PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با 50,000 ± 400,000 تومان دوربین دیجیتال بگیرم یا دوربین فیلم برداری !؟!

__siavash__
12-02-2008, 15:34
سلام
میخواستم ببینم با 50,000 ± 400,000 تومان دوربین دیجیتال بگیرم یا دوربین فیلم برداری !؟!

هر کدوم رو که پیشنهاد میدید لطفا قیمت و مزایاشم بگید !

ممنون

Benygh
12-02-2008, 15:40
بستگی به نیاز خودتون داره ولی اگه دوربین عکاسی قرار باشه بگیرید من Canon S5 IS رو پیشنهاد میکنم ...

__siavash__
12-02-2008, 18:56
بستگی به نیاز خودتون داره ولی اگه دوربین عکاسی قرار باشه بگیرید من Canon S5 IS رو پیشنهاد میکنم ...

دارم فکر میکنم میبینم دوربین دیجیتال بیشتر به دردم میخوره

میشه یه سری از مشخصات این دوربین رو بگید و همچنیین قمتش رو ؟

ممنون ! :11:

Benygh
12-02-2008, 20:43
برای شما از قسمت دوربین های جدید :

قیمتش هم به نقل از Digikala :
قيمت: 369000 تومان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اشاره :
دوربين‌هاي سري S شركت كانن به خاطر زوم نوري بالاي خود همواره مورد توجه علاقمندان و دوستداران عكاسي هستند. تاكنون سه مدل مختلف از اين سري معرفي شده است و اكنون در حالي كه همه منتظر معرفي مدل S4 بودند، Canon نام مدل جديد خود را S5 نهاد تا حداقل از اين جهت همه را غافلگير كند.

Canon PowerShot S5 IS

وضوح و حداكثر اندازه تصاوير .............................................. 8‌ مگاپيكسل - 2448*3264
فاصله كانوني و زوم نوري ................................................ 36 تا 432 ميليمتر- 12 برابر
تنظيمات ISO .................................................. ............. بين 80 تا 1600
مود فيلمبرداري .................................................. ........... 30 ؛ 480*640
فرمت كارت .................................................. ................ D/SDHC/MMC
كنترل‌هاي دستي .................................................. ........ كامل‌

دوربين‌هاي سري S شركت كانن به خاطر زوم نوري بالاي خود همواره مورد توجه علاقمندان و دوستداران عكاسي هستند. تاكنون سه مدل مختلف از اين سري معرفي شده است و اكنون در حالي كه همه منتظر معرفي مدل S4 بودند، Canon نام مدل جديد خود را S5 نهاد تا حداقل از اين جهت همه را غافلگير كند. هرچند در خود دوربين شاهد غافلگيري بزرگي نبوديم و كانن همان سير تكاملي معمولي را در اين مدل هم ادامه داده است.

استفاده از سنسوري با وضوح هشت مگاپيكسل كه نسبت به وضوح شش مگاپيكسلي S3 مي‌تواند حداقل نشانه‌اي از تغيير باشد. لنز اين مدل با فاصله كانوني 36 تا 432 ميلي‌متر نشان مي‌دهد كه زوم نوري دوربين همچنان روي دوازده برابر ثابت مانده است و به نظر مي‌رسد كانن جذابيت اين قسمت را براي كاربران دست كم گرفته است؛ زيرا ساير رقيبان اين شركت همچون اليمپوس و سوني با ارائه مدل‌هايي با زوم نوري هيجده و پانزده برابر حداقل در اين عرصه از كانن پيش افتاده‌اند. يكي از نكات قوت لنز اين دوربين، سيستم اولتراسونيك آن است كه علاوه بر اين‌كه باعث تسريع حركت لنز در تغيير زوم مي‌شود، اين كار را بسيار بي‌سر‌‌وصدا انجام مي‌دهد.

همانند تمام مدل‌هاي جديد دوربين‌هاي كانن، اين مدل هم از موتور پردازش تصوير DIGIC III سود مي‌برد كه طبق ادعاي كانن با سرعتي بيشتر، تصاويري با كيفيت بهتر نسبت به سري‌هاي قبلي توليد مي‌كند.

سيستم اتوفوكوس اين دوربين مجهز به سيستم تشخيص صورت ‌(Face Detection) است كه باعث مي‌شود با تشخيص چهره اشخاص، تمركز فوكوس را روي آن‌ها قرار دهد و به خاطر همين مسئله براي عكس‌هاي خانوادگي مي‌تواند انتخاب مناسبي محسوب شود. همانند تمام دوربين‌هايي كه اين روزها توليد مي‌شوند، سيستم ثابت‌كننده تصوير هم روي اين دوربين موجود است كه البته بازهم طبق ادعاي كانن داراي قدرت بيشتري در حذف لرزش‌هاي ناخودآگاه شده است.

صفحه LCD با اندازه 5/2 اينچ با قابليت چرخش به اطراف، وجود كنترل‌هاي دستي كامل، يك دوجين مد عكسبرداري از پيش تعيين شده، امكان تنظيم حساسيت به نور ‌(ISO) بين 80 تا 1600 و امكان تنظيم خودكار آن حتي در مقادير بالا، ذخيره عكس تنها با فرمت JPG، امكان اتصال كيت‌هاي ارتقاي لنز، امكان تهيه عكس به صورت پياپي و با سرعت 5/‌1 فريم در ثانيه و تا زماني كه كارت حافظه جا داشته باشد، هيستوگرام زنده و بسياري از امكانات كوچك و بزرگ ديگر توسط اين دوربين در اختيار شما قرار مي‌گيرد.

يكي از تغييراتي كه اين مدل نسبت به مدل‌هاي قبلي دارد، امكان اتصال فلاش‌هاي جانبي به آن است كه اين مسئله باعث مي‌شود استفاده از آن براي كاربران حرفه‌اي جذاب‌تر شود. در كنار آن، وجود مود فيلمبرداري با امكان تهيه تصاويري بدون محدوديت با وضوح 640*480 با سي فريم در ثانيه و امكان تهيه صدا و استفاده از زوم در حين فيلمبرداري را مي‌توان به نكات قوت اين مدل افزود. همانند تمام دوربين‌هاي كانن اين مدل هم از كارت‌هايSD پشتيباني مي‌كند. توان داخلي دوربين هم از طريق چهار باتري قلمي تامين مي‌شود كه هزينه خريد باتري‌هاي شارژي را اضافه مي‌كند.

Actros
12-02-2008, 23:23
Panasonic Lumix DMC-FZ18

به طور کلی، باید گفت FZ18، چیزی بین یک دوربین کامپکت و یک SLR است که تقریبا تنظیمات لازم یک SLR را دارا می‌باشد اما به لنزهای قابل تعویض نیازی ندارد. پاناسونیک لومیکس FZ18 دوربین ایده‌آلی است که به کمک آن می‌توانید عکس‌های بسیار خوبی از خانواده، مثلا در فضای باز داشته باشید و همیشه لذت عکاسی دیجیتال و داشتن عکس‌هایی باکیفیت و زیبا را تجربه کنید.

مشخصات كلي :
آماتور پيشرفته (Advanced Amatueur) - حسگر 8.3 مگاپيكسل - صفحه نمايش 2.5 اينچ - لنز 28-504 - بزرگنمايي اپتيكال 18برابر - بزرگنمايي ديجيتال 4برابر - محدوده ديافراگم F2.8-F3.1 - سرعت شاتر 1/2000 تا 60 - حساسيت 1250 تا 100 - 4 حالت از پيش تنظيم شده و تنظيم دستي تنظيم تراز سفيدي - قابليت فيلمبرداري: Yes

18 برابر زوم اپتیکال . جزو 4 دوربین برتر دنیا سال 2007

================================================== =====
Sony Cybershot DSC-H9

__siavash__
13-02-2008, 20:01
از پیشنهادات دوستان ممنون !
اون سایتی که معرفی کردید خیلی خوب بود ...

hamid00009
13-02-2008, 22:29
دوست عزیز به نظر منم دوربین دیجیتال بخر ( مخصوصا اگر کامپکت باشه خیلی عالی چون همه جا میتونی ببریش)

Benygh
13-02-2008, 22:37
دوست عزیز به نظر منم دوربین دیجیتال بخر ( مخصوصا اگر کامپکت باشه خیلی عالی چون همه جا میتونی ببریش)
برای دوستمون که این مقدار میخوان خرج کنند یک دربین اماتور حرفه ای عالیه ...
کامپکت هم محدودست هایی داره برای خودش ...

__siavash__
15-02-2008, 17:04
کامپکت باشه یعنی چی ؟
چه محدودیت هایی داره ؟

Benygh
15-02-2008, 17:41
کامپکت به همین دوربین های کوچک و جمع و جور میگن که برای حمل و نفل خوبه ...
محدودیت هایی هم که داره مثلا :
زوم اپتیکالش کمه نسبت به اماتور حرفه ای ها ...
ممکنه مگاپیکسل بالاتر باشه ولی تاثیری نداره به دلیل لنز و ...
تنظیمات کمتری داره و ...
امکانات جانبی اش هم کمه . . .

__siavash__
16-02-2008, 13:27
سلام
این دوربین Canon Powershot S5 IS
باتری هاش شارژی نیستند ؟؟؟

بعد نقاط قوت زیاد داره اما نقاط ضعف هم زیاد داره ؟

بعد یه نکته دیکه
توی نقاط ضعف Sony Cybershot DSC-T2
نوشته

• ضرورت وجود یک کابل مخصوص برای USB
اما پایین نوشته

اقلام همراه دوربین
• كابل USB

Benygh
16-02-2008, 15:15
سلام
این دوربین Canon Powershot S5 IS
باتری هاش شارژی نیستند ؟؟؟
چرا شارژی هستند و برعکس باطری های کتابی خیلی خوب هم توسط دوربین استفاده میشوند ...
یعنی عمر مفید باتری بالا و ساعت کارش هم بالاست ...

بعد یه نکته دیکه
توی نقاط ضعف Sony Cybershot DSC-T2
نوشته
نقل قول:
• ضرورت وجود یک کابل مخصوص برای USB
اما پایین نوشته
نقل قول:
اقلام همراه دوربین
• كابل USB
[URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL

مگه شما قصد خرید یک دوربین اماتور حرفه ای رو ندارید ؟
این سایت ها اشتباهات زیادی میکنند شما به سایت زیر مراجع کنید که جامع ترین سایت در این زمینه است :

Sasan Info
16-02-2008, 16:35
سلام
دوستان
منم میخوام canon s5 is بگیرم
خواستم نظراتتون رو در موردش بدونم
تو یه تاپیک دیگه پست دادم جوابی نگرفتم

در ضمن الان قیمتش چقدره؟

Benygh
16-02-2008, 17:40
سلام
دوستان
منم میخوام canon s5 is بگیرم
خواستم نظراتتون رو در موردش بدونم
تو یه تاپیک دیگه پست دادم جوابی نگرفتم

در ضمن الان قیمتش چقدره؟
سلام
دوربین خوبیه و مدتیه که قیمتش داره میاد پایین البته الان 370 هست فک کنم .. برای اطلاعات بیشتر راجع به به سایت های زیر مراجعه کنید ...

__siavash__
16-02-2008, 20:36
مگه شما قصد خرید یک دوربین اماتور حرفه ای رو ندارید ؟
این سایت ها اشتباهات زیادی میکنند شما به سایت زیر مراجع کنید که جامع ترین سایت در این زمینه است :

من قصد خرید یه دوربینی رو دارم که تا همون حدود قیمت بهترین باشه
که ظاهرا همین Canon Powershot S5 IS خوب باشه
که قیمتش توی این سایت

420,000 تومان هست که منم بیرون پرسیدم همین قیمت هست سایت digikala قیمت رو اشتباه زده 370,000 تومان !!!

من دنبال چند تا مشخصات میگردم اما پیدا نکردم !
این دوربین Canon Powershot S5 IS عکس ها رو روی چی ذخیره میکنه ؟ هارد داخلی یا کارت حافظه داره ؟ و چه قدر فضا داره ؟

اون دوربین Sony Cybershot DSC-T2 رو که اخیرن یکی از دوستام گرفته میگه 4 گیگ حافظه داخلی داره و کارت حافظه هم میخوره !!!

Benygh
16-02-2008, 21:20
این دوربین روی رم هم ذخیره میکنه روی مموری داخلی خودش هم ذخیره میکنه ولی برای اکثر دوربین ها لازمه فضای بیشتری برای رم تهیه کنید ...

توی اون سایت که گفتم چند پست پیش همه چیز درباره ای همه دوربین ها هست ... حتی نمونه عکس و کار ...

Sasan Info
16-02-2008, 22:40
بچه ها یه چیزه خیلی خیلی خیلی عجیب
چرا قیمت s5 is تو دبی 480 تومنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
البته سایت digikala قیمت اشتباه داده ولی با این حال بازم تو دبی گرونه
تو ایران اونجوری که شما میگین 420 تومنه
جریان چیه؟؟؟؟؟!

saeed410
17-02-2008, 01:20
خوب معلومه دوست عزیز یک دوربین دیجیتال بگیرالبته از اون 10 مگاپیکسیلیاش ، من مطمئنم پشیمون نمی شی ، خیلی با کیفیتن

__siavash__
17-02-2008, 11:01
یه مدل از 10 مگا پیسلی میشه معرفی کنی !
من فعلا میخوام Canon Powershot S5 IS بگیرم که 8.1 مگاپیکسل هست !!!

Sasan Info
17-02-2008, 19:50
نگفتین جریان قیمتا چیه؟؟؟؟؟

__siavash__
19-02-2008, 12:18
نگفتین جریان قیمتا چیه؟؟؟؟؟
جریان قیمت Canon Powershot S5 IS رو میگی !؟
همون 420,000 هستش !

mehdidariush
21-02-2008, 12:11
Canon Powershot SD950 IS - IXUS 960 IS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیر

Sasan Info
24-02-2008, 20:15
راستی دوستان یه دوربین کامپکت خوب پیشنهاد کنید
تا جایی که میشه خوشکل و جمع و جور باشه
من sony dsc-t200 رو مد نظر گرفتم
چیز جالبیه
به نظرتون خوبه؟؟؟

Benygh
24-02-2008, 20:51
من به شما با بودجه اتون که با توجه به قیمت دوربین مورد نظرتون فکرکنم 400 تومان باشه مدل های زیر رو پیشنهاد میدم ...

Canon Powershot SD870 IS - IXUS 860 IS

Canon Powershot SD900 Ti - IXUS 900 Ti

Canon Powershot G7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])