PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Ultimator
01-02-2008, 09:26
آموزش شبكه كردن و يا وصل كردن دو كامپيوتر به هم :46:

شبكه كردن دو كامپيوتر به شكل مستقيم ( به ساده ترين روش )

بنا به پرسش هاي مككر دوستان در مورد شبكه كردن 2 كامپيوتر ، تصميم گرفتم كه اين مقاله را در سايت قرار بدهم كه مشكل خيلي از دوستان حل بشود ، و از قرار گرفتن سوالات تكراري در سايت مبني بر شبكه كردن 2 كامپيوتر جددا خودداري بشود .
به نظر مقاله ي كاملي مي آيد ولي اگر باز هم دوستان مشكلي داشتند حتما پاسخ گو خواهم بود .

در خانه ها و يا مراكز كوچكي كه دو رايانه وجود دارد هميشه فكر وصل كردن اين دو رايانه به ذهن صاحبان آن مي رسد.
فكر راحت شدن انتقال اطلاعات بين 2 كامپيوتر به وسيله ي شبكه كردن آن دو يكي از دلايل شبكه كردن كامپيوترها مي باشد . و فكر حذف سخت افزارهايي مانند سي دي و يا انواع فلش مموري ها براي انتقال اطلاعات ، و انتقال اطلاعات به وسيله ي چند كليك دليل خيلي خوبي براي شبكه كردن 2 كامپيوتر مي باشد .
شبكه كردن 2 كامپيوتر دو بخش خيلي مهم دارد :

1 . سخت افزاري
2 . نرم افزاري

1 . سخت افزاري :
1-1 . هر كامپيوتر بايد يك كارت شبكه داشته باشد ، كه در اكثر كامپيوتر هاي خانگي كارت شبكه آن بورد مي باشند (يعني مانند كارت صدا بر روي مادربورد است و به صورت جداگانه نيست و اصولا نيازي به خريد جداگانه ي آن نيست)

2-1 : بعد از داشتن كارت شبكه نياز به كابل رابط است كه براي وصل كردن 2 كامپيوتر به هم بايد از كابل Cross (كراس) استفاده كرد .
كابل را به راحتي مي توانيد به صورت آماده خريداري نماييد ، ولي ما اينجا آموزش درست كردن كابل را هم مي دهيم .
(نكته : نيازي نيست تا بخش آموزش درست كردن كابل كراس را هم ياد بگيريد ، شما مي توانيد آن را به راحتي با هر متراژي كه دوست داريد بخريد . )
آموزش درست كردن كابل كراس :
در شكل زير الگوي ساخت اين كابل و مبناي ساختن كابل را مشاهده مي كنيد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در تصوير بالا تي اكس ها ( سيم هاي فرستنده اطلاعات ) و آر اكس ها ( دريافت كننده ها ) را مشاهده مي كنيد. تي اكس هاي مثبت به آر اكس هاي مثبت و تي اكس هاي منفي نيز به آر اكس هاي منفي متصل شده اند.
براي ساخت سر اول كابل بايد رنگ هاي سيم ها را مانند شكل زير ترتيب كنيم و به سوكت متصل نماييم :

سفيد نارنجي - نارنجي - سفيد سبز - آبي - سفيد آبي - سبز - سفيد قهوه اي - قهوه اي

سر ديگر كابل را بايد به صورت ديگري ترتيب كرد و به سوكت متصل نمود تا بدون نياز به سوييچ و خرج اضافه بتوان تنها با يك كابل دو رايانه را به هم متصل كرد :

سفيد سبز - سبز - سفيد نارنجي - آبي - سفيد آبي - نارنجي - سفيد قهوه اي - قهوه اي

2 . نرم افزاري
بعد از اينكه كابل كراس را ساختيم يا خريداري نموديم ، يك سر آن را به كامپيوتر شماره 1 و يك سر آن را به كامپيوتر شماره ي 2 وصل مي كنيم (شماره ي كامپيوتر ها بر هيچ اساسي نيست و خواستيم منظورمان را برسانيم .) .

اكنون مراحل زير را براي تنظيمات نرم افزاري آغاز مي كنيم :

در كنترل پنل بر روي آي كن Network Connections دو بار كليك كنيد .
در پنجره ي باز شده در بخش Lan or High-speed internet بر روي Local Area Connection راست كليك كنيد و گزينه ي Properties را انتخاب بنماييد .

حال در پنجره ي باش شده در سربرگ پيش فرض يعني جنرال روي گزينه Internet Protocol (TCP/IP) دو بار كليك مي كنيم سپس تنظيمات ( يعني عدد ها ) را مانند شكل زير اعمال مي نماييم :

اكنون سراغ رايانه ديگر مي رويم (2) و مراحل بالا را تكرار مي كنيم با اين تفاوت كه تنظيمات رايانه دوم را مانند شكل زير اعمال مي كنيم :

اكنون اتصال بين دو رايانه با يك كابل به صورت مستقيم برقرار است. براي اطمينان كار دو سيستم را يك بار ري استارت نماييد.

اشتراك و استفاده همزمان از اينترنت در دو رايانه

رايانه اصلي را مانند هميشه به اينترنت متصل نماييد بعد از وصل شدن رايانه به اينترنت روي كانكشن خود راست كليك كنيد سپس گزينه آخر را انتخاب نماييد و بعد در سربرگ ادونس مانند شكل زير عمل نماييد :

در شكل بالابه گزينه سوم كه تيك ندارد توجه كنيد ! در صورتي كه تيك اين بخش را بزنيد رايانه دوم مي تواند اينترنت به اشتراك گذاشته شده را غير فعال كند و روي آن كنترل داشته باشد كه بنا به خواسته شما مي توانيد تيك آن را برداشته يا قرار دهيد.

نويسنده : Mohammad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( © نویسنده پست اول )

( این پست جهت تکمیل تاپیک بروز رسانی شده است -)

mosii-online
01-02-2008, 10:53
ایول دادا این صفحه رو ذخیره کردم.
بدرد میخوره مطلبت.

mamad_tk_pk
01-02-2008, 11:22
خواهش مي كنم دوست عزيز
آموزش كليد رشد ملتهاست و من :
                                               ايرانيم و ريشه به خاك وطنم هست **** عشق وطن آميخته با جان و تنم هست

majid_kntu
01-02-2008, 20:08
با ظرافت تموم نكته هاي اساسي براي مبتديان شرح داده شده.
.
.
براي اين تاپيك بهت تبريك ميگم.

mamad_tk_pk
01-02-2008, 22:23
خواهش مي كنم مجيد جان
ولي احساس مي كنم كه يك سري از مطالب رو جا انداخته ام و خيلي كامل نيست براي آماتور ها .
اگر واقعا اينطور است دوستان اشاره كنيد لطفا .

دوسی
02-02-2008, 09:31
سلام

دوست عزیزممنون ازاینکه تجارب گرانبهاتون

رابه آسانی دراختیاردیگران می گذارید .

زکات علم نشر آن است.معصوم( ع)

majid_kntu
02-02-2008, 10:07
خواهش مي كنم مجيد جان
ولي احساس مي كنم كه يك سري از مطالب رو جا انداخته ام و خيلي كامل نيست براي آماتور ها .
اگر واقعا اينطور است دوستان اشاره كنيد لطفا .

عنوان تاپيكتون شبكه كردن دو تا كامپيوتره است.يعني يه جورايي مصارف خانگي.فكر كنم در همين حدي كه توضيح داديد كافي باشه.مطلب جاافتاده اي به نظرم نميرسه.

mamad_tk_pk
02-02-2008, 10:25
زکات علم نشر آن است.معصوم(ع)

واقعا درسته دوست عزيز
فقط معصوم(ع) ؟!!؟!!؟ كدوم معصوم (ع) دوست عزيز؟؟؟؟!!!!

catboy
03-02-2008, 02:02
ببخشید من همه این کارهارو بین لپتاپ (vista)و سیستم خونه انجام دادم
ظاهرا وصله ولی تو my network هیچ اثری از سیستم دومی نیست . اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید.
سینا

mamad_tk_pk
03-02-2008, 11:15
آقاي سينا عزيز
در ويندوز ويستا يك سري تفاوت هايي است كه آنها را در مقالات بعدي قرار خواهم داد .

alix19446
04-02-2008, 11:03
من یه مودم d-link 2640t دارم و یه pc با یه laptop
pc با کابل به مودم و صل شده و laptop به صورت wireless که از اینترنت استفاده می کنن
می خواستم بدونم آیا میشه با این مودم این 2 تا رو شبکه کرد

mamad_tk_pk
04-02-2008, 12:35
من یه مودم d-link 2640t دارم و یه pc با یه laptop
pc با کابل به مودم و صل شده و laptop به صورت wireless که از اینترنت استفاده می کنن
می خواستم بدونم آیا میشه با این مودم این 2 تا رو شبکه کرد

سلام
يادمه كه يك تاپيك زده بوديد كه چطوري اين مودم رو كانفيگ كنيد .
(اونموقع چون يكي داشت خوب جوابتون رو مي داد من دخالت نكردم )
آخر سر خودتون اين كار رو كرديد يا به آي اس پي تون زنگ زديد ؟

catboy
04-02-2008, 22:13
دوست عزیز ، خواهشا من یه کم عجله دارم
گفتین که ویستا فرق می کنه ؟

mohsen_sir
04-02-2008, 22:17
من وقتي به هم شبكه ميكنم از يه كامپيوتر راحت وصل ميشه اما از كامپيوتر دوم كه مي خوام وارد كامپوتر شم ميگه ژسورد رو وارد كن من كه پسورد ندادم چي؟

mamad_tk_pk
04-02-2008, 22:37
دوست عزیز ، خواهشا من یه کم عجله دارم
گفتین که ویستا فرق می کنه ؟

اجازه بديد در سري اين موضوع رو مطرح كنم و دچار پراكندگي مطلب نشويم .

reihan77
05-02-2008, 18:41
من با نرم افزار vmware دو تا ويندوز نصب كردم ip هاشون هم از يك رنج است ولي نميدونم چه طوري بايد شبكه شون كنم مي شه لطفا كمك كنيد

Ardavan A
06-02-2008, 01:41
بسیار متشکرم . چقدر برای من مبتدی مورد استفاده بود . اتفاقا من چند روزیه که تو این فکرم . خدا بوسیله شما برام رسوند . بازم ممنون

Ardavan A
06-02-2008, 01:46
معذرت میخوام یادم رفت بپرسم . لطف کنید بفرمایید کدوم کامپیوتر Server میشه در این روش

majid_kntu
06-02-2008, 12:33
معذرت میخوام یادم رفت بپرسم . لطف کنید بفرمایید کدوم کامپیوتر Server میشه در این روش

داش ممد چيزي راجع به اين موضوع نگفتن:
فقط نحوه اتصال فيزيكي دو سيستم توضيح داده شد و نحوه تنظيم IP و Subnet mask و همچنين Internet connection sharing .
خوب اين دو كامپيوتر ميشن سرور هم يعني Workgroup

mamali1352
06-02-2008, 12:39
سلام بر Mamad_tk_pk
میخواستم بپرسم که چرا Preferred DNS server را به این صورت (192.9.9.3) تنظیم کردید ؟
آیا نمی شد این (192.168.0.1) باشد ؟

mamali1352
06-02-2008, 13:10
داش ممد چيزي راجع به اين موضوع نگفتن:
فقط نحوه اتصال فيزيكي دو سيستم توضيح داده شد و نحوه تنظيم IP و Subnet mask و همچنين Internet connection sharing .
خوب اين دو كامپيوتر ميشن سرور هم يعني Workgroup

سلام بر شما
آقای Mamad_tk_pk در مورد شبکه کردن دو کامپیوتر به خوبی توضیح دادن و البته من میخواستم این نکته را به آن اضافه کنم که در این نوع شبکه که از نوع Workgroup است کامپیوتر اول نقش میزبان (host) را دارد و کامپیوتر دوم نقش میهمان (guest) را دارد .
این نوع شبکه هیچ ربطی به نوع Server/Station ندارد .
در ضمن این را بگویم که با این نوع سیم بندی کابل و تنظیمات IP توضیح داده شده توسط Mamad_tk_pk و فقط با اضافه کردن یک هاب سوئیچ میتوانید Workgroup خود را به تعداد 3 کامپیوتر یا بیشتر افزایش دهید و برای تبادل اطلاعات ، پرینت ، اینترنت و بازی از آن استفاده کنید .
(( از دوستان عزیز خواهشمند است تا با اطلاعات اشتباه دیگران را گمراه نکنند ))

majid_kntu
06-02-2008, 13:30
سلام بر شما
آقای Mamad_tk_pk در مورد شبکه کردن دو کامپیوتر به خوبی توضیح دادن و البته من میخواستم این نکته را به آن اضافه کنم که در این نوع شبکه که از نوع Workgroup است کامپیوتر اول نقش میزبان (host) را دارد و کامپیوتر دوم نقش میهمان (guest) را دارد .
این نوع شبکه هیچ ربطی به نوع Server/Station ندارد .
در ضمن این را بگویم که با این نوع سیم بندی کابل و تنظیمات IP توضیح داده شده توسط Mamad_tk_pk و فقط با اضافه کردن یک هاب سوئیچ میتوانید Workgroup خود را به تعداد 3 کامپیوتر یا بیشتر افزایش دهید و برای تبادل اطلاعات ، پرینت ، اینترنت و بازی از آن استفاده کنید .

اولا من درباره وجود نقص تو صحبتاي داش ممد چيزي نگفتم اگه نمي دوني بدون ما با هم رفيقيم!
دوما كلا دوتا پست داري كه يكيش اين بود اون يكي هم تو مايه هاي همينه.ما تو فروم به اين جور پستا ميگيم اسپم.
اسپم چيزيه كه ارزش ريالي و مفهومي نداره و فقط يه جور اظهار نظره به دلايلي نظير مشترك شده خود كار در يك بحث همراه با علامت گذاري.يا تغيير جو مبحث.شايد هم اضافه كردن پست.حالا منظور شما كدوم بوده نمي دونم.
دوما اينو ديگه همه كسايي كه شبكه رو فقط ديده باشن ميدونن كه Workgroup يعني جايي كه صحبت از سرور و كلاينت مسخره است.چون دسترسي همه به يك اندازه به منابع مشترك وجود داره.
در ضمن اين تاپيك آموزش شبكه كردن دو تا كامپيوتره.فكر نمي كنم آدم عاقلي وجود داشته باشه بخواد با هاب و سوييچ دو تا كامپيوتر رو به هم وصل كنه و حدس ميزنم بزرگترين شبكه اي كه راه انداختيد شبكه گيم نت محلتون بوده ،درسته؟
كار ما رو ببين بايد به...

secure
06-02-2008, 13:41
دوستان لطفا اختلافات شخصی و اظهار نظرهای تندتون رو برای پیغام خصوصی و خارج از اینجا بگذارین .

در مورده سوال دوستمون در باره Prefreed DNS Server هم 192.9.9.3 درست نیست بهتر اینکه ای پی کامپیوتر سرور گذاشته شه .در ضمن 1929.9.3 خیلی وقته ار پاسخگویی به DNS Req های ایران خودداری میکنه .

mamad_tk_pk
06-02-2008, 14:27
من با نرم افزار vmware دو تا ويندوز نصب كردم ip هاشون هم از يك رنج است ولي نميدونم چه طوري بايد شبكه شون كنم مي شه لطفا كمك كنيد

شما اول ببينيد كه با چه ورژني از برنامه ي vmware كار مي كنيد .
قديمها من با 2 ورژن اين برنامه كار مي كردم . كه اگر يكي از آن 2 ورژن استفاده كنيد حتما مي تونم به خوبي راهنماييتون كنم .
ولي در كل شما بايد در تنظيمات خود برنامه ي vmware برويد (نه داخل ويندوز نصب شده در داخل vmware ) و مشخصات كارت شبكه را تنظيم كنيد .
و در كل تنظيمات vmware ها به صورت زير مي باشند (با كمي تغييرات)
در موني Edit گزينه ي Virtual machine settings را انتخاب كنيد . و حال در پنجره ي باز شده شما بايد گزينه ي NIC را تغيير بدهيد .
اگر كمي تغييرات بدهيد ( هر دو بايد يك گزينه باشند) فكر مي كنم كه بتونيد شبكه را برقرار كنيد.
در كل اميدوارم كه موفق بشويد .

mamad_tk_pk
06-02-2008, 14:43

خواهش مي كنم دوست عزيز
خوشحالم كه تونستم كمكتون كنم

در اينجا يك Workgroup ساده است ، و سروري در كار نيست .

mamali1352
06-02-2008, 14:46
اولا من درباره وجود نقص تو صحبتاي داش ممد چيزي نگفتم اگه نمي دوني بدون ما با هم رفيقيم!
دوما كلا دوتا پست داري كه يكيش اين بود اون يكي هم تو مايه هاي همينه.ما تو فروم به اين جور پستا ميگيم اسپم.
اسپم چيزيه كه ارزش ريالي و مفهومي نداره و فقط يه جور اظهار نظره به دلايلي نظير مشترك شده خود كار در يك بحث همراه با علامت گذاري.يا تغيير جو مبحث.شايد هم اضافه كردن پست.حالا منظور شما كدوم بوده نمي دونم.
دوما اينو ديگه همه كسايي كه شبكه رو فقط ديده باشن ميدونن كه Workgroup يعني جايي كه صحبت از سرور و كلاينت مسخره است.چون دسترسي همه به يك اندازه به منابع مشترك وجود داره.
در ضمن اين تاپيك آموزش شبكه كردن دو تا كامپيوتره.فكر نمي كنم آدم عاقلي وجود داشته باشه بخواد با هاب و سوييچ دو تا كامپيوتر رو به هم وصل كنه و حدس ميزنم بزرگترين شبكه اي كه راه انداختيد شبكه گيم نت محلتون بوده ،درسته؟
كار ما رو ببين بايد به...

مجدد سلام
آقای عزیز من محترمانه با شما صحبت کردم و سعی کردم طوری بگم که ناراحت نشوید در ضمن از صحبتهای آقای Mamad_tk_pk ایراد نگرفتم بلکه صحبتهای ایشان را کامل کردم چون قصدم فقط اطلاع رسانی بود و در آخر گفتم برای سه (3) کامپیوتر یا بیشتر .
برای کسی که تازه با انجمن شما آشنا شده این اصلا" برخورد خوبی نبود درضمن این رو بودن که اطلاعات و دانش افراد به تعداد پستهای که زده اند نیست .
در نهایت اگر از طرف من بی احترامی شد عذرخواهی می کنم و خواهش می کنم که دیگه این بحث را ادامه ندهید .

mamad_tk_pk
06-02-2008, 14:52

دوست عزيز با توجه به حرف خودتون ممكنه كه يك فرد آماتور اين موضوع شما را بخواند و كاملا دچار سر درگمي بشود .
شما بايد نوع تايپ كابل شبكه را هم مد نظر قرار مي داديد .

نوربخش
06-02-2008, 14:58
سلام
خواستم خواهش كنم از دوستان كه اگه كسي در مورد اتصال دو كامپيوتر با خط تلفن اطلاعاتي داره ، به طور كامل توضيح بده، ممنون ميشم.

mamali1352
06-02-2008, 15:53
دوست عزيز با توجه به حرف خودتون ممكنه كه يك فرد آماتور اين موضوع شما را بخواند و كاملا دچار سر درگمي بشود .
شما بايد نوع تايپ كابل شبكه را هم مد نظر قرار مي داديد .

سلام بر شما دوست عزیز
از نکته بینی ظریفی که نشان دادید بسیار خوشنود شدم ، حق با شما است باید می گفتم که حداقل استاندارد کابل باید Cat.5e باشد تا سرعت 100Mbit/s را داشته باشیم ، البته برای سرعتهای بالاتر نیاز به استانداردهای بالاتری هست .
اما نوع سیم بندی کابل شبکه را به صحبت های شما در اول تاپیک ارجاع دادم چون با توجه به عکس های که در آن قرار داده بودید بسیار واضح و روشن بود . خود من چند سال پیش که برای اولین بار می خواستم شبکه کوچکی را راه اندازی کنم همین نوع سیم بندی کراس را هیچ کس به من درست نگفت و من مدتها برای این موضوع در حال جستجو بودم . اصلا من برای موضوع دیگری در اینترنت جستجو می کردم ولی وقتی در جستجو هایم با انجمن P30World برخورد کردم و تعداد اعضا و مطالب بسیار در آن را دیدم برایم جالب شد که در انجمن عضو شده و یک گشتی در آن بزنم شاید مطلب مورد نظرم را بیابم و وقتی به تاپیک شما برخوردم و دیدم شما به این خوبی اصل مطلب را بصورت خلاصه و مفید در اختیار دیگران قرار دادید بسیار خوشحال شدم و با اینکه اصلا اهل اینترنت بازی و چت نیستم جسارتا" گفتم مطالب شما را تاحدی کامل تر کرده باشم البته چون خودتان گفته بودید اگر مطلبی جا افتاده خوشحال می شوید بیان شود .
بازهم بگویم قصد من فقط اطلاع رسانی بوده و هست .

mamad_tk_pk
06-02-2008, 21:36
حداقل استاندارد کابل باید Cat.5e باشد تا سرعت 100Mbit/s را داشته باشیم ، البته برای سرعتهای بالاتر نیاز به استانداردهای بالاتری هست .........

سلام بر شما دوست عزیز
در ابتدا ورود شما به سايت p30 رو تبريك عرض مي كنم .
دوست عزيز ممنون كه مي خواستيد كمكي به اين تاپيك و دوستان بكنيد . و كاملا اين كار شما جاي تقدير و تشكر دارد .
براي وصل كردن كامپيوتر به سوئيچ بايد از كابل Straight استفاده كنيم و از كابل Cross نمي شود استفاده كرد .
يك توضيح مختصري همراه با عكس براي دوستان درباره ي type كابل ها و اينكه براي وصل كردن كامپيوتر به سوئيچ بايد از چه نوع كابلي استفاده كنيم را در 2 پست جلوتر قرار داده ام كه اميدوارم كه بتونم آموزش خوبي داده باشم.

reihan77
07-02-2008, 09:19
شما اول ببينيد كه با چه ورژني از برنامه ي vmware كار مي كنيد .
قديمها من با 2 ورژن اين برنامه كار مي كردم . كه اگر يكي از آن 2 ورژن استفاده كنيد حتما مي تونم به خوبي راهنماييتون كنم .
ولي در كل شما بايد در تنظيمات خود برنامه ي vmware برويد (نه داخل ويندوز نصب شده در داخل vmware ) و مشخصات كارت شبكه را تنظيم كنيد .
و در كل تنظيمات vmware ها به صورت زير مي باشند (با كمي تغييرات)
در موني Edit گزينه ي Virtual machine settings را انتخاب كنيد . و حال در پنجره ي باز شده شما بايد گزينه ي NIC را تغيير بدهيد .
اگر كمي تغييرات بدهيد ( هر دو بايد يك گزينه باشند) فكر مي كنم كه بتونيد شبكه را برقرار كنيد.
در كل اميدوارم كه موفق بشويد .
واقعا متشكرم كمك بزگي به من كرديد:11:

mamad_tk_pk
07-02-2008, 10:56
واقعا متشكرم كمك بزگي به من كرديد:11:

خوشحالم كه تونستم كمكتون كنم .

mamad_tk_pk
08-02-2008, 08:03
توضيحاتي درباره ي كابل Cross و Straight :

باز هم بنا به پرسش هاي مكرر دوستان راجع به اينكه از چه نوع كابلي براي سوئيچ به كامپيوتر استفاده مي شود ، تصميم گرفتم كه يك متن مختصري را تنظيم بنمايم كه مشكل بسياري از دوستان حل بشود .
در ابتدا توضيحاتي درباره ي كابل شبكه داده شده است و اينكه چند نوع كابل شبكه داريم و موارد استفاده ي آنها .
اميدوارم كه متن كامل و جامعي باشد و بتوانم به خوبي با اين متن دوستان را راهنمايي كنم .
و اگر دوستان هر گونه سوالي در اين زمينه داشته باشند حتما پاسخگو خواهم بود .
(از دوستان عزيز خواهشمندم كه سوالات مرتبط با موضوع تاپيك را مطرح بفرمايند )

كابل شبكه چه است ؟

يك كابل شبكه تشكيل شده است از 2 سوكت Rj45 و يك كابل شبكه (كه اين كابل ها بر اساس نوع سيم و روكش آنها تقسيم بندي شده اند )

سوكت Rj45 :

سيم هاي داخل كابل شبكه :

يك كابل سوكت زده شده :

و براي اتصال سوكت ها به دو سر كابل شبكه از آچار شبكه استفاده مي كنيم .

به ترتيب چيدن سيم هاي كابل و زدن سوكت Type مي گويند . و 2 دو نوع ( يا همان Type ) ، كابل براي شبكه داريم A و B :

نام تايپ هاي كابل شبكه :

1 . Cross
(كه نوع رنگبندي كابل كراس گفته شد )

2 . Straight

به عكس زير توجه كنيد :

پس همانطور كه در شكل بالا نمايش داده شده است :

1 . براي كامپيوتر به كامپيوتر           و           سوئيچ به سوئيچ از كابل Cross استفاده مي كنيم .

2 . *و براي وصل كردن كامپوتر به سوئيچ از كابل Straight استفاده مي كنيم .*

majid-ar
08-02-2008, 11:16
سلام.

دوستان من دوتا کامپیوتر رو میخوام شبکه کنم و اینترنت بدم.

این یکی کامپیوتر به اینترنت با مودم lan وصله.کامپیوتر اصلی هم شبکش آنبورده و یه کارت شبکه هم داره.

طبق آموزش اینجا بدون مشکل پیش رفتم.لطفا راهنمایی بفرمایید چیکار باید بکنم تا اون یکی کامپیوتر هم بتونه به اینترنت وصل بشه و بتونن درایوهای هم رو ببین.

ممنون.

mamad_tk_pk
08-02-2008, 11:48
سلام.

دوستان من دوتا کامپیوتر رو میخوام شبکه کنم و اینترنت بدم.

این یکی کامپیوتر به اینترنت با مودم lan وصله.کامپیوتر اصلی هم شبکش آنبورده و یه کارت شبکه هم داره.

طبق آموزش اینجا بدون مشکل پیش رفتم.لطفا راهنمایی بفرمایید چیکار باید بکنم تا اون یکی کامپیوتر هم بتونه به اینترنت وصل بشه و بتونن درایوهای هم رو ببین.

ممنون.

دوست عزيز
شما مي توانيد از تاپيك زير كه موارد" به اشتراك گذاشتن اينترنت " توضيح داده شده است استفاده كنيد و سوال خودتون را در آن قسمت مطرح بفرماييد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rahro
10-02-2008, 07:41
سلام
من يك خط Edsl دارم كه شركت مزبور درگاه 256 را به ما داده و با يك يوزر كانكشن به اينترنت وصل ميشه . اينترنت از طريف خط lan به سيستم اتصال داره و متاسفانه استفاده از USb رو هم نداره. خواستم طبق راهنمايي كه دوستان كردند اينترنت را به يك كامپيوتر ديگه كه حدود 5متر از اولي فاصله داره منتقل كنم . براي اينكار :
يك كارت شبكه ديگه به سيستمي كه داراي edsl بود وصل ونصب كردم و از كارت شبكه دوم به وسيله يك كابل كراس ارتباطي به سيستم دوم دادم .(فكر نميكنم تا اينجاي كار مشكلي وجود داشته باشه ) روي سيستمي كه EDSL داشتم تو پروپرتي كارت شبكه دوم رفتم و از گزينه جنرال به TCP- IP و در آن IP هاي مربوطه را به طريق زيل مقدار دهي كردم
IP adress:196.168.0.1
Subnet mask:255.255.255.0

بعد سراغ كامپيوتر دوم رفتم و از همين قسمت بالا IP هاي مورد نظر را اينطور مقدار دهي كردم

IP adress:196.168.0.2
Subnet mask:255.255.255.0
Default geteway:192.168.0.1

بعد در سيستم اول در پروپرتي مربوطه از Advanced گزينه
allow other network users to connect through this...
رو انتخاب كردم . ولي متاسفانه نتونستم اينترنتي رو به سيستم دوم انتقال دهم
اشكال كار كجاست ؟
خواهش ميكنم راهنمايم كنيد

mamad_tk_pk
10-02-2008, 13:47
سلام
من يك خط Edsl دارم كه شركت مزبور درگاه 256 را به ما داده و با يك يوزر كانكشن به اينترنت وصل ميشه . اينترنت از ..........................
allow other network users to connect through this...
رو انتخاب كردم . ولي متاسفانه نتونستم اينترنتي رو به سيستم دوم انتقال دهم
اشكال كار كجاست ؟
خواهش ميكنم راهنمايم كنيد

سلام دوست عزيز
لطفا مسائل مربوط به Internet sharing را در تاپيك مخصوص اين موضوع مطرح بفرماييد :

sm6m10
17-02-2008, 10:05
سلام دوست عزیز.خسته نباشید.
می خواهم لبتاپ(ویستا) را به pcخانگی وصل کنم.منتها pcخانگی جای سوکت rj45را ندارد من باید چی کار کنم؟
از راهنماییتون خیلی ممنونم.

mamad_tk_pk
17-02-2008, 20:39
سلام دوست عزیز.خسته نباشید.
می خواهم لبتاپ(ویستا) را به pcخانگی وصل کنم.منتها pcخانگی جای سوکت rj45را ندارد من باید چی کار کنم؟

از راهنماییتون خیلی ممنونم.

سلام دوست عزيز

نداشتن كارت شبكه تنها مشكل شما است .

يك كارت شبكه براي PC خود خريداري كنيد و به راحتي اين دو را شبكه كنيد .

يك كارت شبكه ي معمولي قيمت چنداني ندارد و در حدود 12 يا 14 هزار تومان مي باشد .

موفق باشيد .

sm6m10
17-02-2008, 23:37
دوست عزیز باز هم از کمک و راهنماییت ممنونم.

mta1795
18-02-2008, 09:25
سلام دوستان
نمی دونم این مسئله رو در جای درستی مطرح می کنم یا نه، به هر حال اگه درست نیست راهنمایی کنید و تاپیک مربوطه رو نام ببرید.
من باید دو تا پرینتر بخرم (یکی dotmatrix و دومی inkjet) فقط باید دو تا ویژگی داشته باشند:
1-مستقیما و بدون پرینتر سرور به شبکه LAN وصل بشن
2- این پروتکل رو ساپورت کنن SNMP(Serial Network Management Protocol)
3- در بازار ایران قابل تهیه باشه

هر نوع اطلاعاتی از هر سازنده ای که میشناسید بدید(قیمتش هم مهم نیست)
اگه گاتالوگ یا توضیح فنی از پرینتر داشتید ممنون میشم اگه لینک دانلودش رو بذارید.

قبلا از توجهتون سپاسگذارم

mamad_tk_pk
18-02-2008, 10:09
سلام دوست عزيز
بهتر است كه سوال خود را در بخش سخت افزار مطرح بفرماييد .
مطمئنن به جواب خواهيد رسيد .
موفق باشيد .

نوربخش
20-02-2008, 21:15
من اين بار دومه كه مي پرسم كسي ميتونه در مورد اتصال دو كامپيوتر از طريق تلفن يا مودم اطلاعاتي به من بديد.
ممنون ميشم

mamad_tk_pk
21-02-2008, 11:16
من اين بار دومه كه مي پرسم كسي ميتونه در مورد اتصال دو كامپيوتر از طريق تلفن يا مودم اطلاعاتي به من بديد.
ممنون ميشم

دوست عزیز
خدمتتون عرض کردم که وصل کردن چند کامپیوتر به وسیله ی خط تلفن بحثش جدا می باشد و نمی شود در چند خط آن را خلاصه نمود .
فقط این را به شما بگویم که با این روش اصلا سرعت انتقال اطلاعات خوبی نخواهید داشت .
ولی اگر امروز فرصت کردم حتما برای شما آن مقاله را می نویسم و یا منبع خوبی را به شما پیشنهاد می کنم .

M_E_H_D_I
02-03-2008, 15:04
تشكر از مقاله اول جناب mamad_tk_pk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) كه فكر مي كنم مختصر و مفيد بوده.
من تمام كارهايي را كه گفتيد انجام دادم و بين دو كامپيوتر ارتباط برقرار شد ولي چگونه درايو ها يم را به اشتراك بگذارم . البته اونها را شير كردم ولي تو كامپوتر 2 نمي آيد همچنين كامپيوتر 2 نمي تونه صفحات اينترنت را لود كنه .
اشكال كار كجا مي باشد.

صميمانه از وقتي كه مي گذاريد متشكرم.

mamad_tk_pk
03-03-2008, 11:22
تشكر از مقاله اول جناب mamad_tk_pk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) كه فكر مي كنم مختصر و مفيد بوده.
من تمام كارهايي را كه گفتيد انجام دادم و بين دو كامپيوتر ارتباط برقرار شد ولي چگونه درايو ها يم را به اشتراك بگذارم . البته اونها را شير كردم ولي تو كامپوتر 2 نمي آيد همچنين كامپيوتر 2 نمي تونه صفحات اينترنت را لود كنه .
اشكال كار كجا مي باشد.

صميمانه از وقتي كه مي گذاريد متشكرم.

خواهش مي كنم دوست عزيز

وقتي در كامپيوتري فايل يا درايوي را Share مي كنيد ، انتظار نداشته باشيد كه در قسمت My computer شما يك فايل يا درايو جديد add شود .

براي ديدن فايل هاي به اشتراك گذاشته شده ي كامپيوترهاي ديگري در شبكه بايد در Run تايپ كنيد :
"IP كامپيوتر مقابل"//
به عنوان مثال اگر IP كامپيوتر مقابل را 10.10.10.3 داده باشيم بايد در Run به صورت زير وارد كنيد :
10.10.10.3\\
بعد از وارد كردن و زدن كليد Enter يك پنجره ي كوچك باز مي شود و از شما يوزرنيم و پسورد كامپيوتر مقابل را مي خواهد (البته فقط 1 بار ، و تا زماني كه كامپيوتر مقابل رمز خود را عوض نكرده باشد ديگر از شما سوال نمي پرسد )
بعد از وارد كردن يوزر نيم و پسورد شما مي توانيد فايل هاي Share شده ي كامپيوتر مقابل را ببينيد .

موفق باشيد .

M_E_H_D_I
04-03-2008, 22:49
خيلي ممنون

در مورد اتصال به اينترنت كامپيوتر دوم هنوز مشكلم حل نشده.
چه كار بايد بكنم.

mamad_tk_pk
05-03-2008, 14:30
خيلي ممنون

در مورد اتصال به اينترنت كامپيوتر دوم هنوز مشكلم حل نشده.
چه كار بايد بكنم.

مهدي جان
براي به اشتراك گذاشتن اينترنت بهتر است كه تاپيك اختصاصي اين موضوع را مطالعه كنيد .
در اين تاپيك جناب Secure بخوبي تمامي موضوعات را باز كرده اند .

saman_k2
11-03-2008, 01:46
سلام دوستان عزیز. من میخواهم از طریق بلوتوث از اینترنت موبایلم در کامپیوتر استفاده کنم. میدونم که این کار شدنیه. ولی هرچی باهاش ور رفتم نتونستم عملیش کنم. دوستان اگر کسی این کار رو کرده یا بلده لطفا راهنمایی کنه. ممنون میشم.

mamad_tk_pk
11-03-2008, 16:27
سلام دوستان عزیز. من میخواهم از طریق بلوتوث از اینترنت موبایلم در کامپیوتر استفاده کنم. میدونم که این کار شدنیه. ولی هرچی باهاش ور رفتم نتونستم عملیش کنم. دوستان اگر کسی این کار رو کرده یا بلده لطفا راهنمایی کنه. ممنون میشم.

سلام دوست عزيز

جوابتان را در پست خصوصي ( بنا به دلايلي ) براي شما ارسال مي نمايم .

دلايل :

1 . چون مطلب را در يك سايت ديگر گذاشته ام و اگر آدرس را بگذارم جنبه ي تبليغات آن سايت را دارد .

2 . اگر متن را مستقيما قرار بدهم سوالات بي شماري بوجود مي آيد كه از بحث اصلي اين تاپيك بشدت دور مي شويم .

پس انشاالله در تاپيك هاي بعدي

peyman_6000
11-03-2008, 18:31
من همه ی این کار هاروکردم اما اصلا وصل نشدن یعنی اون علامت ضربدر هنوز هست :(

mojtaba_2006
11-03-2008, 18:54
سلام دوستان
نمیدانم همینجا باید سوالم را مطرح کنم یا نه؟
آیا من می تونم کامپیوتر خودم را با کامپیوتر مجازی که توسط Virtual PC ساخته شده شبکه کنم. چون هرچی گشتم نتونستم راهی برای ارتباط این دو پیدا کنم(بجز راه سی دی رام )
متشکرم

secure
12-03-2008, 01:24
نه دوست عزیز میتونیید مطمئن هستم خودم این کار رو کردم ولی چند وقت پیش بود یادم نمیاد

اگه کسی جواب داد به سوالتون که هیچ نشد خودم نصب میکنم و مراحلش رو بهتون میگم.

peyman_6000
12-03-2008, 10:47
به نظر شما مشکل من چیه همه ی اینکارارو کردم احتمال داره از کابل یا lan دستگاه باشه ؟؟؟

mamad_tk_pk
12-03-2008, 11:31
سلام دوستان
نمیدانم همینجا باید سوالم را مطرح کنم یا نه؟
آیا من می تونم کامپیوتر خودم را با کامپیوتر مجازی که توسط Virtual PC ساخته شده شبکه کنم. چون هرچی گشتم نتونستم راهی برای ارتباط این دو پیدا کنم(بجز راه سی دی رام )
متشکرم

سلام دوست عزيز

شما از VMWare استفاده مي كنيد ؟

اگر اينطور است ، اين موضوع را به يكي از دوستان در چند خط توضيح داده ام .

يك نگاهي به آن آموزش بيندازيد شايد كمكتان كند .

و اگر اين آموزش شما را كمكي نكرد ، حتما شما دوست عزيز را كمك خواهم كرد .

موفق باشيد .

mamad_tk_pk
12-03-2008, 11:33
به نظر شما مشکل من چیه همه ی اینکارارو کردم احتمال داره از کابل یا lan دستگاه باشه ؟؟؟

سلام دوست عزيز

شما كابل آماده خريداري كرده ايد ؟

يا اينكه خودتان كابل را درست كرده ايد ؟

behzad20020
12-03-2008, 16:13
سلام دست همگی درد نکنه تاپیک بسیار خوبیه..... اما من با همین توضیحات پیشرفتم کابل آماده هم گرفتم اما بازم علامت ضربدر هست اکه میزنه کابل وصل نیست نمیدونم مشکل چیه ...؟

secure
12-03-2008, 19:06
دوست عزیز نوع کابل تون چیه ؟

از سویچ استاده می کنید یا نه ؟

برای شبکه کردن دو تا کامپیوتر به صورت مستقیه یا چند تا کامپیوتر با استفاده از سویچ ؟

peyman_6000
13-03-2008, 12:03
کابل آماده خریدم بعد دو تا هم خریدم امتحان کردم سویچ ایستاده منظورتونو نمی فهمم
برای شبکه دو تا کامپیوتر استفاده میکنم

secure
13-03-2008, 12:15
ببینید اگه برای شبکه کردن دو تا کامپیوتر به صورت مستقیم هست یعنی از دستگاهی به اسم سویچ جهت ارتباط سیستم ها استفاده نمیشه و قرار کابل رو به دو سر کارت شبکه های کامپیوترتون وصل کنید باید از کابلی به اسم کابل Crossover یا Back-to-Back استفاده کنید .

کابل آماده زیاد هست تو بازا اما ممکنه از نوع Straight - Through که مربوط به ارتباط سیستم ها از طریق Switch هست بهتون دادن

در اینصورت یا همون ضربدر قرمز رنگ هست یا هی قطع و وصل میشه .

saman_k2
14-03-2008, 00:43
سلام دوست عزيز

جوابتان را در پست خصوصي ( بنا به دلايلي ) براي شما ارسال مي نمايم .

دلايل :

1 . چون مطلب را در يك سايت ديگر گذاشته ام و اگر آدرس را بگذارم جنبه ي تبليغات آن سايت را دارد .

2 . اگر متن را مستقيما قرار بدهم سوالات بي شماري بوجود مي آيد كه از بحث اصلي اين تاپيك بشدت دور مي شويم .

پس انشاالله در تاپيك هاي بعدي
دوست عزیز من همچنان منتظر جواب سوالم هستم .ممنون میشم اگر زودتر جوابم رو بدید.

mamad_tk_pk
14-03-2008, 13:38
دوست عزیز من همچنان منتظر جواب سوالم هستم .ممنون میشم اگر زودتر جوابم رو بدید.

دوست عزيز

شما پست خصوصي خودتون رو بسته ايد .

لطفا چك ماركه مربوطه را بزنيد تا لينك مورد نظر را براي شما بفرستم .

saman_k2
15-03-2008, 01:08
دوست عزيز

شما پست خصوصي خودتون رو بسته ايد .

لطفا چك ماركه مربوطه را بزنيد تا لينك مورد نظر را براي شما بفرستم .
دوست من، ضمن تشکر از شما من جواب سوالم رو از طریق جستجو در گوگل پیدا کردم.

CAnZO
23-03-2008, 21:22
سلام
من از همون كابل كه از مودم ميگيرم لپ تاپ رو به pc وصل كردم آداپتورها هم كار ميكنند. IP رو هم 192-168-0-1 گذاشتم ولي هنوز توي تراي ميگه network cable unpluged . مشكل چيه؟ پدر احتياج بسوزه.

Gabana
23-03-2008, 21:58
کابل مودم استفاده کردید ؟
این کابل برای اتصال دو کامپیوتر مناسب نیست دوست من .. شما باید کابل کراس استفاده کنید /.

CAnZO
24-03-2008, 01:20
متشكرم از توجه شما. همين كارو ميكنم.

saman_k2
27-03-2008, 23:34
سلام دوستان. من یک سوال دارم .میخواستم بدونم ایا میشه بدون اتصال به اینترنت و تنها از طریق خط تلفن ، بوسیله کامپیوتر و یک وب کم ، بین دو کامپیوتر ارتباط تصویری برقرار کرد ، آیا نرم افزار خاصی برای این کار وجود داره؟

لطفا راهنماییم کنید.

M.s.H
31-03-2008, 14:13
با عرض سلام ببخشید من هر چی سعی کردم تمام تاپیک ها رو هم خوندم ولی چیزی در مورد آموزش شبکه کردن 2 کامپیوتر پیدا نکردم اگه راهنمای کنید ممنون میشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mani 203
03-04-2008, 22:52
من هم چیزی در مورد آموزش شبکه کردن 2 کامپیوتر پیدا نکردم
راهنمای کنید

nasser416
04-04-2008, 11:00
من نیز نیاز به شبکه کردن لپ تاپم با ویستا و کامپیوتر خانگی با ایکس پی را دارم و نتوانستم چیزی در رابطه با آموزش آن پیدا کنم. ظاهرآ دوست ما در تاپیک قبلی قول داده بودند در رابطه با شبکه کردن ویستا توضیح بدهند .

javadshahvand
04-04-2008, 11:10
من هم چیزی در مورد آموزش شبکه کردن 2 کامپیوتر پیدا نکردم
راهنمای کنید

Mohandes_mansour
12-04-2008, 02:47
ببخشید کو لینک دانلود آقا ممد ؟!

sara100
13-04-2008, 12:42
با سلام خدمت اساتید مجرب

دوستان بنده 2 کامپیوتر را از طریق کابل کراس با هم شبکه کردم و از نظر شبکه ای تا به حال هیچ مشکلی بین 2 کامپیوتر برایم پیش نیامده بود و همه چیز به خوبی share میشد و می شه اما الان چند روزی هست که وقتی محل 2 کامپیوتر را با همدیگر تغییر دادم نمی دانم چه مشکلی در شبکه ام بوجود آمده هست که پرینتر share شده ام (کامپیوتر 2) به هیچ وجه پرینت نمی گیره و به محض اینکه دستور پرینت را در کامپیوتر share شده (کامپیوتر 2) می دهم نه تنها که پرینت نمی گیره بلکه امکان پرینت گرفتن را در کامپیوتر اولی(1) را هم از بین می بره ( و در این حالت چراغ قرمز پرینتر 1320 HP که آرم مثلث کنارش دارد فعال میشه ...) و تنها در صورتی کامپیوتر اولی (1) پرینت می گیره که پرینتر یکبار خاموش و مجدداً روشن بشه و کامپیوتر اولی را ریستارت کنم......

کامپیوتر 1 (کامپیوتری هست که کابل پرینتر مستقماً به آن متصل هست )

کامپیوتر 2 (همان کامپیوتر share شده ای هست که پرینتر را از کامپیوتر 1 به اشتراک ، استفاده می کنه )

تمامی تنظیمات شبکه ای اعم از فایروال و ip و admin و workgroup هم صحیح و بدون عیب هست و تمامی عملیات شبکه ای (انتقال دیتا)به خوبی صورت می گیره اما نمی دانم فقط چرا کامپیوتر 2 پرینت نمی گیره و با زدن دستور پرینت در کامپیوتر 2 نه تنها دستور پرینت را در کامپیوتر 1 از کار می اندازد بلکه یک پیغامی به صورت (حافظه کارتریج قابل خواندن نیست و از بین رفته در کامپیوتر 1 به نمایش در می آید دقیقاً نمی دانم چی نوشته چون پرینتر الان اینجا نیست و حضور ذهن ندارم...)

کاتریج هم کاملاً شارژ شده هست ...
فقط ویندوز هر دو متفاوت هست و این مشکل تا الان وجود نداشت و تاز ه گیها به وجود آمده هست....

Linux Learner
18-04-2008, 21:33
چرا اول تاپیک آموزش نیست؟
حذف شده ؟ !!!!!!!!!!!!!!!

hamid2006gh
20-04-2008, 20:52
من هم دنبال پست آموزش گشتم ولی چیزی نبود . کجاست ؟

Linux Learner
20-04-2008, 22:54
من هم دنبال پست آموزش گشتم ولی چیزی نبود . کجاست ؟

سه تا پست بالاتر آپلود شده!

ولی چرا از پست اول حذف شده؟!

پرد ای ام
24-04-2008, 20:14
چطور میشه یک وبکم St 140را که راه انداز نداره وصل کرد به شبکه

Gamemaster
04-05-2008, 20:14
دوست عزیز باز هم از کمک و راهنماییت ممنونم

xmanp30
18-05-2008, 20:55
سلام
من 2 تا pc رو شبكه كردم همه چيز درسته (شير فايل و پرينت و ...) فقط اينترنت شير نميشه --- مشكل از كجاست ؟
لازم به تذكر (روي كانكتشن مودم adsl راست كليك و سربرگ advenced و تيك گزينه شير اينترنت رو هم ميزنم ...اما نميشه)
لطفا راهنمايي كنيد %%%

tohid100
18-05-2008, 21:10
سلام
من 2 تا pc رو شبكه كردم همه چيز درسته (شير فايل و پرينت و ...) فقط اينترنت شير نميشه --- مشكل از كجاست ؟
لازم به تذكر (روي كانكتشن مودم adsl راست كليك و سربرگ advenced و تيك گزينه شير اينترنت رو هم ميزنم ...اما نميشه)
لطفا راهنمايي كنيد %%%

ip کامپیوتر server باید با 1 تموم بشه مثلا 192.168.0.1

xmanp30
19-05-2008, 20:52
سلام
دوست عزيز اگه ip رو درست نداده بودم كه نه شير مي شد و نه مي شد پرينت گرفت و...
مشكل از جاي ديگست

Gamemaster
19-05-2008, 23:07
win دو كامپيوتر چيست؟

xmanp30
20-05-2008, 15:09
Windows XP SP2

Ramin_3711
20-05-2008, 23:37
سلام خیلی خوب بود دمت گرم
ادام بده باهاتم

Gamemaster
21-05-2008, 16:48
ip ها رو اتوماتيك بذار ببين چي ميشه
من دنبال كارت هستم

خارجي
22-05-2008, 12:09
↓منم موافقم كه بريم تخصصيش رو بپرسيم ↓

xmanp30
22-05-2008, 15:11
سلام ..
آقا اصلا شما يه روش پيشنهاد بديد ...
تجهيزات (يه مودم Adsl و يه كارت شبكه +2 تا Lan مادربردها)
ميخوام در حين استفاده از اينترنت با Pc2 هم فايل رد و بدل كنم آيا امكان داره ؟؟؟

jack_1127
11-06-2008, 10:54
جلوی موضوع نوشته شده مهم
یعنی تثبیت شده و معتبر است ولی من هیچ آموزشی نمی بینم !!!

از مدیران محترم تقاضا می شود این موضوع را پیگیری فرمائید.

brain
11-06-2008, 14:04
منم چیزی نمی بینم .....

بی زحمت یکی بیاد دوباره تمام مراحل شبکه کردن (lan) رو یه باز دیگه توضیح بده .....؟
من همه ی کار ها رو که کردم می کنم ولی باز نمیشه :

1)میرم تو administrator
2)ip adress : 192.168.0.1 و برای دوستم 192.168.0.2 بعد tab میزنم و زیریش میشه این : 255.255.255.0 و ok
3)ریستارت
4)my network place سپس setup home .....که تویه اون قسمت مثه زیر میرم جلو :
5)next
6)از بین سه گزینه other
7)دوباره از بین سه گزینه بعدی ، سومی رو میزنم
8)next
9)work group هردومون mshome و کامپیوتر دسکریپشن نیز mshome ولی نام کامپیوتر ها فرق داره .....
10)next و پرینتر ها روشن سپس فینیش و ریستارت ولی ....
وقتی میرم view workgroup میزنم ماله من یک eror قرمز میده ولی ماله دوستم اسم کامپیوتر خودش میاد ...
ویندوزامونم یکیه ......
کارت شبکه من ULI .... و ماله دوستم VIA هستش
در ضمن نمیدونم چرا انقدر sent دوستم بیشتر از منه (مثلا من 70 اون 170 )
چه کار باید بکنیم ؟
اگه سریعتر پاسخ بدید ممنون میشم چون کار فوری داریم .....

brain
11-06-2008, 22:33
نبود .............؟

در ضمن جفت ویندوزامون xp sp 2 هستش !

کارت شبکه هامونم آنبورده

sus2
12-06-2008, 15:28
منم چیزی نمی بینم .....

بی زحمت یکی بیاد دوباره تمام مراحل شبکه کردن (lan) رو یه باز دیگه توضیح بده .....؟
من همه ی کار ها رو که کردم می کنم ولی باز نمیشه :

1)میرم تو administrator
2)ip adress : 192.168.0.1 و برای دوستم 192.168.0.2 بعد tab میزنم و زیریش میشه این : 255.255.255.0 و ok
3)ریستارت
4)my network place سپس setup home .....که تویه اون قسمت مثه زیر میرم جلو :
5)next
6)از بین سه گزینه other
7)دوباره از بین سه گزینه بعدی ، سومی رو میزنم
8)next
9)work group هردومون mshome و کامپیوتر دسکریپشن نیز mshome ولی نام کامپیوتر ها فرق داره .....
10)next و پرینتر ها روشن سپس فینیش و ریستارت ولی ....
وقتی میرم view workgroup میزنم ماله من یک eror قرمز میده ولی ماله دوستم اسم کامپیوتر خودش میاد ...
ویندوزامونم یکیه ......
کارت شبکه من ULI .... و ماله دوستم VIA هستش
در ضمن نمیدونم چرا انقدر sent دوستم بیشتر از منه (مثلا من 70 اون 170 )
چه کار باید بکنیم ؟
اگه سریعتر پاسخ بدید ممنون میشم چون کار فوری داریم .....

شما می خواید بازی کنید یا اینکه به کامپیوتر های همدیگه دسترسی داشته باشید

brain
12-06-2008, 16:05
جفتش !
ببین الان من همه راه ها رو رفتم .... وقتی دوستم فایلی رو شایر میکنه برای من میاد ولی نمیدونم چرا هر کاری می کنم و هر چی شایر میکنم برای اون نمیاد ...مشکل از چیه ؟
نزدیکه 3 ساعت داشتیم ور می رفتیم ولی نشد که نشد ... در ضمن من تو administrator که میرم کامپیوتر اون هست ولی تو یوزر اصلی ارور میده ......
خواهشا سریع تر جواب بدید ..............

sus2
12-06-2008, 17:58
خوب خودت نوشتی دیگه دلیلش رو یوزر شما محدوده بخاطر همین تو آدمین برو خوب

brain
12-06-2008, 18:40
فهمیدم مشکل از کجاس...باس نود 32 ورژن جدید رو پاک میکردم...ولی چرا ماله دوستم که نود 32 ورژن 2.70 رو داره اینجوری نیست ؟
نمیشه کاری کرد که نود32 رو دستگاه باشه .....؟

sus2
12-06-2008, 19:50
با سلام خدمت اساتید مجرب

دوستان بنده 2 کامپیوتر را از طریق کابل کراس با هم شبکه کردم و از نظر شبکه ای تا به حال هیچ مشکلی بین 2 کامپیوتر برایم پیش نیامده بود و همه چیز به خوبی share میشد و می شه اما الان چند روزی هست که وقتی محل 2 کامپیوتر را با همدیگر تغییر دادم نمی دانم چه مشکلی در شبکه ام بوجود آمده هست که پرینتر share شده ام (کامپیوتر 2) به هیچ وجه پرینت نمی گیره و به محض اینکه دستور پرینت را در کامپیوتر share شده (کامپیوتر 2) می دهم نه تنها که پرینت نمی گیره بلکه امکان پرینت گرفتن را در کامپیوتر اولی(1) را هم از بین می بره ( و در این حالت چراغ قرمز پرینتر 1320 HP که آرم مثلث کنارش دارد فعال میشه ...) و تنها در صورتی کامپیوتر اولی (1) پرینت می گیره که پرینتر یکبار خاموش و مجدداً روشن بشه و کامپیوتر اولی را ریستارت کنم......

کامپیوتر 1 (کامپیوتری هست که کابل پرینتر مستقماً به آن متصل هست )

کامپیوتر 2 (همان کامپیوتر share شده ای هست که پرینتر را از کامپیوتر 1 به اشتراک ، استفاده می کنه )

تمامی تنظیمات شبکه ای اعم از فایروال و ip و admin و workgroup هم صحیح و بدون عیب هست و تمامی عملیات شبکه ای (انتقال دیتا)به خوبی صورت می گیره اما نمی دانم فقط چرا کامپیوتر 2 پرینت نمی گیره و با زدن دستور پرینت در کامپیوتر 2 نه تنها دستور پرینت را در کامپیوتر 1 از کار می اندازد بلکه یک پیغامی به صورت (حافظه کارتریج قابل خواندن نیست و از بین رفته در کامپیوتر 1 به نمایش در می آید دقیقاً نمی دانم چی نوشته چون پرینتر الان اینجا نیست و حضور ذهن ندارم...)

کاتریج هم کاملاً شارژ شده هست ...
فقط ویندوز هر دو متفاوت هست و این مشکل تا الان وجود نداشت و تاز ه گیها به وجود آمده هست....

شما ابتدا به کنترل پنل برید و در قسمت پرینتر وفاکس ببینید پرینتر رو میبینید یا نه ( سیستم 2 )

فهمیدم مشکل از کجاس...باس نود 32 ورژن جدید رو پاک میکردم...ولی چرا ماله دوستم که نود 32 ورژن 2.70 رو داره اینجوری نیست ؟
نمیشه کاری کرد که نود32 رو دستگاه باشه .....؟

احتمال زیاد تنظیمات شما در آنتی ویروستون مشکل داره برید تنظیمات آنتی ویروس دوستتون رو ببینید که مثل هم باشه

ستاره احمدی
21-06-2008, 23:36
سلام بر Mamad_tk_pk
میخواستم بپرسم که چرا Preferred DNS server را به این صورت (192.9.9.3) تنظیم کردید ؟
آیا نمی شد این (192.168.0.1) باشد ؟

فکر میکنم که نشه چون آدرس غیر مجاز است.

ستاره احمدی
21-06-2008, 23:40

آقا این آموزش تون کجاست ؟من که چیزی ندیدم.

saman_k2
29-06-2008, 23:27
سلام دوستان. من یک سوال دارم .میخواستم بدونم ایا میشه بدون اتصال به اینترنت و تنها از طریق خط تلفن ، بوسیله کامپیوتر و یک وب کم ، بین دو کامپیوتر ارتباط تصویری برقرار کرد ، آیا نرم افزار خاصی برای این کار وجود داره؟

لطفا راهنماییم کنید.

TCG
03-07-2008, 23:09
معذرت میخوام ولی خیلی این تاپیک برام جالبه. 10 صفحه شده اما هنوز هیچکسی جواب کامل و جامعی در مورد شبکه کردن دو کامپیوتر (به منظور بازی یا اینترنت) رو بدون استفاده از سوئیچ نداده.
ممنون میشم اگه یکی بچه ها و بنده ی حقیر رو راهنمایی کنه.
مرسی.

zed2
03-07-2008, 23:19

لطفا راهنماییم کنید.

دوست عزیز پهنای باند تلفن برای انتفال تصویر وب کم به هیچ وجه کافی نیست و تصویر اگر هم بتواند برد با فواصل زمانی طولانی تصویر تصویر است که با صدا هم بخواهید بفرستید اصلا نمیشه.

SuB
04-07-2008, 17:45
با سلام
من می‌خواستم کامپیوتر خودم با ویندوز xp رو با یک لپ‌تاپ ویندوز ویستا شبکه کنم. به هر دو IP دادم و با اطلاعات بسیار کمی از شبکه، این دو کامپیوتر رو شبکه کردم. اما مشکل اینجاست که به صورت یک طرفه شبکه شده! یعنی لپ‌تاپ می‌تونه به کامپیوتر من وصل بشه و از منابع اشتراکی من استفاده کنه ولی من نمی‌تونم به اون وصل بشم و از منابع اشتراکی اون استفاده کنم
و یا اینکه لپ‌تاپ می‌تونه کامپیوتر من رو Remote کنه ولی من نمی‌تونم لپ‌تاپ رو Remote کنم.

وقتی ping می‌کنم همگی reply میشه و loss رو صفر درصد می‌زنه.

esyo
05-07-2008, 21:42
سلام دوستان من یک مشکل بزرگ در شبکه کردن دارم

الان نزدیک به 1 ماه هست که نمی تونم 2 سیستم رو به هم شبکه کنم

در حالی که قبلا می تونستم

نمی دونم چش شده

مشخصلت سیستم اول

1)کارت شبکه کاملا نصب هست

2) Administrator

3) ویستا سرویس پک 1

4) 192.168.0.84 یا 192.168.0.1

5)255.255.255.0

6) esmail2

مشخصات سیستم دوم

1)کارت شبکه کاملا نصب

2)Administratorیا میهمان

3)ویستا سرویس پک 1

4)192.168.0.2 یا 192.168.0.85

5)255.255.255.0

6)Esmail1

سیستم اول به عنوان سرور انتخاب شده(esmail2) و این هم عکس دستورات و عکس پسغام خطا که در ویستا به من میده:

Ipconfig

Ping 192.168.0.85

Ping 127.0.0.1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این تصویر تغییر اندازه داده شده است.برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 1280x1024 میباشد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این تصویر تغییر اندازه داده شده است.برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 1280x1024 میباشد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل از چی میتونه باشه من که خیلی کلافه شدم

ممکنه به خاطر کابل باشه؟ (ولی اگر کابل خرابه چرا دو سیستم همدیگر رو شناختن ولی اجازه نمی دن و یک همچین پیغامی می ده؟)

جا لبه وقتی از توی سیستم دوم می زنم ipconfig به من این پیغام رو میده؟(esmail1)!

Request timed out

Request timed out

Request timed out

Request timed out

Loss 100%

کارت شبکه ممکنه ایراد داشته باشه؟

چی می تونه ایراد داشته باشه؟

خدایا کمک!

CAnZO
13-07-2008, 10:12
سلام . يه مشكل دارم
من كامپيوتر و لپ تاپ رو شبكه كردم تا از دي وي دي رايتر دومي استفاده كنم. فيلم رو share كردم و توي لپ تاپ ميتونم با مديا پلير ببينم ولي وقتي ميخوام كپي كنم توي لپ تاپ يا توي برنامه NERO لپ تاپ فريز ميشه.
بنظرم يه قلقي داره كه بلد نيستم. هر نوع راهنمايي ممكنه بدردم بخوره .تشكر.

nadia62
14-07-2008, 22:50
salam man taze ozv shodam
ye matlabe kamel darbare topolojhi khati ya bus mikhastam
mamnon

milijames
17-07-2008, 09:16
اساتيد عزيز يك سوال دارم
من ميخوام اينترنت Adsl خودمو تو خونه به صورت بيسيم قرار بدم تا همه جاي خونه با لب تاپ بتونم كار كنم.
ميشه راهنماييم كنيد.
ممونم

zed2
17-07-2008, 13:54
salam man taze ozv shodam
ye matlabe kamel darbare topolojhi khati ya bus mikhastam
mamnon

دوست عزیز خواهشا فارسی تایپ کنید.
تو بخش مقالات فکر کنم بتوانید جواب خودتان را پیدا کنید.

اساتيد عزيز يك سوال دارم
من ميخوام اينترنت Adsl خودمو تو خونه به صورت بيسيم قرار بدم تا همه جاي خونه با لب تاپ بتونم كار كنم.
ميشه راهنماييم كنيد.
ممونم

این راهنمای شاتل برای یکی از مودم های بیسیم است یک برا بخوان فکر کنم بتوانی بفهمی چجوری اینترنت را بی سیم کنی.

SALMAN_LOOLOO
20-07-2008, 06:26
سلام . يه مشكل دارم
من كامپيوتر و لپ تاپ رو شبكه كردم تا از دي وي دي رايتر دومي استفاده كنم. فيلم رو share كردم و توي لپ تاپ ميتونم با مديا پلير ببينم ولي وقتي ميخوام كپي كنم توي لپ تاپ يا توي برنامه NERO لپ تاپ فريز ميشه.

سلام دوست عزیز من خودم همچین مشکلی برام پیش امده بود ... شما باید فایل مورد نظرت رو روی کامپیوتر اصلی که می خوای رایت کنی کپی کنی ...

7918+khoram
22-07-2008, 15:33
سلام دوستان
آیا میشه XP , vista رو با هم شبکه کرد؟

7918+khoram
24-07-2008, 09:37
من vista رو با xp شبکه کردم فقط مشکلی که هست وقتی با سیستمی که روش xp نصب هست وقتی می خوام فولدر های sharروی ویستا رو ببینم از من user name و pas سیستمی که روش ویستا هست رو می خواد این در صورتی هست که رو ویستا پسورد نیست و اگه فقط user name رو بدی و پسورد ندی قبول نمی کنه یه پسورد همین جوری دادم بازم قبول نکرد.
من رو ویستا پسورد گذاشتم وقتی پسورد رو بهش دادم مشکل حل شد
حالا می خوام یه کاری کنم که از من user name و pas نخواد
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

MeHrDaD_MeNaY
25-07-2008, 11:34
من vista رو با xp شبکه کردم فقط مشکلی که هست وقتی با سیستمی که روش xp نصب هست وقتی می خوام فولدر های sharروی ویستا رو ببینم از من user name و pas سیستمی که روش ویستا هست رو می خواد این در صورتی هست که رو ویستا پسورد نیست و اگه فقط user name رو بدی و پسورد ندی قبول نمی کنه یه پسورد همین جوری دادم بازم قبول نکرد.
من رو ویستا پسورد گذاشتم وقتی پسورد رو بهش دادم مشکل حل شد
حالا می خوام یه کاری کنم که از من user name و pas نخواد
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

در هر 2 ویندوز administrator باش و پسوردهای جفتشون مثله هم باشه

MeHrDaD_MeNaY
25-07-2008, 11:37
سلام . يه مشكل دارم
بنظرم باید پرمیشن سکیوریتی رو دست کاری کنی و به لپ تاپ فول کنترل بدی تا همه کار بتونه انجام بده

MeHrDaD_MeNaY
25-07-2008, 11:43
سلام دوستان من یک مشکل بزرگ در شبکه کردن دارم

مشکل از چی میتونه باشه من که خیلی کلافه شدم

ممکنه به خاطر کابل باشه؟ (ولی اگر کابل خرابه چرا دو سیستم همدیگر رو شناختن ولی اجازه نمی دن و یک همچین پیغامی می ده؟)

جا لبه وقتی از توی سیستم دوم می زنم ipconfig به من این پیغام رو میده؟(esmail1)!

Request timed out

Request timed out

Request timed out

Request timed out

Loss 100%

کارت شبکه ممکنه ایراد داشته باشه؟

چی می تونه ایراد داشته باشه؟

خدایا کمک!

شما از چه کابلی استفاده میکنی؟
cross یا straight ؟
برای شبکه کردن 2 کامپیوتر باید از کابل cross استفاده کنی

Mr.K2
26-07-2008, 22:17
سلام دوستان
من میخوام 2 تا سیستم رو به هم وصل کنم تا بازی کنیم ...
کابل + کارت شبکه هم داریم (روی مادربورد هست )

کابل رو وصل میکنیم و تمام تنظیمات مربوطه مثل کانکشن و وارد کردن IP ها و شناسه کامپیوتر و workgroup و همه رو درست وارد میکنیم ..
اما local area connection رو که اجرا میکنیم اول میگه connected و بعد میگه network cable unpluged ...
ایراد از کجای کابل هست ؟
ممکنه کابل اشتباه گرفته باشم ؟
یعنی کابل pc به pc با کابل pc به hub فرق داره ؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید ...

MeHrDaD_MeNaY
26-07-2008, 23:10
سلام دوستان
من میخوام 2 تا سیستم رو به هم وصل کنم تا بازی کنیم ...
کابل + کارت شبکه هم داریم (روی مادربورد هست )

کابل رو وصل میکنیم و تمام تنظیمات مربوطه مثل کانکشن و وارد کردن IP ها و شناسه کامپیوتر و workgroup و همه رو درست وارد میکنیم ..
اما local area connection رو که اجرا میکنیم اول میگه connected و بعد میگه network cable unpluged ...
ایراد از کجای کابل هست ؟
ممکنه کابل اشتباه گرفته باشم ؟
یعنی کابل pc به pc با کابل pc به hub فرق داره ؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید ...
آره
pc2pc از کابل cross استفاده میشه
اما اگه یه device ی این وسط باشه مسه hub یا switch از کابل straight استفاده میشه
کابلهای توی بازار همه از نوع straight هستن
باید خودتون کابل رو cross بزنید یا بدید براتون بزنن

Mr.K2
26-07-2008, 23:24
آره
pc2pc از کابل cross استفاده میشه
اما اگه یه device ی این وسط باشه مسه hub یا switch از کابل straight استفاده میشه
کابلهای توی بازار همه از نوع straight هستن
باید خودتون کابل رو cross بزنید یا بدید براتون بزنن

ممنون دوست عزیز..
یعنی بدم برام سوکت بزنند ؟
اگر نکته یا موضوع خاصی هست بگید چون فردا صبح میرم بگیرم ..
ممنون

MeHrDaD_MeNaY
26-07-2008, 23:34
ممنون دوست عزیز..
یعنی بدم برام سوکت بزنند ؟
اگر نکته یا موضوع خاصی هست بگید چون فردا صبح میرم بگیرم ..
ممنون

خواهش میکنم
ترتیب رنگها در کابل cross:
سوکت رو توی دستت میگیری جوری که ضامنش به سمت پایین باشه
از چپ به راست:

نارنجی سفید
نارنجی
سبز سفید
آبی
آبی سفید
سبز
قهوه ای سفید
قهوه ای

اون یکی سوکت:

سبز سفید
سبز
نارنجی سفید
آبی
آبی سفید
نارنجی
قهوه ای سفید
قهوه ای

(این رنگها رنگ سیم هاس )

parsbin
27-07-2008, 10:35
طرز شبکه کردن دو تا ویستا بصورت وایرلس چطوریه؟

javadshahvand
27-07-2008, 14:21
طرز شبکه کردن دو تا ویستا بصورت وایرلس چطوریه؟

darkangel85
27-07-2008, 14:24
دوستام من میخواستم یه لپ تاپ رو به یه pc شبکه کنم که با مشکل بر خوردم چون وقتی سیم رو وصل میکردم هیچی نمیومد!!!
فکر کردم سیم خرابه سیمو بردم همونجا که گرفتم یه سیم دیگه گذاشت باز همینجوری شد که گفت مشکل از ویندوز لپ تاپه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته خودشم نمیدونست جی میگه ، فکر کنم داشت میپیچوند!!!
حالا نظر شما چیه؟!! یعنی واقعا مشکل از ویندوزه؟ یا مثلا یه چیزی کم داره؟!!!!
فقط خواهشا شما مثل اون نگین که باید ویندوزم رو عوض کنم!!!!!!
راستی pc موقع کانکت کردن پیغام connection failed میده... (البته همیشه!! چه کابل وصل باشه چه نباشه)
مرسی

MeHrDaD_MeNaY
27-07-2008, 14:38
دوستام من میخواستم یه لپ تاپ رو به یه pc شبکه کنم که با مشکل بر خوردم چون وقتی سیم رو وصل میکردم هیچی نمیومد!!!
فکر کردم سیم خرابه سیمو بردم همونجا که گرفتم یه سیم دیگه گذاشت باز همینجوری شد که گفت مشکل از ویندوز لپ تاپه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته خودشم نمیدونست جی میگه ، فکر کنم داشت میپیچوند!!!
حالا نظر شما چیه؟!! یعنی واقعا مشکل از ویندوزه؟ یا مثلا یه چیزی کم داره؟!!!!
فقط خواهشا شما مثل اون نگین که باید ویندوزم رو عوض کنم!!!!!!
راستی pc موقع کانکت کردن پیغام connection failed میده... (البته همیشه!! چه کابل وصل باشه چه نباشه)
مرسی
به قول یکی از دوستان جستجو اولین مرحله یاد گیریست

چند تا پست پایین تو رو میخوندی میفهمیدی مشکلت کجاست

behzoo
27-07-2008, 17:50
اقا من دو تا pc رو میخوام شبکه کنم برا بازی کابل رو وصل کردم ip رو هم گذاشتم 192.168.100.50 و 192.168.100.56
ولی وقتی میریم تو بازی نمیتونیم هم دیگرو پیدا کنیم البته یکی از کامپیتر ها هم او ن یکی رو نشون میده ولی اون یکی این رو نشون نمیده جای player list کمک کنید
اقا من این اموزش هم رو گرفتم ip رو هم به 192.168.0.2 تغییر دادم ولی وقتی دستور ping ip address رو میزنم ارور میده ارورشم اینه ping request could not find host ip.please check the name and try again روی کانکشنم هم هیچ علامتی نیست مثل ضربدر و... فایر وال هم خاموشه اگه میشه زود جواب بدید

darkangel85
27-07-2008, 23:21
به قول یکی از دوستان جستجو اولین مرحله یاد گیریست

چند تا پست پایین تو رو میخوندی میفهمیدی مشکلت کجاست

خوندم که دارم میپرسم!!!!!!!!!
شما ظاهرا اصلا متوجه نشدید که من چی پرسیدم!!
مثل اینکه لپ تاپ من یه مشکلی داره که وصل نمیشه
یکی دیگه آوردم امتحان کردم به نظر وصل شد ولی نه شیر میشد کرد نه کانتر بازی کرد، فقط سند و رسیو داشت!!!!
کسی نظری داره که لپ تاپ مشکلش از چی میتونه باشه؟

parsbin
27-07-2008, 23:51
احتمال داره از فایروال باشه
غیرفعال کن بعد به شبکه کانکت کن
منم همچین مشکلی رو دارم

Mr.K2
28-07-2008, 02:02
ممنون
با کابل کراس مشکل حل شد و بازی کردیم ..

behzoo
28-07-2008, 09:50
خوب اقا جواب ما رو هم بدید مشکل من یه چیز دیگه شده حالا اصلا شبکه نیستن یعنی درایو هایی که شیر بود حالا نیستن بعد هم که میخوام add کنم وقتی میزنم که add بشه میگه سرور پیدا نمیکنه یا یه همچین چیزی نمیدونم چیکار کنم یکی یه اموزش کامل از اول با تمامی مراحل میزاره به جز این یکی که هستش چون اونو دارم

Mr.K2
28-07-2008, 10:35
راستی اگر بخوایم به وسیله یک هاب 3 تا سیستم رو به هم شبکه کنیم باید شماره آی پی ها رو 1 و 2 و 3 بزنیم ؟؟
کار خاصی باید کنیم ؟؟

darkangel85
28-07-2008, 21:14
احتمال داره از فایروال باشه
غیرفعال کن بعد به شبکه کانکت کن
منم همچین مشکلی رو دارم

مشکل حل نشد!!!!!!!
یه چیزی دیدم تو ویندوز لپ تاپ...
توی ویندوز کامپیوترم توی قسمت Local Area Connection Properties سه تا تب وجود داره در صورتی که تو ویندوز لپ تاپ در اون قسمت دوتا تب هست یعنی قسمت Authentication رو نداره!!
یعنی ممکنه مشکل از همین باشه و اگه هست چیز دیگه ای باید به ویندوز اضافه کنم؟!!!!!!

parsbin
29-07-2008, 19:16
من توی شیر کردن اینترنت هم مشکل دارم
دو تا سیستم به هم وصل شدند از طریق وایرلس
حالا برای شیر کردن اینترنت چیکار باید کنم
روی هر دو تا سیستم ویستا نصب هستش

Mr.K2
29-07-2008, 20:10
دوستان من حالا 2 تا سیستم رو شبکه کردم حالا میخوام فایلها رو از روی یک سیستم کپی کنم روی اون یکی سیستم ..
چیکارش کنم ؟؟؟؟؟

ADEL_r
29-07-2008, 20:19
من دو تا رایانه رو از طریق کابل کراس وصل کردم و همونطوری که گفته شده آدرس آی پی ها رو وارد نمودم .

هیچ مشکلی هم نیست ، ولی در قسمت my etwork که وارد 00view my workgroup مشودم ، در قسمت mshome ، فقط درایو های اشتراک شده رایانه خودم رو نشون میده.

اشکال کار چیست ، ای علمای دانا .

MeHrDaD_MeNaY
29-07-2008, 21:07
دوستان من حالا 2 تا سیستم رو شبکه کردم حالا میخوام فایلها رو از روی یک سیستم کپی کنم روی اون یکی سیستم ..
چیکارش کنم ؟؟؟؟؟
باید share کنی
و بعد توی Run
ip کامپیوتر مقصد رو بزنی مثلا اینتوری
127.0.0.1\\
تا وصل بشی به share هاش
البته اگه دوستانم راههای دیگه سراغ دارن ممنون میشم بگن

ADEL_r
29-07-2008, 21:07
دوستان عزیز .

بعد از اینکه ادرس آی پی رو وارد کردیم و سیستم ها رو ریستارت کردیم ، ( یعنی شبکه کردن رو کامل انجام دادیم )

باید چه کارهایی انجام بدیم تا به درایو های یکدیگر دسترسی داشته باشیم ؟

منظورم این هست که share کردن رو به طور صحیح یاد بدین

در ضمن ، بعد از اتصال کابل کراس و وارد کردن آدرس آی پی ها ، و قبل از اشتراک گذاری فایل ها و پوشه ها ، چه کار دیگری باید انجام داد ؟

Mr.K2
29-07-2008, 21:17
دوستان عزیز .

بعد از اینکه ادرس آی پی رو وارد کردیم و سیستم ها رو ریستارت کردیم ، ( یعنی شبکه کردن رو کامل انجام دادیم )

باید چه کارهایی انجام بدیم تا به درایو های یکدیگر دسترسی داشته باشیم ؟

منظورم این هست که share کردن رو به طور صحیح یاد بدین

در ضمن ، بعد از اتصال کابل کراس و وارد کردن آدرس آی پی ها ، و قبل از اشتراک گذاری فایل ها و پوشه ها ، چه کار دیگری باید انجام داد ؟

باید فولدر ها رو یا درایو ها رو share کنید مثلا یک پوشه رو باید از توی properties 2 تا تیک share رو بزنید تا شیر بشن ..
بعدشم توی سیستم دوم آی پی سیستم اول که 192.168.0.1 رو وارد کنه ...

شما اگر کابل رو وصل کنید و کانکشها رو بسازید و آی پی ها رو وارد کنید دیگه حللله فقط باید شیر کنید ..

ADEL_r
29-07-2008, 23:48
باید فولدر ها رو یا درایو ها رو share کنید مثلا یک پوشه رو باید از توی properties 2 تا تیک share رو بزنید تا شیر بشن ..
بعدشم توی سیستم دوم آی پی سیستم اول که 192.168.0.1 رو وارد کنه ...

شما اگر کابل رو وصل کنید و کانکشها رو بسازید و آی پی ها رو وارد کنید دیگه حللله فقط باید شیر کنید ..

بله . اون آیپی زدن یادم رفته بود فقط !

کرتیم داداش!

darkangel85
31-07-2008, 00:16
مثل اینکه لپ تاپ من یه مشکلی داره که وصل نمیشه
یکی دیگه آوردم امتحان کردم به نظر وصل شد ولی نه شیر میشد کرد نه کانتر بازی کرد، فقط سند و رسیو داشت!!!!
کسی نظری داره که لپ تاپ مشکلش از چی میتونه باشه؟

کسی چیزی نمیدونه؟

behzoo
31-07-2008, 14:31
اقا یکی جواب ما رو بده خوب کارم گیره
چه جوری تو تا pc لعنتی رو شبکه کنم برای بازی ؟ جواب همه رو دادین به جز ما

MeHrDaD_MeNaY
31-07-2008, 14:42
اقا یکی جواب ما رو بده خوب کارم گیره
چه جوری تو تا pc لعنتی رو شبکه کنم برای بازی ؟ جواب همه رو دادین به جز ما
شما باید 2 تا کارت شبکه داشته باشید
با یه کابل کراس که بهش سوکت های rj-45 وصله

behzoo
31-07-2008, 16:58
شما باید 2 تا کارت شبکه داشته باشید
با یه کابل کراس که بهش سوکت های rj-45 وصله
اقا مین من کارت داره ولی من خودمم یه کارت دارم کابل هم امروز رفتم یکی دیگه گرفتم یکی دیگم دارم کارتها نصبه کابل هم وصله روی کانکشن ها هیچ علامت ضربدر و اینا نیست حتی کانکت هم میشه ولی هم دیگرو نشون نمیدن توی network place البته من درایو هارو شیر کردم ولی مثلا توی pc1 که میری تو network place فقط درایو شیر شده ی pc 1 رو نشون میده نه pc2 رو ip هم اینجوری دادم pc1 =192.168.0.1 pc2=192.168.0.2 اسم کامپیوتر هاهم که pc 1 و pc2 هس اسم workgroup هم home هس برای هر جفتشون ولی بازم کار نمیکنه به یه نفر گفتم گفت باید سریال ویندوزات یکی نباشه من دقیق نفهمیدم باید یکی باشه یا یکی نباشه ؟ جون من اگه میدونید کمک کنید خیلی بهش احتیاج دارم البته من این سوکتی که شما میگی رو نمیدونم چیه من رفتم به مغازه داره گفتم به کابل کراس بده اونم داد وقتی هم وصله به کارت شبکه چراغش سبزه

MeHrDaD_MeNaY
31-07-2008, 17:17
آیا 2 تا سیستم به هم ping میدن؟

behzoo
31-07-2008, 18:37
آیا 2 تا سیستم به هم ping میدن؟
نمیدونم از کجا بفهمم ؟

behzoo
01-08-2008, 00:42
خوب اقا اینم وقتی دستور ping ip address رو میزنم این جوری میشه نمدونم حالا ping میدن یا نه خودتون ببینید

MeHrDaD_MeNaY
01-08-2008, 00:47
خوب اقا اینم وقتی دستور ping ip address رو میزنم این جوری میشه نمدونم حالا ping میدن یا نه خودتون ببینید

ping نمیده
یه باره دیگه همه چیو تست کن
کابلها , اتصالها

MeHrDaD_MeNaY
01-08-2008, 00:51
اقا مین من کارت داره ولی من خودمم یه کارت دارم کابل هم امروز رفتم یکی دیگه گرفتم یکی دیگم دارم کارتها نصبه کابل هم وصله روی کانکشن ها هیچ علامت ضربدر و اینا نیست حتی کانکت هم میشه ولی هم دیگرو نشون نمیدن توی network place البته من درایو هارو شیر کردم ولی مثلا توی pc1 که میری تو network place فقط درایو شیر شده ی pc 1 رو نشون میده نه pc2 رو ip هم اینجوری دادم pc1 =192.168.0.1 pc2=192.168.0.2 اسم کامپیوتر هاهم که pc 1 و pc2 هس اسم workgroup هم home هس برای هر جفتشون ولی بازم کار نمیکنه به یه نفر گفتم گفت باید سریال ویندوزات یکی نباشه من دقیق نفهمیدم باید یکی باشه یا یکی نباشه ؟ جون من اگه میدونید کمک کنید خیلی بهش احتیاج دارم البته من این سوکتی که شما میگی رو نمیدونم چیه من رفتم به مغازه داره گفتم به کابل کراس بده اونم داد وقتی هم وصله به کارت شبکه چراغش سبزه

درایو pc2 چه فرمتیه؟NTFS یا FAT32 ؟

behzoo
01-08-2008, 00:55
اقا من کابل رو دوباره جا زدم همینجوریه حتی پشت کارت شبکه ی مین هم زدم بازم اینجوریه میگم مال کابل نیست ؟به جز کابل کراس کابل دیگه ای هم به کارت شبکه میخوره ؟ اخه من دوستم کابل گرفت 2 متری 4 تومن ولی اینی که من گرفتم 1500 بود نمیدونم شاید اصلا کراس نیست
درایوم هم ntfs هس

MeHrDaD_MeNaY
01-08-2008, 01:05
رتیب رنگها در کابل cross:
سوکت رو توی دستت میگیری جوری که ضامنش به سمت پایین باشه
از چپ به راست:

نارنجی سفید
نارنجی
سبز سفید
آبی
آبی سفید
سبز
قهوه ای سفید
قهوه ای

اون یکی سوکت:

سبز سفید
سبز
نارنجی سفید
آبی
آبی سفید
نارنجی
قهوه ای سفید
قهوه ای

(این رنگها رنگ سیم هاست )

شاید کابلت cross نیست
کابل cross و straight مثله همن فقط ترتیب سیمهاشون فرق میکنه توی 2 سرشون
برای pc2pc از کراس استفاده میشه

Mr.K2
01-08-2008, 13:52
اقا من کابل رو دوباره جا زدم همینجوریه حتی پشت کارت شبکه ی مین هم زدم بازم اینجوریه میگم مال کابل نیست ؟به جز کابل کراس کابل دیگه ای هم به کارت شبکه میخوره ؟ اخه من دوستم کابل گرفت 2 متری 4 تومن ولی اینی که من گرفتم 1500 بود نمیدونم شاید اصلا کراس نیست
درایوم هم ntfs هس

اگر مثل هم باشن straight هست اما اگر دوسرش فرق کنه cross هست ..
برای اتصال دوسیستم باید کراس داشته باشی .
اما اگر هاب هم داری به استریت هم نیاز داری ...

superior
03-08-2008, 15:53
یا خدا

دوستان السلام علیکم

من میخوام دو تا رایانه رو به هم شبکه کنم و به هر دو Adsl هم وصل کنم......و سوالم:

به من گفتندکه میتونم بدون هاب و تنها با کابل شبکه کاری کنم که هر دوی این رایانه از Adsl برخوردار بشند ولی سرعت اینترنت با وجود هاب بالا تره! می خواستم بدونم این درسته؟؟؟ و آیا لازم هست که من هاب بخرم؟؟؟

یه سوال دیگه؟

آیا نوع کابل شبکه در سرعت اثر داره؟؟ لطفا یک کابل خوب رو به من معرفی کنید.

Mr.K2
03-08-2008, 20:07
یا خدا

دوستان السلام علیکم

من میخوام دو تا رایانه رو به هم شبکه کنم و به هر دو Adsl هم وصل کنم......و سوالم:

به من گفتندکه میتونم بدون هاب و تنها با کابل شبکه کاری کنم که هر دوی این رایانه از Adsl برخوردار بشند ولی سرعت اینترنت با وجود هاب بالا تره! می خواستم بدونم این درسته؟؟؟ و آیا لازم هست که من هاب بخرم؟؟؟

یه سوال دیگه؟

آیا نوع کابل شبکه در سرعت اثر داره؟؟ لطفا یک کابل خوب رو به من معرفی کنید.

فکر نکنم فرقی کنه با وجود هاب ..برای دوسیستم شما میتونید مستقیم وصل کنید بدون هاب . ... .
نوع کابل هم از کابلهای cross استفاده میکنند

iranian_ boy
04-08-2008, 21:11
سلام.
من میخواستم دو تا کامپیوتر رو از طریق wireless به هم وصل کنم .برای بازی میخوام. چکار باید کنم؟ چه وسایلی میخواد؟
خواهشا کامل توضیح بدید.

Ardavan A
06-08-2008, 16:12
سلام . . . من هر چی فرمودید رو انجام دادم . حالا چطور درایو های کامپیوتر 2 رو می تونم ببینم ؟ من تو کار شبکه هیچ علمی ندارم

MeHrDaD_MeNaY
06-08-2008, 23:19
سلام.
من میخواستم دو تا کامپیوتر رو از طریق wireless به هم وصل کنم .برای بازی میخوام. چکار باید کنم؟ چه وسایلی میخواد؟
خواهشا کامل توضیح بدید.
2 تا کارت شبکه wireless و اگه فاصله ات دور بود یه access point که نمیدونم تا چه قدر میتونن پوشش بدن
اما به طور معمول 100 متر هست بوردشون

MeHrDaD_MeNaY
06-08-2008, 23:24
سلام . . . من هر چی فرمودید رو انجام دادم . حالا چطور درایو های کامپیوتر 2 رو می تونم ببینم ؟ من تو کار شبکه هیچ علمی ندارم
شما باید درایو مربوطه رو share کنید یا به اشتراک بگزارید
روی درایو راست کلیک بکنید و در تب sharing اونو share کنید

Mr.K2
07-08-2008, 00:12

شما باید درایو مربوطه رو share کنید یا به اشتراک بگزارید
روی درایو راست کلیک بکنید و در تب sharing اونو share کنید

گفته های مهرداد جان + وارد کردن IP سیستم دوم

amirtoty
07-08-2008, 01:15
قضیه Ip چیه من که تا حالا 100 بار شاید کامپیوتر باهم شبکه کردم ولی تا حالا هیج Ip دست نزدم!

Mr.K2
07-08-2008, 01:46
قضیه Ip چیه من که تا حالا 100 بار شاید کامپیوتر باهم شبکه کردم ولی تا حالا هیج Ip دست نزدم!

برای دیدن فایلها و پشه هایی که share شدند باید توی سیستم و از قسمت ران این آی پی وارد بشه...

MeHrDaD_MeNaY
07-08-2008, 10:56
2 جور کامپیوتر ها در شبکه ip میگیرن
به طور manual یعنی ما روی هر سیستم ip ست میکنیم
بطور اتوماتیک که اینتوری ip رو از DHCP سرور میگیره

Cyber-DL
09-08-2008, 14:51
من کامپیوتر ها رو ( 2تا ) درست شبکه کردم و با دستور PING چک کردم اما یه مشکل دارم اونم توی Permission ها است

وقتی به MyNetwork Place و بعد هم View workgroup Computers می روم 2تا آیکون هست که اسم این کامپوتر و کامپوتر دیگری است.

ولی از هر کامپیوتر می خواهم برم اون یکی کامپیوتر میگه یوزر و پسورد برده . یوزر و پسورد ادمین و اسم اکانت رو دادم اما بازم نشد.

چی کار کنم!؟

توضیج بیشتر : ما یک workgroup به اسم Mshome داریم و دوتا PC توی اینا هست . X1 و X2 .

می خواهم X1 کامپوتر اصلی باشه و Router روی اون هست و X2 با استفاده از CAT5 به اون وصل شده .
حالا از X1 در Workgoup می خواهم برم به X2 که فایل Share کنیم اما میگه یوزر و پسورد بده . چی بدم بهش؟

MeHrDaD_MeNaY
09-08-2008, 22:38
من کامپیوتر ها رو ( 2تا ) درست شبکه کردم و با دستور PING چک کردم اما یه مشکل دارم اونم توی Permission ها است

وقتی به MyNetwork Place و بعد هم View workgroup Computers می روم 2تا آیکون هست که اسم این کامپوتر و کامپوتر دیگری است.

ولی از هر کامپیوتر می خواهم برم اون یکی کامپیوتر میگه یوزر و پسورد برده . یوزر و پسورد ادمین و اسم اکانت رو دادم اما بازم نشد.

چی کار کنم!؟

توضیج بیشتر : ما یک workgroup به اسم Mshome داریم و دوتا PC توی اینا هست . X1 و X2 .

می خواهم X1 کامپوتر اصلی باشه و Router روی اون هست و X2 با استفاده از CAT5 به اون وصل شده .
حالا از X1 در Workgoup می خواهم برم به X2 که فایل Share کنیم اما میگه یوزر و پسورد بده . چی بدم بهش؟
از 2 تا کامپیوتر با administrator لاگین هستی؟

parsbin
10-08-2008, 00:10
من دو تا سیستم رو شبکه کردم
و به هم کانکت شدن
منتها تبادل اطلاعات نمیتونن کنن
اینترنت هم شیر نمیشه
فایروال هر دو رو هم خاموش کردم
مشکل چیه؟

MeHrDaD_MeNaY
10-08-2008, 00:51
شما اول تست کن ببین هر سیستم خودشو پینگ میکنه
این ip رو ببین پینگ میکنن 127.0.0.1
و بعد تست کن ببین همدیگرو پینگ میکنن

parsbin
10-08-2008, 12:27
خودشون رو پینگ میکنن
به همدیگه هم هر دو شون همین جواب رو میدن

parsbin
10-08-2008, 12:27
خودشون رو پینگ میکنن
به همدیگه هم هر دو شون همین جواب رو میدن

MeHrDaD_MeNaY
10-08-2008, 13:29
شما ip رو دستی دادی یا اتوماتیک گرفتن؟

parsbin
10-08-2008, 14:58
آی پی رو اتوماتیک گرفتن
سرور آی پی 192.168.0.1 گرفت
اون یکی هم آی پی بالایی رو گرفت

MeHrDaD_MeNaY
10-08-2008, 15:30
آی پی رو اتوماتیک گرفتن
سرور آی پی 192.168.0.1 گرفت
اون یکی هم آی پی بالایی رو گرفت
اون آی پی دیگرو توی این رنج خودت بده
192.168.0.
subnet mask رو هم بده 255.255.255.0

parsbin
10-08-2008, 15:54
در کدوم قسمت اینها رو تنظیم کنم؟
هر دو ویندوز ویستا هستن
مرسی

MeHrDaD_MeNaY
10-08-2008, 17:11
در کدوم قسمت اینها رو تنظیم کنم؟
هر دو ویندوز ویستا هستن
مرسی
روی کارت شبکه میزنی و در قسمت Properties در تب networking روی پکیج Internet protocol tcp/ip
properties رو میزنی و اونجا به صورت دستی ip میدی
البته این توی xp اینتوریه
توی ویستا رو نمیدونم

bababozorg
12-08-2008, 11:29
سلام من یه مشکلی دارم دو تا کامپیوترو شبکه کردم با کابل کراس الان اگه چند تا فایلو مثلا درایو eرو مشترک کنم یا همون share کنم نمیتونم تو کامپیوتر دیگه ببینم ولی توی net workخودم اون میاد

bababozorg
12-08-2008, 11:42
بعد یه مشکل دیگه هم دارم اینه که وقتی روی view your work group computers کلیک میکنم فقط کامپیوتر خودمو نشون میده

bababozorg
12-08-2008, 12:23
اقا جواب همه رو دادین غیر از ما

MeHrDaD_MeNaY
12-08-2008, 12:28
سلام من یه مشکلی دارم دو تا کامپیوترو شبکه کردم با کابل کراس الان اگه چند تا فایلو مثلا درایو eرو مشترک کنم یا همون share کنم نمیتونم تو کامپیوتر دیگه ببینم ولی توی net workخودم اون میاد
شاید هیدن share میکنی
موقعی که می خوای یه فولدر رو share کنی در تب sharing دقت کن $ این علامت نباشده جای اسمش.اگه بود پاکش کن

bababozorg
12-08-2008, 12:35
نه اقا مشکل این نیست میدونی ادرس ip کامپیوتر دوم کجا باید وارد کنم تو کامپیوتر اول

MeHrDaD_MeNaY
12-08-2008, 12:39
نه اقا مشکل این نیست میدونی ادرس ip کامپیوتر دوم کجا باید وارد کنم تو کامپیوتر اول
در قسمت Run اینتوری
w.x.y.z\\

bababozorg
12-08-2008, 12:43
کامل من یه مبتدیم هیچی نمیدونم کامل توضیح بده لطفا

bababozorg
12-08-2008, 14:25
من دو تا رایانه رو از طریق کابل کراس وصل کردم و همونطوری که گفته شده آدرس آی پی ها رو وارد نمودم .

هیچ مشکلی هم نیست ، ولی در قسمت my etwork که وارد 00view my workgroup مشودم ، در قسمت mshome ، فقط درایو های اشتراک شده رایانه خودم رو نشون میده.

اشکال کار چیست ، ای علمای دانا .
مشکل منم یه چیزی مثل اینه یعنی همینه
چجوری میتونم تنظیماتو پاک کنم دوباری از اول نصب کنم:40:

MeHrDaD_MeNaY
12-08-2008, 18:46
لطفا سؤالتو واضح تر بپرس!

آیا کامپیوترها همدیگرو پینگ میکنن؟
برای اینکه درایو هاتو در سیستم دیگه بخوای ببینی باید share کنی اونارو

superior
13-08-2008, 09:05
یا خدا

سلام

من یه مشکلی دارم

من میخوام دو تا کامپیوتر رو به هم شبکه کنم که یکی Windows XP SP3داره و یکی دیگه Windows Vista SP1 .

و از کابل کراس استفاده کردم.( بدون هاب)

حالا میخوام توی ویستا سرور بشم ولی مثل XP جایی بعنوان Network Setup Wizard نداره که من اونجا برم و شبکه رو انجام بدم.

لطفا کمک کنید.

bababozorg
13-08-2008, 23:20
لطفا سؤالتو واضح تر بپرس!

آیا کامپیوترها همدیگرو پینگ میکنن؟
برای اینکه درایو هاتو در سیستم دیگه بخوای ببینی باید share کنی اونارو

سلام
خسته نباشید من نمیدونم پینگ چیه
درضمن من درایوارو share میکنم ولی توی my networlk ا اون یکی سیستم چیزی غیر از خود سیستمم ندیدم

MeHrDaD_MeNaY
13-08-2008, 23:27
در command prompt اول بنوسی ipconfig
اینتر بزن
ip که بدست میاد رو توی اون یکی سیستم اینتوری بزن (مثلا)
ping 192.0.0.1
اگه reply داد یعنی 2 تا سیستم به هم وصل هستن

aram24
19-08-2008, 15:09
با سلام خدمت دوستان عزيز
چطوري ميشه دو كامپيوتر با فاصله تقريبا يك كيلومتري رو با هم شبكه كرد
اگه ميشه انواع راه ها ي ممكن رو بگيد...........

Virtual.Boy
19-08-2008, 17:32
سلام
خسته نباشید من نمیدونم پینگ چیه
درضمن من درایوارو share میکنم ولی توی my networlk ا اون یکی سیستم چیزی غیر از خود سیستمم ندیدم

دوست عزیز Ping یکی از پرکاربرد ترین ابزار عیب یابی شبکه ها هستش.

به عبارتی Ping ابزاری برای تست برقرای اتصال مابین دو کامپیوتر هستش .کاربر دیگر ping برای تست سرعت شبکه و رسیدن packet ها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگه هست .

کاربرد اين دستور به صورت زير است:

ping ip-or-domain

که به جای ip-or-domain بايد شماره ip و يا domain آن(اگر داشته باشد) را می‌گذاريم.

مثلا ping foolady.com را در command prompt تايپ کردم و به نتايج زير رسيدم :

Pinging sazin.com [205.178.145.65] with 32 bytes of data:

Reply from 205.178.145.65: bytes=32 time=1402ms TTL=105
Reply from 205.178.145.65: bytes=32 time=941ms TTL=105
Reply from 205.178.145.65: bytes=32 time=981ms TTL=105
Reply from 205.178.145.65: bytes=32 time=851ms TTL=105

Ping statistics for 205.178.145.65:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 851ms, Maximum = 1402ms, Average = 1043ms
اين نتايج نشان می‌دهد که foolady.com فعال است.

حالا به کامپيوتری با ip شماره 205.178.145.65 (که همان foolady.com است)، ping می‌کنم. نتايج همان است فقط با تغييراتی در سطر اول. (البته time که معنای مدت زمان رسيدن پکت را می‌دهد، با توجه به ترافيک شبکه، کم و زياد خواهد شد). برای ping کردن به اين ip ، دستور 205.178.145.65 ping را صادر می‌کنم :

Pinging 205.178.145.65 with 32 bytes of data:

Reply from 205.178.145.65: bytes=32 time=861ms TTL=105
Reply from 205.178.145.65: bytes=32 time=852ms TTL=105
Reply from 205.178.145.65: bytes=32 time=851ms TTL=105
Reply from 205.178.145.65: bytes=32 time=881ms TTL=105

Ping statistics for 205.178.145.65:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Minimum = 851ms, Maximum = 881ms, Average = 861ms
فرض کنيد که به يک ip که فعال نيست، ping کنيم:

Pinging 217.66.196.1 with 32 bytes of data:

Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 217.66.196.1:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms
که نشان می‌دهد که آن ip در آن لحظه فعال نيست.

البته تمام مطالبی که در بالا ذکر شد، در حالتی است که مستقيما به اينترنت وصل شده‌ايد و يا اگر از طريق شبکه محلی به اينترنت وصل هستيد، شبکه شما به درستی پيکربندی شده باشد. اصولا ping يکی از بهترين دستورات برای پيدا کردن ايراد در شبکه است.

اما در مورده سوال دومتون:

این گزینه ها رو بررسی کنید :

1- فایروال سیستم ها خاموش باشه

2-گزینه Simple File sharing از مسیر My Compuetr --> Tools > Folder Option --> View که آخرین گزینه توی لست هست فعال باشه .

3- با استفاده از دستور Ping تست کنید ببینید اصلا این دو اکمپیوتر به درستی با یکدیگر شبکه شدند یا نه .

Virtual.Boy
19-08-2008, 17:40
با سلام خدمت دوستان عزيز چطوري ميشه دو كامپيوتر با فاصله تقريبا يك كيلومتري رو با هم شبكه كرد اگه ميشه انواع راه ها ي ممكن رو بگيد..........

دوست عزیز بهترین روش برای شما استفاده از وایرلس هست .که بارها بحثش شده و این نکته رو ذکر کنم این کار هزینه بالایی داره اما سرعت قابل قبولی

روش دیگه استفاده از سیستم هست یعنی با استفاده از خطوط تلفن که سرعت بسیار پایینی داره اما خوب هزینه اش هم متناسبا کمه.

روش دیگه تون استفاده از ای پی های پابلیک و ایننترنت هست که تو این روش نیاز به دو خط در هر دو طرف و ای پی های پابلیک دارید.

caspian
20-08-2008, 08:12
اگر امکان داره یکی گام به گام و کامل من را راهنمایی کنه که چه کار باید بکنم
من می خواهم کامپیوترم را با لپ تاپم که هر دو کارت وایرلس دارم شبکه کنم اما بلد نیستم.
لپ تاپ ویستا روش نصبه و اون کامپیوتر ایکس پی
2 تا پرینتر به کامپیوتر وصله که می خوام لپ تاپ بتونه از طریق شبکه به پرینتر ها هم وصل باشه
کامپیوتر به اینترنت وصله که می خوام لپ تاپ هم از طریق شبکه به اینترنت وصل بشه
همچنین می خوام فایل بین دو کامپیوتر هم ترانسفر بتونم بکنم
همچنین کسی غیر از خودم نتونه وارد شبکه بشه و امنیتش بالا باشه
اگه یکی لطف کنه کامل و گام به گام من را راهنمایی کنه ممنون میشم

Virtual.Boy
20-08-2008, 08:52
دوست عزیز Caspin شما باید چند تا کار انجام بدین که فعلا خلاصه اون ها رو براتون میگم (الان تو محل کارم هستم)و بعدا با جزئیات و به صورت تصویری :

اولا شما باید سیستم ad-hoc رو بر روی سیستم هاتون راه بندازید.

حالا ad-hoc چی هستش ؟

ad-hoc سیستمی هستش که به شما اجازه میده دو کارت شبکه وایرلس رو به صورت مستقیم و بدون نیاز به دستگاه دیگری نطیر Access Point فراهم میکنه .

بعد اینکه ad-hoc رو راه اندازی کردید نوبت به تامین امنیت شبکه وایرلستون میرسه که باید با استفاده از key Code ها و Data Encryption شبکه تون رو امن کنید .

و بعد نوبت File & Printer sharing که اگه یه مقدار صبر کنید آموزشش رو براتون تو یه تاپیک جداگانه به صورت تصویری میزارم (چون این موضوع مشکل بسیاری از دوستامون هستش)

caspian
20-08-2008, 08:58
دوست عزیز Caspin شما باید چند تا کار انجام بدین که فعلا خلاصه اون ها رو براتون میگم (الان تو محل کارم هستم)و بعدا با جزئیات و به صورت تصویری :

اولا شما باید سیستم ad-hoc رو بر روی سیستم هاتون راه بندازید.

حالا ad-hoc چی هستش ؟

ad-hoc سیستمی هستش که به شما اجازه میده دو کارت شبکه وایرلس رو به صورت مستقیم و بدون نیاز به دستگاه دیگری نطیر Access Point فراهم میکنه .

بعد اینکه ad-hoc رو راه اندازی کردید نوبت به تامین امنیت شبکه وایرلستون میرسه که باید با استفاده از key Code ها شبکتهون رو امن کنید .

و بعد نوبت File & Printer sharing که اگه یه مقدار صبر کنید آموزشش رو براتون تو یه تاپیک جداگانه به صورت تصویری میزارم (چون این موضوع مشکل بسیاری از دوستامون هستش)
ممنون از لطفت.پس من منتظرم

caspian
21-08-2008, 12:17
من اینقدر ور رفتم باهاش تا همه اون چیزهایی که ازش انتظار داشتم محقق شد
فقط یه مشکلی هست.من کارت وایرلسم نوشته سرعتش 50 مگ هست ولی سرعت شبکه شدن 11 مگه.چرا؟
سرعت ترانسفر و کپی و پیست کردن روی 400kb هست .دلیل چیه؟

joeguitar
22-08-2008, 18:44
سلام
من بین یک لپ تاپ و یک کامپیوتر پی سی شبکه ایجاد کردم و در مورد share کردن فایل ها مشکلی ندارم.
اما سوال من این که چجوری می تونم internet که بصورت adsl برای PC هستش برای لپ تاپ share کنم.

لپ تاپ: windows Vista
پی سی: windows XP

با تشکر

Devil_xxx2008
23-08-2008, 14:23
سلام دوستان
بین دو تا کام بدون هاب با چه سیمی شبکه کنم ؟
کراس ؟

ali...
23-08-2008, 17:52
سلام
اگه ممکنه منم کمک کنین
من میخواستم دوتا لپ تاپ که هر دو کارت وایرلس دارن شبکه کنم
یه مودم adsl هم دارم که wifi داره و فک کنم جای اکسس پوینت کار کنه
لطفا بگید باید چکار کنم

MeHrDaD_MeNaY
23-08-2008, 23:37
سلام دوستان
بین دو تا کام بدون هاب با چه سیمی شبکه کنم ؟
کراس ؟
بله
pc to pc کابل کراس

superior
24-08-2008, 05:11
یا خدا

لطفا یکی کمک کنه!

من میخوام دو تا کامپیوتر که رو یکی Vista و رو یکی دیگه XP نصب هست رو شبکه کنم ولی نمیتونم .

روشی که جناب MeHrDaD_MeNaY هم گفته بودند جواب نداد.

آقا یکی راهنمایی کنه دیگه......

leira
24-08-2008, 09:07
سلام
من نمی دونم سوالم مربوط به این قسمت می شه یا نه ولی به هر حال چون بحث شبکه است می پرسم

دو تا سیستم که فقط یکی از اونها مودم دارند رو شبکه کردیم و حالا که اینترنتهاشون هم شبکه شدند قبلا وقتی به اینترنت وصل می شد سرعت مودم رو 12mbps نشون می داد ولی الان سرعت 100mbps شده کسی می دونه دلیلش چیه؟

aram24
24-08-2008, 15:41
ba che barnamei mitonam esm site robenevisam va ip tahvil begiram ya belaks

farshif
24-08-2008, 18:00
برنامه که زیاد هست ولی همه برنامه ها هم از همین دو دستور ساده استفاده می کنند:
اول از منوی استارت گزینه run رو اجرا کن و cmd رو تایپ کن و enter بزن اینم بقیش :

host name to ip :

مثال ping google.com

ip to hostname

مثال :
ping /a 64.233.187.99

caspian
25-08-2008, 04:41
یکی دقیقا بگه من باید واسه اینکه این شبکه را داشته باشم که در شکل می بینید چه کار باید بکنم
گام به گام لطفا بگه
ویژگی های مورد نظر شبکه
1.پی سی مستقیما به adsl وصل باشه
2.از طریق وایرلس لپ تاپ به adsl پی سی وصل بشه

فاطـمه
25-08-2008, 07:14
سلام
من نمی دونم سوالم مربوط به این قسمت می شه یا نه ولی به هر حال چون بحث شبکه است می پرسم

دو تا سیستم که فقط یکی از اونها مودم دارند رو شبکه کردیم و حالا که اینترنتهاشون هم شبکه شدند قبلا وقتی به اینترنت وصل می شد سرعت مودم رو 12mbps نشون می داد ولی الان سرعت 100mbps شده کسی می دونه دلیلش چیه؟

دوست من اون سرعتی که نشون می ده سرعت شبکه محلی ایجاد شده هست...

leira
25-08-2008, 07:51
دوست من اون سرعتی که نشون می ده سرعت شبکه محلی ایجاد شده هست...

سلام
ولی قبلا که سیستمها به هم شبکه بودند همون سرعت 12 رو نشون می داد این بار چون خودم ویندوز رو به هم ریختم و از اول تنظیمات رو کردم گفتم شاید یه جایی من اشتباه کردم ،
به نظر شما سرعت مودم ربطی به شبکه ی محلی داره ؟
ممنون از جوابتون

wordist
25-08-2008, 08:40
سلام
ولی قبلا که سیستمها به هم شبکه بودند همون سرعت 12 رو نشون می داد این بار چون خودم ویندوز رو به هم ریختم و از اول تنظیمات رو کردم گفتم شاید یه جایی من اشتباه کردم ،
به نظر شما سرعت مودم ربطی به شبکه ی محلی داره ؟
ممنون از جوابتون
سلام

البته كه اصل سرعت مودم هيچ ربطي به شبكه محلي نداره

ولي اگه سرعت شبكه محلي پايين باشه كه معمولا اينطوري نيست ماكزيمم سرعت اينترنت نميتونه از ماكزيمم سرعت شبكه محلي بيشتر بشه

اون سرعتي كه شما نوشتي مربوط به سرعت اينترنت نيست مربوط به همون سرعت شبكه هست كه معمولا هم طعت شبكه هنگام اتصال همون 100mbps هست

شما چطوري اونا رو شبكه كردي ؟؟

با كابل كراس يا با سوئيچ !؟

superior
25-08-2008, 08:47
یا خدا

لطفا یکی کمک کنه!

من میخوام دو تا کامپیوتر که رو یکی Vista و رو یکی دیگه XP نصب هست رو شبکه کنم ولی نمیتونم .

روشی که جناب MeHrDaD_MeNaY هم گفته بودند جواب نداد.

آقا یکی راهنمایی کنه دیگه......

یا خدا

با تشکر از توجججججججججججججه شما!:18::18::18::19::45:

leira
25-08-2008, 14:13
سلام

البته كه اصل سرعت مودم هيچ ربطي به شبكه محلي نداره

ولي اگه سرعت شبكه محلي پايين باشه كه معمولا اينطوري نيست ماكزيمم سرعت اينترنت نميتونه از ماكزيمم سرعت شبكه محلي بيشتر بشه

اون سرعتي كه شما نوشتي مربوط به سرعت اينترنت نيست مربوط به همون سرعت شبكه هست كه معمولا هم طعت شبكه هنگام اتصال همون 100mbps هست

شما چطوري اونا رو شبكه كردي ؟؟

با كابل كراس يا با سوئيچ !؟

سلام

من می خوام بدونم چرا بعد از اینکه تنظیمات شبکه روش انجام شد وقتی وصل به اینترنت می شیم سرعت شبکه رو به ما نشون میده

من سیستما رو شبکه نکردم ولی با کابل کراس شبکه شده اند فقط یه سری تنظیماتش رو دست کاری کردم

ممنون از جوابتون

aram24
25-08-2008, 15:24
ميشه يه برنامه هم معرفي كنيد

MeHrDaD_MeNaY
25-08-2008, 22:03
ميشه يه برنامه هم معرفي كنيد
توی command propmt بنویس
ping
ip شو بهت میده

wordist
26-08-2008, 06:56
سلام

من می خوام بدونم چرا بعد از اینکه تنظیمات شبکه روش انجام شد وقتی وصل به اینترنت می شیم سرعت شبکه رو به ما نشون میده

من سیستما رو شبکه نکردم ولی با کابل کراس شبکه شده اند فقط یه سری تنظیماتش رو دست کاری کردم

ممنون از جوابتون
سلام

اون تنظيماتي كه دستكاري كردي چيا هستن !؟

و اينكه سرعت محلي رو نشون ميده اشكالش كجاست !؟

نحوه اتصال به اينترنت رو هم بنويسيد

و قبلا هنكام اتصال تكي به اينترنت آِا سرعتي نشون ميداد ؟

خواهش و موفق باشي

leira
26-08-2008, 07:50
سلام

اون تنظيماتي كه دستكاري كردي چيا هستن !؟
و اينكه سرعت محلي رو نشون ميده اشكالش كجاست !؟
نحوه اتصال به اينترنت رو هم بنويسيد
و قبلا هنكام اتصال تكي به اينترنت آِا سرعتي نشون ميداد ؟
خواهش و موفق باشي

1- پوشه ی my network place از قسمت set up home or small یه تنظیماتی کردم که الانم یه network bridge ایجاد شده که قبلنا نبود .
2- اشکال خاصی که نداره چون فعلا سیستمها به اینترنت وصلند فقط فکر کردم شاید جایی من اشتباه کردم می خواستم دلیلش رو بدانم
3- اگه درست متوجه شده باشم با یه کانشکن broadband و خب مودم هم که با usb به کیس متصله
4- بله قبلا سرعت رو نشون می داد و قبلتر هم که ویندوز رو عوض نکرده بودم وشخص دیگه ای تنظیمات شبکه رو کرده بود باز همون 12 رو نشون می داد واسه همین الان من متعجبم چرا سرعت شبکه رو نشون می ده

مرسی و ممنون از وقت گذاریت

wordist
26-08-2008, 08:06
1- پوشه ی my network place از قسمت set up home or small یه تنظیماتی کردم که الانم یه network bridge ایجاد شده که قبلنا نبود .
2- اشکال خاصی که نداره چون فعلا سیستمها به اینترنت وصلند فقط فکر کردم شاید جایی من اشتباه کردم می خواستم دلیلش رو بدانم
3- اگه درست متوجه شده باشم با یه کانشکن broadband و خب مودم هم که با usb به کیس متصله
4- بله قبلا سرعت رو نشون می داد و قبلتر هم که ویندوز رو عوض نکرده بودم وشخص دیگه ای تنظیمات شبکه رو کرده بود باز همون 12 رو نشون می داد واسه همین الان من متعجبم چرا سرعت شبکه رو نشون می ده

مرسی و ممنون از وقت گذاریت
سلام

تنظيمات فكر نكنم مشكلي داشته باشه

اون سرعت 12 فقط تعجب انگيزناك هست

يعني سرعت 12mbps براي شبكه محلي يه كم عجيبه

يعني كم به نظر مياد

چون مطمدنا براي سرعت اينترنت نبوده

سرعت نمايشي شبكه هاي محلي معمولا همون 100 هست

adameh_bahal
26-08-2008, 08:43
من با vmware لينکوکس فدورا نصب کردم . حالا ميخوام هم با ويندوز خودم يعنی xp و هم فدورا با هم به اينترنت وصل بشم
کسی ميتونه راهنمايی کنه؟

hashem_wolf
26-08-2008, 14:17
من با vmware لينکوکس فدورا نصب کردم . حالا ميخوام هم با ويندوز خودم يعنی xp و هم فدورا با هم به اينترنت وصل بشم
کسی ميتونه راهنمايی کنه؟

تو vmWare گزینه nat رو انتخاب کن!

aram24
26-08-2008, 15:38
توی command propmt بنویس
ping
ip شو بهت میده

ميگفتي دوستت ندارم بهتر نبود؟!؟!؟!:10:
:11:

MeHrDaD_MeNaY
26-08-2008, 20:35
ميگفتي دوستت ندارم بهتر نبود؟!؟!؟!:10:
:11:
منظورم این بود که اسم سایت رو ping کن توی cmd
اونجا اونتوری نشون داد

adameh_bahal
26-08-2008, 21:09
تو vmWare گزینه nat رو انتخاب کن!

اول بايد با کامپيوتر هاست connect بشم و بعد لينوکس يا بر عکس؟
يا اصلا فرقی نميکنه؟

نيازی به تنظيمات IP و... که نداره؟

shahi-007
27-08-2008, 10:51
سلام. من وقت نکردم کل تاپیک رو بخونم. پس اگه سوالم تکراریه ضمن پوزش لطفا منو به شماره پستی که جوابم رو می ده راهنمایی کنید!!
من تو خونه 2 تا پی سی دارم. اینا قبلاً اینطوری به هم وصل بودند: مودم adsl وسط بود و یکی از پی سی ها با کابل usb و دیگری با کابل lane به این مودم وصل بود. به وسیله همین مودم هم من می تونستم فایلهامو share کنم تا فرد دیگه بتونه ببینه.
الان این اتصال قطع شده. البته هنوز دو تا پی سی ها می تونند به اینترنت به وسیله مودم adsl وصل بشند
کسی می تونه منو کمک کنه لطفاً

kasra_khan2003
28-08-2008, 17:25
سلام، من PC خودم رو از طريق كارت شبكه به Laptop پسرخالم وصل كردم. IP دستي دادم و الان دو كامپيوتر ميتونن همديگه رو ping كنن و بازي رو تحت شبكه انجام بديم.

مشكل من اينه كه نميتونم فايل Share كنم. Laptop ميتونه من رو وقتي از قسمت Search ويندوز، انتخاب ميكنيم كه دنبال يه كاپيوتر بگردم، پيدا كنه، اما من نميتونم اونو پيدا كنم. ضمن اينكه اگه لپتاب بخواد بعد از جستجو روي اسم كامپيوتر من كليك كنه error ميگيره!

من سعي كردم از طريق Set up a home or small office network اين كار رو انجام بدم، از طريق Laptop تا آخر با موفقيت پيش ميرم، اما تو PC در مرحله ي آخر error ميده!

چي كار كنم؟ البته فكر كنم توضيحاتم يكم گنگ بود، اما اگه سوال كنيد كه دقيقا چي ميخواين، بهتون ميگم. ضمن اينكه بعضي ها ميگن ويندوزم مشكل داره!

saman100
28-08-2008, 20:54
آقا من يك نوت بوك خريدم و ميخوام با كامپيوترم شبكش كنم جوري كه بشه به صورت لن بازي كرد مثلان فيفا 2 نفره بشه بازي كنيم يكي با لپ تاب يكي پي سي .
كابل گراس هم خريدم و 2 تاشونو به هم از طريق كارت شبكه وصل كردم ولي تنظيماتشو بلد نيستم تو رو خدا كمك كنيد ويندوز هر دو تا سيستم هم xp sp2

تو رو خدا سريع جواب بدين:41:

superior
29-08-2008, 23:39
یا خدا

سلام .

من موقع شبکه کردن دو کامپیوتر این مشکل رو دارم و دو کامپیوتر شبکه نمیشند.

از کابل کراس هم استفاده کردم.

فقط روی آیکن جفت کامپیوتر گوشه تسکبار یه علامت تعجب میاد و توی Status اون هم ارور عکس زیر رو مینویسه:

من یه چیزایی در مورد تنظیم شبکه با IP شنیدم ولی هیچی بلد نیستم . اگه میشه راهنمایی کنید.

saman100
31-08-2008, 12:27
تو قسمت properties connection كامپيوتر اول tcp ip properties آي پي رو وارد كن :192.168.0.2 و كامپيوتر دوم 192.168.0.1

شلمان
07-09-2008, 23:10
این عکسا رو ببین

Ip اول روبده بعدی برای دوست باید یک شماره اخر فرق کنه مثل 125.32.54.1برای خودت
125.32.54.2برا دوستت
ای پی ماسک خود ویندوز درست میکنه
گت وی باید برا هردوتون یکی باشه
اگه ناقص ببخشید بهتربلد نبودم توضیح بدم

mojtabac130
10-09-2008, 11:20
آقا ما شرمنده ايم
هرچي گشتيم فايل مقاله را درمورد شبكه كردن كامپيوترها پيدا نكرديم. همون مقاله اي كه در صفحه اول صحبتش بود يعني راهاندازي شبكه براي آماتورها.
يه نفر راهنمايي كنه و فايلو بگه كجاست تا ما هم استفاده كنيم.

h.ekhraji
11-09-2008, 11:13
در جوان آقای shahi007 بگم آیا شما ویندوز خودتون را تازه عوض کردین. اگه پاسخ مثبت است اشکال از ویندوز است. من چند تا ویندوز دارم که قابلیت شیر شدن رو ندارن و قات میزنن.

treat
12-09-2008, 09:10

با سلام
این آموزش که میگین کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mo.mo
12-09-2008, 09:57
سلام دوستان من چند تا سوال در مورد شبکه دارم:
1- من یه لپتاپ و یه pc دارم ولی نمیدونم کارت شبکه دارن یا نه میخواستم بدونم چه جوری میشه فهمید .
2- چه جوری میشه چند تا لپ تاپ رو به هم متصل کرد و شبکه کرد.
3- این کارت شبکه و کابل کراس قیمتشون چنده ؟
4- طریقه ی نصب کارت شبکه چه جوریه؟

mohsen_blid
13-09-2008, 17:44
این مقاله اموزش که باید در صفحه اول باشه نیست دوستان کسی داره دوباره اپ کنه

mo.mo
16-09-2008, 09:12
سلام دوستان من چند تا سوال در مورد شبکه دارم:
1- من یه لپتاپ و یه pc دارم ولی نمیدونم کارت شبکه دارن یا نه میخواستم بدونم چه جوری میشه فهمید .
2- چه جوری میشه چند تا لپ تاپ رو به هم متصل کرد و شبکه کرد.
3- این کارت شبکه و کابل کراس قیمتشون چنده ؟
4- طریقه ی نصب کارت شبکه چه جوریه؟
.............

armia
17-09-2008, 19:15
منم گیر این مطلبم که متاسفانه بخاطر بن شدن صاحب مطلب لینکی که تو پست اول گذاشته هم موجود نیست . اگه میشه یکی اینجا بزاره

WaTeRsTyLeR
22-09-2008, 01:00
سلام ببخشید اگه سوالم تکراریه.میخوام طرز شبکه کردن 2 تا نوت بوک باهم رو اموزش بدین.هر 2 از طریق wireless به اینترنت خونه وصلن فقط میخوام این 2 تا به هم وصل شن که بتونیم فایل شیر کنیم یا بازی.مرسی

Mr.Mimi
22-09-2008, 20:39
سلام
من adsl 256 دارم.بوسیله ی وایرلس لن d-link DWL-G700 AP اونو شیر کردم.بوسیله ی همین مودم با لپ تاپ به اینترنت وصل میشم ولی سرعت دانلودش 10k/b بیشتر نیست.میخواستم منو راهنمایی کنید که بتونم سرعت رو مدیریت کنم.
ممنون.

xmanp30
22-09-2008, 21:34
سلام دوستان...
من در رابطه شبکه کردن 2 PC میتونم کمکتون کنم ...
فقط به علت گرفتاری (خدمت سربازی و انجام یه پروزه ) کمتر میتونم بیام ...ولی تا جایی که بتونم کمک می کنم ...
من کلا کم پست میدم (به تاریخ عضویت و تعداد پست ها نگاهی کنید)....

xmanp30
22-09-2008, 21:46
پست 222
1- ساده ترین راه یه نگاه به دور لپ تاپ و پشت کیس بغل پورتهای Usb بنداز تا پورت لن رو پیدا کنی ..
البته فراموش نشه که مادربورد Pc باید از لن پشتیبانی کنه تا لن آنبرد داشته باشه ... (اگه نشد بگو راه دیگه ای بگم)

2- منظور از چندتا چه تعداد ه اگه 2 به بالا باشه به هاب و ... نیازمندی ... اگه 2 تا باشه باید بهترین را رو پیدا کنی (وایرلس ، بلوتوث ،لن و...)

3-کارت شبکه :6000 تا 8000 تومان .. کابل : دقیقا نمی دونم .. ولی خیلی نیست ...

4-اگه منظورت نصب روی Pc خوب روی یکی از اسلت های خالی مادربورد طبق گفته ها و عکس های توی دفترچه کارت نصب می کنیش ...

xmanp30
22-09-2008, 21:48
تا چند روز دیگه یه مقاله توپ واسه شبکه کردن 2 Pc براتون میزارم...

xmanp30
22-09-2008, 21:53
یا خدا

سلام .

من موقع شبکه کردن دو کامپیوتر این مشکل رو دارم و دو کامپیوتر شبکه نمیشند.

از کابل کراس هم استفاده کردم.

فقط روی آیکن جفت کامپیوتر گوشه تسکبار یه علامت تعجب میاد و توی Status اون هم ارور عکس زیر رو مینویسه:

من یه چیزایی در مورد تنظیم شبکه با IP شنیدم ولی هیچی بلد نیستم . اگه میشه راهنمایی کنید.

خوب دوست من مراحل کار رو توضیح بده تا ببینیم کجای کار ایراد داره ....

Orbit
22-09-2008, 23:09
با سلام
من یه مودم ایسوز دو پورت برای adsl دارم میخوام این اینترنتم رو روی دو تا کامپیوتر داشته باشم .. برای همین چون مودم دو پورت usb و شبکه رو داره من میخوام usb رو بزنم به پی سی 1 و کابل شبکه رو از طبقه سوم بکشم به طبقه اول به پی سی 2 ..
حالا سوالم اینه که من کابلم رو مجبورم از کنار برق و کلی پیچ و خم رد کنم تا برسم به پی سی 2 .. از این بابت مشکلی یا نویزی چیزی بوجود میاد یا نه ؟
کابل شبکه برای مودم ای دی اس ال متری چند در میاد

یکی هم اگر این موضوع نشد مجبورم بصورت وایرلس از پی سی به لبتاپ وصل بشم و شبکه کنم و اینترنت رو شر کنم
حالا فکر می کنید از طبقه اول تا پارکینگ که دید ازاد ندارم قطعی خواهم داشت یا مشکلی نیست ؟اصلا میشه؟

بهترین روش از نظر شما چیه ؟ وصل کردن مودم خیلی بهتر میتونه باشه چون پی سی 1 هم خاموش باشه باز من اون پایین اینترنت دارم دیگه

TCG
23-09-2008, 01:13
اینم آموزش کامل شبکه کردن دو کامپیوتر:

موفق باشید.

Mr.Mimi
23-09-2008, 21:55
سلام
من adsl 256 دارم.بوسیله ی وایرلس لن d-link DWL-G700 AP اونو شیر کردم.بوسیله ی همین مودم با لپ تاپ به اینترنت وصل میشم ولی سرعت دانلودش 10k/b بیشتر نیست.میخواستم منو راهنمایی کنید که بتونم سرعت رو مدیریت کنم.
ممنون.
دوستان کسی نیست منو کمک کنه؟

superior
23-09-2008, 23:17
خوب دوست من مراحل کار رو توضیح بده تا ببینیم کجای کار ایراد داره ....

یا خدا

ممنمون . ولی با راهنمایی های آقایان شلمان و Saman007 مشکلم حل شد.

zed2
24-09-2008, 00:12
دوستان کسی نیست منو کمک کنه؟

فاصله مودم تا نوت بوک چه قدره چنئ تا مانع روبه روی دید انتن هست .کیفیت انتن در نوتبوک چقدر است.ip مودم پینگش را چک کن ببین چند است.
تو مشخصات دفترچه نوت بوک و مودم چه مقدار برد مفید گذاشته؟چه سطحی از امنیت رو فعال کردی
شبکه ات b g n کدوم است.
در بین مسیز مودم تا نوتبوک وسایل بی سیم ماکروویو تلویزیون تلفن بی سیم و .... هست یا نه
البته زیاد از شبکه بی سیم سر رشته ندارم ولی شاید تو یکی از این موارد مشکل پیدا شه

Mr.Mimi
24-09-2008, 15:55
فاصله مودم تا نوت بوک چه قدره چنئ تا مانع روبه روی دید انتن هست .کیفیت انتن در نوتبوک چقدر است.ip مودم پینگش را چک کن ببین چند است.
تو مشخصات دفترچه نوت بوک و مودم چه مقدار برد مفید گذاشته؟چه سطحی از امنیت رو فعال کردی
شبکه ات b g n کدوم است.
در بین مسیز مودم تا نوتبوک وسایل بی سیم ماکروویو تلویزیون تلفن بی سیم و .... هست یا نه
البته زیاد از شبکه بی سیم سر رشته ندارم ولی شاید تو یکی از این موارد مشکل پیدا شه
خیلی ممنون دوست عزیز. من مشکل سرعتم حل شد.میخواستم بدونم نرم افزاری هست تا بشه کنترل کرد که چه میزان از سرعت شر بشه؟

Mr.Mimi
24-09-2008, 18:33
1 سوال دیگه هم داشتم.چجوری میتونم بین دوتا کامپیوتر داده انتقال بدم؟
ممنون.

zed2
24-09-2008, 19:02
1 سوال دیگه هم داشتم.چجوری میتونم بین دوتا کامپیوتر داده انتقال بدم؟
ممنون.
منظورتان فایل انتقال بدید یا اینکه بینشون اینترنت رو شیر کنید؟

Mr.Mimi
24-09-2008, 19:37
اینترنت شر شده بینشون.میخوام پهنای باند رو کنترل کنم و بین کامپیوتر و لپ تاپ داده انتقال بدم.
فکر میکنم برای انتقال داده باید workgroup درست کنم.واسه همین نیاز به راهنمایی دارم.ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه.

zed2
24-09-2008, 21:17
اینترنت شر شده بینشون.میخوام پهنای باند رو کنترل کنم و بین کامپیوتر و لپ تاپ داده انتقال بدم.
فکر میکنم برای انتقال داده باید workgroup درست کنم.واسه همین نیاز به راهنمایی دارم.ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه.
workgroup فکر کنم رو My Computer کلیک راست کنی و propertes رو انتخاب کنی بعد از بالای تب ها بخش Computer name رو انتخاب کنی می تونی اسم گروه هارو یکی کنی .
بعد از بخش Network Setup Wizard در منوی start\Programs\Accessories\Communications اگر اینگلیسی ات خوب باشه شاید بتونی کمک بگیری...
فعلا همین اطلاعات رو داشتم...

Mr.Mimi
15-10-2008, 23:29
سلام دوستان.
واسه من یک مشکل پیش اومده.گزینه ای که موجب میشد network conection شر بشه توی سربرگ advanced کانکشنم نیست.
چاره چیه؟چون من تونستم لپتاپ رو شبکه نکم با pc ولی اینترنت شر نمیشه.
ممنون

music6808
25-10-2008, 20:19
سلام دوستان خسته نباشید
فکر کنم مشکل من هم مثل مشکل دوست بالایی باشه
فرقش اینه که مشکل من با دو تا pc هستش نه لپ تاپ
من دوتا pc رو با هم شبکه کردم
دو تا کامپیوتر همدیگه رو میبینن
انتقال فایل به راحتی انجام میشه
ولی کانکشن share نمیشه
در نتیجه کامپیوتر دوم نمیتونه به نت وصل بشه
یکی از کامپیوتر ها ویندوز ویستا داره و کامپیوتر دوم اکس پی(نمیدونم ربطی داره یا نه)
مشکل از کجاست؟
ممنون میشم اگه کمک کنید تا مشکلم حل بشه
ممنونم

senjin
27-10-2008, 16:16
سلام
من میخوام دوتا یا چنتا لپتاب رو با هم شبکه کنم که هم بتونن فایل بفرستن هم با هم بازی کنن. من میتدی هستم اگه میشه در حد من توضیح بدین.
ممنون

alexy_xman
27-10-2008, 21:28
سلام و خسته نباشید
من می خواهم کامپیوتر خانگی خود را با لب تاب ام شبکه کنم کامپیوتر خانگی هم XP و هم vista روش نصب کردم ولی لبتاب فقط ویستا روش هست من ip اینا رو دادم مشکل من در sharing هست لطفا راهنماییم کنید.
فقط send دارام ریسسو ندارام بین دو کامپیو تر؟؟؟؟

MeHrDaD_MeNaY
28-10-2008, 01:27
دوستانی که در شبکه کردن xp و ویستا مشکل دارند اینجا رو بخونن شاید کمکشون کنه

شلمان
02-11-2008, 20:51
سلام
من میخوام دوتا یا چنتا لپتاب رو با هم شبکه کنم که هم بتونن فایل بفرستن هم با هم بازی کنن. من میتدی هستم اگه میشه در حد من توضیح بدین.
ممنون

برو یک هاست باتوجه به تعداد کامپیوترات بگیر
منظورم اینه که اگه 10 تا pc میخایی وصل کنی هاست ده تایی بگیر که اگه ازمن میشنوی 15 تایی بگیر:10:
قیمتشم ارزونه نهایت 20 هزار
درضمن منظورت از میتدی همون مبتدی بود درسته

behking
09-11-2008, 18:38
دوستان ببخشید اگه سوالم تکراریه وقت خوندن 25 صفحه را ندارم
من سعی کردم دو کامپیوتر را طبق دستور و با استفاده از کابل lan با هم شبکه کنم تا مجبور نباشم که اطلاعات را با فلش بین دو کامپیوتر رد و بدل کنم
با اینکه همه مراحل گفته شده را انجام دادم و همه چیز مطابق تصاویر داده شده در آموزش بود و علامت کانکت شدن دو کامپیوتر هم فعال می شد و نود 32 هم برای اجازه دادن دستیابی به اطلاعات اجازه می خواست . وقتی مثلا یک درایو را به حالت شر در می آورم و در کامپیوتر دیگر به network places می روم ،هیچ داده ای را نمی بینم .
لطفا راهنمایی کنید .

روی یک کامپیوتر xp 32 bit و روی دیگری xp 64 bit نصب شده .

الان فرصت ندارم لطفا پاسخ بگذارید برمی گردم و مطالعه می کنم
ممنون

AB
19-11-2008, 09:07
من میخام بین لپ تاپ و پی سی یه شبکه وایرلس درست کنم.هر جوری بگین باهاش ور رفتم نشد که نشد.

مادربوردم هم 2 تا کارت شبکه آنبورد داره.وقتی هم آی پی وای فای رو میزنم 192.168.0.1 میگه با کارت شبکه

تداخل داره.در ضمن فقط برای فایل شیرینگ میخام و برای اینترنت شیرینگ نمیخام.

milad0077
29-11-2008, 16:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) راه اندازی شبکه ما بین دو کامپیوتر چگونه است لطفا توزیع دهید

ehsannet9003
01-12-2008, 00:57
با سلام من هرچه می کونم نمی تونم با اتصال کراس اینترنت را شهر کنم البته اینترنت دیال اپ

daneshjooyan
02-12-2008, 19:17
يه مشكل بزرگ لطفا اساتيد راهنمايي كنند
منم مشكل يكي از دوستان رو دارم يعني دوتا pc رو با هم شبکه کردم و انتقال فایل انجام مي شه ولی کانکشنمن كه اينترنت پرسرعت هست share نمیشه در حاليكه قبلا مي شد من ويندوز رو چند روز پيش عوض كردم و همان مراحل share كردن كانكشن adsl رو رفتم ولي اين بار يه پيغام ميده و هر كاري مي كنم درست نمي شه آيا فكر مي كنيد اين كار يه ويروس باشه يا چيز ديگه اي؟؟؟ لطفا راهنمايي كنيد چون كارم خيلي گيره
در ضمن ورژن ويندوز هر دو پي سي يكي هست و آنتي ويروس kasper نصب هست ولي قبلا با همين آنتي ويروس مشكلي نداشتم
با تشكر