PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Firefox 3 Beta 3 ؛ آتش بسیار برای روباه زشت

keylogger-A
15-02-2008, 11:19
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاید مهمترین ایرادی را که بتوان به مرورگر فایرفاکس 2 گرفت محیط ظاهری آن باشد، محیطی که دیگر شبیه نرم افزارهای سالهای 1990 است. آیا در اینجا هنوز کسی هست که Mac OS 8.5 و یا Windows 3.0 را به یاد آورد؟!

حقیقت آن است که دیدن محیط ظاهری مرورگر فایرفاکس دیگر برای کاربران این دروه و زمانه جذابیت ندارد. نگاهی به نسخه های جدید Safari، Gasp و یا حتی Internet Explorer 7 بی اندازید حداقل از نظر ظاهری بسیار بهتر به نظر می آیند. آیا این خواسته ای نابجا است اگر بخواهیم مرورگری زیباتر داشته باشیم؟

شاید برخی کاربران مخالف این خواسته باشند زیرا به عقیده آنها فایرفاکس مرورگری رایگان است و هدف دیگری بجز ظاهر را دنبال می کند که همان "امنیت" و "کارائی" است. شاید حرف آنها درست باشد، اما بد نیست این را بدانید که درآمد فایرفاکس از طریق همکاری با موتور جستجوگر گوگل اکنون سربه هوا کشیده است.

مهندس "جیم راپوزا" از بخش تحقیقات دانشگایی eWeek نظر جالبی پیرامون محیط کاربری (UI) جدید فایرفاکس دارد. به عقیده ی وی محیط ظاهری بکار رفته در فایرفاکس 3 نسخه آزمایشی سوم، تنها بهتر از آن چیزی است که در فایرفاکس 2 شاهد بودیم. او می گوید فکر نمی کنم این روباه چندان هوشمندانه چیدمان شده باشد. من شخصاً منتظر آن هستم تا موزیلا محیطی طراحی کند که منطق بر وب باشد.

فایرفاکس 3 نسخه آزمایشی سوم هنوز آن چیزی نیست که رضایت ما را جلب کند. در موزیلا شما مجبور نیستید مرورگر خود را همانند کمپانی مایکروسافت شبیه به سیستم عامل ویندوز طراحی کنید بلکه شما انتخاب های فراوانی را پیش رو دارید.

متاسفانه زشت ترین بخش های طراحی شده در فایرفاکس 3 همان قسمت هایی هستند که شما بیشتر از آنها استفاده می کنید. بطور مثال نوار ابزار لینک ها بسیار بد طراحی شده است. حتی اندازه فونت ها و متن ها در برخی قسمت های کوچک و بزرگ هستند.

دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

وین بتا

Wisdom
15-02-2008, 11:55
به نظر من فایر فاکس 23 خیلی چنگی به دل نمیزد

با این حال من هنوز هم به Ie ترجیح میدم

M a r y a m
15-02-2008, 12:49
عوضش پوسته های کم حجم زیادی که براش هست. به هر حال متن باز همینه دیگه. ذوقی بهش feature های جدید میتونن اضافه کنن.
مثلا این پوسته آئرو به نظرم قشنگه (تقریبا شبیه همون آی ای):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید