PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : واتر بلوک دست ساز

imanprjr
17-02-2008, 21:36
سلام به همه دوستان ......

من می خوام به همراه چند نفر از دوستانم یک واتر بلوک برای cpu بسازم....
به یک نتیجه های رسیدیم روش ساخت ونوع طراحی این قطعه رو بررسی کردیم
درسته که مثل اون مدل های شرکتی نمی شه ولی امتحانش ضرر نداره
از دوستان می خوام اگه اطلاعاتی در این زمینه دارند منت سرمون بزارن و اطلاعاتشون رو هم به ما هم منتقل کنند و اگر عکس یا لینک در مورد این موضوع دارند بزارند ممنون.

خوب این هم نتیجه کار ما بعد از چند وقت........

البته الان چندتا عکس می زارم....که هنوز کامل نشده...طراحیش.......

به خاطر گیر نیومدن مس مجبور شدم از آلومینیوم استفاده کنم...و همین جور قیمت بالاش..
در ضمن قسمت سینکی که روی cpu سوار می شه رو بایید یک مقدار براق تر کنم...و این که قسمت های ورود و خروج آب رو در 2طرف این قطعه می زارم..
چون دیدم روی خنک کنندهای cpu جدیدآ مس می زارن که اگه بشه یکشو در بیارم و جای این بزارمش.............چون از فن خودم آلومینیوم بود مجبور شدم وگر نه مسیش رو پیدا می کردم........

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

musa
18-02-2008, 01:21
با سلام

ايجاد يك استوانه مسي از ابتداي محل تماس با پردازنده تا داخل محفظه, كه باز اين استوانه به يك شبكه مسي در داخل محفظه متصل ميشه ,شبكه هر چند هم مختصر باشه ولي بازدهي رو بالاتر ميبره !
( تو همين تصوير 9lepmw يك حفره در قطعه پاييني هست كه فكر نكنم قطرش از 1سانت بيشتر باشه) .

قطعه شما بايد دوام زيادي از لحاظ انبساط و انقباضي كه از گرما و سرمايي كه بوجود مياد داشته باشه و اين هم بر ميگرده به آلياژهايي كه در تركيب مورد استفاده قرار ميگيره !

موفق باشيد.

Gabana
18-02-2008, 11:43
لطفا به فروم های دیگر لینک ندید ایمان جان .
ممنون

imanprjr
18-02-2008, 15:27
با سلام

ايجاد يك استوانه مسي از ابتداي محل تماس با پردازنده تا داخل محفظه, كه باز اين استوانه به يك شبكه مسي در داخل محفظه متصل ميشه ,شبكه هر چند هم مختصر باشه ولي بازدهي رو بالاتر ميبره !
( تو همين تصوير 9lepmw يك حفره در قطعه پاييني هست كه فكر نكنم قطرش از 1سانت بيشتر باشه) .

قطعه شما بايد دوام زيادي از لحاظ انبساط و انقباضي كه از گرما و سرمايي كه بوجود مياد داشته باشه و اين هم بر ميگرده به آلياژهايي كه در تركيب مورد استفاده قرار ميگيره !ممنون موسی جون بله این آلیاژی که من استفاده کردم از آلومینیوم خالص هست و دما رو بسیار عالی انتقال می ده....... و چیز بدی در اومده بله اون قسمت حفره که شما می گین در حدود 2سانت طولش است و من این water block رو فردا تست می کنم.....:دی.........
این قطعه رو همینجوری تست کردم و دمای بسیار عالی داشت........

لطفا به فروم های دیگر لینک ندید ایمان جان .
ممنونok....باز دوباره آپ کنم ای خدا چه کنم از دست این..........

imanprjr
19-02-2008, 12:31
خوب دوستان کار ساخت تموم شد و به مرحله تست رسیدیم این تست که می زارم مال شرایط عادی بدون اوور و لا super ip 4mb تست کردم که حداکثر دما 48درجه و حداقل در شرایط ایدال 36 درجه ..........که به نظر خودم شرایط بسیار خوبیه برای این سیستم.........

البته با حداکثر اوور هم میزارم که ببینین دوستان......

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب می خواهم با این مدل ای خوب شرکتی که تست شده هم مقایسه کنم این رو

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته فقط ]چندتای اولی واتر و بقیه کولینگ هستند...البته cpu که تست شده خیلی بهتره شرایتش و دمای کمتری ایجاد می کنه...............:27:

Gabana
19-02-2008, 12:52
عکس از سیستم تستت بگیر ( واتر بلاک هم دیده بشه ) :دی

imanprjr
19-02-2008, 13:08
چشم علی خان این هم عکس..البته حجمش زیاد بود کیفیتشو کم کردم........ببخشین

Gabana
19-02-2008, 16:15
مرسی داش ایمان .. نتیجه هاتو بده ببینیم چه کردی .

دما در حالت لود با فن استوک و واتر
دما در حالت Idle با هر دو

و هر تستی که تفاوت و نشون بده .. برو تو کارش داش ایمان /.

imanprjr
19-02-2008, 17:15
سلام ممنون عزیز.........

دما در حالت لود عزیز روی 45با واتر....و با کولینگ استوک 60.....و با ایر کولینگ کولر مستر روی 55بود.....

دما در حالت idle با کمی تغییرات نصبت به حالت اول که گذاشتم سیستمو کمی مسیر دستکاری کردم و روی 33و اتر شد.....وکولینگ استوک 42درجه.......وایر کولینگ کولرمستر روی 38بود ..............ok coooooooool

imanprjr
19-02-2008, 17:51
خوب سیستم در حالت اوور ...........

با 50% اوور.........واتر کولینگ دماش در حالت idle روی 55......و در حات لود تمام..100% روی 68درجه رسید که این دما روی کولینگ استوک....60در حالت idle...و روی لود روی 70درجه بوده..........
البته به نظرم اشتنباه هم نشون میده.......چون سیستم از رده خارجه درست دما رو نشون نمی ده........

musa
19-02-2008, 19:30
خوب سیستم در حالت اوور ...........

با 50% اوور.........واتر کولینگ دماش در حالت idle روی 55......و در حات لود تمام..100% روی 68درجه رسید که این دما روی کولینگ استوک....60در حالت idle...و روی لود روی 70درجه بوده..........
البته به نظرم اشتنباه هم نشون میده.......چون سیستم از رده خارجه درست دما رو نشون نمی ده........

سلام
واقعآ عالي :8:

دما هم احتمالآ چون زياد به مين فشار آورديد اينجوري نشون ميده !

موفق باشي

nobody2000
15-03-2008, 00:30
سلام
واقعآ عالي :8:

دما هم احتمالآ چون زياد به مين فشار آورديد اينجوري نشون ميده !

موفق باشي

کسی میدونه از کجا میشه مس به صورت مثلا مکعب یا استوانه تو پر پیدا کرد ؟میخوام بدم تراشکاری برای درست کردن Water Block

BLACK-BLACK
01-04-2008, 13:58
کسی میدونه از کجا میشه مس به صورت مثلا مکعب یا استوانه تو پر پیدا کرد ؟میخوام بدم تراشکاری برای درست کردن
به نظر من اگه اینطوری باشه خرید یه نوش بهصرفه تره
کلا درست کردن این خنک کننده مایع چقدر براتون خرج برداشته؟چه مایعی توی لوله هاش ریختید؟ پمپشو چیکار کردید؟

imanprjr
02-04-2008, 08:28
سلام دوست عزيز كل هزينه براي من 80در اومده...
خريد نوش فكر كنم قيمتش خيلي بالاتره و كارايش هم فكر نكنم خيلي زياد تر از اين باشه..

از 3ليتر آب و 1ليتر ضديخ كه مي شه همون ماده مخصوص..پمپش از مدل هاي آكواريوم است كه داخل آب بايد باشه مدل هاي خارج آب هم موجود است...

D_z_z
03-04-2008, 01:53
سلام دوست عزيز كل هزينه براي من 80در اومده...
خريد نوش فكر كنم قيمتش خيلي بالاتره و كارايش هم فكر نكنم خيلي زياد تر از اين باشه..

از 3ليتر آب و 1ليتر ضديخ كه مي شه همون ماده مخصوص..پمپش از مدل هاي آكواريوم است كه داخل آب بايد باشه مدل هاي خارج آب هم موجود است...

80 تومنننننننننن :18:! مگه واجبه!!!!!!!

BLACK-BLACK
03-04-2008, 13:57
یه سوالی؟ این سیستمی که ساختید رادیاتور گرماگیرشو چیکار کردید؟مایع با چه سرعتی درون شلنگ ها میچرخد؟

imanprjr
03-04-2008, 16:58
80 تومنننننننننن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]! مگه واجبه!!!!!!!

نه دوست عزيز اجباري در اين كار نيست اين واسه اورركلاك است..

یه سوالی؟ این سیستمی که ساختید رادیاتور گرماگیرشو چیکار کردید؟مایع با چه سرعتی درون شلنگ ها میچرخد؟

بلك جون رادياتور روش قرار دادم كه رادياتور بخاري ماشين استفاده شده كه چندتا فن روش قرار داره...
روي پمپ زده با سرعتي بالغ بر 580ليتر در ساعت...