PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هدیه تولد با گوشی جدید!!!

zhina_gian
17-02-2008, 08:18
سلام دوستان.

من میخوام برای خواهرم که الان 25 سالشه و چند ساله داره با Sony Ericsson P910 کار میکنه یک گوشی جدید به
مناسبت تولدش که نزدیکه بگیرم اما با توجه به شناختی که من از خواهرم دارم در انتخاب این گوشی هایی که در
نظر سنجی گذاشتم گیر کردم. لطفا منو در انتخاب یک گوشی مناسب براش راهنمایی کنید.

قبل از هر چیزی بگم که قیمت اصلا مهم نیست و لطفا قیمت گوشی ها رو با هم مقایسه نکنید و کاری نکنید که
قیمت یک گوشی در انتخابش شما رو دو دل کنه. سعی کنید که واقعا به اون چیزی که میدونید کارایی خوبی داره
رای بدید.

همانطور که گفتم خواهرم الان یدونه P910 داره و دانشجو هم هست و به دیکشنری های مختلفی هم نیاز داره که
همین الان چند تا از این دیکشنری ها رو بر روی گوشیش نصب کرده. پس نمیخوام گوشی براش بگیرم که از لحاظ
برنامه های دیکشنری که فعلا برای موبایل ها موجوده کم بیاره.

اهل بازی هم اصلا نیست و هیچ وقت ندیدم با گوشیش بازی کنه. اون یک گوشی میخواد که کارایی داشته باشه و
بتونه مشکلاتش رو حل بکنه.

به موزیک زیاد گوشی میده و میدونم که کیفیت پخش موزیک در هدفون براش مهمه. در بعضی مواقع حتی در موقع درس خوندن موزیک گوش میده اما چند دفعه از سیم دار بودن هدفونش شکایت میکرد :41:و میگفت رفتم موبایل
فروشی و خواستم بی سیمش رو بخرم اما بهش گفتن که موبایلت قدیمیه و نمیتونه موزیک رو به هدفون بی سیم
انتقال بده. پس حتما باید گوشی باشه که در آینده به هیچ عنوان در مورد موزیک کم نیاره.

باطری مناسبی داشته باشه. باطریش حتی اگر عالی هم نباشه مهم نیست اما خوب باشه یعنی از اون باطری
ها نباشه که با 2 ساعت موزیک گوش دادن خالی بشه . پی910 خودش رو هر 3 الی 4 روز میزنه به شارژ.

عکس و فیلم برداریش عالی هم نباشه مهم نیست اما بتونه عکس های خوبی رو در روز بگیره چون بعضی وقتها
با هم کلاسیهاش میخواد عکس بگیره.

این موارد مهم ترین نیازهای خواهرم برای داشتن یک گوشی بود اگر سوال دیگه ای داشتید بپرسید حتما
جواب میدم. :20:

فقط خواهشن گوشی های دیگری به غیر از اینهایی که در نظر سنجی وجود دارند پیشنهاد نکنید و از بین همین
ها یکی رو انتخاب کنید.دلیل انتخاب کردن گوشی یا توضیح کوتاه یادتون نره. ممنون :11:

nokia_6253
17-02-2008, 10:15
من خودم 5610 دارم ...فوق العاده گوشیه خوب و با کلاسیه...صداشم عالیه

perjixen
17-02-2008, 10:32
اول میخواستم بگم جی 800 ولی وقتی گفتی دیکشنری و موزیک مهم هست ، دیدم نه در ضمن فکر نکنم خواهرت بتونه با سامسنوگ کنار بیاد!!
پیشنهاد میکنم فقط سمت سونی بری ، چون خواهرت با کارکدشون راحتره و نمیخواد وقت بزاره تا کارشون رو یاد بگیره.
نظر من w910 هست، چون جاواس سرعت خوبی داره ، برنامه راحت روش نصب میشه ، یه موزیک پلیر سطح بالا داره ، طراحی هم خوبه ، الان هم گویا بهترین گوشی سال 2007 (اگر اشتباه نکرده باشم) شده.
البته از پی 1 هم نمیشه گذشت!! چون شباهت زیادی به پی 910 داره ، و درحقیقت ورژن به روز شده 910 هست و دوریبنش بهتر هست!!

Xbox360
17-02-2008, 11:14
من خودم 5610 دارم ...فوق العاده گوشیه خوب و با کلاسیه...صداشم عالیه
کاملا تائید میشه
منم واسه دختر داییم گرفته بودم , الان کاملا ازش راضیه

S A M S U N G
17-02-2008, 12:38
بهترین انتخاب Lg Ku990 ... شک هم نکن !
من اشتبهایی به نوکیا رای دادم ...

Mobilecowboys
17-02-2008, 13:39
برو یه دونه W580i بخر چون هم دخترونس هم بقلاش دید نوری داره که خیلی قشنگه بعدشم از باطری که کم نیاره و از نظر پخش هم توی اینا بهترینه و پخش استریو هم داره تا با هندزفری بلوتوث آهنگ گوشی کنه و پلی فونیک 72 هست و کنترل Shake هم داره و اگه هم خواهرت هر از گاهی با هم کلاسی هاش میدوعه به دردش می خوره چون امکانات ورزشی هم داره قیمتش هم اگه از تهران بخری 225 هست....

meha
17-02-2008, 14:46
صد در صد Htc S730 فقط یک مشکل هست که این گوشی توی ایران نیومده ولی من 2 هفته پیش این گوشی را خریدم البته از خارج آوردم اصلا شک نکن این گوشی بسیار خوبه از این بالاتر میخوای؟صدای خوبی هم داره!

مشخصات این گوشی:(S730)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باند فركانس:
باند : HSDPA / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
سيستم عامل نوع: Microsoft Windows Mobile 6.0 Standard
مشخصات ظاهري وزن: 150 گرم
سايز (میلی متر) : طول : 105.8 عرض : 51 ضخامت : 19.4
رنگ بندي گوشي : نقره ای

مشخصات صفحه نمايش نوع: TFT با قابلیت نمایش 65536 رنگ
ابعاد: 240x 320 پیکسل 2.4 اینچ
صفحه نمايش لمسي: ندارد
حالت اسكرين سيور: دارد
تصوير زمينه: دارد

مشخصات دوربين نوع: 2 مگاپیکسل ودوربین دوم VGA
قابليت بزرگنمايي: دارد
ابعاد عكس : 1600x1200 پیکسل
قابليت فيلمبرداري: دارد
مدت فيلمبرداري: به میزان حافظه
فلاش: ندارد

مشخصات صداي زنگ نوع: پلی فونیک
قابليت دريافت زنگ: دارد
پخش MP3 به جاي زنگ: دارد

مشخصات پخش كننده موزيك نوع: Media Player
قابليت پخش: MP3, AAC, AAC+, WMA, WAV

مشخصات حافظه حافظه گوشي: 64 مگابایت RAM و 256 مگابایت ROM دارای پردازنده Qualcomm MSM7200, 400 Mhz
حافظه مموري كارت : دارد (MicroSD (TransFlash
دفترچه تلفن: دارد
نمايش تصوير تماس گيرنده: دارد

ابزار ارتباطي گوشي پورت: miniUSB
بلوتوث: دارد نسخه 2 با A2DP
اينفرارد: ندارد
GPRS : دارد Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE : دارد Class 10, 236.8 kbps
HSCSD : ندارد

: 3G دارد HSDPA, 3.6 Mbps
Wireless LAN: دارد Wi-Fi 802.11b/g

بازي نام بازي : دارد

مرورگر اينترنت WAP : دارد
xHTML : دارد
HTML : دارد PocketIE

ساير مشخصات
messaging : SMS, MMS, Email, Instant Messaging
تايپ هوشمند T9 : دارد
ويبره : دارد
آيفون : دارد
منشي تلفني : ندارد
سيستم ضبط صدا: دارد
سيستم شماره گيري با صوت: ندارد
فرمان صوتي : ندارد
راديو : ندارد
چراغ قوه: ندارد
فن آوري Push to talk : ندارد
مكالمه تصويري: دارد
قابليت ويرايش آفيس: دارد
قابليت نمايش Pdf : دارد
قابليتهاي ديگر: Java MIDP 2.0

مشخصات باتري نوع: Standard battery, Li-Ion 1050 mAh
زمان مكالمه مداوم: 5.3 ساعت
زمان آماده به كار: 290 ساعت

S A M S U N G
17-02-2008, 15:11
meha عزیز به نظرتون یه کم واسه دخترا بد نیست ؟
من به جای این دوستمون بودم LG میگرفتم .... من دارم واقعا عالیه ... کیفیت صداش از سری واکمن سونی اریکسون بهتره ... عکاسیش هم دیگه همه میدونن و از همه مهمتر واقعا واسه یه خانم مناسبه . و جون قبلا با تاچ اسکرین کار کردن به نظر من مناسبترین انتخابه ...

seyyedi
17-02-2008, 15:25
صد در صد Htc S730 فقط یک مشکل هست که این گوشی توی ایران نیومده ولی من 2 هفته پیش این گوشی را خریدم البته از خارج آوردم اصلا شک نکن این گوشی بسیار خوبه از این بالاتر میخوای؟صدای خوبی هم داره!

باند فركانس:
باند : HSDPA / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
سيستم عامل نوع: Microsoft Windows Mobile 6.0 Standard
مشخصات ظاهري وزن: 150 گرم
سايز (میلی متر) : طول : 105.8 عرض : 51 ضخامت : 19.4
رنگ بندي گوشي : نقره ای

مشخصات صفحه نمايش نوع: TFT با قابلیت نمایش 65536 رنگ
ابعاد: 240x 320 پیکسل 2.4 اینچ
صفحه نمايش لمسي: ندارد
حالت اسكرين سيور: دارد
تصوير زمينه: دارد

مشخصات دوربين نوع: 2 مگاپیکسل ودوربین دوم VGA
قابليت بزرگنمايي: دارد
ابعاد عكس : 1600x1200 پیکسل
قابليت فيلمبرداري: دارد
مدت فيلمبرداري: به میزان حافظه
فلاش: ندارد

مشخصات صداي زنگ نوع: پلی فونیک
قابليت دريافت زنگ: دارد
پخش MP3 به جاي زنگ: دارد

مشخصات پخش كننده موزيك نوع: Media Player
قابليت پخش: MP3, AAC, AAC+, WMA, WAV

مشخصات حافظه حافظه گوشي: 64 مگابایت RAM و 256 مگابایت ROM دارای پردازنده Qualcomm MSM7200, 400 Mhz
حافظه مموري كارت : دارد (MicroSD (TransFlash
دفترچه تلفن: دارد
نمايش تصوير تماس گيرنده: دارد

ابزار ارتباطي گوشي پورت: miniUSB
بلوتوث: دارد نسخه 2 با A2DP
اينفرارد: ندارد
GPRS : دارد Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE : دارد Class 10, 236.8 kbps
HSCSD : ندارد

: 3G دارد HSDPA, 3.6 Mbps
Wireless LAN: دارد Wi-Fi 802.11b/g

بازي نام بازي : دارد

مرورگر اينترنت WAP : دارد
xHTML : دارد
HTML : دارد PocketIE

ساير مشخصات
messaging : SMS, MMS, Email, Instant Messaging
تايپ هوشمند T9 : دارد
ويبره : دارد
آيفون : دارد
منشي تلفني : ندارد
سيستم ضبط صدا: دارد
سيستم شماره گيري با صوت: ندارد
فرمان صوتي : ندارد
راديو : ندارد
چراغ قوه: ندارد
فن آوري Push to talk : ندارد
مكالمه تصويري: دارد
قابليت ويرايش آفيس: دارد
قابليت نمايش Pdf : دارد
قابليتهاي ديگر: Java MIDP 2.0

مشخصات باتري نوع: Standard battery, Li-Ion 1050 mAh
زمان مكالمه مداوم: 5.3 ساعت
زمان آماده به كار: 290 ساعت
دوستان سلام
تایید میشه
این گوشی عالیه
من هم اینو اولین انتخاب میدونم چون پاکت هست و برنامه هاش اگر چه شاید کم باشن ولی همونا هم خیلی توپن
بعدش باید بری سراغ p1 كه رابط کاربریش 70% مشابه 910 هست
درسته گفتی چیزی پیشنها ندید ولی نمیشه w960 رو هم در نظر داشته باش
چون همه امکاناتش با p1 برابره + صدای خوب سریw + هشت گیگ حافظه که دیگه فکر نکنم به فلش مموری هم نیاز پیدا کنه

meha
17-02-2008, 16:10
meha عزیز به نظرتون یه کم واسه دخترا بد نیست ؟
من به جای این دوستمون بودم LG میگرفتم .... من دارم واقعا عالیه ... کیفیت صداش از سری واکمن سونی اریکسون بهتره ... عکاسیش هم دیگه همه میدونن و از همه مهمتر واقعا واسه یه خانم مناسبه . و جون قبلا با تاچ اسکرین کار کردن به نظر من مناسبترین انتخابه ...

آره حرفتون درسته منم باهاتون موافقم ولی نه S730 برای خانمهای مناسب هست!

saman65
17-02-2008, 16:17
درسته گفتی چیزی پیشنها ندید ولی نمیشه w960 رو هم در نظر داشته باش
چون همه امکاناتش با p1 برابره + صدای خوب سریw + هشت گیگ حافظه که دیگه فکر نکنم به فلش مموری هم نیاز پیدا کنه

منم w960 رو پیشنهاد میکنم
مطمئن باش از خریدش پشیمون نمیشی
چون هرچیزی رو که شما میخواین داره

SAEED_BARCELONA
17-02-2008, 18:37
دقیقا پست سامان و سیدی جون تائید میشه!
w960 واقعا بدرد خواهرت میخوره

R@R#M@N
17-02-2008, 19:23
W960 بدون هیچ تردیدی
هر چی که گفتی رو داره

zhina_gian
17-02-2008, 19:24
بهترین انتخاب Lg Ku990 ... شک هم نکن !
من اشتبهایی به نوکیا رای دادم ...

سلام ممنون دوست عزیز. :20:

اگر اطلاع دارید میشه بگید این گوشی برنامه های جاوا مانند دیکشنری های فارسی رو پشتیبانی میکنه یا نه؟ و آیا
بعد از نصب این برنامه های فارسی خط آن به شکل خرچنگ قورباغه در نمیاد؟

من فیلمش رو در youtube دیدم و خیلی گوشی شیکی است و همه کارهاش با لمس انگشت بر روی ال سی دی
انجام میشه حتی اس ام اس زدن. و حتی میشه کیبوردش رو تغییر داد تا مانند کیبورد کامپیوتر بشه یعنی برای تایپ
و نوشتن گوشی مناسبی است.

خوب شد یکی پیدا شد این گوشی رو داشته باشه. درسته که در اطلاعاتش نوشته مدت زمان مکالمه 5 ساعت و
نیم اما شما که این گوشی رو دارید میشه بگید با کار کردن معمولی مانند فرستادن چند اس ام اس. گشتن 15
دقیقه ای در اینترنت و صحبت کردن نیم ساعت در روز و گوش دادن به موزیک 2 ساعت در روز چقدر دوم میاره؟

آیا تا بحال هیچ کدام از دیکشنری های فارسی و یا زبانهای دیگه رو بر روی این گوشی نصب کردید و مشکلی با
زبان فارسی نداشته؟

البته من میدونم که برای پاکت پی سی ها دیکشنری معروف Babylon وجود داره و میشه از طریق اون از ترجمه
خیلی زبانها استفاده کرد. اما میخواستم بدونم با برنامه ها جاوا مشکلی نداره ؟ و آیا میشه برنامه های سیمبین
هم روش نصب کرد :43: ممنون.

منم w960 رو پیشنهاد میکنم
مطمئن باش از خریدش پشیمون نمیشی
چون هرچیزی رو که شما میخواین داره

دوست عزیز دلیل انتخاب گوشی P1 به خاطر داشتن اکثر قابلیت هایی است که دبلیو 960 داره. و از همه مهمتر
کیبوردش است. هر کسی داشته از کیبوردش راضی بوده و میگه کار کردن باهاش کار رو راحت تر کرده اما دبلیو
960 این کیبورد رو نداره.

بهر حال ممنون بهش فکر میکنم اگر در آخر به این نتیجه رسیدیم که یا پی1 و یا دبلیو 960 اونوقت بقیه جوانب رو
هم در نظر میگیرم.

S A M S U N G
17-02-2008, 20:01
اگر اطلاع دارید میشه بگید این گوشی برنامه های جاوا مانند دیکشنری های فارسی رو پشتیبانی میکنه یا نه؟ و آیا
بعد از نصب این برنامه های فارسی خط آن به شکل خرچنگ قورباغه در نمیاد؟

من فیلمش رو در youtube دیدم و خیلی گوشی شیکی است و همه کارهاش با لمس انگشت بر روی ال سی دی
انجام میشه حتی اس ام اس زدن. و حتی میشه کیبوردش رو تغییر داد تا مانند کیبورد کامپیوتر بشه یعنی برای تایپ
و نوشتن گوشی مناسبی است.

این گوشی از Java MIDP 2.0 پشتیبانی میکنه و خیلی راحت میشه روش برنامه نصب کرد ...
فکر نمیکنم خطش تغییر کنه ...
اصلا ببینم این گوشی توی ایران اومده ؟
اگه اومده پس خطش عوض نمیشه جون دانشمندان ایرانی مشکلشو حل میکنن ...
در ضمن باتریش با HTC زیاد فرق نداره ! الجی 1000 میلی آمپر .... اچ تی سی 1050 میلی آمپر !
ولی چون HTC , Windows Mobile 6.0 داره خب مسلما رابط کاربری بهتری داره !
ولی شیکی الجی و نداره !
در ضمن صفحه نمایش HTC زیاد خوب نیست چه از نظر کیفیت و چه از نظر بزرگی در برابر الجی .... 65536 رنگ در برابر 256 هزار رنگ !
بازم میگم کیفیت صدای KU990 یه سرو گردن از سری واکمن سونی اریکسون بهتره !!!
به نظر من دوربین این گوشی میارزه به قد و بالای S730 !!!
نتیجه :
اگه قصدت Windows Mobile 6.0 هست فقط HTC وگرنه چیز سرتری در مقابل KU990 نداره !

zhina_gian
17-02-2008, 21:01
این گوشی از Java MIDP 2.0 پشتیبانی میکنه و خیلی راحت میشه روش برنامه نصب کرد ...
فکر نمیکنم خطش تغییر کنه ...
اصلا ببینم این گوشی توی ایران اومده ؟
اگه اومده پس خطش عوض نمیشه جون دانشمندان ایرانی مشکلشو حل میکنن ...
در ضمن باتریش با HTC زیاد فرق نداره ! الجی 1000 میلی آمپر .... اچ تی سی 1050 میلی آمپر !
ولی چون HTC , Windows Mobile 6.0 داره خب مسلما رابط کاربری بهتری داره !
ولی شیکی الجی و نداره !
در ضمن صفحه نمایش HTC زیاد خوب نیست چه از نظر کیفیت و چه از نظر بزرگی در برابر الجی .... 65536 رنگ در برابر 256 هزار رنگ !
به نظر من دوربین این گوشی میارزه به قد و بالای S730 !!!
نتیجه :
اگه قصدت Windows Mobile 6.0 هست فقط HTC وگرنه چیز سرتری در مقابل KU990 نداره !

Saman عزیز ممنون از اطلاعاتتون و از اینکه منو برای خریدن این هدیه به خواهرم که خیلی دوستش دارم راهنمایی
میکنید . به خاطر همین نمیخوام یک گوشی بد واسش بگیرم.

ببین سامان عزیز منم حرف شما رو قبول دارم که گوشی خوبیه و میشه روش حساب کرد و به همین خاطر در نظر
سنجی قرار دادم اما یک سری مشکلاتی این گوشی داره که در انتخاب این گوشی منو دو دل کرده.

مثلا HTC هم وای فای و اینترنت وایرلس داره و هم بلوتوث نسخه 2.0 یعنی سرعت انتقال فایلش از طریق بلوتوث
عالیه اما ال جی مانند همین گوشی خواهرم که الان داره پی910 بلوتوث 1.2 داره که خیلی ضعیفه. من وقتی با
گوشی خودم فایل واسش میفرستم خیلی طول میکشه. باید بریم یک سریال ببینیم بعد فایل ها فرستاده شدند.
تازه ال جی وای فای نداره. پس در این موارد در اچ تی سی بهتره.

اما در بقیه موارد از قبیل شیک بودن و دوربین بهتر داشتن و اینکه میگید موزیک پلیر خوبی داره از اون سرتره.
حالا ببینم دوستان دیگه نظرشون چیه. واقعا برام سخته از بین این گوشی ها یکیشون رو انتخاب کنم چون به
نظر من همه شون یک نقطه قوت هایی دارند که بقیه ندارند و همه شون هم ضعف هایی درند که همین باعث
میشه انتخاب مشکل تری انجام بشه. :41:

اما اگر نظرات روبعدا نتیجه گیری کنیم خوب معلومه انتخاب بهتری انجام میشه چون دیگه من تنها نیستم و شما
هم دارید نظر میدید. در کل نظر 10 نفر که میگن این خوبه با نظر من به تنهایی فرق میکنه و مسلما نظر 10
نفر معتبر تر و بهتر از نظر 1 نفر است. :20:

راستی یادم رفت یک سوال بپرسم ... آیا KU990 دوربینش لرزش گیر داره یا نه ؟
یعنی میشه در هنگام راه رفتن از جایی عکس گرفت و عکس تار نشه؟ یا مثلا فکر کن داخل
ماشین نشستی و از اتوبان داری رد میشی و میخوای از منظره قشنگی که دیدی عکس بگیری
آیا میشه از اون منظره عکس گرفت و عکس تار نشه؟

مثلا گوشی هایی که من تا بحال داشتم K800 این قابلیت رو داشت. w810 هم خوب بود. :tongue:

Mobilecowboys
17-02-2008, 21:34
شاید از W200i بهتر باشه ولی دیگه نه از همشون یعنی می خوای این گوشی رو با W910i مقایسه کنی؟

Mobilecowboys
17-02-2008, 21:39
راستی یادم رفت یک سوال بپرسم ... آیا KU990 دوربینش لرزش گیر داره یا نه ؟
یعنی میشه در هنگام راه رفتن از جایی عکس گرفت و عکس تار نشه؟ یا مثلا فکر کن داخل
ماشین نشستی و از اتوبان داری رد میشی و میخوای از منظره قشنگی که دیدی عکس بگیری
آیا میشه از اون منظره عکس گرفت و عکس تار نشه؟

مثلا گوشی هایی که من تا بحال داشتم K800 این قابلیت رو داشت. w810 هم خوب بود. :tongue:

بعید میدونم داشته باشه من که فقط تو سونی وسامسونگ دیدم و عکس گرفتن از منظره در حال حرکت ربطی به لرزه گیر نداره به چون تو سرعتی که داری تو اتوبان میری نیمتونه جلوی لرزه رو بگیره و فقط واسه ی لرزش های کوچیکه یعنی عکس گرفتن تو اتوبان به سرعت شاتر بیشتر ربط داره که این چیز بیشتر مختص سایبر شات هاست و شایدم سامسونگ بشه ولی LG نه.....

SAEED_BARCELONA
17-02-2008, 21:46
داداش این همه گوشی گیر دادی به ku990?
بابا 4-5 نفر بهت گفتن w960
دیگه گوشی بهتر از این میخوای؟
میتونی امسال یه شاخه گل هدیه بدی بهش سال بعد ایشالا یه x1 بگیر براش

hamed_1988
17-02-2008, 21:52
فقط 5700 .
1 كيفيت صداي عالي
2 عكسبرداري مناسب در روز
3 هندزفري بيسيم (كه ميتوني جدا بگيري) تو بازارم موجوده .
4 كلا گوشي خوبيه ( تازه قاب رنگيم داره ):31:

^^ HAMID ^^
18-02-2008, 00:06
پیشنهاد من اول w960 هست (واقعا راسته کارته)

دوم w910 هست..اگه کیبورد کامل هم میخوای p1 ...

همه مدل گوشی کار کرم..الجی..سامسونگ ...موتورولا ... از لحاظ ساپورت برنامه جاوا مثلا دیکشنری حرف اول رو گوشیهای سونی اریکسون میزنند...بقیه با جاوا مشکلاتی دارن..یا برنامه حجم زیاد نصب نمیشه..یا نصب میشه اجرا نمیشه.. موزیک هم که سونی معروف به end of quality آخر کیفیت...هر سال گوشیهاش به عنوان موزیک فون انتخاب میشن.. پاکت پیسی ها واسه موزیک گوشی دادن زیاد مناسب نیستند...

حالا w960 ...ساپورت خوب برنامه جاوا وسیمبین...موزیکفون عالی با پروفایل A2DP (هدفون بیسیم استریو) ...عکس و فیلمبرداری نسبتا خوب..8 گیگ فلش مموری..سرعت انتقال داده در بلوتوث عالی...سرعت انتقال داده با کامپیوتر بینظیر 700 مگ در 1دقیقه و خورده ای ...کیبورد کامل نداره ولی کیبورد کامل مجازی داره..wlan و wifi داره... واقعا کیس اوکازیون راست کارته ...

w910 هم که بهترین گوشی سال شده ...

saman65
18-02-2008, 01:18
دوست عزیز دلیل انتخاب گوشی P1 به خاطر داشتن اکثر قابلیت هایی است که دبلیو 960 داره. و از همه مهمتر
کیبوردش است. هر کسی داشته از کیبوردش راضی بوده و میگه کار کردن باهاش کار رو راحت تر کرده اما دبلیو
960 این کیبورد رو نداره.

بهر حال ممنون بهش فکر میکنم اگر در آخر به این نتیجه رسیدیم که یا پی1 و یا دبلیو 960 اونوقت بقیه جوانب رو
هم در نظر میگیرم.

ولی شما گفتی خواهرتون زیاد آهنگ گوش میکنه.واسه همین من w960 رو پیشنهاد کردم
ولی این و بهت بگم هرچیزی جز w960 گرفتی,اگه یه روز w960 رو از نزدیک ببینی و باهاش آهنگ گوش کنی پشیمون میشی که چرا این و نگرفتی...

seyyedi
18-02-2008, 15:21
دوستان سلام
دوست عزیز من اگه گفتم w960 حواسم به کیبورد هم بود و میدونم کسی که قبلا با گوشیهای کیبورد کامل کار کرده براش سخته تا با کیبورد عددی کار کنه
w960 یک کیبورد کامل لمسی داره که مشکلتون رو برطرف میکنه خوب درسته کمی از دکمه ای یه کم کند تر میشه ولی قابل قبوله
دوتا پست بالا هم تایید میشه

zhina_gian
19-02-2008, 08:25
دوستان سلام
دوست عزیز من اگه گفتم w960 حواسم به کیبورد هم بود و میدونم کسی که قبلا با گوشیهای کیبورد کامل کار کرده براش سخته تا با کیبورد عددی کار کنه
w960 یک کیبورد کامل لمسی داره که مشکلتون رو برطرف میکنه خوب درسته کمی از دکمه ای یه کم کند تر میشه ولی قابل قبوله
دوتا پست بالا هم تایید میشه

نظرات رو قبول میکنم . بهر حال وقتی چند نفر میگن خوبه حتما خوبه دیگه.

پس به دبلیو 960 بیشتر فکر میکنم. :20:

M.etallic.A
19-02-2008, 12:30
بهترین انتخاب برای شما از نظر من با توجه به چیزهایی که مد نظرتون هست. N81 نوکیاست. البته نوشتی معمولی. فکر نکنم به راحتی بتونی پیداش کنی. همون N81 8GIG رو بگیر که از لحاظ حافظه هم کم نداره. دیکشنری که حله... unidic نصب میکنی واقعا دیکشنری خوبیه یا pmd و ... در مورد موزیک هم که دیگه کم نداره. اصلا مخصوص موزیکه. دوربینش هم دومگاپیکسله که تو نور کافی عکسهای خوبی میگیره. در کل عالیه..

Actros
19-02-2008, 15:15
nokia n81
nokia 5610

hellbrain666
20-02-2008, 09:08
w960 عالیه با توجه به شرایط ذکر شده ولی چون تو لیست نیست p1

zhina_gian
21-02-2008, 15:51
دوستان از شرکت کردنتون در این نظر سنجی بسیار سپاسگذارم :11:

نتیجه کادوی تولد خواهر گلم این شد ...

گوشی K850 بخاطر داشتن شارژ قوی ... موزیک پلیر نسخه 3 یعنی همونی که در دبلیو 960 و 910 استفاده شده...
و همچنین کوچیک بودن و جمع و جور بودن گوشی ... شیک بودنش... دوربین خوب و قوی ... و همجنین وسائل جانبی پایین

یک مموری کارت 4 گیگ + هندزفری بلوتوث hbh-ds980 یکی برای خودم و یکی هم برای خواهرم.
چون خودم هم پی1 دارم. :8:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saman65
21-02-2008, 16:51
دوستان از شرکت کردنتون در این نظر سنجی بسیار سپاسگذارم :11:

نتیجه کادوی تولد خواهر گلم این شد ...

گوشی K850 بخاطر داشتن شارژ قوی ... موزیک پلیر نسخه 3 یعنی همونی که در دبلیو 960 و 910 استفاده شده...

مبارکش باشه:11:

SAEED_BARCELONA
21-02-2008, 17:39
ژینا جان فکر کنم این ds980 چیزه شاخی باشه درسته؟
یه خورده ازش براممون بتعریف ببینیم.
کاشکی ما هم میتونستیم گوشی کادو بدیم نه یک شاخه گل محمدی!

R@R#M@N
21-02-2008, 23:07
مبارک باشه دوست عزیز
یه چندتا عکس از دی اس 980 بذار
در مورد کیفیت و بلندیش هم بگو !!

zhina_gian
21-02-2008, 23:37
مبارک باشه دوست عزیز

باشه حتما این کار رو میکنم. بزار به دستم برسه چون فعلا فقط سفارش دادم و خریدم اما فعلا به دستم نرسیده. یه
چند روزی طول میکشه. :23:

ژینا جان فکر کنم این ds980 چیزه شاخی باشه درسته؟
یه خورده ازش براممون بتعریف ببینیم.
کاشکی ما هم میتونستیم گوشی کادو بدیم نه یک شاخه گل محمدی!

راستش منم تا بحال حتی نمیتونستم شاخه گلی رو هم توی این چند سال برای خواهرم بگیرم چون نمیشه که
اینجا نروژ خواهرم هم ایران. اما پس انداز کردم و پولامو جمع کردم تا امسال چیزی رو که واقعا میدونم احتیاج داره
براش تهیه کنم. :20:

اصل اینه که آدم بفهمه یکی بیادشه و یک شاخه گلی براش گرفته نه اینکه مثل بعضی فامیل ها که تو هر خانواده
هست گل که هیچی حتی یک تلفن هم نمیزنند. :41:

در مورد دی اس 980 هم باشه حتما توضیح میدم. تو همین روزها میاد دستم. :11:

zhina_gian
22-02-2008, 14:48
مبارک باشه دوست عزیز

امروز ساعت 10 صبح بسته پستی رسید و من ساعت 11 اونو تحویل گرفتم. در دفترچه کاتالوگش نوشته شده که
برای دفعه اول باید حدودا 8 ساعت شارژ بشه و به همین دلیل من فعلا نمیتونم اونو روشن کنم و کیفیت و کارایی
اون رو براتون توضیح بدم.

اما یک چند تا عکس ازش با P1 گرفتم تا قیافه و محتوای جعبه ش رو ببینید.

ال سی دیه هندز فری با لایه ای از شیشه پوشیده شده و تا زمانی که روشن نشه معلوم نمیشه ال سی دی
داره. شماره تلفن و اسم آهنگ و اسم طرف رو طبق گفته کاتالوگش میشه در ال سی دی این هندز فری دید.

اگر خواستید بعدا میتونم کیفیت و طرز کارش رو هم توضیح بدم. :11:

R@R#M@N
22-02-2008, 15:17
خیلی ممنون دوست عزیز
بابت عکسها (این عکست منو کشته)

چه استایل عکس گرفتنی (خوابیدی رو زمینو ....)
داداش بازم میگم ممنون

B L A S T E R
22-02-2008, 15:21
خیلی چیز باحالیه.
این p1 هم قشنگ عکس میگیره هااا.

saman65
22-02-2008, 16:10
خیلی چیز باحالیه.

خیلی چیز باحالیه.

آره دیگه.بهش میگن p1.نه برگ چغندر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .اینم عکس DS220 من[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .گذاشتم که بهتر بتونید با DS980 مقایسش کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .عکس من هم با p1 ه:دی
ولی خدایش این DS980 خیلی قشنگه ها(البته پولش هم قشنگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
عکس دومیه رو هم گذاشتم که از نمای دور DS220 رو ببینید.(سمت چپ.پایین عکس)Desctop ام رو حال کردید؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نظم و انظباط به معنای واقعی رو میشه تو اطاق من دید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (زوم کنید.همه میزم رو ببینید.حال کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
تازه این فقط یه قسمتی از اطاقمه .اگه خواستین بگین تا چند عکس دیگه از بقیه اطاقم بزارم تا فیض ببرین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

اینم هندفری HBH-GV435 که رو پک P1 بود.

R@R#M@N
22-02-2008, 19:40

چقد رانی میخوری !!؟!؟!؟!
ضرر داره پسر

seyyedi
22-02-2008, 20:20
دوستان سلام
اولا ژینا جان مبارک باشه
k850 هم گوشی خوبی هست
عکساتون هم قشنگه هم شما هم آقا سامان
راستی آقا سامان تو پک p1 این هندزفری بلوتوثه بود!!!!!!!
من پسر خالم گرفته یاد رفته بپرسم بوده یانه

zhina_gian
22-02-2008, 20:37
خیلی ممنون دوست عزیز
بابت عکسها (این عکست منو کشته)

چه استایل عکس گرفتنی (خوابیدی رو زمینو ....)
داداش بازم میگم ممنون

خواهش میکنم قابلی نداشت.
واسه اون عکس هم نیازی نیست آدم بخوابه رو زمین. وقتی آدم دستشو بیاره پایین و با سطح زمین یکسان کنه
میتونه از ال سی دیه P1 تصویر رو ببینه. اما برای گرفتن عکس های بهتر البته با دوربین های حرفه ای بهتره که آدم
با پشت رو زمین بخوابه و عکس بگیره :31: چه شود .... :46:

دوستان سلام
اولا ژینا جان مبارک باشه
k850 هم گوشی خوبی هست

ممنونم دوست عزیز . لطف دارید. :11:

آره دیگه.بهش میگن p1.نه برگ چغندر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .اینم عکس DS220 من[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .گذاشتم که بهتر بتونید با DS980 مقایسش کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .عکس من هم با p1 ه:دی
ولی خدایش این DS980 خیلی قشنگه ها(البته پولش هم قشنگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
عکس دومیه رو هم گذاشتم که از نمای دور DS220 رو ببینید.(سمت چپ.پایین عکس)Desctop ام رو حال کردید؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نظم و انظباط به معنای واقعی رو میشه تو اطاق من دید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (زوم کنید.همه میزم رو ببینید.حال کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
تازه این فقط یه قسمتی از اطاقمه .اگه خواستین بگین تا چند عکس دیگه از بقیه اطاقم بزارم تا فیض ببرین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

سامان این 220 هم هندزفری قشنگیه و هم خوب. تازه خوبیشم همونطور که خودت گفتی اینه که گوشی ها
ازش جدا میشه. اما خوب منم قبلا در تاپیک پی1 اشاره کردم که من چرا 980 گرفتم چون خودم گیرنده بلوتوث
دارم.

اما به صرفه ترین هندزفری به نظر من همین دی اس 220 است. اما ناگفته نمونه من تا بحال کیفیت صدا شو
نشنیدم و نمیتونم در مورد صداش نظر بدم. اما سونی اریکسون بد بیرون نمیده. البته جنسهای اورجینال.

mostafa_khan001
23-02-2008, 00:08
فکر نمیکردم توی این تاپیک همچین مطالب جالبی باشه..اصلا به اسمش نمیخوره!!
=====
میگم 970 با 980 خیلی فرق داره؟چه فرقهایی با هم دارن؟

saman65
23-02-2008, 01:30
چقد رانی میخوری !!؟!؟!؟!
ضرر داره پسر

راستش اصلا اهل میوه خوردن نیستم.ولی آب پرتقال تا دلت بخواد..صبح تا صبح میزنم به بدن.چون خسته میشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببرم تو یخچال و بیارم رو میزم میزارم دیگه نمیبرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .اون بالایی رو مانیتور هم Mango ه.دوس ندارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .2 ماه تو یخچال بود کسی نخوردش.آوردمش اینجا.بازم نمیخورم:2:

دوستان سلام
اولا ژینا جان مبارک باشه
k850 هم گوشی خوبی هست

آره.رو پکش بود.من کویت این و گرفتم.پک های کشور های مختلف هم فرق میکنه.مثلا تو اروپا تو پک همین p1 یه gps external هم هست.ولی اینجا نه

این DS220 هم تو پک W910 بود.خودش و فروختم اما هندفریش رو نه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تا حالا نمیتونستم به p1 وصلش کنم ولی امروز وصل شد:8::8::8:

خواهش میکنم قابلی نداشت.
واسه اون عکس هم نیازی نیست آدم بخوابه رو زمین. وقتی آدم دستشو بیاره پایین و با سطح زمین یکسان کنه
میتونه از ال سی دیه P1 تصویر رو ببینه. اما برای گرفتن عکس های بهتر البته با دوربین های حرفه ای بهتره که آدم
با پشت رو زمین بخوابه و عکس بگیره :31: چه شود .... :46:

با پشت؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با پشت که نمیشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .فکر کنم باید با شیکم خوابید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنونم دوست عزیز . لطف دارید. :11:

سامان این 220 هم هندزفری قشنگیه و هم خوب. تازه خوبیشم همونطور که خودت گفتی اینه که گوشی ها
ازش جدا میشه. اما خوب منم قبلا در تاپیک پی1 اشاره کردم که من چرا 980 گرفتم چون خودم گیرنده بلوتوث دارم.

اما به صرفه ترین هندزفری به نظر من همین دی اس 220 است. اما ناگفته نمونه من تا بحال کیفیت صدا شو
نشنیدم و نمیتونم در مورد صداش نظر بدم. اما سونی اریکسون بد بیرون نمیده. البته جنسهای اورجینال.

آره.اون گیرنده بلوتوسه چیز خیلی مشتیه.یه چیز دیگه هم هست به نظر من DS980 واسه خانوم ها بهتره.چون ظریف تره و حساس تر.به درد مردا نمیخوره.(مثلا یکی مثل من)
خب خانوم ها معمولا بیشتر مواظبند و هواسشون جمعه تا ما مردا:دی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اونروز میخواستم از جیبم بیرون بیارمش افتاد رو زمین.اون پایینش که شارژ میشه یه ضربه کوچک دید.اگهDS980 بود و ال سی دیش میخورد به زمین:27: ...:دی

کیفیت صداش عالیه:8::8::8:مخصوصا با اون w910 .با P1 هم خوبه ولی خوب w910 کیفیت صداش یه چیز دیگه بود.

فکر نمیکردم توی این تاپیک همچین مطالب جالبی باشه..اصلا به اسمش نمیخوره!!
=====
میگم 970 با 980 خیلی فرق داره؟چه فرقهایی با هم دارن؟

شما اگه افتخار بدین بیاین تو تاپیک حتما مطالب جالبی پیدا میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فرق اون 2 تا رو هم نمیدونم.(هنر کردم که نمیدونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

zhina_gian
23-02-2008, 10:16
دوستان من امشب دی اس 980 رو امتحان کردم.

اول طبق گفته کاتالوگش عمل کردم .
1. بلوتوث گوشی رو فعال کردم
2. هندزفری رو روشن کردم و به فاصله 20 سانتی متر از گوشی نگه داشتم . دیگه نرفتم به تنظیمات گوشی خود
هندزفری گشت و گوشیمو پیدا کرد فقط بعد از پیدا کردن گوشیم و وصل شدنش یک پیغام روی گوشیم ظاهر شد و
من هم قبول کردم. یعنی وصل شدنش اتوماتیک انجام شد.

بعد اولین کاری که کردم یک موزیک انتخاب کردم و گوش دادم :18: باور نکردنی بود مثل این شکلک شده بودم ...
کیفیت صدا ... بلندی صدا ... مگاباس خود گوشی رو میگی اصلا در مقابل باسی که این هندز فری داشت
قابل مقایسه نیست. وقتی صداشو تا آخر بلند میکنم صداش اونقدر دلنشینه که دیگه آدم دلش نمیخواد از گوشش
در بیاره و دوست داره هی موزیک گوش بده :8:

اتفاقا یکی از دوستامم امشب پیشم بود اونم یدونه w850 با HPM-85 داشت وقتی دقیقا یک موزیک با یک نوع کیفیت
رو در هر دو گوشی انتخاب کریم و اونم گوش داد باورش نمیشد. اونم تصمیم گرفت بره یدونه بخره :31:

حالا از کاراش بگم ... یک دکمه داره که با چپ و راست کردنش آهنگها رو عوض میکنه و میشه به آهنگ قبل و یا
جلویی رفت. با دکمه وسطش هم میشه آهنگ رو قطع و دوباره پلی کرد.

زیرش هم 2 تا دکمه دیگه قرار داره . یک دکمه اش برای کم و زیاد کردن صدا هست و با اون یکی هم میشه
به قسمت های مختلف خود گوشی وصل شد. از طریق این قسمت به 3 قسمت میشه وصل شد.

1. دفتر چه کاتالوگ و اسم ها و شماره هایی که در گوشی با اسم ذخیره شده.
2. شماره تلفن هایی که باهاشون تماس گرفتیم و یا اونها با ما تماس گرفتند.
3. مدیا پیر خود گوشی که میشه از طریق اون لیست آهنگ ها رو نگاه کرد و موزیک گوش داد.

وقتی به قسمت اول یعنی دفترچه تلفن خود گوشی وصل میشه اسم ها رو با حروف الفبا دسته بندی کرده

بعد اسم یک نفر رو که در از طریق لیست انتخاب میکنی مثل عکس زیر اول اسمشو نشون میده و بعد از یک دو
ثانیه شماره تلفنشو نشون میده. با همون دکمه های کم و زیاد کردن آهنگ هم میشه به عقب و جلو رفت تا
شخص دیگه ای رو بشه انتخاب کرد.

بعد که شماره مورد نظر بدست اومد با زدن دکمه play/Stop تماس بر قرار میشه و میشه حرف زد. میکروفن
هندز فری هم آنتی نویس داره و صدای شفاف و با کیفیتی رو برای طرف ارسال میکنه.

وقت هم که تماس و آهنگ رو قطع میکنی روی ال سی دی این هندز فری هم نشان وصل بودن هندزفری به
گوشی رو نشون میده و هم ساعت رو نشون میده تا بدون در آوردن گوشی از کیف یا جیب بشه فهمید ساعت
چنده و هم مقدار باتری رو نشون میده که چقدر از شارژ باتری هندزفری باقی مونده.

زمانی هم که هندز فری رو خاموش و یا روشن میکنی چند تا حباب به صورت رقص ظاهر میشه و از چپ به راست
میره .

البته یک نکته ای که فعلا فهمیدم اینه که کیفیت آهنگ در رسا بودن و واضح بودن صدایی که هندزفری تولید
میکنه خیلی میتونه مهم باشه. من با گوشی دوستم که دبلیو 850 داشت و آهنگ هاش اکثرا 64kbps بودند
امتحان کردم اون کیفیت و استریو بودن آهنگی رو که من با کیفیت 192 در گوشی خودم داشتم و پخش میکردم
اصلا قابل مقایسه نبود. و به همین دلیل یکی از آهنگ های خودمو براش براش فرستادم تا مقایسه بهتری
انجام بشه. اما بازم پی1 با هندزفری دی اس 980 کیفیت و بلندی صدای بهتری داشت تا دبیلیو 850 با hpm-85.

برای گذاشتن عکس های بالا من از یک فیلمی که در یوتوب گذاشته شده استفاده کردم چون این رویو هم در
مورد دی اس 980 است و هیچ فرقی با مال من نداره. برای راحتی کار از این فیلم کوتاه استفاده کردم. :20:

در این تکه فیلم کوتاه طرز کار با این هندزفری رو کاملا نشون داده. اگر خواستید میتونید به آدرس زیر برید و برای
بهتر آشنا شدن با این هندزفری و طرز کار با اون این تکه فیلم رو ببینید.

بعد از دیدن این فیلم از سمت چپ میتونید رویو های دی اس 970 و یا 220 رو هم مشاهده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:11:

saman65
23-02-2008, 15:54
ممنون بابت توضیحات کاملتون.واجب شد منم بعدا یه DS980 بگیرم:دی
یعنی اگه کیفیتش از DS220 بیشتر باشه میگیرم
اگه میتونستین یه DS220 گیر بیارین و با DS980 خودتون مقایسش کنین خیلی خوب میشد.اگه هم گیر نیاوردین
با هندفری های والکمن سونی اریکسون مقایسه کنید.همون هندفریهایی که رو w810 و w800 و اینا هست