PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21

gilase_tanha
02-11-2011, 23:00
دوستان من میخوادم 206 تیپ 5 بخرم . بعد از خوندن اینا مردد شدم !!! یعنی چی چپ میکنن ؟ :41:
من با سمند انواع و اقسام جنگولک بازی و لایی کشیدن و سرعت و ... رو رفتم هیچی نشده خدا رو شکر :31:

با خوندن اینا نظرم برگشت رو خرید ef7 :41:

دوست عزيز از بابت چپ شدن تا حدودي حق با دستانه ولي به اين راحتي هايي كه دوستان ميگن هم نيس . مطمئنم بعد از خريد 206 مخصوصاى تيپ 5 به حرف من مي رسين . همون طور كه خيلي از دوستان در سايت ----------- به حرف من رسيدن و از ماشينشون راضين .

vahidhgh
03-11-2011, 03:52
سلام بحثی که در مورد چپ کردن 206 هست اگه من این ماشین رو پارسال داشتم شاید الان زنده نبودم . پارسال همین موقع ها شهرستان دانشجو بودم و با ماشین اومدم تهران یکی رو با خودم ببرم اونجا . موقع برگشت ساعت نزدیکهای 3 بود که تو جاده خوابم برد . جاده دو لاین واسه رفت داشت و تا چشم باز کردم فقط نور ترمز ماشین جلویی رو دیدم که ترمز زده بود و تا ته ترمز رو گرفتم و ماشین از کنترلم خارج شد و رو آسفالت سر خورد و دود لاستیک تمام شیشه ها رو سیاه کرد و ماسین در حال لیز خوردن یه دور دور خودش زد و رفت تو خاکی . بعد از نیم ساعت دوباره با یه استارت روشن کردم و راه افتادم . اگه 206 بود 100 در صد چپ کرده بودم و الان موقع سالم بود . سرعت 120 فیکس بود . ماشین یه سمند 84 بود

m.behnam
03-11-2011, 11:34
کارکرد ماشین؟

5200 کیلومتر کار کرده..!

shadow666
03-11-2011, 21:45
امروز صبح که هوا یکم سرد بود چهار پنج بار استارت زدم ماشین روشن میشد و خاموش میشد. این از چیه؟ کلا چند روزه مشکل تو سردی ماشین دارم. تا سرده دنده یک و دو خفه ست بعدش درست میشه. این از چیه؟

gilase_tanha
03-11-2011, 22:00
ممنون
نه اینه ارور رو روی صفحه نمایش ماشین نشون میده نمیدونم ولی فکر میکنم مربوط به ضبط هست.
دو سه روز پیش هم یک چند باری در حالی که داشت از رو فلش اهنگ میخوند یک دفعه ای استپ خورد اهنگ و با اینکه اهنگو عوض میکردم یا فولدر رو عوض میکردم فرقی نمیکرد و فقط بایدفلشو میکشیدم دوباره میزدم . نمیدونم مشکل از چی بود.
ولی این ارور 7 رو چندین بار شده که رو صفحه نمایش نشون داده . شما یا دوستان اطلاعی ندارید مربوط به چی هست؟؟
باتشکر

دقيقاً متوجه ارورتون نشدم .به هر حال مشكل از ماشينتون نيس و احتمالاً‌مربوط به پخش ماشينه . تا وقتي چراغ چك روشن نشه ماشين مشكلي نداره

---------- Post added 04-11-2011 at 12:00 AM ---------- Previous post was 03-11-2011 at 11:58 PM ----------

سلام دوستان
تازگیها یه مشکلی برام پیش اومده که ماشین دنده 1 و دنده عقبش خوب جا نمیره و وقتی نیم کلاچ میکنم یه خر خری میکنه که دنده جا نرفته دوباره باید یزنمش تو دنده...!
به نظرتون مشکل خاصی هست یا طبیعی هست!! بقیه دنده ها مشکلی نداره این مشکلم 1 هفته ای هست ایجاد شده!!!!

به نظر من طبيعي هستش . ماشين منم همينطوريه . در اين مواقع اگه مثلاً مي خواستين دنده عقب برين و جا نرفت ميشه 2 كار كرد اوليش اينه كه دنده رو 2 كنين و بعد دنده عقب بزنين و با اينكه با دنده 1 يكم جلو برين ( چند سانت ) بعد دنده عقب بگيرين . مطمئنم مشكلتون حل ميشه :20:

isbn
03-11-2011, 22:00
بیشتر از بنزین هست چراغ چک روشن نمیشد ؟
منم دو روز پیش که روشن کردم ماشین خیلی بد استارت خورد و دور بعین 800-900 انقدر نوسان کرد و ناک میزد که چراغ روشن شد و ارور anti polution ظاهر شد . که بخاطر بد سوخته شدن مخلوط هوا و سوخت بود ولی با دو بار استارت دیگه مشکل حل شد .
البته من آلترناتورم هم دیگه داره مرخص میشه هم تو دیاگ خطا داده هم این که استارت که میزنم صدای قییییژ دنده شنیده میشه مثل حالتی که موتور روشن باشه و استارت بزنید !
تازه این اولش هست بذارید برسیم به دی هوای زیر 0 اون موقع هست که تراکتور سواری شروع میشه :31:
ولی برای اینکه این مشکل بر طرف شه استفاده از روغن توتال 9000 و بنزین سوپر مرغوب پیشنهاد شده بعضی ها هم با بنزین معمولی مشکلشون بر طرف شده . کلا باید بسازی باهاش 206 اونم تیپ 5 به سرما و بنزین بد آلرژی داره :46:

راستی تو حرکت صدای سوپاپ نمیومد؟ تق تق تق تق ؟

mani_2004_2006
03-11-2011, 22:32
دوستان فرق این 206 های صندوقدار v2 , v20 , v8 چیه ؟ lموتور اینا 1600 ؟
آیا این مسئله چپ کردن توی 206 های ُSD هم صدق میکنه ؟

mohamad skystar
03-11-2011, 23:28
دوستان فرق این 206 های صندوقدار v2 , v20 , v8 چیه ؟ lموتور اینا 1600 ؟
آیا این مسئله چپ کردن توی 206 های ُSD هم صدق میکنه ؟

بین V8 , V20 , V2 خوب به ترتیب:

1.موتور V8 از نوع 1600 CC با 16 سوپاپ همچنین امکاناتش کامل هست مثل تیپ 5
2.موتور V2 از نوع 1400 CC هست اما دوگانه سوزه و امکاناتش مثل تیپ 2
3.موتور V20 ار نوع 1400 CC هست.در کل V20 پایین ترین تیپ SD هست.

سایر امکانات و آپشن هارو تو سایت خود شرکت ببینید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد مساله چپ کردن باید بگم دوست من کدوم خودرو هست که چپ نمیکنه؟
تمام این موارد بستگی به نوع رانندگی شما میزان احتیاط شما حین رانندگی داره.
شما اگر اصول رانندگی رو رعایت کنی چرا 206 باید چپ بشه؟ یا هر ماشین دیگه.
بله 206 به دلیل اتاق کوچکی که داره و وزن سبکش به مراتب شانس چپ شدنش بیشتره.
تو 206 های SD به دلیل دجود صندوق عقب این مساله کمتر شده چون هندلینگ ماشین بهتر میشه.

isbn
03-11-2011, 23:39
یه جوری دوستان از چپ کردن حرف میزنید که انگار تازه این مسئله کشف شده :31:
بابا 206 که دیگه پر کاه نیست که اینجوری از چپ کردنش حرف میزنید مگه میخوایم بریم ریس یا یه پیچ 90 درجه رو با 200 تا بریم :31: که اینجوری از چپ کردنش حرف میزنید !

تو خیلی از همین اتفاقات لیز خوردن ماشین سبز شدن ناگهانی چیزی جلوی ماشین هم خودم تجربه داشتم هم بعضی از دوستانم ولی چپ نکردیم !

درست هست خودمم از قبل گفتم 206 اشتیاق به چپ کردنش بیشتر از ماشینای دیگه مثل سمند و پرشیا هست ولی دیگه یه سرطان نیست که اینجوری میزنید تو سرش !

یه جوری میگید که انگار 206 خودش بعد یه مدت میفهمه که باید چپ کنه و چپ میکنه :31:

عزرائیل چه تو 206 چه تو لامبورگینی میاد سراغ آدم فرق نداره :31:

kavehfala
04-11-2011, 09:39
سلام
كسي راجع به مشخصات سيستم صوتي تيپ 5 جديد چيزي مي‌دونه؟ USB ميخوره؟ ماركش چيه؟
اگه كسي چيزي مي‌دونه لطفا راهنمايي كنه

mohamad skystar
04-11-2011, 10:48
سلام بحثی که در مورد چپ کردن 206 هست اگه من این ماشین رو پارسال داشتم شاید الان زنده نبودم . پارسال همین موقع ها شهرستان دانشجو بودم و با ماشین اومدم تهران یکی رو با خودم ببرم اونجا . موقع برگشت ساعت نزدیکهای 3 بود که تو جاده خوابم برد . جاده دو لاین واسه رفت داشت و تا چشم باز کردم فقط نور ترمز ماشین جلویی رو دیدم که ترمز زده بود و تا ته ترمز رو گرفتم و ماشین از کنترلم خارج شد و رو آسفالت سر خورد و دود لاستیک تمام شیشه ها رو سیاه کرد و ماسین در حال لیز خوردن یه دور دور خودش زد و رفت تو خاکی . بعد از نیم ساعت دوباره با یه استارت روشن کردم و راه افتادم . اگه 206 بود 100 در صد چپ کرده بودم و الان موقع سالم بود . سرعت 120 فیکس بود . ماشین یه سمند 84 بود

همونطور که میگین اول مشکل از شما بوده دوست من نه از 206
شما وقتی خوابت میاد بزن کنار و بخواب

akuji
04-11-2011, 15:08
سلام
من 206 تیپ 5 گرفتم یه 1 ماهی میشه ولی اخیرن یه مشکل پیدا کردم اونم اینه که امپر وسطه ولی یه خورده بخار میده بعضی وقتام امپرش از وسط میره بالاتر نمایندگی می گه طبیعیه کسی این این از چشه :9::9:

pouria_br
04-11-2011, 15:34
سلام
من 206 تیپ 5 گرفتم یه 1 ماهی میشه ولی اخیرن یه مشکل پیدا کردم اونم اینه که امپر وسطه ولی یه خورده بخار میده بعضی وقتام امپرش از وسط میره بالاتر نمایندگی می گه طبیعیه کسی این این از چشه :9::9:
اخیرا؟
یعنی چی ؟:31:
یعنی تا حالا آمپر زیر 90 بوده الان یهو رفته بالا؟
اگه وسط نبود باید شک میکردی :31:
کلا 206 ها همینطوری هستن تا 95 هم معمولیه حتی 100 هم میگن مشکلی نداره

mohsenking
04-11-2011, 17:14
سلام دوستان من میخوام فرق دقیق V8 معمولی رو با V8 Limited بدونم چی هست
میدونم زه دورش همرنگ بدنه هست و رینگ آلومینیومی داره
دیگه چه فرقایی داره ؟ لاستیک ، چراغ ، آپشن ..... (دقیق و با جزئیات )
و اینکه LCD Type A یا B چیه و چه فرقی دارن؟
من V8 Limited سفید ثبت نام کردم فردا باید برم پولشو بریزم ، میخوام ببینم ارزش داره نسبت به V8 معمولی؟
بعضی ها میگن لیمیتد ها صادراتی هست و گارانتی نداره و بخاطر همینم از سفارشی ارزونتره درسته ؟
به نظر شما سفید لیمیتد قشنگتره یا مشکی معمولی (یا یه رنگ دیگه؟)(کدوم بهتر اسپرت میشه یعنی قشنگ تر میشه)
و اینکه خاکستری متال با خاکستری معمولی چقدر فرق داره ؟ اصلا قشنگه؟(مثلا نسبت به سفید)
یه چیز دیگه اینکه من SD رو بخاطر سنگین تر بودنش (هاچبک خیلی زیاد شده و خیلیا دارن !!) انتخاب کردم و یه نفر بیشتر نیستم فعلا ،به نظر شما کار درستی کردم که هاچبک برنداشتم یا اینکه نمیرزید؟

pouria_br
04-11-2011, 17:34
سلام دوستان
و اینکه LCD Type A یا B چیه و چه فرقی دارن؟
یه چیز دیگه اینکه من SD رو بخاطر سنگین تر بودنش (هاچبک خیلی زیاد شده و خیلیا دارن !!) انتخاب کردم و یه نفر بیشتر نیستم فعلا ،به نظر شما کار درستی کردم که هاچبک برنداشتم یا اینکه نمیرزید؟
سلام دوست عزیز درباره type A اینکه روی همه 206 ها هستش ولی B نیست
type A فقط دمای بیرون + شماره آهنگ در حال پخش، ساعت و تاریخ رو نشونتون میده

اینم قابلیت های type B

1-نمايش همزمان ساعت درجه هوا تاريخ و سيستم صوتي
2-نمايش گرافيكي ولوم سيستم صوتي هنگام افزايش وكاهش ولوم
3-نمايش گرافيكي باز بودن دربها
4-نمايش مسافتي كه ميتوان با مقدار بنزين باك پيمود
5-كيلومتر سفر يا مسافت پيموده شده بعد آخرين تنظيم
6-مصرف سوخت بنزين بطور متوسط
7-مصرف سوخت بنزين بصورت لحظه اي
8-نمايش سرعت متوسط
9-عيب يابي اتوماتيك سيستمهاي خودرو
10-در صورت تنظيم در بي اس اي نمايش محدوده سرعت
و...

اینم عکسش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد اگه شما بخواید این type B رو بندازید باید حتما سَری دسته برف پاک کن هم تهیه کنید :

چون واسه بعضی قابلیت هاش این دکمه نیازه
خیلی ساده هم هست سری برف پاک کن معمولی در میاد این میره به جاش سوار میشه یا کلا میتونید کل دسته برف پاک کن رو عوض کنید .

در مورد مطلب آخریت هم طرز تفکرتون در نوع خودش جالبه
دوست عزیز شما چیکار داری که کدوم کمه یا زیاده
در ضمن یعنی هرکس هاچبکشو سوار میشه سبکه؟!!!اینم از اون حرفا بودا :31:
در درجه اول ببین خودت با کدومش حال میکنی
شما میخوای ماشین بگیری خودت باهاش حال کنی نه مردم که :31:
در کل ایشالا که بهترین و زیبا ترین انتخاب رو داشته باشید و ایشالا چرخاش براتون بچرخه :46:

mohsenking
04-11-2011, 17:39
نمیشه توی مدل ثبت نامی بگم LCD نوع A بذارن ؟
چقدر هزینش میشه ؟

pouria_br
04-11-2011, 17:48
چقدر هزینش میشه ؟
والا منکه خواستم بگیرم اولش گفت نمیشه
بعدش اصرار کردم گفت که ماشین سفارشی میشه به جای تحویل 30 روزه (تیپ 5) میشه 60 روزه
گفتم نیمخوام :31:
قیمتش بالا پایین داره
شما میتونی آکبندش رو از 210 تا 250 گیر بیاری
استوکش هم (کارکرده) 190 تو این مایه ها

isbn
04-11-2011, 17:49
چقدر هزینش میشه ؟

نوع A که دیفالت هست B رو خودتون باید بذارید 220- 270
تو فاصله 1 دقیقه با هم جواب دادیم پوریا:31:

راستی آقا محسن حرفا میزنیا به نظر من هاچبک اصالت بیشتری هم داره و تکراری نمیشه 206 هاچبک یه انقلابی بود واسه خودش پژو رو نجات داد از بحران :46:

mohsenking
04-11-2011, 18:25
نوع A که دیفالت هست B رو خودتون باید بذارید 220- 270
تو فاصله 1 دقیقه با هم جواب دادیم پوریا:31:

راستی آقا محسن حرفا میزنیا به نظر من هاچبک اصالت بیشتری هم داره و تکراری نمیشه 206 هاچبک یه انقلابی بود واسه خودش پژو رو نجات داد از بحران :46:

اصالت بیشترش باعث شده خز بشه
البته ببخشیدا

Amir..H
04-11-2011, 19:21
البته ببخشیدا
اینجا ایرانه این بحثا مسخرس ,اگه تعرفه نبودو هر ماشینی میتونست بیاد شاید تنوع بیشتر میشد اما الان همه ماشینا یه جورایی خزن مخصوصا زیر 20
البته میبخشیناااا:20:

akuji
04-11-2011, 19:22
اخیرا؟
یعنی چی ؟:31:
یعنی تا حالا آمپر زیر 90 بوده الان یهو رفته بالا؟
اگه وسط نبود باید شک میکردی :31:
کلا 206 ها همینطوری هستن تا 95 هم معمولیه حتی 100 هم میگن مشکلی نداره

پس این بخار دادنش از چیه اونوقت :13:

S A M S U N G
04-11-2011, 19:33
akuji جان نگران نباش . کلا دمای 206 تا ته هم میره بعد برمیگرده سر جاش . واسه من بعضی وقت ها که ماشین یکی دو ساعت روشنه و بعد خاموش میکنم و بعد :دی دوباره روشن میکنم تا ته چسبیده دیگه جا نداره بره جلوتر وگرنه میرفت :دی

این دیسپلی تایپ B واقعا چیز خوبیه مخصوصاً مصرف رو خیلی دقیق نشون میده .

مخلصیم .

pouria_br
04-11-2011, 19:54
البته ببخشیدا
این نظر شماست و محترمه
بعد شما یه جوری حرف میزنید انگار بچه های اینجا صاحب کارخونه پژو هستن :31:
خوب هرکسی هر ماشینی دوس داره میخره و سوار میشه
این دلیل نمیشه که بگی ماشینی که طرف سوار میشه خز
طرف اینقدر تلاش شبانه روزی کرده به خاک و خون نشسته بعد رفته ماشین مورد علاقه اشو خریده بعد بگیم ببخشیدا ماشینتون خزء
خوب اگه این ماشین خزء نرو بخر کسی مجبورتون نکرده دوست عزیز :46:
در ضمن این بحث فایده ای نداره
شرمنده فک کنم یخورده از کوره در رفتم :31:

---------- Post added at 07:54 PM ---------- Previous post was at 07:50 PM ----------

پس این بخار دادنش از چیه اونوقت :13:
داداش اگه شما خیلی حساسی میتونی ببری نمایندگی مرکز استان یا ببری یه مکانیک خوب و با انصاف
ببین نظر اونا چیه ،
مکانیک ببینه بهتره
شاید واقعا خبریه :31: ولی باور کن طبیعیه :46:
==========================
از اساتید یه سوال داشتم
اقا یه خورده حس میکنم هوای گرم میخوره به پام
این طبیعیه؟

Amir..H
04-11-2011, 20:09
از اساتید یه سوال داشتم
این طبیعیه؟
البته ربطی نداره هااااا ولی منم با ال90 همین مشکلو دارم با اینکه دریچه ها بستس بازم گاهی همچین حسی دارم!

shadow666
04-11-2011, 20:30
امروز صبح که هوا یکم سرد بود چهار پنج بار استارت زدم ماشین روشن میشد و خاموش میشد. این از چیه؟ کلا چند روزه مشکل تو سردی ماشین دارم. تا سرده دنده یک و دو خفه ست بعدش درست میشه. این از چیه؟

کسی نمیدونه قضیه چیه؟ ماشین که سرده استارت میخوره وقتی یه تکونی میخوره که روشن بشه خاموش میکنه. باید چهار پنج بار بزنم که روشن بمونه. از چی میتونه باشه؟

pouria_br
04-11-2011, 20:56
کسی نمیدونه قضیه چیه؟ ماشین که سرده استارت میخوره وقتی یه تکونی میخوره که روشن بشه خاموش میکنه. باید چهار پنج بار بزنم که روشن بمونه. از چی میتونه باشه؟
فک کنم شما بنزین سوپر میزنی
بنزین سوپر همینطوریه
وقتی هوا سرده ماشین درست استارت نمیخوره
بعضی از دوستان هم مشکل شما رودارن
ولی بنزین معمولی زدن و این مشکل حل شده
شما هم اگه بنزین سوپر میزنی دفعه بعدی رو معمولی بزن ببین چه فرقی میکنه :46:

shadow666
04-11-2011, 20:59
فک کنم شما بنزین سوپر میزنی
بنزین سوپر همینطوریه
وقتی هوا سرده ماشین درست استارت نمیخوره
بعضی از دوستان هم مشکل شما رودارن
ولی بنزین معمولی زدن و این مشکل حل شده
شما هم اگه بنزین سوپر میزنی دفعه بعدی رو معمولی بزن ببین چه فرقی میکنه :46:

آره این سری سوپر زدم. پس از بنزیـــــــــــنه!!! اوکی مهندس . دستت طلا

gilase_tanha
04-11-2011, 23:16
سلام

از رو موتور بخار مياد ؟‌ شايد يه جا نشتي آب وجود داره و رو قطعات داغ ميريزه و بخار ايجاد ميشه . در غيز اينصورت جايي واسه بخار كردن وجود نداره

---------- Post added at 01:16 AM ---------- Previous post was at 01:12 AM ----------

از اساتید یه سوال داشتم
این طبیعیه؟

احتمال داره عايق بندي ماشينتون خوب انجام نگرفته . آخه پشت داشبورد و سمت موتور داخل كاپوت تماماً‌ عايق بندي شده تا گرما داخل اتاق نياد . به نظرم تنها دليلش همينه

pouria_br
04-11-2011, 23:24
احتمال داره عايق بندي ماشينتون خوب انجام نگرفته . آخه پشت داشبورد و سمت موتور داخل كاپوت تماماً‌ عايق بندي شده تا گرما داخل اتاق نياد . به نظرم تنها دليلش همينه
مرسی از راهنماییت :10:
خوب به نظرت الان چه کنم؟:31:

arasharya
05-11-2011, 00:18
سلام ، متاسفانه قسمت سرچ فوروم کار نمی کنه ، به همین خاطر ممکنه سوالم تکراری باشه ولی نتونستم پیدا کنم
1- اضافه کردن ضد یخ برای ماشینی که شش ماه از کارخونه گرفتم لازمه ؟ یا خودش توی مخزن اب رادیاتور ضد یخ و ضد جوش داره ؟

2- درسته که مخزن اب رادیاتور تحت فشار هست وحتی وقتی موتور و اب رادیاتور خنک هست نباید باز بشه ؟

3- امروز ماشین را روشن کردم ، بلافاصله حرکت کردم ، ماشین ریپ زد ، علامت انژکتور روشن شد ، خاموش کردم ، دوباره روشن کردم تا در جا کار کنه یه سی ثانیه بعد لرزش موتور از بین رفت ، و حرکت کردم هیچ مشکلی دیگه نبود و چراخ انژکتور هم خاموش بود ، تیپ شش هست ، بنزین سوپر هم نزدم اصلا

gilase_tanha
05-11-2011, 23:32
مرسی از راهنماییت :10:
خوب به نظرت الان چه کنم؟:31:

دقيقاً نمي دونم بگم برو داشبورد باز كن ، آخه هم هزينه داره و هم نبايد باز كني چون احتمال اينك بدن به صدا بيوفته زياده .
اون چيزي كه گفتم يه حدسه . اگه گرم كردنش آزار دهنده هستش با يه مكانيك كاربلد مشورت كن

---------- Post added at 01:32 AM ---------- Previous post was at 01:29 AM ----------

سلام ، متاسفانه قسمت سرچ فوروم کار نمی کنه ، به همین خاطر ممکنه سوالم تکراری باشه ولی نتونستم پیدا کنم
1- اضافه کردن ضد یخ برای ماشینی که شش ماه از کارخونه گرفتم لازمه ؟ یا خودش توی مخزن اب رادیاتور ضد یخ و ضد جوش داره ؟

2- درسته که مخزن اب رادیاتور تحت فشار هست وحتی وقتی موتور و اب رادیاتور خنک هست نباید باز بشه ؟

3- امروز ماشین را روشن کردم ، بلافاصله حرکت کردم ، ماشین ریپ زد ، علامت انژکتور روشن شد ، خاموش کردم ، دوباره روشن کردم تا در جا کار کنه یه سی ثانیه بعد لرزش موتور از بین رفت ، و حرکت کردم هیچ مشکلی دیگه نبود و چراخ انژکتور هم خاموش بود ، تیپ شش هست ، بنزین سوپر هم نزدم اصلا

1- مي توني چك كني و وقتي ماشين كاملاً سرده ( وقتي صبح از خواب بيدار ميشي )‌اگه داخل مخزن رنگ آبش سبز بود يهني ضد يخ داره و اگه شفاف بود يعني آبه

2-وقتي ماشين سرده باز كردن مخزن مشكلي نداره و مايع تحت فشار نيس . اگه ماشين داغ باشه اين كار خطرناكه و آب داخغ به اطراف مي پاشه

3- تنها كارش اينه كه بري يه دياگ بزني ولي اگه چراغ چك خاموش شده زياد سخت نگير

jupiterx
06-11-2011, 08:17
سلام
من امروز صبح که اومدم ماشینو روشن کنم دیدم زیر مه شکن عقب به انداره یک دست رنگ سپر باد کرده.این چطوریه؟؟اخه بعضی 206 های دیگه هم قبلا دیده بودم که رنگ سپرشون ریخته.اینو باید چیکارش کرد؟؟؟ایا شامل گارانتی میشه ؟؟؟من هنوز 2 ماهه ماشینو گرفتم.اگه شامل گارانتی میشه چیکارش میکنن؟؟؟سپرو رنگ میکنن یا کار دیگه ای میکنن؟؟؟
ایا همه اینطوری میشه یا این جدیدا رنگشون مزخرف شده که برمیگرده؟؟؟
باتشکر

isbn
06-11-2011, 11:29
بله این ریختن رنگ و باد کردن وجود داره ! به خاطر کیفیت نامبر 1000 رنگ ها :31:
تعویض میکنن ببر گارانتی مرکزی :46:

این همه ماشین تمیز کردیم دوباره امروز بارون داره میاد :31: شانس نداریم

jupiterx
06-11-2011, 12:02
بله این ریختن رنگ و باد کردن وجود داره ! به خاطر کیفیت نامبر 1000 رنگ ها :31:
تعویض میکنن ببر گارانتی مرکزی :46:

این همه ماشین تمیز کردیم دوباره امروز بارون داره میاد :31: شانس نداریم

ممنون
یعنی سپرو عوض میکنن؟؟؟ادا در نمیارن؟؟؟

isbn
06-11-2011, 12:28
ممنون
یعنی سپرو عوض میکنن؟؟؟ادا در نمیارن؟؟؟

اینا که کارشون همین هست اگر دیدی دارن موش میدونن بگو میرم بازرسی ایرانخودرو شکایت میکنم :46:
ولی برات تعویض میکنن یه وقت نذاری رو اون قسمت دوباره برات رنگ بزنن چون روز از نو روزی از نو میشه :46:

Javad-ht
06-11-2011, 13:25
امروز از طرف ایرانخودرو زنگ زدن که ماشین شما فراخوان شده برای کمربند!
ماشینم برای آخر 88 هستش.
اون موقع که ماشین گارانتی داشت هر چی التماس میکردیم درست نمیکردن!
حالا که تموم شده فراخوان میکنن.
-------------
اینم یه خاطره از گارانتی:
استارت ماشین به مشکل خورده بود و با هل روشن میکردم یه مدتی:31:
البته یه بار درمیون اینجوری میشد و وقتی ماشین سرد بود 50% استارت نمیخورد،ولی وقتی گرم بود مشکلی نداشت.
پیش مکانیک بردم گفت استارت ایراد داره.
یه بار گفتم بزار امداد خودرو بیاد.طرف اومد و گفت استارت مشکل داره،یه برگه هم نوشت برای نمایندگی که استارت مشکل داره تعویض بشه!
بردم نمایندگی مرکزی برگه هم دادم بعد 3 روز زنگ زدن که ماشین مشکلی نداره بیا ببر!
منم رفتم گفتم من هر روز اینو با هل روشن میکنم چه جوری میگید سالمه:18:
خودم استارت زدم بار اول روشن شد.بار دوم زدم دیگه نشد!
گفتم شما چه جوری میگید این سالمه.3 روزه اینجاست 2 بار به این استارت نزدید ببینید مشکل داره یا نه!
آخرش مجبور شدن استارت رو عوض کنن.
ولی چندین بار دیگه که برای مشکلات دیگه مراجعه کردم هیچ وقت مشکلم رو حل نمیکردن!
هنوز هم مشکلات ماشین پا برجاست!
لعنت به ایران خودرو دزد!:31:

isbn
06-11-2011, 13:43
آره به خدا
منم دسته موتور ماشینم مشکل داشت بردم زار میزدم میگفتم احمقا ببینید فلانچ اگزوز چسبیده به سینی ! پس دسته موتور بالایی خودش رو ول کرده ولی انگار نه انگار .
تا آخر بلاخره دسته موتور شکست و قبول کردن مشکل داشته و درستش کردن !:13:الانم استارتم به مشکل خورده میگه برو تا جایی که کار کرد استفاده کن بعد بیا ! حالا در حال شکایت از طریق بازرسی هستم و با مستندات تعمیری ماشینم تو 10 هزار تا اگه خدا بخواد یه حالی به این ایرانخودرو یی ها میدم :31:

mohamad skystar
06-11-2011, 15:23
رنگ سپر تمام ماشین های ایران خودرو کیفیت و ماندگاری بسیار پایینی داره.
تنها راهش اینکه ببرید پیش نقاش تا رنگ رو بتراشه کامل بعد چسب میزنه و بعد رنگ میکنه و دیگه مشکلی نیست.
من برا 405 قبلیم این کارو کردم منتظرم سمند هم رنگش پوسته کنه و ببرم رنگش کنن

hoomi_gta
06-11-2011, 18:14
جاتون خالی اومدم بوداپست تو مجارستان ، خیلی برام جالبه که اینجا 206 ریخته. برام جالب بود که هنوز 206 ماشین محبوبیه تو اروپا

kING ANSHAN
06-11-2011, 19:38
سلام دوستان.بالاخره تونستم مسافرتموبرم.ماشین800تارفته. زخوزستان خیلی اروم رانندگی کردم تا کرج.مشکلی نبود.اول جاده چالوسوبسته بودن بعلت یطرفه بودن.مجبورشدم توچادربخوابم تا ساعت4صبح.تهویش عالیه هم گرماش وهم سرمایشش.تویکی ازگردنهای جاده قدیم چالوس که حسابی برفوبارون هم اومده بود.یه دفه کوه ریزش کردو سنگ بودکه ازاسمون نازل میشد.2راه بیشتر نداشتم یا بیستم وخطره ازپشت زدن رو قبول کنم یا دل بزنم بدریاوردبشم.خوب این اتفاقات توکسری از ثانیست ومثل الان حرفش راحت نیست.سرعتم رو80بود.ترمزکردم وماشین حتی یک سانت نکشیدولی خودم پاموهی ورمیداشتم تاازعقب بهم نزنن.ماشین پشت سرم لیز خوردورفت توکوه.پشتیش هم باحرفه ای گری تونست نگهش داره.ولی قبلیش نتونست وحدودا20متری تو سراشیبی کوه پائین رفت ولی چپ نشد.بابقیه خودمونورسوندیم بهشون وکمک کردیم بیان بیرون.بنذه خداهاخیلی ترسیده بودن.راننده که معلوم بود خوابش هم برده بوده ولحظه اخر بیدارشده وهل کرده ورفته تو دره.یکم جلوترچندتا الاچیغ بودکه ادماش اومدن کمک واوناروبردن تو الاچیغ.بعدجریان رفتم سراغ ماشین وچندبارخداروشکرکردم.اخه من لاستیکهامو بارینگ عوض کردم.رینگ16ولاستیکه205انداخت م.همه باهام دعواکردن که جلوبندیدخراب میشه واینطورو اونطور.ولی بمولا علی همنطورکه بقیه رانندها هم گفتن اگه ترمزخوبه 206.لاستیکهای پهنتره ماشین نبود حتما میرفتم تو دره.وچون اولین خودروبودم حتما بقیه ماشینهاهم متوجه مشکل نمیشدن وصددرصداین حادثه کشته میداد.وقتی پلیس هم اومد همینوگفت.گفتن اگه اخطاربموقه وایستادن درست وبجای ماشین شما نبود واگه ماشین لیز میخوردباعث برخوردباماشینای دیگه میشد وتعداده بیشتر روتو دره میفرستاد.سرتونودرداوردم ولی ایناروگفتم که بدونید.حادثه خبر نمیکنه.ودرسته همچیزدست خداست ولی ماهم باید از امکاناتمون درست استفاده کنیم.من سالم موندم به چند دلیل.اول ترمزعالیه ماشین که همنطوری ایستادکه من میخاستم .ودوم پهنترکردن لاستیک که باعث استقامت وهندلینگ بهترماشین شد والبته کمک خداکه مهمترازهمست.فرداصبح ازچالوس راه میفتم بسمت مشهد واسه زیارت.هروقت ماشین میگیرم اول میرم باش مشهد.دوستان کسی راهئنمای بنظرش میرسه ممنون میشم.اخه اطلاعات زیادی راجب206 صندوقدارندارم.البته فول اپشنه وامکاناتش عالیه.ولی شماهاهم اگه میتونید راهنمایم کنیدممنون میشم.

isbn
06-11-2011, 22:51
پس شما هم تجربه کردی سبز شدن نا گهانی قلوه سنگ رو ! منم زخم این ماحرا رو خوردم تعریف هم کردم و به قول شما ترمزای این ماشین واقعا عالی عمل میکنن .

ŞHÍЯÍŃ
07-11-2011, 20:18
:31:اقا جاتون خالی امروز بدون فیلتر هوا رانندگی کردم:40:چقدر حال میده جو رالی میده به آدم :16:

isbn
07-11-2011, 20:33
:31:اقا جاتون خالی امروز بدون فیلتر هوا رانندگی کردم:40:چقدر حال میده جو رالی میده به آدم :16:
صداش منظورتون هست چقدر بدون فیلتر رانندگی کردید؟

ŞHÍЯÍŃ
07-11-2011, 20:36
صداش منظورتون هست چقدر بدون فیلتر رانندگی کردید؟

:31:بله دور موتور که از 4بالاتر میره صدای خیلی گوشنوازی میاد:31:

تقریبا امروز حدود 2ساعت:31:

isbn
07-11-2011, 21:38
:31:بله دور موتور که از 4بالاتر میره صدای خیلی گوشنوازی میاد:31:

تقریبا امروز حدود 2ساعت:31:

موتور آسیب میبینه !

این صدارو با کیت مکش K&N بهتر و قشنگ تر به دست میارید

ashkan1360
07-11-2011, 23:13
موتور آسیب میبینه !

این صدارو با کیت مکش K&N بهتر و قشنگ تر به دست میارید

چی هست ؟
یه کم توضیح میدی ؟

ashkan1360
07-11-2011, 23:19
دیروز وقتی فرمو رو کامل میپیچوندم تا مثلا" دور بزنم صدای قیژ قیژ میداد
بردم یه نمایندگی اول گفت از موتور هیدرولیک هست
بعد نگاه کردیم دیدیم روغن هیدرولیکش تموم شده و خشکه مخزنش
پرش کردیم درست شد
حالا کجا رفته خدا میداند
سینی زیر موتور هم خشک

فقط یه نکته اش جالب بود که طرف نمایندگی گفت ما آزاد هستیم اگه میخوای پمپ هیدرولیک رو روی گارانتی درست کنی برو یه نمایندگی دیگه (نمایندگی غیر انتفاعی ندیده بودیم که دیدیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!)

ŞHÍЯÍŃ
07-11-2011, 23:30
:31:من پرسیدم میگن آسبب نمیبینه فقط روغن زودتر کثیف میشه و مصرف بیشتر میشه:20:

isbn
07-11-2011, 23:37
:31:من پرسیدم میگن آسبب نمیبینه فقط روغن زودتر کثیف میشه و مصرف بیشتر میشه:20:
ورود ناخالصی تو اتاق احتراق یه سم برای موتور هست :31: مثل دود کامیون ها یا گرد و خاک یا آب و.........

در مورد سوال دوستمون هم کیت مکش K&N میاد جای کیت فابریکی نصب میشه که cold air intake هست و هوای خنک و تمیز تر رو روانه موتور میکنه که باعث افزایش راندمان میشه و تو دور بالا 4 از صدای دل نشینی هم برخوردار هست . :46:

اینم یه کلیپ کوتاه از صدای این فیلتر

gilase_tanha
08-11-2011, 00:06
دیروز وقتی فرمو رو کامل میپیچوندم تا مثلا" دور بزنم صدای قیژ قیژ میداد
بردم یه نمایندگی اول گفت از موتور هیدرولیک هست
بعد نگاه کردیم دیدیم روغن هیدرولیکش تموم شده و خشکه مخزنش
پرش کردیم درست شد
حالا کجا رفته خدا میداند
سینی زیر موتور هم خشک

فقط یه نکته اش جالب بود که طرف نمایندگی گفت ما آزاد هستیم اگه میخوای پمپ هیدرولیک رو روی گارانتی درست کنی برو یه نمایندگی دیگه (نمایندگی غیر انتفاعی ندیده بودیم که دیدیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!)

در كل نبايد روغن كم كنه . به نظر من روغن ريزي از پمپتون كه نيس ، آخه اگه پمپ روغن ريزي داشته باشه دينامتون مي سوزه (‌آخه زير پمپ قرار داره )‌ . هر وقت گذرت به مكانيك افتاد بگو جعبه فرمان و اتصالات پمپ رو چك كنن تا روغن ريزي نداشته باشه .

ŞHÍЯÍŃ
08-11-2011, 01:10
ورود ناخالصی تو اتاق احتراق یه سم برای موتور هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مثل دود کامیون ها یا گرد و خاک یا آب و.........

بله درسته ولی خیلی حال میده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ماشین هم در حدی نیست خرجش بکنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فردا یه دور دیگه میزنم میندازمش سر جاش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsenking
08-11-2011, 09:20
ورود ناخالصی تو اتاق احتراق یه سم برای موتور هست :31: مثل دود کامیون ها یا گرد و خاک یا آب و.........

در مورد سوال دوستمون هم کیت مکش K&N میاد جای کیت فابریکی نصب میشه که cold air intake هست و هوای خنک و تمیز تر رو روانه موتور میکنه که باعث افزایش راندمان میشه و تو دور بالا 4 از صدای دل نشینی هم برخوردار هست . :46:

اینم یه کلیپ کوتاه از صدای این فیلتر

صداش زیاد معلوم نیست ولی به نظر قشنگ میومد ، صداش خیلی از بیرون معلومه ؟ یعنی کسی رو که بیرونه اذیت میکنه ؟
با نصب و ایناش چقد شد؟

isbn
08-11-2011, 15:15
صداش زیاد معلوم نیست ولی به نظر قشنگ میومد ، صداش خیلی از بیرون معلومه ؟ یعنی کسی رو که بیرونه اذیت میکنه ؟
با نصب و ایناش چقد شد؟

درسته چون گاز زیاد ندادم دور از 5 که بگذره میشه ریسی :31: نه رو حالت عادی روندن که اصلا صدا نداره فقط باید یهو و زیاد گاز بدید تا صداش در بیاد که اونم تو اتوبان ها ممکن هست .

460 تومان نمونه تایفون هست ولی من یه فیلتر مخروطی K&N گرفتم 78 تومن و لوله های مکش 7.44 هم 90 تومن به علاوه یه زانویی pvc 45 درجه و فیلتر رو هدایت کردیم پایین پشت پرژکتور کمی بالاتر همونجایی که تایفون قرار میگیره . و تاثیر گذاری مثل هم هست فقط تایفون لوله آبی رنگ زیبا و مستقیم داره که دیگه نیازی به زانویی نیست
ولی من برام باطن کار مهم نه طاهرش :31: در مورد تاثیرش رو شتاب هم 50 درصد کار با این کیت فیلتر انجام میشه و مابقی افزایش شتابم با سوپر چیپ و کاتالیززو مودیفای .
کلا ورودی خروجی سهم بیشنری تو قدرت ماشین دارن .

kING ANSHAN
08-11-2011, 15:21
سلام دوستان.میخاستم این مجموعه اطلاعاتو تویه تاپیک جداگانه بزارم تا همه استفاده کنن ولی دیدم همین جا خوبه.من خودموجزئ از خانواده پی سی وردمیدونم ودوست دارم به دوستانم تواین سایت کمک کنم.من شغلم نوشتن مطلب راجب ماشین وبا یه مجله همکاری دارم.دوست دارم بچه های اینجااگه بشه کمک اسمشوگذاشت.کمکی کرده باشم.خوب ازتعارفات بگذریم.دیروزازچالوس راه افتادم بسمته بجنورد.توگردنهای توی راه بدتوری برف وبوران شد ویه امتحان حسابی پس داداین وی8ما.2ساعتی توراه باسرعت مطمئن رانندگی کردم.تصمیم گرفتم ماشینوبه چالش بکشم وبببینم چندمرده علاجه.تمامه ماشینهابایه سرعت نهایت70اروم رانندگی میکردن.جاده واقعاشرایط سختی بودوتمام مدل پائیناهاتوجاده مونده بودن.شب قبلش یه غرورواعتمادبنفس کاذبی منو گرفته بودوفکرمیکردم دیگه چیزی جلودارماشین نیست.ولی همیشه این مادرطبیعت گوش مالیهای به ادم میده که زیادهم به خودت غره نشی.تو110تاتویه پیچ تندیه وانت کنارزده بودمن سرعتم بالا بودوخواستم ازکنارش ردشم.ولی وسط پیچ درست نزدیک وانت ناگهانی چرخهای جلو لیزخوردن.اینجاروداشته باشین.تواین مواقع اولین کاری که با هولو ولا انجام میدیم ترمزکردنه.که مساوی بامرگه.چون دقیقااشتباه ترین کارممکنه.صدرصدچپ میکنید وازجاده پرت میشید بیرون حتئ اگه بابای ای بی اس هم باشه جمعتون نمیکنه.پس توروخداهواستون باشه اخرین کار ترمزکردنه.بریم سراغ جریان ما.ماشین سرخوردومن ناخداگاه پاموازروی گازبرداشتم.ماشین سریع جمع شد وکنترل دوباره دستم اومد.پیچ رو ردکردم تویه کفی تصمیم گرفتم بزنم کنار.هم کنترل کنم ماشینو هم بغل دستیم حسابی کم اورده بود.تا روترمز زدم دوباره ماشین لیز خوردبا گاردجاده فاصله نداشتم.بغل دستیم فهمید وشروع کرد به جیغ زدن من بااین همه کبکبه کم مونده بود قالب تهی کنم.سریع معکوس کشیدم.ماشین اروم گرفت.یه لحظه یه جرقه توذهنم زدکه مشکل ازکجاست.همینطوربامعکوس کشیدن سرعتوپائین اوردم ومابینش نیش ترمزهای ریزی میزدم.بعدازچندتا ترمزدیگه ماشین لیز نخوردوهرچی ترمزشدید میگرفتم به هیج عنوان لیز نمیخورد.کنارزدیم.وقتی پائین اومدم ووارسی کردم دیدم حدثم درست بود.دوستان شمارو بخدا هیچوقت توی جاده غرور واعتمادبه نفس کاذب نگیریدوبیخودبه ماشین بیشترازاستانداردش اعتمادنکنین.وبعدش هروقت توجاده برفی حرکت میکنین هرچندوقت یکبار یه نیش ترمز به ماشین بدین وتومسافتهای طولانی مرتب با ترمزبازی کنین.بله دلیله لیز خوردن ماشین این بود که تواون بوران برفو قندیلها نمیزاشتن ترمزها کاره خودشونو بکنن.چرخ باکوچکترین ترمزی قفل میکرد.بقیه راهو با ارامش بیشتری رانندگی کردم ومرتب با پدال بازی بازی میکردم ودیگه اون مشکل پیش نیومد.راستی دلیل اولین سرخوردن ماشین سراون پیچ که وانت ایستاده بود این بود که من کفشهای ساق بلندپوشیده بودم وبقل ساق کفش گیره داره.این گیره به پدال گیر کرده بود واباعث اون ترمزکذائی شده بود.شب تو بجنورد خوابیدیم وصبح بسمت مشهدورضا راه افتادیم.ماشین رو مرتب چک میکردم ویاداشت برمیداشتم.دقیقا تو2546کیلومتر اول.صدی5.7بنزین سوزوند.توهرهوای درجه موتور روی نصف بود ویکمی بازی میکرد.تهویه ماشین واقعا قابله اعتمادبود.تواون برفو بوران حتئ یکبار سردمون نشد تازه بعضی وقتا پنجرهوهم بازمیکردیم.بخارشیشهابراحت وسریع پاک میشدومزاحمتی واسه من نداشت.تااونجاکه میشدصندوقوپرکرده بودم که سنگین شه.توهرسرعته مجازی باماشین لای کشیدم ومرتب با فرمون بازی میکردم.یکبار هم نافرمانی نکردوچموشی نکرد.درست بجا ودقیق فرمانهارا اجرا میکرد.ازبجنوردتامشهدکه الان رسیدم واولین کارم همینه که بیام ومطلبو اول بشما بگم هیچ شکلی پیش نیومد.تنها یچیز که دقیق نمیدونم دلیلش چی هست.بعدبجنورد ماشین تا دنده3انگارکه زورمیزنه.نمیدونم متوجه منظورم شدیدیانه.یعنی تایه دورموتوری سنگینه مثلا تا3000ولی بعدش انگار افسارش ول بشه سرگشی میکنه.این عادیه یا اینکه مشکلی هست؟دوم اینکه در سمت شاگرد همیشه تو اولین باز کردن با کنترل باز نمیشه ولی یبارکه بادست بازش کنی دیگه مشکلی نداره.اخه من نمیدونم این چه ایرادهای که ایران خودرو توماشیناش پیدامیشه.البته سایپاهم دست کمی نداره ازاین حضرات؟خدای ازبیستم600تومن کم من پول دادم جااین ماشین که ایرادی نداشته باشه ولی بعدمیبینی خرهمون خره فقط پالونش عوض شده.ایرادهای که تو ماشینهای5تا10تومنی هست تو همه ردهای قیمتی پیدامیشه.دلیلش؟غیرازبی مسولیتی افرادی که تو این جاها کارمیکنن نیست؟.شما قضاوت کنین.سرتونو درد اوردم.چندشب دیگه بسمت یزد میریم وتااونجا یه تایم دیگه ماشینو تست میکنیم.خدا بخواد تومجله چاپ میشه.البته به این شکل نه.ولی چون دوستون دارم ومیبینم باهم مهربونید من هم تا جای که بتونم کمک میکنم تا عزیزان دلم تومسافراتشون کمتر مشکل پیداکنن.بدرود وتنه همگیتون سالم باشه.

isbn
08-11-2011, 15:47
سلام دوستان.میخاستم این مجموعه اطلاعاتو تویه تاپیک جداگانه بزارم تا همه استفاده کنن ولی دیدم همین جا خوبه.من خودموجزئ از خانواده پی سی وردمیدونم ودوست دارم به دوستانم تواین سایت کمک کنم.من شغلم نوشتن مطلب راجب ماشین وبا یه مجله همکاری دارم.دوست دارم بچه های اینجااگه بشه کمک اسمشوگذاشت.کمکی کرده باشم.خوب ازتعارفات بگذریم.دیروزازچالوس راه افتادم بسمته بجنورد.توگردنهای توی راه بدتوری برف وبوران شد ویه امتحان حسابی پس داداین وی8ما.2ساعتی توراه باسرعت مطمئن رانندگی کردم.تصمیم گرفتم ماشینوبه چالش بکشم وبببینم چندمرده علاجه.تمامه ماشینهابایه سرعت نهایت70اروم رانندگی میکردن.جاده واقعاشرایط سختی بودوتمام مدل پائیناهاتوجاده مونده بودن.شب قبلش یه غرورواعتمادبنفس کاذبی منو گرفته بودوفکرمیکردم دیگه چیزی جلودارماشین نیست.ولی همیشه این مادرطبیعت گوش مالیهای به ادم میده که زیادهم به خودت غره نشی.تو110تاتویه پیچ تندیه وانت کنارزده بودمن سرعتم بالا بودوخواستم ازکنارش ردشم.ولی وسط پیچ درست نزدیک وانت ناگهانی چرخهای جلو لیزخوردن.اینجاروداشته باشین.تواین مواقع اولین کاری که با هولو ولا انجام میدیم ترمزکردنه.که مساوی بامرگه.چون دقیقااشتباه ترین کارممکنه.صدرصدچپ میکنید وازجاده پرت میشید بیرون حتئ اگه بابای ای بی اس هم باشه جمعتون نمیکنه.پس توروخداهواستون باشه اخرین کار ترمزکردنه.بریم سراغ جریان ما.ماشین سرخوردومن ناخداگاه پاموازروی گازبرداشتم.ماشین سریع جمع شد وکنترل دوباره دستم اومد.پیچ رو ردکردم تویه کفی تصمیم گرفتم بزنم کنار.هم کنترل کنم ماشینو هم بغل دستیم حسابی کم اورده بود.تا روترمز زدم دوباره ماشین لیز خوردبا گاردجاده فاصله نداشتم.بغل دستیم فهمید وشروع کرد به جیغ زدن من بااین همه کبکبه کم مونده بود قالب تهی کنم.سریع معکوس کشیدم.ماشین اروم گرفت.یه لحظه یه جرقه توذهنم زدکه مشکل ازکجاست.همینطوربامعکوس کشیدن سرعتوپائین اوردم ومابینش نیش ترمزهای ریزی میزدم.بعدازچندتا ترمزدیگه ماشین لیز نخوردوهرچی ترمزشدید میگرفتم به هیج عنوان لیز نمیخورد.کنارزدیم.وقتی پائین اومدم ووارسی کردم دیدم حدثم درست بود.دوستان شمارو بخدا هیچوقت توی جاده غرور واعتمادبه نفس کاذب نگیریدوبیخودبه ماشین بیشترازاستانداردش اعتمادنکنین.وبعدش هروقت توجاده برفی حرکت میکنین هرچندوقت یکبار یه نیش ترمز به ماشین بدین وتومسافتهای طولانی مرتب با ترمزبازی کنین.بله دلیله لیز خوردن ماشین این بود که تواون بوران برفو قندیلها نمیزاشتن ترمزها کاره خودشونو بکنن.چرخ باکوچکترین ترمزی قفل میکرد.بقیه راهو با ارامش بیشتری رانندگی کردم ومرتب با پدال بازی بازی میکردم ودیگه اون مشکل پیش نیومد.راستی دلیل اولین سرخوردن ماشین سراون پیچ که وانت ایستاده بود این بود که من کفشهای ساق بلندپوشیده بودم وبقل ساق کفش گیره داره.این گیره به پدال گیر کرده بود واباعث اون ترمزکذائی شده بود.شب تو بجنورد خوابیدیم وصبح بسمت مشهدورضا راه افتادیم.ماشین رو مرتب چک میکردم ویاداشت برمیداشتم.دقیقا تو2546کیلومتر اول.صدی5.7بنزین سوزوند.توهرهوای درجه موتور روی نصف بود ویکمی بازی میکرد.تهویه ماشین واقعا قابله اعتمادبود.تواون برفو بوران حتئ یکبار سردمون نشد تازه بعضی وقتا پنجرهوهم بازمیکردیم.بخارشیشهابراحت وسریع پاک میشدومزاحمتی واسه من نداشت.تااونجاکه میشدصندوقوپرکرده بودم که سنگین شه.توهرسرعته مجازی باماشین لای کشیدم ومرتب با فرمون بازی میکردم.یکبار هم نافرمانی نکردوچموشی نکرد.درست بجا ودقیق فرمانهارا اجرا میکرد.ازبجنوردتامشهدکه الان رسیدم واولین کارم همینه که بیام ومطلبو اول بشما بگم هیچ شکلی پیش نیومد.تنها یچیز که دقیق نمیدونم دلیلش چی هست.بعدبجنورد ماشین تا دنده3انگارکه زورمیزنه.نمیدونم متوجه منظورم شدیدیانه.یعنی تایه دورموتوری سنگینه مثلا تا3000ولی بعدش انگار افسارش ول بشه سرگشی میکنه.این عادیه یا اینکه مشکلی هست؟دوم اینکه در سمت شاگرد همیشه تو اولین باز کردن با کنترل باز نمیشه ولی یبارکه بادست بازش کنی دیگه مشکلی نداره.اخه من نمیدونم این چه ایرادهای که ایران خودرو توماشیناش پیدامیشه.البته سایپاهم دست کمی نداره ازاین حضرات؟خدای ازبیستم600تومن کم من پول دادم جااین ماشین که ایرادی نداشته باشه ولی بعدمیبینی خرهمون خره فقط پالونش عوض شده.ایرادهای که تو ماشینهای5تا10تومنی هست تو همه ردهای قیمتی پیدامیشه.دلیلش؟غیرازبی مسولیتی افرادی که تو این جاها کارمیکنن نیست؟.شما قضاوت کنین.سرتونو درد اوردم.چندشب دیگه بسمت یزد میریم وتااونجا یه تایم دیگه ماشینو تست میکنیم.خدا بخواد تومجله چاپ میشه.البته به این شکل نه.ولی چون دوستون دارم ومیبینم باهم مهربونید من هم تا جای که بتونم کمک میکنم تا عزیزان دلم تومسافراتشون کمتر مشکل پیداکنن.بدرود وتنه همگیتون سالم باشه.

ممنون
وقتی نوشتی بگو ما هم بگیریم و بخونیم :46:
کلا تو جاده برفی به هیچ ماشینی اطمینان نباید کرد :46:

Hektor
08-11-2011, 21:34
امروز حکایتی بود ها.
صبح که زده بودم بیرون خیابونها بدجور لغزنده بودن.ماشینهای بدون ABS از هر برند و مدل اوضاعشون وخیم بود و با یک ترمز کوچیک براحتی تصادف میکردن! بقول یکی از دوستان مو سفید کرده:وقتی ترمز میکنن تازه تند تر هم میره ماشینشون! بهمین دلیل یا باید سلانه سلانه و با سرعت عابران پیاده حرکت میکردن و بر گره ترافیک اضافه میکردن و یا تصادف میکردن! از ایندو حالت خارج نبود!
ولی انصافاً ABS خیلی امروز به کمکم اومد مخصوصاً که طبق معمول سریعترین خودروی خیابون ها بودم!:31: علاقه ای به تند رفتن ندارم ولی بارها گفتم:حالم از راننده هایی که برای وقت راننده های پشت سرشون ارزش قائل نیستن حالم بهم میخوره..
خلاصه.. داشتم میگفتم.. سیستمهای ایمنی به آدم واقعاً اعتماد به نفس میده!
جای تأسفه که مسئولین همیشه بیسواد مربوطه در ایران همیشه عادت دارن علت اکثر تصادفات رو گردن راننده های نگون بخت بندازن! در حالیکه هدف ساخت و توسعه ی سیستمهای ایمنی از هر نوعش حذف همین ادعای خطای راننده هست.
تازه من دارم از ABS که از 15 سال قبل توی اروپا نصب میشد میگم. اگه خودروهای داخلی یا حتی وارداتی به ایران به ESP مجهز بودن که دیگه عمراً یک دهم فعلی هم تصادف نداشتیم..:46:جالبه کمپانیهای خارجی و وارد کنندگان بی مسئولیت داخلی هم وقتی میبینن مردم ایران چیزی از این سیستمهای ایمنی سر در نمیارن براحتی توی نمونه های وارداتی به ایران از نصبشون تا حد ممکن دارن مضایقه میکنن!

kING ANSHAN
09-11-2011, 12:51
داداشای گلم درود برهمگی.امیدوارم تنتون سالم باشه.داداش هاکتور درست میگه.مگه این سیستم زدچپ کردن یاهمون که داداش میگه چقد قیمتشه که روماشینها نمیزارن وهی تقصیرومیندازن گردن رانندهای بدبخت.یه فیلم تو دفتر مجله گذاشته بودن.راجبه همین سیستم.یه پسر بچه ماشینه پدرشو دزدیده بودوتواتوبان داشت رانندگی میکرده که پلیس متوجه میشه.پسرک میترسه که اگه گیر بیوفته پدرش کتکش میزنه پس تا میتونه سرعت میره.پلس هم فکرمیکنه خلاف کاره وحسابی شلوغش میکنه.باورتون نمیشه.روی فیلم به زبان انگلیسی وبازیرنویس فارسی توضیح میدادکه این سیستم چکارای میکنه.باورتون نمیشه شایداین ماشین سه چرخ رفت دو چرخ رفت حتی تو یه صحنه روی یک چرخ بلند شد.حدودا6باردورخودش چرخیدوبااینکه یه ساو شاسی بلند بودچپ نکرد واخردست هم با برخورد به گاردیل جاده وایساد.وقتی رفتن سراغش دیدن یه پسر بچه سیاه پوست تو ماشینه.خوب فکرکنین یه بچه نتونست ماشینوچپ کنه بااینکه ماشین ساوشاسی بلند بود.بنظرتون اگه توایران بودیا ماشینه ایرانی بودچی میشد؟امیدوارم روزی بیادکه من وتو تاوان اشتباهات دیگرانو ندیم.بدرود

jupiterx
09-11-2011, 13:32
فوری
سلام
واسه سپر پیگیریهایی که کردم میگن سپر اگه تعویض بشه بازم بصورت خام میاد و همینجا رنگ میشه.(مشهد)این صحت داره؟؟؟
اگه اینطوری باشه چه فرقی میکنه که سپر خودموکلا همشو همینجا دوباره رنگ کنن.البته میگن زیرش اگه چسب رنگ بزنن خوب میشینه و دیگه مشکلی نیست که بخاد برگرده رنگ
نظرتون چیه؟؟؟
ممنون

isbn
09-11-2011, 13:43
داداشای گلم درود برهمگی.امیدوارم تنتون سالم باشه.داداش هاکتور درست میگه.مگه این سیستم زدچپ کردن یاهمون که داداش میگه چقد قیمتشه که روماشینها نمیزارن وهی تقصیرومیندازن گردن رانندهای بدبخت.یه فیلم تو دفتر مجله گذاشته بودن.راجبه همین سیستم.یه پسر بچه ماشینه پدرشو دزدیده بودوتواتوبان داشت رانندگی میکرده که پلیس متوجه میشه.پسرک میترسه که اگه گیر بیوفته پدرش کتکش میزنه پس تا میتونه سرعت میره.پلس هم فکرمیکنه خلاف کاره وحسابی شلوغش میکنه.باورتون نمیشه.روی فیلم به زبان انگلیسی وبازیرنویس فارسی توضیح میدادکه این سیستم چکارای میکنه.باورتون نمیشه شایداین ماشین سه چرخ رفت دو چرخ رفت حتی تو یه صحنه روی یک چرخ بلند شد.حدودا6باردورخودش چرخیدوبااینکه یه ساو شاسی بلند بودچپ نکرد واخردست هم با برخورد به گاردیل جاده وایساد.وقتی رفتن سراغش دیدن یه پسر بچه سیاه پوست تو ماشینه.خوب فکرکنین یه بچه نتونست ماشینوچپ کنه بااینکه ماشین ساوشاسی بلند بود.بنظرتون اگه توایران بودیا ماشینه ایرانی بودچی میشد؟امیدوارم روزی بیادکه من وتو تاوان اشتباهات دیگرانو ندیم.بدرود

این سیستم رو 206 اگه خودتون بخواید نصب کنید 1300 میشه !!
ولی یه موردی هست که الان ایرانخودرو به آرم رو موتور و چراغ داشبرد و چراغ سقفی و دریچه های کولر رحم نکرده آیا انتظار دارید بیاد همچین سیستمی که خرج هم داره واسشون رو برا خاطر منو شما رو ماشین نصب کنن ؟؟
سیاست ایرانخودرو اینه کاهش قیمت تمام شده خودشون در عوض افزایش قیمت برای مصرف کننده یعنی شارلاتان بازی :13:

mohamad skystar
09-11-2011, 15:37
فوری
سلام
واسه سپر پیگیریهایی که کردم میگن سپر اگه تعویض بشه بازم بصورت خام میاد و همینجا رنگ میشه.(مشهد)این صحت داره؟؟؟
اگه اینطوری باشه چه فرقی میکنه که سپر خودموکلا همشو همینجا دوباره رنگ کنن.البته میگن زیرش اگه چسب رنگ بزنن خوب میشینه و دیگه مشکلی نیست که بخاد برگرده رنگ
نظرتون چیه؟؟؟
ممنون

دوست من
تو چند تا صفحه قبل توضیح دادم.
شما ماشین رو ببر پیش نقاش رنگ سپر رو میتراشه چسب میزنه و رنگ میزنه
دیگه هیچ وقت رنگش نمیری هر روز ببر کارواش.
سپر رو رنگ کن با خیال راحت بعدا تو فروش ماشین هم تاثیری نداره

D r i v e r
09-11-2011, 18:39

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یه کلیپ کوتاه از صدای این فیلتر
تا جایی که میدونم به این شدتی که شما میگین نیست
کاری به ماشین های استاندارد ندارم
ولی خیلی از ماشین های ریسی که اکثرا هم کاربراتوری هستن و از کاربرات هایی مثل سولکس و وبر و ... استفاده میکنن از چیزی به اسم فیلتر هوا استفاده نمیکنن :)
+ اینکه کیت مکش K&N واقعا عالیه

isbn
09-11-2011, 19:21
تا جایی که میدونم به این شدتی که شما میگین نیست
کاری به ماشین های استاندارد ندارم
ولی خیلی از ماشین های ریسی که اکثرا هم کاربراتوری هستن و از کاربرات هایی مثل سولکس و وبر و ... استفاده میکنن از چیزی به اسم فیلتر هوا استفاده نمیکنن :)
+ اینکه کیت مکش K&N واقعا عالیه

منطور منم همین بود که بلاخره صدمه میزنه تو طولانی مدت .:46:

هرچه هوای خالص تر وارد موتور کنیم راندمان بهتری میگیریم .

به غیر از cold intake بودن این کیت های K&N یکی دیگه از مزایای این فیلتر اینه که میاد ریز ترین ناخالصی هارو که حالا عددش رو یادم نیست
جذب میکنه و از ورودش به محفظه احتراق جلوگیری میکنه . هم اینکه مکش هوای بیشتری رو داره حتی همون فیلتر جایگزین ها ی K&N .

یه چیز عالی تر این که میتونیم هر بار که کثیف شد خودمون با کیت تمیزش کنیم که بین 15000-20000 پیشنهاد شده که فیلتر باز شه و تمیز شه .
که کیت های شتشو هم تا 5 بار رو جواب گو هستن .
به نظر من که 78 تومن فیلتر که مادام العمر بشه ازش استفاده کرد جای فک کردن نداره .

pouria_br
10-11-2011, 16:27
گفتم در باره 206 همینجا بگمش
میخوام چراغای مه شکن رو تعویض کنم
میخوام رنگش آبی یخی باشه
حالا دوستان راهنمایی بفرمایید که چی بگیرم؟چه مارکی ؟چه فیمت؟چه مدل؟و.... :31:
مرسی

FC.Barcelona
10-11-2011, 22:34
گفتم در باره 206 همینجا بگمش
میخوام چراغای مه شکن رو تعویض کنم
میخوام رنگش آبی یخی باشه
حالا دوستان راهنمایی بفرمایید که چی بگیرم؟چه مارکی ؟چه فیمت؟چه مدل؟و.... :31:
مرسی
اگه میخواهید کاملا ابی یخی باشه باید زنون بگیرید(که ممنوعه!)
ولی لامپ نایت بریکر و کول بلو اسرام هم که معمولیه تا حدودی شبیه ابی و سفید هست

mohamad skystar
10-11-2011, 23:19
اگه میخواهید کاملا ابی یخی باشه باید زنون بگیرید(که ممنوعه!)
ولی لامپ نایت بریکر و کول بلو اسرام هم که معمولیه تا حدودی شبیه ابی و سفید هست

من برا مه شکن زنون استفاده میکنم و پلیس هیچ گیری نداده.
زنون برای نورهای پایین و بالا مشکل ساز میشه
و اگرنه مه شکن که رو زمینه و برای دید مشکل ساز نیست

error403
11-11-2011, 16:16
منطور منم همین بود که بلاخره صدمه میزنه تو طولانی مدت .:46:

هرچه هوای خالص تر وارد موتور کنیم راندمان بهتری میگیریم .

به غیر از cold intake بودن این کیت های K&N یکی دیگه از مزایای این فیلتر اینه که میاد ریز ترین ناخالصی هارو که حالا عددش رو یادم نیست
جذب میکنه و از ورودش به محفظه احتراق جلوگیری میکنه . هم اینکه مکش هوای بیشتری رو داره حتی همون فیلتر جایگزین ها ی K&N .

یه چیز عالی تر این که میتونیم هر بار که کثیف شد خودمون با کیت تمیزش کنیم که بین 15000-20000 پیشنهاد شده که فیلتر باز شه و تمیز شه .
که کیت های شتشو هم تا 5 بار رو جواب گو هستن .
به نظر من که 78 تومن فیلتر که مادام العمر بشه ازش استفاده کرد جای فک کردن نداره .
ببخشید این کیت شستشوشو از کجا میشه گیر آورد ؟ از من نداره ( کیت مکش من سیموتا هست) ، هر بار بخوام فیلترشو بشورم با آب یخ و صابون میشورم !

isbn
11-11-2011, 22:53
ببخشید این کیت شستشوشو از کجا میشه گیر آورد ؟ از من نداره ( کیت مکش من سیموتا هست) ، هر بار بخوام فیلترشو بشورم با آب یخ و صابون میشورم !

PM کردم براتون :46:

S A M S U N G
12-11-2011, 18:58
دوستان سلام .

من امروز یه تصادف داشتم و اینم نتیجه هستش :

به نطرتون چیکار میشه کرد ؟ کاپوت رو تعویض کنم یا بدون رنگ میشه در آورد ؟

مخلصیم .

mohamad skystar
12-11-2011, 22:20
کاپوت زیاد رفته تو و رنگ میشه.
امیدوارم دیگه اتفاقی برات نیفته.
موفق باشید

hamed malekpour
12-11-2011, 22:48
دوستان سلام .

من امروز یه تصادف داشتم و اینم نتیجه هستش :

به نطرتون چیکار میشه کرد ؟ کاپوت رو تعویض کنم یا بدون رنگ میشه در آورد ؟

مخلصیم .
به نظر من هم ببری صافکار خوب می تونند درش بیارند ولی اگه بودجتون می رسه عوض کنید.

gilase_tanha
12-11-2011, 23:07
متاسفانه كاپوت از جاي بدي خورده . دقيقاً از قسمت دوبل كاپوته كه اگه بخواي بدون رنگ در بياد بايد قيمت دوبل شكافته بشه ك يه طورايي تابلو ميشه . به نظرم با صافكار يه مشورتي بزن اگه تميز در مياره كه بدون رنگ در بياره بهتره . واسه اتصال ابرويي با گلگير هم حتماً‌خار فابريك بگيرين وگرنه به هم كيپ نميشن

S A M S U N G
13-11-2011, 16:55
سلام .

مرسی از دوستان . خوشبختانه ماشین چون بیمه بدنه بود رفتم و بازدید کردن و یه سری جیزها رو نوشت گفتن بقیه رو داغی بیار تا پولشو بدیم . تا الان با اجرت صافکار 1.200.000 بهم رسید دادن .

مخلصیم .

Javad-ht
13-11-2011, 22:39
سلام
سامسونگ عزیز صفحه قبل پست تصادف گذاشت منم این صفحه میزارم:31:

دیشب تو اتوبان تهران-کرج میرفتم که خروجی فرودگاه چند تا ماشین زدن رو ترمز و منم چون فاصله طولی رو اصلا رعایت نکرده بودم با اینکه سرعتم خیلی هم زیاد نبود بدجوری خوردم به جلویی.البته یه 206 هم از پشت زد به من که باعث شد خسارت خیلی بیشتر بشه!
متاسفانه بیمه بدنه هم نداشتم و بدبخت شدم:31:
یه تومن تقریبا خرجشه که با پول جرثقیل و اینا تقریبا 1.100 درمیاد.(550 قطعه و 450 اجرت)
دوست بالایی هم که 1.2 بهش دادن به نظرم خیلی خوب دادن و حتما کاپوت رو تعویض کنید!
2 تا نکته که یاد گرفتم اینکه اولا بدون بیمه بدنه تا سر کوچه هم نرم و اینکه فاصله طولی که میگن کشک نیست که:31:
امیدوارم اینجور مشکلاتی برای هیچ کی پیش نیاد و اگه هم قراره بیاد بیمه بدنه داشته باشه:46:

isbn
13-11-2011, 22:47
ای بابا ماشین من باز سکته زد پرژکتور سمت شاگرد سوخت تا الان 4 تا عوض کردم !!!!! اعصاب خرد کن شده دیگه
برای شما دوستان این مشکل پیش نیومده؟ نمیدونم ماشین مشکل برقی اتصالی چیزی داره یا نه؟

S A M S U N G
13-11-2011, 23:02
آقا انشاالله ماشینت درست بشه . ناراحت نباش واسه همه پیش میاد .

حتما بیمه بدنه بکن ارزششو داره .

مخلصیم .

Hektor
14-11-2011, 14:47
دوستان به لینک زیر برین و تأثیر وجود و نیز عدم وجود سیستم پایداری الکترونیک ESP رو به عینه در 206 ببینین.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دکمه ی غیر فعال کردنش هم کنار سوییچ غیر فعال کردن کیسه ی هوای سرنشین بغل تعبیه شده.افسوس و صد افسوس که در ایران از این سیستم حیاتی که هیچ, حتی از مدل جوان پسند کوپه که در ویدئو میبینید نیز بی بهره ایم.. محرومیت اولی ناشی از بیسوادی ملت و دزدی ایران فرغون ناشی میشه و محرومیت دوم ناشی از بی اعتنایی به سلیقه ی جوانان در مملکت ما..! در واقع یه معضل فرهنگیه که همه با خودشون میگن چه معنی داره جوون تنهایی سوار ماشین شه؟4 درب + 4 صندلی میسازیم تا مجبور شه زن بگیره با هوار تا بچه! در واقع جوان در فرهنگ ما ایرانیها جایگاهی نداره و این فقط یک نشانه ی آزار دهنده ی خیلی کوچکشه که بهش بی توجهیم..

isbn
14-11-2011, 17:46
موافقم شدید! اگه این 206 RC یا CC ایران میزد 20-25 تومن هم بود من میخریدم ولی صد حیف که نیست :31:
اینم یه کلیپ از اعجوبه ای به نام 206 RC:40:

البته خود فرانسه هم محدودیت هایی برای ایران قائل میشه :46:

جالب بود آخرش نوشت که اگر توانایی رانندگی بالایی ندارین هیچ وقت esp رو خاموش نکنید
با این حساب ایرانیا همه شوماخر هستن :31:

error403
15-11-2011, 14:46
ای بابا ماشین من باز سکته زد پرژکتور سمت شاگرد سوخت تا الان 4 تا عوض کردم !!!!! اعصاب خرد کن شده دیگه
برای شما دوستان این مشکل پیش نیومده؟ نمیدونم ماشین مشکل برقی اتصالی چیزی داره یا نه؟
از منم سه بار تا حالا سوخته !! البته از من سمت راننده میسوزه!
نمایندگی که بردم گفتند به خاطر سولفاته زدن فیش برقشه

mrmostafa
15-11-2011, 16:45
موافقم شدید! اگه این 206 RC یا CC ایران میزد 20-25 تومن هم بود من میخریدم ولی صد حیف که نیست :31:
اینم یه کلیپ از اعجوبه ای به نام 206 RC:40:

البته خود فرانسه هم محدودیت هایی برای ایران قائل میشه :46:

جالب بود آخرش نوشت که اگر توانایی رانندگی بالایی ندارین هیچ وقت esp رو خاموش نکنید
با این حساب ایرانیا همه شوماخر هستن :31:

دوست عزیز همین شما و مانند شما که به راحتی زیر بار زور میرن و همچین پول هایی رو به ماشین هایی که اصلا ارزش خریدن نداره میدن اینها هم اجازه میدن مردم رو چپاول کنن. چون واقعیت اینه که میگن یه کشور رو میخواهی بدونی چه مردم و چه فرهنگ و چه افکاری دارن به دولتش نگاه کن و غیر از این هم نیست. ئاقعیت همینه. با اون پولی که شما حاضری به 206 کوپه بدی میشه یه جنسیس خرید. قیمت واقعی جنسیس دیده بودم حدود 26 میلیون بود یا خیلی ماشین های دیگه.

m.behnam
15-11-2011, 17:09
خیلی فیلمه باحال بود دستتون دردنکنه...
حالا این 206 های ایرونی ESP داره یا نه؟!!
اصلا هیچی برای کنترل تو پیچا داره؟

ŞHÍЯÍŃ
15-11-2011, 18:05
سلام دوستان یه سوال داشتم:20:

من دیروز یه ریو سوار شدم:31:فرمونش خیلی خیلی نسبت به ماشین خودمون (206 تیپ2) نرم بود:20:

میخواستم ببینم کلا همینطوری هست یا نه آخه 405 هم سوار شدم فرومنش خیلی نسبت به واسه ما نرمتره :|

اگه نه اینطوری نیست اشکال از ماشین ماست راه حلش چیه؟؟مشکل از کجاس؟

ممنونم:11:

mkh-n71
15-11-2011, 18:32
خیلی فیلمه باحال بود دستتون دردنکنه...
حالا این 206 های ایرونی ESP داره یا نه؟!!
اصلا هیچی برای کنترل تو پیچا داره؟
نه جونم
ماشین تولید داخل و ESP ؟
چرا فحش میدی؟!!!!!!!!!!!

m.behnam
15-11-2011, 20:35
نه جونم
ماشین تولید داخل و ESP ؟
چرا فحش میدی؟!!!!!!!!!!!

حالا کار خدا چه دیدی یه دفعه دیدی یه چیزی داره!!

راستی امروز یه صدا عجیب تو موتور افتاده بود..
وقتی دور موتور میرسه رو ۳.۵ موتور یه خر خر میکنه و بعد که رد میشه خوب میشه!
فقط هم رو همون ۳.۵ هست تو همه دنده ها
میخواستم ببینم به نظرتون اشکال از کجا میتونه باشه!!

total_overdose
15-11-2011, 20:40
حالا کار خدا چه دیدی یه دفعه دیدی یه چیزی داره!!

راستی امروز یه صدا عجیب تو موتور افتاده بود..
وقتی دور موتور میرسه رو ۳.۵ موتور یه خر خر میکنه و بعد که رد میشه خوب میشه!
فقط هم رو همون ۳.۵ هست تو همه دنده ها
میخواستم ببینم به نظرتون اشکال از کجا میتونه باشه!!
سلام
میتونه ایراد برقی باشه! ایراد برقی برای ایجاد جرقه در شمع ها! یا سنسورها
ببیرین دیاگ بزنین ماشین رو چک بشه!

m.behnam
15-11-2011, 21:08
سلام
میتونه ایراد برقی باشه! ایراد برقی برای ایجاد جرقه در شمع ها! یا سنسورها
ببیرین دیاگ بزنین ماشین رو چک بشه!

دستتون درد نکنه
باشه حتما میرم ببینن اشکال از چیه!
راستی چراغ موتور هم روشن نشده که اشکال داشته باشه!

total_overdose
15-11-2011, 23:06
دستتون درد نکنه
باشه حتما میرم ببینن اشکال از چیه!
راستی چراغ موتور هم روشن نشده که اشکال داشته باشه!
سلام
دوست عزیز چراغ چک به این راحتیها روشن نمیشه!
شما یا به نمایدنگی و یا درصورت نداشتن اعصاب مثله خودم :31: میرین پیش یک تنظیم انژکتوری وارد و ایرادتون رو مطرح کنین حنما دیاگ میزنن!

isbn
15-11-2011, 23:56
دوست عزیز همین شما و مانند شما که به راحتی زیر بار زور میرن و همچین پول هایی رو به ماشین هایی که اصلا ارزش خریدن نداره میدن اینها هم اجازه میدن مردم رو چپاول کنن. چون واقعیت اینه که میگن یه کشور رو میخواهی بدونی چه مردم و چه فرهنگ و چه افکاری دارن به دولتش نگاه کن و غیر از این هم نیست. ئاقعیت همینه. با اون پولی که شما حاضری به 206 کوپه بدی میشه یه جنسیس خرید. قیمت واقعی جنسیس دیده بودم حدود 26 میلیون بود یا خیلی ماشین های دیگه.

برادر حرفایی میزنیا :31:
مگه الان تو ایران جنسیس 26 تومن میشه خرید که اینو میگید ! بابا اینجا ایرانه دیگه خودمون رو گول نزنیم دیگه که .
زیر بار زور نرم من پس چه کنم به خاطره نداشتن پول با سه چرخه برم اینور اونور که نرم بر فرض 25 تومن RC بخرم ؟ چون قوانین ایران اینگونه هست؟

من الان دارم تو ایران زندگی میکنم نه جایی که ماشین قیمت جهانی باشه . کاری هم از دستم بر نمیاد که میخواید برم ایرانخودرو رو با RPG بیارم پایین :31:

ایران بحثش جداست از دنیا سعی کنیم که اصلا مقایسش نکنیم چون از غم و غصه روانی میشیم :46:

آها یه چیز دیگه 206 RC و کلا ماشینای فرانسوی با توجه به موتور های با حجم کمتر و بعضا آپشن کمتر از کره ای ها حتی تو بازار جهانی هم قیمتاشون یا باهم برابر میشه یا اینکه گرونتر !

خلاصه اینکه شما قیمت جهانی رو ولش کن چون اگه من بخوام 25 تومن پول که تو ایران بشه 206 خرید رو بخوام جنسیس بگیرم باید برم تو دیگر کشورها یا طی بکشم یا 2 روز سوار جنسیس بشم و بعد پرتم کنن بیرون :31:

در آخر حرف شما درسته ولی راه و چاره ی دیگه ای نیست این حرف ارزش خرید نداشتن هم باید رفت به کسانی گفت که 500 تومن میدن پورشه میخرن ! ایرانیا ماشین بیاد 1 میلیارد هم باشه باز توشون هستن کسانی که بخرن .
اگر اینجوری که شما میگی باشه کلا نفس کشیدن هم ارزش نداره تو اینجا!

ŞHÍЯÍŃ
16-11-2011, 00:15
سلام دوستان یه سوال داشتم:20:

من دیروز یه ریو سوار شدم:31:فرمونش خیلی خیلی نسبت به ماشین خودمون (206 تیپ2) نرم بود:20:

میخواستم ببینم کلا همینطوری هست یا نه آخه 405 هم سوار شدم فرومنش خیلی نسبت به واسه ما نرمتره :|

اگه نه اینطوری نیست اشکال از ماشین ماست راه حلش چیه؟؟مشکل از کجاس؟

ممنونم:11:

:31:کسی نیست آیا؟؟!!!:31:

total_overdose
16-11-2011, 00:27
:31:کسی نیست آیا؟؟!!!:31:
والا کلا فرمون 206 مخصوصا تیپ 2 نرمی متعادلی داره! ببین اینجوری برات بگم! اگه با محصولاتی مثله 405 و پارس و سمند تولید قبل از 88 و 89 مقایسه کردی و سفتتر بوده بدون یه ایرادی داره! اما اگه با تولیدات 89 یا 90 به بعد مقایسه کردی آره اونا یه کوچولو نرم تر هستن!
ریو هم آره به یکم نرمتره البته بخاطر سایز کوچیکتر رینگ و لاستیکشم هست!
سایز لاستیکات 185 استاندارده؟ باد لاستیک ها تنظیمه؟

ŞHÍЯÍŃ
16-11-2011, 01:08
والا کلا فرمون 206 مخصوصا تیپ 2 نرمی متعادلی داره! ببین اینجوری برات بگم! اگه با محصولاتی مثله 405 و پارس و سمند تولید قبل از 88 و 89 مقایسه کردی و سفتتر بوده بدون یه ایرادی داره! اما اگه با تولیدات 89 یا 90 به بعد مقایسه کردی آره اونا یه کوچولو نرم تر هستن!
ریو هم آره به یکم نرمتره البته بخاطر سایز کوچیکتر رینگ و لاستیکشم هست!
سایز لاستیکات 185 استاندارده؟ باد لاستیک ها تنظیمه؟

آخه خیلی خیلی نرمتر بود:41:بله همه چیز استاندارد ولی نرمیش قشنگ احساس میشد ماشین خودمون با کف دست یه کم سخت میچرخ یعنی باید کمی زور به کار برد:31:ولی ریو اشاره ای بود:20:

mrmostafa
16-11-2011, 08:49
برادر حرفایی میزنیا :31:
مگه الان تو ایران جنسیس 26 تومن میشه خرید که اینو میگید ! بابا اینجا ایرانه دیگه خودمون رو گول نزنیم دیگه که .
زیر بار زور نرم من پس چه کنم به خاطره نداشتن پول با سه چرخه برم اینور اونور که نرم بر فرض 25 تومن RC بخرم ؟ چون قوانین ایران اینگونه هست؟

من الان دارم تو ایران زندگی میکنم نه جایی که ماشین قیمت جهانی باشه . کاری هم از دستم بر نمیاد که میخواید برم ایرانخودرو رو با RPG بیارم پایین :31:

ایران بحثش جداست از دنیا سعی کنیم که اصلا مقایسش نکنیم چون از غم و غصه روانی میشیم :46:

آها یه چیز دیگه 206 RC و کلا ماشینای فرانسوی با توجه به موتور های با حجم کمتر و بعضا آپشن کمتر از کره ای ها حتی تو بازار جهانی هم قیمتاشون یا باهم برابر میشه یا اینکه گرونتر !

خلاصه اینکه شما قیمت جهانی رو ولش کن چون اگه من بخوام 25 تومن پول که تو ایران بشه 206 خرید رو بخوام جنسیس بگیرم باید برم تو دیگر کشورها یا طی بکشم یا 2 روز سوار جنسیس بشم و بعد پرتم کنن بیرون :31:

در آخر حرف شما درسته ولی راه و چاره ی دیگه ای نیست این حرف ارزش خرید نداشتن هم باید رفت به کسانی گفت که 500 تومن میدن پورشه میخرن ! ایرانیا ماشین بیاد 1 میلیارد هم باشه باز توشون هستن کسانی که بخرن .
اگر اینجوری که شما میگی باشه کلا نفس کشیدن هم ارزش نداره تو اینجا!

دوست عزيز شما درست ميگي ولي كشورهاي ديگه كه درسته سر هر چيزي متحد هستن و اعتراض ميكنن. من بحثم كلي بود اگه مردم نخرن مجبور ميشه كيفيتش بالاببره يا جمع كنه ولي اونها هم ملت ايران رو به خوبي ميشناسن.:41: ولي من خودم پول نداشتم ترجيح دادم ماشين سوار نشم تا يه خارجي بگيرم و پول دستم اومد خارجي گرفتم :31: اميدواريم شرايط درست بشه.:10:

Hektor
16-11-2011, 15:28
دوست عزيز شما درست ميگي ولي كشورهاي ديگه كه درسته سر هر چيزي متحد هستن و اعتراض ميكنن. من بحثم كلي بود اگه مردم نخرن مجبور ميشه كيفيتش بالاببره يا جمع كنه ولي اونها هم ملت ايران رو به خوبي ميشناسن.:41: ولي من خودم پول نداشتم ترجيح دادم ماشين سوار نشم تا يه خارجي بگيرم و پول دستم اومد خارجي گرفتم :31: اميدواريم شرايط درست بشه.:10:
شما اگه مجردی و زن و بچه نداری
شغل ثابت و نیاز به حضور بموقع روزانه سر محل کار در مسافت دور نداری
سن و سال بین 20 تا 30 داری!
در این صورت شاید نیازی به خرید ماشین نداشته باشی.ممکنه دانشجو باشی و نیاز به رفت و آمد به شهر دیگه برای دانشگاه باشی اما این فوریتی برای داشتن ماشین نیست.در هیچ شرایطی.هر قدر هم که توجیه بخوای براش بتراشی.
ولی اگه اون سه شرط بالا در موردت صدق نمیکرد هیچوقت این حرف رو نمیزدی.مردم برای اینکه زن و بچه شون سوار ماشین هر کسی و ناکسی نشه و گوشه ی خیابون خیس و موش آبکشیده نشه حاضرن حتی درشکه بخرن.مردم همه ی دنیا این حس رو دارن نه فقط ایران.
خیلی راحته من اینجا بشینم و راحت و آسوده بگم مردم نخرن.. مردمی که هیچ شناختی نسبت به ضروریات زندگیشون ندارم.

isbn
17-11-2011, 15:10
سلام
من رفتم لامپای ماشین رو عوض کردن و یخی انداختم

مشکلی که هست نور پاییین و نور بالا سمت شاگرد از قبل هم که لامپ فابریکیا بودن پایین تر از سمت راننده نور میپاشید و کلا سمت شاگرد همیشه دید من کمه باید چه کنم که درست شه؟
کجا میتونن تنطیمش کنن؟

حالا نمیدونم نور سمت راننده خیلی بالا تر میپاشه یا اینکه نور سمت شاگرد خیلی پایین هسـت!

MeMri
17-11-2011, 17:53
سلام

مشکلی که هست نور پاییین و نور بالا سمت شاگرد از قبل هم که لامپ فابریکیا بودن پایین تر از سمت راننده نور میپاشید و کلا سمت شاگرد همیشه دید من کمه باید چه کنم که درست شه؟
کجا میتونن تنطیمش کنن؟

حالا نمیدونم نور سمت راننده خیلی بالا تر میپاشه یا اینکه نور سمت شاگرد خیلی پایین هسـت!

سلام،

سمت شاگردت خیلی پایین هست!واسه تنظیمش هم یه پیچ داره که با آچار 8 پر می شه آوردش بالا :46:

total_overdose
17-11-2011, 22:37
سلام

کجا میتونن تنطیمش کنن؟

فکر کنم ایرانخودرو حالش خوش نبوده فکر کرده ماشین فرمون سمت راست تولید کرده!:31:
از اتفاق نور استاندارد 206 سمت شاگرد کمی بالاتر از سمت راننده هست دقیقا بر عکس ماله شما!
علتش هم اینه که تو جاده نور سمت چپ کمی پایینتر در نظر گرفته شده تا دید راننده مقابل بهتر باشه:46:

isbn
18-11-2011, 00:51
من که رفتم جفتش رو یکی کردم راننده مقبل سیری چند :31:

Hektor
18-11-2011, 12:13
من که رفتم جفتش رو یکی کردم راننده مقبل سیری چند :31:
پاشش نور پایین در همه ی ماشینها(از ژیان گرفته تا بنز) در اصل مثل عکس زیره:

دلایل فنی متعددی داره که چرا باید اینجوری باشه.یکیش رو گفتن اینه که چشم راننده ی مقابل اذیت نشه مخصوصاً توی ایران که اگه راننده ی مقابل هم لجباز باشه ممکنه در عوض نور بالا زنونش رو بندازه که کوری موقت ایجاد میکنه تا بخیال خودش جبران لطف شما رو کرده باشه!
دلیل دیگش اینه که عابر پیاده یا وسایل نقلیه ایکه سمت راست جاده هستن زودتر دیده شن و از حادثه جلوگیری شه..

Saeed7Star
18-11-2011, 12:27
206 تیپ 2 مدل 88 ترمز abs داره ؟

Javad-ht
18-11-2011, 12:29
سلام
من به خاطر تصادفی که کردم باید چراغ جلو چپ رو عوض کنم.حالا اگه این رو نو بندازم جلو راست که 2 ساله کار میکنه تو ذوق میزنه و ماشین از قیافه میوفته:31:
به نظرتون یه چراغ هم برای جلوراست بخرم؟حتما باید چراغ کامل بخرم یا میشه یه تیکه اش رو خرید که زیاد هم تو خرج نرم؟:31:
مرسی

206 تیپ 2 مدل 88 ترمز abs داره ؟

مال من که 88 هست داره.ولی خوب بعضی ها هم ندارن.چون یادمه abs سفارشی بود.

Saeed7Star
18-11-2011, 12:53
206 تیپ 2 مدل 88 آپشن چیا داره ؟( مثل آینه‌های برقی و کیسه هوا و... )

shadow666
20-11-2011, 22:34
یه چند وقتی حواسم هیچ به ماشین نبود، امروز دیدم زیر پام خیس خیسه.نگاه کردم دیدم بـــــــــله ضد یخه!بدبختی دو هفته نیست پرش کرده بودم! اخ چرب هم هست که اخ اخ. داستان چیه رادیات سوراخ شده؟؟؟؟

Переклад не
20-11-2011, 22:41
دوستان 206 تیپ 2 ما هم صبا دیر استارت میخوره و روشن میشه
به تازگی باطریشم عوض کردیم
مشکل از چیه؟
مرسی

mani_2004_2006
20-11-2011, 22:44
یه چند وقتی حواسم هیچ به ماشین نبود، امروز دیدم زیر پام خیس خیسه.نگاه کردم دیدم بـــــــــله ضد یخه!بدبختی دو هفته نیست پرش کرده بودم! اخ چرب هم هست که اخ اخ. داستان چیه رادیات سوراخ شده؟؟؟؟

رادیاتور بخاریت سوراخ شده به احتمال زیاد

shadow666
20-11-2011, 23:48
رادیاتور بخاریت سوراخ شده به احتمال زیاد

بدبخت شدم رفت!!!!:13:

shadow666
21-11-2011, 23:15
خب خدا رو شکر رادیاتور سوراخ نبود. اشکال از اورینگ بخاری بود. ظاهرا کلا بین 206 رایجه. یعنی وقتی ضد یخ میریزی تازه خودشو نشون میده. 12ت خرجش شد!

meha
22-11-2011, 10:26
سلام

یکی از دوستام میخواد 206 بخره تسهیلات وام هم میدن بهش؟

You & I
22-11-2011, 12:18
سلام

یکی از دوستام میخواد 206 بخره تسهیلات وام هم میدن بهش؟

فک نکنم !
ولی در این مورد میتونید هم به سایت و هم به بانک مراجعه کنید !

hoomi_gta
22-11-2011, 14:37
رفقا یه صافکار خوب و منصف سراغ دارید؟

isbn
22-11-2011, 16:24
رفقا یه صافکار خوب و منصف سراغ دارید؟

اگر تهرانی برو جاده دماوند چاراه سبلان تمیرگاه ایفل توش همه کاری انجام میدن صافکارشم خیلی آدم خوب و درستی هست :46:

دوستان تیپ5 سوار به مشکل دریچه گاز و گاز نخوردن ماشین تو دور زیر 4000 نخوردید؟
یه سرطان جدید هست که یواش یواش داره گریبان گیر میشه

shadow666
22-11-2011, 18:19
مصرف تیپ 2 مثلا 87 چقدر باید باشه؟ مال من دو هفته قبل 8.7 بود، رفتم یه سری آپشن برام فعال کنه زد آپدیتش کرد الان شده 8.9. مصرفش در اصل باید چقدر باشه؟

t.sunami
22-11-2011, 19:40
اگر تهرانی برو جاده دماوند چاراه سبلان تمیرگاه ایفل توش همه کاری انجام میدن صافکارشم خیلی آدم خوب و درستی هست :46:

دوستان تیپ5 سوار به مشکل دریچه گاز و گاز نخوردن ماشین تو دور زیر 4000 نخوردید؟
یه سرطان جدید هست که یواش یواش داره گریبان گیر میشه

از اونجایی که پستاتو دنبال میکنم میبینم که این ماشین از اون اول تا الان خیلی اذیتت کرده! خدا صبرت بده:41:

isbn
22-11-2011, 22:31
از اونجایی که پستاتو دنبال میکنم میبینم که این ماشین از اون اول تا الان خیلی اذیتت کرده! خدا صبرت بده:41:

آره والا الان نگام کنی فک میکنی 40 سالم هست !:41:
ولی من آدمش میکنم :31: من از اون لج باز ترم !
البته گندی هست که ایران خودرو زده دیگه

در رابطه با مصرف
هم شادو جان مصرفت خوبه کمتر این انتظار نداشته باش . من با سوپر چیپ مصرفم 9-10 در نوسان هست :46: البته تیپ 5
ولی تفاوتی بین مصرف تیپ 2 و 5 نیست :46:

mohammad_s7201
23-11-2011, 09:17
سلام
من 206 تیپ 4(اتوماتیک) دارم.
ال سی دیش نسبت به بقیه 206 ها بزرگتره. ولی الان خراب شده و هیچی نشون نمیده. یعنی اول صبح خوب همه چی رو نشون میده ولی یه کم که میگذره و گرم میشه دیگه سیاه میشه.
هرجا رو هم گشتم گفتن این مدل ال سی دی تو ایران نیست.
باید چیکار کنم؟

اندازش یه چیزی تو این مایه هاست:

S A M S U N G
23-11-2011, 17:53
سلام محمد جان .

تیپ 4 یا 6 ؟

این مدل دیسپلی تایپ B هستش .قیمتش 250 260 تومنه . استوکشو من گرفتم 190 تومن . البته ببین واقعا خراب شده مال خودت یا شاید درست بشه .

تو بخش بازار TT بگردی پیدا میکنی .

مخلصیم .

mohammad_s7201
23-11-2011, 20:50
سلام محمد جان .

تیپ 4 یا 6 ؟

این مدل دیسپلی تایپ B هستش .قیمتش 250 260 تومنه . استوکشو من گرفتم 190 تومن . البته ببین واقعا خراب شده مال خودت یا شاید درست بشه .

تو بخش بازار TT بگردی پیدا میکنی .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمخلصیم .

ممنون:40:

تیپ 4.
آره ال سی دیش همون تیپ بی هست ولی فابریک خودشه. تیپ 4ها موتور فرانسوی هستن. با بقیه تیپ ها یه کم فرق دارن واسه همین ال سی دیش با بقیه فرق داره.
190 هم گرونه. :41:

ŞHÍЯÍŃ
23-11-2011, 23:26
سلام.

یه مشکلی برای ماشین پیش اومده گاز که میدم انگار به ماشین گاز نمییدی بعد یه دفعه شتاب میگیره نمیدونم چجوری بگم

گاز که میدم ماشین خودش رو ول میکنه باز شتاب میگیره.مشکل چیه؟؟

total_overdose
23-11-2011, 23:31
سلام.

یه مشکلی برای ماشین پیش اومده گاز که میدم انگار به ماشین گاز نمییدی بعد یه دفعه شتاب میگیره نمیدونم چجوری بگم

سلام
به اصطلاح بهش میگن تاخیر گاز!
ماشین احتمال داره برق دزدی داشته باشه و ...
ببر دیاگ بزنن و همچنین کوییل چک بشه:46:

m.behnam
23-11-2011, 23:34
سلام.

فکر کنم منظورتون این هست که دارید گازش میدید که شتاب بگیره اما بعد از چند لحظه یک دفعه میبینی ناجور داره پرواز میکنه!!!!
اگه منظورتون این هست برای منم بعضی وقتا اینجوری میشه و ناجور قاط میزنه یک دفعه میبینی بعد از چند لحظه که گاز دادی یک دفعه شتاب میگیره....

ŞHÍЯÍŃ
23-11-2011, 23:55
سلام
به اصطلاح بهش میگن تاخیر گاز!
ماشین احتمال داره برق دزدی داشته باشه و ...
ببر دیاگ بزنن و همچنین کوییل چک بشه:46:

در حال گاز دادن هم اینطوری میشه.فقط اول حرکت یا اول گاز دادن نیست.چراغ چک هم روشنه.:20:

isbn
24-11-2011, 02:17
به یحتمل زیاد دریچه گاز هست حتما ببر دیاگ بزن اونم pps فقط که معلوم شه دقیق چیه !( نایز به تعویض ممکنه باشه ) گارانتی داری؟
این ویروس داره همه گیر میشه !

ŞHÍЯÍŃ
24-11-2011, 02:48
به یحتمل زیاد دریچه گاز هست حتما ببر دیاگ بزن اونم pps فقط که معلوم شه دقیق چیه !( نایز به تعویض ممکنه باشه ) گارانتی داری؟
این ویروس داره همه گیر میشه !

اتفاقا یکی دیگه از دوستان گفت دریچه گاز احتمال 99% خراب.

ماشین 83آخه گارانتیش کجا بود؟:31:

به نظرتون اگه دریچه گاز باشه چقدر هزینه اش میشه؟؟

S A M S U N G
24-11-2011, 12:26

یکی از بچه ها دریچه گاز عوض کرد 2 ماه پیش . 250 تومن واسش تموم شد . البته اون اومد مال خودشو سوراخ کرد :دی که شتاب ماشین بره بالا . خدائیش هم شتابش توپ شده بود ولی مصرف بالا رفته بود . خلاصه کامل عوض کرد .

مخلصیم .

total_overdose
24-11-2011, 13:06
اتفاقا یکی دیگه از دوستان گفت دریچه گاز احتمال 99% خراب.

ماشین 83آخه گارانتیش کجا بود؟:31:

سلام
دوست عزیز من احتمال خیلی کمی میبینم از دریچه گاز باشه! دریچه گاز شما بوسیله سیم وصل هست به پدال و نه مثل این جدیدها برقی نیست!
شما ببر دیاگ بزنن مشخص میشه:46:

isbn
24-11-2011, 14:03
یکی از بچه ها دریچه گاز عوض کرد 2 ماه پیش . 250 تومن واسش تموم شد . البته اون اومد مال خودشو سوراخ کرد :دی که شتاب ماشین بره بالا . خدائیش هم شتابش توپ شده بود ولی مصرف بالا رفته بود . خلاصه کامل عوض کرد .

مخلصیم .

این سوراخ قضیش چه هست؟:31:

آخ من اصلا یادم نبود ماشینت تیپ 2 83 هست فکر میکرم تیپ 5 شیرین جان !
الان باید بگم که توتال درست میگه و احتمال خرابی دریچه کم میشه :46: ببر دیاگ حتما

total_overdose
24-11-2011, 14:30

الان باید بگم که توتال درست میگه و احتمال خرابی دریچه کم میشه :46: ببر دیاگ حتما
ببین برادر عزیز اسمتم یادم رفته :31:
هم اینجا هم تو TT کا دنبال شتاب و فشار رو ماشینی! خوب عزیزم این ماشینای جدید با این کیفیتشون ماله اینکارا نیستن :31: یا اگه اینکاره ای باید پایه لرزشم بشینی ! اکثر قطعات بی کیفیت رو با پول جیب تعویض کنی دنباله چیزایه اصلی باشی! وگرنه همین 206 جدیدا برای زیر پایه بابایه من که باشه میدونم تا 100هزارتا هم خرجه اضافی نمیاره آخه نمونشم کم نداریم 3 4 تا تو فامیل مدل جدید دارن که الان کارکرداشون دور بر 30 40 هزارتاست! یقرونم خرجشون نکردن! فقط یکیش رنگ سپرش ریخت اونم رایگان عوض کردن!
همیشه میخواستم اینو بهت بگم یادم میرفت :31:
البته خودمم همینطوریم به ماشین فشار میارم! اما اگه احله اینکاری برو یه تیپ 5 مدل 84 زیر 100 ازرکارکرد گیر بیاد خونه پر پرش 500 تا 1 خرجش میکنی میشه نو خیلیم با کیفیت تر از اینت جدیداست تلزه بدون ور رفتنم پا به پای این جدیدای دستکاری شده میاد :31:

isbn
24-11-2011, 15:50
ببین برادر عزیز اسمتم یادم رفته :31:
هم اینجا هم تو TT کا دنبال شتاب و فشار رو ماشینی! خوب عزیزم این ماشینای جدید با این کیفیتشون ماله اینکارا نیستن :31: یا اگه اینکاره ای باید پایه لرزشم بشینی ! اکثر قطعات بی کیفیت رو با پول جیب تعویض کنی دنباله چیزایه اصلی باشی! وگرنه همین 206 جدیدا برای زیر پایه بابایه من که باشه میدونم تا 100هزارتا هم خرجه اضافی نمیاره آخه نمونشم کم نداریم 3 4 تا تو فامیل مدل جدید دارن که الان کارکرداشون دور بر 30 40 هزارتاست! یقرونم خرجشون نکردن! فقط یکیش رنگ سپرش ریخت اونم رایگان عوض کردن!
همیشه میخواستم اینو بهت بگم یادم میرفت :31:
البته خودمم همینطوریم به ماشین فشار میارم! اما اگه احله اینکاری برو یه تیپ 5 مدل 84 زیر 100 ازرکارکرد گیر بیاد خونه پر پرش 500 تا 1 خرجش میکنی میشه نو خیلیم با کیفیت تر از اینت جدیداست تلزه بدون ور رفتنم پا به پای این جدیدای دستکاری شده میاد :31:

خوب ما که پول نداریم بریم یه ماشین قدرتی بگیریم باید بمیریم دیگه ! و به همون 206 معمولی راضی شیم
برای من اصلا پول خرج کردش مهم نیست مهم اینه که وقتی پولو خرج کردم راه بره .
شاید اط نظر شما این کارا واسه این ماشین بیهوده بیاد ولی من و امثال من یه مرضی دارن به نام شتاب زدگی
و دیوانه شتاب !
این ماشین منم الان خوبه ولی بازی در میاره یه روز میره یه روز نمیره دردم از اینه ولی خوب به قول خودت پول آشغال دادم باید پای لرزش بشینم دیگه
فرق من با پدرم که ماشیناش اصلا چیزیشون نمیشه اینه که من جوونم اون میانسال و معلومه ماشین زیر پای اون دووم بیشتر میاره ! قبلا هم که پارس داشتم تو 8000 تا صفجه سوزوندم بخاطره نیم کلاچ (شتاب) که بابام شاخ در آورده بود میگفت پسر پیست میری تو؟ شاید اینم دیوانگی باشه ولی از نظر من که عشق و حال جوونی کردن هست !
یه بارم بابام همین 206 مو خواست باهاش بره شمال که منم نیمتونستم بگم نه نمیدم ! وقتی برگشت ماشین فلج اطفال گرفته بود ! بد بابام میگفت این که خیلی خطری هست . یه گاز به این زبون بسته نداده بود .

در کل تیونینیگ چه موتوری چه بدنی یه جور عشق و علاقه هست که شاید برای بعضی ها جک به نظر بیاد .
شاید اگه بهتون بگم با این که میدونم این ماشین ماشین نیست دنبال توبو شارژ و میل سوپاپ و پیستون فورچ هستم بگید دیوانه هستم؟ یا بعضی ها که پراید رو خفاشی میکنن! باید بگیم دیوانه هست ! که نرفته لامبورگینی بگیره
از جوون ایرانی نمیشه بیشتر از این انتظار داشت با این حجم محدودیت ها ! خوشی ما هم به همین چیزا محدود میشه .

در کل بگم به علاقه ربط داره دیگه و منم از اون کسایی هستم که کلا طالب دسته دو نیستم متاسفانه و گرنه حرف شما راجع به مدل های پایین تر متین هست .

من فقط حاضر یه 206 تیپ 5 مدل 84 بگیرم که اونم برای کاوه (TT) هست و الانم که روش موتور RC بست و تموم شد .
ولی معلومه که نمیاد حتی اونو به بالاترین قیمت با کلیه آپشنش بفروشه . چون میدونه ماشین ماشینه

Переклад не
25-11-2011, 21:22
بچه ها این تیپ 4 دیگه چیه؟

total_overdose
25-11-2011, 21:28
خوب ما که پول نداریم بریم یه ماشین قدرتی بگیریم باید بمیریم دیگه ! و به همون 206 معمولی راضی شیم
برای من اصلا پول خرج کردش مهم نیست مهم اینه که وقتی پولو خرج کردم راه بره .
شاید اط نظر شما این کارا واسه این ماشین بیهوده بیاد ولی من و امثال من یه مرضی دارن به نام شتاب زدگی
و دیوانه شتاب !
این ماشین منم الان خوبه ولی بازی در میاره یه روز میره یه روز نمیره دردم از اینه ولی خوب به قول خودت پول آشغال دادم باید پای لرزش بشینم دیگه
فرق من با پدرم که ماشیناش اصلا چیزیشون نمیشه اینه که من جوونم اون میانسال و معلومه ماشین زیر پای اون دووم بیشتر میاره ! قبلا هم که پارس داشتم تو 8000 تا صفجه سوزوندم بخاطره نیم کلاچ (شتاب) که بابام شاخ در آورده بود میگفت پسر پیست میری تو؟ شاید اینم دیوانگی باشه ولی از نظر من که عشق و حال جوونی کردن هست !
یه بارم بابام همین 206 مو خواست باهاش بره شمال که منم نیمتونستم بگم نه نمیدم ! وقتی برگشت ماشین فلج اطفال گرفته بود ! بد بابام میگفت این که خیلی خطری هست . یه گاز به این زبون بسته نداده بود .

در کل تیونینیگ چه موتوری چه بدنی یه جور عشق و علاقه هست که شاید برای بعضی ها جک به نظر بیاد .
شاید اگه بهتون بگم با این که میدونم این ماشین ماشین نیست دنبال توبو شارژ و میل سوپاپ و پیستون فورچ هستم بگید دیوانه هستم؟ یا بعضی ها که پراید رو خفاشی میکنن! باید بگیم دیوانه هست ! که نرفته لامبورگینی بگیره
از جوون ایرانی نمیشه بیشتر از این انتظار داشت با این حجم محدودیت ها ! خوشی ما هم به همین چیزا محدود میشه .

در کل بگم به علاقه ربط داره دیگه و منم از اون کسایی هستم که کلا طالب دسته دو نیستم متاسفانه و گرنه حرف شما راجع به مدل های پایین تر متین هست .

من فقط حاضر یه 206 تیپ 5 مدل 84 بگیرم که اونم برای کاوه (TT) هست و الانم که روش موتور RC بست و تموم شد .
ولی معلومه که نمیاد حتی اونو به بالاترین قیمت با کلیه آپشنش بفروشه . چون میدونه ماشین ماشینه __________________سلام دوست عزیز
دوست عزیز من قصد جسارت نداشتم!
فقط به عنوان یه راهنمایی گفتم اونارو! و اینکه انتظار خاصی نمیشه از اینا داشت با این کیفیت های آشغال:46:

بچه ها این تیپ 4 دیگه چیه؟
تیپ 4 بطور ساده بخوایم بگیم همون تیپ 6 هست اما با گیرباکس ساده تر!
گیرباکس al4 در دو نمونه ساده و تیپ ترونیک هست! که گیرباکسی که رویه تیپ 4 بود نمونه ساده بود! مشابه گیرباکسی که الان روی پارس اتوماتیک نصب میشه.
سال های تولیدش بر میگرده به اوایل تولید 206! مدلای زیر 83 معمولا!
البته تفاوت های کم دیگه ای هم داشتن مثله برقی نبودن دریچه گاز و ...:46:

gilase_tanha
25-11-2011, 22:23

مخلصیم .

سوراخ كرد ؟‌ كجاي دريچه رو ميشه سوراخ كرد ؟‌

S A M S U N G
25-11-2011, 23:29
تقریبا وسط دریچه گاز سوراخ کرده بود . یه سوراخ تقریبا 5 میلیمتری. ازش میپرسم کجا داده سوراخ کرده خبرشو میدم . ولی موقعی که ایران فرغون داشت عوض میکرد میگفت ما شنیده بودیم اینکارو میشه کرد ولی فکر نمیکردیم کسی اینکارو کنه :دی

دوستان این پدال گاز 5 سیمه واقعا توی شتاب و کپ نکردن ماشین تاثیر محسوسی داره ؟

مخلصیم .

total_overdose
25-11-2011, 23:46
تقریبا وسط دریچه گاز سوراخ کرده بود . یه سوراخ تقریبا 5 میلیمتری. ازش میپرسم کجا داده سوراخ کرده خبرشو میدم . ولی موقعی که ایران فرغون داشت عوض میکرد میگفت ما شنیده بودیم اینکارو میشه کرد ولی فکر نمیکردیم کسی اینکارو کنه :دی

دوستان این پدال گاز 5 سیمه واقعا توی شتاب و کپ نکردن ماشین تاثیر محسوسی داره ؟

مخلصیم .

تو شتاب نه محسوس نیست!
اما برای رفع کپ اولیه بخصوص دنده اتومات آره موثر هست!

isbn
26-11-2011, 00:07
حالا این سوراخ برایه چیه آخر مگه منبع اگزوز که سوراخ کرده !:31:

ŞHÍЯÍŃ
26-11-2011, 09:05

الان باید بگم که توتال درست میگه و احتمال خرابی دریچه کم میشه :46:ببر دیاگ حتما

اگه تیپ 5بوددیگه خیلی توپ میشد:31:.یکی از آشناها 4ماه پیش یه تیپ5مدل83خرید9تومن100تا کار کرده بود واقعا بگم از صفر بهتر بود.یه هفته پیش اومده بود ماشین صدای تراکتور میداد:31:واقعا خدا همچین ماشین هایی رو به کیا میده :13:خدایی از همون اول من ماشین کوچکترین صدایی مشکلی داشت سریع میبردم تعمیرگاه الان ماشین ما از اون تیپ 5سرپاتره.:20:
این دفعه باید ببرم نمایندگی اساسی یه حالی به ماشین بدن شتاب و موتوری ماشین واقعا عالیه فقط الان چراغ چک روشنه از وقتی هم که مشکل ام رو توی اینجا مطرح کردم مشکل فعلا برطرف شده:31:بنده خدا ترسیده:31:

S A M S U N G
26-11-2011, 22:05
بچه ها تو عکس پائین جاهائی که فلش زدم روشن نمیشه . میخواستم بدونم میشه لامپاشو ( اصلا لامپه ؟ یا چیز دیگه ) تعویض کرد ؟

مخلصیم .

isbn
27-11-2011, 17:29
سلام خیلی قشنگن چند گرفتی و از کجا؟
و اینکه الان توش زنون یا لامپ یخی؟

S A M S U N G
27-11-2011, 22:36
سلام .

من ماشین رو همینطوری خریدم :دی طرف میگفت 350 خریده . کرج خریده .

نور پایین زنون انداختم . نور بالا یخی . مه شکن هم زنون .

به نظرتون میشه اونجاهائی که سوخته رو تعویض کرد ؟

چراغ ها رو یکی از بچه های فوق العاده خوش حساب TT داره میفروشه .

چراغ جلو اسپرت 206 طرح بی ام دابلیو

قیمت:155 هزار تومان

مخلصیم .

mahdy2021
29-11-2011, 17:40
سلام
دوستان ما تازه 206 تیپ 5 صفر خریدیم.
برای امنیتش چی پیشنهاد میدید؟ قفل فرمون؟پدال؟....؟(محل ما دزدی کم نیست)

دزدگیر درست و حسابی که خیلی هم گرون نباشه چی خوبه؟

آیا اصلا بدون سوئیچ میشه ماشین رو دزدید؟اگر بله پس فایده ایموبلایزر چیه؟

Hektor
29-11-2011, 18:27
آیا اصلا بدون سوئیچ میشه ماشین رو دزدید؟اگر بله پس فایده ایموبلایزر چیه؟
سوییچ ضد قفل یا همون ایموبیلایزر نمیذار ماشین به سرقت بره.ولی معنیش این نیست که طرف نیاد ماشین رو بکسل کنه ببره اسقاط کنه یا نتونه با شکستن شیشه ی ماشین اقلام بدرد بخور رو کش بره.شما بفکر یک دزدگیر حساس و خوب که با سیستم 206 سازگاره حتماً باشین تا طرف حتی دستگیره ی ماشین رو کشید دزدگیر اعلام خطر کنه..

ضمناً سوییچ ضد سرقت که برای اولین بار حدود یک دهه قبل بوسیله ی بنز در خودروهاش استفاده شد داخلش مدار الکترونیکی وجود داره که موقع قرار گرفتن داخل مغزی یک میدان الکتریکی تولید میکنه و میلیونها کد موجود در چیپ داخل سوییچ بوسیله ی کامپیوتر ماشین چک میشه و کافیه حتی یک کد بوسیله ی کامپیوتر ماشین نادرست تشخیص داده شه..!! اونوقت استارت عمل نمیکنه و ECU اجازه ی روشن شدن رو صادر نمیکنه..

mahdy2021
29-11-2011, 19:08
سوییچ ضد قفل یا همون ایموبیلایزر نمیذار ماشین به سرقت بره.ولی معنیش این نیست که طرف نیاد ماشین رو بکسل کنه ببره اسقاط کنه یا نتونه با شکستن شیشه ی ماشین اقلام بدرد بخور رو کش بره.شما بفکر یک دزدگیر حساس و خوب که با سیستم 206 سازگاره حتماً باشین تا طرف حتی دستگیره ی ماشین رو کشید دزدگیر اعلام خطر کنه..

ضمناً سوییچ ضد سرقت که برای اولین بار حدود یک دهه قبل بوسیله ی بنز در خودروهاش استفاده شد داخلش مدار الکترونیکی وجود داره که موقع قرار گرفتن داخل مغزی یک میدان الکتریکی تولید میکنه و میلیونها کد موجود در چیپ داخل سوییچ بوسیله ی کامپیوتر ماشین چک میشه و کافیه حتی یک کد بوسیله ی کامپیوتر ماشین نادرست تشخیص داده شه..!! اونوقت استارت عمل نمیکنه و ECU اجازه ی روشن شدن رو صادر نمیکنه..
با تشکر از اطلاعاتی که دادید
برادر عزیز شما با اینهمه اطلاعات خوبی که دارید، یه دزدگیر خوب و با قیمت مناسب برای 206 معرفی می کنید؟ :31:

S A M S U N G
29-11-2011, 21:00
مهدی جان دزدگیر فابریک texton بگیر به نظرم .

مخلصیم .

shadow666
29-11-2011, 23:17
بچه ها تو عکس پائین جاهائی که فلش زدم روشن نمیشه . میخواستم بدونم میشه لامپاشو ( اصلا لامپه ؟ یا چیز دیگه ) تعویض کرد ؟

مخلصیم .

آقا کاپوت ماشینت درست شد؟ مال شما بود دیگه ؟؟ چیکارش کردی ؟چقدر هزینه اش شد؟

S A M S U N G
29-11-2011, 23:53
سلام .

آره تعویض کردم . کاپوت ، رادیاتور ، موتور فن + پروانه ، جلوپنجره کامل + اچرت صافکاری شد 730 هزارتومن. البته کاپوت رو خودم رفتم شرکتی گیر آوردم 135 تومن . اینائی که ایساکو میفروشه 90 تومنه .

این بعد از صافکاری :

هنوز سمباده + پولیش مونده .

مخلصیم .

m.behnam
30-11-2011, 15:44
خیلی ماشین رو خوب در اورده اما خرجتونم خیلی فکر کنم شده!!! :31:

راستی دیروز مجبور شدم برای اولین بار با 206 ام یه ترمز وحشتناک کنم که رو سرعت 120 تا زدم مستقیم رو ترمز!!!
ماشالله همون لحظه ABS ها فعال شد و وحشتناک لگد میزد پدال به پام و دقیقا جایی که میخواستم ماشین وایساد...
و چند لحظه مونده بود به وایسادن فلاشر ها به صورت اتوماتیک روشن شدن و بعد از تقزیبا 10 ثانیه خودشون خاموش شدن!!
فقط شانس اوردم کسی پشتم نبود...
اما خدا خیرشون بده عجب ترمزایی براش گذاشتن فکر نمیکردم اینقدر ترمزاش عالی باشه...

hoomaan
30-11-2011, 21:32
سلام

206 تیپ 5 دارم -5000 تا راه رفتم باهاش . سرویس کمپانی نبردمش .الان تو دست اندازهای کوچیک هم به صدا افتاده حس میکنم مال اتاقه . هر کاری کردم نفهمیدم مال کجاست دقیق .
پیشنهاد اساتید چیه ؟ فایده ای دارم ببرمش ایران خودرو . پرس و جو کردم میگن 206 ها همشون این صدا ها رو دارن .

cdcenter
01-12-2011, 13:04
سلام

206 تیپ 5 دارم -5000 تا راه رفتم باهاش . سرویس کمپانی نبردمش .الان تو دست اندازهای کوچیک هم به صدا افتاده حس میکنم مال اتاقه . هر کاری کردم نفهمیدم مال کجاست دقیق .
پیشنهاد اساتید چیه ؟ فایده ای دارم ببرمش ایران خودرو . پرس و جو کردم میگن 206 ها همشون این صدا ها رو دارن .

این مشکلیست که تمام 206 ها دارن . البته اگه بشه اسمشو گذاشت مشکل . بهترین کار اینه که بی خیال باشی و با صدای ظبط حال کنی .
نمایندگی هم نمیخواد ببری . باید محل دقیق صدا رو پیدا کنی . اگه از توی در باشه با گریس کاری و . . .حل میشه .
کلا راه کار زیاد داره در همین مورد بارها صحبت شده و تایپک داریم . 1 سرچ کنی راه حلهای زیادی در مورد حل مشکل صداهای مختلف بدنه 206 دوستان ارایه کرده اند .

isbn
01-12-2011, 14:03
راستی سامسونگ جون اسمتم نمیدونم :31:
با ارتفاعت خیلی حال کردم خبر نداری فنر یا لوازمی؟
بعد یه سانت برام میزنی جولو عقب رو ؟
و اینکه عقب سوار میکنی نمیگیره؟

hormozan m
01-12-2011, 19:47
سلام . دوستان یک خبر خیلی بد ! 206 تیپ 5 دیگه تولید نمیشه! امروز بعد کلی دردسر رفتیم که یکی ثبت نام کنیم طرف گفت که دیگه خط تولیدش رو دادن به یک ماشین دیگه! فقط 207 هست که اونم فقط نقدی!!!!:41:

t.sunami
01-12-2011, 20:23
سلام . دوستان یک خبر خیلی بد ! 206 تیپ 5 دیگه تولید نمیشه! امروز بعد کلی دردسر رفتیم که یکی ثبت نام کنیم طرف گفت که دیگه خط تولیدش رو دادن به یک ماشین دیگه! فقط 207 هست که اونم فقط نقدی!!!!:41:

امکان نداره! فقط این ماه ثبت نام ندارن واسه تیپ 5! ماه دیگه مراجعه کن.اینا گاهی میان یک سری از خودروهای محبوب رو از لیست فروششون کنار میزارن که به محصولات دیگرشون لطمه وارد نشه!

خلاصه کسانی که تیپ 5 میخوان (مثل خودم) چارش اینه که ماه بعد یا بعدش مراجعه کنیم

2299
02-12-2011, 14:28
سلام
میشه لطف کنید و فرق 206 sd v8 لیمیتد با سفارشی رو بگید ؟
ممنون :11:
ــــــــــ
ادیت خودم پیدا کردم :دی

mahdy2021
02-12-2011, 22:31
من اولین نفر بودم که این شایعه رو در پی30 مطرح کردم:

اما نمیشه مطمئن بود.اگر سود توش باشه که میزنن
ولی خوب وقتی دارن 207 رو اینهمه گرونتر میدن، احتمالا سود توی این باشه :31:

isbn
03-12-2011, 00:19
از طریق فردی که تو کار هست :31:
بهم خبر رسید داستان سال84- 85 داره تکرار میشه !!!
ولی بدونید تا ایرانخودرو ضرر نکنه نمیاد خط تولید یه خودرو رو متوقف کنه اونم حتی واسه 1 ماه
حتما اتفاقی افتاده یا تو تولید یا اینکه دیدین اااا هرچی پرشیا هست باد کرده که :31:

mahdy2021
03-12-2011, 01:41
از طریق فردی که تو کار هست :31:
بهم خبر رسید داستان سال84- 85 داره تکرار میشه !!!
ولی بدونید تا ایرانخودرو ضرر نکنه نمیاد خط تولید یه خودرو رو متوقف کنه اونم حتی واسه 1 ماه
حتما اتفاقی افتاده یا تو تولید یا اینکه دیدین اااا هرچی پرشیا هست باد کرده که :31:
من الان آخرین خروجی تیپ 5 از کارخونه رو تست کردم.واقعا مشکلی ندیدم.البته ادعا ندارم که استاد ماشین هستم ولی بیشتر به نظر میاد همون بحث 207 منطقی تر باشه.......

خدایی این 206 ها از همه برای ایرانخودرو کمتر دردسر داشتن(برای مصرف کننده هم ایضا)

isbn
03-12-2011, 13:35
پس در جریان فراخوان ها نیستید که از دسته موتور گرفته تا گیزبکس فراخوان دارن تولیدی های 90

mahdy2021
03-12-2011, 13:50
پس در جریان فراخوان ها نیستید که از دسته موتور گرفته تا گیزبکس فراخوان دارن تولیدی های 90
اینجا که چیزی نیست!!!

منبع شما؟

isbn
03-12-2011, 14:11
اینجا که چیزی نیست!!!
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنبع شما؟

من اینجا سر جنگ با کسی ندارما یه وقت سوء تفاهم نشه :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجفت تاپیک رو از ابتدا تا انتها بخون .
:11:

نمونه عینیش خود من که هم متورم افتاده روسینی هم استارتم الان موقع سرد بودن صدای سایش دنده میده گیر بکسم صدای تق تق معروف رو میده
فرمونم تق تق میکرد نشتی روعن هیدرولیک داشت
بریدن سیم کلاچ ( با جون آدم بازی میکنه)
فرسوده بودن سیم کشی موتور که البته تونستم عوضش کنم
هر ماه 4 تا لامپ پرژکتور میسوزه نمایندگی هم که قربونش برم.....

مشکل دریچه گاز و دیگه چی بگم برات ؟ ماشین هم تولیدی خرداد 90 هست
تو 11 هزار تا جالب هست نه؟
این خرابی ها به منم محدود نمیشه همینطور که میخونی میبین خیلی ها درگیر این موضوع هستن

S A M S U N G
03-12-2011, 18:18
راستی سامسونگ جون اسمتم نمیدونم :31:
با ارتفاعت خیلی حال کردم خبر نداری فنر یا لوازمی؟
بعد یه سانت برام میزنی جولو عقب رو ؟
و اینکه عقب سوار میکنی نمیگیره؟
سلام .

امیر هستم :دی

والا فکر کنم لوازمی باشه . چون برده بودم جلوبندی گفت خوب چیزائی انداختی ! دیگه نپرسیدم چیه . اگه از جائی میشه فهمید بگید نگاه کنم .

عقب نه اصلا 3 نفر هم بشینه نمیگیره .

چشم یه سانت میگیرم بهت خبر میدم .

راستی چراغها خودش درست شد |: نمیدونم چرا :دی

مخلصیم .

F A R I D
03-12-2011, 23:50
حالا راستی راستی تولید تیپ 5 متوقف شد؟؟:41::21:

isbn
04-12-2011, 13:01
فعلا اینجوری میگن فرید جان ولی برای اطمینان هم که شده تا ماه دیگه باید صبر کرد و دید که چه پیش میاد .

F A R I D
04-12-2011, 15:50
فعلا اینجوری میگن فرید جان ولی برای اطمینان هم که شده تا ماه دیگه باید صبر کرد و دید که چه پیش میاد .

نه نگو تو رو خدا. یه 6 ماه دیگه تولید کنن من یه دونش رو میخرم. همیشه آرزوی تیپ 5 قرمز گوجه ای رو داشتم!!!!
اگه این کارو کنن نفرینشون میکنم!!!! ایشالا کارخونشون ورشکست بشه. به زمین گرم بخورن.

ŞHÍЯÍŃ
04-12-2011, 16:11
نه نگو تو رو خدا. یه 6 ماه دیگه تولید کنن من یه دونش رو میخرم. همیشه آرزوی تیپ 5 قرمز گوجه ای رو داشتم!!!!
اگه این کارو کنن نفرینشون میکنم!!!! ایشالا کارخونشون ورشکست بشه. به زمین گرم بخورن.

:31:ایران خودرو دزد انقدر گردنش کلف شده با دزدی و کلاه گذاشتن سر مردم دیگه نفرین ماها تاثیر نداره خود امام زمان میاد اولین کاریکه میکنه گردن ظالم بزرگ مدیر ایران خودرو رو میزنه:31:

isbn
04-12-2011, 16:30
فرید مطمئن باش اگر توش سود داشته باشه باز تولیدش میکنه شاید هم الان قطع کرده تا لگن های دیگش رو بفروشه :31:
مردم دیگه فهمیدن 207 یه کلاه برداری هست خرید نمینن و میرن تیپ 5 میگیرن ایرانخودرو هم زرنگ تره شاید امده فعلا توقف داده ببینه بازار 207 چجوری میشه .
در کل ماه دیگه مشخص میشه .

pedrammelle
04-12-2011, 17:09
سلام
دوستان دوتا سوال دارم
من باطری ماشین را عوض کردم 206 تیپ 2
الان ضبطش کد می خواد کد پیش فرض 206 چند است
بعد شارژ باطری زود تموم می شه بعد 24 ساعت می بینی ماشین استارت نمی خوره باطری و دینام هم سالمه
ممنون

Amir..H
04-12-2011, 17:11
فرید مطمئن باش اگر توش سود داشته باشه باز تولیدش میکنه شاید هم الان قطع کرده تا لگن های دیگش رو بفروشه :31:
مردم دیگه فهمیدن 207 یه کلاه برداری هست خرید نمینن و میرن تیپ 5 میگیرن ایرانخودرو هم زرنگ تره شاید امده فعلا توقف داده ببینه بازار 207 چجوری میشه .
در کل ماه دیگه مشخص میشه .
البته اینجوریام نیستااااااا
در دزد بودن این کارخونه شریف که شکی نیس!
ولی یه چیزیم این وسط هست اگه پشت 206 های قدیمی و مثلا 84 تیپ 5 یا تیپ 2 های مدل پایین و .... نشسته باشی میدونی که کیفیتش از این جدیدا بالاتره چیزی که خیلی واضحه سر صدای اتاق و نرمی ماشینه
حالا این 207 و درستش 206+ یه جورایی انگار از این 206 ها بیتر شده ! انگار کیفیت ساختش بیتره !
حالا نمیدونم چقد درست فکر میکنم ولی این نظر منه و ارزش دیگه ای هم نداره:31:

isbn
04-12-2011, 19:02
ولی یه چیزیم این وسط هست اگه پشت 206 های قدیمی و مثلا 84 تیپ 5 یا تیپ 2 های مدل پایین و .... نشسته باشی میدونی که کیفیتش از این جدیدا بالاتره چیزی که خیلی واضحه سر صدای اتاق و نرمی ماشینه
حالا این 207 و درستش 206+ یه جورایی انگار از این 206 ها بیتر شده ! انگار کیفیت ساختش بیتره !

اتفاقا من با این حرف موافقم :10:
و قبول دارم که مدل 90 ترکیده هست :31: و ممکنه حتی یکی از دلایل همین باشه !!! در صفجه قبل توضیج دادم :46:

F A R I D
04-12-2011, 20:26
حرفت قبول ولی همه میدونن که اصالت 206 هیچ مثل 206+ نیست.
--------------------
isbn عزیز:
حرف شما هم قبول. ولی باور کن 206 های الان خیلی بهتر از سال 84 85 و .... هستش. بخاطر اینکه اونا قدیمی شده و همش رو خرج می افته. اصطحلاک 206 هم که بالاست.
حالا ماشین شما نمیدونم چرا این همه بلا سرش اومده. خیلی ها هم تولید 90 گرفتن هیچ مشکلی هم نداشته. دیگه ماشین تو ایران کاملا شانسیه.
الان ماشین خودم مدل 84 اتومات هست. هر روز داره روخرجمی افته. بعضی چیزا تو ماشین هست که ربطی هم به کارکرد ماشین نداره. خودش پس از مدتی خراب میشه و باید عوض کرد.
به نظر من ماشین نو بهتر از قدیمی هست.
در هر حال همیشه بهترین 206 تیپ 5:19:

S A M S U N G
04-12-2011, 23:19
سلام
دوستان دوتا سوال دارم
من باطری ماشین را عوض کردم 206 تیپ 2
الان ضبطش کد می خواد کد پیش فرض 206 چند است
بعد شارژ باطری زود تموم می شه بعد 24 ساعت می بینی ماشین استارت نمی خوره باطری و دینام هم سالمه
ممنون

سلام .

کدش 1111 یا 0000 هستش .

مخلصیم .

Hektor
05-12-2011, 04:23
سلام .

کدش 1111 یا 0000 هستش .

مخلصیم .
نه عزیز قبلاً خودم هم به این مشکل برخوردم و جوابش رو توی گوگل گشتم پیدا کردم:

گرچه کدهایی که شما گفتین هم در مواردی گفته شده ولی جوابگو نبود.

t.sunami
05-12-2011, 13:23
این ماله یکشنبست! تیپ 5 7تا تولید کردن..

روزای شنبه هم 43تا تولید داشتن

F.A7
05-12-2011, 13:37
سلام ، دوستانی که تیپ 6 دارن راضی هستن ؟؟ بین تیپ 5 و 6 موندم کدوم رو انتخاب کنم ، ممنون میشم راهنماییم کنین :11:

S A M S U N G
05-12-2011, 23:15
سلام .

من باشم تیپ 6 میگیرفتم . مخصوصا اگه تهران باشی :دی

در کل من راضیم .

مخلصیم .

2299
06-12-2011, 00:33
لذتی که در اتومات هست در دنده ای نیست
بدون شک تیپ 6 هر چقدر هم ترافیک کم بازم اعصاب آدم خورد میشه رو سرعت گیرا و ....
کلا دنده عوض کردن خودش جو میده که تا کات آف بری :21: که = خرج بنزین و....
کلا اتومات :5:

F A R I D
06-12-2011, 11:03
لذتی که در اتومات هست در دنده ای نیست
بدون شک تیپ 6 هر چقدر هم ترافیک کم بازم اعصاب آدم خورد میشه رو سرعت گیرا و ....
کلا دنده عوض کردن خودش جو میده که تا کات آف بری :21: که = خرج بنزین و....
کلا اتومات :5:
درست میگی عزیزم.
ولی یه لذتی هم دنده ای داره که اتومات نداره. برای دو کار مختلف ساختن شدن.

---------- Post added at 11:03 AM ---------- Previous post was at 11:00 AM ----------

سلام ، دوستانی که تیپ 6 دارن راضی هستن ؟؟ بین تیپ 5 و 6 موندم کدوم رو انتخاب کنم ، ممنون میشم راهنماییم کنین :11:
من باشم 5 میگیرم.
چون شتاب و چالاکی خیلی خوبه.
در کل باید ببینید چیمیخواین؟؟
تیپ 6 هم خوبه. گیربکس پیشرفته ای داره نسبت به قیمتش.
هر کدوم برای مصرف خاصی ساخته. باید ببینید کدوم رو خودتون بیشتر میپسندین و باشرایطتون بیشتر جور در میاد.
نمیشه گفت تیپ 5 بهتره یا 6. البته تیپ 6 گرونتره.
من الان اتومات مدل 84 دارم. خیلیم راضیم. اگرم تیپ 5 داشتم بازم راضی بودم. بستگی به خودتون داره.

logos
07-12-2011, 00:10
سلام دوستان عزيز
من چند وقت پيش تيپ 2 گرفتم (تا حالا 800 تا رفتم باهاش ) واقعا بايد بگم كيفيت نسبت به چند سال پيش افت كرده
ايرادات جزيي كه كلي داشت بردم گارانتي درست كرد
اما دو تا مشكل داره نه مي فهمم از چيه نه اينكه تعميرگاه مركزي درستش كرد ! يكي مصرف يالاي سوخت (صدي حدود 10 تا مي سوزونه بنزين سوپر هم مي زنم)
دوم اينكه دسته كنترل ضبط بعضي وقتا از كار مي افته و بعضي وقتا كار ميكنه (با روشن خاموش كردن ماشين اتفاق مي افته) نمي دونم مشكل از چيه
اين دريچه گاز هم فكر كنم تو همه 206 هاي مدل امسال بوده چون تا رفتم گارانتي گفت اونو هم بايد چك كنيم

كسي تا به حال به اين مشكلات خورده ؟

كلا فكر كنم سري هاي قبل

F A R I D
07-12-2011, 09:15
سلام دوستان عزيز
من چند وقت پيش تيپ 2 گرفتم (تا حالا 800 تا رفتم باهاش ) واقعا بايد بگم كيفيت نسبت به چند سال پيش افت كرده
ايرادات جزيي كه كلي داشت بردم گارانتي درست كرد
اما دو تا مشكل داره نه مي فهمم از چيه نه اينكه تعميرگاه مركزي درستش كرد ! يكي مصرف يالاي سوخت (صدي حدود 10 تا مي سوزونه بنزين سوپر هم مي زنم)
دوم اينكه دسته كنترل ضبط بعضي وقتا از كار مي افته و بعضي وقتا كار ميكنه (با روشن خاموش كردن ماشين اتفاق مي افته) نمي دونم مشكل از چيه
اين دريچه گاز هم فكر كنم تو همه 206 هاي مدل امسال بوده چون تا رفتم گارانتي گفت اونو هم بايد چك كنيم

كسي تا به حال به اين مشكلات خورده ؟

كلا فكر كنم سري هاي قبل

دسته ظبط رو ببر پیش یه نصاب ظبط و سیستم. اگر دیدی مشکل داشت یه دونه اورجینال فرانسویش رو به قیمت 35 تومن بخر فکر کنم مشکل حل بشه.
ممکنه مشکل از ظبط هم باشه. تو نمایندگی از این چیزا سر در نمیارن. باید بری پیش یه تعمیرکار. ممکنه از سیم کشی باشه. به هر حال باید نشون بدی.
مصرف سوخت هم بهتر میشه هنوز زوده باید خیلی بیشتر از اینا باهاش بری. راننگدیت رو آروم تر کن. بیشتر از 80 یا 90 تا باهاش نرو. دور موتور هنگام تعویض دنده اصلا بالا نره که برای ماشین خشک مثل سم میمونه.
الانش به نظر من طبیعه باید بیشتر باهاش بری بعد ببینیم بازم این مشکل هست یا نه. که البته بعید میدونم مشکلت حل نشه.
ماشین خود من الان صدی 7.5 الی 8 میسوزونه!!!:5:
البته مصرف اتومات نسبت به بقیه 206 ها بیشتره.
-------------------------------------------------------------------
اون کیفیت افت هم که گفتی میشه درستش کرد. چه فنیش و چه ظاهریش. خدارو شکر هنوز قطعات فرانسوی تو بازار زیاده. هر قسمتی از ماشین که میبینی اذیتت میکنه بخاطر افت کیفیت بگو تا راهنماییت کنم.

hoomi_gta
07-12-2011, 13:28
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید
دیشب اتفاق عجیبی افتاد برای ماشینم که گفتم اول اینجا مطرح کنم. تو بزرگراه بودم و درجه آب هم تقریبا 70 درجه بود. هیچ چیز غیر عادی هم نبود. یکهو آلارم stop شروع به بوغ زدن کرد و درجه حرارت چسبد به سقف!! نشانگر stop هم مدام چشمک و بوغ میزد. زدم کنار و ماشین و خاموش کردم و کاپوت و هم زدم بالا هیچ نشانی از دود یا چیز عجیب غریبی نبود. یه 10 دقیقه ای صبر کردم بعد که ماشین و روشن کردم درجه حرارت رفته بود روی 0 درجه و دوباره عادی شد و مشکلی هم تا خونه پیش نیومد.
میخواستم ببینم چه مشکلی ممکنه ایجاد شده باشه؟ مرسی

ba maram
07-12-2011, 13:44
ای سی یو ماشینت احتمالا قاطی کرده و هیچ مشکلی نیست و نگران نباش
من بعضی اوقات بنزین(1 در 100) زدنی به این مشکل برخورد کرد یعنی 20 لیتر بنزین زدم و اصلا نشانگر بنزینش بالا نیومد و کلی هم با اون مسول پمپ بنزینه حرفم شد که بنزیناتون هوا داره :31: اونم می گفت بابا مشکل از ای سی یو ماشینته :دی خلاصه راضیم کرد و از بقیه که پرسیدم گفتن که گاها اینطوری میشه :13:

aref16
07-12-2011, 17:59
سلام

موقع دنده عوض کردن از دنده یک به به دو یا بالعکس ،،، دنده خوب نمی افته:31: و صدای ژیقییییییییییییی میاد :31:کلاج رو کامل میگیرم ! چرا اینطوری شده؟

تیپ 2

PeS
07-12-2011, 19:57
سلام دوستان
من 206 تیپ 3 مدل 88 دارم و تا حالا 10 هزارتا رفته
چند وقت پیش برای اولین بار بردمش تعمیر گاه و طرف دیاگ زد و گفت مصرفت توی شهر و جاده 10.6 لیتر هست خودمم با در نظر گرفتن بنزین هایی که میزدم به این مطلب رسیده بودم

بعد از تنظیم کردن گفت برو هفته دیگه بیا

بعد از یک هفته که رفتم گفت مشکل از انژکتور هست که بنزین زیاد میپاشه و باید یک مدل فابریک بخری وعوضش کنی که قیمتش برات 150 هزارتومن آب میخوره

میخواستم ببینم واقعا ایراد از انژکتور هست یا طرف از اینکه من اطلاعاتم کمه میخواد سو استفاده کنه

ممنونم

Black Water
08-12-2011, 15:26
سلام دوستان
من یه 206 v9 صفر محصول 90 خریدم بعد که حرفایی شنیدم نگرانم کرد .مثلا اینکه تو سبقت ها اذیت میکنه؟ مثلا رو دنده 3 هستی حالا که رفتی تو سبقت دیر دنده عوض میکنه و سبقتو نمیرسه؟
عملکرد نامناسب تو سربالایی؟
لطفا کسی که جدیدا اینو کامل تست کرده نظر بده
پیشاپیش ممنون

درضمن
این حالت تیپ ترونیک تو سربالاییا بدرد نمیخوره؟
وقتی دنده رو رو دور 6عوض میکنه این یعنی که تو سربالایی کم نمیاره دیگه نه؟
حالا این وقتی میخواد معکوس کنه تو دور موتور چند دنده رو کم میکنه؟مثلا الان سربالاییه و ما با دنده 4 رو دور 5 میریم خب و میبینیم که دیگه مثله اینکه یواش یواش گازو پر نمیکنه و کم کم دور موتور به 4 برمیگرده .تو همون لحظه عوض میکنه دنده رو یا نه تا 3 و 2 میاد بعد عوض میکنه؟(این خیلی برام مهمه .یعنی سرعت عملش مهمه)
یه جورایی سردرگم شدم به خدا هم میخوام چیزی باشه که تو ترافیک به دردم بخوره هم اینکه تو سربالایی و سبقت اصلا کم نیاره مخصوصا اینکه از پارس و سورن و ال نود عقب نمونه
الانم که نمیتونم تستش کنم چون هم کارکرد کیلومترش میره بالا هم تو آب بندیش تاثیر بدی میذاره و این یعنی افت قیمت

S A M S U N G
08-12-2011, 23:34
سلام .

دوست عزیز AL4 کاملا هوشمنده و باتوجه به گازی که شما به ماشین میدین دنده عوض میکنه یعنی اگه شما پرگاز حرکت کنین دنده تو دور موتور 6 یا بیشتر عوض میشه ولی اگه معمولی گاز بدین 3000 عوض میکنه . تو سربالائی هم اگه با دنده 4 دارین میرین و کم آورد ماشین اول میره 3 بعد 2 . یعنی اینطوری نیست که از 4 بره 2 .

تو سبقت فکر نمیکنم کم بیاره . شتاب اولیه ماشین شاید کم باشه ولی دیگه فرقی با تیپ 5 نداره تو سرعت .

الان ماشین صفره اصلا به ماشین فشار نیار بذار یه 800 تائی بری بعد یه حالی بهش بده :دی

دز مورد دیر دنده عوض کردن اصلا درست نیست و دنده تقریباً زیر 1 ثانیه عوض میشه و مشکلی نداره از این لحاظ .

تو معکوس دادن بذار خود ماشین کارشو بکنه چون چندتا از دوستان با معکوس زیاد باعث شدن توربین گیربکس خراب بشه .

مخلصیم .

jupiterx
09-12-2011, 15:28
سلام
این فلاپ سپر قیمتش چنده؟؟؟
ممنون

t.sunami
11-12-2011, 17:13
خب خداروشکر انگار تولید 2تیپ 5 دوباره داره برمیگرده به روال قبل برمیگرده! خداروشکر :دی

تولید امروز 26 عدد و همین تعداد هم در روزهای بعد تولید دارن

hadishab
11-12-2011, 22:26
سلام دوستای گلم. می شه تفاوت بین تیپ 2 هایی که الان می زنن رو با تیپ 3 بگین؟ از بابت قیمت اختلاف چندانی ندارن. اگه قصد خرید یکی از این 2 مدل رو داشته باشم به نظرتون کدوم رو بخرم بهتره؟

mohsenking
11-12-2011, 23:05
دوستان من V8 لیمیتد سفید ثبت نام کرده بودم که 45 روزشون یه هفته دیگه تموم میشه
میخواستم ببینم موقع تحویل باید چه کنم ؟
و اینکه آپشنهای اضافی(کروز و لیمیتر و سنسور بارون و نور و نمد و...) رو بعد از تحویل بدم ایران خودرو نصب بکنه یا بیرون ؟

total_overdose
11-12-2011, 23:17
دوستان من V8 لیمیتد سفید ثبت نام کرده بودم که 45 روزشون یه هفته دیگه تموم میشه
میخواستم ببینم موقع تحویل باید چه کنم ؟
و اینکه آپشنهای اضافی(کروز و لیمیتر و سنسور بارون و نور و نمد و...) رو بعد از تحویل بدم ایران خودرو نصب بکنه یا بیرون ؟
مکات هنگام تحویل خودرو صفر

ایران خودرو که از این کارها انجام نمیده! نمایندگی های اپکو هستن که اونم تا جایی که میدونم فقط کروز و لیمتر رو انجام میدن!

ba maram
12-12-2011, 01:13
سلام
من لنتام فابریکه و 1 سالی از خرید ماشینم می گذره(صفر) و 25000 تا رفته
می دونم سوالم مبتدیانست اما تقریبا سر چند هزار تا لنتشو عوض باید کرد دوستان؟؟
لنت فابریکش چنده و ارزش خرید داره نسبت به لنتای دیگه؟

total_overdose
12-12-2011, 02:40
سلام
من لنتام فابریکه و 1 سالی از خرید ماشینم می گذره(صفر) و 25000 تا رفته
می دونم سوالم مبتدیانست اما تقریبا سر چند هزار تا لنتشو عوض باید کرد دوستان؟؟
لنت فابریکش چنده و ارزش خرید داره نسبت به لنتای دیگه؟
کاملا بستگی به رانندگیت داره! میتونی ببری چک کنی چقدر دیگه کار میکنه!
حدود 40 تا 45 تومن! بله 100 درصد ارزش داره!

mohsenking
13-12-2011, 10:55
ممنون از همه
بچه ها همین الان زنگ زدن گفتن ماشینتون حاظر بیاین ببرین
قلبم داره تاپ تاپ میکنه
میگم برای پلاک باید چه کنم ؟ من پلاک به اسم خودم نداشتم تاحالا

2299
13-12-2011, 12:03
ممنون از همه
بچه ها همین الان زنگ زدن گفتن ماشینتون حاظر بیاین ببرین
قلبم داره تاپ تاپ میکنه
میگم برای پلاک باید چه کنم ؟ من پلاک به اسم خودم نداشتم تاحالا
آقا اول مبارک باشه :11:
بعد الان فکر کنم رو ماشین پلاک هست برای اطمینان به این سایت سر بزنید

اگه شماره بدنه هم ندارید میتونید از اینجا

با کد ملی خودتون بدست بیارید
وقتی که تحویل گرفتید لطفا از پخش یک عکس بگیرید و بگید چی همراه ماشین دادن
:31::11:

mohsenking
13-12-2011, 12:17
آقا اول مبارک باشه :11:
بعد الان فکر کنم رو ماشین پلاک هست برای اطمینان به این سایت سر بزنید

اگه شماره بدنه هم ندارید میتونید از اینجا

با کد ملی خودتون بدست بیارید
وقتی که تحویل گرفتید لطفا از پخش یک عکس بگیرید و بگید چی همراه ماشین دادن
:31::11:

ممنون رفیق
رفتم اینجا :
هر چی زدم نشد
کد ملی زدم نشد
شماره مشتری زدم نشد
شماره زدم نشد

2299
13-12-2011, 16:48
ممنون رفیق
رفتم اینجا :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهر چی زدم نشد
کد ملی زدم نشد
شماره مشتری زدم نشد
شماره زدم نشد
مگه میشه:18: وقتی زنگ زدن گفتن بیا ماشینو بگیر یعنی سند زده شده دیگه

mohsenking
13-12-2011, 22:52
آره تازه الانم زدم نشد !!

---------- Post added at 10:52 PM ---------- Previous post was at 10:51 PM ----------

گرفتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت م بالاخره
.
میخوام یه دزدگیر خوب بندازم که سیستم ماشین رو هم بهم نزنه چی خوبه ؟

2299
13-12-2011, 23:30
آره تازه الانم زدم نشد !!

---------- Post added at 10:52 PM ---------- Previous post was at 10:51 PM ----------

گرفتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت م بالاخره
.
میخوام یه دزدگیر خوب بندازم که سیستم ماشین رو هم بهم نزنه چی خوبه ؟
مبارک باشه عکس از پخش اگه امکانش هست بگرید
دزدگیر رو ببرید آپکو نصب کنه براتون که مشکلی هم برای گارانتی پیش نیاد فکر کنم 2 نوع مورد تایید آپکو هست
یک نمونه تکستون هم هست اگه اشتباه نکنم که دقیقا مال 206 هست به عنوان یکی از یونیت ها میشه معرفیش کرد که با pps فعال میشه و سیم کشی فابریک داره و فرانسه هم هست فقط شک سنسور نداره که باید تهیه کنید
که توی تی تی هست قسمت بازار گارانتی رو نمی دونم باطل میکنه یا نه ولی کلا برای 206 هست
تاپیکش رو پیدا نمی کنم اگه پیدا کردم میزارم

mohsenking
14-12-2011, 00:28
مبارک باشه عکس از پخش اگه امکانش هست بگرید
دزدگیر رو ببرید آپکو نصب کنه براتون که مشکلی هم برای گارانتی پیش نیاد فکر کنم 2 نوع مورد تایید آپکو هست
یک نمونه تکستون هم هست اگه اشتباه نکنم که دقیقا مال 206 هست به عنوان یکی از یونیت ها میشه معرفیش کرد که با pps فعال میشه و سیم کشی فابریک داره و فرانسه هم هست فقط شک سنسور نداره که باید تهیه کنید
که توی تی تی هست قسمت بازار گارانتی رو نمی دونم باطل میکنه یا نه ولی کلا برای 206 هست
تاپیکش رو پیدا نمی کنم اگه پیدا کردم میزارم

آپکو منظور همون ایران خودرو هست دیگه ؟
قیمنشون میدونی چنده؟
منظور از PPS چی هست؟
یعنی ببرم بیرون دزدگیر بندازم از گارانتی خارج میشه ؟

اتفاقا الان یاد شما بودم رفتم عکس انداختم
اینم عکسش :

2299
14-12-2011, 00:47
آپکو منظور همون ایران خودرو هست دیگه ؟
قیمنشون میدونی چنده؟
منظور از PPS چی هست؟
یعنی ببرم بیرون دزدگیر بندازم از گارانتی خارج میشه ؟

اتفاقا الان یاد شما بودم رفتم عکس انداختم
اینم عکسش :

آقا ممنون بابت عکس امیدوارم مال منم اینجوری باشه :)
pps همون دیاگ خودمونه :46: مال پژو سیتروئن هست
قیمتا تو تاپیکا هست
آپکو هم مثلا لوازم سفارشی ایران فرقون رو میبنده :دی
فکر کنم گارانتی مشکل دار بشه
این دوتا تاپیک رو مطالعه کنید در مورد دزدگیر به نتیجه رسیدین منم خبر کنید لطفا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو

mohsenking
14-12-2011, 00:54
راستی کارت طلایی با 30% تخفیف(بخاطر داشتن کارت نظام مهندسی + هفته دانشجو و...) رو گفتن 217 تومن میشه

کارت طلایی ارزشش رو داره 217 تومن بدم؟

mohsenking
14-12-2011, 09:14
کسی نیست؟ دارم میرم الان

ali703
14-12-2011, 09:53
با 5 تومن چه مدلی میشه خرید؟ تر و تمیز پیدا میشه؟

2299
14-12-2011, 10:32
کسی نیست؟ دارم میرم الان
کارت طلایی خوبه چند ستاره هست ؟
یک خوبی که کارت طلایی داره مشکل موتوری یا دیسک و صفحه اینا رو در بر میگیره ولی بیمه بدنه نه
بنظر من کارت طلایی خوبه :11:

گرفتی ما رو ؟
پراید هم تمیزش با این قیمت کمه :دی

MojiOS
14-12-2011, 10:38
راستی کارت طلایی با 30% تخفیف(بخاطر داشتن کارت نظام مهندسی + هفته دانشجو و...) رو گفتن 217 تومن میشه

کارت طلایی ارزشش رو داره 217 تومن بدم؟
آره حتما بگیر. من سمند دارم. کنار خیابون زدن شیشه شو شکوندن و کامپیوترش رو باز کردن. زنگ زدم امداد خودرو اومد ماشین رو با این نیسانا برد نمایندگی و همونجا به طور رایگان تعمیرش کردن. من هیچ هزینه ای نکردم واسه تعمیرش. خیلی عالیه حتما بگیر

mohamad skystar
14-12-2011, 10:56

دوست من شما باید سوالتون رو تو بخش مشاوره خرید بپرسید
تا زود جواب بگبری.
با 5 میلیون تومان شاید بشه 206 تیپ 2 چپی مدل 82 بخری
برای خرید 206 حداقل باید 8 میلیون هزینه کنی اونم برای مدل های 82 یا 83

mohsenking
14-12-2011, 16:46
کارت طلایی خوبه چند ستاره هست ؟
یک خوبی که کارت طلایی داره مشکل موتوری یا دیسک و صفحه اینا رو در بر میگیره ولی بیمه بدنه نه
بنظر من کارت طلایی خوبه :11:

شامل بیمه بدنه هم میشه

MojiOS
14-12-2011, 18:10
شامل بیمه بدنه هم میشه
بله! شامل بیمه بدنه هم هست. اگر ماشین رو هم بدزدن بهتون خسارت می دن:20:

2299
14-12-2011, 18:34
شامل بیمه بدنه هم میشه
شرمنده بد نوشتم منظورم این بود که بیه بدنه کاری به خرج موتوری و اینا نداره :46:

air_damned
16-12-2011, 10:20
سلام دوستان
بنده 206 اتوماتیک دارم مدل 87
1-1 ماه پیش زیر پای راننده احساس کردم داره کم کمک اب جمع میشه .... بد دیدم زیاد شده
بردم بیرون گفتند از رادیاتور هست و یا اورینگش
که اون تعمیرکار اون رادیاتور رو دراورد و گفت بله از اورینگش هست ولی توصیه میکنم این رادیاتور هم رو عوض کن چون ابش جرم گرفته .. بالاخره یدونه رادیاتور نو با چسب کاری که در زیر کنسول انجام داد از داخل ماشین انداختم کلا با اجرتش شد 50 تومان
از اون روز به بعد هر وقت بخاری روشن میکنم یه بویی میاد که اعصابم ریخته بهم...2 هفتس نمیره.. هی گفتم شاید ماله چسبشه یا ماله تازه بودن دستگاه هست.. ولی نه نمیره.. چیکار کنم ؟
2- در ضمن یه مشکل دیگه هم دارم که فکر کنم حتی برمیگرده به قبل تعویش رادیاتور ..که دیر هوا گرم میشه وقتی فن رو میزنم..
ممنون

amir@sh
16-12-2011, 10:44
سلام دوستان
1-1 ماه پیش زیر پای راننده احساس کردم داره کم کمک اب جمع میشه .... بد دیدم زیاد شده
که اون تعمیرکار اون رادیاتور رو دراورد و گفت بله از اورینگش هست ولی توصیه میکنم این رادیاتور هم رو عوض کن چون ابش جرم گرفته .. بالاخره یدونه رادیاتور نو با چسب کاری که در زیر کنسول انجام داد از داخل ماشین انداختم کلا با اجرتش شد 50 تومان
از اون روز به بعد هر وقت بخاری روشن میکنم یه بویی میاد که اعصابم ریخته بهم...2 هفتس نمیره.. هی گفتم شاید ماله چسبشه یا ماله تازه بودن دستگاه هست.. ولی نه نمیره.. چیکار کنم ؟
2- در ضمن یه مشکل دیگه هم دارم که فکر کنم حتی برمیگرده به قبل تعویش رادیاتور ..که دیر هوا گرم میشه وقتی فن رو میزنم..
ممنون
دوست عزیز این بو بخاطر چسبشه و چون هوا سرده و چسب دیر خشک میشه بوش مونده بعد از یه مدتی بر اثر گرمای موتور درست میشه ولی زمان میبره باید تحمل کنی در مورد دیر گرم شدن هم باید اول بزاری موتور ماشین خوب گرم بشه تا بخاری گرم کنه

MojiOS
16-12-2011, 11:52
سلام دوستان
ممنون
مورد اولتو نمی دونم. ولی برای مورد دوم باید بگم که باید بزاری آمپر ماشین یه کم بره بالا و موتور گرم شه بعد بخاری رو روشن کنی. اون اول اگه روشن کنی حتی باده سرد می زنه به جای گرم. موتور که گرم شد بخاری رو روشن کن و بزار رو حالتی که هوا داخل ماشین جریان داره و از بیرون هوا نمیاد. یه نگاهم به اون درجه گرما بنداز ببین آخرشه یا نه! ممکنه حتی روی قسمت آبی و سرد باشه. اونم کنترل کن.

S A M S U N G
16-12-2011, 12:03
بالاخره یدونه رادیاتور نو با چسب کاری که در زیر کنسول انجام داد از داخل ماشین انداختم کلا با اجرتش شد 50 توماندوست عزیز رادیاتور با اجرت شد 50 تومن !؟ مطمئنین ؟ رادیاتور تیپ 6 من همین 1 ماه پیش گرفتم 63 تومن ( فابریک فرانسویش هم 180 تومن ) ! در ضمن فکر کنم رادیاتور تیپ 2 با 6 فرق داشته باشه .

مخلصیم .

ba maram
16-12-2011, 16:15
ممنونم از آقای توتال عزیز
یه مشکلی سر برف پاک کنای ماشیتم به وجود اومده . برف پاک کن شیشه عقب, آب شیشه شورش نمی ریزه و فک کنم باید گیر داشته باشه و آشغال داشته باشه تو راه شیلنگش...
به کجا بدم اینو درستش کنن؟چه صنف کاری ای؟

Inter
16-12-2011, 20:32
دوستان دوتا مشکل داشتم با 206 تیپ 5:

چرا این دنده هاش گازخور نیست :19:

توسرعت 80 تو دنده 4 دور موتور روی 3000
تو سرعت 100 تو دنده 5 دور موتور میرسه به 3000

تو سرعت 120-130 تو دنده 5 دور موتور میرسه به نزدیکای 4000 صدای موتورم زیاد میشه

حدود 2400 تا هم روندم

نشانگر دمای موتور هم همیشه وسط هست ( البته بعد از گرم شدن موتور و کمی رانندگی)
مشکل داره؟

ممنون میشم منو از نگرانی دربیارین

MojiOS
16-12-2011, 20:57

حدود 2400 تا هم روندم

مشکل داره؟

خوب در مورد دور موتور فکر کنم به خاطر اینه که موتورش 1600 سی سی هستش. دقیق نمی دونم.
ولی در مورد آمپر دمای موتور هم باید بگم که 206 کلا اینجوریه. آمپرش به وسطا یا همون 90 درجه میرسه. اما 405 و سمند و... تا روی 45 درجه یا یه کم بیشتر بالا میرن

vanish
16-12-2011, 21:14

چرا این دنده هاش گازخور نیست

حدود 2400 تا هم روندم

مشکل داره؟

مال منم دقیقا با همین کارکرد این بلا سرش اومده :-(

nakhodasilver
18-12-2011, 19:56
سلام
دوستان شرمنده. :11: ولی اگه مسخرس ببخشید. (کلی پول جمع کردیم تا ماشین بخریم ولی نمیدونستم از زن گرفتن سخت تره)
تیپ5 و sd v8 از نظر موتوری یا قطعات چه توفیری با هم دارند ؟
یه سوال دیگه تو پست های قبل در مورد کم بودن زور v8 صحبت شد . تیپ 5 هم این مشکلا رو داره؟
ما یه خونواده 2 نفره ایم:7: و میخوام یه 206 ثبت نام کنم .شما پیشنهادتون کدومه؟

ba maram
18-12-2011, 21:55
ممنونم از آقای توتال عزیز
یه مشکلی سر برف پاک کنای ماشیتم به وجود اومده . برف پاک کن شیشه عقب, آب شیشه شورش نمی ریزه و فک کنم باید گیر داشته باشه و آشغال داشته باشه تو راه شیلنگش...
به کجا بدم اینو درستش کنن؟چه صنف کاری ای؟
لطفا رسیدگی شود یه پستم:19:

total_overdose
18-12-2011, 22:15
لطفا رسیدگی شود یه پستم:19:
دوست عزیز به مکانیک نشون بدید! آب داخل باکسش هست؟

سلام
دوستان شرمنده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی اگه مسخرس ببخشید. (کلی پول جمع کردیم تا ماشین بخریم ولی نمیدونستم از زن گرفتن سخت تره)
تیپ5 و sd v8 از نظر موتوری یا قطعات چه توفیری با هم دارند ؟
یه سوال دیگه تو پست های قبل در مورد کم بودن زور v8 صحبت شد . تیپ 5 هم این مشکلا رو داره؟
ما یه خونواده 2 نفره ایم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و میخوام یه 206 ثبت نام کنم .شما پیشنهادتون کدومه؟
هیچ فرقی جز داشتن صندوق با هم ندارن!
خیر در صورت سلامت موتور ماشینی هست با قدرت بالا و مناسب

چرا این دنده هاش گازخور نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حدود 2400 تا هم روندم

مشکل داره؟

ببرین نمایندگی .احتمال داره صفحه کلاچ ایراد داشته باشه:46:

heinrich_himmler
19-12-2011, 00:14

حدود 2400 تا هم روندم

مشکل داره؟

خب اين كاملا طبيعيه. هم در مورد ضريب دنده ها كاملا عاديه و هم درجه آب كه بايد حدودا وسط قرار بگيره و جاي نگراني نيست.

total_overdose
19-12-2011, 00:24
خب اين كاملا طبيعيه. هم در مورد ضريب دنده ها كاملا عاديه و هم درجه آب كه بايد حدودا وسط قرار بگيره و جاي نگراني نيست.
سلام رفیق:31:
البته الان مدتیه 206 ندارم که تست کنم ولی مطمعنی با دنده 5 سرعت 120 تا دور موتور رو 4000 هزار هست؟
حس میکنم یه مقدار زیاد باشه ها!

aref16
19-12-2011, 09:19
سلام

موقع دنده عوض کردن از دنده یک به به دو یا بالعکس ،،، دنده خوب نمی افته:31: و صدای ژیقییییییییییییی میاد :31:کلاج رو کامل میگیرم ! چرا اینطوری شده؟

تیپ 2

جواب منو هم بدین:11:

davood2020
19-12-2011, 10:02

سلام

تیپ 2
اگه موقع جا انداختن دنده صدا میده، احتمالا مشکل از دنده برنجی هاست. به یه مکانیک نشون بدین

F A R I D
19-12-2011, 12:07
دوست عزیز رادیاتور با اجرت شد 50 تومن !؟ مطمئنین ؟ رادیاتور تیپ 6 من همین 1 ماه پیش گرفتم 63 تومن ( فابریک فرانسویش هم 180 تومن ) ! در ضمن فکر کنم رادیاتور تیپ 2 با 6 فرق داشته باشه .

مخلصیم .

رادیاتور بخاری منظورش هست. منم دقیقا همین مشکل برام پیش اومد 30 تومن دست دو خریدم. ولی اصلی.
ضمنا اون بو از باکتریهایی که در دریچه های کولر جمع شدن هم باشه. از چسب نیست. چسب نهایتا چند ساعته خشک میشه. ربطی به زمستون تابستون نداره که!!!!!
یه اسپری فرانسوی هست که مال خود پژو هست بنام اسپری تمیز کننده اواپراتور کولر.

تو تی تی از فروشنده بپرسید که چطوری باید از استفاده کرد. ولی کار سختی نیست.
اینم لینکی برای خرید:

amir@sh
19-12-2011, 12:08
دوست عزیز مشکل شما به احتمال زیاد از کلاجه دنده وقتی خوب جا نمیره که کلاج در گیر باشه که اگر تعمیر نشه بلبرینگ کلاج و گیربکس رو داغون میکنه شما اول کلاجتو یه رگلاژ بکن دنده ها خوب جا میره بعدش اگر بازم صدا داد بدون که که گیربکست هم عیب برداشته باید پیادش کنی ولی به احنمال زیاد اگر مدت زیادی از این قضیه نمیگذره با همون رگلاژ کلاج مشکلت حل بشه

nakhodasilver
19-12-2011, 16:34
دوستانی که 206 دارن :
از کیفیت کولر ماشینتون راضی هستید؟
وقتی کولر ماشین رو روشن میکنین چی میشه؟ ماشین ریپ میزنه؟ کشش کم میشه؟ شتاب چه طور؟

2299
19-12-2011, 16:42
آقایون 206 سوار مدل 89 90 مراقب باشید ماشینتون آتیش نگیره
مثل اینکه روغن هیدرولیک نشت میکنه میریزه رو اگزوز و آتیش
دقت کنید کوچیکترین نشتی رو پیگیری کنید
405 ---------->206 بعدیش خدا داند :2:

aref16
19-12-2011, 18:58
دوست عزیز مشکل شما به احتمال زیاد از کلاجه دنده وقتی خوب جا نمیره که کلاج در گیر باشه که اگر تعمیر نشه بلبرینگ کلاج و گیربکس رو داغون میکنه شما اول کلاجتو یه رگلاژ بکن دنده ها خوب جا میره بعدش اگر بازم صدا داد بدون که که گیربکست هم عیب برداشته باید پیادش کنی ولی به احنمال زیاد اگر مدت زیادی از این قضیه نمیگذره با همون رگلاژ کلاج مشکلت حل بشه

رگلاژ کلاژ رو نمیدونم چیه ؟

واقعیت این هست که حدود 2 ماهی هست که این مشکل رو داره ، منم زیاد جدی نگرفتمش :41: احتمالا یه سر ببرم نمایندگی ! خدا کنه مشکلش زیاد جدی نباشه !!!

شنیدم که شاید مربوط به واسکازین خودرو باشه ، شما اطلاعاتی در این مورد دارین؟:11:

total_overdose
19-12-2011, 19:01

واقعیت این هست که حدود 2 ماهی هست که این مشکل رو داره ، منم زیاد جدی نگرفتمش :41: احتمالا یه سر ببرم نمایندگی ! خدا کنه مشکلش زیاد جدی نباشه !!!

شنیدم که شاید مربوط به واسکازین خودرو باشه ، شما اطلاعاتی در این مورد دارین؟:11:
کارکرد و مدل ماشینتون رو میگین دوست عزیز؟

aref16
19-12-2011, 19:05
کارکرد و مدل ماشینتون رو میگین دوست عزیز؟

800 تا بیشتر نرفته !!

حدود 3 ماه میشه که گرفتم !

تیپ 2

amir@sh
19-12-2011, 22:05

رگلاژ کلاج رو یه آدم وارد باید انجام بده چون اگر یه کم کمتر یا بیشتر بشه یا دنده ها خوب جا نمیره یا ماشین گاز میخوره و راه نمیره! اگر وارد نیستی بده یه آدم وارد یا نمایندگی نشون بده
به احتمال خیلی ضعیف مشکل میتونه از واسکازین هم باشه! مدل ماشین چیه ؟ صفره ؟ تا حالا واسکازین عوض کردین ؟ اگر عوض کردین کی و چه واسکازینی توش ریختین؟

total_overdose
19-12-2011, 22:56
800 تا بیشتر نرفته !!

حدود 3 ماه میشه که گرفتم !

تیپ 2
دوست عزیز بهترین کار اینه که ببرین نمایندگی!
ماشین شما سیم کلاچ اتورگلاژ داره و نیاز به تنظیم نداره!
واسکازین هم اگه که مقدارش درست باشه تو این کارکرد کیفیت مطلوب داره!
ممکنه از مجموعه دیسک و صفحه باشه(بلبرنگ یا محرش)

nakhodasilver
19-12-2011, 23:04
عزیزان از کولر 206 راضی هشتند؟

MojiOS
20-12-2011, 00:17
سلام

موقع دنده عوض کردن از دنده یک به به دو یا بالعکس ،،، دنده خوب نمی افته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و صدای ژیقییییییییییییی میاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]کلاج رو کامل میگیرم ! چرا اینطوری شده؟

تیپ

آقا منم یه همچین مشکلی داشتم
منم پارسال سمندم رو تحویل گرفتم یه همچین مشکلی داشتم. بعد از 2، 3 ماه همینجوری شد واسه منم. صدا نمی داد اما دنده 2 درست جا نمی رفت. حدودا 3 هفته ماشینم تو نمایندگی خوابید و گیربکسش رو به کل عوض کردند. البته می گفتند گیربکس نداریم و باید 1 ماه دیگه ماشینتون اینجا باشه تا شاید گیربکس برامون بیاد شایدم نیاد. منم رفتم اونجا و کلی باهاشون دعوا کردم و آخرش هم گفتم که میرم ازتون شکایت می کنم. یارو گفت یه چند لحظه صبر کن. یه 10 دقیقه ای رفت و اومد گفت الان انبارو نگاه کردیم گیربکس موجود هست. حتما ببر نمایندگی ممکنه شما هم مثل من مشکلتون از گیربکس باشه. ماشین منم صفر بود و همین مشکل رو داشت.

aref16
20-12-2011, 09:28
رگلاژ کلاج رو یه آدم وارد باید انجام بده چون اگر یه کم کمتر یا بیشتر بشه یا دنده ها خوب جا نمیره یا ماشین گاز میخوره و راه نمیره! اگر وارد نیستی بده یه آدم وارد یا نمایندگی نشون بده
به احتمال خیلی ضعیف مشکل میتونه از واسکازین هم باشه! مدل ماشین چیه ؟ صفره ؟ تا حالا واسکازین عوض کردین ؟ اگر عوض کردین کی و چه واسکازینی توش ریختین؟

مدل 90 هستش
صفر گرفتم و تا الان هم حدود 800 تا بیشتر نرفته!
واسکازین عوض نکردم!

amir@sh
20-12-2011, 11:15
آقا منم یه همچین مشکلی داشتم
منم پارسال سمندم رو تحویل گرفتم یه همچین مشکلی داشتم. بعد از 2، 3 ماه همینجوری شد واسه منم. صدا نمی داد اما دنده 2 درست جا نمی رفت. حدودا 3 هفته ماشینم تو نمایندگی خوابید و گیربکسش رو به کل عوض کردند. البته می گفتند گیربکس نداریم و باید 1 ماه دیگه ماشینتون اینجا باشه تا شاید گیربکس برامون بیاد شایدم نیاد. منم رفتم اونجا و کلی باهاشون دعوا کردم و آخرش هم گفتم که میرم ازتون شکایت می کنم. یارو گفت یه چند لحظه صبر کن. یه 10 دقیقه ای رفت و اومد گفت الان انبارو نگاه کردیم گیربکس موجود هست. حتما ببر نمایندگی ممکنه شما هم مثل من مشکلتون از گیربکس باشه. ماشین منم صفر بود و همین مشکل رو داشت.
دوست من شما هم دیر اقدام کردی اگر به موقع پیگیری میکردی شاید با یه هزینه کمتر حل میشد. روان کار کردن گیربکس خیلی مهمه چون کل قدرت موتور اول به گیربکس منتقل میشه و اگر ذره ای کلاج از رگلاژ در بیاد و دنده ها درست جا نره بعد از مدت کوتاهی چرخ دنده ها رو داغون میکنه و شما شانس آوردی که ماشین گارانتی داشته و کل گیربکس رو عوض کردن

amir@sh
20-12-2011, 11:24
مدل 90 هستش
صفر گرفتم و تا الان هم حدود 800 تا بیشتر نرفته!
واسکازین عوض نکردم!
دوست من با توجه به اینکه ماشین شما صفره و هنوز واسکازین عوض نکردین به احتمال زیاد با تعویض واسکازین و تنظیم کلاج مشکلت حل میشه پیشنهاد من اینه که به نمایندگی مراجعه کن من نمیدونم نمایندگی داخل 206 چه واسکازینی میریزه ولی اگر واسکازین ایرانی خواستن بریزن قبول نکن یه چند تومن از جیب هزینه کن یه واسکازین خارجی درجه یک بخر بده داخلش بریزن و کلاجت رو هم یه نگاه بندازن انشاا... درست میشه اگر نمایندگی قبول نکرد و گفت هوز مدت بازدید اولیه نرسیده اصرار کن و بگو دنده هاش خوب جا نمیره چون بعضی وقتها از زیر کار در میرن تا اونموقع هم زیاد بهش فشار نیار و در معکوس کشیدنها سعی کن تا حد ممکن سرعتت رو کم کنی و با سرعت بالا معکوس خصوصا 2 به 1 نری که گیربکست داغون میشه و خواهش میکنم نتیجه کارت رو بهم بگو انشاا... درست میشه

aref16
20-12-2011, 16:43
دوست من با توجه به اینکه ماشین شما صفره و هنوز واسکازین عوض نکردین به احتمال زیاد با تعویض واسکازین و تنظیم کلاج مشکلت حل میشه پیشنهاد من اینه که به نمایندگی مراجعه کن من نمیدونم نمایندگی داخل 206 چه واسکازینی میریزه ولی اگر واسکازین ایرانی خواستن بریزن قبول نکن یه چند تومن از جیب هزینه کن یه واسکازین خارجی درجه یک بخر بده داخلش بریزن و کلاجت رو هم یه نگاه بندازن انشاا... درست میشه اگر نمایندگی قبول نکرد و گفت هوز مدت بازدید اولیه نرسیده اصرار کن و بگو دنده هاش خوب جا نمیره چون بعضی وقتها از زیر کار در میرن تا اونموقع هم زیاد بهش فشار نیار و در معکوس کشیدنها سعی کن تا حد ممکن سرعتت رو کم کنی و با سرعت بالا معکوس خصوصا 2 به 1 نری که گیربکست داغون میشه و خواهش میکنم نتیجه کارت رو بهم بگو انشاا... درست میشه

بردم نشون دادم ، چک کردن مشکلی نداشت ! فقط این که گفتن کلاج رو کامل بگیر ،منم کلاج رو کامل میگیرم ! فک کنم مشکل برطرف شده:40: ( اصلا ماشین مشکلی نداشته مشکل از رانندگی من بوده:13:)

amir@sh
20-12-2011, 22:39
بردم نشون دادم ، چک کردن مشکلی نداشت ! فقط این که گفتن کلاج رو کامل بگیر ،منم کلاج رو کامل میگیرم ! فک کنم مشکل برطرف شده:40: ( اصلا ماشین مشکلی نداشته مشکل از رانندگی من بوده:13:)
خدارو شکر که مشکلی نداشت :42:چون ماشینت صفره حیفه ولی خوب سعی کن بهش فشار نیاری رانندگیتم خوب کن تا نزدی بابای ماشینو در بیاری:31:

kING ANSHAN
22-12-2011, 01:28
سلام دوستان.من موندم توکار این نمایندگی ها.ماشینو بردم چک کنن میگن ماتا22هزارکاری نداریم.وروغنوهم خودت عوض کتن.فقط نمیدونم باید هیدرولیک وگیربکس روهم عوض کنم یانه؟چکار کنم گیج شدم.توف به این خدماتشون

MojiOS
22-12-2011, 10:32
سلام دوستان.من موندم توکار این نمایندگی ها.ماشینو بردم چک کنن میگن ماتا22هزارکاری نداریم.وروغنوهم خودت عوض کتن.فقط نمیدونم باید هیدرولیک وگیربکس روهم عوض کنم یانه؟چکار کنم گیج شدم.توف به این خدماتشون
آره منم یادمه ماشینمو می بردم پول روغن رو ازم می گرفتن:41:

Переклад не
22-12-2011, 18:30
بچه ها بهتون تبریک میگم واقعا به دستاورد بسیار بزرگ دست پیدا کردیم یعنی بهتر از این نمیشه .امیدوارم این پیشرفت روز به روز بیشتر بشه دارم دیگه احساساتی میشم آروم آروم گریم میگیره اگه بگم سورپرایز میشید
ایرانخودرو قصد تولید سمند اتومات با گیربکس 206 تیپ 6 رو داره!!! یعنی پژو 206 تیپ 6 ای که سمنده
واقعا تا حالا خبری به این کپ کننده گی تا حالا شنیده بودید؟
واقعا چه تنوعی
ایشالله نسل 4000 امین سمند رو بتونیم ببینیم

---------- Post added at 06:27 PM ---------- Previous post was at 06:25 PM ----------

واقعا یعی
سمند چیست؟!
سمند یک گاری، متشکل از 4 چرخ می باشد که مهندسین ایرانی سال ها برای طراحی و ساخت آن به صورت شبانه روزی تلاش نموده اند. پیش بینی ها حاکی از آن است که تا سال 2025 میلادی هیچ کارخانه ای در جهان موفق به ساخت چنین ابرخودرویی نخواهد شد.
قیافه ایرانخودرو بعد از فروش سمند به شما:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](22).gif

---------- Post added at 06:30 PM ---------- Previous post was at 06:27 PM ----------

البته واسه اینکه معلوم نشه من با زبان بین اللملی خودم یکم بد و بیراه بگم برم
آلله بو ایرانخودرونین بلین سندرسن
گوروم او ایرانخودرونی خرابه قالسن

Hektor
22-12-2011, 19:46
بچه ها بهتون تبریک میگم واقعا به دستاورد بسیار بزرگ دست پیدا کردیم یعنی بهتر از این نمیشه .امیدوارم این پیشرفت روز به روز بیشتر بشه دارم دیگه احساساتی میشم آروم آروم گریم میگیره اگه بگم سورپرایز میشید
ایرانخودرو قصد تولید سمند اتومات با گیربکس 206 تیپ 6 رو داره!!! یعنی پژو 206 تیپ 6 ای که سمنده
واقعا تا حالا خبری به این کپ کننده گی تا حالا شنیده بودید؟
واقعا چه تنوعی
ایشالله نسل 4000 امین سمند رو بتونیم ببینیم

---------- Post added at 06:27 PM ---------- Previous post was at 06:25 PM ----------

واقعا یعی
سمند چیست؟!
سمند یک گاری، متشکل از 4 چرخ می باشد که مهندسین ایرانی سال ها برای طراحی و ساخت آن به صورت شبانه روزی تلاش نموده اند. پیش بینی ها حاکی از آن است که تا سال 2025 میلادی هیچ کارخانه ای در جهان موفق به ساخت چنین ابرخودرویی نخواهد شد.
قیافه ایرانخودرو بعد از فروش سمند به شما:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 06:30 PM ---------- Previous post was at 06:27 PM ----------

البته واسه اینکه معلوم نشه من با زبان بین اللملی خودم یکم بد و بیراه بگم برم
آلله بو ایرانخودرونین بلین سندرسن
گوروم او ایرانخودرونی خرابه قالسن
دوست عزیز استفاده از جعبه دنده ی مشترک مخصوصاً زمانیکه موتورها یکسانه و یا شباهت زیادی بهم داره(که در این مورد وجود داره) حتی در کلاس خودروهای مختلف از قدیم توی شرکتهای مختلف وجود داشته.. حتی اگه پلتفورم دقیقاً مشترکی هم نداشته باشن.. اونم حالا با این اوضاع وخیم اقتصادی جهانی که دیگه اصلاً جای تعجب نداره حتی خودروهای کلاس بالا هم از اینکارا توی محصولاتشون بکنن که دارن میکنن.. البته بازم نیاز به تغییرات معمولاً نرم افزاری در برنامه ی مدیریت جعبه دنده و ECU خودرو وجود داره و همینجور دیمی نیست..
بهر حال با شرایط تحریمی که داریم نباید دلخور بود و مطمئن باش بازم مشتریهای کثیری خواهد داشت:31:
ضمناً بزبان بیگانه ننویس:31:

Переклад не
22-12-2011, 20:15
دوست عزیز استفاده از جعبه دنده ی مشترک مخصوصاً زمانیکه موتورها یکسانه و یا شباهت زیادی بهم داره(که در این مورد وجود داره) حتی در کلاس خودروهای مختلف از قدیم توی شرکتهای مختلف وجود داشته.. حتی اگه پلتفورم دقیقاً مشترکی هم نداشته باشن.. اونم حالا با این اوضاع وخیم اقتصادی جهانی که دیگه اصلاً جای تعجب نداره حتی خودروهای کلاس بالا هم از اینکارا توی محصولاتشون بکنن که دارن میکنن.. البته بازم نیاز به تغییرات معمولاً نرم افزاری در برنامه ی مدیریت جعبه دنده و ECU خودرو وجود داره و همینجور دیمی نیست..
بهر حال با شرایط تحریمی که داریم نباید دلخور بود و مطمئن باش بازم مشتریهای کثیری خواهد داشت:31:
ضمناً بزبان بیگانه ننویس:31:

Hektor
22-12-2011, 21:11
منظورتون از دادن لینک اون صفحه در جواب صحبت من رو نفهمیدم.. اون نویسنده ی خبر هیچ بحث فنی در درست یا نادرستی اینکار رو نکرده و با اون تمسخر شخصی هم که در آخر خبرش آورده ثابت کرده صلاحیت و تخصص حداقلی اینکار رو هم نداره..
این مسأله ی خیلی پیچیده ایه که آیا پیشرانه و قوای محرکه و جعبه دنده ی اتومات جدید نصب شده روی سمند بخوبی روی اون جواب میده یا نه.. فقط در آزمونهای عملی میشه فهمید که هنوز در این زمینه اطلاعی وجود نداره..
خود من از خیلی قدیم تر حتی قبل تشکیل این انجمن در تنها تاپیک خودرویی این فروم که توی متفرقه بود صراحتاً و با بحث فنی با شترگاوپلنگ سازی های غیر علمی به سبک RD یا سپند یا ون کاروان و.. مخالف بودم ولی اگه یه کاری اصولی باشه و یا نتیجه ی مطلوبتری بده(مثل پیکان پژویی) موضوع کاملاً فرق میکنه..
هنوز کمی زوده بخوایم درباره ی سمند اتومات نظر بدیم و به تمسخر گرفتن همه چیز یه مسأله ی دیگست که فقط کار افراد کم اطلاع و آماتوره.. البته جسارت نشه بشما منظورم اون لینکی که دادین یا موارد مشابهشه..

amir@sh
22-12-2011, 23:08
روغن موتور و گیربکس رو عوض کن ولی هیدرولیک لازم نیست

davood2020
23-12-2011, 00:18
روغن موتور و گیربکس رو عوض کن ولی هیدرولیک لازم نیست
سلام. دوست عزیز روغن گیربکس هم نیاز به تعویض نداره

davood2020
23-12-2011, 00:36
روغن موتور و فیلترها (روغن ، هوا، تهویه اتاق) تعویض میشن،
و روغن ترمز و هیدرولیک و گیربکس و مایع خنک کننده فقط بازدید میشن ، در صورت کم بودن اضافه می کنن.:5:
چند کیلومتر رفتی؟ :20:

baghozi
23-12-2011, 13:07
سلام دوستان
کسی عکس از صندوق عقب 206 معمولی داره بذاره اینجا؟
توی صندوقش چیزی جا میشه یا نه؟

Переклад не
23-12-2011, 14:19
سلام دوستان
کسی عکس از صندوق عقب 206 معمولی داره بذاره اینجا؟
توی صندوقش چیزی جا میشه یا نه؟

اینا جامیشن:همه باهم
مدل:206 هاچبک
جعبه ی پیکنیک
خیمه غیر فنری(سیمی. که تو یک کیف طولی قرار دارن)
توپ
اجاق گاز مسافرتی
3 تا بالش متوسط
4 تا پتو
منقل
کیف مسافرتی کوچیک
فلاکس مسافرتی
6 تا نوشابه خانواده
اگه خیلی حرفه ای تر جمع و جور کنی میتونی مشمبا پر از ذغال + آفتابه+چراغ دستی رو هم جا بدی

این حد اکثر و فشرده ترین ظرفیتی بود که گفتم

akat_boy
24-12-2011, 19:35
واقعا لعنت بر این ایران فرقون. 2 ماهه منتظرم تیپ 5 بیاد بخرم!!!!!!!! نیست!

Переклад не
25-12-2011, 00:17
درخواست میکنم این پست رو پاک نکنید:20:
بچه ها باورم نمیشه کسایی هم هستن گردش رفتن بلد نیستن.مسافر خونه چیه؟ مگه مسافرت میری؟
گردش رفتن زمین تا آسمون با مسافرت فرق داره
تا حالا جنگلهای ارسباران به گوشتون خورده؟
تا حالا چند بار جرات کردید پاشید برید یه جای دست نخورده و شب هم بمونید؟
من عکسایی از این طبیعت بی نظیر دست نخورده رو براتو نشون میدم
اینجا جایی نیست که بری و مسافر خونه بعد صبحم برگردی خونت.وقتی میری گردش باید بیرون باشی با طبیعت باشی .اگه قرار بود بری مسافرخونه خب همون تو خونت بشین دیگه .معمولا وقتی مسافرت میرن باید تو مسافر خونه باشی
باید برید کنار یکی از چشمه های زلال و پرطراوتش کمپ بزنید و به آواز پرنده هاش و موسیقی آبشار و چشمه هاش گوش بدید شب هم با صدای گربه وحشی و جغد و شیر کوهی همتون از ترس همراه با شادی به یاد ماندنی ، شب رو با آواز و فریاد و بازی و نواختن موسیقی و قصه گفتن سر کنید.به شرطی که بیشتر از 20 نفر باشید وگرنه آقا خرسه هم به کمپتون میاد
حتما تو گوگل هم سرچش کنید
پس لوازمی مثله آفتابه اینجا به دردتون میخوره
ببخشید اکثر عکسا خانوادگی بودن . دفعه ی بعد که رفتیم از جاهای دیگشم عکس میندازم.

---------- Post added at 12:17 AM ---------- Previous post was at 12:15 AM ----------

اینم بگم هوای اینجا خیلی عالیه
خشک و معتدل
اصلا غیر قابل مقایسه با شماله

mohsenking
25-12-2011, 11:25
سلام دوستان : من از ایران خودرو کارت طلائی گرفته بودم ولی رفتم ابطال کردم به این دلیل که میگفتن خدمات و سرویس دهی خوبی نداره......!
حالا برای بیمه بدنه ماشین کدوم بیمه رو پیشنهاد میکنید؟که هم خدماتش خوب باشه هم بالا ترین خسارت رو پرداخت کنه؟

MojiOS
25-12-2011, 11:53
سلام دوستان : من از ایران خودرو کارت طلائی گرفته بودم ولی رفتم ابطال کردم به این دلیل که میگفتن خدمات و سرویس دهی خوبی نداره......!
حالا برای بیمه بدنه ماشین کدوم بیمه رو پیشنهاد میکنید؟که هم خدماتش خوب باشه هم بالا ترین خسارت رو پرداخت کنه؟
اااااااااااا چرا ابطال کردی؟! اتفاقا کارت طلایی ایرانخودرو حرف نداره. من اگه کارت طلایی نداشتم وقتی که شیشه ماشینم رو شکوندن و کامپیوترش رو باز کردن بردن باید با پول بوکسل و شیشه و کامپیوتر و نصبش نزدیک 800 ، 900 تومن هزینه می کردم در صورتی که مجانی تعمیرش کردن. من فقط 10 تومن کلا هزینه کردم اونم پول آژانس بود که دادم رفتم نمایندگی ماشینم رو تحویل گرفتم.