PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21

amir@sh
25-12-2011, 18:51
سلام. دوست عزیز روغن گیربکس هم نیاز به تعویض نداره
اینطور نیست دوست عزیز اتفاقا صددرصد نیاز به تعویض داره یکی از چیزهای غلطی که در ذهن رانندگان ایرانی فرو رفته اینه که روغن گیربکس و روغن ترمز نیاز به تعویض نداره در حالی که هر دوی اینها خصوصا روغن گیربکس سالی یکبار نیاز به تعویض داره در خودروهای صفر کیلومتر حتما باید روغن گیربکس عوض بشه چون متاسفانه در ماشینهای ایرانی خصوصا پراید به جای واسکازین از روغن 10 استفاده میشه که غلظتش خیلی کمه و دنده ها خوب جا نمیره و در نهایت اینکه روغنهای قسمتهای مختلف خودرو با توجه به میزان کارکرد در اثر گرما غلظت و ویسکوزیته خودش رو از دست میده و حتما باید سالی یکبار تعویض بشه حتی روغن ترمز ,
لطفا اگر میخواین از جواب کسی انتقاد کنید سعی کنید جواب علمی و منطقی بدین نه فقط از روی شنیده هاتون قضاوت کنید چون با توجه به اینکه اینجا یه محیط عمومی حساب میشه شاید پاسخ اشتباه ما باعث گمراهی سایر دوستان بشه

amir@sh
25-12-2011, 19:00
سلام دوستان : من از ایران خودرو کارت طلائی گرفته بودم ولی رفتم ابطال کردم به این دلیل که میگفتن خدمات و سرویس دهی خوبی نداره......!
حالا برای بیمه بدنه ماشین کدوم بیمه رو پیشنهاد میکنید؟که هم خدماتش خوب باشه هم بالا ترین خسارت رو پرداخت کنه؟
دوست عزیز به نظر من اشتباه کردی کارت طلایی از هر بیمه ای معتبرتره همسایه ما سورن رو تازه تحویل گرفت رفت شمال تو جاده خوابش برد با 120 تا میکوبونه تو تیر برق ماشین له شد یعنی واقعا کاپوتش از وسط دو تیکه شد 3 میلیون داد ی دونه صفر دیگه بهش داده این شایعات کار خود نمایندگیهاست چون کارت طلایی واسه اونها ضرر داره نه واسه مشتری ولی میل خودته در نهایت اگر کارت طلایی نخواستی برو بیمه ایران خدماتش از بقیه بهتره

vahidhgh
26-12-2011, 02:27
دوست عزیز به نظر من اشتباه کردی کارت طلایی از هر بیمه ای معتبرتره همسایه ما سورن رو تازه تحویل گرفت رفت شمال تو جاده خوابش برد با 120 تا میکوبونه تو تیر برق ماشین له شد یعنی واقعا کاپوتش از وسط دو تیکه شد 3 میلیون داد ی دونه صفر دیگه بهش داده این شایعات کار خود نمایندگیهاست چون کارت طلایی واسه اونها ضرر داره نه واسه مشتری ولی میل خودته در نهایت اگر کارت طلایی نخواستی برو بیمه ایران خدماتش از بقیه بهتره

با دوستمون موافقم
منم سمند داشتم تصادف کردم کارت طلایی داشت
سپر جلو کامل افتاد پایین
بردم نمایندگی یادگار
230 تومن داد که با صد تومن جمعش کردم بقیه هم زدم به جیب:21:

ŞHÍЯÍŃ
26-12-2011, 22:05
:31:سلام ماشینمون امروز اون قسمت مشکی سپر جلو افتاده کسی میدونه خودم میتونم بندازمش یا نه باید سپر باز بشه؟؟:20:

اون قسمتی که دورش خط قرمز کشیدم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alex_pk
26-12-2011, 23:01
سلام دوستان
من ماشینم تیپ 5 و اردیبهشت تحویل گرفتم الان حدود 12000 کار کرده
خدا رو شکر مشکل خاصی باهاش نداشتم و بخاطر همین هم تنبلی کردم نرفتم برای چک کردن و...
از لحاظ فنی هم هیچی سر درنمیارم از ماشین!
روز اول هم که ماشین رو گرفتم دیدم چراغ آچار روشنه و با روش هایی که از اینترنت خوندم اخطار رو قطع کردم (اسمش همون چراغ چک یا نه؟)

حدود یک ماه پیش که هوا خیلی سرد بود ساعت 5 صبح وقتی ماشین رو روشن کردم دیدم اون چراغ زرد رنگ پشت آمپر شروع کرد به چشمک زدن و بوق زدن. (همونی که شبیه ظرف روغنه!)
این اتفاقا الان خیلی تند تند می افته ...یعنی هر بار که ماشین رو روشن می کنم این چراغ چشمک میزنه و بعد 10 دقیقه خاموش میشه.
حدود 1 هفته پیش هم وقتی خواستم برم ماشین رو روشن کنم (بعد اینکه 4 روز ماشین خوابیده بود) دیدم نه سوئیچ کار میکنه نه هیچ چراغی روشن میشه
ماشین هم استارت نمیخوره فهمیدم باتری خالی شده.(روز اول نماندگی گفته بود باتری رو عوض کنم نمیدونم چرا!) چند وقتی هم بود که لامپ نور پایین سمت راننده هی می سوخت.
باتری به باتری کردیم فعلا درست شده

حالا سوال هام ایناست:

1 - وقتی اخطار آچار رو قطع کردم...اگر مشکلی برای ماشین پیش بیاد میگه یا نه؟ کلا نظرتون چیه در این مورد؟ میشه به حالت اول برش گردوند؟ چی پیشنهاد می کنید؟
2 - دلیل اینکه باتری خالی شد چیه؟ به نظرتون باتری رو عوض کنم؟ چی پیشنهاد می دید؟
3 - اون چراغ زرد رنگ مال روغنه؟ راهنمایی بفرمایید چکار باید بکنم.
4 - 2 ماهی هم هست که وقتی ترمز می کنم ماشین سوت میکشه.مشکل چیه؟
5-یه مدت هم ضبطم از کار افتاده بود که وقتی باتری خالی شد و باتری به باتری کردیم الان روشن میشه ولی کد می خواد.
6 - نزدیکترین نمایندگی برای چک کردن کلی ماشین به ما کجاست؟(سمت میدون انقلاب هستیم) هزینه هم میگیرن؟کلا چه جیز هایی رو چک می کنن اینایی که گفتم رو شامل میشه؟
ساعت کاریشون چه زمان هاییه؟ چون ما تو طرح هستیم.؟

7 - در آخر تمامی موارد که باید چک بشه و تعویض بشه رو لطفا بفرمایید. (از روز اول هیچیش رو تغییر ندادم هیچ روغنی رو هم عوض نکردم)

کلا اگر پیشنهادی دارید بفرمایید که بدجوری خورده تو ذوقم این چند روزه.

alex_pk
26-12-2011, 23:02
راستی حدود یک ماه پیش هم تو جاده قدیم کرج ساعت 2 شب به سمت تهران در حرکت بودم که به یه سنگ اندازه کف دست نوک تیز برخورد کردم و ..... پنچر شد لاستیک زاپاس هم نبرده بودم : دی... بماند که 35 تومن هزینه حمل دادیم.
حالا من احساس می کنم لاستیک چیزیش نشده فقط رینگش قر شده....قابل تعمیر هست؟

isbn
27-12-2011, 00:47
سلام الکس جان
اگرچه که من از بین 206 سوارا رفتم ولی هنوز یه اشرافی بهش دارم :31:

اون چراغ واسه منم روز اول روشن شد ! بعدا حل شد مشکلی نیست

اونی که میگی صبح روشن شده هم تو ذات 206 تیپ 5 هست با بنزین سوپر ! اونم پس از سوخته !
و چراغ چک هست اون زرد رنگ ! حتما سریعا یه دیاگ بزنید مشکل مشخص میشه

اینکه میگید همش اینجوره یا از سوحته اگر از سوخت نباشه بلاخره یه جایی یه موردی داره از پدال بگیر تا سنسورا !

در مورد باطری هم باز خوبه برای شما 12000 تا اینجوری شد برای من که 4000 تا بود به رحمت خدا رفت !
ترمز هم از لنت ببر با نوع اصلی تعویض کن من گرفتم 50 تومان جفت جلو رو !
در مورد کد دهی ضبط هم نمیدونم ولی فک کنم با دیاگ حل میشه ! تجربه این یکی رو نداشتم :31:

در مورد رینگ هم بله درست میکنن من خودم به این مشکلم بر خوردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خلاصه مشکل داشتی منو صدا کن مرضی نبوده که تو تیپ5 ندیده باشم
راستی ببر پیچای دسته موتور هم برات چک کنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روغن رو سریعا تعویض کن ! فیلتر هوا فیلتر بنزین فیلتر روغن

راستی سطح روغن رو چک کردی تا الان؟ موقع باز کردن سوئیچ به min و max روی صفجه کیلومتر توجه کردی ببینی کم کرده یا نه؟

alex_pk
27-12-2011, 02:21
مرسی عزیز
والا از زمانی که بنزین معمولی زدم این مشکل چراغ زرد رنگ نمایان شده....قبلش 4 ماه سوپر میزدم از جایگاه های درست و سابی.
روغن رو هم چک نکردم اصلا چون طریقه چک کردنشون رو نمیدونم....حتی آب رادیات رو هم چک نکردم کلا 3_4 بار بیشتر کاپوت رو بالا نزدم تو این 7 ماه ...یبار روز اول برای زدن نمد کاپوت ...دوبار هم برای ریختن مایع شیشه شور!

اون Min و max رو هم نمیدونم اصلا جریانش چیه! ولی جدیدا یه صدایی موقع چرخوندن سوئیچ میشنوم نمیدونم قبلا بوده یا نه بین پله اول و دوم سوئیچ یه صدایی میده وقتی میچرخونم.

اون رینگ رو اگه درست کنم بعدا مشکل پیش نمیاد؟ چون دو سه نفر میگفتن اگه رینگ چکش بخوره دیگه خیلی خوب نمیشه.الان چرخ جلو سمت راننده زاپاسیه که نمایندگی بهم داد.
باد چرخها رو باید تنظیم کنم؟ من شنیدم میگن نیتروژن بزنیم خوبه.

کلا این کار هارو کجاها انجام میدن...چجور جاهایی هستن.... من تاحالا گذرم به اینجور جاها نخورده....نمایندگی مجاز انجام میده همه اینکارارو؟ بهترین جایی که میشناسید رو معرفی کنید لطفا.... دور و نزدیکش فرقی نمیکنه.

میگم محمد جان اگه تهرانی وقت آزاد داشتی یروز قرار بذاریم ماشین رو برانداز کنی.
ماشینت رو که فروختی چیزی ار وسایلش نمونده دستت؟

isbn
27-12-2011, 12:04
مرسی عزیز
والا از زمانی که بنزین معمولی زدم این مشکل چراغ زرد رنگ نمایان شده....قبلش 4 ماه سوپر میزدم از جایگاه های درست و سابی.
روغن رو هم چک نکردم اصلا چون طریقه چک کردنشون رو نمیدونم....حتی آب رادیات رو هم چک نکردم کلا 3_4 بار بیشتر کاپوت رو بالا نزدم تو این 7 ماه ...یبار روز اول برای زدن نمد کاپوت ...دوبار هم برای ریختن مایع شیشه شور!

اون Min و max رو هم نمیدونم اصلا جریانش چیه! ولی جدیدا یه صدایی موقع چرخوندن سوئیچ میشنوم نمیدونم قبلا بوده یا نه بین پله اول و دوم سوئیچ یه صدایی میده وقتی میچرخونم.

اون رینگ رو اگه درست کنم بعدا مشکل پیش نمیاد؟ چون دو سه نفر میگفتن اگه رینگ چکش بخوره دیگه خیلی خوب نمیشه.الان چرخ جلو سمت راننده زاپاسیه که نمایندگی بهم داد.
باد چرخها رو باید تنظیم کنم؟ من شنیدم میگن نیتروژن بزنیم خوبه.

کلا این کار هارو کجاها انجام میدن...چجور جاهایی هستن.... من تاحالا گذرم به اینجور جاها نخورده....نمایندگی مجاز انجام میده همه اینکارارو؟ بهترین جایی که میشناسید رو معرفی کنید لطفا.... دور و نزدیکش فرقی نمیکنه.

میگم محمد جان اگه تهرانی وقت آزاد داشتی یروز قرار بذاریم ماشین رو برانداز کنی.
ماشینت رو که فروختی چیزی ار وسایلش نمونده دستت؟

تمامی این کاراو نمایندگی ها انجام میدن خیالت راحت !:46:
شما الان یه کار کن موقعی که سوئیچ رو میچرخونی به ان قسمت که کیلومتر ماشین رو مینوسه نگاه کن قبل امدن کیلومتر یه عبارت min چهار تا مربع وسط max مشخص میشه ببین چندتا از اون مربع ها کم شده !
اون صدای دینگ هم که میگی اگر lcd type b داشته باشی مینویسه deadlocking active که منظورش اینه که کلا در ها تو حرکت چه از بیرون چه از داخل باز نمیشن ! ولی هنگام تصادف وقتی کلا سرعت به 20 تا برسه به صورت اتومات BSI دستور لغو میده ! اما مثل اینکه این سیستم تو مدل ایرانی کار نمیکنه و فقط پیغامش میاد :46:
دیاگ رو حتما بزن اونم با PPS اگر نمایندگی نداشته باشه که دارن ! میتونبی ببری این خدمات تون آپ تو تهران پارس خیابان فرجام چهار راه سراج حتما دارن دیاگ میزنه و خطا ها رو میبینه هرچی خطا باشه بهت میگه یه وقت میبینی یه خطایی داده باشه که نیاز به تعویض یه قطعه باشه . کلا این دیاگ زدن رو هر از چند گاهی انجام بده :46:

شدت ضربه به رینگ رو نمیدونم چقدر بوده ولی واسه من لبه رینگ پخ شد ! اما درستش کردن مشکلی هم بدش نبود
باد هم نیتروژن بله بهتر هست من زدم شاید 10 درصد حس کنی تغییرات رو !

در مورد زمان والا الان که فصل امتحانای دانشگاست و فعلا وقت ندارم ولی نیازی به من هم نیست همون نمایندگی برات خیلی راحت انجام میدن :46:

همه چیشو فروختم مونده آینه تاشو برقی فقط با کروز :46:

راستی افت شتاب و افزایش کپ نداشتی ؟
دیاگ رو حتما بزن چون این جوری که میگی خطاهای زیادی الان تو حافظه ecu ثبت شده .

آها یه چیز دیگه که یادم رفت تا حالا تو حرکت متوجه صدای اخطار و نمایان شدن STOP روی صفجه کیلومتر نشدی؟

majid_md
27-12-2011, 22:10
سلام دوستان یک هفته است که 206 وی هشت رو از نمایندگی تحویل گرفتم موقع تحویل زیاد بدنه ماشین کنترل نکردم الان متوجه شدم که روی یکی از درها سه تا فرو رفتگی داره که کاملا موج میزنه میخاستم بدونم که میتونم برم نمایندگی پیگیر باشم یا شکایت کنم یا اصلا دیگه کاریش نمیشه کرد

isbn
27-12-2011, 22:58
مشخصا قبول نمیکنن این گرگ ها ! حالا مطمئنید که مثلا تو جایی کسی شیطنتی نکرده و ماشینتون رو زحمی کرده باشه؟

matin_vv
28-12-2011, 08:54
سلام.
یکی از دوستان من به تازگی یه 206 تیپ 2 خریداری کرده. از زمانی که خودرو رو خریداری کردن، کد پخش فابریک ماشین رو اشتباه وارد کردن و دستگاه پیام ? Blocked میده.
متاسفانه من خودم پخش رو ندیدم و ایشون هم حضور ذهن ندارند که مارک پخش رو نمیدونن، ولی مدل جدیدی هست و دوستم هم هر جا ماشین رو برده گفتن این پخش جدیده ...

حالا کسی از دوستان میتونن راهنمایی کنن که چیکار باید کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

mohamad skystar
28-12-2011, 09:28
سلام.
یکی از دوستان من به تازگی یه 206 تیپ 2 خریداری کرده. از زمانی که خودرو رو خریداری کردن، کد پخش فابریک ماشین رو اشتباه وارد کردن و دستگاه پیام ? Blocked میده.
متاسفانه من خودم پخش رو ندیدم و ایشون هم حضور ذهن ندارند که مارک پخش رو نمیدونن، ولی مدل جدیدی هست و دوستم هم هر جا ماشین رو برده گفتن این پخش جدیده ...

اگر پخش ماشین از این مدل های USB دار هست کدش 1234 بود.
زمانی که بلوکه میشه فکر کنم باید 1 ساعت صبر کنید و دوباره امتحان کنید.
پخش باید دفترچه راهنما داشته باشه اگر نداره عجیبه.

majid_md
28-12-2011, 12:32
مشخصا قبول نمیکنن این گرگ ها ! حالا مطمئنید که مثلا تو جایی کسی شیطنتی نکرده و ماشینتون رو زحمی کرده باشه؟

آره مطمئنم چون روی صندوق عقبم دو تا فرورفتگی داره:19::19::19:

matin_vv
28-12-2011, 14:05
اگر پخش ماشین از این مدل های USB دار هست کدش 1234 بود.
زمانی که بلوکه میشه فکر کنم باید 1 ساعت صبر کنید و دوباره امتحان کنید.
پخش باید دفترچه راهنما داشته باشه اگر نداره عجیبه.

ممنون، نه USB نمیخوره. 1234 رو هم امتحان کرده کدش نبوده. الان دیگه اصلاً جای کد گیری نداره.
طرف یک روز اصلاً سرباتری رو جدا کرده بوده، ولی بازم قفل مونده.

mohamad skystar
28-12-2011, 16:40
ممنون، نه USB نمیخوره. 1234 رو هم امتحان کرده کدش نبوده. الان دیگه اصلاً جای کد گیری نداره.
طرف یک روز اصلاً سرباتری رو جدا کرده بوده، ولی بازم قفل مونده.

اگر پیغام Block از روی صفحه دیگه نمیره حتی با برداشتن سرباطری
فکر کنم IC کد پخش سوخته و باید عوض بشه با کد جدید.
اگر با برداشتن سر باتری پخش دوباره پیام درخواست کد داد باید کدش
رو پیدا کنید اگر نه که باید IC کدش عوض بشه

amir@sh
28-12-2011, 22:54
آره مطمئنم چون روی صندوق عقبم دو تا فرورفتگی داره:19::19::19:
دوست من نمایندگی بعد از تحویل ماشین به هیچ عنوان زیر بار این چیزا نمیره ! یکی از آشناها یه 405 گرفت یه هفته بعد موقع باز کردن در دستگیره کامل از جا در آمد بعدش مشخص شد در کاملا پوسیده و زنگ زده بوده و کارخونه فقط روش یه رنگ مالیدن دادن دست مشتری! الان تنها راهش اینه که بری پیش یه صافکار ماهر با گریس واست بالا بیاره اگر وارد باشه هیچ کس نمیتونه تشخیص بده چون رنگ نخورده

---------- Post added at 10:54 PM ---------- Previous post was at 10:52 PM ----------

سلام.

تنها راهش دادن کد صحیحه ! اگر کد رو گم کرده باید به نمایندگی مراجعه کنه تا خودشون مشکلش رو حل کنن راه میانبری نداره

vahidhgh
29-12-2011, 01:54
سلام.

کد چهارتا صفر یا پنج تا صفر هم امتحان کن
واسه من با این بازشد

2299
30-12-2011, 00:17
سلام.

تو برگ گارانتی فکر کنم کد رو زده باشن
اینجا هم بخون بد نیست

pooria-ir
31-12-2011, 09:51
سلام،قرار بود سیلو بگیرم،اما تمیزش گیر نمیاد :13:
احتمالا تا بهمن ماه یه 206 تیپ 3 بگیرم،حالا بگذریم،یه سوال داشتم چون قراره بیام تو جمع شما 206 سوارا :دی
این LCD TYPE B که میشه این همه باهاش آپشن به ماشین اضافه کرد چجوریاس ؟
رو تیپ 2 و 3 مدل 83 تا 86 داره /؟
از کجا باید بفهمیم تایپ B هستش یا نه ؟
کلا یه راهنمایی بکنین،ببینم چجوری متوجه انی TYPE B بشم موقع خرید

shadow666
31-12-2011, 22:48
سلام،قرار بود سیلو بگیرم،اما تمیزش گیر نمیاد :13:
احتمالا تا بهمن ماه یه 206 تیپ 3 بگیرم،حالا بگذریم،یه سوال داشتم چون قراره بیام تو جمع شما 206 سوارا :دی
این LCD TYPE B که میشه این همه باهاش آپشن به ماشین اضافه کرد چجوریاس ؟
رو تیپ 2 و 3 مدل 83 تا 86 داره /؟
از کجا باید بفهمیم تایپ B هستش یا نه ؟
کلا یه راهنمایی بکنین،ببینم چجوری متوجه انی TYPE B بشم موقع خرید

به به. اومدم بگم تایپ بی فروشی دارم خورد به پست شما

این ال سی دی تایپ بی یه نوع ال سی دی بزرگتر از فابریکه که اطلاعات مصرف ماشین و مصرف لحظه ای و کیلومتری که میشه با باک رفت رو میگه. با نشون دادن ارورها بصورت گرافیکی و این چیزا

-------------------------------
دوستان تایپ بی رو میخوام بفروشم.علت فروش هم اینه که میخوام pg206 بگیرم که رفیق انداخته خیلی ردیفه. عکسا رو قبلا گرفته بودم اما تازه وقت شد بذارم. کلا 2 ماه کار نکرده

عکس 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قیمت هم زیر 200 نمیدم. خودم 280 گرفته بودم. دوستان اراکی حضوری تقدیم میکنم. شهر دیگه هم با پست.

پیام خصوصی بدین تا خواستین شماره هم بدم

pooria-ir
31-12-2011, 23:35
به به. اومدم بگم تایپ بی فروشی دارم خورد به پست شما

این ال سی دی تایپ بی یه نوع ال سی دی بزرگتر از فابریکه که اطلاعات مصرف ماشین و مصرف لحظه ای و کیلومتری که میشه با باک رفت رو میگه. با نشون دادن ارورها بصورت گرافیکی و این چیزا

-------------------------------
دوستان تایپ بی رو میخوام بفروشم.علت فروش هم اینه که میخوام pg206 بگیرم که رفیق انداخته خیلی ردیفه. عکسا رو قبلا گرفته بودم اما تازه وقت شد بذارم. کلا 2 ماه کار نکرده

عکس 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قیمت هم زیر 200 نمیدم. خودم 280 گرفته بودم. دوستان اراکی حضوری تقدیم میکنم. شهر دیگه هم با پست.

پیام خصوصی بدین تا خواستین شماره هم بدم

lممنونم از شما
فقط بیشتر سوالای من رو جواب ندادین :دی

shadow666
01-01-2012, 00:42
lممنونم از شما
فقط بیشتر سوالای من رو جواب ندادین :دی

این ال سی دی رو هیچ تیپی بصورت دیفالت نیست . برای شناساییش هم شما ماشین که روشنه در ماشین رو باز کنین ببینین عکس ماشین رو نشون میده یا مینویسه در بازه. به همین سادگی!

pooria-ir
01-01-2012, 01:28
این ال سی دی رو هیچ تیپی بصورت دیفالت نیست . برای شناساییش هم شما ماشین که روشنه در ماشین رو باز کنین ببینین عکس ماشین رو نشون میده یا مینویسه در بازه. به همین سادگی!

پس یعنی هرکی تایپ B داره جدا خریده گذاشته درسته ؟
میشه چندتا از کارکردهاشو بهم بگین ؟

shadow666
01-01-2012, 17:23
پس یعنی هرکی تایپ B داره جدا خریده گذاشته درسته ؟
میشه چندتا از کارکردهاشو بهم بگین ؟

آره دیگه. کیلومتری که با بنزین تو باکت میتونی بری. مصرف لحظه ای. مصرف متوسط ماشین. ارورهای ماشین رو گرافیکی نشون میده. اطلاعات آهنگ رو بصورت کامل نشون میده.:8:

S A M S U N G
02-01-2012, 00:18
البته اگه هاچ بک دارین باید دکمه تریپ واسش بذارید تا از همه امکاناتش استفاده کنین ولی واقعا میارزه و چیز به دردبخوریه .

مخلصیم .

pooria-ir
02-01-2012, 11:57
البته اگه هاچ بک دارین باید دکمه تریپ واسش بذارید تا از همه امکاناتش استفاده کنین ولی واقعا میارزه و چیز به دردبخوریه .

مخلصیم .

میشه بیشتر توضیح بدین ؟ :11:

S A M S U N G
02-01-2012, 23:34
پوریا جان اگه SD هارو سوار شده باشی سر دسته برف پاکن دکمه داره که فکر کنم آهنگارو استپ میکنه . ولی هاچ پک نداره این دکمه رو . ولی به راحتی میشه درستش کرد . نگران اون نباش . اینم کلیه امکانات دیسپلی بی :

1- نمايش ميزان مصرف سوخت اتومبيل به صورت لحظه اي

2- نمايش ميانگين مصرف سوخت در شرايط مختلف

3- نمايش مقدار بنزين باقيمانده

4- نمايش مقدار كيلومتر كاركرد از زمان ريست

5- نمايش مقدار كيلومتري كه ميتوان با بنزين موجود در باك حركت كرد

6- نمايش ميانگين مصرف سوخت اتومبيل در شرايط مختلف

7- نمايش باز بودن هر 4 درب به صورت مجزا به صورت گرافيكي تصويري

8- نمايش تمامي اخطارهاي اتومبيل به صورت نوشتاري

9- نمايش همزمان تاريخ و دما و ساعت و پارامتر هاي راديو پخش

10- نماش اخطار نوشتاري تمام شدن بنزين

11- نمايش اخطار بالا بودن تر مز دستي بصورت نوشتاري

12- نمايش ايجاد خلل در سيستم اي بي اس ترمزها بصورت نوشتاري

13- نمايش ايجاد خطا يا خلل در سيستم ايربگها بصورت نوشتاري

14- نمايش فعال نبودن ايربگ سرنشين جلو بصورت نوشتاري

15- نمايش فعال و غير فعال بودن سيستم قفل مركزي

16- نمايش فعال و غير فعال سيستم سنسور نور و باران بصورت نوشتاري

17- نمايش ايجاد خلل در سيستم گيربكس اتومبيل

18- نمايش تمامي پارامتر هاي راديو پخش اتومبيل بصورت گسترده تر

19- نمايش دقيقه و ثانيه و تراكهاي CD در هنگام پخش موسيقي
و . . .

2299
03-01-2012, 17:03
سر دسته برف پاکن دکمه داره که فکر کنم آهنگارو استپ میکنه
نه دما رو نشون میده بعد باز میره رو ساعت :46:

ŞHÍЯÍŃ
03-01-2012, 17:05
سلام خوشحال میشم ببینید:20:

vahidhgh
04-01-2012, 02:45
سلام خوشحال میشم ببینید:20:

خسته نباشین

air_damned
05-01-2012, 16:25
سلام دوستانبنده امروز ماشینو بردم واسه نظر کارشناسی تعمیرکاری واسه جلوبندی..چرخ جلو رو باز کرد و نشونم داد گفت سیبگو و ...باید عوض بشه و این میله رو ببین داره میچرخه..و از اینحرفها..
حالا سوالم اینه میشه عکسی از اون جلو پشت چرخ بزارید و بگین اسم اون قطهات چیه ؟؟؟
ممنونم میخوام بدونم برم بدم نمایندگی یا خودم وسیله هاشو بخرم و بدم تعمیرکار عوض کنه ؟؟
گارانتی هم ندارم.

Hektor
05-01-2012, 16:38
سلام دوستانبنده امروز ماشینو بردم واسه نظر کارشناسی تعمیرکاری واسه جلوبندی..چرخ جلو رو باز کرد و نشونم داد گفت سیبگو و ...باید عوض بشه و این میله رو ببین داره میچرخه..و از اینحرفها..
حالا سوالم اینه میشه عکسی از اون جلو پشت چرخ بزارید و بگین اسم اون قطهات چیه ؟؟؟
ممنونم میخوام بدونم برم بدم نمایندگی یا خودم وسیله هاشو بخرم و بدم تعمیرکار عوض کنه ؟؟
گارانتی هم ندارم.
من یدونه عکس از پشت چرخ جلو گرفتم همون وقت که صفر بود بابت حسگر ABS اش(چرخ دنده هه) ببین کارت رو راه میاندازه یا نه.

shadow666
05-01-2012, 21:59
چطور میشه کلاج و دنده رو نرم تر کرد؟ امروز یه 89 نشستم نسبت به 87 من خیلی نرم تر بودن

air_damned
06-01-2012, 21:06
من یدونه عکس از پشت چرخ جلو گرفتم همون وقت که صفر بود بابت حسگر ABS اش(چرخ دنده هه) ببین کارت رو راه میاندازه یا نه.

ممنون بابت عکس ..منم جاهایی که میخوام اسمشو بفرمایید خط کشیدم ولی ..شما چطوری عکس رو اپلود کردین ؟؟ اخه سایت تو صفحه پیشرفته جایی نداره .

Hektor
06-01-2012, 21:20
ممنون بابت عکس ..منم جاهایی که میخوام اسمشو بفرمایید خط کشیدم ولی ..شما چطوری عکس رو اپلود کردین ؟؟ اخه سایت تو صفحه پیشرفته جایی نداره .
آپلود سنتر که مسدود نباشه زیاده برای نمونه در اینجا عکس را آپلود کنین و لینکی که میده رو استفاده کنین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

air_damned
07-01-2012, 07:39
آپلود سنتر که مسدود نباشه زیاده برای نمونه در اینجا عکس را آپلود کنین و لینکی که میده رو استفاده کنین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون دوست من
بنده هم جاهایی که میخواستم اسمو بفرمایید عکس گرفتم ..

amir@sh
08-01-2012, 22:47
ممنون دوست من
بنده هم جاهایی که میخواستم اسمو بفرمایید عکس گرفتم ..
دوست عزیز متوجه منظورت نشدم , اسم این قطعات که قرمز کردی رو میخوای؟

amir@sh
08-01-2012, 22:53
نام قطعات از بالا به پایین:شیلنگ روغن ترمز-پوسته لنت ترمز - گردگیر پلوس - میله پلوس - سیبک - رادفرمون اون میله عمودی هم نمیدونم چیه چون 206 نداشتم شاید مال اتصال لیور دنده به گیربکس باشه ولی به جلوبندی ربطی نداره-

total_overdose
09-01-2012, 19:41
چطور میشه کلاج و دنده رو نرم تر کرد؟ امروز یه 89 نشستم نسبت به 87 من خیلی نرم تر بودن
برای دنده تعویش واسکازین با نمونه اصلی!
برای کلاچ هم تعویض مجموعه دیسک و صفحه!
درضمن مگه کارکرد ماشینتون چقدر هست؟؟ دیسک و صفحه با رانندگی عادی بالا 100هزارتا جواب میده فقط ممکنه کمی سفتتر بشه تسبت به روز نویی!
واسکازیین مشکلی نداره تعویضش:46:

amir@sh نام قطعات از بالا به پایین:شیلنگ روغن ترمز-پوسته لنت ترمز - گردگیر پلوس - میله پلوس - سیبک - رادفرمون اون میله عمودی هم نمیدونم چیه چون 206 نداشتم شاید مال اتصال لیور دنده به گیربکس باشه ولی به جلوبندی ربطی نداره-
میله موج گیر هست:46:

mahdy2021
10-01-2012, 02:59
سلام
دوستان روشن شدن آچار برای ماشین صفر طبیعیه؟
اون آچار مگه نباید بر اساس کیلومتر روشن که ببریم برای سرویس

dash_mehdi
10-01-2012, 11:23
سلام

نه عزیزم طبیعی نیست حتما ماشین یه ایرادی داره باید ببری چکابش کنند

Hektor
10-01-2012, 13:27
سلام
طبیعیه عزیز.. برای منم هفته ی اول بلکه روزهای اول روشن بود که با ترفند خیلی ساده ای که توی دفترچه هم هست و اینجا و توی اینترنت هم بگردی پیدا میکنی میشه مشکل رو حل کنی..

mahdy2021
10-01-2012, 14:30
نه عزیزم طبیعی نیست حتما ماشین یه ایرادی داره باید ببری چکابش کنند

طبیعیه عزیز.. برای منم هفته ی اول بلکه روزهای اول روشن بود که با ترفند خیلی ساده ای که توی دفترچه هم هست و اینجا و توی اینترنت هم بگردی پیدا میکنی میشه مشکل رو حل کنی..

یا علی :31:
بالاخره طبیعیه یا طبیعی نیست!!!
اشتراک پاسخها در حد صفر است :27: :18:

ماشین تیپ 5 می باشد و مثل بنز کار می کند
خوب عزیزان رای گیری رو آغاز میکنیم.عزیزانی که میگن طبیعی نیست عدد 1 رو بفرستن و عزیزانی که میگن طبیعیه عدد 2

Hektor
10-01-2012, 16:59
یا علی :31:
بالاخره طبیعیه یا طبیعی نیست!!!
اشتراک پاسخها در حد صفر است :27: :18:

ماشین تیپ 5 می باشد و مثل بنز کار می کند
خوب عزیزان رای گیری رو آغاز میکنیم.عزیزانی که میگن طبیعی نیست عدد 1 رو بفرستن و عزیزانی که میگن طبیعیه عدد 2
mahdy2021 کاربر فعال سخت افزار اسبق از شما بعید بود مسخره بازی!
بابا مرد حسابی دفترچه رو باز کن بخش مربوط به چراغ آچار رو نگاه کن.. حداقل اگه خیلی تنبلی توی گوگل میگشتی.. داخل خود همین تاپیک هم میگشتی بارها بچه ها پرسیدن و جواب داده شده..

روشن شدن چراغ آچار در پشت آمپر خودرو 206:

پاسخ: روشن شدن چراغ آچار در پشت آمپر خودرو 206 نشاندهنده زمان سرويس دوره اي در خودرو مي باشد كه بايد روي 20000 كيلومتر تنظيم شده باشد . حال اگر زمان سرويس نرسيده و يا تازه سرويس دوره اي خودرو را انجام داده ايد جهت ريست كردن آلارم مربوطه ابتدا انگشت خود را روي دكمه مشكي سمت راست پشت آمپر قرار داده و فشرده نگه داريد، حال با دست ديگر سوئيچ را داخل مغزي كاملا باز نموده تا چراغ هاي پشت آمپر روشن شود در قسمت كيلومتر عددي از 10 بصورت معكوس شمرده مي شود به محض صفر شدن اين عدد دست خود را از روي دكمه پشت آمپر برداشته و سوئيچ را مجدد بسته و باز نماييد در اين حالت آلارم مربوطه ريست مي شود . و حال در مراجعه بعدي به نمايندگي اين كيلومتر سرويس را توسط دستگاه روي 20000تنظيم نماييد.

mahdy2021
10-01-2012, 17:50
mahdy2021 کاربر فعال سخت افزار اسبق از شما بعید بود مسخره بازی!
بابا مرد حسابی دفترچه رو باز کن بخش مربوط به چراغ آچار رو نگاه کن.. حداقل اگه خیلی تنبلی توی گوگل میگشتی.. داخل خود همین تاپیک هم میگشتی بارها بچه ها پرسیدن و جواب داده شده..

روشن شدن چراغ آچار در پشت آمپر خودرو 206:

پاسخ: روشن شدن چراغ آچار در پشت آمپر خودرو 206 نشاندهنده زمان سرويس دوره اي در خودرو مي باشد كه بايد روي 20000 كيلومتر تنظيم شده باشد . حال اگر زمان سرويس نرسيده و يا تازه سرويس دوره اي خودرو را انجام داده ايد جهت ريست كردن آلارم مربوطه ابتدا انگشت خود را روي دكمه مشكي سمت راست پشت آمپر قرار داده و فشرده نگه داريد، حال با دست ديگر سوئيچ را داخل مغزي كاملا باز نموده تا چراغ هاي پشت آمپر روشن شود در قسمت كيلومتر عددي از 10 بصورت معكوس شمرده مي شود به محض صفر شدن اين عدد دست خود را از روي دكمه پشت آمپر برداشته و سوئيچ را مجدد بسته و باز نماييد در اين حالت آلارم مربوطه ريست مي شود . و حال در مراجعه بعدي به نمايندگي اين كيلومتر سرويس را توسط دستگاه روي 20000تنظيم نماييد.
سلام دوست عزیز
خوب شوخی بود چرا ناراحتی میشی؟ :10:
شما بیاید یه سوالی بپرسید و 2 تا پاسخ با 180 درجه اختلاف بهتون بدن گیج نمیشید؟

ضمنا ممنون از شما به خاطر پاسخ کامل :11:

pooria-ir
10-01-2012, 20:58
سلام
بالاخره هفته ی بعد میرم یه لگن بخرم :دی
یکی میتونه به صورت دقیق،جزئی و کامل تفاوت های تیپ 2 و 3 رو بگه ؟

mohamad skystar
10-01-2012, 23:30
سلام
بالاخره هفته ی بعد میرم یه لگن بخرم :دی
یکی میتونه به صورت دقیق،جزئی و کامل تفاوت های تیپ 2 و 3 رو بگه ؟

از نظر موتور و گیربکس شبیه به هم هستن.

موارد زیر رو تیپ 3 اضافه تر داره:

سیستم تهویه اتوماتیک
باند برای درب های عقب
شیشه های عقب برقی
بالشتک برای صندلی های عقب
سیستم EBA و EBD در کنار ABS هم داره.

dash_mehdi
10-01-2012, 23:35
از نظر موتور و گیربکس شبیه به هم هستن.

موارد زیر رو تیپ 3 اضافه تر داره:

سیستم تهویه اتوماتیک
باند برای درب های عقب
شیشه های عقب برقی
بالشتک برای صندلی های عقب
سیستم EBA و EDB در کنار ABS هم داره.

محمد جان دو تا چیز یادش رفت بگه
کیسه هوای سرنشین جلو + گرمکن اینه های جانبی + قفل کن شیشه های عقب

mohamad skystar
10-01-2012, 23:44

ممنون مهدی جان.
البته تمام تیپ های 206 از امسال به 2 ایربگ مجهز شدن.

pooria-ir
11-01-2012, 17:43
ممنون از هر دوتون،اما یه چند تا چیز دیگه من دیشب پیدا کردم .درسته ؟
آینه های جانبی برقی + تنظیم خودکار سرعت برف پاک کن با سرعت ماشین ؟
و اینکه به جز اینا هم از این جور چیزای ریز هست که توش تفاوت داشته باشن ؟

total_overdose
11-01-2012, 17:49
ممنون از هر دوتون،اما یه چند تا چیز دیگه من دیشب پیدا کردم .درسته ؟
آینه های جانبی برقی + تنظیم خودکار سرعت برف پاک کن با سرعت ماشین ؟
و اینکه به جز اینا هم از این جور چیزای ریز هست که توش تفاوت داشته باشن ؟
آینه های برقیر محمدجان هم اشاره کردن! فقط تیپ 3 به بالا داره!
تنظیم خودکار سرعت برف پاک کن هم تویه همه مدل ها هست:46:

ЯΣZΛ
11-01-2012, 18:13
سلام خدمت دوستای عزیز:20:
من206 ندارم ولی واسه یکی از دوستام یه مشکلی پیش آوردن.از بچه های همین p30 خودش چند روزی هست به اینترنت دسترسی نداره.
چند روز پیش دزد زده با ماشین اش ضبط که برده هیچ.خواسته ماشین رو روشن بکنه زده هر چی سیم زیر فرمون و دم فیوز قطع کرده.ماشین وقتی روشن میشه خود به خود همه چراغاش روشن میشه هیچی نه راهنما نو بوق نه هر چی که مربوط به دسته راهنماها وفرمون کارنمیکنه.برده یه جایی طرف نه نگاهی نه چیزی گفته راهنماهاشو راه بندازم 200 تومن میگیرم :|
اگه کسی ازقیمتا خبر دار میتونه کمک کنه ببینیم چقدر خرجشه!!!

Saeed System
11-01-2012, 22:25
دوستان قیمت روز و نقدی پژو 206 صندوقدار v9 اتوماتیک رو می خواستم رنگ سفید گیلاسی ( سفارشی)

dash_mehdi
11-01-2012, 22:59
دوستان قیمت روز و نقدی پژو 206 صندوقدار v9 اتوماتیک رو می خواستم رنگ سفید گیلاسی ( سفارشی)

202,525,000 تومان صفر (با رنگ سفارشی)

Saeed System
11-01-2012, 23:12
202,525,000 تومان صفر (با رنگ سفارشی)

من امشب ماشین رو گرفتم 21.250 .صفر. سفید ( سفارشی) اگر گرون گرفتم پس بدم؟ از نمایشگاه گرفتم فکر کنم 1 تومن بالای فی گرفتم....

شما تحویل 1 روز رو میگی؟ یا 1 ماهه؟ چون کارخونه اگر تحویل 1 ماهه میده 700 تومن سود پولش میشه....

نزدیک همون 21 میفته ...

ولی اگر قیمت تحویل 1 روزه 20.250 حتما پس بدم 1 ملیون فرقشه؟ ممونت میشم امشب جواب بدی که فردا برم پس بدم

ظبطش هم مشکل داره....هم یو اس بیش خرابه ... هم سی دیش خرابه توش گیر کرد هم یو اس بیش انگار پایه های توش خراب شده

اصلا نمیشه جا زد...کلا ظبطش تعطیله...

dash_mehdi
11-01-2012, 23:37
من امشب ماشین رو گرفتم 21.250 .صفر. سفید ( سفارشی) اگر گرون گرفتم پس بدم؟ از نمایشگاه گرفتم فکر کنم 1 تومن بالای فی گرفتم....

شما تحویل 1 روز رو میگی؟ یا 1 ماهه؟ چون کارخونه اگر تحویل 1 ماهه میده 700 تومن سود پولش میشه....

نزدیک همون 21 میفته ...

ولی اگر قیمت تحویل 1 روزه 20.250 حتما پس بدم 1 ملیون فرقشه؟ ممونت میشم امشب جواب بدی که فردا برم پس بدم

ظبطش هم مشکل داره....هم یو اس بیش خرابه ... هم سی دیش خرابه توش گیر کرد هم یو اس بیش انگار پایه های توش خراب شده

اصلا نمیشه جا زد...کلا ظبطش تعطیله...

مبارک باشه
نه عزیزم قیمت کارخونه اینه با تحویل 30 روزه نگران نباش تحویل فوری در نمایشگاه قیمتش همینه ضبط هم ببر نمایندگی برات درست میکنه.

hamed malekpour
12-01-2012, 11:16
یه سوال قدرت 206 هاچ بک در هنگام تصادف از پشت چه طوره عکسی چیزی دارید از جلو که عالییه از بغل وپشت چه طوره امنیت داره؟

dash_mehdi
12-01-2012, 12:24
یه سوال قدرت 206 هاچ بک در هنگام تصادف از پشت چه طوره عکسی چیزی دارید از جلو که عالییه از بغل وپشت چه طوره امنیت داره؟

اگر این ویدئو رو نگاه کنی جواب سوالت رو میگیری
206 در سال 2000 تونست 4 ستاره ایمنی از معتبر ترین موسسه تست تصادف جهان بگیره پس یعنی خودروی بسیار ایمنی هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

aref16
12-01-2012, 12:28
سلام
ماشین من 206 تیپ دو هست . دو تا باند جلو روی در داره که صدا ازش میاد ولی دو تا باند عقب اونم روی در هستش که صدا ازش نمیاد؟

چه جوری میشه درستش کرد؟:20:

Saeeden
12-01-2012, 12:37
سلام
من یه 206 وی 9 دارم کیفیتش بد نیست ولی به قیمتش نمی ارزه (000 000 20 )

vanish
12-01-2012, 13:50
سلام
ماشین من 206 تیپ دو هست . دو تا باند جلو روی در داره که صدا ازش میاد ولی دو تا باند عقب اونم روی در هستش که صدا ازش نمیاد؟

چه جوری میشه درستش کرد؟
درای عقب تیپ 2 جای باند رو داره ولی باند نداره

m.behnam
12-01-2012, 22:04
درای عقب تیپ 2 جای باند رو داره ولی باند نداره

تیپ 5 که داره؟
مال من قشنگ صداش میاد!!
زاستی باند جلو سمت راست راننده من خش خش افتاده توش!! چه مدلی برای تو درهای جلو بگیرم بهتره؟

aref16
13-01-2012, 09:43
حدود یه هفته ای میشه که وقتی ماشین رو خاموش میکنم ، از داخل کاپوت یه صداهایی میاد مثل خوردن سنگ های کوچولو به کاپوت :19:

مشکلش از چی هست ؟

Переклад не
13-01-2012, 10:17
دوستان سلام
206 تیپ 2 من الان 3 ماهی میشه که بعد از روشن شدن وقتی گاز میدی صدای شر شر آب میاد از جلوی ماشین
مثله اینکه از شیلنک کوچولویی مکش میشه آب ولی قبلا اینطوری نبود
این چیه؟
ممنون

Hektor
13-01-2012, 10:46
حدود یه هفته ای میشه که وقتی ماشین رو خاموش میکنم ، از داخل کاپوت یه صداهایی میاد مثل خوردن سنگ های کوچولو به کاپوت :19:

مشکلش از چی هست ؟
اون صدای خنک شدن سپر محافظ کنار موتور یا رادیاتور و یا خود کاپوته..

dvd2010
13-01-2012, 10:46
داش مهدی یه چیز دیگه هم شما یادتون رفت.
دماسنج:11:

total_overdose
13-01-2012, 12:33
دوستان سلام
206 تیپ 2 من الان 3 ماهی میشه که بعد از روشن شدن وقتی گاز میدی صدای شر شر آب میاد از جلوی ماشین
مثله اینکه از شیلنک کوچولویی مکش میشه آب ولی قبلا اینطوری نبود
این چیه؟
ممنون
ببرین نمایندگی بگین سیستم خنک کنندرو درست هواگیری کنن:46:

MohandesMCD
14-01-2012, 23:36
آقا من چندوقت پیش حواسم نبود از روی یک سرعتگیر با سرعت زیاد رد شدم احساس کردم کف ماشین برخورد کرد به زمین
الان بعضی وقتها یک صدای جیر جیر از وسطای ماشین میشنوم بخصوص وقتیاز روی دست اندازهای کوچیک تو خیابون رد میشم
میخام ببرمش سرویس ماشین رو ولی نمیدونم بگم صدا از کجاش هست که اونا برسیش کنن ببینن مشکلی براش پیش اومده یا نه
چیکار کنم؟
راستی یک سری 206ها صفحه کامپیوترشون بزرگتره، جریان اونا چی هس؟

total_overdose
15-01-2012, 00:13
آقا من چندوقت پیش حواسم نبود از روی یک سرعتگیر با سرعت زیاد رد شدم احساس کردم کف ماشین برخورد کرد به زمین
الان بعضی وقتها یک صدای جیر جیر از وسطای ماشین میشنوم بخصوص وقتیاز روی دست اندازهای کوچیک تو خیابون رد میشم
میخام ببرمش سرویس ماشین رو ولی نمیدونم بگم صدا از کجاش هست که اونا برسیش کنن ببینن مشکلی براش پیش اومده یا نه
چیکار کنم؟
اگزوز! چک بشه حتما !
ال سی دی type b
یکسری امکانات اضافی داره همین چند صفحه قبل کاراییش توشیح داده شده:46:

dash_mehdi
15-01-2012, 00:20
چیکار کنم؟

ببین عزیزم یک تعمیر کار می تونه از صدا تا حدی بفهمه که مشکل از کجاست و شما اگه حدودی هم بگی مشکلی
نداره.

اون مانیتور سیستم تهویه اتوماتیک برای تیپ 3,5,6 هشتش که برای تیپ 2 به صورت دستی هست

تهویه دستی

تهویه اتوماتیک

jupiterx
15-01-2012, 08:43
ببین عزیزم یک تعمیر کار می تونه از صدا تا حدی بفهمه که مشکل از کجاست و شما اگه حدودی هم بگی مشکلی
نداره.

اون مانیتور سیستم تهویه اتوماتیک برای تیپ 3,5,6 هشتش که برای تیپ 2 به صورت دستی هست

اگه صفحه نمایش روی داشبور رو منظورتونه همون طور که دوست عزیزمون توتال گفتن اون دیسپلی نوع B هست و ربطی به سیستم تهویه دستی یا اتومات نداره . باید بخرین و جای نوع A که رو ماشین هست نصب بشه که یک سری امکانات هم بهتون میده

dash_mehdi
15-01-2012, 12:04
اگه صفحه نمایش روی داشبور رو منظورتونه همون طور که دوست عزیزمون توتال گفتن اون دیسپلی نوع B هست و ربطی به سیستم تهویه دستی یا اتومات نداره . باید بخرین و جای نوع A که رو ماشین هست نصب بشه که یک سری امکانات هم بهتون میده

نه. من تهویه(کولر) رو گفتم به اونجا دقت نکرده بودم

motorola_g10
15-01-2012, 13:33
يه سؤال داشتم در مورد ٢٠٦ عادي و sd

جادار بودن sd مخصوصا در صندلي هاى عقب فرق ميكنه با ٢٠٦ عادي ؟؟

mohamad skystar
16-01-2012, 12:14

تمام فضای داخل کابین 206 های SD و معمولی مثل هم هستن و فرقی ندارن.
هردو با کمبود فضای پای سرنشین عقب مواجه هستن.

dash_mehdi
16-01-2012, 13:32

در 206 sd حتی 1 میلیمتر هم فضای پای جلو و عقب بیشتر نشده

motorola_g10
19-01-2012, 02:50
متشكر از دوستان

يه دونه ٢٠٦ تيپ ٦ اتومات مدل ٨٤ خيلي تميز نگه داشته ١،٥ ميليون لوازم براش خريده كاركرده ٨٠ هزار داره ١٢،٥ ميده خوبه به نظرتون ؟
بگيرم ؟

mohamad skystar
19-01-2012, 12:27
متشكر از دوستان

يه دونه ٢٠٦ تيپ ٦ اتومات مدل ٨٤ خيلي تميز نگه داشته ١،٥ ميليون لوازم براش خريده كاركرده ٨٠ هزار داره ١٢،٥ ميده خوبه به نظرتون ؟
بگيرم ؟

قیمت مناسبه.

pooria-ir
19-01-2012, 14:09
شرمنده اینجا عنوان میکنم :11:

واقعا روانی شدم انقد گشتم :دی
از بچه های اینجا هرکی تیپ 2 یا 3 مدل تا 87 سراغ داره (ماشین تمیز و کم کار) بهم خبر بده،دنبالشم

ممنون :10:

abc.abc
20-01-2012, 11:22
سلام
ما یک sd v8 داریم دو ماه روشن نشده دیروز خواستم روشن کنم حتی قفل مرکزیش هم کار نمی کرد
به نظرتون باتری اینقد ضعیف شده یا بابایی چیزی از ماشین قطع کرده؟ البته بست های باتریش سر جاش بود
اگه بخوام باتری به باتری کنم باید + به + و - به بدنه باشه درسته؟ چرا - به بدنه و چرا به منفی نمی زنند؟
:11:

Hektor
20-01-2012, 11:33
سلام
ما یک sd v8 داریم دو ماه روشن نشده دیروز خواستم روشن کنم حتی قفل مرکزیش هم کار نمی کرد
به نظرتون باتری اینقد ضعیف شده یا بابایی چیزی از ماشین قطع کرده؟ البته بست های باتریش سر جاش بود
اگه بخوام باتری به باتری کنم باید + به + و - به بدنه باشه درسته؟ چرا - به بدنه و چرا به منفی نمی زنند؟
باتری خالی شده.میتونی باتری رو دربیاری بدی بذارن شارژ کامل کنن.
اگه میخوای روشنش کنی + به + و منفی به منفی وصل کن و بهتره ماشینی که از باتریش میخوای برق بگیری روشن و روی دور موتور حدود 3000rpm باشه و در این حالت باتریش رو وصل کنی..
سر منفی باتریها به بدنه وصله بهمین دلیل گاهی برای باتری به باتری کردن منفی رو به بدنه هم وصل میکنن ولی شما نیاز نیست اینکارو بکنی..

abc.abc
20-01-2012, 11:38
باتری خالی شده.میتونی باتری رو دربیاری بدی بذارن شارژ کامل کنن.
ممنون
اگه روشن کنم چند ساعتی باهاش کار کنم شارژ میشه؟

Hektor
20-01-2012, 11:45
آره یواش یواش در طول روز شارژش کامل میشه.

abc.abc
20-01-2012, 11:51
بازم ممنون
راستی در مورد آببندی ماشین دقیقا باید چیکار کنم؟ دور موتور باید چقد باشه و چقد گاز بدم تا چند هزار کیلو متر؟

Saeed System
20-01-2012, 11:51
دوستان این پژو 206 اتوماته ما اول بابام گفت ایراد داره...که دنده 1 و 2 شنابش خوبه و بعد وقتی میفته رو 3 خیلی شتابش کمتر میشه

و انگار کمتر گاز میخوره و همینطور روی 4 ...

من امروز صبح خودم یه تست گرفتم ماشین ایستاده پدال گاز رو تا ته فشار دادم...1 رو قشنگ تا دور موتور 4 پر کرد 2 رو هم همینطور خوب پر کرد با شتاب بعد که میندازه رو 3 انگار میمیره شتاب ماشین گاز خورش هم کم میشه و 4 هم همینطور....

ماشین هم صفره 800 کیلومتر راه رفته....

یه سوال دیگه .....

بابام وقتی رفت ماشینش رو تحویل گرفت ظبطش رو چک نکرد ....ظبطش خراب بود یو اس بیش جک داخلی نداشت شکسته بود

و اصلا نمیشه یو اس بی بهش زد ..سی دیش هم خرابه...رادیوش هم اول سالم بود بعد خراب شد...

می خواستم بدونم برای تعمید ظبط باید کدوم نمایندگی تهران ببرم....ظبط خالی رو بگیرم دستم ببرم؟ چه جوریه؟

ممنون میشم کمک کنید:11:

dash_mehdi
20-01-2012, 12:16
بازم ممنون
راستی در مورد آببندی ماشین دقیقا باید چیکار کنم؟ دور موتور باید چقد باشه و چقد گاز بدم تا چند هزار کیلو متر؟

بهتره تا 3-4 هزار کیلومتر به ماشین زیاد گاز ندی و سعی کن با دور موتور پایین حرکت کنی دیگه نزار از 4000 بیشتر بشه چون اگه ماشینت خشک یا صفر باشه دور موتور بالا به موتور فشار میاره و موتور رو به صدا و تکون زیاد میندازه
هرگز برای گرم کردن ماشین در جا گاز نده و برای خاموش کردن ماشین هم گاز نده.

m.behnam
20-01-2012, 12:21
دوستان این پژو 206 اتوماته ما اول بابام گفت ایراد داره...که دنده 1 و 2 شنابش خوبه و بعد وقتی میفته رو 3 خیلی شتابش کمتر میشه

من امروز صبح خودم یه تست گرفتم ماشین ایستاده پدال گاز رو تا ته فشار دادم...1 رو قشنگ تا دور موتور 4 پر کرد 2 رو هم همینطور خوب پر کرد با شتاب بعد که میندازه رو 3 انگار میمیره شتاب ماشین گاز خورش هم کم میشه و 4 هم همینطور....

مال من که تیپ 5 هستش دنده 1و 2ش مثل شما شتابش عالی هست اما دنده های بعدیش دور موتورش که بالای 3500 میاد اون وقت شتاب معرکه میشه و آدم رو میکنه تو صندلی!!! :18:
فکر کنم مال شما هم که اتوماتیک هست مثل دستی ها باشه و اگه امکان تعویض دنده دستی داره یه تست کنید ببینید دور موتور که رو 3500 رو دنده 3و 4 میاد شتابش خوب میشه وگرنه ببرید یه نشون بدید اونجا ماشین رو چک کنن.. :10:

راستی برای ضبط هم برگه ی گارانتی حتما همراهتون باشه و اونجا خودشون باز میکنن چون باز کردن ضبط 206 قلق داره...

dash_mehdi
20-01-2012, 12:22

ماشین هم صفره 800 کیلومتر راه رفته....

یه سوال دیگه .....

بابام وقتی رفت ماشینش رو تحویل گرفت ظبطش رو چک نکرد ....ظبطش خراب بود یو اس بیش جک داخلی نداشت شکسته بود

و اصلا نمیشه یو اس بی بهش زد ..سی دیش هم خرابه...رادیوش هم اول سالم بود بعد خراب شد...

می خواستم بدونم برای تعمید ظبط باید کدوم نمایندگی تهران ببرم....ظبط خالی رو بگیرم دستم ببرم؟ چه جوریه؟

ممنون میشم کمک کنید:11:

بهتره تو این اوایل کارکرد ماشین بهتر باهاش تا کنی زیاد نمی خواد شتاب و سرعتش رو تست کنی .
اکثر ماشین ها در دنده 3 به بعد شتابشون کمی کمتر میشه حالا چون ماشین شما صفر هست یه مقدار بیشتره و این وضعیت تقریبا تا 4000 کیلومتر ادامه داره و تا کامل ماشین اب بندی بشه و بهتره تا اون موقع زیاد به ماشین فشار نیاری.
ضبط هم معلومه دیگه باید با ماشین ببری تا قبول کنند.

Saeed System
20-01-2012, 12:59
راستی برای ضبط هم برگه ی گارانتی حتما همراهتون باشه و اونجا خودشون باز میکنن چون باز کردن ضبط 206 قلق داره...

مرسی از راهنمایی هر 2 شما عزیزان...

جالبه بدونید ظبط ماشین همون شب راحت با دست خالی در آوردیم .. یعنی جا نزده بودن درست...یعنی مشخص بود که ظبط سالم این ماشین تو نمایندگی با ظبط یه ماشین دیگه که خراب کرده بودن usb شکسته بودند عوض شده بود...

بابای ما هم که چک نکرد موقع تحویل ...نمایندگی هم گفته می خواستی همون اول چک کنی ... بماچه

خلاصه ظبطی که دیگران خراب کردند افتاد به ما..تو نمایندگی هم 4-5 تا از این 206 داشتن...

جالبه 1 هفتست ماشین رو گرفتیم هنوز 1 آهنگ هم باهاش

گوش ندادیم...رادیو هم نداره....خدا ازش نگذره کسی جنس خراب به مردم غالب میکنه ....

یه نفر دیگه خراب کرده نمیاندگیشو من باید برم...خیلی اعصابم خورده..بابام هم که خودش نمیره...

گیر داده به من میگه تو باید بری ظبط در بیاری بگیر دستت ببری نمایندگی...:13::44:

بهتره تو این اوایل کارکرد ماشین بهتر باهاش تا کنی زیاد نمی خواد شتاب و سرعتش رو تست کنی .
اکثر ماشین ها در دنده 3 به بعد شتابشون کمی کمتر میشه حالا چون ماشین شما صفر هست یه مقدار بیشتره و این وضعیت تقریبا تا 4000 کیلومتر ادامه داره و تا کامل ماشین اب بندی بشه و بهتره تا اون موقع زیاد به ماشین فشار نیاری.
ضبط هم معلومه دیگه باید با ماشین ببری تا قبول کنند.

اینارو حتما به بابام میگم که رعایت کنه مرسی از پاسختون:11:

hadishab
20-01-2012, 13:03
بچه ها یه سوال داشتم . تولید پژو 206 تیپ 3 به کل متوقف شده؟؟؟من یکی صفرشو می خوام بخرم ولی یه چند تا نمایندگی زنگ زدم گفتن فعلا تولید نداره. چجوری می تونم صفرشو گیر بیارم؟؟؟

abc.abc
20-01-2012, 17:55
بازم سلام
می خواستم ببینم محل فیوز های 206 کجاست؟ می خواهم ببنم بابام فیوزی در نیاورده باشه که روشن نشده آخه خیلی حرفه که اینقد باتری بخوابه تا قفل مرکزی هم کار نکنه
با سپاس

Saeed System
20-01-2012, 17:59
بازم سلام
می خواستم ببینم محل فیوز های 206 کجاست؟ می خواهم ببنم بابام فیوزی در نیاورده باشه که روشن نشده آخه خیلی حرفه که اینقد باتری بخوابه تا قفل مرکزی هم کار نکنه
با سپاس

سلام :11:

عکس:

abc.abc
21-01-2012, 16:02
بازم سلام
ممنون مثل اینکه از همون باتری بود

Saeed System
22-01-2012, 10:54
سلام دوستان...

ظبط فابریک 206 اتوماتیک sd همین ظبطه؟؟

می خوام ببینم برای همه همین ظبط یا برای مارو عوض کردن آخه خراب بود از اولش بغل درز سمت راستشم دقت کنین کاملا بازه یه بچه 4 ساله هم اگر ولووم رو بگیره بکشه بیرون در میاد ظبط.. جدای از اینکه کاملا خرابه
قیمت نوش چنده؟:11:
عکس:

m.behnam
22-01-2012, 11:41
بچه ها یه سوال داشتم . تولید پژو 206 تیپ 3 به کل متوقف شده؟؟؟من یکی صفرشو می خوام بخرم ولی یه چند تا نمایندگی زنگ زدم گفتن فعلا تولید نداره. چجوری می تونم صفرشو گیر بیارم؟؟؟

اینطور که از فروش اینترنتیشون معلومه فعلا فقط پژو 405 SLX اسم نویسی میکنن...
شما باید صبر کنید به احتمال زیاد هفته دیگه شرایط فروش جدید این ماه شروع میشه.
و همیشه یکی 206 تیپ 2 یا تیپ 3 هست که میتونید اسم نویسی کنید!
و فکر نکنم به کل متوقف شده باشه چون ایرانخودرو نونش رو تو همین تیپ 3 و 2 در میاره :31:

m.behnam
22-01-2012, 11:52
سلام دوستان...

ظبط فابریک 206 اتوماتیک sd همین ظبطه؟؟

می خوام ببینم برای همه همین ظبط یا برای مارو عوض کردن آخه خراب بود از اولش بغل درز سمت راستشم دقت کنین کاملا بازه یه بچه 4 ساله هم اگر ولووم رو بگیره بکشه بیرون در میاد ظبط.. جدای از اینکه کاملا خرابه
قیمت نوش چنده؟:11:

آره همین ضبطه

راست میگی بالاهاش خیلی بازه مال من بالاهاش قشنگ چسبیده...!
نه ضبطش نسبت به خودش خوب هست و فلش رو خوب پشتیبانی میکنه اما برای CD یکم ضعیف عمل میکنه و زیاد برای خوندن و عوض کردن آهنگ طول میده!!!
شما یه کار کن اگه بودجه داری که این ضبط رو بخیال شو و برو یه ضبط عالی برا ماشین بخر... (فکر خریدا نو این مدل رو هم نکن که صرف به نو خریدنش نمیکنه :31:)
اگه هم نداری و کاری نمیشه کرد باید بری نمایندگی بعد نمایندگی تعمیرگاه های ضبط تحت پوشش خودشون رو بهت میگه و بعد میبری اونجا برات تعمیر کنن...

motorola_g10
22-01-2012, 12:30
سلام دوستان
يه ٢٠٦ تيپ ٦ هست الان كه ميخوام بخرم
يارو میگه كه اين فرانسويه ايراني نيست , يعني در فرانسه طراحى و موتورش كار اونجاست
مدل ٨٤
كاركرد ٨٠ هزار
ايا واقعا داره ميگه يا فقط براى فروش جنسشو داره ميگه ؟؟
فرق ميكنه ؟؟

اين ٢٠٦ تا كى عمر ميكنه ؟ كى به خرج بيوفته ؟؟؟

pooria-ir
22-01-2012, 12:47
سلام دوستان
يارو میگه كه اين فرانسويه ايراني نيست , يعني در فرانسه طراحى و موتورش كار اونجاست
مدل ٨٤
كاركرد ٨٠ هزار
فرق ميكنه ؟؟

هیچ کدوم از 206 های 80 به بعد در فرانسه ساخته نشده !:13:
یعنی کلا 206 های ایران خودروئن دیگه،اسمش رو خودشه
تا سال 82 موتور و گیربکس به صورت پلمپ از فرانسه میومدن
اما بعد از اون کم کم ایرانیزه شدن و از سال 87 چینی شدن قطعات آغاز شد،206 مدل 84 اگه سالم باشه ماشین خوبیه و اذیت نداره
شما ببر واسه کارکردش یه دیاگ بزن،و به خود اتاق ماشین هم توجه کن،مثلا اگه واقعا 80 تا راه رفته باشه فرمون ماشین نباید پوست انداخته باشه،یا پدال ها رو چک کن ببین ساییده شدن یا نه
واسه بدنه هم ببر به یه صافکار نقاش نشون بده،206 اگه از گلگیرهای جلو یا از قسمت جلو رنگ و تصادف داشته باشه،کاپوت با چراغ هم تراز واینمیسته،از جلو پنجره هم که کیپ واینمیسته مشخصه
من تا دیروز خودم درگیر خرید 206 بودم،به خاطر همین میدونم این مسائل رو،بالاخره خودم با 1000 بدبختی !! دیروز یه دونه 87 خریدم که وضعیتش خوبه تقریبا
واسه این ماشینی که شما میگین،قیمت حدود 9-9500 مناسبه،با توجه به مدلش
موفق باشین :11:

m.behnam
22-01-2012, 12:51
سلام دوستان
مدل ٨٤
كاركرد ٨٠ هزار
فرق ميكنه ؟؟

یه جورایی بخوایم بگیم بنده خدا حرفش راست هست...
چون تو اون سال موتور تیپ 6 هنوز اصل فرانسه بوده و ایرانی ها دست کاریش نکرده بودن اما ماشین مونتاژ ایران هست... با اینکه هنوز هم موتور های تیپ 5 و 6 آنچنان دستکاری نشدن اما اون بهتره...

از نظر من اگه ماشین جلوبندیش تصادف نکرده باشه و فابریک خودش باشه خرج آنچنانی نداره اما چون شما میگید مدل 84 هست شاید یکم خرج و اینا داشته باشه که زیاد نیست بازم برای اینکه بهتر باشه ماشین رو به یک مکانیک کار آشنا نشون بدید که وضعیت ماشین رو مشخص کنه براتون...

pooria-ir
22-01-2012, 12:57
بچه ها لطف کنین سمت غرب تهران یه چندتا تعمیرکار خوب بهم معرفی کنین
واسه جلوبندی و موتور و گیربکس و اینا
ببرم بدم این دختر تازه واردمون رو یه چک بکنن :دی
میخوام تسمه تایم رو هم عوض کنن،به خاطر همین میخوام یه جای کاملا وارد باشه
ممنون میشم راهنماییم کنین:11:

Saeed System
22-01-2012, 13:50
هیچ کدوم از 206 های 80 به بعد در فرانسه ساخته نشده !:13:
یعنی کلا 206 های ایران خودروئن دیگه،اسمش رو خودشه
تا سال 82 موتور و گیربکس به صورت پلمپ از فرانسه میومدن
اما بعد از اون کم کم ایرانیزه شدن و از سال 87 چینی شدن قطعات آغاز شد،206

درسته..راست میگی...یادمه سال 81 بود رفته بودیم واسه خرید لباس..بعد یکی از فروشندهای لباس اون مغازه...

یه 206 تیپ 1 داشت که فکر کنم تو فرانسه هم رنگ شده بود...رنگش یه جوری بود سبز مغز پسته ای مایل به آبی...بعد فرمونش یه جور دیگه خیلی لاغرتر بود ( بی ریخت) ....مانیتورشم فقط ساعت نشون میداد...خیلی کوچیک بود
مانیتورش...ولی کاملا تابلو بود اصل فرانسست.....

ما خودمون یه 206 تیپ 2 سال 82 خریدیم....خداوکیلیش خیلی موتور خر کاری داشت....خیلی سگ جون بود...

4 سال اول فقط روغنشو عوض کردیم...تازه با اون فشارهایی که من موقعی که بچه بودم روش میا وردم..

یه تیکاف یاد گرفته بودم پدرماشین رو د رمی آوردم.....یادمه وقتی بارون می یومد..میرفتم دم این دس انداز

پلاستیکیها که به سوسیس معروف بود..میرفتم لاستیک جلو رو مماس میکردم باهاش مچسبودنم بهش...

بعد ترمز دستی رو می کشیدم بالا بعد پام رو تا آخر میزاشتم رو گاز بعد از 5 ثانیه کلاژ رو ول می کردم ...

قشنگ لاستیکهای جلو حدود 30 ثانیه روی دست انداز لیز میخورد و نمیتونست رد بشه چون خیس بود..
کلا تمام حرفهایی که زدید همش تایید میشه ...:11:

ولی الان 2 هفتست یه 206 ساخت 90 خریدیم الان بزرگ شدم و وقتی سوار میشم خیلی رعایت می کنم فشار نمیارم چون میدونم خراب بشه چه خرجی میندازه گردن آدم...

با این حال گربکسش روی دنده 3-4 مشکل داره با اینکه صفره ماشین انگار شتابش خرابه ...

m.behnam
22-01-2012, 14:16
اما خدایش این 206 که گیر من اومده خدا خیرشون بده خیلی عالی در اومده... مدل 90 خرداد تحویل گرفتیم
اگه بدونید من چه بلا هایی سرش اودم :31:
بدبخت آخم هنوز نگفته هیچی گازخورتر و رون ترم شده.. کیلومترشم تاره شده 6500!!!
اما یه نکته بگم اگه ماشین سرد رو هیچ وقت گازش ندید ماشین هیچ مشکلی پیدا نمیکنه... مثلا ماشین رو تو پارکینگ سراشیبی سرد درش بیارید و با ماشین سرد بکسوباد کنید و از این جور کارا!
همین که ماشین گرم شد هر کاری دلتون میخواد بکنید!!

pooria-ir
22-01-2012, 18:28
به وسال قبلیم جواب بدین + این :دی

ضبط ریو ما این کنووده mp5039u
خواستم ببینم میشه این رو بزارم رو 206ئه و به اون کنترلر فرمون وصلش کنم ؟ چون ضبطی که رو خودش هست JVC ئه و الان با اون کنترلر فرمون کار نمیکنه
زود جواب بدینا :دی

total_overdose
22-01-2012, 19:00
به وسال قبلیم جواب بدین + این :دی

ضبط ریو ما این کنووده mp5039u
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fproducts%2Fcar%2F1din%2Fkdc-mp5039u%2Findex.html)
خواستم ببینم میشه این رو بزارم رو 206ئه و به اون کنترلر فرمون وصلش کنم ؟ چون ضبطی که رو خودش هست JVC ئه و الان با اون کنترلر فرمون کار نمیکنه
زود جواب بدینا :دی
سلام
دوست عزیز یه تعداد ضبط خاص هستن که رو 206 بطور کامل جواب میدن!
راه درست نصب اینترفیس هست!
شما ببیر بیرون برات اینترفیس نصب کنه همین ضبطی که رویه خودشم هست جواب میده:46:

pooria-ir
22-01-2012, 19:13
سلام
دوست عزیز یه تعداد ضبط خاص هستن که رو 206 بطور کامل جواب میدن!
راه درست نصب اینترفیس هست!
شما ببیر بیرون برات اینترفیس نصب کنه همین ضبطی که رویه خودشم هست جواب میده:46:

آخه شنیدم که یه سری ضبط ها اصلا جواب نمیدن رو 206 واسه اون مسئله کنترلر فرمون
الان قضیه چی شد ؟ من هنگم :دی
بعد اون اینترفیس قضیش چیه ؟ قیمتش چنده ؟؟؟

Переклад не
22-01-2012, 20:00
منم 206 تیپ 2 مونو یه بار دنده رو تو دور 6 عوض کردم پدرش دراومد ولی چیزیش نشد:دی ولی خداییش خیلی حال میده
دوستان امان از سوختن لامپ مه شکن جلو!! آقا چیکار کنیم آخه این لامپ جلو دم به دم میسوزه .عجب فلاکتی

ba maram
22-01-2012, 21:56
واسه منم میسوزه لامپای مه شکن+ لامپ ریزاش
چی کار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

Rjoun
22-01-2012, 23:31
سلام دوستان لطفا تفاوت های V1 و V8 صندوق دار رو معرفی کنید.
باتشکر.

mohamad skystar
23-01-2012, 00:45
سلام دوستان لطفا تفاوت های V1 و V8 صندوق دار رو معرفی کنید.
باتشکر.

پژو 206 SD V8 این موارد رو داره اما V1 نداره:

سیستم تهویه اتوماتیک
شیشه های عقب برقی
باند برای درب های عقب
سیستم EBA و EBD در کنار ABS

همجنین V8 رو میتونید از نوع سفارشی و لیمیتد انتخاب کنید با رنگ های
سفارشی اما V1 این امکان رو نداره.

chekmate
24-01-2012, 16:19
سلام دوستان.
روغن موتور توتال7000 چند كيلومتر كار ميده؟ توي دفترچه ايرانخودرو نوشته 20 هزارتا . درسته؟

total_overdose
24-01-2012, 18:15
سلام دوستان.
روغن موتور توتال7000 چند كيلومتر كار ميده؟ توي دفترچه ايرانخودرو نوشته 20 هزارتا . درسته؟
دوست عزیز هیچ وقت تو این کارکرد نزار برسه!
حدود7000تا 8000تا عوض کن! 20000 تا خیلی زیاده!

Переклад не
24-01-2012, 18:20
بلخره کسی درمورد برطرف کردن مشکل سوزش لامپا تجربه ای نداره؟

baghozi
25-01-2012, 19:57
سلام دوستان
این ماه هم توی لیست فروش تیپ پنج نیست احتمال داره که برای دهه فجر شرایط فروش تغییر کنه و تیپ 5 هم گذاشته بشه؟

t.sunami
25-01-2012, 21:47
پوستر این ماه ایران خودرو رو میتونید بزارید اینجا؟؟

mohamad skystar
25-01-2012, 22:29
پوستر این ماه ایران خودرو رو میتونید بزارید اینجا؟؟

هنوز پوستر بهمن ماه تو سایت نیومده.
خبری از تیپ 5 هم نیست

akat_boy
26-01-2012, 04:47
سلام دوستان
این ماه هم توی لیست فروش تیپ پنج نیست احتمال داره که برای دهه فجر شرایط فروش تغییر کنه و تیپ 5 هم گذاشته بشه؟

من که دیگه خسته شدم!!!!!!! 3 ماهه منتظر تیپ 5 ام!
امروز رفتم نمایندگی میگم تو شرایط این ماه تیپ 5 هست؟ میگه کلا هیچ مدل 206 تو شرایط نیست! حالا معلوم نیست چرت و پرت میگفت یا نه. گفت فقط سمند و پرشیا هست!
دقیقا زمانی که ما بیخیال 206 بشیم تولیدش شروع میشه! شک نکن دوست من:41:

aref10
26-01-2012, 09:40
سلام و خسته نباشید
میخواستم ببینم بهترین مارک برای قطعات زیر چی هست؟کدومشون تو بازار تقلبیشون هم هست؟و بهترین کارکرد برای تعویض قطعات چه کیلومتری هست؟
1.تسمه دینام؟
2.فیلتر کابین؟
3.فیلتر بنزین؟
4.واسکازین؟

pooria-ir
26-01-2012, 12:22
سلام و خسته نباشید
میخواستم ببینم بهترین مارک برای قطعات زیر چی هست؟کدومشون تو بازار تقلبیشون هم هست؟و بهترین کارکرد برای تعویض قطعات چه کیلومتری هست؟
1.تسمه دینام؟
2.فیلتر کابین؟
3.فیلتر بنزین؟
4.واسکازین؟

من اونایی که میدونم رو واست میگم،بقیشم اساتید زحمت میکشن :)
فیلتر کابین که خیلی مارک خاصی نداره،ایرانیه و قیمتش هم حدود 5-6 تومنه
فیلتر بنزین رو من خودم دیروز خریدم،ایساکو 3500 بود و جنس اصلی که روش زده ساخت برزیل قیمتش فک کنم 5500 یا 6 تومن بودش،در مورد کیلومتر تعویضشم با توجه به کیفیت بالای بنزین :13: به توصیه مهندس عزیز هر 15 هزارتا باید عوض بشه
واسگازین رو هم من از مهندس بابک عزیز که تو همین فروم خودمون هستش سوال کردم،فرمودن که Total بریزیم و مثل اینکه دو مدل داره،75-80 و 85-90،شما اونی رو بریز که عدد پایین تری داره

:10::40:

aref10
26-01-2012, 13:19
من اونایی که میدونم رو واست میگم،بقیشم اساتید زحمت میکشن :)
فیلتر کابین که خیلی مارک خاصی نداره،ایرانیه و قیمتش هم حدود 5-6 تومنه
فیلتر بنزین رو من خودم دیروز خریدم،ایساکو 3500 بود و جنس اصلی که روش زده ساخت برزیل قیمتش فک کنم 5500 یا 6 تومن بودش،در مورد کیلومتر تعویضشم با توجه به کیفیت بالای بنزین :13: به توصیه مهندس عزیز هر 15 هزارتا باید عوض بشه
واسگازین رو هم من از مهندس بابک عزیز که تو همین فروم خودمون هستش سوال کردم،فرمودن که Total بریزیم و مثل اینکه دو مدل داره،75-80 و 85-90،شما اونی رو بریز که عدد پایین تری داره

:10::40:
ممنون دوست عزیز
فقط یه چیز:
من واسکازین رو توی یه فروم تخصصی 206 که پرسیدم گفتند واسکازین esso بهترینه

mahdy2021
28-01-2012, 01:07
سلام دوستان

دوست عزیز من حدود 2 ماه پیش شایعه ی تعطیلی خط تولید تیپ 5 رو شنیدم!!! تا الان هم پیگیر نبودم ببینم درسته یا خیر!
حالا واقعا توی این 2 ماه اصلا فروش نداشته ایرانخودرو؟

شاید میخوان اولین ماشین سازگار با یورو 4 و 5 رو 206 بزنن، برای همینه بیرون ندادن

Core
28-01-2012, 01:44
سلام
دوستان من تا حالا توتال 9000 میریختم اما با این اوضاع بد بازار دیگه اعتماد ندارم توتال بریزم چون احتمال اصل بودنش خیلی پایین هست. البته من از 9000 خیلی راضی بودم. حالا دوستان 1 روغن جایگزین و اصل پیشنهاد بدن ما بریزیم. شنیدم ایرانول رویال روغن خوبی هست و به جهت تولید داخل بودن تقلبی هم نداره و در ضمن قیمتش هم با درجه گرانروی 5-40 نزدیک به 40 هزار تومان هست. اگر دوستان تجربه ای دارند ممنون میشم درمیون بزارن.
در مورد لنت بندیکس هم اگر تجربه ای هست عنوان بفرمایید.
baghozi
28-01-2012, 09:28
دوست عزیز من حدود 2 ماه پیش شایعه ی تعطیلی خط تولید تیپ 5 رو شنیدم!!! تا الان هم پیگیر نبودم ببینم درسته یا خیر!
حالا واقعا توی این 2 ماه اصلا فروش نداشته ایرانخودرو؟

شاید میخوان اولین ماشین سازگار با یورو 4 و 5 رو 206 بزنن، برای همینه بیرون ندادن

نه دوست عزیز فروش نداشته
دیروز یکی از نمایندگی ها در اصفهان میگفت که بخاطر تحویل دادن 5000 دستگاه 206 به پلیس فروش ندارن

amir@sh
28-01-2012, 12:00
سلام
دوستان من تا حالا توتال 9000 میریختم اما با این اوضاع بد بازار دیگه اعتماد ندارم توتال بریزم چون احتمال اصل بودنش خیلی پایین هست. البته من از 9000 خیلی راضی بودم. حالا دوستان 1 روغن جایگزین و اصل پیشنهاد بدن ما بریزیم. شنیدم ایرانول رویال روغن خوبی هست و به جهت تولید داخل بودن تقلبی هم نداره و در ضمن قیمتش هم با درجه گرانروی 5-40 نزدیک به 40 هزار تومان هست. اگر دوستان تجربه ای دارند ممنون میشم درمیون بزارن.
در مورد لنت بندیکس هم اگر تجربه ای هست عنوان بفرمایید.
دوست من ایرانول روغن خوبیه من خودم استفاده میکنم و خیلی راضی ام در ضمن شنیدم که روغن آترود هم بد نیست خودم استفاده نکردم ولی دوستانی دارم که استفاده کردن و راضی هستن

mohamad skystar
28-01-2012, 12:56
پس از مشورت با مدیر انجمن و بررسی های انجام شده:
دوستان گرامی از این به بعد تمام مباحث مربوط به انتخاب روغن موتور خودرو در تاپیک زیر دنبال خواهد شد:

انتخاب روغن موتور :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

aref10
28-01-2012, 15:39
سلام و خسته نباشید
1.تسمه دینام؟
2.فیلتر کابین؟
3.فیلتر بنزین؟
4.فیلتر هوا؟
5.واسکازین؟
کسی جواب منو نمیده؟:41:

mohamad skystar
28-01-2012, 15:56
سلام و خسته نباشید
1.تسمه دینام؟
2.فیلتر کابین؟
3.فیلتر بنزین؟
4.واسکازین؟

دوست من قطعات زیر از انواع مارک ها موجود هستن و اکثرا هم ساخت چین.
خیلی کم میشه که اصلی گیر بیاری اما هست.
در 2 نوع شرکتی و اصلی تو بازار یافت میشن از قیمتشون خبر ندارم.

در مورد فیلتر بنزین و واسکازین به نظر من شما هربار که ماشینت رو میبری برای سرویس
و تعویض روغن فیلتر بنزین رو عوض کن چون کیفیت بنزین پایین هست.
واسکازین رو هم بگو برات چک کنن که اگر کم بود اضافه کنن برات.
من برای ماشین خودم هر 5000 کیلومتر این کارو میکنم.
تسمه دینام هم بستگی داره الان تسمه در چه وضعیتی باشه رو 40 یا 50 هزار
کیلومتر عوض میکنن.

meka
03-02-2012, 12:01
سلام دوستان این 206 sd v8 چه جور ماشینیه به نظرتون؟ به قیمتش می ارزه؟ و اینکه میگن 206 خرج زیاد داره درسته؟ و اینکه ماشین صفر بخری دست خودت باشه و درست باهاش برخورد کنی و سالم :31: سالانه یا ماهانه چه قدر خرج میزاره رو دستت ؟/
ممنون از همگی:11:

amir@sh
03-02-2012, 13:40
سلام دوستان این 206 sd v8 چه جور ماشینیه به نظرتون؟ به قیمتش می ارزه؟ و اینکه میگن 206 خرج زیاد داره درسته؟ و اینکه ماشین صفر بخری دست خودت باشه و درست باهاش برخورد کنی و سالم :31: سالانه یا ماهانه چه قدر خرج میزاره رو دستت ؟/
دوست من در مورد این ماشین و مشخصاتش توی تاپیکهای مختلف زیاد بحث شده ولی در کل ماشین خوب و کم مصرف و کم استهلاکیه ! مسلما اگر صفر بخری و مراقبت کنی ماشینیه که به این زودیها به خرج نمیفته و در کل مهمترین چیز در مورد استهلاک یه ماشین نحوه رانندگی و نگهداریه

mohamad skystar
03-02-2012, 14:23

206 SD V8 یکی از پرطرفدارترین خودروهای ساخت داخل هست.
ماشین اگر از اول دست خودت باشه و درست باهاش رانندگی کنی و سرویس هاش رو به موقع
انجام بدی و فشار بهش نیاری یک عمر برات کار میکنه.
همونطور که دوستمونم گفتن V8 خودروی مقرون به صرفه ای هست.

alex_pk
03-02-2012, 16:30
سلام یه چنتایی سوال داشتم البته قبلا پرسیدم اون موقع فرصت نشد اقدام کنم ولی الان جدی میخوام برم دنبالش،
من از روزی که ماشین رو گرفتم تا الان هیچ جیز فنیش رو تغییر ندادم و چون مشکلی ایجاد نشده بود برای چک کردن هم نبردم.
نه روغن تعویض کردم و نه حتی رادیات رو چک کردم چون اصلا فنی بلد نیستم.ماشین هم حدود 12 هزار تا کارکرده و تحویل اردیبهشت 90

1 - جدیدا که ماشین رو روشن می کنم و اکثرا در هوای سرد اون چراغ زرد پشت آمپر روشن میشه (شبیه یه روغن چکونه)
چنتا بوق میزنه و روی دیسپلی می نویسه ICE Alert و البته یه مقدار که رانندگی می کنم اون چراغ زرده خاموش میشه.
چکار باید بکنم؟

2 - دقیقا چه مواردی رو باید تعویض کنم یا بررسی و چک کنم؟
لطفا اسم ها رو دقیق بگید چون احتمالا تو این هفته که میاد میبرم نمیایندگی همه کارهاش رو بکنه.

3 - بهترین نمایندگی که میشناسید رو لطفا معرفی کنید که کلاه سرمون نذارن (تهران)
الان اگر من ببرم برای چک کردن و احتمالا تعویض بعضی چیز ها پولی ازم میگیرن یا رایگانه؟
دقیقا چه مواردی رایگان حساب میشه و چه مواردی پولی.
بهتره همه چیز هایی که قراره تعویض بشه خودم از بیرون تهیه کنم یا از خودشون بگیرم؟

مرسی.

mohamad skystar
03-02-2012, 16:50
سلام یه چنتایی سوال داشتم البته قبلا پرسیدم اون موقع فرصت نشد اقدام کنم ولی الان جدی میخوام برم دنبالش،
من از روزی که ماشین رو گرفتم تا الان هیچ جیز فنیش رو تغییر ندادم و چون مشکلی ایجاد نشده بود برای چک کردن هم نبردم.
نه روغن تعویض کردم و نه حتی رادیات رو چک کردم چون اصلا فنی بلد نیستم.ماشین هم حدود 12 هزار تا کارکرده و تحویل اردیبهشت 90

1 - جدیدا که ماشین رو روشن می کنم و اکثرا در هوای سرد اون چراغ زرد پشت آمپر روشن میشه (شبیه یه روغن چکونه)
چنتا بوق میزنه و روی دیسپلی می نویسه ICE Alert و البته یه مقدار که رانندگی می کنم اون چراغ زرده خاموش میشه.
چکار باید بکنم؟

2 - دقیقا چه مواردی رو باید تعویض کنم یا بررسی و چک کنم؟
لطفا اسم ها رو دقیق بگید چون احتمالا تو این هفته که میاد میبرم نمیایندگی همه کارهاش رو بکنه.

3 - بهترین نمایندگی که میشناسید رو لطفا معرفی کنید که کلاه سرمون نذارن (تهران)
الان اگر من ببرم برای چک کردن و احتمالا تعویض بعضی چیز ها پولی ازم میگیرن یا رایگانه؟
دقیقا چه مواردی رایگان حساب میشه و چه مواردی پولی.
بهتره همه چیز هایی که قراره تعویض بشه خودم از بیرون تهیه کنم یا از خودشون بگیرم؟

مرسی.

سلام دوست من.
شما باید از روز اول سرویس هارو انجام میدادین.
کارهای زیر رو باید الان انجام بدین:

تعویض روغن
تعویض فیلتر روغن
تعویض فیلتر هوا
بازدید فیلتر بنزین و در صورت کثیف بودن عوض بشه.
بازدید آب رادیاتور
بازدید مخزن آب شیشه شور

اینا کارهای ضروری هستن که باید انجام بدی.
موارد دیگه مثل بازدید زیر و بند - ریگلاژ درها و آچارکشی رو هم باید بگین تا انجام بدن برات.
البته اینا شاید نیازی نباشه اما انجام بشه خوبه.
اگر از روز اول تا الان طبق قوانین گارانتی ماشین رو برای سرویس نبردین احتمال هست
که براتون رایگان انجان ندن.
موفق باشید.

alex_pk
03-02-2012, 18:04
مرسی عزیز
حالا اگر رایگان انجام بدن اون روغن موتور و... رو هم خودشون میدن؟یا هزینه اونا جدا محاسبه میشه؟
روغن موتور توتال 7000 بگیرم یا 9000 ؟ سایر مواردی مثل فیلتر هوا و.. رو هم یه جنس خوب معرفی کنید بگیرم.
همه چیز رو خود نمایندگی داره یا باید از بیرون بگیرم؟

mohamad skystar
04-02-2012, 12:18
مرسی عزیز
حالا اگر رایگان انجام بدن اون روغن موتور و... رو هم خودشون میدن؟یا هزینه اونا جدا محاسبه میشه؟
روغن موتور توتال 7000 بگیرم یا 9000 ؟ سایر مواردی مثل فیلتر هوا و.. رو هم یه جنس خوب معرفی کنید بگیرم.

اگر رایگان باشه تمام موارد انجام میشه و نیازی نیست شما روغن یا فیلتر و ... بخرید.
اول برید نمایندگی و ببینید آیا قبول میکنن یا خیر.

amir@sh
04-02-2012, 12:36
مرسی عزیز
سرویس اولیه رایگانه ولی با توجه به اینکه از موعد سرویس اولیه گذشته شاید نمایندگی قبول نکنه در ضمن روغنی که نمایندگی میریزه ایرانیه و اگر توتال میخوای باید آزاد بگیری واسه 206 توتال 7000 جواب میده

hoomi_gta
04-02-2012, 14:56
یه سوال من هر چند وقت یکبار در حالی که درجه آب موتور تقریبا روی 70 هستش یهو شروع می کنه به آلارم دادن و چراغ stop روشن میشه و میچسبه به سقف! و تا وقتی خاموش نکنم و چند دقیقه صبر نکنم پایین نمیاد. چند وقت پیش عنوان کردم یکی از دوستان گفت ecu قاطی کرده. ممکنه دلیل خطرناک تری داشته باشه؟ یوقت موتور نپکه ؟ :دی آخه کاپوت و هم بالا میزنم هیچ خبری از بخار و دود و این حرفا نیست!! نگران نباشم؟

amir@sh
04-02-2012, 22:00
یه سوال من هر چند وقت یکبار در حالی که درجه آب موتور تقریبا روی 70 هستش یهو شروع می کنه به آلارم دادن و چراغ stop روشن میشه و میچسبه به سقف! و تا وقتی خاموش نکنم و چند دقیقه صبر نکنم پایین نمیاد. چند وقت پیش عنوان کردم یکی از دوستان گفت ecu قاطی کرده. ممکنه دلیل خطرناک تری داشته باشه؟ یوقت موتور نپکه ؟ :دی آخه کاپوت و هم بالا میزنم هیچ خبری از بخار و دود و این حرفا نیست!! نگران نباشم؟
بده ecu رو یه چک بکنن ! اگر آب رادیاتور جوش نیست جای نگرانی نیست !

hoomi_gta
04-02-2012, 22:42
بده ecu رو یه چک بکنن ! اگر آب رادیاتور جوش نیست جای نگرانی نیست !
یه سوال آب رادیاتور جوش باشه کاپوت و بزنیم بالا حتما دود بلند میشه دیگه؟ :دی

dash_mehdi
04-02-2012, 22:54
یه سوال آب رادیاتور جوش باشه کاپوت و بزنیم بالا حتما دود بلند میشه دیگه؟ :دی

اگر اب رادیاتور جوش باشه بخار (حتی جزئی) میزنه و اگر بخاری نزنه اب جوش نیاورده.
اما اگه اب رادیاتور هر چند وقت یک بار جوش میاره و البته با بخار واشر سوزوندین البته ECU 206 حساسی داره و باید ببرید براتون چک کنند.

hoomi_gta
04-02-2012, 23:10
اگر اب رادیاتور جوش باشه بخار (حتی جزئی) میزنه و اگر بخاری نزنه اب جوش نیاورده.
اما اگه اب رادیاتور هر چند وقت یک بار جوش میاره و البته با بخار واشر سوزوندین البته ECU 206 حساسی داره و باید ببرید براتون چک کنند.
هیچ خبری از بخار نبوده! حتی یه ذره! جالبه که یکهو هم درجه میره بالا مثلا روی 70 درجس یهو پر میشه تا سقف! باید ماشین و خاموش کنم 5 دقیقه صبر کنم تا دوباره برگرده صفر بشه. البته یبار هم توجه نکنم کلی مسیر و رفتم همینطور آلارم استاپ میزد ولی اتفاقی نیفتاد!! پس همین ecu و چک می کنم. حالا حتما فوری باید چک بشه یا نیازی نیست؟

kING ANSHAN
05-02-2012, 15:28
سلام دوستان.مدتی درخدمت نبودم.متاسفانه پدرم فوت کرد.بخاطرهمین نتونستم بیام.بگذریم.206اس دی من الان9900تاراه رفته.واقعا این مملکت بکجا داره میره من نمیدونم.ماشین8000تاراه نرفته بودکه یروزصبح دیدم انگارتوحیاط گوسفندسربریدن وتمام حیاط روغن ماشین بود.وقتی دنبالش گرفتم دیدم ازبغل فیلتره روغن داره میزنه بیرون.روزتعطیل بودوهمجابسته.ماشین بوکسل کردم وبردم تعویض روغنی.گفت در راستای ارزان سازی فیلترروغنوپلاستیکی کردن وبخاطرسردوگرم شدن بعدیه مدت ازابندی میفته.خلاصه مجبورشدم50تومن خرج کنم تادرست بشه.بایدببرمش نمایندگی.دوستان اگه کسی مشکلی مثل من پیداکرده راهنمایم کنه چکارکنم.ممنون وبدرود.

hossein.az
05-02-2012, 16:39
سلام دوستان.مدتی درخدمت نبودم.متاسفانه پدرم فوت کرد.بخاطرهمین نتونستم بیام.بگذریم.206اس دی من الان9900تاراه رفته.واقعا این مملکت بکجا داره میره من نمیدونم.ماشین8000تاراه نرفته بودکه یروزصبح دیدم انگارتوحیاط گوسفندسربریدن وتمام حیاط روغن ماشین بود.وقتی دنبالش گرفتم دیدم ازبغل فیلتره روغن داره میزنه بیرون.روزتعطیل بودوهمجابسته.ماشین بوکسل کردم وبردم تعویض روغنی.گفت در راستای ارزان سازی فیلترروغنوپلاستیکی کردن وبخاطرسردوگرم شدن بعدیه مدت ازابندی میفته.خلاصه مجبورشدم50تومن خرج کنم تادرست بشه.بایدببرمش نمایندگی.دوستان اگه کسی مشکلی مثل من پیداکرده راهنمایم کنه چکارکنم.ممنون وبدرود.

بابت پدرتون متاسفم .غم اخرتون باشه.

فیلتر کل ماشین هایی که جدیدا میزنند پلاستیکی شده؟؟

dash_mehdi
05-02-2012, 20:18
هیچ خبری از بخار نبوده! حتی یه ذره! جالبه که یکهو هم درجه میره بالا مثلا روی 70 درجس یهو پر میشه تا سقف! باید ماشین و خاموش کنم 5 دقیقه صبر کنم تا دوباره برگرده صفر بشه. البته یبار هم توجه نکنم کلی مسیر و رفتم همینطور آلارم استاپ میزد ولی اتفاقی نیفتاد!! پس همین ecu و چک می کنم. حالا حتما فوری باید چک بشه یا نیازی نیست؟

بهتره بدید چک کنند . الان اگه چیزی باشه کمتر براتون خرج داره بعدا که بدتر شد خرجش هم بیشتره. البته من باز رو ESU شک دارم ولی بهترین کار نشون دارن به مکانیکه.

سلام دوستان.مدتی درخدمت نبودم.متاسفانه پدرم فوت کرد.بخاطرهمین نتونستم بیام.بگذریم.206اس دی من الان9900تاراه رفته.واقعا این مملکت بکجا داره میره من نمیدونم.ماشین8000تاراه نرفته بودکه یروزصبح دیدم انگارتوحیاط گوسفندسربریدن وتمام حیاط روغن ماشین بود.وقتی دنبالش گرفتم دیدم ازبغل فیلتره روغن داره میزنه بیرون.روزتعطیل بودوهمجابسته.ماشین بوکسل کردم وبردم تعویض روغنی.گفت در راستای ارزان سازی فیلترروغنوپلاستیکی کردن وبخاطرسردوگرم شدن بعدیه مدت ازابندی میفته.خلاصه مجبورشدم50تومن خرج کنم تادرست بشه.بایدببرمش نمایندگی.دوستان اگه کسی مشکلی مثل من پیداکرده راهنمایم کنه چکارکنم.ممنون وبدرود. مشکل شما احتمالا از سوپاپ وایپس یا اطمینانه که در هنگام که فیلتر کثیف میشه این سوپاپ که داخل فیلتر هست باز میشه.
ولی مشکل از هر جایی باشه از پلاستیکی بودن فیلتر نیست چون اگه بود که همه باید هفته ای یه بار فیلتر عوض میکردن.

amirpcp30
05-02-2012, 20:51
سلام
ببخشید 206 v8 وقتی چراغ بنزینش روشن میشه چند لیتر بنزین داخلش هست؟ حدودا چقدی میره؟ 5000 تا کار کرده
با سپاس

hossein.az
05-02-2012, 21:05
سلام
ببخشید 206 v8 وقتی چراغ بنزینش روشن میشه چند لیتر بنزین داخلش هست؟ حدودا چقدی میره؟ 5000 تا کار کرده
با سپاس

١٠ليتر.حدود٢٠-٣٠ كيلومتر ميره.

amirpcp30
05-02-2012, 21:12
سلام

١٠ليتر.حدود٢٠-٣٠ كيلومتر ميره.
ممنون از توجهتون
ولی من منظورتون رو نفهمیدم
10 لیتر ؟ پس چطوری فقط 20-30 کیلومتر میره؟ اگه 10 لیتر باشه صدی 10 هم حساب کنیم میشه 100
من با پرایدم که مشکل داره وقتی روشن میشه و فک کنم 7 لیتر داخل باکشه 75 تا میرم
:40:

hossein.az
05-02-2012, 22:32
سلام

ممنون از توجهتون
ولی من منظورتون رو نفهمیدم
10 لیتر ؟ پس چطوری فقط 20-30 کیلومتر میره؟ اگه 10 لیتر باشه صدی 10 هم حساب کنیم میشه 100
من با پرایدم که مشکل داره وقتی روشن میشه و فک کنم 7 لیتر داخل باکشه 75 تا میرم
:40:
سلام
من از كسي كه داره سوال كردم و براتون فرستادم مطمئن بود ٢٠-٣٠ تا ميره شايد مقدار بنزين كمتره بوده اشتباه كرده.

pooria-ir
06-02-2012, 00:56

شما تو قمقمه آب زو یه نگاه کن،ببین روغن هست یا نه

hoomi_gta
06-02-2012, 11:07
شما تو قمقمه آب زو یه نگاه کن،ببین روغن هست یا نه
تا اونجایی که یادمه تو قمقمه آب و ضد یخ ریخت برام. منظورتون قمقمه آب رادیاتور هستش؟ به هر حال این هفته میبرمش چک کنم ممکنه اشکال از ترموستات باشه؟؟

pooria-ir
06-02-2012, 13:44
تا اونجایی که یادمه تو قمقمه آب و ضد یخ ریخت برام. منظورتون قمقمه آب رادیاتور هستش؟ به هر حال این هفته میبرمش چک کنم ممکنه اشکال از ترموستات باشه؟؟

تو قمقمه آب علی الاصل فقط باید همونطور که گفتین آب و ضضد یخ باشه
اما با توجه به بالا رفتن دمای شما من احتمال دادم شاید مثل ماشین خودم آب روغن قاطی رده باشین و واشر سر سیلندرتون مرخص شده باشه !
اگه تو قمقمه چربی بود (تو خود آب یا دیواره قمقمه) بدونین که مشکل آب روغن دارین

hoomi_gta
06-02-2012, 16:00
تو قمقمه آب علی الاصل فقط باید همونطور که گفتین آب و ضضد یخ باشه
اما با توجه به بالا رفتن دمای شما من احتمال دادم شاید مثل ماشین خودم آب روغن قاطی رده باشین و واشر سر سیلندرتون مرخص شده باشه !
اگه تو قمقمه چربی بود (تو خود آب یا دیواره قمقمه) بدونین که مشکل آب روغن دارین
یه سوال اگه این مشکل باشه دما مرتب باید داغ کنه دیگه؟ پس چرا برای من فقط 2 بار این اتفاق رخ داده اونم به فاصله شاید 2 ماه؟

Black Water
07-02-2012, 17:58
سلام دوستان
هفته ی قبل قرار بود برای تحویل 206 v9 بریم نمایندگی اما گفتن اول باید پلاک بیاد بعد(درحالی که قبلا اینطوری نبود دیگه)
خلاصه به لطف خدا امروز رفتیم تحویل گرفتیم.
همونطور که میدونید چون دندش اتوماته یکم بیشتر باید مواظب بود .دوستان از تجربیاتشون بگن.کلا یه review ای چیزی از این ماشین اگه بگید ممنون میشم.مثلا طرز کار با دندش و ...
ممنون

hossein.az
07-02-2012, 19:14
سلام دوستان
هفته ی قبل قرار بود برای تحویل 206 v9 بریم نمایندگی اما گفتن اول باید پلاک بیاد بعد(درحالی که قبلا اینطوری نبود دیگه)
خلاصه به لطف خدا امروز رفتیم تحویل گرفتیم.
همونطور که میدونید چون دندش اتوماته یکم بیشتر باید مواظب بود .دوستان از تجربیاتشون بگن.کلا یه review ای چیزی از این ماشین اگه بگید ممنون میشم.مثلا طرز کار با دندش و ...
ممنون

سلام .
موتور این ماشین tu5 است
از حالت های R,N,D که اطلاع دارید.سمت چپ حالت D برای موقعی است که شما میخواهید به صورت دستی دنده بدهید واز این طریق معکوس و به میل خودتان دنده را تعویض کنید.
دکمه S (سمت راست پایین ) دنده حالت اسپرت تری به خود میگیرد و دنده را پر کامل پر میکند و بعد دنده را عوض میکند البته باید بگم وقتی روی این حالت هست مصرف بیشتر میشه.
دکمه * (پایین دکمه S) برای حالت برفیست یعنی زمانی که با ماشین بر روی برف زیاد میخواهید حرکت کنید.
ماشین خوبیست انشاالله چرخش براتون به شادی بچرخه.

Black Water
07-02-2012, 20:27
سلام .
موتور این ماشین tu5 است
از حالت های R,N,D که اطلاع دارید.سمت چپ حالت D برای موقعی است که شما میخواهید به صورت دستی دنده بدهید واز این طریق معکوس و به میل خودتان دنده را تعویض کنید.
دکمه S (سمت راست پایین ) دنده حالت اسپرت تری به خود میگیرد و دنده را پر کامل پر میکند و بعد دنده را عوض میکند البته باید بگم وقتی روی این حالت هست مصرف بیشتر میشه.
دکمه * (پایین دکمه S) برای حالت برفیست یعنی زمانی که با ماشین بر روی برف زیاد میخواهید حرکت کنید.
ماشین خوبیست انشاالله چرخش براتون به شادی بچرخه.

متشکرم دوست عزیزم
متاسفانه دفترچش حالت 206 اتوماتو نداره و توضیح نداره
میگم وقتی حالت * میذاریم چطور عمل میکنه؟
حالا در صورتی که بخواییم در حالت دستی قرار بدیم (همون تیپ ترونیکه دیگه نه؟) باید در حین حرکت باشه یا باید قبل از حرکت اینکارو بکنیم؟ این حالت برای سربالایی هم مناسبه؟

hossein.az
07-02-2012, 23:58
متشکرم دوست عزیزم
متاسفانه دفترچش حالت 206 اتوماتو نداره و توضیح نداره
میگم وقتی حالت * میذاریم چطور عمل میکنه؟
حالا در صورتی که بخواییم در حالت دستی قرار بدیم (همون تیپ ترونیکه دیگه نه؟) باید در حین حرکت باشه یا باید قبل از حرکت اینکارو بکنیم؟ این حالت برای سربالایی هم مناسبه؟

یه حالت ضربه ای مانند داره تا بتونه از روی برف سر نخوره وراحتتر بره برای روی یخ صادق نیست.
نه وقتی که حرکت میکنید مثلا یه جا لازمه سریع یه معکوس به ماشین بدی,سریع دنرو میدی سمت چپ بعد که تموم شد میدی همون روی d یا اینکه بخوای توی کله رانندگی ای کارو انجام بدی وخودت هر موقع خواستی دندرو عوض کنی که اگه این طوری باشه اصلا چرا اتومات گرفتی.
برای سربالایی لازم به این کار نیست فقط کافیه یه لحظه پدال گاز رو تا ته فشار بدی اون موقع میبینی که چطوری خودش معکوس میکشه و چه شتابی میده.
البته باید اینم بگم اتومات 206 بعضی وقتا قاطی میکنه (بعضی وقتا) زیاد بش فشار بیاری مثلا توی ترافیک سنگین ,یادش میره دنده بده با یه تاخیر کوچیک دنده میده واصطلاحا یکمی ضربه ولگد میزنه .امیدوارم شما این مشکل رو اصلا پیدا نکنید.

pooria-ir
08-02-2012, 00:01
یه سوال اگه این مشکل باشه دما مرتب باید داغ کنه دیگه؟ پس چرا برای من فقط 2 بار این اتفاق رخ داده اونم به فاصله شاید 2 ماه؟

والا خیلی حساب کتاب نداره
مال من اصلا جوش نیاورد،امپر هم همیشه زیر 90 بود !!!
اما واشر سر سیلندرش نیمسوز شده بود
همین دیروز از نمایندگی گرفتمش
363 تومن ناقابل هم خرجش شد !:13::13:

Black Water
08-02-2012, 06:46
یه حالت ضربه ای مانند داره تا بتونه از روی برف سر نخوره وراحتتر بره برای روی یخ صادق نیست.
نه وقتی که حرکت میکنید مثلا یه جا لازمه سریع یه معکوس به ماشین بدی,سریع دنرو میدی سمت چپ بعد که تموم شد میدی همون روی d یا اینکه بخوای توی کله رانندگی ای کارو انجام بدی وخودت هر موقع خواستی دندرو عوض کنی که اگه این طوری باشه اصلا چرا اتومات گرفتی.
برای سربالایی لازم به این کار نیست فقط کافیه یه لحظه پدال گاز رو تا ته فشار بدی اون موقع میبینی که چطوری خودش معکوس میکشه و چه شتابی میده.
البته باید اینم بگم اتومات 206 بعضی وقتا قاطی میکنه (بعضی وقتا) زیاد بش فشار بیاری مثلا توی ترافیک سنگین ,یادش میره دنده بده با یه تاخیر کوچیک دنده میده واصطلاحا یکمی ضربه ولگد میزنه .امیدوارم شما این مشکل رو اصلا پیدا نکنید.

ممنون
یعنی حین حرکت پارو از پدال گاز بردارم و دنده رو ببرم حالت وسط + - ؟
چون اینوسط دنده تو مسیر خودش از حالت دنده عقب هم عبور میکنه و یادمه تو tt خونده بودم یکی میگفت دنده صدای خیلی بدی داد و رفت تو دستی.

---------- Post added at 06:45 AM ---------- Previous post was at 06:43 AM ----------

نمیدونم والا.به طرز رانندگی هم برمیگرده؟ یعنی تو ترافیک زیاد انگولکش کنی همچین میشه؟ آخه خود به خود یکم بعیده.مگه این گیربکسها اصل فرانسه نیستن؟

---------- Post added at 06:46 AM ---------- Previous post was at 06:45 AM ----------

نمیدونم والا.به طرز رانندگی هم برمیگرده؟ یعنی تو ترافیک زیاد انگولکش کنی همچین میشه؟ آخه خود به خود یکم بعیده.مگه این گیربکسها اصل فرانسه نیستن؟

hossein.az
08-02-2012, 12:28
ممنون
یعنی حین حرکت پارو از پدال گاز بردارم و دنده رو ببرم حالت وسط + - ؟
چون اینوسط دنده تو مسیر خودش از حالت دنده عقب هم عبور میکنه و یادمه تو tt خونده بودم یکی میگفت دنده صدای خیلی بدی داد و رفت تو دستی.

نه ربطی به دنده عقب نداره

نه به طرز رانندگی بستکی نداره من خودم هر چی نرم وآرام به ماشین گاز دادم نشد. وقتی دنده با مکس داده میشه هر چی میخوای باش بخوای با ملایمت کار کنی بازم ضربرو بخاطر مکس خود گیریبکس اتفاق میافته. تا 6 ماه اول اصلا این مشکل را نداشت.اگه تو ترافیک با ملایمت باش رفتار کنی بهتره. فکر نمیکنم اصلی باشه.

اصلا بعید نیست بعد از یه مدت به حرف من میرسید.

Переклад не
08-02-2012, 12:35
نه ربطی به دنده عقب نداره

نه به طرز رانندگی بستکی نداره من خودم هر چی نرم وآرام به ماشین گاز دادم نشد. وقتی دنده با مکس داده میشه هر چی میخوای باش بخوای با ملایمت کار کنی بازم ضربرو بخاطر مکس خود گیریبکس اتفاق میافته. تا 6 ماه اول اصلا این مشکل را نداشت.اگه تو ترافیک با ملایمت باش رفتار کنی بهتره. فکر نمیکنم اصلی باشه.

اصلا بعید نیست بعد از یه مدت به حرف من میرسید.

ماشین شما ماله چه سالیه؟

mohamad skystar
08-02-2012, 13:00
در مورد گیربکس ها اتوماتیک 206 :

تیپ 6 یکی ار بهترین خودروهای تولید داخل هست
که از زمانی معرفی 206 SD تیپ V9 هم در کنارش حضور پیدا کرد.
گیربکس اتوماتیک 206 حدود 5 یا 6 سال پیش دچار مشکلاتی شد.
اما سریعا از طرف خودروساز ایرانی و پژو فرانسه برطرف شد و تا به امروز
مشکلی از گیربکس اتوماتیک که خود به خود به وجود اومده باشه نیست.

قابل توجه دوستانی که میگن این گیربکس چینی شده یا قطعاتش چینی هست یا هر مورد دیگه.

گیربکس اتوماتیک برای 206 از فرانسه وارد میشه و به هیچ عنوان دستکاری نمیشه
هرکس دلیل خواست پیغام خصوصی بزاره.

طبق آماری که در طی یک سال اخیر از نمایندگی های معتبر ایران خودرو جمع آوری کردم
بیشترین مشکلاتی که برای گیربکس اتوماتیک به وجود اومده
به دلیل عدم آشنایی راننده با چگونگی عملکرد گیربکس اتوماتیک
همچنین درست استفاده نکردن از گیربکس اتوماتیک چه در ترافیک ها و چه در رانندگی
برخی افراد از گیربکس اتوماتیک برای کورس گذاشتن استفاده میکنن که این موردی نامعقول برای 206 هست.

از ابتدای سال 90 تا کنون بیشتر از 9 مورد 206 SD V9 و اتوماتیک به فروش رسوندیم و هیچ کدام مشکلی نداشتن
چون اغلب رانندها اطلاع کافی از گیربکس اتوماتیک رو داشتن.

موفق باشید.

Black Water
08-02-2012, 13:15

قابل توجه دوستانی که میگن این گیربکس چینی شده یا قطعاتش چینی هست یا هر مورد دیگه.

برخی افراد از گیربکس اتوماتیک برای کورس گذاشتن استفاده میکنن که این موردی نامعقول برای 206 هست.

از ابتدای سال 90 تا کنون بیشتر از 9 مورد 206 SD V9 و اتوماتیک به فروش رسوندیم و هیچ کدام مشکلی نداشتن

موفق باشید.

میشه بگید این درست رانندگی کردن با گیربکس اتومات چطوری هستش؟
راستش من چیزایی خوندم که الان میترسم با دنده اتومات کار کنم.مثلا همین دنده رو دستی کردن .بااینکه دوستمون فرمودن مشکلی نیست ولی فکر کنم وقتی اینجا رو میخوندم پست یکی از دوستان بود که گفته بود وقتی دنده رو حالت دستی کردم بدجوری صدا داد مثله اینکه چرخ دنده ها بوکساوات کردن.در حین حرکت چون دنده در مسیرش از حالت p هم عبور میکنه اونوقت با دنده عقب درگیر نمیشه؟ مثله اینکه در حین حرکت ماشین ، دنده عقب بدیم.اونوقت مشکلی پیش نمیاد؟

hossein.az
08-02-2012, 13:30
ماشین شما ماله چه سالیه؟

ماشین مدل 9/89 است .ماله خواهرم ولی اکثرا دست خودمه.

hossein.az
08-02-2012, 13:41

سلام محمد جان
من گفتم:فکر نمیکنم اصلی باشه.
اگه این جوری میگید چه بهتر اصلی باشه

بعد از 6 ماه این مشکل راپیدا کرد که به نظرم همچین مشکلی هم نیست

Black Water
08-02-2012, 14:33
ماشین مدل 9/89 است .ماله خواهرم ولی اکثرا دست خودمه.

من خواهرم mvm داره انقدر بیسلیقه رونده که اصلا داغونه .نمیدونم خانوما چرا همچینن البته منظورم به شما نبود ولی کلا خانوما ماشینو نابود میکنن .این وسط دیدم خانومهایی که واقعا دست فرمونشون عالیه ولی خب کمن

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:31 PM ----------

موفق باشید.
میشه بگید کلا چطوری باید با گیربرکس اتومات 206 رفتار کرد؟ نمیدونم چرا تاپیکی تو انجمن نیست که مربوط به این ماشین باشه و آموزش و نحوه ی نگهداریش رو توضیح داده باشه

hossein.az
09-02-2012, 01:04
[QUOTE=Black Water;6828084]
متاسفانه دفترچش حالت 206 اتوماتو نداره و توضیح نداره./QUOTE]

صفحه ٩١و ٩٢دفترچه در مورد گيريبكس اتوماتيك نوشته.

pouria_br
09-02-2012, 02:45
سلام اینم نتیجه ریختن روغن توتال ایرانی

دقت کنید قسمت جالبش اینه که روغن 7000 بود و سر 3000 تا یه خط روغن کم کرد 3500 تا 2 تا خط :ی

حالا 7000 اماراتی قوطی فلزی ریختم ببینم چی میشه

pooria-ir
09-02-2012, 13:38
سلام اینم نتیجه ریختن روغن توتال ایرانی

دقت کنید قسمت جالبش اینه که روغن 7000 بود و سر 3000 تا یه خط روغن کم کرد 3500 تا 2 تا خط :ی

حالا 7000 اماراتی قوطی فلزی ریختم ببینم چی میشه

بابا یکم سایز کوچیکتر بزار مردیم تا بالا اومد :دی
به نظرم شما خیلی به این نشانگر اکتفا نکن،چون مطمئن نیستش،بهترین راه اینه که روغن رو با همون گیج تست کنی

Переклад не
09-02-2012, 14:14
دوستان این الان علامت روغن چیو نشون میده؟
مین و ماکسش چطوریه؟وقتی مین میشه این خطها تا کجا میرن و ماکس تا کجا؟

pouria_br
09-02-2012, 14:42
بابا یکم سایز کوچیکتر بزار مردیم تا بالا اومد :دی
به نظرم شما خیلی به این نشانگر اکتفا نکن،چون مطمئن نیستش،بهترین راه اینه که روغن رو با همون گیج تست کنی

خودمم نتم هندلیه :دی :31:
دادا اون نشانگر رو گذاشتم که دوستان موضوع رو بهتر درک کنن وگرنه منم رفتم گیج رو دیدم
دیدم به به :دی
خفن کم کرده :دی :19:

---------- Post added at 02:42 PM ---------- Previous post was at 02:39 PM ----------

دوستان این الان علامت روغن چیو نشون میده؟
مین و ماکسش چطوریه؟وقتی مین میشه این خطها تا کجا میرن و ماکس تا کجا؟

اولا این مربع ها نشانگر وضعیت روغن هست که اگه 6 تا مربع کامل باشه یعنی روغن در وضعیت مطلوبه
اگه یه خط کنه بازم قابل تحمله اگه دوخط بیشتر شد باید یه فکری بکنی به حال ماشین :دی
اون MIN اگه پر رنگ تر باشه یعنی روغن ماشینت خیلی پایینه
اگه MAX روشن تر باشه یعنی روغنت زیاده و باید ازش کم کنی
بهترین روش برای چک کردن روغن استفاده از گیج داخل موتور هست
چون این نمایشگر دارای خطا می باشد :31:

pooria-ir
09-02-2012, 20:25
خودمم نتم هندلیه :دی :31:
دادا اون نشانگر رو گذاشتم که دوستان موضوع رو بهتر درک کنن وگرنه منم رفتم گیج رو دیدم
دیدم به به :دی
خفن کم کرده

چک کردی که روغن ریزی نداشته باشه ؟
جایی که ماشین رو پارک میکنی ...

Переклад не
09-02-2012, 21:30
اولا این مربع ها نشانگر وضعیت روغن هست که اگه 6 تا مربع کامل باشه یعنی روغن در وضعیت مطلوبه
اگه یه خط کنه بازم قابل تحمله اگه دوخط بیشتر شد باید یه فکری بکنی به حال ماشین
اون MIN اگه پر رنگ تر باشه یعنی روغن ماشینت خیلی پایینه
اگه MAX روشن تر باشه یعنی روغنت زیاده و باید ازش کم کنی
بهترین روش برای چک کردن روغن استفاده از گیج داخل موتور هست
چون این نمایشگر دارای خطا می باشد

pouria_br
09-02-2012, 21:47
چک کردی که روغن ریزی نداشته باشه ؟
جایی که ماشین رو پارک میکنی ...
آره بابا
همه جا رو چک کردم
حتی چک کردم ببینم روغن سوزی هم داره یا نه دیدم نه نداره

---------- Post added at 09:47 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

حالت نرمال این خط ها چطور هست؟
پس به این اعتماد نکنیم و با لمس کردن روغن اونو بررسی کنیم؟

نرمالش اینه که چراغای MAX MIN هم رنگ باشن (منظور میزان پر نوریشونه :دی)
بعد اینکه حتما با گیج چک بشه
و در آخر هم باید هر 6 تا مربع وجود داشته باشن تا نشون بده اوضاع روغن خوبه
ولی بهترینشون همینه که از گیج چک کنی

hoomi_gta
10-02-2012, 12:31
من برای مشکل آمپر ماشین رفتم همه چیز و چک کرد دید سالمه اومد دیاگ کنه دید ecu وصل نمیشه گفت ارتباط شبکه bsi با شبکه van از طریق ecu برقرار نمیشه باید ببری نمایندگی . یکی میتونه توضیح بده منظورش چی بوده و چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

kING ANSHAN
10-02-2012, 21:25
سلام.دوستانی که پرسیده بودن206وی8وقتی چراغ بنزینش روشن میشه چقد راه میره.واسشون تست کردم.هرسوالی داشتیدمن درخدمتم.حتماواستون تست میکنم.206من وی8فول اپشنه که9000تاراه رفته.توی جاده تقریباکفی زمانگیری کردیم.وقتی چراغ روشن شدحرکت کردیم.2نفرسرنشین وصندوق بارکاملاپربودماشین57کیلومت ررفت.مطمئن شدیم که دیگه چیزی توباک نمونده.اولین پمپ بنزین بنزین زدیم ودقیقآ49.3لیترجاگرفت.یعنی تقریبا60کیلومترراه میره.اگه بازم سوالی بود درخدمتیم.بدرود.ازابرازهمدر دی دوستان بخاطرفوت پدرم که با ارسال پیام یا درخوده سایت داشتن بسیار سپاس گذارم.امیدوارم سایه پدرمادرتون همیشه بالا سرتون باشه.بی پدری بددردیه.بدرود.

kING ANSHAN
10-02-2012, 21:36
دوست عزیز.من تازه روغن عوض کردم.پس فیلترکثیف نبوده.درثانی همه خودرها فیلترشون پلاستیکی نشده.حتی پرایدهم فلزیه.تنها206های جدید پلاستیک شده.ودرضمن.اورینگ دوراین فیلترها خیلی زودبخاطرسردوگرم شدن پلاستیکی بودن فیلترازابندی میفتن ودردسرواسه صاحبش بوجودمیاره.اینم طرح ارزان سازیشون.همین فیلترتوبازاراهنیش هست.پس حرفه طرف درسته که بخاطرارزان سازی اینکاروکردن.لطفا بدون ارزیابی حرف دوستان نظرندید.چون حداقل به اندازه سنه شما.سابقه درامورخودرودارم.لطفابامدر ودلیل حرفی روبزنیدنه فقط ازسرنظرشخصی؟ممنون میشم همی دوستان این تذکروجدی بگیرن چون دوستان زیادی رودیدم که بخاطرحرف اشتباه یکی ازعزیزان تودردسرس افتادن که کمترکسی میتونه کمکشون کنه وحالا هم نمیدونن چکارکنن.پس لطف کنیدورعایت نماید.ممنون.بدرود.

kING ANSHAN
10-02-2012, 21:43
داش همی گل.مشکلی که گفتی طرف کلی گوی کرده.منظورش این بوده که احتمالا فیش رابط ای سی یو خرابه.نگران نباش کامپیوترماشینت مشکلی نداره.یه ایرادجزئی انشاالله.اگه تو تهرانی برو خوده ایرانخودرو ولی اگه توشهرستانی ببریه کسی که کاربلدباشه.چون اکثرآداداش گل توشهرستانها تعویض کاره خوبین نه تعمیرکار.پس حواستوجمع کن تودردسری که من افتادم نیوفتی.باطناب بعضی نمایندگیها توچاه نری بااا.بدرود.اگه مشکلت حل نشدبگویه اشناتوایرانخودرو دارم.شاید بشه یه راهنمای خوب بتوبکنه داداش گلم.

m.behnam
10-02-2012, 21:57
سلام دوستان
همگی خوب هستید؟
یه سوال داشتم اونم این بوده که این بنزین یورو 4 که تو تهران اومده برای 206 زدید ببنید تاثیری داشته یا نه؟
چون شنیدم اکتانش خیلی بهتر شده و از اینا....
ممنون میشم اگه کسی زده نظرش رو در رابطه با این بنزین بگه...

hoomi_gta
11-02-2012, 02:26
داش همی گل.مشکلی که گفتی طرف کلی گوی کرده.منظورش این بوده که احتمالا فیش رابط ای سی یو خرابه.نگران نباش کامپیوترماشینت مشکلی نداره.یه ایرادجزئی انشاالله.اگه تو تهرانی برو خوده ایرانخودرو ولی اگه توشهرستانی ببریه کسی که کاربلدباشه.چون اکثرآداداش گل توشهرستانها تعویض کاره خوبین نه تعمیرکار.پس حواستوجمع کن تودردسری که من افتادم نیوفتی.باطناب بعضی نمایندگیها توچاه نری بااا.بدرود.اگه مشکلت حل نشدبگویه اشناتوایرانخودرو دارم.شاید بشه یه راهنمای خوب بتوبکنه داداش گلم.
خیلی آقایی رفیق. من تهرانم میخوام نمایندگی ایران خودرو آخر یادگار شمال ببرم . این آشنایی که گفتی تهرانه؟
راجع به این دردسری که برات درست کردن هم میگی؟ میخوام حواسم جمع باشه!!
این داستان ماشین من خیلی جالب شده! یهو آمپر میچسبه به سقف و آلارم استوپ میزنه. بعد هیچ چیزش مشکلی نداره!! از چی میتونه باشه؟

amir@sh
11-02-2012, 10:53
سلام دوستان
همگی خوب هستید؟
یه سوال داشتم اونم این بوده که این بنزین یورو 4 که تو تهران اومده برای 206 زدید ببنید تاثیری داشته یا نه؟
چون شنیدم اکتانش خیلی بهتر شده و از اینا....
ممنون میشم اگه کسی زده نظرش رو در رابطه با این بنزین بگه...
دوست عزیز تفاوت اکتانش اونقدر که تاثیر مهمی در شتاب یا کاهش مصرف داشته باشه نیست این بنزین بر روی عملکرد ماشین تاثیر اندکی داره ولی نکته مهمش پایین آوردن آلاینده های زیست محیطیه

Glad Boy
11-02-2012, 22:02
سلام دوستان

آقا یه سوال داشتم در مورد چراغ جلو 206.
ما یه برخورد خیلی کوچیک داشتیم به سپر سمت راست 206 که باعث شد پایین چراغش یه ترک دو سه سانتی برداره، ولی نشکست،
اون ابرو پایینش هم یه تیکه کوچیکش شکست ولی اصلا معلوم نیست.
حالا می خواستم بدونم چراغ 206 چطوریه ؟! مثلا برای این ترک کوچیک ما باید کل چراغ رو عوض کنیم برای یارو !؟ یا اینکه مثل 405 که
شیشه چراغش عوض میشه و سه چهار هزار تومن هم قیمتشه ، میشه شیشه اش رو عوض کرد !؟

Imantec
12-02-2012, 10:44
مشکل:خالی کردن باتری!

دوستان در این مدت همه جور ایراد در 206 در اینجا گفته بودین حالا این رو من بگم! از تابستون که این رو برای خانم تحویل گرفتیم بارها بیخودی باتری خالی کرده که خودم با باتری به باتری کردم راهش انداختم.
کافیه چند روز استفاده نشه تا باتری بخوابه!
اصلاً سوییچ روی ماشین نیست که بخواد باز باشه یا وسیله ی برقی روشن بمونه یا حتی درها بخوان باز باشن!

leon007
12-02-2012, 11:45
سلام به دوستان گلم..امیدوارم حالتون خوب باشه..
ببخشین دوستان.یه چند تائی سوال داشتم..من یه تیپ 5 مدل 90 داشتم که فروختم ..الان یه 85 پیدا کردم که از نظره فنی و بدنه خیلی خیلی رو به راه هست و سره حاله..فقط میخواستم بدونم که مدلهای 85 -- ecu..7.4.4 هست یا 7.4.5 ؟
راستی اگه 7.4.5 باشه ..میتونم برگردونم به همون 7.4.4 ؟
چون شنیدم که 7.4.4. بهتره و باعث شتاب و قدرت بیشتر میشه..

ممنونم از همه ی شما..

Переклад не
12-02-2012, 12:37
دوستان یکی از رفقا کارت ماشینش اومده نوشته که تیپ 206 آریان و رنگشم زده سفید روغنی!
آخه روغنی چیه؟
ماشینش 206 v9 سفید هستش .این آریان چیه؟
نکنه کارته اشتباهه؟

alex_pk
12-02-2012, 12:47
رنگ سفیدش یادمه اسمش این بود:
سفید دو پوشش روغنی

====
این بنزین یورو 4 رو هم جایگاه ها دارن؟ قیمتش چطوریه؟چه آزاد و چه سهمیه.

====
یه سوال هم در مورد کارت سوخت
من حدود 3 ماهی هست از کارت سوخت خودم استفاده نکردم ، بنزین توش میمونه یا هر ماه ریست میشه؟

Переклад не
12-02-2012, 12:56
سفید دو پوشش روغنی
این که نامردیه روغنی یعنی خود به خود ترک برداشتن.با ناخن هم میشه رنگشو کند.آره؟؟ مگه نباید متالیک میبود؟

Hamid_pro
12-02-2012, 13:36
سلام دوستان،
من یه 206 تیپ 2 دارم چند روز پیش که ماشین بیرون پارک بوده، دزد نمی دونم چجوری صندوق عقب رو باز و خالی کرده بود. الان دیگه صندوق عقب باز نمیشه کسی میدونه چجوری قفل رو لاز کنم آیا قفل نیاز به تعویض داره؟

leon007
12-02-2012, 14:22
ببخشین دوستان.یه چند تائی سوال داشتم..من یه تیپ 5 مدل 90 داشتم که فروختم ..الان یه 85 پیدا کردم که از نظره فنی و بدنه خیلی خیلی رو به راه هست و سره حاله..فقط میخواستم بدونم که مدلهای 85 -- ecu..7.4.4 هست یا 7.4.5 ؟

ممنونم از همه ی شما..

pouria_br
12-02-2012, 15:10
من حدود 3 ماهی هست از کارت سوخت خودم استفاده نکردم ، بنزین توش میمونه یا هر ماه ریست میشه؟

سلام
بله توش میمونه
به عبارتی الان تو کارت سوخت شما 180 لیتر بنزین 400 تومنی هست...

leon007
12-02-2012, 16:00
بابا یکی هم جواب ما رو بده خوب !!!!!!!!!!!!!!

amirpcp30
12-02-2012, 18:12
سلام
بله توش میمونه
به عبارتی الان تو کارت سوخت شما 180 لیتر بنزین 400 تومنی هست...

سلام
اگه سوخته باشه چی وقتی صادر میشه دوباره هست؟

total_overdose
12-02-2012, 23:04

ممنونم از همه ی شما..
سلام
مدل 85 یجورایی شانسیه! یعنی ازهمون سال 7.4.5 شد!
معمولا نیمه اول سال 85 مدل 7.4.4 بودن
کار سختی نیست میتونید رو ecu نگاه کنی!
در ضمن اگه خیلی چیز تمیزیه رو مدل ecu حساس نشو:46:

amir@sh
12-02-2012, 23:25
سفید دو پوشش روغنی

====
این بنزین یورو 4 رو هم جایگاه ها دارن؟ قیمتش چطوریه؟چه آزاد و چه سهمیه.

====
قیمت بنزین یورو 4 با بنزین معمولی فرقی نمیکنه همون بنزینه استانداردش بالا رفته در موردت کارت سوخت سهمیه داخلش میمونه ولی اگر کارتت بسوزه شانسیه بیشتر مواقع از همون زمانی که واسه دریافت کارت جدید اقدام کردی حساب میشه

Переклад не
12-02-2012, 23:39
بچه ها نگفتید این 206 آریان چیه

pooria-ir
13-02-2012, 00:11

فک کنم همون صندوقداره ;)

pouria_br
13-02-2012, 00:19
سلام
اگه سوخته باشه چی وقتی صادر میشه دوباره هست؟
یعنی چی سوخته باشه؟
یعنی کارت سوخته باشه ؟رمز اشتباه زده باشی؟کارت نفله شده باشه ؟
نه بابا مگه الکیه که بنزینات بپره

leon007
13-02-2012, 10:55
سلام

دوستان..میشه ecu 7.4.5 رو با ecu 7.4.4 تعویض کرد؟

راستش من پژو 206 مدل 90 رو فروختم فقط و فقط به خاطره همون ecu7.4.5 چون قبلا ماله پسرخاله ام رو که مدلش 84 بود با 7.4.4 که واقعا ماشین وحشیی بود..منم فروختم تا مدل قدیمی بگیرم که مثل اون باشه..ولی حالا دوستان میگن که شانسی هست و شاید 7.4.5 باشه..

میشه راهنمائیم کنین؟
اگه 7.4.5 باشه میتونم تعویضش کنم ؟
اگه قابل تعویض باشه ..کجا مراجعه کنم؟

dash_mehdi
13-02-2012, 12:30
206 صندوقدار در ابتدا قرار بود نام اریان بگیره اما چون پژوی فرانسه اجازه این کار رو نداد این خودرو با نام تجاری 206 SD عرضه شد.

dash_mehdi
13-02-2012, 12:36
سلام

دوستان..میشه ecu 7.4.5 رو با ecu 7.4.4 تعویض کرد؟

راستش من پژو 206 مدل 90 رو فروختم فقط و فقط به خاطره همون ecu7.4.5 چون قبلا ماله پسرخاله ام رو که مدلش 84 بود با 7.4.4 که واقعا ماشین وحشیی بود..منم فروختم تا مدل قدیمی بگیرم که مثل اون باشه..ولی حالا دوستان میگن که شانسی هست و شاید 7.4.5 باشه..

میشه راهنمائیم کنین؟
اگه 7.4.5 باشه میتونم تعویضش کنم ؟
اگه قابل تعویض باشه ..کجا مراجعه کنم؟

دوست عزیز این دو ECU فرق چندانی با هم ندارند.
7.4.4 شتاب بهتری داره (خیلی کم) در عوض الایندگی بیشتری تولید میکنه.
این که میگن 7.4.4 خیلی خوبه فقط حرفه. من چند بار این 2 نوع رو با هم مقایسه کردم ولی تفاوت چندانی هم ندیدم.
اگه از یه مکانیک با تجربه هم بپرسی میگه این چیزا با خوبی و بدی خودرو ربطی نداره.
اگر هم شما بخواید 7.4.4 بندازین اگه بشه احتمالا خرج بالایی خواهد داشت که اصلا نمی صرفه.

noisymind
13-02-2012, 14:18
206 صندوقدار در ابتدا قرار بود نام اریان بگیره اما چون پژوی فرانسه اجازه این کار رو نداد این خودرو با نام تجاری 206 SD عرضه شد.

البته تو سند برای من زدن آریان! :31:

Переклад не
13-02-2012, 14:22
نباید بنویسن کدوم تیپ؟آره دیگه تو سند و کارت نوشته آریان درحالی که v9 هه
اما تیپ 2 نوشتن همون تیپ 2

noisymind
13-02-2012, 14:28
این که نامردیه روغنی یعنی خود به خود ترک برداشتن.با ناخن هم میشه رنگشو کند.آره؟؟ مگه نباید متالیک میبود؟

کلا رنگ سفید متالیک نداریم. یا روغنی هست مثل رنگهای سفید سایپا ولی مال ایرانخودرو سفید دو پوششه هست. یعنی مثلا اگه یک زانتیا سفید رو با یک ماشین سفید ایران خودرو مقایسه کنی کاملا متوجه تفاوتش میشی. یه چیزی تو مایه های یخچال سفید هست!.
در مورد برگه سبز یا کارت ماشین هم خب کلا اونها شعورشون در همین حد هست که یا متالیک میزنن یا روغنی! :31:

mohamad skystar
13-02-2012, 15:48
نباید بنویسن کدوم تیپ؟آره دیگه تو سند و کارت نوشته آریان درحالی که v9 هه
اما تیپ 2 نوشتن همون تیپ 2

دوست من نام آریان برای 206 SD استفاده میشه.
تو سند و کارت و کارت سوخت هم هست.
چون خودروسازان ایرانی تلاش میکنن از نام های لاتین استفاده نکنن.

تو سند شما نوشته آریان درسته یعنی آریان تیپ V9

meka
13-02-2012, 16:19
کلا رنگ سفید متالیک نداریم. یا روغنی هست مثل رنگهای سفید سایپا ولی مال ایرانخودرو سفید دو پوششه هست. یعنی مثلا اگه یک زانتیا سفید رو با یک ماشین سفید ایران خودرو مقایسه کنی کاملا متوجه تفاوتش میشی. یه چیزی تو مایه های یخچال سفید هست!.
در مورد برگه سبز یا کارت ماشین هم خب کلا اونها شعورشون در همین حد هست که یا متالیک میزنن یا روغنی! :31:
رنگ سفید از نظر کیفیت تفاوتی داره با بقیه رنگ ها ؟؟ چرا مثلا الان رنگ پژو 206 سفید 100 تومن گرونتر از بقیه رنگ هاس؟؟؟:13:

Imantec
13-02-2012, 16:27
چون خودروسازان ایرانی تلاش میکنن از نام های لاتین استفاده نکنن.

معنی نداره اسم یه خودروی خارجی دیگه رو عوض کنن! محصول خودشون نیست که!
واقعاً آدم انگشت به دهن میمونه از همه ی کارهای خودرو مونتاژکنهای ایرانی!:13:
ضمناً هیچکس علت مشکل باتری خالی کردن ما رو که صفحه ی قبل توضیح دادم نمیدونه؟

ELVIS PRESLEY
13-02-2012, 20:55
سلام دوستان
ببخشید اگه که جای سوالم اینجا نیست

یه ۲۰۶ تیپ ۲ که بعضی وقتا این ارورا رو میده!
مشکل خاصیهم نداره!
معنی اینا چیه؟!

traseir

modo eco

diantei

با تشکر:11:

mohamad skystar
13-02-2012, 21:10
رنگ سفید از نظر کیفیت تفاوتی داره با بقیه رنگ ها ؟؟ چرا مثلا الان رنگ پژو 206 سفید 100 تومن گرونتر از بقیه رنگ هاس؟؟؟:13:

تو خودروسازی داخلی کیفیت رنگ تو قیمت تاثیری نداره
بیشتر میبینن مردم طرفدار کدوم رنگ هستن و اون رنگ رو گرون تر میکنن.

مثلا 405 رنگ نقره ای گرون تره

baghozi
14-02-2012, 10:29
سلام دوستان
من یه 206 تیپ 3 خریدم و تحویل گرفتم( اولین ماشینی هست که خریدم) اما سندش رو نمایندگی که آشنا هست گفت صبر کنم تا فروش با مدل 91 شروع بشه بعد بزنه به نامم حالا میخوام بدونم
1- اصلا میشه این کار رو کرد یا نه ؟
2- هنگام تحویل سند چه چیزهای دیگه ای رو باید بهم بدن ؟
3 - آیا نیاز به نصب دزدگیر هست یا همون قفل مرکزی کار دزدگیر رو انجام میده؟
4 - وقتی ترمز دستی رو آزاد میکنم چراغش خاموش نمیشه درحالی که مطمئنم درست آزاد شده مشکل از کجاست؟
5- سمت در راننده روی قسمت رکاب یه تکه مثل برچسب هست حدود 40 سانت که رنگش با بقیه ماشین فرق داره موقع تحویل ندیدمش این عادیه یا مشکلی داره ؟
کلی سوال دیگه هم دارم که بعدا میپرسم
ممنون

mohamad skystar
14-02-2012, 13:02
سلام دوستان
من یه 206 تیپ 3 خریدم و تحویل گرفتم( اولین ماشینی هست که خریدم) اما سندش رو نمایندگی که آشنا هست گفت صبر کنم تا فروش با مدل 91 شروع بشه بعد بزنه به نامم حالا میخوام بدونم
1- اصلا میشه این کار رو کرد یا نه ؟
2- هنگام تحویل سند چه چیزهای دیگه ای رو باید بهم بدن ؟
3 - آیا نیاز به نصب دزدگیر هست یا همون قفل مرکزی کار دزدگیر رو انجام میده؟
4 - وقتی ترمز دستی رو آزاد میکنم چراغش خاموش نمیشه درحالی که مطمئنم درست آزاد شده مشکل از کجاست؟
5- سمت در راننده روی قسمت رکاب یه تکه مثل برچسب هست حدود 40 سانت که رنگش با بقیه ماشین فرق داره موقع تحویل ندیدمش این عادیه یا مشکلی داره ؟
کلی سوال دیگه هم دارم که بعدا میپرسم
ممنون

سلام. به ترتیب سوالاتون رو جواب میدم:

1.در مورد سند که برای سال 91 بخوره بله درسته چون ساله گذشته منم این کارو کردم.
2.هنگام تحویل سند باید کارت گارانتی-فاکتور فروش شرکت و بیمه نامه رو دریافت کنید.
کارت سوخت- کارت ماشین بعدا از طریق پست به دستت میرسه.
3.نصب دزدگیر بستگی به خودتون داره به مراتب اگر امنیت بیشتری میخوای باید دزدگیر نصب کنی.
4.برای رفع عیب ترمز دستی حتما به نمایندگی مراجعه کنید.
5.اون برچسب مشکلی نداره میشه گفت یه محافظ هست تا هنگام سوار شدن رنگ آسیب نبینه.

baghozi
14-02-2012, 13:35
خیلی ممنون از راهناییتون
مشکل ترمز دستی خود به خود برطرف شد
پلاک هاشو باید برم از شهرک آزمایش بگیرم یا از نمایندگی؟
حالا که فروش با مدل 91 شروع شده چقدر طول میکشه سندش بیاد؟

mohamad skystar
14-02-2012, 13:42
خیلی ممنون از راهناییتون

پلاک از طریق نمایندگی به دسست میرسه.
سند برای سال 91 اونم الان امکان داره کمی طول بکشه اما ارزش صبر کردن داره.

pooria-ir
14-02-2012, 13:44
خیلی ممنون از راهناییتون

دوست عزیز چراغ ترمز دستی میتونه از چندتا چیز دیگه هم باشه،دقت کنید
نظیر پایین بودن سطح روغن ترمز یا مشکل دیسک چرخ ماشین
از ایران خودرو هیچی بعید نیست که مثلا روغن کم ریخته باشه !!!:13:
یه چک بکنین که مشکلی پیش نیاد بعدا

Imantec
14-02-2012, 13:48
سلام دوستان

مشکل خاصیهم نداره!
معنی اینا چیه؟!

traseir

modo eco

diantei

زبان نمایشگر رو انگلیسی کن.دکمه ی سمت چپ نمایشگر رو نگهدار یا چند بار بزن تا زبان بحالت چشمک زن دربیاد و بعد با دکمه ی سمت راست بزن روی انگلیسی.
جای بسی تأسفه برای ایرانخودرو که بعد اینهمه سال مونتاژ این ماشین همچنان زبان نمایشگر و واژه های روی دکمه ها و... رو فارسی نکردند و زبانهای قاره ی اروپا توی نمایشگر وجود داره!
قابل توجه دوستانی که بالاتر گفتن خودرومونتازکنها دنبال گذاشتن اسم فارسی روی 206 هستن!!!!!

pouria_br
14-02-2012, 16:07
سلام دوستان

مشکل خاصیهم نداره!
معنی اینا چیه؟!

modo eco

eco mode
چیز خاصی نیست
جای نگرانی هم نداره
یه قابلیت مثبت در 206
این قابلیت مثبت باعث میشه که وقتی ماشین روشن نیست نمیزاره بیشتر از ربع ساعت و یا نیم ساعت از پخش ماشین استفاده کرد ... از فشار به باطری جلوگیری میکنه

Imantec
14-02-2012, 18:56
توی V8 SD این وضعیت اقتصادی یا بطور خلاصه Eco Mode دیرتر فعال میشه ظاهراً حدود 20 الی 30 دقیقه ولی توی تیپ 2 دیدم ظرف 10 دقیقه!

baghozi
14-02-2012, 20:02
سلام دوستان
ببخشید من انقدر سوال میپرسم امروز 2 تا اس ام اس اومده برام یکیشون نوشته

"ماشین شما دارای اشتراک امداد دو ساله هست برای دریافت کارت طلایی با 15% تخفیف با شماره 09644 تماس بگیرید"

اون یکی هم نوشته

"برای خرید بیمه با 50% تخفیف با شماره تلفن فلان تماس بگیرید"

1- مگه خود کارخونه ماشین رو سال اول بیمه نمیکنه؟
2- کارت طلایی چی هست بگیرم یا نه ؟

mohamad skystar
14-02-2012, 20:07
سلام دوستان
ببخشید من انقدر سوال میپرسم امروز 2 تا اس ام اس اومده برام یکیشون نوشته

"ماشین شما دارای اشتراک امداد دو ساله هست برای دریافت کارت طلایی با 15% تخفیف با شماره 09644 تماس بگیرید"

اون یکی هم نوشته

"برای خرید بیمه با 50% تخفیف با شماره تلفن فلان تماس بگیرید"

1- مگه خود کارخونه ماشین رو سال اول بیمه نمیکنه؟
2- کارت طلایی چی هست بگیرم یا نه ؟

سال اول ماشین هم بیمه داره و هم کارت طلایی.
50% تخفیف فکر میکنم برای بیمه بدنه باشه میتونی تماس بگیری شایدم بد نباشه

baghozi
14-02-2012, 20:16
سال اول ماشین هم بیمه داره و هم کارت طلایی.
50% تخفیف فکر میکنم برای بیمه بدنه باشه میتونی تماس بگیری شایدم بد نباشه

یعنی بابت کارت طلایی نباید پولی پرداخت کنم؟

mohamad skystar
14-02-2012, 20:34
یعنی بابت کارت طلایی نباید پولی پرداخت کنم؟

در حال حاضر اگر کارت طلایی ندارین بله باید هزینه پرداخت کنید
و کارت های طلایی بر اساس مواردی که دارن قیمت های متفاوت دارن
مثلا کارت طلایی 3 ستاره با 4 ستاره قیمت هاش تفاوت دارن.
اگر کارت طلایی 3 ستاره الان داری مشکلی نداره.
اما در مورد بیمه بنده به نظر من تماس بگیر بهتره.

m.behnam
14-02-2012, 23:18
سلام دوستان
امروز اومدم تو یه بریدگی بلوار دور سریع بزنم اما دیدم ماشین یه جوری خودش نمیذاشت گاز بخوره و گاز رو قطع کرد و حتی سرعت هم کم شد مثل اینکه ترمز بگیره!!!
میخواستم بدونم این طبیعیه یا اینکه مشکلی چیزی هست؟؟

pooria-ir
14-02-2012, 23:20
توی V8 SD این وضعیت اقتصادی یا بطور خلاصه Eco Mode دیرتر فعال میشه ظاهراً حدود 20 الی 30 دقیقه ولی توی تیپ 2 دیدم ظرف 10 دقیقه!

ربطی به مدل و تیپ ماشین نداره،این زمان براساس ظرفیت و توانایی باطری شما تعیین میشه
موفق باشین :40:

Imantec
15-02-2012, 05:29
ربطی به مدل و تیپ ماشین نداره،این زمان براساس ظرفیت و توانایی باطری شما تعیین میشه
موفق باشین :40:
مطمئنی؟ چون باتری هر دو 206 استاندارد خودشونه.البته اون تیپ 2 همونطور که گفتم مشکل زود باتری خالی کردن رو داره و البته نمایندگی که دیروز چک کرده میگه همه چی ردیفه!

pouria_br
15-02-2012, 13:23
سلام دوستان
امروز اومدم تو یه بریدگی بلوار دور سریع بزنم اما دیدم ماشین یه جوری خودش نمیذاشت گاز بخوره و گاز رو قطع کرد و حتی سرعت هم کم شد مثل اینکه ترمز بگیره!!!
میخواستم بدونم این طبیعیه یا اینکه مشکلی چیزی هست؟؟

میخوای بگی ماشین یه چی تو مایه های ESP داشته ؟ :31:

pooria-ir
15-02-2012, 18:40
مطمئنی؟ چون باتری هر دو 206 استاندارد خودشونه.البته اون تیپ 2 همونطور که گفتم مشکل زود باتری خالی کردن رو داره و البته نمایندگی که دیروز چک کرده میگه همه چی ردیفه!

نمیتونم بگم یقین دارم اما نظر چندین نفر رو پرسیدم این رو گفتن
شما بعد از مدتی که از باطری استفاده میکنین بالاخره ظرفیتش کاهش پیدا میکنه،سیستم برق ماشین این رو تشخصی میده و بر اساس توان باطری اجازه میده که شما موقع خاموش بودن تا یه تایم خاصی از باطری استفاده کنین
:10:

leon007
16-02-2012, 13:24
سلام دوستان ..امروز رفتم و ماشین رو گرفتم ..
مدل 85 و تیپ 5
ولی روی ECU برچسبش نبود که بدونم ورزنش چنده .!!!
دوستان حالا من از کجا بدونم که ورژن ECU 7.4.4 هست یا 7.4.5 ؟؟
به غیر از برچسب روش ..راه دیگه ای نیست؟؟
اگه هست بهم بگین
ممنونم

Imantec
16-02-2012, 14:14
میخوای بگی ماشین یه چی تو مایه های ESP داشته ؟ :31:
ESP و ASR به گاز خوردن ماشین خیلی کار ندارن.اونا کارشون رو از راه تنظیم گشتاور انتقالی به تک تک چرخهای متحرک انجام میدن...

نمیتونم بگم یقین دارم اما نظر چندین نفر رو پرسیدم این رو گفتن
شما بعد از مدتی که از باطری استفاده میکنین بالاخره ظرفیتش کاهش پیدا میکنه،سیستم برق ماشین این رو تشخصی میده و بر اساس توان باطری اجازه میده که شما موقع خاموش بودن تا یه تایم خاصی از باطری استفاده کنین
:10:
ماشین مربوط به تیر 90 هست.کارکرده نیست.ولی بنظرم نمایندگی نمیخواد زیر بار بره که باتری ایراد داره.باید ببرم یه نمایندگی دیگه.

Sorosh MAX
16-02-2012, 15:05
سلام دوستان ،

206 تیپ 2 تازه تحویل گرفتم ، صندلی پشتش 1 تیکس جای پشت سری هم نداره ، چطوری میشه روش نصب کرد ؟

Переклад не
16-02-2012, 16:04
سلام دوستان ،

206 تیپ 2 تازه تحویل گرفتم ، صندلی پشتش 1 تیکس جای پشت سری هم نداره ، چطوری میشه روش نصب کرد ؟

کافیه به یکی از این هنرکده ها (اسپورتکارها) برید و ازشونبخوایید برا ماشین اینکارو میکنن

---------- Post added at 04:04 PM ---------- Previous post was at 04:03 PM ----------

دوستان لازمه لاستیکای ماشینرو عوض کنیم؟ لاستیکهای خوده ماشین از نظر کیفیت در چه حدی هستند؟
منظورم ماشین صفره که از ایران خودرو تحویل میگیریم

Imantec
16-02-2012, 16:30
دوستان لازمه لاستیکای ماشینرو عوض کنیم؟ لاستیکهای خوده ماشین از نظر کیفیت در چه حدی هستند؟
من با اینکه یه دوست رینگ و تایر فروش حرفه ای دارم و پیشنهادهایی هم بهم کرده ولی دست به تایرهای استاندارد هیچکدوم از سه تا ماشین صفری که تا حالا من و خونوادم تحویل گرفتیم نزدیم و برعکس حرفهایی که بعضیها دیدم میگن شخصاً هیچ نوع مشکلی از جانب تایرهای استانداردشون ندیدم و بشما هم پیشنهاد میکنم بذارین لاستیکهای خودش کهنه شه بعد یه فکری بردارین. البته شاید شما تایر مرغوبتری تهیه کنین که نرمتر و بهتر براتون کار کنه که طبیعی هم هست ولی معنیش این نیست که تایرهای خودش مشکل داره!

pouria_br
16-02-2012, 17:19
کافیه به یکی از این هنرکده ها (اسپورتکارها) برید و ازشونبخوایید برا ماشین اینکارو میکنن

---------- Post added at 04:04 PM ---------- Previous post was at 04:03 PM ----------

ببین عزیز دل برادر همین لاستیک هایی که زیر ماشینه کار میکنه برات
ولی کار داریم تا کار :31:
خوب معلومه چسبندگی و قدرت و استحکام و امنیت لاستیکای خارجی مثه میشلن وکومهو و.. بهتره و بیشتره
ولی لاستیکای فابریک هم خوبه یکی از فامیلامون 206 تیپ 6 داشت حدود 3 سال با لاستیکای فابریک سر کرد بعد رفت عوضشون کرد
پس باید بالا پایین کنی هم از نظر قیمت و هم چیزای دیگه...
مثلا من اولش میخواستم میشلن بگیرم 195/55/15
دیدم گیرم نمیاد بیخیال شدم فعلا دارم با لاستیکای فابریک سر میکنم تا یه سال دو سال دیگه :31:
به هر حال اگه لاستیک خواستی بگیری میشلن چیزه خوبیه اگه اصلشو گیر بیاری و یه سایزی هم بگیر اگه ماشینت ABS داره براش تعریف شده باشه
چون بعضی از سایز ها تعریف نشدن واسه ECU
بعد که بندازی خطا میده
و مشکلات بعد از اون :دی
کلا بهترین سایز 195/55/15 که تعریف شده هم هست ...
اینم اطلاعات بیشتر درباره سایز استاندارد و تعریف شده رینگ و لاستیک واسه 206 :

alex_pk
16-02-2012, 17:44
یه ماجرایی رو تعریف کنم.
ماشین من 12000 تا کار کرده و لاستیکاش مشکلی نداره
دوسه ماه پیش
اتوبان تهران کرج موقع برگشت به تهران بعد شماره 2 (خیابون خلیج) ساعت 2:30 صبح
هیمنطوری با سرعت مناسب 100 تا داشتم می رفتم نور بالا هم زده بودم ولی 50 متریم رو هم بزور میدیم.
یدفعه کلی سنگ جلوم ظاهر شد (مال این کامیون هایی که هیچ سرپوشی ندارن و تو جاده همه سنگ و... می ریزه زمین)
یکی دوتا ش رو جا خالی دادم ولی یکیش رو دیدم اگه بخوام جاخالی بدم چپه می کنم
رفتیم روش لاستیک ترکید!
ماشین رو بزور کشوندم کنار جاده حالا این کامیونا هر کدوم 140 تا سرعت میرفتن از بقلم که رد میشدن انگار زلزله میومد
از بد شانسی همونروز هم زاپاس نبرده بودم! جاده هم تاریک بود هر آن احتمال میدادم یکی با n تا سرعت بخوره به ماشین
هوا هم سرد منم کلی از ماشین فاصله گرفتم که اگه برخوردی صورت گرفت جان سالم به در ببرم!
زنگ زدم امداد
حالا بیا اینو متوجه کن که کجا هستم بعد نیم ساعت صحبت و...(تازه جی پی اس هم داشتم و از روی اون آدرس دقیق رو بهش گفتم)
طرف گفت م فقطا میتونیم ماشین بفرستیم بیان براتون بوکسل کنن تا جایی که میخواین ، من هم مجبوری قبول کردم

خلاصه ماشین رو بردم خونه زاپاس رو روش انداختم.
لاستیک اصلیم رو هم هر چی چک می کنم سوراخی چیزی نمیبینم فقط رینگش خم شده احتمالا بادش از اونجا خالی شده

حالا نمیدونم اگر لاستیک خارجی هم بود همین مشکل پیش میومد یا نه.
مشکل خاصی نداشتم من با لاستیک هاش.

alex_pk
16-02-2012, 17:46
یه سوال
تو هوای سرد که شیشه های کناری بخار می بنده چکار باید بکنیم؟
نمیشه هی تمیز کنیم.
شیشه جلو و عقب رو میشه با بخاری یکاریش کرد ولی کناری هارو نه.
این گرم کن های آینه ها چه موقع کار می کنن؟

pooria-ir
16-02-2012, 20:13
یه سوال
نمیشه هی تمیز کنیم.

بخاری رو روی حالت گرمکن قرار بدین (بالاترین حالت که عکس گرمکن شیشه داره) تو این حالت معمولا بخار زدایی از شیشه های طرفین صورت میگیره،البته فقط گوشه ی کناری شیشه که از اونجا میتونین آینه رو ببینین
در همین حد،نه بیشتر :دی

alipsp
16-02-2012, 20:34
یه سوال
نمیشه هی تمیز کنیم.
بخاری رو روشن کردی اون فلش گردش هوا رو خاموش کن تا هوا از بیرون بیاد داخل.5دقیقه بعد تمام بخار میره
وقتی گرم کن عقب رو روشن کنی ماله آینه ها هم روشن میشه

FC.Barcelona
16-02-2012, 21:42
موقع روشن بودن بخاری اگه دکمه کولر را هم بزنید خیلی سریع بخارها میرند

Переклад не
17-02-2012, 00:00
دوستان وقتی میخواییم ماشینو خاموش کنیم اگه فنش شروع به کار کنه خاموش کنیم مشکلی که در دراز مدت پیش نمیاد نه؟ درستش چیه؟
ممنون

pooria-ir
17-02-2012, 03:05
دوستان وقتی میخواییم ماشینو خاموش کنیم اگه فنش شروع به کار کنه خاموش کنیم مشکلی که در دراز مدت پیش نمیاد نه؟ درستش چیه؟
ممنون

قاعدتا و در حالت نرمال خیر،مشکلی ایجاد نمیشه
مگه موقعی که دمای موتور بره روی 100 و بالاتر،تو این جور حالتی بهتره اجازه بدیم که فن کار کنه و دمای موتور رو بیاره پایین،بعدماشین رو خاموش کنیم

leon007
17-02-2012, 09:03
مدل 85 و تیپ 5
اگه هست بهم بگین
ممنونم

MojiOS
17-02-2012, 10:48
یه سوال
نمیشه هی تمیز کنیم.
بهترین راه حل که خودمم استفاده می کنم اینه که بری یه مغازه که لوازم یدکی ماشین می فروشه یه اسپری ضد بخار شیشه بخری. قیمتشمم 3500. اون اسپری رو به شیشه ها بزن و با دستمال شیشه رو تمیز کن تا یه هفته اصلا بخار نمی کنه شیشه ها. البته نمی دونم چرا روی شیشه عقب جواب نمیده و باید اون گرم کن شیشه عقب رو بزنی ولی بقیه شیشه ها اصلا بخار نمی کنن. خیلی عالیه :46:

FC.Barcelona
17-02-2012, 16:46
بهترین راه حل که خودمم استفاده می کنم اینه که بری یه مغازه که لوازم یدکی ماشین می فروشه یه اسپری ضد بخار شیشه بخری. قیمتشمم 3500. اون اسپری رو به شیشه ها بزن و با دستمال شیشه رو تمیز کن تا یه هفته اصلا بخار نمی کنه شیشه ها. البته نمی دونم چرا روی شیشه عقب جواب نمیده و باید اون گرم کن شیشه عقب رو بزنی ولی بقیه شیشه ها اصلا بخار نمی کنن. خیلی عالیه :46:
اگه شیشه هاتون دودیه مواظب این اسپری ها باشید
من قبلا استفاده کردم و برچسبهای شیشه دودی را خراب کرد :41:

Javad-ht
17-02-2012, 18:54
سلام
دوستان لنت ترمز های 206 ام تموم شده.
شما چه مارکی پیشنهاد میدین بخرم و از کجا؟
میخوام جنس خوبی باشه ولی قیمتش هم نجومی نباشه!
تیپ 2
ممنون

leon007
18-02-2012, 08:38
یکی جواب بده .......................................

alex_pk
18-02-2012, 12:06
بخاری رو روشن کردی اون فلش گردش هوا رو خاموش کن تا هوا از بیرون بیاد داخل.5دقیقه بعد تمام بخار میره
وقتی گرم کن عقب رو روشن کنی ماله آینه ها هم روشن میشه من هر وقت بخاری رو روشن می کنم اون چراغ گردش خاموشه خودش و روشن نمیکنم و همین مشکل بخار رو دارم.

(البته سایر راه هایی که دوستان گفتن رو هنوز امتحان نکردم ، یه روز که هوا سرد باشه تست می کنم)

pouria_br
18-02-2012, 12:53
مدل 85 و تیپ 5
اگه هست بهم بگین
ممنونم

سلام
به به مبارکه به سلامتی :31:
با دیاگ زدن (PPS) میشه متوجه شد که چه ورژنیه
PPS
همون دیاگ خودمونه ولی مخصوص پژو 206 و..
یه نرم افزاره که روی لپ تاپ نصب میشه بعد با کابل و اینا متصل میکنن به ماشین (سمت راننده زیر دکمه off , on ایربگ و و زیر دکمه تنظیم ارتفاع چراغ ها امیدوارم گرفته باشی کجا رو میگم :دی ) :

اینم عکس از محیط PPS :

leon007
18-02-2012, 16:42
ممنونم پوریا جان

راستی میخواستم رینگ هاش رو هم عوض کنم..

میشه یه لطف بکنی و مناسبترین رینگ و لاستیک رو برام معرفی بکنی؟؟

آخه شنیدم رینگهای اسپورت باعث به صدا افتادن ماشین میشه و در کوتاه مدت خرج رو دست آدم میزاره!!!

میخواستم لطف بکنی و بهترین گزینه رو برام معرفی بکنی ..سایز و مشخصات و اگه میشه از رینگ و لاستیکش هم یه عکسی برام بفرست..

قیمتش مهم نیست ..فقط جنسش عالی باشه و بشه راحت گیر آورد..
:20:

pouria_br
18-02-2012, 16:56
ممنونم پوریا جان

راستی میخواستم رینگ هاش رو هم عوض کنم..

میشه یه لطف بکنی و مناسبترین رینگ و لاستیک رو برام معرفی بکنی؟؟

آخه شنیدم رینگهای اسپورت باعث به صدا افتادن ماشین میشه و در کوتاه مدت خرج رو دست آدم میزاره!!!

میخواستم لطف بکنی و بهترین گزینه رو برام معرفی بکنی ..سایز و مشخصات و اگه میشه از رینگ و لاستیکش هم یه عکسی برام بفرست..

قیمتش مهم نیست ..فقط جنسش عالی باشه و بشه راحت گیر آورد..
:20:

قربووونت :10:
اول اینکه رینگ یه چیزه سلیقه ای
ولی اگه میخوای خرج کنی نباید بری سمت رینگهای چینی و الکی
باید بگردی رینگ های غیر چینی پیدا کنی چون هم خم نمیشن هم تو رانندگیت تاثیر منفی ندارن و....
والا رینگ درد سر که داره ولی نه اونطوری که تو دلت خالی بشه :31: ولی باید محتاط تر رانندگی کنی :دی
میگن مشکلات جلوبندی و اینا به وجود میاره
ولی اینو همیشه به یاد داشته از هر چیزی که درست استفاده کنی در دراز مدت منتظر مشکلاتش باید باشی و البته مقداری هم شانس دخیله :دی
والا مارک رینگی مدنظرم نیست چون ممکنه یه مارک بگمت ولی از ریخت و قیافه های اون مارک رینگ خوشت نیاد...
ولی همیشه بهترین سایز رینگ و لاستیک واسه 206 >>> 195/55/15 هست
البته یخورده نایاب شده ولی بگردی گیرت میاد
البته بعضیا از جایگزینش هم استفاده میکنن مثلا سایز 205/40/16
این عدد ها بیانگر
205 یا 195 >>> سایز لاستیک
45 یا 55 >>> اندازه فاق
15 یا 16 یا 14 >>> هم سایز رینگ هست
واسه لاستیک هم اگه میشلن اصل گیر بیاری حرف نداره (کومهو هم خوبه )
در ضمن هر سایزی هم ننداز زیر ماشینت چون اگه میزای خطاش بیشتر از حد مجاز باشه برات دردسر درست میشه (میزان خطای مجاز یادم نیست دقیقا :دی)
این هم از سایز های استاندارد واسه رینگ و لاستیک :

pouria_br
18-02-2012, 17:08
راستی الان یادم اومدم خود پژو یه تعداد رینگ فابریکی خوشکل هم داده بیرون در چند مدل
سیروکو اگه اشتباه نکن هم قشنگه هم مقاومه هم دیگه خیلی توپه :دی

pooria-ir
18-02-2012, 17:13
حالا نوبت سوال خودمه :دی
206 ام مدل 87 هستش با کارکرد 60000 تا(تیپ 2)
احساس میکنم بعد از اینکه واشر سرسیلندرش رو عوض کردم مصرفش خیلی رفته بالا.ارتباطی داره ؟
الان 350 کیلومتر رفتم،اون نشانگر میزان بنزین که 4 تا خط اصلی داره،و 4 تا خط ریزتر،اومده روی 5امی از بالا،یعنی خط نصف رو رد کرده،رسیده به نیم خط بعدیش
این طبیعیه ؟
قبل از اینکه ببرم واسه واشر سرسیلندر دیاگ زدم،مصرف رو 7.9 زد،ممکنه اون خطا داشته باشه ؟
تعویض واشر سرسیلندر نقشی داره تو افزایش مصرف ؟؟:13:

Переклад не
18-02-2012, 20:29
دوستان این جیر جیر گیژگیژ و کلا صداهای غیر عادی رو چطوری برطرف کنیم ؟

pooria-ir
18-02-2012, 21:48
دوستان این جیر جیر گیژگیژ و کلا صداهای غیر عادی رو چطوری برطرف کنیم ؟

صدای غیر عادیه کجا ؟
داشبورد
صندلی
درها
ستون؟
کمربند

کدوم :دی ؟

Переклад не
18-02-2012, 23:41
صدای غیر عادیه کجا ؟
داشبورد
صندلی
درها
ستون؟
کمربند

کدوم :دی ؟

من یه تیپ دو دارم و یه v9 .v9 رو که هنوز همه چی مرتبه و صدا نمیده اما این تیپ 2 اولش افتضاح صدا میداد بعد متوجه شدم از این روکشاشه که با کناره ها ساییده میشه.اون برطرف شد اما الان درب طرف راست(شاگرد) صدا میده و کلا این صداها تو خیابون یکم با دست انداز (معادلش چی میشه؟ دست انداز دار؟ دارای دست انداز کم؟ کم دستدرانداز؟ دشتسدرانداز؟:دی)کاملا خودشو نشون میده.دیشبم صندلی راننده صدای کمبود روغن میداد:دی
چیکار کنم؟ مثله اینکه احساس میکنم کلا اتاق ماشینو یکم باید سفتش کنم با آچار فرانسه ای چیزی:دی

pouria_br
19-02-2012, 00:06
من یه تیپ دو دارم و یه v9 .v9 رو که هنوز همه چی مرتبه و صدا نمیده اما این تیپ 2 اولش افتضاح صدا میداد بعد متوجه شدم از این روکشاشه که با کناره ها ساییده میشه.اون برطرف شد اما الان درب طرف راست(شاگرد) صدا میده و کلا این صداها تو خیابون یکم با دست انداز (معادلش چی میشه؟ دست انداز دار؟ دارای دست انداز کم؟ کم دستدرانداز؟ دشتسدرانداز؟:دی)کاملا خودشو نشون میده.دیشبم صندلی راننده صدای کمبود روغن میداد:دی
چیکار کنم؟ مثله اینکه احساس میکنم کلا اتاق ماشینو یکم باید سفتش کنم با آچار فرانسه ای چیزی:دی

عزیز برادر شما اون رخش رو ببر یه مکانیک با انصاف بگو برات آچار کشی کنه (هم اون v9 هم این تیپ 2 )
زیر و بم رو :دی
بگو در ها رو برات جفت گیری کنه
در ضمن خودت هم هر از گاه دست به روغن بشو بعضی جاها رو که نیاز به روغن داره روغنکاری کن
نه اینکه شِرره بدی روغن رو که هی بچکه ازش نه
مقدار کم بزن یه دستت هم کهنه ای پارچه ای چیزی باشه
اسم شریفت چیه "؟:31: