PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ پــــــژو 206 ( Peugeot )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

MeMri
07-09-2011, 20:07
دوستان این LCD Type B قیمتش چنده؟از کجا می شه تهیه کرد؟

davood2020
08-09-2011, 09:56
سلام دوستان. من ديروز بعداز ظهر رفتم نمايندگي ماشين رو تحويل گرفتم . چند ساعت بعد نگاه كردم ديدم روغن هيدروليك
خالي كرده زير ماشين. زنگ زدم ايران خودرو گفتن شنبه بيارش تا ببينيمش. به نظرتون ايراد از چي مي تونه باشه و اگه پمپ هيدروليك خراب باشه شامل گارانتي ميشه؟

total_overdose
08-09-2011, 13:04
سلام دوستان. من ديروز بعداز ظهر رفتم نمايندگي ماشين رو تحويل گرفتم . چند ساعت بعد نگاه كردم ديدم روغن هيدروليك
خالي كرده زير ماشين. زنگ زدم ايران خودرو گفتن شنبه بيارش تا ببينيمش. به نظرتون ايراد از چي مي تونه باشه و اگه پمپ هيدروليك خراب باشه شامل گارانتي ميشه؟
سلام
مدل ماشین؟ یکسری از تولیدات ایراد داشتن که اکثرا فراخوان میدادن برای تعویض!
اگه ماشینتون هم گارانتی داره بله شاملش میشه!
ایراد هم از اورینگ فشار ضعیف یا قوی هیدرولیک هست:46:

davood2020
08-09-2011, 14:48
سلام
مدل ماشین؟ یکسری از تولیدات ایراد داشتن که اکثرا فراخوان میدادن برای تعویض!
اگه ماشینتون هم گارانتی داره بله شاملش میشه!
ایراد هم از اورینگ فشار ضعیف یا قوی هیدرولیک هست:46:

سلام توتال جان.
تيپ 5. گارانتي 24 ماهه داره.
نگاه كردم از زير مخزن روغن هيدروليك چكه مي كنه. روغن رفته تو آرميچر دينام.
البته بعد كه ديدم يه كاغذ گذاشتم كه بيشتر واردش نشه. شنيدم روغن دينام رو خراب مي كنه. درسته؟:41:

error403
08-09-2011, 15:19
سلام
مصرف سوخت ماشین من تو شهر 7.2 هست البته حدود نصف مسیری که تست کردم رو با کولر رفتم ترافیک هم بوده خب
به نظرتون بالا نیست مصرف
206 هاچ بک تیپ 2 مدل 89

mohamad skystar
08-09-2011, 17:37
سلام
مصرف سوخت ماشین من تو شهر 7.2 هست البته حدود نصف مسیری که تست کردم رو با کولر رفتم ترافیک هم بوده خب
به نظرتون بالا نیست مصرف
206 هاچ بک تیپ 2 مدل 89

7.2 با کولر و در شهر عالی سوزونده.
برو حالشو ببر

Mehrdad092000
08-09-2011, 18:03
سلام
دوستان یه سوال فنی
این دسته دنده از جاش در اومد که با فشار رفت جاش یه تمیر کاره گفت یه کاسه ای داره اونو عوض کنید حله مشکل چیه دقیقا ؟
بردم خود ایران خودرو یارو یه تقه زد رئش گفت اگه در اومد باز بیارین عوضش کنیم
؟
ممنون 206 sd

total_overdose
08-09-2011, 20:29
سلام توتال جان.
تيپ 5. گارانتي 24 ماهه داره.
نگاه كردم از زير مخزن روغن هيدروليك چكه مي كنه. روغن رفته تو آرميچر دينام.
البته بعد كه ديدم يه كاغذ گذاشتم كه بيشتر واردش نشه. شنيدم روغن دينام رو خراب مي كنه. درسته؟:41:
مشکلی نداره برات ذرستش میکنن
اون دینام هم نگران نباش ایشالله مشکلی براش پیش نمیاد یعنی تا به حال هم ندیدم کسی بگه !
فقط زودتر برس بهش که ممکنه پمپ هیدرولیکت هم خراب بشه:46:

---------- Post added at 09:29 PM ---------- Previous post was at 09:28 PM ----------

سلام
دوستان یه سوال فنی
این دسته دنده از جاش در اومد که با فشار رفت جاش یه تمیر کاره گفت یه کاسه ای داره اونو عوض کنید حله مشکل چیه دقیقا ؟
بردم خود ایران خودرو یارو یه تقه زد رئش گفت اگه در اومد باز بیارین عوضش کنیم
؟
ممنون 206 sd
دوست عزیز منظورت سر دنده هست یا خود دنده با میلش؟

Mehrdad092000
08-09-2011, 20:31
اون دینام هم نگران نباش ایشالله مشکلی براش پیش نمیاد یعنی تا به حال هم ندیدم کسی بگه !

---------- Post added at 09:29 PM ---------- Previous post was at 09:28 PM ----------

دوست عزیز منظورت سر دنده هست یا خود دنده با میلش؟

منظورم همون خود دنده با میلشه

total_overdose
08-09-2011, 20:42
منظورم همون خود دنده با میلشه
خوب شما بنظرم حتما به این مورد برس.حتی نمایندگی بی خیال بودن شما خودت ببر مکانیک برات درست کنن:46:

Mehrdad092000
08-09-2011, 20:59
خوب شما بنظرم حتما به این مورد برس.حتی نمایندگی بی خیال بودن شما خودت ببر مکانیک برات درست کنن:46:

تمیر کاره میگفت یه کاسه پلاستیکی زیرش داره درسته؟
ممکنه خاری چیزی داشته باشه که در میاد؟
اگه اره ببرم نمایندگی عوضش کنه

davood2020
08-09-2011, 22:02
[QUOTE=total_overdose;6445483]مشکلی نداره برات ذرستش میکنن

ممنون.
يه سوال ديگه. اين آينه هاي برقي بغل كه زاويه حركتشون كمه. يعني امكان خوابوندن كامل آينه ها وجود نداره؟
آخه من فضاي پاركينگم كمه و براي پارك يه ماشين ديگه لازم دارم كه آينه هاي بغل كامل خوابونده بشن.:20:

ŞHÍЯÍŃ
09-09-2011, 12:04
سلام یه مشاوره میخواستم:20:

میخواستم ببینم کسی اینجا ارتفاع ماشین اش رو کم کرده؟؟

من میخوام کمک های جلو رو بدم ببرن میخواستم ببینم کسی این کارر رو کرده؟؟

اذیت میشه ماشین اگه میشه یه کم توضیح در مورد بریدم فنر بدین و ضرراش.

:20:ممنونم:11:

isbn
09-09-2011, 12:27
کلا این تولیدات آخر داغون هست منم فرمونم مشکل داره تو چپ راست صدای تلق تلوق میکنه خیلی ضد حال هست من خودم میگم از جعبه فرمون باید باشه و هرجا بردم کسی هسچی نفهمید و ایراد الکی میگرفتن یه نمایندگی هم گفت بخاطره ارتفاع هست بیاری پایین حل میشه !!!!!!!!!
دیگه فردا از طریق یه آشنا تو خود کارخونه قرار هست بیان ماشین رو تحویل بگیرن برن ایراد رو برطرف کنن !

total_overdose
09-09-2011, 15:25
تمیر کاره میگفت یه کاسه پلاستیکی زیرش داره درسته؟
ممکنه خاری چیزی داشته باشه که در میاد؟
اگه اره ببرم نمایندگی عوضش کنه
والا زیرش کلی چی داره دنده کشویی و.... شما اگه نمایندگی برات درستش میکنه خوب ببر حتما!

آخه من فضاي پاركينگم كمه و براي پارك يه ماشين ديگه لازم دارم كه آينه هاي بغل كامل خوابونده بشن.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
متوجه منظورتون نشدم؟ آینه هاتون رو بصورت برقی کردین که خودشون جمع بشن؟ والا من خودم انجام ندادم اما یه مورد که دیدم کاملا جمع میشد و حتی میچسبید به شیشه!!!

سلام یه مشاوره میخواستم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ممنونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط و فقط کمک لوازمی! سراغ بریدن فنر نرو که پشیمون میشی! کوبشش خیلی زیاد میشه!

دیگه فردا از طریق یه آشنا تو خود کارخونه قرار هست بیان ماشین رو تحویل بگیرن برن ایراد رو برطرف کنن !
ایراد رو پیدا کردی حتما بگو ممکنه بدرد دوستان بخوره:46:

ŞHÍЯÍŃ
09-09-2011, 15:31
فقط و فقط کمک لوازمی! سراغ بریدن فنر نرو که پشیمون میشی! کوبشش خیلی زیاد میشه!

یه جا شنیدم فنر 32 و 34 اینا چی؟؟

:31:آخه من میخوام قاچاقی این کار رو بکنم :31:

نمیخوام اثر جرمی بمونه:31:

بعد زیاد نمیخوام ارتفاع رو کم کنم فقط در حدی که جلو و عقب با هم میزون بشه جلوی ماشین بیش از حد بالا هست:2:

Pami
09-09-2011, 16:12
دوستان این ماشین من هم جدیدا عقب سمت چپ از داخل صدا میده ، تو دست انداز میرم یا سر پیچ ها صدای جیر جیر میده ، یکی گفت فنر های چرخ عقبت خشک شده ، ولی فک نکنم ، صداش انگار دم گوشمه
کسی میدونه مشکل از کجاس ؟

davood2020
09-09-2011, 17:00
[QUOTE=total_overdose;6447014]
متوجه منظورتون نشدم؟ آینه هاتون رو بصورت برقی کردین که خودشون جمع بشن؟ والا من خودم انجام ندادم اما یه مورد که دیدم کاملا جمع میشد و حتی میچسبید به شیشه!!!

نه آينه هاي تيپ 5 خودش برقي هست . منتها مال من زاويه حركتشون كمه. يعني تا نزديك شيشه نميان.
نميدونم همه اينجورن يا مال من مشكل داره

davood2020
09-09-2011, 17:10

ببخشيد اصلاح مي كنم. پاسخم را گرفتم. من فكر مي كردم كه كل آينه بايد با كنترل بچرخه

roteal2007
09-09-2011, 19:49
سلام یه مشاوره میخواستم:20:

:20:ممنونم:11:

اگه قصدتون کاهش ارتفاع 206 هست بریدن ارزون ترین کار و بدترین روش ممکن هست چون به شدت ماشینتون خواهد کوبید.....بهترین روش و مقرون به صرفه ترین روش کمک لوازمی به همراه بریدن فنر هست (توی این روش علاوه بر فنر کمک هاتون هم کوتاه میشه. ......گزینه ی آخر که فوقالعاده گرون ست و توصیه نمیشه کیت ساسپنشن هست که 5-6 میلیون هزینه داره....یا حق.

---------- Post added at 08:49 PM ---------- Previous post was at 08:46 PM ----------

یه جا شنیدم فنر 32 و 34 اینا چی؟؟

:31:آخه من میخوام قاچاقی این کار رو بکنم :31:

نمیخوام اثر جرمی بمونه:31:

بعد زیاد نمیخوام ارتفاع رو کم کنم فقط در حدی که جلو و عقب با هم میزون بشه جلوی ماشین بیش از حد بالا هست:2:

کمک عقب 206 رگراژی هستش یعنی تا لب به لب لاستیک قابل کوتاه شدن بدون هیچ بریدنی هست.
بله امید فنر اگر بتونید گیر بیارید عالیه در انجمن های همسایه هم یکی هست که این کار رو میکنه و تضمینی بدون کوبیدن دو جفت فنر امید رو 50 میده

isbn
09-09-2011, 21:01
راستی برای کاهش شتاب ماشین چه چیزایی رو بگم چک کنن؟ چون جدیدا دیگه قرص و اینا هم تاثیری نداره و ماشین افت شتاب وحشتناکی داره !

یه چیز دیگه اینکه جدیدا تو دور بالای 4 که شتاب میگیرم بوی گند میزنه تو ماشین :2: مورد از چی هست کاتالیزور؟

ŞHÍЯÍŃ
09-09-2011, 22:15
اگه قصدتون کاهش ارتفاع 206 هست بریدن ارزون ترین کار و بدترین روش ممکن هست چون به شدت ماشینتون خواهد کوبید.....بهترین روش و مقرون به صرفه ترین روش کمک لوازمی به همراه بریدن فنر هست (توی این روش علاوه بر فنر کمک هاتون هم کوتاه میشه. ......گزینه ی آخر که فوقالعاده گرون ست و توصیه نمیشه کیت ساسپنشن هست که 5-6 میلیون هزینه داره....یا حق.

میشه یه کم در مورد کمک لوازمی توضیح بدین یعنی هم باید فنر رو برید هم کمک لوازمی انداخت؟؟؟بعد کلا چقدر هزینه اش میشه؟؟

بعد اگه این کار رو بکنم چیزی از لوازم ماشین رو دستم میمونه؟؟؟ :دی

اگه میشه یه نفر به طور کمی زیاد توضی بده هیچی از این چیزا بلد نیستم بعد میخوام ارتفاع جلو رو کم کنم( از یه دختر هم بیش از این نباید انتطار بره :دی)

total_overdose
09-09-2011, 22:24
میشه یه کم در مورد کمک لوازمی توضیح بدین یعنی هم باید فنر رو برید هم کمک لوازمی انداخت؟؟؟بعد کلا چقدر هزینه اش میشه؟؟

بعد اگه این کار رو بکنم چیزی از لوازم ماشین رو دستم میمونه؟؟؟ :دی

اگه میشه یه نفر به طور کمی زیاد توضی بده هیچی از این چیزا بلد نیستم بعد میخوام ارتفاع جلو رو کم کنم( از یه دختر هم بیش از این نباید انتطار بره :دی)
کمک لوازمی آماده گیرتون میاد ولی اگه بخواین میتونید ماله خودتون رو همچین کاری روش بکنید!
شما یه کمک دارین یه فنر! 2 چیز مجزا! فنر به اون میله که بصورت چند حلقه هست میگن و کمک هم همون استوانه وسطش هست

ŞHÍЯÍŃ
09-09-2011, 22:56
کمک لوازمی آماده گیرتون میاد ولی اگه بخواین میتونید ماله خودتون رو همچین کاری روش بکنید!

:31:خودم که نمیتونم:31:حالا هزینه این کمک لوازمی چند بخوام یه جفت بخرم:20:

میدونید یه جورایی بابام نمیدونه:31:چون زیاد هم خونه نیست ارتفاع جلو کم بشه متوجه نمیشه:31:

نمیخوام وقتی ارتفاع رو کم کردم کلی فنر و چیز میز رو دستم بمونه:31:

pouria_br
09-09-2011, 23:11
راستی برای کاهش شتاب ماشین چه چیزایی رو بگم چک کنن؟ چون جدیدا دیگه قرص و اینا هم تاثیری نداره و ماشین افت شتاب وحشتناکی داره !

یه چیز دیگه اینکه جدیدا تو دور بالای 4 که شتاب میگیرم بوی گند میزنه تو ماشین :2: مورد از چی هست کاتالیزور؟
میگم تو چقد بد شانسی
از اون اول ماشین یه مشکلاتی داشت
ایشالا مشکلاش حل بشه
منم تو ماشین شانس ندارم :31:
معلوم نیست اینا چطوری ماشین تولید میکنن!!!!؟!:13:

isbn
10-09-2011, 08:45
میگم تو چقد بد شانسی
از اون اول ماشین یه مشکلاتی داشت
ایشالا مشکلاش حل بشه
منم تو ماشین شانس ندارم :31:
معلوم نیست اینا چطوری ماشین تولید میکنن!!!!؟!:13:

آره والا
دوستان امروز فردا دارم میرم برای نصب سوپر چیپ
بعد نصب میم اینجا تغییرات توی شتاب و تاخیر و مصرف رو اعلام میکنم .

roteal2007
10-09-2011, 10:16
آره والا
دوستان امروز فردا دارم میرم برای نصب سوپر چیپ
بعد نصب میم اینجا تغییرات توی شتاب و تاخیر و مصرف رو اعلام میکنم .

سوپر چیپ که فکر نکنم تاثی مطلوبی رو دریچه گاز فلزی داشته باشه....

---------- Post added at 11:16 AM ---------- Previous post was at 11:13 AM ----------

:31:خودم که نمیتونم:31:حالا هزینه این کمک لوازمی چند بخوام یه جفت بخرم:20:

میدونید یه جورایی بابام نمیدونه:31:چون زیاد هم خونه نیست ارتفاع جلو کم بشه متوجه نمیشه:31:

نمیخوام وقتی ارتفاع رو کم کردم کلی فنر و چیز میز رو دستم بمونه:31:

یه جفت فنر امید 32 =50 تومن .....باید بری کمک هات -- کوتاه کنی که اون قیمت زیادی نداره.

isbn
10-09-2011, 10:23
به دریچه گاز فلزی و پلاستیکی مربوط نیست رو 7.4.4 بهتر جواب میده تا 7.4.5 چون عملا فرقی بین دریچه فلزی و پلاستیکی نیست :46:
پس اصل نوع ECU هست !
که 7.4.4 خودش همین جوریش یه سر و گردن از 7.4.5 بالاتر هست و خنگ بازی های 7.4.5 رو نداره !

roteal2007
10-09-2011, 11:27
به دریچه گاز فلزی و پلاستیکی مربوط نیست رو 7.4.4 بهتر جواب میده تا 7.4.5 چون عملا فرقی بین دریچه فلزی و پلاستیکی نیست :46:
پس اصل نوع ECU هست !
که 7.4.4 خودش همین جوریش یه سر و گردن از 7.4.5 بالاتر هست و خنگ بازی های 7.4.5 رو نداره !

حقیقتش کسی که این کار رو انجام میدهاد میگفت برنامه دریچه پلاستیکی و فلزی فرق داره...
اما در بهترین شرایط کسانی که سوپر چیپ رو زده بودن از افزایش 0.2 لیتری خودرو حرف میزدن....در حالی که کپ اولیه خودرو به طور کامل از بین رفته بود و در حالت کولر روشن همانند بدون کولر خودرو شتاب میگرفت...
شما هم اگر سوپر چیپ زدی یه کلیپ 0-100 رو بزار اینجا فیض ببریم.

isbn
10-09-2011, 12:07
آره داداش اون که درسته برنامه هاشون فرق داره بخاطره تفاوت تو دسته سیم ها ولی کارایی جفت برنامه یه جور هست هردو افزایش مصرف سوحت تو دورهای بالا و اسپرت دارن هر دو تا 0.5 ثانیه شتاب اولیه رو افزایش میدن دیگه قدرت به 120 HP میرسه گشتاور به 160 میرسه نیاز به معکوس کم میشه ماشین خیلی نرم تر کار میکنه کات آف برداشته میشه تاپ اسپید دنده ها بیشتر میشه مثلا اگر الان با دنده 2 90 تا میریم بعد سوپر چیپ 95 تا میریم تاپ اسپید هم بچه ها که نصب کردن تا 210 تا رو راحت تونستن پر کنن !
و موارد دیگه مثل همون کولر و تاخیر ......

تو 0-100 نمیدونم تاثیر زیادی داره یا نه ولی یکی از دوستان تست زده بود دنده 5 80-120 14 ثانیه که رو معمولی فک میکنم 18 ثانیه ثبت شده ! البته با pps تست زده که کاملا دقیق هست

راستی دوستان از کارخانه زنگ زدن میگن آقا اینو از کجا گرفتی این که همش معیوب هست ! گیربکس و جعبه فرمون و هیدرولیک همه رو دارن عوض میکنن !!

pouria_br
10-09-2011, 13:13
آره داداش اون که درسته برنامه هاشون فرق داره بخاطره تفاوت تو دسته سیم ها ولی کارایی جفت برنامه یه جور هست هردو افزایش مصرف سوحت تو دورهای بالا و اسپرت دارن هر دو تا 0.5 ثانیه شتاب اولیه رو افزایش میدن دیگه قدرت به 120 HP میرسه گشتاور به 160 میرسه نیاز به معکوس کم میشه ماشین خیلی نرم تر کار میکنه کات آف برداشته میشه تاپ اسپید دنده ها بیشتر میشه مثلا اگر الان با دنده 2 90 تا میریم بعد سوپر چیپ 95 تا میریم تاپ اسپید هم بچه ها که نصب کردن تا 210 تا رو راحت تونستن پر کنن !
و موارد دیگه مثل همون کولر و تاخیر ......

تو 0-100 نمیدونم تاثیر زیادی داره یا نه ولی یکی از دوستان تست زده بود دنده 5 80-120 14 ثانیه که رو معمولی فک میکنم 18 ثانیه ثبت شده ! البته با pps تست زده که کاملا دقیق هست

راستی دوستان از کارخانه زنگ زدن میگن آقا اینو از کجا گرفتی این که همش معیوب هست ! گیربکس و جعبه فرمون و هیدرولیک همه رو دارن عوض میکنن !!
میگم که مشکوک میزنه
اخه اینا با تیپ5 دارن چه غلطی میکنن؟
میخواستن از خط تولید خارجش کنن حواسشون نبوده دادن بیرون:31:
خدا رو شکر که تو سفری که رفتی یهو فرمون تو راه قفل نشده چون امکانش بوده .
منتظر نتیجه اون سوپر چیپ هستیم دادا
ایشالا که موفقیت آمیز باشه :46::11:

isbn
10-09-2011, 16:24
آره فک کنم از این معیوبای تهه انبار بوده منم که خوش شانس

چشم داداش اینا ماشین رو تحویل بدن رفتم سوپر چیپ زدم

در مورد ریمپ ECU هم همین الان یه sms از آپکو برام امد تکنولوژِی تیون آلمان رفتم تو سایت 3 نوع برنامه ریزی برا ECU دارن یکی فقط کاهش مصرف با ادعا 2 لیتر ! یکی هم کاهش مصرف هم افزایش قدرت ! یکی فقط افزایش قدرت ! نمیدونم همین سوپر چیپ یا نه ؟ کسی خبر داره ؟

mohamad skystar
10-09-2011, 16:33

؟

سلام دوست من.
شما از روزی که این ماشین رو خریدی مشکلات زیاد داشتینا.
چرا اینجور شد؟

یعنی دیگه تیپ 5 رو تو مشاوره خرید پیشنهاد ندیم؟:31: به خاطر شما حتما پیشنهاد میدیم:5:

isbn
10-09-2011, 16:43
نه داداش پیشنهاد بده فک کنم از 20 تا 1 دونش اینجوری میخوره به پست بد شانسایی مثل من :46: جالب اینجاست من خودم رفتم ماشین رو از پارکینگ اتکا تو جاده مخصوص تحویل گرفتم بد کارخونه میگه آقا اینو از کجا گرفتی :31: حتما میخواسته بگه کار ما نیست برون مرزی هست !! ولی کلا این آخریا مثل اینکه مشکل فرمون و گیربکس وجود داشته تو تاپیکای همسایه در موردش حرف زدیم !

فرمون تق تق میکنه گیربکس هم صدا میده و بد دنده ها جا میره ولرزش دسته دنده . دسته دنده از جاش میپره بیرون یا کلا کنده شده ! اینا مشکلاتی هست که دوستان دیگه هم داشتن ! که میشه گفت خطر ناک ترین مشکلات هم هست !

mohamad skystar
10-09-2011, 16:46
نه داداش پیشنهاد بده فک کنم از 20 تا 1 دونش اینجوری میخوره به پست بد شانسایی مثل من :46: جالب اینجاست من خودم رفتم ماشین رو از پارکینگ اتکا تو جاده مخصوص تحویل گرفتم بد کارخونه میگه آقا اینو از کجا گرفتی :31: حتما میخواسته بگه کار ما نیست برون مرزی هست !! ولی کلا این آخریا مثل اینکه مشکل فرمون و گیربکس وجود داشته تو تاپیکای همسایه در موردش حرف زدیم !

فرمون تق تق میکنه گیربکس هم صدا میده و بد دنده ها جا میره و دسته دنده از جاش میپره بیرون یا کلا کنده شده ! اینا مشکلاتی هست که دوستان دیگه هم داشتن ! که میشه گفت خطر ناک ترین مشکلات هم هست !

خوب اگه میبینی داره اذیت میکنه تا فاتش بیشتر نشده ردش کن.

roteal2007
10-09-2011, 16:54

در مورد ریمپ ECU هم همین الان یه sms از آپکو برام امد تکنولوژِی تیون آلمان رفتم تو سایت 3 نوع برنامه ریزی برا ECU دارن یکی فقط کاهش مصرف با ادعا 2 لیتر ! یکی هم کاهش مصرف هم افزایش قدرت ! یکی فقط افزایش قدرت ! نمیدونم همین سوپر چیپ یا نه ؟ کسی خبر داره ؟

سوپر چیپ یعنی همین اما باید ببینی آیا گارانتی و تضمینی هم در کار هست یا نه و اینکه من شنیدم آپکو میخواد نماینده ست هدرز سوپر اسپرینت بشه و با قیمت کمتر بفروشه اگه تونستی یه سوالی بکن ببین چطوره!

mehrdadb3
10-09-2011, 16:57

دوست عزیز از آپکو قیمت گرفتید ببینید هزینه چقدر میشه برای کاهش مصرف وافزایش توان موتور

isbn
10-09-2011, 17:05
نه محمد جان الان دیگه دارن کل قطعات معیوب رو تعویض میکنن گارانتی هم که هست !

در مورد این آپکو درسته ریمپ ECU هست اما معلوم نیست چه مدل برنامه ریزی هست ! مثلا این سوپر چیپ که من میخوام بزنم توش از کاهش مصرف خبری نیست ! اما آپکو کاهش مصرف هم داره زنک که میزنم کسی جواب نمیده تو سایت هم اطلاعات تکمیای نیست !

roteal2007
10-09-2011, 18:18
نه محمد جان الان دیگه دارن کل قطعات معیوب رو تعویض میکنن گارانتی هم که هست !

در مورد این آپکو درسته ریمپ ECU هست اما معلوم نیست چه مدل برنامه ریزی هست ! مثلا این سوپر چیپ که من میخوام بزنم توش از کاهش مصرف خبری نیست ! اما آپکو کاهش مصرف هم داره زنک که میزنم کسی جواب نمیده تو سایت هم اطلاعات تکمیای نیست !

شما سعی کن در اوایل وقت اداری زنگ بزنی و ترجیحا حضوری اقدام به پرسش کن....درباره اون هدز هم بپرس لطفا

Lady parisa
11-09-2011, 08:03
طي هفته‌هاي گذشته با وجود ركود معاملات خودرو ناشي از ماه رمضان، قيمت خودروها رو به افزايش گذاشته بود، اما به نظر مي‌رسد با پايان ماه رمضان و آرام گرفتن بازار شايعات در مورد افزايش قيمت خودرو، قيمت‌ها در بازار نوسان يافته است.

قيمت سمند ال.ايكس تك سوز در بازار تهران 15 ميليون تومان است كه نسبت به هفته گذشته حدود 600 هزار تومان ارزان‌تر شده است. مدل دو گانه‌سوز اين خودرو هم با كاهش قيمت 500 هزار توماني 15 ميليون و 300 هزار تومان است.

پژو پارس تك‌سوز 200 هزار تومان ارزان‌تر شده است و 18 ميليون و 100 هزار تومان خريد و فروش مي‌شود. مدل دوگانه‌سوز آن هم با 600 هزار تومان كاهش قيمت 18 ميليون تومان فروخته مي‌شود.

پژو 405 با يك كيسه هوا 13 ميليون و 400 هزار تومان معامله مي‌شود كه 300 هزار تومان ارزان‌تر شده و مدل دوگانه‌سوز آن هم با افت قيمت 300 هزار توماني 14 ميليون و 400 هزار تومان شده است.

روآ - ارزان‌ترين محصول ايران خودرو كه توليد آن نفس‌هاي آخر را مي‌كشد - با 100 هزار تومان كاهش قيمت 9 ميليون و 100 هزار تومان معامله مي‌شود.

پژو 206 كه در هفته‌هاي گذشته بر اسب گراني مي‌تاخت، افت قيمت چنداني را تجربه نكرده است.

پژو 206 اس.دي مدل V8 به 18 ميليون و 600 هزار تومان رسيده كه 100 هزار تومان گران‌تر از هفته‌هاي گذشته است. مدل V9 اين خودرو يك ميليون گران‌تر از قبل 21 ميليون و 200 هزار تومان فروخته مي شود.

اما پژو 206 تيپ دو با 300 هزار تومان افزايش قيمت 15 ميليون و 900 هزار تومان معامله مي‌شود. تيپ 5 اين خودرو بيشتر از 200 هزار تومان ارزان شده و از 17 ميليون به 16 ميليون و 800 هزار تومان رسيده است. پژو 206 تيپ 6 هم با افزايش 500 هزار توماني به 20 ميليون و 750 هزار تومان رسيده است.

پژو 207آي با دنده دستي اين هفته با 500 هزار تومان كاهش قيمت 18 ميليون تومان معامله شد و مدل دنده اتوماتيك آن همچنان به قيمت 21 ميليون خريد و فروش مي‌شود.

تندر90 E1 همچنان در بازار ناياب است و مدل E2 محصول پارس خودرو 15 ميليون و 800 هزار تومان قيمت دارد و مدل ايران خودرو آن با اختلاف 300 هزار توماني 15 ميليون و 500 هزار تومان معامله مي‌شود.

در ميان محصولات سايپا، ريو 15 ميليون تومان خريد و فروش مي‌شود. مگان با دنده اتوماتيك 36 ميليون تومان خريد و فروش مي‌شود و تيبا هم 11 ميليون و 600 هزار تومان قيمت دارد كه بيش از 500 هزار تومان گران شده است.

پرايد111 با افت قيمت 600 هزار توماني به 9 ميليون و 100 هزار تومان براي مدل فول‌آپشن رسيده است و مدل نيمه فول آن با كاهش قيمت 600 هزار توماني، هشت ميليون و 600 هزار تومان خريد و فروش مي‌شود.

سايپا131 و 132 تغيير قيمتي چنداني را تجربه نكرده‌اند و مدل فول‌آپشن 131 هشت ميليون و 600 هزار تومان است و مدل نيمه فول آن هشت ميليون و 200 هزار تومان.

سايپا 132 هم دقيقا با همين قيمت معامله مي‌شود. سايپا 141 فول‌آپشن هشت ميليون و 600 هزار تومان است و مدل نيمه فول‌ آن با 200 هزار تومان اختلاف، هشت ميليون و 400 هزار تومان فروخته مي‌شود.

منبع: ایسنا

davood2020
11-09-2011, 17:37

نمايندگي پمپ هيدروليك رو عوض كردن. البته يه پمپي گذاشتن كه با فابريك 206 فرق مي كنه.
اميدوارم جنس بدي بناشه

total_overdose
11-09-2011, 19:48
نمايندگي پمپ هيدروليك رو عوض كردن. البته يه پمپي گذاشتن كه با فابريك 206 فرق مي كنه.
اميدوارم جنس بدي بناشه
سلام
دوست عزیز بهتر بود اجازه اینکارو نمیدادید! وظیفشون هست که جنس اصلی رو بزارن!
چه مارکی و ساخت کجا بود؟
امیدوارم مشکل به هم نزنه:46:

isbn
11-09-2011, 20:56
فردا صبح میرم ماشین رو تخویل بگیرم ولی ببینید خدا چه هوای مارو داره من با این ماشین که به گفته خودش که گفتن شما چجوری با این ماشین معیوب تونستی رانندگی کنی !! من دو تا سفر به شمال رفتم باهاش تو اتوبان هم همش در حال لایی کشی و سرعت ! با یه فرمون که هر لجظه ممکنه از جاش در بره ! یا گیربکسی که هر لحظه ممکنه خورد شه ! فقط خداست که حافظ راننده های ماشینای داخلی هست . بعضی از دوستان بودن که دسته موتورشون شکسته و متور افتاده تو سینی !!!!!

isbn
12-09-2011, 10:38
دوستان ماشین رو تحویل گرفتم دستشون درد نکنه ماشین شده باقلوا تازه شده 206 تیپ 5 :31: فرمونش شده کره ! دنده هم که دیگه انگار نه انگار سوار یه ماشین داخلی هستی بدون صدا و خیلی راحت همه دنده ها جا میرن !

یه تنظیم موتور خاص هم زده نمیدونم چیه ولی یه کاری کرده ماشین دیگه کپ نمیکنه :31:

حیف که تو این مملکت همه چی رو رابطه هست !

roteal2007
12-09-2011, 11:11
دوستان ماشین رو تحویل گرفتم دستشون درد نکنه ماشین شده باقلوا تازه شده 206 تیپ 5 :31: فرمونش شده کره ! دنده هم که دیگه انگار نه انگار سوار یه ماشین داخلی هستی بدون صدا و خیلی راحت همه دنده ها جا میرن !

یه تنظیم موتور خاص هم زده نمیدونم چیه ولی یه کاری کرده ماشین دیگه کپ نمیکنه :31:

یعنی الان شما تاخیر اولیه گاز رو نداری ؟
خوبه خدا رو شکر شما راضی هستی اما خوب باش بگازون تا هر چی ایراد داره بریزه بیرون....

jupiterx
12-09-2011, 11:56

بسلامتی اقا. ایشالا که دیگه مشکلی نداشته باشی باهاش.

alipsp
12-09-2011, 12:54
سلام دوستان ماشینه من تیپ 5 مدل 84 هست ورژن ecu رو میشه بهم بگید 7.4.4 هست؟
این تخیر شتاب به ecu مربوطه دیگه؟البته اون قضیه گاز سیمی و برقی رو میدونم.
میخوام جر بده موتورو.اگه 7.4.5 هست ببرم بیرون میارن 7.4.4؟
دوستان دریچه گاز ماشین من یکم قاطی داره بعضی وقتا وحشیه ماشین بعضی وقتا دمبه:31:
نمیدونید ایرادش چیه؟
کلا کارای کم خرج واسه بهتر شدن بازدهی چیا هست؟فیلتر و کاتالیزور و شعما ردیفه.مصرفم اصلا برام مهم نیست
بچه ها اگه جای خوب تو کرج میشناسید بگید لطفا
مرسی

isbn
12-09-2011, 13:35
سلام
آره فعلا که نشستم خیلی راحت گاز میخوره و اون تاخیر رو نداره ! نسبت به 3 روز پیش که ماشین تعمیر نشده بود !
اگه خدا بخواد دیگه مشکلی پیش نمیاد

ali psp عزیز ECU شما 7.4.4 هست و از 7.4.5 بهتر خنگ بازی ecu تو 7.4.5 زیاد هست در مورد شتاب هم بعله به همین گونه هست یه روز خوب گاز میخوره یه روز نه بهترین پیشنهاد من نصب نرم افزار سوپر چیپ یا همون ریمپ ecu با خرجی معادل 250
تومان هست که رو ecu شما تازه بهتر هم حواب میده ! اگه اطلاعات بیشتری خواستی PM کن برام اونجا بحث رو ادامه بدیم !

pouria_br
12-09-2011, 15:02

ای جان :31:
آقا خدا رو شکر که مشکلات حل شده :20:
میگم دیگه نمیخوای سوپر چیپ بزنی؟واسه اون 10 درصد شتاب میگم

isbn
12-09-2011, 15:31
چرا اون که سر جاش هست !

aref16
16-09-2011, 11:06
دوستان نظر شما راجع به 206تیپ 2 چیه؟؟؟

منظورم از لحاظ ظاهر و این جور چیزها نیست ، مشخصات فنی اش رو میگم؟(ببخشید من زیاد راجع به ماشین سر رشته ندارم و امیدوارم که منظورم رو رسونده باشم)

:11:

t.sunami
16-09-2011, 12:06
بفرمایید دوست عزیز!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

davood2020
19-09-2011, 11:20
سلام
دوست عزیز بهتر بود اجازه اینکارو نمیدادید! وظیفشون هست که جنس اصلی رو بزارن!
چه مارکی و ساخت کجا بود؟
امیدوارم مشکل به هم نزنه:46:

سلام. به يه تعميركار آشنا نشون دادم گفت اصله مشكل نداره.
بعدش ديگه رفتم مسافرت، ماشين مشكل خاصي نداشت. فقط چند مورد به نظرم رسيد
كه بپرسم يكي مصرف سوختش بود كه تو جاده حدود صدي 10 بود كه زياده، ديگه اينكه با كولر خيلي بهش
فشار مي اومد بيشتر از اين از موتور 110 اسب بخاريش انتظار داشتم. شايد هم انتظار من زيادي.
و يه سوال ديگه اينكه روي دور موتور 4000 دنده دو 60 تا رو پر مي كنه دنده سه 80 و دنده چهار 110. نرماله يا كمه؟:20:

total_overdose
19-09-2011, 11:49
سلام. به يه تعميركار آشنا نشون دادم گفت اصله مشكل نداره.
بعدش ديگه رفتم مسافرت، ماشين مشكل خاصي نداشت. فقط چند مورد به نظرم رسيد
كه بپرسم يكي مصرف سوختش بود كه تو جاده حدود صدي 10 بود كه زياده، ديگه اينكه با كولر خيلي بهش
فشار مي اومد بيشتر از اين از موتور 110 اسب بخاريش انتظار داشتم. شايد هم انتظار من زيادي.
و يه سوال ديگه اينكه روي دور موتور 4000 دنده دو 60 تا رو پر مي كنه دنده سه 80 و دنده چهار 110. نرماله يا كمه؟:20:
مصرفت که شدید بالاست!!!
با کولر هم نباید زیاد بهش فشار بیاد!
آره اونا مشکلی نیست

davood2020
19-09-2011, 12:01
مصرفت که شدید بالاست!!!
با کولر هم نباید زیاد بهش فشار بیاد!
آره اونا مشکلی نیست
براي كاهش مصرف سوخت چكار مي شه كرد:5:؟

total_overdose
19-09-2011, 13:54
براي كاهش مصرف سوخت چكار مي شه كرد:5:؟
شما برواول دیاگ مصرف دقیق دستت بیاد
ماشین چنتا کارکرده؟

davood2020
19-09-2011, 14:22
شما برواول دیاگ مصرف دقیق دستت بیاد
ماشین چنتا کارکرده؟
حدود 800 تا:46:

total_overdose
19-09-2011, 15:10
حدود 800 تا:46:
خوب پس هیچی! شما فقط صبورباش:31:
یه 5000 تا کار کرد هم شتاب تغییر میکنه هم مصرف

air_damned
19-09-2011, 21:33
سلام دوستان
گیربکس 206 من 48000 کار کرده و داره به اتمام دوره گارانتی 50000 تا میرسه..
پیش یه تعمیرکار رفتم گفتش این گیربکسهای اتوماتیک باید هر 40000 تعویش روغن بشه..که روغن اینها 6 لیتری جا میگیره و باید 3 عدد روغن 2 لیتری که میشه حدود 150000 تومان بزنی...
ایا درسته این حرف ؟ قیمتشو و مارکشو و جایی که مطمئن باشند سراغ دارین ؟

total_overdose
19-09-2011, 21:51
سلام دوستان
پیش یه تعمیرکار رفتم گفتش این گیربکسهای اتوماتیک باید هر 40000 تعویش روغن بشه..که روغن اینها 6 لیتری جا میگیره و باید 3 عدد روغن 2 لیتری که میشه حدود 150000 تومان بزنی...
خیر دوست عزیز!
این گیرباکس حالا حالا ها احتیاج به تعویض کامل روغن نداره و فقط در صورت کم کردن سر ریز بشه!
در ضمن اصلا روغنش کامل عوض نمیشه مگر کل گیرباکس پیاد بشه!

isbn
20-09-2011, 19:11
خوب دوستان ماشین من داره میره تو 7000 تا چیا رو عوض کنم؟ روغن رو 3000 تا برای بار اول عوض کردم . فیلتر هوا هم 3000.
فیلتر هوا رو نگاه کردم کمی کثیف بود سیاه شده بود :31:

جاتون خالی شمال بودم به اجبار یه جا بنزین معمولی زدم بعدش ماشین شده بود تراکتور هی ریپ میزد انگار اسب سواری :31: معلوم نبود بنزین بود یا آب معدنی :31:

ahshokouhy
20-09-2011, 19:42
" آب معدنی حاوی سرب فراوان " :laughing::laughing::laughing::laughing::laughing:

S A M S U N G
21-09-2011, 19:56
سلام دوستان
من 50 تا ماشین کار کرده بردمش پیش آندره گفت یه ذره روغن کم شده ولی فعلا دست نمیخواد بزنی بهش .

راستی دوستان ماشین وقتی از دنده به دنده دیگه میخواد بره پرش میکنه ( مثلا دیدین تو ماشین دنده ائی وقتی از دنده یک به 2 بخوایم بریم سریع پارو از روی کلاج برداریم ماشین میپره جلو ) . به نظرم یه ذره خطرناکه تو ترافیک یهو ماشین میپره . مشکل از کجاست ؟

مخلصیم .

Pami
21-09-2011, 20:09
دوستان ماشین من هم نزدیک 7000 کیلومتر رسیده ، الان باید روغن موتور عوض بشه ؟
چه کارهایی لازمه انجام بدم ؟
در مورد صدای داخل اتاق هم قبلا سوالی پرسیدم ، داخل اتاق عقب سمت راست صدای جیر جیر میده ، روی همه 206 ها طبیعی هست زود صدا میفته ؟

total_overdose
21-09-2011, 20:15
من 50 تا ماشین کار کرده بردمش پیش آندره گفت یه ذره روغن کم شده ولی فعلا دست نمیخواد بزنی بهش .

راستی دوستان ماشین وقتی از دنده به دنده دیگه میخواد بره پرش میکنه ( مثلا دیدین تو ماشین دنده ائی وقتی از دنده یک به 2 بخوایم بریم سریع پارو از روی کلاج برداریم ماشین میپره جلو ) . به نظرم یه ذره خطرناکه تو ترافیک یهو ماشین میپره . مشکل از کجاست ؟

مخلصیم .
میتونه بخاطر کمبود روغن باشه امیرجان

دوستان ماشین من هم نزدیک 7000 کیلومتر رسیده ، الان باید روغن موتور عوض بشه ؟
چه کارهایی لازمه انجام بدم ؟
در مورد صدای داخل اتاق هم قبلا سوالی پرسیدم ، داخل اتاق عقب سمت راست صدای جیر جیر میده ، روی همه 206 ها طبیعی هست زود صدا میفته ؟
روغن با نوع 7000 عوض بشه! فیتر هوا در صورت نیاز!
اون صدا نه طبیعی نیست! بگرد دنبال منبع صدا!
ممکنه از گیره پشت صندلی باشه یا قفل در صندوق عقب:46:

isbn
21-09-2011, 22:34
pami جان این صدایی که میگید منم دارم از تاقچه هست . البته من روش باند بستم سنگینم شده تو هر دست انداز بازی مبکنه تاقچه موج میره و صدا میده !

Pami
22-09-2011, 17:10
pami جان این صدایی که میگید منم دارم از تاقچه هست . البته من روش باند بستم سنگینم شده تو هر دست انداز بازی مبکنه تاقچه موج میره و صدا میده !

آره منم حدس میزنم از طاقچه باشه ، چیکارش میشه کرد دیگه صدا نده ؟ خیلی رو مخه !

isbn
22-09-2011, 18:09
نمیدونم والا :31:

خوب دوستان بلاخره سوپر چیپ دریچه گاز فلزی هم موجود شد ! به احتمال قوی امشب میرم برا نصب .
بعدش میام تغییرات رو اعلام میکنم

total_overdose
22-09-2011, 18:16
نمیدونم والا :31:

خوب دوستان بلاخره سوپر چیپ دریچه گاز فلزی هم موجود شد ! به احتمال قوی امشب میرم برا نصب .
بعدش میام تغییرات رو اعلام میکنم
عزیزم فقط اطلاعات کامل بده! قیمت!تاثیر و ....:31:

S A M S U N G
22-09-2011, 18:38
حمید رفتم امروز نمایندگی شماره 1 .

کلی 206 و 207 نو ملت آورده بودن به خاطر دریچه گازش ! یکی میگفت این سومین باره دارم میام واسم عوض میکنن ! چه وضعشه آحه :دی

روغن گیربکس هم حدود نیم لیتر کم داشت واسم ریخت . خوبه یه ذره تقه کمتر شده .

مخلصیم .

isbn
22-09-2011, 22:27
حووووب دوستان
آماده باشید میخوام تغییرات رو بگم بعد از سوپر چیپس:31:

قیمت 250 تومان

با کولر روشن اصلا افت شتاب و کپ نداشتم :5:
معکوس کم میخواد طوری که دنده دو باشید دور زیره 2 همین که گاز بدید دور میکشه بالا و اصلا تر تر نمیکنه .
تاخیر پدال رفع شده
دور تا 7000 باز هست
سربالایی با دنده 3 باقلوا میرفت
سر بالایی کردستان رو 140 تا باهاش رفتیم برای تست و خیلی نرم و راحت میرفت
جاتون خالی همت برگشت خلوت بود یه 170 تایی امدم بیشتر دیگه در توان نبود :31: بسی سکته مسزدیم
دور موتور راحت تا 7000 پر میشه زور نمیزنه

کپی هم دیگه در کار نیست

دنده 1 هم یهو که گاز میدید میبینید 20 متر پریدید جلو :31:
وحشی شده خلاصه

vanish
22-09-2011, 23:10
مبارک باشه
همه چیو گفتی بجز مصرف بنزین!

isbn
22-09-2011, 23:52
درسته قبلا هم گفته بودم دور بالا ی 4 مصرف میره بالامثلا دنده 3 بودم دوره 4.5 مصرف رو 15.6 نشون داده میشود ولی زیر 4 مصرف همون قبل هست حتی کمتر
بسته به این داره که بخوای sport بری یا economy :31:

isbn
23-09-2011, 10:36
سلام دوباره اینم یه کلیپ از پر کردن دنده 1 2 3 البته 3 تا 140 رو جا داشت ولی دیگه جولوم داشت بسته میشد
منتظر یه کلیپ 0-100 استاندارد هم باشید

این جاده سر بالایی کمی داشت حدود 5 % شاید
منم تو استارت و دنده 2 تو سرعت 55 مخم یه تاخیر کوچیک زد :31:

roteal2007
23-09-2011, 11:02
سلام دوباره اینم یه کلیپ از پر کردن دنده 1 2 3 البته 3 تا 140 رو جا داشت ولی دیگه جولوم داشت بسته میشد

پستت رو توی TT خوندم از اونجایی که عادت دارم بولد بنویسم و این abc بام لج کرده اینجا پست میدم:31:
خوبه یکی توی همون tt اینکار رو با 50.000 تومن انجام میده و کارش هم خودش میگه تضمینیه بچه ها هم فته بودن و راضی بودند.....در هر حال مبارکت باشه و ما منتظر 0-100 هستیم.....قربانت..امیر حسین
پی نوشت : ایول فکر کنم این با کیفیت ترین کلیپی بود که از ایرانی ها دیده بودم!!!
یه جای خلوتی برو و تست بزن و وقتی رسیدی به صد توی فیلم بگو تا ما هم با stop wach یه تستی بگیریم....

omnia.2008
23-09-2011, 11:12

اره اخه منم انداره گرفتم 0-100 حدود 13 براتون طول کشید ولی کلیپ 0-100 تون خیلی باید با حال باشه 9 ثانیه ای پر کنید:31:
راستی یه چیزی شما با دنده 2 100 تا پر کردید؟:19::18::18:
منم تا 3 ماه دیگه یه 206 میگیرم البته من 19 سالمه نمیدونم شما چند سالتونه داداش؟
:31:
ولی با حال بود مرسی
ولی من همیشه فک میکردم دنده 2 90 تا میره ولی 100 تا رفتی!!!!

---------- Post added at 11:12 AM ---------- Previous post was at 11:09 AM ----------

این سوپر چیپس چیه؟
بعدش راستی این دریچه گاز فلزی خیلی تاثیر داره؟

isbn
23-09-2011, 12:01
سلام داداشی

والا این تست بعد از سوپر چیپ بود در حالت عادی دنده 2 90 تا میره ولی با سوپر چیپ 100 تا و دنده 1 هم 50 تا دنده 3 هم تا 145 هم میره ولی دیگه نشد برم .
سوپر چیپ یه برنامه ریزی جدید برا ecu هست یا همون ریمپ ecu .

نه دریچه تاثیری نداره :46: فقط بخاطره تفاوت تو دسته سیم ها نرم افزار دریچه پلاستیکی به فلزی نمیخوره .

omnia.2008
23-09-2011, 14:50
سلام داداشی

والا این تست بعد از سوپر چیپ بود در حالت عادی دنده 2 90 تا میره ولی با سوپر چیپ 100 تا و دنده 1 هم 50 تا دنده 3 هم تا 145 هم میره ولی دیگه نشد برم .
سوپر چیپ یه برنامه ریزی جدید برا ecu هست یا همون ریمپ ecu .

نه دریچه تاثیری نداره :46: فقط بخاطره تفاوت تو دسته سیم ها نرم افزار دریچه پلاستیکی به فلزی نمیخوره .
9کرتم
ولی عجب چیزیه ها قیمتشم خیلی خوبه
شتابتم زیاد کرده؟
اخه تو این فیلم نمیشد شتابو در نظر گرفت حالا به خاطره سر بالایی یه مقداری ماشین و چیزای دیگه
الان 0-100 چنده؟

Hektor
23-09-2011, 17:36
دوستان یه سوال فوری. بعد از خوابیدن باتری حالا پخش ماشین کد میخواد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کدش 4 کاراکتری و ترکیبی از حرف و عدده.اگه درست فهمیده باشم هر کدوم از دکمه های 1 تا 4 برای یکی از این کاراکترها هستن ولی هیچکدوم حرف رو وارد نمیکنه و فقط عدد وارد میکنه.هر جور به دکمه های دیگه ور رفتم نشد.لطفاً کمک کنین تا دچار Lock نشده!

pouria_br
23-09-2011, 17:56
کلیپ رو دیدم
کم مونده بود پرواز کنی دیگه :31:
از دور موتور که میرسید به ردلاین حال کردم
یه منبع بزاری این طوری دنده عوض کنی :21:
ایشالا که دیگه مشککلی برات پیش نیاد و باهاش حال کنی

Hektor
23-09-2011, 21:41
دوستان یه سوال فوری. بعد از خوابیدن باتری حالا پخش ماشین کد میخواد:

کدش 4 کاراکتری و ترکیبی از حرف و عدده.اگه درست فهمیده باشم هر کدوم از دکمه های 1 تا 4 برای یکی از این کاراکترها هستن ولی هیچکدوم حرف رو وارد نمیکنه و فقط عدد وارد میکنه.هر جور به دکمه های دیگه ور رفتم نشد.لطفاً کمک کنین تا دچار Lock نشده!
خوشبختانه از راه دوست همیشگی خودم:گوگل به فروم تخصصی 206 یعنی ir206.com رسیدم.سوال رو پرسیدم و ظرف فقط 5 دقیقه :18:راهنمایی شدم و مشکل حل شد(دم بچه های بامرام و حرفه ای شون گرم:40: - اینجا که تاپیک فقط شده خاطره و کلیپ!:19: ). اینم جوابهاشون:40: برای کسانیکه به مشکل مشابه خواهند خورد:

سلام,
فکر میکنم 1 ساعت قفل بمونه. البته تو این یک ساعت نباید سویچ بسته بشه که پخشتون خاموش بشه.
رمز هم 12345 هست که توی صفحه نمایش به صورت 1111 نمایش داده میشه یعنی رقم پنجم نمایش داده نمیشه. اما شما باید 12345 رو بزنید و بعد دکمه Select (همون چرخ که باهاش ولوم رو کم و زیاد میکنید رو فشار بدید).
در ضمن عنوان تاپیک "موج نیکان" هست. موج نیکان هم نام شرکت سازنده ی این نوع پخش هست.
البته جدیدا شرکتی به نام ASP این پخش رو تولید میکنه.
سلام
براي وارد كردن كد :كد1234 را زده سپس 5را نگهداريد
اين مشكل براي من هم پيش آمده بود واين گونه آن را حل نمودم
با تشكر
هر کلید را که میزنید نشون میده چه عددی را وارد کردین دوباره کد 1111 را وارد کنین اگه نشد کد 0000 را بزنین اگه نشد که 1234 را وارد کنین. در ضمن داخل مدارک ماشینتون چک کنین چون گاهی پیش اومده که خود نمایندگی کد را عوض کرده و رو یک تکه کاغذ مینویسن و تحویل مشتری میدن به هر حال کدهای بالا را به همان ترتیبی که عرض کردم امتحان کنید اگه نشد ببرین نمایندگی

لطفا نتیجه را اعلام بفرمائید

isbn
23-09-2011, 23:08
کلیپ رو دیدم
کم مونده بود پرواز کنی دیگه :31:
از دور موتور که میرسید به ردلاین حال کردم
یه منبع بزاری این طوری دنده عوض کنی :21:
ایشالا که دیگه مشککلی برات پیش نیاد و باهاش حال کنی

پروژه بعد کیت فیلتر هوا K&N هست با صدایی دل نشین :31:

9کرتم
ولی عجب چیزیه ها قیمتشم خیلی خوبه
شتابتم زیاد کرده؟
اخه تو این فیلم نمیشد شتابو در نظر گرفت حالا به خاطره سر بالایی یه مقداری ماشین و چیزای دیگه
الان 0-100 چنده؟

شتاب ثانویه که افزایش داشته ولی 0-100 رو هنوز نتونستم بزنم ایشاله یه روز یه جای خوب میابم برای این کار :46:

S A M S U N G
23-09-2011, 23:29
منم امروز رفتم پیش کاوه واسم سوپر چیپ زد .

فعلا که راضی هستم . شتاب ماشین خوب بود ولی الان فضائی شده :دی

206 تیپ 6 . حالت مانوال گاز تا 6500 هم میرسه .

مخلصیم .

total_overdose
23-09-2011, 23:36
همه چیپی شدن :31:
تو شهرما که گیر نمیاد :13:

Slim_shady
23-09-2011, 23:57
206 دنده اتوماتیک چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
می خوام بخرم
فقط دنده اوتوماتیک

Javad-ht
24-09-2011, 00:07
سلام
بچه ها راجع به این سوپر چیپ یه توضیح کامل میدین که چیه و چه جوریه و اینا!
مصرف سوخت چه قدر زیاد میشه تو رانندگی عادی و اسپرت؟
رو تیپ 2 هم نصب میشه؟
قیمتش چه قدره؟
ممنون

isbn
24-09-2011, 00:18
اول از همه اینکه نه الان برنامه تیپ 2 در دست رس نیست ! ولی میاد اگر خواهان داشته باشه .
سوپر چیپ به برنامه ریزی جدید روی ECU میگن یعنی این نرم افزاری که الان هست رو پاک میکنن جاش یکی دیگه رو میریزن که تو میزان پاشش سوحت تو دور های مختلف تغییر تایمینگ جرقه و حذف کات آف با هم فرق میکنن !
بعد از نصب هم 10 اسپ بخار به قدرت اضافه میشه و گشتاور هم تا 160 اقزایش پیدا میکنه البته اینا تقریبی هست و ماشین برای تست اصلی باید بره رو دستگاه .

مصرف سوحت تو دور بالای 4 افزایش داره ولی اگه عادی برونید نه من صبح بنزین زدم تا الان 157 کیلومتر رفتم یه خط از 4 خط کم شده یه جاهایی پرشتاب میرفتم یه جاهایی خیلی عادی .

ولی تو رانندگی پر گاز افزایش 1-2 لیتری داره .

mohamad skystar
24-09-2011, 00:40
206 دنده اتوماتیک چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
می خوام بخرم
فقط دنده اوتوماتیک

دوست من بهتر بود این سوال رو در بخش مربوط به خودش مطرح میکردین.
اشکال نداره.

پژو 206 تیپ 6 مدل 90 قیمت 18640000 تومان
پژو 206 SD V9 مدل 90 قیمت 19700000 تومان

S A M S U N G
24-09-2011, 13:37
بچه ها این آرم های LED هم ماشینو خوشگل میکنه . من گرفتم قشنگه در کل .

مخلصیم .

amin_dks
24-09-2011, 16:28
با تشکر از سایت خوب شما :46:

pouria_br
24-09-2011, 19:48
دوست من بهتر بود این سوال رو در بخش مربوط به خودش مطرح میکردین.
اشکال نداره.

پژو 206 تیپ 6 مدل 90 قیمت 18640000 تومان
پژو 206 SD V9 مدل 90 قیمت 19700000 تومان
خوشم میاد هرجای این انجمن سوال درباره خرید و فروش ماشین و قیمت باشه محمد جان خودشو میرسونه
دمت گرم داداش :11:

---------- Post added at 08:45 PM ---------- Previous post was at 08:44 PM ----------

پروژه بعد کیت فیلتر هوا K&N هست با صدایی دل نشین :31:

قیمتش چنده ؟
صداش چطوره؟یعنی از فکر منبع اسپرت بیام بیرون؟:31:

---------- Post added at 08:48 PM ---------- Previous post was at 08:45 PM ----------

همه چیپی شدن :31:
تو شهرما که گیر نمیاد :13:
مثه دوپینگه دادا :31:
وقتی دوپینگ کنی ماشین به پرواز درمیاد

jupiterx
25-09-2011, 12:22
سلام
امروز زنگ زدم نمایندگی و از اونجایی که چند روزی هست که وضعیت قراردادم خط تیره شده پرسیدم و گفتن وقتی که خط تیره میشه به این معنیه که کارخانه ماشین رو تایید و فاکتور کرده جهت ارسال به نمایندگی مربوطه که خب چند روزی هم زمان میبره تا بارگیری بشه و برسه نمایندگی.
اینو گفتم که دوستانی که وضعیت قرارداد شون خط تیره میشه بدونن منظور چیه.

خب همین الان از نمایندگی زنگ زدن و گفتن ماشین رسیده و بیایید تحویل بگیرید . پس نتیجه میگیریم که بعد از اینکه وضعیت خط تیره میشه تقریبا 4 یا 5 روز دیگه ماشین میرسه .

isbn
27-09-2011, 09:59
سلام دوستان
مثل اینکه من شدم درس عبرتی برای 206 داران تیپ 5 :31:
دوستان اگر کسی خواست بره کیت مکش هوا K&N بگیره فقط بره دنبال مدل تایفون و بیخیال معمولی شه !
من الان معمولی انداحتم بجای cold air intake شده warm air intake فقط هوای گرم میرسونه به موتور که از نظر علمی باعث کاهش شتاب و افزایش مصرف هم میشه حتی
من نمیدونم این K&N هدفش از ساخت این کیت چی بوده ! این که همش ادعا افزایش قدرت داره !

error403
27-09-2011, 10:21
سلام دوستان
دوستان اگر کسی خواست بره کیت مکش هوا K&N بگیره فقط بره دنبال مدل تایفون و بیخیال معمولی شه !
من الان معمولی انداحتم بجای cold air intake شده warm air intake فقط هوای گرم میرسونه به موتور که از نظر علمی باعث کاهش شتاب و افزایش مصرف هم میشه حتی
من نمیدونم این K&N هدفش از ساخت این کیت چی بوده ! این که همش ادعا افزایش قدرت داره !
ببخشید
شما اطلاعاتی در مورد کیش مکش سیموتا ندارید
من اینو چند وقته روی ماشینم بستم شتاب ماشین خیلی عالی شده و صدای خوبی هم تو دور موتور بالا داره
فقط نمیدونم برای ماشین ضرر داره یا نه مثل این کیت مکش k&n معمولی که شما گفتید

pouria_br
27-09-2011, 11:51
سلام دوستان
نگووووووو! :31:
عجب
منو هم تو غم خودت شریک بدون
منم ماشین که بگیرم همینه شانس ندارم
البته ببین این شرکتا تو هوای سردسیری هستن
مثلا همین 206 واسه جایی بود که هواش همیشه خنکه و سرده
اینجا درجه حرارت میاد رو وسط حتی بالاتر
اونجا فککنم دو خاط بیاد بالا و کمتر
بعد هم که قطعات دیگه فرانسوی نباشه دیگه بعلللهههه :31:
میگم K&N کیت تایفونش بازی درنیاره؟:31:

isbn
27-09-2011, 14:01
نه دیگه پوریا جان تایفون دقیق زیر گل گیر هوا میکشه اونجا هم هوا حنک هست تو حرکت
اما معمولی بغل موتور معلومه که داغ میشه و راندمان میکشه پایین

حالا هم من باید یه تغییرات کوچیک بدم تا بتونم سر فیلتر رو از موتور دور کنم با استفاده از لوله و غیره ولی کلا شانس نداریم دیگه :13:

در مورد اون سیموتا هم اونم شکل ظاهریش میگه مثل K&N معمولی هوای گرم میکشه !
رو مصرف هم دور که بره بالا برای شنیدن صدا مصرف هم میره بالا !

راستی امروز متوجه روغن ریزی گیربکس هم شدم دوستان نظرتون چیه به ماشین یه کلاهک ببندم باهاش برم تو در ایرانخودرو ؟:19::34:
فک کنم برم بالا پشته بوم بپرم پایین سنگین تر باشم !

pouria_br
27-09-2011, 14:29
نه دیگه پوریا جان تایفون دقیق زیر گل گیر هوا میکشه اونجا هم هوا حنک هست تو حرکت
اما معمولی بغل موتور معلومه که داغ میشه و راندمان میکشه پایین
!

راستی امروز متوجه روغن ریزی گیربکس هم شدم دوستان نظرتون چیه به ماشین یه کلاهک ببندم باهاش برم تو در ایرانخودرو ؟:19::34:
فک کنم برم بالا پشته بوم بپرم پایین سنگین تر باشم !
موافقم باهات :46:
مگه نه اینکه گیربکس روو هم برات عوض کرده بودن؟
بردی گارانتی حالا؟
بلانسبت عجب بی شرفیه این ایرانخودرو :2:
به این میگن یه حرکت انتحاری :31:

error403
27-09-2011, 14:45
در مورد اون سیموتا هم اونم شکل ظاهریش میگه مثل K&N معمولی هوای گرم میکشه !
رو مصرف هم دور که بره بالا برای شنیدن صدا مصرف هم میره بالا !

این عکس رو ببینید
فکر نکنم هوای گرم از موتور بکشه

isbn
27-09-2011, 15:40
آها نه اینجوری هوای گرم نمیکشه
خیلی خوبه اینجوری منم میخوام تقریبا یه همچین کاری کنم و عایق کنمش در برابر حرارت یا اینکه کلا ببرمش پشت چراغ جای مکش 7.4.4
آره پوریا مثلا تعویض شده :13::19:

MeMri
27-09-2011, 16:29
سلام دوستان،

من با ماشینم وقتی رو دست انداز یا سرعت گیر می رم از قسمت عقب یه صدایی مثل میله که ول هست می ده!حالا هر چی هم سرعت بیشتر باشه صدا بیشتره !در ضمن من لاستیک زاپاس رو سرجاش ننداختم و تو صندوق هست!ماشین هم تیپ 5 هست!به نظرتون این صدا طبیعیه ؟

.F.A.R.I.D.
27-09-2011, 18:24
دوستان کیت مکش چقدر تاثیر داره؟
آخه کیت تایفون خیلی گرونه. برای یه کیت زیاد نیست؟!!

.F.A.R.I.D.
27-09-2011, 18:47
دوستان به نظر من:
کیت هوای k&n
ست کامل سوپراسپرینت.
استرس بار hp design
و در نهایت سوپر چیپ
206 رو به یک گاو وحشی تبدیل میکنه. که میشه همون لامبورگینی خودمون!!!!

isbn
27-09-2011, 19:37
دوستان به نظر من:
کیت هوای k&n
ست کامل سوپراسپرینت.
استرس بار hp design
و در نهایت سوپر چیپ
206 رو به یک گاو وحشی تبدیل میکنه. که میشه همون لامبورگینی خودمون!!!!

برای من فعلا با کیت K&N و سوپر چیپ یه بچه مارمولک هست شما انتظار گاو دارید :31: البته توقع من به جای خودش خیلی بالاست از این ماشین :31:
ست اسپرینت هم واقعا گرون هست ولی مثل من دیوانه باشی میخری(شوخی بهتون بر نخوره ) :31: عشق ماشین رو نمیشه کاریش کرد :31:
نه عزیز اشتب منو نکن حتما تایفون بگیر که مثل من نشی بری 3 ساعت تغییرات بدی !

خوب اینم 50 % از تغییرات 50 تای دیگه موند برا بعد :27:
الان تازه دارم تاثیر فیلتر رو احساس میکنم کم کم

pouria_br
27-09-2011, 19:53
راستی چرا لباس باطریتو کندی؟:31:
اولین بار که دیدم باطری رو بخچه بندی کرده بودن برام جالب بود :31:
درست میگی دقیقا جاش هم ناجوره
قشنگ از وسط گرما هوا میکشه
راستی ecu رخشت چنده؟
کدومش خنگ بود؟:31:

isbn
27-09-2011, 19:57
اولین چیزی که تو این ماشین من از رده خارج شد باطریش بود که عوض کردم با نمونه 62 آمپر:31: یه چند وقت دیگه هم فک کنم مجبور شم موترش رو عوض کنم با نمونه 2 لیتری :27:
ecu که 7.4.5 برادر مونگول 7.4.4 !:31:
الان بنطرت جاش بهتر شده پوریا؟

pouria_br
27-09-2011, 20:07
اولین چیزی که تو این ماشین من از رده خارج شد باطریش بود که عوض کردم با نمونه 62 آمپر:31: یه چند وقت دیگه هم فک کنم مجبور شم موترش رو عوض کنم با نمونه 2 لیتری :27:
ecu که 7.4.5 برادر مونگول 7.4.4 !:31:
الان بنطرت جاش بهتر شده پوریا؟
اها پس بگو لباس اندازه اش پیدا نشده :31:
الان جون میده برای سیستم صوتی که بترکانی :31:
والا من یه نظری دارم حالا شاید اشتباهه
ببین از یه طرف لولههه خیلی نزدیک به موتوره و گرممایی موتور روش تاثیر مستقیم داره که گرم بشه
اینکه طبیعیه
ولی لامسب خیلی گرم میشه داخل کاپوت :31:
جاش رو والا چی بگم
فک کنم الان دیگه در بهترین حالته که گرما نزدیکش کمتر باشه

isbn
27-09-2011, 20:14
آره لوله که درسته گرم میشه دیگه رد خور هم نداره تو تایفون هم همینه ولی دیگه اگر خود فیلتر هم گرما بکشه تو اون موقع دیگه ترکمونی میشه :31:

الان هم دیگه دور تر از این نمیشد ببرم مونده یه باکس فیلتر سری 7.4.4 که نصب کنم زیر فیلتر و زیر باکس هم یه خرزومی بکشم تا بقل سینی و اتمام تغییرات .

البته یه نظر دیگه هم دارم اونم اینه که برم یه لوله دیگه بگیرم صاف ببندم به زانویی 45 درجه بعد فیلتر رو ببندم سر لوله اینجوری فیلتر میره پشت چراغ دقیق و اونجا اصلا گرمای موتور رو نداره و هوا هم چرخش داره . خلاصه دیوانه شدم از دست این کیت K&N:22:

pouria_br
27-09-2011, 20:18
الان هم دیگه دور تر از این نمیشد ببرم مونده یه باکس فیلتر سری 7.4.4 که نصب کنم زیر فیلتر و زیر باکس هم یه خرزومی بکشم تا بقل سینی و اتمام تغییرات .
این دوتا چی هستن؟:31:

mehrdadb3
27-09-2011, 21:50
برای من فعلا با کیت K&N و سوپر چیپ یه بچه مارمولک هست شما انتظار گاو دارید :31: البته توقع من به جای خودش خیلی بالاست از این ماشین :31:
ست اسپرینت هم واقعا گرون هست ولی مثل من دیوانه باشی میخری(شوخی بهتون بر نخوره ) :31: عشق ماشین رو نمیشه کاریش کرد :31:
نه عزیز اشتب منو نکن حتما تایفون بگیر که مثل من نشی بری 3 ساعت تغییرات بدی !

الان تازه دارم تاثیر فیلتر رو احساس میکنم کم کم

برادر میشه بگید چقدر هزینه کردید واسه اینا و چقدر تاثیر داشته شتاب 0 تا 100 رو زیر 5 میرسونه :31:

mehrdadb3
27-09-2011, 21:58
تکراری شد حذف کردم

isbn
27-09-2011, 22:34
سلام
250تومن سوپر چیپ که مفصل راجع بهش صحبت کردم یه کلیپ هم از پر کردن دنده ها گرفتم 2-3 صفجه قبل هست .
280 نومن کیت شد که من اصلا پیشنهاد نمیدم بگیرید خواستید تایفون بگیرید 460 تومن ولی واقعا مکش هوای خنک داره
الان برای من با چندتغییر تازه یکم هوای خنک میکشه تو
0-100 که خوب عزیز تو ایران کمتر از 11 دیگه پر پر 10 نمیاد واسه 206 تیپ 5 اونم تو شهری مثل تهران !
من یه سفری به شمال رفته بودم شب رسیدم یه جا اتوبان بود هوا هم خنک هم سطح دریا همه چی ایده آل اون موقع شاید شتاب 0-100 میگرفتم 9.6 رو میشد ثبت کرد چون واقعا ماشین وحشی شده بود ! همین که پا میذاشتی رو گاز میرفت با شتاب وحشتناک تازه با دوری معادل 4000 ! حالا تو تهران برا اینکه به اون شتاب برسی باید موتور رو جر بدی :31: الان هم بعد از این تغییرات رفتم اتوبان دماوند یه تستی بزنم دیدیم واقا عمل کرد و تاثیر فیلتر رو متوجه شدم صدای غولی هم میدخ وقتی پر گاز برید .

پوریا جان اون خرطومی بود اشتب نوشتم
ببین سیستم مکش 7.4.5 با 7.4.4 فرق میکنه منطورم از باکس همون جعبه فیلتر مکش هوای مخصوص 7.4.4 بود .

.F.A.R.I.D.
27-09-2011, 23:32

50 درصد دیگه برای بعد؟!!!!
دیگه میخوای چیکار کنی مگه ؟؟؟؟
فکر کنم شما باید موتور عوض کنی. میتونی موتور RC بندازی.
راستی سوپر اسپرینت گذاشتی؟ یکی از دوستانست کامل رو گداشته بود خیلی خفن بود صداش.
میگفت اگر سنتر بدون منبع بزاری صداش دیگه خیلی زیاد میشه یه چیزی در حد موتور ریس ولی مال خودش سنتر با منبع گذاشته بود اما بازم صداش زیاد بود.
خوبیه سوپر اسپرینت اینه که الکی صدا نمیده. میفهمه کی باید سروصدا کنه کی نه!!!
تازه گاز نخوره و معکوش نکشید صداش خیلی درنمیاد. این برای گمراه کردن پلیسای گاگول ما خوبه!!!!

mohamad skystar
28-09-2011, 00:03
برادر میشه بگید چقدر هزینه کردید واسه اینا و چقدر تاثیر داشته شتاب 0 تا 100 رو زیر 5 میرسونه :31:

دوست من برای این شتاب سری بزنید به کلوپ خودروهای 500 اسب بخاری در مونته کارلو :8::31:

isbn
28-09-2011, 10:51
50 درصد دیگه برای بعد؟!!!!
دیگه میخوای چیکار کنی مگه ؟؟؟؟
فکر کنم شما باید موتور عوض کنی. میتونی موتور RC بندازی.
راستی سوپر اسپرینت گذاشتی؟ یکی از دوستانست کامل رو گداشته بود خیلی خفن بود صداش.
میگفت اگر سنتر بدون منبع بزاری صداش دیگه خیلی زیاد میشه یه چیزی در حد موتور ریس ولی مال خودش سنتر با منبع گذاشته بود اما بازم صداش زیاد بود.
خوبیه سوپر اسپرینت اینه که الکی صدا نمیده. میفهمه کی باید سروصدا کنه کی نه!!!
تازه گاز نخوره و معکوش نکشید صداش خیلی درنمیاد. این برای گمراه کردن پلیسای گاگول ما خوبه!!!!

همون فک کنم موتور باشه :31: نه من دیگه پر پر تا سوپر اسپرینت برم و خودم رو باز نشسته میکنم :31:
درسته صداش خیلی خوب هست و اونقدری آزار دهنده نه برای خودت نه واسه دیگران نیست یکی از دوستان کاوه جان رو منطورم هست که بعضی از بچه ها میشناسنش یه شب باهاش با ماشینش رفتیم پارک وی نبودی ببینی چه غول سواری میکردیم :31: سوپر اسپرینت اون back fire هم داشت .

ویرایش : دوستان اینم از تست یکی از بچه ها که 206 اتومات خودش رو سوپر چیپ زده رو دستگاه شتاب 0-100 9 ثانیه .

دنده ای هم اگه بود یه 2-3 صدم ثانیه کمتر میشد

aref16
28-09-2011, 14:20
سلام دوستان

امروز سند خودرو 206 اومد ! یعنی چی ؟ :31: ( یعنی ماشین اومده نمایندگی ؟ ، یعنی برم ماشین رو تحویل بگیرم ؟ )

pouria_br
28-09-2011, 15:02
ویرایش : دوستان اینم از تست یکی از بچه ها که 206 اتومات خودش رو سوپر چیپ زده رو دستگاه شتاب 0-100 9 ثانیه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دنده ای هم اگه بود یه 2-3 صدم ثانیه کمتر میشد
ایول دمش گرم خیلی حال کردم
فک کنم صفحه کیلومتر اگه جا داشت یه 360 درجه تاب میخورد :31:
این چرا یهو از 2 میندازه 3 ؟
حتما حکمتی داشته :31:

isbn
28-09-2011, 16:34
دیگه میبینه جایی واسه دنده 2 نیست :31:

.F.A.R.I.D.
28-09-2011, 17:54
همون فک کنم موتور باشه :31: نه من دیگه پر پر تا سوپر اسپرینت برم و خودم رو باز نشسته میکنم :31:
درسته صداش خیلی خوب هست و اونقدری آزار دهنده نه برای خودت نه واسه دیگران نیست یکی از دوستان کاوه جان رو منطورم هست که بعضی از بچه ها میشناسنش یه شب باهاش با ماشینش رفتیم پارک وی نبودی ببینی چه غول سواری میکردیم :31: سوپر اسپرینت اون back fire هم داشت .

دنده ای هم اگه بود یه 2-3 صدم ثانیه کمتر میشد

دستت درد نکنه خیلی باحال بود. چنین تستی رو تا به حال در ایران ندیده بودم.

MeMri
28-09-2011, 19:08
سلام دوستان،

من با ماشینم وقتی رو دست انداز یا سرعت گیر می رم از قسمت عقب یه صدایی مثل میله که ول هست می ده!حالا هر چی هم سرعت بیشتر باشه صدا بیشتره !در ضمن من لاستیک زاپاس رو سرجاش ننداختم و تو صندوق هست!ماشین هم تیپ 5 هست!به نظرتون این صدا طبیعیه ؟

دوستان جواب سوال ما رو بدین ثواب می کنید:31:

jupiterx
28-09-2011, 21:32
سلام
به کلاچ یک فنر وصل هست . اون چیه؟؟دقیقا از پشت کلاچ به صورت عمودی اومده پایین.
ممنون

total_overdose
28-09-2011, 21:55
سلام
به کلاچ یک فنر وصل هست . اون چیه؟؟دقیقا از پشت کلاچ به صورت عمودی اومده پایین.
ممنون
بهش میگن فنر کلاچ بر گردون! برای نرمی کلاچ هست!
رویه تیپ 5ها همه وصله رو تیپ 2 ها هم از یه یالس فکر کنم 86 به بعد وصل کردن:46:

jupiterx
29-09-2011, 10:13
بهش میگن فنر کلاچ بر گردون! برای نرمی کلاچ هست!
رویه تیپ 5ها همه وصله رو تیپ 2 ها هم از یه یالس فکر کنم 86 به بعد وصل کردن:46:

ممنون
اخه بعضی موقعها پای ادم گیر میکنه بهش چیکارش کنم؟؟
یک سوال دیگه من وقتی ماشین روشن میکنم کیلومتر شمار دیجیتالی که کیلومتر رو نشون میده کنارش علامت اچار هم چراغش روشنه . این طبیعیه یا مشکلیه؟؟
باتشکر

.F.A.R.I.D.
29-09-2011, 11:59
چرا روی 206 ها دو نوع ضبط هست؟ یعنی شانسیه؟؟

mohamad skystar
29-09-2011, 13:19

بله دوست من شانسیه.
من 2 تا تیپ 2 دیدم یکی پورت USB هم داشت اما یکی دیگه مثل سابق معمولی بود

total_overdose
29-09-2011, 13:32
سلام
والا مدتیه همش از این 206 mp3 ها هست مونتاژ موج نیکان اگه اشتباه نکنم ! یو اس بی میخوره سوکت 3.5 mm داره و ...

You Were Mine
30-09-2011, 21:05
دوستان سلام خسته نباشینو
کسی تا حالا روی 206 اس دی کروز کنترل نصب کرده ؟ چطوریه ؟ خوبه ؟

Amirrezaajalli
30-09-2011, 21:15
دوستان سلام خسته نباشینو
کسی تا حالا روی 206 اس دی کروز کنترل نصب کرده ؟ چطوریه ؟ خوبه ؟

خوب بودنش به سلیقه تون بستگی داره!
ولی به نظر من کروز کنترل واسه گیربکس اتومات مناسب تره:27:

You Were Mine
30-09-2011, 22:59
خوب بودنش به سلیقه تون بستگی داره!
ولی به نظر من کروز کنترل واسه گیربکس اتومات مناسب تره:27:

این ک توش شکی نیست . من تا چند روز دیگه ماشینمو تحویل میگیرم ( 206 اس دی وی 8 ) میخواستم بدونم این سیستم مشکلی نداره ؟ و کسی میدونه تو کرمان نمایندگی هست مه این کارو انجام بده ؟

mohamad skystar
30-09-2011, 23:15
این ک توش شکی نیست . من تا چند روز دیگه ماشینمو تحویل میگیرم ( 206 اس دی وی 8 ) میخواستم بدونم این سیستم مشکلی نداره ؟ و کسی میدونه تو کرمان نمایندگی هست مه این کارو انجام بده ؟

در مورد کروز کنترل بگم هیچ مشکلی نداره و خیلی مناسب و به صرفه هست
اما تو کرمان نمیدونم کجا باید مراجعه کنی.
بهتره از معتبرترین نمایندگی سوال کنید.

davood2020
30-09-2011, 23:40
در مورد کروز کنترل بگم هیچ مشکلی نداره و خیلی مناسب و به صرفه هست.
سلام.
قيمتش با هزينه نصب حدودا چقدر ميشه.
ممنون:46:

Saeed System
30-09-2011, 23:50
دوستان یه سوال داشتم..ظبط 206 به ماشینهای دیگه هم میخوره ؟؟ مگه کد نداره و هر ظبط فقط به خود همون ماشین میخوره؟؟

آخه ما فامیلمون 206 خرید ظبطش هم سی دی خور و یو اس بی خور من گفتم خیالت راحت باشه دیگه اینا ظبطش کد داره

نمیدزدن چون به ماشینهای دیگه نمیخوره...بعد 1 هفته نشد ظبطش رو دزدین!:blink:

isbn
30-09-2011, 23:54
سلام.
قيمتش با هزينه نصب حدودا چقدر ميشه.
ممنون:46:

سلام من رو ماشینم دارم کروز خیلی چیز خوبی هست مخصوصا تو جاده ! از دنده 4 به بعد تو دستی فعال میشه !قیمت هم جنس چین درجه 1 60 تومن و اسپانیا اصل 120 تومن هست که اصلش نو کم گیر میاد مگر استوک پیدا کنید ولی فرقشون فقط تو جنس پلاستیک هست و فرق دیگه ای ندارن من خودم 60 تومنی انداختم و راضی هستم .

mohamad skystar
01-10-2011, 00:01
دوستان یه سوال داشتم..ظبط 206 به ماشینهای دیگه هم میخوره ؟؟ مگه کد نداره و هر ظبط فقط به خود همون ماشین میخوره؟؟

آخه ما فامیلمون 206 خرید ظبطش هم سی دی خور و یو اس بی خور من گفتم خیالت راحت باشه دیگه اینا ظبطش کد داره

نمیدزدن چون به ماشینهای دیگه نمیخوره...بعد 1 هفته نشد ظبطش رو دزدین!:blink:

دوست من دزد عزیز وقتی میاد پخش ماشین رو می دزده کاری نداره این پخش
کد داره یا نداره
یا به ماشین دیگه میخوره یا نمیخوره.
همون فرداش میبره بازار میفروشه

You Were Mine
01-10-2011, 13:31
سلام من رو ماشینم دارم کروز خیلی چیز خوبی هست مخصوصا تو جاده ! از دنده 4 به بعد تو دستی فعال میشه !قیمت هم جنس چین درجه 1 60 تومن و اسپانیا اصل 120 تومن هست که اصلش نو کم گیر میاد مگر استوک پیدا کنید ولی فرقشون فقط تو جنس پلاستیک هست و فرق دیگه ای ندارن من خودم 60 تومنی انداختم و راضی هستم .

مدل اصلی فرانسوی هست نه اسپانیایی .
اره فکر نمیکنم فرقی داشته باشن راستی شما لیمیتر هم نصب کردی ؟ یا فقط کروز کنترل تنهاست ؟

بچه ها راستی ماشینمو امروز تحویل گرفتم :8: از ایران خودرو بعید بود ب این زودی بده اخه تحویل 45 روزه بود اما 30 روزه تحویل دادن.
بعد 1 چیزی مدل ماشینم وی 8 معمولیه ، 2 تا اتفاق افتاده حالا نمیدونم عادیه یا مشکل داره
1 - وقتی ماشین را با ریموت باز میکنم در صندوق باز نمیشه یعنی هرچی کلید روی در صندوق را فشار میدم داخل باز نمیشه حتما باید با کلید باز بشه !!!
2 - وقتی ماشین را خاموش میکنم 1 صدای تقی میاد ازش نمیدونم از کجاشه از موتوره از صندوقه از کجاست ....
ببرم نمایندگی فردا نشون بدم ؟

بچه ها کسی کروز کنترل را از طریق نمایندگی های آپکو ( شرکت تجهیزات سفارشی ایران خودرو ) نصب کرده ؟

isbn
01-10-2011, 15:07
مدل فرانسویش رو ندیدیم اصلا الان اسپانیایی هست اونم تک و توک استوک .
لیمیتر هم نصب هست

اون صدای موقع خاموش شدن هم منم دارم و باید طبیعی باشه زمانی که فیلتر هوا رو تعویض کردم هم صدا موقع خاموش شدن بیشتر و جالب تر شده بود حالا نمیدونم به دریچه گاز و مکش هوا ربط پیدا میکنه یا چیز دیگه ای.

راستی در مورد آپکو هم گفته شده همون مدل چینی تقدیم میکنه به مردم . ولی با قیمتی بیشتر

You Were Mine
01-10-2011, 15:44
مدل فرانسویش رو ندیدیم اصلا الان اسپانیایی هست اونم تک و توک استوک .
لیمیتر هم نصب هست

اون صدای موقع خاموش شدن هم منم دارم و باید طبیعی باشه زمانی که فیلتر هوا رو تعویض کردم هم صدا موقع خاموش شدن بیشتر و جالب تر شده بود حالا نمیدونم به دریچه گاز و مکش هوا ربط پیدا میکنه یا چیز دیگه ای.

راستی در مورد آپکو هم گفته شده همون مدل چینی تقدیم میکنه به مردم . ولی با قیمتی بیشتر

شما نرفتی نمایندگی ببینی مشکل از کجاست ؟ چی بهت گفتن ؟ حالا فردا صبح میرم نمایندگی ببینم میتونن صداشو کاری کنن یا نه. اون درب صندوق چی ؟ شما مشکلی نداری یا مال همه همینطوره ؟

اخه من کرمانم نمیدونم کسی هست ک داشته باشه ووارد باشه نصب کنه فقط تا اونجاییمیدونم اپکو نمایندگی تو کرمان داره ک تو سایت زده کروز کنترل 75 تومن.
راستی بچه ها بیمه بدنه بکنم ؟ فقط برای سال اول میخوام چون سال اول مهم تره ... کدوم بیمه برم ؟ کارت تخفیف بیمه پارسیان روی ماشین هست پارسیان بکنم ؟

الان زنگ زدم نمایندگی آپکو برای کروز کنترل . میگه چینی داریم اما جنسش خوبه قیمت هم میده 110 بدون لیمیتر ، برای لیمیتر هم میگه باید پدال را عوض کنین 5 سیمه بذارین ایا احتیاجی هست ؟ من تا اونجایی شنیدم برای نصب کروز کنترل و لیمیتر روی ماشین های تولید جدید احتیاج به وسیله اضافی نیست فقط دسته کروز کنترل و لیمیتر را نصب میکنن بعد با دستگاه pps پروگرام میکنن. اطلاعات من درسته یا غلط ؟

isbn
01-10-2011, 17:21
والا نه نمایندگی واسه این صدا نبردم چون حس میکنم طبیعی هست
من تیپ 5 دارم صندوقم مثل sd نیست
خیلی گرون میده الان کاوه دسته کروز اصل رو میده 80 -90 فک کنم چینی درجه 1 همینی که آپکو میده هم میده 60 برای لیمیتر یه زمانی باید پدال 5 سیم هم میگیرفتین برای سیم 5 که منم گرفتم و نصب کردم اما الان کاوه رو 4 سیمه هم با آپدیت نرم افزاری ecu لیمیتر رو فعال میکنه دیروز که پیشش بودم گفت 15 تومن خرجش هست که برام رو 4 سیم هم فعال کنه ! ولی پدال 5 سیم 250 تومن میشه .

کروز خالی که فقط دسته کروز نصب میشه و به قول شما با pps پرزنت میشه ولی برای لیمتر همونطور که گفتم یا پدال 5 سیم یا آپدیت ecu نیاز هست .

You Were Mine
01-10-2011, 17:56
والا نه نمایندگی واسه این صدا نبردم چون حس میکنم طبیعی هست
من تیپ 5 دارم صندوقم مثل sd نیست
خیلی گرون میده الان کاوه دسته کروز اصل رو میده 80 -90 فک کنم چینی درجه 1 همینی که آپکو میده هم میده 60 برای لیمیتر یه زمانی باید پدال 5 سیم هم میگیرفتین برای سیم 5 که منم گرفتم و نصب کردم اما الان کاوه رو 4 سیمه هم با آپدیت نرم افزاری ecu لیمیتر رو فعال میکنه دیروز که پیشش بودم گفت 15 تومن خرجش هست که برام رو 4 سیم هم فعال کنه ! ولی پدال 5 سیم 250 تومن میشه .

کروز خالی که فقط دسته کروز نصب میشه و به قول شما با pps پرزنت میشه ولی برای لیمتر همونطور که گفتم یا پدال 5 سیم یا آپدیت ecu نیاز هست .

والا چی بگم اینجا ( کرمان ) فکر نکنم زیاد کسانی باشن ک اهل فروش و نصب کروز کنترل باشن . حالا فردا برم بپرسم ببینم جاهای دیگه ای هم هست یانه. تو سایت اپکو زده 75 این ک نمایندگیشه میده 110 فردا برم قاطی کنم ببینم جواب میده یا نه . فعال کردنش اسونه اما نصبش را نمیدونم

isbn
01-10-2011, 18:05
والا چی بگم اینجا ( کرمان ) فکر نکنم زیاد کسانی باشن ک اهل فروش و نصب کروز کنترل باشن . حالا فردا برم بپرسم ببینم جاهای دیگه ای هم هست یانه. تو سایت اپکو زده 75 این ک نمایندگیشه میده 110 فردا برم قاطی کنم ببینم جواب میده یا نه . فعال کردنش اسونه اما نصبش را نمیدونم

این تاپیک رو بخون کمکت میکنه تو نصب

:46:

jupiterx
01-10-2011, 20:23
مدل اصلی فرانسوی هست نه اسپانیایی .
اره فکر نمیکنم فرقی داشته باشن راستی شما لیمیتر هم نصب کردی ؟ یا فقط کروز کنترل تنهاست ؟

بچه ها راستی ماشینمو امروز تحویل گرفتم :8: از ایران خودرو بعید بود ب این زودی بده اخه تحویل 45 روزه بود اما 30 روزه تحویل دادن.
بعد 1 چیزی مدل ماشینم وی 8 معمولیه ، 2 تا اتفاق افتاده حالا نمیدونم عادیه یا مشکل داره
1 - وقتی ماشین را با ریموت باز میکنم در صندوق باز نمیشه یعنی هرچی کلید روی در صندوق را فشار میدم داخل باز نمیشه حتما باید با کلید باز بشه !!!
2 - وقتی ماشین را خاموش میکنم 1 صدای تقی میاد ازش نمیدونم از کجاشه از موتوره از صندوقه از کجاست ....
ببرم نمایندگی فردا نشون بدم ؟

بچه ها کسی کروز کنترل را از طریق نمایندگی های آپکو ( شرکت تجهیزات سفارشی ایران خودرو ) نصب کرده ؟

سلا م
منم تازه ماشینمو تحویل گرفتم . در مورد صندوق عقب ظاهرا سیستمش همینطوریه یعنی حتما باید با سوئیچ باز کنی صندوق عقبو. دلیلشونم اینه که میگن واسه امنیت بیشتر.:5:

You Were Mine
01-10-2011, 21:27
سلا م
منم تازه ماشینمو تحویل گرفتم . در مورد صندوق عقب ظاهرا سیستمش همینطوریه یعنی حتما باید با سوئیچ باز کنی صندوق عقبو. دلیلشونم اینه که میگن واسه امنیت بیشتر.:5:

مبارکه داداش . از شما وی چنده ؟ شما هم وقتی میخوای خاموش کنی 1 صدایی از تو موتور ماشین میاد یا نه ؟

jupiterx
02-10-2011, 11:08
مبارکه داداش . از شما وی چنده ؟ شما هم وقتی میخوای خاموش کنی 1 صدایی از تو موتور ماشین میاد یا نه ؟

سلام
مدلش وی8 هستش.والا در مورد صدا من چیزی متوجه نشدم البته خیلی دقیق دقت نکردم حالا بازم محض اطمینان چک میکنم ببینم همچین موردی رو دارم یا نه.
البته به نظر من روی یک سری مسائل اینطوری خیلی زوم نکن و حساس نشو چون خودت اعصابت به هم میریزه سعی کن از ماشینی که خریدی لذت ببری . از قدیم گفتن موش تو کاسه ادم وسواسی می افته . شما هم خیلی حساسیت به خرج نده در مورد چیزای پیش پا افتاده . اینجا ایرانه و ماشینی هم که میخری شانسی حالا تا شانست چی باشه.

دوستان یک سوال
این دریچه هوایی که هوای بیرون رو میده داخل کدوم درچه هاس و کجا قرار دادره؟؟؟چطوری میشه باز یا بستش کرد؟؟؟موقع استفاده از کولر باید باز باشه یا بسته؟؟؟
باتشکر

isbn
02-10-2011, 13:20
سلام
مدلش وی8 هستش.والا در مورد صدا من چیزی متوجه نشدم البته خیلی دقیق دقت نکردم حالا بازم محض اطمینان چک میکنم ببینم همچین موردی رو دارم یا نه.
البته به نظر من روی یک سری مسائل اینطوری خیلی زوم نکن و حساس نشو چون خودت اعصابت به هم میریزه سعی کن از ماشینی که خریدی لذت ببری . از قدیم گفتن موش تو کاسه ادم وسواسی می افته . شما هم خیلی حساسیت به خرج نده در مورد چیزای پیش پا افتاده . اینجا ایرانه و ماشینی هم که میخری شانسی حالا تا شانست چی باشه.

دوستان یک سوال
این دریچه هوایی که هوای بیرون رو میده داخل کدوم درچه هاس و کجا قرار دادره؟؟؟چطوری میشه باز یا بستش کرد؟؟؟موقع استفاده از کولر باید باز باشه یا بسته؟؟؟
باتشکر

با شما موافقم
آره دوست من زیاد حساس نشو منو میبینی همیشه ترس داشتم ماشینم با هام نسازهو همش به این فکر میکردم الان یه جاش در میره انقدر بهش فکر کردم که سرم امد !:19:

m.behnam
02-10-2011, 15:33

مال من که تیپ 5 هستش وقتی خاموشش میکنم یه صدای تق میکنه!!
شما هم منظورتون این صدا هستش ؟

isbn
02-10-2011, 18:00
خوب دوستان یه خبر تازه از ماشینم بگم امروز ساعت 3:30 در چار راه زهره خیابان مفتح ماشین من سیم کلاچ برید و به توقف کامل رسید تا ساعت 4:30 که امداد امد و سیم عوض کرد ! در مورد صدا هم پرسیدم گفت زمان بسته شدن دریچه گاز این صدا میاد و مشکلی نیست :46: یارو گفت تا الان فک کنم 200 تایی 206 که سیم پاره کرده باشه تعمیر کردم ! در مورد دریچه هم گفت به زودی امکان خراب شدنش و کلا گاز نخوردن ماشین هست !
میخوام فردا یه پیت بنزین بردارم برم جولو کارخونه خودم رو با ماشین آتیش بزنم چطور است !:19:

این ماشین چرخش واسه ما که نچرخید !

جالبه واقعا تو 7000 تا سیم پاره کرد قرقره ای تمسه عوض شد دیگه دسته دنده عوض شد سیم کشی موتور عوض شد دوبار پروژکتور سوزوند باطریش خوابید کل فرمون و هیدرولیک عوض شد گیربکسم بعضی جاهاش عوض شد !
دیگه 10 هزار به بالا قرار هست چه بلایی سرم بیاره خدا داند

دوستان اگر یه وقت ما مردیم تو این ماشین شهید حسابمون کنید !

mohamad skystar
02-10-2011, 18:10
خوب دوستان یه خبر تازه از ماشینم بگم امروز ساعت 3:30 در چار راه زهره خیابان مفتح ماشین من سیم کلاچ برید و به توقف کامل رسید تا ساعت 4:30 که امداد امد و سیم عوض کرد ! در مورد صدا هم پرسیدم گفت زمان بسته شدن دریچه گاز این صدا میاد و مشکلی نیست :46: یارو گفت تا الان فک کنم 200 تایی 206 که سیم پاره کرده باشه تعمیر کردم ! در مورد دریچه هم گفت به زودی امکان خراب شدنش و کلا گاز نخوردن ماشین هست !
میخوام فردا یه پیت بنزین بردارم برم جولو کارخونه خودم رو با ماشین آتیش بزنم چطور است !:19:

محمد جان تو شدی پیر خرابات
فکر کنم پارس کمتر اذیت کرد تا تیپ 5
از روزی که خریدی تا الان مشکلات زیادی برات درست کرده امیدوارم اینجور نباشه

You Were Mine
02-10-2011, 18:14
اتفاقا منم صبح رفتم گارانتی برای صدا دادن موقع خاموش کردنش . اونم بهم گفت مال دریچه گازه و عادیه حتی کاپوت هم زد بالا گفت حواست بهش باشه دستتم بذار روش . وقتی ماشین را خاموش کرد کامل حس کردم از همونجاست .

واا.. منم زیاد حساسیت ب خرج نمیدم فقط میخواستم بدونم این ماشینی ک بهم افتاده مشکلی داره یا نه ک خدارو شکر مشکلی نداره و ایشاا... ک نداشته باشه.
فکر کروز هم کردم زورم میاد 110 تومن پول بدم بابت چینیش ک تو شهر های دیگه همه 60 - 70 تومن میفروشن . بچه ها شیراز هم میتونم برم اونجا کسی را سراغ ندارین کارش درست باشه و جنس کروز خوب داشته باشه ؟

---------- Post added at 06:12 PM ---------- Previous post was at 06:12 PM ----------

مال من که تیپ 5 هستش وقتی خاموشش میکنم یه صدای تق میکنه!!
شما هم منظورتون این صدا هستش ؟

اره داداش همین صدا منظورمونه.

---------- Post added at 06:14 PM ---------- Previous post was at 06:12 PM ----------

والا چی بگم ... خیلی زوره 17 میلیون پول ماشین بدی بعد هرروز 1 جاییش خراب شه !!! ایشاا... ک دیگه برات پیش نیاد یعنی برای هیچکس پیش نیاد :31:

isbn
02-10-2011, 18:40
محمد جان تو شدی پیر خرابات
فکر کنم پارس کمتر اذیت کرد تا تیپ 5
از روزی که خریدی تا الان مشکلات زیادی برات درست کرده امیدوارم اینجور نباشه

چرا محمد جان از روزی که گرفتم منو خون به جگر کرد ! بابا بازم به شرف پرشیا پدرش رو در آوردم من با پرشیا یهو میدیدی یه مسیر طولانی پر گاز نیم کلاچ میرفتم شتابش میشد غول :31: ولی کلاجش مرخص شد تو 7000 تا بعد اون دیگه تا 22 هزار تا یه آخ نگفت :19: دلم تنگ شده برات پری :19::34: البته نه همون 1000 تای اول هم یه پروانش سوخت ولی دیگه تو بازه 7000 تا 22000 فقط روغن عوض کردم براش ! میگن به هرچی نرسی بیشتر رو پا خوش وا میسه شده حکایت من این 206 رو لوس کردم این شد پرشیا یه مرد واقعی شده بود ! فقط چه کنم که عشق شتابم 206 رو واسه شتاب گرفتم که الان مرض های دیگش اصلا شتابش رو محو کرده !

بعد این که سیم کلاچ پاره کرده کروز هم از کار افتاده میگن سنسور کلاجش یا در امده یا قطع شده ! ووووایییی وی دل وی دل:22:

pouria_br
02-10-2011, 18:40

جالبه واقعا تو 7000 تا سیم پاره کرد قرقره ای تمسه عوض شد دیگه دسته دنده عوض شد سیم کشی موتور عوض شد دوبار پروژکتور سوزوند باطریش خوابید کل فرمون و هیدرولیک عوض شد گیربکسم بعضی جاهاش عوض شد !
دیگه 10 هزار به بالا قرار هست چه بلایی سرم بیاره خدا داند

دوستان اگر یه وقت ما مردیم تو این ماشین شهید حسابمون کنید !
ای بابا :41:
عجب شانسی داری تو
ایشالا که اتفاقی دیگه نمی افته.
میخوای نگه اش داری؟یا ردش میکنی بره؟

isbn
02-10-2011, 18:47
ای بابا :41:
عجب شانسی داری تو
ایشالا که اتفاقی دیگه نمی افته.
میخوای نگه اش داری؟یا ردش میکنی بره؟

آخه پوریا ردش کنم بره بابام یه کتک حسابی میزنه منو اولا :31: چون پرشیا رو هم 1 سال نبود داشتم ! بعد الان پولی در دست نیست بدم بره چی بگیرم آخر ! پراید ؟ :31: حداقل یه 40 میلیونی بود میدادیم اینو بره یه جنسیس کوپه میگرفتم :31: (چه غلطا ) :31:

vanish
02-10-2011, 20:29
آقا محمد مارو نترسون بابا :دی
منم قراره صب برم خودمو خاک بر سر کنم تیپ 5 ثبت نام کنم :دی

isbn
02-10-2011, 20:36
داداش برید بگیرید تو سری که من گرفتم دوستانی مثل بهنام alex و pami جان بودن که اصلا هیچ مشکلی ندارن با ماشین بگیرین خیالتون راحت ! بقول محمد ما پیر خراباتیم ! اینم انداختن بهمون دیگه کاریش نمیشه کرد ! فکر میکنم از این برگشت خورده ها بوده دادن به ما !

ŞHÍЯÍŃ
02-10-2011, 21:38
:20:سلام دوستان من صفحه کیلومتر رو عوض کردم:20:نگو طرف که قبلا این ماشین رو داشته یه حرکت ابتکاری زده بردی که پشت کیلومتر و مربوط به عقربه ها و نور بالا و ایناست رو عوض کرده تیپ پنجی انداخته:31:شایدم من اشتباه میکنم آخه روی دو تا از ال ای دی هاش رو پوشونده بود که من جلوش رو باز کردم چراغ ایربگ اش روشن شد:31:بله الان هیچ جایی نداره که دو تا سیم صفحه کیلومتر رو بزنم بهش. هر جا هم میبرن کلاس میزارن:31:

راهش رو خودم میدونم باید از یه جایی سیم بکشم بهش که وقتی چراغ ها روشن میشه اینم روشن بشه به نظرتون از پشت پنل بخار و کولر میشه یه سیم کشید؟؟؟

اصلا جایی داره که بتونم سیماشو به اون دو تا سیم صفحه کیلومتر وصل کنم؟؟

:31:ممنون میشم کمکم کنید:10:

pouria_br
02-10-2011, 21:41
آخه پوریا ردش کنم بره بابام یه کتک حسابی میزنه منو اولا :31: چون پرشیا رو هم 1 سال نبود داشتم ! بعد الان پولی در دست نیست بدم بره چی بگیرم آخر ! پراید ؟ :31: حداقل یه 40 میلیونی بود میدادیم اینو بره یه جنسیس کوپه میگرفتم :31: (چه غلطا ) :31:
اینم واسه خودش حرفیه
ایشالا جنسیس هم میگیری
خودمم تو کفش هستم :31:
2 تا پلاک اروند اینجا میپلکن :31:
میگم تو یه بار این ماشینو ببیر یه تعمیرکار ماهر یا یه نمایندگیه که معرفت داشته باشه
بزار دوروز پیشش باشه
بگو همه چیزاشو برات چک کامل کن
دیگه خدایی نکرده برات اتفاقی نیفته :46:
:11:

pouria_br
02-10-2011, 21:53
آقا محمد مارو نترسون بابا :دی
منم قراره صب برم خودمو خاک بر سر کنم تیپ 5 ثبت نام کنم :دی
تیپ 5 عشقه نگران نباش
اگه همچین بلاییکه سر محمد اومد برای منم میومد باز هم دوسش داشتم
تیپ 5 عشقه 6 ساله منه :40:

isbn
02-10-2011, 21:56
والا این دو مورد که گفتی نیست اصلا همه میخوان بچاپن آدم رو فقط از بد روزگار مهر که شروع شده کارای منم بیشتر شده الان هر روز ماشین میخوام دوباره فردا صبح باید برم جایی میترسم تو راه بلایی سرم بیاد :41:!
باور کن جنسیس هم بگیرم از این برگشتی هاش گیرم میاد :31: وای جات خالی تو بابایی یکی بود من داشتم واسه خودم میگازیدم و عشق میکردم این 206 و پراید و 405 و.... رو رد میکردم که یهو دیدیم یه زردش کنارم هست منم تو جو بودم یه گازی دادم اونم گاز داد یه غررررشی کرد و خیلی ناز تبدیل به یک نقطه شد :31: منم شروع کردم به صوت زدن :31:

پوریا بیا یدونه شریکی بگیریم من میام باهاش تا آبادان توام باهاش بیا تا تهران همین سیکل رو ادامه بدیم :31: نوبتی

دوستان تیپ 5 ماشین خوبی هست به مال من نگاه نکنید از 10 تاش 1 کیش بلاخره پاچه یک نفر رو نوازش میکنه دیگه !

pouria_br
02-10-2011, 22:09
والا این دو مورد که گفتی نیست اصلا همه میخوان بچاپن آدم رو فقط از بد روزگار مهر که شروع شده کارای منم بیشتر شده الان هر روز ماشین میخوام دوباره فردا صبح باید برم جایی میترسم تو راه بلایی سرم بیاد :41:!
باور کن جنسیس هم بگیرم از این برگشتی هاش گیرم میاد :31: وای جات خالی تو بابایی یکی بود من داشتم واسه خودم میگازیدم و عشق میکردم این 206 و پراید و 405 و.... رو رد میکردم که یهو دیدیم یه زردش کنارم هست منم تو جو بودم یه گازی دادم اونم گاز داد یه غررررشی کرد و خیلی ناز تبدیل به یک نقطه شد :31: منم شروع کردم به صوت زدن :31:

پوریا بیا یدونه شریکی بگیریم من میام باهاش تا آبادان توام باهاش بیا تا تهران همین سیکل رو ادامه بدیم :31: نوبتی

دوستان تیپ 5 ماشین خوبی هست به مال من نگاه نکنید از 10 تاش 1 کیش بلاخره پاچه یک نفر رو نوازش میکنه دیگه !
لامسب عجب موتوری داره
این صداشون از موتور خفنه
بعد ما هی خودمون نفله میکنیم از منبع یا فیلتر هوا استفاده میکنیم بلکه صداش عوض بشه
اره اینم فکر خوبیه
باشه ولی پول بنزینشو کی میده؟:31:

ŞHÍЯÍŃ
02-10-2011, 22:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ببینید دوستان من اون دو تا سیم صفحه کیلومتر رو به برق 12ولت کیس ام وصلکردم روشن شد فقط باید سماشو به جایی مثل پنل بخاری یا جایی که وقتی چراغا روشن میشه اینم روشن بشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pouria_br
02-10-2011, 22:48
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ببینید دوستان من اون دو تا سیم صفحه کیلومتر رو به برق 12ولت کیس ام وصلکردم روشن شد فقط باید سماشو به جایی مثل پنل بخاری یا جایی که وقتی چراغا روشن میشه اینم روشن بشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پریا جان
برق ماشین هم 12 ولته
شما باید به سیمی وصل کنی که وقتی میخوای چراغای سکن روشن بشه اینم باهاش روشن بشه
سیماش هم باید تو یکی از فیشایی باشه که مربوط میشه به خود صفحه ونه کیلومترشمار
پیدا کردن سیماش مصیبته :31:

MeMri
02-10-2011, 23:08

آقا شرمنده ربطی به بحث شما نداره این سوالم (:31:) ولی این کنسول آمپر رو چند خریدی شما؟

ŞHÍЯÍŃ
02-10-2011, 23:47
آقا شرمنده ربطی به بحث شما نداره این سوالم (:31:) ولی این کنسول آمپر رو چند خریدی شما؟

:31:آقا خودتی:31:

کنسول رو نخریدم:31:من فقط صفحه کیلومتر رو عوض کردم از چراغ برق خریدم 15 تومن:20:

m.behnam
03-10-2011, 22:32
سلام به همه دوستان
خیلی وقت بود تاپیک رو دنبال نکرده بودم
محمد جان امروز پستهاتو خودم دلم آتیش گرفت...!
چه قدر این ماشین اذیتت کرده.. :41:
باید یه فکر اساسی براش برداریم :31:

من که حالا تازه صدای فرمونش دراومده وقتی سریع فرمون رو میچرخونم یه صدای خیس خیس میکنه!!!
اما خدا رو شکر بقیه چیزاش درسته و هنوز مشکلی پیدا نکرده...

isbn
03-10-2011, 23:25
سلام به همه دوستان
خیلی وقت بود تاپیک رو دنبال نکرده بودم
محمد جان امروز پستهاتو خودم دلم آتیش گرفت...!
چه قدر این ماشین اذیتت کرده.. :41:
باید یه فکر اساسی براش برداریم :31:

من که حالا تازه صدای فرمونش دراومده وقتی سریع فرمون رو میچرخونم یه صدای خیس خیس میکنه!!!
اما خدا رو شکر بقیه چیزاش درسته و هنوز مشکلی پیدا نکرده...

نه ایشاله اذیتت نمیکنه ! کیلومتر چندی ؟ برای فرمون کلا فراخوان زیاد داشته تا دیدی صدای تق تق در امد ببر برات عوض میکنن :46:

m.behnam
04-10-2011, 09:38
نه ایشاله اذیتت نمیکنه ! کیلومتر چندی ؟ برای فرمون کلا فراخوان زیاد داشته تا دیدی صدای تق تق در امد ببر برات عوض میکنن :46:

4500 کیلومتر شده تازه..
نه هنوز تق تق نمیکنه!
پس این یه مشکل همگانی هست راحت عوض کنن مشکل دیگه ای ندارم.. :31:

alex_pk
04-10-2011, 09:43
سلام خوبید همگی
تیپ 5 من الان حدودا 6400 تا کار کرده هنوز فرصت نکردم ببرم نماندگی هاشون یه سرویسی چیزی کنن.
نیار هم نبوده
فقط مشکلی که از اول باهاش داشتم کلاج بود که خیلی بالا می گیره.
خدارو شکر مشکل دیگه ای باهاش ندارم
الان هم که 5 ماه از خریدش می گذره همواره بنزین سوپر ریختم
مشکل آمپر بنزین هم ندارم که معمولا صدای بچه هارو در میاورد خرابیش.
یه مورد دیگه که الان به ذهنم رسید اینه که تو ترافیک های شدید آمپر سمت راست خیلی میاد بالا طوری که مجبور میشم کولر رو بزنم تا بیاد پایین. شاید بخاطر محافظ کاپوت باشه شاید هم آب رادیات کمه.
یبار هم که از کولر استفاده می کردم و ماشین رو پارک کردم دیدم از زیرش آب میده که از یه نفر پرسیدم گفت مشکلی نداره بخاطر کولره.

البته بگم تو این مدت هیچ چیزیش رو تغییر ندادم
یعنی اصلا کاپوت رو هم بالا ندادم : دی فقط یبار بالا دادم اونم برای بستن نمد بود روزای اول.

نه آب رادیاتور رو چک کردم تاحالا نه چیزی
چون فنی ماشین رو هیچی بلد نیستم. (کلا زیر کاپوت رو اصلا نمیدونم چی به چیه اگه کتاب اینترنتی یا مقاله ای چیزی هست که توضیح بده معرفی کنید لطفا)

حالا اگه ممکنه یکی به من بگه
دقیقا چه چیز هایی رو باید چک کنم و چه موقع؟
شیشه شور ماشین هم تموم شده کجا باید بریزم؟
و از اینجور چیزا ...
من تو این 5 ماه فقط ازش سواری گرفتم :دی

isbn
04-10-2011, 12:48
من پیر خراباتم دوستان هر تجربه ای در باره خرابی تیپ 5 رو لمس کردم :31: امروز هم یه مورد دیگه اضافه شد صدای بم هنگام گاز دادن و قطع وصل شدن صدا بهمراه لرزش زیر پا که مربوط هست به سیستم اگزوز و کاتالیزور به احتمال 99 درصد !
دوستان هیدرولیک رو از نظر نشتی چک کنید فرمان رو چک کنید گیربکس از نظر روغن ریزی چک شه کاسه نمد ها مشکل دارند
دیگه دلم براتون بگه دریچه گاز از نظر میزان باز شدن با تخته کردن پدال چک بشه ! سیم کلاچ ها مشکل دارن چک بشه ! و همین تا اینجا فردا که به مشکل جدید بر خوردم حتما اطلاع میدم :31: فک کنم ماشین فردا وا بره دیگه :31:

mohamad skystar
04-10-2011, 13:27
من پیر خراباتم دوستان هر تجربه ای در باره خرابی تیپ 5 رو لمس کردم :31: امروز هم یه مورد دیگه اضافه شد صدای بم هنگام گاز دادن و قطع وصل شدن صدا بهمراه لرزش زیر پا که مربوط هست به سیستم اگزوز و کاتالیزور به احتمال 99 درصد !
دوستان هیدرولیک رو از نظر نشتی چک کنید فرمان رو چک کنید گیربکس از نظر روغن ریزی چک شه کاسه نمد ها مشکل دارند
دیگه دلم براتون بگه دریچه گاز از نظر میزان باز شدن با تخته کردن پدال چک بشه ! سیم کلاچ ها مشکل دارن چک بشه ! و همین تا اینجا فردا که به مشکل جدید بر خوردم حتما اطلاع میدم :31: فک کنم ماشین فردا وا بره دیگه :31:

محمد جون رینگ و لاستیک چی در نظر گرفتی؟
ارتفاع رو تا چه میزان کم میکنی؟
استرس بار هم نصب میکنی؟

isbn
04-10-2011, 14:10
والا محمد رینگ رونال 15 با لاستیک حالا یا 195 یا 205 که تو ecu تعریف شده باشه
استرس هم تو فکرش هستم ! ارتفاع هم فعلا حس میکنم در حد خوبی هست ارتفاع ماشین چون بعضی موقع ها مسافرت دسته جمعی هم میرم دیگه بیشتر از این بدم پایین درد سر میشه !

You Were Mine
04-10-2011, 16:37
بچه ها سرویس اولیه را کی باید بریم ؟ اخه این علامت اچاره روشنه ک یعنی برم برا سرویس

F A R I D
04-10-2011, 17:04
سوپر اسپرینت اون back fire هم داشت .این بک فایر چی هست؟؟
یعنی ازش آتش میاد؟؟؟

میگم تا حالا از این فیلم های ماشینی دیدین که وقتی طرف دنده رو عوض میکنه صدای فیس فیس میده؟؟ مال چی هست؟؟ مثل فیلم تندوسریع.

isbn
04-10-2011, 18:45
بله آتش میزنه بیرون ولی اون فیس فیس فک کنم منظورتون توربو شارجر باشه !

برای اون علامت آچار ببرید یه نمایندگی بگید دیاگ میخوام دیاگ بزنن حل میشه و چراغ آچار واسه 20000 تا ست میشه :46:

isbn
04-10-2011, 19:00
ای بابا از ما پیر تر هم هست تو خرابی این شاه خرابی هاست تو کیلومتر 6000

نقل قول دوستمون با نام کاربری ali tiger در تاپیک همسایه

حدود 1.5 ماه پیش رفته بودم یکی از نمایندگی های شهرمون که یه 207 اونجا افتاده بود و مشکل دسته موتور بود

دیروز هم رفتم دیدم باز اونجاست! مدل 90 با 6000 کیلومتر کارکرد که از مشکل دسته موتور به این روز افتاده

دسته موتور میبره،موتور با قاب تسمه تایم میفته رو سینی، تسمه تایم پاره میشه،موتور سوپاپ کج میکنه و کار به اینجا میکشه
مکانیک نمایندگی گفت وقتی ماشینو اوردن مخزن هیدرولیک و موتور چسبیده بودن به رادیاتور! یعنی موتور چرخیده بود. احتمالا راننده با شنیدن این همه صدا و تغییرات کلاچ نگرفته و اینطور شده...
موفق نشد تعویض موتور بگیره

:41:

دوستان مثل اینکه شایع ترین مشکلات تولیدی 90 همین دسته موتور و دیگری خطای دریچه هست که مثل اینکه تو کیلومتر 7000 خودش رو نشون میده حتما ببرید چک کنید و از سلامت این دو مطلع شوید !

pouria_br
04-10-2011, 19:05
این بک فایر چی هست؟؟
یعنی ازش آتش میاد؟؟؟

بله
شما اینو ببین تا متوجه بشی بک فایر یعنی چی :46:
حال کن :31:

و یا

---------- Post added at 07:05 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

حدود 1.5 ماه پیش رفته بودم یکی از نمایندگی های شهرمون که یه 207 اونجا افتاده بود و مشکل دسته موتور بود

دیروز هم رفتم دیدم باز اونجاست! مدل 90 با 6000 کیلومتر کارکرد که از مشکل دسته موتور به این روز افتاده

دسته موتور میبره،موتور با قاب تسمه تایم میفته رو سینی، تسمه تایم پاره میشه،موتور سوپاپ کج میکنه و کار به اینجا میکشه
مکانیک نمایندگی گفت وقتی ماشینو اوردن مخزن هیدرولیک و موتور چسبیده بودن به رادیاتور! یعنی موتور چرخیده بود. احتمالا راننده با شنیدن این همه صدا و تغییرات کلاچ نگرفته و اینطور شده...

ای بابا
عجب نامردایی هستن این شرکتای خودرو سازی :13:
اخه این دیگه چه وضعشه :2:
20 میلیون پول میگیرن بعد ماشین زپرتی تحویل مردم میدن
ایشالا خدا یه صبری به این رفیقمون بده
خیلی اعصاب خورد کنه این قضیه
ایشالا که مشکلش حل بشه

isbn
04-10-2011, 19:19
بله

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو یا

---------- Post added at 07:05 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

ای بابا
عجب نامردایی هستن این شرکتای خودرو سازی :13:
اخه این دیگه چه وضعشه :2:
20 میلیون پول میگیرن بعد ماشین زپرتی تحویل مردم میدن
ایشالا خدا یه صبری به این رفیقمون بده
خیلی اعصاب خورد کنه این قضیه
ایشالا که مشکلش حل بشه

پوریا با اون بک فایر تو ترافیک حال میده سپر همه رو ذوب میکنه :27::31: پراید منظورم هست :31:

m.behnam
04-10-2011, 19:32

دوستان مثل اینکه شایع ترین مشکلات تولیدی 90 همین دسته موتور و دیگری خطای دریچه هست که مثل اینکه تو کیلومتر 7000 خودش رو نشون میده حتما ببرید چک کنید و از سلامت این دو مطلع شوید !

ای بابا دیگه این ماشین قرار نیست برای آدم بشه!!
به قول بچه ها آب بندیش دیگه به هم خورده :31:
برای تیپ 3 هم همین مشکل پیش میباد؟ چون یکی از دوستام میخواد تیپ 3 بخره؟!

F A R I D
04-10-2011, 19:47
ای بابا دیگه این ماشین قرار نیست برای آدم بشه!!
به قول بچه ها آب بندیش دیگه به هم خورده :31:
برای تیپ 3 هم همین مشکل پیش میباد؟ چون یکی از دوستام میخواد تیپ 3 بخره؟!

برای 206 هم این مشکل پیش اومده. ولی تک و توک پیش میاد.
بهترین کار اینه که بعد از تحویل ماشین برید پیش یه مکانیکتا همه چیز چک بشه.

---------- Post added at 09:47 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

پوریا با اون بک فایر تو ترافیک حال میده سپر همه رو ذوب میکنه :27::31: پراید منظورم هست :31:
بابا این خطرناکه آخه. حالا سپر دیگران به کنار سپر خود آدمم ذوب میشه!!!!
حالا این به چه دردی میخوره. آخه مثلا سوپر اسپرینت منبع با بک فایر و بدون فایر داره. چه فرقی داره؟؟؟!!!
ولی بازم فکر کنم خطر داشته باشه. ماشین ایرانی خاموشش آتیش میگیره چه برسه با بک فایر!!!!

You Were Mine
04-10-2011, 20:01
بله

و یا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[COLOR="Silver"]

اااا این ک همشهریمونه !!!! :31:

isbn
04-10-2011, 20:36
برای 206 هم این مشکل پیش اومده. ولی تک و توک پیش میاد.
بهترین کار اینه که بعد از تحویل ماشین برید پیش یه مکانیکتا همه چیز چک بشه.

---------- Post added at 09:47 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

بابا این خطرناکه آخه. حالا سپر دیگران به کنار سپر خود آدمم ذوب میشه!!!!
حالا این به چه دردی میخوره. آخه مثلا سوپر اسپرینت منبع با بک فایر و بدون فایر داره. چه فرقی داره؟؟؟!!!
ولی بازم فکر کنم خطر داشته باشه. ماشین ایرانی خاموشش آتیش میگیره چه برسه با بک فایر!!!!

درسته شنیدم افرادی رو که سر دور برگردون ها دسته موتور بروندن و موتور افتاده رو سینی

این بک فایر پراید دیگه خیلی افراطی هست :31: سوپر اسپرینت خیلی کم میزنه بیرون و در حد این نیست تو اسپرینت در حد همون سر اگزوز آتیش میزنه این پراید ماشاله 1 متر میزنه بیرون :31:

ŞHÍЯÍŃ
04-10-2011, 20:49
:31:سلام بلاخره پس از روز ها تلاش بلاخره کیلومتر رو درست کردم:31:

و یه رکوردی واسه خودم گرفتم:31:البته با دنده 2:31:البته به پای isbn جان نمیرسیم:20:

خوشحال میشم ببینید و نظر بدین:20:

isbn
04-10-2011, 20:54

و یه رکوردی واسه خودم گرفتم:31:البته با دنده 2:31:البته به پای isbn جان نمیرسیم:20:

خوب بود ولی بیشترم جا داشت که گاز بدید :46: تا 90 رو راحت میرفت
راستی صفجه کیلومتر قشنگی دارید :46:

ŞHÍЯÍŃ
04-10-2011, 20:56
خوب بود ولی بیشترم جا داشت که گاز بدید :46: تا 90 رو راحت میرفت
راستی صفجه کیلومتر قشنگی دارید :46:

:20:بله میرفت ولی شلوغ بود این کارو تو خیابون پشتی دانشگاه علم و صنعت انجام دادم:31: جلوم یه 405 بود نشد:31:البته از 206 مدل 83 تیپ2از این بیشتر انتظار نمیره:20:

:46:ممنونم قابل شمارو نداره خودم هم فکر نمیکردم انقدر خوشگل بشه:20:

You Were Mine
04-10-2011, 21:26

لینک مشکل داره .

حالا نگفتین روی چه کیلومتری باید بریم سرویس اولیه ؟

ŞHÍЯÍŃ
04-10-2011, 21:37
لینک مشکل داره .

حالا نگفتین روی چه کیلومتری باید بریم سرویس اولیه ؟

لینک رو اصلاح کردم اینم سالم اش:46:

:20:متوجه سوالتون نشدم میشه بیشتر توضیح بدین:20:

isbn
04-10-2011, 21:49
سرویس اولیه 206 10000 تای اول هست :31:

یه جورایی سرویس اولیه مثل پرشیا و پراید نداره در صورتی که من حس میکنم باید داشته باشه !

دوستان مثل اینکه ماشین من هم داره به مرض بریده شدن دسته موتور مبتلا میشه برام دعا کنید فردا سالم بتونم برسونمش به یه مکانیکی ! این صدای خر خر و لرزش نشونه فرسودگی دسته موتر بعدش هم بریدنش هست !

jupiterx
04-10-2011, 22:41
سلام
ماشین من 350تا کار کرده این علامت اچار همیشه کنار کیلومتر شمار روشنه. این طبیعیه؟؟؟تو دفترچه نوشته وقتی سوئیچ باز میشه اول چند ثانیه کیلومتر اولین سرویسو نشون میده علامت دوم هم اگه اشتباه نکنم روغن موتورو . مال من اولی رو 300 نشون میده و دومی رو هم هر 6تا مربعش کامل نشون میده که ظاهرا به این معنیه که پره. میشه دقیق بگین این دوتا جریانش چیه؟؟یعنی تو 300 تا باید ببرم واسه چک کردن؟؟این مقدار روغن که نشون میده اوکیه؟؟؟؟
اینو چند صضفحه پیش هم پرسیدم اگه جواب بدین ممنون میشم.
ین دریچه هوایی که هوای بیرون رو میده داخل کدوم درچه هاس و کجا قرار دادره؟؟؟چطوری میشه باز یا بستش کرد؟؟؟موقع استفاده از کولر باید باز باشه یا بسته؟؟؟
با تشکر

alex_pk
04-10-2011, 23:44
سلام

بله میرفت ولی شلوغ بود این کارو تو خیابون پشتی دانشگاه علم و صنعت انجام دادم
اینجا یه سوالی پیش میاد
کیلومتر ماشین 8969
در ثانیه 3 فیلم میشه 8970 و در ثانیه 8 میشه 8971
از ثانیه 3 تا ثانیه 8 ماشین دقیقا یک کیلومتر جایجایی رو کیلومتر شمار نشون میده
یعنی تو 5 ثانیه 1 کیلومتر حرکت کرده ماشین؟
در اینصورت باید سرعت 200 متر در یک ثانیه باشه ، به عبارتی 720 کیلومتر در ساعت.

اشتباه حساب می کنم؟
(یا کیلومتر شمار خطا داره؟)
(یا موبایل کند فیلمبرداری کرده؟)
(یا شما دیوار صوتی رو شکوندی؟)

ŞHÍЯÍŃ
04-10-2011, 23:59
سلام

اینجا یه سوالی پیش میاد
کیلومتر ماشین 8969
در ثانیه 3 فیلم میشه 8970 و در ثانیه 8 میشه 8971
از ثانیه 3 تا ثانیه 8 ماشین دقیقا یک کیلومتر جایجایی رو کیلومتر شمار نشون میده
یعنی تو 5 ثانیه 1 کیلومتر حرکت کرده ماشین؟
در اینصورت باید سرعت 200 متر در یک ثانیه باشه ، به عبارتی 720 کیلومتر در ساعت.

اشتباه حساب می کنم؟
(یا کیلومتر شمار خطا داره؟)
(یا موبایل کند فیلمبرداری کرده؟)
(یا شما دیوار صوتی رو شکوندی؟)

:31:نه اینطوری نیست :31:

کیلومتر این عدد رو نشون داده:31:896.9 که اون عدد بعد نقطه متر محسوب میشه نه کیلومتر:31:

alex_pk
05-10-2011, 00:03
چه جالب ندیده بودم از این کیلومتر ها که انقدر دقیق نشون بده
پس اینطور.

Mohammad King
05-10-2011, 00:33
سلام
isbn ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان شما ما رو مجذوب این تاپیک کردی :دی

یه 405 هم بنده دارم بریم از این کا را روش انجام بدیم :دی

pouria_br
05-10-2011, 00:36
لینک رو اصلاح کردم اینم سالم اش:46:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:20:متوجه سوالتون نشدم میشه بیشتر توضیح بدین:20:
مانیتور رو برعکس کردم تا راحت تونستم ببینم :31:

Mohammad King
05-10-2011, 00:43
PARIA-SH ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان ترکوندی که :دی

منم دیدمش

mohamad skystar
05-10-2011, 00:56
دوستانی که 206 دارن الان رو سیستم های فنی موتور همچنین قدرت و شتاب دستشون بنده
در مرحله بعد بچه ها بزنید تو کار کل کل رینگ و لاستیک و چسبوندن کیلومتر ها به آخر

میخوام ماشین هارو بندازید تو اتوبان و اینقدر گاز بدین تا پاتون از تو چراغ جلو بزه بیرونا !!!

تیپ 5 جناب isbn ( محمد جون ) الان که درب موتورش رو بالا بزنید مهمترین چیزی که جلب توجه میکنه
دیدن مارک AMG رو موتور ماشینش هست.
ماشالا تا الان انواع تست هارو رو موتور ماشین انجام داده با اینکه هر کس دیگه بود و ماشین صفر کیلومتر داشت
این کارو نمیکرد.
دستش درد نکنه.

جناب پوریا هم که همیشه انرژی میدن و تشویق میکنن و این خیلی نیروی مضاعفی به آدم میده برای کارای بعدی

خانم PARIA-SH هم که میخوان هرچه سریعتر رکورد بوگاتی ویرون رو بزنن و من میدونم
تا چند وقت دیگه گروه M Power از ایشون با خودروشون دعوت به عمل میاره تا 206 مدل 83 رو تقویت کنن.

دوستمون Jupiterx هم تازه ماشین رو تحویل گرفتن و منتظر هنرنمایشون با V8 هستیم.

بچه ها همینجوری ادامه بدین آقای منصوری به جای تیونینگ پورشه پانامرا میاد از تجربیات ما استفاده میکنه
چون ما هم کم نمیاریم.

ALEX PK هم که فکر کنم در مرحله آب بندی به سر میبرن چون راضی هستن از خودروشون.
البته تیپ 5 ایشون مشکی هست گفتم بگم که نیاد بگه ما یادمون رفته.

بچه ها برای خرید خودروهاتون بخش مشاوره خرید خودرو انجمن P30 چقدر تاثیر داشت؟

موفق باشید

ŞHÍЯÍŃ
05-10-2011, 01:01
مانیتور رو برعکس کردم تا راحت تونستم ببینم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برا این که حواسم پرت نشه:31:جاساز کردم رو فرمون دیگه اینطوری شد دیگه:31:

PARIA-SHجان ترکوندی که [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم دیدمش

:31:ممنونم نظر لطفتون:46:

خیلی وقت بود میخواستم این کار رو بکنم گفتم صفحه رو درست کنم بعدش:20:

البته اینم هست اگه خواستین ببینین:46:

pouria_br
05-10-2011, 01:26
در مرحله بعد بچه ها بزنید تو کار کل کل رینگ و لاستیک و چسبوندن کیلومتر ها به آخر

میخوام ماشین هارو بندازید تو اتوبان و اینقدر گاز بدین تا پاتون از تو چراغ جلو بزه بیرونا !!!

تیپ 5 جناب isbn ( محمد جون ) الان که درب موتورش رو بالا بزنید مهمترین چیزی که جلب توجه میکنه
ماشالا تا الان انواع تست هارو رو موتور ماشین انجام داده با اینکه هر کس دیگه بود و ماشین صفر کیلومتر داشت
این کارو نمیکرد.
دستش درد نکنه.

جناب پوریا هم که همیشه انرژی میدن و تشویق میکنن و این خیلی نیروی مضاعفی به آدم میده برای کارای بعدی

تا چند وقت دیگه گروه M Power از ایشون با خودروشون دعوت به عمل میاره تا 206 مدل 83 رو تقویت کنن.

بچه ها همینجوری ادامه بدین آقای منصوری به جای تیونینگ پورشه پانامرا میاد از تجربیات ما استفاده میکنه
چون ما هم کم نمیاریم.

موفق باشید
سلام بر برار محمد عزیز :31:
دمت گرم
توصیفاتی که کردی واقعا عالی بود :31:
آدم عشق ماشین باشه و ماشین نداشته باشه بد دردیه :19:
شما با کاراتون به آدم انرژی میدید محمد جان
یادمه اولین برخوردی که باهات داشتم سر قیمت ماشین بود :31:
بعد قیمتی هم که گفتی یادمه قیمت تقریبا دقیق بود
هر از گاهی که سر میزنم تو انجمن میبینم همیشه دست به قیمت ایستادی و داری به بچه ها کمک کنی
این کارت واقعا تحسین برانگیزه داداش گلم
ایشالا تو کارات موفق و شاد باشی :11:

Hektor
05-10-2011, 06:30
جسارتاً منکه نفهمیدم عوض کردن دنده توی ردلاین چه مزیت و نکته ی خاصی داره که کلیپ هم ازش میذارین؟ آخه اینرو که هر راننده ی مبتدی هم بلده.
شخصاً که بطور رسمی و قانونیش! از سال 79 پشت فرمونم دور موتور هیچ ماشینی رو بالای 4500 نذاشتم بره و باوجود رعایت قوانین و رعایت حال افراد پیاده و راننده های مسن و جوون در عین حال توی خیابون من رو ببینین فرزترین راننده هستم یعنی وقت خودم و ماشینهای پشت سر رو سعی میکنم تلف نکنم.
بنظر خودم هنر اینه در دور میانی و پایین و مصرف بهینه بتونین حرفه ای عمل کنین وگرنه در دور بالا همه شوماخرن! و بحثی توش نیست.هیچوقت یادتون نره دور بالا=استهلاک تصاعدی.

Hektor
05-10-2011, 06:37
سلام
ماشین من 350تا کار کرده این علامت اچار همیشه کنار کیلومتر شمار روشنه. این طبیعیه؟؟؟تو دفترچه نوشته وقتی سوئیچ باز میشه اول چند ثانیه کیلومتر اولین سرویسو نشون میده علامت دوم هم اگه اشتباه نکنم روغن موتورو . مال من اولی رو 300 نشون میده و دومی رو هم هر 6تا مربعش کامل نشون میده که ظاهرا به این معنیه که پره. میشه دقیق بگین این دوتا جریانش چیه؟؟یعنی تو 300 تا باید ببرم واسه چک کردن؟؟این مقدار روغن که نشون میده اوکیه؟؟؟؟
اینو چند صضفحه پیش هم پرسیدم اگه جواب بدین ممنون میشم.
ین دریچه هوایی که هوای بیرون رو میده داخل کدوم درچه هاس و کجا قرار دادره؟؟؟چطوری میشه باز یا بستش کرد؟؟؟موقع استفاده از کولر باید باز باشه یا بسته؟؟؟
با تشکر
در مورد علامت آچار داخل دفترچه گفته چطوری حذفش کنین.برای منم مثل شما همون اول پیش اومد و درستش کردم یادم نیست چطور بود.داخل همین تاپیک هم بحثش بود پیدا کردم لینکش رو براتون میذارم.
منظورتون از دریچه ی هوای بیرون چیه؟ اهرمش که داخل کنسول میانی در معرض دیده و نباید مشکلی داشته باشین.بنظر من هوای بیرون پاک بود(مثل بیرون شهر) بذارین روی هوای بیرون ولی توی شهر و هوای آلوده بذارین روی هوای داخل.

jupiterx
05-10-2011, 08:58
در مورد علامت آچار داخل دفترچه گفته چطوری حذفش کنین.برای منم مثل شما همون اول پیش اومد و درستش کردم یادم نیست چطور بود.داخل همین تاپیک هم بحثش بود پیدا کردم لینکش رو براتون میذارم.
منظورتون از دریچه ی هوای بیرون چیه؟ اهرمش که داخل کنسول میانی در معرض دیده و نباید مشکلی داشته باشین.بنظر من هوای بیرون پاک بود(مثل بیرون شهر) بذارین روی هوای بیرون ولی توی شهر و هوای آلوده بذارین روی هوای داخل.

ممنون
درسته منم میخام بدونم این دریچه ها جاشون کجاس و با کدوم دکمه روی کنسول میشه باز و بستش کرد؟؟؟
و یک سوال دیگه میشه بگید بخاری رو چطور میشه روشن کرد؟؟با سیستم تهویه اتومات؟؟؟:41:

jupiterx
05-10-2011, 09:16

این کارو نمیکرد.
دستش درد نکنه.

چون ما هم کم نمیاریم.

موفق باشید

ممنون محمد جان.
والا من چند ماهی بود که زمان برد تا ماشین خریدم و تو این مدت هم اول نظرم رو سمند بعد شد ال نود و در اخر هم وی8 خریدم .باید بگم که واقعا دوستان و راهنماییهاشون تو اینجا خیلی تاثیر داشت و خیلی کمک کرد واسه انتخاب نهاییم.جا داره یک بار دیگه از تک تک دوستان به خاطر راهنماییهاشون تشکر کنم.
البته نخندین ها ولی خب من هنوز تازه دارم گواهینامه میگیرم ...:31:اونم بعد از کلی اصرار خانواده.
همنچنین جا داره از همینجا یادی از بقول خودشون پیر خرابات isbn هم بکنم و امیدوارم مشکلاتش با ماشینش حل بشه .

isbn
05-10-2011, 10:52
برادر هکتور ما هم نگفتیم که همش رد لاین برید که ! اون کلیپ تست هست با زمانی کمتر از 2 دقیقه در حای خلوت :31:
رد لاین زدن هم درسته هنر نیست ! کلا غرور تو رانندگی چیز بدی هست .
اون کلیپ ها تماما تست حرکتی ماشین هستن و اصلا جنبه به رخ گذاشتن توانایی رانندگی ندارن .
:46:

محمد جون شما لطف داری رو موتور ماشین من آرم پژو هم نیست چه برسه به AMG :31:

jupiterx جان در مورد اون دو سوالت جواب دومی رو میدونم تنها کاری که باید بکنی اینه که دما رو ببری بالای 20 تا 28 جا داره بعد به طور خود کار کمپرس کولر خاموش میشه ! و هوای دلنشین گرم تو فصل پاییز میاد داخل اتاق !

isbn
05-10-2011, 11:36
اینم سه کلیپ از تست صدای فیلتر

S A M S U N G
05-10-2011, 13:13
سلام .

دیروز اتوبان قزوین - تهران . سرعت روی کیلومتر 210 روی دیسپلی 211 :دی به نظرم هنوز جا داشت ولی موتور صداش اذیتم میکرد :دی

2 تا 13 تومنم (دوربین) جریمه شدیم که فدای سرتون :دی

تیپ 6 .

حالا یه سوال . این گیربکس تیپ 6 دنده 2 تا ضامن داره ؟! واسه من انگاری 2 تا دنده عوض میکنه تا بره 3

مخلصیم .

mohamad skystar
05-10-2011, 18:12
نگاهی به پیشرانه های عرضه شده بر روی انواع پژو 206 توسط شرکت پژو در فرانسه.

زمانی که شرکت پژو محصول پر طرفدارش یعنی 206 رو در مدل های مختلف راهی بازار کرد
این خودرو را با انواع پیشرانه ها معرفی کرد که متاسفانه فقط 2 نوع از این موتورها
برای 206 در ایران در نظر گرفته شد.
ای کاش شاهد تولید تمام مدل های 206 بودیم اما دیگه گذشته.
شاید بیشتر دوستان بدونن اما من 11 نوع موتوری که شرکت پژو برای 206 در نظر گرفته بود رو
نام میبرم تا اطلاعات این تاپیک هم کامل تر بشه.

1. موتور TU1/L4 با حجم 1100 CC و 59 اسب بخار

2.موتور TU3/L4 با حجم 1400 CC و 74 اسب بخار ( عرضه شده در ایران )

3.موتور ET3/L4 با حجم 1400 CC و 87 اسب بخار (16 سوپاپ)

4.موتور TU5/L4 با حجم 1600 CC و 90 اسب بخار

5.موتور TU5JP4 با حجم 1600 CC و 110 اسب بخار (16 سوپاپ) ( عرضه شده در ایران )

6.موتور EW10/L4 با حجم 2000 CC و 134 اسب بخار (16 سوپاپ)

7.موتور EW10/L4 با حجم 2000 CC و 180 اسب بخار (16 سوپاپ)

8.موتور DV4/L4 HDi Diesel با حجم 1400 CC و 67 اسب بخار

9.موتور DW8/L4 Diesel با حجم 1900 CC و 70 اسب بخار

10.موتور DV6/L4 HDi HDi با حجم 1600 CC و 108 اسب بخار (16 سوپاپ)

11.موتور DW10/L4 HDi با حجم 2000 CC و 89 اسب بخار

isbn
05-10-2011, 18:49
من موتور شماره 7 رو میخوام :31: چنده؟

F A R I D
05-10-2011, 21:30
سلام .

دیروز اتوبان قزوین - تهران . سرعت روی کیلومتر 210 روی دیسپلی 211 :دی به نظرم هنوز جا داشت ولی موتور صداش اذیتم میکرد :دی

2 تا 13 تومنم (دوربین) جریمه شدیم که فدای سرتون :دی

تیپ 6 .

حالا یه سوال . این گیربکس تیپ 6 دنده 2 تا ضامن داره ؟! واسه من انگاری 2 تا دنده عوض میکنه تا بره 3

مخلصیم .

من از سال 84 تا الان اتومات دارم. منظورتون از ضامن چیه؟؟ متوجه نمیشم؟!!!

F A R I D
05-10-2011, 21:45
این کلیپ فیلتر هوا تایفون هست یا معمولی؟؟ یکی از دوستان معمولی داشت صداش تو همین مایه ها بود.

---------- Post added at 11:45 PM ---------- Previous post was at 11:41 PM ----------

اون مورد موتور 7 مربوط میشه به پژو 206 RC که هیچ وقت وارد ایران نشده و نمیشه هم. ممکنه تو مناطق آزاد تک و توک باشه. البته قیمتشم به پول ما سال 2004 که تازه پژو فرانسه از این مدل پرده برداری کرد حدود 24000 یورو بود که به پول ما اگر اجازه واردات بهش داده میشد حدودا بین 60 تا 70 تومن درمیومد. پژو 206 RC تو اروپا هم زیاد نیست به اون شکل. بیشتر از مدل های 1400 و 1600 و یا دیزلی استفاده میشه.

ŞHÍЯÍŃ
05-10-2011, 21:50
جسارتاً منکه نفهمیدم عوض کردن دنده توی ردلاین چه مزیت و نکته ی خاصی داره که کلیپ هم ازش میذارین؟ آخه اینرو که هر راننده ی مبتدی هم بلده.
شخصاً که بطور رسمی و قانونیش! از سال 79 پشت فرمونم دور موتور هیچ ماشینی رو بالای 4500 نذاشتم بره و باوجود رعایت قوانین و رعایت حال افراد پیاده و راننده های مسن و جوون در عین حال توی خیابون من رو ببینین فرزترین راننده هستم یعنی وقت خودم و ماشینهای پشت سر رو سعی میکنم تلف نکنم.
بنظر خودم هنر اینه در دور میانی و پایین و مصرف بهینه بتونین حرفه ای عمل کنین وگرنه در دور بالا همه شوماخرن! و بحثی توش نیست.هیچوقت یادتون نره دور بالا=استهلاک تصاعدی.

:20:اگه هر روز که ماشین بره رد لاین که سر ماه باید ماشین رو بندازی سطل اشغال من خیلی وقت بود دنبال موقعیت میگشتم ببینم این ماشین مثل 206 قبلی نباشه که راه نره:2:دیدم نه جون دار میشه روش حساب کرد:20:
فیلم گرفتم گفتم بچه ها هم ببینن:20:..................................ب له

vanish
05-10-2011, 21:51
منم امروز ثبت نام کردم
فقط یه سوال!
چرا رنگ ماشینو نزده؟ چرا مبلغ باقی مانده داره؟ من که همشو دادم :دی

You Were Mine
05-10-2011, 23:09
منم امروز ثبت نام کردم
فقط یه سوال!
چرا رنگ ماشینو نزده؟ چرا مبلغ باقی مانده داره؟ من که همشو دادم :دی

ماشین باید تائید بشه تا همه مشخصات کامل درج بشه شما چند روز فرصت داری بری رنگ ماشین را عوض کنی اگر نکردی همون قبلی برات ثبت میشه

آرش-19
05-10-2011, 23:56
من با ماشینم داشتم آب بندی بازی تا میکردم تا این چند روز اخیر که احساس میکنم تازه نفسش باز شده.
دیگه فکر کردم وقتشه برم به چندتا جاده شهرمونو بکنم! دیروز رفتم بیرون اولش که یه 405 با موتور 2000 خورد تورم.
البته مقصر خودش بود من پشت چراغ قرمز تا خواستم راه بیوفتم یهو خاموش کردم (:43: شرمنده دیگه) اینم هی بوق میزد.
بعد که راه افتادیم اومد پیچید جلوم و گاز داد رفت, آقا منم جوگیر شدم دنده دو پدال و چسبوندم تا ته دور موتور تا از 3 گذشت یهو
مثه اسب وحشی رم کرد و منم خون جلو چشمام رو گرفت دیگه گذاشتم تا رد لاین بره بعد دنده دادم. چشمتون روز بد نبینه آقا با دنده 3
سوسک شد دیگه پشته سرم نیامد از دور برگردان دور زد رفت!
نیم ساعت بعدش سره چهار داره یه پارس elx بود که 2 تا پسر و ی دختر بودن دیس دیس بلند, منم تو حس داشتم هایده گوش میدادم
دیدم داره نیش گاز میده, دوستم گفت برو ببینم حاله اینم میگیری؟!! منم دوباره احساس کردم که استیگم, سبز که شد تخته گاز
تا چهار راه بعدی که حدود 100 -130 متری میشد یه ماشین و نیم ازش جلو افتادم. خودم تعجب کردم اولین بار بود با elx انداخته بودم!
آقا خلاصه برگشتنی تو بلوار لاین چپ بودم که رسیدم پشت به ماکسیما, چراغ دادم که بره کنار که یهو تبدیل شد به دوتا نقطه
نورانی در دور دستها :37: بعدش منم فهمیدم که گهی پشت به زین و گهی زین به پشت !

ببخشید اگه سرتون درد آوردم, دفتر خاطرات ندارم :31:

isbn
06-10-2011, 00:26
این کلیپ فیلتر هوا تایفون هست یا معمولی؟؟ یکی از دوستان معمولی داشت صداش تو همین مایه ها بود.

---------- Post added at 11:45 PM ---------- Previous post was at 11:41 PM ----------

اون مورد موتور 7 مربوط میشه به پژو 206 RC که هیچ وقت وارد ایران نشده و نمیشه هم. ممکنه تو مناطق آزاد تک و توک باشه. البته قیمتشم به پول ما سال 2004 که تازه پژو فرانسه از این مدل پرده برداری کرد حدود 24000 یورو بود که به پول ما اگر اجازه واردات بهش داده میشد حدودا بین 60 تا 70 تومن درمیومد. پژو 206 RC تو اروپا هم زیاد نیست به اون شکل. بیشتر از مدل های 1400 و 1600 و یا دیزلی استفاده میشه.

بله میدونم. جنبی شوخی داشت :31:
این معمولی هست !

Переклад не
06-10-2011, 17:02
آقا خلاصه برگشتنی تو بلوار لاین چپ بودم که رسیدم پشت به ماکسیما, چراغ دادم که بره کنار که یهو تبدیل شد به دوتا نقطه
نورانی در دور دستها بعدش منم فهمیدم که گهی پشت به زین و گهی زین به پشت !
هههههههه خخخخخ :دی
البته اینم راهی داره اونم اینه که بزنی از کوچه پس کوچه ها بری .از اونجایی که ماکسیما گندس محاله بتونه وارده همچین جاهایی بشه ماشینه لندهوره گنده .ناکس 227 اسب بخارم قدرت داره :دی

S A M S U N G
06-10-2011, 23:09
من از سال 84 تا الان اتومات دارم. منظورتون از ضامن چیه؟؟ متوجه نمیشم؟!!!
سلام .

ببین وقتی دنده از 2 میخواد بره 3 . گاز اول تا 3000 میره احساس میکنم یه دنده عوض میشه چون گاز دوباره میاد روی 2000 بعد تو یه لحطه میره دنده 3 ! بین دنده 2 و 3 به نظرم دو بار دنده عوض میشه !

مخلصیم .

aref16
07-10-2011, 16:33
سلام بر همگی !:31:

بعضی وقت ها گربه ها روی ماشین میپرن و خش میکنن ! :31:سوال اولم اینه که روی ماشین چی بندازم که خش نیفته ؟ سوال دوم هم اینه که خش ها رو باید چه جوری از بین ببرم؟

تشکر از همه !

S A M S U N G
07-10-2011, 19:02
سلام .

بچه ها تسمه تایم ماشین تو حرکت ترکید . یه صدا تقه بدی تو موتور اومد بعد ماشین خاموش شد . دیگه استارت میزدم روشن نمیشد . زنگ زدم این امدادگرا اومد گفت تسمه تایمت نمیچرخه دیگه استارت نزن که موتور داغون میشه .

خلاصه زدیم سر جرثقیل بردیم نمایندگی . گفتش از 450 تا 600 تومن خرجشه |: مگه چیه که اینقدر خرج انداخته رو دستم ؟

مخلصیم .

isbn
07-10-2011, 20:03
سامسونگ جان چند هزار تا رفتی ! چون من با این همه خرابی به این مورد نرسیدم بدونم که کی قرار برسم حواسم جمع باشه :31:

You Were Mine
07-10-2011, 20:08
من اطلاعات زیادی ندارم ولی تا اونجایی ک میدونم تسمه تایم 1 دوره زمانی داره ک باید عوض بشه اما اگه عوض نشه و تو حرکت پاره بشه موتور را کاملا داغون میکنه از اونجایی ک قطعات 206 هم گرونه این قیمت دیگه رو شاخته باید بدی..
چند هزار تا کارکرده ماشین ؟
برای پراید میگفتن 100 هزار تا کارکرد باید تسمه تایم عوض شه برای این ماشین تو دفترچه فکر کنم نوشته بود 45000 هزار تا باید عوض بشه.

vanish
07-10-2011, 21:21
مدل ماشینت چنده سامی؟

S A M S U N G
07-10-2011, 21:41
سلام .

مدل ماشین 86 . کارکرد 50 هزار .

فکر میکنم موتور اومده پایین چون یکی از دوستام تو ایران خودرو هستش گفتش کامل موتور باید پیاده بشه تا تعمییر کنن واست .

خلاصه این هم بشه واسه دوستان تجربه . حتما تسمه تایم رو چک کنین و حتما عوض کنن 25 30 تومن بیشتر نیست ولی اینطوری مثل من میشین :دی

مخلصیم .

isbn
07-10-2011, 22:07
ااا خوب پس اولین چیزی که من تو 1000 تای اول تعویض کردم همین تسمه تایم بود پس مشکلی نیست پشت سر گذاشته بودم یادم نبود :31:

مطمئنید 45 هزار تا باید عوض شه تسمه تایم ؟

vanish
07-10-2011, 22:10
ای بابا!! چرا اینجوری شده پس؟ ماشینتم که زیاد کار نکرده که!!
زیاد معکوس میدی؟

S A M S U N G
07-10-2011, 22:31
ماشین اتوماته . زیاد معکوس نمیداد خودش .

والا میگن 60 تا باید عوض بشه . ولی مثل اینکه 45 درست تره !

حالا اگه بتونن مثل روز اولش در بیارن خوبه ! یعنی میتونن این مهندسای ارشد ایران خودرو :دی

مخلصیم .

Переклад не
07-10-2011, 22:37
دوستان و مخصوصا سامی جون اگه گیربکس اتومات 4 دندس چطوری میتونه تا 189 تا بره؟ چرا اصلا تو دورموتورهای بالا عوض میکنه مگه مرض داره؟
کاربا اتومات چطوریه؟ منظورم اینه راضی هستید؟
راستی این تو وسطای 2 و 3 نیم دنده عوض کردن دیگه چیه آخه سامی جان؟ لابد باید بین 1 و 2 هم همچین باشه یا 3 و 4
تاحالا آخرین سرعتی که رفتی چند بوده ودور موتور تو چند؟
مرسی

S A M S U N G
07-10-2011, 22:45
سلام .

متوجه 189 نشدم ! واسه چی نره ؟! خب گاز میدی میره دیگه . من تا 210 هم پر کردم . گاز هم روی 6500 بود ولی تا نزدیکای 7000 هم میرفت .

اون دنده رو پرسیدم . بهش میگن نیم دنده که همه 206 اتوماتا دارن . کلا تیریپش اینطوریه .

بچه ها در مورد مشکل تسمه تایم بچه های tt این نظر رو دارن .

سر پیستون ها خورده به سوپاپ ها...
16 تا سوپاپ داشتن بالا پایین میشدن برا خودشون

مکانیکا میگن موتوری که پیستونش سوپاپ رو ببوسه موتور نمیشه.
اما اگه با وسواس و دقت تعمیر بشه و با تورک متر بسته بشه آره تا حدی مثل اولش میشه

با این اوصاف باید برم تو فکر رد کردن ماشین .

مخلصیم .

Переклад не
07-10-2011, 23:01
دور موتور تو 7 باشه که دیگه واویلا
میشه یکم از تجربیاتت بگی؟ اذیتت کرد؟ اومد و نساخت؟ یا نسبت به مدل دستیش ماشین خوبیه؟

total_overdose
07-10-2011, 23:02
سلام .

بچه ها تسمه تایم ماشین تو حرکت ترکید . یه صدا تقه بدی تو موتور اومد بعد ماشین خاموش شد . دیگه استارت میزدم روشن نمیشد . زنگ زدم این امدادگرا اومد گفت تسمه تایمت نمیچرخه دیگه استارت نزن که موتور داغون میشه .

خلاصه زدیم سر جرثقیل بردیم نمایندگی . گفتش از 450 تا 600 تومن خرجشه |: مگه چیه که اینقدر خرج انداخته رو دستم ؟

مخلصیم .
عجب!!!
به تو میگن یک نمونه بدشانس:31: من 206 84 داشتیم همیشه هم زیر فشار بدبخت تا 120 هزار یادمون میرفت تسمه تایم عوض کنیم آخرم عوض کردیم ولی بدون مشکل :31:
ببین تسمه تایم مرحله داره! شما همون تقرو که شنیدین اصلا نباید استارت میزدین!
تسمه تایم اگه که پاره شد زمان بندی حرکت سوپاپ و پیستون بهم میریزه!
یعنی مرحله داره ایشالله که به اونجاها نرسیده باشه اما در اوج خرابی ممکنه شما احتیاج به تعویض سرسیلندر و یا تراشکاری اون داشته باشین! تسمه تایم که میبره مرحله مکش سوخت و هوا و انفجار بهم میریزه!
یعنی وقتی که سیلندر میاد بالا برای انفجار سوپاپ بازه و میزنه سوپاپ رو یا کج میکنه و یا میزنه بلوکه سیلندر یا سر سیلندر رو شکاف یا زخم میکنه و ...
فکر کنم حداقل سوپاپ کج کرده باشی! البته متعسفانه!!! :41:
زیاد این ایرانخودرو هم مالی نیستن تو تعمیرات! اگه یه مرکز تعمیر حرفه ای خودت پیدا میکردی بهتر بود!
در ضمن سعی کن یکسری واشرها یا قطعات مصرفی مثله واشر سر سیلندر رو اگه سالم بودن عوض کن چون قیمتی نداره اما در عوض موتورت نو میشه و تا سالها خیالت راحته!
راستی تسمه تایمت کامل پاره شد یا دندونه رد کرد؟

با این اوصاف باید برم تو فکر رد کردن ماشین .

مخلصیم .
امیرجان این حرف اصلا درست نیست! و فقط نمونه حرفه یمشت آدم حساس هست!
البته با کیفیت تعمیر شدن حرفه اول رو میزنه این رو فراموش نکن:46:

S A M S U N G
07-10-2011, 23:11
حمید نمیدونم والا . طرف با یه نگاه به تسمه گفت دیگه استارت نزن ولی 600 خرجته .

منم حدود 10 -12 بار استارت زدم . نمیدونستم خب :دی

نمیدونم کامل پاره شده یا نه آحه فقط طرف بهم گفت نمیچرخه همین .

این مشکل به خاطر سهل انگاری فروشنده برام بوجود اومد . من ماشینو با 45 هزار کارکرد خریدم که فروشنده گفت تسمه تایم رو عوض کرده . ولی دروغ گفته و تسمه تایم فابریک روشه .

حمید به نظرت ردش کنم بره یا درستش کنم بندازم زیر پام دوباره ؟ من حاظرم اگه مثل روز اولش بشه تا 1 تومن خرجش کنم .

میشه یکم از تجربیاتت بگی؟ اذیتت کرد؟ اومد و نساخت؟ یا نسبت به مدل دستیش ماشین خوبیه؟

راستش من تیپ 2 صفر داشتم . همین 1 ماه پیش . فروختمش اینو گرفتم . به نظرم اگه گیربکس ماشین سالم باشه میارزه . خیلی راحتی دیگه مخصوصا اگه تهران باشی تو ترافیک که دیگه خوراکه . در کل من که تیپ 2 داشتم و 6 گرفتم واسم ارزش داشت .

مخلصیم .

total_overdose
07-10-2011, 23:14
حمید نمیدونم والا . طرف با یه نگاه به تسمه گفت دیگه استارت نزن ولی 600 خرجته .

منم حدود 10 -12 بار استارت زدم . نمیدونستم خب :دی

نمیدونم کامل پاره شده یا نه آحه فقط طرف بهم گفت نمیچرخه همین .

این مشکل به خاطر سهل انگاری فروشنده برام بوجود اومد . من ماشینو با 45 هزار کارکرد خریدم که فروشنده گفت تسمه تایم رو عوض کرده . ولی دروغ گفته و تسمه تایم فابریک روشه .

حمید به نظرت ردش کنم بره یا درستش کنم بندازم زیر پام دوباره ؟ من حاظرم اگه مثل روز اولش بشه تا 1 تومن خرجش کنم .

راستش من تیپ 2 صفر داشتم . همین 1 ماه پیش . فروختمش اینو گرفتم . به نظرم اگه گیربکس ماشین سالم باشه میارزه . خیلی راحتی دیگه مخصوصا اگه تهران باشی تو ترافیک که دیگه خوراکه . در کل من که تیپ 2 داشتم و 6 گرفتم واسم ارزش داشت .

مخلصیم .
من جایه شما بودم با دقت و حساسیت درستش میکردم و از ماشینم لذتشو میبردم! و خیالم از موتور سالمش راحت بود :46:

You Were Mine
08-10-2011, 15:27
دوستان و مخصوصا سامی جون اگه گیربکس اتومات 4 دندس چطوری میتونه تا 189 تا بره؟ چرا اصلا تو دورموتورهای بالا عوض میکنه مگه مرض داره؟
راستی این تو وسطای 2 و 3 نیم دنده عوض کردن دیگه چیه آخه سامی جان؟ لابد باید بین 1 و 2 هم همچین باشه یا 3 و 4
مرسی

تعداد دنده ها ربطی ب حداکثر سرعت ماشین نداره دقیقا مثل ماشین اتوماتیک با دستی 206 اس دی یا معمولی. اتوماتیک 4 دنده 210 تا میره همونطور ک 5 دنده دستی 210 تا میره.
( این حرفم ربطی ب تعداد دنده نداره بحث سرعت شد گفتم بگم بد نیست ) من ماشین قبلیم را باباش را اوردم جلوی چشمش ولی خدایی چه ماشینی بود ( پراید دوگانه سوز فابریکی مدل 87 ) از اول زیر پای خودم بود تو جاده روی گاز با دنده 4 تا 165 کیلومتر بردمش:31::31: یادش بخیر

S A M S U N G
08-10-2011, 17:16
سلام .

امروز موتور رویت شد ! کل سوپاپ ها کج شده بودن . سیلندر هم باید بره واسه تراشکاری مثل اینکه .

به گفته نمایندگی کل چیزهاش باید عوض بشه و چون تعمیری نیست ماشین موتورش مثل اول .

هزینه هم کف 600 بهم قیمت دادن ولی گفتن بیشتر میشه .

راستی احتمال اینکه گیربکس هم خراب شده باشه هستش ( نمایندگی ) :دی قوز بالا قوز .

مخلصیم .

total_overdose
08-10-2011, 17:41
راستی احتمال اینکه گیربکس هم خراب شده باشه هستش ( نمایندگی ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قوز بالا قوز .
تا جایی که میدونم به گیرباکس ربطی نداره! دقت کن نخوان پول الکی ازت بگیرن:46:

F A R I D
08-10-2011, 18:41
سلام .

ببین وقتی دنده از 2 میخواد بره 3 . گاز اول تا 3000 میره احساس میکنم یه دنده عوض میشه چون گاز دوباره میاد روی 2000 بعد تو یه لحطه میره دنده 3 ! بین دنده 2 و 3 به نظرم دو بار دنده عوض میشه !

مخلصیم .
ببینید این چیزی که شما میگین دقیق نمیدونم.
ببینید بین دنده 2 و 3 وقتی دنده 2 دور موتورش میره بالا وسط کار یه مرتبه یه گازی به ماشین اضافه میشه انگار اینکه قدرت موتور بیشتر میشه و بعد میره برای دنده 3.
ولی خیلی چیزی شبیه تعویض دنده نیست. میخواین ببرین نمایندگی نشون بدین.
راستی این حالتی که الان گفتم وقتی رانندگی اسپورت داشته باشین دیگه اصلا حس نمیشه.

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:36 PM ----------

مرسی

ببینید تو ماشینای اتومات دور موتور برای هر دنده بیشتر از دنده دستی تعریف شده. مثلا شما با اتومات به راحتی میتونید با دنده 2 تا 70 یا 80 تا برین. بدون اینکه سر و صدای خاصی ایجاد بشه. البته این بیشتر برای رانندگی اسپورت هست.
خیلی ماشینای دنیا دنده دستیشون یه عدد بیشتر از اتومات هست.
شما حتی میتونید با 206 اتومات با دنده 2 به راحتی از سرعت صفر حرکت کنید بدون اینکه هیچ مشکلی پیش بیاد.

F A R I D
08-10-2011, 18:47
بر خلاف دوستان که فکر میکنن 206 اتومات خیلی ماشین کندی هست به نظر من اصلا اینجوری نیست. شما با فشار دادن دکمه s که در کنار گیربکس تعبیه شده میتونید دور موتور رو بالاتر ببرین تا شتاب بیشتری بگیرین. البته بازم به پای تیپ 5 نمیرسه ولی برای تو شهر خیلی ماشین راحتیه.

isbn
08-10-2011, 23:38
ببینید این چیزی که شما میگین دقیق نمیدونم.
ببینید بین دنده 2 و 3 وقتی دنده 2 دور موتورش میره بالا وسط کار یه مرتبه یه گازی به ماشین اضافه میشه انگار اینکه قدرت موتور بیشتر میشه و بعد میره برای دنده 3.
ولی خیلی چیزی شبیه تعویض دنده نیست. میخواین ببرین نمایندگی نشون بدین.
راستی این حالتی که الان گفتم وقتی رانندگی اسپورت داشته باشین دیگه اصلا حس نمیشه.

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:36 PM ----------

ببینید تو ماشینای اتومات دور موتور برای هر دنده بیشتر از دنده دستی تعریف شده. مثلا شما با اتومات به راحتی میتونید با دنده 2 تا 70 یا 80 تا برین. بدون اینکه سر و صدای خاصی ایجاد بشه. البته این بیشتر برای رانندگی اسپورت هست.
خیلی ماشینای دنیا دنده دستیشون یه عدد بیشتر از اتومات هست.
شما حتی میتونید با 206 اتومات با دنده 2 به راحتی از سرعت صفر حرکت کنید بدون اینکه هیچ مشکلی پیش بیاد.

در مورد تعریف دور موتور منظورتون رو متوجه نشدم یعنی میگید دنده 2 اتومات از دستی بیشتر میره ؟

Переклад не
08-10-2011, 23:43
راستی دوستان به نظرتون خوب نیست حین پارک دنده حالت خلاص باشه (توحالت پارک نباشه) و به جاش ترمز دستی کشیده بشه؟

S A M S U N G
09-10-2011, 10:22
در مورد تعریف دور موتور منظورتون رو متوجه نشدم یعنی میگید دنده 2 اتومات از دستی بیشتر میره ؟

به نظرم بیشتر میره آره . کلا به نظرم تیپ 6 تا 6000 هم که گاز میخوره آنچنان صدای ناجوری نمیده که بگیم موتور داره منفجر میشه ! صداش اتفاقا دلنشینه :دی البته موتور که یکیه نمیدونم شاید حس منه .

راستی دوستان به نظرتون خوب نیست حین پارک دنده حالت خلاص باشه (توحالت پارک نباشه) و به جاش ترمز دستی کشیده بشه؟

شما اگه بذاری روی N و سوئیچ رو دربیاری ماشین آلارم میده . آگه دیسپلی تایپ B داشته باشی کامل مینویسه که دنده رو از حالت N به P بذارید .

مخلصیم .

jupiterx
09-10-2011, 13:27
سلام
یک سوال
زمانی که دمای اب رادیات بالا هست اگه ماشین خاموش کنیم ایا باید فن همچنان روشن بمونه یا اینکه با خاموش شدن ماشین فن هم خاموش میشه؟؟اگه اینطوریه میشه کاری کرد که مثلا وقتی فن در حال کار کردنه و ماشینو خاموش میکنیم فن همچنان کار کنه برای مدت زمان خاصی تا دمای موتور بیاد پایین و بعد خاموش بشه؟؟
این امپر آب باید به طور معمول حد اقل و حداکثر تا چه دمایی نوسان داشته باشه؟؟
با تشکر

jupiterx
09-10-2011, 13:27
سلام
یک سوال
زمانی که دمای اب رادیات بالا هست اگه ماشین خاموش کنیم ایا باید فن همچنان روشن بمونه یا اینکه با خاموش شدن ماشین فن هم خاموش میشه؟؟اگه اینطوریه میشه کاری کرد که مثلا وقتی فن در حال کار کردنه و ماشینو خاموش میکنیم فن همچنان کار کنه برای مدت زمان خاصی تا دمای موتور بیاد پایین و بعد خاموش بشه؟؟
این امپر آب باید به طور معمول حد اقل و حداکثر تا چه دمایی نوسان داشته باشه؟؟
با تشکر

alex_pk
09-10-2011, 13:56
تا جایی که من میدونم اگر آمپر بالا باشه و فن شرع به کار کردن کنه (دور کند یا تند) تا زمانی که خنک نشه کارش رو انجام می ده حتی بعد خاموش شدن ماشین
روزای اول یکبار که ماشین رو پارک کردم داشتم میرفتم خونه دیدم صدای فن داره از ماشین میاد و بعدش خودش قطع شد.

isbn
09-10-2011, 17:50
سلام دوستان
معرفی محصول جدیدی ار کمپانی کاوه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کیت مکش K&K =kave&kave طرح تایفون

قیمت تمام شدس برا من 90 تومان شد نسبت به کیت 460 تومانی تایفون

سوار شده روی ماشین خودم تست انجام شده موفقیت آمیز صدای تولیدی همان تایفون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دور موتور مثل باقلوا شده شتاب که اوووف تو ترافیک ماشین همش آمادس که فقط گاز بدی و با صدای نازنین بری بچسبی در ..... ماشین جلویی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو درو هم که بیافتی دیگه خودتون میدونین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی در مورد اون صدا که میگفتم دلیل شل شدن پیچ دسته موتور و یه مورد دیگه تو پلوس بود !
شمع های منم مرخص شده بودن که تعویض کرد نمایندگی و گفت که همش سوپر میزنی اینجوری شده طبق گفته کارخونه دو تا معمولی یه سوپر اینجوری بزن :18: به نظرتون حرفش عقلانی هست !
ولی خوب واقعا افزایش شتاب بعد از تعویض شمع ها کاملا محسوس هست

Переклад не
09-10-2011, 17:58
راستی بچه ها الان 3 باره که مدام لامپ مه شکن سمت چپم میسوزه و عوضش میکنم باطریساز میگه اینبار دیگه نمیسوزه و این حرفا
به نظرتون مشکل از چیه؟

alex_pk
09-10-2011, 18:07
اتفاقا لامپ سمت چپ من هم سوخته نور پایین
نمی دونم چی شد سوخت ولی وقتی نشسته بودم همسایه مون گفت سوخته خودم دقت نکرده بودم.
البته فکر کنم نور بالاش هم سوخته باشه باید امشب چک کنم.

دلیلش چی می تونه باشه؟ من کار خاصی نکردم.

isbn
09-10-2011, 18:08
راستی بچه ها الان 3 باره که مدام لامپ مه شکن سمت چپم میسوزه و عوضش میکنم باطریساز میگه اینبار دیگه نمیسوزه و این حرفا
به نظرتون مشکل از چیه؟

دقیقا دوست عزیز منم همین مشکل رو دارم اول سمت چپ سوخت الان هم سمت راست ولی دیگه عوض نکردم به هر کی هم میگم یه چیز میگه:41:

pouria_br
09-10-2011, 19:23
سلام دوستان
معرفی محصول جدیدی ار کمپانی کاوه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کیت مکش K&K =kave&kave طرح تایفون

قیمت تمام شدس برا من 90 تومان شد نسبت به کیت 460 تومانی تایفون

سوار شده روی ماشین خودم تست انجام شده موفقیت آمیز صدای تولیدی همان تایفون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دور موتور مثل باقلوا شده شتاب که اوووف تو ترافیک ماشین همش آمادس که فقط گاز بدی و با صدای نازنین بری بچسبی در ..... ماشین جلویی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو درو هم که بیافتی دیگه خودتون میدونین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی در مورد اون صدا که میگفتم دلیل شل شدن پیچ دسته موتور و یه مورد دیگه تو پلوس بود !
شمع های منم مرخص شده بودن که تعویض کرد نمایندگی و گفت که همش سوپر میزنی اینجوری شده طبق گفته کارخونه دو تا معمولی یه سوپر اینجوری بزن :18: به نظرتون حرفش عقلانی هست !
ولی خوب واقعا افزایش شتاب بعد از تعویض شمع ها کاملا محسوس هست
اوووووففففف ایول :31:
پس فیلمت چی شد ؟!:19:
یه فیلم بگیر از صدای موتور
دیدن کی بود مانند شنیدن :31:
دمش گرم
من فک کردم عایق گذاشته حالا که میبینم کار درست رو انجام داده
90 ؟چرا 90 تومن؟
درباره سو پر هم داییه من تو بندر صادراتی ماهشر کار میکنه
میگه یه زمانی بنزین سو پر با کیفیت عالی وارد میشده ولی الان دیگه با مشت عنصر و مزخرافتی که اصلا برای بنزین سازی نیست بنزین میسازن(یه سری مسائل شیمی گفت منکه متوجه نشدم :31:اسمش فک کنم بنزن بود)
بنزین سوپری هم که تو آبادان بود از همون سو پر وارداتی بود.وارد که نمیشه اینا میسازن
الان جدیدا کیفیتش آشغاله
همون معمولی صد شرف داره به این سو پر
منم قبلا سو پر میزدم ماشین هم کارکردش بهتر میشد هم صداش کمتر میشد (روان شده بود)
قربونت :31:

isbn
09-10-2011, 19:33
اوووووففففف ایول :31:
پس فیلمت چی شد ؟!:19:
یه فیلم بگیر از صدای موتور
دیدن کی بود مانند شنیدن :31:
دمش گرم
من فک کردم عایق گذاشته حالا که میبینم کار درست رو انجام داده
90 ؟چرا 90 تومن؟
درباره سو پر هم داییه من تو بندر صادراتی ماهشر کار میکنه
میگه یه زمانی بنزین سو پر با کیفیت عالی وارد میشده ولی الان دیگه با مشت عنصر و مزخرافتی که اصلا برای بنزین سازی نیست بنزین میسازن(یه سری مسائل شیمی گفت منکه متوجه نشدم :31:اسمش فک کنم بنزن بود)
بنزین سوپری هم که تو آبادان بود از همون سو پر وارداتی بود.وارد که نمیشه اینا میسازن
الان جدیدا کیفیتش آشغاله
همون معمولی صد شرف داره به این سو پر
منم قبلا سو پر میزدم ماشین هم کارکردش بهتر میشد هم صداش کمتر میشد (روان شده بود)
قربونت :31:

فیلم هم میذارم چشم :46:

دو تا گلویی ها گرون هست فرانسویش دونه ایی 45 حساب کرد با نصبش :46:
فردا هم میرم کاتالیزور مودیفای شده نصب کنم :31: بعد میریم تو کار تست 0-100 درست درمون

pouria_br
09-10-2011, 19:38
فیلم هم میذارم چشم :46:

دو تا گلویی ها گرون هست فرانسویش دونه ایی 45 حساب کرد با نصبش :46:
فردا هم میرم کاتالیزور مودیفای شده نصب کنم :31: بعد میریم تو کار تست 0-100 درست درمون
چشمت روشن و بی بلا داداش :46:
پس بگو
هزینه این شتر گلو زیاد بوده :31:
جان؟مودیفای شده؟:31:کاتالیزور اصلا کارش چی بود؟
حالا مودیفای که بشه چی میشه ؟
:31:

isbn
09-10-2011, 19:42
دقیق نمیدونم ولی کاتالیزور دست خوش تغییرات شده میشه :31: برای محیط زیست خوب نیست ولی در خروج دود کمک میکنه و در نتیجه افزایش قدرت و شتاب داریم
کاتالیزور هم کارش بی خطر کردن گاز های خروجی هست و گند زدن تو شتاب :31:

ولی بگم با کاتالیزور خالی کردن فرق میکنه و اصلا صدایی نداره :46:

pouria_br
09-10-2011, 19:46
دقیق نمیدونم ولی کاتالیزور دست خوش تغییرات شده میشه :31: برای محیط زیست خوب نیست ولی در خروج دود کمک میکنه و در نتیجه افزایش قدرت و شتاب داریم
کاتالیزور هم کارش بی خطر کردن گاز های خروجی هست و گند زدن تو شتاب :31:

ولی بگم با کاتالیزور خالی کردن فرق میکنه و اصلا صدایی نداره :46:
این بچه های تی تی یه چیزایی میگفتن
کاتالیزور برداشته بشه یعنی جفت پا رفتی تومحیط زیست :31:
ایول
از مراحل کار یا حداقل اخرین مرحله یه عکسی بگیر با جناب کاتالیزور بیشتر تر آشنا بشیم:31:
دمت گرم :11:

You Were Mine
09-10-2011, 21:54
من تا اونجایی ک میدونم کاتالیزور از خارج شدن گاز های سمی و ... ک برای محیط زیست خوب نیست را جلوگیری میکنه اما اگه برداشته بشه یا داخلش خالی بشه اوووووووووف چی میشه واقعا تاثیر محسوسی تو شتاب و سرعت داره.
در عمل اگه برداشته بشه زیاد محیط را داغون نمیکنه . من با کاتالیزوری ک توش خالی شده بود رفتم معاینه فنی هیچ مشکلی نداشته ، دیدین ک توی معاینه فنی 1 لوله را میذارن داخل اگزوز تا گازهای خروجی را اندازه بگیره اما وقتی روی ماشین من گذاشت با اینکه کاتالیزور نداشت اما مقدار گازهای خروجیش نرمال بود.

Hektor
10-10-2011, 05:45
من تا اونجایی ک میدونم کاتالیزور از خارج شدن گاز های سمی و ... ک برای محیط زیست خوب نیست را جلوگیری میکنه اما اگه برداشته بشه یا داخلش خالی بشه اوووووووووف چی میشه واقعا تاثیر محسوسی تو شتاب و سرعت داره.
در عمل اگه برداشته بشه زیاد محیط را داغون نمیکنه . من با کاتالیزوری ک توش خالی شده بود رفتم معاینه فنی هیچ مشکلی نداشته ، دیدین ک توی معاینه فنی 1 لوله را میذارن داخل اگزوز تا گازهای خروجی را اندازه بگیره اما وقتی روی ماشین من گذاشت با اینکه کاتالیزور نداشت اما مقدار گازهای خروجیش نرمال بود.
ممکنه حداکثر دو -سه اسب توان بهتر شه ولی برداشتن بی دلیلش کار غلطیه.منبع کاتالیست قیمت بالایی داره دور و بر 300 تومن و داخلش از فلزات کمیاب و بسیار گرانبها(گرانتر از طلا) بر روی سطوح سرامیکی استفاده شده تا عمل اکسیداسیون-احیاء گازهای خروی اگزوز رو تسهیل و تسریع کنن. عمر مبدل کاتالیست معمولاً دو-سه ساله.حتی اگه میخواین برش دارین مثل کاری که من چند سال قبل کردم بذارین عمرش تموم شه بعد درش بیارین.
این تاپیک نسبتاً قدیمی رو حتماً ببینین:

F A R I D
10-10-2011, 12:48
من اینطوری حس میکنم چون خیلی راحت دور موتور بالا میره ولی تو دستی نمیشه تا این اندازه بهش فشار آورد. البته این تجربه شخصیه خود منه. چون هم با اتومات رفتم هم با دستی .

---------- Post added at 02:48 PM ---------- Previous post was at 02:45 PM ----------

دنده پارک با ترمز دستی فرق میکنه.
فکر میکنم دنده پارک همون حکم ترمز معمولی رو داره. البته فکر میکنم. در کل در هنگام پارک حتما دنده رو روی P بزارید. مراقب باشید ماشین اصلا در حال حرکت نباشه.
دوستانی 206 اتومات دارن حتما مراقب باشن هنگام تعویض دنده پاتون رو حتما تا انتها روی ترمز بزارید و بعد دنده رو از روی پارک به روی D بیارین.
چون اگر کیت دنده خراب بشه حدود 1 تومن پیاده میشین.