PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلوپ سونی اریکسون Xperia™ X1

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Re Z a
09-12-2008, 20:17
کیفیتشم فرقی نمیکنه یا پایینتره ؟

hamed1297
09-12-2008, 20:35
گوشی چینی یا سری جدید؟دی...

Re Z a
09-12-2008, 20:45
چینی هاش در برابر تایوانی هاش حامد جان کدومشون ازلحاظ کیفیت و برتری از دیگری سر تره یا اینجوری بپرسم چینیهاشو میتونیم بگیم جنس نا اصل؟ در این مورد x1

poria_mc
09-12-2008, 21:19
چینی هاش در برابر تایوانی هاش حامد جان کدومشون ازلحاظ کیفیت و برتری از دیگری سر تره یا اینجوری بپرسم چینیهاشو میتونیم بگیم جنس نا اصل؟ در این مورد x1
طبیعتا اصلش بهتر از اون چیزیه که چینی ها به عنوان اکس وان دو سیمکارته به مردم میندازن!

peymanmo6
09-12-2008, 22:10
کسی نظری راجع به X2 داره؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed1297
09-12-2008, 22:35
آهان رضا جان x1 به کل تایوان هست.این چینی تقلبی اون هست و احتمالا جاوا رو هم به زور ساپورت میکنه.دی...

mishen
09-12-2008, 23:18
دیروز یکی از فروشنگان اریاشهر گفت تا هفتهء دیگه بار جدید میرسه براش وقتی صحبت از قیمت شد جا خوردم .فروشنده صحبت از 700 تا 750 تومن کرد حالا قراره تا عید غدیر بیاره شاید واقعا توی این 1 هفته تکون حسابی بخوره

Mah12
10-12-2008, 00:40
این Xperia X2 منو یاد P5 میندازه که اونم همچین فرمی داشت اما به تولید انبوه نرسید.
ممنون

Re Z a
10-12-2008, 00:52
دیروز یکی از فروشنگان اریاشهر گفت تا هفتهء دیگه بار جدید میرسه براش وقتی صحبت از قیمت شد جا خوردم .فروشنده صحبت از 700 تا 750 تومن کرد حالا قراره تا عید غدیر بیاره شاید واقعا توی این 1 هفته تکون حسابی بخوره

Mishen جان از اصل بودن گوشی هاش باید خاطر جمع بشی چون این قیمتی که گفتی یه هو X1 افت تغریبا 200 تومانی میکنه :18: که این میتونه هم خبر بد باشه هم خبر خوب ... پس از جزعیاتش مارو هم با خبر کن :10:

با تشکر

tapar
10-12-2008, 01:01
کسی نظری راجع به x2 داره؟

سلام به همه

به نظر فوتوشاپی میاد................99%

peymanmo6
10-12-2008, 10:49
Mishen جان از اصل بودن گوشی هاش باید خاطر جمع بشی چون این قیمتی که گفتی یه هو X1 افت تغریبا 200 تومانی میکنه :18: که این میتونه هم خبر بد باشه هم خبر خوب ... پس از جزعیاتش مارو هم با خبر کن :10:

با تشکر

من فکر نمی کنم گوشی با سیستم ویندوز موبایل و رزولوشن 480x800 رو بشه به این سادگی تقلبیشو زد. مگر اینکه کلا شرکت سونی بخواد مثلا در دو نسخه چینی و تایوانی عرضه کنه.

seyyedi
10-12-2008, 11:52
دوستان سلام
یک فروند ایکسپریا بلک ینجا یافت شد با قیمت یه میلیون و صد و پنجاه

poria_mc
10-12-2008, 12:16
کسی نظری راجع به x2 داره؟

من که حال نکردم اگه قراره کیبردش این شکلی بشه همون بهتر که نیاد!

من هم امروز به یکی از مغازه دار ها که آشنامون بود گفتم یه مشکیش رو برام بیاره با قیمت 800 تومن!

lindows
10-12-2008, 12:38
يه سوال داشتم
اون فارسي سازي كه توي پست هاي اول گذاشتيد روي سامسونگ i900 جواب ميده يا نه ؟

Capcom
10-12-2008, 15:06
اقا مهران ایا اکسپریا قابلیت usb hub رو داره؟ یعنی میشه فلش مموری و ... رو بهش وصل کرد؟

mhargoon
10-12-2008, 16:28
دوستان، اگه يادتون باشه پيش‌ترها من يك بار در همين تاپيك در مورد x1 چيني و تايواني پرس و جو كردم. الان طبق همين پرس و جو هام (كه البته در فروم‌هاي ديگه جواب دريافت كردم) فهميدم كه x1 دو سيمكارته ساخت چين، اصلا x1 نيست. حتي اسمش هم يه چيز ديگه هست. اما اگه x1 اصل ساخت چين باشه به نظر مياد كمتر از تايواني نباشه. اگه هم باشه اون قدري نيست كه به چشم بياد. ولي در كل به نظر من بايد دنبال تايواني باشيم.

mhargoon
10-12-2008, 16:32
mishen جان از اصل بودن گوشی هاش باید خاطر جمع بشی چون این قیمتی که گفتی یه هو x1 افت تغریبا 200 تومانی میکنه :18: که این میتونه هم خبر بد باشه هم خبر خوب ... پس از جزعیاتش مارو هم با خبر کن :10:

با تشکر

دوست من، اين افت قيمت با توجه به اين قيمتهاي كاذب و با توجه با سابقه بازار ايران كاملا طبيعيه

hamed1297
10-12-2008, 16:45
دوستان، اگه يادتون باشه پيش‌ترها من يك بار در همين تاپيك در مورد x1 چيني و تايواني پرس و جو كردم. الان طبق همين پرس و جو هام (كه البته در فروم‌هاي ديگه جواب دريافت كردم) فهميدم كه x1 دو سيمكارته ساخت چين، اصلا x1 نيست. حتي اسمش هم يه چيز ديگه هست. اما اگه x1 اصل ساخت چين باشه به نظر مياد كمتر از تايواني نباشه. اگه هم باشه اون قدري نيست كه به چشم بياد. ولي در كل به نظر من بايد دنبال تايواني باشيم.

من شرمنده همه دوستان هستم.نباید میگذاشتم این عکس رو .دی..
این گوشی به ظاهر x1 چینی رو نباید میگذاشتم.آخه این اصلا x1 نیست.فقط از لحاظ ظاهری شبیهش هست.
شما اگر توی همین ایران یه سر به بازار گوشی های چینی بزنید میبینید که تقریبا مشبه همه گوشی های خوب بازار کپی زدن.

hamed1297
10-12-2008, 17:27
gooshishop قیمت زده 900.ایول.خوب میاد پایین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mishen
10-12-2008, 17:50
ایول پس خدا کنه اونی که بهم قول داده روی 750 برام بیاره قیمت جهانی هم که حدود 700 تا 750 دلاره پس جای شک و شبهه ای نیست

Amir-elx
10-12-2008, 18:48
کسی نظری راجع به X2 داره؟

لوووول !! / کاش میشد اسمش رو گذاشت فتوشاپی !! Paint ی واژه ی بهتری ه !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] / یه عکس از کی برد M600 چسبونده زیر ه گوشی !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed1297
10-12-2008, 18:59
لوووول !! / کاش میشد اسمش رو گذاشت فتوشاپی !! Paint ی واژه ی بهتری ه !! / یه عکس از کی برد M600 چسبونده زیر ه گوشی !!
این که فیک هست.ولی گوشی توی همین مایه ها با code name هیکارو قرار هست بیاد.

* Display: 2.6"
* Form factor: slider, with metalhousing
* Camera: 8.1 MP, with autofocus
* Video Recording: QVGA reaolution, 30 FPS
* Extras: Wi-Fi, 3.5 mm jack, Walkman 4.0 player, dual speakers, dedicated music player keys

mohandes
10-12-2008, 19:02
دوست من، اين افت قيمت با توجه به اين قيمتهاي كاذب و با توجه با سابقه بازار ايران كاملا طبيعيه

دوست عزیز قیمت بالای اکسپریا در هنگام ورود به بازار تنها در ایران نبوده و در تمام دنیا به همین صورت بوده . اگر شما روند تاپیک رو پیگیری کنید میبینید که هر جای دنیا این گوشی شروع به فروش کرده اولش قیمتش بالا بوده . نمونشو میتونید در پستهای زیر ببینید :

همین سایت plemix رو من یادمه اولین بار که شروع به فروش کرد قیمت رو بالای هزار دلار زده بود (تا اونجا که ذهنم یاری میکنه ) .

راستی نوکیا N97 با صفحهء تاچ اسکرین و شمایلی زیبا و امکانات مناسب در راهه . با این دیر اومدن اکسپریا و قیمت بالاش ، این گوشی هم در گزینه های من قرار میگیره ... :

Amir-elx
10-12-2008, 19:07
این که فیک هست.ولی گوشی توی همین مایه ها با code name هیکارو قرار هست بیاد.

* Display: 2.6"
* Form factor: slider, with metalhousing
* Camera: 8.1 MP, with autofocus
* Video Recording: QVGA reaolution, 30 FPS
* Extras: Wi-Fi, 3.5 mm jack, Walkman 4.0 player, dual speakers, dedicated music player keys
آقا قبول نیست من اینجا کاربر فعالی ندارم !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

^^ HAMID ^^
10-12-2008, 20:09
حامد جان هیکارو اسمارتفون هست ( فیلم برداریش احتمال زیاد qvga نیست vga یا بالاتر هست) .. اون مشخصاتی که گفتی به w905 میخوره ( ورژن واکمن c905 )

hamed1297
10-12-2008, 20:40
حامد جان هیکارو اسمارتفون هست ( فیلم برداریش احتمال زیاد qvga نیست vga یا بالاتر هست) .. اون مشخصاتی که گفتی به w905 میخوره ( ورژن واکمن c905 )
عجب.از mobile review کش رفتم.در مورد فیلم برداری هم انشاءاله که بهتر بشه.w905 رو که داریم.؟!؟!
بی زحمت خبر تکمیلی رو بگذار.ممنون.

mhargoon
10-12-2008, 21:03
gooshishop قیمت زده 900.ایول.خوب میاد پایین:

حامد جان، عصر روز شنبه يا يكسنبه دوباره يه سري به اين سايت بزن. حتما حدود 800 قيمت ميزنه

peymanmo6
10-12-2008, 21:29
آقا مهران تا حالا فایل excel که توش نوشته های فارسی هم باشه تو گوشی باز کردی؟ می شه یه امتحانی بکنی؟ واسم خیلی مهمه که مشکلی نداشنه باشه.

^^ HAMID ^^
10-12-2008, 22:30
.w905 رو که داریم.؟!؟!
بی زحمت خبر تکمیلی رو بگذار

w905 که فعلا نداریم .. اسمه اون واکمنه اگه بخواد بیاد (شبیه c905 اه منوهاش و بدون سیستم عامل) میشه w905 .. الان w902 بیشتر نداریم ..
در مورد هیکارو هم اطلاعات دقیقی در دست نیست .. میگن شبیه همین عکس x2 که گزاشتین هست .. حداقل 3 اینچ ال سید ی داره .. 8گیگ مموری داخلی داره ..8.1 مگاپیکسل اتوفوکوس هست... فول تاچ اسکرین بدون d pad هست ..قبلا میگفتن uiq هست ولی خوب چون uiq کنسل شده احتمال زیاد سیمبین سری 60 هست ..و شاید کیبورد qwerty داره و مثله عکس اسلید میشه پایین.

hamed1297
10-12-2008, 23:08
راستی نوکیا n97 با صفحهء تاچ اسکرین و شمایلی زیبا و امکانات مناسب در راهه . با این دیر اومدن اکسپریا و قیمت بالاش ، این گوشی هم در گزینه های من قرار میگیره ... :
اون n97 که باید تا q2 سال 2009 صبر کنید براش.تا اون موقع x های بعدی که اومده هیچ,قیمت x1 هم حسابی پایین میاد.

Re Z a
11-12-2008, 02:06
بعدشم مگه n97 پاکت پیسه که با X1 بخواد از لحاظ قیمت و افت قیمت مقایسه بشه نه دوست عزیز افت قیمت X1 دلیلش این نمیتونه باشه

مرسی

Diego
11-12-2008, 10:16
مثل اینکه لحظه به لحظه به خرید زیبای خفته داریم نزدیک تر میشیم.:20:

mohandes
11-12-2008, 13:38
اون n97 که باید تا q2 سال 2009 صبر کنید براش.تا اون موقع x های بعدی که اومده هیچ,قیمت x1 هم حسابی پایین میاد.

همین x1 کلی طول کشید تا وارد بازار بشه . بنابراین x های بعدی هم با کلی دنگ و فنگ و طول دادن از طرف سونی اریکسون ریلیز میشه . اون گوشی نوکیا هم معلوم نیست کی بیاد . شاید زودتر از اون چیزی که شایعه شده به بازار ارائه بشه .
در کل فعلا جزو گزینه ها هست تا ببینیم قیمت x1 به کجا میرسه که البته فکر نکنم از 600 بیاد پایینتر . ( در چند ماه اول )

hamed1297
12-12-2008, 00:20
همین x1 کلی طول کشید تا وارد بازار بشه . بنابراین x های بعدی هم با کلی دنگ و فنگ و طول دادن از طرف سونی اریکسون ریلیز میشه . اون گوشی نوکیا هم معلوم نیست کی بیاد . شاید زودتر از اون چیزی که شایعه شده به بازار ارائه بشه .
در کل فعلا جزو گزینه ها هست تا ببینیم قیمت x1 به کجا میرسه که البته فکر نکنم از 600 بیاد پایینتر . ( در چند ماه اول )
x1 اولین گوشی سونی اریکسون با سیستم عامل ویندوز موبایل بود.واسه همین شرکت نمیخواسته با عجله گوشی بده بیرونکه اشکالات زیادی داشته باشه.همین حالا هم که به قول شما دیر وارد بازار شده میبینید که خوب داره با سری های جدید رقابت میکنه.
در مورد n97 هم میتونه حرف شما درست باشه و زودتر وارد بازار بشه که بعیده.نداشتیم چنین مورد مشابهی رو .هم میتونه دیرتر وارد بازار بشه : مثال n96 داداش بزرگترش.
موفق باشید.

derakhshani
12-12-2008, 23:18
با سلام ؛
من چندین بار خواستم فارسی ساز رو در x1 اجرا کنم ولی چون از نوع برنامه با پسوند rar. هست تو گوشی اجرا نمیشه ولی برنامه هایی که با پسوند cab. هستند اجرا میشه ؛ لطفا اگر کسی میتونه راهنمایی کنه

M E H R A N
13-12-2008, 02:42
با سلام ؛
من چندین بار خواستم فارسی ساز رو در x1 اجرا کنم ولی چون از نوع برنامه با پسوند rar. هست تو گوشی اجرا نمیشه ولی برنامه هایی که با پسوند cab. هستند اجرا میشه ؛ لطفا اگر کسی میتونه راهنمایی کنه

پسوند تمام برنامه های پاکت پی سی ها که از داخل گوشی باید اجرا و نصب بشند باید cab باشه.

فارسی ساز توسط WinRar فشرده شده تا حجمش کمتر بشه. شما اول باید اون رو در داخل کامپیوتر از رار در بیارید و
محتوای اون رو که یک فایل cab هست به داخل گوشی کپی کنید و از داخل گوشی اون رو اجرا کنید.

این هم تست روتیت کردن صفحات در XPERIA و HTC Touch Pro .

نتیجه تست این بود که اکسپریا در تمام صفحاتی که در این دو گوشی آزمایش شد سرعت بالاتری داشت. این تست توسط سایت PocketNow.com انجام شده و قبلا تست های دیگری
رو هم نظیر تست سی پی یو روی پاکت پیسی های مختلف انجام داده و نتایج اینجا گذاشته
شده.

از لینک زیر میتونید ببینید.

Diego
13-12-2008, 10:23
چرا تاپیک خوابیده؟ یکی بیاد اخرین قیمت رو اعلام کنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Re Z a
13-12-2008, 11:47
من تا 900 تومانش باخبرم :3:

BITTER BOY
13-12-2008, 15:19
آقا مهران سلام خسته نباشی. من خیلی وقته مطالب شما رو در مورد X1 میخونم ولی تازه عضو شدم. میخواستم بدونم آیا فارسی ساز به خوبی عمل میکنه و با فایلهای office که فارسی هستند مشکلی ندارین؟
ممنون

poria_mc
13-12-2008, 16:24
من تا 900 تومانش باخبرم :3:
یکم عقبی! :دی
من تا پریروز 830 قیمت داشتم!

Re Z a
13-12-2008, 16:29
یکم عقبی! :دی
من تا پریروز 830 قیمت داشتم!

فکر نکنم توی ایران قیمت ثابت باشه که شما میگی عقبی نکنه مغازه سر کوچتون حتما 830 میده بدون گارانتی:27:! اتفاقا مغازه سر کوچه ما کارش درسته با گارانتی میفروشه! :46:

poria_mc
13-12-2008, 16:36
فکر نکنم توی ایران قیمت ثابت باشه که شما میگی عقبی نکنه مغازه سر کوچتون حتما 830 میده بدون گارانتی:27:! اتفاقا مغازه سر کوچه ما کارش درسته با گارانتی میفروشه! :46:
قیمت من مال جمهوریه البته بدون گارانتی!
سر کوچمون هم موبایل فروشی نداریم فقط یه بقالی داریم که همیشه جنس هاش تاریخ گذشته اس!:دی

Re Z a
13-12-2008, 16:43
قیمت من مال جمهوریه البته بدون گارانتی!
سر کوچمون هم موبایل فروشی نداریم فقط یه بقالی داریم که همیشه جنس هاش تاریخ گذشته اس!:دی

منم اون 900 تومانی که عرض کردم با گارانتی بود وگرنه من که خشحال میشم لحظه موعود فرا برسه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

poria_mc
13-12-2008, 16:52
گارانتیش مال کدوم شرکته؟

Original Titan
13-12-2008, 16:59
مهران جان قربون دستت اون لينك رينگ تون هاي اريجينال ايكس وان كار نمي كنه
ميشه يه بار ديگه آپ كني؟

Re Z a
13-12-2008, 17:06
گارانتیش مال کدوم شرکته؟

گارانتي معمولي 9,000,000 ریال

M E H R A N
13-12-2008, 17:12
مهران جان قربون دستت اون لينك رينگ تون هاي اريجينال ايكس وان كار نمي كنه
ميشه يه بار ديگه آپ كني؟

بفرما..

XPERIA X1

mishen
13-12-2008, 19:18
خدا بخواد تا 5شنبه من میگیرمش . 700 تا 750 تومن

Original Titan
13-12-2008, 19:18
اينا همش يكيه؟ يا هر كدوم فرق مي كنه؟
!!!
دستت درد نكنه ولي خداييش من هم اگه سرعت اينترنت تو را داشتم بچه خوبي بودم!

M E H R A N
13-12-2008, 20:44
اينا همش يكيه؟ يا هر كدوم فرق مي كنه؟
!!!
دستت درد نكنه ولي خداييش من هم اگه سرعت اينترنت تو را داشتم بچه خوبي بودم!

Original جان همه شون یکی هستن. فقط سرور هاشون فرق میکنه. یدونه لینک رو خودت انتخاب کن و از یکیش
دانلود کن.

اگر هم میخوای دونه دونه زنگ ها رو دانلود کنی از لینک سومی استفاده کن. اونجا همه ش با هم نیست هر زنگی
که خودت خواستی دانلود میکنی. بری توش میفهمی چه خبره. :20:

Original Titan
13-12-2008, 22:42
original جان همه شون یکی هستن. فقط سرور هاشون فرق میکنه. یدونه لینک رو خودت انتخاب کن و از یکیش
دانلود کن.

اگر هم میخوای دونه دونه زنگ ها رو دانلود کنی از لینک سومی استفاده کن. اونجا همه ش با هم نیست هر زنگی
که خودت خواستی دانلود میکنی. بری توش میفهمی چه خبره.
فعلا كه اينترنت يزد مشكل داره
نميشه اصلا تو خيلي از سايت ها رفت! ميگن فردا درست ميشه!
ميبينيد به خدا؟

s-a-l-i-m
14-12-2008, 00:07
مازندران که 2 روز اصلا نمیشد به اینترنت کانکت شد..............راضی باش.........

راستی مهران جان تاچ فلو رو روش نصبوندی؟؟؟
چون من یک کلیپ دیدم واقعا زیبا بود تاچ فلو بر روی این گوشی

Diego
14-12-2008, 01:35
ای بابا....پس کی با گارانتی معتبر میاد؟کامتل یا سیداتل؟

starn
14-12-2008, 12:36
قیمت خیلی بالاست اگه نه 10000000% می گرفتم فعلا که انتظار می کشیم
(فکر می کنید تا چقد بیاد پایین با توجه به این که i900 که 8 گیگش 540 تمن)
---------------
گیم های اورجینال بازی چی ها هستن؟؟؟

Hamid..God
14-12-2008, 13:27

من تو نمایشگا تلکام از خود بچه های نمایندگی se شنیدم 1ماه بعد از نمایشگاه با قیمت1000.000 تومان قراره عرضه بشه که با توجه به قیمت هایی که در حال حاضر تو بازار هست باید کمتر شده باشه

Re Z a
14-12-2008, 16:55
دوستان کماکان از قیمت ها به صورت آپدیت بگذارید تا به لحظه موعود ببینیم نزدیک میشیم یا نه :3:

vahid_civil
14-12-2008, 17:02
این x1 چقدر با لپ تاپ فرق داره؟
قیمتشون که یکیه تقریبا!
دقیقا همون امکانات کامپیوتر رو داره؟

hamed1297
14-12-2008, 17:15
این x1 چقدر با لپ تاپ فرق داره؟
قیمتشون که یکیه تقریبا!
دقیقا همون امکانات کامپیوتر رو داره؟
فرق که داره.قیمتش هم معقولش در حد 600 هست که به زودی میرسه به اون حد.

===================================

قیمتها:
plemix:

US$ 756.00

digikala:

قيمت: 990000 تومان

gooshishop:

870.000 تومان

mhargoon
14-12-2008, 17:24
حامد عزيز البته قيمت digikala مال هفته قبل هست و ممكنه فردا، پس فردا عوض بشه و اون هم حدود 850 تا 900 تومن بشه. من هم منتظر 600 مي‌مونم

peymanmo6
14-12-2008, 18:43
850 تومن پایتخت! بدون گارانتی

armin_goooodboy
14-12-2008, 18:55

الان که 850 تومنه کامتل گارانتیش کنه بالای 900 - 920 میده
اونا هم منتظرن قیمت یکم معقول تر بشه احتمالا
تا عید کمتر از 650 فکر نمیکنم بشه

farhooode
14-12-2008, 19:44
یکی در مورد بلندی صداش در هنزفری و کیفیت موزیک نسبت به W960 i نگفت

M E H R A N
14-12-2008, 23:09
معرفی یک برنامه خوب Chat Client به نام Palringo جهت چت کردن با یاهو مسنجر و سرویس های دیگر مسنجر.

تست شده بر روی XPERIA همراه با پشتیبانی کامل از رزولیشن WVGA.

خیلی ها شاید دنبال بعدا دنبال یک برنامه مسنجر برای نصب بر روی اکسپریا بگردند تا بتونند از طریق یاهو مسنجر و یا
Google Talk و دیگر سرویسهای مسنجر با دوستان و آشنایانشون چت بکنند. برنامه های مولتی مسنجر زیادی وجود
داره که هر کدام امکانات مختلفی دارند و هر کدام از آنها نیز عیب هایی را دارند. مثلا برنامه هایی مانند Fring و
+IM میتونند یکی از این برنامه های باشند. اما هر کدام از اینها عیب هایی را دارند. مثلا یکی کرک نمیشه و
اگر هم کرک بشه بعد از مدتی به دلیل تغییر پورت یاهو مسنجر برنامه قادر به ارتباط با سرویس یاهو مسنجر نیست و
بعضی از برنامه ها هم اینترفیس جالب و راحتی برای چت کردن در اختیار کاربر نمیگذارند.

از آنجایی که ما ایرانیها بر خلاف اروپایی ها و امریکایی ها بیشتر از سرویس یاهو مسنجر استفاده میکنیم پس باید
دنبال برنامه ای باشیم که حداقل بتونه این سرویس رو براحتی و بخوبی پشتیبانی کنه و همچنین قادر به این باشه که
متن تایپ شده را بصورت data و رمزی شده بفرسته نه بصورت text. چون بعضی از برنامه های Chat Client متن تایپ
شده در محیط مسنجر را بصورت text میفرستند و شاید برای خیلی ها از جمله خود من راضی کننده نباشه.

بعد از جستجو کردن و تجربه قدیمی که از برنامه های مسنجر برای گوشی ها داشتم تونستم برنامه Palringo را که
از رزولیشن WVGA بخوبی پشتیبانی میکنه و کمترین عیب و ایراد رو داره پیدا کنم. از آنجایی هم که در هیچ کدام از
انجمن های ایرانی تا حالا ندیدم این برنامه معرفی بشه گفتم بیام اینجا و این برنامه را معرفی کنم تا هر کسی
نیاز به همچین برنامه ای داشت برنامه Palringo را نیز بعنوان یکی از انتخاب های مفید بتونه در نظر بگیره.

سرویس اصلی این برنامه در اروپا و در کشور انگلیس قرار داره و این برنامه با تمام خدمات خوبی که در اختیار
کاربر قرار میده مجانی هست و هر وقت نسخه جدیدی از برنانه بیاد نباید نگران کرک نبودن برنامه باشید بلکه
خیلی راحت میتونید نسخه جدید را دانلود و بر روی گوشی خودتون نصب کنید. همچنین یکی از خدمات خوب
دیگه اش اینه که به هر کاربر در سایتش این امکان رو میده که پروفایل خودش رو چک بکنه و یا نسخه کامپیوتری
آن را دانلود و نصب کنه و از طریق کامپیوتر بتونه با مسنجر داخل گوشی ارتباط برقرار بکنه.

قبل از اینکه بتونید از این برنامه استفاده بکنید باید وارد سایت palringo.com/register.php بشید و یک اکانت
برای خودتون درست بکنید.

در قسمت ایمیل شما باید یک ایمیل واقعی از خودتون رو بنویسید و بعد پسوردی را برای اکانت خودتون در نظر
بگیرید. در قسمت ایمیل شما میتونید از هر ایمیلی که دلتون خواست استفاده بکنید و محدودیتی در این مورد
وجود نداره.

بعد که اکانت خودتون رو ساختید میتونید برنامه را داخل گوشی باز کنید. و در همان قسمتی که من کلیک راست
کردم در گوشی خودتون نیز همین کار را انجام دهید. برای کلیک راست کردن هم کافیه مداد گوشی را روی
قسمت مورد نظر قرار بدید و چند لحظه صبر کنید تا منوی کلیک راست ظاهر بشه.

بعد از ظاهر شدن منوی کلیک راست روی قسمت Sign in as کلیک کنید تا قسمت زیر براتون باز بشه.

در این قسمت شما همان ایمیل و پسوردی را که در سایت Palringo.com ساختید را وارد میکنید و بعد OK میکنید
و صبر میکنید که سرویس این مسنجر فعال بشه و شما رو بصورت آنلاین نشون بده.

بعد از آنلاین شدن شما میتویند یکی از سرویس های زیر را انتخاب کنید و با آیدی و پسورد مخصوص اون سرویس
در این برنامه مسنجر آنلاین بشید.

Windows Live Messenger - MSN Messenger
Yahoo Messenger
AIM
Jabber
Gadu-Gadu
Palringo

برای اضافه کردن هر کدام از سرویس های مسنجر بالا مانند عکس زیر عمل میکنید و بر روی Add Service
کلیک میکنید و مثلا یاهو را انتخاب میکنید. بعد ازتون درخواست آی دی و پسورد یاهو مسنجر را میکنه و شما هم
آی دی و پسوری که در یاهو مسنجر دارید وارد میکنید و باهاش آنلاین میشید. شما حتی میتونید از چندین
آی دی را همزمان با هم در این برنامه آنلاین کنید.

بعد از آنلاین شدن با هر سرویس مسنجری که خواستید میتونید روی اون سرویس دوباره کلیک راست کنید تا
موقعیت خودتون رو تعیین کنید. مثلا میتونید یکی از آیدی هاتون رو آفلاین بزارید و یا با یکی دیگه با چراغ
خاموش وارد بشید و خودتون رو مخفی کنید.

در عکس زیر من هم با یاهو وارد شدم و هم یا MSN Messnegr. و همانطور که میبینید اگر شما هر سرویس را
اضافه کنید به ترتیب و با آیکون مخصوص اون سرویس زیر همدیگه موقعیت شما رو نشون میدند.

در این برنامه شما امکان خواندن Offline هاتون رو هم خواهید داشت. به این صورت که زمانی که شما در این برنامه
آنلاین بشید اگر آفلاین داشته باشید تعداد آفلاین هاتون رو مانند عکس زیر نشون میده و شما با دابل کلیک میتونید
آفلاین هاتون رو بخونید و در همان پنجره نیز به شخصی که برای شما پیغام گذاشته جواب بدید.

از امکانات خوب دیگه ای که این برنامه در اختیارتون قرار میده اینه که کاملا از زبان فارسی پشتیبانی میکنه و شما
هم میتونید آفلاین ی فارسی رو بخونید و هم با شخص مورد نظرتون با انتخاب زبان فارسی چت کنید. البته امکان
تایپ لاتین هم وجود داره اما من در عکس پایین پشتیبانی از زبان فارسی رو در این برنامه از طریق اکسپریا نشون
دادم.

شما حتی میتونید از برنامه در حالت اند اسکیپ استفاده کنید و هیچ مشکلی در اکسپریا از این نطر وجود نداره.
مثلا زمانی که خواستید با کیبورد اکسپریا تایپ کنید برنامه اتوماتیک به حالت لند اسکیپ میره و یا خودتون میتونید
برنامه رو به حالت لند اسکیپ ببرید.

امکان فرستادن عکس گرفته شده در تمام مسنجر ها وجود داره. این برنامه برای فرستادن عکس از دوربین
خود گوشی استفاده میکنه. به این صورت که در محیط چت وارد قسمت Photo میشید و در این قسمت بر روی
Capture Photo کلیک میکنید. بعد دوربین گوشی باز میشه و شما از هر چیزی که دلتون خواست عکس میگیرید
عکس رو که گرفتید دوربین اتوماتیک بسته میشه و باز هم اتوماتیک عکس به اندازه 320*240 ریسایز میکنه تا
حجم عکس زیاد نشه و بعد اون رو به کسی که در حال چت باهاش بودید میفرسته.

طریقه فرستادن عکسش نیز خیلی جالبه. عکسی که برای طرف فرستاده میشه بصورت لینک فرستاده میشه.
یعنی زمانی که شما عکس رو گرفتید و این برنامه فرستاد برای طرف بصورت لینک دانلود عکس مشخص میشه و
طرف با کلیک کردن بر روی لینک هم میتونه عکس رو ببینه و هم میتونه عکس رو بعد از دیدن دانلود بکنه و اونو در
کامپیوتر خودش ذخیره بکنه.

من برای تست کردن از صفحه کامپیوتر عکس گرفتم. پس کسی که بر روی لینک فرستاده شده عکس در
پی ام کلیک کنه عکس فرستاده شده به صورت زیر نمایش داده میشه. این عکس طبق توضیحاتی که در
بالا عکس نوشته تا 10 روز بر روی سرور سایت Palringo باقی میمونه و بعد از 10 روز اتوماتیک پاک میشه و فقط
شخصی که شما عکس رو براش فرستاید قادر به دیدنش خواهد بود. مگر اینکه لینک عکس رو طرف به کسی
بفرسته و یا خودتون درخواست کنید که برای کسان دیگه هم فرستاده بشه.

از امکانات دیگه برنامه میشه به نشان دادن اد لیست هاتون بصورت مرتب و همچین وارد شدن به گروها و چت
رومها اشاره کرد.

در ضمن Palringo رو من فقط بر روی XPERIA با رام اورجینال آزمایش کردم و هیچ تضمینی را در درست کار کردن
بر روی گوشی ها دیگه و یا کسانی که از رامهای کوک شده بر روی اکسپریا استفاده میکنند نمیکنم. اما اگر شما
جزو کسانی هستید که از رام اورجینال اکسپریا استفاده میکنید میتونید با خیال راحت وارد سایت زیر بشید و بر
روی All Download Options کلیک کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از کلیک کردن بر روی all download options قسمتی به زیر سایت اضافه میشه. شما در اون قسمت میرید به
بخش Windows Mobile و بر روی جایی که با فلش مشخص کردن کلیک میکنید تا فایل cab این برنامه را بتونید
دانلود کنید.

بعد از دانلود کردن فایل cab اون رو به داخل گوشی انتقال میدید و بعد از داخل گوشی روی فایل کلیک میکنید و
مراحل نصب را طی میکنید.

در ضمن این برنامه میتونه از تمام کانکشن های اینترنت مانند GPRS, 3G, WiFi و غیره پشتیبانی کنه. و حتی شما
میتونید گوشی را به کامپیوتر وصل کرده و از اینترنت خود کامپیوتر بر روی گوشی استفاده کنید. این برنامه ممکنه
تمام خواسته های شما رو مانند یاهو مسنجری که در کامپیوتر استفاده میکنید بر آورده نکنه اما به نظر من با تمام
خدمات رایگانی که این برنامه در اختیار کاربران قرار میده از خیلی برنامه های مشابه که پولی هم هستند پیشی
گرفته و یکی از بهترین هاست.

موفق باشید. :11:

mishen
16-12-2008, 12:54
من امروز علاالدین بودم کمتر از 840 تومن نمیدادن فکر کنم 2 هفته ای باید صبر کرد تا بیاد به 750 تومن .یکی از اقوام تو هلند هست میگه 550 یورو قیمت کرده حدود 715 تومن .

sina.1970
16-12-2008, 13:38
جناب مهران خان واقعا" دستتون درد نكنه بابا ايول داري هزارتا

hamed1297
16-12-2008, 19:36
پنل facebook آپدیت شد:

دانلود:

simorgh14
16-12-2008, 22:19

mostafa_khan001
16-12-2008, 22:24

من تعجب میکنم میگین گارانتی معتبرش نیامده!!در حالی که 3 هفته پیش طرف تو موبایل پایتخت گفت با گارانتی معتبر بهت میدم.دقیق یادم نیست اما فکر کنم گفت کامتل میدم بهت:18:
قضیه بو دار شد

Diego
17-12-2008, 00:17

حالا با گارانتی معتبر بیاد.قیمتش رو یه کاریش میکنیم.

Farbod_h
17-12-2008, 00:23
برنامه و بازي هايي كه با شتاب سنج كار مي كنند روي x1‌كار مي كنن؟
چون گوشي هايي كه gps دارن معمولا شتاب سنج هم دارن!

hamed1297
17-12-2008, 00:25
این گوشی که شتاب سنج نداره.
کلا داشتن gps ارتباطی به شتاب سنج نداره.

userex
17-12-2008, 19:09
من میخوام اینو بخرم
از نظر صدا در هنزفری چطور عمل میکنه بلنید و کیفیت؟
منو مطمئن کنید که پشیمون نشم

mishen
18-12-2008, 00:09
من میخوام اینو بخرم
دوست من اگه دنبال مولتی مدیای خوب هستی کلا دور ppc رو خط بکش گرچه میگن توی هندزفری کیفیت خوبی داره ولی برای من که اصلا این چیزا یعنی صدا و دوربین مهم نیست

s-a-l-i-m
18-12-2008, 00:40
دوست من اگه دنبال مولتی مدیای خوب هستی کلا دور ppc رو خط بکش گرچه میگن توی هندزفری کیفیت خوبی داره ولی برای من که اصلا این چیزا یعنی صدا و دوربین مهم نیست
باید بگم که تو هندزفری فوق العاده اند..........بخصوص hd .بعدش x1 ......
تو مقایسه ای که کردند hd حتی ایفون رو هم شکست داد .......x1 هم خیلی خوب عمل کرده.........پس میشه گفت که فوق العاده اند..........اگه پیداش کنم اون خبر رو اینجا میزارمش

Farbod_h
18-12-2008, 01:04
این گوشی که شتاب سنج نداره.
کلا داشتن gps ارتباطی به شتاب سنج نداره.
چرا ربط كه داره!
مثلا براي اندازه گيري سرعت و اينا لازمه!
حي n95 معمولي هم شتاب سنج داره
در صورتي كه در مشخصاتش نيست!

M E H R A N
18-12-2008, 01:43
چرا ربط كه داره!
مثلا براي اندازه گيري سرعت و اينا لازمه!
حي n95 معمولي هم شتاب سنج داره
در صورتي كه در مشخصاتش نيست!

نه دوست عزیز اینطوری نیست. GPS ربطی به شتاب سنج نداره. اینو کسی داره بهت میگه که خودش اکسپریا داره.
من این گوشی رو دارم و از 2 نوع رهیاب روی این گوشی استفاده میکنم. یکیش Google Maps است و اون یکی هم
WayFinder Navigator .

در صورت استفاده از هر کدوم از این رهیاب ها سرعت نشون داده میشه در حالی که اکسپریا شتاب سنج نداره. اما
نشون میده چون اندازه گیری سرعت توسط ماهواره هایی که بالای سرمون قرار دارند انجام میشه نه توسط شتاب
سنج. در اینجا سخت افزار رهیاب که در گوشی هایی مانند اکسپریا و بقیه وجود دارند کار یک گیرنده رو انجام میدند.

شتاب سنج در یک گوشی بیشتر برای چرخوندن اتوماتیک یک صفحه کار گذاشته شده یعنی همون روتیت کردن
صفحه هر چند که بعد ها بازی ها و برنامه هایی هم با توجه به شتاب سنج ساخته شده اما کار اصلی شتاب شنج
در یک گوشی چرخودن صفحه بصورت اتوماتیک است. اما در اکسپریا این کار بصورت دستی انجام میشه و در همه
صفحات و برنامه هایی که تا بحال من استفاده کردم هیچ مشکلی برای چرخش صفحه در این گوشی ندیدم. در
حالی که گوشی های که شتاب سنج اتوماتیک دارند در همه صفحات قادر به چرخش صفحه نیستند و باید برنامه
های جانبی نصب بکنند و بعد در تنظیماتش برنامه هایی رو که میخواهند روتیت کردن روشون انجام بشه در اون
وارد بکنند اما باز هم مشکلات خودش رو داره.

M E H R A N
18-12-2008, 02:01
باید بگم که تو هندزفری فوق العاده اند..........بخصوص hd .بعدش x1 ......
تو مقایسه ای که کردند hd حتی ایفون رو هم شکست داد .......x1 هم خیلی خوب عمل کرده.........پس میشه گفت که فوق العاده اند..........اگه پیداش کنم اون خبر رو اینجا میزارمش

سلیم جان منم حرف شما رو تایید میکنم که اکسپریا و HD از لحاظ کیفیت صدا در هندزفری عالی هستند و کیفیت
بسیار خوبی دارند. اما در مورد HD نمیتونم نظر قطعی بدم چون تا حالا صدا شو نشنیدم. البته ریویو های HD رو
خوندم اما در اونجا مقایسه ای بین کیفیت صدای این گوشی با اکسپریا نشده بود و فقط اشاره شده بود که این
گوشی کیفیت صدای خوبی در هندزفری داره.

میتونم بپرسم آیا این حرفتون ...

بخصوص hd .بعدش x1 ......چه سایتی است که این مقایسه رو انجام داده؟ چون تا جایی که من خبر دارم همچین مقایسه ای بین کیفیت صدای
این 2 گوشی انجام نشده. البته در ریویو های هر کدام از این گوشی ها گفته شده که کیفیت صداشون خوب هست
اما مقایسه ای نشده که معلوم بشه اول HD بعد Xperia و یا برعکس.

خوشحال میشم این منبع رو معرفی کنید تا ما هم از این موضوع با خبر بشیم.اگر هم فقط نظر شخصی شما این
بوده حرفی ندارم خب بهر حال نظر هر کسی متفاوته.

Mah12
18-12-2008, 09:31
اگر داشتن شتاب سنج ملاک داشتن gps بود گوشیهایی که شتاب سنج دارن اما gps ندارن چیه؟ مثل k850, w705
در ضمن واقعآ شتاب سنج فقط بدرد بازی میخوره تا روتیت کردن آخه با برنامه میشه حتی گوشیهایی مثل n73 رو هم که ندارن رو راحت چرخوند. در کل نداشتن شتاب سنج نقص نیست اما داشتنش بهتره.
راستی آقا مهران بنظرتون راهی داره که بشه با کیبرد سخت افزاریش فارسی تایپ کرد؟ واسه سوئدی داره؟ حروفش با انگلیسی فرق داره؟
ممنون

ninja3000sh
18-12-2008, 09:52
من میخوام اینو بخرم
کیفیت صدا تو اسپیکر متوسطه و عالی نیست.ولی کیفیت صدا تو هدفون عالیه و حرفی برای گفتن نداره.
کیفیت صدا هنگام مکالمه(صحبت کردن) چه از نظر صدای رفت و چه از نظر صدای برگشت ترکونده و واقعا عالیه.
موفق باشی.

NimoOol.HD2
18-12-2008, 10:19
سلام
من میخوام X1 بخرم (البته تا سه هفته دیگه ، اگه قیمتش به 700تومن برسه ) :26:
من الان P990 دارم . میخواستم ببینم که اگه این گوشی رو بخرم ضرر نکردم ؟:34:
گوشیه خوبیه یا نه ؟ (در خوب بودنش که شکی ندارم ولی میخوام نظر شما عزیزان که اینو دارید رو هم بدونم

چون اندازه گیری سرعت توسط ماهواره هایی که بالای سرمون قرار دارند انجام میشه نه توسط شتاب سنج. در اینجا سخت افزار رهیاب که در گوشی هایی مانند اکسپریا و بقیه وجود دارند کار یک گیرنده رو انجام میدند.

مهران جان ببخشید تو ایران میشه از این امکانش استفاده کرد ؟؟؟ :whistle: ( اصلا شما ایران هستید ؟؟؟؟!!! :31:)

s-a-l-i-m
18-12-2008, 10:51
فکر کنم تو کلوپ hd تو موبایلستان بود که حتی ایفون رو هم پشت سر گذاشت........ولی خیلی از ایپاد ضعیف تر بود {معلومه که باید ضعیف تر باشه}.......
ولی x1 تمام رقیب ها رو شکست داد اما در 3 مورد از 5 مورد............کمتر بود که 2 تاش ناچیز بود اما اون یکی نزدیک 10 تایی بود........من اگه دوباره دیدمش میزارمش.......البته فقط hd رو اونجا دیدم و x1 رو فکر کنم تو کلوپ
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم x1 سر بود ولی در 2 مورد مصمعا هستم که x1 سر بود.......{چون شب بود امکان داشت خطای دید هم باشه و در 2 مورد ایفون سر بود ولی 3 مورد x1 }

poria_mc
18-12-2008, 12:49
سلام
من میخوام X1 بخرم (البته تا سه هفته دیگه ، اگه قیمتش به 700تومن برسه ) :26:
من الان P990 دارم . میخواستم ببینم که اگه این گوشی رو بخرم ضرر نکردم ؟:34:
گوشیه خوبیه یا نه ؟ (در خوب بودنش که شکی ندارم ولی میخوام نظر شما عزیزان که اینو دارید رو هم بدونم

مهران جان ببخشید تو ایران میشه از این امکانش استفاده کرد ؟؟؟ :whistle: ( اصلا شما ایران هستید ؟؟؟؟!!! :31:)
فعال بودن GPS ربطی به کشور نداره و تو تمام کشورها فعاله!
پیشنهاد میکنم یه سر به تاپیک GPS مخصوص Pocket PC بزنی اونجا همه چیز رو توضیح داده!

poria_mc
18-12-2008, 15:53
خوب دوستان امروز بالاخره گوشی ما هم رسید
رنگش مشکیه و با قیمت 840 تومن خریداری شده(دیوونگیه دیگه چیکار کنم؟!!)
خلاصه اینکه خیلی گوشی خوبیه! هنوز کامل باهاش کار نکردم اما قول میدم یه ریویو بذارم!

mishen
18-12-2008, 16:16
خلاصه اینکه خیلی گوشی خوبیه! هنوز کامل باهاش کار نکردم اما قول میدم یه ریویو بذارم!

مبارک باشه.راستی همراه گوشی رم هم بود ؟ میگن سری های جدیدش 4 گیگ رم داره

hamed1297
18-12-2008, 16:18
مبارک باشــــه.به سلامتی.منتظر نظر شما هم هستیم.

poria_mc
18-12-2008, 16:31
مبارک باشه.راستی همراه گوشی رم هم بود ؟ میگن سری های جدیدش 4 گیگ رم داره
ممنون خیر نبود اما فروشنده آشنا بود یه 4 گیگ اشانتیون داد!

مبارک باشــــه.به سلامتی.منتظر نظر شما هم هستیم.
ممنون مرسی
در اسرع وقت هم عکس میزارم و هم یه ریویو البته مهران خان زحمت همه چیز رو کشیدند!:40:

M E H R A N
18-12-2008, 16:47

مبارک باشه عزیز. ازش خیر ببینی. :11:
سعی کن خرابکاری نکنی روزهای اول :31: البته میدونم که زرنگی ولی کار کردن باهاش آدمو هیپنوتیزم میکنه دست
خود آدم نیست ... هی دوست داره بره ببینه تو سوراخ سنبه هاش چی قایم شده و چه تنظیماتی داره یا برنامه هاش
چطوری کار میکنند.
واسه عمل جراحی به هر کی یدونه ایکس 1 بدن دیگه نیاز به بیهوشی نداره.. :31: شوخی کردم . بازم مبارکت باشه.

hamed1297
18-12-2008, 16:49
سایت plemix همراه مموری 4 گیگ میفروشه.

poria_mc
18-12-2008, 17:18
مبارک باشه عزیز. ازش خیر ببینی. :11:
سعی کن خرابکاری نکنی روزهای اول :31: البته میدونم که زرنگی ولی کار کردن باهاش آدمو هیپنوتیزم میکنه دست
خود آدم نیست ... هی دوست داره بره ببینه تو سوراخ سنبه هاش چی قایم شده و چه تنظیماتی داره یا برنامه هاش
چطوری کار میکنند.
واسه عمل جراحی به هر کی یدونه ایکس 1 بدن دیگه نیاز به بیهوشی نداره.. :31: شوخی کردم . بازم مبارکت باشه.
مهران جون اینی که میگی عین واقعیته!
همش منتظرم گذاشتم تو شارژ واسه شارژ اولیه! خیلی سخته انتظار کشیدن!

userex
18-12-2008, 17:27
وقتیکه به 400 تومن رسید چیینش هم میاد

poria_mc
18-12-2008, 17:58
وقتیکه به 400 تومن رسید چیینش هم میاد
چینیش که خیلی وقته اومده حتی قبل اینکه رسمیش به بازار بیاد!

Original Titan
18-12-2008, 20:02
همش منتظرم گذاشتم تو شارژ واسه شارژ اولیه! خیلی سخته انتظار کشیدن!
من فكر نكنم ديگه نياز به اين كارا باشه!
ولي 900 تومن گوشيه! كار از محكم كاري عيب نمي كنه!
در ضمن مبارك باشه!
خدا همه را پوشش بده!

Diego
18-12-2008, 20:40
یه سوال:
من تهران نیستم.اگه بخوام الان گوشی رو سفارش بدم که فروشنده واسم بیاره,با توجه به اینکه هنوز با گارانتی وارد بازار نشده,(و طبیعتا جعبه پلمپ نیست)آیا میتونم به سالم بودنش اطمینان کنم؟
به نظر شما الان بگیرم یا بازم صبر کنم؟

poria_mc
18-12-2008, 20:40
من فكر نكنم ديگه نياز به اين كارا باشه!
ولي 900 تومن گوشيه! كار از محكم كاري عيب نمي كنه!
در ضمن مبارك باشه!
خدا همه را پوشش بده!
مطمئنی؟
یعنی این گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارند؟
فروشنده به من گفت 12 تا 14 ساعت بذار تو شارژ بمونه!

Original Titan
18-12-2008, 20:55
فروشنده به من گفت 12 تا 14 ساعت بذار تو شارژ بمونه!
بابا فروشنده ديده مده هركي گوشي ميفروشه اينو ميگه او هم گفته بگه!
شما توي جعبه منوال يا يه چيزي شبيه به اون مثل كوييك استارت يا كوييك گايد (quick start , quick guide) را يه نگاهي بنداز حتما در مورد باطري و راه اندازي گوشي و شارژ اوليه .. . مطالبي را نوشته . اون بايد مرجع تو باشه نه حرف فروشنده كاسب كار.
ولي فك كنم ديگه نيازي به شارژ طولاني مدت نباشه همون 2 ساعت كافي باشه!

ruzy
19-12-2008, 00:57
یه سوال:
من تهران نیستم.اگه بخوام الان گوشی رو سفارش بدم که فروشنده واسم بیاره,با توجه به اینکه هنوز با گارانتی وارد بازار نشده,(و طبیعتا جعبه پلمپ نیست)آیا میتونم به سالم بودنش اطمینان کنم؟
به نظر شما الان بگیرم یا بازم صبر کنم؟

اقا من دیروز علایدین بودم با گارانتی رسمی سیتادل تلکام وارد شده و پلمب شده هم هستش خودم دیددم تازه فروشنده گفت چند ماه هم گارانتی تعویض داره

mishen
19-12-2008, 10:41
اقا من دیروز علایدین بودم با گارانتی رسمی سیتادل تلکام وارد شده و پلمب شده هم هستش خودم دیدم تازه فروشنده گفت چند ماه هم گارانتی تعویض داره

چند میگفتن ؟

poria_mc
19-12-2008, 10:47
اقا من دیروز علایدین بودم با گارانتی رسمی سیتادل تلکام وارد شده و پلمب شده هم هستش خودم دیددم تازه فروشنده گفت چند ماه هم گارانتی تعویض داره
آره این رو منم دیدم اما قیمتش یکم بالا بود راستش نمیدونم چون تازه اومده اینجوری گفت یا فروشنده خواست یه چیزی بپرونه!
به من گفت با گارانتی سیتادل 960 تومن!
البته این که میگن جعبه اش پلمب داره صرفا یه چیزیه برای اطمینان خاطر وگرنه اگه شما تو اینترنت چک کنید چی تو بسته اش داره بعد برید خرید دیگه نمیتونن سرتون رو کلاه بذارن!

mishen
19-12-2008, 11:54
فعلا خیلی بالاست بیشتر از 700 نمی ارزه قیمت جهانیش هم شده 714$ پس بزودی میاد زیر 700 تومن

ruzy
19-12-2008, 11:54
قیمتها رو از 850 تا 990 گفتن ولی جالب اینکه همه فروشنده ها میگفتن گارانتی تعویض داره حتی چند تاشون گفتن گارانتی تعویضش 1 ساله ولی پلمبش خیلی جالب بود حتی نایلون روش هم کنده نشده بود معلوم به صورت رسمی وارد شده

Diego
19-12-2008, 13:39
مرسی از جوابتون.

آره این رو منم دیدم اما قیمتش یکم بالا بود راستش نمیدونم چون تازه اومده اینجوری گفت یا فروشنده خواست یه چیزی بپرونه!
به من گفت با گارانتی سیتادل 960 تومن!
البته این که میگن جعبه اش پلمب داره صرفا یه چیزیه برای اطمینان خاطر وگرنه اگه شما تو اینترنت چک کنید چی تو بسته اش داره بعد برید خرید دیگه نمیتونن سرتون رو کلاه بذارن!
وقتی هم p990 قیمتش پائین اومده بود گارانتی دارش 200 تومن بالاتر بود.
اخه وقتی فروشنده ای جنس تک فروشی میاره و بدون پلمپ, هر مشتری که بیاد جعبشو باز میکنه و یه دستی بهش میکشه! من تا به حال بار ها توی موبایل فروشی ها دیدم که مشتری گوشی رو خواسته یه نگاه بندازه,از دستش افتاده پائین....فروشنده هم دوباره گوشی رو گذاشته تو جعبه.

ruzy
19-12-2008, 17:18
[quote=Diego;3290184]مرسی از جوابتون.

اخه وقتی فروشنده ای جنس تک فروشی میاره و بدون پلمپ, هر مشتری که بیاد جعبشو باز میکنه و یه دستی بهش میکشه! من تا به حال بار ها توی موبایل فروشی ها دیدم که مشتری گوشی رو خواسته یه نگاه بندازه,از دستش افت
اده پائین....فروشنده هم دوباره گوشی رو گذاشته تو جعبه.[/quote

ولی به نظر من تا جایی که امکانش هست باید گارانتی دار بخریم چون اگه خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد گارانتی داشته باشه بهتره

poria_mc
19-12-2008, 19:24
[quote=Diego;3290184]مرسی از جوابتون.

اخه وقتی فروشنده ای جنس تک فروشی میاره و بدون پلمپ, هر مشتری که بیاد جعبشو باز میکنه و یه دستی بهش میکشه! من تا به حال بار ها توی موبایل فروشی ها دیدم که مشتری گوشی رو خواسته یه نگاه بندازه,از دستش افت
اده پائین....فروشنده هم دوباره گوشی رو گذاشته تو جعبه.[/quote

ولی به نظر من تا جایی که امکانش هست باید گارانتی دار بخریم چون اگه خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد گارانتی داشته باشه بهتره
این قانون در همه نقطه دنیا صدق میکنه الا ایران!

ruzy
19-12-2008, 23:37
[quote=ruzy;3291042]
این قانون در همه نقطه دنیا صدق میکنه الا ایران!
شاید حرف شما درست باشه ولی اخیرا وضع کمی بهتر شده چون من خودم چند ماه پیش p1 رو که از وقتی خریدم خراب بود با گارانتی کامتل تعویض کردم نشو گرفتم حالا میگن سیتادل تلکام از همشون بهتره ولی بازم میگم تو ایران هنوز خیلی جا نیفتاده

hamed1297
20-12-2008, 00:36
X1 از نظر سایت yahoo tech بهترین گوشی 2008 شناخته شده:

The best and worst tech products of 2008

shahshahani
20-12-2008, 11:07

اگه خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد گارانتی هیچ کاری واست انجام نمیده یا اگرم بده با قیمتی دو برابر آنچه که خودت میتونی تو تعمیراتی های دیگه پیدا کنی انجام میده.
من گوشیمو یه بار بردم گارانتی برام فلش کرد با آپدیت عصر دایناسور ها 20000 از من گرفت!!!
تو ایران یا باید خودت از تعمیرات و مشکلاتی که برای گوشی ممکنه پیش بیاد مطلع باشی و بلد باشی یا سرت کلاه میزارن.
موفق باشی.

M E H R A N
20-12-2008, 14:52
روشهای مختلف Soft Reset و Hard Reset در XPERIA

شاید خیلی از شما از این روشها باخبر باشید اما چون این گوشی هر روز کاربران بیشتری رو به طرف خودش میکشونه
و از بین این کاربران ممکنه کسانی باشند که هرگز با پاکت پی سی کار نکرده باشند گفتم بد نباشه تا این روشها را
برای محکم کاری و جلوگیری از خرابکاری اینجا توضیح بدم.

Soft Reset یعنی همون ریستارت کردن گوشی. در سافت ریست هیچ کدام از اطلاعات گوشی شما پاک نمیشه بلکه
تنها اتفاقی که میوفته اینه که گوشی شما 1 بار خاموش میشه و دوباره روشن میشه و تمام برنامه ها و سیستم
عامل رو دوباره راه اندازی میکنه. سافت ریست رو میشه با ریستارت کردن ویندوز XP و یا Vista مثال زد.

شما در ویندوز معمولی نیز وقتی احساس میکنید که سیستم شما کند شده و برای مدت طولانی است که از سیستم
استفاده میکنید سعی میکنید که با ریستارت کردن سیستم جون تازه ای به اون بدید. و یا وقتی برنامه و یا درایوی
را در سیستم نصب میکنید و یا آن را پاک میکنید همیشه سعی میکنید که ریستارت کنید تا نصب و یا پاک شدن
برنامه یا درایو بطور کامل انجام بشه.

در گوشی اکسپریا هم که یک پاکت پی سی است دقیقا همین شرایط را دارد. شما میتونید بعد از نصب یک برنامه
ریستارت نکنید اما ممکنه اون برنامه بعد از نصب بخوبی کار نکنه و یا پاگین هایی را که میبایستی فعال میشدند
فعال نشده. پس سافت ریست در اکثر موارد دست خودتونه و هر وقت خواستید میتونید گوشی رو سافت ریست
کنید. اما من بهتون پیشنهاد میکنم که هر 3 یا 4 روز یک بار گوشی رو سافت ریست کنید.

روشهای مختلفی برای سافت ریست در XPERIA وجود داره.

1. روش سخت افزاری. در روش سخت افزاری شما به 2 روش مختلف میتونید این کار را انجام دهید. یکی اینکه
دکمه خاموش و روش شدن را زمانی که گوشی روشنه برای چند ثانیه نگه دارید تا پیغام Yes و No در یک پنجره
بهتون نشون داده بشه. شما هم با زدن Yes عمل سافت ریست را در گوشی انجام میدهید. این روش برای
استفاده همیشگی پیشنهاد نمیشه و تنها زمانی آن را بکار ببرید که دسترسی به روشهای دیگه را ندارید.

روش دیگر سافت ریست سخت افزاری به این صورته که شما درپوش باطری و مداد گوشی را در میارید. در اینجا
لازم به در آوردن باطری نیست بلکه شما فقط درپوش روی باطری را بر میدارید و مداد گوشی را در سوراخی که
در پشت گوشی وجود داره 1 بار فرو میکنید و آن را به داخل فشار میدهید تا خودتون احساس کنید که کلیدی را
فشرده اید. در عکس زیر این سوراخ ریز معلوم است.

این روش یک روش همیشگی برای سافت ریست کردن در اکثر پاکت پی سی ها است. این روش در گوشی
اکسپریا بدرد زمانی میخوره که گوشی شما به هر دلیلی هنگ کرده و امکان گشتن در منوها و تنظیمات گوشی
را ندارید.

2. روش نرم افزاری ... من از این روش همیشه استفاده مکینم چون دیگه نیازی به باز و بسته کردن درپوش باطری
نیست باکه از داخل خود گوشی سافت ریست را انجام میدم. برای سافت ریست کردن از داخل گوشی اول به
قسمتی که در عکس زیر مشخص است برید. فکر کنم به انگلیسی اسم این قسمت Tools باشه.

بعد که وارد این قسمت شدید آیکونی را پیدا کنید به اسم Soft Reset. زمانی که شما روی این آیکون کلیک کنید
گزینه های Yes , No برای شما نشان داده خواهند شد. اگر Yes را بزنید خب معلومه که سافت ریست میشه و
اگر نه را بزنید اتفاقی نمیوفته.

Varmstart در زبان سوئدی همان Soft Reset است.

Hard Reset

هارد ریست یعنی فورمت کردن کامل گوشی و نصب دوباره ویندوز موبایل روی گوشی. زمانی که شما گوشی را
هارد ریست بکنید تمام اطلاعات شما از جمله شماره تماسها... ایمیل ها و یا اس ام اس هاتون پاک میشه. هارد
ریست را میشه با خرید روز اول این گوشی مثال زد. زمانی که شما این گوشی را بخرید وقتی گوشی روشن
بشه ازتون درخواست میکنه که صفحه تاچ آن را با مداد گوشی تنظیم بکنید. تنظیم کردن آن هم به این صورت است
که ازتون میخواد روی علامت های + که در قسمت های مختلف ال سی دی میبینید با مداد و با دقت کلیک کنید و
بعد ازتون درخاست تنظیمات دیگه ای را میکند.

وقتی که شما هارد ریست بکنید مثل این میمونه که شما این گوشی را اولین روزه که خریداری کردید و با روشن
شدن گوشی بعد از هارد ریست دوباره همه این تنظیمات را باید انجام بدهید. هارد ریست و یا فرمت کردن بیشتر
بدرد زمانهایی میخوره که گوشی شما بالا نمیاد. یعنی فقط لوگوی مایکروسافت ظاهر میشه و همانجا قفل میکنه
و هیچ کار دیگه ای نمیتونید انجام بدید. اما نگران نباشید رام اصلی و یا همان سیستم عامل اصلی ویندوز مبایل
در داخل گوشی است و شما با روش زیر میتونید گوشی رو فرمت بکنید و دوباره مثل قبل بشه.

اما قبل از هارد ریست کردن گوشی نکات زیر را حتما انجام بدید تا بعدا دچار پشیمانی نشید.

1. مموری کارت را از داخل گوشی در بیارید.
2. توسط بر نامه های بک آپ گیری از لیست شماره تلفن ها و یا اس ام اس ها و ایمیل هاتون بک آپ بگیرید تا
بعد از هارد ریست بتونید تمام تنظیمات و اطلاعات شخصی رو دوباره به گوشی برگردونید.
3. حدقل 30 درصد شارژ در باطری گوشی وجود داشته باشه و با باطری خالی سعی نکنید که هارد ریست کنید.
4. در هنگام عمل هارد ریست کردن از انگولک کردن دکمه ها و یا ور رفتن با گوشی خودداری کنید.

همانطور که گفتم روشهای مختلفی برای هارد ریست وجود داره اما من در اینجا روشی را توضیح میدم که برای
اکثر افراد از جمله خودم کار کرده. زمانی که گوشی خاموش است دکمه های سافت کی رو با هم بگیرید و بعد
دکمه سافت ریست را با مداد در پشت گوشی فشار بدید. عکس زیر را نگاه کنید تا بیشتر متوجه بشید...

دکمه های سافت کی همانطور که از عکس نیز مشخصی است دکمه های فلزی هستند که در جلوی اکسپریا
قرار دارند. شما باید هر دو دکمه را با هم فشار بدید و آنها را نگه دارید و بعد سافت ریست را بزنید. بعد گوشی
روشن شده و از شما میخواد که حرف R را روی کیبورد خود فشار بدید تا گوشی فورمت بشه در غیر اینصورت
گوشی فورمت نخواهد شد و دوباره خاموش میشه.

هارد ریست نرم افزاری.

این روش از فورمت کردن گوشی و یا همان هارد رست زمانی بدرد میخوره که گوشی شما هنوز سکته کامل رو
نزده و در حال تلاشه. شما هنوز میتونید وارد منوها و تنظیمات گوشی بشید. شاید هم گوشی شما هیچ
مشکلی نداشته باشه اما چون میخوهاید که آن را بفروشید مجبور به هارد ریست کردن گوشی هستید تا همه
اطلاعات و نرم افزار هایی که روی آن نصب کردید پاک بشند و مثل روز اول بشه.

برای هارد ریست کردن از داخل گوشی وارد تنظیمت گوشی میشید و بعد میرید به قسمت System و در آنجا
Hard Reset را پیدا میکنید.

با کلیک کردن بر روی آیکونی که با فلش قرمز نشون دادم صفحه ای برای شما باز میشه و از شما میخواهید که
رمز 1234 را در مستطیل خالی تایپ کنید و Next را بزنید تا گوشی فرمت بشه.

شما در استفاده کردن از هر کدام از این روشها آزاد هستید و هیچ کدام فرقی با دیگری ندارند فقط روش دستور
و فهموندن فرمت کردن به گوشی فرقی میکنه.

موفق باشید.

ninja3000sh
20-12-2008, 15:37
با سلام.
مهران جان یه سوال.
اگه کامپیوتر ویروس داشته باشه وقتی برنامه ها رو داخل اکسپریا میریزم ممکنه اکسپریا هم ویروس بیفته؟و چطوری میشه تشخیص داد که به اکسپریا و یا در کل به پاکت پیسی ویروس افتاده؟
در ضمن نرم افزار انتی ویروس خوب برای اکسپریا کدوم رو پیشنهاد میکنی.چون من به اکسپریا خودم مشکوک شده ام که نکنه ویروس از لپ تاپم به اکسپریا هم فرار کنه:31:

M E H R A N
20-12-2008, 16:15
با سلام.
مهران جان یه سوال.
اگه کامپیوتر ویروس داشته باشه وقتی برنامه ها رو داخل اکسپریا میریزم ممکنه اکسپریا هم ویروس بیفته؟و چطوری میشه تشخیص داد که به اکسپریا و یا در کل به پاکت پیسی ویروس افتاده؟
در ضمن نرم افزار انتی ویروس خوب برای اکسپریا کدوم رو پیشنهاد میکنی.چون من به اکسپریا خودم مشکوک شده ام که نکنه ویروس از لپ تاپم به اکسپریا هم فرار کنه:31:

سلام نینجا جان.
امکان انقال ویروس به اکسپریا خیلی خیلی کمه و تا بحال همچین موردی گزارش نشده. چون ویروسهای سیستم
عامل Windows XP و یا Vista با سیستم عامل Windows Mobile فرق میکنند. کلا فایل ها و پسوند های اجرایی که در
ویندوز قابل اجرا شدن را دارند در ویندوز موبایل این امکان را ندارند.

بطور مثال الان ویروسهایی وجود داره که در ویندوز XP خیلی راحت میتونند خرابکاری های خودشون رو انجام بدند و
خیلی هم دردسر ساز هستند اما اگر همان ویروس را به ویندوز ویستا و یا سیستم عامل دیگری مانند مک یا لینوکس
انتقال بدید این ویروس حتی اجرا هم نمیشه چه برسه به اینکه بخواد خرابکاری بکنه. اما با توجه به سابقه
مایکروسافت در باگ داشتن سیستم های عاملش برای اینکه مطمئن بشید که در هنگام وصل کردن گوشی به
کامپیوتر ویروس و یا تروجانی اتوماتیک منتقل نشه بهتره که در زمان وصل کردن گوشی به کامپیوتر همیشه
آنتی ویروسی را که در کامپیوتر استفاده میکنید آپدیت شده و فعال نگه دارید.

بعضی از آنتی ویروسهایی که برای سیستم عامل ویندوز وجود دارند حتی قادر به شناسایی ویروسهای
سیستم های عامل دیگری نیز هستند و آنها را تشخیص میدهند. بهترین آنتی ویروسهایی که فعلا از لحاظ
تشخیص ویروسهای سیستمک های عامل دیگه نیز وجود دارند یکی Avira Antivir است و اون یکی هم
Kaspersky Anti-Virus. اما آپدیت بودن و فعال گذاشتن آنتی ویروس به تنهایی کافی نیست و شما میبایستی
از یک Behavior Blocker و یا یک HIPS خوب نیز استفاده کنید. چون بعضی از ویروسهای ناشناخته هنوز در
دیتابیس آنتی ویروسها ثبت نشده اند و برای فهمیدن خرابکاریها و همچنین انتقال فایل هایی که بصورت اتوماتیک
کپی میشند نیاز به یک HIPS دارید.

HIPS ها هم بصورت برنامه های مجزا و مستقل وجود دارند و شما میتونید یکی از آنها را دانلود کنید مانند
DefenseWall... ThreatFire و هم در داخل بعضی از فایروال ها این حفاظ امنیتی کار گذاشته شده مانند
Outpost Firewall Pro, COMODO Firewall.

اگر ما برنامه پلیر WinAmp را یک ویروس احتمالی ناشناخته در نظر بگیریم میتونیم متوجه بشیم که زمانی که
WinAmp فعال باشه و شما هم گوشی را به کامپیوتر وصل بکنید این برنامه سعی میکنه که به محتوای داخل
گوشی دسترسی پیدا کنه. اما لایه دفاعی HIPS این فعالیت را گزارش میده و شما میتونید هم به آن اجازه
بدید و هم اینکه جلوی این دسترسی را بگیرید.

تنها نکته مهمی که در مورد این پیغامها در HIPS ها وجود داره فهمیدن نوع پیغامهاست. یعنی شما باید
بتونید متوجه پیغامی که بهتون نشان داده میشه بشید وگرنه ممکنه دسترسی برنامه های سالم رو
به گوشی قطع کنید و یا دسترسی و کپی کردن فایل ها به گوشی توسط ویروسها را آزاد بزارید.

به همین دلیل دو برنامه آنتی ویروس و HIPS مکمل همدیگه هستند چون ممکنه بعضی از افراد متوجه پیغام
HIPS ها نشند اما در عوض آنتی ویروس میتونه در صورتی که ویروس شناخته شده باشه آن را از طریق دیتابیس
تشخیص داده و به کاربر گزارش بده.

در مورد نصب آنتی ویروس بر روی XPERIA هم من پیشنهاد میکنم که این کار را نکنید چون به دلایلی که گفتم
هم ویروسهای کامپیوتری بر روی گوشی کار نخواهند کرد و حتی در صورت کپی کردن عمدی یک ویروس
به گوشی نیز اتفاقی نخواهد افتاد و هم اینکه شما میتونید محافظت در برابر ویروسهای نشناخته را از داخل
خود کامپیوتر توسط برنامه هایی که گفتم انجام بدید تا هم سیستم عامل گوشی به دلیل نصب آنتی ویروس
قاطی نکنه و هم سرعت گوشیتون پایین نیاد.

البته آنتی ویروسهای خوبی برای اکسپریا وجود دارند و من Avira Antivir for PPC را آزمایش کردم و بخوبی
کار میکنه. سرعت اکسپریا را هم اصلا نمیگیره و همچنین مقدار رم مصرفی آن نیز بسیار کم است اما بعد از
گذشت چند روز آن را پاک کردم در حالی که مشکلی نیز باهاش نداشتم. حالا هم اختیار با خودتونه که کدام روش
رو برای محافظت از اکسپریا انتخاب میکنید.

در ضمن اگر فکر میکنید که اکسپریا آلوده شده میتونید از شماره تلفن ها و اطلاعات شخصی کپی بگیرید و
بعد آن را فورمت کنید. فایل های موزیک و عکس هاتون رو هم در داخل مموری کارت به کامپیوتر انتقال بدید و بعد
از فرمت کردن گوشی مموری کارت را هم توسط خود اکسپریا فورمت کنید تا خیالتون راحت بشه. بعد هم هر
نرم فزاری خواستید نصب بکنید اول آن را توسط آنتی ویرس در کامپیوتر اسکن کنید و بعد اقدام به نصب آن در
اکسپریا کنید اینطوری خیالتون هم راحت میشه. هر چند که من هنوز نتونستم گزارشی در مورد ویروسی شدن
ویندوز موبایل نسخه 6.1 پیدا کنم.

موفق باشید. :20:

poria_mc
20-12-2008, 16:15
مهران جان خیلی ممنون
ولی اون روش هارد ریست سخت افزاری به 3 تا دست احتیاج داره که من متاسفانه 2 تا دست بیشتر ندارم باید از کسی کمک بگیرم!:دی

Mah12
20-12-2008, 20:14
سلام من 2 روز پیش x1 رو واسه اولین بار رویت کردم. خیلی جمع و جوره من که خوشم اومد ، فقط نقره ای دیدم
راستی روی جعبه یکیشون به انگلیسی نوشته شده بود ، برای فعال کردن زبان عربی فقط رم میکرو sd را در گوشی قرار دهید ؛
با همون فونت مخصوص x1 نوشته شده بود
پس ممکنه واسه فارسی هم بیاد؟
راستی آقا مهران نگفتید کسی تونسته با کیبرد سخت افزاری عربی تایپ کرد؟

M E H R A N
21-12-2008, 06:47
مهران جان خیلی ممنون
ولی اون روش هارد ریست سخت افزاری به 3 تا دست احتیاج داره که من متاسفانه 2 تا دست بیشتر ندارم باید از کسی کمک بگیرم!:دی

خواهش میکنم پوریا جان.
ببین چند روش برای هارد ریست سخت افزاری هست.

1. انگشت شصت و انگشت اشاره یک دستتو بزار روی سافت کی ها و باقی مونده انگشت ها رو بزار زیر گوشی.
حالا با اون یکی دستت مداد رو فرو کن تو سوراخ.

2. مداد رو بزار لای انگشت شصت پات و اون یکی انگشت و یا میتونی با هر دو تا پات مداد رو بگیری و با دست هات
هم سافت کی ها رو بزنی. :31:

M E H R A N
21-12-2008, 06:56
پس ممکنه واسه فارسی هم بیاد؟
راستی آقا مهران نگفتید کسی تونسته با کیبرد سخت افزاری عربی تایپ کرد؟

بله احتمال داره چون سونی اریکسون در uiq3 هم زبان فارسی رو رسمی پشتیبانی میکنه و هر کسی میتونه اگر
خواست روی گوشیش فارسی رو نصب کنه. فقط تنها موردی که وجود داره اینه که زبان فارسی تنها روی بعضی
فریمورها مانند خاورمیانه نصب میشه و روی بقیه نمیشه این کار رو کرد.

از آنجایی هم که رام های اکسپریا در هر کشور و منطقه ای با هم فرق میکنند معلوم نیست که اگر همچین کاری هم
امکان داشته بشه روی همه نسخه ها پک فارسی ارائه شده از طرف سونی اریکسون رو نصب کرد.

در مورد عربی هم واقعیتش رو بخوای اینقدر متنفرم از این زبان که هر جا بحثی هم در موردش باشه نمیخونم. من
حتی حاضر بودم اکسپریا نتونه فارسی رو نشون بده اما مجبور به نصب عربی ساز نباشم. تا اینکه فارسی ساز
پیدا کردم و خیالم راحت شد. در مورد عربی و عربی ساز لطفا دیگه سوالی از من نپرسید چون هیچ جذابیتی
برای من نداره. ممنون.

اما در جواب شما باید بگم که اگر اکسپریا نسخه عربی داشته باشه شما میتونید نسخه عربی آن را خریداری کنید و
با کیبوردش بیرونیش عربی تایپ کنید. اگر هم نسخه انگلیسی خریدید فکر کنم با نصب رام عربی بشه این کار رو کرد
اما مشکلاتی رو بعد از نصب رام عربی روی رام غیر عربی در پی خواهد شد.مثلا الان من نسخه سوئدی اکسپریا
رو خریدم و اگر به عکس هایی که قبلا از گوشی گذاشتم دقت کرده باشید کیبورد سخت افزاری این گوشی
حرفهای سوئدی را هم داره و میشه مستقیم باهاش سوئدی تایپ کرد.

کلا اکسپریا تا جایی که خبر دارم برای هر کشور و منطقه نسخه مخصوص خودش را دارد و باید بر اساس نیازی که
دارید نسخه مورد نظرتون رو خریداری کنید.

userex
21-12-2008, 11:37
من این گوشی رو تحسین میکنم چون میتونست اسکرین 3.2 بده ولی بدلیل غیر استندارد بودن 3.2 در ویندوز موبایل این کار رو نکرد
مثل امنیا که برای اجرای بعضی از برنامه و بازی مشکل اسکرین داره
ولی ایکس پریا نداره

s-a-l-i-m
21-12-2008, 14:36
چی میگی؟؟؟
منظورت رزولوشن هست دیگه؟؟؟
چون hd با اینکه بزرگتره این مشکل رو نداره..............پس نتیجه میشه=رزولوشن رو میگی

simorgh14
21-12-2008, 20:06
قیمتx1 پایینتر آمد:

Re Z a
22-12-2008, 03:01
8,500,000 ریال بازم خوب داره پایین میاد

VBYOFSKI
23-12-2008, 14:09
قیمت بازم اومد پایین:

8,750,000 ریال ====> digikala.com
8,200,000 ریال ====> gooshishop.com

poria_mc
23-12-2008, 14:13
خدا کنه هر چه زودتر بیاد پایین تا بقیه هم بتونن از این گوشی زیبا لذت ببرن!

Original Titan
23-12-2008, 14:20
دیشب خوابشو می دیدم!!

mhargoon
23-12-2008, 15:23
دوستان قبلا گفته بودم كه gooshishop در صفحه مشخصات x1 اون رو ساخت چين نوشته بود (با نگهداشتن ماوس روي عنوان گارانتي معمولي) حالا شده تايوان. يا قبلا اشتباه نوشته بود يا اينكه x1 قبلي واقعا چيني بوده. به هر حال خوشحالم. قيمتش هم قابل قبول شده

poria_mc
23-12-2008, 15:32
دوستان قبلا گفته بودم كه gooshishop در صفحه مشخصات x1 اون رو ساخت چين نوشته بود (با نگهداشتن ماوس روي عنوان گارانتي معمولي) حالا شده تايوان. يا قبلا اشتباه نوشته بود يا اينكه x1 قبلي واقعا چيني بوده. به هر حال خوشحالم. قيمتش هم قابل قبول شده
هنوز جا داره تا بیاد پایین! به نظر من به 750 برسه قیمتش به قیمت اصلی رسیده!

ravani_13
23-12-2008, 17:14
با توجه به رقیب هاش بیشتر از 650 ارزش نداره بابتش بدی .

poria_mc
23-12-2008, 17:36
چرا؟
کدوم رقیب هاش منظورته؟

M E H R A N
23-12-2008, 17:39

میشه بگید این رقیب هاش که میگید کدوم گوشی ها هستند؟

تا جایی که من میدونم اکسپریا 1 رقیب بیشتر نداره.

بعدشم میشه بگید که اکسپریا چه چیزی کمتر از رقیب هاش داره؟ و شما بر چه اساسی قیمت اکسپریا رو 650
حساب کردید در حالی که این همنوعان اکسپریا همشون بالای 850 هزار قیمت دارند.

ninja3000sh
23-12-2008, 17:52
حتما منظورش از رقبا htc touch pro و i-mate 9502 و htc diamond و omnia هست:27:
که به نظرم قابل مقایسه با اکسپریا نیستند.
تنها گوشی قابل قیاس با اکسپریا htc touch hd هست که به نظرم باز هم برگ برنده ماله اکسپریا هست چون وجود کیبورد و باطری قوی تو پاکت پیسی یکی از واجبترینهاست.
اگه بخواهیم گوشیها رو مقایسه کنیم که بحث طولانی میشه فقط اینو میتونم بگم که اکسپریا از لحاظ باطری پوز همشون رو زمین میزنه...:46:

M E H R A N
23-12-2008, 18:17
دقیقا نینجا جان..

تازه به مسئله باطری باید یک چیز دیگه رو هم اضافه کرد و اون هم جمع شدن تمام امکانات کاربردی در یک پاکت
پی سی.

ایشون توجه نفرمودند که کدوم پاکت پی سی هست که هم کلید های چهار جهته داشته باشه هم موس اپتیک
داشته باشه و هم کیبورد رو داشته باشه. اما اکسپریا همه اینها رو با هم داره.

یکی از پاکت پی سی ها موس اپتیک داره اما در عوض نه کیبورد داره و نه کلید های چهاتر جهته یعنی D-pad.

یکیشون هم که نه کیبورد داره نه ماوس اپتیک داره نه کلید های چهار جهته داره ...

من نمیدونم اینها چه رقبایی هستند.... مشترک بودن سیستم عاملشون که نشد دلیل رقیب حساب کردن با
اکسپریا.

arman72
23-12-2008, 18:55
آیا واسه اکسپریا برنامه ای هست که بشه رزلوشن گوشی رو تغییر داد ؟
آخه من بازیهای gameloft رو خیلی دوست دارم اما اکثرشون رزلوشن متفاوتی دارن مثلاً 320*240 واسه همین تمام صفحه اجرا نمی شن.
واسه HD یه برنامه دیدم که می شد باهاش برنامه های 640*480 رو تمام صفحه اجرا کرد.

Original Titan
23-12-2008, 20:20
حال همه این حرف ها به کنار...
قابل توجه دوستان: :10: :5:

userex
23-12-2008, 20:42
یه سوال
من بین خرید ایس وان و امنیا گیر کردم
سرعت کدومش بیشتره
همراه x1 چقدر مموری هست
البته یکی از نقاط ضعف x1 همین کمبود حافظه و گرون بودن حافظخ های 32 گیگ هست
omnia چی؟
اگر 16 گیگش پر بشه سرعت پایین میاد ؟

sogol6561
23-12-2008, 22:39
یه سوال
من بین خرید ایس وان و امنیا گیر کردم
سرعت کدومش بیشتره
همراه x1 چقدر مموری هست
البته یکی از نقاط ضعف x1 همین کمبود حافظه و گرون بودن حافظخ های 32 گیگ هست
omnia چی؟
اگر 16 گیگش پر بشه سرعت پایین میاد ؟
دوست عزیز اگه اشتباه نکنم شما همون farhooode هستی:27: که با این یوزرت w960 رو تعریف میکنی و با یوزر userex میخواهی گوشی انتخاب کنی که شبیه همون w960 ناز و خوشکل و خوش دستت باشه.:31:

M E H R A N
23-12-2008, 23:20
Review اکسپریا از دید GSMArena.

این ریویو بعد از مدتها توسط gsmarena منتشر شد... من خودمم هنوز نخوندم فعلا بریم بخونیم ببینیم چیز تازه ای
برای گفتن داره.

S A M S U N G
23-12-2008, 23:46
حتما منظورش از رقبا htc touch pro و i-mate 9502 و htc diamond و omnia هست:27:
که به نظرم قابل مقایسه با اکسپریا نیستند.
تنها گوشی قابل قیاس با اکسپریا htc touch hd هست که به نظرم باز هم برگ برنده ماله اکسپریا هست چون وجود کیبورد و باطری قوی تو پاکت پیسی یکی از واجبترینهاست.
اگه بخواهیم گوشیها رو مقایسه کنیم که بحث طولانی میشه فقط اینو میتونم بگم که اکسپریا از لحاظ باطری پوز همشون رو زمین میزنه...:46:

دقیقا نینجا جان..

تازه به مسئله باطری باید یک چیز دیگه رو هم اضافه کرد و اون هم جمع شدن تمام امکانات کاربردی در یک پاکت
پی سی.

ایشون توجه نفرمودند که کدوم پاکت پی سی هست که هم کلید های چهار جهته داشته باشه هم موس اپتیک
داشته باشه و هم کیبورد رو داشته باشه. اما اکسپریا همه اینها رو با هم داره.

یکی از پاکت پی سی ها موس اپتیک داره اما در عوض نه کیبورد داره و نه کلید های چهاتر جهته یعنی D-pad.

یکیشون هم که نه کیبورد داره نه ماوس اپتیک داره نه کلید های چهار جهته داره ...

من نمیدونم اینها چه رقبایی هستند.... مشترک بودن سیستم عاملشون که نشد دلیل رقیب حساب کردن با
اکسپریا.

مخلصیم .

arman72
24-12-2008, 00:14

آخه من بازیهای gameloft رو خیلی دوست دارم اما اکثرشون رزلوشن متفاوتی دارن مثلاً 320*240 واسه همین تمام صفحه اجرا نمی شن.

hamed1297
24-12-2008, 00:29
ببخشید ولی من کلا ریویو های mobile review رو منصفانه نمیدونم.این نظر من هست.البته کسانی که بقیه ریویوهای الدار رو در مورد گوشی های سونی اریکسون خوندن فکر کنم نظرشون همین باشه.

ریویو فقط ریویوهای GSMARENA که الحق نه طرفداری میکنه نه بیخود ایراد میگیره.

M E H R A N
24-12-2008, 00:29
مخلصیم .

SAMSUNG جان در مورد باطری قبلا یک تست از باطری اکسپریا گذاشتم و هر کسی میتونه مشابه اون تست رو
بر روی پاکت پی سی خودش آزمایش بکنه تا قدرت واقعی باطری که بر روی گوشی داره دستش بیاد.

من تا حالا ندیدم کسی از باطری اکسپریا شکایت داشته باشه اما دیدم افرادی رو که از باطری های دیگر
پاکت پیسی ها که به 2 روز هم نمیرسه شکایت داشتند. و اینو با قاطعیت میتونم بگم که اومنیا پیش اکسپریا
از لحاظ باطری حرفی برای گفتن نداره. این چیزی هست که الان دارم میبینم. بعد از 2 ماه استفاده کردن از این گوشی
قدرت باطری این گوشی به من و کسانی که از این گوشی استفاده میکنند ثابت شده.

حتی اگر مقدار گنجایش باطری هایس اومنیا و اکسپریا را از لحاظ میلی آمپر با همدیگه مقایسه کنیم باز هم اکسپریا
با باطری 1500 میلی آمپری گنجایش بیشتری داره تا اومنیا. هر چند که میدونم به همان اندازه که میلی آمپر میتونه
مهم باشه نوع سیستم عامل و سی پی یو نیز در مصرف باطری تاثیر گذارند و از آنجا که هر دو تقریبا از یک سیستم
استفاده میکنند میشه گفت که میزان مصرف باطری در این 2 گوشی تا حدی برابر است اما چون باطری اکسپریا
کنجایش بیشتری داره در نتیجه اومنیا زودتر باطریش تموم میشه تا اکسپریا.

بهر حال تصمیم نهایی در مورد قویتر بودن باطری های این 2 گوشی رو میزارم به عهده کاربران واقعی این
گوشی ها. چون از نظراتی که در تاپیک ها و انجمن های دیگه گفته میشه همه چیز بخوبی مشخصه و نیازی
به بنچ مارک نمیمونه. کافیه به نظرات یک نگاهی بندازیم تا متوجه بشیم کدوم گوشی کاربرانش رو بیشتر راضی
کرده.

خب برای اینکه دست خالی از اینجا نرید قسمتی از ریویو Gsmarena.com رو که در مورد کیفیت خروجی صدای
اکسپریا آزمایشاتی رو انجام داده ترجمه میکنم.

هرچند که آخرین تولید HTC نشانه ای از این تغییر بود(منظور کیفیت صدا است). به همین دلیل ما کاملا مشتاق
بودیم که بفهمیم آیا XPERIA قدم بعدی در این راه است.

همانطور این گوشی خودش را نشان داد معلوم شد که بهترین پاسخ frequency را داشته که تا بحال در بین تمام
موبایل ها دیده ایم. در ادامه همچنین عالی ترین سطح پارازیت(Noise) و dynamic range و stereo crosstalk
را بدست آورده. در واقع این نتایج حتی بهتر از Apple iPod هستند.

مخلصیم :20:

simorgh14
24-12-2008, 10:32
قیمت بازم پایینتر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکمربندهاتونو ببندید! سقوط آزاد شاید داشته باشیم!

گارنتی پارسه بهتره یا کامتل؟

ninja3000sh
24-12-2008, 11:06
سامسونگ جان اگه بخواهی مصرف باطری و اکثر چیزها رو سایتهای خارجی ملاک قرار بدی که من هم میگم سایت phonearena .com به باطری اکسپریا 10 داده و به امنیا 8.5 .
بطور مثال خودت هم میدونی که من از اولین کسانی بودم که i8510 سامسونگ رو خریدم و به مصرف زیاد باطری تو این گوشی بارها اشاره کردم و گفتم که باطری 1200 میلی امپر n95 8gb و حتی باطری 950 میلی امپر n96 بهتر از این گوشیند (i8510).و گفتم که اونجوری که اکثر سایتها در مورد باطری این گوشی نوشته اند نیست.اگه هم باور نداری یه سری به تاپیک i8510 تو این فروم و فرومهای دیگه بزن و ببین که اکثر دوستانی که این گوشی رو خریده اند از مصرف زیاد باطری گلایه میکنند و حتی این مشکل باعث شده بعضی ها و حتی خودم بعد از 3 هفته گوشیمون رو بفروشیم.که همون phonearena.com به باطری این گوشی 9 داده که من بودم به باطریش 6 هم نمیدادم.پس ملاک رو کاربران اصلی گوشیها قرار بده.
در مورد باطری امنیا هم درسته که باطریش 1440 میلی امپره و باید مصرف بهتری داشته باشه ولی تو این فروم و فرومهای دیگه دیدم بعضی از دوستان از باطری این گوشی هم ناراضی بودند.
باز هم میگم باطری امنیا و دیگر پاکت پیسی ها محاله که به پای باطری اکسپریا برسه.

Original Titan
24-12-2008, 11:38
گارنتی پارسه بهتره یا کامتل؟
سگ زرد برادره شغاله!
هیچ کدوم خوب نیست!

باز هم میگم باطری امنیا و دیگر پاکت پیسی ها محاله که به پای باطری اکسپریا برسه.
خودتو اذیت نکن بابا ... این که دیگه گفتن نداره! 1500 میلی آمپر باطریه! حرف کمی نیست :31:

hamed1297
24-12-2008, 12:35
کمربندهاتونو ببندید! سقوط آزاد شاید داشته باشیم!
ایول.خوب داره قیمتش افت میکنه.
در یک کلام:SE Rocks [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
24-12-2008, 13:48
به عنوان بی طرف و امنیا دار باطری امنیا زیاد جالب نیست
بعد از یک مدت که هر نیم روز خالی می کرد و الان هم که با آپدیت درست شده هر 2روز شارژ میخواد

sogol6561
24-12-2008, 14:01
به عنوان بی طرف و امنیا دار باطری امنیا زیاد جالب نیست
بعد از یک مدت که هر نیم روز خالی می کرد و الان هم که با آپدیت درست شده هر 2روز شارژ میخواد
ضمن تایید حرف دوستمون.باید بگم من دوستم امنیا داره و اونم میگه باطریش راضی کننده نیست و با کار کردن زیاد هر روز باید شارژش کرد.

poria_mc
24-12-2008, 14:49
من زیاد با گوشی ورمیرم! ولی در حد متعادل آهنگ گوش میدم و زیاد هم کیبردش رو باز و بسته میکنم تا اس ام اس بزنم!
باید بگم باطریش زیر دست من خیلی عالی دووم آورد! 3 روز با یه شارژ کار کردم!
در مورد شارژ باید بگم x1 معرکه است!

poria_mc
24-12-2008, 14:50
--------------------------------

mhargoon
24-12-2008, 14:50
دوستان لطفا يك نفر كه اطلاعاتش از شركتها خوبه در مورد گارانتي كامتل و پارسه و تفاوت اونها توضيح بده. متشكرم

poria_mc
24-12-2008, 14:54
دوستان لطفا يك نفر كه اطلاعاتش از شركتها خوبه در مورد گارانتي كامتل و پارسه و تفاوت اونها توضيح بده. متشكرم
پارسه گارانتی زیاد معتبری نیست!
ولی کامتل و سیتادل از وارد کننده های رسمی سونی اریکسون در ایران هستن!
و لوازم جانبی سونی اریکسون رو هم نامداران گارانتی میکنه!
ولی در کل گارانتی های تو ایران کشکن!(البته به جز بازرگانی ایران(سونی))

M E H R A N
24-12-2008, 15:55

WVGA Fix

برو لینک زیر و نظرات رو کامل بخون تا هم نحوه نصبش رو بدونی و هم اینکه بتونی متوجه بشی در صورت بوجود
اومدن مشکلی چطوری اون رو رفع بکنی.

و ...

poria_mc
24-12-2008, 16:36
wvga fix

برو لینک زیر و نظرات رو کامل بخون تا هم نحوه نصبش رو بدونی و هم اینکه بتونی متوجه بشی در صورت بوجود
اومدن مشکلی چطوری اون رو رفع بکنی.

و ...

اووووووووووووووووووووووه.. ................!
مهران جون اینو خودت رو گوشیت تست کردی؟
واقعا کار میکنه؟
اگه کار کنه که شاهکاره!
دارم میگیرمش!

M E H R A N
24-12-2008, 20:37
اووووووووووووووووووووووه.. ................!
مهران جون اینو خودت رو گوشیت تست کردی؟
واقعا کار میکنه؟
اگه کار کنه که شاهکاره!
دارم میگیرمش!

آره پوریا جان هر دو کار میکنند. این تایپک هایی هم که لینکشون رو گذاشتم مربوط به نصب این دو فیکس بر روی
XPERIA هستند. اما باید نظرات رو بخونید و بعد نصب بکنید. چون توی نظرات شیوه نصب و تنظیمات گفته شده و
همچنین در مورد رزولیشن برنامه ها و بازی های مختلف توضیح داده شده. مثلا گفته شده که قبل از اجرای
بازی های VGA از کدام فیکس باید استفاده کنید و در نتیجه شما باید WVGA Fix2 را اول بر روی رزولیشن VGA
تنظیم کنید تا رزولیشن گوشی تغییر کنه و بعد بازی و برنامه ای که رزولیشنش VGA هست را اجرا کنید.

من تا حالا استفاده نکردم چون احتیاجی بهشون نداشتم. هر برنامه و بازی که تا بحال نصب کردم همه شون WVGA
هستند.

Re Z a
24-12-2008, 23:27
دوستان من دارم پول جمع میکنم توی قلک برای خریدن x1 شما چطور:31:

این روزها همه به فکر خرید x1 هستند شما چطور؟!!:27:

دوستانی که پایه خریدن هستن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنند ببینم امار در چه حد هستش

poria_mc
25-12-2008, 09:48
دوستان من دارم پول جمع میکنم توی قلک برای خریدن x1 شما چطور:31:

این روزها همه به فکر خرید x1 هستند شما چطور؟!!:27:

دوستانی که پایه خریدن هستن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنند ببینم امار در چه حد هستش
چه آمارگیری جالبی!

Original Titan
25-12-2008, 10:37
چه آمارگیری جالبی!
حامد يه آمار گيري ببينن ميتوني مثل آدم اضافه كني به اين تاپيك ! :31:

peymanmo6
25-12-2008, 13:32
5 سال پیش همچین روزایی بود که شاهکار سونی اریکسونو خریدم و هنوز دارمش! (I mean P800)
حالا یه شاهکار دیگه اومده به بازار! 5سال پیش کسی نمی دونست باطری 1000mAh چیه ولی این باطری هنوز 2 روز شارژ نیگه می داره.
موندم اگه x1 رو بگیرم تا چند سال قراره نگهش دارم.
اون موقع که p800 رو گرفتم نوکیام یه سری گوشی داشت که همه دوستام از اونا گرفتن (6600, 7650). ولی همه دیدن که چقدر زود خز شدن. Omnia منو یاد اون گوشی ها میندازه!

کی می آیی پیشم جانم به قربانت؟ خواب و خوراکم را ربودی!

poria_mc
25-12-2008, 14:05
5 سال پیش همچین روزایی بود که شاهکار سونی اریکسونو خریدم و هنوز دارمش! (I mean P800)
حالا یه شاهکار دیگه اومده به بازار! 5سال پیش کسی نمی دونست باطری 1000mAh چیه ولی این باطری هنوز 2 روز شارژ نیگه می داره.
موندم اگه x1 رو بگیرم تا چند سال قراره نگهش دارم.
اون موقع که p800 رو گرفتم نوکیام یه سری گوشی داشت که همه دوستام از اونا گرفتن (6600, 7650). ولی همه دیدن که چقدر زود خز شدن. Omnia منو یاد اون گوشی ها میندازه!

کی می آیی پیشم جانم به قربانت؟ خواب و خوراکم را ربودی!
عشق چه بلای که سر آدم نمیاره!
پیمان جان شما فکر کنم از عشق این گوشی داری وارد حیطه ادبیات و شعر میشی! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جملات عرفانه ای بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mah12
25-12-2008, 15:45
دیگه اینطوریا هم نیست قبول دارم اون موقع p800 انقلابی بود اما من که sx1 داشتم باتریش 1000mAh بود گرچه الان n95 950mAh باتری داره.
اما تو یه چیزایی se جلوتره یه چیزایی هم samsung , Nokia مثلا همین فیلمبرداری، w900 فیلمبرداریش QVGA 30fps بود که ماله 4 سال پیشه c905 هم همینه با دوربین 8 مگاپیکسلی.

با اینکه خودم از SE خیلی خوشم میاد.
ممنون

hamed1297
25-12-2008, 15:56
تایید میشه.البته توی لوازم الکترونیک رسم اینه که هیچ وسیله ای کامل نیست.بالاخره توی یک چیزی لنگ میزنه.
در مورد فیلم برداری من واقعا این قضیه برام سوال هست و بدون جواب.

feryshad
25-12-2008, 16:29
نمی دونم چجوریه که هر برندی یه چیزی رو زودتر میده بیرون تو آپدیتش خوب عمل نمیکنه
مثلا سونی تو فیلمبرداری با w900 اولی بود. اولین برندی بود که 30fps بود و الان از همه عقب افتاده.
یا نوکیا که اولین 5 مگاپیکسلی قدرتمند بود ولی تو 8 از همه عقب افتاده!

peymanmo6
25-12-2008, 16:44
من یه دوربین عکاسی pana گرفتم مدل fz18، با زوم 18x و یه لنز گنده. کیفیت فیلمش 640x480 بدون امکان زوم ! :18:
در شرایطی که دوستم یه دونه از این دوربینای جمع و جور pana گرفت با 10x زوم و کیفت فیلم برداری HD!

این یعنی ساعت ها فکر میکنن که فلان محصولشون چه خصوصیاتی داشته باشه تا به قول دوستمون هیچی بهترین نباشه!
واسه SE کاری نداشت که دوربین xperia رو 5 یا حتی بالاتر بزنه. ولی اون وقت خیلی از مشتریاشو تو محصولات دیگش از دست می داد.

در ضمن sx1 هم سلطان siemens بود، یاد جوانیا بخیر! اون وقتا یه صقای دیگه داشت :31:

Original Titan
25-12-2008, 17:24
منتظر هيكارو باشيد
انشاالله با كيفيت hd فيلم برداري خواهد كرد( سوني اريكسون خواهشا مارو روسفيدمون كن!)
من به شخصه با يه فيلم با كيفيت خيلي بيشتر از يه عكس حال مي كنم.... دوست دارم بيشتر فيلم بگيرم!

Diego
25-12-2008, 17:31
یه سوال خیلی مهم.من چون هنوز سعادت وافر نصیبم نشده که این زیبای خفته رو از نزدیک زیارت کنم,آقایونی که از نزدیک دیدن نظر بدن, کدوم رنگش قشنگتره؟

Original Titan
25-12-2008, 17:37
سليقه ايه... ولي من فك مي كنم مشكيش قشنگ تر باشه!

poria_mc
25-12-2008, 17:43
یه سوال خیلی مهم.من چون هنوز سعادت وافر نصیبم نشده که این زیبای خفته رو از نزدیک زیارت کنم,آقایونی که از نزدیک دیدن نظر بدن, کدوم رنگش قشنگتره؟
گوشی من مشکیه ولی مال مهران خان فکر کنم نقره ای باشه!
سلیقه ایه!
من همیشه معتقدم مشکی رنگ با کلاسیه!

Diego
25-12-2008, 17:50
یه سوال مهمتر...
رنگ نقره ایش رنگ طبیعی فلز قابش هست.(اگه اشتباه نکنم) ولی در مورد رنگ مشکی,میخوام بدونم رنگ مشکیش بعد از یه مدت به خاطر دست مالی شدن و عرق کردن دست, رنگش نمیره؟

ninja3000sh
25-12-2008, 17:58
یه سوال مهمتر...
رنگ نقره ایش رنگ طبیعی فلز قابش هست.(اگه اشتباه نکنم) ولی در مورد رنگ مشکی,میخوام بدونم رنگ مشکیش بعد از یه مدت به خاطر دست مالی شدن و عرق کردن دست, رنگش نمیره؟
دوست عزیز رنگش همون رنگ فلزی قابش هست.(استیل)
در مورد رنگ مشکیش هم دقیقا نمیتونم نظر بدم چون مال منم نقره ای هست.ولی این گوشی با کیفیت خیلی خوبی ساخته شده و محاله که رنگش بره.

hamed1297
25-12-2008, 18:40
تایید میشه.سونی اریکسون توی کیفیت ساخت x1 میشه گفت سنگ تمام گذاشته.

mhargoon
25-12-2008, 20:27
يكي از دوستان در مورد lcd توضيح بده. ضد خش هست يا نه ؟ اصلا lcd چيزي مثل محافظ داره يا مسقيما لمس ميشه.

seyyedi
25-12-2008, 21:25
دوستان سلام
آقا قیمت چنده الان؟
لطفا برام pm کنید
ممنون

NimoOol.HD2
25-12-2008, 22:28
سلام
گارانتی که اینجا معنیی نمیده

بدون گارانتیش چند ؟

ninja3000sh
25-12-2008, 22:46
يكي از دوستان در مورد lcd توضيح بده. ضد خش هست يا نه ؟ اصلا lcd چيزي مثل محافظ داره يا مسقيما لمس ميشه.
دوست عزیز از لحاظ ضد خش بودن که lcdهیچ گوشی ضد خش نیست .بجز چند مورد از گوشیهای مدل 8800 نوکیا و دیگر برندها که جنس lcd انها هم که saphire crystal هست.
ایپاد و ایفون هم درسته که میگن lcd ضد خشی دارند ولی باز هم برای احتیاط کاری لازمه که محافظ lcd براشون بخری.من خودم بارها اتفاق افتاده که گوشی رو بدون محافظ lcd تو جیبم گذاشتم و دیدم که کلید تو جیبم به lcd خش انداخته.و در کل موارد زیادی هست که میتونه به lcd گوشی خش بندازه که تنها راه حلش هم محافظ lcd هست که میتونه محافظت کنه.
بنابراین مجبور شدم دیگه از محافظ lcd استفاده کنم.
در مورد اکسپریا هم بگم که خودش محافظ lcd داره ولی جنسش عالی نیست و باید خودت محافظ lcd بگیری و روش بچسبونی.بجز ایپاد یا ایفون که برای خودشان محافظ خوب و استانداردی دارند.برای بقیه گوشیها جنس خوب محافظ ال سی دی psp خوبه که اصل ژاپنه و انصافا هم سگ جونه.
من برای اکثر گوشیهام محافظ psp میخرم و اندازه میگرم و بعد از برش روش میچسبونم.
در پایین هم عکسی گذاشته ام که محافظ ال سی دی اصلی اکسپریا و ایپاد تاچ و محافظ ال سی دی psp که به n95 8gb هم چسبونده ام رو ببینید.برای p1 هم که محافظ ال سی دی اصلی psp رو اماده کرده ام.:31:

موفق باشید.

hamed1297
25-12-2008, 23:08
البته C905 و W902 هر دو LCD ضد خش دارن از جنش mineral glass .این 2 تا رو هم به لیست اضافه کنید.

قیمت هم افت زیادی داشته ,آخرین قیمت:705 دلار:

راستی نمیدونم چرا قیمت Silver گرونتر هست.714 دلار.

Diego
26-12-2008, 01:41
دوست عزیز رنگش همون رنگ فلزی قابش هست.(استیل)
در مورد رنگ مشکیش هم دقیقا نمیتونم نظر بدم چون مال منم نقره ای هست.ولی این گوشی با کیفیت خیلی خوبی ساخته شده و محاله که رنگش بره.
مرسی.ولی کسی هست که مشکیش رو داشته باشه اینجا؟

Re Z a
26-12-2008, 02:39
مهران جان شما دیگه چرا تشکر زدی:31: توی پست نظر سنجی . شما که دارین این گوشیو نکنه منظورت از این کار این بوده اگه خراب بشه بازم میری یه دونه دیگشو می خریی؟!! :20: یا شایدم می خواستین به ما بروبچ روحیه + بدین:18: بسوزه پدر بی پولی یعنی میشه ما هم مثل شما و نینجا مایدار بشیم یه روزی؟ :19:

NimoOol.HD2
26-12-2008, 10:46
دوست عزیز از لحاظ ضد خش بودن که lcdهیچ گوشی ضد خش نیست .بجز چند مورد از گوشیهای مدل 8800 نوکیا و دیگر برندها که جنس lcd انها هم که saphire crystal هست.
ایپاد و ایفون هم درسته که میگن lcd ضد خشی دارند ولی باز هم برای احتیاط کاری لازمه که محافظ lcd براشون بخری.من خودم بارها اتفاق افتاده که گوشی رو بدون محافظ lcd تو جیبم گذاشتم و دیدم که کلید تو جیبم به lcd خش انداخته.و در کل موارد زیادی هست که میتونه به lcd گوشی خش بندازه که تنها راه حلش هم محافظ lcd هست که میتونه محافظت کنه.
بنابراین مجبور شدم دیگه از محافظ lcd استفاده کنم.
در مورد اکسپریا هم بگم که خودش محافظ lcd داره ولی جنسش عالی نیست و باید خودت محافظ lcd بگیری و روش بچسبونی.بجز ایپاد یا ایفون که برای خودشان محافظ خوب و استانداردی دارند.برای بقیه گوشیها جنس خوب محافظ ال سی دی psp خوبه که اصل ژاپنه و انصافا هم سگ جونه.
من برای اکثر گوشیهام محافظ psp میخرم و اندازه میگرم و بعد از برش روش میچسبونم.
در پایین هم عکسی گذاشته ام که محافظ ال سی دی اصلی اکسپریا و ایپاد تاچ و محافظ ال سی دی psp که به n95 8gb هم چسبونده ام رو ببینید.برای p1 هم که محافظ ال سی دی اصلی psp رو اماده کرده ام.:31:

موفق باشید.

من یه مدت پیش میخواستم برای گوشیم قاب و محافظ صفحه بخرم (یه سه چهار ماهی پیش :31: )
قاب که خریدم به مغازه دار گفتم محافظ صفحه هم بده (p990)
گفت نمیخواد
گفتم چرا
گفت : چون اینو که میندازی رو صفحه باید بیشتر رو صفحه فشار بدی (برای لمس کردن)، LCD زودتر خراب میشه
منم گفتم حرفش منطقیه
تقریبا یه ماه پیش ناخنم محکم خورد روی گوشیه یه فرورفتگی به عمق1km تو گوشیه درست شده
حالا هر کی میبینه میگه آخی گوشی خیلی نازی بود ، زدی نابودش کردی ، حیییییف (قبلش هزار تا فحش میدادنش)

poria_mc
26-12-2008, 11:52
مرسی.ولی کسی هست که مشکیش رو داشته باشه اینجا؟
من که گفتم من رنگ مشکیش رو دارم!

poria_mc
26-12-2008, 11:54
مهران جان شما دیگه چرا تشکر زدی:31: توی پست نظر سنجی . شما که دارین این گوشیو نکنه منظورت از این کار این بوده اگه خراب بشه بازم میری یه دونه دیگشو می خریی؟!! :20: یا شایدم می خواستین به ما بروبچ روحیه + بدین:18: بسوزه پدر بی پولی یعنی میشه ما هم مثل شما و نینجا مایدار بشیم یه روزی؟ :19:
میخواسته روحیه بده!
منم اول تشکر رو زدم ولی بعد متوجه این نکته شدم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Diego
26-12-2008, 14:36
یه سوال مهمتر...

من که گفتم من رنگ مشکیش رو دارم!

ببخشید یادم نبود.
میشه در موردی که گفتم جواب بدید؟:10:

poria_mc
26-12-2008, 16:47
ببخشید یادم نبود.
میشه در موردی که گفتم جواب بدید؟:10:
خیر! رنگش جوریه که انگار رنگ خود فلزه!
یعنی رنگ آمیزیش بصورت پودری لیزری الکترو استاتیکه!
بابت نرفتن رنگش خیالت جمع باشه!من دستم خیلی عرق میکنه!(یه n76 داشتم 5 روزه رنگش رفت!)

alimosalla
26-12-2008, 19:18
سلام به همه ی دوستان
اگه ممکنه در مورد آنتن دهی این گوشی تو ایران هم بگید ممنون می شم

poria_mc
26-12-2008, 19:41
سلام به همه ی دوستان
اگه ممکنه در مورد آنتن دهی این گوشی تو ایران هم بگید ممنون می شم
به نظر من اصلا بحث آنتن دهی رو در مورد گوشی های جدید کردن اشتباهه!
دیگه گذشت اون زمون که میگفتن تو ایران آلکاتل بهتر از همه آنتن میده و دکل های ایران همه آلکاتله و ....!
اینا همه کشکه! با خیال راحت برو هر گوشی ای که دوست داری بخر!

farhooode
26-12-2008, 21:48
Omnia از خیلی جهات حالا که حساب کردم از XPERIA برتری خاصی داره

s-a-l-i-m
26-12-2008, 23:13
خیر! رنگش جوریه که انگار رنگ خود فلزه!
یعنی رنگ آمیزیش بصورت پودری لیزری الکترو استاتیکه!
بابت نرفتن رنگش خیالت جمع باشه!من دستم خیلی عرق میکنه!(یه n76 داشتم 5 روزه رنگش رفت!)
ناراحت نشی پویا جون ولی فکر کنم تو خیلی مفید هستی البه در تولید اسید............دی
دستت اسید تولید می کنه برا همین با فکز واکیش داده و باعث براقیت میشه ..........دی

Diego
27-12-2008, 00:07
Omnia از خیلی جهات حالا که حساب کردم از XPERIA برتری خاصی داره
پس برید این موفقیت رو همراه سایر طرفداران Omnia در کلوپ Omnia جشن بگیرید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چون اینجا کلوپ Xperia هستش و فقط قراره از Xperia صحبت بشه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مرسی.

ruzy
27-12-2008, 01:53
مهران جان اگه ممکنه میتونی بگی شارژ اولیه xi رو بهتره چطوری انجام بدیم؟

ruzy
27-12-2008, 01:58
بچه ها اگه ممکنه میتونید بگید شارژ اولیه x1 رو چطور انجام بدم واصلا یک توضیح در مورد اینکه میگن باطری خام میشه میخوام خام میشه اصلا یعنی چی اگه لطف کنید ممنون میشم

poria_mc
27-12-2008, 11:04
مهران جان اگه ممکنه میتونی بگی شارژ اولیه xi رو بهتره چطوری انجام بدیم؟
چطوری انجام بدید؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چطوری انجام دادن نمیخواد که برای اطمینان بیشتر بین 8 تا 12 ساعت بذار تو شارژ اولیه بمونه!

poria_mc
27-12-2008, 11:06
ناراحت نشی پویا جون ولی فکر کنم تو خیلی مفید هستی البه در تولید اسید............دی
دستت اسید تولید می کنه برا همین با فکز واکیش داده و باعث براقیت میشه ..........دی
ناراحت شدن نداره اینم یه جور تعریفه!
فقط نمیدونم از این اسید چجوری استفاده لازم رو ببرم!

h_b1985
27-12-2008, 11:43
ناراحت شدن نداره اینم یه جور تعریفه!
فقط نمیدونم از این اسید چجوری استفاده لازم رو ببرم!

با اینکه ربط به موضوع نداره میگم...!!!
میتونی بری معافیت سربازی بگیری، البته اگه تا الان نگرفتی

قیمت x1 تو سایت gsmarena، 510 یورو هستش، ایشاالله که بعد سال نو با یه کاهش قیمت خوبی مواجه شیم...

poria_mc
27-12-2008, 11:52
با اینکه ربط به موضوع نداره میگم...!!!
میتونی بری معافیت سربازی بگیری، البته اگه تا الان نگرفتی

قیمت x1 تو سایت gsmarena، 510 یورو هستش، ایشاالله که بعد سال نو با یه کاهش قیمت خوبی مواجه شیم...
جدی! نمیدونستم! حالا راسته یا سر کاریم؟!!
به مناسبت کریسمس یه ذره قیمتش داره میاد پایین!

ruzy
27-12-2008, 12:41
اقا پوریا به نظرت حجم اپدیت از طریق se updater service چقدر هستش؟

ماتاتا
27-12-2008, 15:46
دوستان من می خوام این گوشی رو بگیرم به نظر شما کی بخرم که از لحاظ قیمت به صرفه تر باشه؟ می ترسم الان بخرم یه هفته بعد 100 تومن بیاد پایین..!! :31:

ruzy
27-12-2008, 15:52
دوست عزیز قیمتش تا 750 تومان افت میکنه تا 20 روزه دیگه ولی اگر منتظری تا 500 یا 600 بشه فکر نکنم تا اون حد افت کنه به نظر من 20 روز دیگه صبر کن من که نتونستم صبر کنم

poria_mc
27-12-2008, 16:06
دوستان من می خوام این گوشی رو بگیرم به نظر شما کی بخرم که از لحاظ قیمت به صرفه تر باشه؟ می ترسم الان بخرم یه هفته بعد 100 تومن بیاد پایین..!! :31:
اگه نگران این مساله ای فعلا دست نگه دار صبر کن تا بعد عید!

ماتاتا
27-12-2008, 16:37
اگه نگران این مساله ای فعلا دست نگه دار صبر کن تا بعد عید!

آخه من w950 رو خریدم 640 تومن هفته بعدش شد 530 تومن!! :13:

این همه هم نمی تونم صبر کنم آخه..! :19:

poria_mc
27-12-2008, 17:59
دوست عزیز قیمتش تا 750 تومان افت میکنه تا 20 روزه دیگه ولی اگر منتظری تا 500 یا 600 بشه فکر نکنم تا اون حد افت کنه به نظر من 20 روز دیگه صبر کن من که نتونستم صبر کنم

آخه من w950 رو خریدم 640 تومن هفته بعدش شد 530 تومن!! :13:

این همه هم نمی تونم صبر کنم آخه..! :19:

همچین چیزه خفنی هم نیست ها که اینجور جو میدید!:18:
اینم مثل بقیه پاکت پی سی ها!

M E H R A N
27-12-2008, 18:18
یک ماشین حساب حرفه ای به اسم HiCalc همراه با قابلیت رسم نمودار.

شاید خیای از شما بدنبال یک ماشین حساب خوب برای اکسپریا بگردید. از آنجایی که ماشین حسابهای زیادی برای
پاکت پیسی ها وجود دارند انتخاب بین یکی از این ماشین حساب ها کار چندان ساده ای نیست. بعضی از ماشین
حساب ها ظاهر گرافیکی ساده ای دارند و کار با آنها زیاد دلنشین و جالب نیست. بعضی دیگر از ماشین حساب ها
هم از رزولیشن گوشی هایی مانند اکسپریا پشتیبانی نمیکنند بنابراین من دنبال ماشین حسابی گشتم که هم
ظاهر گرافیکی جالبی داشته باشه و هم از لحاظ کاربردی واقعا از ماشین حساب های دیگه پیشرفته تر باشه.

HiCalc ماشین حسابی است که به نظر من این نیازها را برای کسانی که دنبال یک ماشین حساب خوب میگردند
فراهم میکنه. این برنامه در نسخه 2.5 از رزولیشن WVGA پشتیبانی نمیکرد و در واقع غیر قابل استفاده بود اما به
تازگی نسخه جدید 2.6 این برنامه ارائه شده و اکسپریا دارها نیز میتونند از این به بعد از این ماشین حساب عالی
بر روی گوشیشون استفاده کنند.

البته ماشین حسابهای خوب دیگه ای مانند 1Calc نیز بخوبی روی اکسپریا کار میکنند و هیچ مشکلی از لحاظ رزولیشن
با این گوشی ندارد. من خودم از هر دو این ماشین حسابها استفاده میکنم چون واقعا هر دوی این ماشین حسابها
جزو بهترین ماشین حسابهایی هستند که برای پاکت پی سی ها وجود دارند.

شما در HiCalc میتونید چندین نمودار را با هم بکشید و یا نقاط تقاطع نمودارها را خیلی دقیق متوجه بشید.

بعد از رسم نمودارها امکانات مختلفی در اختیار دارید که با توجه به این امکانات هم میتونید نقاط مختلف رو
بدست بیارید و یا از نمودار عکس بگیرید و اون رو مثلا در برنامه هایی مانند مایکروسافت ورد و یا محیط های
نوشتاری استفاده کنید.

شما میتونید از این ماشین حساب در حالت لند اسکیپ استفاده کنید و در اکسپریا هیچ مشکلی نخواهید داشت.

این ماشین حساب قابلیت بیشتری مانند کانورتر و یا حل معادلات 2 مجهولی را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر
در مورد این ماشین حساب میتویند به سایت اصلی اون مراجعه کنید تا با امکانات این ماشین حساب بیشتر
آشنا بشید.

سایت اصلی.

برای دانلود این ماشین حساب هم میتونید یکی از لینک های زیر را انتخاب کنید.

برای نصب فایل cab را به گوشی منقل میکنید و از داخل گوشی آن را نصب میکنید.

کیجنی هم که در داخل فایل فشرده شده وجود داره در کامپیوتر اجرا میکنید و اسمی که در owner گوشی
برای خودتون تعیین کردید را در کیجن مینویسید و سریال بدست آمده را با کلیک کردن بر روی Home
وارد میکنید تا برنامه رجیستر بشه.

اگر از آن دسته افراد هستید که با هر کیجنی که گذاشته میشه مشکل دارید و نمیتونید از آن استفاده بکنید
میتونید از روش زیر برای رجیستر کردن برنامه استفاده کنید. :31:

1. سایت زیر را در مرورگر خودتون باز کنید.

2. کد زیر را در قسمت RPN String وارد کنید.

3. در قسمت Customer/Device Unique Identifier اسمی را که برای owner گوشی انتخاب کردید بنویسید.

4. حالا بر روی دکمه ای که روش نوشته شده Calculate Registration Code کلیک کنید تا رجیستر کد قانونی
و رسمی از روش هک به شما داده بشه. :5:

موفق باشید. :11:

h_b1985
27-12-2008, 19:32
جدی! نمیدونستم! حالا راسته یا سر کاریم؟!!
به مناسبت کریسمس یه ذره قیمتش داره میاد پایین!

نه بابا راسته راسته، من خودم سره همین قضیه معاف شدم... :10:
دوستان اگه بتونین تا آخر بهمن صبر کنین مطمئنن تا 700 می رسه، اگه پولدارین که هیچ، ولی اگه دارین به زحمت واسه این گوشی پول جور می کنین بهترین کار اینه که دندون رو جیگر بزارین که بعدا وقتی 100، 150 تا خورد تو سرش ناراحت نشین...

M E H R A N
27-12-2008, 19:56
آره .. اگر 2 سال دیگه صبر کنید حتما با 400 تا هم میشه این گوشی رو خرید.

Diego
27-12-2008, 20:15
پدر عشق بسوزه....فردا میرم که سفارش بدم.950 تومن با گارانتی کامتل خوبه؟

poria_mc
27-12-2008, 20:28
زیاده!
بدون گارانتی بگیر!

simorgh14
27-12-2008, 21:15
به نظر شما دوستان ، بهترین روش برای حمل این گوشی چی هست؟

در کیف دستی بذاریم؟ به کمربند ببندید؟ توی جیب؟

راستی میشه این گوشی مثل کلت زیر بغل گذاشت؟ همچین چیزی وجود داره؟:5:

poria_mc
27-12-2008, 21:27

جل الخالق! چه سوالهایی تو این تاپیک پرسیده میشه!

Mah12
27-12-2008, 21:32

گوشی شاپ با گارانتی کامتل میده 915 حالا خود دانی. gooshishop
ممنون

M E H R A N
27-12-2008, 22:22

به نظر من بهترین راهش اینه که در داخل کیف های مخصوص XPERIA گذاشته بشه. کیف هایی که از مغناطیس
برای بسته شدن درش استفاده نمیکنند و همچنین جای مموری کارت رو هم دارند.

بعضی از کیف های ساخته شده برای این گوشی...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای دیدن کیف های بیشتر میتونید به سایت زیر برید.

همه این کیف های اسم های مخصوص به خودشون رو دارند و توسط کمپانی های معروف ساخته شدند. لینک
اصلی سایت های فروش این کیف ها در لینکی که در بالا معرفی کردم وجود داره. اگر هم در ایران خواستید
یکی از این کیف ها را بخرید میتونید اسم اون رو یادداشت کنید و به دنبالش در بازار بگردید شاید در ایران هم
همچین کیف هایی وارد شده باشند.

کیف های تقلبی را من شخصا پیشنهاد نمیکنم چون جنس کیف های تقلبی طوریه که بعد از مدتی هم ممکنه به
ال سی دی صدمه وارد کنه و هم خراش روی بدنه گوشی بندازه. اما کیف های اصل از جنس مخصوصی
ساخته میشند و گرونتر هم هستند. مثلا اکثر این کیف ها قیمتی بالای 25 هزار تومن دارند اما باز هم به
نظر من گوشی که قیمتش بالای 800 تا است ارزش یک کیف 25 تومنی را داره. :20:

ruzy
27-12-2008, 23:36
اقا مهران به نظرت حجم اپدیت x1 با sony ericsson updater service چه قدر هستش؟

ninja3000sh
27-12-2008, 23:51
با سلام.
ممکنه برای بعضی از دوستان این سوال پیش بیاد که ایا سرعت تشخیص دست خط تو این گوشی نسبت به سریهایی مثل p1 یا p910 بهتر شده یا فرقی نکرده و همونجوریه ؟
در جواب باید گفت که سرعت تشخیص دست خط تو xperia عالیه و هم از p1 و هم از p910 بهتره.

موفق باشید.

Diego
27-12-2008, 23:57
آدم خیلی باید چیز باشه که 950 تومن بده گوشی موبایل بخره
غصه نخور عزیزم....تو هم یه روز بزرگ میشی...میخری. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منظورت از چیز کاملا واضحه.. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ..ولی ایرادی نداره .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .از اینکه چیزم!خیلی خوشحالم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ای کاش تو هم چیز! بودی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ..دستت تو جیبت میرفت یه گوشی 1.000.000 بخری. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

simorgh14
28-12-2008, 08:48
با سپاس از سرور مهران عزیز به خاطر راهنمایی ایشان،

جای خاصی می شناسید که بشود از آن کیف اصلیشو خرید؟

simorgh14
28-12-2008, 08:59

قيمت : 815000 تومان ‌‌- با گارانتي خدمات 18 ماهه پارسه 925000 تومان - گارانتي شركت كامتل (نماينده رسمي سوني اريكسون)

در ضمن در زمینه ابعاد صحفه نمایش،x1 در مقایسه با سایر گوشیها در چه وضعیتی است؟

بزرگترین صحفه نمایش مربوط به کدام گوشی است؟

poria_mc
28-12-2008, 12:30
یه آدم زمانی خیلی چیزه که w960 رو بهترین گوشی بدونه!

Re Z a
28-12-2008, 16:06
دوستان اینجا خیلی چیز تو چیز شد بهتر نیست تاپیک مسیر خودشو دنبال کنه ؟

با تشکر از همه دوستان :11:

starn
28-12-2008, 17:01
دوست عزیز من امروز اعلائدیم بودم گوشی با گارانتی کامتل 890 تمن بود و بدون گرانتی 780 تمن هم دیدم پس بهتره بری و خودت بخری تا این که سفارش بدی
--------------
دوستانی که گوشی رو خریدم با گارانتی خریدم یا بدون گارانتی؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا واجب با گارانتی باشه (چون گوشی های دیگه اصلا من نیازی نمی بینم گارانتی دار بخرم و الاگی پول بیشتری بدم و تا به حال بیش از 10 بار گوشی عوض کردم و خدا رو شکر هیچ بار مشکلی برام پیش نیومده ولی ایکس 1 رو نمی دونم!!!!!!!
-----------
من الان تا 600 تمن بودجه دارم فکر می کنید تا 1 هفته یا 2 هفته قیمت اوفت کنه که ما هم به جمع دوستان بیایم؟؟؟؟؟؟؟؟(انشاااله)

radian
28-12-2008, 21:07
دوست عزیز من امروز اعلائدیم بودم گوشی با گارانتی کامتل 890 تمن بود و بدون گرانتی 780 تمن هم دیدم پس بهتره بری و خودت بخری تا این که سفارش بدی
--------------
دوستانی که گوشی رو خریدم با گارانتی خریدم یا بدون گارانتی؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا واجب با گارانتی باشه (چون گوشی های دیگه اصلا من نیازی نمی بینم گارانتی دار بخرم و الاگی پول بیشتری بدم و تا به حال بیش از 10 بار گوشی عوض کردم و خدا رو شکر هیچ بار مشکلی برام پیش نیومده ولی ایکس 1 رو نمی دونم!!!!!!!
-----------
من الان تا 600 تمن بودجه دارم فکر می کنید تا 1 هفته یا 2 هفته قیمت اوفت کنه که ما هم به جمع دوستان بیایم؟؟؟؟؟؟؟؟(انشاااله)

سابقه نداشته توی یکی دوهفته قیمت گوشی 180 تومن افت داشته باشه .

مگه شما اینطوری حساب کنین که هم در عرض این یکی دو هفته قیمت افت داشته باشه و همم شما به

بودجتون کمی اضافه کنین :8:

sepand_salehi
28-12-2008, 21:16
من تو بعضی از سایت ها دیدم که سی پی یو اکسپریا رو دو هسته ای معرفی کرده بود. ویکیپدیا بود. ولی تو دو تا سایت معتبر موبایل دیدم که به این موضوع اشاره ای نشده بود. از کسانی که در این زمینه اطلاع دارند لطفا عرض کنند که سی پی یو اکسپریا دو هسته ای است یا یک هسته ای؟

M E H R A N
28-12-2008, 22:06
دوست داری پنل اول اکسپریا به شکل زیر بشه؟

برنامه های زیر رو نصب کن.

SPB Pocket Plus
Inesoft
Spb Time
Pocket Digital Clock

حالا پلاگین هایی که همراه این برنامه ها نصب میشه رو میتونید تنظیم کنید که کدومشون اول یا آخر قرار بگیره.
برای تنظیمات این پلاگین ها میرید به تنظیمت گوشی و بعد قسمت Home Today. هر پلاگینی که خواستید
غیر فعال بشه تیکش را بر میدارید و بعد بهتره یک بار هم سافت ریست بکنید.

منبع

starn
28-12-2008, 22:13
سابقه نداشته توی یکی دوهفته قیمت گوشی 180 تومن افت داشته باشه .

مگه شما اینطوری حساب کنین که هم در عرض این یکی دو هفته قیمت افت داشته باشه و همم شما به

بودجتون کمی اضافه کنین :8:
تا 140 تمن سابقه داشته ان 95 8 گیگ 56 تمن بود اومد رسید به 430 تمن
و بعد دوباره یکم قیمتش رفت بالا

M E H R A N
28-12-2008, 22:28
اقا مهران به نظرت حجم اپدیت x1 با sony ericsson updater service چه قدر هستش؟

ruzy جان شما فعلا احتیاج به آپدیت گوشی نداری چون اولا آپدیتی فعلا براش نیومده و دوما احتیاجی به آپدیت گوشی
ندارید چون مشکل بزرگی وجود نداره که بخواد آپدیت بشه. اگر مشکل بزرگی در این گوشی وجود داشت مطمئن
باش سونی اریکسون مثل تمام پاکت پی سی های دیگه یا پچ ضروری براش بیرون میداد یا کلا رامش رو آپدیت میکرد.

الان مگه شما مشکلی با رام فعلیش داری که بخوای آپدیت کنی؟

به فرض مثال آپدیتی هم برای این گوشی اومده باشه اما اگر شما مشکلی باهاش نداری چرا میخوای آپدیت کنی.
آپدیت کردن گوشی درسته که در اکثر مواقع باعث بهتر کار کردن گوشی میشه اما مواردی که آپدیت کردن یک
پاکت پی سی باعث بوجود آمدن مشکلات دیگری شده هم کم نبوده.

پس سعی کنید تا آپدیتی برای گوشی اومد آپدیتش نکنید. اول صبر کنید یک مدت بگذره و افرادی اون رام رو امتحان
کنند و اگر مشکلی دیده نشد مطمئن باش چه خودم چه افراد دیگه مانند نینجا و پوریا که این گوشی رو دارند خبرش
رو بهتون میدند.

اما در جوابت سوالتون من احتمال میدم که اگر آپدیتی برای این گوشی بیاد بالای 100 مگابایت حجم خواهد داشت.

s-a-l-i-m
28-12-2008, 23:26
ruzy سوال هایه بیخودی می کنه چون قصدی نداره و از رویه ........می پرسه سوالات رو..........این رو می خواستم خیلی وقت پیش بگم ولی خب

farhooode
29-12-2008, 00:21
اگر صداش در هنزفری از دبیلو 960 بیشتر باشه میخوام

derakhshani
29-12-2008, 01:18
مهران عزیز ،
1- من که متوجه نشدم چه جوری فایل rar رو میشه به cab تبدیل کرد لطفا توضیح بهتر بده
2- چرا این x1 با همه محسناتش و این همه توانایی zoom در عکسبرداری و فیلمبرداری نداره؟ امیدوارم که من اشتباه کرده باشم وگرنه یک ضعف بسیار وحشتناکی است ، چون الان پیش پا افتاده ترین دوربینهای دیجیتال زوم دارند
3- چرا وقتی sms میفرستم توی inbox هم نمایش داده میشه؟ خنده دار نیست ؟ مخصوصا وقتی برای چند نفر یک sms
را میفرستم به تعداد آنها در inbox همان sms نمایش داده میشه که باید یکی یکی پاک کنم
4- وقتی یک sms برام میاد نمیتونم وقتی خوندم forward کنم علت چیه؟ تا از داخل sms وارد دفتر تلفن نشم و بعد برگردم نوشته forward روشن نمیشه!!...

derakhshani
29-12-2008, 01:53
مهران عزیز ،
1- من که متوجه نشدم چه جوری فایل rar رو میشه به cab تبدیل کرد لطفا توضیح بهتر بده
2- چرا این x1 با همه محسناتش و این همه توانایی zoom در عکسبرداری و فیلمبرداری نداره؟ امیدوارم که من اشتباه کرده باشم وگرنه یک ضعف بسیار وحشتناکی است ، چون الان پیش پا افتاده ترین دوربینهای دیجیتال زوم دارند
3- چرا وقتی sms میفرستم توی inbox هم نمایش داده میشه؟ خنده دار نیست ؟ مخصوصا وقتی برای چند نفر یک sms
را میفرستم به تعداد آنها در inbox همان sms نمایش داده میشه که باید یکی یکی پاک کنم
4- وقتی یک sms برام میاد نمیتونم وقتی خوندم forward کنم علت چیه؟ تا از داخل sms وارد دفتر تلفن نشم و بعد برگردم نوشته forward روشن نمیشه!!...

cyrus_ln
29-12-2008, 10:24
چونکه وسط گوشی شکم داره من از ایکس پریا خوشم نمیاد

گوشی فقط w960 i

هیچی w960 i نمیشه

آخه این گوشی چی داره

omnia از خیلی جهات حالا که حساب کردم از xperia برتری خاصی داره

اگر صداش در هنزفری از دبیلو 960 بیشتر باشه میخوام

میشه بس کنی:angry:
خودتم نمی دونی چی داری میگه هر دفه یچی میگی
چرا کسی به این چیزی نمیگه , همش اسپم میده

s-a-l-i-m
29-12-2008, 10:56
والله بهتره یک نامه کتبی به مدیران بزنیم..............دی

ruzy
29-12-2008, 11:47
ruzy جان شما فعلا احتیاج به آپدیت گوشی نداری چون اولا آپدیتی فعلا براش نیومده و دوما احتیاجی به آپدیت گوشی
ندارید چون مشکل بزرگی وجود نداره که بخواد آپدیت بشه. اگر مشکل بزرگی در این گوشی وجود داشت مطمئن
باش سونی اریکسون مثل تمام پاکت پی سی های دیگه یا پچ ضروری براش بیرون میداد یا کلا رامش رو آپدیت میکرد.

الان مگه شما مشکلی با رام فعلیش داری که بخوای آپدیت کنی؟

به فرض مثال آپدیتی هم برای این گوشی اومده باشه اما اگر شما مشکلی باهاش نداری چرا میخوای آپدیت کنی.
آپدیت کردن گوشی درسته که در اکثر مواقع باعث بهتر کار کردن گوشی میشه اما مواردی که آپدیت کردن یک
پاکت پی سی باعث بوجود آمدن مشکلات دیگری شده هم کم نبوده.

پس سعی کنید تا آپدیتی برای گوشی اومد آپدیتش نکنید. اول صبر کنید یک مدت بگذره و افرادی اون رام رو امتحان
کنند و اگر مشکلی دیده نشد مطمئن باش چه خودم چه افراد دیگه مانند نینجا و پوریا که این گوشی رو دارند خبرش
رو بهتون میدند.

اما در جوابت سوالتون من احتمال میدم که اگر آپدیتی برای این گوشی بیاد بالای 100 مگابایت حجم خواهد داشت.
مهران جان دستت درد نکنه تازه من دیروز این تایپیک رو از اول یک بار مرور کردم تو یکی از صفحات شما خودت در مورد hard reset توضیح داده بودی که با hard reset کردن هر مشکلی که باشه حل میشه دیگه به نظرم hard reset بهتر از update باشه با توجه به حجم بالای 100 مگی که گفتین شما خودت hard reset کردی تا به حال؟

ruzy
29-12-2008, 12:22
پلیری هست که فایلهای تصویری با پسوند .vob رو نشون بده؟ pocket player 3.7 که نشون نمیده

h_b1985
29-12-2008, 13:16
مهران عزیز ،

میشه سوالای این دوستمونو جواب بدین؟!! من رو قسمت مسیج گوشی خیلی حساسم... :31:
البته حدس می زنم در مورد سوم، قضیه دلیوری ریپورت باشه؟!! درسته؟!

hamed1297
29-12-2008, 14:08
البته اگر موردی مثل این در بخش messaging باشه,دیگه با X1 مربوط نمیشه و مشکل از ویندوز موبایل هست.

h_b1985
29-12-2008, 14:50
البته اگر موردی مثل این در بخش messaging باشه,دیگه با X1 مربوط نمیشه و مشکل از ویندوز موبایل هست.

دوست عزیز من می دونم مشکل از ویندوز اصولا این مشکلا همیشه به نرم افزار مربوطه نه سخت افزار، منتهامی خواستم بدونم outllook windows mobile مدیریت مسیجش چجوریه وگرنه به لطف همون ویندوزی که فرمودین میشه کلن مدیریت پیغاماتونو با یه برنامه دیگه انجام بدین نه outlook

s-a-l-i-m
29-12-2008, 17:37
شاید delivery این دوستمون فعال هست و وقتی دلیوری قسمت خاصی براش نزارن هر message که بره یکی رو میاره تو in box به عنوان اینکه send شده......شاید اینطوری نباشه ولی یکی از دلایلش این می تونه باشه چون گوشی هایه دیگه ای هم هستیند که این مشکل رو دارن

pashangi
29-12-2008, 19:02
آخرین قیمت $ 810000
پاساژ علاءالدین

derakhshani
29-12-2008, 19:41
میشه سوالای این دوستمونو جواب بدین؟!! من رو قسمت مسیج گوشی خیلی حساسم... :31:
البته حدس می زنم در مورد سوم، قضیه دلیوری ریپورت باشه؟!! درسته؟!

دوست عزیز همانطور که عرض کردم خود sms هام که forward میکنم توی inbox نمایش داده میشه نه دیلیوری آنها

starn
29-12-2008, 20:06
امروز قیمت گوشی بدون گارانتی 750 تمن (که هنوز هم بالاست)
لحظه شماری برای افت قیمت

hamed1297
29-12-2008, 20:59
US$ 698.00 هم توی plemix زده.

M E H R A N
29-12-2008, 22:12
مهران عزیز ،

1. دوست عزیز من در صفحات قبل بعد از اینکه سوالتون رو پرسیدید بهتون جواب دادم و با عکس هم بهتون نشون
دادم اما چون شما دیگه این طرف بر نگشتید و رفتید پی کار خودتون جواب من رو متوجه نشدید. در موبیلستان هم
که همین سوال رو پرسیده بودید آرش زحمت کشید و بهتون جواب داد اما چون باز هم بعد از پرسیدن هر سوالی
به تاپیک سر نمیزنید متوجه جواب آرش هم نشدید. الان هم میترسم کلی وقت بزارم براتون و بهتون جواب بدم اما
برید و دیگه بر نگردید. اینو بعنوان یک گلایه کوچک قبول کن.

اما در جواب سوال اولتون. دوست عزیز شما نباید هیچ فایلی را به cab تبدیل کنید. این سوال شما مثل این میمونه
که بگیم من چطوری میتونم یک عکس رو به mp3 تبدیل کنم؟
فایل های cab فایل های اینستالی برای ویندوز موبایل ها هستند و برای اینکه شما متوجه پسوند فایلی که دانلود
میکنید بشید یا میتونید وارد تنظیمات ویندوز بشید و نمایش پسوند فایل ها رو فعال کنید و یا اینکه فایلی را که
دانلود کردید توسط یکی از برنامه های فشرده سازی مانند winrar مستقیم باز کنید. اونوقت شما در بالای
برنامه فشرده ساز پسوند فایلی رو که باز کردید میبینید و متوجه میشید که آیا پسوند فایل rar است یا cab.

اگر پسوند فایل cab بود اون رو مستقیم داخل گوشی کپی کنید و از داخل گوشی اون رو اجرا میکنید. اما اگر
پسوند فایل مانند فارسی سازی که شما میخواهید نصب کنید rar بود به این صورت عمل میکنید تا فایل cab را
که فشرده شده خارج کنید.

اول روی فایل فارسی ساز کلیک راست میکنید و دقیقا گزینه ای که در عکس زیر نشون دادم را انتخاب میکنید.

برای اینکه این گزینه را داشته باشید شما باید یکی از برنامه های فشرده ساز را در سیستمتون نصب کرده باشید.
من در اینجا از برنامه Winrar استفاده کردم در حالی که شما میتونید همین گزینه را در برنامه های مشابه مانند
PowerArchiver پیدا کنید.

بعد که extract to ... را زدید یک فولدر دقیقا به همان اسم بغل فایل اصلی درست میشه.

شما هم وارد فولدر میشید. زمانی که پوشه ساخته شده را باز کردید 2 تا فایل در اونجا قرار داره به اسم های زیر..

حالا اگر بر روی فایل Alireza ...دابل کلیک کنید متوجه میشید که این فایلی که از حالت فشرده خارج شده فایل
cab است.

الان برای اینکه شما بتونید فارسی ساز را نصب بکنید باید فایل alireza که در عکس سوم در داخل پوشه قرار داره
را به گوشی کپی کنید و از داخل گوشی برید و روش کلیک کنید تا مراحل نصب بهتون نشون داده بشه.

2. جواب سوال دومتون اینه این مشکل فقط مربوط به اکسپریا نمیشه و اکثر پاکت پی سی ها این مشکل دارند و
به همین دلیل من بارها به دوستان پیشنهاد کردم که اگر واقعا دنبال عکس گرفتن و یا فیلم برداری کردن با موبایل
هستند طرف هیچ کدام از پاکت پی سی ها نیان چون پاکت پی سی ها برای این کار ساخته نشدند.شما با نصف
پولی که به اکسپریا و یا پاکت پی سی های گران قیمت میدید میتونید بهترین گوشی را بخرید که از نظر عکس
گرفتن و فیلم برداری ده ها برابر از اکسپریا بهتره.

اما برای جواب سوالتون و رفع این مشکل باید بهتون بگم که دلیل زوم نشدن اینه که شما اندازه عکس را بر روی
3 مگاپیکسل قرار دادید و در این اندازه نمیشه زوم کرد. شما باید اندازه عکستون رو بر روی 2 مگاپیکسل و یا
کمتر قرار بدید تا به همان اندازه بتونید زوم کنید.

جواب سوال سوم و چهارم رو در یک پست دیگه بصورت کامل توضیح میدم چون این سوال شما ممکنه برای کسان
دیگه ای هم در آینده پیش بیاد.

M E H R A N
29-12-2008, 23:35
مهران عزیز ،

رفع مشکل Forward و ذخیره SMS به صورت جدا در XPERIA

جواب سوال 3 و 4 شما هر دوتاش یک جوابه و اون هم رفع مشکل سیستم دریافت و ارسال SMS در Windows Mobile
شما اگر به لینک های زیر سر بزنید متوجه میشید که این مشکلات در پاکت پیسی های دیگه ای مانند
HTC Touch HD نیز وجود داره و فقط مربوط به اکسپریا نمیشه.

جواب مایکروسافت برای گوشی های HTC

باز هم جواب مایکروسافت برای گوشی های سامسونگ

بعد از خوندن مطالب بالا که به صورت سوال و جواب مطرح شدند باید متوجه شده باشید که این مشکل در
ویندوز موبایل وجود داره و فقط مربوط به اکسپریا نمیشه. اما ویندوز مبایل چون دست سازندگان نرم افزار
را برای دست کاری در محیط های ویندوز موبایل باز گذاشته بنابراین شما راه های زیادی برای Forward
کردن و مشکلات دیگه سیستم اس ام اس در اختیار دارید. یکی از این راه ها اینه که شما برید و نرم افزار هایی
که مربوط به دریافت و ارسال اس ام اس میشند رو پیدا کنید و یکی از آنها را دانلود کنید و بر روی گوشی
خودتون نصب کنید.

تعداد این نرم افزار ها زیادند و این شما هستید که باید برید جستجو کنید و بعد از خواندن اطلاعات مربوط به
اون برنامه آن را نصب کنید. یکی از سایت هایی که برای کسب اطلاعات در مورد همه نرم افزار های مربوط به
اکسپریا وجود داره Handango.com است. بعد از ورود به سایت از گوشه سمت راست در بالا نوع گوشی خودتون
را Sony Ericsson Xperia X1i انتخاب کنید تا فقط نرم افزار هایی که بر روی اکسپریا قابل نصب هستند نمایش
داده بشند. بعد از تعیین کردن نوع گوشی کاتگوری های مختلفی در اختیارتون قرار میگیره مانند بازی... مسافرت
نرم افزار های کاربردی... و کاتگوری مربوط به اس ام اس و ایمیل. شما هم به قسمت اس ام اس میرید و
تمام نرو افزارهایی که مربوط به اس ام اس میشند براتون نشان داده خواهد شد. بعد از پیدا کردن نرم افزار مورد
نظرتون میرید در انجمن های نرم افزار پاکت پیسی میگردید و کرک شده اون نرم افزار را پیدا میکنید و نصب
میکنید. به همین راحتی. :20:

اما... Forward کردن هر اس ام اسی در اکسپریا بدون نصب هیچ نرم افزاری امکان داره. همانطور که خودتون
هم میدونید ویندوز موبایل اس ام اس های دریافتی از یک شخص را دسته بندی میکنه. مثلا اگر از نیما
4 تا اس ام اس دریافت کرده باشید همه اس ام اس ها رو بصورت دسته بندی شده به زیر مجموعه نیما
اضافه میکنه. به این صورت که شما با کلیک کردن بر روی اسم نیما میتونید همه اس ام اس های دریافت شده
از نیما را ببنید و دیگه نیازی به گشتن در بین صدها اس ام نیست. این قابلیت در ویندوز موبایل برای بعضی ها
ممکنه مفید باشه و برای بعضی ها هم ممکنه دردسر ساز باشه چون اگر از نیما 100 تا اسم ام اس دریافت
کرده باشه و نیما هم بخواد یک اس ام اس دیگری بفرسته برای دیدند اس ام اس 101 باید تمام 100 اس ام اس
قبلی که از نیما دریافت شده نیز در یک صفحه باز بشه.

حالا اگر شما داخل اس ام اس های دریافتی از نیما بشید و به قسمت Menu برید متوجه میشید که گزینه
Forward برای ارسال اس ام اس به شخص دیگری وجود نداره.

Vidarebeforda کلمه سوئدی Forward است. با فلش قرمز اول Forward رو مشخص کردم و بعد Copy to SIM
را. اما میبینید که هر دو گزینه غیر فعال هستند و نمیشه آنها را انتخاب کرد. برای اینکه شما بتونید هم این
گزینه ها و هم کلی امکانات دیگه برای اس ام اس دریافتی را فعال کنید باید با استفاده از D-Pad یعنی همان
کلید های چهار طرفه اس ام اس مورد نظرتون رو انتخاب کنید. برای انتخاب کردن اس ام اس مورد نظرتون باید
توسط کلید های بالا و پایین در D-Pad اس ام اس را انتخاب کنید. دقت کنید که در اکسپریا موس اپتیک هم وجود
داره و برای انتخاب کردن اس ام اس و یا بالا و پایین کردن اس ام اس نباید از این ماوس استفاده کنید بلکه برای
بالا و پایین کردن و انتخاب شدن اس ام اس باید از D-Pad استفاده کنید.

زمانی که با دی پد در داخل اس ام اس های دریافتی بالا و پایین کردید و رفتید بر روی اس ام اس مورد نظرتون
اون اسم ام با رنگ آبی کم رنگ انتخاب میشه و بعد از انتخاب شدن اگر شما دوباره به قسمت Menu برید
متوجه میشید که امکان Forward کردن و همچنین کلی امکانات دیگه فعال شدند و شما میتونید هر اس ام اسی
را با این روش Forward کنید.

اما اگر شما بخواهید هم مشکل اس ام اس های فرستاده شده که به inbox اضافه میشند را رفع کنید و هم
همه اس ام اس های دریافتی از یک نفر را در یک صفحه نشون نده چه کاری باید انجام بدید؟

1. استفاده از برنامه هایی که گفتم باید برید بگردید و برنامه مورد نظرتون رو پیدا کنید و نصب کنید.
2. اگر حوصله گشتن ندارید و یا نمیخواهید برنامه ای نصب کنید که بر روی سیستم اصلی اس ام اس در
ویندوز موبایل تاثیر بزاره میتونید مثل من از XPERIA Tweak استفاده کنید.

XPERIA Tweak هم یک برنامه بسیار خوب و مفید میتونه باشه و هم میتونه کل سیستم و تنظیمات گوشی
رو در صورت درست استفاده نکردن از آن بهم بریزه. اگر انگلیسیتون خوب نیست و یا بعضی قسمت های
این برنامه را متوجه نمیشید فقط آن را نصب کنید و جایی را که من بهتون میگم کلیک کنید و دیگه با قسمت های
دیگه هیچ کاری نداشته باشید و از برنامه خارج بشید.

اول XPERIA Tweak را از لینک زیر دانلود کنید و بر روی گوشی با خیال راحت نصب کنید.

امیدوارم متوجه شده باشید که فایلی که در بالا دانلود میکنید فایل cab است و شما تنها کاری که باید انجام بدید
اینه که اون رو به گوشی کپی کنید و آن را از داخل گوشی اجرا کنید تا نصب بشه.

بعد از نصب XPERIA Tweak آیکون آن به قسمت Program اضافه میشه. پس شما میرید به جایی که آیکون
برنامه های نصب شده در گوشی وجود داره و XPERIA Tweak را پیدا میکنید.

حالا برنامه را باز میکنید و فقط جایی را که با فلش قرمز رنگ مشخص کردم را تیک میزنید.این قسمت بعد از
نصب XPERIA Tweak انتخاب نشده و بصورت پیشفرض هیچ تغییری را در سیستم اس ام اس شما انجام نمیده.

اگر خواستید میتونید مرورگر اصلی اکسپریا رو که بصورت پیشفرض Internet Explorer انتخاب شده را به Opera
تغییر بدید.

بعد از انتخاب کردن قسمتی که با فلش قرمز مشخص کردم و تغییر مرورگر اصلی به اپرا گزینه Save را در پایین
صفحه میزنید. حالا از شما درخواست میشه که برای ایجاد تغییرات گوشی شما سافت ریست بشه. شما هم
YES را میزنید تا سیستمتون ریستارت بشه و دوباره بالا بیاد.

بعد از ریستارت شدن گوشی اگر وارد قسمت اس ام اس ها بشید متوجه میشید که از تمام اس ام اس هاتون
مانند گوشی های اسمارت فون شده. به این صورت که دیگه تمام اس ام اس های دریافتی از 1 نفر مثلا نیما
را جمع نمیکنه و در یک صفحه نشون نمیده بلکه اس ام اس ها بر اساس تاریخ دریافتشون نشون داده خواهند
شد نه بر اساس اسم و یا شماره فرستنده.

گزشته از این وارد هر اس ام اسی که بشید دیگه نیازی به انتخاب کردن اس ام اس توسط D-Pad وجود نداره
چون دیگه تعداد اس ام اس ها در هر صفحه فقط 1 دونه است و برای 1 دونه اسم ام اس انتخابی لازم نیست.
شما مستقیم میتونید بر روی Menu کلیک کنید و بعد به قسمت Send برید و Forward را انتخاب کنید.
به همین راحتی :20:

گذشته از رفع مشکلاتی که تاکنون با Forward کردن و دسته بندی شدن اس ام اس ها داشتید از این به بعد
بعد از ارسال هر اس ام اس در داخل inbox چیزی ذخیره نخواهد شد بلکه اس ام اس فرستاده شده توسط شما
در پوشه Send ذخیره میشند دقیقا مانند سیستم اس ام اس های گوشی های جاوا و یا سیمبین ها.

توضیحاتی کوتاه در مورد XPERIA Tweak.

شما توسط XPERIA Tweak میتونید فونت های گوشی رو عوض کنید... اما من پیشنهاد میکنم که این کار را نکنید
و بگذارید در حالت معمولی بمونه.

توسط XPERIA Tweak میتونید پنلی را بصورت Default تعیین کنید. در حالت معمولی اگر اکسپریا را سافت ریست
کنید همیشه بعد از بالا اومدن پنل اول باز میشه و شما برای رفتن به پنل های دیگه مانند Mobile Shell باید از
طریق X-Panel پنل مورد نظرتون رو انتخاب کنید و واردش بشید. اما توسط XPERIA Tweak میتونید کاری بکنید که
بعد از ریستارت کردن گوشی مستقیم پنلی که شما دوست دارید باز بشه.

همچنین توسط XPERIA Tweak میتونید تنظیمات مربوط به چراغهای اخطار دهنده در اکسپریا را تغییر دهید و باز
هم من پیشنهاد میکنم که به این قسمت نیز دست نزنید. مگر اینکه واقعا بدونید دارید چیکار میکنید. :9:

موفق باشید.

hamed1297
29-12-2008, 23:51
مثل همیشه عالی و کامل.ممنون مهران جان.
به صفحه اول هم اضافه شد.

s-a-l-i-m
30-12-2008, 00:11
مهران شاکی هستیا.............دی

M E H R A N
30-12-2008, 00:17
مثل همیشه عالی و کامل.ممنون مهران جان.
به صفحه اول هم اضافه شد.

مرسی حامد جان.
اگر تو نبودی و این مطالب رو دسته بندی نمیکردی پیدا کردن این مطالب خیلی مشکل میشد و برای هر سوالی
باید از اول جواب میدادیم. منم واقعا ازت ممنونم که همیشه مطالبی رو که میدونی مهم هستند رو به صفحه
اول اضافه میکنی. :11: :40:

مهران شاکی هستیا.............دی

شاکی :23:
اگر شاکی بودم جواب سوال رو نمیدادم. :31: من فقط گله کردم. شما هم اگر ساعت ها بشینی جواب یک
نفر رو بدی و بشینی تایپ کنی و عکس بگیری و منبع دانلود نرم افزار ها رو پیدا کنی و بعد طرف بره و دیگه
پیداش نشه... گله نمیکنی؟ :46:

موفق باشید. :40:

derakhshani
30-12-2008, 02:29
واقعا بی نظیر بود ....
اولا ، نمیدونم چه جوری تشکر کنم
ثانیا واقعا جواب قبل را خواندم ولی اصلا نتونستم بفهمم چه جوری میشد این تغییر در rar و cab رو ایجاد کنم
و ضمنا بعضا بعنوان مهمان میامدم تا ببینم جوابی داده شده یا نه ؛ البته اقرار میکنم که بعضا 2 ، 3 روز نه بیشتر غیبت هم داشتم
اما در مورد زوم عکسبرداری با اینکه حتی به وضعیت vga هم رفتم نشد zoom را در هنگام عکاسی انجام دهم ...ولی اگر کمی هم به من حق بدهی میتونم این توقع را داشته باشم حالا که موبایل با این توانایی ها دارم داشتن این امکانات اولیه یعنی zoom چیزی نیست که نباید باشد آخه چیز واقعا پیش پا افتاده ای شده الان ؛ درسته که این دوربین نیست ولی داشتن این قابلیت وقتی روی این دستگاه دوربین گذاشته شده چیزی قابل انتظاره
مجددا از اینکه وقت گذاشتی ، خوندی و جواب کامل و زیبایی دادی متشکرم.

M E H R A N
30-12-2008, 05:49
واقعا بی نظیر بود ....
اولا ، نمیدونم چه جوری تشکر کنم
ثانیا واقعا جواب قبل را خواندم ولی اصلا نتونستم بفهمم چه جوری میشد این تغییر در rar و cab رو ایجاد کنم
و ضمنا بعضا بعنوان مهمان میامدم تا ببینم جوابی داده شده یا نه ؛ البته اقرار میکنم که بعضا 2 ، 3 روز نه بیشتر غیبت هم داشتم
اما در مورد زوم عکسبرداری با اینکه حتی به وضعیت vga هم رفتم نشد zoom را در هنگام عکاسی انجام دهم ...ولی اگر کمی هم به من حق بدهی میتونم این توقع را داشته باشم حالا که موبایل با این توانایی ها دارم داشتن این امکانات اولیه یعنی zoom چیزی نیست که نباید باشد آخه چیز واقعا پیش پا افتاده ای شده الان ؛ درسته که این دوربین نیست ولی داشتن این قابلیت وقتی روی این دستگاه دوربین گذاشته شده چیزی قابل انتظاره
مجددا از اینکه وقت گذاشتی ، خوندی و جواب کامل و زیبایی دادی متشکرم.

درخشانی جان خوشحالم که مشکل شما نیز در خصوص اس ام اس حل شد. ولی نگفتی آخرش تونستی
فارسی ساز رو نصب بکنی یا نه؟ یه خبر بده

واقعا جواب قبل را خواندم ولی اصلا نتونستم بفهمم چه جوری میشد این تغییر در rar و cab رو ایجاد کنم
و ضمنا بعضا بعنوان مهمان میامدم تا ببینم جوابی داده شده یا نه ؛ البته اقرار میکنم که بعضا 2 ، 3 روز نه بیشتر غیبت هم داشتممن هیچ اشکالی نمیبینم وقتی شما و یا هر کس دیگه ای مطلبی رو متوجه نشید اما اگر خبرش رو ندی
من چطوری بفهمم که شما متوجه شدی یا نه؟ در ضمن دوست عزیز من الان شاید بتونم هر روز و یا هر چند
روز یک بار به این انجمن سر بزنم اما اگر بعدا برام کار پیش بیاد و درسهام شروع بشه شاید اصلا نتونم بیام و
شما هم اول بهتره به کارهاتون برسید و در زمانی که میدونی وقتشو داری به اینجا سر بزنی. من از شما بخاطر
نیومدنتون به اینجا گلایه نکردم بلکه از اینکه خبری بعد از جواب دادن من به پست شما نبود گلایه داشتم که الانم
دیگه بحثش تموم شد و امیدوارم مشکلتون حل شده باشه.

اما در مورد زوم عکسبرداری با اینکه حتی به وضعیت vga هم رفتم نشد zoom را در هنگام عکاسی انجام دهم
حتما یک جای کار را اشتباه کردید. یک بار گوشی را سافت ریست کنید و سایز عکس را بر روی 2 مگاپیکسل و یا
کمتر قرار بدید و بعد توسط دکمه های کم و زیاد کردن صدا زوم کنید.

من در عکس زیر سایز عکس گرفتن را بر روی 2 مگاپیکسل قرار دادم.

حالا هم براحتی میتونم زوم کنم. عکس زیر...

اگر دوباره سعی کنید حتما موفق میشید. :20:

ولی اگر کمی هم به من حق بدهی میتونم این توقع را داشته باشم حالا که موبایل با این توانایی ها دارم داشتن این امکانات اولیه یعنی zoom چیزی نیست که نباید باشد آخه چیز واقعا پیش پا افتاده ای شده الان ؛ درسته که این دوربین نیست ولی داشتن این قابلیت وقتی روی این دستگاه دوربین گذاشته شده چیزی قابل انتظارهبله درست میگید و بهتون هم حق میدم. درسته که دوربین اکسپریا ممکنه به دوربین گوشی های
5 مگاپیکسلی نرسه اما به نظر من کیفیت عکس گرفتنش در رده 3.2 مگاپیکسل خوبه. نمونه عکس ها شو
که با پی1 مقایسه شده میتونید در صفحه اول پیدا کنید. کلا دوربین اکسپریا فقط نیاز آدم رو در مواقع ضروری
بر طرف میکنه وگرنه اگر آدم عکس پوستری بخواد بندازه بهتره بره سراغ دوربین های حرفه ای تر.

مجددا از اینکه وقت گذاشتی ، خوندی و جواب کامل و زیبایی دادی متشکرم.خواهش میکنم. :11:

simorgh14
30-12-2008, 08:16
اگر بخواهید imate jas jar را با x1 مقایسه کنید، البته با در نظر گرفتن نیاز کاربر:

برای کسی که می خواهد:

1-از روی ppc کتاب بخواند،(پس در اینجا imate jas jar برتری دارد، چون صحفه نمایش بزرگتری دارد)
2-حافظه : حافظه imate کمتر است، , آیا چنین امکانی وجود دارد حافظه اون ارتقا پیدا کند؟
3-پردازنده:imate از یک حافظه 400mhz بهره می برد.البته قدری ضعیفتر است،من از کارای توان اون اطلاع دقیق ندارم، دوستان آگاهی دهند
4-قیمت: قیمتimate پایینتر و ارزانتر است
5-برنامه نویسی بر روی ppc:کیبورد بسیار خوبی دارد

البته به طور حتمx1 در بسیاری از زمینه ها برتری قابل ملاحظه ای دارد، ولی همانطور که عرض کردم:
بر اساس نیاز کاربر!

simorgh14
30-12-2008, 08:18
ضمنا بنده اعلام می کنم اطلاعات زیادی در موردppc ندارم، و علاقه مندهستم دوستان به من آگاهی بدهند و من یاد بگیرم

mhargoon
30-12-2008, 09:52
سلام. درسته كه اين مطلب به خود xperia ربطي پيدا نميكنه ولي فكر كردم اگه اينها رو نگم وظيفه ام رو انجام ندادم :

1- اولاً از M E H R A N عزيز كه اين همه وقت ميذاره و با حوصله به يك يك سؤالات جواب ميده متشكرم. خصوصاً در مورد مشكلاتي كه به طور حتم براي اكثر دوستان پيش مي‌آد. واقعاً دست مريزاد آقا M E H R A N:11:

2- از farhoode ناراحت نشيد دست خودش نيست. يه چيزي مثل سرما خوردگي هست ولي اين نوعش به سختي درمان ميشه.:41:

3- لطفاً دوستان قبل از هر سؤالي در صفحه اول دنبال جواب سؤالشون باشن كه hamed1297 عزيز زحمت فهرست بندي اون رو كشيده و مطالبش هم توسط M E H R A N آماده شده. اگه جوابتون اونجا نبود، سؤالتون رو بپرسيد.:46:

4- از دوستان ديگه خواهش ميكنم نسبت به سؤالات همديگه حساسيت نشون نديد. اگه جواب نمي‌ديد لطفاً مسخره هم نكنيد فوقش اينه كه اگه سؤال مزخرفي باشه جواب نمي‌گيره.:20:

reza.mansori
30-12-2008, 10:38
فارسی ساز xperia رو از کجا میشه دانلود کرد؟ آیا بعد از نصب فارسی ساز در تایپ یا مشاهده صفحات فارسی در اینترنت مشکلی ندارم؟

ممنون

derakhshani
30-12-2008, 11:57
مهران عزیز ،
ضمن تشکر مجدد باید عرض کنم هم مشکل فارسی ساز حل شد و هم زوم همانطور که گفتید حل شد فقط نمیدانم چرا دسترسی برای تبدیل 3mp به 2mp یا vga را نمیتوان سریع انجام داد ، فکر میکنم راه ساده ای برای این تبدیل حالت باید وجود داشته باشه ضمنا اگر دقت کرده باشی هنگام عکس گرفتن با تاخیر زیاد عکس گرفته میشه که بسیار اتفاق میافته وقتی دکمه عکاسی رو فشار میدم تا زمانی که عکس گرفته بشه سوژه از دست رفته! چه جوری میشه این delay رو حذف کرد؟
ضمنا در مورد کی بورد هم در دفعه قبل لینک برای مدل resco خاطرم هست که گذاشتی که واقعا کی بورد جالبیه اما حالا که نصب کردم پیغام پایان اعتبارش رو میده ، از داخل ایران هم که نمیشه خرید چه راه حلی پیشنهاد میدین؟ از جایی میتونم download کنم؟
در انتها یادم هست که گفتی sonyericsson میخواد یه آپدیت برای این گوشی بذاره که بقول شما بترکونه ولی خبری نشده اگر از اونهم خبر جدیدی دارین بگین

derakhshani
30-12-2008, 12:09
فارسی ساز xperia رو از کجا میشه دانلود کرد؟ آیا بعد از نصب فارسی ساز در تایپ یا مشاهده صفحات فارسی در اینترنت مشکلی ندارم؟

ممنون
آقای منصوری reaz mansori من همین سوال را کرده بودم ، مهران عزیز جواب کامل و مناسبی رو داده که اگر در همین سایت جستجو کنی پیداش میکنی ، یکی بنام علیرضا یه برنامه نوشته و گذاشته که انصافا چیز مناسبی است ، در صفحه 149 هم روش نصب رو با کمی مشخصات این فارسی ساز رو میتونی مشاهده کنی

hesamkowsar
30-12-2008, 17:55
با سلام.من تصمیم خرید یک x1 رو دارم...اما تو بازار دو مدل هست...ان لاک شده و ادیش.من نمیدونم چه فرقی داره.مگه مثل iphone?
چه گارانتی بهتره؟

hesamkowsar
30-12-2008, 18:44
x1 چه رمی میخوره و تا چه ظرفیتی؟چون تو مشخصات زده micro sd ولی هیچ جا ننوشته تا چه ظرفیتی....

M E H R A N
30-12-2008, 19:51
مهران عزیز ،
ضمن تشکر مجدد باید عرض کنم هم مشکل فارسی ساز حل شد و هم زوم همانطور که گفتید حل شد فقط نمیدانم چرا دسترسی برای تبدیل 3mp به 2mp یا vga را نمیتوان سریع انجام داد ، فکر میکنم راه ساده ای برای این تبدیل حالت باید وجود داشته باشه ضمنا اگر دقت کرده باشی هنگام عکس گرفتن با تاخیر زیاد عکس گرفته میشه که بسیار اتفاق میافته وقتی دکمه عکاسی رو فشار میدم تا زمانی که عکس گرفته بشه سوژه از دست رفته! چه جوری میشه این delay رو حذف کرد؟
ضمنا در مورد کی بورد هم در دفعه قبل لینک برای مدل resco خاطرم هست که گذاشتی که واقعا کی بورد جالبیه اما حالا که نصب کردم پیغام پایان اعتبارش رو میده ، از داخل ایران هم که نمیشه خرید چه راه حلی پیشنهاد میدین؟ از جایی میتونم download کنم؟
در انتها یادم هست که گفتی sonyericsson میخواد یه آپدیت برای این گوشی بذاره که بقول شما بترکونه ولی خبری نشده اگر از اونهم خبر جدیدی دارین بگین

دوست عزیز شما کیبورد Resco همراه با کیجنش رو میتونی در صفحه اول پیدا کنی. باید بری و مطلبی که در مورد
فارسی ساز و تست فارسی بر روی اکسپریا رو پیدا کنی در اونجا آخر مطلب رو اگر با دقت نگاه کنی و بخونی
متوجه میشید که یک همچین چیزی وجود داره..

بعد از دانلودش مثل صفحه قبل که توضیح دادم extract to... را میزنید تا هم فایل cab کیبورد خارج بشه و هم
کیجنش. کیبورد که میگید نصب کردید پس نمیخواد دوباره نصب کنید.

حالا کیجن را در کامپیوتر اجرا میکنید و هر اسمی که در قسمت owner برای گوشی انتخاب کردید در قسمت
Device ID در داخل کیجن مینویسید بعد سریال اتوماتیک ساخته میشه.

سریال ساخته شده را جایی یادداشت کنید و یا کیجن را نبندید تا جلوی چشمتون باشه چون به این سریال احتیاج
دارید.

حالا در داخل گوشی وارد تنظیمات گوشی میشید و میرید به قسمت کیبورد.

وارد این قسمت که شدید کیبورد Resco را به صورت زیر پیدا میکنید و آن را انتخاب میکنید.

بعد بر روی جایی که با فلش قرمز مشخص کردم کلیک میکنید. فکر کنم به انگلیسی باید Option باشه یا یک
همچین چیزی.

بعد میرید به قسمت About.

در این قسمت شماره سریالی را که توسط کیجن ساخته شده را وارد میکنید. اگر جایی برای وارد کردن سریال
بصورت اتوماتیک باز نشد دنبال قسمتی بگردید به اسم Register و بعد از کلیک کردن بر روی اون قسمت
میتونید شماره سریالتون رو وارد کنید.

الان دیگه این کیبورد رجیستر شده و شما میتونید از آن استفاده کنید.

یک کیبورد دیگه هم قبلا معرفی کردم به اسم SPB Full Screen Keyboard . این کیبورد را هم اگر خواستید
مانند کیبورد resco نصب میکنید و توسط کیجن مخصوص خودش که در داخل فایل دانلود شده همراه کیبورد
در صفحه اول وجود داره نصب و رجیستر میکنید. روش رجیستر کردنش هم با رسکو هیچ فرقی نمیکنه فقط در
قسمت تنظیمات کیبورد بجای Resco باید وارد SPB Keyboard را انتخاب کنید و وارد تنظیمات آن بشید تا بتونید
قسمتی که برای وارد کردن سریال وجود داره پیدا کنید.

بعد از نصب و رجیستر کردن کیبورد SPB فایل زیر را که توسط یک یک ایرانی به اسم Ameer برای فارسی زبانان
درست شده را دانلود میکنید.

بعد از دانلود فایل بالا بدون اینکه کوچکترین تغییری چه در اسم و چه در خود فایل بدید آن را در مسیر نصب شده
کیبورد SPB در داخل پوشه ای به اسم Skin کپی میکنید.

این مسیر در داخل گوشی شما وجود داره یعنی اول پوشه Program را پیدا میکنید بعد پوشه Spb Keuboard و
بعد در داخل آن هم پوشه ای دیگر به اسم Skin وجود داره.

وارد پوشه که شدید یک فایل دقیقا به اسم kbd_skin.zip وجود داره که از قبل در داخل پوشه بود و ربطی به فایلی
که شما دانلود کردید ندارید. این فیل را یا کاملا پاک کنید و یا اسم آن را تغییر بدید. حالا فایل دانلود شده به اسم
kbd_skin.zip که در بالا لینکش رو گذاشتم دقیقا در همان مسیر که گفتم یعنی داخل پوشه Skin کپی میکنید.

حالا میتونید برید از داخل زبانهای کیبورد Spb زبان اول را انگلیسی و زبان دوم را Persian انتخاب کنید تا یک کیبورد
دیگه فارسی نیز داشته باشید.

نمیدانم چرا دسترسی برای تبدیل 3mp به 2mp یا vga را نمیتوان سریع انجام داد

نمیدونم شما چطوری این کار رو انجام میدید اما برای من مثل همه گوشی هایی که تا حالا داشتم بوده. شاید
مسیرش فرق کنه اما در کل یه چیزه و من با 3 حرکت میتونم سایز عکس ها رو کوچک کنم.

به این صورت Option ----> Option-----> 3MP & 2MP & VGA

اتفاقا به نظر من دسترسی بهش خیلی راحته چون بصورت تاچه و فقط کافیه مسیر خودش رو طی کنی تا به
مقصد برسی.

خیر فعلا خبری نشده اگر خبری شد در همه دنیا می پیچه نگران نباش. :31:

موفق باشید.

M E H R A N
30-12-2008, 19:52
x1 چه رمی میخوره و تا چه ظرفیتی؟چون تو مشخصات زده micro sd ولی هیچ جا ننوشته تا چه ظرفیتی....

تا 32 گیگ پشتیبانی میکنه هر چند که همچین ظرفیتی فعلا وجود خارجی نداره.

16 گیگ هم روش امتحان شده و بدون کوچکترین نقصی کار میکنه.

sepand_salehi
30-12-2008, 20:20
من تو بعضی از سایت ها دیدم که سی پی یو اکسپریا رو دو هسته ای معرفی کرده بود. ویکیپدیا بود. ولی تو دو تا سایت معتبر موبایل دیدم که به این موضوع اشاره ای نشده بود. از کسانی که در این زمینه اطلاع دارند لطفا عرض کنند که سی پی یو اکسپریا دو هسته ای است یا یک هسته ای؟

جواب این سوالمو نمی دین؟ جواب این سوال بر روی انتخاب من بین ایکس وان و امنیا حکم نهایی رو خواهد زد.