PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیاهچاله

talot
30-04-2007, 23:12
در مورد این نظریه که به سیارات بعد از خورشید و یا فراتر از خورشید رفتن 100 سال نوری طول میکشه چیزی داری بگی
و میتونی بیشتر در مورد کهکشانها و چگونگی به وجود امدنش توضیح بدی

cmorgh
07-05-2007, 18:39
سلام
می شه تصور کرد دوسیاهچاله نسبت به هم چه حالتی دارن؟دو سیاهچاله کاملا یکسان کنار هم.......
:11:

talot
09-05-2007, 13:41
حالا این سیاهچاله ها حتما یه فوایدی هم دارند درمورد اونا هم توضیح بدید

rouhallah
04-07-2007, 13:41
ببخشید از سوال اصلی خارج شدیم سوال این بود که چه می شد اگر خورشید به دلایلی به سیاه چاله تبدیل می شد ؟ تنها اثری که این واکنش دارد این است که دور و بر خورشید تاریک و بسیار سرد می شد زمین و سایر سیارات به داخل سیاه چاله کشیده نمی شوند آنها به همان نظمی که هم اکنون دارند به دور خورشید می چرخند به دور سیاه چاله ی خورشید خواهند گشت شاید بپرسید چرا ؟ دلیل آن هم کوچکی شعاع شوارتسشیلد آن است فقط 3 کیلومتر شعاع شوارتسشیلد سیاه چاله خواهد شد و سیاه چاله نخواهد توانست سیارات را که به این دوری هستند ببلعد .

با سلام
ولي همون طور كه اشاره كرديد جرم سياهچاله با شعاع شوارتسشيلد آن رابطه مستقيم دارد و اگر جرم دوبرابر شود شعاع 2 برابر ميشود.
خب اگر براي اين خورشيد كه فرض كرديم سياهچاله شده خوارك قابل توجهي از خرده سيارت و سيارات در مسير مدار در گردش خود يا از اجرام خارج شده از مدار گيرش بيايد خب جرمش زياد شده و بالطبع شعاع آن نيز زياد ميشود پس بنا به فرض سياهچاله شدن خورشيد ، امكان بلعيده شدن زمين و ديگر سيارات منظومه نيز وجود خواهد داشت.

edwardfurlong
30-08-2007, 07:55
فکر میکنید آنتروپی سیاه چاله چه قدر باشه؟
من فکر میکنم صفر . ودلیل منطقی هم دارم.اما اونایی که میگن خیر دلیلشون چیه؟

مرتضی nvcd
31-08-2007, 02:32
یعنی چی صفر است؟

فکر می کنی باید یه رابطه ای وجود داشته باشه؟

edwardfurlong
01-09-2007, 05:39
از تعریف شروع میکنیم .بعد به نظر من میرسیم.
خوب .
تعریف دما چیست؟

elc_tabriz
05-02-2008, 10:46
کی میدونه اگه انسان توی سیاهچاله بیفته چه اتفاقی براش پیش میاد؟

آیا سیاهچاله میتونه انسان رو از زمان حال به گذشته یا آینده یا حتی به دنیای دیگه ای منتقل کنه؟

Babak
05-02-2008, 11:35
سوال من : دکتر در نشریات ما با مطالبی مثل عبور از سیاه چاله و خروج از سفید چاله و ورود به مکان و زمان دیگر مواجه هستیم . نکته عجیبی وجود داره در این مطلب و اون اینکه پایه علمی و داده گیری در باره این مفاهیم برای من نامشخصه . میشه بگید اعتبار علمی این مطالب چگونه است ؟

جواب دکتر مبشر : اینها شبه علم هستند .

نکته : در رسانه های عمومی مفاهیم تحقیقی از هم تفکیک نمیشن . نظریه قانون فرضیه و مدل .
مفهومی که اینجا ما باهاش مواجه هستیم مدل سازی نامیده میشه . مدلی فرض میشه برای تحلیل شرایط مختلف . به این شکل داده های علمی در شرایط دشوار به چالش کشیده میشن .

نکته 2 : کل شناخت و آگاهی ما و دستاورد های علمی ما . در مرز سیاه چاله ها از بین میره . همه مفاهیم علمی ( هر آنچه که انسان برای تعریف رخداد های اطرافش استفاده میکنه ) در کنار سیاه چاله ها کاملا ناکارامد هستند .

بهترین جواب به سوال 2 شما با دانسته های امروز اینه : نه

اما سوال اول : احتمالا جنازه انسان ( قبل از ورود به سیاه چاله ) که به شکل یک نوار کشیده در اومده . بعد از مدت زمانی طولانی ( بسته به جرم سیاه چاله - هر چه پر جرم تر دیرتر ) مثل دیگر مواد به جرم سیاه چاله رقمی بس ناچیز اضافه میکنه .

elc_tabriz
17-02-2008, 11:47
آیا سیاهچاله تاریخ مصرف داره؟

و اگه به پایان عمر خودش برس چه اتفاقی میافتد؟

_H2_
18-02-2008, 16:10
سلام
بحث در مورد سیاهچاله به قول دوستان "شبه علم است!"
همین الآن فرضیات جدید مطرح شده که اگر اثبات شوند شالوده فیزیک را در هم میریزند ولی ....

در مورد ورود به سیاه چاله، نظریه قدیمی تر و (موافقان بیشتر) آن است که در نزدیکی سیاه چاله که شوید به قول جناب بابک "کشیده میشوید=دراز!" و به قول من پودر میشوید!!! بعد هم که جزء ای از سیاه چاله، کوچک تر از سر سوزن ...!

چرا؟
قدرت سیاه چاله آنقدر زیاد است که حتی نور هم نمیتواند فرار کند، یعنی اگر من سالم باشم و یک چراغ قوه سالم هم داشته باشم (که امکان ندارد) و چراغ قوه را به سمت خارج سیاه چاله روشن کنم، نور چراغ قوه دورمیزند (180 درجه) و برمیگرد به سمت مرکز سیاه چاله !!!

این قدرت برحسب فاصله از سیاه چاله حالتی تصاعدی پیدا میکند، یعنی درست است که هر چیزی به سمت آن کشیده میشود و فشار وارد بر دو سمت یک چیز خیلی تفاوت دارد، مثلاً مدادی که به سمت سیاه چاله میرود یک سمتش با 1000 نیوتن و سر دیگرش با 100000 نیوتن کشیده میشود! در نتیجه مداد بخت برگشته با نیرو 99000 نیوتن از دو سمت کشیده میشود و نتیجه یا دراز شدن است یا پودر شدن ... برای هر تکه همین اتفاق می افتد (اعداد الکی هستند و فقط برای مثال هستند .)

در مورد عمر سیاه چاله هم نظر قالب قدیمی آن است که عمری متصور نیست و پایانی ندارد و خود پایان هر چیز است!

و اما نظرتان جدید (فرضیه) که صد البته دانشمندان قدری مثل هاوکینگ پشتش هستند.
در مورد شی ای که به سیاه چاله نزدیک شود، میگوید که بسته به دید ناظر دارد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(با نسبیت انیشتن قاطی نکنید، قبول این مسئله وحشتناک است و هیچ طوری با عقل جور در نمی آید!)
قبول این مسئله مثل آن است که بگوییم جسمی میتواند همزمان در دونقطه باشد !!!!!!!!
ناظر خارج سیاه چاله میبیند که اون فرد که وارد شده با همان توصیفات قبلی از بین رفته، ولی فرد هنوز در نقطه ای دیگر دارد به سیاه چاله نزدیک میشود!!!!!)
نظر من نیست!

در مورد عمر سیاه چاله هم، همین نظرات جدید میگویید سیاه چاله در آخر از بین میرود و هیچی از آن باقی نمی ماند ..... !!!!! یعنی اطلاعات در سیه چاله از بین میروند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(این هم به شدت وحشتناک است و ناقص قوانین بنیادین نیوتن است، که ماده نه به وجود می آید و نه از بین میرود و فقط تبدیل میشود.)
باز هم باور کنید نظر من نیست.

--------------------------------------------------------------------------------
سیاه چاله با جاذبه عظیم خود محورهای فضا و زمان را تحت تأثیر قرار میدهد و همه مفاهیم آشنای ما را از بین میبرد، ولی در این بین نباید به خالی بندی فیلم ها در مورد سفر به گذشته دل بست! آینده شاید ولی گذشته ...! فقط از فیلم ها لذت ببرید!

به هر حال من که علاقه ندارم به یک سیاه چاله نزدیک شوم ....

elc_tabriz
18-02-2008, 17:48
خیلی ممنون از راهنمایتون از بعضی قسمتهای مطلبتون هم خلی خوشم اومد و هم استفاده کردم...ولی...

اون قضیه ی زمان در سیاهچالها رو هم تو یک برنامه ی علمی دیده بودم.

Babak
18-02-2008, 18:04
سلام
همین الآن فرضیات جدید مطرح شده که اگر اثبات شوند شالوده فیزیک را در هم میریزند ولی ....

در مورد ورود به سیاه چاله، نظریه قدیمی تر و (موافقان بیشتر) آن است که در نزدیکی سیاه چاله که شوید به قول جناب بابک "کشیده میشوید=دراز!" و به قول من پودر میشوید!!! بعد هم که جزء ای از سیاه چاله، کوچک تر از سر سوزن ...!

چرا؟
قدرت سیاه چاله آنقدر زیاد است که حتی نور هم نمیتواند فرار کند، یعنی اگر من سالم باشم و یک چراغ قوه سالم هم داشته باشم (که امکان ندارد) و چراغ قوه را به سمت خارج سیاه چاله روشن کنم، نور چراغ قوه دورمیزند (180 درجه) و برمیگرد به سمت مرکز سیاه چاله !!!

این قدرت برحسب فاصله از سیاه چاله حالتی تصاعدی پیدا میکند، یعنی درست است که هر چیزی به سمت آن کشیده میشود و فشار وارد بر دو سمت یک چیز خیلی تفاوت دارد، مثلاً مدادی که به سمت سیاه چاله میرود یک سمتش با 1000 نیوتن و سر دیگرش با 100000 نیوتن کشیده میشود! در نتیجه مداد بخت برگشته با نیرو 99000 نیوتن از دو سمت کشیده میشود و نتیجه یا دراز شدن است یا پودر شدن ... برای هر تکه همین اتفاق می افتد (اعداد الکی هستند و فقط برای مثال هستند .)

در مورد عمر سیاه چاله هم نظر قالب قدیمی آن است که عمری متصور نیست و پایانی ندارد و خود پایان هر چیز است!

و اما نظرتان جدید (فرضیه) که صد البته دانشمندان قدری مثل هاوکینگ پشتش هستند.
در مورد شی ای که به سیاه چاله نزدیک شود، میگوید که بسته به دید ناظر دارد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(با نسبیت انیشتن قاطی نکنید، قبول این مسئله وحشتناک است و هیچ طوری با عقل جور در نمی آید!)
قبول این مسئله مثل آن است که بگوییم جسمی میتواند همزمان در دونقطه باشد !!!!!!!!
ناظر خارج سیاه چاله میبیند که اون فرد که وارد شده با همان توصیفات قبلی از بین رفته، ولی فرد هنوز در نقطه ای دیگر دارد به سیاه چاله نزدیک میشود!!!!!)
نظر من نیست!

در مورد عمر سیاه چاله هم، همین نظرات جدید میگویید سیاه چاله در آخر از بین میرود و هیچی از آن باقی نمی ماند ..... !!!!! یعنی اطلاعات در سیه چاله از بین میروند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(این هم به شدت وحشتناک است و ناقص قوانین بنیادین نیوتن است، که ماده نه به وجود می آید و نه از بین میرود و فقط تبدیل میشود.)
باز هم باور کنید نظر من نیست.

--------------------------------------------------------------------------------
سیاه چاله با جاذبه عظیم خود محورهای فضا و زمان را تحت تأثیر قرار میدهد و همه مفاهیم آشنای ما را از بین میبرد، ولی در این بین نباید به خالی بندی فیلم ها در مورد سفر به گذشته دل بست! آینده شاید ولی گذشته ...! فقط از فیلم ها لذت ببرید!

به هر حال من که علاقه ندارم به یک سیاه چاله نزدیک شوم ....

در مورد مطلب بالا من هم همین ها رو میدونم از جمله عمر سیاهچاله که روزی به پایان میرسه
دو مورد که یاد آوری کنم . درون مرز سیاهچاله کلیه قوانین شناخته شده علمی از کار می افتند . نسبیت و ... . یعنی ما با محیطی مواجه هستیم که با ادرام شناخته شده ما همسان نیست .
ناظر بیرونی میبینه که من دارم هی سیاهچاله رو دور میزنم . خودم شدم طناب ( یا پودر شاید )

البته بحث درباره سیاهچاله اصلا شبه یا ضد علم نیست . دقیقا علمه .
منظور از اشاره به شبه علم عبور از سیاهچاله و خروج از سفید چاله و حضور در فضا زمانی متفاوت از فضا زمان ورودی است .

cyrus3000
20-02-2008, 00:56
همیشه برای من این سوال بود که چطور جرم می تونه اونقدر متراکم و تبدیل به سیاه چاله بشه که به نیروی بسیار شدید هسته ای که به علت نزدیک شدن اتم ها تاحتی کمتر از شعاع هسته ای بوجود بیاد غلبه کنه

چطور ممکنه ساختار اتمی در این حالت به حالت پایدار دربیاد و یک توده جرمی روو تشکیل بده؟
اگر کسی می دونه لطفا بگه

_H2_
20-02-2008, 10:01
سلام
در مورد ماهیت درون سیاه چاله فکر نکنم بتوان نظر درستی دارد ولی یک پله قبل از آن را میتوان بررسی کرد!
سیاره یا ستاره نوترونی!

میشه گفت جوونیه های سیاه چاله است!
ساختار هسته را که میدانید، چند پروتن و نوترون سنگین و با شخصیت در مرکز و چند الکترون وروجک در اطراف!

ولی نکته جالب چیز دیگری است!
در یک کتاب علمی بچه گانه مثال جالب و زیبایی دیدم!
نصبت وسعت هسته اتم به کل اتم، مثل یک دانه گیلاس است که در وسط یک زمین فوتبال باشد!
یعنی دانه گیلاس، هسته است و بقیه زمین فوتبال فضای آزاد حرکت الکترون ها است، و جالب اینجا است که کل جرم هسته فقط به خاطر همان هسته است.
مثل این است که ماگیلاس هایی را با فاصله یک زمین فوتبال از هم قرار داده باشیم و سطح وسیعی ساخته باشیم.... (جرم چه قدر کم میشود؟؟؟؟ فضای خالی بسیار بسیار بسیار بسیار ... بیش از گیلاسها است)
این میشود ماده عادی که ما میشناسیم .... که بسیار هم مستحکم است!

حال در سیاره/ستاره نوترونی جاذبه به جایی میرسد، که ساختار اتمی فرو میریزد، چیزی نه از جنس واکنش های شیمایی و نه فیزیکی و نه اتمی و نه ....
اتم در خودش فرومیرود، الکترون ها با پروتن ها پرس شده و تشکیل نوترون میدهند!
این اتفاق حتی در سطح خورشید ما هم نمی افتد،چون دافعه بارها بسیار شدید و قوی است ولی نه قوی تر از قدرت جاذبه سیاره/ستاره نوترونی.
در نتیجه چیزی جدید حاصل میشود (ماده نیست!) یک پارچه و بقل به بقل نوترون، عنی هسته های گیلاس که یک زمانی یک زمین فوتبال با هم فاصله داشتند، حالا پشت به پشت هم پرس میشوند.

جرم به طرز وحشتناکی بالا میرود و خود افزایش جرم (طبق قانون جاذبه نیوتن) افزایش جاذبه را به دنبال دارد و افزایش جاذبه باعث میشود تا اجرام بیشتری در تله جاذبه سیاره/ستاره نوترونی گرفتار شوند و بلعیده شوند، یک دور بی نهایت و سعودی .... افزایش جرم -> افزایش جاذبه -> بلعیده شدن جرم بیشتر و افزایش جرم -> جاذبه بیشتر ....

تا جاییی این افزایش جاذبه ادامه پیدا میکند که سیاره/ستاره نوترونی با شخصیت ما تبدیل به یک سیاه چاله با جاذبه غیر قابل تصور میشود و دیگر نور با سرعت ماکسیموم و جرم مینیموم خود هم توان گریختن از این جاذبه را ندارد.

جالب تر آن است که این افزایش جرم، نه تنها جرم های دیگر را میبلعد (جاذبه) بلکه در محورهای فضا و زمان هم تاثیر میگذاردف مثل یک گوی آهنی که روی پارچه ای گذاشته میشود و پارچه را منحنی میکند !!!!!!

واقعاً برای خود من عجیب است! همین جاذبه که به راحتی از ان میگذریم ....
زمین وسیب را فراموش کنید ... یک فضای سیاه لایتناهی ... دو تکه سنگ در فاصله یک متری هم قرار دارند وسط و زیر و بالا و... خالی است، پوچ، خلإ .... چطور این دو سنگ به سمت هم کشیده میشود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برای چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چیزی آن وسط نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این کش نامرئی جاذبه از کجا می آید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من که هنوز نتوانسته ام حلاجی اش کنم!!! نمیدانم نیوتن چطور این را فهمید!!!!

Rohallah_tavakoli
21-02-2008, 12:48
من هم يه سوال دارم...
قدرت كشش سياه چاله بر اجسان اطرافش چجوريه ...يعني تا چه فاصله اي اگر جسمي (مادي) وجود داشته باشد سياه چاله انرا به طرف خود ميكشد....؟؟؟؟؟؟

يه سوال ديگه كه خيلي فكرمو مشغول كرده....
اگه دوتا سياه چاله به هم برسند چه اتفاقي مي افته؟؟؟؟؟؟؟واقعا اگر كسي از اين اتفاق مهم فيلم بگيره يه شاهكاره.....:18::18::18::18:

rosemaryam
21-02-2008, 13:10
من هم يه سوال دارم...
قدرت كشش سياه چاله بر اجسان اطرافش چجوريه ...يعني تا چه فاصله اي اگر جسمي (مادي) وجود داشته باشد سياه چاله انرا به طرف خود ميكشد....؟؟؟؟؟؟
:18::18::18::18:
بستگی داره به افق رویداد یا همون شعاع شوارتز شیلد سیاهچاله. هر جسمی وقتی به فاصله ی شعاع شوارتز شیلد برسه، به درون سیاهچاله میره.این شعاع به جرم و شعاع سیاهچاله بستگی داره.:20:

Babak
21-02-2008, 13:13
من هم يه سوال دارم...

يه سوال ديگه كه خيلي فكرمو مشغول كرده....
اگه دوتا سياه چاله به هم برسند چه اتفاقي مي افته؟؟؟؟؟؟؟واقعا اگر كسي از اين اتفاق مهم فيلم بگيره يه شاهكاره.....:18::18::18::18:

سوال اول :
مثل باقي اجرام .
تا فاصله اي که جرم ديگري اثر گرنشي بيشتري نداشته باشه . کاملا تابع گرانش نيوتوني .

دو تا سياهچاله بهم برسن باز هم مثل باقي اجرام در هم ادغام ميشن . اين واقعه بطور مستقيم قابل تصوير برداري ( ديدن ) نيست .
شايد اگر سياه چاله ها قرصي از مواد گردشون داشته باشن اين قرص دچار تحول قابل ديدار بشه .

Babak
21-02-2008, 13:29
بستگی داره به افق رویداد یا همون شعاع شوارتز شیلد سیاهچاله. هر جسمی وقتی به فاصله ی شعاع شوارتز شیلد برسه، به درون سیاهچاله میره.این شعاع به جرم و شعاع سیاهچاله بستگی داره.:20:

اين شعاع مربوط به نور ميشه . ن.ر در اين فاصله نميتونه از گزانش فرار کنه . اما اجرام در فاصله بيشتر تابع قوانين نيوتون هستند .

ویتامین
21-02-2008, 18:41
اجرام در فاصله بیشتر تابع قوانین نیوتون هستن یعنی چی؟ میشه توضیح بدید ؟

_H2_
23-02-2008, 10:01
سلام
با اجازه دوستان ...

اجرام در فاصله بیشتر تابع قوانین نیوتون هستن یعنی چی؟ میشه توضیح بدید ؟

منظور آن است که به سمت سیاه چاله کشیده میشوند، ولی مثلاً اگر یک صفینه فضایی موتور دار باشد، میتواند در فواصل دور از دام جاذبه فرار کند... و یا اجسام دیگر در وضعیت خیلی خاص شاید حالت قمر پیدا کنند...
کشش و نیرو وجود دارد ولی به نسبت فاصله و جرم سیاه چاله، بستگی دارد، مثل وقتی که یک بچه کوچک شما را به سمت خود میکشد یا وقتی یک رضا زاده شما را به سمت خود میکشد !!!

هر دو جرم در عالم(حتی یک موچه و یک انسان!) بسته به جرمشان و فاصله شان به سمت هم کشیده میشوند!
F=y(M1 * M2)/R^2

این قدرت با ضرب جرم دو جسم رابطه مستقیم دارد و با توان دو فاصله رابطه عکس دارد.
یعنی اگر شما از یک چیز پر جرمی مثل (زمین یا خورشید یا سیاره نوترونی یا سیاه چاله) فاصله تان را دو برابر کنید(10000 کیلومتر بشود 20000 کیلومتر) به جای دو برابر، چهار برابر از قدرت این نیرو کاسته میشود و برای نزدیک شدن هم برعکس....

دقیقاً به همین علت توان دو است که اجسام در نزدیکی سیاه چاله، کشیده یا پودر میشوند!!!

پس این بار به راحتی از کنار مورچه ها نگذرید! مراقب باشید! مورچه ای که در آن سمت خیابان دارد عبور میکند شما را به سمت خود میکشد!!!!!!!! :31::21:(مخصوصاً افراد پرحجم یا پرجرم دقت بیشتری کنند! :46:)

elc_tabriz
24-02-2008, 16:35
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

elc_tabriz
24-02-2008, 16:38

elc_tabriz
24-02-2008, 16:39

Rohallah_tavakoli
24-02-2008, 16:42
ميگن سياه چاله هم عمر داره يعني تا چند سال؟؟؟؟ يا اصلا راسته؟؟؟؟؟؟؟

elc_tabriz
24-02-2008, 16:44

elc_tabriz
24-02-2008, 16:49
ابعاد سیاهچاله به چه صورتی است؟(قطر و طول)

میشه سیاهچالرو به گرد باد یا گرداب تشبیه کرد؟

_H2_
25-02-2008, 09:53
سلام

ميگن سياه چاله هم عمر داره يعني تا چند سال؟؟؟؟ يا اصلا راسته؟؟؟؟؟؟؟
در چند تاپیک قبل بحث شده.... (پست 4)
نظریه قدیم=عمری متصور نیست و تمام نمیشوند.
نظریه جدید=یک روزی هیچ چیزی از سیاه چاله باقی نمی ماند!!! (مغایر با تمام مبانی و بنیان های فعلی فیزیک)

جناب "rosemaryam,Babak" در پست های 10 و 11 و 12 تا حدودی جواب این سوال را هم دادند، گفتند... بستگی به شاق و چله بدونش داره ....
البته رابطه مستقیم مستقیم هم نداره،یعنی با دو برابر شدن جرم داخل سیاه چاله، بزرگی آن دو برابر نمیشود. (خیلی کمتر بزرگ میشود که باز درصدش بستگی به جرم قبلی داره و... و... داره)

اما چیزی که واضح است آن است که در فضای لایتناهی هستیم، و مکعب شکل دلخواه طبیعت نیست!
با یک کره یا بیضی طرف هستید، که از نظر ریاضی بهتر است از لغات "شعاع" یا "قطر" یا "حجم" استفاده شود.

تشبیه!!!!!!؟؟؟؟
من ترجیح میدم به یک جاروبرقی بزرگ تشبیه اش کنم!!
یا حداقل یک گرداب/گردباد با یک جاروبرقی در وسطش! :31:

مرتضی nvcd
26-02-2008, 05:09

شاید شکلش شبیه گرداب باشه ولی .... گرداب که اب رو قورت نمی ده ... بعد هم سیاهچاله مثل ستاره ها یه کره است ... یه شکل سه بعدی ... نه یه نقطه...

مرتضی nvcd
26-02-2008, 05:13
اینطور که من یادمه و خوندم ... باید عمر داشته باشند .... یعنی بالاخره یه روزی در حرکتشون به این سمت و اون سمت با جرمی بزرگتر یا هم اندازه خودشون برخورد می کنن و ممکنه نابود بشن یا سیاهچاله ای جدید بوجود بیارن

Babak
26-02-2008, 16:43
درباره شکل سیاهچاله ( و همچنین شکل اون چیزی که منفجر شد در ابتدای عالم )
من در نوشته قبلم اشاره کردم به این مطلب . در محدوده سیاهچاله . در محدوده تعریف مهبانگ : کلیه قوانین شناخته شده فیزیک تعطیل میشن . این فیزیک یعنی هر چیزی که منو شما در زندگی روز مره از واکنش اجسام در مقابل یک کنش انتظار داریم .حتی نسبیت با تمام دشواری تصور کردنش ناتوانه از توضیح وضع سیاهچاله . این رو گفتم براتون که سعی نکنید تصور کنید سیاهچاله چه شکلیه . چون نمیتونید . در محیط سیاهچاله دایره یا مربع معنی ندارن . چی معنی داره ؟ پاسخ دانش امروزی اینه : نمیدونیم .

اینطور که من یادمه و خوندم ... باید عمر داشته باشند .... یعنی بالاخره یه روزی در حرکتشون به این سمت و اون سمت با جرمی بزرگتر یا هم اندازه خودشون برخورد می کنن و ممکنه نابود بشن یا سیاهچاله ای جدید بوجود بیارن

مرتضی جان منظور از عمر نهایت داستان سیاهچاله است . اینی که شما گفتین میشه سیر دوران زندگی .

آنچه که درباره عمر سیاهچاله ها احتمال داده میشه رو دوستمون گفتن .
قدیم : عمر بی پایان
جدید : متلاشی شدن بعد از یک بازه زمانی . ( استیون هاوکینگ حامی این نظره )

Tornado2800
26-02-2008, 18:00
دوستان میخوام بدونم که
سیاهچاله ها اگه جسمی بهشون برخورد کنه چی میشه؟

شما حرف از زمان زدید اول تاپیک !؟ زمان اینده بره و گذشته... نمی دونم !

بیشتر توضیح بدید

مرتضی nvcd
27-02-2008, 05:55
Babak جان ...

مرسی .... حرف شما درسته ...ولی اینکه سیاهچاله بالاخره متلاشی می شه زیاد جدید هم نیست !! ....هست؟

اخه تو مقاله هایی خونده بودم که همونزمان که تازه داشتن اون رو تفسیر می کردن ... به یا نتایجی رسیده بودن که نشون می داد روزی متلاشی بشه

_H2_
27-02-2008, 17:17
سلام

سیاهچاله ها اگه جسمی بهشون برخورد کنه چی میشه؟
شما حرف از زمان زدید اول تاپیک !؟ زمان اینده بره و گذشته... نمی دونم !

منظورتان از برخورد همون بلعیده شدن است دیگه؟؟؟ :31:
فکر کنم یا کش بیاد یا پودر بشه! همون طور که قبلاً هم بیان شد.
در مورد زمان هم، داخل سیاه چاله بهتر صحبش را نکنیم...
ولی در نزدیکی و لبه میتوان کمی مذاکره کرد.!
که با توجه به نظریه نسبت بستگی به دید ناظر خواهد داشت.
اگر اشتباه نکنم، فردی که از نزدیکی سیاهچاله به جهان بیرون مینگرد، همه چیز را سریع میبینید، مثل یک فیلم با دور بالا، یعنی حس میکند زمان برای خارج خیلی سریع میگذرد، مثلاً اگر به سیاره زمین نگاه کند، صبح میبیند که یک انسانی تازه متولد شده و به دنیا امده و فردا صبح که از خواب بیدار شود، تشییع جنازه 80 سالگی همان فرد را خواهد دید!!! :31::18: (البته مقدار این تناقض زمانی بستگی به نزدیکی او به سیاه چاله و سرعت و... دارد)

فردی هم که از دنیای خارج نظاره گر فردی در نزدیکی سیاه چاله باشد، برعکس این را میبیند، به نظرش میرسد در نزدیکی سیاه چاله با نوعی توقف و کندی زمان مواجه هستیم، صبح که بیدارد میشود با تکلسکوپ میبیند طرف مقابل میخواهد غذا بخورد و دستش به قاشق است، فردا صبح تازه میبیند قاشق را به دهانش رسانده!!!!

نباید این پدیده را با کندی یا تندی حرکت اشتباه گرفت، این تغییر واقعی زمان است.
یعنی همانطور که فرد تند/کند حرکت میکند، ساعت دیواری او هم تند/کند حرکت میکند.

در نتیجه اگر سفری به نزدیکی سیاه چاله داشته باشید و بعد به زمین برگردید، بدون انکه از عمرتان چیز زیادی کم شده باشد (جدا از بخش زمان رفت و بازگشت)، شاهد قرون آینده زمین خواهید بود، و باید با مرگ عزیزانتان در چند صد صال قبل کنار بیایید.
آیا این نوعی سفر در زمان نیست؟؟؟؟؟؟ ولی به سمت جلو نه عقب!

البته نباید فراموش کرد که اینها تئوریک هستند، نه اینکه از نظر علمی مشکلی داشته باشند، بلکه در واقعیت مشکل اجرایی دارند....
نزدیک ترین منظومه به ما 4 سال نوری با ما فاصله دارد (اگر اشتباه نکنم)
نزدیک ترین سیاه چاله را خدا میداند!!!!
با توجه به اینکه نمیتوانیم با سرعت نور حرکت کنیم، و در آینده نزدیک هم حداکثر میتوانیم روی یک دهم سرعت نور حساب کنیم، کسی نمیتواند به انجا برسد و بازگردد.

Babak جان ...
.... اینکه سیاهچاله بالاخره متلاشی می شه زیاد جدید هم نیست....
دعوای قدیم و جدید بیشتر سر محتویات داخل سیاه چاله است. (اطلاعات)
اینکه شما چوب یا کاغذی را میسوزانید و تبدیل به زغال و دود میشود ایراد ندارد....
یا سوختن بنزین که به ظاهر چیزی باقی نمیگذارد ولی در واقع تبدیل به گاز میشود....

یا حتی در واکنش های هسته ای، جرم کاملاً مفقود میشود!!!!
یعنی مثلاً مثلاً مثلاً 1 کیلو اورانیوم اولیه شما در راکتور میشود 990 گرم زباله هسته ای، 10 گرم باقی مانده نه دود شده و خاکستر و نه هیچ جرم دیگری ! ولی طبق فرمول مشهور E=mc^2 تبدیل به انرژی میشود.

طبق قانون اصلاح شده نیوتن، میزان جرم+انرژی در کل عالم ثابت است و جرم+انرژی نه به وجود می آید و نه از بین میرورد، فقط شاید تبدیل شود (که در مورد واکنش های شیمایی، تبدیل جرم به جرم دیگر است و در واکنش هسته ای تبدیل جرم به انرژی)

نظریه جدید همین اصل را نقض میکند و میگویید کلاً سیاه چاله و محتویاتش از بین خواهند رفت، پوچ پوچ، هیچ هیچ، بدون تبدیل، مثل غیب شدن، انگار اصلاً وجود نداشته، که قبول این نظریه مشکلات زیادی میتواند برای مبانی جاری فیزیک پیش اورد.

Babak
27-02-2008, 17:31
نزدیک ترین منظومه به ما 4 میلیارد سال نوری با ما فاصله دارد (اگر اشتباه نکنم)

4 سال
دورترين کهکشان شناخته شده حدود 12 ميليار سال .

يک ياد آوري
براي آزمودن اين مباحث لزوما ما نبايد يک سفينه بزرگ داشته باشيم .
يک اتم هم همون نتيجه رو به ما ميده .
که ابزارش ( شتاب دهنده ها ) موجوده

بحث زمان هم با استفاده از ساعت هاي اتمي در ماهواره ها آزمايش شده و نتيجه تاييد نسبيت بوده
براوو انيشتين

eshghe eskate
27-02-2008, 17:41
کی میدونه اگه انسان توی سیاهچاله بیفته چه اتفاقی براش پیش میاد؟

آیا سیاهچاله میتونه انسان رو از زمان حال به گذشته یا آینده یا حتی به دنیای دیگه ای منتقل کنه؟
ببین سیاه چاله یه نظریه س که بر اساس نظریه ی نسبیت انیشتین ساخته شده.حالا این سیاه چاله بحث فوق العاده گسترده ای داره...در جواب سوالتون هم باید بگم که اگه ماده بتونه از مرکز این سیاه چاله سالم عبور کنه یعنی از یه طرف بره از اونطرف بیاد بیرون که امکان نداره میتونه به زمان سفر کنه چه اینده چه گذشته.حالا میگیم که سفر به گذشته عملا غیر ممکنه چون .......(دلیلش خیلی طولانیه)ولی سفر به اینده میتونه به وقوع بپیوندهه البته نه واسه هر جرمی بلکه واسه ذره های بنیادی(اسم نمیبرم چون زیادن)نظریه ی نسبیت انیشتین میگه که اگه من بیشتر از سرعت نور از یه مکانی جلوی چشم تو بگذرم تو جسم منو تا هزاران سال بعد هم همونجا و با همون سن میبینی و به عبارتی من میتونم از جسمم خارج بشم و به زمان سفر کنم(چه مغزی بوده این انیشتین).و از اونجا که هیچ وقت چنین چیزی امکان پذیر نیست (چون اگه باشه فیزیک دیگه وجود نداره و تمام قوانین داغون میشه)پس من هیچ وقت نمیتونم به زمان سفر کنم.:46:

یه نکته ی دیگه این که تمام عکسهایی که از سیاه چاله ها گرفته میشن خیالیه!!!مگه اینکه سیاه چاله جاذب باشه .اخه دو نوع سیاه چاله داریم یکی این که جرم و جذب میکنه ویکی دیگه م جرم وجذب میکنه ولی اونو به صورت پرتو بازتاب مبکنه....حالا اگه سیاه چاله از نوع اول باشه و نور ستاره ای(فرض) از بالای افق رویداد*اون بگذره چون نور اون ستاره خمیده میشه ما میتونیم بفهمیم که سیاه چاله کجاست چون سیاه چاله دیده نمیشه.
*افق رویداد=فرض کنیم شمادر حال دویدن ید و من از پشت شما رو میکشم عقب شما تا یه جایی میتونید و بعد از اون توسط نیروی من متوقف میشید و در جا میزنید. حلا اون جایی که نور ستاره ها توسط جاذبه ی سیاه چاله ها متوقف میشه (درجا میزنه)افق رویداد میگن

Tornado2800
27-02-2008, 20:04
Wow !
پس خیلی جالب شده !

اگه بشه کسی نزدیکشون بشه آینده رو ببینه ! :دی

و حتی یا ازش بتونه رد کنه !

به نظر شما ! با تکنولوژی علم یه روزی نمی رسه که بشه نزدیکش شد و یا حتی ازش عبور کرد ؟

اصلا این سیاه چاله ها من الا شگفت زده کرده ! این قدرتشون و نیرو رو از کجا میارن؟

rosemaryam
28-02-2008, 12:27
میشه در مورد خمیدگی فضا زمان هم مطلب بذارید؟

eshghe eskate
28-02-2008, 13:39
Wow !
پس خیلی جالب شده !

اگه بشه کسی نزدیکشون بشه آینده رو ببینه ! :دی

و حتی یا ازش بتونه رد کنه !

به نظر شما ! با تکنولوژی علم یه روزی نمی رسه که بشه نزدیکش شد و یا حتی ازش عبور کرد ؟

اصلا این سیاه چاله ها من الا شگفت زده کرده ! این قدرتشون و نیرو رو از کجا میارن؟
من فکر نمیکنم .البته همه چیز ممکنه . بیشترین سرعت اجسام 3×10 به توان 8 متر بر سانیه است که سرعت نوره .اگه چیزی یا کسی بتونه با بیشتر از این سرعت حرکت کنه فیزیک میشه یه چیزبی معنی و مسخره.

میشه در مورد خمیدگی فضا زمان هم مطلب بذارید؟
اره عزیز.
جهان چها بعده شما فرض کن ارتفاع طول عرض و فضا زمان
حالا یه پرده رو تصور کن که همون فضا زمانه (یکی از ابعاد جهان)بعد فرض کن یه سنگ مینذازی وسط این پرده خب پرده خمیده میشه دیگه.حالا نظریه ی نسبیت میگه که جاذبه همینه.پرده رو تصور کن که خمیده شده بعد فرض کن هر چیزی که توی اطراف این پرده قرار داشته باشن به طرف مرکز میرن . پس جاذبه اینه.من هنوز توی کار خدا موندم که خدا این انیشتین و چی افریده....:18:.من واقعا توی این چیزا قدرت و عظمت خدا رو حس میکنم.از dna و ذرات بنیادی گرفته تا کهکشان و سیاه چاله و .........لا حول ولا قوه الا بلله العلی العظیم:46:

hamidghoty
28-02-2008, 15:02
درسته که انیشتین ی نظریه داده بود که میشه با این تونلا (اسمشو نمیدونم) تو فضا سفر کرد وخودشم اینو رد کرده بود که بعد با نظریه تار(فکر کنم همین بود) اثبات شد که میشه این کارو کد.
حالا فرض کنیم ما ی تونل داریم
وقتی من دستمو میبرم تو (تا آرنج)(اونطرف سیاه چال باشه)به چشم خودم که این طرف هستم دستم بعد مدت طولانی دستم به آرامی وارد سیاهچال میشه و هم زمان کشیده میشه
و به چشم ناظر اونطرف من ی پیر مرد شدم
درسته

hamidghoty
28-02-2008, 15:33
خوب اگه سیارات رو روی صفحه 2 بعدی در نظر بکیریم انحنا ایجاد میکنن.ولی سیاهچاله صفحه رو سوراخ میکنه؟این طوری همه چیز میریزه بیرون؟(کجا میریزه دنیای دیگه)؟

eshghe eskate
29-02-2008, 13:25
:41:
خوب اگه سیارات رو روی صفحه 2 بعدی در نظر بکیریم انحنا ایجاد میکنن.ولی سیاهچاله صفحه رو سوراخ میکنه؟این طوری همه چیز میریزه بیرون؟(کجا میریزه دنیای دیگه)؟
واقعا نفهمیدم چی شد

درسته که انیشتین ی نظریه داده بود که میشه با این تونلا (اسمشو نمیدونم) تو فضا سفر کرد وخودشم اینو رد کرده بود که بعد با نظریه تار(فکر کنم همین بود) اثبات شد که میشه این کارو کد.
وقتی من دستمو میبرم تو (تا آرنج)(اونطرف سیاه چال باشه)به چشم خودم که این طرف هستم دستم بعد مدت طولانی دستم به آرامی وارد سیاهچال میشه و هم زمان کشیده میشه
درسته
قرمز:کرم چاله ها
من که اصلا نفهمیدم شما چی گفتید.:46:

مرتضی nvcd
29-02-2008, 16:10
تا اونجا که یادم میاد انیشتین در مورد انبساط عالم یه ثابتی رو در نظر گرفته بود که بعدا اعلام کرد این بزرگترین اشتباهش بوده و گفت که درست نیست .... اما بعد از عکسهایی که گرفته شد معلوم شد انبساط عالم و ثابت اون که انیشتین محاسبه کرده بود واقعیت داره.

این تونل هم که خوب دوستمون گفت کرم چاله است ...

تو کرم چاله خیلی از قضایای فیزیک بهم میریزه و به این سادگی نیست که شما فکر می کنید(یا حداقل از نوشته تون پیداست)
چون فضا زمان در کنار اجرام چگال خم میشه و به صورت یه گودال در میاد ... فرض کردن اگه اون طرف این گودال هم جرم چگال وجود داشته باشه و دو خمیدگی به هم وصل بشن ... می شه یه کرم چاله ...
و چون تو کرم چاله قوانین فیزیک و زمان دچار تغییر می شه ... احتمال دادن ما با ورد به کرمچاله سر از جایی دیگه از همین جهان و یا شاید جهانی دیگه در بیاریم.

_H2_
01-03-2008, 10:02
سلام

دورترين کهکشان شناخته شده حدود 12 ميليار سال .

ممنون از تذکر سریعتان. :10:
پست را ویرایش کردم.

درسته
با گفته های شما آدم گمان میکند که سیاهچاله مثل یک صفحه LCD خانگی است (همان ها که مدام نازک تر هم میشوند) یا یک چیزی مثل آینه.
آدم یک طرفش بایستد و خیلی راحت انگشتش را در آن فرو کند (مثل این بعضی فیلم های خالی بندی!)

بابا، سیاه چاله یک قول چگال و پرجرم وحشتناک است. :18:
در نزدیکی اون تمام مفاهیم آشنای ما به هم میریزند، حتی با انحنای فضا مفاهیمی مثل بالا، پایین، روبرو و.... هم دیگر...

hamidghoty
01-03-2008, 12:47
چون فضا زمان در کنار اجرام چگال خم میشه و به صورت یه گودال در میاد ... فرض کردن اگه اون طرف این گودال هم جرم چگال وجود داشته باشه و دو خمیدگی به هم وصل بشن ... می شه یه کرم چاله ...
و چون تو کرم چاله قوانین فیزیک و زمان دچار تغییر می شه ... احتمال دادن ما با ورد به کرمچاله سر از جایی دیگه از همین جهان و یا شاید جهانی دیگه در بیاریم.
خوب منم منظورم همین بود

نظریه جدید=یک روزی هیچ چیزی از سیاه چاله باقی نمی ماند!!!
موادی که تو سیاهچاله ریخته شده آنی از بین میره(یک دفعه همه با هم)یا همون لحظه که وارد میشه از بین میره

_H2_
01-03-2008, 18:04
سلام

موادی که تو سیاهچاله ریخته شده آنی از بین میره(یک دفعه همه با هم)یا همون لحظه که وارد میشه از بین میره
تا از بین رفتن را چی معنی کنیم!
آیا چوبی که سوخته و زغال شده، از بین رفته؟؟؟؟؟
از نظر عرف شاید از بین رفته باشد، ولی از نظر فیزیکی فقط ما شاهد یک تبدیل بوده ایم.
اگر منظورتان از نظر مردم باشد، جوابتان "بله" است، اشیا به نزدیک سیاه چاله که برسند نابود میشوند. (هیچ جرمی نمیتواند سالم بماند، هیچ جرمی، نه آهن نه الماس و نه...)
ولی اگر منظورتان از نظر فیزیک بوده جوابتان "خیر" است، جرمی که به سمت سیاه چاله میرود جزئی از سیاهچاله میشود، البته به چگالی باید دقت کرد.
یعنی شاید اگر کوه اورست وارد سیاه چاله ای شود، تبدیل به یک سر سوزن شود.
همین بلعید شدن اجرام دیگر توسط سیاه چاله، باعث افزایش جرم سیاهچاله میشود و افزایش جرم باعث قوی تر شدن نیروی گرانشی و بلعیده شدن چیزهای بیشتر میشود.....

hamidghoty
02-03-2008, 13:10
سیاهچاله تو چه شرایطی از بین میره

Parnyan
06-03-2008, 00:42
چرا پس هیشکی هیچی نگفت ؟:41: من میخواستم بپرسم همین سوالو ولی گفتم دیگه ...پرسیدن

از همه دوستان به خاطره مطالب :40:شون تشکر می کنم ...یه سوالم دارم
من اصلا نمیتونم نمی فهمم چه طوری آخه سیاه چاله ها :40: از بین میرن :18::41: ؟

اگه کسی میدونه ممنون میشم بگه :11:

AlL The Best

مرتضی nvcd
06-03-2008, 02:11
پرنیان جان ...

تو پست های بالاتر در این مورد صحبت شده ...

eshghe eskate
08-03-2008, 23:40
سیاهچاله تو چه شرایطی از بین میره

چرا پس هیشکی هیچی نگفت ؟:41: من میخواستم بپرسم همین سوالو ولی گفتم دیگه ...پرسیدن

از همه دوستان به خاطره مطالب :40:شون تشکر می کنم ...یه سوالم دارم
من اصلا نمیتونم نمی فهمم چه طوری آخه سیاه چاله ها :40: از بین میرن :18::41: ؟

اگه کسی میدونه ممنون میشم بگه :11:

AlL The Best
اقا اصلا کی گفته سیاه چاله هست؟سیاه چاله یه نظریه س که هنوز خودشم اثبات نشده چه برسه به از بین رفتنش:46:

مرتضی nvcd
09-03-2008, 02:09
نه دوست عزیز . نظریه بود ... الان نظریه رو به اثبات کامله .... یعنی اثبات شده اما هنوز نامفهوماتی وجود داره .

Parnyan
09-03-2008, 14:43
پرنیان جان ...

تو پست های بالاتر در این مورد صحبت شده ...

نشده هااااااااااااا ..من تقریبا همه پستا رو خوندم :41: فقط گفتن یه نظریه هست که می گه از بین میره ...من فقط میخواستم بدونم چه طوری ....برا چی ؟ همین ...

بازم نگاه می کنم

AlL ThE BEST

ssz1370
10-03-2008, 15:53
توی یک مطلب در مورد از بین رفتن سیاه چاله ها خودم که (فکر کنم عنوانش تبخیر سیاه چاله ها بود)در سیاه چاله ممکنه نیروی گرانششون بعد از شعاع شوارتز به ماده تبدیل بشه و از جرم سیاه چاله کم بشه ولی اگه جرم ان کم باشه در طول سه چهار میلیون سال از بین می ره و اگه جرم اون زیاد باشه مقداری که بهش اضافه میشه بسیار بیشتر از مقداریست که از دست می ده .البته توی همین فروم بود که یکی از اعضا نوشته بودن نیروی گرانش انرزی نیست که به ماده تبدیل بشه.(خودمم به نتیجه ای نرسیدم)

Parnyan
10-03-2008, 19:59
توی یک مطلب در مورد از بین رفتن سیاه چاله ها خودم که (فکر کنم عنوانش تبخیر سیاه چاله ها بود)در سیاه چاله ممکنه نیروی گرانششون بعد از شعاع شوارتز به ماده تبدیل بشه و از جرم سیاه چاله کم بشه ولی اگه جرم ان کم باشه در طول سه چهار میلیون سال از بین می ره و اگه جرم اون زیاد باشه مقداری که بهش اضافه میشه بسیار بیشتر از مقداریست که از دست می ده .البته توی همین فروم بود که یکی از اعضا نوشته بودن نیروی گرانش انرزی نیست که به ماده تبدیل بشه.(خودمم به نتیجه ای نرسیدم)

سلام ,

ببخشید ! یعنی چی نیروی گرانش به ماده تبدیل بشه ؟...من خوب نگرفتم چی شد :41::41:

ولی بازم ممنون که جواب دادین :11:

good luck

_H2_
11-03-2008, 16:42
سلام
1 - من که چیزی در مورد زمان و کیفیت نابودی سیاه چاله ها نمیدانم (نظریه کلی را میدانم ولی جزئیات نه)
2 - وجود سیاه چاله ها حتمی است و وجودشان در شک و تردید قرار ندارد.
3 - طبق فرمول E=mc^2 انرژی و ماده ماهیتی واحد دارند و حداقل در تئوری امکان تبدیل به یکدیگر را دارند.
یعنی چه؟

کمی مسئله را باز تر میکنیم....
مثلا
"گرما" نوعی انرژی است.
"آهن" نوعی ماده است.

تبدیل جرم به ماده مثل آن است که "آهن" تبدیل شود به "گرما"
یعنی "آهن" ما کلاً غیب شود وما با کوهی از حرارت مواجه شویم !!!!

تبدیل ماده به جرم هم برعکس است.
مثل آن است که گرمای محیط را بگیریم (محیط سرد شود) و در عوض آن را تبدیل کنیم به یک قطعه "آهن" کنیم!!!!!!

خیلی دور از ذهن است ؟؟؟؟!!!!!
گرچه در عمل نمیتوانم "آهن" و "گرما" را به هم تبدیل کرد ولی فعلاً که موفق شده ایم عناصری سنگینی مثل "اورانیوم 235" را به "گرما" تبدیل کنیم.

و در اگر صفینه ای به نزدیک سرعت نور برسد، بر عکس این اتفاق می افتد!
یعنی صفینه مدام سوخت را در موتور میسوزاد و آن را به نوعی انرژی رانشی تبدیل میکند و سرعت صفینه بیش از نور نمیشود!!! پس انرژی چه شد؟ کجا میرود؟ انرژی تولیدی که نمیتواند سرعت را زیاد کند تبدیل به جرم میشود و جرم صفینه افزایش می یابد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (افزایش "اندازه حرکت"، پس چیزی از بین نمی رود)
(جالب آنجا است که خود مطلب فوق اثبات ساده ای بر نرسیدن به سرعت نور است! چطورش با خودتان!؟)

اما تبدیل گرانش به ماده چیز دیگری است!!!! کمی نیاز به فسفور سوزی دارد!
من در این مورد چیزی نشنیده ام و این مطلب کمی عجیب به نظر میسرد ولی طبق یک آزمایش ساده میدانم که سرعت و گرانش یک نوع خیشاوندی (از یک نوع بودن) با هم دارند.
اگر سرعت و انرژی رانشی یک صفینه بتواند به جرم تبدیل شود و با توجه به رابطه خیشاوندی سرعت و گرانش، پس شاید گرانش هم قابل تبدیل به جرم باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

ولی مطمئن نیستم، اگر دوستان اطلاعات حتمی و مطمئنی دارند (غیر حدسیات)، خوشحال میشوم که بدانم.
جمیعاً موفق باشید.

cyrus3000
13-03-2008, 00:38
دست شما درد نکنه!!!چه معرفتی!!!!:2:همه سوالات جواب داده شد غیر از سوال من!!!!!!!!!:41:

_H2_
15-03-2008, 13:49
سلام

دست شما درد نکنه!!!چه معرفتی!!!!همه سوالات جواب داده شد غیر از سوال من!!!!!!!!!
اگر منظورتان سوالتان در پست 7 باشد، من سعی کردم در پست 8 جواب دهم.

ساختار اتمی بدان شکل را ما میشناسیم وجود ندارد، نیروی عظیم جاذبه حاصل از خود جرم باعث فرو ریزی جرم میشود.
الکترون ها بر روی هسته سقوط میکنند و در تلفیق با پرتونها نوترون میسازند و با نوترون که از قبل وجود داشته یک سازه یک دست نوترونی میسازند.
مجدداً تاکید میکنم که ماده ای که ما میشناسیم، (تمام مواد اطراف، سنگ، چوب، آهن و...) ساختار اتمی شان به نحوی است که فضای خالی بسیار بسیار بسیار بیش زیاد است، مثل چیدمان گیلاسهایی با فاصله یک زمین فوتبال در طول و عرض و ارتفاع (3 بعدی) ولی در چیزی مثل ستاره/سیاره نوترونی ما با فوجی طولی و عرضی و ارتفاعی و متراکم و چسبیده به هم مواجه هستیم، دیگر زمین فوتبالی وجود ندارد.
البته اینها شرایط سیاره/ستاره نوترونی هستند (یک پله کمتر از سیاه چاله) ولی تصوری از این چگالی فوق زیاد به ما میدهد.

eshghe eskate
16-03-2008, 00:20
بچه ها یه کم ساده تر توضیح بدید من که تقریبا همه ی اینا رو میدونم با خوندنشون از زبان شما گیج میشم!!!!!

cyrus3000
16-03-2008, 02:57
سلام

اگر منظورتان سوالتان در پست 7 باشد، من سعی کردم در پست 8 جواب دهم.

ساختار اتمی بدان شکل را ما میشناسیم وجود ندارد، نیروی عظیم جاذبه حاصل از خود جرم باعث فرو ریزی جرم میشود.
الکترون ها بر روی هسته سقوط میکنند و در تلفیق با پرتونها نوترون میسازند و با نوترون که از قبل وجود داشته یک سازه یک دست نوترونی میسازند.
مجدداً تاکید میکنم که ماده ای که ما میشناسیم، (تمام مواد اطراف، سنگ، چوب، آهن و...) ساختار اتمی شان به نحوی است که فضای خالی بسیار بسیار بسیار بیش زیاد است، مثل چیدمان گیلاسهایی با فاصله یک زمین فوتبال در طول و عرض و ارتفاع (3 بعدی) ولی در چیزی مثل ستاره/سیاره نوترونی ما با فوجی طولی و عرضی و ارتفاعی و متراکم و چسبیده به هم مواجه هستیم، دیگر زمین فوتبالی وجود ندارد.
البته اینها شرایط سیاره/ستاره نوترونی هستند (یک پله کمتر از سیاه چاله) ولی تصوری از این چگالی فوق زیاد به ما میدهد.

آقا دمت گرم اشتباه از من بود که نمی دونم چرا پست 8 رو ندیدم...جواب عالی و کاملی بود...سرفراز باشی:11:

ssz1370
16-03-2008, 16:48
ببخشید ! یعنی چی نیروی گرانش به ماده تبدیل بشه ؟...من خوب نگرفتم چی شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

ولی بازم ممنون که جواب دادین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

بفرمایین این هم قسمتی از مقاله:

این نظریه نیز توسط استفن هاوکینگ بیان شد و گفته شد که مقداری از انرژی گرانشی سیاه چاله ها که از حد شعاع شوآرتسشیلد هم فراتر می روند قسمتی از جرم آنها را نیز به همراه خود می برند که این موضوع باعث می شود سیاه چاله ها به مرور زمان تبخیر شوند اما میزان تبخیر به جرم اولیه سیاه چاله بستگی دارد که هر چقدر چگال تر باشد میزان بدست آوردن جرم (با ربایش بیشتر) بالاتر از موقعی هست که جرم خود را از دست می دهد بنابراین عملاً این گونه سیاه چاله ها از لحاظ جرمی ثابت باقی می مانند ولی در سیاه چاله های کوچکتر این موضوع بر عکس می باشد.

Parnyan
18-03-2008, 01:56
بفرمایین این هم قسمتی از مقاله:

این نظریه نیز توسط استفن هاوکینگ بیان شد و گفته شد که مقداری از انرژی گرانشی سیاه چاله ها که از حد شعاع شوآرتسشیلد هم فراتر می روند قسمتی از جرم آنها را نیز به همراه خود می برند که این موضوع باعث می شود سیاه چاله ها به مرور زمان تبخیر شوند اما میزان تبخیر به جرم اولیه سیاه چاله بستگی دارد که هر چقدر چگال تر باشد میزان بدست آوردن جرم (با ربایش بیشتر) بالاتر از موقعی هست که جرم خود را از دست می دهد بنابراین عملاً این گونه سیاه چاله ها از لحاظ جرمی ثابت باقی می مانند ولی در سیاه چاله های کوچکتر این موضوع بر عکس می باشد.

دستتون درد نکنه ...حالا دیگه گرفتم

موفق باشید:11: