PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد یک Access Point بوسیله مودم Adsl برای ارتباط موبایل به اینترنت

profstar
06-02-2008, 01:21
سلام
اگر توجه کرده باشید در موبایلها یک تنظیمات برای Access Point وجود داره که میتونه با اون به Gsm , Gprs متصل بشه. آیا با Access Point مودم هایی که قابلیت Wireless دارند و لپ تاپها از اون برای اتصال به اینترنت استفاده میکنند، میشه کاری کرد که موبایلها هم با Access Point مربوط به مودمهای Adsl به اینترنت وصل بشن؟
اگر اینطور بشه خیلی راحت میشه تمام کسانی که در یک محیط که مودم Adsl دارای Access Point در اونجا نصب هست با موبایلهاشون به اینترنت وصل بشن.
از دوستان خواهشمندم که اطللاعات و تجربیات خودشون رو در این زمینه در اختیار یکدیگر قرار دهند.:20:

darvish1900
06-02-2008, 02:08
درست منظور شما رو نگرفتم اما اگر منظورتون اینه مثلا از اینترنت ایرانسل بر روی کامپیوتر استفاده کنید. بله می شود. کافی گوشی رو با کابل به سیستم وصل کنید و کانکشن بسازید و به اینترنت وصل شوید. طریق اتصال هم یک جستجو کن گیر میاری .

jooya
06-02-2008, 13:47
نه درویش جان منظور ایشون این نبود .

ایشون منظورشون اینه که میشه Adsl'ی رو که میگیرن توسط یه مودم که وایرلس داره ، اکسس پوینتی واسش تعرف کنند که گوشی موبایلشون هم از اون استفاده کنه !

بله شدنش میشه . تنظیمات خاص خودش رو داره نمی دونم توی انجمن راجع بش بحث شده یا نه .

ما توی دانشگامون هم همچین چیزی که شما میگید داریم . دانشگاه از طریق کابل اینترنتش رو میگیره . و بعد از طریق وایرلس (اطلاعات چندانی ندارم اگه از واژه های درست استفاده نمی کنم عذر می خوام) توی دانشگاه پخش می کنه .

علاوه بر این مسئول شبکه مون هم خودش یه مودم (حال نمی دونم واسه اینکه اکسس پویت درست کنی مودلش باید فرق کنه یا نه ) گرفته که توی اون اتاق کامپیوتر ها هم میشه از طریق وایر چه با لپ تاپ و چه گوشی موبایل به اینترنت دانشگاه ( نه ایرانسل) وصل شد .

ولی درحالت کلی فکر کنم اکسس پوینت با یه مودم وایرلس معمولی فرق کنه ، یعنی شما نتونید از مودم وایرلس لپ تاپتون به عنوان اکسس پوینت استفاده کنید . (البته مطمئن نیستم)

تقریبآ مثل گیرنده و فرستنده عمل می کنند .

profstar
06-02-2008, 21:40
نه درویش جان منظور ایشون این نبود .

ایشون منظورشون اینه که میشه Adsl'ی رو که میگیرن توسط یه مودم که وایرلس داره ، اکسس پوینتی واسش تعرف کنند که گوشی موبایلشون هم از اون استفاده کنه !

بله شدنش میشه . تنظیمات خاص خودش رو داره نمی دونم توی انجمن راجع بش بحث شده یا نه .

ما توی دانشگامون هم همچین چیزی که شما میگید داریم . دانشگاه از طریق کابل اینترنتش رو میگیره . و بعد از طریق وایرلس (اطلاعات چندانی ندارم اگه از واژه های درست استفاده نمی کنم عذر می خوام) توی دانشگاه پخش می کنه .

علاوه بر این مسئول شبکه مون هم خودش یه مودم (حال نمی دونم واسه اینکه اکسس پویت درست کنی مودلش باید فرق کنه یا نه ) گرفته که توی اون اتاق کامپیوتر ها هم میشه از طریق وایر چه با لپ تاپ و چه گوشی موبایل به اینترنت دانشگاه ( نه ایرانسل) وصل شد .

ولی درحالت کلی فکر کنم اکسس پوینت با یه مودم وایرلس معمولی فرق کنه ، یعنی شما نتونید از مودم وایرلس لپ تاپتون به عنوان اکسس پوینت استفاده کنید . (البته مطمئن نیستم)

تقریبآ مثل گیرنده و فرستنده عمل می کنند .
ممنون jooya جان
میشه لطف کنی یه سوال از دانشگاهتون بکنی که چطور این کار رو کردند یا اگر سایتی سراغ داری لینکش رو قرار بدی؟:46:
در ضمن مودم adsl من US ROBOTICS مدل 9108 USR است که خودش WIRELESS ACCESS POINT هم داره.

jooya
06-02-2008, 22:06
باشه عزیز ف ولی میمونه واسه شنبه که میرم دانشگاه از مسئول سایتون می پرسم .

profstar
07-02-2008, 10:04
باشه عزیز ف ولی میمونه واسه شنبه که میرم دانشگاه از مسئول سایتون می پرسم .
OK, منتظرم.

morteza.bahrami
08-02-2008, 09:55
اول اینکه اون اکسس پوینتایی که تو شبکه های کامپیوتری ازش بحث میشه، وای فایه (wifi) یا شبکه بی سیم که سرعتش از 65 تا حدود 150 کیلو بیت در ثانیه است. با گوشیایی که وای فای دارن مثل p990 , P1 و یا پاکت پی سی ها میشه این کارو کرد. (من خودم با p990 این کارو می کنم).
توی یه گوشی انواع ارتباط ها وجود داره: GSM, GPRS, 3G, BLUETOOTH , WiFi, ...
از طرف دیگه اکسس پوین مورد نظر شما احتمالا وای فایه. اگه اکسس پوینت بلوتوث هم داشته باشی میشه تا شعاع 10 متری (البته با مدل های پیشرفته تا 100 متری) این کار بکنی
با 3g هم میشه یه کارایی کرد. اول اینکه گوشیت باید نسل 3 باشه دوم باید اکسس پوینتشو داشته باشی که صرف نمی کنه. بعضی شرکتها که اینترنت بیسیم میدن (مثلا داتک) روی همین پروتکل 3G سرویس میدن.
حالا حالاها مونده تا اپراتورای موبایل ما بفهمن نسل 3 یعنی چه! مخصوصا اپراتور اول...:27: