PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی استودیو های بازی سازی

arnold_ab
10-02-2008, 17:31
تو اين تاپيك به كمك دوستان اتوديو هاي بازي سازي را معرفي ميكنيم.
اولين استوديو را خودم معرفي ميكنم.
استودیوی Flagship
کمپانی :Namco
سبک بازی مورد کار:RPG
نام بازی :Hellgate:london
این استودیو از 5 نفر به طور خاص تشکیل شده .به عنوان هیئت موسس.ولی در مجموع 10 نفر از استودیوی بلیزار پیچوندن اومدن اینجا.
این استودیو در سال 2003 تاسیس شد.اعضای این استودیو طراحان سابق استودیوی Blizzard North هستن.که بعد از بازی WCIII:FT از این استودیو رفتن.این استودیو در حال حاضر بر روی بازی های پی سی در حال کار کردن هست.در نمایشگاه E3 این بازی به نمایش درآمد.
خب حالا یکم در مورد اعضای این استودیو توضیح بدم.

نفر اول:
David Brevik
دارای سابقه 13 ساله در طراحی بازی های کامپیوتری.شروع کار خود را از استودیوی Iguana شروع کرده و در سال 1993 به استودیوی Condor رفته.این شخص به مدت 7 سال رئیس بلیزارد نورث و Director بلیزارد بوده است.او نقش به سزایی در بازی دیابلو داشته است.دیودید به عنوان رئیس اجرایی و رئیس طراحی و برنامه نویسی بازی دیابلو 1 و2 بوده.او در مورد بازی های ان لاین در استودیوی بلیزارد نقش عمده ای را ایفا کرده.مخصوصا battle.net
دیوید در سال 1993 به عنوان شخص موسس استودیوی condor را تاسیس کرد که در انجا با برادران شفر اشنا شد.condor سپس اسم خود را به بلیزارد نورث عوض کرد و به بلیزارد پیوست.

نفر دوم:
Bill Roper
بیل به عنوان یکی از معروفترین افراد در یک دهه گذشته در زمینه بازی های کامپیوتریست.او به عنوان سخنگو و نایب رئیس استودوی بلیزارد نورث و Director بلیزارد بود.به عنوان شخص رهبر در استودیوی بلیزارد کار میکرد.از سال 1994 تا 2001 بیل بر روی بهترین بازی های پرفروش بلیزارد همچون WCII-Diablo-starcraft-DiabloIIبه عنوان یکی از بهترین افراد کار میکرده است.او پس از بازی WCIII:FT از بلیزارد جدا شد.

نفر سوم:
Erick Schaefer
او مدت 13 سال سابقه کار در زمینه بازی های کامپیوتری دارد.او به عنوان یکی از هئیت موسس استودیوی FS هست.او به عنوان سخنگو و نایب رئیس بلیزاد نورث قبل از بیل بوده.او به عنوان رئیس پروزه ، رئیس هنری و رئیس اجرایی در بازی دیابلو 1 و 2 کار میکرده.او به عنوان طراح محیط در بازی دیابلو 2 فعالیت داشته است.و بازی ان لاین.همون Battle.net معروف بلیزارد.در سال 1993 اریک به عنوان هیئت موسس استودیوی کندور خود را معرفی کرد.همراه با برادر خود ماکس و دیودید.

. نفر چهارم:
Max Schaefer
سابقه 13 ساله در زمینه بازی های کامپیوتری .مثل برادر خود.او خود باز به عنوان سخنگو و نایب رئیس استودیوی بلیزارد نورث و Directorبلیزارد بوده.و به عنوان هیئت موسس FS.او به عنوان طراح هنری بازی دیابلو بوده است.در حالی که در بازی های دیگر هم دستی داشته.او نقش اصلی را در خلق بازیD2:LOD ایفا کرده است.

نفر پنجم:
Kenneth Williams
او سابقه ده ساله در زمینه بازی های کامپیوتری دارد.او به عنوان رئیس تجاری و عملیاتی و تهیه کنندگی بلیزارد نورث بوده است.قبل از اینکه به عنوان هیئت موسس FS انتخاب شود.او در بازی دیابلو 2 نقش انکار ناپذیری داشته.او به عنوان تهیه کننده بازی دیابلو 2 و D2:LOD بازی کرده است.او به عنونا شخصی که بازی دیابلو را در 15 کشور به 9 زبان ارائه داد معروف است.
کار خود را در سال 1995 با کندور شروع کرد.او در زمینه مسائل پولی و بوجه به FS کمک میکند(خدا خیرش بده.دستش درد نکنه)
این استودیو افراد دیگری هم داره که من لینکشو میدم بخونین خودتون.
خسته نباشین.
اگه ایراد جمله بندی داره خودتون به بزرگی خودتون ببخشید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

arnold_ab
11-02-2008, 09:45
استودیوی بعدی:Junction Point
با احترام به همه کسانی که طرفدار بازی SC هستن.به نظر من توی این یکی دو سال تنها یک بازی در زمینه مخفی کاری میتونست حریف بازی SC بشه.اونم به نظر من بازی Thief بود.اگر یکم انصاف رو رعایت کرده باشین.این بازی یکی از بهترین ها در زمینه بازی های این سبکه.طرفداران این بازی (مثل من) هرگز نام این بازی ،طراح ان و نام استودیوی ان را فراموش نخواهند کرد.اسم استودیوی این بازیIon Storm بود.اره درست فهمیدین بود.چون دیگه این استودیو وجود نداره.کمپانی ناشر بازی Thief کسی نبود جزء کمپانی Eidos.این کمپانی به نظر من در خراب کردن بازی ها و استودیو ها شاهکاره.اگه میخوای یه استودیو رو خراب کنین یه سال بدین دست Eidos.نعششو ازش بعدا تحویل بگیرین. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خب حالا در مورد این استودیو.این استودیو که اسم سابق اون Looking Glass بود.در خلق بازی تیف و شخصیت گرت نقش بزرگی رو ایفا کرده بود.LG بازی Thief II :Metal Age رو درست کرده بود.که سپس با تغییر نام به استودیوی Ion Storm تیدیل شد.این استودیو قبل از بازی تیف 3 ، بازی بسیار زیبای Deus Ex :Invisible war رو خلق کرده بود که این بازی هم قسمت دوم از سری بازی Deus Ex بود.این بازی هم که از موتور Havak استفاده میکرد بسیار بازی قشنگی بود.اما نمیدونم چه اتفاقی افتاد که استودیوی Ion Storm بعد از بازی تیف 3 در شرایط بدی قرار گرفت.طراح بازی و مغر متفکر این سری بازی ها کسی نبود جز:

Warren Spector
امیدوارم کسانی باشن که اسم این شخص رو شنیده باشن.این شخص در حد رفیق من یعنی جان کارمک (طراح بازی دوم3) برای صنعت بازی های رایانه ای فعالیت داشته است.این شخص پس از بازی تیف3 از استودیوی Ion storm جدا شد و پس از اون تمام افراد این استودیو پخش شدن.ولی WS در سال 2005 استودیوی JP رو تاسیس کرد.بسیاری از افراد استودیوی Ion Storm به استودیوی Midway نقل مکان کرده بودند.ولی به محض اینکه رئیس سابق انها یک استودیوی تازه رو تاسیس کرد اون ها هم از خیر Midway گذشتن و به خدمت رئیس سابق خود رفتند.در حال حاضر دیگه استودوی Ion Storm وجود خارجی نداره.و استودیوی تازه تاسیس JP در حال حاضر هیچ اسمی از بازی خود اعلام نکرده است واینکه کدوم کمپانی حق پخش بازی رو خواهد گرفت.

Junction Point Studios
نفر اول:

Warren Spector - Founder/President & Project Director

وارن مدرک لیسانس در سخنرانی و مدرک فوق در زمینه رادیو-فیلم.تلویزیون از دانشگاه تگزاس داره.(دقت کنید .طرف مدرکش هیچ ربطی به بازی نداره.ولی بعدش برا خودش یه کسی شده.قابل توجه خودم). در سال 1983 مدرک دکترا رو در زمینه ارتباطات گرفته.وارن در زمینه بازی های RPG و بورد گیم ها با شخصی به نام Steve Jackson وسپس به استودوی TSR در سال 1987 ملحق شد.وارن با Origin وارد دنیای بازی های کامپیوتری شد. در سال 1989.که به عنوان همکار تهیه کننده در بازی Ultima IV و Wing Commander و به عنوان تهیه کننده Ultima Underworld و Ultima Underworld2 و Ultima VII: serpent Isle و System Shock (این بازی از اون بازی قدیمیای معروفه که الان داره شماره 2 ساخته میشه) و Wing of Glory و Bad Blood و Martian Dreams فعالیت داشته است.در سال 1997 که به عنوان مدیر اصلی استودیوی Looking Glass Austin و تهیه کننده بازی تیف 2 خودش رو معرفی کرد. وارن کسی بود که استودیوی Ion Storm Austin رو تاسیس کرد.او به عنوان رئیس اجرایی Ion جایزه بهترین بازی Action/RPG رو در سال 2000 برای بازی Deus Ex از ان خود کرد.که بعد از ان در سال 2001 Deus Ex:Year Edition رو ارائه داد.یک سال بعد بازی Deus EX: The Conspiracy رو برای PS2 داد.او به عنوان Director (نمیدونم این لغتو بگم رئیس یا بگم مدیر) او بازی Deus Ex :Invisible War رو در سال 2003 و بازی Thief: Deadly Shadow رو در سال 2004 ارائه داد.او در نوامبر 2004 Ion Storm رو ترک کرد.برای اینکه یک استودیوی مستقل بسازه.جای که به عنوان رئیس و مدیر اجرایی بتونه شروع به کار کنه.
اینو فعلا داشته باشین تا بعد
(To be Continued)

arnold_ab
11-02-2008, 09:46
حالا قسمت دوم از استودیوی JP رو میگم.

نفر دوم:

Matt Baer - Lead Programmer

مت در سال 1995 کار خود را در زمینه توسعه بازی ها شروع کرد.بعد ازآن در زمینه طراحی و ساخت سیستم نرم افزار و سخت افزار برای کارهای سه بعدی مجازی فعالیت داشت.او اولین کار خود را به عنوان توسعه دهنده با Looking glass کار خود را ادامه داد.او در نوشتن موتور بازی ها و تصیح کننده تلاش خود را برای تاسیس یک استودوی شروع کرد ولی او با در نظر گرفتن تمام جوانب به استودیوی Ion storm Austin پیوست.او در مورد بازی چند نفره در Deus Ex کار کرد.که در توسعه این بازی فعالیت داشت.منظورم بازی Deus EX:Game of the Year edition .او سپس به عنوان کسی که در تیم طراحی بازی Deus Ex کار کرد خود رانشان داد.(منظورم شماره دوم از این بازی و بازی برای پس.اس.2 و تیف 3.او استودیوی Ion Storm را در ژانویه 2005 ترک کرد و به استودیوی JP پیوست.(این شخص یه چیزی تو مایه های جان کارمک رفیق صمیمی منه.یعنی به عنوان طراح موتور گرافیکی بازی)

نفر سوم:
Ricardo Bare - Lead Designer
بعد از درس خواندن در زمینه سیستم اطلاعات کامپیوتری و فلسفه(نمیدونم فلسفه چه ربطی به بازی های کامپیوتری داره.من که به نتیجه ای نرسیدم)
در درنشگاه هاوارد پین .او به عنوان یک کارمند حرفه ای در سال 1999 با Ion Storm کار خود را شروع کرد.او به عنوان نقش کلیدی و طراح بازی و ساختن مرحله ها در بازی های معروفی در این استودیو کار کرد.او سپس به عنوان طراج ارشد برای ورزن چند نفره و پس.اس.2 کار خود را ادامه داد.
او سپس به عنوان رئیس طراحی در بازی Deus EX: Invisible War کار خود را به اوج رساند.او در سال 2004 استودیوی Ion Storm را ترک کرد و به استودیوی تازه تاسیس JP پیوست.او در حال حاضر رئیس طراح بازی است.

ببخشید.چون این استودیوی در حدود 15 کارمند ارشد داره.من مجبورم تیکه تیکه این گروه خوب و خوش اتیه رو معرفی کنم.
اگه دوستان هر جا دیدن که نیازی به ادامه و معرفی این استودیو نیست خب فقط یه ندا بدن.من در حال حاضر یه استودیوی دیگه هم اماده دارم.
البته هنوز جمع اوری اطلاع در مورد استودیوی Cyan World تموم نشده.(اخه قرار بود بعد از این استودیو به معرفی استودیوی Cyan World بپردازم)ولی یه استودیوی تازه تاسیس دیگه رو اماده دارم.فکر کنم بهتره که در چند روز اینده به خاطر اینکه زیاد خسته نشین یه استودیوی دیگه رو که کم هست به طور کامل معرفی میکنم.
منتظر نظرات شما هستم.
هر جوری راحتین بگین.
شاد و سلامت باشین.
به امید اینکه یک روز یک استودوی از ایران خودمون توی اینجا معرفی کنیم.

arnold_ab
11-02-2008, 09:47
نفر چهارم:
Max Chapman - Art Director
ماکس کار خود را در زمینه تجارت فیلم شروع کرد.او در چند عنوان فیلم هم به عنوان تهیه کننده حضور داشت.او سریع بع شرکت FX پیوست.و Sony Pictures Imageworks که به عنوان طراح و تهیه کننده هنری کار میکرد.او سپس به دنیای بازی ها پیوست.او در چند عنوان با Virgin Interactiveو Kronos Digitalکار کرد.جایی که به عنوان کارگردان هنری کار میکرد.او سپس در قسمت هایی از شرکت های کونامی و اکتیویشن و و شینی (Shiny) کار خود را ادامه داد.او در برخی از فیلم های میراماکس هم فعالیت داشت.(کامل ترجمه نکردم.بعضی هاش بدرد نخوره)او به عنوان دستیار در کنسول ماکروسافت حضور داشت.او بعد از چند وقت به بIon Storm نقل مکان کرد و در حال حاضر در JP به سر میبره.
طرف همه کار کرده.صد تا شغل عوض کرده.از بی کاریه ها.

نفر پنجم:
Alex Chrisman - Game System Programmer
او از دانشگاه دوک فارغ التحصیل شد وسریعا به صنعت بازی پیوست.او به عنوان برنامه نویس در کونامی کار کرد (قابل توجه کنسول باز ها که هی میگن کونامی کونامی کونامی خب بیاین اینم کونامی عزیزتون) او سپس به Ion Storm پیوست که به عنوان برنامه نویس در گیم پلی یازی تیف 3 نقش داشته است. او به عنوان برنامه نویس دستیار در بازی Deus Ex: Invisible War کار میکرده است.او در سال 2005 استودیوی Ion Storm را رها کرد و به JP پیوست.

نفر ششم:
Gabe Farris - Programmer/Designer
او در سال 1995 از دانشگاه Southwestern در دو رشته علم کامپیوتر و ریاضیات فارغ التحصیل شد. در همان سال او به Top Dog Software به عنوان برنامه نویس Mac پیوست.اولین بازی او برای مک یک بازی پازل گونه بود.در سال 1998 استودیوی TDS بسته شد . او در بازی های زئوس و Lord of realm III فعالیت داشته است.او در سال 2003 به Ion Storm پیوست که به عنونا برنامه نویس در بازی Deus Ex: Invisible War و تیف 3 کار کرد.او استودیوی Ion رو در سال 2005 ترک کرد و در ژانویه 2005 در زمینه برنامه نویسی و AI تا گرافیک سه بعدی به JP پیوست.

این استودیو نفرات دیگه ای هم داره که خودتون برین بخونین.
یکم زبانتون بهتر بشه ضرر نداره.همش که نباید فارسی بخونین.یکمم انگلیسی.
لینکشو میدم بهتون.
یه خورده هم شما بخونین.

arnold_ab
11-02-2008, 09:49
اینم عکس آقای Rand Miller خالق این بازی و زبان عجیب قریبش.(منظورم سری بازی های میست هستش)
این شخص خالق بازی میست هست.البته یه داداشه دیگه هم داره که عکس اونم به موقش میزارم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(همه داداش دارن ما هم داداش داریم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
خوش بگذره.

arnold_ab
11-02-2008, 09:50
خبف
یواش یواش شروع کنم
اول از همه بزارین عکس برادر Rand Miller رو بزارم.
اسمش هست Ryan Miller
عکسشو بغل دست داداشش میبینید.
و یک عکسم از تکنولوزی که در بازی میست 4 به کار رفته.همون پرده سبز معروف.که در این بازی و تمام سری بازی های مسیت و URU به کار رفته.
و در آخر هم لوگوی استودیوی Cyan
از فردا هم شروع میکنم به توضیح دادن در مورد این استودیو
اینا رو به عنوان مقدمه داشته باشین.
بای بای

arnold_ab
11-02-2008, 09:51
خب،
سلام،
قرار بود استودیوی رو که معرفی میکنم اسمش Cyan Worldsباشه.ولی تهیه و درست کردن عکس های این استودیوی یکم طول کشیده پس بزارین در این مهلت یک استودیوی دیگه رو بهتون معرفی کنم.
اسم استودیو:
Castaway Entertainment
این استودیو در تابستان 2003 تاسیس شد.این استودیو یک تیم طراحی انیمیشن و شخصیت و برنامه نویس و طراحی مراحل و یک گروه بک گراند و طراح تشکیل شده است.این گروه طراح بازی دیابلو و دیابلو2 بوده است.(میدونم این استودیو یکی دیگر از شاخه های جدیدی است که از بلیزارد درست شده است و از این استودیو خود رو جدا کرده). همچنیم طراحان سری بازی هایMight & Magic و The sims و دیگر افراد ...

نفر اول:
Michael Scandizzo , President ,Project Lead
مایکل در طراحی طراحی بازی دیابلو 2 در بخش Battle.net. در ان هزاران User زل کنترل کرده.او در طراحی بخش مهارت ها در بازی دیابلو 2 کار کرده است.قبل از امدن در بلیزارد او به عنوان سیستم موتور فعالیت داشته است.او دربخش طراحی و پروژه بازی کوئک 2 در بخش مود ها نقش داشته است.او به مدت 5 سال در استودیوی بلیزارد کار میکرده است.

نفر دوم:
Stefan Scandizzo , Vice president , Creative Director

او در دانشگها برکلی در کالیفرنیا فارق التحصیل شده و او بخش پزشکی رو رها کرد و در بخش بازی های کامپیوتری ادامه تحصبل داد.او در سال 1997 رو در استودیوی Banjo Software کار کرد.او به عنوان طراح مدل ها و انیماتور در بازی دوم 2 و بازی Hacx کار کرده است.او بعد از یک سال کار کردن او به استودیوی بلیزارد در سال 1998 به عنوان طراح مراحل پیوستاو در بلیزارد به عنوان نقش کلیدی در بازی دیابلو 2 کارک رده است..به عنوان برنامه نویس و طراح..او در نقش طراح مراحل در بازی Diablo II:LoD کار کرده است.او در سال 2000 او به عنوان طراح سه بعدی در شخصیت پردازی هیولا ها نقش بازی کرده است.بعد از 5 سال.او از بلیزارد جدا شد و به استودیوی Castaway پیوست.

نفر سوم:
Richard Seis , Technical Director
ریچارد حدود 11 سال سابقه در بازی و 6 سال در فروش بازی داشته است.او در سال 1994 با Condor کار کرده است.(به نظرم بهتر است حتما همراه این استودیو ،استودیوی Flagship رو بخوانید.) که بعد ها به بلیزارد نورث تغییر نام داد.او دید که یک گروه 4نفره به یک گروه 60 نفره تبدیل شد و توانست در 2 بازی به طور همزمان کار کند.او نقش خود را به عنوان بزنامه نویس ادامه داد.. سپس مسئول ارشد برنامه نویسی شد و رئیس تکنولوژی بازی در بلیزارد و رئیس استودیو.او در بازی های گیم بوی PC کار کرد.او در دنیای دیابلو نقش داشته است.که چیزی در حدود 10 میلیون نسخه فروش کرده است.

نفر چهارم:
Broderick Macaraeg .Art Director
او لیسانس خود را از برکلی گرفته در زمینه طراحی.او 13 سال سابقه دارد.او در بازی های Tournament Edition, The Sims, several Sim City titles, and Sonic 2 فعالیت داشته است.او در طراحی سه بعدی ئو نقشه ها و استوری بورد فعالیت داشته است.
خب این استودیو دو نفر دیگه هم دارد که من فقط اسمش رو میگم.
Bill Dunn
Peter Bervik
اینم بگم که نفر اخر هم برادر اقای Bervik است که در استودیوی Flagship کار کرده است.این استودیو رو به عنوان استودیوی اول توضیح دادم.
این استودیو در زمینه بازی های RPG در حال کار کردنه.

بهتر نیست یقیه دوستان هم دست به کار شن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arnold_ab
11-02-2008, 09:52
خب
من یه پیشنهاد دارم.
بهتر هست که من لیستی از استودیو های معروف رو بگم.و از دوستان کمک بگیرم که برای ترجمه و جمع اوری اطلاعات به هم کمک کنیم تا بتونیم این بخش رو بهتر و پر رونق تر کنیم.چون به نظر من این بخش خیلی به اطلاعات همه کمک میکنه.اگه کسی هست خب بهتره شروع کنیم.
من معروف ها رو میگم و غیر معروف ها هم با خودم.
حالا نام میبرم.
Io Interactive
Idsoftware
Raven (من خودم از این استودیو یه مطلب 10 صفحه ای دارم)
Nival
Crystal Dynamic
Ubi Montreal
Pyro studio
Crytek
Obsidian
Bioware
Ascaron
LionHead
Remedy
Funcom
Reflection
Gas power
Pandemic
Red storm
Troika ( این استودیو در حال حاضر منحل شده ولی خب دونستنش ضرر نداره)
Blizzard
Valve
Black Label
Westwood
Guerrilla
Microids
Timegate studio
Croteam
Bethesda
Monolith
البته بازم هستش.ولی خب هر کی میتونه کمک کنه خبر بده.
خوش باشین
بای بای

saiiddz
11-02-2008, 17:18
با سلام
مطالبت عالیه آرنولد جان ولی بهتر نیست این تاپیک در قسمت ساخت،ویرایش وهک بازی باشه
در ضمن اگه اطلاعات خوبی در زمینه ی ساخت بازی داری به این تاپیک یه سر بزن

بازم تشکر

arnold_ab
11-02-2008, 17:59
با سلام
مطالبت عالیه آرنولد جان ولی بهتر نیست این تاپیک در قسمت ساخت،ویرایش وهک بازی باشه
در ضمن اگه اطلاعات خوبی در زمینه ی ساخت بازی داری به این تاپیک یه سر بزن

بازم تشکر
اتفاقا اينجاي جاي بسيار عالي هست واسه اين كار

havas_1980
11-02-2008, 23:34
سلام به کاربران P30 world!
چون خودم علاقه زیادی به بازیهای شرکت id دارم و با این بازیها, خاطره ها دارم با اجازه دوستان, بیوگرافی این شرکت رو من به عهده گرفتم. اگه نقصی در مطالب ارایه شده مشاهده میشه منو به بزرگی خودتون ببخشید.
باتشکر... کاربر همیشگی P30 world

id Software
تاریخ تاسیس: 1 فوریه 1991
محل شرکت: آمریکا - تگزاس
افراد کلیدی:
John Carmack, برنامه نویس اصلی - Todd Hollenshead, مدیرعامل - Kevin Cloud - Tim Willits
موسسان:
Adrian Carmack - John Carmack (نسبتی با John Carmack ندارد) - Tom Hall - John Romero
تخصص: بازیهای کامپیوتری و ویدیویی
تعداد کارکنان: 47 نفر
وب سایت: idsoftware.com

سری بازیها:

Wolfenstein
محصول انفجاری(!) شرکت در سال 1992 بازی Wolfenstein 3D در سبک شوتر اول شخص با گرافیک سه بعدی بی نظیر که طرفداران بسیاری رو برای خود جمع کرد و بر اساس همین بازی بود که سری بازیهای Doom و Quake از طرف شرکت ساخته شد که این بازیها هم به پر طرفدارترین بازیهای زمان خود تبدیل شدند.
داستان بازی در مورد سرباز (آمریکایی یا انگلیسی) بود که قصد فرار از قلعه مخوف ولفشتاین رو در زمان نیروهای نازی(ناتزی) داشت و نیروهای نازی برای اولین بار به عنوان یکی از دشمنان قدرتمند بازیهای کامپیوتری مطرح شدند.
قسمت دوم این بازی تحت عنوان Return to Castle Wolfenstein پس از 9 سال انتظار که بسی طولانی ولی شیرین بود در سال 2001 و توسط Gray Matter با استفاده از id Tech 3 engine ساخته شد و یکی از بهترین بازی اکشن سال شد.
قرار است که قسمت سوم این بازی توسط Raven Software در آینده ساخته شود.

Doom
پس از مدت کوتاهی از ساخت Wolfenstein 3D بازی دیگری بر همین اساس تحت نام Doom در سال 1993 ساخته شد که استانداردهای جدید و گرافیک جدید رو به معرض نمایش گذاشت. این بازی که به صورت sci-fi/horror ساخته شده بود دارای چنان کیفییتی بود که آن زمان در بازیهای کامپیوتری و ویدیویی نظیر آن دیده نشده بود.
داستان بازی در مورد سربازی بود که در سیاره مریخ با هیولاها وشیاطین(!) مبارزه میکرد. قسمت دوم این بازی هم در سال 1994 تحت عنوان Doom II منتشر شد که نسبت به شماره اول تغییر چندانی نداشت.
پس از یک مدت بسیار طولانی 10 ساله(!) قسمت سوم این بازی تحت عنوان Doom 3 در سال 2004 منتشر شد که رقیبان قدرتمندی از جمله Far Cry و Half-Life 2 رو درکنار خود میدید و سرانجام John Carmack درQuakeCon 2007 اعلام کرد که ساخت Doom 4 هم دور از انتظار نخواهد بود.

Quake
در سال 1996 بازی پر طرفدار Quake عرضه شد. داستان بازی مانند Doom از حالت وحشت و تخیلی استفاده میکرد. داستان بازی در مورد شخصی بود که همچنان با هیولا ها و شیاطین در دوره قرون وسطی مانند با آنها مبارزه میکرد. این بازی عنوان بزرگترین و خونبارترین بازی سه بعدی سال رو به خود اختصاص داد و بهترین بازی اکشن سال شد. قسمت دوم این بازی تحت عنوان Quake II درسال 1997 منتشر شد که ادامه قسمت قبلی نبود بلکه داستان بازی در آینده اتفاق میفتاد و نبردهای خیالی میان بیگانگان با انسانها را نشان میداد. این بازی از گرافیکی خیره کننده و گیم پلی روان بهره میبرد. این بازی هم مانند شماره قبلی بهترین بازی اکشن سال شد. قسمت سوم بازی تحت عنوان Quake III Arena در سال 1999 منتشر شد که حریف قدرتمند Unreal Tournament رو پیش روی خود میدید و همین امر باعث شد که جوایز بازیهای سال بین این دو بازی تقسیم شود. این بازی هم ادامه شماره قبلی نبود و بازی تکنفره به صورت Death Match طراحی شده بود. قسمت چهارم این بازی که دنباله قسمت دوم بود تحت عنوان Quake 4 توسط شرکت Raven Software در سال2005 منتشر شد و Multi Player این بازی, بازسازی Quake III بود. همچنین در پایان, بازی Enemy Territory: Quake Wars براساس نبردهای خیالی بیگانگان و انسانها بر پایه بازی موفق Wolfenstein: Enemy Territory توسط شرکت Splash Damage در سال 2007 منتشر شد.

Rage
در می 2007 اعلام شرکت اعلام کرد که بر روی سری بازی جدیدی که بعدا Rage نام گرفت کار میکند و این بازی با استفاده از id Tech 5 engine ساخته میشود. قرار است این بازی به صورت سبک ترکییبی ساخته شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لوگوشرکت در زمان ارایه Wolfenstein 3D (راست) لوگو شرکت در زمان ارایه Doom ,Doom II (چپ)

John Carmack
جان کارمک یکی از بنیانگذاران شرکت id است که در ساخت تعدادی از موفق ترین بازیهای تاریخ نقش اصلی رو ایفا کرده است. کارمک در هر دوره سازنده قویترین موتور بازی سه بعدی بوده است. بازی Doom که یکی از مشهورترین کارهای اوست به عنوان دومین بازی پر فروش دهه نود شناخته شده است. همسر جان کارمک هم ریاست بخش id Mobile را بر عهده دارد.این بخش بعد از موفقیت بازی Doom RPG تاسیس شد که به تولید و عرضه بازیهای موبایل وکنسولهای قابل حمل بپردازد.

در پایان, Engine های ساخته شده توسط شرکت و بازیهایی که بر اساس آنها ساخته شده ذکر میشوند:
(درجلوی نام بازیها, نام شرکت سازنده ذکر شده)

Quake engine (id Tech)
Quake - id Software
Hexen 2 - Raven Software
Half-Life - Valve Software

id Tech 2
Quake 2 - id Software
Heretic 2 - Raven Software
SiN - Ritual Entertainment
KingPin: Life of Crime - Xatrix Entertainment
Soldier of Fortune - Raven Software
Daikatana - Ion Storm
Anachronox - Ion Storm

id Tech 3
Quake III Arena — id Software
Quake III: Team Arena — id Software
Star Trek: Voyager Elite Force — Raven Software
American McGee's Alice – Rogue Entertainment
Return to Castle Wolfenstein — Gray Matter Interactive (Single Player) / Nerve Software (Multi Player)
Wolfenstein: Enemy Territory — Splash Damage
Soldier of Fortune II: Double Helix — Raven Software
Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast — Raven Software
Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy — Raven Software
Medal of Honor: Allied Assault – 2015
Medal of Honor: Allied Assault – Spearhead – EA Los Angeles
Medal of Honor: Allied Assault – Breakthrough — TKO Software
Call of Duty — Infinity Ward
Call of Duty: United Offensive — Gray Matter Interactive
Severity — Cyberathlete Professional League

id Tech 4
Doom 3 - id Software
Quake 4 - Raven Software
Prey - Human Head Studios
Enemy Territory: Quake Wars - Splash Damage

id Tech 5
Rage - id Software

arnold_ab
12-02-2008, 09:16
هوس جان عالي بود.بازم اگه چيزي ميدوني بزارممنون ميشم.:40:

arnold_ab
12-02-2008, 09:22
Idsoftware
همون استودیویی که به نظر من در حال حاضر بهترین استودیوی حال حاضر جهانه.
(البته با تمام احترامی که به استودیوی هایی مثلBlizzard-NC-Valve-UBI Montreal-Infinity-Raven-Cyan من به شخصه قائلم.امکان داره در این لیست خیلی از دوستان اسم استودیوی محبوب خودشونو نبینن.ولی من دارم تنها نظر خودمو میگم.)
که در حال حاضر هیچ استودیویی از نظر فکر، از نظر ایده، از نظر قدرت، و از نظر افراد خلاق به پای Id نمیرسه.
البته میخوام همراه با معرفی استودیوی Id به معرفی استودیوی Raven هم بپردازم.چون معمولا کار های این دو استودیوی تو مایه های همه.
خب شروع میکنم:
استودیوی Id:
این دو لوگو ،لوگوی معروف قلب مانند Id هستش.که اولی برای خیلی وقت پیشه ولی لوگوی جدید Id رو هم که همه میشناسن.همون ارمی که اسم Id بر روی یک قلب در حال تپیدنه.
واقعا زیباس.
شروع کار استودیوی Id و فکر تشکیل این گروه خلاق در سپتامبر 1990 ریخته شد.
در آن زمان 4 نفر اقدام به تشکیل یک گروه کردن.
این افراد عبارتند از:
John Carmack
Adrian Carmack(از این بابا بازم عکس دارم.ولی گذاشتم برا یه مطلب بهتر)
John Romero ( حالا در مورد این جان رومرو هم بهتون توضیح میدم.اینم الان دیگه توی Id نیست)
Tom Hall
این 4 نفر اقدام به تشکیل یک گروه کردن.
اولین بازی این گروه 4 نفری بازی بود با نام:
Commander Keen series, Invasion of the Vorticons
از سری بازی های Commander keen بود.
نکته جالب اینه که اسم استودیوی این 4 نفر Softdisk Publishing بوده است.
یک ماه پس از ارائه این بازی توسط این 4 نفر
ادریان کارمک-جان کارمک-جان رومرو از این استودیوی جدا شده و یک استودیوی جدید در اول فوریه 1991 باز کردند.
اسم این استودیو IdSoftware بود.
این لیست کل بازی هایی که این استودیوی توش دخیل بوده.
که سعی میکنم بر حسب زمان و کارشون به ترتیب معرفیشون کنم .البته اینو بگم که چند تا از این بازی ها اصلا نمیشه ازش مطلبی گیر اورد.ولی تمام سعیمو دارم میکنم که مطلبمو کامل کنم.
تا اینجا فعلا برای شروع کافیه.
حالا بزارین یکم برم جلو بهتون میگم چه بلایی سر این استودیوی اومد.در زمان ساخت بازی دوم3.
این استودیوی تا مرز انحلال هم پیش رفت.
مطلب اون قسمت رو اول حاضر کردم.یعنی راستشو بخواین داشتمش.

Publisher:
3DO
Doom
Wolfenstein 3-D

Amiga
Doom

Macintosh
Doom
Doom II: Hell on Earth
Final Doom
Ultimate Doom

PC
Chex Quest
Chex Quest 2
Commander Keen 2000
Commander Keen: Keen Dreams
Danger Dave
Doom
Final Doom
Halloween Harry
Heretic
Hexen: Beyond Heretic
Hovertank 3D
Quake
Quake II Netpack I: Extremities
Quake/GL Quake
QuakeWorld 2.0
Rescue Rover
Rescue Rover II
Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory
Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory (test demo)
Shadow Knights
Slordax
Ultimate Doom

Super NES
Wolfenstein 3-D

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Developer

3DO
Doom
Wolfenstein 3-D

Amiga
Doom

Linux
ZDoom

Macintosh
DOOM 3
Doom
Doom II
Final Doom
Quake
Quake III Gold Collector's Edition
Quake III: Arena
Wolf 3D
Wolfenstein 3-D

PC
Commander Keen 2000
Commander Keen: Keen Dreams
Corridor 7: Alien Invasion
DOOM 3
DOOM 3: Resurrection of Evil
DOOM Collector's Edition
Doom
Doom II
Final Doom
Master Levels for Doom II
QUAKE 4
QUAKE 4 -- Special Edition
Quake
Quake II
Quake II: Quad Damage
Quake III Gold Collector's Edition
Quake III: Arena
Quake III: Team Arena
Quake III: Team Arena (demo)
Wolfenstein 3-D
Wolfenstein 3D: Spear of Destiny
ZDoom

PlayStation
Final Doom

Sega 32X
Doom

Super NES
Wolfenstein 3-D

Wireless
spvQuake

Xbox
DOOM 3
DOOM 3: Limited Collector's Edition
DOOM 3: Resurrection of Evil

Xbox 360
QUAKE 4
QUAKE 4 -- Special Edition

arnold_ab
12-02-2008, 09:24
HyboReal
اسم بازی اول این استودیو:

StarFall

هستش که مقر این استودیوی در سان کارلوس در کالیفرنیا قرار داره.

اول در مورد اهداف این استودیوی براتون کمی توضیح بدم:

این استودیو این است که بازی آنها باید برای همه سرگرم کننده باشه.این تنها هدفی هست که افراد گروه بر روی آن تمرکز دارن و میخوان که مردم رو به بازی خودذشون معتاد کنن.

این استودیوی بر روی گیم پلی بازی تمرکز داره و کار هنری بازی و البته داستان که براشون خیلی مهمه.

گیم پلی چیزی هست که افراد رو به طرف بازی می کشونه.بازی بر روی دستگاه کامپیوتر عرضه خواهد شد .در مورد کیفیت بازی هم HyboReal تمام تمرکز خود رو متوجه آن کرده.

خب حالا در مورد 3 نفر هیئت موسس بازی اینجا براتون توضیح میدم:

Michio Okamura

نفر اول این استودیوی نام داره.این شخص سابقه 10 ساله در ساخت بازیهای کامپیوتری داره.در مورد تجربه کاری این شخص باید بگم که که 10 سال در استودیوی blizzard North کار کرده

در بازی دیابلو و به عنوان رهبر هنری و یا بهتر بگم رئیس هنری بازی دیابلو کار میکرده.و به عنوان یکی از اعضای اصلی در ساخت و طراحی هیولا ها و شخصیت های بازی دیابلو دست داشته.

او در بازی دیابلو 2 ارتقاء درجه گرفت و به عنوان سر دسته گروه هنری منصوب شد.

Eric ***ton

نفر دوم از این گروه.در هر دو بازی دیابلو 1 و دیابلو 2 همکاری داشته و اون صنعت بازی RPG رو متحول کرده و دارای سابقه 10 ساله داره.
به عنوان طراح بازی در Blizzard North فعالیت داشته و به عنوان انیماتور و طراح هنری کار خود رو شروع کرد و به عنوان رئیس هنری در بازی دیابلو کار میکرده

و در سینماتیک ها بی نظیر دیابلو فعالیت داشته.و در طراحی کوئست ها هم کار میکرده.درطول بازی دیابلو 2،Eric نقش خود رو به عنوان طراح هنری ادامه داد و مدل سازی و انیماتور کار میکرد.

و در مورد Skill ها و هیولا ها هم کار میکرده (تقریبا آچار فرانسه بوده.هر کاری میکرده بنده خدا)

Steven Woo

ده سال سابقه کار در استودیو های ماکسی و بیلیزارد و Castaway (این استودیوی رو هم من معرفی کردم.
توی همین تاپیک.باز هم اعضای سابق بیلیزارد هستن.انگار این طرف از استودیوی Castaway بیرون اومده)

او در سال 1997 به عنوان طراح موتور در ماکسیس کار میکرده.6 سال در بیلیزارد فعالیت داشته و در بازی های دیابلو 1 و 2 کارمیکرده.طراحی محیط ها و...

اینم سایت این استودیو:

arnold_ab
12-02-2008, 09:27
سلام
حالا میخوام یه استودیوی جدید رو معفی کنم که هم طرفداران PC خوشحال بشن هم طرفداران Xbox.

اسم استودیو :

Giant Bite

هیئت موسس استودیوی مذکور سابقه ای 40 ساله در رهبری و هدایت گروه های بازی سازی دارن.

در بازی های Halo برای Xbox و Halo 2 برای Xbox.بازی هیلو حدود 13 میلیون نسخه فروش کرده.و چیزی بالغ بر 500 میلیون دلار سود داشته .بازی هیلو 2 بیشترن فروش رو در یک روز داشته.

این استودیو در حال کار بر روی یک پروزه جدید هست که البته این استودیو در نوامبر 2005 تشکیل شده و هنوز نو پا هستش.

Hamilton Chu

همیلتون دارای سابقه 12 ساله در زمینه بازی هستش.به عنوان Tester و رهبر گروه طراحی و مدیر تولید.

او به عنوان تولید کننده و رئیس تولید و مدیر تولید در حدود 6 سال در استودیوی Bungie در تولید بازی Oni برای PC/MAC کار کرده . هیلو برای Xbox/PC/MAC.و بازی هیلو 2 برای Xbox.

نقش هایی که او در این زمینه ایفا کرده به عنوان تولید کننده ارشد در EA و به عنوان تولید کننده و رئیس طراحی در استودیوی Red-Storm کار میکرده.

او در حال حاضر داره دوره مدیریت پیشرفته رو میبینه.

Michael Evans

مایکل حدود 10 سال سابقه این کار داره.او نقش برجسته ای در Bungie. او رهبر مهندسی و رئیس در نمایشگاه E3 برای بازی Oni برای PC/MAC . او بعد از این بازی برای بخش مولتی بازی Halo: Combat Evolved .

او نقش اصلی در رهبری مهندسی بازی هیلو2 داشته.او در بازی Perfect Dark Zero برای ورژن 360 در کار خود داره.

Andy Glaister

اندی در لندن به دنیا اومده و حدود 25 سال سابقه طراحی داره.شروع کار اون با Sinclair Spectrum games بوده و سپس برای خلق یک کمپانی جدید به نام Programmers Development Systems فعالیت کرد.او در اواسط دهه 1980 بیششتر طراحان بازی ها از برناه او برای کارشون استفاده میردن.البته در انگلستان.در دهه 90 اندی به امریکا مهاجرت کرد و به عنوان طراح ارشد در شرکت Viacom New Media کار کرد.

او در سال 1999 به استودیوی ماکروسافت پیوست و در این مدت او به عنوان مدیر تولید در ماکروسافت کار میکرده و البته به عنوان طراح در BIOWARE (استودیوی محبوب و قدرتمند در زمینه بازی های نقش افرینی ) Gas Powered Games ، DoubleFine، PipeWork ،Gearbox ، Turbine ، Climax ،Bungie کار میکرده .اندی به عنوان رئیس توسعه بازی در Bungie کار کرده و در زمبنه Xbox و 360 هم فعالیت داشته.او دو سال رو در ماکروسافت در زمینه رئیس توسعه برای گرافیک ویندوز و تیم گرافیکی اون کار کرده وو در DX10 و کار بر روی اون فعالیت داشته .

Steve Theodore

استیو کار خود رو با کار بر روی انیمیشن کامپیوتری شروع کرد در سال 1995 به صتعت بازی های کامپوتری پیوست و در باز Mech Commander به عنوان مدل ساز و انیماتور فعالیت کرده . در سال 1997 او به سییاتل رفت و به استودیوی VALVE پیوست.و در بازی HL و Team Fortess و کانتر و Team Fortess II و بسیاری از پروژه های Online کار کرده.در محدوده سال های 2002 تا 2004 او به تحقیق در زمینه توسعه بر روی سیستم the Granny animation system رو در کار خود داشته و او به عنوان رئیس هنری تکنیکی برای Zipper Interactive کار میکرده و به انها در زمینه تکنولوژی در قسمت کنسول های نسل بعد کمک میکرده.

اینم لینک سایت :

saiiddz
12-02-2008, 12:54
اتفاقا اينجاي جاي بسيار عالي هست واسه اين كار
ببخشید آرنولد جان
من فقط خواستم نظرم رو بگم
اگه ناراحت شدی منو ببخش
بازم میگم مطالب عالی و به درد بخوره

arnold_ab
12-02-2008, 15:12
ببخشید آرنولد جان
من فقط خواستم نظرم رو بگم
اگه ناراحت شدی منو ببخش
بازم میگم مطالب عالی و به درد بخوره
خواهش ميكنم دوست عزيز ببخشيد من هم تند رفتم.

arnold_ab
12-02-2008, 15:30
اولين Studio رو من از Rockstar North شروع ميکنم که مطمئن هستم خيلی طرف دار داره و ديگه همتون ميتونيد سازنده سری افتخار آميز GTA هستش ..
اين Studio که پيشتر و در زمان تأسيس خودش اسم کاملی با نام "DMA Design Studio Limited" داشتش در سال 1988 يعنی 19 - 20 سال پيش کلنگش به زمين خورد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (يعنی شروع به کار کرد و يک پيشينه قوی داره)
اين Studio فردی به نام های David Jones راه اندازی کردش ، محل اين Studio در جا نيست به جز UK و کشور Scotland
آدرس دقيقش هم Leith Street , Edinburgh , Scotland هستش (من خودم متأسفانه عظيمت نکردم به اينجا ولی يکی از دوستان که گلاسکو هستش ميگه با ماشين 40 دقيقه راه هست تا اينجا (يه روز ميرم)
اين Studio بازيسازی که به جرات ميشه گفت قوی ترين استوديو هست که زير نظر Rockstar Games فعاليت ميکنه
Rockstar Games هم خودش توسط Take Two Interactive پايه گزاری شده و مجموعا عوامل بر ميگردند به همون Take Wwo خودمان.. (پدر بازيسازان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه ما بخوايم اينجا به Studio های ديگری که زير نظر Rockstar Games فعاليت ميکنند نام ببريم ميتونيم به به صورت فهرست وار به استوديو های Rockstar Japan , Rockstar Leeds , Rockstar Lincoln , Rockstar London ,
Rockstar San Diego
Rockstar Toronto ,
Rockstar Vancouver و Rockstar Vienna به جز Rockstar North اشاره بکنيم
سری خارق العاده GTA هم از شاهکار های اين Studio به همراه سری افتخار آميز Lemmings و Manhunt نام برد و اين اواخر هم بازی GTA IV که در راه هست (بعداً در موردش بيشتر صحبت ميکنيم) در رابطه با ليسانس موتور ها فعلاً که داره با Engine که خود اونها روش کار کردند يعنی Rage روی GTA IV کار ميشه پس قضيه اين فعلاً مشخص شده ..
RAGE = Rockstar Advance Game Engine
بازيهايی که در اين Studio ساخته شده يعنی Grand Theft Auto 3 , Grand Theft Auto: Vice City و همينطور Grand Theft Auto: SanaAndreas جزو افتخارات اين استوديو بودند که تونستند به موفقيت بزرگی دست پيدا کنند و اين 3 بازی جزو بهترين فروش های تاريخ اين 6 نسل کنسول قرار بگيرند بدون اقراق
نام کامل اين Studio که در ضمينه بازی سازی برای کنسول های بازی و کامپيوتر فعاليت اصليش رو ميکنه در حال حاضر Rockstar North Limited تغيير پيدا کرده از نام ابتدايی يعنی DMA Design Limited ،
ضمناً همونطور که ميتونيد فقط با نام قبلی تا دوران GTA 2 که 2 بعدی هم بود و بعد ديگه يعنی از سال 2002 تبديل شد به همونی که گفتم و به دوران اوج خودش هم رسيد:

و اين هم يه
لوگو نهايی از اون دوران:

اينم يه لوگو از وقتی که Rockstar North توی 2002 شروع به کار کرد:

واسه جذاب تر شدن موضوع هم الان اين هم تصويری از افرادی هستند که در سال 1988 اين استوديو رو راه اندازی کردند

خوب اين که فقط برگ ميگشت به History و آغاز اين موضوع .. فقط تاريخچه کوچکی از اين استوديو بود و اگه بخوايم تقسيم کنيم اين استوديو رو به تاريخچش در دهه 80 و بعد 90 و بعد هم کم کم ميرسيم به حال حاضر و امروز ..
من سعی ميکنم در پست های بعديم به صورت خلاصه ، کامل و مفيد توضيح بدم در مورد اين استوديو تا بيشتر با کارها و مسائل که صورت گرفته آشنا بشيد
الان هم به عنوان آخرين مطلب ليست کلی بازيهايی که اين استوديو ساخته چه توسط DMA Design Studio و چه Rockstar North براتون ميزارم

As DMA Design:

Menace (1988) (Amiga, ST and PC)
Ballistix (1989) (ports to MSDOS, C64, TG16)
Blood Money (1989) (Amiga, ST and C64)
Lemmings (1990) (Amiga, CDTV, MS-DOS, ST, Spectrum, CD-I, Lynx)
Oh No! More Lemmings (1991) (Amiga, ST, MS-DOS)
Walker (1993) (Amiga)
Hired Guns (1993) (Amiga, MS-DOS)
Holiday Lemmings 1993 (1993) (MS-DOS)
Lemmings 2: The Tribes (1993) (Amiga, MS-DOS, SNES)
All New World of Lemmings (1994) (Amiga, MS-DOS, 3DO) (published in the U.S. as The Lemmings Chronicles)
Holiday Lemmings 1994 (1994) (MS-DOS)
Unirally (1994) (SNES) (published in the U.S. as Uniracers)
Grand Theft Auto (1997) (PS1, GBC, PC)
Body Harvest (1998) (N64)
Space Station Silicon Valley (1998) (N64)
Grand Theft Auto: London, 1969 (1999) (PS1, PC) - Expansion Pack for GTA
Grand Theft Auto: London, 1961 (1999) (PC) - Free Expansion Pack for GTA: London 1969
Grand Theft Auto 2 (1999) (PS1, Dreamcast, GBC, PC)
Tanktics (1999)
Wild Metal Country (1999) (PC)
Wild Metal (1999) (Dreamcast)
Grand Theft Auto III (2001) (PS2, Xbox, PC)As Rockstar North:

Grand Theft Auto: Vice City (2002) (PS2, Xbox, PC)
Manhunt (2003) (PS2, Xbox, PC)
Grand Theft Auto: San Andreas (2004) (PS2, Xbox, PC)
Grand Theft Auto: Liberty City Stories (2005) (PSP, PS2) (with Rockstar Leeds)
Grand Theft Auto: Vice City Stories (2006) (PSP, PS2) (with Rockstar Leeds)
Manhunt 2 (2007) (PS2, PSP, Wii) (with Rockstar London, Rockstar Leeds and Rockstar Toronto)
Grand Theft Auto IV (2008) (PS3, Xbox 360) دهه 1980 و Rockstar North:

Blood Money:

خوب DMA Design در اين سال اولين بازيهای خودش رو عرضه کرد ، اولين کامپيوتر هايی که برای اونها بازی درست ميشه موسوم به Amiga بودند
DMA شروع به ساخت کرد و اولين بازيهای خودش رو به نام های Menace و Blood Money که در ليست بالا هم ديديد رو در سال 1988 و 9 به روی Amiga عرضه کرد
اين سر آغازی بود چون Amiga در اون زمان Lead Platform در تمام اروپا محسوب ميشد يعنی بين دهه 80 و 90 ..

تصوير Amiga:

خوب بعد از اين بازيها برای Commondore 64 هم پورت شد و بعد از اونها همينطور برای Dos و Atari ST ...
اونها بعد از اين بازيها پروژه های زياد اختصاصی داشتند امّا در ميآنه اين پروژه ها برای اونها Cancel شد ..
اگه بخوايم به تعدادی از اونها نام ببريم port بازی Wild Metal Country بوده و همينطور GTA ، Clan wars که يک بازی 3 بعدی در اون زمان بودش ، بازی Attack! که اين بازی هم برای Nintendo 64 بود و port بازی Unreal که اون زمان برای PC عرضه ميشد توسط Epic Games

تصوير Commendere 64:

C64 Blood Money:

و حالا ميرسيم به اوايل دهه 90:

DMA Design Old Logo 1991:

Lemmings:

اين بخش جزو پر کار ترين زمان های اين Studio بود ، DMA وارد ساخت بازی به نام Lemmings شد در سال 1990 که يک بازی پازل بود و در سراسر دنيا چيزی حدود 20 مليون کپی فروخت ..
اين بازی ابتدا روی Amiga آغاز شد و بعد برای NES و Macintosh هم عرضه شد
اونها در سالهای بعد Lemmings 2 رو هم ساختند .. و همينطور چند نسخه مخصوص از اين بازی که بری کريسمس ساخته ميشد
در سال 1993 بازی Walker رو عرضه کردند و 1994 Hired Guns رو که يک بازی FPS بود
از کارهای ديگه اونها ميتونيم به Lemmings Paintball و Lemmings 3D هم اشاره کرد..
در سال 94 يک بازی Racing که 2 بعدی هم بود عرضه کردند به نام Uniracers ..
اين آغازی بود برای کنسول Super Nintendo .. اين بازی رو خود Nintendo منتشر کردش
اونها در سال 1998 عنوان انحصار برای کنسول Nintendo 64 ساختند که يک بازی سوم شخص 3 بعدی و اکشن بود به نام Body Harvest
در سال های پايانی اونها بازی رو عرضه کردند که بعد ها تبديل به تاريخی ترين و يکی از شاهکار های اونها شد
سال 1999 سالی بود که GTA اول که نامش GTA London 1969 بود برای PC و PlayStation 1 عرضه شد (اين يک بازی 2 بعدی بود)
اونها تو همون سال بازی GTA 2 رو هم عرضه کردند که البته قبلش يک Free Expantion Pack برای شماره 1 و فقط نسخه PC بازی عرضه کردند
GTA 2 همون سال عرضه شد برای PS1 , GBC , PC , و DreamCast

دهه 2000:

خوب اولی بازی در اين دهه ساخت GTA 3 بود ، بازی که همگان رو متاجب و هيرت زده کرد
اين بازی نسبت به نسخه شماره قبليش چيز های بسيار بيشتر و جديدتری داشت
اين آغازی بود برای بازيهای 3 بعدی که در اين استوديو ساخته ميشدند
اين بازی توسط Engine به نام Middleware ساخته شده .. خوب وقايع مهم و سرنوشت ساز برای اين استوديو کم کم داره رقم ميخوره
اونها با ساخت اين بازی به شهرتی چند برابر رسيدند و بازيشون رو برای کنسول تاريخی Sony که بيشترين فروش رو در بين کنسول ها داشت به صورت انحصار عرضه کردند
بعد از عرضه اين بازی در سال 2001 اونهارو Rockstar Games خريد و نامش رو به Rockstar North تغيير داد ..
تو همين سال ورژن PC بازی GTA 3 هم عرضه شد
بازی GTA Vice City پروژه بعدی اونها بود که با Engine قبلی هم ساخته شد و در سال 2003 عرضه شد
اين بازی بعد از عرضه به روی PS2 برای PC هم Port شد .. قدم بعدی هم port شدندو عنوان GTA 3 و Vice City برای کنسول XBOX بود که اين ديگه توسط استوديو Rockstar Vienna صورت گرفت و Rockstar North درش دخالتی نداشت ..
بازی بعدی اونها Manhunt بود که برای PS2 تو همون سال 2003 عرضه شد (عجب پرکار بودند)
اين بازی هم جزو بازيهای محبوب قرار گرفت به دليل خونريزی و کشت و کشتار بسيار زيادی که در بازی بود و همينطور دردسر هايی رو هم بهمراه داشت
عنوان بعدی در اکتبر 2004 عرضه شد برای PS2 ، همچنين اين بازی برای XBOX و PC هم Port شد در سال بعد يعنی 2005
و ميرسيم به زمان حال ، اين استوديو الان داره روی عنوان جديد GTA يعنی Grand Theft Auto IV کار ميکنه ، اين بازی ابتدا قرار بود باز هم در اکتبر امسال يعنی 2007 عرضه بشه
امّا در تاريخ 2 اگوست امسال رسماً اين بازی تاخير خورد و تا سال 2008 به تعويق افتاد عرضه ش ، اين بازی برای ps3 و XBOX360 قرار هست همزمان عرضه بشه
از بازيهای ديگر که برای کنسولای ديگه عرضه شد GTA Liberty City Stories بود که توی OCT سال 2005 برای کنسول دستی کمپانی Sony يعنی PSP عرضه هد
اين بازی توسط Rockstar North ديگه ساخته نشد و حاصل کاری Rockstar Leeds هستش (البته زير سرپرستی و با نزارت Rockstar North) اونها اينکارو انجام دادند
اين بازی برای PS2 هم Port شد .. عنوان بعدی هم از همين سری GTA Vice City Stories بود که باز هم با شرايط قبلی که برای Liberty City Stories وجو داشت ته شد امّا اين بازی 1 سال بعد و آخرين عنوان قبل از iv بود که در October سال 2005 عرضه و بعد هم از روی اين کنسول برای Ps2 پورت شد
خوب اين بود مطالبی که ميشد در آورد و در کل تاريخچه کاری اين Studio بوده که اونها چيکار کردند

AMIRz27
13-02-2008, 00:58
سلام ارنولد جان..خسته نباشی...کارت خیلی عالیه...لطفا ادامه بده.. ممنون.

arnold_ab
13-02-2008, 16:17
سلام ارنولد جان..خسته نباشی...کارت خیلی عالیه...لطفا ادامه بده.. ممنون.
خواهش ميكنم دوست عزيز:40:
جدول بازی های در دست ساخت استادیو های Ea :
خوب EA امروز یه لیست رو منتشر کرده که در ان نشان میده در حال حاضر کدام شرکت در حال کار بر روی چه بازی ای است و اون لیست به شرح زیر می باشد:

که در این لیست چیزهای جالبی به چشم می خوره مثل عنوان Lord of The Rings در دست ساخت استادیو جدید EA یعنی Pandemic که بعد از کنسل شدن The White Council جالب به نظر میاد.

و....

arnold_ab
13-02-2008, 16:24
سلام
من باز اومدم.
ببخشید یکم دیر شد.
باور کنید تهیه این قسمت از کار که معرفی استودیویCyan Worlds بود.فوق العاده وقت ازم گرفت.ولی خب انگار داره کار خوبی میشه.
خب
حالا شروع میکنم.
اول دو تا عکس از زمان طراحی و بعد از طراحی بازی ببینید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه عکسم از قمست اخر این بازی یعنی میست 5
محل بحث در مورد بازی و خلق محیط ها.به کلاه میلر توجه کنید.خیلی باحاله.
معرفی استودیوی Cyan Worlds چیزی حدود 4-5 قسمت خواهد شد.پس به نظر من به یکی از بهترین کار ها در معرفی یک استودیو بازی سازی توجه کنید.
این یکی از بهترین کارهای حاجیته.
در ابتدا سه تا عکس از دوران کودکی برادران میلر میزارم.این دو برادر به عنوان موسس استودیوی Cyan خود را معرفی کردند.Rand و Rob .که البته این اسم مخففه این برادره.من اسم کاملشو بهتون گفتم.این دو برادر در کودکی عاشق خواندن کتاب بودند.و سعی میکردند رویا های خود را در کتاب هایی که میخواندند پیدا کنند.
Rand کسی بود که در زمینه برنامه نویسی در کامپیوتر فارغ التحصیل شد و برادر او یعنی Rob در زمینه موسیقی توانست فارغ التحصیل شود.این دو نفر در سال 1986 استودیوی Cyan را تاسیس کردند.هدف این دو برادر ساخت بازی های ادونچر بود.
یه عکس از اولین محل این استودیو:
این دو توانستند دو بازی را به تنهایی برای کودکان اماده کنند.
که اسم این دو بازی :
Cosmic Osmo
The Manhole
نام داشت.این دو بازی برای کودکان تهیه شده بود.
حالا نظر Rand رو در مورد بازی بدونید.
بازی یعنی حادثه.یعنی رخداد.یعنی اتفاق.
بازی یعنی ماجرا.پس ما به سراغ خلق رویا و ایجاد ماجرا در ان بر امدیم.انها هدفشان خلق یک دنیا بود نه یک بازی.
پس به سراغ خلق بازی برای افراد بزرگسال رفتند.
انها به دنبال بازی رفتند که از اسلحه و مسلسل خبری نباشد.میلر میگوید:ما داستان را بر اساس تاریخ درست کردیم.و نظراتی که در پشت ان نهفته بود ما را وادار به ساختن بازی کرد.
پروزه جدید ساخت یک بازی ادونچر بود.با داستانی بی نهایت زیبا و معماهایی وحشتناک.
که اسم این بازی میست بود.
حالا یه سورپیریز:
...
...
ادامه دارد.این داستان رو حتما دبنال کنید.سعی میکنم بهترین عکس ها رو براتون بزارم که لذت ببرید.

بای بای

saiiddz
14-02-2008, 15:46
خسته نباشید میگم و اینکه مطالبت عالیه

arnold_ab
14-02-2008, 15:56
خسته نباشید میگم و اینکه مطالبت عالیه
خواهش ميكنم دوست عزيز

arnold_ab
14-02-2008, 16:17
CRYTEK STUDIOS

نکنيم
Crytek Studio يک کمپانی سازنده بازيهای کامپيوتری هست که در سال 1999 توسط 3 برادر راه اندازی شد
نام اين 3 برادر ترک Cevat , Avni و Faruk Yerli هستش و محل تاسيس اون جايی نيست جز شهر Frankfurt
تيم سازنده Crytek شامل ميشه از 115 شخص حرفه اي از بيش از 20 مليت مختلف دنيا .. خوب اين بهترين چيزيست که ميتونه کمک بکنه يا اين Studio بازی Far Cry رو با کمک Cry Engine 2 که Engine ساخت اين بازی بود و ليسانسش هم در اختيار اين Studio بسازه
اين بازی از تکنولوژی PolyBump استفاده ميکرد ، اين تکنولوژی بخشی از تکنيک Normal Mapping به حساب مياد .. Normal Mapping هم يه نوع طراحی 3 بعدی برای ساخت بازيهای کامپيوتری محسوب ميشه ..
خوب Crytek موفق شد جايزه های بسياری رو در سال های فعاليتش ببره که واقعاً برای يک Studio مستقل بسيار عالی بود
يکی از جايزه ها جايزه بهترين Studio مستقل ساخت بازيهای رايانه اي در اروپا بود که اونها موفق شدند در سال 2004 اين جايزه رو ببرند ، همچنين اونها تو اين سال که موفقيت بزرگ Far Cry رو که حتماً همتون ازش اطلاع داريد رو گزرونند موفق به دريافت جوايز ديگری از جمله Best New PC IP 2004 (Industry Excellence Awards) و همينطور بهترين Best New Studio 2004 رو هم بگيرند

Cevat Yerli

همچنين اونها جايزه بهترين سازنده بازيهای کامپيوتری رو هم بردند در سال 2005 تا باعث موفقيت های بعدی که بهش خواهيم رسيد باشه و دليلی بر اونهاست اين همه افتخار .. بدن شک به همين دلايل هست که ساخت بازی بزرگ Crysis رو در دست اين Studio ميبينيم
همچنين Crytek قبلاً توی Coburg تاسيس شده بود (Ceburg شهری هست 100 کيلومتری شمال Nurenberg در آلمان ، اونجا پر هست از اين شهر های ريز و درشت همسايه .. )
خوب ميرسيم به 11 می سال 2007 ، اونها در اين روز اعلام ميکنند که Studio بعدی اونها در Ukraine و شهر Kiev که پايتخت اين کشور هم هست تاسيس ميشه ....
اونها تاسيسات و تشکيلات خودشون رو Upgrade ميکنند تا روز به روز يک سازنده قوی تری تبديل بشند

اين دومين Studio اين Company محسوب ميشه .. هم اکنون اين Studio هم بيکار نيست و داره روی پروژه جديد Crytek کار ميکنه که هنوز نامش هم مشخص نيست ..
ليسانس هايی که تحت اختيار اين Studio تا به اينجا بودند Cry Engine و Cry Engine 2 بودند که اولی برای Far Cry و دومی هم برای Upcoming Exclusive PC Game يعنی Crysis مورد استفاده قرار گرفته

Far Cry در سال 2004 عرضه شد و حالا Crysis
اونها يک بازی Multiplatform برای کنسولها هم در Studio کيف خودشون در دست ساخت دارند که يک بازی FPS هست و برای هر 2 کنسول XBOX360 و PS3 ارزه خواهد شد
اونجا پروژه ديگری رو هم جز اين پروژه در دست دارند که هنوز اسمش مشخص نست و در حال کار هست و تاريخ انتشار اين بازی و هم بازی قبلی کاملاً نا معلوم هست
هم اکنون Crytek هم 151 شخص کارکنان اون هستند که بزرگتر از اونی هست که مسلما ما فکرش رو ميکرديم يا حد اقعل خود من

خدا وکيليش اميدوارم از مطالب قبلی بهتر بوده باشه و همينطور غلط های فارسی هم کمتر
به هر حال اميدوارم خوشتون اومده باشه ، موفق باشيم

AMIRz27
14-02-2008, 22:04
ارنولد جان واقعا دستت درد نکنه...میدونی؟یه جورایی به این اطلاعات نیاز داشتم...ممنون.

*PiNk PaNTHeR*
15-02-2008, 00:03
چرا احساس میکنم این تاپیک کپی شده ازین انجمنه؟؟؟؟؟:

arnold_ab
15-02-2008, 09:34
چرا احساس میکنم این تاپیک کپی شده ازین انجمنه؟؟؟؟؟:

عزيز احساس نكن مطمئن باش
من اين مطالب را با اجازه دوست عزيزم Hellgate:london كه تاسيس كننده اين تاپيك
درbazicenterهست را اينجامينويسم يك جزوه كامل درباره استوديو هاي بازي سازي هستش
كه ازش گرفتم وخودم تو wordتايپ واينجا كپي ميكنم.
اسمش هم محمدرضاهستش بروتو ---------- يه pmبهش بزن ازش بپرس

arnold_ab
15-02-2008, 09:37
حالا قسمت دوم از معرفی استودیوی Cyan Worlds

گروه کار خود را شروع کرد.هدف خلق محیط جدید با رویاهایی که در ذهن داشتند.
در ابتدا تصاویر خلق شده را بر روی کاغذ پیاده کرده و با تکنولوژی سال 1991 شروع به ساخت محیط بازی کرده.و ساخت معما ها بر روی ورق و به تصویر کشیدن آنها.خوب به این سری عکسا دقت کنید.
دقت کنید تصاویری که با دست کشیده شده بود به تصاویری حقیقی تبدیل شده است.
اینم چند عکس از تصاویری که با دست کشیده شده.
و دو عکس که یکی دستی و دیگری کامپیوتری است رو میبینید.
در بازی میست در شماره اول
از 2500 رندر شات (توجه کنید که تکنولوژی سال 1991)
و
60 دقیقه انیمیشن.
یک عکس از تکنولوژی سال 1991.
که تمامی این کارها اعم از دسته ها و در های متحرک و کمد ها و سرزمین های میست را با استفاده از برنامه QuickTime و Slide Show انجام دادند.
خب
حالا برای این استودیو یک مشکل به وجود امد:
کمبود بودجه و پول.زیرا ساخت انیمیشن و تصاویر متحرک برای آنها که تازه کار بودند خیلی سخت و پر هزینه بود.
برای صرفه جویی در پول راب و Rand یه فکر ابتکاری به ذهنشان رسید.
چه فکری؟
انها از شخصیت های واقعی در بازی استفاده کردن.
که اوج هنر این کار در بازی میست 4 دیده شد.
Rand کسی بود که صدای خود را تقدیم این بازی کرد.
در دو تصویر زیر عکس Rand و در صفحه داخل اون شیشه تصویر Rand و صدای او را که در بازی میکس شده می بینید.که Rand در بازی صدای پدر خانواده یعنی ATRUS را در می یاورد.
صداگذاری در بازی میست فوق العاده بود.صدا ها بسیار واقعی و همه از عناصر طبیعی و واقعی نشات گرفته بود.کار بر روی پروژه میست 1 چیزی در حدود 3 سال طول کشید.موسیقی بازی رو راب بر عهده گرفت.او یک موسیقی دان بود.
موسیقی گذاری بازی میست 1 که راب این کار را انجام داد.
خب اینم باز دو تا سورپیریز:
جوونی های دو برادر رو ببینید.
ادامه دارد.

arnold_ab
حالا قسمت دوم از معرفی استودیوی Cyan Worlds

گروه کار خود را شروع کرد.هدف خلق محیط جدید با رویاهایی که در ذهن داشتند.
در ابتدا تصاویر خلق شده را بر روی کاغذ پیاده کرده و با تکنولوژی سال 1991 شروع به ساخت محیط بازی کرده.و ساخت معما ها بر روی ورق و به تصویر کشیدن آنها.خوب به این سری عکسا دقت کنید.
دقت کنید تصاویری که با دست کشیده شده بود به تصاویری حقیقی تبدیل شده است.
اینم چند عکس از تصاویری که با دست کشیده شده.
و دو عکس که یکی دستی و دیگری کامپیوتری است رو میبینید.
در بازی میست در شماره اول
از 2500 رندر شات (توجه کنید که تکنولوژی سال 1991)
و
60 دقیقه انیمیشن.
یک عکس از تکنولوژی سال 1991.
که تمامی این کارها اعم از دسته ها و در های متحرک و کمد ها و سرزمین های میست را با استفاده از برنامه QuickTime و Slide Show انجام دادند.
خب
حالا برای این استودیو یک مشکل به وجود امد:
کمبود بودجه و پول.زیرا ساخت انیمیشن و تصاویر متحرک برای آنها که تازه کار بودند خیلی سخت و پر هزینه بود.
برای صرفه جویی در پول راب و Rand یه فکر ابتکاری به ذهنشان رسید.
چه فکری؟
انها از شخصیت های واقعی در بازی استفاده کردن.
که اوج هنر این کار در بازی میست 4 دیده شد.
Rand کسی بود که صدای خود را تقدیم این بازی کرد.
در دو تصویر زیر عکس Rand و در صفحه داخل اون شیشه تصویر Rand و صدای او را که در بازی میکس شده می بینید.که Rand در بازی صدای پدر خانواده یعنی ATRUS را در می یاورد.
صداگذاری در بازی میست فوق العاده بود.صدا ها بسیار واقعی و همه از عناصر طبیعی و واقعی نشات گرفته بود.کار بر روی پروژه میست 1 چیزی در حدود 3 سال طول کشید.موسیقی بازی رو راب بر عهده گرفت.او یک موسیقی دان بود.
موسیقی گذاری بازی میست 1 که راب این کار را انجام داد.
خب اینم باز دو تا سورپیریز:
جوونی های دو برادر رو ببینید.
ادامه دارد.

arnold_ab
حالا قسمت سوم از معرفی استودیوی Cyan Worlds
با تلاش های شبانه روزی بازی میست بعد از سه سال وارد بازار شد.
نکته جالب در این بود که تیمی که در بازی میست کار میکرد یک گروه 7 نفره بود.در زیر عکس این گروه هفت نفره رو میبینید.
تمامی روزنامه ها مثل نیویورک تایمز در قسمت Art & Leisure و Rolling stone و Leading Software در باره این بازی حرف زدند.
در زیر هم عکس های این روزنامه ها رو میبینید.
و تمام توجه خود را به این بازی جلب کرده بودند.
میست دارای هر نوع چیزی که در رویا های خود تصورش را بکنید بود.
رویا هایی که هرگز به تصور شما نمیرسد.مثلا رشد درخت در اقیانوس.با آب شور.
اینم دو عکس از بازی میست1
در سال 1997 میست معروف و مشهور شد.
دو برادر Rand و راب توانستند یک بازی معروف تهیه کنند.
اولین بازی که بعد ها به هالیوود راه پیدا کرد بازی میست بود.
در چهار سال بعد از بازی میست Rand سه داستان در باره سرزمین میست نوشت.
در سال 1994 بود مه به فکر دو برادر افتاده بود که یک بازی دیگر رو تهیه کنن.
این دو برای بازی بعدی چیزی حدود 2 سال حدس زدند.که وقت نیاز است.

arnold_ab
15-02-2008, 09:38
سلام
این عکس ها محل استودیوی تازه تاسیس Flagship هستش.
اینو برا اقا علی رضا گذاشتم.
برو ببین.
صنلی ها و محل کنفرانس
محل اصلی سالن استودیوی
میز طراحی:
نمای خارجی:
اینم نمای اتاق استراحت:

arnold_ab
15-02-2008, 09:39
به نظرم این دفعه عکسای بهتری براتو گذاشتم.
خوب بهشون دقت کنید.ببخشید که صفحه یکم طول میکشه تا لود بشه.

با فروش فوق العاده بازی میست ،
دو برادر تصمیم گرفتند که بازی بعدی خود را اماده کنند.
اسم بازی بعدیRiven بود.
Riven در مورد شخصیتی به نام Ghem هست که پدر Atrus کسی که بعد ها او رو معرفی میکنم است.
Ghem همسر اتروس را به اسارت برده.اسم همسر اتروس ،کاترینا بوده.
Ghem دارای هوش سرشار و بسیار با هوش بوده .
اینم عکس کاترینا همسر اتروس.
حال شما باید به عنوان نجات دهنده به میست سفر کنید. در Riven
معما ها بسیار سخت تر و مشکل تر شده است.
در این بازی استودیو از طراح و تهیه کننده سابق دیزنی برای همکاری در زمینه نورپردازی دعوت به همکاری کرد.و
اسم این شخصRichard Wanderber بوده.
که در زیر دو عکس از او میبینید.
در این بازی برای بهتر شدن کار ،
از تمام امکانات موجود استفاده کردند.کاپیوتر های پیشرفته . تمامی وسایل به صورت کاملا حرفه ای طراحی شده و در دسترس قرار گرفته بود.
در زیر چند تا شات براتون گذاشتم.
در بازی Riven از برنامه ای که در فیلم پارک زوراسیک استفاده شده بوده، این گروه استفاده کردند.اینم دو تا عکس از کار این برنامه.
یک شات از قبل از رندر و یک شات بعد از رندر.فوق العادس.
در این بازی برای اولین بار از پرده ابی در بازی استفاده شد.ببینید چقدر زیبا این کار رو کردند.
در بازی Riven تعداد انیمیشن ها 5 برابر بازی میست بود
تعداد شات ها 5000 تا بیشتر از بازی میست بود.
و گروه برای این بازی 4 سال وقت گذاشتنید.در حالی که تصور میکردند 2 سال کافی است.
در سال 1997 بازی Riven به بازار اومد.
و به عنوان بهترین فروش سال 1997 را از ان خود کرد.
چیزی حدود 2.2 میلیون نسخه.

ادامه دارد.

saiiddz
15-02-2008, 16:36
مطالب مثل همیشه عالی و کامله

soliman
15-02-2008, 21:04
ارنولد جان این اطلاعات دسته اولو از کجا گیر میاری.واقعا کارت بیسته.

arnold_ab
16-02-2008, 10:56
مطالب مثل همیشه عالی و کامله
KH

ارنولد جان این اطلاعات دسته اولو از کجا گیر میاری.واقعا کارت بیسته.
دوست عزيز همون طور كه گفته شد همش را از يك جزوه
كه از دوستم گرفتم تايپ ميكنم.

saiiddz
16-02-2008, 12:50
KH

معنی KH چیه؟
به اختصار چتی نوشتی

arnold_ab
17-02-2008, 08:53
معنی KH چیه؟
به اختصار چتی نوشتی
يعني همون خواهش ميكنم خودمون!

saiiddz
17-02-2008, 18:03
يعني همون خواهش ميكنم خودمون!
دوست من همه ی زحمتارو تو میکشی
باید یکی باشه تشکر کنه

AMIRz27
21-02-2008, 19:50
ارنولد جان...کجایی..؟؟؟خبری ازت نیست.من منتظر بقیشما...!

mohsentanha
21-02-2008, 20:24
ارنولد جان...کجایی..؟؟؟خبری ازت نیست.من منتظر بقیشما...!
ارنولد جانت bannedیا همون بن شده عزیزم

saiiddz
24-02-2008, 17:36
آرنولد بیچاره یعنی چی کار کرده

mazerat
25-02-2008, 13:40
آرنولد بیچاره یعنی چی کار کرده
سلام
بيچاره:18:
اين مديران هستن.!
اومدم اين تاپيك را كاملش كنم برم واسه هميشه اگه خوبي بدي ديدين حلال كنيد.arnold_ab:40:

متن زیر مربوط به شرکت Insomniac هست که همواره بازی های بسیاری خوب و با کیفیتی رو برای کنسول های خانواده PS عرضه کرده.(خوب دیگه شروع میکنم!)

Insomniac Games یک سازنده بازی های کامپیوتری مستقل امریکایی است که در سال 1994 تاسیس شد.که بازی های موفق بسیاری برای کنسول های PlayStation, PlayStation 2 و PlayStation 3 منتشر کرده است.آنها اولین عنوان سه گانه Spyro the Dragon, Disruptor و فرنشایز Ratchet & Clank را ساخته اند که روی هم رفته فروشی بالغ بر 25 میلیون کپی در جهان را داشته اند و چندین و چند جایزه را نیز کسب کرده اند.Insomniac بازی Resistance: Fall of Man را در سال 2006 منتشر کرد, یک بازی تیراندازی اول شخص و launch title کنسول PS3.دومین بازی شرکت Insomniac برای کنسول PS3 بازی Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction بود که اولین عنوان Ratchet & Clank برای کنسول PS3 محسوب میشود.و هم اکنون این شرکت در حال ساخت سومین عنوان خود برای کنسول PS3 یعنی Resistance 2 است.

Company overview
Insomniac در سال 1994 به عنوان یک سازنده مستقل بازی های ویدئویی تاسیس شد و در حال حاضر در شهر Burbank از توابع California واقع است.اولین بازی آنها یک بازی اول شخص تیراندازی با نام Disruptor برای کنسول PS بود.که در November 20 سال 1996 منتشر شد.از آن زمان به بعد شرکت 8 بازی دیگر را نیز در دو سری برای خانواده PS منتشر کرد که همه انها هم از نظر انتقادی و هم از نظر تجاری به موفقیت دست یافتند.بعد از بازی های Spyro شرکت شروع به ساخت سری Ratchet & Clank کرد.اولین عنوان Ratchet & Clank دارای موفقیت قابل توجه ای به عنوان اولین بازی ساخت شرکت های غربی که با کنسول PS2 در ژاپن bundle شده بود داشت.(کشوری که همواره در نوع سلایق بازیکنانش بدنام بوده!).به هر حال این بازی والین عنوان ساخت غربی بود که در لیست 100 بازی برتر ژاپن وارد شد.و همچنین این شرکت در امریکا به عنوان یکی از 10 شرکت برتر کوچک معرفی شد.

در سال 2006 شرکت Insomniac یک بازی با درجه M و به صورت تیراندازی اول شخص برای کنسول PS3 منتشر کرد که به هیچ یک از عنواین دیگرش شباهت نداشت.بازی ابتدا I-8 نام نهاده شده بود(که من به یاد دارم نمایش ضعیفی در E3 رویایی سونی در سال 2005 داشت), ولی بعد از حدود یک سال نام اصلی بازی یعنی Resistance: Fall of Man مشخص شد.

Games
جدول زیر شامل بازی های عرضه شده و نشده شرکت Insomniac می باشد:

در Ratchet & Clank: Going Commando و Ratchet & Clank: Up Your Arsenal بازیکنان می توانستند یک easter egg را مشاهده کنند که با نام "Insomniac Museum" شناخته میشد.این easter egg در سیاره های "Dantopia" (برگرفته از Dan Johnson که مرده است.) و "Burbank" (برگرفته از شهری که شرکت در ان واقع شده) واقع شده بود.این موزه به بازیکنان اجازه دیدن آیتم ها, اسلحه ها, هیولا ها و کلا مضمون هایی را می داد که در نسخه اصلی بازی وجود نداشتند.موزه Insomniac نکته قابل توجه ای است زیرا دقیقا شبیه محل کار شرکت Insomniac در Burbank کالیفرنیا طراحی شده است.

People
Ted Price (President & CEO)
Alex Hastings (Chief Technology Officer)
Brian Hastings (Chief Creative Officer)
Chad Dezern (Art Director)

CEO:chief executive officer*

عکس های زیر هم مربوط به دیگر کارکنان این شرکت است:

The Full Moon Show

در اولین و سومین پنج شنبه هر ماه, Insomniac Games یک اپیزود جدید از The Full Moon Show را منتشر می کند (همون پادکست خودمون!). و تا کنون 19 اپیزود ان منتشر شده.که به بازیکنان این اجازه را می دهد که بدانند در دنیای Insomniac Games چه اتفاقی می افتد,همراه با اپدیت انجمن های آنلاین و مرتبط با Resistance: Fall of Man.این اپیزود ها قابل دانلود از وب سایت رسمی Insomniac یا iTunes است.

Relations with other developers

Naughty Dog
Insomniac و Naughty Dog از زمانی که در یک ساختمان در Universal Studios backlot کار میکردند ارتباط بسیار نزدیکی با هم دارند.Insomniac یک موتور از Naughty Dog نیز قرض گرفته است, که در نسخه اولیه Ratchet and Clank از آن استفاده شده است, و برای بقیه عناوینی که بر روی PS2 منتشر شدند نیز بهینه سازی شده است.این دو, بازی هایی با استیل شبیه به هم می سازند, که بعضی اوقات به یکدیگر نیز مرتبط هستند!(همانند gun courses مخفی در بازی Jak 3 و منوی start-up در بازی Ratchet & Clank: Going Commando که کاملا شبیه هم بودند.) دموی بعضی از بازی های این شرکت در دیگر بازی های منتشر شده ی ان شرکت قرار داده می شوند مثل Spyro 2: Ripto's Rage! که شامل یک دمو از Crash Team Racing بود. در سری بازی های Ratchet & Clank شرکت Insomniac از بعضی از تکنولوژی های موجود در بازی های Jak and Daxter شرکت Naughty Dog استفاده می شود.به خاطر دوستی نزدیک آنها همه طرفداران آنها از این که این دوشرکت با هم کار کنند بسیار خوشحال خواهند شد.به هر حال در زمان های گذشته انها یک تعهد با هم داشته اند که به موجب آن نمی توانستند بر روی هیچ بازی ای با هم کار کنند.در هر صورت در بازی های Jak II و Ratchet & Clank: Going Commando شاهد وجود بیلبورد های متعددی از قهرمانان این بازی در ان بازی و بالعکس بودیم !!!!!!!!(و همچنین در Going Commando صحنه ای وجود داشت که Ratchet در حال بازی Jak و Sly Cooper and the Thievius Raccoonus بود (دوبازی محبوب من !!!!))
و این موضوع حتی در بازی های Jak X: Combat Racing و Ratchet: Deadlocked فراتر رفت به طوری که در بازی اول اسکین کاراکتر Ratchet و در بازی دوم اسکین کاراکتر Jak وجود داشت!

__________________________________________________ ________________________

خوب امیدوارم خوشتون اومده باشه.

mazerat
25-02-2008, 13:41
سلام

استودیوی BioWare در حال حاضر حدود 300 نفر کارمند داره که بر روی 3 بازی در حال کار کردنه.

Mass effect
Dragon Age
Jade Empire

این استودیو از 3 موتور برای ساخت و توسعه بازی خود استفاده کرده.

اولین موتوری که این استودیو روی اون کار کرد موتوری بود با نام : Infinity Engine

این دوربین توانایی خلق محیط های ایزومتریک رو که در ساخت بازی های RPG استفاده می شد به خود گرفت.این موتور برای اولین بار در ساخت بازی دروازه بالدرز از اون استفاده شد.
از این موتور در ساخت سری بازی های دروازه بالدرز استفاده شد و بعدا این استودیو امتیاز این موتور رو به Black Isle فروخت برای ساخت بازی Ice Wind.

این موتور قابلیت گیم پلی ریل تایمی رو فراهم می یاره با قابلیت مبارزه ریل تایم مجازی.این موتور از نمای سوم شخص پرسپکتیوی استفاده میکنه با گرافیک دو بعدی از قبل رندر شده.

این موتور از 6 شخصیت تیمی رو میتونه ساپورت کنه .این موتور به عنوان پایه و اساس 5 لایسنس رو برای بازی های RPG یدک میکشه و این موتور همون جور که موتور Aurora معروف شد هم در زمان خودش معروق شد.

از روی این موتور چتدین بازی ساخته شده که در زیر اسم اون ها رو نام میبرم.

Baldur's Gate (1998)
Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast (1999)
Baldur's Gate II: Shadows of Amn (2000)
Baldur's Gate II: Throne of Bhaal (2001)
Planescape: Torment (1999)
Icewind Dale (2000)
Icewind Dale: Heart of Winter (2001)
Icewind Dale: Heart of Winter - Trials of the Luremaster (2001)
Icewind Dale II (2002

میشه گفت دیگه زمان این موتور به سر اومده مگر اینکه یه دستی اساسی به سرو روی این موتور کشیده بشه و بشه برای سال 2006-2007 اون رو درست کرد.

همون طور که می بینید این موتور دیگه از سال 2002 به این ور دیگه کسی سراغش نرفته و ....

در سال 2002 خود استودیوی BioWare برای ساخت بازی NWN از موتور Infinity استفاده نکرد و موتور قدرتمند و محبوب خودش رو که هنوزم روی این موتور استودیوهای مختلف در حال مانور دادن هستن استفاده کرد.

Aurora Engine

از روی این موتور بازی فوق محبوب NWN ساخته شد و بسیاری از Tools های این بازی و نسخه های اضافه شونده اون با این بازی ساخته شده .

در ادامه بازی NWN2 هم با این موتور ساخته شده ولی یک سری تغییراتی رو خود استودیوی Obsidian روی این موتور اعمال کرده و اسم این موتور رو به Electron engine تغییر داده.

موتور بعدی که در این استودیو ساخته شده اسمش هست :Odyssey Engine

این موتور در ساخت بازی های Xbox توسعه یافت و برای بازی Star Wars: Knights of the Old Republic استفاده شد که البته این موتور هم بر پایه موتور Aurora هستش.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته گفته میشه که BioWare در تدارک یک موتور جدید با نام Dragon Age Engine هستش برای ساخت بازی Dragon Age.

اینم پایان معرفی موتور های استودیو BioWare.

++++++++++++++++++++++++++++++++

در قسمت بعد میخوام یکم در مورد بازی های ایزومتریک و تکنولوژی اون صحبت کنم و نحوه ساخت و چگونگی این مدل و سبک بازی و بازی های معروفی که بر این اساس ساخته شده.

بعد از معرفی تکنولوژی ایزومتریک و ساخت بازی ها و انواع و اقسام مدل های اون و مثلا بازی دیابلو 2 که از این مدل دوربین استفاده کرد.میرم سر معرفی بازی های این استودیو و همشو براتون توضیح میدم.

mazerat
25-02-2008, 13:42
امروز داشتم بازيهاي قديمي رو دنبال ميكردم كه به موضوع بسيار جالبي بر خوردم (حداقل از نظر خودم) كه با موضوع اين تاپيك در ارتباط بود. مطلب مربوط به Programmerي به نام نصير جبلي بود. كسي كه فكر مي كنم براي خيلي از ما ناشناخته باشه.

نصير جبلي (Nasir Gebelli) برنامه نويس انجين هاي بازي است. آن هم در سال هاي بسيار دور، زماني كه تازه سيستم هاي Apple II پا به عرصه وجود گذاشته بودند. نصير در آن دوران (اوايل دهه 80) توانسته بود تكنيك هاي گرافيكي پيشرفته اي را در Apple II‌ به اجرا بگذارد و از همان دوران ساخت بازيهاي كامپيوتري را در شركت Sirius Software آغاز كرد. پس از فروش موفقيت آميز بازيهاي Space Eggs و Gorgon او Sirius Software‌ را ترك كرد و شركت شخصي خودش را با نام Gebelli Software راه اندازي كرد. جبلي در شركت جديد خود كاري از پيش نبرد و در ركود سال 1983 ورشكست شد.

پس از اين شكست تجاري او كار را رها كرد و براي سه سال به مسافرت پرداخت (به احتمال زياد به ايران برگشته). در سال 1986 تصميم گرفت تا دوباره كار را از نو آغاز كند. او با كمك دوستش با كمپاني نينتدو آشنا شد و تصميم گرفت تا مسافرتي به آنجا داشته باشد. جبلي در آنجا با شيگرو مياموتو (خالق تمام آنچه كه خوب است!) از نينتندو و تعدادي از اعضاي Square ملاقات كرد و سرانجام پس از بي ميلي نينتندو به تيم Square پيوست.

جبلي همراه با ساكاگوچي معروف و Akitoshi Kawazu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Takashi Tokita ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تيم Square را تشكيل دادند و پس از ساخت چند بازي نسبتا موفق توانستند توانايي هاي خود را نشان دهند. پس از پيوستن Nobuo Uematsu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Yoshitaka Amano ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به Square نوبت به خلق اولين قسمت از شاهكار Square رسيده بود. Gebelli به عنوان Programmer در ساخت Final Fantasy I و FF II و FF III مشاركت داشت و پس از كسب موفقيت هاي پياپي اين بازيهاي دوباره به مسافرت پرداخت (عكس مربوط به FF3 است). جبلي پس از مدتي ساخت بازي Secret of Mana را آغاز كرد و پس از به پايان رساندن ساخت آن براي هميشه از صنعت بازي كنار رفت. نصير جبلي در حال حاضر در ساكرامنتوي كاليفرنيا به سر مي برد.

IN A CALAMITY,
PEOPLE WAITED FOR A BRAVE
WITH THE SWORD.
THE SWORD REVEALED THE POWER
OF ITS TRUE NATURE TO
RETRIEVE THE PEACE.
EXCALIBUR, KUSANAGI, AND
ALL THE OTHER SWORDS TALKED
IN MYTH, LEGEND, AND SAGA...
PEOPLE NAMED THOSE
SWORDS IN MANY WAYS.
BUT...
THEY ALL MEANT ONE THING.
THE ONE AND ONLY...

THE SWORD OF NASIR

من كه شديدا از ديدن اين مطالب به وجد اومدم و اين تقريبا تمام چيزي بود كه از سايت هاي Mobygames.com و Wikipedia.com تونستم استخراج كنم. ضمنا از محمد رضا جان بخاطر ايجاد اين تاپيك و مطالب خوبشون تشكر مي كنم.

mazerat
25-02-2008, 13:43
Muzyka و Zeschuk در حال حاضر رئیس BioWare هستن و Muzyka رئیس بخش اجرایی Bioware و Zeschuk هم رئیس رسمی این استودیو هستش.

در مورد بازی هایی که این استودیو درست کرده یک سری اسم هایی رو از سایت خود استودیو و همچنین بعضی جاهای دیگه پیدا کردم که براتون میزارم.

Shattered Steel (1996)
Baldur's Gate (1998)
Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast (1999)
MDK2 (2000)
Baldur's Gate II: Shadows of Amn (2000)
MDK2: Armageddon (2001)
Baldur's Gate II: Throne of Bhaal (2001)
Neverwinter Nights (2002)
Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide (2003)
Star Wars: Knights of the Old Republic ("KotOR") (2003)
Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark (2003)
Jade Empire (2005)

و در اینده هم از این استودیو بازی های زیر را خواهیم دید:

Dragon Age
Mass Effect

این لیست بازی های این استودیو هستش.در بین این بازی ها و عناوین شما بازی های بسیار معروفی رو میبینید که بعضی از این بازی ها با انجین ایزومتریک مخصوص این استودیو درست شده و بعضی هم با انجین معروف Aurora engine ساخته شده.که برای مثال بازی The Witcher که پیش نمایش اون رو توی صفحه اول سایت میبینن و کار احماد هستش با این انجین در حال ساخته.

این استودیو در حال حاضر 3 انجین رو رسما به نام خودش ثبت کرده و استودیو های زیادی هم از انجین BioWare استفاده کردن یا دارن میکنن.

شاید معروفترین بازی هایی که در تدارک ساخت اون هستن بازی The Witcher و NWN2 هستش.

البته بازی هایی مثل Planescape:torment--- Icewind dale---IceWind Dale II ---SWKoOR:The Sith Lord هم با انجین این استودیو ساخته شده.

در ادامه در مورد انجین های این استودیو صحبت میکنم.

پایان قسمت دوم.

mazerat
25-02-2008, 13:44
انتظار يك بازى

شما هم از شيفتگان بازىهاي دووم و كواك هستيد؟ خبر داشتيد كه قسمت سوم دووم در حال تهيه است و سال آينده به بازار مى‌آيد؟ مىدانستيد كه بر سر ساخت اين بازى شركت ((آى دى سافت ور)) تا مرز انحلال پيش رفته است؟

بله دووم 3 در حال آماده شدن است و ظاهراُ تا سال آينده ميلادى آماده نخواهد شد. اما از حالا طرفداران اين بازى سايتهاى فراوانى برايش تأسيس كرده اند و اخبار و تحليلهاى زيادى در مورد آن موجود است. در نوشته حاضر گزارشى كلى در مورد اين بازى جنجال برانگيز مىخوانيد و شرح بيشتر در باره فنآورى شگفت آور بازى را به فرصتى ديگر موكول مى‌كنيم.

پيشنهاد جنجال برانگيز

در نيمه اول سال 2000 فضاي كوچك شركت ((آى دى سافت ور)) بسيار ملتهب و سنگين شده بود. در پى پيشنهاد ساخت ادامه اى بر بازْْْْْْْْى ((دووم)) كاركنان شركت به دو گروه تقسْْْْْْْْيم شده و رو در روْْْْْْْْى ْْْْْْْْيكديگر صف آرايى كرده بودند. در يك طرف آدريان كارمك و كلوين كلود مخالف بودند و از سوى ديگر جان كارمك و ديگران، به ميدان داراى پل استيد، بر ساخته شدن اين بازى اصرار مىورزيدند. آدريان و كوين مجموعاُ بيش از پنجاه درصد از شركت را در تملك داشتند و بدون موافقت آنها آب از آب تكان نمىخورد. اما جان كارمك علاوه بر چهل درصد سهامى كه دارد، ستون اصلى ((آى دى)) محسوب مى‌شود. كار ميان اين سه شريك بالا گرفت و گروه جان اتمام حجت كرد: روى دووم 3 كار مى‌كنيم، مگر اينكه ما را اخراج كنيد!

آدريان و كلود احساس خطر كردند، آنها خوب مى‌دانستند كه آى دى سافت ور بدون جان كارمك مثل كباب بدون گوشت است. با جدا شدن جان، از شركت چيزى باقى نمىماند. پس راضى شدند تا پروژه ((دووم 3)) آغاز شود. اما آنها زهر خود را با ضربه زدن به پل استيد ريختند. با وجود مخالفت شديد جان كارمك، استيد به اتهام ايجاد اختلاف و توطئه چينى اخراج شد. پل استيد هنرمندى خلاق و خود آموخته، اما عصبى مزاج و جنگجو است. وى در طول پنج سال همكارى با آى دى نقش مهمى در توليد دو تا از مهمترين محصولات آن ايفا كرد. مدلهاى سه بعدى درخشانى كه استيد براى ((كواك2)) و ((كواك3- ميدان نبرد)) طراحى كرد به اين بازيها حال هواى منحصر به فردى بخشيد. پل هيچگاه فرد آرامى نبود اما با وجود تمام دردسرهايى كه مى‌آفريد، شركت از اخراج وى اجتناب كرده بود اما اين بار او پيش‌مرگ جان كارمك شد. او يك هفته پس از اخراج نامه‌اى در سايت اينترنتى ((استامپد)) منتشر نموده و شديداً به آدريان و كوين تاخت. استيد، ليكن مردانگى و صراحت لهجه جان كارمك را ستود و نوشت: هر وقت جان حوصله‌اش از آن هرج و مرج و مزخرفات سر رفت، نشانى‌ام را دارد و مىداند كه مرا كجا بايد پيدا كند. استيد به نوشته‌اى از جان كارمك اشاره داشت كه چند روز پيش از آن (1/6/2000) منتشر شده بود. جان در سايت اينترنتى ((وب داگ)) ضمن اعلام خبر قطعى ساخته شدن دووم 3، جريانهاي پشت پرده را با صراحت بازگو كرده بود. كارمك با افسوس ذكر كرده بود كه ((من فكر مى‌كنم كه پل در كارش عالى بود و يكى از ارزشمندترين نيروها براى پروژه دووم به شمار مىآمد)). كوين كلود نيز در پاسخ به اين حرفها نامه‌اى نوشت و سعى كرد به نحوى رفع رجوع كند. اخراج پل استيد بازتاب نسبتاً وسيعى در ميان دست‌اندركاران صنعت بازى پيدا كرد. اين اتفاقات نشان داد كه جاى خالى يك نيروى مجرب و جا افتاده براى ميانجى‌گرى و مشاوره در آى دى سافت ور، بسيار چشمگير است. تد هولن شيد، مدير عامل شركت، فقط امور اقتصادى و تجارى شركت را مىگرداند و به روابط ميان پرسنل و تصميمات استراتژيك، كارى ندارد. از منظرى ديگر اين ماجرا محدوديتهاى جان كارمك در اعمال نظراتش هويدا كرد، به گفته او ((مالكيت يك مشكل اساسى در شركت است ... در كارهاى ما يك مديريت روشن و واضح به چشم نمى‌خورد)).

بعد از اين قضايا شركت آرام گرفت و افراد مجدداً به كار خود مشغول شدند.

دعوا بر سر چيست؟

دووم يك بازى رايانه اى عادى محسوب نمىشود. اولين نسخه اين بازى در سال 1993 عرضه شد. اين بازى به دلايل متعددى در تاريخ بازى رايانه هاى شخصى يك پديده محسوب مى‌شود، همچنين پيشگام در گونه بازى ((شخص اول پشت تفنگ)). دووم يكى از پر فروشترين بازيها بوده است و علاوه بر آن حدود 15 ميليون بار هم بارگذاري شده است. اولين تلاش براي نمايش گرافيك سه بعدي در بازيهاي رايانه اي در دووم صورت گرفت، بازى چند نفره با دووم رونق يافت و ... گفتيم كه، دووم يك بازى رايانه اى عادى نيست. نوستالژي، باشگاه طرفداران قسم خورده و فرهنگ خاص خود را دارد. از سوى ديگر شوكى كه بازيهاى آى دى به بازار سخت افزار مى‌دهند نيز قابل بررسى است. شايد باور كردن آن دشوار باشد اما دووم باعث شد كه بسيارى از علاقمندان دستگاههاى قديمى خود را كنار بگذارند و يك 486 تهيه كنند. نگارنده هنگام عرضه فنآوريهاي جديد اين شركت احساس مى‌كنند كه بايد كارت گرافيك رايانه شخصىاش را ارتقاء دهد! بنابراين توليد كنندگان قطعات سخت افزارى نيز روند تهيه به دقت زير نظر دارند. احتمالاً يكى از دلايل مخالفت كوين كلود و آدريان كارمك بر ساخت ادامه بر بازى دووم همين بوده است. بر آوردن توقعى كه نام دووم 3 در مخاطب ايجاد مى‌كند، كار آسانى نيست. اما جان كارمك آفريننده موتورهاى استثنايى بازيهاى شركت آى دى هم بيكار ننشست ، حرفى زده بود و مردانه پاى حرف ايستاد.

بيا آنچه دارى ز مردى و زور ...

پيش از هر مطلب ديگر بايد بگويم اگر يك هيولاى مهاجم خشمگين بسيار عالى طراحى و نورپردازى شود اما موتور بازى قادر به نمايش آن نباشد، كار بى نتيجه خواهد ماند. در حقيقت اين موتور است كه تحولات ظاهرى بازيها را رقم مى‌زند. جان كارمك بدون اغراق يكى از بهترين، خوشفكرترين و جوانترين طراحان موتور بازى در دنياست.

كمى به عقب برگرديم. ((بازگشت به قلعه ولفنشتاين))، كه در سال گذشته به بازار آمد، حرف تازه‌اى در فنآورى نداشت. اين بازى بر اساس موتور ((كواك3)) جان گرفته بود. البته اين موتور در تاريخ گرافيك بازيهاى رايانه اى انقلابى محسوب مىشود و بكارگيرى آن در بازى كواك 3 موجب گشت كه شهرت و اعتبار قسمتهاى پيشين اين بازى بخوبى حفظ شود. اين شهرت چيزى نيست به غير از سرآمد فنآوری گرافيكى دوران خود بودن.

به همين دلايل بازگشت به قلعه ولفنشتاين از نظر فنى براى ((آى دى)) و كارمك افتخارى محسوب نمىشود. اين بازى را، با تمام افتخاراتى كه كسب كرد، شايد بتوان نوعى اعلام حضور در صحنه و آماده كردن علاقه‌مندان سينه چاك اين دسته از بازيها براى ((دووم 3)) دانست.

صحبت از اين بود كه جان كارمك بيكار ننشسته و در صدد است ضرب شستى به صنعت بازى نشان دهد. او در ساخت بازگشت به قلعه ولفنشتاين دخالت چندانى نداشت. خودش مى‌گويد: مراحل ساخت موتور سه بعدى جديد ما روان تر از هر كار ديگرى كه انجام داده‌ايم، پيش رفت. اين به علت آن است كه من حين اين كه شركت روى كواك- نسخه گروهى (Quake3- TeamArena) كار مى‌كرد تمام كارهاى اساس را انجام دادم. زمانى كه گروه آماده كار شد مصالح اوليه فراهم بود. گامهاى اول توسعه را بر اساس نسخه تقويت شده و سنگينى از كواك 3 برداشتم، اين نسخه به من اين امكان را داد كه بدون بازنويسى كدهاى دسترسى فايل، كنسول و تمام زير سيستمهاى ديگرى كه يك بازى را كامل مى‌كنند، يك رندر كننده كاملاُ جديد بنويسم. زمانى كه اين رندر كننده كامل شد و ديگر برنامه نويسان شركت از كار روى بازيهاى كواك- نسخه گروهى و بازگشت از قلعه وولفن اشتاين فارغ شدند، بقيه كدهاى اساسى دوباره نويسى شد. على الخصوص با توجه به اين كه ما به ++c‌ روى آورده ايم، مقدار بسيار ناچيزى از كدهاى اساسى كواك3 بدون تغيير باقى ماند.

تصميمات استراتژيك و اساسى اى كه من در ابتداى كار اتخاذ كردم، بدون تغيير باقى مىماند. ادامه تلاشهايم در جهت ويرايش، محكم كردن و سرعت بخشيدن به آن بود. فراموش نكنيم كه كارمك اعتقاد دارد: زمانى خواهد رسيد كه در ساخت فيلمهاى سينمايى از فنآورى بازيها استفاده خواهد شد.

پرده بردارى

اولين بار صحنه هايى از دووم 3 در نمايشگاه اپل- در توكيو- به نمايش گذاشته شد. استيو جابز مدير عامل شركت اپل قبلاً به مناسبت انتقاد جان كارمك از قدرتمند نبودن اپل در گرافيك سه بعدى، با او بحث تندى كرده بود، اما بالاخره نظر كارمك باعث شد شركت اپل اين قسمت از عملكردش تغيير بدهد در ماه ژانويه سال 2001 جابز براى اثبات تواناييهاى گرافيكى رايانه اپل (كه با جى فورس 3 تقويت شده بود) به يارى كارمك نياز داشت. نمايش يك فنآورى جديد از شركت آى دى روى سخت افزار جديد اپل اعتبار خوبى همراه داشت. جابز يك دنده شرطى هم گذاشته بود: نمايش نبايد خشن و خونين باشد! كارمك به شرط اينكه هيولاهاى خوفناك نمايش داده شوند شرط را پذيرفت. كارمك خود روي صحنه رفت و دووم 3 را نمايش داد. پس از نمايش، حاضرين اپل و جى‌فورس را فراموش كردند. آنان مبهوت صحنه هاى نمايش داده شده بودند. براى اينكه فضاى بعد از نمايش دستتان بيايد سخنان چند متخصص از صنعت بازى را در اينجا نقل مى‌كنيم:

جرج بروشارد رئيس " 3d Realms"

شب گذشته جان به دنياى بازى شوكى داد كه تأثير آن تا سالها احساس خواهد شد.

ريك جانسون برنامه نويس ارشد "Raven Software"

ديدن اين نمايش براى قضاوت در مورد فنآورى دووم 3 كافى نيست، تا زمانى كه با كيفيتى بهتر شخصاً پشت بازى بنشينيد و آن را تجربه نماييد.

براندو رين هارت از "3d Realms"

بسيار تأثير گذار بود. چيزهايى مثل اين مرا خيلى هيجان زده مى‌كند. اصلاً انتظار نداشتم كه جهش نسل آينده فنآورى بازى تا اين اندازه زياد باشد... كارمك دانشمند است. او شيوه ها و فوت و فن هاى جديد را كشف كرده و به كار مىبرد، و چيزى افسانه اى مىسازد.

كريستوفر بروس انيماتور ارشد در "lon storm"

عجب چيزى است!

مى‌خواهم به گروهى از با استعدادترين افراد اين صنعت (بازى) در آى دى سافت ور تبريك بگويم. يك سوال دارم: در كجا مىتوانم دووم 3 را پيش خريد كنم؟

اين نمايش در اينترنت هم بازتاب گسترده اى داشت و گروههاى كثيرى از علاقمندان فنآورى بازى و بازى بازان در مورد آن نوشتند، عكسهايشان را به نمايش گذاشتند و فيلم مربوطه را توزيع كردند. چند ماه بعد خبر رسيد كه صحنه هايى از دووم 3 در نمايشگاه E3 به نمايش در مى‌آيد. اين خبر براى تمام بازديد كنندگان نمايشگاه مهم بود، زيرا مى‌دانستند كه دووم 3 چيزى بيش از يك بازى جديد محسوب مىشود. كمتر كسى از بازديدكنندگان E3 به نمايش دووم 3 و غرفه آى دى بى اعتنا بود. فضاى غرفه آى دى متأثر از محيط دووم تزئين شد. براى نمايش بهتر دووم 3 شركت "ATI" يك كارت گرافيك عرضه نشده با فنآورى جديد در اختيار آى دى گذاشت. نتيجه اين شد كه بازديدكنندگان اين غرفه چيزى كه به چشم مىديدند را به عنوان بازى قبول نداشتند! اين يك فيلم ديجيتالى بود. از گردانندگان غرفه ((آى دى)) بارها سوال شد: چرا بازى را به نمايش نگذاشته ايد؟ اين كه يك قطعه رندر شده است. و در پاسخ مىشنيدند كه اين اين صحنه ها خود ((بازى)) است. دست اندركاران شركت به دقت عكس العملهاى بازديدكنندگان را در نظر داشتند، آنان جوياى اين بودند كه ثمره زحمات بلند مدتشان چقدر بر مخاطبان تأثير مىگذارد. استقبال مخاطبان خارج از تصور آنها بود و خستگى گروه در رفت.

فكر مىكنيد بينندگان از چه چيزى بيشتر حيران شده بودند؟ فضاى مرموز و وهمناك بازى؟ ديو و هيولا؟ قتل و خشونت و خون؟ خير، اين نور بود كه با نقش خيره كننده اى كه داشت، بيننده را ميخكوب مى‌كرد. نور و سايه در اين بازى، از پيش ترسيم و تعيين نشده بلكه در هر لحظه مطابق موقعيت بازيگر و دشمنان تغيير مى‌كنند. چيزى مىگويم و چيزى مى‌شنويد. تصور كنيد كه در حين بازى سايه اى به سرعت از ديوار مقابل رد شود، شما در مى‌يابيد كه يكى از دشمنان قصد حمله و غافلگير كردن شما را از پشت سر دارد و عنقريب است كه روى شما بجهد، آنگاه چه احساسى خواهيد داشت؟ كيفيت تصاوير نيز خيره كننده است. هر نماى اين بازى از حدود 250 هزار چند ضلعى تشكيل شده است، اگر اين عدد برايتان مفهوم مشخصى نداريد بدانيد كه نماهاى كواك 3 از حدود 10 هزار چند ضلعى تشكيل شده بود. نكته مهم ديگر فيزيك بازى است. كنش و واكنش در دووم 3 مطابق با دنياى واقعى صورت مىگيرد، اگر يك هيولا در از پله پرتاب شود يا از يك زاويه خاص به يك شىء شليك كنيد واكنشى واقعى و طبيعى مشاهده خواهيد كرد. اين امر تاكنون در بازيهاى رايانه اى سابقه نداشته است.

اين نمايش به آخرين قدرت نمايى ((آى دى سافت ور)) در زمينه فنآورى بازيهاى رايانه اى، آن هم در جمع زعماى صنعت بازى، تبديل شد. آى دى در پايان نمايشگاه چندين جايزه دريافت كرد: بهترين نمايش، بهترين بازى، بهترين بازى اكشن، تقدير ويژه براى صوت و تقدير ويژه براى گرافيك. اين پاداش تلاش شبانه روزى يك گروه كوچك (آى دى كه كلاً 20 نفر كارمند دارد) بود. به گفته يكى از آنها ((مهمترين چيزى كه در اين بازى دريافتم استعدادهاى ويژه اى بود كه در شركت داريم)).

جان كارمك در سال گذشته هفته اى هشتاد ساعت بى وقفه كار كرده است، مى‌گويد: ((اگر بتوانم الگويى براى برنامه نويسان جوان باشم افتخار مى‌كنم، اما به قهرمان شدن و كيش شخصيت اعتقادى ندارم. حتى دوست ندارم يك شخص مشهور باشم)). او خطاب به طرفدارانش كه قصد داشتند سايت وب جان كارمك را راه بيندازند، نوشت ((نه! خواهش مىكنم، خواهش مى‌كنم اين كار را نكنيد)). گام بعدى او پس از دووم 3 چيست؟ كسى نمى‌داند

mazerat
25-02-2008, 13:45
اسم استودیو :

Giant Bite

هیئت موسس استودیوی مذکور سابقه ای 40 ساله در رهبری و هدایت گروه های بازی سازی دارن.

در بازی های Halo برای Xbox و Halo 2 برای Xbox.بازی هیلو حدود 13 میلیون نسخه فروش کرده.و چیزی بالغ بر 500 میلیون دلار سود داشته .بازی هیلو 2 بیشترن فروش رو در یک روز داشته.

این استودیو در حال کار بر روی یک پروزه جدید هست که البته این استودیو در نوامبر 2005 تشکیل شده و هنوز نو پا هستش.

Hamilton Chu

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همیلتون دارای سابقه 12 ساله در زمینه بازی هستش.به عنوان Tester و رهبر گروه طراحی و مدیر تولید.

او به عنوان تولید کننده و رئیس تولید و مدیر تولید در حدود 6 سال در استودیوی Bungie در تولید بازی Oni برای PC/MAC کار کرده . هیلو برای Xbox/PC/MAC.و بازی هیلو 2 برای Xbox.

نقش هایی که او در این زمینه ایفا کرده به عنوان تولید کننده ارشد در EA و به عنوان تولید کننده و رئیس طراحی در استودیوی Red-Storm کار میکرده.

او در حال حاضر داره دوره مدیریت پیشرفته رو میبینه.

Michael Evans

مایکل حدود 10 سال سابقه این کار داره.او نقش برجسته ای در Bungie. او رهبر مهندسی و رئیس در نمایشگاه E3 برای بازی Oni برای PC/MAC . او بعد از این بازی برای بخش مولتی بازی Halo: Combat Evolved .

او نقش اصلی در رهبری مهندسی بازی هیلو2 داشته.او در بازی Perfect Dark Zero برای ورژن 360 در کار خود داره.

Andy Glaister

اندی در لندن به دنیا اومده و حدود 25 سال سابقه طراحی داره.شروع کار اون با Sinclair Spectrum games بوده و سپس برای خلق یک کمپانی جدید به نام Programmers Development Systems فعالیت کرد.او در اواسط دهه 1980 بیششتر طراحان بازی ها از برناه او برای کارشون استفاده میردن.البته در انگلستان.در دهه 90 اندی به امریکا مهاجرت کرد و به عنوان طراح ارشد در شرکت Viacom New Media کار کرد.

او در سال 1999 به استودیوی ماکروسافت پیوست و در این مدت او به عنوان مدیر تولید در ماکروسافت کار میکرده و البته به عنوان طراح در BIOWARE (استودیوی محبوب و قدرتمند در زمینه بازی های نقش افرینی ) Gas Powered Games ، DoubleFine، PipeWork ،Gearbox ، Turbine ، Climax ،Bungie کار میکرده .اندی به عنوان رئیس توسعه بازی در Bungie کار کرده و در زمبنه Xbox و 360 هم فعالیت داشته.او دو سال رو در ماکروسافت در زمینه رئیس توسعه برای گرافیک ویندوز و تیم گرافیکی اون کار کرده وو در DX10 و کار بر روی اون فعالیت داشته .

Steve Theodore

استیو کار خود رو با کار بر روی انیمیشن کامپیوتری شروع کرد در سال 1995 به صتعت بازی های کامپوتری پیوست و در باز Mech Commander به عنوان مدل ساز و انیماتور فعالیت کرده . در سال 1997 او به سییاتل رفت و به استودیوی VALVE پیوست.و در بازی HL و Team Fortess و کانتر و Team Fortess II و بسیاری از پروژه های Online کار کرده.در محدوده سال های 2002 تا 2004 او به تحقیق در زمینه توسعه بر روی سیستم the Granny animation system رو در کار خود داشته و او به عنوان رئیس هنری تکنیکی برای Zipper Interactive کار میکرده و به انها در زمینه تکنولوژی در قسمت کنسول های نسل بعد کمک میکرده.

mazerat
25-02-2008, 13:46
این تیم طراح بازی هستش.سردر ساختمون واقعا زیباس و با ارم بسیار قشنگ پتروگلیف تزئین شده.

جدا از دیدن این عکس لذت بردم.

اینم همون عکس البته بزرگش.

در مورد این گروه اینو بگم که این گروه بازی های زیر رو درست کرده.سعی مینکم در مورد این استودیوی یه سری اطلاعات گیر بیارم و وبراتون بزارم.

این لیست بازی هایی هستش که این گروه توش دخیل بودن.

اگه به این لیست با دقت نگاه کنین میبینین که بازی هایی رو این تیم توش دخیل بوده که در زمان خودش و بعضی ها حتی تا الان بسیار معروف بوده و هستن.

این لیستو دیگه نمیشه فارسی گذاشت.

Earth & Beyond (2002), EA / Westwood Studios

Command & Conquer: Generals, Electronic Arts

Command & Conquer: Generals Zero Hour, Electronic Arts

Command & Conquer: Renegade (2002), Electronic Arts

Pirates: The Legend of Black Kat (2002), Electronic Arts

Emperor: Battle for Dune (2001), Electronic Arts

Command & Conquer: Red Alert 2 (2000), Electronic Arts

Command & Conquer: Red Alert 2 (Collector's Edition) (2000), Electronic Arts

Command & Conquer: Tiberian Sun: Firestorm (2000), Electronic Arts

Command & Conquer: Sole Survivor Online, Westwood Studios

Lands of Lore: Guardians of Destiny, Virgin Interactive Entertainment

Command & Conquer: Tiberian Sun (1999), Electronic Arts

Command & Conquer: Tiberian Sun (Platinum Edition) (1999), Electronic Arts

Command & Conquer Gold (1997), Westwood Studios

Lands of Lore: Guardians of Destiny (1996), Virgin Interactive Entertainment

Blade Runner (1997), Virgin Interactive Entertainment

Toonstruck - Virgin Interactive Entertainment

Command & Conquer: Red Alert: Counterstrike (1997), Virgin Interactive Entertainment

Command & Conquer: Red Alert (1996), Virgin Interactive Entertainment

Command & Conquer: The Covert Operations (1996), Virgin Interactive Entertainment

Civilization III

Civilization III: Play the World

Civilization III: Conquests

Lord of the Rings: Battle for Middle Earth

Monopoly CD-ROM / Internet (1995), Hasbro Interactive

Command & Conquer (1995), Nintendo, Sega, Virgin Interactive Entertainment

Z, Renegade Software / The Bitmap Brothers

Gods, Renegade Software, Mindscape / The Bitmap Brothers

The Legend of Kyrandia: Malcolm's Revenge (1994), Virgin Interactive Entertainment

The Legend of Kyrandia: Hand of Fate (1993), Virgin Interactive Entertainment

Lands of Lore: The Throne of Chaos (1993), Virgin Interactive Entertainment

Dune 2: The Building of a Dynasty (1992), Virgin Interactive Entertainment

The Legend of Kyrandia (1991), Virgin Interactive Entertainment

Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon (1991), Strategic Simulations, Inc.

Eye of the Beholder (1990), Capcom Entertainment, Strategic Simulations, Inc.

Circuit's Edge (1990), Infocom

California Games - Epyx

Roadwar Europa - Strategic Simulations, Inc.

Roadwar 2000 - Strategic Simulations, Inc.

Phantasie III - Strategic Simulations, Inc.

Buffalo Bill's Wild West Rodeo Show(1988), Tynesoft

Beverly Hills Cop (1988), Tynesoft

Barnum & Bailey's Circus Games (1987), Tynesoft

Sid Meier's SimGolf

Sid Meier's Pirates!

دوستان به آخرین نفر در ستون جلو از سمت چپ دقت کنن.این طرف کسی بوده که زمانی بلیزارد دنبالش بوده و به عنوان همه کاره بازی LoTR:BfME با EA کار میکرده.همون بابایی که شلوار تیره کوتاه پاشه.موهاس سفیده.الان هر چی فکر میکنم اسمشو یادم رفته ولی براتون اسمش میزارم.

mazerat
25-02-2008, 13:47
ودر آخر ميخواستم بگم خدا حافظ همگي

يه چيز ديگه هم هست همتون بي معرفتين

saiiddz
25-02-2008, 14:25
ودر آخر ميخواستم بگم خدا حافظ همگي

يه چيز ديگه هم هست همتون بي معرفتين
تشکر بابت مطالب
لطفآ توضیح بده چی شده!!!
ولی ما که کاری نمیتونستیم بکنیم
مدیرا این کارو کردن

Splinter Cell 3000
14-05-2008, 00:50
این اطلاعات مال چه سالیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟