PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [خروجی از ایندیزاین (InDesign)] [فقط مسائل و نکات مربوط به خروجی]

3years
07-02-2008, 20:47
این تاپیک رو زدم تا یک مرجع توپ برای همه مسائل و نکات خروجی از ایندیزاین (InDesign) داشته باشیم.

ذکر نکات زیر ضروری است:
1. فقط و فقط مسائل و مشکلات مربوط به خروجی را در این تاپیک مطرح نمایید.
2. مطالبی که شخصاً عنوان میکنم از جایی کپی برداری نشده، مگر اینکه ذکر شده باشد.
3. این پست ممکنه آپدیت شود!

3years
07-02-2008, 21:17
در موقع دستور پرینت برای خروجی فایل (ps که بعداً تبدیلش میکنید به PDF):

1: از 3 تا منوی بالا
الف) تو قسمت printer باید PostScript© File را انتخاب کنید

ب) PPD را پرینتر مجازی که تعریف کردی (که اغلب Adobe PDF هستش) انتخاب میکنید

2: در لیست سمت چپ قسمت General را دست نزن

3: در قسمت Setup از لیست Page Size گزینۀ Custom را انتخاب کن

4: در قسمت Marks And Bleed اگر برش برای کار خود در نظر گرفته اید تیک را بزنید

5: در قسمت Output از لیست Colour مد رنگی که در اون پروژه را بستیی انتخاب کنید

6: در قسمت Graphics

الف) در فریم Image لیست Send Data را All قرار بدهید

ب) مهم >>> مهم >>> در فریم Fonts از لیست Download حتماً Subset را انتخاب کنید

ج) Download PPD Fonts را غیر فعال کنید (تیک نداشته باشد)

د) لیست PostScript© File زیاد مهم نیست که کدام باشد (اما اگر Level 3 بود بهتر است)

7: قسمت Colour Management >>> اگر فضای رنگی را ست نکرده باشید غیر فعال است (اغلب غیر فعال است) (اگر کسی آن را در فایل فعال کرده باشد حتماً میداند که چگونه باید تنظیمش کند)

8: در قسمت Advanced

الف) فقط گزینه PDF باید تیک داشته باشد و بقیه تیک نخورد

ب) در فریم Transparency Flattener از لیست Preset گزینه High Resolution را انتخاب کنید

9: برای گزارش گیری از وضعیت نوع و چگونگی خروجی (تمام پارامترهای گفته شده) میتوان استفاده کرد.

10: دستور پرینت را صادر بفرمایید (غذا حاضر است:27:)

11: از شما می پرسد که فایل کجا سیو شود، یه جایی خلاصه سیوش کنید.

12: شما یک فایل ps دارید که با برنامۀ Adobe Distiller می توانید با هر نوع کیفیتی که مد نظر دارید تبدیلش کنید.

درباره تنظیمات Adobe Distiller بحث خواهیم نمود! بعداً

این خروجی با رعایت موارد زیر کاملاً بی مشکل خواهد بود!
1. زبان شما فارسی و یا یکی از زبان های که فونت یونیکد دارد باشد.
2. نوع فونت مورد استفاده از سری B باشد، و در صورت غیر فارسی بودن متن نوع فونت مشکلی با embed شدن نداشته باشد (مثل Times)

3years
28-02-2008, 06:36
خود Acrobat Distiller پیش فرض های خوب و مناسبی داره!

اما برای چاپ افست حتی حالت High Quality نیز ممکن است ارضا کننده نباشد!

بنابراین یکم تغییرش میدیم:

1 . مد High Quality را انتخاب کنید؛
2. از منوی Settings گزینۀ Edit Adobe Pdf Settings رو انتخاب کنید؛
3. تب (زبانه) ] Images را اتخاب کنید؛
4. در فریم Color Images حداقل DPI را 400 و نهایتاً 900 قرار دهید! (بسته به نوع کارتون می تونید تغییرش بدید)
5. در فریم Grayscale Images نیز مانند بالا عمل کنید و همینطور در فریم Monochrome!
6. تنظیمات دیگر را دست نزنید! و ok کنید، نام جدیدی از شما خواسته می شود (نامی کاملاً مناسب با تنظیمات انتخاب کنید)

Saeed kmss-D
28-02-2008, 11:32
سلام...

ممنون دوست عزيز...
مطالب مفيدي بود.
ادامه بديد...

موفق باشيد♥♥♥

Maysam-BFU
28-02-2008, 15:00
مطالب مفیدی در مورد خروجی ایندیزاین دارم !

سعی می کنم بگذارم.

3years
29-02-2008, 05:15
سلام...

ممنون دوست عزيز...
مطالب مفيدي بود.
ادامه بديد...

موفق باشيد♥♥♥

مرسی از لطف شما!
تلاش میکنم تا مطالب کاربردی مرتبط گفته بشه!

مطالب مفیدی در مورد خروجی ایندیزاین دارم !

سعی می کنم بگذارم.

خوشحال خواهیم شد دوست عزیز!

jia
02-03-2008, 11:47
سلام.کیفیت عکسام تو خروجی بد درمیاد.باید چی کار کنم؟این مبحث کیفیتو کجا دنبال میکنید؟تاپیکای ایندیزاین زیاد شده من گیج شدم.

amin20
02-03-2008, 22:50
سلام.کیفیت عکسام تو خروجی بد درمیاد.باید چی کار کنم؟این مبحث کیفیتو کجا دنبال میکنید؟تاپیکای ایندیزاین زیاد شده من گیج شدم.
لیست بحثهای مربوط به صفحه آرایی و ایندیزاین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
شاید لازم باشه یه تاپیک هم برای کیفیت تصاویر بزنید.

3years
03-03-2008, 02:24

دوست عزیز اگر مطالب پست دوم و سوم را با دقت بخوانید، متوجه می شوید که چه بکنید، از کیفیت مناسب تصویر خود اطمینان حاصل کنید!
نکاتی رو ذکر میکنم شاید راه گشا باشد:
1. تصویرتون tif باشه 2. حداقل دارای dpi 300 باشد. 3. از سالم بودن لینک تصویر در صفحه ایندیزاین اطمینان حاصل کنید!
مشکلی بود در خدمتم

amin20
04-07-2008, 11:13
خسته نباشید بچه ها
وقتی خروجی میگیرم (print>adobe pdf) یه فایل txt ایجاد میکنه و خطای زیر رو میده:

%%[ ProductName: Distiller ]%%
%%[Page: 1]%%
%%[ Error: undefined; OffendingCommand: 1.#NAN ]%%

Stack:
265799792

%%[ Flushing: rest of job (to end-of-file) will be ignored ]%%
%%[ Warning: PostScript error. No PDF file produced. ] %%

البته وقتی صفحه 12-13 رو بیخیال میشم دیگه خطا نمیده.
علت چیه؟
ممنون:11:

3years
04-07-2008, 13:11
خسته نباشید بچه ها
وقتی خروجی میگیرم (print>adobe pdf) یه فایل txt ایجاد میکنه و خطای زیر رو میده:

%%[ ProductName: Distiller ]%%
%%[Page: 1]%%
%%[ Error: undefined; OffendingCommand: 1.#NAN ]%%

Stack:
265799792

%%[ Flushing: rest of job (to end-of-file) will be ignored ]%%
%%[ Warning: PostScript error. No PDF file produced. ] %%

البته وقتی صفحه 12-13 رو بیخیال میشم دیگه خطا نمیده.
علت چیه؟
ممنون:11:

دو تا صفحۀ آخر رو دوباره ببند، اگر تونستی فایلتو آپلود کن، خیلی قدیما به این ارور تو CS Me برخوردم که با حذف یکی از Objectها درست شد.

اگر بستن اون دو صفحه برات مشکله، می تونی دونه دونه Objectها رو پاک کنی تا ببینی ایراد از کجاست!

jedivssith
17-07-2008, 00:33
درود
من یک تصویر وکتور را در پس زمینه یک قاب متن قرار دادم و مقدار ترانسپارنسی آن را به 40 رساندم ولی وقتی یک پرینت با چاپگر سیاه و سفید گرفتم هیچ اثری از تصویر در بک گراند نبود. آیا هنگام خروجی باید گزینه ای را فعال می کردم؟
با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith
18-07-2008, 02:17
درود

وقتي مي خواهم پرينت بگيرم اين پيغام خطا ظاهر مي شود و ديگر هيچ دکمه اي به جز گزينه کنسل کار نمي کند. مشکل از کجاست و چطور حالا کار را پرينت بگيرم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سپاس فراوان
بدرود

3years
18-07-2008, 16:20
درود
من یک تصویر وکتور را در پس زمینه یک قاب متن قرار دادم و مقدار ترانسپارنسی آن را به 40 رساندم ولی وقتی یک پرینت با چاپگر سیاه و سفید گرفتم هیچ اثری از تصویر در بک گراند نبود. آیا هنگام خروجی باید گزینه ای را فعال می کردم؟
با سپاس فراوان
بدرود

اول از همه دقت کن که تصویر را Non Printing نکرده باشی.

فایل شما pdf یا eps یا چیز مشابه دیگری است؟

اگر این چنین است یکی از دو روش زیر را پیاده کن
1 . شما باید آن تصویر را به tif تبدیل کنید و یا خود وکتور اصل را در فایل قرار دهید.

2 . اگر به هر دلیلی نمی توانی وکتور اصل را در فایل قرار دهی و مجبور به استفاده از فیال pdf ، eps و یا مشابه آن هستی موقع خروجی در قسمت Advanced تیک گزینۀ Pdf را بردار.

3years
18-07-2008, 16:22
درود

وقتي مي خواهم پرينت بگيرم اين پيغام خطا ظاهر مي شود و ديگر هيچ دکمه اي به جز گزينه کنسل کار نمي کند. مشکل از کجاست و چطور حالا کار را پرينت بگيرم؟

با سپاس فراوان
بدرود

شماره صفحات را درست وارد نکردی!

دقت کن که اگر فایل را سکشن بندی کرده باشی دیگر شماره صفحات را نباید خالی وارد کنی

با ید مثلاً اینوری باشه >>>> sec:01

موفق و پیروز باشی

jedivssith
18-07-2008, 23:49
اول از همه دقت کن که تصویر را Non Printing نکرده باشی.

فایل شما pdf یا eps یا چیز مشابه دیگری است؟

اگر این چنین است یکی از دو روش زیر را پیاده کن
1 . شما باید آن تصویر را به tif تبدیل کنید و یا خود وکتور اصل را در فایل قرار دهید.

2 . اگر به هر دلیلی نمی توانی وکتور اصل را در فایل قرار دهی و مجبور به استفاده از فیال pdf ، eps و یا مشابه آن هستی موقع خروجی در قسمت Advanced تیک گزینۀ Pdf را بردار.

درود
نه گزینه Non Printing را دست نزدم. فایل من هم فرمت EPS هست. تیک گزینه pdf هم که بطور پیش فرض خاموش هست. پس مشکل از کجاست؟

دقت کن که اگر فایل را سکشن بندی کرده باشی دیگر شماره صفحات را نباید خالی وارد کنی

موفق و پیروز باشی

شماره صفحات را بطور اتوماتیک وارد کردم و اگر صفحه ای را برداشته باشم خوب برنامه بطور اتوماتیک تغییر را انجام می دهد. و کنترل کردم دیدم هم شماره صفحات و هم شماره فصلها درست و پشت سر هم قرار دارد و چند صفحه اول را هم که هیچ شماره و مستری در آن بکار نبردم برایش مستر None را تعریف کردم ولی دوباره همان پیغام آمد.

با سپاس از توجه ات به سوالات
موفق باشی
بدرود

3years
19-07-2008, 09:03
درود
نه گزینه Non Printing را دست نزدم. فایل من هم فرمت EPS هست. تیک گزینه pdf هم که بطور پیش فرض خاموش هست. پس مشکل از کجاست؟

شماره صفحات را بطور اتوماتیک وارد کردم و اگر صفحه ای را برداشته باشم خوب برنامه بطور اتوماتیک تغییر را انجام می دهد. و کنترل کردم دیدم هم شماره صفحات و هم شماره فصلها درست و پشت سر هم قرار دارد و چند صفحه اول را هم که هیچ شماره و مستری در آن بکار نبردم برایش مستر None را تعریف کردم ولی دوباره همان پیغام آمد.

با سپاس از توجه ات به سوالات
موفق باشی
بدرود

موقعی که گزینۀ Over Printing را فعال می کنی زمینه دیده می شود؟
اگر می توانی فایل ایندیزاین را با RAR فشرده کن و بفرست.

منظور من از شماره صفحات، شماره هایی است که شما موقع خروجی / پرینت وارد می کنی.

jedivssith
19-07-2008, 14:16

موفق و پیروز باشی

درود
این تصویر مسترهایی است که درست کردم و یک سوال و نکته عجیب برایم پیش آمده . من برای هر فصل یک New Master ساختم. برای ساخت بعضی از فصلها جابجا از فصلهای دیگر عمل کردم. یعنی در کادر New Master < Based on Master که می گوید این فصلی را که می خواهید درست کنید از کدام فصل برگیرد.
ولی بعد از ساخت فصل جدید تغییرات را در فصل جدیدم مثل وارد کردن شماره فصل و تغییر بعضی عناصر صفحه انجام دادم و اسم فصل هم متفاوت است پس چرا وقتی با موس روی مستری از فصل جدید می روم چیز دیگر در کادر Tooltip متفاوت از اسم همان فصل می نویسد.
می توانید نامهای جابجا حروف انگلیسی را در جلوی هر فصل ببیند. من حسابی گیج شدم. اگر مشکل از این است. پس چطوری باید فصل جدیدی بسازم ؟ آیا همه فصلها را باید از روی فصل اول بردارم تا مشکل حل شود؟ تا نام همه مسترهایی که می سازم با حرف A مشخص شود؟

نکته دیگر این است که در کادر Print وقتی بصورت پیش فرض گزینه All هست بدون مشکل و اخطار تمام صفحات را خیلی خوب و همان طور که دیده می شود پرینت می گیرد. اما وقتی در فیلد Range صفحاتی را انتخاب می کنم همان پیغام خطا که عکسش را گذاشتم نشان می دهد و روی هر دکمه ای بروم این پیغامم ظاهر می شود به جز کنسل. آیا باید به طریقی در فیلد Range به ایندیزاین گفت چگونه و از کجا چاپ بگیرد. من 17 فصل دارم و شماره صفحات از 1 تا 80 است. بصورت پشت سر هم . در فیلد می نویسم 16- 10 و پیغام ظاهر می شود یا حتی با فصل می نویسم : Sec3:13 باز همین طور.
راستی اسم شریفتان چیست تا از این به بعد راحت تر گفت و گو کنیم. من مسعود هستم.
با سپاس فراوان
بدرود

3years
19-07-2008, 23:55
درود
این تصویر مسترهایی است که درست کردم و یک سوال و نکته عجیب برایم پیش آمده . من برای هر فصل یک New Master ساختم. برای ساخت بعضی از فصلها جابجا از فصلهای دیگر عمل کردم. یعنی در کادر New Master < Based on Master که می گوید این فصلی را که می خواهید درست کنید از کدام فصل برگیرد.
ولی بعد از ساخت فصل جدید تغییرات را در فصل جدیدم مثل وارد کردن شماره فصل و تغییر بعضی عناصر صفحه انجام دادم و اسم فصل هم متفاوت است پس چرا وقتی با موس روی مستری از فصل جدید می روم چیز دیگر در کادر Tooltip متفاوت از اسم همان فصل می نویسد.
می توانید نامهای جابجا حروف انگلیسی را در جلوی هر فصل ببیند. من حسابی گیج شدم. اگر مشکل از این است. پس چطوری باید فصل جدیدی بسازم ؟ آیا همه فصلها را باید از روی فصل اول بردارم تا مشکل حل شود؟ تا نام همه مسترهایی که می سازم با حرف A مشخص شود؟

نکته دیگر این است که در کادر Print وقتی بصورت پیش فرض گزینه All هست بدون مشکل و اخطار تمام صفحات را خیلی خوب و همان طور که دیده می شود پرینت می گیرد. اما وقتی در فیلد Range صفحاتی را انتخاب می کنم همان پیغام خطا که عکسش را گذاشتم نشان می دهد و روی هر دکمه ای بروم این پیغامم ظاهر می شود به جز کنسل. آیا باید به طریقی در فیلد Range به ایندیزاین گفت چگونه و از کجا چاپ بگیرد. من 17 فصل دارم و شماره صفحات از 1 تا 80 است. بصورت پشت سر هم . در فیلد می نویسم 16- 10 و پیغام ظاهر می شود یا حتی با فصل می نویسم : Sec3:13 باز همین طور.
راستی اسم شریفتان چیست تا از این به بعد راحت تر گفت و گو کنیم. من مسعود هستم.
با سپاس فراوان
بدرود

در مورد قسمت اول متوجه منظورتان نمی شوم، اما این چیزی که گفتید مشکل نیست و خللی نباید در کار وارد کند.

در مورد قسمت دوم

دقت کنید Sec3:13 این به معنای صفحه سیزدم از فصل سوم نیست ، بلکه یعنی صفحه سیزده از کل کتاب
که در بخش 3 قرار گرفته است.

امیدوارم گویا بوده باشد.

من وحیدم عزیز

jedivssith
24-07-2008, 20:04
درود

من یک سند را از گزینه Export به PDF تبدیل کردم و آماده است که پرینت بگیرم. (این سند را می خواهم با
یک پرینتر خانگی چاپ کنم نه چاپ حرفه ای برای کتاب و غیره). پی دی اف را که نگاه می کنم همه چیز عالی است
و همه چیز مرتب. اما سوالی که داشتم این است که چون می خواهم سند را در کامپیوتری دیگر پرینت بگیرم آیا
تمام فونتها بدون به ریختگی به همراه سند پی دی اف در موقع خروجی از ایندیزاین Embed شده است یعنی
تمام فونتها را ایندیزاین به سند پی دی اف معرفی کرده یا نه؟ به نظرم این طور باشد ولی برای احتیاط می پرسم.

با سپاس فراوان
بدرود

saeid inventor
24-07-2008, 22:03
سلام
خوبه ،زیادش کن
:دی

3years
25-07-2008, 01:50
درود

من یک سند را از گزینه Export به PDF تبدیل کردم و آماده است که پرینت بگیرم. (این سند را می خواهم با
یک پرینتر خانگی چاپ کنم نه چاپ حرفه ای برای کتاب و غیره). پی دی اف را که نگاه می کنم همه چیز عالی است
و همه چیز مرتب. اما سوالی که داشتم این است که چون می خواهم سند را در کامپیوتری دیگر پرینت بگیرم آیا
تمام فونتها بدون به ریختگی به همراه سند پی دی اف در موقع خروجی از ایندیزاین Embed شده است یعنی
تمام فونتها را ایندیزاین به سند پی دی اف معرفی کرده یا نه؟ به نظرم این طور باشد ولی برای احتیاط می پرسم.

با سپاس فراوان
بدرود

سلام دوست من
دقت داشته باش که برای داشتن یک pdf بی نقص از روش گفته شده در شروع تاپیک استفاده کنی (یعنی با دستور پرینت و ...) و نه Export !

و حتمآً از فوت های سری B مثل B Nazanin و ... استفاده کن!

در نهایت موقعی که فایل PDF را با برنامه Acrobat باز میکنی با زدن کلیدهای Ctrl + D کادر جدیدی باز می شود که در قسمت فونت ها اگر فونت ها Embed شده باشد، در جلوی نام آن مثلآً نوشته:
(B Nazanin (Embedded Subset

jedivssith
25-07-2008, 18:53
سلام دوست من
دقت داشته باش که برای داشتن یک pdf بی نقص از روش گفته شده در شروع تاپیک استفاده کنی (یعنی با دستور پرینت و ...) و نه Export !

و حتمآً از فوت های سری B مثل B Nazanin و ... استفاده کن!

در نهایت موقعی که فایل PDF را با برنامه Acrobat باز میکنی با زدن کلیدهای Ctrl + D کادر جدیدی باز می شود که در قسمت فونت ها اگر فونت ها Embed شده باشد، در جلوی نام آن مثلآً نوشته:
(B Nazanin (Embedded Subset

درود وحید جان

سند من به زبان انگلیسی است ولی گفتی فونت های سری B . به نظرم فقط تعدادی از این سری بدون مشکل در ایندیزاین نمایش داده می شود و باقی به هم می ریزد. من برای متن فارسی از سری X و سری دوم X استفاده می کنم. گفتم نظرتان را بدانم. و اگر تجربه و پیشنهادی دارید با تمام وجود گوش می کنم.
بله شما درست می فرمائید ولی هنوز آکروبات نصب نکردم. راستی من به روش Export به پی دی اف تبدیل کردم و همانطور که گفتی به سربرگ Fonts رفتم و همه فونتها Embedded Subset هست. پس درسته؟ ولی باز به نصیحت شما گوش می کنم و بعد از نصب آکروبات به آموزشی که در پست اول لطف کردی و در کامپیوتر هم دارم جلو می روم
امضات هم خوبه بذار حالا حالا جا خوش کنه تا بلکه عده ای بیدار بشوند.

ممنون وجید
بدرود

3years
25-07-2008, 21:55
درود وحید جان

سند من به زبان انگلیسی است ولی گفتی فونت های سری B . به نظرم فقط تعدادی از این سری بدون مشکل در ایندیزاین نمایش داده می شود و باقی به هم می ریزد. من برای متن فارسی از سری X و سری دوم X استفاده می کنم. گفتم نظرتان را بدانم. و اگر تجربه و پیشنهادی دارید با تمام وجود گوش می کنم.
بله شما درست می فرمائید ولی هنوز آکروبات نصب نکردم. راستی من به روش Export به پی دی اف تبدیل کردم و همانطور که گفتی به سربرگ Fonts رفتم و همه فونتها Embedded Subset هست. پس درسته؟ ولی باز به نصیحت شما گوش می کنم و بعد از نصب آکروبات به آموزشی که در پست اول لطف کردی و در کامپیوتر هم دارم جلو می روم
امضات هم خوبه بذار حالا حالا جا خوش کنه تا بلکه عده ای بیدار بشوند.

ممنون وجید
بدرود

سلام گرامی

والا من تاحالا با فونت های سری b مشکل نداشتم! متأسفانه سری x هم اصلاً باحاش کار نکردم!!!

راجع به خروجی از آن رو تأکید بر خروجی PS و بعد PDF هست چون کنترل دقیق تری بر فایل هست و اگر اصولی انجام شود از مشکلات موقع خروجی فیلم یا پلیت جلوگیری می شود و در کل فایل سالمتری دارید.

امضاء هم در راه خدا زدیم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فربد
31-12-2010, 19:20
با indesign cs5 کار می‌کنم و همیشه هم به صورت pdf فایل‌مو export می‌کنم؛ تا حالا مشکلی نداشتم؛ ولی الآن که می‌خوام exportکنم، توی بعضی صفحه‌ها (به‌خصوص صفحات با شماره‌ی زوج)، چیزایی که توی master داشتم، نشون داده نمی‌شه. البته اگه اون صفحه‌رو جداگونه export کنم، هیچ مشکلی توی pdfش نیست.
تعداد صفحات‌م ۴۰۴ تا است.
کسی راهی داره؟

marishi
13-11-2016, 09:17
سلام من این مراحلو رفتم ولی نشد!! یعنی فایلم با پسوند ps سیو شده و باز نمیشه علت چیه؟ دقیقا مرحله به مرحله هم انجام دادم
.................................................. .................................................

در موقع دستور پرینت برای خروجی فایل (ps که بعداً تبدیلش میکنید به PDF):

1: از 3 تا منوی بالا
الف) تو قسمت printer باید PostScript© File را انتخاب کنید

ب) PPD را پرینتر مجازی که تعریف کردی (که اغلب Adobe PDF هستش) انتخاب میکنید

2: در لیست سمت چپ قسمت General را دست نزن

3: در قسمت Setup از لیست Page Size گزینۀ Custom را انتخاب کن

4: در قسمت Marks And Bleed اگر برش برای کار خود در نظر گرفته اید تیک را بزنید

5: در قسمت Output از لیست Colour مد رنگی که در اون پروژه را بستیی انتخاب کنید

6: در قسمت Graphics

الف) در فریم Image لیست Send Data را All قرار بدهید

ب) مهم >>> مهم >>> در فریم Fonts از لیست Download حتماً Subset را انتخاب کنید

ج) Download PPD Fonts را غیر فعال کنید (تیک نداشته باشد)

د) لیست PostScript© File زیاد مهم نیست که کدام باشد (اما اگر Level 3 بود بهتر است)

7: قسمت Colour Management >>> اگر فضای رنگی را ست نکرده باشید غیر فعال است (اغلب غیر فعال است) (اگر کسی آن را در فایل فعال کرده باشد حتماً میداند که چگونه باید تنظیمش کند)

8: در قسمت Advanced

الف) فقط گزینه PDF باید تیک داشته باشد و بقیه تیک نخورد

ب) در فریم Transparency Flattener از لیست Preset گزینه High Resolution را انتخاب کنید

9: برای گزارش گیری از وضعیت نوع و چگونگی خروجی (تمام پارامترهای گفته شده) میتوان استفاده کرد.

10: دستور پرینت را صادر بفرمایید (غذا حاضر است:27:)

11: از شما می پرسد که فایل کجا سیو شود، یه جایی خلاصه سیوش کنید.

12: شما یک فایل ps دارید که با برنامۀ Adobe Distiller می توانید با هر نوع کیفیتی که مد نظر دارید تبدیلش کنید.

درباره تنظیمات Adobe Distiller بحث خواهیم نمود! بعداً

این خروجی با رعایت موارد زیر کاملاً بی مشکل خواهد بود!
1. زبان شما فارسی و یا یکی از زبان های که فونت یونیکد دارد باشد.
2. نوع فونت مورد استفاده از سری B باشد، و در صورت غیر فارسی بودن متن نوع فونت مشکلی با embed شدن نداشته باشد (مثل Times)