PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از دست دادن ویندوزهای قبلی با نصب ویندوز جدید

parinaz571
18-02-2008, 10:42
سلام
من دو تا ویندوز داشتم.اما نمیدونم چرا دیروز وقتی کامپیوترمو روشن کردم یک پیغامی امد که یک فایلی (ntfy اسمشو یادم نیست ) از دست داده شده و هر کاری هم که یکی از ویندوزا رو ریپیر کنم نشد.برا همین رو یک درایو دیگه یک ویندوز دیگه نصب کردم. اما با نصب این ویندوز دیگه هیچ کدوم از ویندوز های قبلیم تو صفحه ای که باید ویندوزا رو انتخاب میکردیم نمیاد یعنی اصلا اون صفحه نمییاد و مستقیما میرم تو ویندوز جدید.(اخرین بار قبل از نصب جدید یکسری فایلای مربوط به خودمو پاک کردم شاید اشتباهی فایلای ویندوزم پاک کردم خودم اشکال همین و حدس میزنم )
الان باید چی کار کنم من یک از اون ویندوزها رو لازم دارم . کلی برنامه روش نصب کرده بودم و کلی هم ادرس اینترنتی توش بوک مارک کرده بودم .که این طوری همه رو از داست دادم .
لطفا راهنمایی کنید .

mahdi7610
18-02-2008, 11:06
سلام
من دو تا ویندوز داشتم.اما نمیدونم چرا دیروز وقتی کامپیوترمو روشن کردم یک پیغامی امد که یک فایلی (ntfy اسمشو یادم نیست ) از دست داده شده و هر کاری هم که یکی از ویندوزا رو ریپیر کنم نشد.برا همین رو یک درایو دیگه یک ویندوز دیگه نصب کردم. اما با نصب این ویندوز دیگه هیچ کدوم از ویندوز های قبلیم تو صفحه ای که باید ویندوزا رو انتخاب میکردیم نمیاد یعنی اصلا اون صفحه نمییاد و مستقیما میرم تو ویندوز جدید.(اخرین بار قبل از نصب جدید یکسری فایلای مربوط به خودمو پاک کردم شاید اشتباهی فایلای ویندوزم پاک کردم خودم اشکال همین و حدس میزنم )
الان باید چی کار کنم من یک از اون ویندوزها رو لازم دارم . کلی برنامه روش نصب کرده بودم و کلی هم ادرس اینترنتی توش بوک مارک کرده بودم .که این طوری همه رو از داست دادم .
لطفا راهنمایی کنید .
سلام parinaz571 عزیز

سیستم عامل های ماکروسافت طوری طراحی شدن که موقع نصب ویندوز درایو primary شما را به عنوان درایو اکتیو می شناسند .
در واقع ویندوز فایلهای سیستمی و بوت خود را در این درایو قرار می دهد .
یعنی اگر شما ویندوز را در هر درایوی نصب کنید فایهای بوت و سیستمی مربوط به اون وبندوز در درایو C شما قرار می گیرند .

حالا اگر شما دو تا ویندوز نصب کنید یکی در درایو c و دیگری در درایو d . همه فایلهای سیستمی و بوت این دو تا ویندوز در درایو c قرار می گیرند .
و اگر شما بیایید و ویندوز درایو c را فرمت کنید اونوقت چه اتفاقی می افته . درسته ویندوز درایو d دیگه بالا نمی یاد . به خاطر این که شما فایلهای راه انداز مربوط به اون را با فرمت کردن درایو c از بین بردید .

برای رفع این مشکل شما باید از ریکاروی کنسول کمک می گرفتید . که یه خورده سخت هستش .
یا اینکه شما باید قبل از پاک کردن ویندوز به درایو c می رفتید و سه فایل با نام های NTDETECT و ntldr و boot.ini را که به صورت مخفی هستند ازشون یه بک اپ می گرفتید تا بعد از نصب ویندوز دوباره اونا را به جای قبلی برگردونید .
بعد از اینکار باید می رفتید و فایل متنی boot.ini را ویرایش می کردید .این فایل اسم ویندوز ها را در صفحه اول نگه می داره .

شما به مسیر زیر برو
روی مای کامپیوتر راست کلیک کن و بعد propertise را بزن و به تب advanced برو و روی اخرین setting کلیک کن تا صفحه اون باز بشه و بعد توی اون صفحه یه گزینه هست به اسم edit اونا برن . بعد از زدن این گزینه یه صفحه نوت پد باز می شه که باید اسم ویندوزهات را توی اون بنویسی .

اگه سوالی بود بپرس .

parinaz571
18-02-2008, 12:06
سلام parinaz571 عزیز

سیستم عامل های ماکروسافت طوری طراحی شدن که موقع نصب ویندوز درایو primary شما را به عنوان درایو اکتیو می شناسند .
در واقع ویندوز فایلهای سیستمی و بوت خود را در این درایو قرار می دهد .
یعنی اگر شما ویندوز را در هر درایوی نصب کنید فایهای بوت و سیستمی مربوط به اون وبندوز در درایو C شما قرار می گیرند .

حالا اگر شما دو تا ویندوز نصب کنید یکی در درایو c و دیگری در درایو d . همه فایلهای سیستمی و بوت این دو تا ویندوز در درایو c قرار می گیرند .
و اگر شما بیایید و ویندوز درایو c را فرمت کنید اونوقت چه اتفاقی می افته . درسته ویندوز درایو d دیگه بالا نمی یاد . به خاطر این که شما فایلهای راه انداز مربوط به اون را با فرمت کردن درایو c از بین بردید .

برای رفع این مشکل شما باید از ریکاروی کنسول کمک می گرفتید . که یه خورده سخت هستش .
یا اینکه شما باید قبل از پاک کردن ویندوز به درایو c می رفتید و سه فایل با نام های NTDETECT و ntldr و boot.ini را که به صورت مخفی هستند ازشون یه بک اپ می گرفتید تا بعد از نصب ویندوز دوباره اونا را به جای قبلی برگردونید .
بعد از اینکار باید می رفتید و فایل متنی boot.ini را ویرایش می کردید .این فایل اسم ویندوز ها را در صفحه اول نگه می داره .

شما به مسیر زیر برو
روی مای کامپیوتر راست کلیک کن و بعد propertise را بزن و به تب advanced برو و روی اخرین setting کلیک کن تا صفحه اون باز بشه و بعد توی اون صفحه یه گزینه هست به اسم edit اونا برن . بعد از زدن این گزینه یه صفحه نوت پد باز می شه که باید اسم ویندوزهات را توی اون بنویسی .

اگه سوالی بود بپرس .

ببخشید من کجای این متن رو باید دوباره بنویسم؟
دوتا ویندوز دیگم تو درایوای 3و 5 هستند
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

mahdi7610
18-02-2008, 12:27
ببخشید من کجای این متن رو باید دوباره بنویسم؟
دوتا ویندوز دیگم تو درایوای 3و 5 هستند
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

سلام
باید اینطوری باشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما باید فایل bootini را به این صورت در بیارید و اینا را بهش اضافه کنید .
به جای عددی که داخل پرانتز partition گزاشته شده باید عدد مربوط به پارتیشنی که ویندوز هات داخل اون نصب هستش را بنویسی . مثلا اگر یکی از ویندوزهات توی درایو c هستش باید 1 بزاری

بعدا اضافه کردن اینا باید بری و از منوی file گزینه save را بزنی تا ذخیره بشن .

البته با این کار صفحه اول انتخاب ویندوزها میاد ولی فکر نکنم بتونی واردشون بشی اخه به نظرم فایلهای بوت سیستمی را پاک کردید . حالا امتحان کنید ببینید چی می شه

parinaz571
18-02-2008, 13:25
سلام
باید اینطوری باشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما باید فایل bootini را به این صورت در بیارید و اینا را بهش اضافه کنید .
به جای عددی که داخل پرانتز partition گزاشته شده باید عدد مربوط به پارتیشنی که ویندوز هات داخل اون نصب هستش را بنویسی . مثلا اگر یکی از ویندوزهات توی درایو c هستش باید 1 بزاری

بعدا اضافه کردن اینا باید بری و از منوی file گزینه save را بزنی تا ذخیره بشن .

البته با این کار صفحه اول انتخاب ویندوزها میاد ولی فکر نکنم بتونی واردشون بشی اخه به نظرم فایلهای بوت سیستمی را پاک کردید . حالا امتحان کنید ببینید چی می شه
خوب من اون تغییرات رو دادم صفحه انتخاب ویندوزا امد. تو یکی از ویندوز های قبلیم هم تونستم برم.اما تو ویندوزی که توش کلی اططلاعات داشتم نه.
یک پیغامی امد که فایل hal.dll گم شده و دوباره کپی باید بشه.:41:
الان چی کار کنم؟این فایل رو از کجا پیداکنم؟ریپر کردن چطوریه؟

mahdi7610
18-02-2008, 15:20
خوب من اون تغییرات رو دادم صفحه انتخاب ویندوزا امد. تو یکی از ویندوز های قبلیم هم تونستم برم.اما تو ویندوزی که توش کلی اططلاعات داشتم نه.
یک پیغامی امد که فایل hal.dll گم شده و دوباره کپی باید بشه.:41:
الان چی کار کنم؟این فایل رو از کجا پیداکنم؟ریپر کردن چطوریه؟
سلام
فایل hal.dll یکی از فایلهایی بسیار مهم و اساسی سیستم عامل هستش و سیستم عامل به این فایل احتیاج بسیار زیادی داره و با پاک کردن این فایل می شه ویندوز را به طور کامل از کار انداخت .
این فایل در مسیر C:\WINDOWS\system32\hal.dll قرار داره . شما باید این فایل را از توی ویندوزهای دیگه ای که نصب کردید پیدا کنید و از طریق dos اونا توی درایو ویندوزی که بالا نمی یاد کپی کنید .

parinaz571
19-02-2008, 07:37
سلام
فایل hal.dll یکی از فایلهایی بسیار مهم و اساسی سیستم عامل هستش و سیستم عامل به این فایل احتیاج بسیار زیادی داره و با پاک کردن این فایل می شه ویندوز را به طور کامل از کار انداخت .
این فایل در مسیر C:\WINDOWS\system32\hal.dll قرار داره . شما باید این فایل را از توی ویندوزهای دیگه ای که نصب کردید پیدا کنید و از طریق dos اونا توی درایو ویندوزی که بالا نمی یاد کپی کنید .

من از تو ویندوز کپی کردم نشد.
میشه بگید از کجای داس باید این کارو بکنم و با چه دستوراتی؟
ممنون

mahdi7610
19-02-2008, 10:36
من از تو ویندوز کپی کردم نشد.
میشه بگید از کجای داس باید این کارو بکنم و با چه دستوراتی؟
ممنون
شما باید فایل hal.dll را گیر بیاری توی اینترنت بعضی سایتها هستند که فایلهای dll ویندوز را می تونی از اونجا هم دانلود کنی . اسم سایت الان یادم نیست ولی اگه این فایل را داری اونا توی یه درایو مثلا d کپی کن و بعد با یه دیسکت بوت یا سی دی بوت سیستم را بوت کن و از طریق محیط داس این دستور را وارد کن .
copy D:\hal C:\WINDOWS\system32\hal.dll

parinaz571
19-02-2008, 13:47
شما باید فایل hal.dll را گیر بیاری توی اینترنت بعضی سایتها هستند که فایلهای dll ویندوز را می تونی از اونجا هم دانلود کنی . اسم سایت الان یادم نیست ولی اگه این فایل را داری اونا توی یه درایو مثلا d کپی کن و بعد با یه دیسکت بوت یا سی دی بوت سیستم را بوت کن و از طریق محیط داس این دستور را وارد کن .
copy D:\hal C:\WINDOWS\system32\hal.dll

نشد
ااین فایل رو کپی کردم حجمش 103 کیلو بایت بود . حتی ازم پرسید که وجو داره دوباره روش بنویسم .منم گفتم ارا .اما بازم همون ارور نبود این فایل رو میگیره.

منظور شما از درایو c که بالا نوشتین همون درایو g منه دیگه ؟که ویندوزشو از دست دادم؟

parinaz571
19-02-2008, 14:20
یعنی هیچ راه دیگه ای وجو نداره که این ویندوزمو به دست بیارم؟:41:

mahdi7610
19-02-2008, 14:32
نشد
ااین فایل رو کپی کردم حجمش 103 کیلو بایت بود . حتی ازم پرسید که وجو داره دوباره روش بنویسم .منم گفتم ارا .اما بازم همون ارور نبود این فایل رو میگیره.

منظور شما از درایو c که بالا نوشتین همون درایو g منه دیگه ؟که ویندوزشو از دست دادم؟
سلام . اره منظور از c همون درایوی که ویندوز مشکل دار شما تو اون نصب هستش .
بلاخره باید یه جوری این فایل را جاسازی کنی .
مگه شما چی توی اون ویندوز دارید که این همه براتون مهمه ؟
اگه خیلی مهمه سیستم را بدید یکی که وارد هستش براتون درست کنه .

parinaz571
19-02-2008, 14:45
سلام . اره منظور از c همون درایوی که ویندوز مشکل دار شما تو اون نصب هستش .
بلاخره باید یه جوری این فایل را جاسازی کنی .
مگه شما چی توی اون ویندوز دارید که این همه براتون مهمه ؟
اگه خیلی مهمه سیستم را بدید یکی که وارد هستش براتون درست کنه .

یه عالمه برنامه روش نصب کرده بودم از خیر این ا میتونم بگذرم
اما تو فایر فاکسم یه عالمه ادرس بوک مارک کرده بودم اگه راهی برای بدست اوردن این ادرسا باشه مشکلی نیست . میتونم از خیر این ویندوز 6 ماهم بگذرم .البته سنش بیشتر از 6 ماه و تا حالا رکورد ویندوزای منو شکسته .

mahdi7610
19-02-2008, 14:53
یه عالمه برنامه روش نصب کرده بودم از خیر این ا میتونم بگذرم
اما تو فایر فاکسم یه عالمه ادرس بوک مارک کرده بودم اگه راهی برای بدست اوردن این ادرسا باشه مشکلی نیست . میتونم از خیر این ویندوز 6 ماهم بگذرم .البته سنش بیشتر از 6 ماه و تا حالا رکورد ویندوزای منو شکسته .
فکر کنم اگه بتونی بفهمی که این بوک مارک ها را تو کجا ذخیره می کنه بتونی اونا را برداری . اما من فایرفاکس ندارم که بدونم کجا ذخیره می شن . ولی اگه یه ادم وارد اطرافتون باشه می تونه ویندوز را درست کنه .
بزار ببینم شاید بتونم یه راهکار دیگه ای پیدا کنم . اگه پیدا کنم بهت میگم .

parinaz571
19-02-2008, 15:02
فکر کنم اگه بتونی بفهمی که این بوک مارک ها را تو کجا ذخیره می کنه بتونی اونا را برداری . اما من فایرفاکس ندارم که بدونم کجا ذخیره می شن . ولی اگه یه ادم وارد اطرافتون باشه می تونه ویندوز را درست کنه .
بزار ببینم شاید بتونم یه راهکار دیگه ای پیدا کنم . اگه پیدا کنم بهت میگم .

ممنون .من منتظرم
فقط یک سوال
من سعی کردم اون ویندوز رو ریپیر کنم؟
ایا با ریپیر کردن برنامه ها پاک میشن ؟
بعد یه مشکلیم که نمیتونم ریپیر کنم این که دوتا پسوررد از من میخواد ویکی مال ادمین که میزنم و درست یکس هم مال پسورد ست اپ که هر چی میزنم میگه اشتباه واررد کردی و ریستارت میشه.

mahdi7610
19-02-2008, 15:16
ممنون .من منتظرم
فقط یک سوال
من سعی کردم اون ویندوز رو ریپیر کنم؟
ایا با ریپیر کردن برنامه ها پاک میشن ؟
بعد یه مشکلیم که نمیتونم ریپیر کنم این که دوتا پسوررد از من میخواد ویکی مال ادمین که میزنم و درست یکس هم مال پسورد ست اپ که هر چی میزنم میگه اشتباه واررد کردی و ریستارت میشه.
با ریپیر کردن هیچ کدوم از برنامه ها پاک نمی شن . حتی اطلاعات موجود توی my document هم پاک نمی شن .
برای ریپیر کردن سی دی ویندوز را توی سی دی رام بزار تا سی دی به صورت اتوران بالا بیاد بعد گزینه install windows xp را بزن تا وارد صفحه بعد بشی .

توی صفحه بعد که همون صفحه 37 دقیقه معروف نصب ویندوز هست یه پنجره باز می شه که شما باید از قسمت installation type گزینه upgrade را انتخاب کنید و بعد next بزنید تا ویندوز ریپیر بشه .
حتما باید این کار را توی محیط ویندوز انجام بدید .

موقع ریپیر کردن هیچ پسووردی از شما نمی خواد . مگر اینکه خودتون پسوورد گزاشته باشین .

اگه برای یوزر خودتون پسوورد گزاشته باشد خوب برای وارد شدن به ویندوز باید پسوورد را وارد کنید .
اما پسوورد ستاپ دیگه چیه ؟
اگه شما برای ستاپ پسوورد گذاشتید پس چه طور تونستید وارد ویندوز بشید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

parinaz571
19-02-2008, 15:26
با ریپیر کردن هیچ کدوم از برنامه ها پاک نمی شن . حتی اطلاعات موجود توی my document هم پاک نمی شن .
برای ریپیر کردن سی دی ویندوز را توی سی دی رام بزار تا سی دی به صورت اتوران بالا بیاد بعد گزینه install windows xp را بزن تا وارد صفحه بعد بشی .

توی صفحه بعد که همون صفحه 37 دقیقه معروف نصب ویندوز هست یه پنجره باز می شه که شما باید از قسمت installation type گزینه upgrade را انتخاب کنید و بعد next بزنید تا ویندوز ریپیر بشه .
حتما باید این کار را توی محیط ویندوز انجام بدید .

موقع ریپیر کردن هیچ پسووردی از شما نمی خواد . مگر اینکه خودتون پسوورد گزاشته باشین .

اگه برای یوزر خودتون پسوورد گزاشته باشد خوب برای وارد شدن به ویندوز باید پسوورد را وارد کنید .
اما پسوورد ستاپ دیگه چیه ؟
اگه شما برای ستاپ پسوورد گذاشتید پس چه طور تونستید وارد ویندوز بشید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من وقتا با سیدی بوت ویندوز میام بالا و کلید R , رو برای ریپیر کردن میزنم میرم تو یک صفحه داسی که ازم میپورسه کوم ویندوزتو میخوای ریپیر کنی منم الا ن سه تا ویندوز دارم عدد سه رو میزنم و بعد ازم دو تا پسورد میخواد و گفتمک که قبول نیکنه و ریستارت میشه

mahdi7610
19-02-2008, 15:33
من وقتا با سیدی بوت ویندوز میام بالا و کلید R , رو برای ریپیر کردن میزنم میرم تو یک صفحه داسی که ازم میپورسه کوم ویندوزتو میخوای ریپیر کنی منم الا ن سه تا ویندوز دارم عدد سه رو میزنم و بعد ازم دو تا پسورد میخواد و گفتمک که قبول نیکنه و ریستارت میشه
اون محیطی که شما رفتین محیط ریکاوری کنسول هستش . از اونجا ریپیر کردن سخت هستش . چون دستورات خاصی داره .
من فکر کردم ویندوز هایی که سالم هستند را می خواستید ریپیر کنید .
اجازه بدید ببینم می تونم راه دیگه ای پیدا کنم .
اگه پیدا نشد باشه ریکاوری کنسول را بهتون می گم . شاید از اونجا بشه کاری کرد .

parinaz571
19-02-2008, 15:38
اون محیطی که شما رفتین محیط ریکاوری کنسول هستش . از اونجا ریپیر کردن سخت هستش . چون دستورات خاصی داره .

ممنون
----------------------------------

mahdi7610
19-02-2008, 15:44
خوب parinaz571 جان فکر کنم اخرین راه همون ریکاوری کنسول هستش که تا چند دقیقه دیگه اموزشش را به طور کامل با جزئیات بهت می گم . که به احتمال 99 درصد مشکل را حل می کنه . اگه کارهایی که می گم را دقیق انجام بدی .

mahdi7610
19-02-2008, 17:03
سلام دوست عزیز

قبل از همه چیز باید بگم من راه حل این مشکل را براتون به طور کامل نوشتم . و باید بگم هیچ مسولیتی را در صورت رعایت نکردن و دچار مشکل شدن قبول نمی کنم . و مسئولیت انجام اون با خودتون هستش .
به جز دستوراتی که گفتم نباید دستور اضافی را بدون اگاهی وارد کنید .
چند تا دستور دیگه هم هست که بعد از انجام این دستورات بهتون می گم .

براي برطرف کردن اين مشکل بايد از طريق ريکاوري کنسول اقدام کنيم .
تا بتونيم از اون طريق فايلهاي اساسي ويندوز را که مربوط به راه اندازي ويندوز هستند را بازسازي کنيم .

براي وارد شدن به Recovery Console بايد از سي دي نصب ويندوز XP استفاده کنيم .
ابتدا bios را طوري تنظيم مي کنيم که سيستم از سي دي بوت بشه . اينا را ديگه خودتون بلد هستيد .

بعد همانند نصب ويندوز سيستم شروع به کپي کردن فايلها مي کند تا به صفحه "Welcome to Setup" برسد توي اين صفحه شما سه گزينه مي بينيد که براي وارد شدن به ريکاوري کنسول بايد کليد R را از روي صفحه کليد بزنيد .
با زدن کليد R يک صفحه شبيه به محيط DOS باز خواهد شد . اين محيط را محيط ريکاوري کنسول مي نامند .

بعد از وارد شدن به ميحط ريکاوري کنسول شما نوشته هاي زير را مي بينيد .
Microsoft Windows XP Recovery Console.
Recovery Console provides system repair and recovery functionality.
Type EXIT to quit Recovery Console and restart the computer.

: C:\WINNT

Which Windows XP (or 2000) installation would you like to log onto
<To cancel, press ENTER>?

در اين مرحله شما بايد شماره ويندوزي که قصد تعمير آن را داريد در جلوي علامت ? تايپ کنيد.

در صورتي که بيش از يک ويندوز روي سيستم شما نصب هستش در اين قسمت ليست تمامي ويندوز ها و مسير نصبشون نشان داده خواهد شد . و شما مي تونيد شماره ويندوز خودتون را انتخاب کنيد .

در صورتي که بيش از يک ويندوز (ويندوزهاي بر پايه تکنولوژي NT – مثل 2000, 2003, XP و نه ويندوزهاي 95, 98, Me) بر روي سيستم نصب باشد در ليست فوق تمامي ويندوزهاي فوق و مسير نصب شان نشان داده خواهد شد و شما مي توانيد شماره ويندوز مورد نظر خود را انتخاب کنيد.

بعد از انتخاب ويندوزي که قصد تعمير اون را داريد بايد کلمه رمز Administrator را وارد کنيد.
اگه شما براي ويندوزتون پسوورد گذاشته ايد بايد رمز را اينجا وارد کنيد .
اگه پسوورد براي ويندوز نگذاشته ايد جاي پسوورد را خالي بزاريد و اينتر را بزنيد .

در صورتي که براي ويندوز پسوورد گذاشته باشيد و پسوورد را سه بار غلط وارد کنيد بصورت اتوماتيک از Recovery Console خارج خواهيد شد و سيستم شما ريستارت خواهد شد .

بعد از انجام تمامي مراحل فوق خط فرمان Recovery Console ظاهر مي شود (در مثال فوق: C:\WINNT> ) و شما مي توانيد فرامين مورد نظر خود را اجرا کنيد:

ابتدا در جلوی خط فرما عبارت bootcfg /list را به طور دقیق و درست تایپ می کنید و بعد اینتر را می زنید . ممکن است چند دقیقه طول بکشد .
بعد اینکه دوباره به خطر فرمان امدید اینبار عبارت bootcfg /rebuild را به طور دقیق و درست تایپ می کنید و اینتر را می زنید
بعد از چند دقیقه یک پیغام به شما می دهد به این صورت
Add installation to boot list? (Yes/No/All)
که شما کلمه Y را که همان yes هست را تایپ می کنید و بعد اینتر می زنید

در خط بعد از شما سوال می کند که یک نام برای این ویندوز بنویسید که شما یک نام برای ان می نویسید مثلا Microsoft Windows XP Professional

بعد از ان دوباره از شما سوالی می پرسد که شما عبارت /fastdetect را وارد می کنید .
تذکر : در این عبارت علامت / باید قبل از fastdetect نوشته شود چون من اینجا کپی کردم بعد از ان قرار گرفته است .)

ودر اخر عبارت exit را برای خارج شدن از ریکاوری کنسول می نویسید و اینتر را میزنید .
سپس به ستاپ رفته و ان را روی هارد تنظیم میکنید .
بعد از اینکه ویندوز بالا امد اسم ویندوزی که توی ریکاوری کنسول نوشتید یعنی
Microsoft Windows XP Professional را می زنید و وارد ویندوز می شوید . و از داخل ویندوز هم اسم قبلی را بر می دارید که این قسمت را بعد از اینکه مشکل وارد شدن به ویندوز حل شد براتون میگم .

موفق باشی .

parinaz571
19-02-2008, 17:25
سلام دوست عزیز

قبل از همه چیز باید بگم من راه حل این مشکل را براتون به طور کامل نوشتم . و باید بگم هیچ مسولیتی را در صورت رعایت نکردن و دچار مشکل شدن قبول نمی کنم . و مسئولیت انجام اون با خودتون هستش .
به جز دستوراتی که گفتم نباید دستور اضافی را بدون اگاهی وارد کنید .
چند تا دستور دیگه هم هست که بعد از انجام این دستورات بهتون می گم .

براي برطرف کردن اين مشکل بايد از طريق ريکاوري کنسول اقدام کنيم .
تا بتونيم از اون طريق فايلهاي اساسي ويندوز را که مربوط به راه اندازي ويندوز هستند را بازسازي کنيم .

براي وارد شدن به Recovery Console بايد از سي دي نصب ويندوز XP استفاده کنيم .
ابتدا bios را طوري تنظيم مي کنيم که سيستم از سي دي بوت بشه . اينا را ديگه خودتون بلد هستيد .

بعد همانند نصب ويندوز سيستم شروع به کپي کردن فايلها مي کند تا به صفحه "Welcome to Setup" برسد توي اين صفحه شما سه گزينه مي بينيد که براي وارد شدن به ريکاوري کنسول بايد کليد R را از روي صفحه کليد بزنيد .
با زدن کليد R يک صفحه شبيه به محيط DOS باز خواهد شد . اين محيط را محيط ريکاوري کنسول مي نامند .

بعد از وارد شدن به ميحط ريکاوري کنسول شما نوشته هاي زير را مي بينيد .
Microsoft Windows XP Recovery Console.
Recovery Console provides system repair and recovery functionality.
Type EXIT to quit Recovery Console and restart the computer.

: C:\WINNT

Which Windows XP (or 2000) installation would you like to log onto
<To cancel, press ENTER>?

در اين مرحله شما بايد شماره ويندوزي که قصد تعمير آن را داريد در جلوي علامت ? تايپ کنيد.

در صورتي که بيش از يک ويندوز روي سيستم شما نصب هستش در اين قسمت ليست تمامي ويندوز ها و مسير نصبشون نشان داده خواهد شد . و شما مي تونيد شماره ويندوز خودتون را انتخاب کنيد .

در صورتي که بيش از يک ويندوز (ويندوزهاي بر پايه تکنولوژي NT – مثل 2000, 2003, XP و نه ويندوزهاي 95, 98, Me) بر روي سيستم نصب باشد در ليست فوق تمامي ويندوزهاي فوق و مسير نصب شان نشان داده خواهد شد و شما مي توانيد شماره ويندوز مورد نظر خود را انتخاب کنيد.

بعد از انتخاب ويندوزي که قصد تعمير اون را داريد بايد کلمه رمز Administrator را وارد کنيد.
اگه شما براي ويندوزتون پسوورد گذاشته ايد بايد رمز را اينجا وارد کنيد .
اگه پسوورد براي ويندوز نگذاشته ايد جاي پسوورد را خالي بزاريد و اينتر را بزنيد .

در صورتي که براي ويندوز پسوورد گذاشته باشيد و پسوورد را سه بار غلط وارد کنيد بصورت اتوماتيک از Recovery Console خارج خواهيد شد و سيستم شما ريستارت خواهد شد .

من که گفتم من این مرحله جلوتر نمیتونم برم:41:

mahdi7610
19-02-2008, 17:35
من که گفتم من این مرحله جلوتر نمیتونم برم:41:
یعنی چی که نمی تونم برم جلو . مگه می شه .
در مرحله اول از شما شماره ویندوزی که می خواهید تعمیر کنید را می خواد که بعد از وارد کردن اون از شما می خواد اگه به ویندوز پسوورد گزاشتید اونا وارد کنید . اگه پسوورد گزاشتید خوب پسوورد را اینجا بنویسید . اگه پسوورد نزاشتید که خوب اینجا هم پسوورد نزارید جای اونا خالی بزارید و بعد هم اینتر بزنید . خوب احتمالا شما پسوورد را اشتباه وارد میکنید که ریستارت می شه .
اگه درست انجام بدید این قسمت را وارد خط فرمان می شید .

parinaz571
19-02-2008, 17:44
یعنی چی که نمی تونم برم جلو . مگه می شه .
در مرحله اول از شما شماره ویندوزی که می خواهید تعمیر کنید را می خواد که بعد از وارد کردن اون از شما می خواد اگه به ویندوز پسوورد گزاشتید اونا وارد کنید . اگه پسوورد گزاشتید خوب پسوورد را اینجا بنویسید . اگه پسوورد نزاشتید که خوب اینجا هم پسوورد نزارید جای اونا خالی بزارید و بعد هم اینتر بزنید . خوب احتمالا شما پسوورد را اشتباه وارد میکنید که ریستارت می شه .
اگه درست انجام بدید این قسمت را وارد خط فرمان می شید .

به خدا چند بار امتحان کردم نمیشه

mahdi7610
19-02-2008, 17:52
مگه شما به ویندوزتون پسوورد گزاشته بودید ؟

parinaz571
19-02-2008, 18:10
مگه شما به ویندوزتون پسوورد گزاشته بودید ؟

بله دوتا
یدونه syskey
یکیم همونی که تو خود ویندوز میریم کاربر ایجاد میکنیم از اونجا

ببینید وقتی میخوایم ویندوز جدید نب کنین به جای r ، اینتر میزنیم دیگه . حالا بعد اون بازم گزینه ریپیر هست . که وقتی من اونو میزنم وقت اسم ویندوز سالمامو میاره و اسم ویندوز خرابمو نمیاره .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اتوماتیک ریکاوری چطوری همو ن که دیسکت میخواد . از جایی میشه دانلودش کرد؟

mahdi7610
19-02-2008, 18:20
بله دوتا
یدونه syskey
یکیم همونی که تو خود ویندوز میریم کاربر ایجاد میکنیم از اونجا

ببینید وقتی میخوایم ویندوز جدید نب کنین به جای r ، اینتر میزنیم دیگه . حالا بعد اون بازم گزینه ریپیر هست . که وقتی من اونو میزنم وقت اسم ویندوز سالمامو میاره و اسم ویندوز خرابمو نمیاره .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اتوماتیک ریکاوری چطوری همو ن که دیسکت میخواد . از جایی میشه دانلودش کرد؟
خوب اینا از اول می گفتی دیگه .
شما اول برید و پسوورد syskey را بردارید . خیلی مواظب این syskey باشید چون اگه پسووردش یادتون بره نابود می شید . چون اون موقع باید پارتیشن بندی مجدد کنید که همه اطلاعتتون از بین می ره .
چون موقع نصب ویندوز جدید هم اجازه به شما نمی ده چون می گه باید پسوورد syskey را وارد کنید .
شما برید و پسوورد syskey را بردارید .

راستی شما برای ویندوز خراب پسوورد syskey گذاشتین ؟
اگه این کارا کرده باشین که واویلاست .
ا

mahdi7610
19-02-2008, 18:22
امیدوارم نگید که برا ویندوز خراب پسوورد syskey گذاشتید .

parinaz571
19-02-2008, 18:36
امیدوارم نگید که برا ویندوز خراب پسوورد syskey گذاشتید .

بله:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41: :41::41::41::41::41::41:

mahdi7610
19-02-2008, 19:02
بله:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41: :41::41::41::41::41::41:
خسته نباشی .
خوب حالا پسوورد syskey را بلدی یا نه ؟
امیدوارم نگید که یادتون رفته .
حالا کار شد دو تا .

parinaz571
19-02-2008, 19:03
خسته نباشی .
خوب حالا پسوورد syskey را بلدی یا نه ؟
امیدوارم نگید که یادتون رفته .
حالا کار شد دو تا .

بله:20:

یادمه

mahdi7610
19-02-2008, 19:47
بله:20:

یادمه
خوب parinaz571 جان حرف شما درسته .
من هم پسورد یوزر و هم پسورد syskey را گذاشتم و رفتم ریکاوری کنسول و امتحان کردم دیدم دومین پسوورد را که می خواد می زنم میگه پسوورد اشتباه هستش .

حالا شما به این سوالهای من جواب بده .
error ی که داده میشه موقع وارد شدن به ویندوز قبل از پسوورد syskey هستش یا بعد از پسوورد syskey هستش ؟
اصلا نمی شه هیچ کاری کرد . به خاطر این که شما باید ابتدا برید و پسوورد syskey را بردارید که متاسفانه شما اصلا نمی تونید وارد ویندوز بشید .
اخه بگو شما هم بیکار بودید روی syskey پسوورد بزارید . متاسفانه هیچ راهی دیگه وجود نداره . تنها راه رفع مشکل خطای ورود به ویندوز ریکاوری کنسول هستش که اون هم پسوورد syskey را قبول نمی کنه .
اگه پسوورد syskey نبود مشکل کاملا حل شده بود .

parinaz571
19-02-2008, 20:01
خوب parinaz571 جان حرف شما درسته .
من هم پسورد یوزر و هم پسورد syskey را گذاشتم و رفتم ریکاوری کنسول و امتحان کردم دیدم دومین پسوورد را که می خواد می زنم میگه پسوورد اشتباه هستش .

حالا شما به این سوالهای من جواب بده .
error ی که داده میشه موقع وارد شدن به ویندوز قبل از پسوورد syskey هستش یا بعد از پسوورد syskey هستش ؟
اصلا نمی شه هیچ کاری کرد . به خاطر این که شما باید ابتدا برید و پسوورد syskey را بردارید که متاسفانه شما اصلا نمی تونید وارد ویندوز بشید .
اخه بگو شما هم بیکار بودید روی syskey پسوورد بزارید . متاسفانه هیچ راهی دیگه وجود نداره . تنها راه رفع مشکل خطای ورود به ویندوز ریکاوری کنسول هستش که اون هم پسوورد syskey را قبول نمی کنه .
اگه پسوورد syskey نبود مشکل کاملا حل شده بود .

بعد از این که صفحه سیاه انتخاب ویندوزا امد ،من 3 تا ویندوز دارم ، اونی رو که می خوام انتخاب میکنم . بلافاصله یک صفحه سیاه می یاد که فایل مربوطه گم شده و هر دکمه ای رو فشار بدم ریستارت میشه .
یعنی اصلا من به صفه های وارد کردن پسوردها نمیرسم.

پس فاتحه ویندوزم خوندس؟:37:

تقصیر من چیه . همه جای اینترنت درباره اینکه همه پسوردا با ترفندی شکسته میشن غیر پس sys key نوشته .:41:

mahdi7610
19-02-2008, 20:13
بعد از این که صفحه سیاه انتخاب ویندوزا امد ،من 3 تا ویندوز دارم ، اونی رو که می خوام انتخاب میکنم . بلافاصله یک صفحه سیاه می یاد که فایل مربوطه گم شده و هر دکمه ای رو فشار بدم ریستارت میشه .
یعنی اصلا من به صفه های وارد کردن پسوردها نمیرسم.

پس فاتحه ویندوزم خوندس؟:37:

تقصیر من چیه . همه جای اینترنت درباره اینکه همه پسوردا با ترفندی شکسته میشن غیر پس sys key نوشته .:41:
نه هنوز زوده ناامید بشیم .
من باید بفهمم که چرا توی ریکاوری کنسول پسوورد syskey را قبول نمی کنه .
اخه من تا حالا با پسوورد syskey وراد ریکاوری کنسول نشده بودم . برام خیلی عجیبه که این پسووردی که می خواد چیه ؟
اگه بتونیم اون پسوورد را رد کنیم یه جورایی خیلی بهتر می شه .
یعنی شما به این زودی نا امید شدین .

parinaz571
19-02-2008, 20:18
نه هنوز زوده ناامید بشیم .
من باید بفهمم که چرا توی ریکاوری کنسول پسوورد syskey را قبول نمی کنه .
اخه من تا حالا با پسوورد syskey وراد ریکاوری کنسول نشده بودم . برام خیلی عجیبه که این پسووردی که می خواد چیه ؟
اگه بتونیم اون پسوورد را رد کنیم یه جورایی خیلی بهتر می شه .
یعنی شما به این زودی نا امید شدین .

خب اگه شما امیدوارین پس منم داشته باشم.

من تونستم بوک مارکای از دست رفتم رو پیدا کنم. پس عجله ای ندارم .
امیدوارم اگر راه حلی پیدا کردید به من هم بگید .
از خیر برنامه هامم گذشتم .

mahdi7610
19-02-2008, 20:22
خب اگه شما امیدوارین پس منم داشته باشم.

من تونستم بوک مارکای از دست رفتم رو پیدا کنم. پس عجله ای ندارم .
امیدوارم اگر راه حلی پیدا کردید به من هم بگید .
از خیر برنامه هامم گذشتم .
خوب دیگه شما کارتون راحت شد می تونید ویندوز عوض کنید .
اما من جواب این سوال را برا خودم می خوام .
اومد و یکی مثل شما نخواست از خیر ویندوزش بگذره انوقت چی ؟

parinaz571
19-02-2008, 20:44
خوب دیگه شما کارتون راحت شد می تونید ویندوز عوض کنید .
اما من جواب این سوال را برا خودم می خوام .
اومد و یکی مثل شما نخواست از خیر ویندوزش بگذره انوقت چی ؟

منم از خیر این ویندوزم نگذشتم .می خوام دوباره باهاش کار کنم .اما میتونم صبر کنم تا شما جواب سوالتون رو پیدا کنید و لطفا راهشو هم به من هم بگید .
فقط عجله ای ندارم . اما اون درایو نگه میدارم . منتظر جواب هستم.

mahdi7610
19-02-2008, 22:15
منم از خیر این ویندوزم نگذشتم .می خوام دوباره باهاش کار کنم .اما میتونم صبر کنم تا شما جواب سوالتون رو پیدا کنید و لطفا راهشو هم به من هم بگید .
فقط عجله ای ندارم . اما اون درایو نگه میدارم . منتظر جواب هستم.
باشه من سعی می کنم دلیلش را پیدا کنم .
چون خودش برام یه سوال بزرگ هستش که چرا اینطوری هستش .
اگه به جواب رسیدم حتما خبرتون می کنم .
موفق باشی .

parinaz571
01-03-2008, 16:19
باشه من سعی می کنم دلیلش را پیدا کنم .
چون خودش برام یه سوال بزرگ هستش که چرا اینطوری هستش .
اگه به جواب رسیدم حتما خبرتون می کنم .
موفق باشی .

سلام
اقا مهدی برا این ویندوز من راه برگشتی پیدا نکردین؟
من این درایو نگه دارم یا پاک کنم؟

Farahmand Farshidy
01-03-2008, 16:39
سلام دوست عزیز!

شما درایو تانرا نگهدارید!

یه چیز هایی بفکرم میاد و اگر اون روی سیستم من جواب بده مشکل شما حل میشه!

یکمی دیگر هم صبر نمایید!

mahdi7610
01-03-2008, 16:45
سلام
اقا مهدی برا این ویندوز من راه برگشتی پیدا نکردین؟
من این درایو نگه دارم یا پاک کنم؟
سلام parinaz571 جان
خوبی ؟
به پستی که در مورد ریکاوری کنسول بود برید و همه کارهایی که گفتم را انجام بدید .
فقط اونجایی که از شما پسوورد adminstator را می خواد جاش را خالی بزارید و enter بزنید و دوباره از شما پسوورد می خواد که شما پسوورد syskey را درست وارد کنید .
پس شد جای پسوورد adminstator را خالی بزارید و برای پسوورد بعدی پسوورد syskey را بدید .

تا به اعلان : C:\WINNT برسید .
و طبق اون چیزی که گفتم عمل کنید .
موفق باشید .

parinaz571
01-03-2008, 19:36
سلام parinaz571 جان
خوبی ؟
به پستی که در مورد ریکاوری کنسول بود برید و همه کارهایی که گفتم را انجام بدید .
فقط اونجایی که از شما پسوورد adminstator را می خواد جاش را خالی بزارید و enter بزنید و دوباره از شما پسوورد می خواد که شما پسوورد syskey را درست وارد کنید .
پس شد جای پسوورد adminstator را خالی بزارید و برای پسوورد بعدی پسوورد syskey را بدید .

تا به اعلان : C:\WINNT برسید .
و طبق اون چیزی که گفتم عمل کنید .
موفق باشید .

سلام
اقا نمیشه .
بازم نشد. پسورد اولو هیچی نزدم . پسورد دو م هم همونی که از ست اپ تنظیمش میکنیم دیگه ؟
از ست اپ دوتا پس ورو میشه تعریف کرد : یکی مال یوزر یکی هم مال سوپروایزر .
خوب ممن هر دو تا رو هم یه عدد دادم .
پس پس اول خالی و دومی هم عدد مورد نظر.
نمییییییییشه!!
اعصابم تعطیل-----------------------------------ه.

parinaz571
01-03-2008, 19:36
سلام دوست عزیز!

شما درایو تانرا نگهدارید!

یه چیز هایی بفکرم میاد و اگر اون روی سیستم من جواب بده مشکل شما حل میشه!

یکمی دیگر هم صبر نمایید!

سلام
اقا مشکلات من اساسی ا.
همه جور راهی که بوده امتحان کردم نشده

mahdi7610
01-03-2008, 19:44
سلام
اقا نمیشه .
بازم نشد. پسورد اولو هیچی نزدم . پسورد دو م هم همونی که از ست اپ تنظیمش میکنیم دیگه ؟
از ست اپ دوتا پس ورو میشه تعریف کرد : یکی مال یوزر یکی هم مال سوپروایزر .
خوب ممن هر دو تا رو هم یه عدد دادم .
پس پس اول خالی و دومی هم عدد مورد نظر.
نمییییییییشه!!
اعصابم تعطیل-----------------------------------ه.
سلام
مگه شما نگفتید که برای یوزر و syskey پسوورد گذاشتید .
اما حالا میگید برای setup پسورد گذاشتید .

ما بلاخره نفهمیدیم شما به کدوم پسوورد گذاشتید .

اگه برای یوزر و syskey پسوورد گذاشتید خوب پسوورد یوزر را نمی خواد بزنید اونا خالی بزارید و پسوورد دوم را پسوورد syskey بزنید .

حالا شما برای syskey پسوورد گذاشتید یا برای setup ؟

parinaz571
01-03-2008, 20:08
سلام
مگه شما نگفتید که برای یوزر و syskey پسوورد گذاشتید .
اما حالا میگید برای setup پسورد گذاشتید .

ما بلاخره نفهمیدیم شما به کدوم پسوورد گذاشتید .

اگه برای یوزر و syskey پسوورد گذاشتید خوب پسوورد یوزر را نمی خواد بزنید اونا خالی بزارید و پسوورد دوم را پسوورد syskey بزنید .

حالا شما برای syskey پسوورد گذاشتید یا برای setup ؟

sys key ; که گذاشته بودم .
یدونم از تو خود وینوز اونجا که کار بر ایجاد میکنیم برا ادمین گذاشته بودم .

الانم دو پس یوزر و سوپروایزر رو از ست اپ گذاشتم . نمیشه هر طوری امتحان کردم نشد .

mahdi7610
01-03-2008, 20:33
sys key ; که گذاشته بودم .
یدونم از تو خود وینوز اونجا که کار بر ایجاد میکنیم برا ادمین گذاشته بودم .

الانم دو پس یوزر و سوپروایزر رو از ست اپ گذاشتم . نمیشه هر طوری امتحان کردم نشد .
خوب این که کاری نداره برو ستاپ و پسوورد یوزر و سوپروایزر را بردار . اینا را که دیگه راحت می تونی برداری .
باور کن کاری نداره نمی دونم چرا اینقدر سخت میگیری

باور کن سیستم های سازمان ملل را هم اینطوری براش امنیت ایجاد نمی کنند .

parinaz571
01-03-2008, 20:41
خوب این که کاری نداره برو ستاپ و پسوورد یوزر و سوپروایزر را بردار . اینا را که دیگه راحت می تونی برداری .
باور کن کاری نداره نمی دونم چرا اینقدر سخت میگیری

باور کن سیستم های سازمان ملل را هم اینطوری براش امنیت ایجاد نمی کنند .

عزیزم . هم با ائنا هم بی اونا نمیشه :41::41::41::41:

یعنی هیچ راه دیگه نیست . ؟

mahdi7610
01-03-2008, 20:49
عزیزم . هم با ائنا هم بی اونا نمیشه :41::41::41::41:

یعنی هیچ راه دیگه نیست . ؟
یعنی چی که نمی شه .
ببین من یه بار پسوورد های سیستم تو را می گم . خوب نگاه کن هر جا را که اشتباه گفتم بهم بگو
شما هم برای ویندوز خودتون از قسمت user account پسوورد گذاشتین . هم برای syskey پسوورد گذاشتین . هم برای ستاپ دوتا پسوورد تعریف کردین . یکی برای یوزر و یکی هم برای سوپروایزر .
یعنی شما چهار تا پسوورد تعریف کردین .
درسته ؟

حالا به این سوال من جواب بدید .
شما موقع نصب ویندوز برای adminstator هنگام نصب پسوورد گذاشتین یا نه ؟

مطمئن باش میشه . فقط به سوالها جواب بده .

parinaz571
01-03-2008, 21:29
یعنی چی که نمی شه .
ببین من یه بار پسوورد های سیستم تو را می گم . خوب نگاه کن هر جا را که اشتباه گفتم بهم بگو
شما هم برای ویندوز خودتون از قسمت user account پسوورد گذاشتین . هم برای syskey پسوورد گذاشتین . هم برای ستاپ دوتا پسوورد تعریف کردین . یکی برای یوزر و یکی هم برای سوپروایزر .
یعنی شما چهار تا پسوورد تعریف کردین .
درسته ؟

.
درسته

QUOTE=mahdi7610;2150793]

شما موقع نصب ویندوز برای adminstator هنگام نصب پسوورد گذاشتین یا نه ؟
.[/QUOTE]

یادم نیست:41:

ببینید من رو وینوزم تنها کاربر بودم یعنی هیچ یوزر جدیدی ایجاد نکرده بودم .
اما همیشه تو قسمت یوزر اکونت دو تا اسم می امد یدونه ادمینستو و یکی هم پریناز که موقع تصب ویندوز که 4 ، 5 تا اسم میخواد من یکی شو پریناز داده بودم .
حالا این پریناز همون ادمینستور هم میشد مگه نه؟
ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااا

mahdi7610
01-03-2008, 22:10
نه پریناز یوزر adminstator نمی شه .

اگه شما همون موقع که 5 تا یوزر از شما می خواد تعیین کنید یوزر تعیین کرده باشید این یوزر ، یوزر administator نیست .

موقع نصب ویندوز از شما می خواد برای administator پسوورد تعیین کنید اگه براش پسوورد تعیین کرده باشید این یوزر می شه یوزر administator .
حالا شما برای این یوزر پسوورد گذاشتین یا نه ؟
اگه پسوورد نگذاشته باشین پس توی ریکاوری کنسول نمی خواد پسوورد تعیین کنید .
اگه برای این یوزر پسوورد گذاشتین پس باید توی ریکاوری کنسول پسوورد را بدین .

در هر صورت یوزر پریناز ، یوزر ادمین نیست . چه براش پسوورد گذاشته باشین چه پسوورد نگذاشته باشین .

اگه شما برای یوزر administator پسوورد تعیین کرده باشید هنگامی که سیستم بالا میاد برای وارد شدن به یوزرها اسم این یوزر هم میاد .اگه نمی یاد پس پسوورد تعیین نکرده اید .

تا اینجا متوجه شدی یا نه ؟

به این دوتا عکس نگاه کن متوجه می شی .
اگر شما اینجا پسوورد تعریف کردین این می شه پسوورد یوزر adminstator .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این یوزری که اینجا تعریف می کنید که همون یوزر پریناز هستش این یوزر adminstator نمی شه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Excel-VB
18-01-2009, 11:47

سلام
يك دستور ديگر براي ريپير كردن ويندوزهاي بالا آمده وجود دارد:
sfc /scannow
كه البته از روي سي دي ويندوز شروع به تعمير فايل هاي معيوب مي كند .. البته من اين دستور را خيلي بكار برده ام ولي متاسفانه موفق به آنچه مي خواستم نشد ... نمي دانم اين دستور واقعا چه چيزي را repair مي كند!
با احترام
كاويان

mahdi7610
18-01-2009, 12:51
سلام
يك دستور ديگر براي ريپير كردن ويندوزهاي بالا آمده وجود دارد:
sfc /scannow
كه البته از روي سي دي ويندوز شروع به تعمير فايل هاي معيوب مي كند .. البته من اين دستور را خيلي بكار برده ام ولي متاسفانه موفق به آنچه مي خواستم نشد ... نمي دانم اين دستور واقعا چه چيزي را repair مي كند!
با احترام
كاويان
سلام

دوست عزیز این دستور فقط می تونه فایلهای معیوب سیستمی را ریپیر کنه . در واقع فایل سیستم را چک می کنه و در صورت بروز مشکل اونا تعمیر می کنه .

این فایل قادر به جایگزاری فایلی از روی سی دی نیست .
یعنی این دستور نمی تونه یه فایل dll را از سی دی جایگزین بکنه . بلکه فقط فایلهایی که توی سیستم هست را تعمیر می کنه .

موفق باشید .

sjamshidi
27-01-2010, 11:20
سلام بعد از ریپیر ویندوز ویستا حجم اون زیاد شده به نظر شما چیکار کنم