PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میخوام از شر دایل آپ خلاص شم adsl بگیرم ؟؟

nima_949
07-02-2008, 05:37
دروووووووود به همه
من میخوام از شر دایل آپ راحت شم
مویخما adsl بگیرم
همه کارهایی که از اول بادی برای دریافتش انجام بدم و چقدر هزینه کنم روی میخوام
یعنی با اطلاعات کاملی که از شما دوستان عزیزم میگیرم مویخما انتخاب کنم
لطفا جامع باشه از نوع isp تا مدل مودم نوع قیمت , خلاصه همه چیز

موفق باشید یا علی

jooya
07-02-2008, 10:39
خوب اولیش پهنای باندت هست که بسته به انتخاب خودت و میزانی که لازم داری : از 10 هزار تومن شروع میشه که واسه 64Kbps هست . البته توی تهران یه سری سرکت هستند که پهنای باند بالاتر ولی بامحدودیت حجمی ارائه میدهند .

مثلا 512kbps که ماهیانه فقط 2 گیگ ترنسفر داره .، ماهی 8500 تومن که اگه دانلود داشته باشی اصلا به صرفه نیست .

برای مودم هم من از 32 هزار تومن دیدم که مال Dlink هست و همینطور میره بالا (شاید پایننترش هم باشه )

هزینه نصب : اینم بستگی به شرکت داره که از رایگان تا 20 هزار تومن هستش .

یه تاپیک هم بود توش اکثر ISP ها با هزینه های کلیش رو نوشته بود پیدا کردم واست میزارم .

morteza.bahrami
08-02-2008, 10:15
اگه مودم درست درمون میخوای Asus
40 تومنه
اگه هدفت وب بروزینگه یه 64 یا 128 خوبه
ولی بستگی به کارت داره

DrXoX
08-02-2008, 11:56
سلام

آقا نیمای گل
(جمعه که شد بیا اینجا):11:

------------------------------------

کارهایی که باید انجام بدی به ترتیب :

1- اول باید زن بزنی مخابرات منطقه خودتون و بپرسی که ADSL رو ساپورت می کنن یا نه (خود من هم مثل تو بودم خیلی عجله داشتم زود

رفتم یه مودم خریدم بعد که فهمیدم باید مخابرات هم ساپورت کنه ADSL رو زنگ زدم ولی گفت 3 ماه دیگه راه میفته و من اینجوری شدم

:41:) پس اول زنگ یزن مخابرات (یا اگه نمی خوای زنگ بزنی تو سایت ، شرکت هایی که خدمات ADSL ارائه میدن 4 رقم اول شماره تلفن

خونتون رو وارد کن ببین ساپورت می کنن یا نه

2- بعد از مطمئن شدن از مرحله اول (ساپورت ADSL تو مرکز مخابراتی) حالا باید یک مودم تهیه کنی ، بیشتر شرکت ها خودشون مودم هم

میفروشن ولی پیشنهاد می کنم خودت بخری چون ، تقریبا 10 تا 20 تومن گرونتر می فروشن ، حالا چه مودمی؟ خوب جوابش سادست

خودت ببین برای Dial Up اگه مودم 100 هزار تومنی بخری یا مودم 10 تومنی تو سرعتت تاثیر داره ؟ یعنی مودم 100 تومنی سرعتش

بیشتره؟ خوب ADSL هم همین جوریه ، مودم تو سرعت تاثیر چندانی نداره

3- گرفتن اشتراک ، خوب حالا باید خودت بررسی کنی ببینی که کدوم شرکت خدمات بهتری ارائه میده والا نمی تونم اسم ببرم چون می

گن خودت حتما از اون استفاده می کنی ولی یک کمی تو همین فروم بگردی حتما یه شرکت خوب پیدا می کنی (بعضی شرکت ها اینترنت

شون نامحدوده ، یعنی شما می تونی 24 ساعته تو اینترنت باشی ، وب گردی کنی ، دانلود کنی و .... و هیچ محدودیتی ندارن ، ولی

سرعت بالایی ندارن مثلا 16 کیلو بایت در ثانیه قیمتش مثلا 20 هزار تومن ولی بعضی از شرکت ها هم نامحدود دارن با سرعت بالا که

گرون هستش ، و بهترین گزینه فکر کنم اینترنت پرسرعت با محدودیت باشه ، من خودم اول فکر می کردم که 1 روزه تموم میشه ولی 15 روز

میشه دارم استفاده می کنم (محدودیت 5 گیگ بوده) الان یک گیگ و نیم استفاده شده باز هم تصمیم با خودته!

4- بعد از این که شرکت رو انتخاب کردی زنگ میزنی بهشون و بعد اونا دقیقا راهنمایی می کنن که :

1- کپی اخرین قبض تلفن

2- فیش واریز شده به حساب شرکت

3- کپی شناسنامه مربوط به صاحب خط

اینارو باید بدی به شرکت ، بعد حالا باید یه 7 روزی صبر کنی تا خطتت رانژه بشه (رانژه = تقسیم خط تلفن به دو بخش یکی برای ارسال و

دریافت صورت، یکی هم برای ازسال و دریافت داده )

خلاصه مواد مورد نیاز برای ADSL:

1- تماس با مخابرات

2- تهیه مودم

3- تماس با شرکت ارائه دهنده خدمات ADSL

4-فرستادن مدارک مورد نیاز به شرکت (از طریق ایمیل یا فکس یا رفتن به خود شرکت)

موفق باشید

4MaRyAm
08-02-2008, 12:09
DrXoX جان دستت درد نکنه با این توضیحات کامل و جامع

nima_949
09-02-2008, 03:37
ممنونم از توجه دوستان عزیزم
با سپاس از تو DrXoX گلم با توضیحات جامع و مفیدت
سوال؟؟؟
من این این Adsl برای منطقه هفت حوض تهران میخوام
اطلاعات دیگه ای در این زمینه داری عزیزم؟؟

ar.behnam
10-02-2008, 00:16
p30world یه سپاس کم داره
خیلی ممنون

DrXoX
10-02-2008, 00:42
ممنونم از توجه دوستان عزیزم
با سپاس از تو DrXoX گلم با توضیحات جامع و مفیدت
سوال؟؟؟
من این این Adsl برای منطقه هفت حوض تهران میخوام
اطلاعات دیگه ای در این زمینه داری عزیزم؟؟

سلام

پیش شماره خونتون (4 رقم اول) رو تو سایت زیر جستجو کن ببین کدوم شرکت ها تو اون مرکز مخابراتی خدمات

ارائه میدن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید

mohammadgame
10-02-2008, 21:48
سلام
دوستان من یه سوال دارم گفتم دیگه تایپیک نزنم اینجا مطرح کنم
می خوام بدونم من اگه یه adsl 128 با 5 GB حجم بگیرم چند روزه مصرف می شه . مثلاً من اگه روزی 6-7 آهنگ صوتی با کیفیت دانلود کنم و روزی 6-7 ساعت از web استفاده کنم چند روزه تموم می شه . کلاً اصلاً هر 1 ساعت وبگردی چقدر از حجم اینترنتم کم می کنه ؟ و هر 1 ساعت تو یک مسنجر مثل یاهو باشم چقدر کم کمی کنه ؟

DrXoX
11-02-2008, 05:22
سلام
می خوام بدونم من اگه یه adsl 128 با 5 GB حجم بگیرم چند روزه مصرف می شه . مثلاً من اگه روزی 6-7 آهنگ صوتی با کیفیت دانلود کنم و روزی 6-7 ساعت از web استفاده کنم چند روزه تموم می شه . کلاً اصلاً هر 1 ساعت وبگردی چقدر از حجم اینترنتم کم می کنه ؟ و هر 1 ساعت تو یک مسنجر مثل یاهو باشم چقدر کم کمی کنه ؟

سلام

می خوام بدونم من اگه یه adsl 128 با 5 GB حجم بگیرم چند روزه مصرف می شه

بستگی به مصرف خودت داره ، مثلا می تونی همون روزای اول چند تا فیلم بگیری تمومش کنی

مثلاً من اگه روزی 6-7 آهنگ صوتی با کیفیت دانلود کنم و روزی 6-7 ساعت از web استفاده کنم چند روزه تموم می شه

خیلی نمیشه ، کلا باز هم بستگی داره ، چقدر وب گردی کنی ، مثلا اگه کلا تو 4 یا 5 تا سایت بری خیلی کم

میشه ، (در کل حدودا من خودم رو مثال میزنم روزی 4 یا 5 ساعت وب گردی می کنم و برنامه های کم حجم هم

دانلود می کنم و آخر شب میبینم 150مگ مصرف شده) البته این شرکتی که من ADSL گرفتم شبانش از ساعت

3 تا 7 رایگانه و دانلودهای با حجم بالا رو میذارم واسه شب

کلاً اصلاً هر 1 ساعت وبگردی چقدر از حجم اینترنتم کم می کنه ؟

باز هم بستگی به خودت داره مثلا 200 تا سایت رو باز کنی ببینی و همه سایت ها هم حجمشون زیاد باشه ،

خوب مسلمه که زیاد میشه

و هر 1 ساعت تو یک مسنجر مثل یاهو باشم چقدر کم کمی کنه ؟

امتحان نکردم ولی احتمالا خیلی کم میشه

نتیجه گیری:

ADSL با محدویت بخوای بگیری ، اول باید ببینی که مصرفت چقدره ، یعنی همه چیز به خودت بستگی داره

ولی معمولا 5 گیگ نرماله ، ولی اگر خیلی زیاد دانلود می کنی و خیلی وب گردی می کنی بیشتر بگیر

( البته اینایی که گفتم همش حدودی هستش شاید یه خورده بالا یا پایین دقیق نمیشه گفت چون همه چی

بستگی به مصرف خودت داره مثلا شاید تو 1 ساعت چند تا سایت رو ببینی یا 200 تا سایت و این خیلی فرق

می کنه)

موفق باشید

DrXoX
11-02-2008, 06:01
سلام

سلام

می خوام بدونم من اگه یه adsl 128 با 5 GB حجم بگیرم چند روزه مصرف می شه

بستگی به مصرف خودت داره ، مثلا می تونی همون روزای اول چند تا فیلم بگیری تمومش کنی

مثلاً من اگه روزی 6-7 آهنگ صوتی با کیفیت دانلود کنم و روزی 6-7 ساعت از web استفاده کنم چند روزه تموم می شه

خیلی نمیشه ، کلا باز هم بستگی داره ، چقدر وب گردی کنی ، مثلا اگه کلا تو 4 یا 5 تا سایت بری خیلی کم

میشه ، (در کل حدودا من خودم رو مثال میزنم روزی 4 یا 5 ساعت وب گردی می کنم و برنامه های کم حجم هم

دانلود می کنم و آخر شب میبینم 150مگ مصرف شده) البته این شرکتی که من ADSL گرفتم شبانش از ساعت

3 تا 7 رایگانه و دانلودهای با حجم بالا رو میذارم واسه شب

کلاً اصلاً هر 1 ساعت وبگردی چقدر از حجم اینترنتم کم می کنه ؟

باز هم بستگی به خودت داره مثلا 200 تا سایت رو باز کنی ببینی و همه سایت ها هم حجمشون زیاد باشه ،

خوب مسلمه که زیاد میشه

و هر 1 ساعت تو یک مسنجر مثل یاهو باشم چقدر کم کمی کنه ؟

امتحان نکردم ولی احتمالا خیلی کم نمیشه

نتیجه گیری:

ADSL با محدویت بخوای بگیری ، اول باید ببینی که مصرفت چقدره ، یعنی همه چیز به خودت بستگی داره

ولی معمولا 5 گیگ نرماله ، ولی اگر خیلی زیاد دانلود می کنی و خیلی وب گردی می کنی بیشتر بگیر

( البته اینایی که گفتم همش حدودی هستش شاید یه خورده بالا یا پایین دقیق نمیشه گفت چون همه چی

بستگی به مصرف خودت داره مثلا شاید تو 1 ساعت چند تا سایت رو ببینی یا 200 تا سایت و این خیلی فرق

می کنه)

موفق باشید

mohammadgame
11-02-2008, 15:02
دوست عزیز شما که می گی روزی 4-5 ساعت وبگردی می کنی چند تا سایت رو باز میکنی مثلاً ؟
و برنامه های کم حجمی که دانلود می کنی مثلاً چقدر حجم دارن ؟
و این که شما گفتین که یاهو زیاد از حجمم کم می کنه ؟

DrXoX
11-02-2008, 18:23
دوست عزیز شما که می گی روزی 4-5 ساعت وبگردی می کنی چند تا سایت رو باز میکنی مثلاً ؟

سلام

منظور من اینه که بیشتر بستگی به حجم سایت داره ، شاید 10 تا سایت رو باز کنی اما فقط خیلی کم از

محدودیت کم بشه فرض کن سایت های:

Yahoo و ----------.com تو حجم خیلی با هم فرق می کنن حالا دقیق نمی دونم ولی مثلا اگه رفتن به

سایت یاهو 2 مگ از محدویت کم بشه دانلودها 5 مگ کم میشه ( در کل منظور من بیشتر حجم اون سایت

هستش نه تعداد)

این عدد های که می گم فرضی هستش

باز هم بستگی به خودت داره می تونی از صبح دانلود کنی برنامه های کم حجم مثلا 50 تا برنامه 10 مگی

(خوب میشه 500 مگ ) پس باز هم همه چی بستگی به خودت داره ، من برنامه هایی که تا 10 مگ باشن رو

دانلود می کنم بیشتر از اون رو می ذارم واسه شب

اشتباه تایپی بود منظورم این بود که زیاد کم نمیشه (ن جا افتاده بود)

موفق باشید

mohammadgame
11-02-2008, 23:09
خیلی خیلی ممنون از راهنمایت دوست عزیز
پس با این حساب به این راحتی ها هم تموم نمی شه .می شه با یک بار شارژ یک ماه استفاده کرد

DrXoX
12-02-2008, 08:19
خیلی خیلی ممنون از راهنمایت دوست عزیز
پس با این حساب به این راحتی ها هم تموم نمی شه .می شه با یک بار شارژ یک ماه استفاده کرد

سلام

درسته آقا محمد ، کلا به مصرف خودت بستگی داره ، من برای این که مطمئن بشیم الان امتحان کردم :

فقط این سایت ها رو باز کردم ، صفحه اولش اومد .

Google :30KB مصرف شد

Yahoo : 60 KB مصرف شد

---------- :670KB مصرف شد

البته امتحان کردم دیدم فقط وصل بشی ، سریع قطع کنی 10KB میشه ، یعنی از سایت های بالا هر کدوم 10

کیلو بایت کم کن

موفق باشید

cell_phone
12-02-2008, 21:09
همونطور که دوستمون گفتن کاملا به خودتون بستگی داره
ولی یه نکاتی هست مثلا یه نکته که خیلی میتونه کمک کنه کشه مرورگرتونه
که خیلی تو حجمه مروره سایت هاتون موثره چون معمولا سایتا رو تین هستن
من مثلا بیشتر اوقات وبگردی میکنم و گهگاهی دانلود های سبک دارم
10 گیگ رو تو 3 ماه استفاده میکنم .
و برای یاهو هم بستگی داره ویس یا تکست یا تصویر داسته باشی
خلاصه 5 گیگ احتمالا برای شما از یک ماه تا یک ماه و نیم جواب میده:27:

mohammadgame
13-02-2008, 14:28
سلام
مجدد دوستان از شما تشکر می کنم
cell_phone عزیز شما میگید کش مرورگرم رو چیکار کنم باید چیزی رو تغییر بدم یه توضیح بدی و طریقش رو بگی ممنون می شم
و DrXoX جان من اگر مثلاً سایت گوگل رو باز کنم بعد minimize کنم و به مدت 5 دقیقه این سایت minimize بمونه یعنی در هر دقیقه 30 KB کم می کنه ؟

DrXoX
13-02-2008, 17:09
و DrXoX جان من اگر مثلاً سایت گوگل رو باز کنم بعد minimize کنم و به مدت 5 دقیقه این سایت minimize بمونه یعنی در هر دقیقه 30 KB کم می کنه ؟

سلام

نه ، فقط اگر صفحه لود بشه از محدودیت کم میشه ، در کل زیاد نگران وب گردی نباش ، خیلی کم مصرف میشه

موفق باشید

saeidsmxo
14-02-2008, 04:01
سلام به همه دوستان. منم يه سوال داشتم.
چرا بعضي مناطق ساپورت adsl ندارند؟ و بايد چه کاري انجام بدن که مشترکين بتونن استفاده کنن؟
ممکنه تو تهران منطقه اي هرگز به adsl وصل نشه؟

DrXoX
14-02-2008, 05:51
سلام به همه دوستان. منم يه سوال داشتم.
چرا بعضي مناطق ساپورت adsl ندارند؟ و بايد چه کاري انجام بدن که مشترکين بتونن استفاده کنن؟

سلام

چرا بعضي مناطق ساپورت adsl ندارند؟

چون تجهیزات شرکت های ارائه دهنده خدمات ADSL تو اون مرکز مخابراتی نصب نشده

و بايد چه کاري انجام بدن که مشترکين بتونن استفاده کنن؟

باید تجهیزات شرکت در مرکز مخابراتی شما نصب بشه

هرگز !! نه فکر نکنم کم کم مراکز مخابراتی دارن راه اندازی میشن ، زنگ بزن مرکز مخابراتی بپرس کی راه

اندازی میشه

موفق باشید

saeidsmxo
15-02-2008, 01:28
از پاسخهاي خوبتون ممنون