PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مخفی کردن یک فولدر یا فایل به شکلی جدید و حیرت انگیز!

sinaset
17-02-2008, 09:33
در این ترفند قصد داریم یک روش بسیار جالب و کاربردی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید یک فولدر یا یک فایل را در داخل ویندوز XP به سادگی کاملأ از صحنه روزگار محو کنید به شکلی که کاملأ مخفی و ناپیدا شود. سپس خودتان میتوانید با دانستن نام آن فایل و یا فولدر مجدد و به همان سادگی آن را بازیابی و ظاهر سازید. این ترفند را میتوانید ساده ترین نوع مخفی سازی فایل دانست به نحوی که با استفاده از گزینه های مشاهده فایلهای Hidden و امثالهم هم نمیتوان آن را مشاهده کرد.

برای این کار:

ابتدا از منوی Stat وارد Run شوید. سپس دستور cmd را تایپ نموده و Enter بزنید.
اکنون در داخل CMD کد زیر را وارد کنید و Enter بزنید:

attrib +h +sD:/Tarfandestan

دقت کنید این کد فولدر Tarfandestan را در درایو D مخفی میسازد.
به Space های خورده شده در میان کد نیز دقت کنید.
با این عمل فولدر Tarfandestan کاملأ از روی هارد شما مخفی میشود.

در صورتی که میخواهید یک فایل را نیز مخفی کنید کافی است آدرس را بدین شکل وارد کنید:

attrib +h +s D:/Windows/Tarfandestan.exe

این کد فایل Tarfandestan.exe را در داخل درایو D و پوشه Windows مخفی میسازد.

به همین سادگی شما میتوانید عملیات مخفی سازی را انجام دهید.

اما چگونه این فایلهای مخفی کرده را بازگردانیم؟
بدین منظور در داخل CMD دستور زیر را وارد کنید تا به ترتیب فایلهای مخفی شده مان آشکار گردند:

attrib -h -sD:/Tarfandestan
attrib -h -s D:/Windows/Tarfandestan.exe

تنها دقت کنید که محل و نام فایل مخفی شده تان فراموش تان نشود چرا که دیگر امکان بازیابی آن وجود ندارد.

p_s_m
30-07-2008, 22:50
در این ترفند قصد داریم یک روش بسیار جالب و کاربردی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید یک فولدر یا یک فایل را در داخل ویندوز XP به سادگی کاملأ از صحنه روزگار محو کنید به شکلی که کاملأ مخفی و ناپیدا شود. سپس خودتان میتوانید با دانستن نام آن فایل و یا فولدر مجدد و به همان سادگی آن را بازیابی و ظاهر سازید. این ترفند را میتوانید ساده ترین نوع مخفی سازی فایل دانست به نحوی که با استفاده از گزینه های مشاهده فایلهای Hidden و امثالهم هم نمیتوان آن را مشاهده کرد.

برای این کار:

ابتدا از منوی Stat وارد Run شوید. سپس دستور cmd را تایپ نموده و Enter بزنید.
اکنون در داخل CMD کد زیر را وارد کنید و Enter بزنید:

attrib +h +sD:/Tarfandestan

دقت کنید این کد فولدر Tarfandestan را در درایو D مخفی میسازد.
به Space های خورده شده در میان کد نیز دقت کنید.
با این عمل فولدر Tarfandestan کاملأ از روی هارد شما مخفی میشود.

در صورتی که میخواهید یک فایل را نیز مخفی کنید کافی است آدرس را بدین شکل وارد کنید:

attrib +h +s D:/Windows/Tarfandestan.exe

این کد فایل Tarfandestan.exe را در داخل درایو D و پوشه Windows مخفی میسازد.

به همین سادگی شما میتوانید عملیات مخفی سازی را انجام دهید.

اما چگونه این فایلهای مخفی کرده را بازگردانیم؟
بدین منظور در داخل CMD دستور زیر را وارد کنید تا به ترتیب فایلهای مخفی شده مان آشکار گردند:

attrib -h -sD:/Tarfandestan
attrib -h -s D:/Windows/Tarfandestan.exe

تنها دقت کنید که محل و نام فایل مخفی شده تان فراموش تان نشود چرا که دیگر امکان بازیابی آن وجود ندارد.

ممنون که این روش رو گفتی ...

ولی دوست عزیز در مورد جمله آخر کاملا اشتباه گفتی چون :

my compuer----tools---folder options---view----hide protected operting system files

کافیه تیک رو بردارید تا همه چی معلوم بشه !!!! (البته باید show hidden files رو هم انتخاب کنید )

s-a-l-i-m
31-07-2008, 00:26
همون روش قدیمی بهتره...........دردسر داره این راه

vahid_vaezinia
31-07-2008, 08:13
نشد که ...

s-a-l-i-m
31-07-2008, 08:53
نشد که ...

از روش قدیمی استفاده کن همون که hide می کنی بعد....................دوستمون توضییع دادند

offlineinternet
31-07-2008, 09:06
روش صحیح این مورد به صورت زیر است
فرض کنید در فولدر 1 در درایو d فایل 1 وجود دارد
attrib +R +A +H +S D:/1/1.MP3
attrib -R -A -H -S D:/1/1.MP3

Nakh0d4
31-07-2008, 15:47
بابا دمت گرم همچین گفتی روش جدید حال کردیم بابا این که واسه زمان که ما dosکار می کردیم خاصیت فایلای hiden , systemاینه با این روشم options---view----hide protected operting system files معلوم می شه

p_s_m
01-08-2008, 15:06
روش صحیح این مورد به صورت زیر است
فرض کنید در فولدر 1 در درایو d فایل 1 وجود دارد
attrib +R +A +H +S D:/1/1.MP3
attrib -R -A -H -S D:/1/1.MP3

نه جانم این که باز همون شد ...

طرف میره دوباره از folder option دستکاری میکنه ...:31:

tina salehe
01-10-2008, 10:21
یک روش دیگه هست که من قبلا انجام میدادم اما الان یادم رفته و اون استفاده از 0160 بود فکر کنم که خودم مخفی میکردم کسی ار شما اون روش را یاد داره به من یاد بده؟

danial_848
01-10-2008, 11:08
alt+255 رو میگی؟

hosein66
01-10-2008, 11:30
بابا این روش که به درد نمی خوره به قول دوستان اگه از folder option اون تیک رو برداری فایلهات رویت می شن

یک روش دیگه هست که من قبلا انجام میدادم اما الان یادم رفته و اون استفاده از 0160 بود فکر کنم که خودم مخفی میکردم کسی ار شما اون روش را یاد داره به من یاد بده؟

روش زیر رو امتحان کنید:

نام یک فولدری رو از طریق rename پاک می کنید دکمه ALT کیبورد را پائین نگه داشته از قسمت راست

کیبورد 0160 ( و یا 255 ) را تایپ می کنید بعد ALT را رها کرده و ENTER را می زنید

بر روی پوشه راست کلیک می کنید به قسمت PROPERTIES می روید به تب سومی یعنی Customize

می روید change icon را باز می کنید حالا تو این کادر باز شده تقریبا وسط های این کادر می بینید که چند تا

پوشه بی رنگ و یا سفید وجود داره اونو انتخاب می کنید ok کنید حالا برید فایلهای مخفی را از folder option

رویت کنید

الان بهتره دنبال پوشه تان بگردید

as13851365
01-10-2008, 12:47
روش شما هم خوبه ولی اگر داخل مسیری که پوشه مخفی شده قرار داره کلید F5 رو نگه دارید پوشه نمایش داده می شه

یا اگر فایل ها و پوشه ها رو در مسیری که پوشه مخفی قرار دارد رو مرتب کنید خواهید دید که مابین پوشه ها و یا فایل ها یک جای خالی قرار داره به به راحتی می تونید حدث بزنید که جریان از چه قرار است

بهترین راه مخفی کردن پوشه به این روش که دیگه کسی نتونه بهش دسترسی داشته باشه حذف خود پوشه است ! ( شوخی )

ولی با برنامه ها یی می شه این کار رو کرد یعنی پوشه رو در یک ویندوز به صورت کامل مخفی کنید به طوری که از هیچ مسیری نمی شه بهش دسترسی داشته باشید ولی با عوض کردن ویندوز به راحتی می تونید به پوشه ها دسترسی داشته باشید

استفاده از برنامه های Lock و غیره هم که همش روی یک ویندوز کاربرد دارن و وقتی که ویندوز رو عوض کردی با یه تغییر نام کوچولو می شه قفلی رو که روی پوشه قرار داده شده رو برداشت به همین سادگی

تنها راه حل این است که پوشه رو زیپ کنید و بهش پسورد بدید که به جز شما کسی نتونه بهش دسترسی داشته باشه!

hosein66
01-10-2008, 23:06
روش شما هم خوبه ولی اگر داخل مسیری که پوشه مخفی شده قرار داره کلید F5 رو نگه دارید پوشه نمایش داده می شه

یا اگر فایل ها و پوشه ها رو در مسیری که پوشه مخفی قرار دارد رو مرتب کنید خواهید دید که مابین پوشه ها و یا فایل ها یک جای خالی قرار داره به به راحتی می تونید حدث بزنید که جریان از چه قرار است

بهترین راه مخفی کردن پوشه به این روش که دیگه کسی نتونه بهش دسترسی داشته باشه حذف خود پوشه است ! ( شوخی )

ولی با برنامه ها یی می شه این کار رو کرد یعنی پوشه رو در یک ویندوز به صورت کامل مخفی کنید به طوری که از هیچ مسیری نمی شه بهش دسترسی داشته باشید ولی با عوض کردن ویندوز به راحتی می تونید به پوشه ها دسترسی داشته باشید

استفاده از برنامه های Lock و غیره هم که همش روی یک ویندوز کاربرد دارن و وقتی که ویندوز رو عوض کردی با یه تغییر نام کوچولو می شه قفلی رو که روی پوشه قرار داده شده رو برداشت به همین سادگی

تنها راه حل این است که پوشه رو زیپ کنید و بهش پسورد بدید که به جز شما کسی نتونه بهش دسترسی داشته باشه!

تقریبا سه هفته قبل بود تو بخش بحث های نرم افزاری تایپیکی داشتیم که چگونه می شه یه فولدر یا پوشه رو از بیخ مخفی کرد

روشهای مختلفی گفته شد روشی رو که گفتم اونجا هم گفته شد نتیجه این شد نمی شه تو محیط ویندوز هیچ فایلی رو مخفی

کرد ولی همین روش بالایی نسبت به روشهای دیگه به نظرم مفید باشه ضمنا این روش و سایر روشها بیشتر به خاطر کاربرای عادی

صورت می گیرد

موفق باشید

as13851365
02-10-2008, 09:02
نتیجه این شد نمی شه تو محیط ویندوز هیچ فایلی رو مخفی کرد

ولی همین روش بالایی نسبت به روشهای دیگه به نظرم مفید باشه ضمنا این روش و سایر روشها بیشتر به خاطر کاربرای عادی صورت می گیرد

درباره جمله اول حق با شماست !

آره دیگه برای کاربرای عادی که همین روش هم زیادی موثر است ( ماشاالله که کاربران ما کاربر نیستند نه این که خودم چیز زیادی حالیم باشه ها ولی به وضوح دیده می شه که عده زیادی از کاربران چیزی حالیشون نیست !!! )

tina salehe
14-10-2008, 19:15
بابا این روش که به درد نمی خوره به قول دوستان اگه از folder option اون تیک رو برداری فایلهات رویت می شن

روش زیر رو امتحان کنید:

نام یک فولدری رو از طریق rename پاک می کنید دکمه ALT کیبورد را پائین نگه داشته از قسمت راست

کیبورد 0160 ( و یا 255 ) را تایپ می کنید بعد ALT را رها کرده و ENTER را می زنید

بر روی پوشه راست کلیک می کنید به قسمت PROPERTIES می روید به تب سومی یعنی Customize

می روید change icon را باز می کنید حالا تو این کادر باز شده تقریبا وسط های این کادر می بینید که چند تا

پوشه بی رنگ و یا سفید وجود داره اونو انتخاب می کنید ok کنید حالا برید فایلهای مخفی را از folder option

رویت کنید

الان بهتره دنبال پوشه تان بگردید

مرثییییی خودش بود و اشتباه من این بود که وسط کار اون اینتر رو نمیزدم

tina salehe
14-10-2008, 19:16
alt+255 رو میگی؟

آره همون رو میگفتم

boro2bebin
25-12-2009, 11:47
سپاس عزیزم ... !

majid22
22-03-2010, 00:44
جالب بود
عالیه:11:

Red Evil
24-07-2010, 09:26
این روش قدیمیه ولی با
my compuer----tools---folder options---view----hide protected operting system files پیدا نمیشه

بهتر نیست وقتی که میخوایم اسم پوشه رو عوض کنیم کلید ALT رو بگیریم و با کلیدهای ماشین حساب صفحه کلید 255 رو بزنیم بعد اسم پوشه مخفی میشه بعد روی پوشه راست کلیک میکنیم Properties رو میزنیم بعد میریم بخش Customizefolder بعد changeicon رو میزنیم بعدش فضای خالی بین آیکون هارو انتخاب می کنیم بعد ok میکنیم راحت مخفی میشه
البته این روش هم قدیمی شده:31:

abizaki
30-07-2010, 22:54
سلام
این روشا دیگه قدیمی شدن. کی می تونه یک فولدر رو به سطل آشغال یا می کامپیوتر یا هر نوع فولدر غیر عادی ویندوز تغییر بده به طوری که رو همه ی ویندوز های xp و بالای xp جواب بده؟ کی می تونه کاری کنه که وقتی فولدر رو تغییر نام می دین و در نام اون فقط از کلید Alt و یک عدد استفاده می کنین، اون فولدر پس از ریفریش کردن اولین فولدر قرار نگیره؟ و در عوض آخرین فولدر باشه؟ اگه با این روش هم بریم، باز هم اگه طرف بر اساس سایز فولدرارو مرتب کنه باز هم ممکنه که فولدر ما دراول یا اواسط قرار بگیره. من همه ی این ها رو بلدم. اما از این می ترسم که نکنه سوئ استفاده بشهو مسئولیت شرعی داشته باشه. اینم بگم که مخفی کاری نیاز به تجربه ی فراوان در ویندوز داره.

mohammadi_4u
06-09-2010, 19:04
سلام
این روشا دیگه قدیمی شدن. کی می تونه یک فولدر رو به سطل آشغال یا می کامپیوتر یا هر نوع فولدر غیر عادی ویندوز تغییر بده به طوری که رو همه ی ویندوز های xp و بالای xp جواب بده؟ کی می تونه کاری کنه که وقتی فولدر رو تغییر نام می دین و در نام اون فقط از کلید Alt و یک عدد استفاده می کنین، اون فولدر پس از ریفریش کردن اولین فولدر قرار نگیره؟ و در عوض آخرین فولدر باشه؟ اگه با این روش هم بریم، باز هم اگه طرف بر اساس سایز فولدرارو مرتب کنه باز هم ممکنه که فولدر ما دراول یا اواسط قرار بگیره. من همه ی این ها رو بلدم. اما از این می ترسم که نکنه سوئ استفاده بشهو مسئولیت شرعی داشته باشه. اینم بگم که مخفی کاری نیاز به تجربه ی فراوان در ویندوز داره.

از هر 10 نفر 3تا بلدن عزیز اینم قدیمیه:41:
آدرس های
11D0-A3A4-00C04FD706EC و غیره با هکز راحته !!
حالا که بحث کلاسه پس اینو یاد بگیرید که تو اینترنت هم سرچ کنی تعطیله!!!
فولدر هارو با کد رجستری ویندوز!! همومن بالایی 2کناکت میکنی تا به محض کلیک اشتباه هنگ کنه سیستم!!!!:31::31: برو حالشو ببر ازین اطلاعات:27::8::5:

AmirAra2
07-09-2010, 00:27
سلام دوستان ، ببخشید که وارد بحثتون شدم :whistle:

بهترین کار اینه که برای ویندوز از یک یوزر استفاده نکنی و یه یوزر مخصوص خودت بسازی . برای یوزرت هم پسورد بگذاری .
بعدش تمام فایلهایی رو که میخوای کسی بهش دسترسی نداشته باشه شخصی سازی کنی . با این کار یوزر های دیگه ویندوز بهش دسترسی ندارند و فقط از یوزر خودت بهش دسترسی داری . البته برای کاربران حرفه ای (خودم رو میگم ها :goatee:) اینا مانع دسترسی نمیشه .
البته برنامه هایی هست که فولدر رو رمز نگاری میکنند وهر کسی نمیتونه بازش کنه ، حتی با عوض کردن ویندوز .

یه راه ابتکاری خودم هم اینه که اول فولدر خودت رو zip کنی ، بعدش پسوندش رو به exe تغییر بدی ، بعدش یه عکس رو بهش بایند کنی که کسی که روش کلیک میکنه ضایع نباشه و حداقل یه عکسی چیزی نشون بده ;)

البته این برای اطلاعاتی هست که مثلاً سالی یه بار کارشون داری . چون یه نمه حوصله آدم رو سر میبره این کار :15:

در کل به قول دوستمون مخفی کاری توی ویندوز ، اونم ویندوز همگانی ، کار هر کسی نیست :3:

babak_eivazi
07-09-2010, 00:41
فایلی رو که می خواین مخفی کنین پاک کنین هر وقت لازم شد recovery کنین ! البته این روش احتمال از دست رفتن فایل توش زیاده

امین101
28-10-2010, 17:06
پوشه رو تغییر نامبده به 0160
البته همزمان کلیدalt رو نگه دار اینجوری اسم پوشه از بین میره
البته بعد باید یه ایکون پوشه رو هم تغییر بدی
البته باز روش مطمئن تر و راحتتر
اینه که از نرم افزار lockfolder استفاده کنی
سرچ کن گیرت میاد

pooriya_hp
31-10-2010, 18:09
بله همین روش بالا که دوستمون گفتن فقط با کد اسکی 255 هم امکان پذیره.

visual
16-11-2010, 14:27
راستی من که صفحه کلید numlock ندارم رو من جواب نمیده ... alt + 255 که میزنم کاره خاصی نمیکمنه (0160 هم همینطور ) ... شاید رو ویندوز سون اینطوریه ... نه ؟؟؟

mjavad2
21-02-2011, 00:53
دوستون دارم عایه

Ahmad24
21-02-2011, 15:41
معمولا هر کسی در کامپیوترش اطلاعات حساسی داره که نمیخواد کسی بدونه یا ببینه.اگر یه روزی کامپیوترتون رو بسپرید به تعمیرکار احساس ناامنی نمیکنید؟
من به این نتیجه رسیدم مخفی کاری و رمزنگاری باید توامان صورت بگیره.روشها و ترفنهای زیادی وجود داره.به نظر من مخفی کردن پوشه بوسیله کدهای رچیستری یه راه حل دم دستی و البته مفیده اما کافی نیست.
Steganography یه روش خوبه و نرم افزارهای زیادی برای اینکار طراحی شدند.
یه نرم افزار وجود داره که ورودی فایل رو در دایرکتوری مخفی میکنه.یعنی در اکسپلورر دیگه فایلی دیده نمیشه.که 2 سال قبل یه مدت باهاش کار کرده بودم ولی الان نامشو به خاطر نمیارم.
سرعت دسترسی به اطلاعات بسیار مهمه و روشهایی که نیازمند صرف زمان زیاد برای دسترسی به اطلاعات هستند نامطلوب هستند.
بهترین شیوه ای که من بهش رسیدم On The Fly Encryption یا به اختصار OTFE هست.کلیه اطلاعات داخل یه فایل به عنوان مخزن نگهداری میشند و در صورت نیاز با سرعت بالا قابل دستیابی هستند.نرم افزار معروفی مثل TrueCrypt از این طریق عمل میکنه.BestCrypt بهتر از اونه اما بهترین گزینه FreeOTFE هست که آپشنهای زیادی برای رمزنگاری در اختیار قرار میده.اگر درست با این آپشنها کار کنید حتی سایبر هم نمیتونه به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنه.
یه نگاهی به آپشنهای این نرم افزار بندازید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپس از ایجاد فایل اولیه معمولا Hidden Volume بر روی آن و در آفست انتخابی تشکیل میدهیم.
فقط خود این فایل باید مخفی بشه.ممکنه این فایلها حجم زیادی پیدا کنند که تابلو میشند.
هر کاربری که نیمه حرفه ای هم باشه معمولا گهگاهی یک بکاپ از اطلاعات میگیره.من چند ویندوز دارم که My Document همه در یک پارتیشن جداگانه قرار داره که حجمی بیش از 15 گیگابایت داره.ماهی یکبار یا بیشتر یک بکاپ میگیرم.معمولا فایلهای بکاپ به قطعات 2 گیگابایتی(بسته به تنظیمات) تقسیم میشه که در انتها پسوند عددی دارند.فایل مخزن اشاره شده رو همنام با اونها ودر همون پوشه و با همون سایز قرار میدم.بدین ترتیب جلب توجه هم نمیکنه.
من با نرم افزارهای ماشین مجازی کار میکنم.یعنی فایل یا فایلهای حجیمی به عنوان هارد دیسک مجازی در کامپیوتر دارم.میشه اطلاعات رو درون این فایلهای هارددیسک مجازی پنهان کرد.
بهتره همه اینکارها بر روی یه هارد اکسترنال انجام بشه.
یه راه دیگه استفاده از سیستمهای فایلی به جز NTFS یا FAT هست که البته زمانبره.یعنی شما یک پارتیشن با فرمت مثلا Ext4 داشته باشید.نرم افزارهایی وجود دارند که در محیط ویندوز میتونند این پارتیشنها رو اداره کنند.مثل Ex2Explorer و غیره.

راه های زیاد دیگه ای وجود داره.شما باید یه ترکیبی از این راه ها رو انتخاب و طبق اون عمل کنید که سرعت و در عین حال امنیت رو در بر داشته باشه.

lvlary6m
28-06-2011, 10:35
برای win7 چی کار باید انجام بدیم؟

alij256
06-07-2011, 20:20
سلام من ارتباط با میکروتیک از طریق کنسول

M-I-L-A-D
22-09-2011, 14:31
خیلی بهم کمک کرد ‌!!

از این چیزا دارن تا بقیه استفاده کنن !