PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل مانیتور در هنگام استفاده از برق کیس(کمک)

faded
05-02-2008, 20:49
من یک سوالی دارم امیدوارم بتونم منظورم را درست بگویم:

من همیشه برای برق مانیتور – مانیتور را جداگانه به برق وصل میکردم
اما الان میخواستم برق مانیتور را از کیس بگیرم (back to back) و وقتی کلید پاور را خاموش میکنم مانیتور هم برقش قطع بشه و قرار نباشه دیگه از برق درش بیارم
اما با خاموش کردن دکمه پاور کیس فقط خود کیس (سیستم) برقش قطع میشه و روشن نمیشه و برای مانیتور تاثیری نداره (یعنی دکمه پاور خاموشه و کابل مانیتور به پاور وصله مانیتور روشن میشه)
مشکل از کجاست؟

ممنون اگر راهنمایی بفرمایید

faded
07-02-2008, 20:32
یکی یه چیزی بگه:13:

becareful
10-02-2008, 02:56
دوست عزیز!!!!!!!! پاور خودش توش یکم برق نگه میداره شاید برای همین لامپش روشن میشه....اگه این باشه خیلی خنده دار میشه...البته یه کار دیگه هم میتونی بکنی پاور رو تخلیه الکتریکی کن.یعنی اینکه سه پین پشت برق پاور رو به هم وصل کن(با پیچ گوشتی به هم بخورن)البته اگه با سیم تخلیش بکنی و بزنی به لوله ی آبی یا چیزی که بار رو کگشه بهتره. مواظب باش دستت نخوره بعد بیای اینجا گله مند شیlol بعد از تخلیه الکتریکی دو مانیتور و پاور رو به هم برقشو وصل کن فقط دکمه پاور خاموش باشه هااا. ببین بازم لامپش روشن میشه...اگه نشه خیلی باحال میشه...

Balrog
10-02-2008, 03:26
اولا، شما براى رسيدن به هدفت راه غلطى رو پيشه كردى. ثانيا، اين خاصيت خازنى كه جناب becareful بهش اشاره كرده تا اونجايى كه من مى‌دونم به خود مانيتور مربوط مى‌شه و نه به پاور.
شما مى‌تونى برى و يه دونه از اين محافظ‌هاى Auto Power بخرى. اگه خواستى در موردش بيشتر توضيح بدم...

becareful
10-02-2008, 03:45
اولا، شما براى رسيدن به هدفت راه غلطى رو پيشه كردى. ثانيا، اين خاصيت خازنى كه جناب becareful بهش اشاره كرده تا اونجايى كه من مى‌دونم به خود مانيتور مربوط مى‌شه و نه به پاور.
شما مى‌تونى برى و يه دونه از اين محافظ‌هاى Auto Power بخرى. اگه خواستى در موردش بيشتر توضيح بدم...

خازن مانیتور؟ مگه مانیتور خازنی داره که همینطور بتونه روشنش نگه داره.اگه اینجور باشه که شما میگی باید مشکل روشن ماندن مانیتور در حالتی که برق قطع هست به خود مانیتور برگرده و خود مانیتور خودشو روشن نگه داره....!:18:
در مورد auto power هم بگو ببینیم منظورت دقیقا چیه...چون خیلی چیزا auto power هستن.

Balrog
10-02-2008, 14:47
نگفتم خازن مانيتور، گفتم «خاصيت خازنى». يعنى وقتى شما مانيتور CRT رو از برق در مى‌يارى با وجود اينكه خاموش مى‌شه اما تا حدود 1 دقيقه LED اون روشنه و بعد به تدريج خاموش مى‌شه. تا چند ساعت بعد هم هنوز قطعات داخلى اون به شدت برق داره!
البته فكر كنم منظور اين دوستمون رو اشتباه گرفتم، ظاهرا مانيتور ايشون كلا روشن مى‌مونه.

محافظى كه گفتم به اين شكل هست كه مثلا چهار پنج‌ تا خونه داره. يكى از اين خونه‌ها انحصارا مخصوص دوشاخه‌ى پاور كيس هست و بقيه براى اتصال مانيتور، پرينتر، و غير مى‌تونه استفاده بشه. محافظ به اين صورت عمل مى‌كنه كه موقع روشن يا خاموش كردن كيس، به طور اتوماتيك برق بقيه‌ى خونه‌ها رو وصل يا قطع مى‌كنه و ديگه لازم نيست كليد پاور بقيه‌ى دستگاه‌ها رو به طور دستى قطع و وصل كنيد.

faded
11-02-2008, 12:15
سلام
من نفهمیدم پاورم مشکل داره یا نه؟
این جوری هم که شما میگین نیست حتی اگر بعد از چند ساعت خاموش بودن مانیتور و هم زمان خاموش بودن کلید پاور
کلید مانیتور را
رو بزنم روشن میشه
مانیتورم مدلش هست"samsung 1731 BF

Balrog
11-02-2008, 21:39
من با پاور خودم امتحان مى‌كنم ببينم اين حالت وجود داره يا نه...

becareful
12-02-2008, 01:16
سلام
این جوری هم که شما میگین نیست حتی اگر بعد از چند ساعت خاموش بودن مانیتور و هم زمان خاموش بودن کلید پاور
کلید مانیتور را
رو بزنم روشن میشه
مانیتورم مدلش هست"samsung 1731 BF
نه پاورت مشکل نداره گفتم شاید برق مانیتورت به صورت بلعکس از پاور میاد توی مانیتور برای همین انگار که مانیتور برقش میتونه تامین شه...چون پاور توی خودش برق نگه میداره حتی اگه برق قطع باشه اون پستی رو که دادم توضیح دادم دوباره بخون انجام بده جواب رو بگو

نگفتم خازن مانيتور، گفتم «خاصيت خازنى». يعنى وقتى شما مانيتور CRT رو از برق در مى‌يارى با وجود اينكه خاموش مى‌شه اما تا حدود 1 دقيقه LED اون روشنه و بعد به تدريج خاموش مى‌شه. تا چند ساعت بعد هم هنوز قطعات داخلى اون به شدت برق داره!
البته فكر كنم منظور اين دوستمون رو اشتباه گرفتم، ظاهرا مانيتور ايشون كلا روشن مى‌مونه.

محافظى كه گفتم به اين شكل هست كه مثلا چهار پنج‌ تا خونه داره. يكى از اين خونه‌ها انحصارا مخصوص دوشاخه‌ى پاور كيس هست و بقيه براى اتصال مانيتور، پرينتر، و غير مى‌تونه استفاده بشه. محافظ به اين صورت عمل مى‌كنه كه موقع روشن يا خاموش كردن كيس، به طور اتوماتيك برق بقيه‌ى خونه‌ها رو وصل يا قطع مى‌كنه و ديگه لازم نيست كليد پاور بقيه‌ى دستگاه‌ها رو به طور دستى قطع و وصل كنيد.

عجب حالا قیمتش هم خوبه؟ همچین چیزی که میگی من در موردش اطلاعات ندارم...چیز خوبی باید باشه...در مورد خازن هم درست میگی که خازن هست اما اون خازن خیلی ظرفیتش کمه و زود هم خالی میشه...

من با پاور خودم امتحان مى‌كنم ببينم اين حالت وجود داره يا نه...

خوبه جواب رو بگو ببینیم چه جوراست...:46:

Balrog
13-02-2008, 13:52
آقا رفتار پاور شما طبيعى نيست! با قطع كليد پشت پاور خروجى‌اى كه ما كابل برق مانيتور رو بهش وصل مى‌كنيم اصلا نبايد برق داشته باشه. من امتحان كردم.

عجب حالا قیمتش هم خوبه؟ چیز خوبی باید باشه...
من گرفتم 7 تومن.
بله، بسيار چيز مفيديه.

faded
13-02-2008, 15:28
آقا رفتار پاور شما طبيعى نيست! با قطع كليد پشت پاور خروجى‌اى كه ما كابل برق مانيتور رو بهش وصل مى‌كنيم اصلا نبايد برق داشته باشه. من امتحان كردم.

من گرفتم 7 تومن.
بله، بسيار چيز مفيديه.

ممنون از راهنمایی شما
پس این طوریه پاور من مشکل داره یک سال نیست ارتقا سیستم دادم
مانیتور بی پدر و مادر هم که خودش مشکل داره
وقتی خاموشه ولی به برق وصل هست صدا میده
واقعا عالیه:31: