PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سئوال : درباره چاپ تقویم رومیزی ، دیواری و ...

Hectorist
24-09-2007, 14:26
سلام ، من الان این تایپیک رو دیدم. من یه چند سالی هست طرح میزنم ، اما واسه خودم. تا آخر این هفته قراره یه سری کار ببرم زیر چاپ .

میخواستم اگه ممکنه درباره چاپ تقویم رومیزی ، دیواری ، پوستر ، چاپ دیجیتال ، شیت بندی برای چاپ و مقدمات قبل از چاپ یکم توضیح بدید.
ممنون

atilaa
13-10-2007, 02:27
0
سلام ، من الان این تایپیک رو دیدم. من یه چند سالی هست طرح میزنم ، اما واسه خودم. تا آخر این هفته قراره یه سری کار ببرم زیر چاپ .

میخواستم اگه ممکنه درباره چاپ تقویم رومیزی ، دیواری ، پوستر ، چاپ دیجیتال ، شیت بندی برای چاپ و مقدمات قبل از چاپ یکم توضیح بدید.
ممنون

بهتره موضوع چاپ ديجيتال با را چاپ افست جدا كنيم چون دو مقوله جدا از همه .
چاپ ديجيتال به زبان ساده يك دستگاه شبيه فتوكپي رنگي كه به كامپيوتر وصل ميشه و بدون نياز به زينك توانايي اينو داره كه با كيفيت نزديك به كيفيت دستگاه افست چاپ بكنه البته هزينه اش كمي بالااست و فقط به چاپ رنگي با تيراژ پايين مناسب اگه تيراژمون زياد باشه بهتره سراغ چاپ افست بريم .در مورد چاپ تقويم و پوستر به اين نكته توجه كنيم اندزه كارمون چقدر اگه 50*35 باشه سراغ دستگاه يك ورقي بريم چون هزينه فيلم و زينكش نسبت به دو ورق ( 50*70 cm ) كمتره . وگرنه از همون دوورق استفاده مي كنيم . البته در مواقع استثنايي دستگاه 4.5 ورق (100*70) هم داريم .
طرحمون رو طوري طراحي ميكنيم كه در يكي از استانداردهاي دستگاه افست باشه35*50 - 45*60 - 70*50 - 70*100 بعد از از حاشه طرح يك سانت براي كالر بار مي گذاريم و طرحمون در فرمت tiff ذخيره كرده و به ليتوگرافي مي دهيم