PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21

F A R I D
10-10-2011, 13:05
سلام دوستان
معرفی محصول جدیدی ار کمپانی کاوه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کیت مکش K&K =kave&kave طرح تایفون

قیمت تمام شدس برا من 90 تومان شد نسبت به کیت 460 تومانی تایفون

سوار شده روی ماشین خودم تست انجام شده موفقیت آمیز صدای تولیدی همان تایفون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دور موتور مثل باقلوا شده شتاب که اوووف تو ترافیک ماشین همش آمادس که فقط گاز بدی و با صدای نازنین بری بچسبی در ..... ماشین جلویی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو درو هم که بیافتی دیگه خودتون میدونین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی در مورد اون صدا که میگفتم دلیل شل شدن پیچ دسته موتور و یه مورد دیگه تو پلوس بود !
شمع های منم مرخص شده بودن که تعویض کرد نمایندگی و گفت که همش سوپر میزنی اینجوری شده طبق گفته کارخونه دو تا معمولی یه سوپر اینجوری بزن :18: به نظرتون حرفش عقلانی هست !
ولی خوب واقعا افزایش شتاب بعد از تعویض شمع ها کاملا محسوس هست

مگه میشه ؟؟؟!!!
با 90 تومن نتیجه تایفون رو داره؟!!!!:18::18::18::18: آخه با عقل جور در نمیاد. نمیدونم والا!!!!

jupiterx
10-10-2011, 13:44
سلام
یک سوال
زمانی که دمای اب رادیات بالا هست اگه ماشین خاموش کنیم ایا باید فن همچنان روشن بمونه یا اینکه با خاموش شدن ماشین فن هم خاموش میشه؟؟اگه اینطوریه میشه کاری کرد که مثلا وقتی فن در حال کار کردنه و ماشینو خاموش میکنیم فن همچنان کار کنه برای مدت زمان خاصی تا دمای موتور بیاد پایین و بعد خاموش بشه؟؟
این امپر آب باید به طور معمول حد اقل و حداکثر تا چه دمایی نوسان داشته باشه؟؟
با تشکر

دوستان نظرشونو نگفتن

Javad-ht
10-10-2011, 14:27
سلام
دیدم بحث کاتالیزور شد گفتم تجربیات خودم رو بگم.
من یک سال و نیم پیش کاتالیزور رو خالی کردم کلا!
درسته یکم شتاب ماشین بهتر شد ولی به جاش یه صدای اضافه و همچنین بوی افتضاح و ضرر به محیط زیست باعث شد من یکی کلا پشیمون بشم از این کار!
الان هم پول ندارم وگرنه حتما یه نو میخریدم مینداختم تا راحت بشم.
راستی نمیدونم این مودیفای که یکی از بچه ها گفت چه جوریه و چه فرقی داره با خالی کردن ولی مطمئنا بهتر از خالی کردنه.
در کل به نظرم اونقدر روی شتاب تاثیر نداره که بخواید خالی کنید!
-------------
راستی من وقتی ماشین رو خاموش میکنم فن روشن نمینونه و اگه 10-15 دیقه بعد ماشین رو روشن کنم بعضی وقتها آمپر ماشین تا خط یکی مونده به آخر میره ولی بعد از چند دقیقه دوباره میاد رو حالت نرمال!
چرا فن روشن نمیشه؟چی کارش کنم؟

F A R I D
10-10-2011, 15:32
سلام
دیدم بحث کاتالیزور شد گفتم تجربیات خودم رو بگم.
من یک سال و نیم پیش کاتالیزور رو خالی کردم کلا!
درسته یکم شتاب ماشین بهتر شد ولی به جاش یه صدای اضافه و همچنین بوی افتضاح و ضرر به محیط زیست باعث شد من یکی کلا پشیمون بشم از این کار!
الان هم پول ندارم وگرنه حتما یه نو میخریدم مینداختم تا راحت بشم.
راستی نمیدونم این مودیفای که یکی از بچه ها گفت چه جوریه و چه فرقی داره با خالی کردن ولی مطمئنا بهتر از خالی کردنه.
در کل به نظرم اونقدر روی شتاب تاثیر نداره که بخواید خالی کنید!
-------------
راستی من وقتی ماشین رو خاموش میکنم فن روشن نمینونه و اگه 10-15 دیقه بعد ماشین رو روشن کنم بعضی وقتها آمپر ماشین تا خط یکی مونده به آخر میره ولی بعد از چند دقیقه دوباره میاد رو حالت نرمال!
چرا فن روشن نمیشه؟چی کارش کنم؟
مگه فن حتما باید روشن بشه؟؟؟
حتما احتیاج نیست که روشن بشه. شاید موتور خنکه. احتمالا به این معنیه که رادیات کارش رو بخوبی انجام میده.
اون حالتی هم که گفتی مال منم میشه ولی نه تا آخر آخر یه کمی میره جلو بعد برمیگرده به قبل از 90. فکر کنم مال شما هم طبیعی باشه.

isbn
10-10-2011, 18:05
مگه میشه ؟؟؟!!!
با 90 تومن نتیجه تایفون رو داره؟!!!!:18::18::18::18: آخه با عقل جور در نمیاد. نمیدونم والا!!!!

ببینید تایفون هم کار خاصی نکرده که فیلتر رو هدایت کرده به پشت پرژکتور ما هم دقیق از رو طرحش کپی کردیم و الان که میشینم پشت فرمون واقعا تفاوت قابل حس هست برای مثال امروز تو جاده جدید رودهن یه سربالایی هست حدود 30 درصد من 140 سرعتم بود هرچی 206 و 405 و پرشیا بود رو رنده کردم تو کفی هم که میافتادم راحت تا 170 رو پر میکردم و برام جالب بود که چه سریع و راحت به این سرعت میرسم :46: صداش هم که کل جاده رو برداشته بود تو تونل هم که میافتادم معکوس های وحشتناک میدادم آنچنان غرشی تو تونل میکرد که ماشین جلویی ها خودشون میکشیدن کنار :31: یه 206 تیپ 5 هم بود بهش برخورد یه معکوس داد تا دیدیم داره میرسه معکوس دادم و گاز اونم سریع پشیمون شد :31: حالا مطمئن نیستم تیپ 5 بود یا نه ولی شتاب گیری بدی نداشت حس کردم که 5 بود اگه 5 نبود جسارت همچین کاری رو نداشت :31: البته متذکر شم من ماشینم چیپ تیون هم شده و با این سیستم مکش الان بیشتر داره خودش رو نشون میده :46:

در کل بدونید من آدمی نیستم که برم چیزی بذارم که نتیجه نده :31: خیالت راحت با 90 نتیجه تایفون رو میگیری تازه با گلویی فابریک پلاستیکی که گرما کمتری هم میگیره :46:

در مورد دنده 2 هم من 100 تا رفتم با دور 7000:31:

F A R I D
10-10-2011, 18:48
ببینید تایفون هم کار خاصی نکرده که فیلتر رو هدایت کرده به پشت پرژکتور ما هم دقیق از رو طرحش کپی کردیم و الان که میشینم پشت فرمون واقعا تفاوت قابل حس هست برای مثال امروز تو جاده جدید رودهن یه سربالایی هست حدود 30 درصد من 140 سرعتم بود هرچی 206 و 405 و پرشیا بود رو رنده کردم تو کفی هم که میافتادم راحت تا 170 رو پر میکردم و برام جالب بود که چه سریع و راحت به این سرعت میرسم :46: صداش هم که کل جاده رو برداشته بود تو تونل هم که میافتادم معکوس های وحشتناک میدادم آنچنان غرشی تو تونل میکرد که ماشین جلویی ها خودشون میکشیدن کنار :31: یه 206 تیپ 5 هم بود بهش برخورد یه معکوس داد تا دیدیم داره میرسه معکوس دادم و گاز اونم سریع پشیمون شد :31: حالا مطمئن نیستم تیپ 5 بود یا نه ولی شتاب گیری بدی نداشت حس کردم که 5 بود اگه 5 نبود جسارت همچین کاری رو نداشت :31: البته متذکر شم من ماشینم چیپ تیون هم شده و با این سیستم مکش الان بیشتر داره خودش رو نشون میده :46:

در کل بدونید من آدمی نیستم که برم چیزی بذارم که نتیجه نده :31: خیالت راحت با 90 نتیجه تایفون رو میگیری تازه با گلویی فابریک پلاستیکی که گرما کمتری هم میگیره :46:

خسته نباشی با دور 7000 !!! نکن این کارا رو !!!!
206 ماشین خوبیه؟!!! چطور دلت میاد؟!!!:31::31:
راستی صداش الان با اون معمولی که داشتی فرق میکنه؟؟
راستی ecu 744 داری یا 745 ؟؟
اگر 744 هست که 745 ها اصلا به گرد پاتم نمیرسن.

naseronline
10-10-2011, 21:41
دوستان میشه بدون دستگاه دیاگ مقدار سرویس دوره ای رو از 20000 به 7000 تغییر بدم ؟

isbn
10-10-2011, 22:33
خسته نباشی با دور 7000 !!! نکن این کارا رو !!!!
206 ماشین خوبیه؟!!! چطور دلت میاد؟!!!:31::31:
راستی صداش الان با اون معمولی که داشتی فرق میکنه؟؟
راستی ecu 744 داری یا 745 ؟؟
اگر 744 هست که 745 ها اصلا به گرد پاتم نمیرسن.

بابا همش که دور 7000 نمیرم که 1 بار رفتم فقط :31:
صداش خیلی بیشتر هست و زیبا تر
متاسفانه ecu 7.4.5

ولی الان چه 7.44 و 7.4.5 معمولی و دست نخورده رو شرمنده میکنم :31:
راستی تو ترافیک هم اصلا ماشین کم نمیاره با دور کم هم خیلی خوب حرکت میکنه کله فیلتر رو هم جایی قرار دادیم که وقتی فن روشن میشه باد خنک از پایین میزنه بهش( باد گرم فقط از قسمت بالای رادیاتو میاد بیرون ) . و تو ترافیک خیلی خوب هست

shadow666
10-10-2011, 23:56
سلام

امروز یه تیپ 2 87 کارکرد 60 تا برداشتم. فردا میخوام ببرمش یکم سرویس بشه. چون صاحب قبلیش رو ندیدم نمیدونم چیکارا کرده .
یکم اطلاعات بدین که چیا باید عوض بشه و چه مدلهایی بندازم که زیاد پیش مکانیکه گلابی نباشم! مثل روغن و تسمه تایم و ....

یه سوال دیگه، من ماشین رو که گرفتم کلید زاپاس نداشت (یارو میگفت گم کرده!) تو اینترنت خوندم یه برگه کد داره هر ماشین. این قضیه اش چیه؟ باید بگیرم؟

F A R I D
11-10-2011, 09:14
سلام

امروز یه تیپ 2 87 کارکرد 60 تا برداشتم. فردا میخوام ببرمش یکم سرویس بشه. چون صاحب قبلیش رو ندیدم نمیدونم چیکارا کرده .
یکم اطلاعات بدین که چیا باید عوض بشه و چه مدلهایی بندازم که زیاد پیش مکانیکه گلابی نباشم! مثل روغن و تسمه تایم و ....

یه سوال دیگه، من ماشین رو که گرفتم کلید زاپاس نداشت (یارو میگفت گم کرده!) تو اینترنت خوندم یه برگه کد داره هر ماشین. این قضیه اش چیه؟ باید بگیرم؟

مبارک باشه.
روغن موتور توتال 7000 یا 9000 خوبه. لنت ها رو چک کن. لنت های اورجینال با لیبل ایساکو خوبه. فیلتر هوا فیلتر روغن فیلتر اتاق. اینها هم خیلی فرقی نمیکنه چه مارکی هستن همش تو یه مایه هستن.
206 ها یا یه برگ کد داره یا یه کارت کد دارن که شما باید بری مغزی کلید رو بخری بدی بر اساس اون کد برات یه کلید بسازن.
رفتی پیش مکانیک بگو لنت ها. دیسک ترمز و صفحه. ترموسات و واشر روی سرش رو برات چک کنه. ممکنه ترموساتت ازش آب بیاد. ترموسات سمت راست موتور کمی پایین هست. اگر ازش آب بیاد یکم کنار موتور رو زرد رنگ میکنه و همچنین آب تو قمقمه رادیات خیلی نمیمونه و زود به زود باید آب بریزی توش. یعنی زود آب تمام میکنه.
شمع ها رو چک کنه برات. ممکنه نیاز به تعویض داشته باشه. دیگه همین فعلا. بقیه بچه ها هم نظر بدن.

pouria_br
11-10-2011, 11:37

میبینم که ماشین وحشی شده اساسی :31:
به این میگن 206
تازه ماشینی شده که میشه باهاش سواری کرد:31:
ایول دمت گرم بسیار عالیه
فیلممممممممممم بگیر محمدددددد :19:
راستی مصرف بنزینت در چه حاله؟:31:

isbn
11-10-2011, 13:11
میبینم که ماشین وحشی شده اساسی :31:
به این میگن 206
تازه ماشینی شده که میشه باهاش سواری کرد:31:
ایول دمت گرم بسیار عالیه
فیلممممممممممم بگیر محمدددددد :19:
راستی مصرف بنزینت در چه حاله؟:31:

مصرف که lcd 10.41 رو نشون میده
فیلم هم میگیرم بذار ببینم فردا میتونم تو راه رودهن فیلم بگیرم اگه شد که میگیرم اگه نه جمعه یه سر دوباره میرم همون جای قبلی .

البته پوریا کاتالیزور هنوز مونده :31:

F A R I D
11-10-2011, 15:38
مصرف که lcd 10.41 رو نشون میده
فیلم هم میگیرم بذار ببینم فردا میتونم تو راه رودهن فیلم بگیرم اگه شد که میگیرم اگه نه جمعه یه سر دوباره میرم همون جای قبلی .

البته پوریا کاتالیزور هنوز مونده :31:

مصرف بالا نیست ؟؟

isbn
11-10-2011, 15:42
با سوپر چیپ و دور4-5 و این مکش نه :46:

pouria_br
11-10-2011, 16:00
راستی واسه آب بندی تیپ 5 باید چه کرد که ماشین وحشی بشه ؟:31: یعنی رو چه دور موتوری بای دنده عوض کرد
وحشی تر از ماشین خودت :31:

isbn
11-10-2011, 18:37
من خودم 1000 تای اول رو رو دور 3.5 امدم دنده 5 اصلا نرفتم سرعت بیشتر از 110 نرفتم ولی از 2000 به بعد دیگه دور رو بردم بالا رو 4 عوض میکردم تا 4000 تا بعد اون دیگه یه چندجایی نفس ماشین رو باز کردم رد لاین سرعت 150 لب دریا بعد از اون دیگه گازش رو گرفتم و الان هم که 7560 تا رفتم بیشترین سرعت همون 170 تای دیروز تو جاده رودهن به مدت کمتر از 1 دقیقه بوده !
و تو شهر هم معمول رو 4000 عوض میکنم مگه اینکه جوی بیاد و بطلبه بریم رو 5500 :31:
ولی کلا زیر 110 هم نرفتم نه جاده نه اتوبان شهری

S A M S U N G
12-10-2011, 09:25
سلام .

ماشین رو دیروز تحویل گرفتم . طرف آشنا در اومد 515 تومن گرفت .

موتور صداش زیاد شده دوستان . قبلا تو گاز دادن اینقدر صدا نمیداد ! کلا همینطوری میشه یا ببرم نشون بدم ؟

مخلصیم .

total_overdose
12-10-2011, 10:51
سلام .

ماشین رو دیروز تحویل گرفتم . طرف آشنا در اومد 515 تومن گرفت .

موتور صداش زیاد شده دوستان . قبلا تو گاز دادن اینقدر صدا نمیداد ! کلا همینطوری میشه یا ببرم نشون بدم ؟

مخلصیم .
اگه حساسی برو نشون بده ولی فکر میکنم اونا هم همین جوابرو بدن!
بزار ماشین یه 500 تا هزارتا کار کنه! فشار سنگین هم بهش نیار چون الان مثله یه ماشین صفره:46:

aref16
12-10-2011, 14:36
سلام بر همگی ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعضی وقت ها گربه ها روی ماشین میپرن و خش میکنن ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سوال اولم اینه که روی ماشین چی بندازم که خش نیفته ؟ سوال دوم هم اینه که خش ها رو باید چه جوری از بین ببرم؟

تشکر از همه !

جواب منو هم بدین؟

alex_pk
12-10-2011, 15:24
من از اول رو ماشین چادر انداختم
چون جدای از گربه ها یکی دو روز که بدون چادر بود و زیر درخت که میذاشتم شیره در خت و کارهای پرنده ها رو ماشین می چسبید به سختی پاک می شد
یه خوبیه دیگه چادر اینه که باعث نمیشه نور آفتاب رنگ رو در طولانی مدت کدر کنه و از درخشندگیش کم کنه.

خش ها هم اگر عمق ندارن می تونی با پولیش نرم لایه برداری کنی.

Переклад не
12-10-2011, 18:49
بچه ها در مورد صدا دادن یا به عبارتی به صدا افتادن درب های 206 مون خیلی تحقیق و پژوهش کردم :دی در آخر به نتیجه ی خوبی دست یافتم
در واقع اونی که باعث صدا دادن بعضی از درب ها میشه فقط خشکی لاستیکهای دور درب هستش که با یکم واکس مخصوص اینکار کاملا برطرف میشه.واکسشو نمیدونم کدوم اما دوستانی که تو این کارا دستی دارن بگن اون کدوم واکسیه که مناسب همینه
اینم یه تجربه

F A R I D
12-10-2011, 19:17
بچه ها در مورد صدا دادن یا به عبارتی به صدا افتادن درب های 206 مون خیلی تحقیق و پژوهش کردم :دی در آخر به نتیجه ی خوبی دست یافتم
در واقع اونی که باعث صدا دادن بعضی از درب ها میشه فقط خشکی لاستیکهای دور درب هستش که با یکم واکس مخصوص اینکار کاملا برطرف میشه.واکسشو نمیدونم کدوم اما دوستانی که تو این کارا دستی دارن بگن اون کدوم واکسیه که مناسب همینه
اینم یه تجربه

من از STP استفاده میکنم. همونی که به داشبورد میزنم. اصلا از روغن و پارافین استفاده نکنین چون چک چک میاد تو ماشین ولی این اسپری که کوچیکش 3000 تومن هست مخصوص داشبورده و برای این کار هم میشه ازش استفاده کرد. چرب نمیکنه مثل روغن ولی یه جورایی سر میشه. قفل درها رو هم هر دو ماه یکبار روغن کاری یا گریس کاری کنید همچنین لولاها. درها میشه دومبه!!!! :31::31::31::31::31::31:
صدا هم دیگه نمیده. البته ممکنه صدا از داخل در هم باشه.

---------- Post added at 07:17 PM ---------- Previous post was at 07:16 PM ----------

راستی بچه ها من وقتی درها رو می بندم ماشینم یه صدایی میده. صداش از اون گیره ای هست که آفتاب گیر رو به سقف وصل کرده. نمیدونم چیکارش کنم. میترسم بازش کنم!!!

shadow666
13-10-2011, 01:09
دکمه های باز و بست رو سوئیچم کار نمیکنه. فکر کردم باتری تموم کرده رفتم باتری جدید انداختم اما نشد که بشه. چه باید کرد؟

alex_pk
13-10-2011, 02:19
این کار رو انجام بده ببین جواب می ده یا نه
دکمه قفل سوئیچ * رو بگیر و داخل مغزی قرار بده و 2 دور بچرخون (ماشین روشن نشه) 20 ثانیه دکمه رو نگه دار بعد ول کن.
بعد سوئیچ رو دربیار تست کن ببین کار می کنه یا نه.

(* یا دکمه قفل سوئیچ رو باید بگیری یا دکمه باز کردن سوئیچ رو یادم نیست دقیق)

Hektor
13-10-2011, 06:10
دکمه قفل سوئیچ * رو بگیر و داخل مغزی قرار بده و 2 دور بچرخون (ماشین روشن نشه) 20 ثانیه دکمه رو نگه دار بعد ول کن.

واقعاً خدا پدر سازنده ی پراید رو بیامرزه.
قبلنم گفتم.این پیچیدگیهای فوق مضحک 206 که خودش یک کتاب میشه و شما قطره ای از دریاش رو گفتین منو کشته.نمیدونم 206 اصلی هم به اینصورت بوده یا وقتی اومده ایران و مولتی پلکسش ایرانی تر شده اینجوری شده؟

shadow666
13-10-2011, 16:49

دستت درست مهندس . درست شد! همون قفل بود:11:

ashkan1360
14-10-2011, 10:12
سلام
ماشین من رسیده به 10000 تا
غیر از تعویض روغن ، فیلتر روغن فیلتر هوا کار دیگه ای هم بکنم ؟

Переклад не
14-10-2011, 10:40
دوستان صب هر چی استارد زدم ماشین روشن نشد که نشد و بلخره بعد از هزار مکافات روشن شد مدل تیر 89 هستش .به نظرتون مشکل از کجاست؟ ممکنه باطری اشکال پیدا کرده باشه؟
اصلا اکثرا بعد از دوسه بار استارد زدن روشن میشه

S A M S U N G
14-10-2011, 11:30
بنزین چی میزنی ؟

اگه سوپر میزنی به خاطر همینه . من سوپر میزنم همیشه صبح ها با 2 تا استارت روشن میشه . ولی معمولی با تک روشن میشه .

مخلصیم .

Переклад не
14-10-2011, 15:45
دو سه چاربار سوپر زدم اما تازه گیا اینطوری شده .امروز صب هم که پدرموم دراوورد
میگم همه ی ماشینا اینجوری پدر درمیارن یا فقط این 206 ها اینطورین؟

pouria_br
14-10-2011, 16:17
بنزین سو پر ها آشغال شدن
نمیدونم چه مرگشونه
یه زمانی میرفتیم سوپر میزدیم ماشین حال میومد
الان میری میزنی ماشین پت پت میکنه
اینجا هم یه جایگاه داشت که بنزین سوپرش وارداتی بود
خیلی عالی بود،الان به شدت مزخرف شده... چون بنزینش وطنیه :2:

Переклад не
14-10-2011, 16:29
ای بابا چرا همه چی برعکس شده آخه. این دیر استارت خوردن ماشین واقعا آدمو شرمنده میکنه پیش مردم

ŞHÍЯÍŃ
14-10-2011, 16:44
:31:من که این دفعه سوپر زدم خیلی خوب شده:31:صدای موتور کلی کم شده:20:استارت هم خیلی بهتر میخوره.

ولی اونطوری که میگفتن ماشین گرگ میشه و اینا هیچ تاثیری روی شتاب و سرعت ماشین نداشت مثل همیشه:31:

آرش-19
14-10-2011, 17:53
خدایا من الان خیلی ناراحتم, یعنی کلا دوست دارم دست بزارم گریه کنم :37:
امروز با خانواده و فامیل رفته بودیم بیرون و ماشین کنار جدول پارک کرده بودم که خانوم متشخص با یه پراید
زد به سطل آشغال اونور بعد با دنده عقب گوشه سپر مبارک رو زد به گلگیر عقب درست بالای چرخ ماشین.
به اندازه کوچیکتر از کف دست 2 - 3 میلیمتری رفته تو , رنگ ماشین نرفته ولی از اونجایی که خیلی رو بی خط و خش
بودم ماشین حساسم الان دارم دیوانه میشم.
نمیدونم, میخوام ماشین و بفروشم یکی دیگه بخرم به نظر شما این فکر منطقیه یا الان تحت تاثیر احساسات فراوان این تصمیم
رو گرفتم؟!!
نمایندگی صفر رو چند میده الان؟
الان بخاطر این موضوع چقدر تو سر ماشین میخوره؟

total_overdose
14-10-2011, 17:56
خدایا من الان خیلی ناراحتم, یعنی کلا دوست دارم دست بزارم گریه کنم :37:
امروز با خانواده و فامیل رفته بودیم بیرون و ماشین کنار جدول پارک کرده بودم که خانوم متشخص با یه پراید
زد به سطل آشغال اونور بعد با دنده عقب گوشه سپر مبارک رو زد به گلگیر عقب درست بالای چرخ ماشین.
به اندازه کوچیکتر از کف دست 2 - 3 میلیمتری رفته تو , رنگ ماشین نرفته ولی از اونجایی که خیلی رو بی خط و خش
بودم ماشین حساسم الان دارم دیوانه میشم.
نمیدونم, میخوام ماشین و بفروشم یکی دیگه بخرم به نظر شما این فکر منطقیه یا الان تحت تاثیر احساسات فراوان این تصمیم
رو گرفتم؟!!
نمایندگی صفر رو چند میده الان؟
الان بخاطر این موضوع چقدر تو سر ماشین میخوره؟
دوست عزیز حالت خوبه؟؟؟:31:
ببخشید میگم مگه زده به سرتون؟؟؟:31:
ببرین راحت بدون رنگ در میاد! این همه هم حساس نباشین
:46:

آرش-19
14-10-2011, 18:13
نه حالم که خوب نیست :45:
حالا فردا میخوام ببرم پیش چندتا صافکار, خدا از دهنت بشنوه, اگه مثل روز اول بشه که عالیه :31:
تا حالا خیلی با حساسیت با ماشین تا کرده بودم به همین خاطره که اینقدر ناراحت شدم

vanish
14-10-2011, 18:18
زیاد لوسش نکن! خودت ضربه روحی میخوری :دی چون معمولا همه ماشینا مورد نوازش راننده های ناشی قرار میگیرن یه روزی

Hektor
14-10-2011, 18:30
نه حالم که خوب نیست :45:
حالا فردا میخوام ببرم پیش چندتا صافکار, خدا از دهنت بشنوه, اگه مثل روز اول بشه که عالیه :31:
تا حالا خیلی با حساسیت با ماشین تا کرده بودم به همین خاطره که اینقدر ناراحت شدم
چه بنز 500 میلیونی زیر پات باشه چه ژیان 500 هزار تومنی این اتفاقات بخوای یا نخوای برات میوفته.برای همه میفته دیر یا زود.اینو منی دارم میگم که 12 ساله پشت فرمونم و چند تا ماشین مختلف داشتم و برای همشون کم و بیش پیشامد کرده.حتی ماشین فعلی که صفر تحویل گرفتم و یکساله زیر پامه بیرون سر کارم توی پارکینگ کاملاً مطمئنی گذاشته بودم یه پسره ی دوچرخه سوار که قاچاقی اومده اومده بوده از لای ماشینهای پارک شده رد شه دسته ی فرمونش رو کوبیده بود و عقب سمت شاگرد رو کمی قور کرده بود! مسخره تر اینکه یکبار دیگه هم این قضیه در همون پارکینگ بوسیله ی یک دوچرخه سوار دیگه تکرار شد و اینبار سمت چپش قٌر شد! :31: انگار ماشین ما آهنرباست! شانسه دیگه عزیز و بعضی چیزا دست من و شما نیست.
ببر یه صافکار خوب بگو گریسی بیاره بالا.یکم گریس میماله در محل قر شدگی تا رنگ نریزه و بعد با ابزارا آلاتشون صافش میکنن.اگه دلسوز باشه با ضربات کم جون ولی دفعات زیادتر ضربه میزنه تا رنگش ترکهای ذره بینی هم نخوره.

Hektor
14-10-2011, 18:37
بنزین سو پر ها آشغال شدن
نمیدونم چه مرگشونه
یه زمانی میرفتیم سوپر میزدیم ماشین حال میومد
الان میری میزنی ماشین پت پت میکنه
اینجا هم یه جایگاه داشت که بنزین سوپرش وارداتی بود
خیلی عالی بود،الان به شدت مزخرف شده... چون بنزینش وطنیه :2:
شما به رنگ بنزین سوپری که میزنی نگاه کن.هنوزم وارد میشه.

اسفند 89
در گذشته بنزین سوپر به دلیل خرید از كشور‌های مختلف به رنگ‌های سبز و آبی بود، اما اكنون بنزین سوپر تولید داخل سفید رنگ است.

Переклад не
14-10-2011, 19:21
راستی اگه رنگ ماشینتون نقره ای یا خاکستری و کلا به غیر از سفید باشه حالت های موجی بعد از صافکاری کاملا دیده خواهند شد
ماشین من یه راننده تاکسی اشحح:21: از عقب زد و یه وانت ... هم بغلشو مالید درسته مثلا صافکاری شده اما کاملا معلومه.راستی یه خانم بینهایت هامبال :27: هم درب مینیبوس رو باز کرد و کوبید بهم .هر وقت یادم میوفته اعصابم بهم میریزه .خداییش از خودمون شروع کنیم و دربرابر اموال دیگرون احساس مسئولیت داشته باشیم

isbn
14-10-2011, 20:27
من فکر میکنم فقط 206 اونم تیپ 5 ناز داره ! چون من امروز صبح تو منطقه ای سرد تو جاده هراز استارت زدم روشن شد اما انگار داشت میمرد ماشین :31: سرفه میکرد ! ولی همون لحطه یک آزرا هم روشن کردیم مثل باقلوا روشن شد و اصلا به تپ تپ نیافتاد !

F A R I D
15-10-2011, 14:54
من فکر میکنم فقط 206 اونم تیپ 5 ناز داره ! چون من امروز صبح تو منطقه ای سرد تو جاده هراز استارت زدم روشن شد اما انگار داشت میمرد ماشین :31: سرفه میکرد ! ولی همون لحطه یک آزرا هم روشن کردیم مثل باقلوا روشن شد و اصلا به تپ تپ نیافتاد !
خوب آزرا پولشم خوشکل تره
ضمنا من از سال 84 تیپ 6 دارم. تا به حال تنها تعمیری که بردمش تعویض ست کامل ترموستات بوده. همین!!!
پس چرا اینقدر شما ناله میکنین؟!!!
همیشه با کوچکترین استارت روشن میشه.

isbn
15-10-2011, 15:53
اصلا قضیه پولش نبود دوست من !
من پرشیا هم داشتم تو سگ سرما زمستون با تک استارت روشن میشد و خیلی خوب هم کار میکرد ! اما 206 اونم تیپ 5 به سرما حساسیت داره . تو دی و بهمن که فک کنم مشکل استارت خوردن رو داشته باشیم .

خودتون دارید میگید 84 ! مطمئن باشید کیفیت قطعات اون زمان از الان خیلی بهتر بوده :46:

دیروز بلاخره پیچ های دسته موتور منم برید و موتور سینی رو بوسید به طور کامل ولی زود بهش رسیدم نذاشتم آسیب جدی ببینه و سریعا به دادش رسیدم و الان در سلامت به سر میبره !

یا دیگه دوستان زیادی هستن اینجا که از بلاهای ماشین من با خبر هستن . مثل فرمون و گیربکس و .......
حالا میفهمید چرا ناله میکنم !

مثال آزرا هم برای این بود که خیلی از دوستان مشکل اصلی رو تو بنزین میبینن . ولی به نطر من آزرا و دیگر ماشین های خارجی مدل باالا باید از 206 حساس تر باشند نسبت به بنزین !

آرش-19
15-10-2011, 20:02
امروز ماشینو بردم صافکاری, جایی که بعد از کلی پرس و جو پیدا کردم. خدا رو شکر خیلی خوب از آب درامد
درسته که مثل روز اول نشد ولی 99 - 98 درصد مثل قبل شده :31: دیروز خیلی ناراحن بودم.
راستی نمی دونم چرا این دو روزه بنزین عادی زدم ماشین یکمی بهتر شده, تک استارت روشن میشه و شتابش بهتر شده!
الان احساس میکنم با بنزین سوپر کمی ماشینم لش میشه. در مورد اینکه با سوپر, اول صبح یا بیشتر وقتا باید دوبار
استارت بزنی منم موافقم چون برای منم عینا همینه!

F A R I D
15-10-2011, 20:28
اصلا قضیه پولش نبود دوست من !
من پرشیا هم داشتم تو سگ سرما زمستون با تک استارت روشن میشد و خیلی خوب هم کار میکرد ! اما 206 اونم تیپ 5 به سرما حساسیت داره . تو دی و بهمن که فک کنم مشکل استارت خوردن رو داشته باشیم .

خودتون دارید میگید 84 ! مطمئن باشید کیفیت قطعات اون زمان از الان خیلی بهتر بوده :46:

دیروز بلاخره پیچ های دسته موتور منم برید و موتور سینی رو بوسید به طور کامل ولی زود بهش رسیدم نذاشتم آسیب جدی ببینه و سریعا به دادش رسیدم و الان در سلامت به سر میبره !

یا دیگه دوستان زیادی هستن اینجا که از بلاهای ماشین من با خبر هستن . مثل فرمون و گیربکس و .......
حالا میفهمید چرا ناله میکنم !

مثال آزرا هم برای این بود که خیلی از دوستان مشکل اصلی رو تو بنزین میبینن . ولی به نطر من آزرا و دیگر ماشین های خارجی مدل باالا باید از 206 حساس تر باشند نسبت به بنزین !
ماشین شما مدل چه سالیه ؟؟

---------- Post added at 08:28 PM ---------- Previous post was at 08:26 PM ----------

آقا یه سوال دارم :
شما چه روغن موتوری برای ماشینتون میریزین؟ قیمت؟ چقدر به چقدر عوض میکنین؟؟
فیلتر هوا / فیلتر روغن / فیلتر اتاق / فیلتر بنزین چطور؟
راستی شما از چه لنتی استفاده میکنین؟؟ میگن jurid بهترین هست. حتی از خود پژو-سیتروئن هم بهتره. والا من که از این ایساکویی ها میگیرم ولی خیلی هم راضی نیستم. شانسین!!!:31:
مرسی.

isbn
15-10-2011, 23:10
ماشین من خرداد 90 8000 تا راه رفته روغن هم توتال 7000 ریختم.
فیلتر هم میگن 5000 تا تعویض بشه فیلتر روغن هم یکی در میان فیلتر بنزین با توجه به بنزین ایران پر پر 10000 تا
لنت من که فعلا همون کارخونه هست و تعویض نکردم ولی ی سری دیدیم به اسم bendix یا یه همچین چیزایی که میگن خیلی خوب هست .

F A R I D
16-10-2011, 10:38
آقا من امروز صبح اومدم ماشینو روشن کردم دیدم گیج روغن به صورت یه خط راست هست. گفتم احتمالا روغن کم کرده. ولی روغن رو 2000 تا پیش عوض کردم نباید کم کرده باشه. بعد الان که ماسینو روشن میکنم همه خونه های گیج روغن پر هست. نمیدونم چرا؟؟!!!!!!!! کسی می دونه؟

F A R I D
16-10-2011, 12:50

من بارها گفتم. کسایی که 206 یا 207i به تازگی میخرن حتما ببرن پیش یک مکانیک تا یه چک کلی بشه. پیچ های دسته موتور رو احتمالا تعویض میکنن.

jupiterx
16-10-2011, 13:40
سلام
من دیشب رفته بودم برای روکش صندلی و کف پوش ، یک مدل کف پوش داشت جنسش پلاستیکی بود البته یک مقدار کمی سفت بود و ظاهرا به صورت قالب داخلی ماشین فرم داده شده بود ظاهرا با دستگاه قالب شده بود بعد کف ماشین نصب میشد و از قسمت کناره ها زیر لاستیک درها چسب میخورد که ثابت بشه . کسی از دوستان تا حالا از اینا استفاده کرده ؟؟کیفیتش چطوره؟؟خوب میشینه کف ماشین و فیت میشه ؟؟چون همونجا داشت رو یک تیپ5 نصب میکرد بعضی جاهاش خوب نمینشست کف ماشین و بهش گفتم میگفت یک کم که پا بخوره خوب میشه و میشینه کف ماشین .
نظر دوستان چیه؟؟قیمتش هم میگفت 70
با تشکر

isbn
16-10-2011, 14:40
من بارها گفتم. کسایی که 206 یا 207i به تازگی میخرن حتما ببرن پیش یک مکانیک تا یه چک کلی بشه. پیچ های دسته موتور رو احتمالا تعویض میکنن.

من 3 جا بردم نمایندگی هم بردم ولی از بس علمشون ضعیف هست و نفهم هستن همشون بلا غیر .
میگفتن آقا دسته موتورت سالم هست الکی پیله نکن . من خودم با خبرم از ماشینی که گرفتم !
باید حتما پیچاش میبرید تا این جماعت گشاد کاری بکنن .

و باید بگم که منم اولین مورد نیستم و کلا تولیدات 90 مشکل دسته موتور فرمون و سیم کلاچ و گیربکس رو دارن .

davood2020
16-10-2011, 14:48
سلام
من دیشب رفته بودم برای روکش صندلی و کف پوش ، یک مدل کف پوش داشت جنسش پلاستیکی بود البته یک مقدار کمی سفت بود و ظاهرا به صورت قالب داخلی ماشین فرم داده شده بود ظاهرا با دستگاه قالب شده بود بعد کف ماشین نصب میشد و از قسمت کناره ها زیر لاستیک درها چسب میخورد که ثابت بشه . کسی از دوستان تا حالا از اینا استفاده کرده ؟؟کیفیتش چطوره؟؟خوب میشینه کف ماشین و فیت میشه ؟؟چون همونجا داشت رو یک تیپ5 نصب میکرد بعضی جاهاش خوب نمینشست کف ماشین و بهش گفتم میگفت یک کم که پا بخوره خوب میشه و میشینه کف ماشین .
نظر دوستان چیه؟؟قیمتش هم میگفت 70
با تشکر
سلام
من انداختم خوبه جا مي افته مشكل خاصي نداشت.
قيمتش هم 50 كه با صندوق عقب شد 65
برا صندوق هم لبه دار هست كه راحت قابل شست و شو هستش:5:

F A R I D
16-10-2011, 15:48
سلام
به نظرم شما هم نصب کن. هرکی داره راضیه. واسه تمیز کردن ماشین خیلی راحتی.

Переклад не
16-10-2011, 16:41
اصلا چرا روکش رو صندلیا میکشید و پولتونم هدر میدید؟
همین روکش باعث شده بود صندلیا صدا بدن از وقتی کندمشون دیگه صدا نداریم

راستی برای استارت نخوردن ماشین رفتم 70 تمن یه باطری جدید خریدم انداختم الان مشکلات کاملا برطرف شده درضمن وقتی از ایرانخودرو و سایپا ماشین میخرید باطری و تایراشو کلا عوض کنید

jupiterx
16-10-2011, 22:49
سلام

ممنون
شما کدوم شهرید که قیمتش 50 هست؟؟؟من مشهدم
دوستا ن کس دیگه ای هم نصب کرده؟؟؟ایا مشکلی باهاش نداشتین؟
باتشکر

---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:47 PM ----------

اصلا چرا روکش رو صندلیا میکشید و پولتونم هدر میدید؟
همین روکش باعث شده بود صندلیا صدا بدن از وقتی کندمشون دیگه صدا نداریم

راستی برای استارت نخوردن ماشین رفتم 70 تمن یه باطری جدید خریدم انداختم الان مشکلات کاملا برطرف شده درضمن وقتی از ایرانخودرو و سایپا ماشین میخرید باطری و تایراشو کلا عوض کنید

والا من خودمم خیلی دوست ندارم اما خب اصرار خانواده است دیگه:31:

davood2020
17-10-2011, 01:26
ممنون
شما کدوم شهرید که قیمتش 50 هست؟؟؟من مشهدم
دوستا ن کس دیگه ای هم نصب کرده؟؟؟ایا مشکلی باهاش نداشتین؟
باتشکر

---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:47 PM ----------

بهبهان، خوزستان.
والا من چند جا كه قيمت گرفتم تفاوتشون يكي دو تومن بود.
به شما هم شايد قيمت با احتساب صندوق عقب رو گفته باشه كه همين حدودا ميشه:46:

jupiterx
17-10-2011, 07:57
بهبهان، خوزستان.
والا من چند جا كه قيمت گرفتم تفاوتشون يكي دو تومن بود.
به شما هم شايد قيمت با احتساب صندوق عقب رو گفته باشه كه همين حدودا ميشه:46:

ممنون
والا تا اونجا که میدونم فقط قیمت کف پوشو گفت 70 بدون صندوق عقب.حالا هزینش مشکلی نیست فقط میخام که فیت باشه و اذیت نکنه چون بعضیها میگن جالب نیست قشنگ فیت نمیشه و یا چسباش باز میشه یعد مدتی.

F A R I D
17-10-2011, 09:15
ممنون
والا تا اونجا که میدونم فقط قیمت کف پوشو گفت 70 بدون صندوق عقب.حالا هزینش مشکلی نیست فقط میخام که فیت باشه و اذیت نکنه چون بعضیها میگن جالب نیست قشنگ فیت نمیشه و یا چسباش باز میشه یعد مدتی.
به نظر من بزارید خیلی بهتره. درسته موکت قشنگتره ولی خوب موکت معایبی هم داره.
ما شیراز هستیم تو منطقه ما درخت و برگ خشک زیاده. هر بار که میام سوار ماشین بشم یه مقدار برگ خرد شده هم به ماشین وارد میشه. تو ماشین خرد میشن و میچسبن به موکت. دیگه به زحمت کنده میشن. حتما باید جارو برقی باشه و اونم محکم بکشید روی موکت تا پاک بشه. تازه بعد از یه مدت موکت چرک و خاکی میشه و حالا باید با شامپو فرش تمیزش کنید. به نظر من یکی از ملزومات ماشین همین کفی های قالبی هستن. واسه صندوق هم حتما بزارید خیلی واجبه.

m.behnam
17-10-2011, 12:19
سلام دوستان
دیروز برای یه اتفاق جالب اوفتاد گفتم اینجا بگم ببینیم برای شما هم اینطوری میشه یا نه!!
دیروز یه 2 ساعتی مجبور شدم ماشین رو بذارم سینه کش آفتاب و برم دانشگاه (حالا دیگه خودتون آفتاب یزد رو تو این فصل ببینید چه قدر داغه!!)
بعد 2 ساعت که برگشتم ماشین رو روشن کنم برم دیدم بعد از 10 ثانیه خود کولرش اوتوماتیک روشن شد بدونی که من دکمشو بذنم....
برام جالب بود که خودش میدونه کی آدم گرماشه :31:

F A R I D
17-10-2011, 12:56
سلام دوستان
دیروز برای یه اتفاق جالب اوفتاد گفتم اینجا بگم ببینیم برای شما هم اینطوری میشه یا نه!!
دیروز یه 2 ساعتی مجبور شدم ماشین رو بذارم سینه کش آفتاب و برم دانشگاه (حالا دیگه خودتون آفتاب یزد رو تو این فصل ببینید چه قدر داغه!!)
بعد 2 ساعت که برگشتم ماشین رو روشن کنم برم دیدم بعد از 10 ثانیه خود کولرش اوتوماتیک روشن شد بدونی که من دکمشو بذنم....
مگه میشه ؟؟؟!!!!!!!!:18::18::18::18:
اگر کولر روشن باشه و کلید اوتو روشن باشه خودش درجه و پرتاب رو تنظیم میکنه ولی نه اینکه خودش بشه!!!
من بعد از این همه سال چنین چیزی ندیدم.

davood2020
17-10-2011, 13:51
ممنون
از نظر فيت بودن كه مشكلي نداشت، در مورد "باز شدن چسبها بعد يه مدت" نمي تونم نظر بدم چون خودم يكي دو ماه بيشتر نيست كه نصب كردم. البته بستگي به طرفي كه اين كارو انجام ميده هم داره. موقع چسب زدن
بايد محل خوب تميز باشه گرد و خاك هر چند كم باعث كاهش عمر چسب ميشه.
در كل من راضيم . همانطور كه جناب F A R I D گفتند تميز كردنش خيلي نسبت به موكت راحت تره:20:

alex_pk
17-10-2011, 16:19
دیروز به خاطر چراغ سمت چپ نور پایین که سوخته بود ماشین رو خوابوندن
بماند که چقدر صحبت کردم و.... اصلا قبول نکردن.
بعد مارو فرستادن خیابون زنجان یه صبح تا بعد از ظهر کامل الاف بودیم.

انقدر خلاف های سنگین تر از ما هست که هیچ کاریشون ندارن برای من رو بخاطر یه چراغ که اصلا تاثیری هم نداره.
امروز رفتم ماشین رو گرفتم.

Amirrezaajalli
17-10-2011, 17:06
دیروز به خاطر چراغ سمت چپ نور پایین که سوخته بود ماشین رو خوابوندن
بماند که چقدر صحبت کردم و.... اصلا قبول نکردن.
بعد مارو فرستادن خیابون زنجان یه صبح تا بعد از ظهر کامل الاف بودیم.

انقدر خلاف های سنگین تر از ما هست که هیچ کاریشون ندارن برای من رو بخاطر یه چراغ که اصلا تاثیری هم نداره.
امروز رفتم ماشین رو گرفتم.

نوش جان! :31:
یعنی نمیدونی این گیرای بیخود که میدن هدف گرفتن پول دستیه؟:21::21:

isbn
17-10-2011, 17:20
سلام دوستان

بهنام جون اشتباه نمیکنی ؟ شاید کولر روشن بوده موتور رو خاموش کردی بعد که برگشتی و ماشین رو روشن کردی کولر هم روشن شده رو حالت auto و همیشه هم همینطور هست که رو auto یه چند ثانیه ای طول میکشه تا میزان پرتاپ باد رو تنظیم کنه .

این ماشین منم دیوونم کرده از رودهن تا اینجا تو جاده مثل مرده ها بود بعد همین که وارد تهران شدم دوباره شد مثل باقلوا و خیلی راحت دور میگرفت !

MR.CART
17-10-2011, 17:31
از نظر من از لحاظ ظاهر 206 خیلی سرتر از 405ــه
مخصوصا اگه اسپرتش بکنی که...

hichkasx40
17-10-2011, 17:43
سلام دوستان
تایید میشه دوست عزیز،واسه منم بارها این مورد پیش اومده،تو فروم همسایه هم تو یه تاپیک جدا در موردش بحث شد که ظاهرا به این نتیجه رسیدن که این آپشن رو تولیدات 90 به صورت پیش فرض فعال شده!

isbn
17-10-2011, 17:51
تایید میشه دوست عزیز،واسه منم بارها این مورد پیش اومده،تو فروم همسایه هم تو یه تاپیک جدا در موردش بحث شد که ظاهرا به این نتیجه رسیدن که این آپشن رو تولیدات 90 به صورت پیش فرض فعال شده!

جدی میگید چه جالب ! برای من ولی تا الان اتفاق نیافتاده .

hichkasx40
17-10-2011, 18:05
جدی میگید چه جالب ! برای من ولی تا الان اتفاق نیافتاده .
بله دوست عزیز،مثلا اگه ماشین نیم ساعت تو آفتاب باشه و حتی قبلش کولر روشن نشده باشه یا اگه روشنم شده رو اتوماتیکم نباشه با استارت زدن خود به خود کولر رو اتوماتیک روشن میشه!

isbn
17-10-2011, 18:57
بله دوست عزیز،مثلا اگه ماشین نیم ساعت تو آفتاب باشه و حتی قبلش کولر روشن نشده باشه یا اگه روشنم شده رو اتوماتیکم نباشه با استارت زدن خود به خود کولر رو اتوماتیک روشن میشه!

پس برای من فعال نیست !

F A R I D
17-10-2011, 20:59
پس برای من فعال نیست !
حالا این به چه درد میخوره !!!!:31::31::31::31:
اینا هم آپشن میزارن رو ماشیناشون:31::31::31::31:

isbn
17-10-2011, 22:55
حالا این به چه درد میخوره !!!!:31::31::31::31:
اینا هم آپشن میزارن رو ماشیناشون:31::31::31::31:

نه خوب این آپشن چیزی هست که فک کنم با pps میشه فعالشون کرد که برای من فعال نیست .

alex_pk
18-10-2011, 00:30
دوستانی که تیپ 5 دارن میشه یه آمار بگیرن ببینیم دنده 5 با دور موتور دقیقا 3000 سرعتتون چقدره؟
مرسی.

isbn
18-10-2011, 11:59
من تونستم با کروز رو 110 تا تو جاده دنده 5 دور 3000 فیکس کنم مصرف هم LCD 5.6-6 رو بسته به سربالا و پایین شدن نشون میداد

m.behnam
18-10-2011, 12:49
نه خوب این آپشن چیزی هست که فک کنم با pps میشه فعالشون کرد که برای من فعال نیست .

نه محمد جون خیالت راحت باشه برای شما هم فعاله....!
یه روز بیا یزد تو آفتاب اینجا ماشین رو بذار اون وقت روشن میشه :31:

راستی امروز کلاچ رو که میگیرم یه زدای ویز ویزی ازش میاد!! فکر کنم صدای از اون فنر بالایش باشه..!
برای دوستان هم این صدا هست یا نه؟

alex_pk
18-10-2011, 12:51
من با دور موتور 3000
سرعتم بین 100 و 105 یعنی حدود 102
البته شما رو ماشینت خیلی چیزا نصب کردی رو اون دور موتور 110 تا سرعت خیلی خوبیه.
سایر تیپ 5 دار ها هم اگر یه تست کنن خیلی خوبه
چون گویا به آب بندی مربوط میشه
دیروز با یه تیپ 5 دیگه با دور موتور 3000 و دنده 5 فقط 90 تا تونستم برم. 2500 تا کار کرده بود.

alex_pk
18-10-2011, 12:53
راستی امروز کلاچ رو که میگیرم یه زدای ویز ویزی ازش میاد!! فکر کنم صدای از اون فنر بالایش باشه..!
برای دوستان هم این صدا هست یا نه؟
چجوری؟
مثل دری که لولاش روغن نخورده؟
من یبار این صدای که توضیح دادم رو شنیدم.

m.behnam
18-10-2011, 12:57
چجوری؟
مثل دری که لولاش روغن نخورده؟
من یبار این صدای که توضیح دادم رو شنیدم.

آره دقیقا همین صدا هست...!
همون فنر رو باید روغن کاریش کرد؟
امروز صداش بیشتر شده بود با هر بار کلاچ گرفتن صداش در میومد!

---------- Post added at 12:57 PM ---------- Previous post was at 12:55 PM ----------

من با دور موتور 3000
دیروز با یه تیپ 5 دیگه با دور موتور 3000 و دنده 5 فقط 90 تا تونستم برم. 2500 تا کار کرده بود.

آره دقیقا مال من هم مثل مال شما هست..
دنده 5 دور موتور رو 3 سرعتم بین 100 تا 104 متغییره!

isbn
18-10-2011, 13:32
اون صدا که میگید منم داشتم تا زمانی که سیم کلاچ برید بعد که عوض کردن برام دیگه اون صدا رو ندارم فعلا .

Переклад не
18-10-2011, 14:16
آقا اتوماتیکیا تو سبقت نسبت به دستیا چطور عمل میکنه؟
دستیا که تو سبقت حین دنده زیاد کردن یکم افت سرعت پیدا میکنه

isbn
18-10-2011, 14:44
آقا اتوماتیکیا تو سبقت نسبت به دستیا چطور عمل میکنه؟
دستیا که تو سبقت حین دنده زیاد کردن یکم افت سرعت پیدا میکنه

منظورتون از افت سرعت تو معکوس از 3 به 2 هست مثلا ؟ یا اینکه با دنده 3 هستین رو سرعت مثلا 90 میخواید از یه ماشین با سرعت 120 سبقت بگیرید ؟
اتومات که یه تاخیر و خنگی مضاعف داره
در مورد دستی هم تو دو حالتی که بالا گفتم اصلا افت سرعت ندارید مگر اینکه هنوز دنده 3 به بالاترین راندمان نرسیده باشه شما بدید 4 که خوب بله افت داره .

مثلا من دیروز صبح که میرفتم رودهن تو جاده دماوند افتاده بودم پشت یه کامیون که یواش هم میرفت دست چپ هم هی ماشین میومد ولی لاین راست حالی بود که من یهو دادم 2 رفتم لاین راست کنار کامیون که دیدم ااا جولوم یه مینی بوس زده کنار اول داشتم بی خیال سبقت از زاست میشدم که گفتم بیخیال گازتو بده که خیلی راحت هم ماشین دور گرفت و از مابینشون یه نیمچه لایی کشیدم و دادم 3 و ماشین هنوز چالاک بود و آمده سبقت های دیگه بدون هیچ افت سرعت هنگام تعویض دنده.

Переклад не
18-10-2011, 15:07
منظورتون از افت سرعت تو معکوس از 3 به 2 هست مثلا ؟ یا اینکه با دنده 3 هستین رو سرعت مثلا 90 میخواید از یه ماشین با سرعت 120 سبقت بگیرید ؟
اتومات که یه تاخیر و خنگی مضاعف داره
در مورد دستی هم تو دو حالتی که بالا گفتم اصلا افت سرعت ندارید مگر اینکه هنوز دنده 3 به بالاترین راندمان نرسیده باشه شما بدید 4 که خوب بله افت داره .
نه منظورم اینه وقتی مثلا تو سربالاییا میخوای سبقت بگیری وقتی میخوای دنده زیاد کنی خب تا بخوای دنده رو از 3 به 4 بیاری باید کلاج بگیری و بعد دنده بدی و بعد گاز که کلش 2 ثانیه نمیشه ولی دورموتور از 3 یه 2 و پایین تر برمیگرده .این کم شدن دور موتور تو اتومات هم هست یا اینکه مثلا رو 3 فورا دنده رو عوض میکنه و نمذاره دورموتور خیلی پایین بیاد؟
مثلا یه تیپ 6 و یه تیپ 5 تو سربالایین و کنار هم با سرعت مثلا 80 تا کدوم از کناری جلو میوفته؟ هر دوتاشم میخوان از دنده 3 به 4 دنده عوض کننن

isbn
18-10-2011, 15:24
نه منظورم اینه وقتی مثلا تو سربالاییا میخوای سبقت بگیری وقتی میخوای دنده زیاد کنی خب تا بخوای دنده رو از 3 به 4 بیاری باید کلاج بگیری و بعد دنده بدی و بعد گاز که کلش 2 ثانیه نمیشه ولی دورموتور از 3 یه 2 و پایین تر برمیگرده .این کم شدن دور موتور تو اتومات هم هست یا اینکه مثلا رو 3 فورا دنده رو عوض میکنه و نمذاره دورموتور خیلی پایین بیاد؟
مثلا یه تیپ 6 و یه تیپ 5 تو سربالایین و کنار هم با سرعت مثلا 80 تا کدوم از کناری جلو میوفته؟ هر دوتاشم میخوان از دنده 3 به 4 دنده عوض کننن

خوب در این مورد من باید بگم بر میگرده به نجوه تعویض دنده و مرض کپ 206 که اتومات و معمولی فرقی نداره
و یه چیز مهم اینه که شما حتما دور موتور رو تو سربالایی به مرحله حداکثر گشتاور و شاید هم کمی بیشتر برسونی که بعد تعویض دنده از 3 به 4 به همین مشکل افت گشتاور و سرعت بر نخوری. تو اتومات هم هر وقت نیاز پیدا کنه و بدونه که وقت تعویض هست تعویض رو انجام میده .
بازم میگم مهم ترینش اینه که شما بخواید مثلا یه سربالایی مثل اتوبان باقری رو بری بالا ولی بیای دنده 4 با سرعت 90 که ماشین یه جور میشه که انگار گاز نمیخوره و سرعت میکشه پایین ! پس نتیجه این میشه که باید با همون دنده 3 ادامه بدید .

ولی یه چیز که هست اینه خوبی دنده ای به اتومات همین هست که دست راننده رو باز میزاره که سریع تعویض دنده رو انجام بده تو سربالایی ها هم میطلبه که هم بیشتر گاز بدیم هم خیلی سریع تر از حالت های دیگه دنده عوض کنیم که افت دور موتور به حداقل برسه من خودم سربالایی هایی که میخوام گاز بدم دور رو تا 5000 هم بردم که وقتی میخوام بدم 4 مثلا دور موتور نیاد زیر 4000 و ماشین برای ادامه مسیر جون داشته باشه و افت گشتاور پیش نیاد .

1 به 2 سربالایی هم که تیک آف میکنه که از موهبات سوپر چیپ هست :31:

در مورد رقابت اتومات و دستی هم دستی برنده هست ولی بسته به نوع تویض دنده رانندش هم داره که چقدر سریع این کار رو میکنه :46:
در کل شما وقتی دیدی تو هر حالتی که یه دنده دادی بالا ولی ماشین جون نداشت بدون گشتاور داره افت شدید میکنه و باید برگردونی همون دنده قبلی و ادامه بدی تا به ماکزیمم گشتاور اون دنده برسی و بعد تعویض کنی رسیدن به بالاترین گشتاور رو میشه حس کرد اصلا شما وقتی به بالترین گشتاور برسی خودت میفهمی و بعد اون اگه به گاز دادن ادامه بدی متوجه میشی که عملا ماشین فقط داره گاز میخوره و گشتاوری در کار نیست اونجاست که باید دنده بدی .

pouria_br
18-10-2011, 15:30
محمد جان الان بعد از گذشت مدتی که سوپر چیپ زدی مصرفت در چه حاله؟:31:

isbn
18-10-2011, 15:37

مصرف که الان دارم economy میرم :31: lcd میزنه 8.41 حدود 350 تا هم رفتم که مخلوط شهر و جاده هست ولی جاده هم جاده کوهستانی هراز با سربالایی و جاده رودهن 350 تا الان آمپر باک اومده کمی پایین تر از وسط

ولی من صدی 12-13 هم سزوندم ولی با رانندگی پر گاز :46:
الان دنده 2 من همش open loop شده فک کنم دور بالای 2000 مصرف میره رو 10-11 همینجور که بری بالا تا 4000 میشه 18-20 و روی 5000 میشه 30:31: دنده 2 خیلی خفن سوز شده

alex_pk
18-10-2011, 15:40
من فقط پاسخ اون قسمت رو بدم که دوستمون گفت تو سربالایی موقع تعویض دنده دور موتور میاد پایین
خیلی بستگی به نحوه دنده عوض کردن شما داره
کلا اگر اسپورتی برونید هیچوقت دور موتورتون پایین نمیاد
یه مقدار موقع تعویض دنده گاز رو هم فشار بدید. اگر شیب سربالایی زیاد باشه و دنده رو بد عوض کنید (یعنی مثل خیابون صاف دنده عوض کنید) خیلی تاثیر بدی داره حالت دنده مرده پیدا می کنه که فوق العاده بده.

isbn
18-10-2011, 15:43
من فقط پاسخ اون قسمت رو بدم که دوستمون گفت تو سربالایی موقع تعویض دنده دور موتور میاد پایین
خیلی بستگی به نحوه دنده عوض کردن شما داره
کلا اگر اسپورتی برونید هیچوقت دور موتورتون پایین نمیاد
یه مقدار موقع تعویض دنده گاز رو هم فشار بدید. اگر شیب سربالایی زیاد باشه و دنده رو بد عوض کنید (یعنی مثل خیابون صاف دنده عوض کنید) خیلی تاثیر بدی داره حالت دنده مرده پیدا می کنه که فوق العاده بده.

دقیقا حرف alex جان تایید میشه :46:

alex_pk
18-10-2011, 15:44
یه وسیله ای هم هست اسمش کوئیک شیفتره
فاصله دنده هارو خیلی کم می کنه.
تا حدی کاربردیه.
راستی از بچه های اینجا کسی GPS برای ماشینش نگرفته؟

alex_pk
18-10-2011, 15:57
یه موضوع دیگه
من دیروز سوار چنتا تاکسی شدم
از پیکان گرفته تا پراید و سمند
دنده دو این ماشین ها خیلی راحت بدون گاز دادن اضافی حتی از سرعت صفر هم می تونه شروع به حرکت کنه
یعنی تو ترافیک که بودیم اصلا طرف دنده رو نداد رو 1 در حالیکه سرعتش خیلی کم بود و گاهی اوقات ایست هم داشت
فقط زمانی که پشت چراغ بودیم خلاص می کرد و موقع حرکت می داد رو 1.

البته با دنده 2 تیپ 5 هم میشه از حالت سکون خارج شد ولی فقط زمانی که گاز بدی همراه باهاش که دور موتور بیاد بالا.
و اگر سرعتت کم باشه و بری دنده 2 ماشین تپ تپ می کنه و دور موتور میاد پایین و اصلا نمیکشه

D r i v e r
18-10-2011, 16:39
من با دور موتور 3000
سلام
همه ی 206 های تیپ 5 باید توی دور موتور 3000 و دنده 5 یه سرعت رو برن
یعنی همه 206 ها باید اینطور باشن به غیر از اتوماتیک ها
به شرط های زیر :
دیسک و صفحه سالم باشه
رینگ و لاستیک فابریک باشه و تغییر نکرده باشه :)
و صد البته گیربکس هم دستکاری نشده باشه

alex_pk
18-10-2011, 17:14
پس درایو جان به نظر شما دلیل اینکه این 206 با 2500 کارکرد سرعتش رو دور 3000 فقط 90 تا بود چی می تونه باشه
این مواردی هم که گفتی نه مال من و نه مال اون بنده خدا تغییر نکرده.
یعنی اصلا تو این فازا نیستیم.اون دیسک و صفحه هم به نظرم نمیاد مال ما خراب باشه
ماشین من 6500 تا کار کرده مال اون بنده خدا هم 2500 تا.

Переклад не
18-10-2011, 17:56

مصرف که الان دارم economy میرم :31: lcd میزنه 8.41 حدود 350 تا هم رفتم که مخلوط شهر و جاده هست ولی جاده هم جاده کوهستانی هراز با سربالایی و جاده رودهن 350 تا الان آمپر باک اومده کمی پایین تر از وسط

ولی من صدی 12-13 هم سزوندم ولی با رانندگی پر گاز :46:
الان دنده 2 من همش open loop شده فک کنم دور بالای 2000 مصرف میره رو 10-11 همینجور که بری بالا تا 4000 میشه 18-20 و روی 5000 میشه 30:31: دنده 2 خیلی خفن سوز شده
جریان این سوپر چیپ چیه؟

D r i v e r
18-10-2011, 20:52
پس درایو جان به نظر شما دلیل اینکه این 206 با 2500 کارکرد سرعتش رو دور 3000 فقط 90 تا بود چی می تونه باشه
این مواردی هم که گفتی نه مال من و نه مال اون بنده خدا تغییر نکرده.
یعنی اصلا تو این فازا نیستیم.اون دیسک و صفحه هم به نظرم نمیاد مال ما خراب باشه
ماشین من 6500 تا کار کرده مال اون بنده خدا هم 2500 تا.
فقط یه دلیل به ذهنم میرسه
اونم خراب بودن سنسور کیلومتر بر روی گیربکس هست یا مشکل دار بودنش :)
آها
یه چیزی هم یادم اومد
تا جایی که میدونم سنسور کیلومتر 206 روی گیربکسش هست
یعنی اینکه حتی با تغییر سایز رینگ و لاستیک هم در دور موتور های مختلف گیربکس باید همون سرعت رو نشون بده
فقط اگه رینگ و لاستیک شعاعشون بیشتر بشه مثلا باعث میشه کیلومتر چیزی کمتر از سرعت واقعی ماشین رو نشون بده

tirdad_60
18-10-2011, 21:22
سلام

دوستان کسی هست که قبلا تیپ 5 مدلهای 84-85 داشته و الان از سریهای جدید گرفته باشه
که یک مقایسه از نظر کیفیت و موتور بگه؟

ممنون

isbn
18-10-2011, 21:33
جریان این سوپر چیپ چیه؟

به تغییر نرم افزاری ecu ویا همون remap ecu میگن سوپر چیپ که تو میزان پاشش سوخت و تایمینگ جرقه و زمان پاشش تو دور های مختلف تغییراتی میدن . که تو بهترین شرایط 10 اسب اضافه میکنه

F A R I D
18-10-2011, 22:23
من با دور موتور 3000

منظورتون از آب بندی چیه؟ مگه چیکار کردن که ماشین ضعیف میزنه؟!!!

---------- Post added at 10:21 PM ---------- Previous post was at 10:16 PM ----------

یه موضوع دیگه
دنده دو این ماشین ها خیلی راحت بدون گاز دادن اضافی حتی از سرعت صفر هم می تونه شروع به حرکت کنه
یعنی تو ترافیک که بودیم اصلا طرف دنده رو نداد رو 1 در حالیکه سرعتش خیلی کم بود و گاهی اوقات ایست هم داشت

البته با دنده 2 تیپ 5 هم میشه از حالت سکون خارج شد ولی فقط زمانی که گاز بدی همراه باهاش که دور موتور بیاد بالا.
و اگر سرعتت کم باشه و بری دنده 2 ماشین تپ تپ می کنه و دور موتور میاد پایین و اصلا نمیکشه

با اتومات میشه با 2 راحت حرکت کرد. حتی اگرم گاز ندی.

---------- Post added at 10:23 PM ---------- Previous post was at 10:21 PM ----------

فقط یه دلیل به ذهنم میرسه
اونم خراب بودن سنسور کیلومتر بر روی گیربکس هست یا مشکل دار بودنش :)
آها
یه چیزی هم یادم اومد
تا جایی که میدونم سنسور کیلومتر 206 روی گیربکسش هست
یعنی اینکه حتی با تغییر سایز رینگ و لاستیک هم در دور موتور های مختلف گیربکس باید همون سرعت رو نشون بده
فقط اگه رینگ و لاستیک شعاعشون بیشتر بشه مثلا باعث میشه کیلومتر چیزی کمتر از سرعت واقعی ماشین رو نشون بده
خوب تغییر رینگ و لاستیک رو برای ماشین تعریف کرد تا خطا نداشته باشه.

F A R I D
18-10-2011, 22:32
سلام

دوستان کسی هست که قبلا تیپ 5 مدلهای 84-85 داشته و الان از سریهای جدید گرفته باشه
که یک مقایسه از نظر کیفیت و موتور بگه؟

ممنون
من اتومات 84 دارم یه مقایسه ای میکنم شاید به درد بخوره !!! بقیه هم بیان درباره تیپ 5 بگن.
اول از همه تو همه تیپ های 206 و حتی sd کیفیت قاب کنسول جلو و همچنین دریچه های کولر به شدت پایین اومده. طوری که به پلاستیک کهنه میخوره. البته میشه یه ست کامل فرانسویش رو خرید و نصب کرد. میشه هم فیبر کربنش رو خرید که مخصوص 206 RC هستش و خیلی خوشکله.
کیفیت دسته رادیو ظبط و دکمه هاش پایین اومده. کیفیت چراغ بالای سقف پایین اومده. دکمه 3 حالتش کمی سفت جا به جا میشه ولی تو مدل های قدیمی خیلی نرم و راحته.
فکر نمیکنم کیفیت کل داشبورد یعنی قسمتهای ایربگ و ... تغییری کرده باشه یعنی من چیزی حس نکردم.
مثل اینکه ارتفاع صندلی ها پایین تر اومده ولی این یکی عیب نیست.
موتور هم همونه ولی خوب مثل اینکه دسته شکونده. من خودم به شخصه ندیدم اما بچه ها تعریف میکنن !!!!
حتی کیفیت سوییچ هم پایین اومده. سوییچ مال من پلاستیکش صاف و سیقل خورده هست ولی این جدیدا حالتی مثل زبری و بی کیفیتی داره.
البته 206 های مدل 84 و 85 هم بی عیب نبودن ولی خوب از این ایرادها هم ندارن.
اما باز هم 206 بهترینه. بخصوص در ایران:31::31:
البته تمام مواردی رو که گفتم شما میتونی با نمونه فرانسویش عوض کنی که خیلی گرون در نمیاد.

m.behnam
18-10-2011, 23:19
یه موضوع دیگه

منم کاملا با حرفتون موافقم
خود من قبل از اینکه ۲۰۶ بخریم با سمند بابام رانندگی میکردم که به جز پشت چراغ قرمز و ایست کامل دیگه هیچ وقت دنده ۱ نمیرفتم..!
اون روزای اولم که ۲۰۶ خریدیم همین مشکل رو داشتم و تعجب میکردم که چرا ماشین تو سرعت پایین و در حال حرکت ازم دنده ۱ طلب میکنه..! در حالی که دنده ۱ فقط برای شروع حرکت هست و تو حرکت به هیچ عنوان نباید رفت دنده ۱
حالا هم دیگه به همین ۲۰۶ عادت کردم که تو سرعت پایین میرم دنده یک که ماشین تپ تپ نکنه! فقط تو ترافیک یکم اذیت میکنه..

alex_pk
19-10-2011, 00:23
منظورتون از آب بندی چیه؟ مگه چیکار کردن که ماشین ضعیف میزنه؟!!!
من شنیده بودم ECu ماشین هر طور که باهاش رفتار کنی همونطوری عادت می کنه و جواب میده.

منم کاملا با حرفتون موافقم
خود من قبل از اینکه ۲۰۶ بخریم با سمند بابام رانندگی میکردم که به جز پشت چراغ قرمز و ایست کامل دیگه هیچ وقت دنده ۱ نمیرفتم..!
اون روزای اولم که ۲۰۶ خریدیم همین مشکل رو داشتم و تعجب میکردم که چرا ماشین تو سرعت پایین و در حال حرکت ازم دنده ۱ طلب میکنه..! در حالی که دنده ۱ فقط برای شروع حرکت هست و تو حرکت به هیچ عنوان نباید رفت دنده ۱
حالا هم دیگه به همین ۲۰۶ عادت کردم که تو سرعت پایین میرم دنده یک که ماشین تپ تپ نکنه! فقط تو ترافیک یکم اذیت میکنه..

بله من هم روز های اول انتظار داشتم دنده 2 ش قوی تر باشه ولی اینطور نبود
بچه ها به من گفته بودن این مورد رو ولی فکر نمی کردم بقیه ماشین ها انقدر راحت با 2 حرکت کنن.
البته اتومات رو شنیده بودم که می تونه از 2 هم شروع کنه به حرکت.

در هر صورت تیپ 5 رو عشقه
زیر 20 تومن هیچ ماشینی نمی تونه بگیرتش البته به راننده اش هم خیلی بستگی داره.
امروز ماشین رو شستم یه مقدار هوا تاریک شد
فردا وقت کنم یه عکس می ذارم از ماشین.

ŞHÍЯÍŃ
19-10-2011, 00:58
:20:یه چیزی هست حالا نمیدونم درست یا نه

ماشین ما هم دنده 2 خیلی لاجون بود اصلا راه نمیرفت ولی چند وقت خیلی پر گاز میرم:31:دور موتور زیر 4 نمیاد:31:

از اون موقع ماشین یه طورایی جون دار تر شده حس میکنم به ماشین کمتر گاز بدی تنبل تر میشه الا به راحتی دنده 2 حتی تو

سربالایی راحت حتی اگه 1 رو پر نکنم و توی 3000 دنده عوض کنم قشنگ دنده 2 خوب پر میشه:20:

قبلا حتی توی دور موتور 4000 توی سر بالایی میزدم 2 ماشین کم کم دور موتورش میومد پایین که حتما باید میزدم 1

ولی الان یه جورایی ماشین وحشی شده:31:

D r i v e r
19-10-2011, 16:06
بله من هم روز های اول انتظار داشتم دنده 2 ش قوی تر باشه ولی اینطور نبود
بچه ها به من گفته بودن این مورد رو ولی فکر نمی کردم بقیه ماشین ها انقدر راحت با 2 حرکت کنن.
البته اتومات رو شنیده بودم که می تونه از 2 هم شروع کنه به حرکت.

در هر صورت تیپ 5 رو عشقه
زیر 20 تومن هیچ ماشینی نمی تونه بگیرتش البته به راننده اش هم خیلی بستگی داره.
امروز ماشین رو شستم یه مقدار هوا تاریک شد
فردا وقت کنم یه عکس می ذارم از ماشین.
قوی تر منظورتون چی هست؟
MA5N تقریبا ضرایب سنگینی داره
مخصوصا دنده یکش
توی آدرس زیر دوستان میتونن با انتخاب کردن سایز رینگ و لاستیک و دور موتوری که ماشین حداکثر قدرتش رو میده(میتونه از کات آف استفاده کنین که حداکثر سرعت هر دنده رو هم نشون بده) و ضرایب گیربکس ببین که ماشین توی دور های مختلف و دنده های مختلف چه سرعتی رو باید داشته باشه

خوب تغییر رینگ و لاستیک رو برای ماشین تعریف کرد تا خطا نداشته باشه.
دقیقا درسته

jupiterx
19-10-2011, 16:18
قوی تر منظورتون چی هست؟
MA5N تقریبا ضرایب سنگینی داره
مخصوصا دنده یکش
توی آدرس زیر دوستان میتونن با انتخاب کردن سایز رینگ و لاستیک و دور موتوری که ماشین حداکثر قدرتش رو میده(میتونه از کات آف استفاده کنین که حداکثر سرعت هر دنده رو هم نشون بده) و ضرایب گیربکس ببین که ماشین توی دور های مختلف و دنده های مختلف چه سرعتی رو باید داشته باشه

دقیقا درسته

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alex_pk
19-10-2011, 16:33
منظور اینه که دنده 2 206 به نظر دنده سبک میاد که تو سرعت های پایین نمیکشه.
================
راستی دوستان من لامپ برای چراغ نور پایین سمت چپ که سوخته بود گرفتم نحوه نصب کردنش به چه صورته؟
چطوری تلق رو باز کنم؟
دیروز یه مدل لامپ دیگه هم تو امیر کبیر دیدم جفتی 15
گفت توش گاز زنون
می خوام از این لامپ های نور روشن تر بگیرم یعنی زرد نباشه یا آبی باشه یا سفید بیشتر سفید مد نظرمه.
چی پیشنهاد می کنید؟
بعد اگه بخوام عوض کنم باید هم نور پایین و هم بالا و هم لامپ نور خیلی کم رو عوض کنم؟ یعنی برای چپ و راست جمعا 6 لامپ؟
بعد لامپ نور پایین با لامپ نور بالا تفاوت داره؟

کلا چی پیشنهاد می کنید اگر برای مه شکن هم موردی در نظر دارید پیشنهاد کنید.
مرسی.

آرش-19
19-10-2011, 17:10
هه هه , امروز صبح ماشینو از پارکینگ زدم بیرون, درو بستم نشستم پشت فرمان
و کمربند بستم تا گاز دادم که راه بیوفتم چراغ سقف افتاد تو بغلم!
اینم از کیفیت ساخت, پایه هاش شکسته باید یکی براش بخرم. شاید حتی دو سه بارم تا حالا دستم بش نخورده باشه!

davood2020
19-10-2011, 18:38
سلام .
مي خواستم از دوستاني كه LCD B روي تيپ 5 دارن بپرسم
كمترين مصرف تيپ 5 توي جاده با چه سرعت و دنده اي حاصل ميشه؟

isbn
19-10-2011, 18:51
در مورد دنده 2 این مشکل با سوپر چیپ کمی بهتر میشه و خیلی مواقع نیاز به معکوس شمارو از 2 به 1 کمتر میکنه . برای خود من الان همینطور هست اونم برا اینه که دنده 2 زیر دور موتور 3 open loop داریم که سوخت بیشتری رو میفرسته کلا سوپر چیپ باعث میشه تو هر دنده ای باشید تو دورهایی پایین عملکرد ماشین بهتر بشه :46:

در مورد سوال داوود جان
من جاده کفی 110 دنده 5 مصرفم رو 5.6 ثابت شد و بسته به باد و سربالا و پایین خفیف بین 5.7-5.8 نوسان البته با کروز . تو سرازیری گدوک به سمت فیرزکوه هم که مسافت زیادی هم هست ماشین رو با کروز رو 110 فیکس میکنم و مصرفم میشه 1-2:31: کل مسیر رو 110 با سر گاز میاد ماشین و اصلا از 110 تا فراتر نمیره :46:

D r i v e r
19-10-2011, 19:32
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کلا مدتیه خیلی فراموش کار شدم

و اینکه یادتون باشه فاینال درایو هم لازم دارین
و ضرایب به صدم باشن
مثلا ضریب یک(مثال) : 0.2345 باشه!
:11:

davood2020
19-10-2011, 23:09
در مورد سوال داوود جان
من جاده کفی 110 دنده 5 مصرفم رو 5.6 ثابت شد و بسته به باد و سربالا و پایین خفیف بین 5.7-5.8 نوسان البته با کروز . تو سرازیری گدوک به سمت فیرزکوه هم که مسافت زیادی هم هست ماشین رو با کروز رو 110 فیکس میکنم و مصرفم میشه 1-2:31: کل مسیر رو 110 با سر گاز میاد ماشین و اصلا از 110 تا فراتر نمیره :46:

ممنون
رو 90 چنتا مي سوزونه؟ بعدش تاثير سوپر چيپ رو مصرف سوخت چطوره؟:8:

isbn
19-10-2011, 23:35
ممنون
رو 90 چنتا مي سوزونه؟ بعدش تاثير سوپر چيپ رو مصرف سوخت چطوره؟:8:

دنده 4 کروز روشن 90 هم اگه کفی باشه به همون مصرف 5.6 میرسی و اگر یه کمی سرپایینی باشه تا 4.31 هم میاد سربالایی هم میاد رو 7
باعث افزایش مصرف شهری و افزایش مصرف در خالت پرگاز میشه :46:

حالا تو یه فرصت که دوباره میرم رودهن یه فیلم از مصرف سوخت تو حالت های مختلف جاده میذارم که مطمئن شید :46:

kING ANSHAN
20-10-2011, 00:35
سلام دوستان من امروزیه 206اس دی گرفتم.مشکلی نداره ولی انگار وقتی گازمیدم دیر ماشین جواب میده.ممکن گازشو برقی کرده باشن؟جریان این گازهای غیره سیمی چیه؟کسی میتونه کمکم کنه؟ویکی دیگه.دندش خیلی از صندلی دوره.این سیستمه شیفت کرونیک نمیدونم یه همچین اسمیه که دندهاروکوتاه تر میکنه.ضرر واسه ماشین نداره؟لطفاراهنمای کنید.بنظرتون چه اپشنای واسش بزارم.البته خودش فابریکی دزدگیر دربین دنده عقب داره.شماچی پیشنهاد میکینید؟

davood2020
20-10-2011, 00:40
دنده 4 کروز روشن 90 هم اگه کفی باشه به همون مصرف 5.6 میرسی و اگر یه کمی سرپایینی باشه تا 4.31 هم میاد سربالایی هم میاد رو 7
باعث افزایش مصرف شهری و افزایش مصرف در خالت پرگاز میشه :46:

حالا تو یه فرصت که دوباره میرم رودهن یه فیلم از مصرف سوخت تو حالت های مختلف جاده میذارم که مطمئن شید :46:
مرسي. ممنون ميشم:46:

isbn
20-10-2011, 13:44
سلام دوستان من امروزیه 206اس دی گرفتم.مشکلی نداره ولی انگار وقتی گازمیدم دیر ماشین جواب میده.ممکن گازشو برقی کرده باشن؟جریان این گازهای غیره سیمی چیه؟کسی میتونه کمکم کنه؟ویکی دیگه.دندش خیلی از صندلی دوره.این سیستمه شیفت کرونیک نمیدونم یه همچین اسمیه که دندهاروکوتاه تر میکنه.ضرر واسه ماشین نداره؟لطفاراهنمای کنید.بنظرتون چه اپشنای واسش بزارم.البته خودش فابریکی دزدگیر دربین دنده عقب داره.شماچی پیشنهاد میکینید؟

پدال و دریچه گاز 206 از خیلی وقت پیش برقی شدن و همینی هم که شما میگی کپ 206 هست که معروفه
و راه خلش پدال 5 سیمه و سوپر چیپ و برنامه رفع تاخیر هست که
پدال 250 تومان
سوپر چیپ 200-250
برنامه رفع تاخیر 70 تومان
بسته به انتخابتون میتونین یکی از روش های بالا رو انتخاب کنین .

اونم کوئیک شیفتر هست نه هیچ ضرری نداره :46:
آپشن هم اول برید سراغ LCD type b و کروز

naseronline
20-10-2011, 14:05
دوستان چی میشه که ماشین اول صبح یا وقتی یه مدت طولانی خاموش بوده با استارت روشن که میشه تا میخایم حرکت کنیم خاموش میشه ؟! حتی درجا هم که گاز میدم خاموش میشه ؟

Переклад не
20-10-2011, 16:54
باید حداقل 20 ثانیه صبر کنی

kING ANSHAN
21-10-2011, 08:57
isbnدرود بر تو داداشی.ممنون واسه اطلاعاتت.ولی دادا منتو تموم کنو بگوچکارکنم؟اگه همینطوربزارمش مشکلی پیش نمیاد؟مخصوصاتومسافرت؟بنظر ت کوئیت شیفتر تاحدودی حل نمیکنه مشکلو؟قیمتش چنده وکروز توچه مایه ایه؟مارکش چی فرقی نداره؟بازم ممنون ازت...دوستان اگه شماهم راجب این206وی هشت مطلب مهمی داریدممنونتون میشم.بای:11:

isbn
21-10-2011, 10:39
isbnدرود بر تو داداشی.ممنون واسه اطلاعاتت.ولی دادا منتو تموم کنو بگوچکارکنم؟اگه همینطوربزارمش مشکلی پیش نمیاد؟مخصوصاتومسافرت؟بنظر ت کوئیت شیفتر تاحدودی حل نمیکنه مشکلو؟قیمتش چنده وکروز توچه مایه ایه؟مارکش چی فرقی نداره؟بازم ممنون ازت...دوستان اگه شماهم راجب این206وی هشت مطلب مهمی داریدممنونتون میشم.بای:11:

خواهش میکنم :11: بیبین این کپ مشکل خاصی که ایجاد نمیکنه که بگیم غیر استاندارد هست ولی کلا زد حاله شما پاتو که میذاری رو گاز هیچ عکس العملی نمیبینی ! که به نظر من بری سوپر چیپ کنی بهتر هست چون با 200 تومن هم رفع کپ میشی هم شتابت میره بالا هم اسب بخار میگیری :10: ولی همون پدال 5 سیم و اون برنامه دریچه گاز هم واقعا تاثیر گذار هستن من خودم اول پدال 5 سیم داشتم بعد که سوپر چیپ زدم دیدم تفاوتی بین 5 سیم 4 سیم حس نمیشه پس فروختمش :46:
ولی من تو مسافرت ها همون اول که ماشین خام بود بدون مشکل بودم یعنی قلق پدالش دستم امده بود که باید ریز ریز پدال فشار بدی تا کپ نزنه . ولی تو ترافیک مخصوصا وقتی کولر روشن هست اذیت میکنه .
کوئیک شیفتر برا تعویض سریع تر دندس و تو کپ تاثیری نداره قیمتش دقیق یادم نیست ولی باید 68 باشه کروز کنترل ثابت کننده سرعت و بی نیاز کردن راننده از فشار دادن پدال در نتیجه باعث آرامش در سفر میشه
مثلا شما رو 110 ست میکنی و دنده 4 دیگه خودش میره و باعث کاهش مصرف هم میشه .
:10:

Hektor
21-10-2011, 11:13
دوستان یک مشکل.البته بازم فکر نکنم کسی بتونه جوابش رو بده و بازم باید توی فوروم ir206 بپرسم!
من وقتی در حالت خاموش حدود 5 تا 10 دقیقه رادیو روشن میکنم خودبخود میره روی حالت Eco-Mod و رادیو خاموش میشه و باید استارت بزنم و باز خاموش کنم تا دوباره همون حدود بتونم رادیو رو روشن کنم.راه حلش چیه؟اینم یکی دیگه از اون مشکلات بی انتهای 206.درود بر پراید که این بازیها رو نداره.

pouria_br
21-10-2011, 11:30
دوستان یک مشکل.البته بازم فکر نکنم کسی بتونه جوابش رو بده و بازم باید توی فوروم ir206 بپرسم!
من وقتی در حالت خاموش حدود 5 تا 10 دقیقه رادیو روشن میکنم خودبخود میره روی حالت Eco-Mod و رادیو خاموش میشه و باید استارت بزنم و باز خاموش کنم تا دوباره همون حدود بتونم رادیو رو روشن کنم.راه حلش چیه؟اینم یکی دیگه از اون مشکلات بی انتهای 206.درود بر پراید که این بازیها رو نداره.

سلام
206 یه قابلیتی داره که نمیزاره وقتی ماشین خاموشه استفاده حداکثری از باطری داشته باشین
برای همینه که وقتی چه رادیو چه موقعی که دارید آهنگ گوش میدید میره رو Eco-Mod و این مشکل به حساب نمیاد بلکه یه خصوصیت جالبیه که میتونه برای سلامت باطریتون مفید باشه
ولی از یه طرف رو اعصابه :31:

isbn
21-10-2011, 11:35
سلام
206 یه قابلیتی داره که نمیزاره وقتی ماشین خاموشه استفاده حداکثری از باطری داشته باشین
برای همینه که وقتی چه رادیو چه موقعی که دارید آهنگ گوش میدید میره رو Eco-Mod و این مشکل به حساب نمیاد بلکه یه خصوصیت جالبیه که میتونه برای سلامت باطریتون مفید باشه

آره پوریا مثلا تو اوج آهنگی یهو یه صدای یق و بعد قطعش میکنه :31:

Hektor
21-10-2011, 15:51
سلام
ممنون عزیز خیال میکردم باتری مشکل پیدا کرده که خودبخود میره توی این حالت.ولی هر جور که نگاه کنی مشکل داغونی هست:13:اینطور که توی گوگل دیدم از راه نرم افزاری قابلیت disable شدن شاید داشته باشه ولی ندیدم کسی تونسته باشه اینکارو کرده باشه.

اگه در زمان تحویل خودرو از نمایندگی factory mode غیر فعال بشه زمان رفتن به eco mode رو میشه بیشتر کرد چون زمانی که ماشین در نمایندگی ممکنه چندین هفته و ماه بخوابه میزارنش رو مد کارخونه و زودتر به مد اکونومی میره.درسته که باتری استاندارد 206 کوچیکه ولی دیگه اینقدر ناز نازی نباید باشه که با ده دقیقه رادیو گوش دادن بخواد ضعیف شه و بره توی اون مد.
هر چی میگم 100 رحمت به پراید باز بعضیا غیرتی میشن و توی پیغام خصوصی یا پروفایل فوش میدن:31:

اطلاعاتی بیشتر:

در ابتدا بگم که این ECO Mode به هیچ وجه بطور دائم حذف نمیشه چون خودش به نحوی حفاظت از باطری هستش و نمیزاره که باطری کاملا خالی بشه و وجودش مفید هم هست و پژو روی ماشیناش از این سیستم استفاده میکنه که البته بسته به توع ECU و تاریخ تولید اون زمان اکو مود متفاوته و تنها راه حذفش دستکاری تو ایپرام ایسیو هست که کار عاقلانه ای نیست و احمقانس.ولی راهایی هم هست که بشه این زمان رو افزایش داد بطوری که بشه حداکثر استفاده از لوازم برقی رو کرد.اول باید چک شه که Factory Mode غیر فعال هستش که اینکار توسط pps براحتی انجام میشه.دوم باید باطری رو همیشه شارژ نگه داشت تا توان بهتری داشته باشه و سوم اینکه از باطریهای اتمی با برند معتبر و آمپر ساعت بالا مثلا 65 آمپر استفاده کرد البته دقت کنید که سایز باطری با جایگاه اون متناسب باشه که بعدا مشکل ایجاد نکنه با این متودها میشه زمان اکو مود رو به بیشترین حدش رسوند و توصیه میکنم اگه از سیستم صوتی میخواهید استفاده کنید سایر مصرف کننده ها رو قطع کنید تا دیرتر به حالت اکو مود بره.(اگر هم خیلی اصرار به استفاده از سیستم صوتی هستید میتونید برق + دائم رو از سوکت 16 پایه خاکستری به جای ورودی + ضبط به اون وصل کنید که البته کار اصلا جالبی نیست ولی به اینصورت با گذاشتن به کلید میتونید تا زمانی که باطری کاملا بخوابه از ضبط استفاده کنید)

مودهای شبکه برق 206 مولتی پلکس:
1- مود STANDBY
شبکه برق پس از خاموش کردن خودرو و عدم استفاده از تجهیزاتی مثل ریموت قفل مرکزی، باز کردن درها، بوق، چراغها و... به خواب میرود. بنابراین انجام هرگونه عملیات روی سیستم برقی، جداکردن کانکتورهای ECU یا BSI، و موارد مشابه، باید پس از به خواب رفتن سیستم باشد تا از وارد آمدن آسیب به قسمتهای مختلف جلوگیری شود. برای این منظور، پس از خاموش کردن خودرو، ابتدا درب موتور را باز کنید، سپس درهای خودرو را بسته و 3 تا 5 دقیقه صبر کنید و در نهایت کابل مثبت باطری را جدا کنید.
پس از خاموش شدن خودرو تغذیه شبکه به مدت 65 ثانیه در حالت STAND BY باقی میماند ( البته در صورتی که در سمت راننده باز شود، همراه شنیدن صدای یک رله در BSI تغذیه قطع میشود و چراغ روی کلیدهای شیشه بالابرها خاموش می شود و شبکه آماده برای به خواب رفتن می شود.). به خواب رفتن شبکه، همراه با خاموش شدن نمایشگر کیلومتر و به دنبال آن بعد از حدودا 3 دقیقه پایین آمدن کامل عقربه نمایشگر هاست.

2- مود WAKEUP
اگر بعد از به خواب رفتن سیستم، قفل مرکزی باز شود، درها باز شوند، یا به طور کلی در سیستم برق فرمانی صادر شود، سیستم بیدار میشود (توجه کنید که وارد مود STANDBY نمی شود). بیدار شدن سیستم همراه با روشن شدن نمایشگر کیلومتر، و کالیبره شدن عقربه ها (ست شدن نقطه صفر) است.

3- مود ECOMODE یا ECONOMY
در صورتی که در حالت خاموش بودن خودرو، جریان بیش از حد از خودرو گرفته شود، BSI برای جلوگیری از آسیبهای احتمالی خودرو را به مود ECO وارد می کند. مثلا روشن بودن بیش از حد رادیو پخش در حالت موتور خاموش.

دوستان خوبم، حالا مشکل من اینجاست:
مود ECO توی ماشینم به درستی عمل می کنه. اما بعضی وقتا، مثلا برای بیشتر از یک ساعت که ماشین پارک بوده، وقتی سوئیچ رو باز میکنم تا استارت بزنم، میبینم که مود ECO فعال شده. حالا سوال اینجاست که مگه وقتی ماشین خاموشه و پارک شده، جایی داره برق مصرف میشه؟ توجه کنید که این حالت همیشگی نیست. توی ماشین های شما هم اینطوریه؟ ماشین من از اول همینطوری بوده.

jupiterx
22-10-2011, 09:02
سلام
این فنر کلاچ جدیدا وقتی کلاچ رو میگیرم قیژ قیژ صدا میده؟؟؟جریان چیه؟؟مشکلی نیست؟؟؟
ممنون

naseronline
22-10-2011, 12:18
دوستان مشکل من هنوز پابرجاست : (( دوستان چی میشه که ماشین اول صبح یا وقتی یه مدت طولانی خاموش بوده با استارت روشن که میشه تا میخایم حرکت کنیم خاموش میشه ؟! حتی درجا هم که گاز میدم خاموش میشه ؟ ))
ماشین رو کم گاز خاموش میشه ؟!

Переклад не
22-10-2011, 12:55
دوستان طرز صحیح عوض کردن دنده چطوریه؟ من الان تیپ 2 دارم یکی از رفقا میگه باید رو 5000 دنده رو عوض کنی مثلا از دنده 3 به 4 یا 2 به 3
درسته؟

jupiterx
22-10-2011, 13:35
دوستان طرز صحیح عوض کردن دنده چطوریه؟ من الان تیپ 2 دارم یکی از رفقا میگه باید رو 5000 دنده رو عوض کنی مثلا از دنده 3 به 4 یا 2 به 3
درسته؟

سلام
والا تا اونجا یی که من میدونم بهترین حالت بین دور موتور 3 تا 4 هستش . رو 5 خیلی اسپرت میشه و رو مصرفت هم تاثیر گذاره اینطوری.

vanish
22-10-2011, 13:59
ماشین منم اومد!
جنس داشبورد افتضاح شده

Переклад не
22-10-2011, 14:36
سلام
والا تا اونجا یی که من میدونم بهترین حالت بین دور موتور 3 تا 4 هستش . رو 5 خیلی اسپرت میشه و رو مصرفت هم تاثیر گذاره اینطوری.

تو حالت اسپرتی به غیر از مصرف بیشتر ممکنه با صدماتی هم همراه باشه؟

isbn
22-10-2011, 16:00
دور موتور رو 3-3.5 شتاب گیری کم میشه economy و اگه میخواید اسپرت برید میشه 4-6 با شتاب گیری سریع یهنی پدال رو بچسبونی تا ته :46: بستگی داره شما بخوای چجوری رانندگی کنی ولی همیشه بهترین دور تعویض اون دوری هست که به حداکثر گشتاور میرسید که تیپ5 رو 4000 تا هست تیپ 2 هم فک کنم 3-3.5 باشه

در sport بع غیر از مصرف خوب عمر مفید کاهش پیدا میکنه دیگه مثلا شما 100 کیلومتر رو همش رو دور 6.5 تعویض کنی و بری یه بند. موتورت پیاده میشه و موتور میسوزونی سوپاپ میسوزونی سوپاپ میترسونی یا کج میکنی
فرمول 1 نیست که :31: یادم هست یکی از دوستان اپتیما داشت انقدر با این همش پر گاز رفت که سوپاپ ترسوند وقتی برد نمایندگی گفتن آقا این انگار تو پیست بوده ترکوندیش که :31:

ولی مثلا برای یه شتاپ گیری موقتی و کوتا تا دور 7000 هم بری مشکلی نیست ولی اگه بخوای ادامه بدی مشکل ساز میشه بهتر هست که همیشه وقتی دور بالا میرونید هی با پدال بازی بازی کنید و نگذارید یه دم با یه دور موتور بالا حرکت کنه .

jupiterx
22-10-2011, 17:41
سلام
این فنر کلاچ جدیدا وقتی کلاچ رو میگیرم قیژ قیژ صدا میده؟؟؟جریان چیه؟؟مشکلی نیست؟؟؟
ممنون

البته امروز بردم نمایندگی گفت مشکلی نیست . دوستان نظری ندارن؟؟
باتشکر

pouria_br
22-10-2011, 18:01
البته امروز بردم نمایندگی گفت مشکلی نیست . دوستان نظری ندارن؟؟
باتشکر
والا فک کنم خشک شده
باید یخورده روغن کاری کنی
البته خیلی کم
واسه فامیلمون همین صدا رو میداد
روغن زد حل شد

---------- Post added at 06:01 PM ---------- Previous post was at 05:59 PM ----------

ماشین منم اومد!
جنس داشبورد افتضاح شده
آقا مبارکه :46:
ایشالا به دلی خوش
چرخاش برات بچرخه :11:
کارت طلای گرفتی ؟نگرفتی؟
بیا از وضعیت ماشین یه شرح بده
مرسی

vanish
22-10-2011, 18:08
آقا مبارکه
ایشالا به دلی خوش
چرخاش برات بچرخه
کارت طلای گرفتی ؟نگرفتی؟
بیا از وضعیت ماشین یه شرح بده
مرسی
مرسی پوریا
والله داشبوردش تو ذوقم زد یخورده ولی با اینکه صفره تو بزرگراه همه رو سوسک کرد :دی
سیستم صوتیشم بدک نیست
12 کیلومتر رفته بود وقتی تحویل گرفتم! باکم نصف بود!لاستیک بارز! دندشم سفته!
امروز که نشد برم پلاکو بگیرم تا فردا

pouria_br
22-10-2011, 18:17
مرسی پوریا
والله داشبوردش تو ذوقم زد یخورده ولی با اینکه صفره تو بزرگراه همه رو سوسک کرد :دی
سیستم صوتیشم بدک نیست
12 کیلومتر رفته بود وقتی تحویل گرفتم! باکم نصف بود!لاستیک بارز! دندشم سفته!
امروز که نشد برم پلاکو بگیرم تا فردا
شما میتونی واسه سیستم صوتی بیای باندهایی که تو در به کار رفته رو با یه نوع قویتر عوض کنی :31:
اگه خواستی یه فایل میدمت که توش آموزش باز کردن در و بلندگو توشه (با عکس)
بگذریم
آقا مگه داشبوردش چشه؟:31:
دنده رو که فک کنم یخورده که کار کنی نرم میشه

Переклад не
22-10-2011, 18:34
پوریا جان لطفا اون آموزش رو قرار بده عزیز

pouria_br
22-10-2011, 18:45
پوریا جان لطفا اون آموزش رو قرار بده عزیز
بفرما دوست عزیز
من این آموزش ها رو pdf کردم واسه سایت ir206 که اینجا میزارم
دو تا آموزشه باز کردن رودری عقب (تریم عقب) پژو 206

و

Hektor
22-10-2011, 19:45
درسته؟
5000 تا؟!! شوخی کرده دوست عزیز خواسته موتورت رو ظرف یکماه پیاده کنه! من امروز صبح که خیلی عجله داشتم روی دور و بر 4000 تا عوض میکردم هیچ ماشینی توی خیابون به گردم نمیرسید شاید ملت خیال میکردن این کیه اول صبحی زنجیر پاره کرده! خودم خوف برم داشت که پلیس عزیز من رو ببینه و ماشین رو بخوابونه!

isbn
22-10-2011, 19:52
خوب امروز رفتم کاتالیزور مودیفای شده رو نصب کردم آخر .
باید بگم که تو دنده 1 ماشین غول میشه و تو دنده های دیگه هم شتاب گیری 10 درصد بهتر شده تو اتوبان بابایی به سمت شرق یه 207 رو شرمنده رانندش کردم :31: البته بدون کاتالیزور هم میشد ولی دیگه این 207 بعد از کاتالیزور خورد به پستم
.
ولی دوستان میشید دشمن محیط زیست فک کنم ازون تهران رو سوراخ کنم :31: بوش کمی اذیت داره تو پارکینگ مخصوصا .
صدا هم اصلا تغییری نکرده و از صدای تراکتور خبری نیست . کلا نفس ماشین باز شده نفس ملت بسته :31:
عملکرد دنده دو هم بهتر شده در زیر دور 2000

Переклад не
22-10-2011, 20:09
وااااااااا مگه تهرانم اوزون داره؟
راستی آقا پوریا من وقتی این جا بلندگوی درب جلو رو باز کردم (همون که فایبرگلاسه چیه) اون قفل سفید رنگ چنتاشون شکستن
راستی فقط درب که یه میله هست فقط توسط یه اسفنج تو جای خودش نگه داشته شده

kING ANSHAN
22-10-2011, 21:34
سلام دوستان.امروزپلاک .سند.گارانتی وبیمه شخص ثالث اومد. نمیدونم کارت سوخت وماشین کی میاد.دوستان اگه بدون کارت ماشین برم سفروفقط سندماشین باهام باشه.پلیس بهم گیرمیده یانه؟اخه مجبورم برم وکارت وبرگه ماشین معلوم نیست کی میاد.ممنون اگه کمکی بکنید.راستی بابت راهنمای هاتون ممنونم.خیالمون راحت شد اخه فکرمیکردم ماشین خرابه ولی باتوضیحات شما دیگه اروم شدم.بازم ممنون

isbn
22-10-2011, 21:41
برو داداش خیالت راحت من تازه خلاف هم کردم برای سرعت گرفتنم که همین سند رو نشون دادم و تموم شد .

davood2020
22-10-2011, 21:46
سلام دوستان.امروزپلاک .سند.گارانتی وبیمه شخص ثالث اومد. نمیدونم کارت سوخت وماشین کی میاد.دوستان اگه بدون کارت ماشین برم سفروفقط سندماشین باهام باشه.پلیس بهم گیرمیده یانه؟اخه مجبورم برم وکارت وبرگه ماشین معلوم نیست کی میاد.ممنون اگه کمکی بکنید.راستی بابت راهنمای هاتون ممنونم.خیالمون راحت شد اخه فکرمیکردم ماشین خرابه ولی باتوضیحات شما دیگه اروم شدم.بازم ممنون
مبارك باشه
كارت ماشين و كارت سوخت تا يكي دو هفته بعد از تحويل ماشين ميان در خونه

kING ANSHAN
22-10-2011, 21:55
راستی دوستان رینگو لاستیک واسش گرفتم....رینگ16 .لاستیکش205.بنظرتون خوبه یا عوضش کنم؟اگه نظر دیگه ای دارید بگید.ممنونم از همتون.امیدوارم تنه همتون سالم وارزوهاتون بلندوبلندتر باشه.ممنون

isbn
22-10-2011, 21:56
رینگ 16 سایز 205 فاق چند؟
از گلگیر جولو ها نزده بیرون؟ لاستیک؟

بهترین سایز بدون خطا برای 206 195/55/15 هست . اونم از نوع میشلن :31:

pouria_br
23-10-2011, 01:05
وااااااااا مگه تهرانم اوزون داره؟
راستی آقا پوریا من وقتی این جا بلندگوی درب جلو رو باز کردم (همون که فایبرگلاسه چیه) اون قفل سفید رنگ چنتاشون شکستن
راستی فقط درب که یه میله هست فقط توسط یه اسفنج تو جای خودش نگه داشته شده
اخه نوکرتم این قطعات ظریف هستن باید با خونسردی و به آرومی عمل کنی :31:
خو حالا این چیزی که میگی شکسته جایگزین نداره ؟الان اوضاعش چطوره؟:31:

vanish
23-10-2011, 11:37
آقا مگه داشبوردش چشه؟
دنده رو که فک کنم یخورده که کار کنی نرم میشه
یه جوریه :دی
مثه قبلیا باحال نیست! کدر شده
راستی من هر کار میکتم این دنده 2 چرا مرده میشه؟ :دی

davood2020
23-10-2011, 12:32
يه واكس داشبورد خوب بگير بهش بزن سر حال مياد:31:

isbn
23-10-2011, 12:40
يه واكس داشبورد خوب بگير بهش بزن سر حال مياد:31:

یا اینکه برید ست دکوراتیو بگیرید 80 تومن فرانسوی در طرح و مدل های مختلف :31:

pouria_br
23-10-2011, 13:42
سلام ماشین منم اومد به سلامتی :31:
اول بگم که واقعا کیفیت داشبورد در حد افتضاح تازه یه چی اونور تره :31:
دنده هاش سفته یعنی موقع عوض کردن صدا میده
کلاچش شدیدا نرمه با یه اشاره میره پایین
یه صدایی از تو موتور میاد مثه این میمونه که انگار یه چی گیر کرده باشه تو پره :13:
یه تیپ 5 دیگه هم بود که اونم همین صدا رو میداد
تا حدودی بیخیال شدم ولی در اسرع وقت میبرمش پیش مکانیک
شتابش هم خوبه ولی راضی کننده برای من نیست
دنده 2 به 3 فک کنم تو گازش تاخیر داشته باشه یخورده کار کنم باهاش ببینم چه میشه
خدا رو شکر فعلا خوبه ولی باید ببینیم بعدا چه اتفاقتی رخ میده :20:

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:39 PM ----------

راستی من هر کار میکتم این دنده 2 چرا مرده میشه؟ :دی
دور موتوری که من دارم دنده عوض میکنم و مرده نمیشه 3000 تا 4500 هستش :31:
استادید به نظرتون خوبه تو این دنده عوض کردن با احتساب اینکه ماشین صفره؟

F A R I D
23-10-2011, 15:34
سلام ماشین منم اومد به سلامتی :31:
اول بگم که واقعا کیفیت داشبورد در حد افتضاح تازه یه چی اونور تره :31:
دنده هاش سفته یعنی موقع عوض کردن صدا میده
کلاچش شدیدا نرمه با یه اشاره میره پایین
یه صدایی از تو موتور میاد مثه این میمونه که انگار یه چی گیر کرده باشه تو پره :13:
یه تیپ 5 دیگه هم بود که اونم همین صدا رو میداد
تا حدودی بیخیال شدم ولی در اسرع وقت میبرمش پیش مکانیک
شتابش هم خوبه ولی راضی کننده برای من نیست
دنده 2 به 3 فک کنم تو گازش تاخیر داشته باشه یخورده کار کنم باهاش ببینم چه میشه
خدا رو شکر فعلا خوبه ولی باید ببینیم بعدا چه اتفاقتی رخ میده :20:

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:39 PM ----------

دور موتوری که من دارم دنده عوض میکنم و مرده نمیشه 3000 تا 4500 هستش :31:
استادید به نظرتون خوبه تو این دنده عوض کردن با احتساب اینکه ماشین صفره؟
برای دشبورد واکس stp بگیرین عالی میشه. ضمنا تا اونجایی که من میدونم فقط اون کنسول وسط و قاب دور دریچه های کولر و همیچنین خود دریچه های کولر شامل افت کیفیت شدن ولی خود داشبورد نباید تغییر کرده باشه. قاب کنسول وسط و دریچه ها رو همه عوض کنید چون با واکس هم خیلی تغییری نمیکنه ولی واسه خود داشبورد حتما واکس بگیرین. قیمت واکس stp کوچک 3000 تومان.
میگم شما راستی راستی ساکن آبادان هستی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
چرا ماشین با پلاک اروند نمیخرین؟!!!!!!!!!!!! بهترین ماشینای دنیا با قیمت خیلی کم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

isbn
23-10-2011, 16:42
پوریا جون مبارک باشه ایشاله که خوب بهت سواری بده
تیون هم بکن بزن تو کار شتاب :31:

pouria_br
23-10-2011, 17:57
برای دشبورد واکس stp بگیرین عالی میشه. ضمنا تا اونجایی که من میدونم فقط اون کنسول وسط و قاب دور دریچه های کولر و همیچنین خود دریچه های کولر شامل افت کیفیت شدن ولی خود داشبورد نباید تغییر کرده باشه. قاب کنسول وسط و دریچه ها رو همه عوض کنید چون با واکس هم خیلی تغییری نمیکنه ولی واسه خود داشبورد حتما واکس بگیرین. قیمت واکس stp کوچک 3000 تومان.
میگم شما راستی راستی ساکن آبادان هستی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
چرا ماشین با پلاک اروند نمیخرین؟!!!!!!!!!!!! بهترین ماشینای دنیا با قیمت خیلی کم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آره واکس رو تو تابستون گرفتم
راستی راستی نداره که !:31:
خو ساکن آبادان هستم دیگه
حتما یه مشکلی دارن که من نگرفتم دیگه
اول اینکه مرخصی هاشون رو برداشتن
من هر هفته میرم اهواز پس بدرد من نمیخوره منططقه
دوم اینکه ماشینی که به ادم بچسبه اینجا نمایندگی نداره
یکی از بهترین ماشینها از نظر من عکس آواتارمه که فیمتش 40 تومنه
و خیلی چیزای دیگه که از بحث تایپیک خارجه

---------- Post added at 05:57 PM ---------- Previous post was at 05:52 PM ----------

پوریا جون مبارک باشه ایشاله که خوب بهت سواری بده
تیون هم بکن بزن تو کار شتاب :31:
مرسی محمد جون
لطف داری :40:
اره یه فکرایی دارم براش
راستی این اکتان بوستره که عکسشو گذاشتم به نظرت چطوره؟
برای پراید هاشبکه ریختم ولی جواب نداد
شاید به خاطر این بوده که کلا آب بندیش خوب بوده و ماشین وحشی بوده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

isbn
23-10-2011, 19:46
اکتان بوستر مایع میریزی فقط wurth قرص هم پاور پیل بدی که اینا دارن باعث کیپ شدن و کاهش عمر کاتالیست میشن که کاتالیزور مودیفای هم بندازی راحت میشی مثل من سوپر چیپ هم خواستی بزنی بگو قیمتا کاهش پیدا کردن :31:

راستی پوریا اااا آبادانی که اصلا حواسم نبود..... داداش برو یه 206 RC بگیر :31: بیایم یه دور بزنیم باهاش دست دوش رو تو دبی 7-8 تومن گیر میاری :31:
180 اسب شتاب 0-100 7.6 :31:

من شاید واسه اسفند رفتم آوردم ولی تو تهران 6 ماه بیشتر نمیشه سوارش شد فایده نداره ! تو بیار منم میام آبادان :31:

راستی پوریا آزرا اونجا چند ؟ فول 2012؟

vanish
23-10-2011, 21:42
آقا این دنده 2 دهنه منو صاف کرد!
آدم نمیدونه بعد از سرعت گیر چه گ.و.ه.ی بخوره! نه میشه بری یک نه 2 :دی

kING ANSHAN
23-10-2011, 21:48
isbnدرودبرتو داداشی.این چیزیه که رو لاستیک نوشتست:205x45x zr x16=87wاسمشم ان 1000.ولی واقعآ داداشی ماشین یه چیزه دیگه شد.اصلا باهرسرعتی میخای بپیچ.اخ نمیگه.هندلینگش بیسته بیست شده.البته یکم تو دست اندازخودشو نشون میده ولی چون مرتب مسافرت میرم ایمنیش واسم مهمتره که عالی شده.ولی داداشی اگه میدونی خوب نیست بگو عوضش کنم.نوکرتم دادا

---------- Post added at 09:48 PM ---------- Previous post was at 09:44 PM ----------

راست میگه این وانیش.امروز نزدیک بود یه405باپشت ماشین یزدوجانه کنه که شانس اوردم.چرا گازشون اینقد دیر جواب میده؟دنده2هم که قربونش برم حتمابایددورموتوروتو1ببری بالا والا نازش زیاده..میترسم تصادف کنم باش.اخه بعضی وقتا که نیاز داری یه دفه گاز بدی دربری.ماشین گپ میکنه وبقیشم خودتون میدونید.خیلی خطرناکه.چه خاکی توسرمون بریزیم؟

isbn
23-10-2011, 22:58
خواهش میکنم داداش شما آقایی
فاق 45 یکم میکوبه دیگه ولی در مورد خطای این سایز والا چیزی یادم نیست یه بار یکی از دوستان میزان خطا ها رو گذاشته بود ولی فک نکنم میزان خطا زیاد باشه الان تو ترمز گرفتن و اینا مشکلی ندارید ؟
ارتفاع و استرس بار هم بزنید امنیت بیشتری جس میکنید یا اگر بتونید 1.5 خرج سیستم (آپشن) ESP کنین که دیگه محشر :31:

گفتم که این تاخیر رو تا بهش عادت کنید طول میکشه من خودم چندین بار داشتم میزدم به ماشین جلویی سر کپ کردن
ولی دوای درد همون پدال 5 سیم یا سوپر چیپس هست . تغییر تو ورودی و خروجی هم کمی کمکتون میکنه .

shadow666
23-10-2011, 23:47
آقا دمایی که ماشین نشون میده باید چقدر باشه؟ دیشب بعد از یک ساعت رفته بود یکم بالاتر از 90. میزونش چقدره؟

isbn
24-10-2011, 00:09
90 ولی یه کمی بالاتر هم ایرادی نداره :46:

اینم دو تا کلیپ از مصرف سوخت که قولش رو داده بودم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنمیدونم چرا انقدر کیفیت صدا آشغال هست
معذرت

اونجا که میگم الان جنسیس رو میگیرم(اغراق) اصلا معلوم نیست چی میگم :31: کیفیت صدا کشیده پایین :31:

خودم با کلیپ طونل خیلی حال کردم قسمت شتاب گیری و پشت سر گذاشتن 405 :31:

هوا هم که خنک بود 11 درجه ماشین حال امد خلاصه

leon007
24-10-2011, 20:10
سلام به همه ي دوستان گلم..

راستش ميخواستم يه پژو 206 تيپ 5 بگيرم البته صفر..

پسرخاله من يكي داشت مدل 85 خيلي هم راضي بود ولي بعد يك سال فروختش..الان دوباره يكي خريده و البته صفرش رو مدل 90

اما راضي نيست و ميگه اون شتابي كه مدل 85 داشت .الان در اين مدل نيست و با اينكه 1600 هست و 16 سوپاپ .اما انگار به پرايد 1300 .8 سوپاپ .گاز ميدي ..
ميگه خيلي با قبلي فرق داره و در كل ضعيف تر شده ..مثل اون نيست..

خواهش ميكنم بنده رو از دو دلي نجات بدين..
آيا اين مدلهاي جديد به درد بخور هست يا نه؟؟

از نظر شتاب مثل قبلي ميتونه باشه؟؟

ممنونم از همتون

m.behnam
25-10-2011, 08:51
آقا دمایی که ماشین نشون میده باید چقدر باشه؟ دیشب بعد از یک ساعت رفته بود یکم بالاتر از 90. میزونش چقدره؟

دما ماشین شما کاملا طبیعی هست...
مال منم بعد از 1 ساعت رانندگی یه کم میره بالا بعد دوباره میاد وسط سرجاش....

leon007
25-10-2011, 10:11
سلام

ميشه بگين اين محدوديت براي عضوهاي جديد تا چه وقت ادامه خواهد داشت؟؟

بابا حالا خواستيم يه ماشين بگيريم و از نظرات دوستان استفاده كنيم ولي بايد كلي منتظر بمونيم تا مدير سايت ما رو هم آدم حساب كنه و بعد از مطالعه مطالب ارسالي اجازه بده دوستان مطلب رو ببينن..
عزيزخان اي راهش نيست..
شما خيلي راحتر ميتونين اون كسي رو كه مطلب نامناسب ميفرسته از سيستم سايت پاكش كنين..
حساب كار بريش رو بلوك كنين..
البته اين نظره منه..شما عزيزان بهتر از من ميدونين..
اما اين راه مهمون نوازي نيست كه مهمون رو مدتي پشت در به انتظار بزارين تا ببينين لباس خوبي پوشيده يا نهۀۀ:31::43::sad:

leon007
25-10-2011, 14:44
سلام دوباره..

من هنوز منتظره جواب شما دوستان گرامي هستم ..لطفآ اگه ميخوائين بهم جواب بدين و راهنمائيم كنين .كمي عجله كنين..

206 تيپ 5 الان با 206 تيپ 5 سالهاي قبل چقدر فرق داره؟

بهتر شده يا بدتر

بيشتر من در مورد موتورش و شتاب دودل موندم..ميگن مدلهاي تازه جون ندارن اما مدلهاي 84 85 بهترين بودن

يه جواب بدين به بنده

ممنونم

F A R I D
25-10-2011, 15:25
سلام به همه ي دوستان گلم..

راستش ميخواستم يه پژو 206 تيپ 5 بگيرم البته صفر..

پسرخاله من يكي داشت مدل 85 خيلي هم راضي بود ولي بعد يك سال فروختش..الان دوباره يكي خريده و البته صفرش رو مدل 90

اما راضي نيست و ميگه اون شتابي كه مدل 85 داشت .الان در اين مدل نيست و با اينكه 1600 هست و 16 سوپاپ .اما انگار به پرايد 1300 .8 سوپاپ .گاز ميدي ..

خواهش ميكنم بنده رو از دو دلي نجات بدين..
آيا اين مدلهاي جديد به درد بخور هست يا نه؟؟

از نظر شتاب مثل قبلي ميتونه باشه؟؟

ممنونم از همتون

احتمالا ماشین قبلی پسر خاله شما ورژن ecu ش 7.4.4 بوده ولی الان همه 206های موتور 1600 به ورژن 7.4.5 تغییر پیدا کرده.
در این تغییر به گفته خود مسئولین پژو ( نه ایرانخودرو ) مصرف ماشین پایین تر اومده و همچنین روی شتاب ماشین هم کمی تاثیر گذاشته. در این ورژن جدید تغییر عمده ای روی دریچه گاز گذاشته شده و شتاب ماشین کمتر شده. اونم بیشتر در دنده 1 و 2. یعنی در سرعت اولیه. از نظر شتاب دیگه مثل ورژن 744 نیست ولی خوب فقط اینو میتونم با قاطعیت بگم که از پراید از هر لحاظ که فکر کنی سرتره.مخصوصا اگر تغییراتی مثل سوپر چیپ روی ecu پیاده کنی.
شما شمع رو عوض کن.
یه ست سوپر اسپرینت بزار.
فیلتر هوای k&n بزار.
و در نهایت یه سوپر چیپ بزار.
مطمئن باش که حتی مزدا 3 هم به پات نمیرسه. اونوقت چه توقعی از پراید داری.
بچه ها با تعدادی از شرایط بالا که رو ماشین 207i نصب کردن سراتو کوپ اتومات با موتور 2400 سی سی به زحمت و با جون کندن ازش رد کرده. البته اتوماتش اینطوریه. اگر سراتو دستی باشه خیلی راحتتر از 206 یا i207 جلو میزنه.

vanish
25-10-2011, 15:29
با احترام ولی فک کنم پسرخاله شما توهم زده! درسته افت کرده ولی بازم هیچ ماشین زیر 20 میلیونی به پاش نمیرسه چه برسه به پراید!

F A R I D
25-10-2011, 15:34
90 ولی یه کمی بالاتر هم ایرادی نداره :46:

اینم دو تا کلیپ از مصرف سوخت که قولش رو داده بودم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنمیدونم چرا انقدر کیفیت صدا آشغال هست
معذرت

اونجا که میگم الان جنسیس رو میگیرم(اغراق) اصلا معلوم نیست چی میگم :31: کیفیت صدا کشیده پایین :31:

خودم با کلیپ طونل خیلی حال کردم قسمت شتاب گیری و پشت سر گذاشتن 405 :31:

هوا هم که خنک بود 11 درجه ماشین حال امد خلاصه

دستت درد نکنه ولی من که اصلا هیچ صدایی نفهمیدم. هیچی معلوم نیست. شما بهتر بود ضبط رو خاموش میکردین. بعد اگر بتونین با دوربین واقعی بگیرین خیلی بهتره. گوشی صدای هوا زیاد میگیره.
کلیپ دوم هم باز نمیشه. با هیچ نرم افزاری باز نمیشه. نمیدونم چرا؟!!!!!

F A R I D
25-10-2011, 15:43
با احترام ولی فک کنم پسرخاله شما توهم زده! درسته افت کرده ولی بازم هیچ ماشین زیر 20 میلیونی به پاش نمیرسه چه برسه به پراید!

با احترام.
توان موتور افت نکرده. کیفیت استفاده از موتور عوض شده. دقت کنید که عوض شده نه اینکه افت کرده. این تصمیم شرکت پژو سیتروئن گرفته نه ایرانخودرو. ایرانخودرو فقط مونتاژ میکنه!!!!
شرکت پژو برای بهینه شدن مصرف این خودرو و نزدیک تر شدن این خودرو به استاندارد های اروپا دست به این کار زد. آخه ایرانخودرو عقلش میرسه که بخواد ecu ماشین رو تغییر بده!!!!!! :31:

leon007
25-10-2011, 17:02
از دوستاني كه جواب من رو دادن واقعآ ممنونم

تو سايت ايرانخودرو در قسمت تجهيزات سفارشي .يه گزينه بنام كروز كنترل گذاشتن..
ميخواستم ببينم اگه اين كروز كنترل رو روي 206 دنده دستي نصب كنم و مثال در سرعت 90 روشنش كنم اگه يه لحظه نياز به كم كردن سرعت باشه يا نياز به كم كردن دنده باشه..اين كروز كنترل به صورت خودكار خاموش ميشه يا بازم هنوز سرعت رو داره..؟

بهتر سوال كنم
اين دستگاه كروز كنترل به درده دنده دستي ميخوره يا فقط ماله دنده اتوماتيك هستش؟؟:20:

isbn
25-10-2011, 17:35
دستت درد نکنه ولی من که اصلا هیچ صدایی نفهمیدم. هیچی معلوم نیست. شما بهتر بود ضبط رو خاموش میکردین. بعد اگر بتونین با دوربین واقعی بگیرین خیلی بهتره. گوشی صدای هوا زیاد میگیره.
کلیپ دوم هم باز نمیشه. با هیچ نرم افزاری باز نمیشه. نمیدونم چرا؟!!!!!

نه از وقتی رو گوشی آندروید نصب کردم اینجوری شده و گرنه پوریا میدونه که این گوشی چه کیفیتی تو ظبط صدا و تصویر داشت .(مشکل گوشی هست ) دوربین جیجیتالم کجا بود :))
از km player استفاده کنید .

leon007
25-10-2011, 18:47
كليپ دوم با نرم افزار km playe هم باز نميشه

مثل اينكه خوده كليپ مشكل داره

اگه ميشه يه نگاهي بنداز:31::31:

F A R I D
25-10-2011, 21:27
نه از وقتی رو گوشی آندروید نصب کردم اینجوری شده و گرنه پوریا میدونه که این گوشی چه کیفیتی تو ظبط صدا و تصویر داشت .(مشکل گوشی هست ) دوربین جیجیتالم کجا بود :))
والا هدف صدای ماشین بود که خوب قسمت نشد بشنویم ولی کیفیت تصویر خیلی خوب بود.
من با هر چی امتحان میکنم نمیشه. حتی با km.
خطا میده. حالا خیلی مهم نیست.

n.p.masouleh
26-10-2011, 08:32
سلام
اولاً من تازه همین الن عضو شدم (پس مبارکه) دوماً یه 206 تیپ 2 84 دارم
دیشب یه 206 تیپ 2 سفارشی مدل خرداد 90 سوار شدم
فقط اینو بگم ماشین من در برابر اون مثل c5 میمونه در برابر زانتیای معمولی
کیفیت تولید در حد صفر

leon007
26-10-2011, 09:45
سلام دوستان صبح همتون بخير راستش كم كم دارم به اين سايت و بيشتر به شما دوستان عادت ميكنم .اين چند روز ..چندين بار به سايت سر ميزنم .مثل اينكه يه چيزي رو جا گذاشتم ..يا بهتر بگم مثل اينكه يه چيزي رو قم كردم ..تا به سايت سر نزنم خيالم راحت نميشه..

واقعآ همتون گلين..

از همتون ممنونم كه به سوالاتم جواب دادين..

:40::40::40::40::20::20:
:11::11::11::11::11:

jupiterx
26-10-2011, 10:30
سلام
این شیشه سمت شاگرد جلو یکی دوروزه که صدا میده مثل موقعی که شیشه لق هست و میلرزه و صدا میده .
بیشتر موقعی که سرعت کمه و ماشین تو دست اندازها میره صدا میده البته خیلی زیاد نیست ولی خب وقتی ضبط صداش قطعه یا حتی کمه صداش شنیده میشه و خیلی رو اعصابمه.
به نظرتون مشکل از کجاس؟؟؟
اخه نمایندگی بردم گفت لقی نداره
ممنون

F A R I D
26-10-2011, 11:40
سلام
این شیشه سمت شاگرد جلو یکی دوروزه که صدا میده مثل موقعی که شیشه لق هست و میلرزه و صدا میده .
بیشتر موقعی که سرعت کمه و ماشین تو دست اندازها میره صدا میده البته خیلی زیاد نیست ولی خب وقتی ضبط صداش قطعه یا حتی کمه صداش شنیده میشه و خیلی رو اعصابمه.
به نظرتون مشکل از کجاس؟؟؟
اخه نمایندگی بردم گفت لقی نداره
ممنون
ممکنه صدا از آفتاب گیر سمت راننده باشه. مال منم صدا میداد. ولی خیلی هم مهم نیست.

jupiterx
26-10-2011, 11:48
ممکنه صدا از آفتاب گیر سمت راننده باشه. مال منم صدا میداد. ولی خیلی هم مهم نیست.

نه صدا از شیشه است مطمئنم. اخه کاملا شنیده میشه صداش واسه همین رو اعصابه.وقتی که شیشه رو با دست محکم میگیرم صدا قطع میشه و یا وقتی شیشه کمی پایینه صدا نداره ولی وقتی شیشه کاملا بالا باشه صداش کاملا به گوش میرسه
دوستان دیگه نظطری ندارن؟؟؟
باتشکر

pouria_br
26-10-2011, 12:10
راستی پوریا اااا آبادانی که اصلا حواسم نبود..... داداش برو یه 206 RC بگیر :31: بیایم یه دور بزنیم باهاش دست دوش رو تو دبی 7-8 تومن گیر میاری :31:
180 اسب شتاب 0-100 7.6 :31:

من شاید واسه اسفند رفتم آوردم ولی تو تهران 6 ماه بیشتر نمیشه سوارش شد فایده نداره ! تو بیار منم میام آبادان :31:

راستی پوریا آزرا اونجا چند ؟ فول 2012؟
والا اینجا دوتا 206 cc هست :31:
6 ماه؟ منظورت گذر موقته؟
آزرا والا قیمت ندارم
ولی برات میپرسم :46:

---------- Post added at 12:10 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

راس میگه تایید میشه
کیفیت دوربین و صداش خوبه
این آندروید هم نمیدونم چش شده
منم میخواستم نصب کنم ولی پشیمون شدم
آقا یکی یه فکری به حال این صدای تر تر موتور کنه :31:
در ضمن نمد هم واسه کاپوت گذاشتم کاپوت خنکه ولی وقتی ماشین رو پارک میکنم بعد نیم ساعت میام میبینم کاپوت گرمه البته نه زیاد
اسم نمد هم برنز بید :31:(یه طرف مشکی یه طرف سبز)
کسی نظری نداره ؟:19:

pouria_br
26-10-2011, 12:19
نه صدا از شیشه است مطمئنم. اخه کاملا شنیده میشه صداش واسه همین رو اعصابه.وقتی که شیشه رو با دست محکم میگیرم صدا قطع میشه و یا وقتی شیشه کمی پایینه صدا نداره ولی وقتی شیشه کاملا بالا باشه صداش کاملا به گوش میرسه
باتشکر
سلام دادا
شاید پیچی چیزی خاری لق شده یا شکسته
این ایران فرغون رو ول کن
شما ببر یه جای مطمئن بگو چک کنه
اگه دیدی واقعا مشکل بزرگیه
ببر نمایندگی بزن تو دهنشون :31:

leon007
26-10-2011, 12:26
كسي نميخواد در مورد كروز كنترل راهنمائيم كنه؟:46:

mohamad skystar
26-10-2011, 13:33
كسي نميخواد در مورد كروز كنترل راهنمائيم كنه؟:46:

سلام.
دوست گرامی کروز کنترل یه سیستم کنترل و تثبیت سرعت هست که هم روی خودروهای اتوماتیک و هم خودروهای دستی نصب میشه.
مثلا شما سرعت دلخواه رو انتخاب میکنید و با کروز تابتش میکنید.
به محض اینکه گاز دادین یا ترمز گرفتین سیستم کروز به صورت خودکار قطع میشه.
بیشترین کاربرد کروز کنترل در مسافت های طولانی و بین شهری هست که خیلی به درد میخوره.

leon007
26-10-2011, 14:15
ممنونم محمد جان

پس اگه كروز كنترل رو روشن كنم و با يه سرعت ثابت نتظيمش كنم . قضيه حله؟؟

راستش ميخواستم بدونم مثلآ اگه ترمز گرفتم يا گاز دادم كروز كنترل خاموش شد ..آيا براي ادامه ي كار .بايد دوباره كروز رو روشن كنم يا يك بار به حافظه ميده سرعت رو؟؟
ممنونم اينم جواب بدين..خيلي متشكرم:40:

isbn
26-10-2011, 16:03
ممنونم محمد جان

پس اگه كروز كنترل رو روشن كنم و با يه سرعت ثابت نتظيمش كنم . قضيه حله؟؟

راستش ميخواستم بدونم مثلآ اگه ترمز گرفتم يا گاز دادم كروز كنترل خاموش شد ..آيا براي ادامه ي كار .بايد دوباره كروز رو روشن كنم يا يك بار به حافظه ميده سرعت رو؟؟
ممنونم اينم جواب بدين..خيلي متشكرم:40:

با اجازه داداش گلم آقا محمد من جواب میدم :31:

اگر ترمز کنید که کلا cc off میده و با زدن دکمه دوباره میره رو همون سرعتی که قبل درستورش رو داده بودین .
ولی گاز بدید off نمیشه بلکه شروع به چشمک زدن میکنه و وقتی هم که پاتون رو از گاز بردارید خودش سرعت رو کم میکنه تا به سرعت قبلی که دستور دادید برسه .
با دکمه بالا پایین دسته کروز هم میتونید کم و زیاد کنید سرعت رو من بعضی وقتا با دسته کروز شتاب میگیرم نه با پدال :31: مثلا یهو از 110 میدم 140 اینم گاز رو میبنده بهش :31:

پوریا جون تو حرکت باد میزنه به کاپوت پس خنک میمونه موقع پارک هم اون مقدار دیگه طبیعی هست حیالت راحت :46: منظورت از ترتر رو متوجه نشدم ؟

اگه منظورت اون صدایی هست که ابتدا به ساکن وقتی موتور رو روشن میکنی میاد صدا سوپاپ هست که وقتی گرم میشه صدا میره این که هیچی اما یه صدا دیگه هم شبیه این هست که مال مجموعه انژکتور و طبیعی !

F A R I D
26-10-2011, 17:03
با اجازه داداش گلم آقا محمد من جواب میدم :31:

اگر ترمز کنید که کلا cc off میده و با زدن دکمه دوباره میره رو همون سرعتی که قبل درستورش رو داده بودین .
ولی گاز بدید off نمیشه بلکه شروع به چشمک زدن میکنه و وقتی هم که پاتون رو از گاز بردارید خودش سرعت رو کم میکنه تا به سرعت قبلی که دستور دادید برسه .
با دکمه بالا پایین دسته کروز هم میتونید کم و زیاد کنید سرعت رو من بعضی وقتا با دسته کروز شتاب میگیرم نه با پدال :31: مثلا یهو از 110 میدم 140 اینم گاز رو میبنده بهش :31:

پوریا جون تو حرکت باد میزنه به کاپوت پس خنک میمونه موقع پارک هم اون مقدار دیگه طبیعی هست حیالت راحت :46: منظورت از ترتر رو متوجه نشدم ؟

اگه منظورت اون صدایی هست که ابتدا به ساکن وقتی موتور رو روشن میکنی میاد صدا سوپاپ هست که وقتی گرم میشه صدا میره این که هیچی اما یه صدا دیگه هم شبیه این هست که مال مجموعه انژکتور و طبیعی !
نمیشه با کروز کاری کرد که مثلا بهش بگیم تا سرعت 100 کیولمتر بره و بیشتر اجازه نداره؟؟ مثل چیزی که تو سمند هست.
یعنی وقتی سرغت به 100 کیلومتر رسید دیگه هرچی گاز بدیم سرعت بالاتر نره و فقط دور موتور بره بالاتر. اینم برای جلو گیری از تند رفتن و جریمه نشدن خوبه ها !!! نه؟؟؟؟

isbn
26-10-2011, 17:08
این که شما میگین یه امکان دیگه هست که رو همین کروز هم هست که اسمش لیمیتر هست و شما یه سرعت مثلا همون 100 تا رو ست میکنی و دیگه هرچی گاز بدی از اون سرعت بالا تر نمیره برای من که کاربردی نداشت پدال رو کندم و فروختم :31: والان فقط کروزم کار میکنه . البته با هزینه 20-25 تومن رو همین پدال معمولی هم میشه لیمیتر رو فعال کرد با یه مقاومت :46: و دیگه نیاز به 250 تومن پدال 5 سیم لیمیتر ساپورت نیست .

سمند مگه به همچین چیزی مجهز هست ؟ جلل خالق ندیده بودم تا الان :31:

F A R I D
26-10-2011, 17:14
باتشکر
شما میخوای ببر پیش یه نصاب شیشه.
کلا تو 206 صدا تو 99 درصد اوقات از این جاهاست:
آفتاب گیر سمت راننده: با یه چیزی سفتش کنید.
قفل درها: غرق گیریسش کنید.
لولای درها: با روغن دون روغن کاری کنید.
لاستیک درها و ابر دور درها: با اسپری stp مشکل کامل حل میشه.
کاور دور کیلومتر : با گذاشتن پنبه و دستمال کاغذی از زیرش (سمت شیشه) صداش قطع میشه. گاهی اوقات با تعویض خار درست میشه.
و در نهایت یه جای خیلی مهم: داخل دریچه های کولر وسط و طرفین. ماشین خودم بدجور صدا میده. البته فقط زمانی که کولر روشن هست. چون باد کولر بهش میخوره. نمیدونم چشه. باید بازش کنم ببینم چیزی نشکسته باشه.
اینا چیزایی هست که تو تمام 206 های دنیا تا حدودی پیدا میشه. البته پس از اینکه یه مدت کار کردن.
امیدوارم مفید باشه.

---------- Post added at 05:14 PM ---------- Previous post was at 05:10 PM ----------

این که شما میگین یه امکان دیگه هست که رو همین کروز هم هست که اسمش لیمیتر هست و شما یه سرعت مثلا همون 100 تا رو ست میکنی و دیگه هرچی گاز بدی از اون سرعت بالا تر نمیره برای من که کاربردی نداشت پدال رو کندم و فروختم :31: والان فقط کروزم کار میکنه . البته با هزینه 20-25 تومن رو همین پدال معمولی هم میشه لیمیتر رو فعال کرد با یه مقاومت :46: و دیگه نیاز به 250 تومن پدال 5 سیم لیمیتر ساپورت نیست .

سمند مگه به همچین چیزی مجهز هست ؟ جلل خالق ندیده بودم تا الان :31:
آره سمند خیلی وقته. البته من شنیدم. خودمون که سمند نداشتیم. کلا سمند آپشنهای فابریکی خوبی داره فقط کمی ماشین سنگینی هست.
من که ندارم ولی به نظرم باید خیلی کاربردی باشه ها!!! نمیدونم چرا شما اینو میگی؟!!!
حالا با توضیح جنابعالی باید حتما 250 تومن پول بدیم برای یه پدال که لیمیتر کار کنه؟!!
اون پدال فقط کارش همینه؟؟ کاش فروخته بودیش به من. اصلی بود؟؟ فرانسوی؟؟

leon007
26-10-2011, 18:09
isbn جان ممنونم كه بابت كروز كنترل توضيح دادين..:40:

leon007
26-10-2011, 18:20
سلام به دوستان گلم

از همه ي شما ممنونم كه منو راهنمائي كردين

پس پيش به سوي خريد 206 تيپ 5 فقط اميدوارم شانس خوبي داشته باشم و خوب از آب در بياد

راستي به نظرتون سفارشي ميتونم اون رنگ دلخواهم رو بگم برام بزنن..

رنگ مورده علاقه ام سبزه فسوري هستش

نميدونم گوشي نوكيا ان8 رنگش سبزه رو ديدين يا نه .منظورم همون رنگ سبزه..
خيلي خوشم مياد از اين رنگ..حالا بگذريم چندتا تجهيزات اضافه هم ميخوام روي ماشينم باشه..از جمله كروز كنترل..چراغ هاي اسپورت جلو و عقب..در باك اسپورت و چندتا چيزه ديگه..فقط ميخواستم بدونم به نظره شما اينها رو هم بگم روش ايران خودرو خودش بزاره يا در بازاره آزاد بگيرم ؟؟
لطفآ نظر بدين هم از بابت رنگ هم از بابت تجهيزات:20:

leon007
26-10-2011, 18:44
منتظره نظرات شما هستم فردا ميرم ايرانخودرو يه كمي زودتر جواب بدين:20:

isbn
26-10-2011, 18:54
پیشنهاد اول من اینه که حتما تجهیزات اضافی رو در بازار آزاد بگیری . برای مثال این کروز که آپکو میده الان 75 تومن همان چینی هست که همه میدن 60 تومن :46:
رنگ هم والا من خودم سفید گرفتم چون هم فروش راحت تری داره هم رنگ دزد هست :31:
ولی این رنگی هم که شما میگی قشنگه ولی نظر من رو بادمجانی هست :46:

در جواب فرید هم بگم نه دیگه گفتم که میتونید با 20-25 با یه مقاومت واست راه بندازن . که اونم آدمش یکی هست داداش کاوه :46:
من پدال رو دادم 200 اگه میدونستم اینجا کسی میخواد دریغ نمیکردم ولی از اونجایی که تبلیغ برای فروش اجناس تو این فروم ممنوع هست چیزی نگفتم . :46:
یه مدت لیمیتر میذاشتم ولی کلا حال نکردم باهاش اصل این هم که پدال 5 سیم گذاشتم این بود که ولتازژ بیشتری به دریچه میده و زود تر و بیشتر بازش میکنه و کورس کمی هم داره همین اصلا دنبال لیمیت نبودم :46:

بله GLVV بوش بود با روکش آلمینیومی .

F A R I D
26-10-2011, 19:58
اگه رنگ سفارشی میخوای باید بری کیلومتر 11 جاده کرج نمایندگی رسمی و اصلی آپکو. ولی فکر نمیکنم از این رنگ داشته باشن یا حتی تولید کنن به صورت سفارشی. ولی بازم بپرسید.
اینها رو هیچ کدام ایرانخودرو براتون نمیزاره و شما باید بعد از اینکه ماشین اومد بری و خودت هرچی خواستی از آپشن های فابریکی و غیر فابریک نصب کنی.
یه سری رنگها هم هستن که یه زمانی سفارشی بودن مثل قرمز گوجه ای ولی الان دیگه سفارشی نیست.

hamed malekpour
26-10-2011, 22:18
206ماشین خوبییه وبا کیفیت ولی هنگام تحویل همه جاشو بررسی کنید و به نظر من رنگ سبز خیلی خوشگله همسایمون یکی خریده بود که 206اس دی بود واقعا عالی بود .

leon007
26-10-2011, 23:41
از همه ي دوستان گلم ممنونم و تشكر ميكنم

پس رنگ سبز فسوري تو ليست رنگهاي ايرانخودرو هستش كه همسايه ي شما رنگ سبز گرفته.!!!

اگه ميخواي بدونين رنگ مورده بحث كدوم رنگه..
فقط كافيه تو گوگل گوشي سبز رنگ نوكيا مدل n8 رو يه سرچ كنين تا بدونين من كدوم سبز رو ميگم

اگه از دوستان اين زحمت رو بكشن و يه نظر بدن بدجوري ممنون ميشم:20:

leon007
26-10-2011, 23:47
دوستان ببخشين باز مزاحم ميشم

رنگ مورده علاقم همين رنگ گوشي هست كه تو آواتارم گذاشتم

چون گوشيم هم همينه و رنگش رو خيلي دوست دارم .دلم ميخواد ماشينم هم مثل گوشيم از اين رنگ باشه

فكر كنم با اين رنگ و البته از نوع متاليك با رينك هاي اسپورت دور خط مشكي ماشين محشر ميشه

نظره شما دوستان گلم چيه؟؟:20::40:

pouria_br
27-10-2011, 00:26
ببین دادا شما یا میتونی بری دنبال ماشین های کارتکسی یا بری آپکو واسه رنگ دلخواهت

این رنگی دوس داری ؟

jupiterx
27-10-2011, 08:51
از همه ي دوستان گلم ممنونم و تشكر ميكنم

پس رنگ سبز فسوري تو ليست رنگهاي ايرانخودرو هستش كه همسايه ي شما رنگ سبز گرفته.!!!

اگه ميخواي بدونين رنگ مورده بحث كدوم رنگه..
فقط كافيه تو گوگل گوشي سبز رنگ نوكيا مدل n8 رو يه سرچ كنين تا بدونين من كدوم سبز رو ميگم

اگه از دوستان اين زحمت رو بكشن و يه نظر بدن بدجوري ممنون ميشم:20:

سلام
والا رنگ یک مسئله کاملا سلیقه ای هستش و نمیشه نظر خاصی روش داد یکی ممکنه یک رنگی رو خوشش بیاد یکی نه. ولی خب این رنگی که شما میفرمایین فکر میکنم یک مقداری بعدا فروشش نسبت به بقیه رنگها مشکلتر باشه اخه رنگ نسبتا خاص تری هست نسبت به بقیه رنگها و ممکنه همه نپسندنش
اما واسه سفارشش هم فکر کنم به راحتی نباشه . اخه من خودم دنبال رنگ سورمه ای تیره بودم. اما خب نتونستم بگیرم . نمایندگی اپکو هم میگفت یک سری رنگها که خاصتره هرچند وقت میزنن یک تعداد و دیگه نمیزنن واسه مدتی واسه همین هم سفارشش هم مشکله.من خودم عوض سورمه ای تیره ، بادمجونی گرفتم.
ایشالا شما رنگی که میخای بتونی بگیری

leon007
27-10-2011, 09:01
jupiterx جان و پوريا جان از هردوتاتون ممنونم

پوريا جان اين عكسي كه گذاشتي رنگش واقعآ محشره..
حتي به جرات ميتونم بگم از سبز فسفوري خودم هم دلنشين تر شده..نميدونم شايد به خاطره شيشه هاي دودي و رينك اسپورت محشرت باشه..
داداشي جونم ميشه بگي براي اين رنگ چه اسم خاصي گذاشتن؟

زيتوني هم بهش ميخوره ولي باز خودت بگي بهتره
و اگه من خودم رنگ سبز رو كه مد نظرم هست نتونستم بگيرم آيا اين رنگ رو ميتونم به راحتي سفارش بدم يا نه؟
در ضمن اون رينك هات منو كشت
خيلي باحالن
اسم رينك و سايزش رو هم بهم بگو
ممنونم
:20::40:

F A R I D
27-10-2011, 11:07

حتي به جرات ميتونم بگم از سبز فسفوري خودم هم دلنشين تر شده..نميدونم شايد به خاطره شيشه هاي دودي و رينك اسپورت محشرت باشه..

و اگه من خودم رنگ سبز رو كه مد نظرم هست نتونستم بگيرم آيا اين رنگ رو ميتونم به راحتي سفارش بدم يا نه؟
خيلي باحالن
ممنونم
آره به این رنگ میگن زیتونی. قبلنا بود ولی الان خیلی کم میبینم. در ضمن این عکس فتوشاپی هستا !!!!

---------- Post added at 11:07 AM ---------- Previous post was at 11:04 AM ----------

سلام
والا رنگ یک مسئله کاملا سلیقه ای هستش و نمیشه نظر خاصی روش داد یکی ممکنه یک رنگی رو خوشش بیاد یکی نه. ولی خب این رنگی که شما میفرمایین فکر میکنم یک مقداری بعدا فروشش نسبت به بقیه رنگها مشکلتر باشه اخه رنگ نسبتا خاص تری هست نسبت به بقیه رنگها و ممکنه همه نپسندنش
اما واسه سفارشش هم فکر کنم به راحتی نباشه . اخه من خودم دنبال رنگ سورمه ای تیره بودم. اما خب نتونستم بگیرم . نمایندگی اپکو هم میگفت یک سری رنگها که خاصتره هرچند وقت میزنن یک تعداد و دیگه نمیزنن واسه مدتی واسه همین هم سفارشش هم مشکله.من خودم عوض سورمه ای تیره ، بادمجونی گرفتم.
ایشالا شما رنگی که میخای بتونی بگیری
آره دیقیا همینطوره.
یه وقتایی هست مثلا شما فقط تیپ 5 میخواین از فلان رنگ . ولی ایرانخودرو از اون رنگ فقط روی تیپ 2 داره. گاهی اوقات شانسی میشه. من ساکن شیرازم.
یه نمایشگاهی هست دقیقا همین رنگ سورمه ای تیره که شما می فرمایین تیپ 5ش داره.

pouria_br
27-10-2011, 23:32

خيلي باحالن
ممنونم
قربونت
والا یکی از دوستام این عکسو بهم داد
این واسه یه یارویی تو شیراز هستش
رنگش به زیتونی میخوره :31:
ببین بزار یه واقعیتی رو بهت بگم : شما تو ایران زندگی میکنید ،تنوع رنگ زیادی ندارید
این رنگ ها هم خیلی خاص هستن یا باید با آپکو حرف بزنید برای رنگ یا اگگه واقعا به همچین رنگی علاقه دارید و میخواید خرج کنید میتونید بدید واستون رنگ کنن به رنگ دلخواهتون
ولی به نظر من ارزششو نداره
چون اولا دنگ و فنگ نیرو انتظامی و راهنمایی رانندگیش زیاده و به این راحتی مجوز تعویض رنگ رو نمیدن
مگر در موارد خاص مثه اسید پاشی و ...
اینو گفتم که بدونید تعویض رنگ مصیبته ولی شدنیه
اسم رینگش رو شرمنده نمیدونم ولی سایزش باید 19 یا 20 باشه :31:
اندازه رینگو لاستیکش که فتوشاپه ولی کل عکس رو فک نکنم
چون شما اگه دقت کنی تصویر کسی که عکس رو داره میگیره افتاده رو گلگیر
ولی من نه رد میکنم و نه قبول میکنم که این فتوشاپه
ایشالا که به رنگ داخواهتون برسید :40:

---------- Post added at 11:32 PM ---------- Previous post was at 11:29 PM ----------

اینو داشته باشید :31:

isbn
28-10-2011, 01:09
دوستا یه اتفاقی همین الان واسم افتاد وحشتناک :41: داشتم ناکام میشدم :18:
همین الان تو اتوبان بابایی به سمت شرق نزدیک شهرک امید داشتم میومدم که سرعتمم بالا بود 110 یهو دیدیم واییییی وسط اتوبان پره قلوه سنگ هست به قدر صخره فک کنم تیکه های کوه بوده از پشت کامیون افتاده . گفتم یا حسین پارو گذاشتم رو ترمز و واسه اینکه به بزرگ ترین سنگ که وسط راه منم افتاده بود نخورم فرمون دادم ماشین هم با ترمز کشید کنار و لیز خوردم زمینم خیس بود زیرمم پور سنگ خلاصه ماشین پشتش کشید سمت راست ولی چون رو سنگ و شن بودم کمی اونا هم کمک کردن و نذاشتن چپ کنم و ماشین بلاخره با این ور اون ور شدن واستاد سمت راستمم یه 206 بود که این صحنه رو دید زد کنار امد کمک من شکه شده بودم وسط اتوبان با یارو که حرف میزدم زبونم میگرفت دمش گرم یکم با هام خرف زد و آرومم کرد وقتی آروم شدم دیدیم بعلهه کلی پش من زدن به هم و همه اومدن کنار اتوبان واستادن و فلاشر میزنن

خوب یکی از مشکلات آخه نباید اتوبان رو روشن کنن آدم جولوش رو ببینه ؟ این 206 هم که بابا 2 متر بیشتر جولوشو روشن نمیکنه من وقتی سنگارو دیدیم که رفته بودم تو دلشون .

من شانسی که آوردم یک ترمز این ماشین کمکم کرد دو اینکه اطراف و جولو و عقب من ماشین نزدیک نبود که بزنیم بهم وگرنه کارم ساخته بود اونایی که پشت من زدن به هم میگفتن تا ما دیدیم شما یهو اینجوری کردی هل شدیم اصلا بعدم که سنگارو دیدیم دیگه زدیم بهم

فک نکنم 5 دقیقه از زمان ریختن سنگها میگذشته چون اولین ماشینی که باهاشون برخورد کرد من بودم جولوم خبری نبود .

خلاصه که خدا خواست عمر ما به دنیا باشه دقیق تو زمانی هم که کمربند نبسته بودم این اتفاق افتاد.

ولی ترمزاش خوب عمل کرد اما فک کنم جولو بندیم یه چیزیش شد باید ببرم نشون بدم .

isbn
28-10-2011, 01:09
چرا دوتا شد لطفا پاک شود .

pouria_br
28-10-2011, 01:39
محمد خدا رو شکر که سالمی
پسر پس چرا هی اتفاقات بد برات میفته؟!:41:
اگه دوس داری یه خونریزی بکن
یه مرغی گوسفندی چیزی قربونی کن
خدا خیلی بهت رحم کرده
مواظب باش پسر خوب
در وهله اول برو یه حالی به این چراغات بده
من دیشب به داییم گفتم چراغام تنظیم نیست خیلی نورشون کمه
گفت بابا 206 همینطوریه
=====================
راستی تو این گیر و دار من یه سوالی بپرسم
ماشین 300 کیلوومتر راه رفته
اشکال نداره بندازمش تو جاده؟یه 200 کیلومتر خارج شهر باید رانندگی کنم
ماشین هم تیپ 5 بید :31:

isbn
28-10-2011, 02:00
محمد خدا رو شکر که سالمی
پسر پس چرا هی اتفاقات بد برات میفته؟!:41:
اگه دوس داری یه خونریزی بکن
یه مرغی گوسفندی چیزی قربونی کن
خدا خیلی بهت رحم کرده
مواظب باش پسر خوب
در وهله اول برو یه حالی به این چراغات بده
من دیشب به داییم گفتم چراغام تنظیم نیست خیلی نورشون کمه
گفت بابا 206 همینطوریه
=====================
راستی تو این گیر و دار من یه سوالی بپرسم
ماشین 300 کیلوومتر راه رفته
اشکال نداره بندازمش تو جاده؟یه 200 کیلومتر خارج شهر باید رانندگی کنم
ماشین هم تیپ 5 بید :31:

خونریزی که داداش کردم همون اول دیگه بخوام همینجوری خون بریزم که میشم قاتل و برشکست میشم :31:
آره اصلا این چراغاش رو مخه یه 2-3 متر جولور فک کنم روشن میکنه زمینم خیس باشه که دیگه هیچ اصلا چیزی نمیبینی . ولی پوریا اون لحظه که ماشین کشید یه ور من گفتم ای بابا خدا زود نیست ؟؟؟؟؟ یعنی کل زندگیم جولو چشم بود !!! ولی میلرزیدم ها نمیدونم چه چیزی اصلا دستای من رو روفرمون سمت راست کشید خودم نبودم خیلی جولو تر از اینکه مغز من فعال شه عمل کرد وقتی اولین قلوه سنگ رو دیدیم که خیلی هم بزرگ بود اصلا هنگ کردم اگه میخوردم بهش با اون سرعت اول سنگ میومد جا موتور بعدم ماشین پشتش بلند میشد و ملق میزد 206 هم کافه از سقف کوبیده شه رو زمین دیگه اثری از کله سرنشین نمیبینی پودر میشن .

در مورد آپ بندی ببر اصل آپ پندی تو جاده هست :46:

leon007
28-10-2011, 10:55
آقا محمد سلام خوبی دوست گلم ؟

خدا رو شکر به خیر گذشته.
واقعآ متاسفم از این اتفاق تلخ ..امیدوارم دیگه هیچ وقت چنین اتفاقی برات نیوفته..

:41:

حالا حالت چطوره ؟
:40::40:

total_overdose
28-10-2011, 12:57
سلام
دوستان مگه چراغای 206 تون رو دستگاری کردین؟؟
والا بنظر من یکی از بهترین نوردهی هارو داره بین ماشین هم ردش! 405 و پارس و سمند که هیچی اصلا قابل مقایسه نیستن با ال90 هم مقایسه کردم کمی بهتر بود!

isbn
28-10-2011, 14:15
نه دستکاری نکردم ولی اصلا به اندازه پرشیا که داشتم جولوم رو روشن نمیکنه !

total_overdose
28-10-2011, 14:33
نه دستکاری نکردم ولی اصلا به اندازه پرشیا که داشتم جولوم رو روشن نمیکنه !
عجب! پرشیا که ما داریم وله وله! تازه لامپاش هم آلسیزن 90 /100 وات گذاشتم و تنظیم کامل اما اصلا قابل قیاس با 206 که داشتیم نیست!

isbn
28-10-2011, 14:51
نمیدونم والا شاید تولید جدیدیا لامپاشونم یه ایرادی داره از ایران فرغون بعید نیست :13:

alex_pk
28-10-2011, 16:59
خدا رو شکر چیزیت نشد

آقا من 206 رو با بقیه مقایسه نکردم ولی برای من هم نورش اصلا مناسب نیست.تازه بعضی جاها که نور بالا استفاده می کنم بازم اونقدری که انتظار دارم نیست.
یا نورش کمه یا انتظار من بالاست.

isbn
28-10-2011, 17:14
خدا رو شکر چیزیت نشد

آقا من 206 رو با بقیه مقایسه نکردم ولی برای من هم نورش اصلا مناسب نیست.تازه بعضی جاها که نور بالا استفاده می کنم بازم اونقدری که انتظار دارم نیست.
یا نورش کمه یا انتظار من بالاست.

نه کلا کمه چه نور بالا چه پایین :41: پروژکتور ها هم که دم به دقیقه میسوزن

roteal2007
28-10-2011, 17:44
سلام محمد جان بی شوخی میگم یه خونی بریز ماشا الله این ماشینتم بد توچشمه....
برو تو فکر زنون اما چراغ هات اصلی هست یا از این اسپورت هاست ؟(نور اسپورت ها خیلی کمه)

isbn
28-10-2011, 18:31
نه اصلی هست! نه بابا چشم چیه ماشین من چراغاشم تغیییر ندادم چیش میخواد بره تو چش :31:
شانس نداریم میگن هرچه سنگه مال پای لنگه ولی جولو پای من یه تیکه از کوه افتاده بود ! حالا یه خورده که دارم فک میکنم میگم واقعا اون کامیون بی وجدان که ساعت از 12 که میگذره وحشی میشن و دیگه فک میکنن اتوبان مال ایناست گازش رو میگیرن و خوب بلاخره نخاله ها میریزه بیرون دیگه نکرده واسه یه فکری بکنه . البته شاید خبر دادن و جولو رو بستن چون بعد من و پشت سریام که واستادیم دیگه ماشینی نیومد . نمیدونم آیا انقدر سریع عمل میکنن برادران راهنمایی ؟ البته فک میکنم تو بابایی هم دوربین کاشتن و دیدین اوضاع رو دستور دادن جولو رو ببندن

حالا به دور از این صحبتا دوستان کلا پشت این کامیون ها و تریلر ها که قطعات ماشین و خود ماشین رو حمل میکنن هم اصلا نرید بار ها شنیدم که یه چیزی از اینا ول شده افتاده رو ماشین عقبی یا حوادثی مثل مال من براشون اتفاق افتاده .

m.behnam
28-10-2011, 19:58
اما من فکر کنم پروژکتور های 206 خیلی میزون و اندازه هست..!
من که تا آلان خدا رو شکر پروژکترام نسوخته...
نسبت به سمندمون هم نورش بیشتره هم قشنگ رو مسیر جاده هست و بخش نیست!
سو بالا هم که من فکر کنم اندازه هست و مشکلی نداره..

راستی دیروز باهاش یه ترمز خیلی شدید کردم.!!!
بیچاره همونجا abs هاش فعال شد و میخ کوب کرد....
خیال میکردی رفتی تو ریک و پدال ترمز هم ناجور لگد میزد به پا و زیر ماشین زلزله شد...:18:
خداییش من فکر نمیکردم اینقدر ترمزاش قوی باشه اگه ترمزاش خوب نبود با سرعت 100 تا زده بودم به ماشین جلوییم...
راستی باید اینقدر لگد بزنه؟!

m.behnam
28-10-2011, 20:09
محمد جون راستی خدا رو شکر که سالمی یه صدقه ای چیزی بذار کنار حتما....!
برای بابا من هم این اتفاقا زیاد افتاده...
اون وقتا که مجبور بود بره فولاد تو راه این کامیون ها که آهن پاره میبردن فولاد همیشه یه مقداریش رو تو جاده مینداختن و جاده خیلی خطرناک میشد....
شما هم که بارونی بوده باید یه کم آروم تر میرفتی که با این 206 نامرد نمیشه اصلا آروم رفت :31:
بازم حتما صدقه ای چیزی کنار بذار....

leon007
28-10-2011, 22:07
سلام به همه عزيزان بخصوص دوستان گلم پوريا و محمد جان

داداشي هاي گلم يه نظر ازتون ميخوام

به نظره شما 206 با كدوم رنگ محشر ميشه؟

البته من به فكر فروشش در آينده نيستم و تا اونجايي كه جون داشته باشه باهاش خواهم بود ..
پس به فكر اين نباشين كه كدوم رنگ فروشش بهتره در آينده..

داداشي هاي گلم نظرتون رو بدين ..راستش رنگ سبز فسفوري كه مد نظرم بود مثل اينكه امكان پذير نيست و اون رنگ رو نميتونم سفارش بدم

حالا به نظره شما كدوم رنگ خوبه با در نظر گرفتن .رينك اسپورت و چراغهاي اسپورت و از اين جور چيزا و روكش صندلي ها رو هم تغيير خواهم داد ..
يه نظر بدين لطفآ :20::31::5:

isbn
28-10-2011, 23:17

البته من به فكر فروشش در آينده نيستم و تا اونجايي كه جون داشته باشه باهاش خواهم بود ..

داداشي هاي گلم نظرتون رو بدين ..راستش رنگ سبز فسفوري كه مد نظرم بود مثل اينكه امكان پذير نيست و اون رنگ رو نميتونم سفارش بدم

حالا به نظره شما كدوم رنگ خوبه با در نظر گرفتن .رينك اسپورت و چراغهاي اسپورت و از اين جور چيزا و روكش صندلي ها رو هم تغيير خواهم داد ..

من بازم میگم بادمجانی یا دلفینی :46:

m.behnam
29-10-2011, 08:33
من بازم میگم بادمجانی یا دلفینی :46:

دلفینی رو شدید موافقم :31:

hosein_sh
29-10-2011, 08:49
دلفینی رو شدید موافقم

منظورتون از دلفینی همون خاکستریه دیگه ؟!

jupiterx
29-10-2011, 09:29
سلام
محمد اقا خدا رو شکر که اتفاقی ناگواری نیفتاده واستون.
خسارت مالی هم جبران میشه فکرشو نکن
ایشالا که دیگه واست همچین اتفاقی نیفته.البته باید تو شرایط هوای بد کمی هم خودت رعایت سرعتو بکنی عزیز.

---------- Post added at 09:29 AM ---------- Previous post was at 09:26 AM ----------

به جز رنگ بادمجونی و خاکستری که دوستان گفتن
من رنگ سورمه ای تیره رو هم اضافه میکنم .من شخصا این رنگو خیلی میپسندم.البته اگه گیر بیاد.البته یک مدل ابی هم جدید زدن دقیق نمیدونم بهش چی میگن ولی تقریبا شبیه ابی کاربنی میمونه که اونم به نظر من قشنگه

leon007
29-10-2011, 11:22
سلام دوستان
محمد جان ممنونم داداشي
راستي اگه برات زحمتي نباشه ميتوني عكس رنگ دلفيني و بادمجاني رو بزاري ببينم ؟

قوربون دستت

اگه اين كار رو بكني ممنونت ميشم..آقايي به خدا..

anti-military
29-10-2011, 14:50
توصیه میکنم به هیچ وج سراغ 206 نرید . ماشین واقعا بی خاصیتی هستش ... روزی 4 تا 260 تو شهر چپ میکنه اونم جاهایی که اصلا فکرشو نمیتونید بکنید ( فکر کنم تو چپ کردن اولین مقام رو داره )
از نظر موتور و نرمی ماشین هم که خیلی جالب نیست و اتاق داخلش هم خیلی شیک و جالب نیست
به نظرم به جای 206 به فکر پارس یا سمند باشید بهتر باشه

total_overdose
29-10-2011, 15:16
توصیه میکنم به هیچ وج سراغ 206 نرید . ماشین واقعا بی خاصیتی هستش ... روزی 4 تا 260 تو شهر چپ میکنه اونم جاهایی که اصلا فکرشو نمیتونید بکنید ( فکر کنم تو چپ کردن اولین مقام رو داره )
از نظر موتور و نرمی ماشین هم که خیلی جالب نیست و اتاق داخلش هم خیلی شیک و جالب نیست
دوستان گوش بدین به حرفه این دوسیمون :31:
فردا چپ شدین نگین anti-military نگفتا !

leon007
29-10-2011, 15:44

داداش كاش زودتر ميگفتي
من كه رفتم ثبت نام كردم

عزيزجان اگه هر وسيله ي نقليه رو به درستي استفاده نكني .ميشه بلاي جون آدم..
همون ماشينهاي خارجي با قيمت ميلياردي رو هم اگه درست استفاده نكني .مطمئن باش چپ كه ميكنه هيچ . مرگ آدم رو به ارمغان مياره..
بيائين از هر وسليه خودمون.به خوبي استفاده كنيم..چرا بايد 150 سرعت داشته باشيم كه باعث چپ شدن بشه؟؟

آروم برونيم تا از رانندگيمون هم لذت ببريم .سرعت لذت نيست .لذت اصلي در آرامش هست .

اي بابا عجب جمله اي گفتم ..همين الان ميرم برا خودم نوشابه باز كنم ..:5::5::5::5:

mohamad skystar
29-10-2011, 16:30

دوست من
شما نگاهی به محصولات بزرگترین خودروسازان دنیا بندازین میبینید که خودروهایی دارن میسازن
در ابعاد 206
پس یعنی چون شما نسبت به این خودرو نگاه منفی دارین هیچ کس نباید از این نوع خودروها بخره؟
هر خودرویی نکات منفی داره اما دلیل بر این نیست که ارزشی نداشته باشه و کنار گذاشته بشه.
یادمون باشه الان نسل خودروهایی تو ابعاد 206 داره گسترش چشمگیری پیدا میکنه.
یکی 206 رو یه عمر داره و چپ نمیکنه یکی هم تویوتا لندکروزر رو چپ میکنه
اینا تمام به نوع رانندگی شما داره
موفق باشید

Hektor
29-10-2011, 18:12
البته این حرف شما از لحاظهایی درسته و همه ی ما کم 206 چپی ندیدیم و خود منم در اولین تجربه ی رانندگی با 206 حدود 5 سال قبل اینو یجورایی حس کردم و دچار ترس شدم!!
در سرعتهای نسبتاً بالا سر پیچ تعادل نداره مگه اینکه از راه سادش وارد شی و فنرهای ماشین رو خوابونده باشی.
راه اصولیش هم اینه که خود شرکت سازنده بیاد مثل آدمیزاد سیستم ESP رو که روی خودروهای این کلاس همیشه نصب میشه نصب کنه تا به کنترل خودرو در زمان از دست رفتن تعادل کمک اساسی کنه.
مرسدس Class A که از لحاظ کلاس بندی خودروها با 206 در یک کلاس بدنه قرار میگیره همون اولین زمانی که شاسی W168 اون تازه معرفی شد در سال 1997 (یکسال قبل از معرفی 206 در سال 1998) بوسیله ی یک گزارشگر مجله ی تخصصی خودرو تا جاییکه یادمه در انگلیس که داشت تستش میکرد چپ کرد و خبرش باعث آبروریزی وسیعی برای بنز شد طوریکه بلافاصله اقدام به نصب یا اصلاح سیستم کنترل پایداری روی اون کرد و مشکل بطور کامل حل شد.خیلی خیلی گشتم تا اصل خبر رو پیدا کردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی 206 که سیستم کنترل پایداری براش نصب نمیکنن(لابد چون جون ایرانیها ارزش این حرفا رو نداره!:13:) بهمین دلیل و نیز بدلیل خاصیت عمومی خودروهای کلاس بدنه ی A که دارای عرض کم و نقطه ی ثقل نسبتاً بالاتری هستن نباید انتظار تعادل و پایداری چندانی ازش داشت مگه اینکه یکی از اون 2 تا کار که گفتم صورت بگیره.

leon007
29-10-2011, 18:29
دوستان ميشه در مورد ESP يه توضيحي بهم بدين؟

راستي اگه اين ESP اونقدر مهم هست و ايران خودرو روي 206 نصب نميكنه..آيا خودمون ميتونيم بديم روش نصب كنن؟

خرجش چقدر ميشه؟

كجا بايد مراجعه كنم؟؟
لطفآ‌ يه توضيح واضح بهم بدين
ممنونم :20:

Hektor
29-10-2011, 19:15
دوست عزیز ESP مخفف برنامه ی پایداری الکترونیک Electronic Stability Program هست و بحثش مفصله ولی شما اگه به یوتیوب دسترسی داری حتماً این ویدیو رو بزبون فارسی ببین اصل مسأاله کاملاً دستتون میاد:

ویدیوهای بسیار عالی و آموزنده ای درباره ی همه ی سیستمهای ایمنی خودرو علی الخصوص ESP داخل یوتیوب وجود داره و واقعاً یوتیوب یه منبع غنی در زمینه ی خودرو هست که با جستجو پیدا میکنی.

leon007
29-10-2011, 19:43
دوست عزیز ESP مخفف برنامه ی پایداری الکترونیک Electronic Stability Program هست و بحثش مفصله ولی شما اگه به یوتیوب دسترسی داری حتماً این ویدیو رو بزبون فارسی ببین اصل مسأاله کاملاً دستتون میاد:

ویدیوهای بسیار عالی و آموزنده ای درباره ی همه ی سیستمهای ایمنی خودرو علی الخصوص ESP داخل یوتیوب وجود داره و واقعاً یوتیوب یه منبع غنی در زمینه ی خودرو هست که با جستجو پیدا میکنی.

ممنونم آموزنده بود

حالا اين سيستم esp روي 206 تيپ 5 نيست ..

آيا ميشه نصب كرد؟
بايد كجا مراجعه كنم..خوده ايران خودرو بايد نصب كنه يا بعد از تحويل ماشين ميتونم بدم نمايندگي يا بازار آزاد نصب كنن؟
:20:

mohamad skystar
29-10-2011, 21:06
خودروهای ایرانی الان به زحمت و با فشار سازمان استاندارد و راهور ناجا دارن سیستم ایربگ ( بعد از کلی جدال تازه هر خودرو
1 یا 2 ایربگ داره ) و ABS نصب میکنن.
تا نصب ESP برای خودروهایی مثل 206 , سمند و 405 و .... راهی بس طولانی در پیش خواهیم داشت.

leon007
29-10-2011, 21:22
خودروهای ایرانی الان به زحمت و با فشار سازمان استاندارد و راهور ناجا دارن سیستم ایربگ ( بعد از کلی جدال تازه هر خودرو
1 یا 2 ایربگ داره ) و ABS نصب میکنن.
تا نصب ESP برای خودروهایی مثل 206 , سمند و 405 و .... راهی بس طولانی در پیش خواهیم داشت.

يعني تو بازاره آزاد هم نميتونم esp نصب كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

F A R I D
30-10-2011, 09:29
يعني تو بازاره آزاد هم نميتونم esp نصب كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببینید ایرانخودرو تقصیری نداره. تو این مدل از پژو 206 که تو اروپا با مدل sx میشناسن هم esp نیست. esp فقط روی پژو 2 لیتری کروک یا همون cc و روی 206 rc نصب هست. ممکنه روی 206 2 لیتری 135 اسب بخاری هم باشه.
که هر سه این مدل ها با اسم های gt و gti معروف هستن.
چون به صورت فابریک تو خود فرانسه روی این ماشین چنین چیزی نیست بنابراین روی 206های ایران هم چنین چیزی نیست.
حالا شما اگر 1000 سال هم صبر کنید بازم ایرانخودرو چنین چیزی رو نصب نمیکنه. ایرانخودرو فقط مونتاژ میکنه. همین!!!!
تو بازار آزاد جناب آقای کاوه که تهران هستن میتونن هم براتون گیر بیارن و هم نصب کنن. رو ماشین خودشم نصبه.
ولی واقعا چیز فوق العاده ای هست. یه کلیپ از 206 آرسی دیدم سر یه پیچ تند با 3 تا چرخش پیچید. تعادل خیلی خوبی به ماشین میده.
البته اون 206 آرسی اکسل عقب و جلوشم فرق داره. اکسل عقب بخوای عوض کنی حدود 1 تومن میشه. جلو رو نمیدونم. باید همین حدودا باشه.
به نظر من. البته این فقط نظر شخصی من هست.
شما دست به جایی از ماشین نزن. esp برای چی میخوای؟؟؟؟!!!!! مگه میخوای چنتا با ماشین بری؟؟!!!!!!
اگر ماشینت رو میخوای تیونینگ کنی چه ظاهری و چه زیر کاپوت فقط از وسایل فابریک و اورجینال استفاده کن. وسایلی که فقط برای تیپ 5 باشه. یا صرفا برای 206 ساخته شده.
همین 206آرسی اگر زمانی که ساخته میشده به ایران وارد میشد حدود 60 میلیون و خورده ای قیمتش میشده.
شما هیچ وقت نمیتونید ماشینتون رو شبیه آرسی کنید.
به نظر من شما یه بودجه ای رو بزار برای ظاهر و باطن ماشین. همین. دیگه چیزای دیگه چون بصورت فابریک برای این نوع 206 ساخته نشده ازشون استفاده نکن.
همیشه زیباترین ماشینا ساده ترینا هستن.
اگر میخواین ماشینتون رو تیونیگ موتوری و زیر کاپوت کنید: فقط از لوازم فابریک استفاده کنید. یه تیونینگ استاندارد. شاید یکم خرجتون بالا بره ولی خوب هیچ ضرری به ماشین نمیزنه.
اگر میخواین ماشینتون رو تیونیگ ظاهری کنید : باز هم فقط از لوازم فابریک و اورجینال پژو استفاده کنید. 206 هم که اینقدر لوازم فابریک داره که جیبتون رو سوراخ میکنه. هم قشنگتره هم ساده تر و هم شکیل تر و هم هیچ وقت قدیمی و زشت نمیشن. اگر میخواین رینگ بخرین فقط رینگ فابریک پژو بخرین. هم قشنگه هم به ماشین صدمه نمیزنه(به جلو بندی). مثل این رینگای چینی که تو مغازه ها ریخته نیستن. و هم مهم تر از همه هیچ وقت قدیمی نمیشه. حتی اگر 1000 سال بگذره. شما ببینید مثلا رینگ های چند سال پیش رو به یاد بیارین الان وقتیاین رینگارو تو خیابون میبینین میگین اینا دیگه جواد شده!!! قدیمی شده!!! از مد رفته!!! خوب رینگ زیر ماشین شما هم 4 سال دیگه 5 سال دیگه همین میشه دیگه!!!!! ولی مثلا رینگ سریکو 206 یا تورنادو و یکی دوتای دیگه هست. اینا هیچ وقت قدیمی نمیشن. ضمنا جنسای خیلی خوبی هم دارن.

Hektor
30-10-2011, 18:16
ببینید ایرانخودرو تقصیری نداره. تو این مدل از پژو 206 که تو اروپا با مدل sx میشناسن هم esp نیست. esp فقط روی پژو 2 لیتری کروک یا همون cc و روی 206 rc نصب هست. ممکنه روی 206 2 لیتری 135 اسب بخاری هم باشه.
که هر سه این مدل ها با اسم های gt و gti معروف هستن.
چون به صورت فابریک تو خود فرانسه روی این ماشین چنین چیزی نیست بنابراین روی 206های ایران هم چنین چیزی نیست.
حالا شما اگر 1000 سال هم صبر کنید بازم ایرانخودرو چنین چیزی رو نصب نمیکنه. ایرانخودرو فقط مونتاژ میکنه. همین!!!!
تو بازار آزاد جناب آقای کاوه که تهران هستن میتونن هم براتون گیر بیارن و هم نصب کنن. رو ماشین خودشم نصبه.
ولی واقعا چیز فوق العاده ای هست. یه کلیپ از 206 آرسی دیدم سر یه پیچ تند با 3 تا چرخش پیچید. تعادل خیلی خوبی به ماشین میده.
البته اون 206 آرسی اکسل عقب و جلوشم فرق داره. اکسل عقب بخوای عوض کنی حدود 1 تومن میشه. جلو رو نمیدونم. باید همین حدودا باشه.
به نظر من. البته این فقط نظر شخصی من هست.
شما دست به جایی از ماشین نزن. esp برای چی میخوای؟؟؟؟!!!!! مگه میخوای چنتا با ماشین بری؟؟!!!!!!
اگر ماشینت رو میخوای تیونینگ کنی چه ظاهری و چه زیر کاپوت فقط از وسایل فابریک و اورجینال استفاده کن. وسایلی که فقط برای تیپ 5 باشه. یا صرفا برای 206 ساخته شده.
همین 206آرسی اگر زمانی که ساخته میشده به ایران وارد میشد حدود 60 میلیون و خورده ای قیمتش میشده.
شما هیچ وقت نمیتونید ماشینتون رو شبیه آرسی کنید.
به نظر من شما یه بودجه ای رو بزار برای ظاهر و باطن ماشین. همین. دیگه چیزای دیگه چون بصورت فابریک برای این نوع 206 ساخته نشده ازشون استفاده نکن.
همیشه زیباترین ماشینا ساده ترینا هستن.
اگر میخواین ماشینتون رو تیونیگ موتوری و زیر کاپوت کنید: فقط از لوازم فابریک استفاده کنید. یه تیونینگ استاندارد. شاید یکم خرجتون بالا بره ولی خوب هیچ ضرری به ماشین نمیزنه.
اگر میخواین ماشینتون رو تیونیگ ظاهری کنید : باز هم فقط از لوازم فابریک و اورجینال پژو استفاده کنید. 206 هم که اینقدر لوازم فابریک داره که جیبتون رو سوراخ میکنه. هم قشنگتره هم ساده تر و هم شکیل تر و هم هیچ وقت قدیمی و زشت نمیشن. اگر میخواین رینگ بخرین فقط رینگ فابریک پژو بخرین. هم قشنگه هم به ماشین صدمه نمیزنه(به جلو بندی). مثل این رینگای چینی که تو مغازه ها ریخته نیستن. و هم مهم تر از همه هیچ وقت قدیمی نمیشه. حتی اگر 1000 سال بگذره. شما ببینید مثلا رینگ های چند سال پیش رو به یاد بیارین الان وقتیاین رینگارو تو خیابون میبینین میگین اینا دیگه جواد شده!!! قدیمی شده!!! از مد رفته!!! خوب رینگ زیر ماشین شما هم 4 سال دیگه 5 سال دیگه همین میشه دیگه!!!!! ولی مثلا رینگ سریکو 206 یا تورنادو و یکی دوتای دیگه هست. اینا هیچ وقت قدیمی نمیشن. ضمنا جنسای خیلی خوبی هم دارن.
کاش دقیقتر میگفتین این برادر رو کجا میشه گیر آورد تا قدری دوستان طلبه برن ته و توش رو در بیارن چون یکدنیا ارزش داره. در ضمن فکر نکنم لزومی به تعویض اکسل باشه.چون ESP از حسگرهای مشترک ABS استفاده میکنه و عمدتاً مسأله روی حسگرهای مرکزی تشخیص گشتاور چرخشی-تعادلی خودرو و ECU و متعلقات خود سیستم ESP باید وجود داشته باشه و نصبش هم کار هر تیونر و شخصی نیست.
درباره ی آپشن مد نظر شما توی فرانسه که فرمودین فقط روی مدلهای خاصی از 206 نصبه باید بگم مردم و پلیس اگه حداقلهای سواد و آشنایی با این سیستمهای حیاتی ایمنی رو داشته باشن(که مطلقاً ندارن و حتی تا همین چند سال قبل هیچکس نمیدونست ABS و کیسه ی هوا چیه و به چه درد میخوره و حتی خیلیها میگفتن ABS چیز بدیه!! ) اونوقت به ایرانخودرو و سایر خودرومونتاژکن های داخلی فشار وارد کنن مطمئن باشین نصب این آپشن روی 206 که چه عرض کنم روی پراید هم خواهید دید عملی میشه و لزومی نداره حتماً 206 مدل خاصی باشه.کما اینکه حتماً میدونین 206 بدون ABS و کیسه های هوا در خود فرانسه و اکثر نقاط دنیا تولید نمیشد و نمیشه در حالیکه ایرانخودرو با ضرب و زور افکار عمومی و پلیس در این سه چهار سال گذشته مجبور به نصب اینها شد!! ضمن اینکه 206 قابلیت نصب 2 الی 6 کیسه ی هوا داره و داریم می بینیم بقول دوستان : ایران فرغون حتی در تیپ 6 هم داره مضایقه میکنه و به کف ایمنی رضایت داده و فقط از دو کیسه ی هوا داره استفاده میکنه.

برام خیلی جالبه که حتی رسانه های گروهی ما هم در زمینه ی دادن اطلاعات آموزشی و علمی و آگاهی دادن به عموم جامعه در این زمینه مطلقاً مطلقاً هیچکاری نمیکنن و گویی دستشون با فرغون سازان داخلی توی یه کاسه است.بعد آیا اسباب آبروریزی نیست که بالاترین امار مرگ و میر تصادفات رو در دنیا داریم؟
بگذریم دوستان.از موضوع خارج نشیم.

m.behnam
30-10-2011, 21:26

کاملا باهاتون موافقم از لحاظ چپ کردن...!
اما از نظر موتوری و نرمی ماشین هم موتور سر حالی داره هم نرمیش نسبت به خودش در سطح خوبی هست...!
اما اگه مردم با 206 خوب رانندگی کنن و نخوان خیلی کار هارو تو سرعت های بالا کنن هیچ وقت قرار نیست چپ کنن :46:

leon007
31-10-2011, 08:44
سلام به همه

از يه جايي شنيدم كه خوده فرانسه كيت سرعتي و قدرتي .براي 206 ارائه كرده كه تو ايران 5 الي 6 ميليون قيمت داره و با نصبش رو ي ماشين ..25 اسب بخار بهش اضافه ميشه و در واقع 206 ميشه 135 اسب بخار ..
اين مطلب رو تو يه سايت خونده بودم قبل از اينكه عضو اين سايت بشم داشتم در مورده 206 تحقيق ميكردم كه چشمم به اين مطلب خورد..
حالا هم يادم نمياد كدوم سايت بود ولي به محض پيدا كردنش .منبع اين مطلب رو ذكر ميكنم ..بگذريم حرف من اينه ..
دوستان به نظره شما اين قضيه ميتونه درست باشه؟

راستي تو اون سايت نوشته بود كه خوده كارخونه اصلي پژو اين كيت رو ابداع كرده و كاملآ با 206 سازگار داره و مشكلي به ماشين نميرسونه..

F A R I D
31-10-2011, 12:30
سلام به همه

از يه جايي شنيدم كه خوده فرانسه كيت سرعتي و قدرتي .براي 206 ارائه كرده كه تو ايران 5 الي 6 ميليون قيمت داره و با نصبش رو ي ماشين ..25 اسب بخار بهش اضافه ميشه و در واقع 206 ميشه 135 اسب بخار ..
اين مطلب رو تو يه سايت خونده بودم قبل از اينكه عضو اين سايت بشم داشتم در مورده 206 تحقيق ميكردم كه چشمم به اين مطلب خورد..
حالا هم يادم نمياد كدوم سايت بود ولي به محض پيدا كردنش .منبع اين مطلب رو ذكر ميكنم ..بگذريم حرف من اينه ..
دوستان به نظره شما اين قضيه ميتونه درست باشه؟

راستي تو اون سايت نوشته بود كه خوده كارخونه اصلي پژو اين كيت رو ابداع كرده و كاملآ با 206 سازگار داره و مشكلي به ماشين نميرسونه..
منم یه چیزایی شنیدم. طرف میگفت 7 تومنی در میاد. البته خودشم هیچی ازش نمیدونست.

F A R I D
31-10-2011, 12:37
کاش دقیقتر میگفتین این برادر رو کجا میشه گیر آورد تا قدری دوستان طلبه برن ته و توش رو در بیارن چون یکدنیا ارزش داره. در ضمن فکر نکنم لزومی به تعویض اکسل باشه.چون ESP از حسگرهای مشترک ABS استفاده میکنه و عمدتاً مسأله روی حسگرهای مرکزی تشخیص گشتاور چرخشی-تعادلی خودرو و ECU و متعلقات خود سیستم ESP باید وجود داشته باشه و نصبش هم کار هر تیونر و شخصی نیست.
درباره ی آپشن مد نظر شما توی فرانسه که فرمودین فقط روی مدلهای خاصی از 206 نصبه باید بگم مردم و پلیس اگه حداقلهای سواد و آشنایی با این سیستمهای حیاتی ایمنی رو داشته باشن(که مطلقاً ندارن و حتی تا همین چند سال قبل هیچکس نمیدونست ABS و کیسه ی هوا چیه و به چه درد میخوره و حتی خیلیها میگفتن ABS چیز بدیه!! ) اونوقت به ایرانخودرو و سایر خودرومونتاژکن های داخلی فشار وارد کنن مطمئن باشین نصب این آپشن روی 206 که چه عرض کنم روی پراید هم خواهید دید عملی میشه و لزومی نداره حتماً 206 مدل خاصی باشه.کما اینکه حتماً میدونین 206 بدون ABS و کیسه های هوا در خود فرانسه و اکثر نقاط دنیا تولید نمیشد و نمیشه در حالیکه ایرانخودرو با ضرب و زور افکار عمومی و پلیس در این سه چهار سال گذشته مجبور به نصب اینها شد!! ضمن اینکه 206 قابلیت نصب 2 الی 6 کیسه ی هوا داره و داریم می بینیم بقول دوستان : ایران فرغون حتی در تیپ 6 هم داره مضایقه میکنه و به کف ایمنی رضایت داده و فقط از دو کیسه ی هوا داره استفاده میکنه.

برام خیلی جالبه که حتی رسانه های گروهی ما هم در زمینه ی دادن اطلاعات آموزشی و علمی و آگاهی دادن به عموم جامعه در این زمینه مطلقاً مطلقاً هیچکاری نمیکنن و گویی دستشون با فرغون سازان داخلی توی یه کاسه است.بعد آیا اسباب آبروریزی نیست که بالاترین امار مرگ و میر تصادفات رو در دنیا داریم؟
بگذریم دوستان.از موضوع خارج نشیم.
این عزیز دل برادر آدم خیلی خوبی هست. کارش بیسته!!!
اسمش کاوه هستش. همه بچه ها میشناسنش
اینم پروفایلش تو سایت tt:

اسم این آقا کاوه هستش. خیلی از بچهها میشناسنش.شما تو این سایت ثبت نام کن بعد یه پیغام خصوصی بهش بده. خودش پاسختون رو میده. شمارش رو هم بهت میده.تهران هم هست.
درباره مطلبتونم ببینید تازه اگر ایرانخودرو بخواد همچین کاری رو بکنه یه دنیا میخواد روش بکشه!!!:18::18:
من موندم تا کی میخوان 206 رو تولید کنن. بابا دنیا دیگه رفته رو 207 و 308 و....
پژو 207 موتور اقتصادی تری نسبت به 206 داره. حجم موتورشم کمتره.

isbn
31-10-2011, 19:27
این عزیز دل برادر آدم خیلی خوبی هست. کارش بیسته!!!
اسمش کاوه هستش. همه بچه ها میشناسنش
اینم پروفایلش تو سایت tt:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداسم این آقا کاوه هستش. خیلی از بچهها میشناسنش.شما تو این سایت ثبت نام کن بعد یه پیغام خصوصی بهش بده. خودش پاسختون رو میده. شمارش رو هم بهت میده.تهران هم هست.
درباره مطلبتونم ببینید تازه اگر ایرانخودرو بخواد همچین کاری رو بکنه یه دنیا میخواد روش بکشه!!!:18::18:
من موندم تا کی میخوان 206 رو تولید کنن. بابا دنیا دیگه رفته رو 207 و 308 و....
پژو 207 موتور اقتصادی تری نسبت به 206 داره. حجم موتورشم کمتره.

در مورد کاوه و کارش شک نکنید دوستان تک هست برای esp هم با 1.5 تومن براتون راش میندازه :46:
ایران تو 206 و تامینش مونده بعد از طرفی فزانسه اصلا اجازه مونتاز اینارو تا زمانی که بپوسن به ما نمیده :31:

در مورد کیت 7 تومنی خوب بزارید من یه چیز بگم شما 7 تومن رو میتونید اینجا یا یه موتور RC بگیرید ببندید که البته پیشنهاد نمیشه .

ولی با 7-8 تومن میتونید برید دوبی یه rc دسته دو بیارید اینور تا 1 سال باهاش حال کنید بعد برید کل تجهیزات توش از چراغ داشبرد گرفته تا موتور رو بفروشید که در آخر سود خوبی هم میکنید یعنی 7 تومن شما میشه مثلا 8 یا 9 تومن :46: همین الان اکسل عقب Rc و رینگ ها و سپر و بال مشتریان زیادی داره دیگه چه برسه به صندلی ها و کل داشبرد و صفحه کیلومتر و چیزهای ریز :46:

یادم رفت از قدرت 180 اسب بخاری و بدست آمدن گشتاور 160 در دور 2000 بگم که یعنی تو این موتور دنده مرده وجود نخواهد داشت و رقابت شما با ماشینهایی مثل آزرا و جنسیس و غیره خواهد بود :21: عکس این جیگر تو آواتارم هست :40:

در مورد چپ کردن هم 206 که کلا استعداد چپ کردن داره بخاطره شتاب جانبی کاریش هم نمیشه کرد من با SD هم امتحان کردم حتی باز متوجه گیج زدن ماشین میشدم سر پیچ پس بهتر هست مدارا کنین سر پیچها و لایی کشی ها و یا با استرس بار و کاهش ارتفاع و لاستیک کمی خطر چپ کردن رو کاهش بدید !

ŞHÍЯÍŃ
31-10-2011, 21:10
سلام دوستان 206 دار میشه یکی یه عکس از صفحه کیلومتر تو حالی که ماشین خاموش و سوئیچ هم بسته هست بزارید ببینم وقتی ماشین خاموش وضعیت عقربه ها چطور چون کیلومتر من بعد عوض کردن صفحه یه کم به هم ریخته جا به جا شده.دیروز رفتم بنزین بزنم پر پر شد ولی عقربه به کم با پر فاصله داشت:31:

total_overdose
31-10-2011, 22:08
بفرما
البته عکس اولی دور موتور یه کوچولو بالاست که بعد اصلاحش کردم! باید مثله کیلومترسنج باشه!

اینجا هم دور موتور رو درست کردم و تویه حالت سلو عکس گرفتم

در ضمن حتما دقت کن اینا تویه حالتیه که برق پشت آمپر هست یعنی سیوج بازه و نه خاموش:46:

ŞHÍЯÍŃ
31-10-2011, 23:38
مرسی ممنونم:11: بله درست حدس زدم هم آمپر آب هم بنزین پایین هستش:31:باید درست اش کنم :31:

jupiterx
01-11-2011, 08:01
سلام
اقا این ارور7 جریانش چیه؟؟؟من چندین بار رو صفحه نمایش این ارور 7 رو نمایش داده نمیدونم مربوط به چی هست.فکر کنم مربوط به ضبط میشه. کسی چیزی میدونه
یک مشکل دیگه اینکه از دیروز چند دفعه در حالی که ضبط داشته از روی فلش اهنگ میخونده یک دفعه اهنگ قطع میشه و مثل اینکه استپ بخوره . هم میشه اهنگ رو بزنی جلو یا عقب و هم پوشه ها رو .البته در این حالت اگه بزنی رو سی دی یا رادیو مشکلی نیست ولی فلشو نمیخونه حتی با خاموش رو شن کردن هم اتفاقی نمی افته و فقط باید فلشو بکشی و دوباره بزنی تا دوباره بخونه.
به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟؟

یک سوال دیگه
برای تعویض هر دنده به دنده بالاتر معمولا سرعت باید روی چند باشه؟؟و برای تعویض دنده لازمه که حتما سرعت به این مقدار برسه بعد دنده عوض بشه ؟؟ اگه به این سرعت نرسه و دنده عوض بشه باعث نمیشه ماشین تنبل بار بیاد؟؟یا اینکه باید صبر کنیم حتما به اون سرعت برسه بعد دنده رو عوض کنیم این طوری اگه مجبور باشیم مسافت طولانی رو طی کنیم تا به سرعت مورد نظر واسه تعویض دنده برسیم مشکلی واسه ماشین ایجاد نمیکنه؟؟؟معمولا تو ترافیک که نمیشه به سرعت بالا رسید باید با همون دنده رانندگی کنیم؟؟فشار رو ماشین نمیاد؟؟یا مشکلی نیست و میتونیم دنده رو عوض کنیم حتی اگه به سرعت مورد نظر نرسیم؟؟
اگه دنده بالا باشه ولی سرعت پایین باشه مثلا دنده 5 باشه ولی سرعت مثلا 70 باشه مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟ایا تو این حالت باید ماشین بلرزه یا یک همچین حالتی؟؟
ببخشید سوالام زیاد شد
با تشکر

leon007
02-11-2011, 13:26
سلام به همه ی دوستان گلم

راستش اگه خدا بخواد .دارم 1 هفته میرم مسافرت..خواستم قبل از رفتن از همه شما دوستان گلم خداحافظی کنم ..بخصوص از محمد جان والبته محمد دوم که هر دوتاشون اسمشون محمده ولی یکشون تو لیست دوستان من هستش و چاکرشم..
بعدش از فرید جان و پوریا جان ..

داداشای گلم اگه تو این مدت وقتتون رو با سوالاتم گرفتم .بنده رو حلال کنین ..
خلاصه راه دوری میرم ..
هواپیماهای قارقارک که دیگه نمیشه بهشون اعتماد کرد..

خلاصه چاکرتونم ..
فعلآ بای..

همه ی شما داداشای گلم رو به دست خدای مهربون میسپارم .

:40::40::11::11::35::35::40::40::40::40::40::

isbn
02-11-2011, 13:44
سلام
اقا این ارور7 جریانش چیه؟؟؟من چندین بار رو صفحه نمایش این ارور 7 رو نمایش داده نمیدونم مربوط به چی هست.فکر کنم مربوط به ضبط میشه. کسی چیزی میدونه
یک مشکل دیگه اینکه از دیروز چند دفعه در حالی که ضبط داشته از روی فلش اهنگ میخونده یک دفعه اهنگ قطع میشه و مثل اینکه استپ بخوره . هم میشه اهنگ رو بزنی جلو یا عقب و هم پوشه ها رو .البته در این حالت اگه بزنی رو سی دی یا رادیو مشکلی نیست ولی فلشو نمیخونه حتی با خاموش رو شن کردن هم اتفاقی نمی افته و فقط باید فلشو بکشی و دوباره بزنی تا دوباره بخونه.
به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟؟

یک سوال دیگه
برای تعویض هر دنده به دنده بالاتر معمولا سرعت باید روی چند باشه؟؟و برای تعویض دنده لازمه که حتما سرعت به این مقدار برسه بعد دنده عوض بشه ؟؟ اگه به این سرعت نرسه و دنده عوض بشه باعث نمیشه ماشین تنبل بار بیاد؟؟یا اینکه باید صبر کنیم حتما به اون سرعت برسه بعد دنده رو عوض کنیم این طوری اگه مجبور باشیم مسافت طولانی رو طی کنیم تا به سرعت مورد نظر واسه تعویض دنده برسیم مشکلی واسه ماشین ایجاد نمیکنه؟؟؟معمولا تو ترافیک که نمیشه به سرعت بالا رسید باید با همون دنده رانندگی کنیم؟؟فشار رو ماشین نمیاد؟؟یا مشکلی نیست و میتونیم دنده رو عوض کنیم حتی اگه به سرعت مورد نظر نرسیم؟؟
اگه دنده بالا باشه ولی سرعت پایین باشه مثلا دنده 5 باشه ولی سرعت مثلا 70 باشه مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟ایا تو این حالت باید ماشین بلرزه یا یک همچین حالتی؟؟
ببخشید سوالام زیاد شد
با تشکر

در مورد تعویض قبلا گفتم بستگی داره شما چجوری بخوای بری ولی حداقل سرعت از دنده 1 به 2 باید 30 باشه حداکثر هم 50 تو کفتی بهتر که دور موتور رو تا 4000 ببرید برای تعویض تو سربالایی ها هم شما به صورت حسی این کار رو انجام بده تا جایی که حس میکنی ماشین با گازی که میدی با شتاب داره میره دور موتور رو ببر بالا که تو سربالایی معمولا 4.5-5 خوبه چون وقتی دور موتور از جداکثر گشتاور بگدره عملا موتور فقط گاز میخوره :46: تا به دور 6500 برسه که میشه 110 hp و بعد اون رو 7000 مثلا دیگه موتور تورکی(قدرت) نداره :31::46: وقتی هم که به کات آف7000 برسه دیگه تورک منفی میده و کلا فقط سوخت پاشیده میشه و مصرفتون نجومی میشه حدود صدی 30 لیتر :31: رو تیپ 5 معمولی ها الان دقیق نمیدونم ولی من الان دنده 5 دور 3100 سرعت رو 80 فیکس کردم و براحتی ماشین امد حتی وقتی به پستی بلندی میرسد . ولی رو 70 رو دیگه امتحان نکردم اما مطمئنن ماشین جون گاز خوردن نداره دیگه :46: به علت کاهش گشتاور شدید !

pouria_br
02-11-2011, 14:18
میخوام دنده عوض کنم وقتی میام رو دور 3 هزار ماشین به پت پت میفته :31:
حتما باید 3500 به بالا عوض کنی دنده رو
کسی abs تیپ 5 رو امتحان کرده؟تو چه سرعتی جفت پا رفتید رو ترمز؟و تا چند متر طول کشیده ماشین وایسه ؟

isbn
02-11-2011, 14:38
پوریا من سابقه دارم تو ترمز شدید
یکیش که میدونی یدونه دیگه هم یه بار سرعتم بالا بود تو راه رودهن یه دوراهی میشه که یکی میره جاده فیرزو کوه یکی میره شهر
میخواستم برم جاده فیروز که یهو اون جلو مثل اینکه یه نفر نظرش عوض شد و زد رو ترمز که به ترتیب سه تا ماشین پشتشم زدن رو ترمز من سرعتم بالا بود دقیق یادم نیست ولی برای اون لجظه خیلی بالا بود تو حالت شتاب گیری بودم یهو زدم رو ترمز خیلی خوب عمل کرد قفل نشد ولی دیدم ای وای دارم میرم تو 206 جولویی که فرمون دادم چپ ماشین رفت بقل همون 206 که میخواستم بزنم بهش واستاد تقریبا مماس شدیم .

دیگه ولی تو همون اتفاق با 110 سرعت و ترمز ناگهانی و تغییر مسیر ناگهانی بازم ماشین خیلی خوب واستاد یعنی زیاد طول نکشید برای ایست کامل .
یک بارم اتفاق یارو در رو مثل ..... باز کرد منم باهاش فاصله کم 5 متر داشتم و در حال سبقت از یه ماشین دیگه که یارو در رو باز کرد منم زدم رو ترمز و باز هم با فرمون دادن به چپ ماشین خیلی خوب واستاد بدونه اینکه به در یا ماشین بقلی بخورم . البته کمی شانس هم قاطیش کن
زیاد اتفاق افتاده برام در کل بگم ترمزاش خیلی راضی ککنده هست اگر چش نخور :31: ولی الان بعد اون اتفاق آخری و اون ترمز الان ترمز که میکنم یه صدای بد که انگار دندونت رو بگشی رو آسفالت میده لنتا :41: باید ببرم یه نگاهی بندازن

hoomi_gta
02-11-2011, 15:54
رفقا یه سوال . من یه تصادف داشتم کاپوت ماشینم جلوش کمی رفته تو ولی از کناره ها هم خم شده . تو رفتگیش زیاد نیست ولی میخواستم بدونم خم شدن کاپوت و صافکاری ها درست می کنن؟ تقریبا چقدر هزینش میشه؟

mohamad skystar
02-11-2011, 19:48
رفقا یه سوال . من یه تصادف داشتم کاپوت ماشینم جلوش کمی رفته تو ولی از کناره ها هم خم شده . تو رفتگیش زیاد نیست ولی میخواستم بدونم خم شدن کاپوت و صافکاری ها درست می کنن؟ تقریبا چقدر هزینش میشه؟

بله دوست من.
صاف میکنن و بعد رنگ میشه چون کاپوت خم شده.
هزینه اش بستگی به کار صافکار و نقاش داره که چطور از آب در بیاد.
کاپوت جای حساسی هست پس سعی کن پیش صافکار مجرب بری.
فکر میکنم بین 200 تا 300 هزار تومان خرجت بشه

Hektor
02-11-2011, 19:57
میخوام دنده عوض کنم وقتی میام رو دور 3 هزار ماشین به پت پت میفته :31:
حتما باید 3500 به بالا عوض کنی دنده رو
کسی abs تیپ 5 رو امتحان کرده؟تو چه سرعتی جفت پا رفتید رو ترمز؟و تا چند متر طول کشیده ماشین وایسه ؟
یک راننده که از لحاظ تکنیکی با جزئیات و تواناییها و محدودیتهای تک تک سیستمهای ایمنی خودروش آشنا باشه خیلی بهتر میتونه خودرو رو کنترل کنه نسبت به کسی که آشنا نیست(خیلی از صاحبان ماشینها).
پژو 206 اگه مجهز به BAS یا بطور مخفف BA باشه معنی نداره جفت پا بری روی ترمز! پیکان نیست که.
BAS بمعنی کمک یار سیستم ترمز ABS است و خلاصه شده ی Brake Assist System و طبق معمول سایر سیتستمهای ایمنی جزو ابداعات شرکت بنز هست.حالا کارش چیه؟
ما معمولاً دو نوع ترمز گیری داریم.نوع عادی که وقتی مانعی رو از دور میبینیم به آرامی و تدریجی پا رو روی پدال ترمز فشار میدیم.در این حالت ممکنه حتی روی سطوح لغزنده هم نیاز نشه ABS درگیر شه.
نوع دیگه ای ترمزگیری وجود داره و اون زماینه که بطور ناگهانی مانعی جلوی راننده ظاهر میشه و با سرعت روی ترمز میزنه(ممکنه فرصت نکنه پدال رو تا ته فشار بده).حالا اینجاست که سیستم BAS وارد مدار میشه تا کمک کنه.
سیستم BAS با تشخیص این نوع ترمز گیری که حالتی بحرانی رو نشون میده بطور هوشمند حداکثر فشار ممکن رو در کمترین زمان روی سیستم ترمز اعمال کرده و ABS رو هم همزمان وارد مدار میکنه.
البته مطمئن نیستم در خط تولید فعلی ایرانخودرو BAS هم روی تیپ 2 نصب شه ولی روی تیپ 5 احتمالاً باید باشه و باید به مشخصات خودرو مراجعه کرد.
اگه یه راننده ی حرفه ای هم باشید میتونید با آزمون و خطا متوجه وجود یا عدم وجودش بشین.

یکی از بدترین جاهای ماشین برای صافکاری جلوی کاپوته.چون دو لایه هست و لایه ی زیری نمیذاره لایه ی آسیب دیده ی رویی درست و حسابی صاف شه.شما باید پیش یه صافکار با تجربه ببرین و بگین گریسی صافش کنه تا رنگ ماشین نریزه ولی هر کار کنه بازم به چشم میاد.میتونی بگی بطور عادی صافکاری+بتونه+رنگ کنه تا به چشم نیاد ولی از ارزش ماشین بیشتر از حالت قبل کم میشه.

jupiterx
02-11-2011, 20:11
در مورد تعویض قبلا گفتم بستگی داره شما چجوری بخوای بری ولی حداقل سرعت از دنده 1 به 2 باید 30 باشه حداکثر هم 50 تو کفتی بهتر که دور موتور رو تا 4000 ببرید برای تعویض تو سربالایی ها هم شما به صورت حسی این کار رو انجام بده تا جایی که حس میکنی ماشین با گازی که میدی با شتاب داره میره دور موتور رو ببر بالا که تو سربالایی معمولا 4.5-5 خوبه چون وقتی دور موتور از جداکثر گشتاور بگدره عملا موتور فقط گاز میخوره :46: تا به دور 6500 برسه که میشه 110 hp و بعد اون رو 7000 مثلا دیگه موتور تورکی(قدرت) نداره :31::46: وقتی هم که به کات آف7000 برسه دیگه تورک منفی میده و کلا فقط سوخت پاشیده میشه و مصرفتون نجومی میشه حدود صدی 30 لیتر :31: رو تیپ 5 معمولی ها الان دقیق نمیدونم ولی من الان دنده 5 دور 3100 سرعت رو 80 فیکس کردم و براحتی ماشین امد حتی وقتی به پستی بلندی میرسد . ولی رو 70 رو دیگه امتحان نکردم اما مطمئنن ماشین جون گاز خوردن نداره دیگه :46: به علت کاهش گشتاور شدید !

ممنون
میشه بگی با رانندگی معمولی واسه تعویض دنده ها از 1 تا 5 چه رنج سرعتی داری ؟؟مثلا 1 به 2 سرعتت چنده و همینطور به بالا؟؟
سوال من اینه که اگه مثلا به این رنج سرعتی واسه تعویض دنده ها نرسی و دنده عوض کنی باعث میشه که ماشین تنبل بار بیاد؟؟یا همین که روی دور 3 الی 4 دنده عوض کنی مشکلی نیست و سرعت اینجاا ملاکی واسه تنبل بار اومدن ماشین نیست؟؟
من حس میکنم در حالی که دندم بالاس ولی سرعتم فکر میکنم کمه مثلا تو دنده 4 سرعتم ممکنه 70 باشه میخام ببینم ایا همینطوریه با اینکه باید معکوس کنم ؟؟ یا گاز بدم بیشتر؟؟در این حالت ماشین تنبل میشه یا نه؟؟
تو شرایط ترافیک هم که نمیشه سرعت رو بالا برد ایا باید با همون دنده که توش هستمی رانندگی کنیم تا به سرعت مورد نظر برسیم واسه تعویض دنده یا مشکلی نیست و دنده رو باید عوض کنیم؟؟ایا رانندگی با یک دنده تو مسافت نسبتا زیاد واسه ماشین بده؟؟
نمیدونم متوجه میشی چی میگم

این ارور 7 رو کسی از دوستان اطلاعی درموردش نداره؟؟
راستی این فنر کلاچ چی بهش بزنم که قیژ قیژش قطع بشه اخه صدا میده نمایندگی هم بردم میگی چیزی نیست نمیشه بهش روغنی چیزی زد؟؟؟

isbn
02-11-2011, 20:57
والا من رانندگی اروم 1 به دو رو تو 30 میزنم دور هم آروم میبرم رو 4 و در ادامه هم آرام ولی گه گاهی یه نیشی میزنم به ماشین که یه وقت یادش نره چه جوری باید راه بره الان بعد این نو ع رانندگی مصرفم از صدی 13 رسید 9.11 من قبل تغییرات ماشینم تو هر دنده ای رو دور 3 و زیر سه که بود هنگام گاز دادن اصلا جون نداشت برای مثال همین سرعت 70 تو دنده 4 اگه بخواید ثابت برید که مشکلی نیست ولی برای شتاب گیری ایده آل باید حتما بدید 3 در مورد تنبل شدن هم گفتم اگه آروم میرونید یه جاهاییی که به راه باز میخورید با پدال بازی بازی کنید من خودم یهو میبینی بعد یه رانندگی آروم میافتم تو اتوبان و تو دنده 3 میذارم چند لحظه باهاش پر شتاب میرونم با پدال بازی بازی میکنم مصرف هم متناوب بین 5-7 تغییر پیدا میکنه و دور رو بین 4-4.5 نگه میدارم ( یه حالت شوک دادن به ماشین )

در باره حرکت تو یه دنده و یه دور موتور ثابت یه مقداری موتور اذیت میشه بهتره که چند دقیقه یک بار دور موتور رو تغییر بدید اگر مثلا دنده 4 رو 110 دور 4 هستی یه لحظه پدال رو فشار بده سرعت برسون به 120 و کلا دور موتور رو نذار یه مسیر طولانی ثابت بمونه :46:

راستی تو ترافیک هم کلا اذیت میکنه 206 چون مثلا شما دنده 1 رو که پر میکنی میره 2 میبینی داری میرسی به ماشین جلویی مجبوری باز بدی 1 اگرم بخوام با 1 برونی که دور موتور بالا میاد و هم فشار رو موتوره هم صداش رو مخت

gilase_tanha
02-11-2011, 21:05
ممنون
میشه بگی با رانندگی معمولی واسه تعویض دنده ها از 1 تا 5 چه رنج سرعتی داری ؟؟مثلا 1 به 2 سرعتت چنده و همینطور به بالا؟؟
سوال من اینه که اگه مثلا به این رنج سرعتی واسه تعویض دنده ها نرسی و دنده عوض کنی باعث میشه که ماشین تنبل بار بیاد؟؟یا همین که روی دور 3 الی 4 دنده عوض کنی مشکلی نیست و سرعت اینجاا ملاکی واسه تنبل بار اومدن ماشین نیست؟؟
من حس میکنم در حالی که دندم بالاس ولی سرعتم فکر میکنم کمه مثلا تو دنده 4 سرعتم ممکنه 70 باشه میخام ببینم ایا همینطوریه با اینکه باید معکوس کنم ؟؟ یا گاز بدم بیشتر؟؟در این حالت ماشین تنبل میشه یا نه؟؟
تو شرایط ترافیک هم که نمیشه سرعت رو بالا برد ایا باید با همون دنده که توش هستمی رانندگی کنیم تا به سرعت مورد نظر برسیم واسه تعویض دنده یا مشکلی نیست و دنده رو باید عوض کنیم؟؟ایا رانندگی با یک دنده تو مسافت نسبتا زیاد واسه ماشین بده؟؟
نمیدونم متوجه میشی چی میگم

این ارور 7 رو کسی از دوستان اطلاعی درموردش نداره؟؟
راستی این فنر کلاچ چی بهش بزنم که قیژ قیژش قطع بشه اخه صدا میده نمایندگی هم بردم میگی چیزی نیست نمیشه بهش روغنی چیزی زد؟؟؟

به نظر من واسه رانندگي آروم دنده ها بايد رو دور موتور 3000-3500 عوض شن و واسه رانندگي تند تا 5000-5500 هم مشكلي نيس . البته اگه ماشينتون تيپ 5 يا V8 باشه كه با يه نيش گاز دور موتور مياد رو 6500 .

در دياگ ارور 7 ميده ؟‌ و برطرف نميشه ؟

isbn
02-11-2011, 21:07
به نظر من واسه رانندگي آروم دنده ها بايد رو دور موتور 3000-3500 عوض شن و واسه رانندگي تند تا 5000-5500 هم مشكلي نيس . البته اگه ماشينتون تيپ 5 يا V8 باشه كه با يه نيش گاز دور موتور مياد رو 6500 .

دور 3 کمی ادیت داره ولی با 3.5 موافقم خود من خیلی مواقع رو 3.5 دنده میدم دیگه زدم تو کار economy :31:
جیبم سوراخ شد بس این زود زود بنزین تموم میکرد ولی الان خوب میره بیشتر از صدی 10 نمیشه .

mani_2004_2006
02-11-2011, 22:25
کاملا باهاتون موافقم از لحاظ چپ کردن...!
اما از نظر موتوری و نرمی ماشین هم موتور سر حالی داره هم نرمیش نسبت به خودش در سطح خوبی هست...!
اما اگه مردم با 206 خوب رانندگی کنن و نخوان خیلی کار هارو تو سرعت های بالا کنن هیچ وقت قرار نیست چپ کنن :46:

دوستان من میخوادم 206 تیپ 5 بخرم . بعد از خوندن اینا مردد شدم !!! یعنی چی چپ میکنن ؟ :41:
من با سمند انواع و اقسام جنگولک بازی و لایی کشیدن و سرعت و ... رو رفتم هیچی نشده خدا رو شکر :31:

با خوندن اینا نظرم برگشت رو خرید ef7 :41:

isbn
02-11-2011, 22:37
دوستان من میخوادم 206 تیپ 5 بخرم . بعد از خوندن اینا مردد شدم !!! یعنی چی چپ میکنن ؟ :41:
من با سمند انواع و اقسام جنگولک بازی و لایی کشیدن و سرعت و ... رو رفتم هیچی نشده خدا رو شکر :31:

با خوندن اینا نظرم برگشت رو خرید ef7 :41:

کاریش نمیشه کرد دیگه من خودم با پرشیا پیچای جاجرود رو با 110 تا میرفتم با این 70-80 بیشتر حس میکنی داری پرت میشی ! البته پرشیا ارتافاع لاستیک 205 هم داشت ولی رو حالت عادی 90-100 رو میتونستی بدون ترس بری

m.behnam
02-11-2011, 22:42
سلام دوستان
تازگیها یه مشکلی برام پیش اومده که ماشین دنده 1 و دنده عقبش خوب جا نمیره و وقتی نیم کلاچ میکنم یه خر خری میکنه که دنده جا نرفته دوباره باید یزنمش تو دنده...!
به نظرتون مشکل خاصی هست یا طبیعی هست!! بقیه دنده ها مشکلی نداره این مشکلم 1 هفته ای هست ایجاد شده!!!!

total_overdose
02-11-2011, 22:53
سلام دوستان
تازگیها یه مشکلی برام پیش اومده که ماشین دنده 1 و دنده عقبش خوب جا نمیره و وقتی نیم کلاچ میکنم یه خر خری میکنه که دنده جا نرفته دوباره باید یزنمش تو دنده...!
به نظرتون مشکل خاصی هست یا طبیعی هست!! بقیه دنده ها مشکلی نداره این مشکلم 1 هفته ای هست ایجاد شده!!!!
کارکرد ماشین؟

jupiterx
02-11-2011, 22:59

ممنون
نه اینه ارور رو روی صفحه نمایش ماشین نشون میده نمیدونم ولی فکر میکنم مربوط به ضبط هست.
دو سه روز پیش هم یک چند باری در حالی که داشت از رو فلش اهنگ میخوند یک دفعه ای استپ خورد اهنگ و با اینکه اهنگو عوض میکردم یا فولدر رو عوض میکردم فرقی نمیکرد و فقط بایدفلشو میکشیدم دوباره میزدم . نمیدونم مشکل از چی بود.
ولی این ارور 7 رو چندین بار شده که رو صفحه نمایش نشون داده . شما یا دوستان اطلاعی ندارید مربوط به چی هست؟؟
باتشکر