PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل یکم عجیب

amirspecialboy
11-02-2008, 17:02
با سلام خدمت دوستان
کامپیوتر من یه چند روزی بود که وقتی باهاش بازی کامپیوتری میکردی (هرچی از بازی تتریس بگیر تا Need for Speed ProStreet ) صداش مشکل داشت یعنی به جایی میرسید که باید صداش رو قطع میکردی که چیزی نشنوی
ولی حالا این مشکل حاد تر شده و وقتی همون بازی هارو انجام میدم تصویر کامپیوتر خراب میشه (یا به صورت خطوط صاف رنگی در میاد یا تصویر پر میشه از مثلث های کشیده ) که در این صورت چیزی دیده نمیشه
این مشکل حل میشد وقتی من در پنجره رو باز میکردم یعنی وقتی هوای خنک وارد اتاق میشد (ترا به خدا نخندید )
ولی حالا دیگه این مشکل این جوری هم حل نمیشه ولی بنده یه کار دیگه هم کردم دوتا فن و یکی از هاردهای کامپیوتر رو برقش رو قطع کردم تصویر دیگه بهم نمیخورد ولی صدا همچنان خراب بود
حالا بنده نمیدونم مشکل از چی هستش یا کارت گرافیک خراب یا پاور خراب یا کارت صدا یا بدبختانه هر سه تاش
حالا از دوستان یکی به داد ما برسه

hose
11-02-2008, 17:12
سلام دوست عزیز
شما خودتون اول کارت گرافیک رو تعویض کن........
بعد.........اونا............

amirspecialboy
11-02-2008, 18:41
الان مصرف برق پاور کامپیوترم رو دوباره کم کردم تصویرش بهم نمیخوره ولی صداش هنوز خرابه
من سوالم اینه که پایین بودن وات پاور میتونه باعث بشه که این اتفاقات بیفته
بعدش مثلا اگر cpu داغ کنه کارت صدا بد کار میکنه یا اصلا چه چیزی میتونه باعث بشه که کارت صدا بد کار کنه
چیزی که الان برای من معلوم شده (80%) اینه که یه چیزی توی کامپیوتر من داغ میکنه یا به حرارت حساس شده که
این اتفاق برای صداش میفته
چون وقتی سیستم خنک میشه 90% مشکل حل میشه

kasra2002
12-02-2008, 00:26
سلام من بیشتر فکر میکنم ویروسی در کار باشه چون با کارت صدا این مشکلو دارم و شنیدم ویروسه
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amirspecialboy
14-02-2008, 17:29
دوست عزیز
در کامپیوتر بنده خبری از ویروس یا هر چیز دیگری نیستش با این مشکل هنوز داریم سر میکنیم
خیلی بده که با کامپیوترت بازی کنی ولی باید صداشو تا ته ببندی به خاطر اینکه اعصابت خورد نشه
بعد من میخواستم بدونم قیمت پاورهای AcBel چنده شاید بخوام یه پاور بخرم

Mahdi_Moosavi
14-02-2008, 17:56
دوست عزیز
در کامپیوتر بنده خبری از ویروس یا هر چیز دیگری نیستش با این مشکل هنوز داریم سر میکنیم
خیلی بده که با کامپیوترت بازی کنی ولی باید صداشو تا ته ببندی به خاطر اینکه اعصابت خورد نشه
بعد من میخواستم بدونم قیمت پاورهای AcBel چنده شاید بخوام یه پاور بخرم

به احتمال زیاد ولتاژ یکی از شاخه های پاور شما مشکل داشته باشه !

برای روشن شدن بهتر موضوع شما این برنامه رو دانلود کن ، بعد از این که اجرا کردی یه عکس بزار ببینیم قضیه از چه قراره ؟!

لینک مستقیم با حجم 316kb :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amirspecialboy
15-02-2008, 15:38
این لینک عکسی که گفته بودیت

حالا دوستان لطفا اگر چیزی فهمیدن بگم
راستی در مورد ولتاژ 3.3 ولت که در این برنامه کم نشون میده که درست هم هست
من قبلا در یکی از فروم های همین سایت پرسیدم دوستان گفتن عیبی نداره
باز هم ممنون

Mahdi_Moosavi
15-02-2008, 16:30
این لینک عکسی که گفته بودیت

حالا دوستان لطفا اگر چیزی فهمیدن بگم
راستی در مورد ولتاژ 3.3 ولت که در این برنامه کم نشون میده که درست هم هست
من قبلا در یکی از فروم های همین سایت پرسیدم دوستان گفتن عیبی نداره
باز هم ممنون

آقا جون هر کی دوست داری دیگه تصویر با فرمت bmp آپلود نکن !! حجمش شده 750kb !!

اما بریم سر بحث اصلی :

همان طور که جناب مهندس عمرانی در این پست اشاره کردن :

ولتاژ شاخه 3.3 ولت باید در محدوده 3.46 تا 3.13 ولت باشه که متاسفانه این مقدار برای شاخه 3.3 ولت شما تقریبآ

3 ولت هست ! :41: همین میتونه منشا تمام مشکلات شما باشه ! ضمنآ این ولتاژ صددرصد در هنگام load بودن

سیستم باز هم کاهش پیدا میکنه ! پس بهتره تا به قطعات سیستم شما بیشتر از این آسیب نرسیده اقدام به تعویض پاور اسیب دیده بکنید .

ضمنآ میشه لینک تاپیکی که دوستان گفتن این واتاژ برای شاخه 3.3 ولت مشکل نداره مرحمت بفرمایید ؟؟!!

amirspecialboy
15-02-2008, 19:25
با سلام
بنده در مورد عکس واقعا متاسفم اصلا حواسم به حجمش نبود لینکش رو عوض کردم
بازم شرمنده
در مورد لینکی که فرموده بودیت این لینکی است که من این مشکل رو قبلا مطرح کرده بودم

البته تقصیر کسی نیست بنده خودم رو 50 درصد مقصر میدانم
حالا بنده برای یه پاور خوب مثل AcBel چقدر باید پول کنار بزاریم ممنون میشم بگیت

Mahdi_Moosavi
16-02-2008, 20:58
با سلام
بنده در مورد عکس واقعا متاسفم اصلا حواسم به حجمش نبود لینکش رو عوض کردم
بازم شرمنده
در مورد لینکی که فرموده بودیت این لینکی است که من این مشکل رو قبلا مطرح کرده بودم

البته تقصیر کسی نیست بنده خودم رو 50 درصد مقصر میدانم
حالا بنده برای یه پاور خوب مثل AcBel چقدر باید پول کنار بزاریم ممنون میشم بگید

خب تو اون لینکی که شما گذاشتید ، دوستان ولتاژ شاخه 3.3v رو با ولتاژ قطعات اشتباه گرفتن ! :31:

در مورد پاور شما مشخصات کامل سیستم خودتون رو ذکر کنید + هزینه ای که میتونی بکنید ، بنده در خدمت شما هستم .

mahbobeh
14-07-2013, 15:51
دوسات عزیز چنانچه مشکل از پاور سیستم شماباشد میتوانید با کم کردن برخی قطعات بفهمید که اصلا مشکل درپاوره یا ازجای دیگه مثلا بجای کارت صدا از حالت ONBORDاستفاده کنید یا بجای دورم ازیک رم باتوان دوبله استفاده کنید یا اگردرسیستم از دودرایو نوری استفاده میکنید میتونید موقتا یکی رو از کار بیندازید ویا برخی کارتها مثل مودم رودربیاورید وپس از اطمینان نسبت به تعویض پاورباتوان بالاتراقدام کنید