PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محدودیت ریجیستری

jinn's king
13-02-2008, 11:07
با درود
آيا مي تونم دسترسي به ريجيستري رو براي ساير افراد محدود كنم به طوري كه فقط خودم بتونم ازش استفاده كنم
يه جورايي رمز دار شه و يا اينكه يه كاري كنم حتي خودمم نتونم ازش استفاده كنم

mahdi7610
13-02-2008, 11:41
با درود

آيا مي تونم دسترسي به ريجيستري رو براي ساير افراد محدود كنم به طوري كه فقط خودم بتونم ازش استفاده كنم
يه جورايي رمز دار شه و يا اينكه يه كاري كنم حتي خودمم نتونم ازش استفاده كنم

سلام دوست عزیز
بله می شه این کار را کرد .
هم با نرم افزار می شه این کار را کرد .
هم با خود سیستم عامل از طریق پرمیشن ها . اگه کار کردن با پرمیشن ها را بلد باشید .
یعنی شما می تونید دو تا یوزر درست کنید یکی ادمین که خودتون هستید و یکی دیگه هم یوزر limit که دیگران از ان استفاده میکند . و شما با استفاده از یوزر ادمین می تونید برای کلیه یوزرها محدودیت ایجاد کنید .

Ali.yp
13-02-2008, 18:13
سلام دوست عزیز
بله می شه این کار را کرد .
هم با نرم افزار می شه این کار را کرد .
هم با خود سیستم عامل از طریق پرمیشن ها . اگه کار کردن با پرمیشن ها را بلد باشید .
یعنی شما می تونید دو تا یوزر درست کنید یکی ادمین که خودتون هستید و یکی دیگه هم یوزر limit که دیگران از ان استفاده میکند . و شما با استفاده از یوزر ادمین می تونید برای کلیه یوزرها محدودیت ایجاد کنید .

خوب عقله کل منم می دونم می شه, حداقل نرم افزارشو بزار

mahdi7610
13-02-2008, 18:23
برنامه هایی که توی کافی نت ها ازشون استفاده می شه بهترین برنامه ها هستن .
علی اقا شما باید برید و توی قسمت درخواست نرم افزار برنامه را درخواست کنید .
حالا عقل کل منم یا شما . لابد بازم منم .
عب نداره هر چی شما بگین .

Ali.yp
13-02-2008, 19:10
برنامه هایی که توی کافی نت ها ازشون استفاده می شه بهترین برنامه ها هستن .
علی اقا شما باید برید و توی قسمت درخواست نرم افزار برنامه را درخواست کنید .
حالا عقل کل منم یا شما . لابد بازم منم .
عب نداره هر چی شما بگین .

آقا مهدی شما از عقله کل ردی داداش تو آی کیو یی :10:

winxp
13-02-2008, 22:49
سلام عزیزم

برای محدود کردن ریجستری میتونی از نرم افزار child control استفاده کنی یا winguard

برای اطلاعات بیشترهم میتونی پیغام خصوصی بزنی

موفق باشی

mahdi7610
13-02-2008, 23:50
علی اقا و jinn's king جان این برنامه را براتون معرفی می کنم . هم حجمش کمه . هم خیلی برنامه خوبی هستش .
علاوه بر رجیستری می تونی خیلی جاها را هم محدود کنی .
برو و از اینجا دانلودش کن .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jinn's king
17-02-2008, 17:28
شرمنده دست خودم نبود

jinn's king
17-02-2008, 17:29
حالا اگه بخوام با خود سیستم این کار و انجام بدم بدون استفاده از نرم افزار و کار کردن با پرمیشن ها رو هم بلد نباشم میشه لطف کنی این کار برام تو ضیح بدی که چطوری از پرمیشن ها استفاده کنم
متشکرم

jinn's king
17-02-2008, 17:29
حالا اگه بخوام با خود سیستم این کار و انجام بدم بدون استفاده از نرم افزار و کار کردن با پرمیشن ها رو هم بلد نباشم میشه لطف کنی این کار برام تو ضیح بدی که چطوری از پرمیشن ها استفاده کنم
متشکرم

mahdi7610
17-02-2008, 17:59
متشکرم
سلام دوست عزیز
راستش اموزش دادن پرمیشن یه خورده طولانی هستش . چون هر کدوم از گزینه هاش برا خودش کلی بحث جالب داره .
و همچنین برای فهمیدن هر کدوم باید کلی مثال زده بشه تا بهتر متوجه بشین .
در ضمن اگر ندانسته بخواهید کاری بکنید اونوقت بعد از چند دقیقه مطمئنا اولین کاری که می کنید عوض کردن ویندوز هستش .
و من هم که وقت نمی کنم . قرار بود یه مقاله هم درباره پرمیشن ها و هم یه مقاله درباره اینکراپشن بنویسم اما به خدا وقت کافی ندارم .
اما به طور کلی برای اینکه بتونید از پرمیشن ها استفاده کنید باید فایل سیستم شما ntfs باشه .
چون پرمیشن یکی از قابلیتهای ntfs هستش .
بعد از اینکه فایل سیستم شما ntfs شد یه گزینه به اسم security به درایو ها و فایلهای شما اضافه می شه .
این گزینه به طور پیش فرض مخفی هستش و باید فعال بشه .
برای فعال شدن این گزینه به فولدر اپشن برید و سپس تب view و بعد تیک اخرین گزینه اون را بردارید و بعد هم ok را بزن .
حالا اگه روی درایوها یا روی فولدرها راست کلیک کنی و بعد هم propertise را بزنی می بینی که تب security اضافه شده . حالا می تونی بری و با استفاده از گزینه هایی که اونجا وجود داره برای هر یوزری که دوست داشتی محدودیت ایجاد کنی .
allow یعنی اجازه داره .
deny یعنی اجازه نداره .

شاید بعضی دوستان وقت داشته باشن براتون اموزش بدن .

موفق باشید .