PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزاری که گفتار انگلیسی رو به نوشتار اون تبدیل کنه

Venus
26-10-2005, 16:50
با سلام
ما یه نرم افزار داریم به نام text to speech حالا برعکس این هم هست؟
ممنون از راهنمایی کامل همه دوستان .
اگه بخواهیم بسازیم این برنامه رو باید چه چیزهایی بلد باشیم؟
منتظرم :rolleye:

reza12100
27-10-2005, 04:51
این امکان یعنی text to speech توی word xp پس وجود داره

Venus
01-11-2005, 14:07
نمی دونم واضح گفتم یا نه که بعد از چند روز هنوز خبری نشده؟
من می خوام 1 نوار انگلیسی بزارم تو ضبط بعد وصل کنم به کامپیوتر که پخش بشه و بعد نرم افزاری باشه که اون نوار رو برام به متن انگلیسی تبدیل کنه. برعکس اون نرم افزاریه که گفتم اون یه متن انگلیسی رو انتخاب میکنی و اون متن برات خونده میشه واضح گفتم ؟؟؟؟؟
این نرم افزار هست یا نه؟؟؟؟؟؟

Hamid_forever
01-11-2005, 15:48
age mishe linke downloadesh ro bezar

FARHADZAHEDI
01-11-2005, 16:07
آخه اشكول اولا كه چنين چيزي هست ولي نه اينطوري كه تو بخواي نوار را تبديل كني( برره اي)

shahrdartoope
02-11-2005, 02:21
چنین چیزی هست حتی تو خود ورد 2003 هم تکمیل شدش هست.. اما 50 در صد اشتباه میکنه. اگه هم بخوای نوار رو وصل کنی باید اول به فرمت ام پی تری در بیاری بعد میتونی پخشش کنی. بازم بگم 50 درصد غلط ترجمه میکنه چرا شو نمیدوونم

lord
02-11-2005, 02:43
فرهاد جان می تونستی یکم
بهتر جواب دوستمونو بدی

Mani_Borna
02-11-2005, 03:36
قبلا يك برنامه اي داشتم همينكار را ميكرد ولي اكثرا اشتباه ميكرد.يعني من اومدم صدامو با ميكروفن ضبط كردم.مثلا من گفته بودم
hello-houl
how are you-how ario
و اينجوري نوشت.بعد تا يك هفته همينجور يادم ميافتاد بهش خندم ميگرفت.بعيد ميدونم برنامه اي باشه كه اينكار را درست انجام بده اگر بود يك ندايي بديد

nardin
02-11-2005, 03:45
هست من دارمش اگه بتونم وقت اجازه بده و با اي هارد ديسك شلوغ بنده برانون آپلود ميكنم ولي امتحانش نكردم .

HR
02-11-2005, 03:48
این جور نرم افزارها به صداهای پیشفرضی که برنامه نویسی شده حساسیت نشون میده و اونقدر ها متنوع نیست و اینکه کیفیت صدا بسیار بسیار تاثیر گذار هست و همین طور لهجه گوینده

Mani_Borna
02-11-2005, 04:51
بله حسين جان يقينا همينطوره كه شما ميگيد ولي كلا زماني خوبه كه بتونه همه را متوجه بشه وگرنه خيلي ارزشي نداره.چون معمولا چيزهايي كه ما ميخوايم مثلا روشون امتحان كنيم مسلما خواسته نرم افزار را نميدونند

Venus
03-11-2005, 15:35
هست من دارمش اگه بتونم وقت اجازه بده و با اي هارد ديسك شلوغ بنده برانون آپلود ميكنم ولي امتحانش نكردم .

ناردین جان واقعا ممنون و منتظرم حتما آپش کن یادت نره ها :biggrin:

Venus
05-11-2005, 12:39
ناردین جان واقعا ممنون و منتظرم حتما آپش کن یادت نره ها :biggrin:

سلام ناردین جان
2 روز گذشت :happy:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Venus
12-11-2005, 19:21
سلام ناردین جان
2 روز گذشت :happy:

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:sad: :ohno:

Venus
19-11-2005, 12:32
ناردین جان امیدوارم که حالت خوب باشه؟؟؟!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sorset
19-11-2005, 13:36
سلام
در مجموعه ي Office چنين تكنولوژي با دقت بسيار وجود دارد
اگر خواستيد بگيد تا طرز كار با آن را بگم

Venus
29-11-2005, 16:49
sorset جان

نیکی و پرسش؟؟؟؟؟؟

Reza1969
30-11-2005, 00:06
یکی از جالبترین قابلیتهای آفیس 2003 قابلیت Speech Recognition است که به شما این امکان را می دهد متون خود را بدون تایپ کردن و فقط با خواندن آنها به کلمات تایپ شده تبدیل کنید.قابلیت ویژه دیگر آن قابلیت Voice Command است که شما را قادر می سازد تمامی منو های آفیس را فقط با دستورات صوتی خود بدون استفاده از ماوس یا کیبورد باز یا بسته کرده و گزینه های مختلف را انتخاب کنید. .برای این کار لازم است که شما صدای خود را به کامپیوتر بشناسانید. البته لازم به ذکر است برای استفاده از این دو قابلیت اصولا یک کاربر می تواند بهره لازم را ببرد زیرا شناساندن صدای بیش از دو نفر به دستگاه امکان پذیر نیست.من خودم اکثر متون خودم را از این روش تایپ می کنم و مشکل خاصی هم تا بحال نداشته ام.

حال نحوه فعال سازی این دو قابلیت:

بر روی آیکن زبان در نوار وظیفه کلیک راست کنید. setting را انتخاب کنید.در پنجره باز شده US Speech Recognition را انتخاب کنید.سپس روی properties کلیک کنید.گزینه Advanced Speech را انتخاب کنید.سپس روی Train profile کلیک کنید.حال به سراغ میکروفون در نوار وظیفه رفته و آن را فعال کنید.اکنون در پنجره ای که باز شده است میکروفون را تنظیم کنید.حال شروع کنید به خواندن متون داخل کادر.در نظر داشته باشید سرعت و تن صدای شما در طول خواندن متون باید ثابت باشد.صدای شما باید صاف و واضح باشد.همانطور که شما جملات را با تلفظ صحیح می خوانید و جلو می روید جملات مورد نظر در داخل کادر نیز highlight می شوند.اگر کلمه ای را اشتباه تلفظ کردید ولی دیدید که آن کلمه یا عبارت تائید شد نگران نباشید.به خواندن خود ادامه دهید.کلمات و عبارات در صورت تلفظ صحیح highlight میشوند پس حتما روی تلفظ خود از قبل کار کنید. کار خواندن را تا اتمام متن ادامه دهید.در خاتمه اگر خواستید دستگاه به صدای شما حساستر شده و از میزان خطاهای احتمالی آن در تشخیص کلمات شما کاسته شود می توانید روی گزینه More Training کلیک کنید و متون بیشتری را بخوانید که البته توصیه می کنم این کار را حتما انجام دهید.ولی اگر وقت کافی نداشتید می توانید این کار را بعدا نیز انجام دهید.حال دیگر کار تمام است.در نوار وظیفه روی آیکن زبان کلیک راست کرده و گزینه Additional Icons in Taskbar را انتخاب کنید.حال اگر می خواهید کلمات شما تایپ شود گزینه Dictation و اگر می خواهید منوها به دستور شما باز شوند گزینه Voice Command را انتخاب کنید.توجه داشته باشید که در هر دو حالت شما می توانید به طور همزمان از ماوس نیز استفاده کنید.

یک نکته مهم:از آنجائیکه در حالت Dictation دستگاه به عبارات بیشتر حساس است تا کلمات لذا سعی کنید هنگام خواندن متون از عبارات بیشتر استفاده کنید.

امیدوارم کمکی کرده باشم.

Cracki
30-11-2005, 10:50

Dragon SpeakingNaturaly8 Professional اسم برنامه ای هست که این کار رو انجام میده.

این برنامه 670 مگابایت حجم داره. اگر میبینید که توانایی دانلود آن را دارید میتونید بگید تا براتون آپلود کنم.

در ضمن آخرین حدی که میتونم فایل رو تکه تکه کنم حدود 4 یا 5 تکه است که هر قسمت آن بیشتر از 100 مگابایت
خواهد شد.

حالا اگر ناردین جان برنامه ای رو که دارند براتون آپلود کردن که چه بهتر . اگر به هر دلیلی نشد بگید که کدام سایت آپلود
براتون بهتره که من همونجا آپلودش کنم. البته سایتی که بشه در هر دفعه بیشتر از 100 مگ رو آپلود کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه میتونید به این سایت پایین مراجعه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Venus
01-12-2005, 13:27
Reza1969 & Cracki
از هردوی شما عزیزان ممنونم . :biggrin: توی ورد امتحان می کنم و خبرش رو می دم ولی با این سرعت دانلود فایل سنگین رو نمی تونم دان کنم . شاید تو بازاز گیرم بیاد . منتظر نرم افزار ناردین عزیز هم هستم امیدوارم بلایی سرش نیومده باشه :tongue:
باز هم متشکرم از توجه و زحمتتون :)

Venus
09-12-2005, 13:51
Reza1969 عزیز
US Speech Recognition رو در قسمت setting پیدا نکردم . ضمنا زمانی که روی زبان انتخابی US میرم دکمه properties قفل هست حالا چه باید کرد؟؟؟
ممنون منتظرم

H3SAM
11-12-2005, 04:28
برنامه ای هست که هر کلمه ای رو با فرکانسهای خاصی نشونه گذاری کره و زیاد هم گسترده نیست من هم هنوز خودم با این نرم افزار کار نردم

baba barghi
11-12-2005, 13:04
سلام دوستان
چنین برنامه ای وجود نداره ولی برعکسش وجود داره یعنی تبدیل متن به صدا ولی اینی که الان گفتید نیست و خودتون رو هم خسته نکنید شاید تو 100 سال دیگه اگر امام زمان(عج) ظهور نکنه بیاد به بازار و 10 سال بعدش تو ایران بیاد

ممنون
بای

Reza1969
12-12-2005, 11:54
Reza1969 عزیز
US Speech Recognition رو در قسمت setting پیدا نکردم . ضمنا زمانی که روی زبان انتخابی US میرم دکمه properties قفل هست حالا چه باید کرد؟؟؟
ممنون منتظرم

Venus عزیز

در صفحه ای که عنوانش Text services and input languages است در قسمت Default input language زبان انگلیسی رو انتخاب کن. بعد از این کار اگر روی واژه Speech Recognition در زیر کلمه US کلیک کردی و دیدی گزینه properties غیر فعال است بدان که احنمالا کارت صوتی خوب نصب نشده است.میتونی دوباره نصبش کنی و ببینی آیا مشکلت حل میشه یا نه. خلاصه امری بود در خدمتیم.

balaghi
04-12-2006, 10:29
Venus عزیز

در صفحه ای که عنوانش Text services and input languages است در قسمت Default input language زبان انگلیسی رو انتخاب کن. بعد از این کار اگر روی واژه Speech Recognition در زیر کلمه US کلیک کردی و دیدی گزینه properties غیر فعال است بدان که احنمالا کارت صوتی خوب نصب نشده است.میتونی دوباره نصبش کنی و ببینی آیا مشکلت حل میشه یا نه. خلاصه امری بود در خدمتیم.

سلام دوست عزیز
در کامپیوتر من در زیر کلمه US واژه Speech Recognition را نشان نمی دهد. مشکل چیست لطفا راهنمایی بفرمایید.

منتظرم