PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Madagascar / ماداگاسکار

Asalbanoo
06-02-2008, 23:01
● زمان پخش ۸۰ دقیقه
● عوامل تولید صداپیشگان: بن استیلر: آلکس شیر کریس راک: مارتی گورخر دیوید شوایمر: مِلمَن زرافه جادا پینکت اسمیت: گلوریا اسب آبی ساشابارون کوهن: ژولیان بدریک دِ اینترتیز: موریس اندی ریچر: مورت
● تیم کارگردانی: اریک وارنل و تام مک گرت
● نویسندگان: مارک برتون و بیلی فرو لیک
● آهنگساز: هانس زیمر

● خلاصه داستان:
آلکس شیر، پادشاه جنگل شهر و جاذبه اصلی در پارک وحش مرکزی نیویورک است. بهترین دوستان او مارتی گورخر، مِلمَن زرافه و گلوریا اسب آبی هستند که تمام زندگی شان در اسارتی شیرین گذشته که هرروز با غذاهای فراوان پذیرایی می شوند و نگاه تماشاگران را نیز به خود جذب می کنند. تا این که کنجکاوی «مارتی» برای کشف کردن زندگی خارج از پارک وحش دردسر درست می کند. یک شب او با کمک چند پنگوئن جالب از باغ وحش فرار می کند تا دنیای خارج را کشف کند.

«آلکس»، «ملمن» و «گلوریا» فردا صبح از این کار او شوکه می شوند و از باغ وحش خارج می شوند تا قبل از این که کسی مطلع شود او را پیدا کنند و به باغ وحش برگردانند. اما حتی در خیابان های شلوغ نیویورک هم گروه سه نفره شامل شیر، زرافه و گورخر که در خیابان ها می گردند و مترو سوار می شوند جلب توجه می کند.
آلکس و همراهانش مارتی را در ایستگاه بزرگ مرکزی پیدا می کنند اما قبل از این که آن ها سوار قطار برگشت شوند، همگی توسط انسان های خوبی که فکر می کنند حیوانات باید در جایی بهتر از خیابان های پر استرس نیویورک زندگی کنند دستگیر می شوند و با یک کشتی به آفریقا فرستاده شوند.

وقتی که پنگوئن های توطئه گر در کشتی خرابکاری می کنند یکدفعه این گروه چهار نفره از جزیره زیبا ماداگاسکار سر در می آورند و حالا این ساکنان شهر نیویورک مجبورند برای زنده ماندن خود را با زندگی وحشی تطبیق دهند و معنای واقعی جمله «خارج از اینجا جنگل است» را درک کنند.

● معرفی شخصیت های داستان

▪ مارتی گورخر:

او یک شخصیت رویایی و ماجراجو است. او دایماً در حال رویا دیدن درباره زندگی وحشی است و در این فکر است که زندگی خارج از باغ وحش چگونه است. در واقع به خاطر اوست که دوستانش هم زندگی وحش را تجربه می کنند.

▪ آلکس شیر:
او شیری است که برای یک زندگی اشرافی به دنیا آمده است. او یک ستاره در بزرگ ترین شیر روی زمین است. یک پادشاه.

▪ مِلمَن زرافه:
او یک زرافه ترسو است که در هنگام نوجوانی به پارک وحش مرکزی منتقل شده است. گذراندن یک دوره در باغ وحش بروکس باعث شده بود که مِلمَن فکر کند که یک فرد دنیا دیده است که البته در واقع در مقایسه با سه رفیقش، این باور درست است.

▪ گلوریا اسب آبی:

گلوریا در پارک وحش مرکزی به دنیا آمده و بزرگ شده است او یک خانم اسب آبی زیبا، باهوش و مستقل است که می داند چه می خواهد و می داند چطور به آن برسد.

▪ پنگوئن ها:

آن ها هیچ تعلق خاطری به باغ وحش ندارند. برای آن ها همه ماجرا فقط یک توطئه بزرگ است و تمام مدت وقتشان را صرف نقشه کشیدن برای فرار می کنند. معرفی صداپیشگان ماداگاسکار و مصاحبه با آن ها بن استیلر (آلکس شیر) او یکی از محبوب ترین بازیگرانی است که تجربه کار در پشت صحنه در سمت کارگردان، نویسنده و تهیه کننده را دارد.

ماداگاسکار اولین تجربه او در صداگذاری فیلم های انیمیشن بود. آخرین بازی استیلر اخیراً در فیلم پرفروش ملاقات با فاکرها دنباله کار قبلی ملاقات با والدین بود که در این فیلم با هنرمندان بنامی چون «رابرت دنیرو»، «باربرا استرایسلند» و «داستین هافمن» هم بازی بود. «کریس راک» (مارتی گورخر) او اخیراً به عنوان یکی از تأثیرگذارترین کمدین ها شناخته شده و تا کنون جوایز زیادی از جمله ۳ جایزۀ اِمی، ۲ جایزه گرمی و یک جایزه کمدی آمریکایی دریافت کرده است. او اخیراً میزبان هفتاد و هفتمین مراسم سالانه جوایز اسکار بود و در چهارمین برنامه مخصوص خودش به نام «کریس راک هیچ وقت نمی ترسد» نویسندگی و بازیگری کرده است. آخرین فیلم او در سینما فیلم کمدی فوتبال به نام «طولانی ترین حیاط» است.

«دیوید شوایمر» (ملمن زرافه) بهترین کار معروف او بازی در سریال تلویزیونی کمدی «دوستان» است که برای این کار کاندیدای دریافت جایزه «امی» شد. البته او برای این کار کاندیدای دریافت جایزه اسکرین اکتورز کیکر نیز شده است. او علاوه بر بازیگری در تلویزیون و تأتر سابقه کارگردانی نیز دارد و چندین قسمت از سریال «دوستان»، «جویی»، «شوی ترس مارگون» را کارگردانی کرده است.

جادا پینکت اسمیت «گلور یا اسب آبی» او یک هنرپیشۀ همه کاره است که کار بازی او در فیلم بعد از نقشی که در «Menance II Society» ایفا کرد رونق گرفت. او اخیراً با «تام کروز» و «جیمی فاکس» در فیلم پُرهیجان «Collateral» بازی کرده است. به علاوه او در فیلم های «ماتریکس» دوباره Reloaded و انقلاب های ماتریکس که دنباله های کار پر فورش ماتریکس بوده اند بازی داشته است. او در سال ۲۰۰۲ نقش «سونجی» همسر اول محمدعلی کلی را در مقابل همسرش «ویل اسمیت» در فیلم «علی» بازی کرد.

«ساشا بارون کوهن» (شاه جولیان) او بیشتر با نام «علی جی» شناخته می شود که با شوی کمدی مشهور HBO بود که کاندیدای جایزه «امی» در زمینه کمدی شد. این شو ابتدا برنامه شماره ۱ در سرزمین مادری کوهن انگلستان بود و وقتی که او آن را به آمریکا آورد به سرعت یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی مبدل شد. این برنامه ۲ جایزه «امی» و چندین جایزه در انگلستان را به خود اختصاص داده است.

«سدریک دِ اینترنتیمنت متریس» از کمدین های موفقی است که به سرعت نردبان ترقی را در هالیوود طی کرده است. او اخیراً در فیلم های «خونسرد باش» به همراه «جان تراولتا» و «مرد خانه» به همراه «تامی لی جونز» بازی کرده است. مصاحبه با کریس راک، جادا پینکت و بن استیلر «کریس راک» ۴۰ ساله این تابستان علاوه بر ماداگاسکار فیلم «بزرگ ترین حیاط» را نیز بر پرده دارد. درباره تفاوت این کار می گوید: «هر دو کار شباهت زیادی به هم دارند در ماداگاسکار من را استخدام کردند و من پرسیدم: چه کاری از من می خواهید انجام دهم؟ من ، من هیچ سوالی نمی پرسم.

همه چیز رو به راه است؟ هان چی؟ من یک گورخر هستم؟ خیلی خوب! من یک گورخر هستم. یک گورخر چه می گوید؟ خیلی خوب من هم آن را می گویم. خوشتان آمد؟ در صورتی که لازم بود من دوباره این کار را تکرار می کنم. کمی بلندتر، آهسته تر، «جفری» در خیلی از صحنه ها مرا راهنمایی کرد. من همان کاری که از من می خواستند را انجام دادم و بعد برای بازی در «بزرگ ترین حیاط» رفتم.

هان چی؟ من در زندان هستم؟ بسیار خوب چه چیزی مورد نیاز است.» در مورد این که چطور در قالب یک گورخر اجرای نقش کرده می گوید: «چطور در قالب گورخر رفتم؟ من حتی تا دیروز نمی دانستم که نقش گورخر را ایفا می کنم و با خنده می گوید: من فکر می کردم که نقش یک موش آبی را دارم اما «جفری» آن را تدوین کرد و کار خوب از آب درآمد. از او سوال شد که آیا او می تواند بگوید که شخصیتش دچار بحران دوران میانسالی شده است او می خندد و می گوید: «من تازه ۴۰ ساله شده ام و پس به راحتی می توان گفت ارتباطی وجود دارد. من دیگر مسن شده ام چون ۴۰ سالگی فقط در صورتی که مرده باشی سن جوانی به حساب می آید.» اما این جنبه ای از شخصیت این گورخر بود که «راک» آن را درک می کرد.

شخصیت من خیلی راحت راه خود را باز می کند و درست مثل یک فردی که می خواست به سرعت از بروکلین فرار کند بنابراین همان مسأله که او را به خارج از باغ وحش می کشاند مرا به خارج از بروکلین کشاند. «استیلر» که در فیلم نقش شیر را برعهده داشت خیلی با احتیاط درباره کار خودش و شخصیت کارتونی اش اظهار نظر می کند. این کار یک پروسه غیرعادی بود چون زمان زیادی طول می کشید.

در آغاز کار مثل آزمون و خطاست که شما سعی خودتان را می کنید اما احساس خوبی ندارید چون در استودیو با میکروفون تنها هستی وهیچ کس دیگری به غیر از چند تصویر که به شما نشان می دهند وجود ندارد. در نتیجه بعد از ۶ ماه یا یک سال بعد از کار به شما صحنه ها را نشان می دهند و این خیلی کمک می کند که بفهمید که این شخصیت در واقع چیست. یکی از چیزهایی که من درباره این فیلم دوست داشتم این بود که شخصیت ها کاملاً منحصر به فرد بودند و فقط براساس صدا شکل نگرفته بودند و شخصیت خودشان را داشتند.

«جادا پینکت اسمیت» که جدی ترین و موقرترین فرد این گروه سه نفره است با «بن استیلر» موافق است؛ «این کار مثل گفتن تعداد زیادی جمله برای مجسم کردن وضعیت های مختلف یک نقش است یک مرحله واقعاً دشوار است چون هیچ کس در آنجا نیست و هیچ دکور و یا وسایل صحنه ای وجود ندارد و شما جملات نقش تان را می خوانید یا اجراهای مختلفی دارید و بعد آن ها را خیلی جالب با هم تلفیق می کنند.»

از او درباره عکس العملش وقتی که شنید قرار است نقش یک اسب آبی را بازی کند پرسش می کنیم، می خندد و می گوید: «از من خیلی این سوال را می پرسند و من اصلاً عکس العملی نشان ندادم. وقتی «جفری» تصویر «گلوریا» را به من نشان داد می دانید خوب او یک اسب آبی است ولی به نظر من او دوست داشتنی است و هرگز این احساس را نداشتم که این چیزی است که درباره اش احساس ناراحتی بکنم یا اعتراضی کنم.

پیلبان انیمیشن

Morteza4SN
07-02-2008, 03:17
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+
Madagascar

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انيميشن قشنگي بود و شماره دومش هم در دست ساخته !
يه بازي هم از روش ساختن كه خيلي باحال بود ؛ يكي از بهترين بازيهايي بود كه از روي يه انيميشن ساختن ...
مرسي

Morteza4SN
07-02-2008, 03:36
● معرفی شخصیت های داستان

▪ مارتی گورخر:

او یک شخصیت رویایی و ماجراجو است. او دایماً در حال رویا دیدن درباره زندگی وحشی است و در این فکر است که زندگی خارج از باغ وحش چگونه است. در واقع به خاطر اوست که دوستانش هم زندگی وحش را تجربه می کنند.

▪ آلکس شیر:

او شیری است که برای یک زندگی اشرافی به دنیا آمده است. او یک ستاره در بزرگ ترین شیر روی زمین است. یک پادشاه.

▪ مِلمَن زرافه:

او یک زرافه ترسو است که در هنگام نوجوانی به پارک وحش مرکزی منتقل شده است. گذراندن یک دوره در باغ وحش بروکس باعث شده بود که مِلمَن فکر کند که یک فرد دنیا دیده است که البته در واقع در مقایسه با سه رفیقش، این باور درست است.

▪ گلوریا اسب آبی:

گلوریا در پارک وحش مرکزی به دنیا آمده و بزرگ شده است او یک خانم اسب آبی زیبا، باهوش و مستقل است که می داند چه می خواهد و می داند چطور به آن برسد.

▪ پنگوئن ها:

آن ها هیچ تعلق خاطری به باغ وحش ندارند. برای آن ها همه ماجرا فقط یک توطئه بزرگ است و تمام مدت وقتشان را صرف نقشه کشیدن برای فرار می کنند. معرفی صداپیشگان ماداگاسکار و مصاحبه با آن ها بن استیلر (آلکس شیر) او یکی از محبوب ترین بازیگرانی است که تجربه کار در پشت صحنه در سمت کارگردان، نویسنده و تهیه کننده را دارد.

اينا هم با حال بودن :

چند تا عكس دست جمعي :

حالا بهتر شد ! :46: