+1 یه کاری کرد تحریم ها بر داشته شه ! فعلا که اتومات ها از گود خارج شدن :31: 207 هم که کلا خارج شد !

aref16
30-04-2012, 17:06
دوستان من از ماشین هیچ چیزی بلد نیستم !
فقط شنیدم که روغن موتور و فیلتر هوا و .... رو هر چند وقت یه بار باید چک کرد !

من الان میخوام بدونم چه چیزایی رو باید چک کنم؟ و .... هایی که میگن باید چک کرد چیا هستش ؟
ماشین هم 5000 تا کارکرد داره!

mohamad skystar
30-04-2012, 17:19
دوستان من از ماشین هیچ چیزی بلد نیستم !
فقط شنیدم که روغن موتور و فیلتر هوا و .... رو هر چند وقت یه بار باید چک کرد !

من الان میخوام بدونم چه چیزایی رو باید چک کنم؟ و .... هایی که میگن باید چک کرد چیا هستش ؟
ماشین هم 5000 تا کارکرد داره!

چک کردن هر مورد متفاوت هست.
عموما روغن موتور - فیلتر روغن - فیلتر هوا و فیلتر بنزین- آب باتری- روغن ترمز -روغن هیدرولیک
در یک زمان چک میشن و به این میگن سرویس دوره ای کلی برای هر خودرو
شمع ها مثلا رو 20000 کیلومتر
تسمه تایم هر 60000 کیلومتر
لنت ها هر 20000 هزار ( البته شرایط متفاوت هست برای هر خودرو )

MehranVB
30-04-2012, 17:36
روغن موتور هر 7 8 هزار (برای داخل شهر) تا 12 13 هزار (خارج شهر)

فیلتر روغن، هوا، اتاق، بنزین هر 10 هزار (با هر بار تعویض روغن) البته بعضیا میگن فیلتر روغن و بنرین رو یک بار درمیون عوض کنید که من خودم چون رو این موضوع حساسم هر دفعه عوض میکنم. بنزینمون هم که خیلی تر ترمیزه هر دفعه باید فیلترش عوض شه!

اینا موارد ضروری هستن. بقیه چیزا مثل روغن ترمز و هیدرولیک و آب باتری رو هم هر 20 هزار معمولاً چک میکنن که معمولاً هم نیاز به تعویض نداره و بیشتر از اون هم کار میکنه. آب رادیات هم مرتب چک کنید.

لنت‌های جلو بسته به نوع ترمز کردن بین 20 تا 30 هزار و لنتای عقب بین 40 تا 50 هزار باید عوض شه. البته قطر لنت مشخصه و میتونید خودتون بفهمید که نیاز به تعویض داره یا نه.

pishooo2
30-04-2012, 19:27
روغن موتور هر 7 8 هزار (برای داخل شهر) تا 12 13 هزار (خارج شهر)

فیلتر روغن، هوا، اتاق، بنزین هر 10 هزار (با هر بار تعویض روغن) البته بعضیا میگن فیلتر روغن و بنرین رو یک بار درمیون عوض کنید که من خودم چون رو این موضوع حساسم هر دفعه عوض میکنم. بنزینمون هم که خیلی تر ترمیزه هر دفعه باید فیلترش عوض شه!

اینا موارد ضروری هستن. بقیه چیزا مثل روغن ترمز و هیدرولیک و آب باتری رو هم هر 20 هزار معمولاً چک میکنن که معمولاً هم نیاز به تعویض نداره و بیشتر از اون هم کار میکنه. آب رادیات هم مرتب چک کنید.

لنت‌های جلو بسته به نوع ترمز کردن بین 20 تا 30 هزار و لنتای عقب بین 40 تا 50 هزار باید عوض شه. البته قطر لنت مشخصه و میتونید خودتون بفهمید که نیاز به تعویض داره یا نه.

یه سوال دارم 207 من هر 4 چرخ دیسکیه اما چرا لنت عقب زود تر از جلوش تموم میشه ؟!!!!:13:

hsein
03-05-2012, 22:31
امکان تعويض داشبورد و تزئينات داخلي 206 با 207 ؟!
سلام دوستان ، خسته نباشيد
از وقتي که پژو 207 به صورت گسترده توي ايران اومده يه مساله اي ذهن منو مشغول کرده اونم اينه که از اونجايي که اين 207 هايي که تو ايرانه 207 واقعي نيست و در حقيقت 206 فيس ليفت هست و بدنه و ابعادش مخصوصا از داخل تفاوتي با 206 نداره آيا ميشه تزئينات داخلي اش رو ( که به نظر من تنها نکته مثبتشه ) با 206 خودم (206 تيپ 2 مدل 84 عوض بکنم؟!

اگر آره ، چقدر زحمت و هزينه داره ؟ و کسي تا حالا اين کار رو کرده؟!
+ معايبي مي تونه داشته باشه؟

ممنون

pishooo2
05-05-2012, 00:03
اقایون من شتاب 0 تا 100 ماشینم 13 ثانیست ازونجایی که باید شتاب 207 کمتر ازین حرفا باشه باید چکار کنم به نظرتون؟
از چیزایی که تعویض کردم هم بگم:
فیتر هوا و شمع و صافی بنزین وشستشوی انژکتور
در ضمن مصرف توی جادش خوبه 100/5 اما تو شهرش تقریبا 11 مشکل از کجا میتونه باشه
راستی اینا که میگم با رانندگیه پیر مردیه

mohamad skystar
05-05-2012, 12:31
اقایون من شتاب 0 تا 100 ماشینم 13 ثانیست ازونجایی که باید شتاب 207 کمتر ازین حرفا باشه باید چکار کنم به نظرتون؟
از چیزایی که تعویض کردم هم بگم:
فیتر هوا و شمع و صافی بنزین وشستشوی انژکتور
در ضمن مصرف توی جادش خوبه 100/5 اما تو شهرش تقریبا 11 مشکل از کجا میتونه باشه
راستی اینا که میگم با رانندگیه پیر مردیه

اگر ماشینتون صفر کیلومتر هست باید صبر کنید تا 4 یا 5 هزار کیلومرت کار کنه بعد مصرف سوخت
پایین تر میاد.
شما کارهایی که انجام دادین درسته اما یه مورد که کاریشم نمیشه کرد کیفیت پایین بنزین در کشور هست
که خودش تاثیر داره.
به نظر من با بنزین سوپر هم امتحان کنید.

pishooo2
06-05-2012, 02:05
اگر ماشینتون صفر کیلومتر هست باید صبر کنید تا 4 یا 5 هزار کیلومرت کار کنه بعد مصرف سوخت
پایین تر میاد.
شما کارهایی که انجام دادین درسته اما یه مورد که کاریشم نمیشه کرد کیفیت پایین بنزین در کشور هست
که خودش تاثیر داره.
به نظر من با بنزین سوپر هم امتحان کنید.
شرمنده اولا که ماشینم 0 نیست و 37000 تا راه رفته
بعدشم
بنزین سوپر میزنم اونم فقط از جایگاه شرکتی نه از جایگاه اختصاصی
راستی حد اکثر سرعتم هم 170 بیشتر نمیره

Переклад не
06-05-2012, 07:55
دوستان چرخ سمت راننده یکی از رفقا حین حرکت با سرعت کم صدای جیر جیر میده .ماشینش اتوماته وقتی در حالت N حرکت کنی صدا پیوستس اما در حالت D صدا در هر یک دور که چرخ میچرخه صدا میاد
دقت کردیم صدا از تو چرخ میاد یعنی از سمت دیسک و اینچیزا
ماشینش صفره
این ایراد از چی میتونه باشه؟
ممنون

vanish
06-05-2012, 09:13
دوستان چرخ سمت راننده یکی از رفقا حین حرکت با سرعت کم صدای جیر جیر میده .ماشینش اتوماته وقتی در حالت N حرکت کنی صدا پیوستس اما در حالت D صدا در هر یک دور که چرخ میچرخه صدا میاد
ماشینش صفره
ممنون
منم دقیقا همین مشکلو دارم!!!! ولی ماشین من تیپ 5ه

MehranVB
06-05-2012, 09:46
ماشینش صفره
ممنون

در این مورد دقیقاً نمیتونم نظر بدم، ولی لنتی که جنسش جالب نباشه میتونه باعث صدای جیر جیر بشه.

---------- Post added at 09:46 AM ---------- Previous post was at 09:44 AM ----------

شرمنده اولا که ماشینم 0 نیست و 37000 تا راه رفته
بعدشم
بنزین سوپر میزنم اونم فقط از جایگاه شرکتی نه از جایگاه اختصاصی
راستی حد اکثر سرعتم هم 170 بیشتر نمیره

عزیز این مشکل شما نیست و همه 206هایی که از ECU مدل 7.4.5 استفاده میکنن این مشکل رو دارن، مصرف سوختشون بالاس و شتاب هم پایین.
هیچ وقت نمیتونین به شتاب 9.6 و مصرف 6 که کارخونه تبلیغ میکنه برسین.
ولی واسه شتاب یه راهی که روی مدل اتومات همیشه جواب داده، پنج سیمه کردن پدال گاز هست.

Переклад не
07-05-2012, 07:38
منم دقیقا همین مشکلو دارم!!!! ولی ماشین من تیپ 5ه

در این مورد دقیقاً نمیتونم نظر بدم، ولی لنتی که جنسش جالب نباشه میتونه باعث صدای جیر جیر بشه.[COLOR="Silver"]

وقتی تو یه کوچه خلوت میریم صدایی از ماشین شنیده نمیشه اما یهو که این چرخ شروع میکنه به جیر جیر واقعا ... میزنه به هیکل راننده و پولی که داده .
میگم از کجا میشه فهمید لنتش ساییده میشه؟ من خودم اگه بخوام از کجاش میتونم لنتشو ببینم؟

MehranVB
07-05-2012, 21:50
وقتی تو یه کوچه خلوت میریم صدایی از ماشین شنیده نمیشه اما یهو که این چرخ شروع میکنه به جیر جیر واقعا ... میزنه به هیکل راننده و پولی که داده .
میگم از کجا میشه فهمید لنتش ساییده میشه؟ من خودم اگه بخوام از کجاش میتونم لنتشو ببینم؟

اگه از لنت باشه باید وقتی پات رو میذاری رو ترمز باید صدا قطع شه.
لنتش چقدر کار کرده؟
اگه بخوای لنت رو ببینی باید رینگ اسپرت باشه و از لای رینگ ببینی که چقدر ازش مصرف شده که این کار خیلی دقیق نیست، اگه دقیقتر بخوای باید چرخ رو دربیاری.
البته این صدا اگه لنت تموم نشده باشه هیچ آسیبی به ماشین نمیرسونه.

*hamedkhatar*
08-05-2012, 01:44
سلام
206 SD V8 از نظر امنیتی چطوره؟
آیا احتیاج به دزدگیر داره؟
من اکثر کسایی که 206 داشتند حتی تیپ 2 یا 3 دیدم که از دزدگیر استفاده نمیکنند
حالا به نظر شما دزدگیر تصویری بگیرم برا ماشین یا لازم نیست؟
ممنون

MehranVB
08-05-2012, 09:01
سلام
206 SD V8 از نظر امنیتی چطوره؟
آیا احتیاج به دزدگیر داره؟
من اکثر کسایی که 206 داشتند حتی تیپ 2 یا 3 دیدم که از دزدگیر استفاده نمیکنند
حالا به نظر شما دزدگیر تصویری بگیرم برا ماشین یا لازم نیست؟
ممنون

206 کلاً ماشینی هست که سیستم کامپیوتر اون فقط با سوئیچ اورژینال ماشین فعال میشه. یعنی اگه سوئیچ اصلی نباشه به هیچ شکلی نمیشه اون رو دزدید. اما دزدایی که زرنگترن میان سیستم کامپیوتر ماشین رو با اونی که همراه خودشونه عوض میکنن و ماشین رو روشن میکنن.
دزدگیر به هیچ شکلی نمیتونه جلوی این کار رو بگیره و تنها نقشی که داره اینه که وقتی دزد به ماشین بزنه سرصدا کنه و دیگران رو خبر کنه. البته دزدای حرفه‌ای میتونن دزدگیر ماشین رو هم از کار بندازن.

jupiterx
08-05-2012, 11:44
سلام
اپشنهای وی 20 دقیقا چی هست؟؟
ضبطش چه مدلیه؟؟فلش میخوره؟؟
سیستم ترمزش ABS و EBD و EBA داره؟؟؟
جلو و عقب دیسکیه؟؟
چرا وی 1 فروش ندارن؟؟( اخه موتورش 1600 هست ولی وی 20- 1400)
قیمت وی 20؟؟؟

باتشکر

mohamad skystar
08-05-2012, 16:21
سلام
اپشنهای وی 20 دقیقا چی هست؟؟
ضبطش چه مدلیه؟؟فلش میخوره؟؟
سیستم ترمزش ABS و EBD و EBA داره؟؟؟
جلو و عقب دیسکیه؟؟
چرا وی 1 فروش ندارن؟؟( اخه موتورش 1600 هست ولی وی 20- 1400)
قیمت وی 20؟؟؟

باتشکر

پژو 206 V20 آپشن هاش با تیپ 2 یکی هست.
ضبطش هم از نوع جدید فلش خور هست.
سیستم ترمز ABS - EBD -EBA داره
ترمزها جلو و عقب دیسکی هستن.
قیمتش هم حدود 17500000 تومان مدل 91 هست
دلیل تولید نشدن V1 رو هم که خودتون گفتین. کمبود موتور TU5

MehranVB
08-05-2012, 16:42
پژو 206 V20 آپشن هاش با تیپ 2 یکی هست.
ضبطش هم از نوع جدید فلش خور هست.
سیستم ترمز ABS - EBD -EBA داره
ترمزها جلو و عقب دیسکی هستن.
قیمتش هم حدود 17500000 تومان مدل 91 هست
دلیل تولید نشدن V1 رو هم که خودتون گفتین. کمبود موتور TU5

ترمزهای عقب کاسه‌ای هستن.

MehranVB
08-05-2012, 21:28

این لینک مربوط به V2 هست. شما از منوی همون صفحه V20 رو انتخاب کنید، میبینید که نوشته:

سیستم ترمز ABS و EBD و EBA (چهاركاناله)،ترمز جلو دیسکی و ترمز عقب کاسه ای

mohamad skystar
08-05-2012, 23:19
این لینک مربوط به V2 هست. شما از منوی همون صفحه V20 رو انتخاب کنید، میبینید که نوشته:

درسته من اون قسمت بالا رو خوندم و پایین رو کامل نخوندم
ممنون.
حواس پرت شدیم رفت.

ashkan1360
09-05-2012, 11:28

این ABS 4 کاناله دقیقا" یعنی چی؟
یعنی هر 4 تا چرخ ABS دارن . مگه نه ؟
بعد مگه نمیگن تیپ 2 دو کاناله هست ؟
پس چرا از این ماس ماسک من 4 تا لوله خروجی رفته بیرون ؟

---------- Post added at 11:28 AM ---------- Previous post was at 11:25 AM ----------

امروز رفتم رنگ بخرم یکی دو تا خط که رو در ماشین افتاده رو بگیرم باهاش
رنگم 220R هست یارو قلم آماده اش رو نداشت
برام ساخت بهم داد با رنگ خشک کنش شد حدود 6 تومن
هنوز نزدم رو ماشین
حالا نمیدونم چی در بیاد
کسی تجربه ای داره در این مورد؟

MehranVB
09-05-2012, 16:07
این ABS 4 کاناله دقیقا" یعنی چی؟
یعنی هر 4 تا چرخ ABS دارن . مگه نه ؟
بعد مگه نمیگن تیپ 2 دو کاناله هست ؟
پس چرا از این ماس ماسک من 4 تا لوله خروجی رفته بیرون ؟

---------- Post added at 11:28 AM ---------- Previous post was at 11:25 AM ----------

امروز رفتم رنگ بخرم یکی دو تا خط که رو در ماشین افتاده رو بگیرم باهاش
رنگم 220R هست یارو قلم آماده اش رو نداشت
برام ساخت بهم داد با رنگ خشک کنش شد حدود 6 تومن
هنوز نزدم رو ماشین
حالا نمیدونم چی در بیاد
کسی تجربه ای داره در این مورد؟

ABS چهار کاناله یعنی کنترل ABS هر چرخ جداگونه هست.
ABS سه کاناله یعنی کنترل چرخ‌های جلو جداگونه و چرخ‌های عقب مشابه هم کنترل میشن.
ABS دو کاناله یعنی کنترل چرخ‌های جلو مشابه و چرخ‌های عقب مشابه هم کنترل میشن.

همه 206ها ABS چهار کاناله دارن، با این تفاوت که موتورهای TU3 ترمز عقبشون کاسه ایه و موتور TU5 دیسکی.

رنگ رو واسه چی میخوای؟ خط چه جوری برداشته؟