PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه فرمت sub را به srt تبديل كنم

mojtaba007
02-02-2008, 10:50
من حدود 60 تا فيلم دارم به صورت divx هستند و اكثرا به زبان اصلي هستند
خودم حدودا 15 تا زير نويس از 2 سايت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دانلود كردم ولي هنوز خيلي فيلم ديگه باقي مونده
ولي تو تاپيك دانلود زير نويس فارسي خيلي زير نويس پيدا كردم
ولي اكثرا به صورت فرمت sub هستند
من برنامه Subtitle Workshop را ريختم و يكي از زير نويس هايي كه به صورت subبود را به فرمت srt تبديل و اين فرمت جديد را تبديل با استفاده از پخش كننده nero باز كردم ولي يك مشكلي برام پيش امد و ان مشكل اين بود كه صدا با تصوير نميخورد و فيلم يك مقدار خيلي كم كند ميشود
حالا نميدونم چه كار بايد بكنم
يعني ممكنه كه اشتباهي تغيير فرمت كردم
اصلا بزاريد بهتون بگم چه طوري از برنامه Subtitle Workshop استفاده ميكنم
اول برنامه را باز ميكنم بعد وارد tools ميشوم و بعد گزينه Batch convert ميشوم يك صفحه اي ميايد كه 2 تا تيك دارد به نامه Include subfolders و Exhaustive format check هست حالا بايد تيك بزارم اين 2 تا را يا نه
و دو قسمتي به نامه Output format و Default fps دارد كه باز هم نميدونم روي كدوم قسمت بزارم

حالا خواهش مندم كه من را ياري بفرماييد تا خدا هم ازتون راضي باشه
كه ايا من ميتونم فيلمي با فرمت sub را تبديل به srt بكنم و با استفاده از فرمت srt فيلم را نگاه بكنم

و اگر به غير از اون 2 تا سايت بالا سايتي هست كه بتونم زير نويس فارسي را دانلود كنم را به من هم بدهيد

و ايا به غير از برنامه Subtitle Workshop برنامه ديگري هم هست به بتوان به طور صحيح تغيير فرمت بدهد

Marmoulak
21-02-2008, 17:09
مشکل این دوستمون مشکل منم هست یکی راهنمایی کنه ؟

mojtaba007
22-02-2008, 00:25
عزیز من کمکی نمیکنند منتظر نباش من کی این تاپیک رو زدم

يك ناشناس
23-02-2008, 01:45
منم همين مشكل را دارم.كسي نيست؟

SHABAHPASHA
24-02-2008, 21:01
سلام
در چند پست اشاره شده اما دو نوع فرمت SUB وجود داره که یک فایل متنی تنها ست و دیگری فرمت SUB/IDX فرمت SUB به راحتی با برنامه SubtitleCreator به هر نوع فرمتی قابل تبدیل است

اما در مورد فرمتهایی مانند SUP و SUB/IDX این فرمتها تصویری است فرض کنید روی یک عکس یک متن حک شده باشد مطمئنا" این نوشته قابل کپی نیست(به صورت متن) بنابراین از یک تکنولوژی به اسم ORC استفاده می شود که بتواند حروف را از دل تصویر به متن برگرداند که البته همیشه 100 در 100 نیست
برای اینکار برنامه بهترین برنامه VOBSUB
پس از نصب، از منوی START در قسمت تازه تاسیس «VobSub» برنامه «SubResync» رو اجرا کنید. با زدن دکمه «Open» زیرنویسی رو که در «گام اول» استخراج کردیم، بهش بخورونید... زیاد برنامه رو انگولک نکنید و فقط از کادری که زبونها توش نوشته شده، زبونی رو که میخواهید تبدیل کنید، انتخاب کنید (فرض کردم که زیرنویس انگلیسی دارید و میخواهید ترجمه کنید به فارسی. پس English رو از لیست انتخاب کنید)
حالا دکمه «Save As» رو بزنید. در کارد Save در قسمت «Save as type» گزینه « Subripper *.srt » رو انتخاب کنید و سپس دکمه Save رو بزنید.
به محض اینکه دکمه Save رو بزنید. کادری باز میشه و یک عکس از حرف اول زیرنویس رو به شما نشون میده و از شما میپرسه که این چه حرفیه؟
مثلا شکل S رو نشون میده که مشصه که این S هستش در انگلیسی 28 حرف وجود داره به اضافه 10 عدد و چند علامت استفهامی مثل! که فرض بگیریم 6 حالت داریم بنابراین برای فهماندن به برنامه 46 بار این عمل تکرار می شود اما برای فارسی مسئله بسیار زجر آور است علاوه بر حروف واعداد یعنی 42 حالت ترکیباتی نظیر (سن،مک،کمک و...) نیز باید برای برنامه تعریف شود که کار بسیار وقت گیر است حالا دیگه قضاوت با خودتون امیدوارم کمکی به شما شده باشه

يك ناشناس
25-02-2008, 01:14
يك سوال ديگه كه مي دونم اينجا جاش نيست ولي اميدوارم جناب شهاب پاسخ بدن اگر ما فقط فايل ساب را داشته باشيم چطور بايد فايل idx را براش درست كنيم؟

SHABAHPASHA
26-02-2008, 16:56
يك سوال ديگه كه مي دونم اينجا جاش نيست ولي اميدوارم جناب شهاب پاسخ بدن اگر ما فقط فايل ساب را داشته باشيم چطور بايد فايل idx را براش درست كنيم؟

سلام دوست عزیز با همون برنامه subttitle creatorمیشه فقط بعد از باز کردن برنامه و بارگزاری فایل زیر نویس روی گزینه save vobsub as کلیک کنید وفایل idx رو بدست آورید

piishii
27-02-2008, 00:09
سلام.
این برنامه رو من اومدم نصب کنم میگه

.NET runtime library is not installed
چرا اونوقت ؟؟؟

Xbox360
27-02-2008, 00:31
سلام.
این برنامه رو من اومدم نصب کنم میگه

.NET runtime library is not installed
چرا اونوقت ؟؟؟
خب شما احتیاج به یه NET Framework داری
از اینجا دانلود کن:

يك ناشناس
27-02-2008, 04:03
سلام دوست عزیز با همون برنامه subttitle creatorمیشه فقط بعد از باز کردن برنامه و بارگزاری فایل زیر نویس روی گزینه save vobsub as کلیک کنید وفایل idx رو بدست آورید

دست شما درد نكنه.

Šepehr
04-03-2008, 18:50
[B]
من برنامه Subtitle Workshop را ريختم و يكي از زير نويس هايي كه به صورت subبود را به فرمت srt تبديل و ...

سلام
شما چطور زیرنویس sub رو با این برنامه تبدیل کردین؟
چون من اصلا نتونستم بازش کنم میگه این فرمت رو نمیتونه باز کنه
نه توی load subtitle و نه batch convert