PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد 120ساتا روی مادربورد M56s-s3p

starboy
16-02-2008, 18:53
سلام دوستان امیدوارم همه خوب باشید .
راستش من جدیدا یه مادربورد با یه سی پی یو جدید خریدم و از وقتی این هارد خودمو گذاشتم اول که سیستم رو روشن میکنم هارد رو نمیشناسه و وقتی میرم تو بایوس قسمت اولی و روIde Master یا Slave اینتر میزنم بازم نمیشناسه ولی وقتی سیو میکنم و در میام و چند بار همین کارو میکنم یهو میشناسه هاردو و دیگه مشکلی نیست .
باز که سیستم خاموش روشن میشه باز همین وضعیت تکرار میشه و باید انقدر رسیت کنم تا بشناسه هارد رو
به نظر شما مشکل چیه ؟
ضمنا هاردم 120 maxtor sata هستش و مادر بوردم sata2 می خوره .
بایوس هم اخرین اپدیت هست .

glc_engineer
17-02-2008, 11:52
سلام دوستان امیدوارم همه خوب باشید .
راستش من جدیدا یه مادربورد با یه سی پی یو جدید خریدم و از وقتی این هارد خودمو گذاشتم اول که سیستم رو روشن میکنم هارد رو نمیشناسه و وقتی میرم تو بایوس قسمت اولی و روIde Master یا Slave اینتر میزنم بازم نمیشناسه ولی وقتی سیو میکنم و در میام و چند بار همین کارو میکنم یهو میشناسه هاردو و دیگه مشکلی نیست .
باز که سیستم خاموش روشن میشه باز همین وضعیت تکرار میشه و باید انقدر رسیت کنم تا بشناسه هارد رو
به نظر شما مشکل چیه ؟
ضمنا هاردم 120 maxtor sata هستش و مادر بوردم sata2 می خوره .
بایوس هم اخرین اپدیت هست .

كابل ها كانكتورها و مين بردت سالمه؟
از سلامتي هاردديسكت مطمئني؟
...

starboy
17-02-2008, 17:25
کابل رو عوض کردم مشکل حل نشد .
من با مادربورد قبلی این مشکلو نداشتم . پس فکر نکنم ار هارد باشه . خودم فکر میکنم چون هاردم ساتا هست این مادربورد درست نمیشناسش .
دوستم همین مادربورد رو داره با هارد 250 ساتا 2 و مشکلی نداره .

rasool1
18-02-2008, 00:08
سلام دوست عزیز مشکل شما بدلیل ساتا بودن هارد نیست اگه به توضیحات و کارهایی که انجام دادی اطمینان داری هارد شما مشکل پیدا کرده یاعلی

starboy
18-02-2008, 00:38
خوب اگه مشکل پیدا کرده پس چرا وقتی بایوس میشناسش دیگه بدون مشکل تا 24ساعت کار میکنه ؟
هر چی هست از بایوس هست که هارد رو خوب نمیشناسه .
حالا من هادم رو رو یه سیستم دیگه امتحان میکنم خبرو میدم .

rasool1
18-02-2008, 00:51
دوست عزیز حرف شما درست اما هارد دارای موتور و هدی است که شما با چند بار ریست کردن اونو وادار به حرکت می کنید در واقع دفعه اول خود به خود راه نمی افته تا شما مجبورش کنید ( راستی این مشکل شما از پاور هم می تونه باشه ممکنه پاور نمی تونه برق مورد نیاز برای راه اندازی هارد رو به اون بر سونه ) خوشحالم که ناامید نشده برای رفع مشکل تلاش می کنید( ضرر نداره یک بک آپ از اطلاعات هارد بگیرید ) یا علی

starboy
20-02-2008, 19:54
من هاردمو رد کردم یه هارد 250 ساتا2 7500 مکستور خریدم ولی متاسفانه این هم همون مشکل رو داره :18:

ولی جالبه این هارد برعکس اون یکی اصلا صدایی نداره .

حالا میگید چکار کنم ؟

مشکل از چیه ؟

ممکنه پاور برق کافی نرسونه به هارد ؟

shahab_blaster
20-02-2008, 22:10
من هاردمو رد کردم یه هارد 250 ساتا2 7500 مکستور خریدم ولی متاسفانه این هم همون مشکل رو داره :18:

ولی جالبه این هارد برعکس اون یکی اصلا صدایی نداره .

حالا میگید چکار کنم ؟

مشکل از چیه ؟

ممکنه پاور برق کافی نرسونه به هارد ؟
تو تنظيمات مادربورد يه قسمتي داره كه بايد روي enhanced mode باشه
دقيق جاشو يادم نيست

starboy
21-02-2008, 16:05
همجين جيزي نيست تو بايوس !
دارم ديوونه ميشم ديكه
ضمنا منبع تغذيه : green ‎530w ‎

mohsen_sir
21-02-2008, 16:33
با يه پاور ديگه چك كن
كابل برق مانيتورت به پاور وصل ميشه؟

starboy
21-02-2008, 19:44
باور از كجا بيارم ؟
نه برق مانيتور جدا ست .
ممكنه مشكل از مادربورد باشه ؟
اخه سيستم دوستم عينه ماره منه فقط باورش 560 واته و همجين مشكلي نداره .

shahab_blaster
21-02-2008, 20:22
باور از كجا بيارم ؟
نه برق مانيتور جدا ست .
ممكنه مشكل از مادربورد باشه ؟
اخه سيستم دوستم عينه ماره منه فقط باورش 560 واته و همجين مشكلي نداره .
همه چيش؟
اين مسئله به برق مانيتور ربطي نداره و پاور

starboy
22-02-2008, 17:21
اره همی چیش .
mother board = giga m56s-s3
cpu = athlonx2 4800
hard = 250sata2 maxtor
ram = 2*1gig kingmax 667
فقط کارت گرافیکش 8800gt ولی ماره من 8600gt و پاورش فکر کنم 630w گرین و ماره من 530wگرین .
ضمنا سوکت اول و دوم رم هم مشکل پیدا کرده انگار . اخه چند روز پیش داشتم قطعات رو همه در میاوردم که ببینم مشکل از چیه وقتی گذاشتم جاش دیدم سیستم بالا نمیاد جای رم ها رو عوض کردم گذاشتم رو سوکت سوم و چهارم درست شد .