PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت کامپیوتر

sm6m10
14-02-2008, 01:46
سلام.
چطور میتوان سر عت کامپیوتر را بالاتر برد؟

zahedy2006
14-02-2008, 02:41
سخت افزاری:
بالا بردن رم
بالا بردن سی پی یو
تجزیه رم : اگه یه 512 دارید به جاش دوتا 256 بندازید
تعویض هارد با نوع sata

نرم افزاری:
بستن استارت آپ های بی خود (از طریق msconfig)
بستن svchost : به تازگی یه روش توی download.com در موردش خونده بودم
دیفرگ کردن هم یه مقداری خوبش می کنه

golmohammadi
14-02-2008, 11:56
سخت افزاری:
بالا بردن رم
بالا بردن سی پی یو
تجزیه رم : اگه یه 512 دارید به جاش دوتا 256 بندازید
تعویض هارد با نوع sata

نرم افزاری:
بستن استارت آپ های بی خود (از طریق msconfig)
بستن svchost : به تازگی یه روش توی download.com در موردش خونده بودم
دیفرگ کردن هم یه مقداری خوبش می کنه

svchost ميدوني چي هست و كارش چيه ؟

shahedi
14-02-2008, 17:56
به نام خدا
سلام
جناب گل محمدی برای سوال شما باید بگم خود این svchost یک فایل dllهست که می شه گفت Service Host Processهست که توسط شرکت Microsoft در ویندوز قرار داده شده ولی باید بگم اصلا اینو نباید بست چون ثبات سیستم شما به اون بستگی داره .البته نوع تروجان این فایل هم هست که توسط اغلب آنتی ویروس ها شناسایی می شود اما به دوستان توصیه که نه سفارش می کنم هر وقت درمورد پراسس های سیستمشون سوال داشتن در سایت های مخصوص توضیح فایل های سیستمی و... جست و جو کنن بعد اقدامی انجام بدن یکی از نمونه های این قبیل سایت ها سایت زیر است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ورود به سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما برای افزایش سرعت سیستم همانطور که دوستمون اشاره کردن یکی از راه ها راه های سخت افزاری است که شما با ارتقا سیستم خود می توانید سرعت سیستم را بهینه کنید و اما یکی از راه های دیگه راههای نرم افزاری هست و استفاده از برنامه های بهینه ساز و همینطور دفراگ حالا اینها خود انواعی دارند که برای تست آنها به بخش دانلود نرم افزار مراجعه کنید.

موفق باشید.

golmohammadi
14-02-2008, 22:41
اخه منم شگ داشتم
چون فكر ميكردم اين فايل يكي از فايلهلي مورد نياز ويندوز هست
واسه همين پرسيدم چيه
اره قبلا سر خودم هم اومه اين فايل ويروسي شده بود وه با خاطر پاك شدنش بعضي جاها ارور داشتم
با افزايش سخت افزاري سيستم مثلا رم 1 گيگ و يا به بالا ديگه متوجه كند شدن سيستم هم نمتوان شد

mamad_tk_pk
15-02-2008, 02:39
svchost يك سرويسي است كه اكثر برنامه هاي ويندوز در آن لود مي شوند
و البته مطمئن باشيد كه مورد نياز ويندوزه .
البته چند نوع از اين فايل وجود دارد كه بستن 2 تا از اونها مشكلي رو به وجود نمي آورد به آن صورت ، ولي همچين تاثيري هم نمي تونه به اون صورت در سرعت سيستم داشته باشه .

و اما بحث تكراري زياد كردن سرعت كامپيوتر در يك تاپيك برسي شد و فقط كمي سرچ لازم دارد .
فكر كنم اين به دردتون بخوره :

URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

mamad_tk_pk
15-02-2008, 12:20
SVCHOST چه است ؟

SVCHOST.EXE نامی عمومی برای پروسسهائی است که از طریف DLL ها و یا از داخل آنها اجرا می شوند.

اطلاعات بیشتر:

فایل Svchost.exe که در پوشه %SystemRoot%\System32 قرار دارد در هنگام آغاز اجرای ویندوز قسمت services رجیستری رو چک میکند و لیستی از سرویسهائی که باید اجرا شوند رو ایجاد می کند.

موارد متعددی از Svchost می توانند همزمان با هم اجرا بشوند که هر کدام از آنها شامل گروهی خاص از سرویسها می شود.

پس بهمین دلیل سرویسهای جداگانه می توانند همزمان و فارغ از اینکه Svchost کی اجرا شده به هم اجرا بشن و روند بالا آمدن ویندوز تسریع بشه.در ضمن این شیوه گروه بندی سرویسها باعث ایجاد کنترل بهتر و Debug سریعتر می شود.

گروههای Svchost.exe در این کلید رجیستری معرفی می شوند:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Svchost

هر Value که در زیر این شاخه ایجاد شده باشه بیانگر یک گروه جداگانه Svchost می باشد و هنگامی که شما task Manger رو نگاه می کنید برای خودش گروه جداگانه ای ایجاد می کند.
هر کدام از این value ها دارای ارزش REG_MULTI_SZ هستند و شامل اطلاعات سرویسها و process هائی هستند که که در زیر این شاخه از Svchost اجرا می شن.
هر کدام از گروههای Svchost می تونن شامل یک یا چند سرویس باشند که از کلید زیر در رجیستری Extract می شوند که پارامترهای اونا شامل یک ServiceDLL Value می باشد.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\Service

برای درک بهتر Svchost و دیدن سرویسهائی که هم اکنون از Svchost استفاده می کنن این مراحل رو انجام بدین:

از منوی Start ---> Run رو اجرا کنید و در پنجره ي باز شده تايپ كنيد cmd

ودر پای prompt بنویسید: Tasklist /SVC و Enter رو فشار بدین.

فرمان Tasklist لیستی از پروسسهای در حال اجرا تهیه می کنه و سوئیچ /SVC هم لیستی از زیر پروسسهای هر گروه رو ایجاد می کنه .برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به هر پروسس فرمان رو بصورت زیر تایپ کنین:

Tasklist /FI "PID eq processID" که بجای PID eq processID باید پروسس مورد نظر خودتون رو بنویسین.مثال زیر مواردی از پروسسهای تحت Svchost رو نشون می ده که همونطور که می بینین خیلی از فعالیتهای حیاتی ویندوزتون رو هم شامل میشه

sm6m10
19-02-2008, 23:25
سلام.
دوستان عزیز خیلی خیلی متشکرم از مطالبی که قرار دادید ببخشید که من با تاخیر این مطالب را مینویسم پوزش مر ا بپذیرید.
ویندوزم ویستاست(laptop) و ram ان 1 گیگ است .و cpu ان core 2 dueاست فکر میکنم از لحاظ سخت افزاری موردی ندارد ولی وقتی با کامپیوتر های دوستام مقایسه میکنم با اینکه cpu انها حدود 3وram512است(معمولی) از مال من خیلی سریعتر هستند.علتش چی میتونه باشه؟

mamad_tk_pk
20-02-2008, 00:34
دوست عزیز
دو دلیل عمده ی کند شدن ویستا این 2 گزینه می باشند :
1 . عدم استفاده از Page file
2 . پر شدن درایو ویندوز

و اگر این دو نیستند تاپیک زیر را مطالعه بفرمایید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sm6m10
23-02-2008, 10:30
دوستان عزیزجناب شاهدی اگر میشد در باره برنامه های بهینه سازو جناب محمدر موردpage fileکمی توضیح میدادید ممنون میشدم.اطلاعی در مورد انها ندارم.

mamad_tk_pk
23-02-2008, 19:23
دوستان عزیزجناب شاهدی اگر میشد در باره برنامه های بهینه سازو جناب محمدر موردpage fileکمی توضیح میدادید ممنون میشدم.اطلاعی در مورد انها ندارم.

چرا حالا ايشون توضيح بدن ؟؟!! :31:

sm6m10
24-02-2008, 22:50
دوست عزیز فرقی نمیکند.چون چند پست بالاتر ایشون در مورد برنامه های بهینه ساز مطلب گذاشتند برای همین گفتم.اگرچه میدانم شما نیز در این باره می دانید.بنده از راهنماییهای شما عزیزان محترم در تمام این مجموعه و دوستانتان کمال تشکر را دارم چون خیلی راحت راهنماییمان میکنید.
با تشکر.:11:

اگر در مورد page file توضیح دهید و برنامه های بهینه ساز ممنون میشوم.

mamad_tk_pk
25-02-2008, 10:19
1 . در مورد page file توضیح دهید
2 . و برنامه های بهینه ساز .

1 . در مورد page file توضیح دهید :

page file در اصل يك رم مجازي بر روي هارد شما مي باشد .
وقتي كه كامپيوتر ما از لحاظ رم سخت افزاري پايين است ( به عنوان مثال براي ويستا رم 512 هم تقريبا كم است ) ما به ناچار مجبوريم از رم مجازي استفاده كنيم .
يعني در كامپيوتر تنظيماتي را انجام دهيم كه يك فايلي درست شود و وقتي رم كم آورد و يا كار بر روي رم سخت زياد شد ، از رم مجازي استفاده كند .
آن رم مجازي همان Page file است .
كه ما مي توانيم مشخص كنيم كه در كدام درايو باشد و اندازه ي آن چه مقدار باشد .
مسلما page file نمي تواند جاي رم سخت افزاري را بگيرد ولي مي تواند تا حد زيادي كمك به سرعت كامپيوتر كند البته اگر به درستي از آن استفاده شود .
مقدار اندازه ي page file از فرمول زير بدست مي آيد :
مقدار اندازه ي رم سخت افزاري * 1.5
مثلا اگر رم ما 512 است بايد سايز page file مطابق زير بدست بيايد :

768 = 1.5 * 512
اين روشي است كه خود مايكروسافت پيشنهاد كرده است .

2 . و برنامه های بهینه ساز

بنظر من بهترين برنامه هاي بهينه سازي ، برنامه هاي خود ويندوز مي باشند .

sm6m10
25-02-2008, 21:39
بسیار بسیارممنون از راهنماییتون خیلی مفیدبودن اگر سوال داشتم بازمزاحمتون میشم.:11:

mamad_tk_pk
25-02-2008, 22:25
بسیار بسیارممنون از راهنماییتون خیلی مفیدبودن اگر سوال داشتم بازمزاحمتون میشم.

خواهش ميكنم دوست من
سعي مي كنم با اطلاعات ناقص خودم به سوالات شما پاسخ بدهم .