PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خواهشا دل1520 داران بیان داخل (کسانی که اطلاعات در این مورد هم دارن بیان داخل)

rainysky50
15-02-2008, 10:20
اقا سلام!من 1520 ایرلندی خریدم!چند تا سوال دارم!من هم سی پی یوی 2.2 با 4 مگ cache هست و روی جعبه نوشته new cpu T7500!روی خود لپ تاپ یه برچسب هست که نوشته centrino douو ارم اینتل رو هم زده!!!پس سانتاروزا که میگفتن چی شد؟؟؟؟دوم اینکه باتری شما در حالت نور متوسط ال سی دی چقدر کار میکنه؟؟؟مال من در شارژ اول که 4 ساعت بود بیشتر از 2 ساعت باتری دوام نیاورد!در حالی که بلوتوث و وای فای خاموش بودند نور ال سی دی روی حداقل بود!!!یه سوال دیگه اینکه اون 4 تا چراغ که روی باتری لپ تاپ قرار داره چه موقع روشن میشن؟؟؟باتری لپ تاپ من در حال حاضر روی شارژ هست ولی اون چراغها روشن نیستند و فقط چراغ ابی مربوط به باتری که روی سیستم هست روشنه!!خواهشا سوالاتم رو به خصوص در مورد سنترینو و سانتاروزا و عملکرد باتری و اون چراغهای روی باتری پاسخ بدید!!!
اصلا بهم بگین سانتاروزا چیه سنترینو چیه؟؟؟؟؟؟:11::11::19::19:

rainysky50
15-02-2008, 10:21
شما چند ساعت باتری رو میزارید روی شارژ؟؟؟؟؟

rainysky50
15-02-2008, 10:46
ایا سنترینو هم پلت فرمه؟؟؟؟؟اگه سنترینو پلت فرم باشه پس کلاه رفته سر من؟؟؟؟میبایستی برچسب سانتاروزا روی لپ تاپ زده باشن؟؟؟؟مشخصات سی پی یوی لپ تاپ من:
2.2 با 4 مگ کش و باس 800 core 2 dou!!!همونطور که گفتم در همه ی جاهای لپ تاپ حتی در خود مشخصاتی که ویندوز هم میده نوشته شده T7500!!رجیستر جان شما مغز لپ تاپ هستید خواهشا منو از نگرانی خارج کنید!برای باتری هم من بدجوری شک کردم!!!وای بر من!!!!

saman65
15-02-2008, 14:47
آخی.امین جونم ...ت بمیره واست که کسی جوابت و نمیده انگار:31:

REGISTERED USER
15-02-2008, 15:11
اقا سلام!من 1520 ایرلندی خریدم!چند تا سوال دارم!من هم سی پی یوی 2.2 با 4 مگ cache هست و روی جعبه نوشته new cpu T7500!روی خود لپ تاپ یه برچسب هست که نوشته centrino douو ارم اینتل رو هم زده!!!

منظور از برچسب یعنی اینکه از پلت فرم centrino dou استفاده میکنه ... یعنی تکنولوژی دو کور سنترینو اینتل... البته باید زده باشه core2 dou !!!! زیاد مهم نیست ...

شما سیستم رو که بوت کردید دکمه F2 رو بزنید و وارد Setup بشید و مشخصات دقیق سی پی یو رو چک کنید ...

باسش باید 800 و کش 4 مگ و همچنین سرعت روی 2.2 GHZ باشه

دوم اینکه باتری شما در حالت نور متوسط ال سی دی چقدر کار میکنه؟؟؟مال من در شارژ اول که 4 ساعت بود بیشتر از 2 ساعت باتری دوام نیاورد!در حالی که بلوتوث و وای فای خاموش بودند نور ال سی دی روی حداقل بود!!!

باتری در حالت نور 40 تا 60 درصد حدود 3 ساعت کار میکنه ... البته باید ببینی که چه کاربری داری ... استند بای یا پروسس ؟

مثلا من با شارژ 80 درصد و نور پایین تونستم ویندوز XP رو نصب کنم و حدود 2.5 ساعت دوام آورد

یه سوال دیگه اینکه اون 4 تا چراغ که روی باتری لپ تاپ قرار داره چه موقع روشن میشن؟؟؟

دقت نکردم زیاد ... فکر کنم وقتی که باطری مشکل داشته باشه

rainysky50
15-02-2008, 18:49
رجیستر جان یعنی در لپ تاپ من از پلت فرم سانتاروزا استفاده نشده؟؟؟؟یا اینکه اون برچسب سنترینو dou مربوط به قبل از ارتقائ سیستم بوده؟؟؟؟؟
احسنت به پاسخهایی که دادی!رجیستر جان خیلی ممنون!من سیستم رو که خاموش میکنم و سپس روشن میکنم حدود 3 تا5 درصد از باتری و شاید کمی بیشتر کم میشه!مثلا دیشب توی قطار که داشتم از تهران بر میگشتم فیلم پخش کردم و شارژ باتری هر تقریبا یک دقیقه یک درصد کم میشد!این موردها طبیعیه؟؟در ضمن نور ال سی دی روی حداقل (0 درصد!!)ولی صدای سیستم روی 100 درصد(چه در volume خود ویندوز و چه در volume خود سیستم)بود!
یه سوال دیگه اینکه در قسمت مشخصات سیستم نوشته شده رم 2 گیگ با باس 667 مگاهرتز!!!!!ولی برای سی پی یو میزنه باس 800 مگاهرتز!!!!این کمی مشکوک نمیزنه؟؟؟؟؟؟در ضمن ویندوز لپ تاپ من ویستا home primium هست!در حالی که در اکثر سایتها برای 1520 در قسمت os ویستای home basic رو زدن!!از این لحاظ شانس اوردم چون هوم پریمیوم از بیسیک بالاتره!ای جانم به قربانت رجیستر جان که اگر این سوالات رو بدقت برام جواب بدی!!به خصوص اون مسئله ی برچسب سنترینو که روی سیستم زده شده!یعنی شما میگی سنترینو پلت فرم قدیمی اینتل بوده و سانتاروزا جدیدتره؟؟؟؟؟من ادم شکاکی هستم!اینو مغازه دار هم بهم گفت!ولی چیکار کنم !!من وقتی جنس 10 هزار تومنی هم میخرم همین وسواسی رو دارم حالا چه برسه به یک وسیله ی گرون تر و ظریف تر!!

rainysky50
15-02-2008, 19:22
پست دوبار اومد!پست اشتباه پاک شود!

REGISTERED USER
15-02-2008, 19:26
رجیستر جان یعنی در لپ تاپ من از پلت فرم سانتاروزا استفاده نشده؟؟؟؟یا اینکه اون برچسب سنترینو dou مربوط به قبل از ارتقائ سیستم بوده؟؟؟؟؟

سانتاروزا سری T7300 به بالا و همچنین T7250 هست که باسشون بالای 800 هست

اگر باس سیستم بالای 800 باشه که هست پس تکنولوژی سانتاروزا هم داره ...

مشکلی نداره جنست اوکی هست .... از کجا خریدی ؟ پاییتخت ؟ کدوم مغازه ؟ بگو شاید از همکارا باشه

rainysky50
15-02-2008, 19:33
رجیستر جان چه میگویی؟؟؟؟باس سیستم من در سی پی یو 800 مگاهرتز و رمهای سیستم 667 مگاهرتزه!!!ولی کنار نام سی پی یو تی7500 نوشته شده!!!در اخر نگفتی که سنترینو هم پلت فرمه؟؟پلت فرمه قدیمی سی پی یوهای اینتله؟؟؟

rainysky50
15-02-2008, 19:36
من سیستم رو از پاساژ بزرگ مهر تهران از طبقه ی چهارم از فروشگاه اریس خریدم!!هرجا میرفتم یا اون چیزی کگه میخواستم نداشتند یا اینکه مالزیایی بودند!!بالاترین کانفیگ رو انتخاب کردم که یک میلیون و 399 هزار تومن شد!روی لپتاپ کیف لپ تاپ دل و موس اصلی دل که اتفاقا اون سیم کششی خیلی باحالی داره و یک ال سی دی تمیز کن به من دادند!فقط تنها مسئله ی من همون برچسب سنترینو روی سیستم و باتری سیستم هست!!!!!!در ضمن مغازه دار میگفت که با ارتقای رم سیستم مثلا از یک گیگ به دو گیگ اتوماتیک رم گرافیک هم از 512 و به 1024 شیر میشه!البته ایشون به من گفتند که رم واقعی گرافیک سیستم 256 هست!

REGISTERED USER
15-02-2008, 19:37
:19: ... خدایا ... به دادم برس :19:

rainysky50
15-02-2008, 19:40
چرا؟؟؟؟؟؟عزیز دل پست شماره ی 10 این تاپیک رو بخون!!در ضمن بیا توی پیغام خصوص!این جوری راحت تریم!

REGISTERED USER
15-02-2008, 19:41
این مطلب رو بخون راحتت میکنه .... ایشالله !!!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rainysky50
15-02-2008, 19:51
رجیستر جان میدونستم سرم کلاه رفته!سنترینو dou پلت فرم قدیمی اینتل هست و برچسبش بر روی سیستم من قرار داره!!!!!!!!ولی نمیدونم چظور ممکنه که سی پی یوی جدید تی 7500 روی سیستم من باشه؟؟؟اصلا منظور از پلت فرم همون به سی پی یو بر میگرده با بورد اصلی سیستم؟؟؟اگه پلت فرم مربوط به فقط سی پی یو باشه پس اشکالی نداره1اینها خودشون ارتقا دادن ولی اگه مربوط به کل بورد سیستم باشه که کلاه رو سرم گذاشتن تا ته!!!!

rainysky50
15-02-2008, 20:03
همین الان سیستم رو روشن کردم!باتری 100 درصد همست وزمان باقی مانده برای عمر باتری رو فقط 2 ساعت و 8 دقیقه اعلام میکنه!!!!حالت پاور رو روی پاور سیور قرار دادم و نور ال سی دی کمتر شد و عمر باتری 3 ساعت و 33 دقیقه شد!!!!این خوبه؟؟؟؟

REGISTERED USER
15-02-2008, 23:14
سرعت سی پی یو و باس هر چی بیشتر باشه باطری بیشتر میبره ... معلومه

سرت هم کلاه نرفته

rainysky50
16-02-2008, 01:14
درست میگی رجیستر جون!با نرم افزار سی پی یو z مشخصات دقیق سیستم رو چک کردم!یکی از مهمترین مشخصات در قسمت مادربورد بود که عبارت اینتل 965 به چشم میخورد!همون عددی که در مقاله ی سایت افتاب قرار داده شده!باس در اونجا هه 800 بود و رمهای سیستم ساخت هیوندای هستند که برام خیلی جالب بود!همچنین سی پی یو از تکنولوژی 65 نانومتری استفاده میکنه و کد ای دی رو هم نوشته بود menom!!!این منوم چی هست|؟؟؟

ForceX
16-02-2008, 23:53
استاد خوبی مبارکه اول اینکه اینطوری که من میبینم پر از شک و سوالی از از نظر من یه سر برو این سایت
notebookreview
چندتا رویو بخون به تمام جوابات میرسی
و دوم اینکه من بهت گفتم باتری 9 سل برای این لپ تاپ از واجباته من با باتری 9 سل در حالت نور کامل ال سی دی و استفاده از دیودی برای فیلم 3.30 دقیقه دوام اوردم و در حالت حداقل 4.20 دقیقه در صورتی که باتری این لپ تاپ 5 ساعته هست
باطری شما درست کار میکنه ولی اگه 9 سل گرفته بودی بهتر بود
به عقیده من به اون چه که خریدی افتخار کن ولذت ببر
راستی چند دراومد واست

rainysky50
17-02-2008, 00:30
من یک میلیون و 399 هزار تومن خریدم!قرمز هست با 2 گیگ رم و سی پی یو 2.2 تی7500 و هارد 160 و گرافیک 8600 جی تی!ایرلندیه!

gold_boy3
17-02-2008, 22:49
دوست عزيز منم يک ماه از همين سيستم گرفتم و يه مشکلي دارم وبکم سيستم نصب هست و داخل سيبستم عالي تصوير ميده ولي داخل ياهو مسنجر تصوير سياه و مشکي و حتي وبکم کانکت ميشه ولي اصلا تصوير نميده داخل ياهو مشکا کجاست؟؟؟در ضمن من همون جا که گرفتم برام اکس پي و ويستا با هم نصب کرد و من از اکس پي استفاده ميکنم ميگم شايد ورژن درايورش پايين هست ؟؟کمک کنين دوستان و اساتيد

REGISTERED USER
17-02-2008, 23:52
درایور رو دوباره نصب کن ... من داشتم مشکلی نداشته (البته توی msn )

gold_boy3
18-02-2008, 23:34
درست شد دوستان درایورش در اکس پی نصب نبود و منم نداشتم سرچ کردم و دانلود کردم و نصب کردم بسیار عالی تصویر میده و یسری امکانات جالب دیگه هم داره وبکمش

safety
19-02-2008, 13:13
سلام
در صورتي كه برچسب مطابق با شكل زير باشه نشان دهنده اين است كه مشخصات دستگاه هموني است كه مي خواهي. سنترينو به معني اين است كه CPU و چيپست مادر برد و كارت شبكه بيسم هر سه تا اينتل است و اگر فقط برچسب core 2 due باشد به معني اين است كه فقط CPU و چيپست مادر برد از مارك intel هستند معلومه كه در اين حالت برچسب Centrino به خاطر همخواني بيشتر اجزاء بهتره . شكل برچسب در سالهاي مختلف متفاوت و با معاني مختلف است كه شكل زير مربوط به سال 2007 است. كه توضيحاتش رو نيز كپي كردم.

مشخصات اين برچسب عبارتند از:

Santa Rosa platform (2007)

The code-name Santa Rosa refers to the fourth-generation Centrino platform, which was released on Wednesday 9 May 2007.

The Santa Rosa platform consists of:

* Processors - Socket P
o an Intel Core 2 Duo (code-named Merom) second generation processor with 800 MT/s FSB, or
o an Intel Core 2 Duo (code-named Penryn) 45nm processor with 800 MT/s FSB scheduled for release in January 2008[1] for Santa Rosa Refresh platform.
* an Intel Mobile 965 Express chipset (code-named Crestline): GM965 with Intel's GMA X3100 graphics technology or PM965 with discrete graphics, and ICH8M southbridge, 800 MT/s front side bus with Dynamic Front Side Bus Switching to save power during low utilization, and
o Intel Dynamic Acceleration (IDA), better Windows Vista Aero support.[2]
o RAM supported for DDR2-533 and DDR2-667 SO-DIMM.
o EFI-compliant firmware, a successor to BIOS.
o optional NAND flash-memory caching branded as Intel Turbo Memory (code-named Robson)
* the Intel Wireless WiFi Link 4965AGN (a/b/g/draft-n) mini-PCIe Wi-Fi adapter (code-named Kedron).
o Wireless-N technology boasts a 5X speed increase, along with a 2X greater coverage area, and supports 2.4 GHz and 5 GHz signal bands, with enough bandwidth for high definition audio and video streams.[3]

The Santa Rosa platform comes with dynamic acceleration technology. It allows single threaded applications to execute faster. When a single threaded application is running the CPU can turn off one of the CPU cores and overclock the active core. In this way the CPU maintains the same Thermal Profile as it would when both cores are active. Many expect Santa Rosa to perform well as a mobile gaming platform due to its ability to switch between single threaded and multithreaded tasks.[1]. Other power savings come from an Enhanced Sleep state where both the CPU cores and the chipset will power down.

The wireless chipset update was originally intended to include WWAN Internet access via HSDPA (3.5G), (code-named Windigo) co-developed with Nokia [2][3]. After announcing a working partnership, both later retracted the deal citing the lack of a clear business case for the technology. [4]. Support for WiMAX (802.16) was originally scheduled for inclusion in Santa Rosa but appears to have been delayed until Montevina in 2008 [5].
منبع:

REGISTERED USER
19-02-2008, 19:53
مقاله ات عالی بود