PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد خرید لپ تاپ

afghantoday
16-02-2008, 10:43
درود بر تمام دوستان
من می خوام یه لپ تاپ بگیرم که این ویژگی هارو داشته باشه:
1.روز دنیا باشه ترجیحاً
2.قیمت دیگه از 2.5 بالا نزنه (ایضاً ترجیحاً)
3*.سیتمش فوق العاده قوی باشه (سی پی یو بالای 2.4، رم بالای 2، گرافیک بالای 512)
4.اگر هم درایو Bluray داشته باشه خیلی عالیه اگر هم نداشته باشه مهم نیست (این درایو ها dvd رو هم ساپورت می کنن دیگه؟!)
5.مانیتورش بین 13 تا 15 (دقیقاً نمیدونم کدوم از اینا برای کار بهتره ولی می خوام زیاد سنگین نباشه)
6.گارانتی داخلی اصلاً مهم نیست فقط اگر داره اینترنشنال بهتره
7.سی پی یو ش اگر میشه amd باشه چون بیشتر میخوام برنامه های مهندسی کار کنم (ر.ک.7!)
8*.مهمترین چیز برام اینه که بتونم با برنامه های مهندسی گرافیکی و نقشه کشی و مدل سازی کار کنم مثل solid works، mechanical desktop 3، 3d max، Photoshop
9.مارکش هم مارک popular باشه که اگر هرجای دنیا مشکل خورد بشه یه کاریش کرد
اگر بتونین راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم
دو تا سوال فرعی هم داشتم.
1.آیا با همچین مشخصاتی لپ تاپ apple هم هست که بتونه ویندوز رو هم در کنار mac os ساپورت کنه؟
2.بهترین موقع برای خرید لپ تاپ کی هست که ارزون تر باشه و آیا اگر از خارج از کشورر مثل دبی بخرم بهتره یا از داخل؟
متشکرم

REGISTERED USER
16-02-2008, 12:31
1- لپ تاپ اپل اصلا به کارت نمیاد ... امکانات ضعیفی داره درسته قویه اما بدرد اینجا نمیخوره !

2- الان دبی و داخل قیمت ها خوبه آخر ساله همه میخوان لپ تاپ ها رو بفروشند ... نزار بعد عید ... گرون میشه !

اگر با این مشخصات میخوای : DELL XPS 1770

cpu: core2 dou 2.88 Extreme
Buss: 1033
Ram : 4 GB DDR2
HARD: 2 * 250 GB SATA 7200 RPM raid

Geraphic: Nvidia Geforce 8700GT SLi - 512 MB DDR3

HD-DVD

17" Ultra sharp LCD

تو سایت دل و نمایندگی دبی قیمت حدود 2.4 میلیون میشه ... اما آخرته لپ تاپه

afghantoday
16-02-2008, 13:29
درود
مرسی که سریع جوابمو دادی
فقط یه چند تا سوال دیگه

لپ تاپ اپل اصلا به کارت نمیاد ... امکانات ضعیفی داره درسته قویه اما بدرد اینجا نمیخوره !
اینکه می گی بدرد اینجا نمیخوره فقط به خاطر سیستم عاملشه؟ اگر آره نمیشه دو تا سیستم عامل در کنار هم نصب کرد؟

cpu: core2 dou 2.88 Extreme
Buss: 1033
Ram : 4 GB DDR2
HARD: 2 * 250 GB SATA 7200 RPM raid

Geraphic: Nvidia Geforce 8700GT SLi - 512 MB DDR3

HD-DVD

17" Ultra sharp LCD

امکاناتش معرکست. فقط یه مشکل اصاصی داره! می خوام ال سی دی 13 یا حداکثر 15 باشه. آخه 17 خیلی سنگین و بزرگ میشه! با همین مشخصات میشه 15 یا 13 رو گرفت؟ راستی وزن این لپ تاپ چقدره؟ ال سی دی های کوچکتر وزنشون چقدره؟

من تو سایت dell دیدم میشه این لپ تاپ هارو customize کرد. تو ایران هم امکانش هست؟

در ضمن لپ تاپی هم هست با همین مشخصات که سی پی یو هاش amd باشه؟

من الان داشتم سایت هارو می دیدم سونی هم امکانات خوبی داشت. مدل های vaio بهتره یا dell؟

ممنون میشم اگر جواب این سوال هارو هم بدین.

afghantoday
16-02-2008, 14:25
درود
من الان این مدلی رو که گفته بودی (DELL XPS 1770) هر چی تو سایت dell.com گشتم نبود! فقط مدل DELL XPS 1730 بود.
گوگلش هم کردم بازم چیزی پیدا نشد.
یه لینکی یا عکسی از این مدل هستش؟ (مطمئنی مدلش همینه؟!)

REGISTERED USER
16-02-2008, 16:38
اینکه می گی بدرد اینجا نمیخوره فقط به خاطر سیستم عاملشه؟ اگر آره نمیشه دو تا سیستم عامل در کنار هم نصب کرد؟

نه فقط به خاطر سیستم عامل بلکه اگر مشکلی براش پیش اومد عیچ تعمیرگاهی ازت قبول نمیکنه چون قطعات و دانش فنی اش نیست .. در ضمن کارایی آنچنانی با توجه به قیمتش نداره

امکاناتش معرکست. فقط یه مشکل اصاصی داره! می خوام ال سی دی 13 یا حداکثر 15 باشه. آخه 17 خیلی سنگین و بزرگ میشه! با همین مشخصات میشه 15 یا 13 رو گرفت؟ راستی وزن این لپ تاپ چقدره؟ ال سی دی های کوچکتر وزنشون چقدره؟

خوب بجای 1770 میتونی 1530 یا 1550 بخری... فوق العاده اند ... اینجا مدل ها و benchmark ها رو ببین کف میکنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

REGISTERED USER
16-02-2008, 16:39
در ضمن لپ تاپی هم هست با همین مشخصات که سی پی یو هاش amd باشه؟

بلی ... اما در این موارد برند HP توصیه میشه ... فکر کنم مدل hp pavilion 6550 بود ...

من الان داشتم سایت هارو می دیدم سونی هم امکانات خوبی داشت. مدل های vaio بهتره یا dell؟

وایوو فقط شیک و جمع جوره وگرنه در قدرت حرف اول dell XPS ...

afghantoday
16-02-2008, 18:32
درود
خیلی ممنون. سایت خیلی خوبی بود. ولی باز هم یه سوال کوچیک دارم. این مدل های 1770 یا 1550 رو پیدا نکردم. مدل هاش رو از کجا می تونم ببینم؟ چون تو همین سایت نوت بوک ریویو هم 1530 و 1730 بود. در ضمن این سایت قیمت هاش درسته؟! چون همچین بگی نگی یه خورده بالاست! مخصوصاً مدل 1730.
راستی چرا این لپ تاپ های dell امکاناتش به اینچه لپ تاپ بستگی داره!!! مدل 1530 سی پی یو 2.8 یا رم 4 یا گرافیک 512 نداره!

afghantoday
17-02-2008, 01:14
درود
لپ تاپ های دل رو نگاه کردم ولی سیستم amd پیدا نکردم. از بین مارک های hp و toshiba کدوم مارک بهتره و کدوم سیستم قوی تری داره؟

REGISTERED USER
17-02-2008, 10:25
من خودم Hp رو ترجیح میدم

afghantoday
19-02-2008, 12:27
درود

من بالاخره یه مدل HP پیدا کردم که مناسب کارم باشه. البته یه مدل dv6700z رو customize کردم. فقط الان یه مشکل بزرگ هست! این لپ تاپی که customize کردم مخصوص us شد. به hp هم ایمیل زدم که میشه برام بفرستین دبی یا ترکیه؟ چون دید ip ایران هستم ترسید منفجرش کنم جواب نداد!!! کسی می دونه چیکار باید بکنم؟ چون این مدلی که الان customize کردم عالیه! مدل هایی که خودش آماده داره به این خوبی نمیشه! میشه یه جوری این مدل رو از ایران یا دبی یا ترکیه گرفت؟ اگر میشه هزینه حملش چقدره تقریباً؟

مدلی که انتخاب کردم اینه:

Operating system : Upgrade to Genuine Windows Vista Ultimate (64-bit)
Processor : AMD Turion(TM) 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-68 (2.4 GHz, 512KB+512KB L2 Cache)
Display : 15.4" WXGA High-Definition HP BrightView Widescreen Display (1280 x 800)
Memory : 4GB DDR2 System Memory (2 Dimm)
Graphics Card : 256MB NVIDIA GeForce 8400M GS
Personalization : HP Imprint Finish (Radiance) + Fingerprint Reader + Webcam + Microphone
Networking : Wireless LAN 802.11a/b/g/n and Bluetooth
Hard Drive : 250GB 5400RPM SATA Hard Drive
Primary CD/DVD Drive : HD DVD ROM with SuperMulti DVD+/-R/RW Double Layer
TV & Entertainment Experience : HP ExpressCard Digital/Analog TV Tuner
Primary Battery : One 6 Cell and One 12 Cell Lithium Ion Batteries
OS and Recovery Media : System Recovery DVD with Genuine Windows Vista Ultimate (64-bit)
Productivity Software : Microsoft(R) Works 9.0
Accessories : Mobile Stereo Earbud Headphones (2 pair)

Your additional options:

Home printers and All-in-ones : HP Free Printer
Carrying cases : HP Notebook Courier Bag
AC adapters & batteries : HP 90W Air/Auto/AC Combo Adapter
Mice & keyboards : HP Wireless Keyboard and Mouse
Mobile storage devices : HP 4GB c450w USB Flash Drive
Specialty accessories : Deluxe Microfibre Cleaning Cloth

قیمتش به همراه additional options شد $2,590.90

نسبت به امکاناتش می ارزه؟ راستی کسی از این مدل تا حالا استفاده کرده که رضایت داشته باشه؟ یا کلاً لپ تاپ های amd؟

یه سوال دیگه هم داشتم درباره گارانتی و سیستم عامل. می ارزه آدم قیمت 160$ بده برای گارانتی 2 ساله؟ یا اصلاً گارانتی کلاً ارزشش رو داره؟ از نظر سیستم عامل چی؟ سیستم عاملی که خودش می ده Vista Home هست که بدرد نمی خوره؟ 160$ اضافه می ارزه که لپ تاپ عوضش Vista Ultimate باشه؟ البته ورژن Business رو میشه با 100$ تهیه کرد. اگر میشه در این موارد هم راهنماییم کنید.

سپاس گزارم

REGISTERED USER
19-02-2008, 19:44
لپ تاپهای amd فوق العاده اند ... اما تو ایران زیاد نمیآورند ... واقعا می ارزه

پول اضافه برای vista ultimate نده

afghantoday
20-02-2008, 02:09
کسی از دوستان نمی دونه که چجوری میشه این لپ تاپ رو تو ایران یا کشور های همسایه مثل ترکیه و امارات تحویل گرفت؟!؟!

ipc110
20-02-2008, 08:53
سراغ سی پی یوهای Amd Turion اصلا نروید که پشیمان می شوید.
کندی سیستم و حرارت بالای این سی پی یوها از معایب عمده آن است.

REGISTERED USER
20-02-2008, 10:26
خوبه تست شده و جواب خودش رو پس داده !!! چرا تبلیغ منفی ؟

afghantoday
20-02-2008, 23:15
والا اولش که سی پی یو های amd تازه رو کار اومده بود هم همه می گفتن داغ می کنه می سوزه ولی خودم که استفاده کردم دیدم داغ که نمی کنه هیچی سرعتش هم چند برابر intel هست! ولی تو لپ تاپ نمیدونم، اینتل ها که کند بودن! حالا اینکه می گین داغ می کنه هم از اون مدل داغ کردناست؟!
به هر حال کسی نمی دونه من چه طوری این مدل لپ تاپ رو بگیرم؟ امروز اچ پی بخش آنلاینش گفت که سرویسش فقط مخصوصه آمریکاست. شرکتی نیست که این مدل رو سفارش بده؟ مثل بعضی جاها که کتاب اورجینال از آمازون میگیرن؟

REGISTERED USER
20-02-2008, 23:20
متاسفانه این جزو باورهای غلط هست ... اتفاقا قدرت خوبی دارند و اصلا هم در نوت بوک ها داغ نمی کنند ... من باهاشون کار کردم ... این benchmark ها هم همش تبلیغ اند و مفت ارزشی ندارند

شرکتی نیست که این مدل رو سفارش بده؟

میتونی کلا آنلاین از نمایندگیهای خاورمیانه بخری ... ممکنه کرایه اش ا ایران بالای 80 هزار تومان باشه اما می دونی با پست DHL و یا شرکت های خصوصی برات می فرستند ... هم ارزون تر از بازار داخلی در میاد هم مطمئن هستی به اصل بودن برندت

اما حداقل 20 روز طول میکشه

afghantoday
20-02-2008, 23:27
سایتی از این شرکت های خاور میانه ای هست؟ هزینه اش اگر انقدر باشه زیاد مهم نیست، چون می ارزه. فقط من از خود اچ پی که پرسیدم گفت ارسال نداریم و باید از نمایندگی های خاورمیانه بگیری. کدوم یکی از این نمایندگی ها می تونن این مدلی که customize کردم رو ارائه بده؟ اگر سایتی هست می شه لطف کنین؟

REGISTERED USER
21-02-2008, 18:55
ببین همه شرکت ها قسمت خاورمیانه و اغلب نمایندگی در امارات و چند کشور دیگه دارند ... می تونی وارد سایت بشی و از قسمت worlmap بخش middle east رو انتخاب کنی ...

ipc110
22-02-2008, 14:28
والا اولش که سی پی یو های amd تازه رو کار اومده بود هم همه می گفتن داغ می کنه می سوزه ولی خودم که استفاده کردم دیدم داغ که نمی کنه هیچی سرعتش هم چند برابر intel هست! ولی تو لپ تاپ نمیدونم، اینتل ها که کند بودن! حالا اینکه می گین داغ می کنه هم از اون مدل داغ کردناست؟!
به هر حال کسی نمی دونه من چه طوری این مدل لپ تاپ رو بگیرم؟ امروز اچ پی بخش آنلاینش گفت که سرویسش فقط مخصوصه آمریکاست. شرکتی نیست که این مدل رو سفارش بده؟ مثل بعضی جاها که کتاب اورجینال از آمازون میگیرن؟

سلام
من به لحاظ نوع کارم با انواع و اقسام لپ تاپهای مختلف سر و کار دارم آنهم نه توی جعبه و کارتن بلکه زیر دستم با آنها کار می کنم.
در مورد کندی سیستم و حرارت بالای سی پی یو های AMD و نیز پایین بودن CACHE سی پی یو های AMD در مقایسه با سی پی یو های INTEL حرف جدیدی نیست. البته این قضیه در مورد سی پی یو های DESKTOP کاملا متفاوت است و دلیل آنهم وجود فن های قدرتمند و با دور بالا در سی پی یو های DESKTOP است که در لپ تاپها استفاده از چنین فن هایی در ابعاد متناسب با لپ تاپ کمی هزینه براست.
تعداد کم لپ تاپهایی با سی پی یو AMD در بازار جهانی دلیلی بر ادعای فوق است.

afghantoday
22-02-2008, 17:12
سلام
من به لحاظ نوع کارم با انواع و اقسام لپ تاپهای مختلف سر و کار دارم آنهم نه توی جعبه و کارتن بلکه زیر دستم با آنها کار می کنم.
در مورد کندی سیستم و حرارت بالای سی پی یو های AMD و نیز پایین بودن CACHE سی پی یو های AMD در مقایسه با سی پی یو های INTEL حرف جدیدی نیست. البته این قضیه در مورد سی پی یو های DESKTOP کاملا متفاوت است و دلیل آنهم وجود فن های قدرتمند و با دور بالا در سی پی یو های DESKTOP است که در لپ تاپها استفاده از چنین فن هایی در ابعاد متناسب با لپ تاپ کمی هزینه براست.
تعداد کم لپ تاپهایی با سی پی یو AMD در بازار جهانی دلیلی بر ادعای فوق است.

درود
من کاری که لازم دارم بیشتر برای کار با برنامه های مهندسی و گرافیکی مثل SolidWorks و Mechanicl Desktop و Photoshop هستش. البته قدرت و فراوانی لپ تاپ (برای برخورداری از پشتیبانی) هم برام مهمه. لپ تاپ های مدل SZ سونی وایو با سی پی یو 2.4 و catch 4 مگ رو هم کار کردم، ولی وحشتناک کند بودن! تو زمینه دسکتاپ سی پی یو های amd (که اتفاقاً کمتر از سی پی یو های اینتل هستند) جواب کارمو می ده. حالال شما می تونی یه سیستمی به من معرفی کنی که جوابگو این کارم باشه؟
این مقاله هم تفاوت های عمدی cpu های amd و intel رو بیان کرده:

ipc110
23-02-2008, 07:56
توصیه من سونی سری Fz290n2 یا Fz290n3 است. البته اگر بودجه تان بیشتر باشد Fz290n5 و Fz290n6 ایده آل هستند.
سری Sz سونی برای کارهای محاسباتی و پردازشهای سنگین توصیه نمی شوند و بیشتر کاربرد جنرال دارند و عمدتا وزن کم وسبک وزن بودن مزیت اصلی آن بشمار می رود نه بالا بودن کانفیک.
با Dell اصلا میانه ای ندارم و هیچ وقت هم توصیه نمی کنم. هرچند که Dell های قدیمی (پنتیوم 2 و 3) را خیلی می پسندیدم.
لپ تاپهای Hp سری Dv6000 هم لپ تاپهای خیلی خوبی هستند و علاوه بر سرعت بالا طراحی زیبایی هم دارند.
به طور کلی یا سونی Fz290n2 و یا Fz290n3 و یا اینکه Hp Dv6560 و یا بالاتر را توصیه می کنم.

REGISTERED USER
23-02-2008, 13:14
من برعکس شما عاشق برند های دل و اچ پی هستم ...

اما پول هدر سونی نمی کنم ...

afghantoday
23-02-2008, 13:34
درود
میشه مشخصات و قیمت این لپ تاپ هارو هم بگین.
راستی تو امضاتون زدین وب سایت تخصصی مو بایل ولی فقط یه فروشگاه سادت که! فکر می کنم تبلیغ حساب می شه ها!

ALIA2007
23-02-2008, 16:04
توصیه من سونی سری Fz290n2 یا Fz290n3 است. البته اگر بودجه تان بیشتر باشد Fz290n5 و Fz290n6 ایده آل هستند.
و.
با Dell اصلا میانه ای ندارم و هیچ وقت هم توصیه نمی کنم. هرچند که Dell های قدیمی (پنتیوم 2 و 3) را خیلی می پسندیدم.
لپ تاپهای Hp سری Dv6000 هم لپ تاپهای خیلی خوبی هستند و علاوه بر سرعت بالا طراحی زیبایی هم دارند.
به طور کلی یا سونی Fz290n2 و یا Fz290n3 و یا اینکه Hp Dv6560 و یا بالاتر را توصیه می کنم.

اولين باره كه همچين چيزي راجع به دل مي خونم!! .اگه ميشه بيشتر توضيح بديد .

ipc110
23-02-2008, 18:30
درود
میشه مشخصات و قیمت این لپ تاپ هارو هم بگین.
راستی تو امضاتون زدین وب سایت تخصصی مو بایل ولی فقط یه فروشگاه سادت که! فکر می کنم تبلیغ حساب می شه ها!

سلام
مشخصات و قیمت لپ تاپهایی که اشاره کردم در سایت آمده است.
وب سایت تخصصی لپ تاپ نه موبایل! (البته اشتپاه لپی قشنگی بود).
البته طرح سایت تا یکماه دیگر انشاا.. کاملا عوض خواهد شد و طرح فعلی صرفا یک طرح اولیه است.

eAmin
23-02-2008, 18:35
من برعکس شما عاشق برند های دل و اچ پی هستم ...

اما پول هدر سونی نمی کنم ...

سلام.

منم عاشق دل هستم ولی Vaio رو دسته کم نگیر!

ipc110
23-02-2008, 18:46
اولين باره كه همچين چيزي راجع به دل مي خونم!! .اگه ميشه بيشتر توضيح بديد .

سلام
در توضیح عبارت فوق باید بگویم کمی سلیقه ای است و کمی هم از لحاظ پرفورمنس و بازده کاری.
معمولا لپ تاپهای Dell طراحی چندان جالبی ندارند (البته بیشتر در خصوص سری Inspiron ) و از لحاظ حرارت ایجاد شده در اثر کارکرد سیستم و نیز سر و صدای ناشی از فن پاور و فن سی پی یو که بعد از مدتی آزاردهنده می شود نمره پایین تری نسبت به مدلهای سونی دارند. این نکته را هم نباید فراموش کرد که یکی از دلایل بالا بودن قیمت لپ تاپهای سونی در مقایسه با سایر لپ تاپها هزینه بالای طراحی ساخت آنها است (و تا حدودی هم Hp)
از طرف دیگر نکته ای را که بایست دقت کنید این است که معمولا در ساخت لپ تاپهای ارزان قیمت از بردهایی با کیفیت پایین تری استفاده می شود. لپتاپهای ارزان قیمت Dell و بعضی از مدلهای Hp نمونه هایی از این دست به شمار می روند.
البته از لپ تاپهای با کیفیت به مراتب پایین Maxxonet و ... صحبتی نمی کنم که بیشتر Desknote به شمار می روند تا لپ تاپ.

ALIA2007
23-02-2008, 22:22
مرسي از اطلاعاتي كه داديد

afghantoday
23-02-2008, 23:17
درود
این مدل وایو که گفتین رو نگاه کردم.
مشخصاتش هم ایناست (برای دوستانی که بخوان بدونن):

FZ 290N6
2.4 GHZ Core2Duo T7700
2GB DDR2
200GB SATA
15.4 WXGAXbrite Hi-C
BLUERAY
1GB (GEFORCE 8400GT+INTEL)
2.6 KG
VISTA-B
HDMI/CAM/BT
21,600,000 ريال

در رابطه با این سیستمی که گفتید چند تا سوال دارم.
اگر میشه درباره گارانتی و مخلفاتش (!) هم یه توضیحی بدید، در ضمن گارانتیش برای کجاست و قابل ارتقا هست.
در مورد مشخصاتش هم میشه این مدل رو با رم 4 گیگ و یا cpu بالاتری تهیه کرد؟ (امکان customize داره؟)
در رابطه با ساپورت نرم افزاری، مخصوصاً برنامه هایی که اشاره کردم از جایی میشه اطلاعات درست گرفت که آدم خیالش راحت باشه.
یه سوال کلی هم داشتم، آیا این لپ تاپ ها که در رابطه با درایوشون BLUERAY ذکر میشه writer هم هستن؟ (BLUERAY WRITER)
بقیه دوستان هم لطفاً نظرشون و در بارهی این لپ تاپ بگن.

REGISTERED USER
24-02-2008, 00:28
اگر میشه درباره گارانتی و مخلفاتش (!) هم یه توضیحی بدید، در ضمن گارانتیش برای کجاست و قابل ارتقا هست.
در مورد مشخصاتش هم میشه این مدل رو با رم 4 گیگ و یا cpu بالاتری تهیه کرد؟ (امکان customize داره؟)
در رابطه با ساپورت نرم افزاری، مخصوصاً برنامه هایی که اشاره کردم از جایی میشه اطلاعات درست گرفت که آدم خیالش راحت باشه.
یه سوال کلی هم داشتم، آیا این لپ تاپ ها که در رابطه با درایوشون BLUERAY ذکر میشه writer هم هستن؟ (BLUERAY WRITER)

فکر کنم گارانتی امرتات باشه

بلی ... هارد و رم رو میتونی customize کنی

بلی ... اینا کلا درایو bluray RAM دارند .... یعنی writer هم هستند ...

لپ تاپ خو و قویی هست ولی رم گرافیکی از نوع DDR2 هست و ساپورت DX9.0c دارند ... اونقدر هم بدرد بازی نمیخوره اما خیلی قویه ...

پورت HDMI هم دارند که غوغاست

afghantoday
24-02-2008, 01:37
فکر کنم گارانتی امرتات باشه

بلی ... هارد و رم رو میتونی customize کنی

بلی ... اینا کلا درایو bluray RAM دارند .... یعنی writer هم هستند ...

لپ تاپ خو و قویی هست ولی رم گرافیکی از نوع DDR2 هست و ساپورت DX9.0c دارند ... اونقدر هم بدرد بازی نمیخوره اما خیلی قویه ...

پورت HDMI هم دارند که غوغاست
درود
شما اگر بخوای برای این کار هایی که گفتم بین اون مدل hp که گفتم و این کدوم رو انتخاب می کنی؟
بازی مهم نیست ولی اینکه بدرد بازی نمی خوره یعنی کلاً باید بیخیالش شد یا بازی های مثلاً 2007 به بعد رو نمیشه بازی کرد؟!

ipc110
24-02-2008, 07:20
درود
این مدل وایو که گفتین رو نگاه کردم.
مشخصاتش هم ایناست (برای دوستانی که بخوان بدونن):

FZ 290N6
2.4 GHZ Core2Duo T7700
2GB DDR2
200GB SATA
15.4 WXGAXbrite Hi-C
BLUERAY
1GB (GEFORCE 8400GT+INTEL)
2.6 KG
VISTA-B
HDMI/CAM/BT
21,600,000 ريال

سلام
گارانتی امرتات است.
دستگاه فوق به صورت آکبند و داخل جعبه تحویلتان داده می شود.
رم - هارد و سی پی یو قابل ارتقا است.
فعلا در سری FZ290 مدلی بالاتر از این نیامده است.
در لپ تاپهای سونی سری FZ290 فقط رده های N5 و N6 امکان رایت BLUERAY دارند و رده های N1-N2-N3-N4 فقط قابلیت خواندن دیسکهای BLUERAY را دارند.
این مطلبی که یکی از دوستان گفتند که به درد بازی نمی خورد اصلا صحت ندارد. لپ تاپی که دارای پردازنده قوی و نیز گرافیک مجهز برای پخش فیلمهای باکیفیت بسیار بالای HD می باشد قطعا برای بازی ابدا مشکلی نخواهد داشت.

afghantoday
24-02-2008, 10:58
سلام
گارانتی امرتات است.
دستگاه فوق به صورت آکبند و داخل جعبه تحویلتان داده می شود.
رم - هارد و سی پی یو قابل ارتقا است.
فعلا در سری FZ290 مدلی بالاتر از این نیامده است.
در لپ تاپهای سونی سری FZ290 فقط رده های N5 و N6 امکان رایت BLUERAY دارند و رده های N1-N2-N3-N4 فقط قابلیت خواندن دیسکهای BLUERAY را دارند.
این مطلبی که یکی از دوستان گفتند که به درد بازی نمی خورد اصلا صحت ندارد. لپ تاپی که دارای پردازنده قوی و نیز گرافیک مجهز برای پخش فیلمهای باکیفیت بسیار بالای HD می باشد قطعا برای بازی ابدا مشکلی نخواهد داشت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g?rm_____DXNC4R6IM

درود

آقا از این مدل خوشم اومد (البته به جز قیافش، مشکیش نیست؟)

فقط اگر بشه قیمت مدل FZ 290N6 با این مشخصات رو لطف کنید.

1.رم 4 گیگا بایت
2.cpu بالاتر (ترجیحاً 2.6 یا بالاتر اگر امکانش هست با کش بالاتر 6مگابایت)
3.گارانتی بین الملل 2 ساله (داخلی اصلاً مهم نیست)

در ضمن یه سری لوازم جانب هم میخوام که اگر میشه قیمت اینها رو هم بگید:

4.یه کیف سونی که البته درست حسابی باشه!
5.یه دونه باتری اضافه (لازم میشه اصلاً؟!)
6.آداپتر مخصوص ماشین (اگر مدل combo که همه نوع آداپتور رو شامل میشه باشه بهتر!)
7.یه موس و کیبور wireless (بلوتوثی)
8.میشه کانالای تلویزیونی رو گرفت؟ (TV TUNER داره؟ external نباشه.)

دو سوال دیگه،
لپ تاپ های سونی داغ می کنن که نیاز به این قن های اکسرنال داشته باشن؟ اگر نیاز دارن قیمتشون چنده (اورجینال سونی)
این رم و cpu که گفتین قابل آپگرید هست خودتون از بازار رم و ... می گیرین و می ذارین یا به صورت آکبند رو لپ تاپ سفارش میدین؟

البته تمامی قطعات یا لوازم اورجینال سونی باشن نه مارک های دیگه و مخصوص همین مدل لپ تاپ ها باشن! (نه مثلاً کیف سامسونگ و آداپتر و باتری متفرقه و موس و کیبورد اچ پی!)

خلاصه اگر میشه لطف کن مشخصات و قیمت این چیز هایی رو که گفتم (اگر اصلاً موجود باشه!) بگو.

ممنون

afghantoday
24-02-2008, 19:11
درود
من الان رفتم سایت سونی و نگاه کردم. باطری و موس و کیف تو قسمت optional بود. رم هم زده بود upgradeable. ولی جایی نزده بود cpuشم میشه آپگرید کرد! چجوریه؟

shabzade
24-02-2008, 23:54
درود
جناب ipc110 دیگه از مار لپ تاپ زدین بیرون قربان. اگر ممکنه این جواب مارو بده که تا قبل از عید یه لپ تاپ بگیرم. راستی سایتتون چند درصد تخفیف ويژه نوروز داره؟

REGISTERED USER
25-02-2008, 09:47
برای cpu باید لپ تاپ کاملا باز بشه ... اما میشود

مبارکه

shabzade
25-02-2008, 11:24
درود
خب اینکه اپ تاپ رو کاملاً باز می کنن گارانتیش می پره دیگه؟ بعد لپ داپ داغون نمیشه؟ برای رم چه طور؟

REGISTERED USER
25-02-2008, 14:02
اگر خود شرکت گارانتی کننده برات Exchange کنه خیر ... گارانتی نمی پره ... رم هم همینطور ... چون به هر حال شرکت سر پیچ ها هولوگروم میزنه که نباید پاره بشه ...

اصلا بیا با خود امرتات تماس بگیر ... :

021-88664488
021-88786051-2

shabzade
25-02-2008, 15:29
درود
آقا خیلی ممنون از راهنمایی هات. واقعاً متشکرم. برای خرید لپ تاپ کجا را پیشنهاد می کنین (کلاً هر مارکی! نه فقط سونی). جایی که هم مارکش درست باشه هم قیمتش. بازم میگم خیلی ممنون از راهنماییهاتون.

j_electronic
25-02-2008, 16:19
سلام
من می خواستم در مورد لپ تاپ های توشیبا بپرسم ببینم چطورن؟
اگه میشه راهنمایی کنید که کدوم مدلش خوبه؟

REGISTERED USER
25-02-2008, 18:14
درود
آقا خیلی ممنون از راهنمایی هات. واقعاً متشکرم. برای خرید لپ تاپ کجا را پیشنهاد می کنین (کلاً هر مارکی! نه فقط سونی). جایی که هم مارکش درست باشه هم قیمتش. بازم میگم خیلی ممنون از راهنماییهاتون.

نوتالی به شرطی که بتونی ازش تخفیف بگیری خدمات خوبی میده :

تنوع مدل هم زیاد داره

REGISTERED USER
25-02-2008, 18:18
سلام
من می خواستم در مورد لپ تاپ های توشیبا بپرسم ببینم چطورن؟
اگه میشه راهنمایی کنید که کدوم مدلش خوبه؟

لپ تاپ های توشیبا همیشه حضور خوبی تو بازار داشتند و طرفداران زیاد ... سایتش ساپورت عالی داره ... کیفیت قطعات بسیار خوب هستند و لپ تاپ هایش اغلب طراحی زیبا و محکم در کنار قیمت مناسب رو به خودش اختصاص داده

سری satellite و satellite pro برای کاربری عادی و همچنین کاربردهای قوی ، سری tecra برای کاربردهای مدیریتی و کارکرد در شرایط سخت (سایز پایین صفحه نمایش) و سری X برای بازی و مولتی مدیا و سری porterage برای کاربردهای مسافرتی و حمل دائم (سبکی فوق العاده زیاد مثل sz و Tx سونی ) پیشنهاد یشه

مدلهای satellite pro A100 و satellite pro A200 و سری M و اگر سایز صفحه نمایش مهمه سری tecra بیشتر طرفدار داره چون در کنار قیمت مناسب کارایی بالایی داره

shabzade
26-02-2008, 00:12
درود
من کم کم داشتم وسوسه میشدم پولمو برای وایو بریزم دور!!! امروز مخ یکی از رفیقام رو زدم که sony vaio fz290/240 (آخرش نفهمیدم کدوم بود!) داره. روش برنامه solidworks ریخته بود یه 5 دقیقه کشید بتونه یه فایل رو از mechanical کانورت کنه (از سیستم amd 1.8 من 2 دقیقه طول میکشه، cpu اون 2.2 بود!). به کل پشیمون شدم! ولی عوضش یه لپ تاپ اچ پی کامپک بود فکر کنم ولی مدل قدیمی با سی پی یو ای ام دی 1.5 (بازم مطمئن نیستم) سرعتش در نوع خودش خوب بود با ویندوز اکس پی. فقط مشکلش این بود که خود لپ تاپ داغ میشد وقتی 2 ساعت رو میز بود. اونم یه فن داشت که زیرش نصب میشد و 2 سانت ضخامتش بود. کاملاً خنکش کرد تو ظرف چند دقیقه! در ضمن با توجه به اینکه قدیمی بود و پیشرفت تکنولوژی که در 6 سال اخیر بوده فکر کنم مشکلش حل شده.
این سفر علمی من بود درباره ی تفاوت دو نوع لپ تاپ!
راستی خوبه بقیه دوستان هم که میخوان لپ تاپ بخرن سوالاشونو اینجا بپرسن و جواب بگیرن. چون به نسبت فعال بوده و به اسم تاپیک هم می خوره.
REGISTERED USER جان برای سایت هم ممنون. سایت کاملیه به نسبت.

persia007
26-02-2008, 01:28
آره منم ميگم يه تاپيك داشته باشيم براي خريد لپ تاپ تا بخش لپ تاپ اينقدر در هم و شلوغ نشه......... اما مديران بايد اين تاپيك رو مهم كنن...

shabzade
26-02-2008, 01:34
بهر حال من پست اول رو ویرایش می کنم برای این کار.
مدیران هم برای "مهم" کردن این تاپیک اقدام کنن لطفاً.

REGISTERED USER
26-02-2008, 23:36
دوستان

تعدد پست ها هم به نفع خود سایته هم جستجو رو راحت تر میکنه

همینطوری باشه بهتره