PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوشي هاي ايران در جاهاي ديگه قابل استفاده هستن؟

shahrzad20
28-10-2005, 01:44
سلام دوستان:يك سوال داشتم اونم اينكه گوشي هايي كه در ايران هستند سيم كارتهاي جاهاي ديگه بهشون مي خوره يا خير گوشي من 6600 هست مي خوام بدونم اين گوشي در جايي مثل كانادا يا امريكا قابل استفاده هست يا نه؟و يا مي شه تغييراتي درش داد؟ :tongue:

RamCo
26-01-2006, 01:17
در كانادا و آمريكا نه ولي بعضي از كشورهاي اروپايي و خاور ميانه كار ميكنه
براي امريكا و كانادا بايد يه گوشي ديگه كه چهار باند باشه بخريد

Elfin-D
26-01-2006, 01:21
سلام
اين خدمات رومينگ جرباناتش چيه؟كسي ميدونه؟؟؟

*NashenaS*
26-01-2006, 01:26
سلام
اين خدمات رومينگ جرباناتش چيه؟كسي ميدونه؟؟؟

Roaming:
Roaming is defined as the ability for a cellular customer to automatically make & receive voice calls, send & receive data, or access other services when travelling outside the geographical coverage area of the home network, by means of using a visited network.

Roaming is technically supported by mobility management, authentication and billing procedures. Establishing roaming between network operators is based on - and the commercial terms are contained in - Roaming Agreements.

If the visited network is in the same country as the home network, this is known as National Roaming. If the visited network is outside the home country, this is known as International Roaming (the term Global Roaming has also been used).

If the visited network operates on a different technical standard than the home network, this is known as Inter-standard roaming.

GSM Roaming, which involves roaming between GSM networks, offers the convenience of a single number, a single bill and a single phone with worldwide access to over 200 countries*. The convenience of GSM Roaming has been a key driver behind the global success of the GSM Platform.

GSM Coverage Maps is a unique resource containing information supplied and approved by the members of the GSM Association.

Network, Services and Roaming information are continually updated to reflect the evolving situation worldwide. Interactive coverage maps, updated quarterly, allow you to navigate to see where exactly you can use your phone.

Elfin-D
26-01-2006, 01:29
مرسي از لطفتون ولي كي حال داره اين همه انگليسي رو ترجمه كنه؟!!!
نميشه تو يك خط مختصر بگيد تا من هم بفهمم؟؟!!

NINTENDO_DS
26-01-2006, 16:18
رمكو جان چه طور 6600 به امريكا و كانادا نميخوره؟ من دوستاني دارم كه توي نيو يورك 6600 دارند و همه نوع سيم كارت بهشون ميخوره اين گوشي ها تو ايران ساخته نميشن بلكه از اونور اب ميان ايران

RamCo
26-01-2006, 18:44
رمكو جان چه طور 6600 به امريكا و كانادا نميخوره؟ من دوستاني دارم كه توي نيو يورك 6600 دارند و همه نوع سيم كارت بهشون ميخوره اين گوشي ها تو ايران ساخته نميشن بلكه از اونور اب ميان ايران

بله ولي 6600 كه به ايران مياد مخصوص اينجاست و 6600 كه در امريكا و كانادا هست مخصوص سيستم اونجا ساخته شده

mohammad_1000
26-01-2006, 20:34
سلام
دوست عزيز
سم كارت ها در همه جاي دنيا يكي هستند و گوشي هايي كه ساخته ميشن همه يجور سيم كارت به هشون ميخوره نميشه كه ي گوشي به ي جايه دنيا بره بعد ضد حال بخورن سيم كارت ها نخوره حالا شايد براتون اين سوال پيش بياد كه مخصوص اون كشور بسازن ولي ممكن كسي ديگه واردش كنه درسته يا نه

NINTENDO_DS
26-01-2006, 21:58
منم با محمد 1000 موافقم امكان نداره اگر نوكيا براي ايران بود همين 6600 زبون فارسي هم داشت ولي ايتاليايي و امريكايي رو همه مدل ها دارند

Elfin-D
26-01-2006, 22:38
مرسي از لطفتون كه توضيخ داديد رومينگ چيه!!!!مارو تو كف گذاشتيد!

RamCo
27-01-2006, 01:18
سلام
دوست عزيز
سم كارت ها در همه جاي دنيا يكي هستند و گوشي هايي كه ساخته ميشن همه يجور سيم كارت به هشون ميخوره نميشه كه ي گوشي به ي جايه دنيا بره بعد ضد حال بخورن سيم كارت ها نخوره حالا شايد براتون اين سوال پيش بياد كه مخصوص اون كشور بسازن ولي ممكن كسي ديگه واردش كنه درسته يا نه

من به عنوان تعمير کار تخصصي شرکت نوکيا و اتصالات اين حرف رو به شدت تکذيب ميکنم

'POP'
27-01-2006, 06:20
من به عنوان تعمير کار تخصصي شرکت نوکيا و اتصالات اين حرف رو به شدت تکذيب ميکنم

سلام.
لطفا رد يا تكذيبتون رو با دليل مطرح كنيد .
ممنون.
;)

RamCo
27-01-2006, 12:00
سلام.
لطفا رد يا تكذيبتون رو با دليل مطرح كنيد .
ممنون.
;)

گوشي هايي كه در آمريكا و كانادا استفاده مي شوند مخصوصا گوشي هاي قديمي مثل 6600 فقط از فركانس 1900 پشتيباني مي كنند و سريال نامبر اونها با عدد صفر شروع مي شود اما در اينجا از سيستم GSM 900 و 1800 استفاده مي شود
اما دليل دوم : در تمام دنيا شركت هاي مختلف موبايل مثل : orange , vodafone , AT&T و... يك قفل نرم افزاري و جديدا هم قفلهاي سخت افزاري بر روي اونها گذاشته مي شود كه اين گوشي فقط در محدوده سرويس دهنده اين شركت كار مي كند و ديگه هيچ سيم كارت ديگه اي رو نمي شناسد اما در ايران و چند كشور ديگه راهكارهايي هست
كه چنين قفل هايي رو باز مي كنند و من خودم به شخصه اين كار رو انجام مي دم ولي در كشور هاي پيشرفته اين كار غير قانوني هست و هيچ كس هم انجام نميده و گوشي شما بلا استفاده مي ماند
به همين دليل روي يك گوشي مثل 6600 نبايد ريسك كرد و بهتره از گوشي هاي جديد مطمئن و چهار باند كه وابسته
به هيچ شركت خصوصي هم نباشند (آرم ولوگوي هيچ شركتي جز شركت سازنده در نرم افزار و بدنه گوشي نباشد) براي بردن به نقاط مختلف دنيا استفاده كنيد

NINTENDO_DS
27-01-2006, 15:15
سامسونگ ايي 800 رو هم اين موضوع شامل ميشه؟

RamCo
27-01-2006, 15:40
سامسونگ ايي 800 رو هم اين موضوع شامل ميشه؟

E800 هم يك گوشي سه باند هست و اعتباري بهش نيست شايد بعضي جاها كار كنه تازه اگر متعلق به شركت خاصي نباشه

NINTENDO_DS
27-01-2006, 16:06
اخه رمكو جان پدر بنده ايي 800 از اينجا خريد ولي تو امريكا هم تونست ازش استفاده كنه ايا موارد خاص بين گوشي ها وجود داره؟

RamCo
27-01-2006, 18:25
اخه رمكو جان پدر بنده ايي 800 از اينجا خريد ولي تو امريكا هم تونست ازش استفاده كنه ايا موارد خاص بين گوشي ها وجود داره؟

اگر توضيحاتي كه دادم رو كامل بخونيد متوجه ميشيد شما بايد به شركتي كه اين گوشي رو ازش مي خريد خيلي توجه كنيد گوشي شما يك گوشي ازاد بوده و داراي فركانس 1900 مي باشد (800 - 1800 - 1900 )
كه همونطور كه گفتم يك ريسكه ممكنه بعضي جاها كار كنه و بعضي جاها كار نكنه

موفق باشيد

Hpower_sl3
27-01-2006, 22:35
رومينگ يعني شما مشتوني از سيم كارتت تو بعضي كشور ها استفاده كني.

Hpower_sl3
27-01-2006, 22:37
ميتوني.بستگي به سيمكارت داره.
من هم از

30naa
27-01-2006, 22:52
من یادمه اوایل که موبایل تو ایران اومده بود بابا بزرگم یه گوشیه موتورولا از آمریکا به قیمت 20-30 دلار خریده بود که سیم کارت نمی خورد و نمی دونم چجوری کار میکرد
اورده بود که شاید تو ایران کار کنه ولی کار نکرد
من فکر میکردم سیستم اونجا هنوز اینطوریه
اونا جریانش چی بود؟؟؟

RamCo
27-01-2006, 23:00
من یادمه اوایل که موبایل تو ایران اومده بود بابا بزرگم یه گوشیه موتورولا از آمریکا به قیمت 20-30 دلار خریده بود که سیم کارت نمی خورد و نمی دونم چجوری کار میکرد
اورده بود که شاید تو ایران کار کنه ولی کار نکرد
من فکر میکردم سیستم اونجا هنوز اینطوریه
اونا جریانش چی بود؟؟؟

اون گوشي ها ماهواره اي هستن كه هنوزم اين مدل گوشي ها توليد مي شوند و در بعضي كشور ها استفاده هاي خاص دارند

NINTENDO_DS
28-01-2006, 09:43
اره براي من هم فرستاده بودند من هم خيلي دنبال مكان قرار گيري سيم كارت بودم ولي يك قسمتي پايينش داشت مثل اينكه كارت خور باشه اونطوري بود بعد وقتي ديدم نميتونم كاري بكنم رفتم و 40 هزار تومن فروختمش

shahrzad20
28-01-2006, 12:20
گوشي هايي كه در آمريكا و كانادا استفاده مي شوند مخصوصا گوشي هاي قديمي مثل 6600 فقط از فركانس 1900 پشتيباني مي كنند و سريال نامبر اونها با عدد صفر شروع مي شود اما در اينجا از سيستم GSM 900 و 1800 استفاده مي شود
اما دليل دوم : در تمام دنيا شركت هاي مختلف موبايل مثل : orange , vodafone , AT&T و... يك قفل نرم افزاري و جديدا هم قفلهاي سخت افزاري بر روي اونها گذاشته مي شود كه اين گوشي فقط در محدوده سرويس دهنده اين شركت كار مي كند و ديگه هيچ سيم كارت ديگه اي رو نمي شناسد اما در ايران و چند كشور ديگه راهكارهايي هست
كه چنين قفل هايي رو باز مي كنند و من خودم به شخصه اين كار رو انجام مي دم ولي در كشور هاي پيشرفته اين كار غير قانوني هست و هيچ كس هم انجام نميده و گوشي شما بلا استفاده مي ماند
به همين دليل روي يك گوشي مثل 6600 نبايد ريسك كرد و بهتره از گوشي هاي جديد مطمئن و چهار باند كه وابسته
به هيچ شركت خصوصي هم نباشند (آرم ولوگوي هيچ شركتي جز شركت سازنده در نرم افزار و بدنه گوشي نباشد) براي بردن به نقاط مختلف دنيا استفاده كنيد

سلام دوست عزيز:
خيلي ممنون از توضيحاتتون من گوشيم 6630هست مي خوام با خودم ببرمش امريكا پس شما فكر مي كني احتمالا كار نكنه؟يا مي شه اينجا كاريش كرد كه اونجا رفت كار كنه

NINTENDO_DS
28-01-2006, 18:43
فكر كنم تو امريكا موتورولا بهترين باشه چون ساخت همون كشوره پس سيستمش هم به سيستم اونجا ميخوره فكر نكنم با اين توصيفات 6630 هم اونجا كار بكنه

RamCo
29-01-2006, 01:16
سلام دوست عزيز:
خيلي ممنون از توضيحاتتون من گوشيم 6630هست مي خوام با خودم ببرمش امريكا پس شما فكر مي كني احتمالا كار نكنه؟يا مي شه اينجا كاريش كرد كه اونجا رفت كار كنه

6630 شما اگر متعلق به هيچ شركتي نباشه احتمالا كار ميكنه ولي 100 درصد نيست

RamCo
29-01-2006, 01:18
سلام دوست عزيز:

خواهش ميكنم دوست عزيز
6630 شما اگر متعلق به هيچ شركتي نباشه احتمالا كار ميكنه ولي 100 درصد نيست
آخه 6630 هايي كه تو ايران هست مخصوصا اونايي كه گارانتي ندارن متعلق به بعضي شركتهاي اروپايي هستند

NINTENDO_DS
29-01-2006, 09:19
رمكو جان كدوم گوشي ها تو ايران 100 در 100 تو امريكا هم كار ميكنه؟ منظورم كدوم مارك و كدوم مدل؟