PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا کمک کنید.ایا سرم کلاه رفته؟

myiranvatan
11-02-2008, 14:41
سلام من یک کارت گرافیک geforce 8600 gt خریدم که مارک ان silkway هست.512 mg و ddr3 میباشد.این کارت را 110 هزارتومان خریدم. حالا چندسوال داشتم
1- با توجه به مشخصات ان فکر میکردم خیلی گرونتر باشه ایا این کارت گرافیک را به من انداخته یا نه؟ البته تغییر محسوسی دربازیها احساس میکنم و از شرکت معتبری هم خریدم. ایا سرم کلاه رفته ؟

2- متاسفانه نه دفترچه ای داره و روی جعبه ان چیزی نوشته میخواستم ببینم ایا این کارت 128 بیت هست؟ ایا از دایرکت 10 پشتیبانی میکنه؟ ایا pixel sheider ان 4 هست؟

3-ازکجا میشه تعداد بیتها یا کلا مشخصات کارت را ببینم ایا در ویندوز میشه این کار را کرد ؟

4- درایور ان را از کجا باید دانلود کنم؟

5- اورکلاک بکنم یا نه؟
ببخشید سوالاتم زیاده ولی خواهش میکنم جواب بدهید خیلی ممنون

mahdi7610
11-02-2008, 15:52
سلام من یک کارت گرافیک geforce 8600 gt خریدم که مارک ان silkway هست.512 mg و ddr3 میباشد.این کارت را 110 هزارتومان خریدم. حالا چندسوال داشتم
1- با توجه به مشخصات ان فکر میکردم خیلی گرونتر باشه ایا این کارت گرافیک را به من انداخته یا نه؟ البته تغییر محسوسی دربازیها احساس میکنم و از شرکت معتبری هم خریدم. ایا سرم کلاه رفته ؟

2- متاسفانه نه دفترچه ای داره و روی جعبه ان چیزی نوشته میخواستم ببینم ایا این کارت 128 بیت هست؟ ایا از دایرکت 10 پشتیبانی میکنه؟ ایا pixel sheider ان 4 هست؟

3-ازکجا میشه تعداد بیتها یا کلا مشخصات کارت را ببینم ایا در ویندوز میشه این کار را کرد ؟

5- اورکلاک بکنم یا نه؟
سلام دوست عزیز

به نظر من قیمتش خیلی هم مناسب هستش و در واقع شما ارزون هم گرفتید چون قیمت این نوع کارت گرافیک تا 180 تومن هم رسیده بود . و قیمت این نوع کارت گرافیک معمولا بین 115 تا 180 نوسان داره . البته الان قیمتش همون طور هم که شما گرفتید خیلی پایین هستش . در همین حدود که شما گرفتین .

بله این نوع کارتهای گرافیک از دایرکت 10 پشتیبانی کامل می کنند .
سرعت حافظه در این نوع کارتها ی گرافیک 800 مگاهرتز هستش .
باس حافظه این نوع کارتها همون طور هم که خودتون می دونید 128 بیت هستش .
سرعت هسته این نوع کارتها هم تا جایی که می دونم 800 مگاهرتز هستش .
و pixel sheider اون هم 4 هستش .
در ضمن این نوع کارت گرافیک بخوبی Overclock می شود.

کار خیلی خوبی کردین که DDR 3 خریدین چون از نظر سرعت با DDR 2 اختلاف زیادی داره . در ضمن دایرکت 10 را هم پشتیبانی می کنند .
باید دفترچه اونا می گرفتید البته اگه همراهش بود .
با بعضی از نرم افزارها می شه اطلاعاتش را بیرون کشید . تو قسمت درخواست نرم افزار بگید اگه برنامه ای داشته باشه بهتون معرفی می کنند .

اورکلاک هم بستگی به خوتون داره گه بازی زیاد می کنید اون هم بازی های سنگین می تونید انجامش بدید .
من تا حالا اورکلاک نکردم .
اما پیشنهاد هم نمی کنم که این کار را انجام بدید .
همون طور که می دونید اورکلاک اجرای پردازنده موجود روی کارت گرافیک را سریعتر از سرعت مشخص شده توسط تولید کنند گان می کنه . اما این کار باعث فشار بیش از حد مجاز به کارت گرافیکی شده و در نهایت می تونه کارت گرافیک شما را بسوزونه .

ولی فکر نکنم نیازی باشه اخه این نوع کارتهای گرافیک بیشتر برای کسایی که بازی زیاد می کنند طراحی شدن .

من یه سیستم برا یکی از بچه ها جمع کرده بودم که از این نوع کارت گرافیک براش بسته بودم .

موفق باشین .

mahdi7610
11-02-2008, 17:27
سلام دوست عزیز

اگر می خواهید مشخصات کارت گرافیک خود را مشاهده کنید می توانید از روشهای زیر استفاده کنید .

روش اول : روی صفحه کار (Desktop) خود راست کلیک کنید و از این منو گزینه Properties را انتخاب کنید . سپس به برگه Settings رفته و دکمه Advanced را انتخاب کنید . پنجره جدیدی با نام کارت گرافیک شما باز می شود که می توانید در برگه Adapter مشخصات کارت خود را مشاهده کنید.

روش دوم : روی منوی Start کلیک کرده به منوی Programs می رویم و از منوی Accessories کزینه System Tools و سپس روی System Information کلیک می کنیم . برنامه System Information اجرا می شود که در آن مشخصات کامل و کلی خود را مشاهده می نمایید .
به منوی Tools رفته و گزینه Dire ctX Diagnostic Tool را انتخاب می کنیم . این برنامه اجرا شده و در ابتدا سیستم شما را بررسی می کند . در این برنامه می توانید شما از وضعیت Display , Network , Input , Music , Sound (نمایشگر و کارت گرافیک ) خود مطلع شوید .
برگه Display را انتخاب کرده و مشخصات کامل کارت گرافیک خود را در قسمت Device مشاهده می نمایید .

همچنین می توانید از مشخصات درایور خودتون در قسمت Driver اطلاع پیدا کنید .
در بخش DirectX features شما می توانید قابلیتهایی همچون DirectDraw (قابلیت شتاب در ترسیم تصاویر) ، Direct3D (قابلیت ترسیم تساویر سه بعدی) ، AGP Texture قابلیت شتاب در ارسال و بافندگی دیتا ، و حذف قسمتهای نامشهود در اجسام سه بعدی ) را فعال یا غیر فعال نمایید ضمناً می توانید تستهایی را هم از این قابلیتها بعمل آورید . در قسمت Notes می توانید گزارشی از وضعیت تستهای انجام شده مشاهده نمایید .

تست کارت گرافیک :

بهترین برنامه برای تست کارت گرافیک برنامه 3Dmark هستش .

Angel Of Darkness
12-02-2008, 00:26
متاسفانه من میگم (بی ادبی بگم انداختن بهت) کردن تو پاچت پسر یا دختر خوب میخوای از بقالی آدامس بخری بهت جعبه میده شما چطور یه همچین جنسی رو بدون جعبه خریدی ؟
شرکت کامپیوتری رو تجربه خودم میگم هر چی معتبر تر و پر زرق برق تر به نظر بیاد احتمال کلاه بردار بودنشون بهتره با چند تا چرب زبونی هر چی رو خواستن به مردم میدن و مردم از همه جا بیخبر فکر میکنن اگه سوال کنن کلاسشون پایین میاد ای اگه من اونجا بودم یه کاری میکردم که بره از گور باباش هم که شده جعبه و دفترچه در بیاره (تجربش دارم حالا چه وصله هایی بهم چسبوندن بماند){خنده یاهویی)
علت هر ارزونی هم بی دلیل نیست این مطمئن باش اسم کارت شما ناشناختن
انشالاه Cd و کارت گارانتی داره دیگه یا رو کارن برچسب گارانتی هست دیگه باید تو سیدیش آدرسی چیزی از سازندش باشه
بقیشم که مهدی جان زحمتش کشیدن
حقیقت تلخ ولی با اینکه دوست نداشتم بگم ولی خوب
شما برو یه سرچ کن ببین قیمت کارت 6600GT حالا با هر مارکی گیگا یا آلباترون یا .... چقرد بعد بیا بهم بگو تا برات بقیش بگم
امیدوارم فقط زیاد ضرر نکرده باشی و نکنی

myiranvatan
13-02-2008, 17:53
8600 هست نه 8600 لطفا کمک کنید

Mohammad_4688
13-02-2008, 18:01

5- اورکلاک بکنم یا نه؟

شاید می خوای بگی کارت گارانتی هم نداره !!!!! :18:

mahdi7610
13-02-2008, 18:17
8600 هست نه 8600 لطفا کمک کنید
سعی کن به قیمتش زیاد فکر نکنی بلکه به کاریی اون فکر کنی . حالا چند تومن اینور و اونور خیلی مشکل ایجاد نمی کنه .
اگه قیمتش برات مهمه می تونی بری بازار و از چند تا مغازه پرس و جو کنی .
مشکل فقط اینجاست که شما نه دفترچه اونا گرفتید . نه درایو اونا گرفتید . به قول دوستمون لابد گارانتی هم نداره .
می شه بگی فرق این دوتا که نوشتی چیه ؟

myiranvatan
14-02-2008, 14:29
نه بابا اینطوری هم که شما میگید نیست.من فاکتور گرفتم و شفاها هم گفته تا 1 سال گارانتی داره و مشکلی پیش اومد گفت که بیارم تا تعویض کنند. درضمن جعبه هم داره و سی دی هم داره فقط دفترچه نداره.تا حالا هم متوجه شدم که 512 mg و 128 bit هست اما هنوز نمیدونم ddr 3 هست یا نه؟

mahdi7610
14-02-2008, 15:13
خوب قربونت برم دیگه نگرانیت از چی هستش .
گفتم که برنامه 3Dmark را بگیر و نصب کن همه اطلاعات مربوط به کارت گرافیک را بهت می ده .اگه هم می خوای مطمئن باشی اونا به یه متخصص نشون بده .

سعی کن حتما مطمئن بشی که ddr 3 هستش . چون این خیلی مهم هستش . اخه ddr 2 هم سرعتشون پایین هستش و هم اکثر تقلبی هستند .

Angel Of Darkness
15-02-2008, 00:28
تایید میشه ولی چون کارت گارانتی از یه شرکت معتبر داخل ایران نداره پس نمیتونه مارک مرغوب و مشهوری باشه
در ضمن مردم مدرک دارن نمیتونن ثابت کنن چه برسه به شفاهی
انشاالاه تو خریدای بعدیت بیشتر دقت کن موفق باشی