PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Fz290n6 سونی ؟؟؟

ariyayi2
16-02-2008, 11:44
با سلام
دوستان من می خواستم مدل Fz290n6 سونی رو بخرم چند جا قیمت گرفتم هر جا فرق می کرد یکی از دوستامم گفت که الان سونی تقلبی زیاد تو بازاره حالا من نمیدونم چکار کنم قیمت ها یه جا 2250000 تومان یه جا 2150000 و یه جای دیگه هم 2100000 والا گیج شدم . یکی منو راهنمایی کنه در ضمن من تهران نیستم .و یه درخواست دیگه هم داشتم کسی میدونه چطور میشه جنس اصل سونی رو از غیر اصل تشخیص داد؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه می دونید بهم کمک کنید ممنون.

REGISTERED USER
16-02-2008, 12:27
اگر با گارانتی امرتات بخری مطمئن باش که اصلیه

جنس اصلی باید روش نوشته باشه made in usa ... هم روی لپ تاپ هم روی برچسب ...

فکر نکنم من سونی سری FZ290 تقلبی ندیم !

ipc110
16-02-2008, 17:26
با سلام
دوستان من می خواستم مدل Fz290n6 سونی رو بخرم چند جا قیمت گرفتم هر جا فرق می کرد یکی از دوستامم گفت که الان سونی تقلبی زیاد تو بازاره حالا من نمیدونم چکار کنم قیمت ها یه جا 2250000 تومان یه جا 2150000 و یه جای دیگه هم 2100000 والا گیج شدم . یکی منو راهنمایی کنه در ضمن من تهران نیستم .و یه درخواست دیگه هم داشتم کسی میدونه چطور میشه جنس اصل سونی رو از غیر اصل تشخیص داد؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه می دونید بهم کمک کنید ممنون.

سلام
ما این نوت بوک را با یکسال گارانتی امرتات 21.000.000 ریال به شما تقدیم می کنیم.

ariyayi2
18-02-2008, 15:53
سلام دوست عزیز ریجستر

ممنون از کمکی که کردی الان داشتم پست ها رو می خوندم تو یکی از پست ها نوشته بود موقع خرید کجا ها رو باید چک کنیم ؟ شما گفته بودین که باید حداقل پشت سه تا از پیچ ها برچسب باشه این بر چسب ها رو خود کارخانه میزنه یا اینکه شرکت هایی که تو ایران گارانتی میکنن? اگه بر چسب نداشت چی؟ دلیل پیگیری من اینه که زیاد دیدم سر مردم کلاه رفته یه جنس خریدن اما اجزای داخلیش مشکل داشتن حالا یا دست دوم گذاشتن روش یا مارک دیگه .یه سوال دیگه هم داشتم یه جا یه نفر پرسیده بود ازتون که سونی بهتره یا دل شما دل رو پیشنهاد کردین ایا fz290n6 در مقابل اون مدل از دل که پیشنهاد دادین فقط شیکتر و جمع و جورتره؟!!!!!!!!!

REGISTERED USER
18-02-2008, 18:49
برچسب رو شرکت گارانتی کننده میزنه ... البته اون شرکت هایی که معتبر اند این کارا رو می کنند

قدرت دل خیلی از این مدل بالاتر نیست ... شاید گرافیکش

FZ290n6 رو میتونی با XPS 1530 مقایسه کنی نه با سری inspiron ...

ariyayi2
19-02-2008, 00:05
ممنون امرتات برچسب میزنه یا نه؟

REGISTERED USER
19-02-2008, 10:46
بلی ... قبلا که برچسب با لوگوی امرتات میزد جدیدا رو نمیدونم

ariyayi2
19-02-2008, 11:01
دوست عزیز لطف کردی که به سوالام جواب دادی

حالا می خواستم بپرسم من سونی بخرم یا دل ؟ به نظر خودت کدوم بهتره ؟ ممنون

REGISTERED USER
19-02-2008, 11:08
اگر استیل و ماندگاری نوت بوک برات اهمین داره و میخوای باهاش راحت باشی و کارای روزمره و مولتی مدیا باهاش انجام بدی (نه برنامه نویسی و نیاز به تغییرات زیاد) و به قول خودمون دکتر مهندس باشی من بهت سونی رو پیشنهاد میکنم علی الخصوص شاهکار یعنی سری Fz290

ariyayi2
19-02-2008, 11:45
ممنون دوست عزیز خیلی خیلی سپاسگذارم. یه راهنمایی میکنی که من اخر برم طرف فروشنده ای که 2.250.000 ( گارانتیشو نمیدونم) میده و اعتماد دارم بهش یا اینکه اونی ( گارنتی امرتات2.100.000) میده؟!!!!!

به نظر شما ممکنه یه گرانتی 150.000 تومان اختلاف قیمت به وجود بیاره؟

REGISTERED USER
19-02-2008, 19:50
بلی ... امرتات حدود 100 هزار تومان به بالا ( برای یوزرها) و ایران رهجو حدود 300 هزار تومن گارانتی شونه !!!

ariyayi2
19-02-2008, 22:30
خیلی خیلی سپاسگذارم از اینکه کمکم کردین موفق باشید.

ariyayi2
28-02-2008, 23:17
سلام دوست عزیز
من بلاخره گرفتم fz290n6

تو قسمت پروپرتیر سی پی یو رو زده t7700 2 core 2.4 وقتی تو device maneger میرم زده 2 تا سی پی یو 1.8 ghz می خواستم بدونم جریان چیه

در مورد باتری هم وقتی برای بار اول باتریشو زدم 45% داشت و زده بود 45 دقیقه کار میکنه اما 20 دقیقه تموم شد ؟

یه سوال دیگه می خواستم بدونم اگه من بیشتر با اداپتور کار کنم ایرادی که نداره اخه نیازی به باتری خیلی ندارم ، راستی وقتی با اداپتور کارمی کنم نیازی هست باتری رو بکنم یا نه ؟

persia007
28-02-2008, 23:55
سلام دوست عزیز
من بلاخره گرفتم fz290n6

تو قسمت پروپرتیر سی پی یو رو زده t7700 2 core 2.4 وقتی تو device maneger میرم زده 2 تا سی پی یو 1.8 ghz می خواستم بدونم جریان چیه

در مورد باتری هم وقتی برای بار اول باتریشو زدم 45% داشت و زده بود 45 دقیقه کار میکنه اما 20 دقیقه تموم شد ؟

یه سوال دیگه می خواستم بدونم اگه من بیشتر با اداپتور کار کنم ایرادی که نداره اخه نیازی به باتری خیلی ندارم ، راستی وقتی با اداپتور کارمی کنم نیازی هست باتری رو بکنم یا نه ؟

چون سي.پي.يو دو هسته‌اي هست دوتا نشون ميده (پنتيوم فور هم دوتا سي.پي.يو نشون ميداد اما اون دو هسته اي مجازي بود :تكنولوژي HT (Hyper Threading) )......سرعت سي.پي.يو رو زده 1.8 هم شايد مال خاصيت energy saving اون باشه.... مثل cool n quite اي.ام.دي

ariyayi2
29-02-2008, 18:57
ممنون عزیز

یه مشکل دیگه هم داشتم به نظرم میاد درایور کارت گرافیکش نصب نیست nvidia geforce 8400M GT GPU
1024 توتال مموری . ایکون ها رو تار نشون میده و عکس ها رو هم اگه دقت کنی کمی شطرنجی رفتم تو Display proprties , روی color quality که نگاه کردم 32bit هست در صورتی که توی سایت nvidia نگاه کردم زده بود 128bit ? من اشتباه میکنم یا درست میگم ؟؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
01-03-2008, 00:52
اون color depth که توی ویندوز 32 بیت هست فرق داره با 128 bit که ماکزیمم پردازش گرافیکی رنگ ها هست که تو بازی ها انجام میده

گرافیکش هم نصبه ... ویندوز داره دیگه ... اونم بیزینس

~mohammad~
02-03-2008, 10:01
سلام
باید منو ببخشید اما نظر من فرق داره.
درمورد قیافه شاید حق با جناب رجیستر باشه اما من فکر میکنم کاربری سونی مدل fz290 خیلی ضعیفه.
ولی در مقابل 1500 دل، خیلی بهتر از fz هست.هر دو هم سیپیو و هم رم مشابه دارند.
کیفیت lcd هم مشابه هست تقریبا
اما در کل ویستا رو باید با رم حد اقل 2 گیگ اجرا کنید توی همه ی لپ تاپها.بازم دل نسبت به پولش بهتر از سونی هست.
البته چون تاپیک مخصوص سونی بود گفتم بقیه گمراه نشن که فکر میکنن سونی حرف نداره!!!

ariyayi2
02-03-2008, 22:40
نه بابا کارخونه سونی که ماله بابا من نیست ، بلاخره هر شرکتی یه عیبی داره ، دل هم واسه خودش کسیه، اقای ریجستر از شما هم ممنون ، فقط یه چیزی این صدای تق تق هارد ادمو اذیت میکنه نمیشه کاری کرد این خفه بشه(به حرفم نخندین ها ) اخه وقتی کاری انجام نمیدی این هارد چرا باید صدا بده اعصاب ادمو با این تق تق بریزه بهم منم ادم عصاب ضعیف عصاب خرابیم حساسسسسسسسسسس !!؟؟؟؟

persia007
02-03-2008, 22:56
نه بابا کارخونه سونی که ماله بابا من نیست ، بلاخره هر شرکتی یه عیبی داره ، دل هم واسه خودش کسیه، اقای ریجستر از شما هم ممنون ، فقط یه چیزی این صدای تق تق هارد ادمو اذیت میکنه نمیشه کاری کرد این خفه بشه(به حرفم نخندین ها ) اخه وقتی کاری انجام نمیدی این هارد چرا باید صدا بده اعصاب ادمو با این تق تق بریزه بهم منم ادم عصاب ضعیف عصاب خرابیم حساسسسسسسسسسس !!؟؟؟؟

صداي تق تق اون چطوريه؟؟
هارد كامپيوتر من هم بعضي وقتا صدا ميداد برنامه HDD Life روش نصب كردم درست شد........

ariyayi2
02-03-2008, 23:04
ببین از وقتی میاد بالا تق تق میکنه در صورتی کاری هم انجام نمیدم بهش هی تق تق میکنه چراغ هاردشم روشن خاموش میشه عصاب ادمو میریزه بهم؟ الان چکار کنم ؟

persia007
02-03-2008, 23:09
اول اون برنامه رو كه گفتم نصب كن ضرري نداره...

شايد هم هارد لپ تاپت تكون خورده باشه....

ariyayi2
02-03-2008, 23:20
خوب اگه تکون خرده باشه چکار باید کرد ؟ راستی این برنامه ورژن نداره از کجا باید بگیرم ؟

persia007
02-03-2008, 23:29
لينك Torrent

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

REGISTERED USER
03-03-2008, 00:23
ه بابا کارخونه سونی که ماله بابا من نیست ، بلاخره هر شرکتی یه عیبی داره ، دل هم واسه خودش کسیه، اقای ریجستر از شما هم ممنون ، فقط یه چیزی این صدای تق تق هارد ادمو اذیت میکنه نمیشه کاری کرد این خفه بشه(به حرفم نخندین ها ) اخه وقتی کاری انجام نمیدی این هارد چرا باید صدا بده اعصاب ادمو با این تق تق بریزه بهم منم ادم عصاب ضعیف عصاب خرابیم حساسسسسسسسسسس !!؟؟؟؟

تون صدای تق تق هارد نیست ... هارد سونی ها فوق العاده ساکت و آروم هستند

اون صدای چک اپتیک درایورت هست ... کاریش هم نمیشه کرد

REGISTERED USER
03-03-2008, 00:24
اول اون برنامه رو كه گفتم نصب كن ضرري نداره...

شايد هم هارد لپ تاپت تكون خورده باشه....

آخه هارد سونی ها علاوه بر اینکه توی یه شیلد فلزی محافظ هستند با 6 تا پیج fix شده اند ... بعد تکون خورده باشه ؟

یه چیزی میگی ها

ariyayi2
30-03-2008, 14:06
سلام ریجستر عیدت مبارک

دوست عزیز من یه بار یه سوال در مورد سی پی یو پرسیدم یکی یه جواب داد اما قانع کننده نبود میشه شما یه کمکی بکنید

تو قسمت پروپرتیر سی پی یو رو زده t7700 2 core 2.4 وقتی تو device maneger میرم زده 2 تا سی پی یو 1.8 ghz می خواستم بدونم جریان چیه؟
processors
intel(r) core(tm) duo cpu t7100 @ 1.80 ghz
intel(r) core(tm) duo cpu t7100 @ 1.80 ghz

REGISTERED USER
30-03-2008, 14:21
یه ذره بین 2000 X برای دیدن عکست میخوام ... داری ؟؟؟ عکس که گذاشتی واضح نیست اگر تونستی عوضش کن

REGISTERED USER
30-03-2008, 15:12
عکس رو ول کن ، ببین عزیز دل برادر ... توی ویستا وقتی power plan رو تغییر میدی و میزاری روی حالتی که balance باشه یا حالت هایی بجز maximum performance سرعت سی پی یو ( کور کلاک) کاهش پیدا میکنه تا باطری کمتری مصرف بشه ... این از خواص لپ تاپ ها هست

و اون چیزی هست که توی device manager نشونت مید چون سرعت فعلیه

اما برای اینکه مطمئن بشی و اطلاعات کامل تری بهت بده یا باید برنامه هایی مثل CPU-Z رو نصب کنی یا این برنامه کم حجم رو :

لپ تاپت هم مشکلی نداره ... اگر دوست داری از نهایت سرعت اسفاده کنی باید لپ تاپت روی maximum performance باشه

موفق باشی

ariyayi2
30-03-2008, 17:13
مرسی دوست عزیز خوب از کجا میشه تغییر داد ؟ اگه بلد بودم که سوال نمی کردم فدات شم حداقل ادرس تایپیک اموزششو اگه هست لطف کنید.

REGISTERED USER
30-03-2008, 18:05
در کنار ساعت taskbar روی آیکون باتری یک کلیک کن و ازگزینه vaio optimized به گزینه maximum performance رو انتخاب کن ... میتونی با ورود به power option خودت یک plan خاص بسازی

ariyayi2
03-04-2008, 16:45
سلام ریجستر جون ممنون از اون راهنمای گذشته شما

اقا من یه سوال داشتم این سیستم من روزی 7 ساعت مداوم روشنه و غیر مداوم هم 15 ساعت . بیشتر کاری هم که باهاش میکنم گرافیکیه . دیروز داشتم تو سایت دوری میزدم به cooler برخوردم می خواستم بدونم ؟ به درد می خورن ؟ جایی هم ندیدم . تو سایت هم برای فروش اینترنتی نبود؟ گفتم از شما بپرسم ببینم درمورد قیمت و کیفیتش چیزی میدونین؟ این سیستم من 15 دقیقه با هاش کار می کنی داغ می کنه

بعد من باتری رو تا شارژ اخر استفاده کردم و درش اوردم چون نیازی به باتری ندارم؟ به نظر شما کارم درسته یا نه؟
یه توضیح بدین ممنونم

REGISTERED USER
03-04-2008, 23:18
سلام ریجستر جون ممنون از اون راهنمای گذشته شما

اقا من یه سوال داشتم این سیستم من روزی 7 ساعت مداوم روشنه و غیر مداوم هم 15 ساعت . بیشتر کاری هم که باهاش میکنم گرافیکیه . دیروز داشتم تو سایت دوری میزدم به cooler برخوردم می خواستم بدونم ؟ به درد می خورن ؟ جایی هم ندیدم . تو سایت هم برای فروش اینترنتی نبود؟ گفتم از شما بپرسم ببینم درمورد قیمت و کیفیتش چیزی میدونین؟ این سیستم من 15 دقیقه با هاش کار می کنی داغ می کنه

بهترین مارک تارگوس هست اگر گیرت بیاد اصلی یا تایوانی اش حدود 90 هزار تومنه ... اما مارک های موجود هم خوبه

اگر داغ میکنه بخر ( نه باتری بلکه cpu و هارد و ... که فضای زیر و جلوی کیبورد هستند) ... ورگنه نیازی نیست پول اسراف کنی ... خوبه شما خوزستان نیستی اینجا تابستان هوا میشه 50 درجه ... لپ تاپ برای اینجا فن میخواد

بعد من باتری رو تا شارژ اخر استفاده کردم و درش اوردم چون نیازی به باتری ندارم؟ به نظر شما کارم درسته یا نه؟
یه توضیح بدین ممنونم

اشتباهه ... اونکار رو بخاطر این میکنند که باتری گرد و غبار نگیره ... وگرنه اگر باطری نداشته باشه که بدرد نمیخوره مثل PC میمونه برق رفت هیچ ...!

از باتری استفاده نورمال کن ... به 15 تا 20 درصد رسید شارژ کن ولی وقتی خونه ای از روی لپ تاپ درش نیار

ariyayi2
04-04-2008, 12:07
ممنونم اینجا نبود . شما می دونین چطور میشه گیر اورد؟ همون جنس خوبش؟ میگم شما می تونین برام بفرستین؟

REGISTERED USER
04-04-2008, 23:47
خیر ... باید تشریف ببرید پاییتخت که اونجا مرکز خرید و فروش هست ... از نزدیک ببینید ، دمندگی و مکش رو تست کنید و صدا رو تست کنید و بعد بخرید ... من فقط و فقط نوت بوک کار میکنم اونم پخش ... به ندرت هم خرید برای آشنایان دارم

من عمده سفارش میگیرم ... زیاد هم توی کار قطعات جانبی نیستم اما زیاد استفاده کردم

ariyayi2
25-05-2008, 20:18
سلام ریجستر جان
دوست عزیز من می خواهم ویندوز ویستا لپ تاپ رو عوض کنم و xp بریزم می خواهم بدونم چکار باید بکنم راستی یک درایو هم بیشتر ندارم می خوام چند درایو دیگه هم اضافه کنم ؟؟؟ 2 تا دی وی دی بک اپ هم هم همون روز اول ازش گرقتم یه راهنمایی می کنی چکار باید بکنم ؟ چیز دیگه ای هم نیاز هست؟ چون حوصله به مشکل خردن رو ندارم . ممنون

ariyayi2
26-05-2008, 23:17
اقا من تمام این تایپیک ها رو خوندم گیج شدم .
برای fz290n6 درایو xp هست یا نه ؟
یه جا یکی گفته بود که باید لپ تاپ رو بدین نمایندگی اونا ویندوز xp می ریزن بعد گفته بودن همینجروی نمیشه ژاپن بابت این درایو ها پول میگیرن و .......................

و اینکه جریان این سی دی چیه که 20000 تومان قیمتشه ؟ برای مدل fz290n6 هست؟

دوست عزیز یه راهنمایی کامل اگه بکونید خیلی خیلی ممنون می شم واقعا موندم چکار کنم

REGISTERED USER
27-05-2008, 23:42
توی تاپیک زیر توضیح دادم ... توی پست های آخری به صورت مفصل ... اگر نتیجه نگرفتی بله قیمت سی دی درایورهاش 20.000 تومنه و مفتی به کسی نمیدن ... چه فروشنده ها چه من !

ariyayi2
28-05-2008, 11:42
دوست عزیز من الان یک ماه می خوام ویندوز عوض کنم نمیشه این ویستا هم عیب پیدا کرده به خاطر اینکه ویروسی بود منم خودم کشتم تا با یک ویروس اسکن شناسایی شد ویروس وقتی پاک کردم یکی از فایل ها با پسوند dll. ویندوز رو پاک کرد. حالا هم حیرونم
1-راه اول که گقته بودین برین از سایت سونی بگیرین که امکان نداره چون خبری از xp نیست.
2-این سری مشابه fz290n6 توی خاور میانه چیست؟
3- استفاده از مرجع بزرگ سونی وایوو در FTP سایت و دانلود از درایورهای مربوطه ....... من که چیزی از این سر در نیاوردم نه مدلی مشخصه نه درایوی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
4- سایت قطعات سازنده هم که بعضی از درایو ها نیست برای xp
5- سی دی که گفتین مفت نمیدین حالا منظورتون از مفت فکر نکنم بعد مادی باشه ......... تو پیام خصوصی توضیح می دم............
6 - هم بگم به علت تحریمات زیاد هر وقت ip ایران وارد سایتی بخواد بشه یا سایت خرابه یا اجازه دانلود نمی دن میگه فعلا نمی شه در حالی که اگه با --- بیایی بالا (دیدم خودم) سایت ها درست هستن که هیچ خیلی راهتم میشه دانلود کرد

این هست مشکلات

REGISTERED USER
29-05-2008, 00:11
1-راه اول که گقته بودین برین از سایت سونی بگیرین که امکان نداره چون خبری از xp نیست.

1- سونی یکی از بدترین کارهایی که میکنه اینه که هیچ درایور رسمی دانگرید شده ای رو حاضر نیست بده بیرون !

2- لپ تاپ FZ28G مدل مشابه هست ... این لینک رو ببین ... مجموعه درایورهایی که میخواستی ... اینو من صد بار گفتم اما نمیدونم چرا اینقدر براتون سخته پیدا کردنش ... یکم زحمت سرچ بکشید دوستان والا ثواب داره :

درایورهاش این سری تقریبا 90 درصد مشابه هستند ... برای XP:

درایورهای سری FZ2XG

و اوریجینال ویستا :

3- خوب پیچیده هست .... مشخصه نمیتونی چیزی پیدا کنی

4- هست اما بازم میگم وقت باید بزارید و سرچ کنید

5- بله مادی هست ..... این سی دی ها قیمتشون بالاست چون دست هر شخصی نیست ... اگر نتونستی از لینکی که بهت دادم استفاده کنی خوب دیگه باید یکم خرج کنی .... پیغام خصوصی ات هم یکم با لحن بد نوشتی ایرانی جماعت تا میتونه کمک می کنه اما اگر دید طرف واقعا نمیتونه کاری بکنه و خدمات میخواست بده ، اونوقت باید وقت بزاره و وقت خیلی قیمتش از هزینه های اینچنینی گرون تره .... من هیچ دلیلی نداره بخوام به کاربرا کمک کنم چون هیچ نفعی برام نداره و چه یک ستاره داشته باشم چه 10000 تا چه مدیر باشم و چه نباشم هدفم کمک کردنه ... الان ببین ... با آموزشهام شاید نصب بیشتر مشکل کاربرا رو حل کردم و از اتلاف و قت و هزینه شون جلوگیری کردم .... اما وقتی سوال تکراری میبینم جدا جواب نمیدم

6- سایت سونی آسیا مشکلی نداره ...

امیدوارم مشکلت حل بشه

ariyayi2
29-05-2008, 11:30
دوست عزیز واقعا سپاسگذارم ممنون موفق باشی

ariyayi2
25-06-2008, 17:24
سلام اقا من اون دفعه دیگه نرسیدم ویندوز عوض کنم امروز امدم سی دی ویندوز درست کنم تو قسمت انتخاب ورژن مناسب برای intel textmode drives به مشکل خردم مشخصات من اینه
Intel(R) 82801 HEM/HBM SATA AHCI Controller
Intel(R) ICH8M Ultra ATA Storage Controller-2850

اون textmode drives که برای ویندوز xp 32 bit گذاشته بودید برای SATA AHCI دانلود کردم وقتی تو برنامه nLite می خوام مشخص کنم اصلا intel ICH8M تو لیست نیست در حالی که Intel ICH7M هست ؟ می خواستم بدونم فرقی می کنه یا نه؟ چکار کنم؟

ariyayi2
25-06-2008, 19:20
دوست عزیز یه سرچ کردم از تو یه سایت اینو دیدم یه درسته ؟