PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : SMPlayer

sudotux
14-02-2008, 13:10
SMPlayer یکی از قوی ترین برنامه های پخش فایل های صوتی و تصویری و در واقع یک رابط کاربری زیبا و کامل برای MPLayer میباشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نصب آخرین نسخه ی SMPlayer و MPlayer در توزیع X/K/Ubuntu 8.10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

openSUSE ---> SMPlayer 0.6.6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Fedora 10 ---> SMPLayer 0.6.5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mandriva 2009 ---> SMPLayer 0.6.6 (ftp://ftp.pbone.net/mirror/carroll.cac.psu.edu/pub/linux/distributions/mandrakelinux/official/2009.0/i586/media/contrib/backports/smplayer-0.6.6-1mdv2009.0.i586.rpm)

Source Code ---> SMPlayer 0.6.6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سایت نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m a j r i x
14-02-2008, 16:04
سلام
همین فرمت های MKV - EVO - M2TS که برای پخش video HD هست چقدر باید توی ویندوز پول لایسنس بدهید تا بتونید نصف و نیمه بتونه پخش کنه
ولی همین فرمتهای HD کافیه توی لینوکس Mplayer - xine - VLC نصب باشه تا لذتش رو ببرید
حسین جان این عکس NEO باعث شد امشب یکبار دیگه triple matrix رو نگاه کنم اونم با فرمت m2ts رزولیشن 1080p

h_starboy
14-02-2008, 18:47
حسین جان دستت درد نکنه . واقعا وقتی آدم میتونه مجانی همه فرمت هارو پخش کنه چرا باید اینهمه دنباله لایسنس باشه. حتی به ویندوزیها هم توصیه میکنم این برنامه رو نصب کنن.

khatat
17-02-2008, 06:49
دوستان این نسخه rpm که برای opensuse گذاشته شده بر روی فدورا هم جواب می ده دیگه ؟

sudotux
17-02-2008, 11:28
دوستان این نسخه rpm که برای opensuse گذاشته شده بر روی فدورا هم جواب می ده دیگه ؟

نسخه 0.6.0rc1 برای فدورا 8

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

patrician1989
18-02-2008, 13:57
حسین جان خیلی باحال بود .ممنووووووووووووون:11:

sudotux
17-04-2008, 11:51
SMPlayer 0.6.0rc4

Ubuntu , Parsix Download

openSUSE Download

sudotux
16-05-2008, 10:42
SMPlayer - Version 0.6.0 final

بالاخره بعد از ماهها نسخه نهایی ورژن ۶ این برنامه استثنایی منتشر شد. خلاصه ای از تغییرات صورت گرفته نسبت به نسخه آزمایشی قبلی و تغییرات کامل را در لینک های زیر مشاهده کنید.

دانلود نسخه ۳۲ بیت قابل نصب در X/K/Ubuntu و Parsix

توجه ۱: اگر نسخه های آزمایشی قبلی ( rc1 تا rc4 ) بروی سیستم شما نصب هست, نسخه نهایی را در ترمینال با دستور sudo dpkg -i smplayer_0.6.0final_i386.deb نصب کنید.

توجه ۲: با توجه به اینکه از mplayer به عنوان موتور اصلی این برنامه استفاده می شود قبل از نصب smplayer , حتی الامکان آخرین نسخه mplayer را دانلود و نصب کنید.

openSUSE 10.3

آخرین نسخه MPlayer برای openSUSE 10.3

khatat
17-05-2008, 07:34
سلام
من نمی دونم شما ها چرا با این فدورا مشکل دارید لینک همه توضیع ها رو می زارید غیر از این فدورا خوب لااقل لینک سورسش رو هم می زاشتی حسین جان دیگه
ممنون

sudotux
17-05-2008, 15:03
سلام
من نمی دونم شما ها چرا با این فدورا مشکل دارید لینک همه توضیع ها رو می زارید غیر از این فدورا خوب لااقل لینک سورسش رو هم می زاشتی حسین جان دیگه
ممنون

متاسفانه فدورا با ما مشکل داره نه ما با فدورا ! کل اینترنت رو زیر و رو کردم ولی نتونستم بسته ی فدورا رو پیدا کنم ! فعلا سورس برنامه رو داشته باش :

DHT
17-05-2008, 22:25
سلام
من وقتی می خوام SMplayer رو نصب کنم این پیغام رو میده :

# rpm -ivh smplayer-0.6.0rc1-1.fc8.i386.rpm
error: Failed dependencies:
mplayer >= 1.0-0.88.rc2 is needed by smplayer-0.6.0rc1-1.fc8.i386

در صورتی که Mplayer نصب است. من Mplayer رو از سورس نصب کردم . و از فدورا 8 استفاده میکنم.!
لطفا میشه کمک کنین

rootnt
17-05-2008, 22:56
مشکل اینه که ورژن mplayer و smplayer با هم نمی خونه
دستور mplayer --version رو اجرا کن ببین ورژن mplayerی که روی سیستمت نصبه با اونی که درخواست شده یکیه؟!

DHT
18-05-2008, 00:00
سلام

ممنون از کمکتون .

خروجی این دستور اینه :

mplayer --version
MPlayer 1.0rc1-4.1.2 (C) 2000-2006 MPlayer Team
CPU: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz (Family: 15, Model: 4, Stepping: 9)
CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 1
Compiled for x86 CPU with extensions: MMX MMX2 SSE SSE2
Unknown option on the command line: --version
Error parsing option on the command line: --version

حالا تکلیف چیه؟؟ . لطفا میشه کمک کنین.

siyanor
01-06-2008, 10:48
سلام DHT

باید با سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رفته اخرین نسخه رو دانلود کنید

DHT
02-08-2008, 00:38
سلام

آقا من این بسته mplayer-1.0-0.90.rc2.lvn8.i386.rpm را دانلود کردم!!(از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) آیا این آخرین نسخه mplayer هست یا نه ؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه من وقتی می خوام همین بسته را نصب کنم این پیغام رو میده :

# rpm -ivh mplayer-1.0-0.90.rc2.lvn8.i386.rpm
warning: mplayer-1.0-0.90.rc2.lvn8.i386.rpm: Header V3 DSA signature: NOKEY, key ID a109b1ec
error: Failed dependencies:
libpulse.so.0(PULSE_0) is needed by mplayer-1.0-0.90.rc2.lvn8.i386

در صورتی که من این بسته libpulse.so.0(PULSE_0) رو هم نصب کردمه ولی نمیدونم مشکل از کجاست ؟؟؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنین

sudotux
02-08-2008, 05:10
این بسته رو نصب کن :

mohammad110
12-08-2008, 09:23
این بسته رو نصب کن :

سلام
خواهشا یک نفر لطفی کنه خیلی ساده داستان نصب کردن برنامه تو فدورا رو بگه. فکر کنم مردم...
من این برنامه رو نصب کردم با روت هم وارد شدم. یک error جالب میده. میگه اجتیاجی به نصب این برنامه نیست.
لطفا راهنمایی کنید. من هیچ فرمتی رو نمی تونم اجرا کنم. MP3,DVD,WMV و ....
ممنون

taia
12-08-2008, 10:51
سلام
خواهشا یک نفر لطفی کنه خیلی ساده داستان نصب کردن برنامه تو فدورا رو بگه. فکر کنم مردم...
من این برنامه رو نصب کردم با روت هم وارد شدم. یک error جالب میده. میگه اجتیاجی به نصب این برنامه نیست.
لطفا راهنمایی کنید. من هیچ فرمتی رو نمی تونم اجرا کنم. MP3,DVD,WMV و ....
ممنون

البته بهتر هست در تاپیک فدورا این مشکلات رو ادامه بدید، اینجا برای معرفی نرم افزارها هست.
ولی در کل، لطف کنید اروری رو که بهتون می ده اینجا بگزارید، به صورت دقیق.

mohammad110
12-08-2008, 13:44
البته بهتر هست در تاپیک فدورا این مشکلات رو ادامه بدید، اینجا برای معرفی نرم افزارها هست.
ولی در کل، لطف کنید اروری رو که بهتون می ده اینجا بگزارید، به صورت دقیق.

در تاپیک فدورا error را گذاشتم

sudotux
20-08-2008, 23:45
SMPlayer 0.6.2

خوب بالاخره نسخه جدید برنامه ی محبوب من منتشر شد. تغییرات زیادی توی این نسخه انجام شده که مهمترین اونها , اضافه شدن audio equalizer هست که با فعال کردن اون کیفیت صدای فایل های صوتی و همچنین فایل های تصویری افزایش پیدا می کنه. اضافه شدن یک قسمت جدید برای جستجو و دانلود فایل های زیرنویس از سایت opensubtitles.org برای فیلم های خودتان است ! برای مشاهده جزئیات این نسخه به لینک زیر مراجعه کنید:

دانلود برای نسخه های مختلف openSUSE در لینک زیر :

دانلود نسخه ۳۲ بیت برای اوبونتو :

دانلود نسخه ۶۴ بیت برای اوبونتو :

دانلود سورس برنامه :

khatat
22-08-2008, 06:18
دوستان کسی می تونه بگه این audio equalizer دقیقا چه جوری استفاده می شه مثلا اون جا ها که نوشته 1000 kb منظورش چیه و دوم این که تو صفحه زیر یک پچی رو گذاشته که میشه در هنگام تنظیم audio equalizer بدون کلیک روی دکمه apply تغییرات رو اعمال کرد کسی می تونه بگه چه جوری باید نصبش کرد ؟؟
ممنون

sudotux
22-08-2008, 09:46
دوستان کسی می تونه بگه این audio equalizer دقیقا چه جوری استفاده می شه مثلا اون جا ها که نوشته 1000 kb منظورش چیه و دوم این که تو صفحه زیر یک پچی رو گذاشته که میشه در هنگام تنظیم audio equalizer بدون کلیک روی دکمه apply تغییرات رو اعمال کرد کسی می تونه بگه چه جوری باید نصبش کرد ؟؟
ممنون

تنظیم اکولایزر بیشتر بستگی به خودت داره ! من به صورت زیر تنظیمش کردم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از اینکه اکولایزر رو تنظیم کردی , بروی Apply و سپس Set as default values کلیک کن. الان تفاوت کیفیت صدا رو نسبت به حالتی که همه ی مقادیر روی صفر بود متوجه میشی !

khatat
22-08-2008, 17:18
دوستان چرا من نمی تونم سی دی های VCD رو تو smplayer پخش کنم مثلا من یه فیلم با فرمت dat دارم که برای پخش در دستگاه های VCD رایت شده (و تو VCD نشون می ده) اما با smplayer پخش نمی کنه جالب اینجاست که یه فیلم دیگه با فرمت dat دارم (البته برای پخش در دستگاه های VCD نیست و فقط در کامپیوتر اجرا می شه همون data سی دی است درواقع) که اون رو پخش می کنه !!!!‌ به نظر شما مشکل از چیه ؟؟؟؟

Ahmad-Ra
22-08-2008, 18:25
دوستان چرا من نمی تونم سی دی های VCD رو تو smplayer پخش کنم مثلا من یه فیلم با فرمت dat دارم که برای پخش در دستگاه های VCD رایت شده (و تو VCD نشون می ده) اما با smplayer پخش نمی کنه جالب اینجاست که یه فیلم دیگه با فرمت dat دارم (البته برای پخش در دستگاه های VCD نیست و فقط در کامپیوتر اجرا می شه همون data سی دی است درواقع) که اون رو پخش می کنه !!!!‌ به نظر شما مشکل از چیه ؟؟؟؟

احتمال قوی مربوط میشه به ضعف کتابخانه مربوطه.
چون من خودم این برنامه رو دارم و از طریق yum نصب کردم منتها که کتابخانه ها هم نصب میشه.

شما از چه نسخه ای از لینوکس استفاده میکنی؟
و آیا به اینترنت وصلی از لینوکس ؟

khatat
23-08-2008, 16:45
اقای Ahmadra من از سوزه 11 استفاده می کنم و به اینترنت هم وصلم ولی برنامه رو از طریق yum نگرفتم خودم دانلودش کردم (هم mplayer و هم smplyer رو از طریق فایل rpm دانلود کردم)
ورژن mplayer : 1.0rc2-4
smplayer هم که همین آخرین نسخه است

m a j r i x
23-08-2008, 18:08
سیستم فایل که در VCD هست باید از طریق ماژول قابل mount باشه بسته زیر رو نصب کنید
CDFS 2.6.23 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ولی اگر VCD به دستم برسه با vcdimage ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تبدیل میکنم به mpeg

sudotux
26-09-2008, 15:30
SMPlayer - Version 0.6.3

برای مشاهده تغییرات صورت گرفته به لینک های زیر مراجعه کنید :

دانلود برای نسخه های مختلف openSUSE در لینک زیر :

دانلود نسخه ۳۲ بیت برای اوبونتو :

دانلود نسخه ۶۴ بیت برای اوبونتو :

دانلود سورس برنامه :

sudotux
25-10-2008, 12:03
SMPlayer - Version 0.6.4

نسخه ی جدیدی از SMPlayer منتشر شد. برای مشاهده ی تغییرات صورت گرفته به لینک های زیر مراجعه کنید:

دانلود سورس
-------------------------------

K/Ubuntu 8.04
------------------------------------

برای نصب نسخه ی جدید SMPlayer , ابتدا فایل مخازن را باز کنید:

خط زیر را به انتهای فایل اضافه کرده و فایل را ذخیره کنید:

سپس دستورات زیر را در ترمینال اجرا کنید:

برای استفاده از تمام قابلیت های SMPlayer , پیشنهاد می کنم که حتما جدیدترین نسخه ی Mplayer را از لینک زیر دانلود و نصب کنید:

بعد از نصب MPlayer , برنامه ی SMPlayer را اجرا کرده و به مسیر Preferences => General => General رفته و در قسمت Select the MPlayer executable مسیر زیر را کپی کنید:

حالا از صفحه ی Help => About SMPlayer باید جدیدترین نسخه ی Mplayer رو ببینید:

openSUSE
--------------------------
فعلا فایل rpm نسخه ی جدید برای suse آماده نشده ولی در روزهای آینده با مراجعه به لینک زیر میتوانید نسخه ی جدید را دانلود کنید:

sudotux
31-10-2008, 03:05
نصب MPlayer و SMPlayer در K/Ubuntu 8.10

برای نصب جدیدترین نسخه ی mplayer و smplayer در اوبونتو و کوبونتو ۸.۱۰ , خط زیر را به مخازن اضافه کنید:

سپس کلید مخزن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را از مسیر زیر اضافه کنید.

مخازن را بروز کرده و بسته های mplayer و smplayer را نصب کنید:

برای دانلود و نصب فایل DEB به صورت دستی به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید.

h_starboy
26-11-2008, 11:00
SMPlayer - Version 0.6.5.1

نسخه ی جدیدی از SMPlayer منتشر شد. برای مشاهده ی تغییرات صورت گرفته به لینک های زیر مراجعه کنید:

0.6.4 به 0.6.5

0.6.5 به 0.6.5.1

دانلود سورس
---------------------

K/Ubuntu 8.10
--------------------
دانلود نسخه ۳۲ بیت :

دانلود نسخه ۶۴ بیت :

همچنین می توانید برای نصب جدیدترین نسخه ی mplayer و smplayer در اوبونتو و کوبونتو ۸.۱۰ , خط زیر را به مخازن اضافه کنید:

مخازن را بروز کرده و بسته های mplayer و smplayer را نصب کنید:

openSUSE
از این صفحه می توانید دانلود کنید :

در آخر باید از حسین عزیز هم تشکر کنم.

sudotux
02-01-2009, 11:43
SMPlayer 0.6.6 منتشر شد. برای مشاهده تغییرات کامل صورت گرفته به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و برای آپدیت/نصب به پست اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید.

Ahmad-Ra
02-01-2009, 14:00
نسخه های MPlayer و SMplayer برای فدورا 9 و 10 »»

Fedora 10 Release

MPlayer

SMplayer

Fedora 9 Release

MPlayer

SMplayer

برای نصب از روی مخازن فدورا به این صورت عمل کنید »» ( ابتدا مخازن جدید یعنی rpmfusion را به روز و نصب کنید )

mohammad110
08-01-2009, 14:04
سلام
من اوبونتو ي 8.10 دارم
لطفا SMplayer اين توزيع رو معرفي كنيد.
در ضمن با اين برنامه فقط فايل هاي صوتي رو ميشه ران كرد يا فايل هاي تصويري هم ميشه باهاش ديد؟ مخصوصا دي وي دي اون هم با زيرنويس

m a j r i x
08-01-2009, 15:16
سلام
من اوبونتو ي 8.10 دارم
لطفا SMplayer اين توزيع رو معرفي كنيد.
در ضمن با اين برنامه فقط فايل هاي صوتي رو ميشه ران كرد يا فايل هاي تصويري هم ميشه باهاش ديد؟ مخصوصا دي وي دي اون هم با زيرنويس
این برنامه مدیا پلیر کامل هستش هر نوع فایل صوتی و تصویری رو پخش میکنه
یا این برنامه میتونید DVD زیرنویس دار هم نگاه کنید
برای نصب در اوبونتو لینک زیر

mohammad110
09-01-2009, 14:29
این برنامه مدیا پلیر کامل هستش هر نوع فایل صوتی و تصویری رو پخش میکنه
یا این برنامه میتونید dvd زیرنویس دار هم نگاه کنید
برای نصب در اوبونتو لینک زیر

سلام
دوست عزيز با تشكر از راهنمايي شما
من مشكل مودم هم دارم و نميتونم از اون كدها براي دانلود استفاده كنم :41:
در مورد لينكي كه داده بوديد. توش 7 يا 8 تا لينك براي دانلود بود. من يكي رو دان كردم اما نصب نشد. ممنون ميشم بگي كدومش بدرد من ميخوره. (اوبونتو 8.10 ، كرنل 7-2.6.27 جنريك)
در ضمن فكر كنم فونت و اسكرين هم لازم داشته باشه. لينك اينها رو هم ممنون ميشم لطف كني
با تشكر

taia
10-01-2009, 00:04
...
در مورد لينكي كه داده بوديد. توش 7 يا 8 تا لينك براي دانلود بود. من يكي رو دان كردم اما نصب نشد. ممنون ميشم بگي كدومش بدرد من ميخوره. (اوبونتو 8.10 ، كرنل 7-2.6.27 جنريك)
...

mohammad110
10-01-2009, 13:24

نميدونم جاي اين مسئله اينجا هست يا نه
اما به هر حال
من ان فايل رو دانلود كردم اين ارور رو هنگام نصب داد :

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

sudotux
10-01-2009, 13:34
این خروجی خیلی واضح داره میگه که برای نصب این بسته به بسته های پیش نیاز ( dependency ) زیادی نیاز دارید که هیچکدوم نصب نیستند. اگر در اوبونتو به اینترنت دسترسی دارید , به جای استفاده از این دستور , بروی فایل deb کلیک کرده و با برنامه gdebi این برنامه رو نصب کنید تا همه پیش نیاز ها به طور خودکار دانلود و نصب بشه. اگر در اوبونتو به اینترنت دسترسی ندارید باید تمام پیش نیاز ها رو که فکر می کنم بیش از 40 بسته میشه ( !! ) از سایت packages.ubuntu.com دانلود و به صورت دستی نصب کنید که کار بسیار طولانی و طاقت فرسایی هست !! بنابراین بهتره بی خیال این روش بشید و اول اینترنتتون رو در اوبونتو فعال کنید. البته فکر کنم از سی دی هما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم میتونید کمک بگیرید !

sudotux
17-01-2009, 22:06
بسته های openSUSE و Mandriva به نسخه ی 0.6.6 آپدیت شد.

پست اول ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

esyo
04-03-2009, 00:52
با تشکر از شما دوستان مخصوصا حسین آقا

دوستان فرمت rmvb رو چطور با این پلیر پخش کنیم؟(به غیر realplayer که پخش می کنه)

به نظرم تنها کمبود این پلیر همینه!
با تشکر

m a j r i x
04-03-2009, 22:13
شاید به این بخاطر هستش که بسته ffmpeg رو آپدیت نکردی
اتفاقا demuxer فایلهای real player داره و میتونه اجرا کنه

mfkm
05-03-2009, 12:20
من smplayer رو روی opensuse 10.3 نصب کردم . وقتی که می خوام با اون یه فایلی را بالا بیارم با این ارور مواجه میشم :
mplayer has finished unexpectedly.exit code : 127
مشکل از کجاست ؟

taia
05-03-2009, 13:31
من smplayer رو روی opensuse 10.3 نصب کردم . وقتی که می خوام با اون یه فایلی را بالا بیارم با این ارور مواجه میشم :
mplayer has finished unexpectedly.exit code : 127
مشکل از کجاست ؟

مطمئن شوید که کتابخانه ی libfribidi0 رو نصب کرده اید، و در صورت نصب بودن سعی کنید mplayer رو مجددا نصب کنید.

mfkm
05-03-2009, 15:02
مطمئن شوید که کتابخانه ی libfribidi0 رو نصب کرده اید، و در صورت نصب بودن سعی کنید mplayer رو مجددا نصب کنید.
حالا چطوری باید این کتابخانه رو نصب کنم ؟

mfkm
05-03-2009, 16:00
یکی کمک کنه این smplayer ما هم راه بیفته . وقتی ارور بالایی رو میده اینا زیرش میاد
.
/usr/bin/mplayer -noquiet -nofs -sub-fuzziness 1 -identify -slave -vo xv, -ao alsa, -zoom -nokeepaspect -framedrop -nodr -double -input conf=/usr/share/smplayer/input.conf -stop-xscreensaver -wid 71303182 -monitorpixelaspect 1 -ass -embeddedfonts -ass-line-spacing 0 -ass-font-scale 1 -ass-styles /root/.config/smplayer/styles.ass -fontconfig -font Arial -subcp ISO-8859-1 -subpos 100 -cache 2000 -osdlevel 0 -vf-add screenshot -slices -af equalizer=0:0:0:0:0:0:0:0:0:0 /windows/H/Video clip/Chris de Burg - Lady In Red.avi -loop 0

/usr/bin/mplayer: symbol lookup error: /usr/lib/libschroedinger-1.0.so.0: undefined symbol: oil_function_class_ptr_multiply_and_acc_8xn_s16_u8

sudotux
06-03-2009, 15:20
من فکر می کنم مشکل از mplayer باشه نه smplayer ! شما باید نسخه ی جدید تر mplayer رو از روی سورس کامپایل کنید.

بهزادlinux
06-03-2009, 16:50
سلام
mplayer من وقتی میخواد بعضی فایلهای تصویری رو پخش کنه خوب پخش میکنه ولی وسطش مرتب ارور میده که فلان کدک نصب نیست و...
حالا میشه این ارورهارو رفع کرد یا کاری کرد که دیگه نیان :13:
فرمت rm هم صدا دارم ولی تصویر ندارم کلا توی هر پلیری از خانواده mplayer
ورژن smplayer p, li { white-space: pre-wrap; } Version: 0.6.1 (SVN r1304)

ورژن mplayer
MPlayer 1.0rc2-4.3.2

هر کدکی هم که به ذهنم میرسید نصب کردم :24: چطور میشه کدکهای این پلیر هارو کامل نصب کرد؟:45:

m a j r i x
06-03-2009, 21:42
آپدیت کن درست میشه
شما داری از 0.6.1 استفاده میکنی
الان نسخه 0.6.6 هستش

بهزادlinux
12-03-2009, 23:53
آپدیت کن درست میشه
شما داری از 0.6.1 استفاده میکنی
الان نسخه 0.6.6 هستش
ماجریکس جان نشد :41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفرمت rm و rmvb رو تصویر ندارم :19:

sudotux
13-03-2009, 01:05
دو تا احتمال وجود داره ! یکی اینکه نسخه ی mplayer شما قدیمیه ( فایل rpm برای نسخه ی جدیدتر رو نتونستم پیدا کنم )
دوم اینکه بسته ی Win32-Codecs ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نصب نیست.

بهزادlinux
13-03-2009, 09:43
حسین جان w32-codecs نصب نبود که نصبش کردم فرقی هم نکرد ولی ورژن بالا تر از 1.0rc2 تو سایت mplayer نبود !!:18:

sudotux
13-03-2009, 18:14
بهزاد جان , ورژن 1.0rc2 هر روز در حال آپدیت شدن هست که نسخه ی دقیق اون رو با شماره ی SVN میشه فهمید. به عنوان مثال خروجی دستور زیر برای من عدد SVN-r28403 رو نشون میده , در حالی که برای شما SVN r27637 هست که نشون میده mplayer شما قدیمی تر هست.

m a j r i x
13-03-2009, 19:25
ماجریکس جان نشد :41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفرمت rm و rmvb رو تصویر ندارم :19:
من فایل rmvb ندارم
از یه جایی میگیرم تست میکنم
نتیجه رو میگم

m a j r i x
14-03-2009, 22:51
خب میتونم بگم که smplayer و mplayer نمیتونن فایلهای rmvb رو بصورت کامل پخش کنن صدا هست تصویر نداره
ولی kaffeine و vlc تنوستن بطور کامل پخش کنن
باعث تعجب هست ولی rmvb مهم نیست
فایلهای مهمتری مثل h.264 - mkv - mpeg4 - vc-1 هستش که قابلیت پخش دارن

بهزادlinux
15-03-2009, 01:33
ممنون vlc رو نصب کردم اجرا میکنه:10:

ardalan_zapata
11-05-2009, 23:37
یک مشکلی که من تو تمام پلیر های لینوکس دیدم اونم اینه که هیچکدومشون Vertical Sync ندارن
یعنی توی فریم های سریع اگه دقت کرده باشین فیلم وسطش تیکه میشه یعنی نرم نشون نمیده
کسی راه حلی نداره :؟

m a j r i x
12-05-2009, 21:11
من که تا حالا به همچین مشکلی برنخوردم
یعنی در نمایش صحنه‌های سریع و تند مشکلی در پخش ندیدم
حتی این اواخر که زدم تو نخ 1080p همچین ایرادی من ندیدم
بهترین توصیه اینه که همیشه ffmpeg رو آپدیت نگهدارید

ardalan_zapata
12-05-2009, 23:41
من که تا حالا به همچین مشکلی برنخوردم
یعنی در نمایش صحنه‌های سریع و تند مشکلی در پخش ندیدم
حتی این اواخر که زدم تو نخ 1080p همچین ایرادی من ندیدم
بهترین توصیه اینه که همیشه ffmpeg رو آپدیت نگهدارید

اتفاقا توی سرچی که زدم اکثرا توی فروم های خارجی هم همین مشکل رو دارن

بعضی ها گفتن باید OpenGl رو دستکاری کنی
بعضی ها گفت DMA رو باید فعال کنی
ولی من نتیجه ای نگرفتم
یعنی شما تو smplayer کدک ffmpeg رو انتخاب کردین ؟
رزلوشن شما چقدر هست و نوع مانیتورتون؟
ممنون

m a j r i x
19-05-2009, 21:13
۱- اصلا درایور ویدئو باید xv رو انتخاب کنید چون خیلی سریعتر عمل میکنه openGL فقط برای 3D مناسبه
۲- اگر بخواهیم برای پخش سورس از هارد استفاده کنیم اتفاقا باید DMA فعال باشه البته الان اکثر هاردهای جدید با رابط ساتا هستن همچین مشکلی نیست
۳- مهم نیست شما با چه مدیا پلیری داری ویدئو رو نگاه میکنی خود برتامه demuxer رو شناسایی میکنه بعدش کدکها رو برای رندر کردن فراخوانی میکنه حالا میخواهد h.264 باشه یا vc-1