PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

GH.REZAEI
15-05-2014, 16:05
ممنون همشهری

p_sh35
11-06-2014, 11:22
سلام دوستان من یه لبتاپ دارم با ویندوز 7 و سیستم دارم با ویندوز 7
حالا می خوام از طریق مودم D-link که باهاش به اینترنت وصل شدم این دو تا کامپیوتر رو شبکه کنم طوری که بتونم فایل ها رو بین دو تا کامپیوتر به اشتراک بذارم
کسی میتونه یه توضیح کامل بده؟
اصلا امکان پذیر هست یا نه؟

afshin b
11-06-2014, 11:41
بله کاملا امکان پذیر هست. از قسمت نتورک یکی از سیستم ها وارد سیستم دیگر میشین. یوزر نیم و پسورد اون سیستم رو هم ازتون میخواد که وارد کنین. دقت کنین که هردو سیستم باید پسسورد داشته باشن و اگه پسوردهاشون یکی باشه فکر کنم بهتره.
بعد از این که دیدید بدون مشکل تونستین وارد سیستم دوم بشین، باید هر درایوی که میخواین در دسترس بقیه باشه رو share کنین.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

baran-d
11-06-2014, 23:01
سلام
من یه لپ تاپ دارم و یه pc(هر دو سون)و میخوام شبکه شن. مشکل اینه که لپ تاپ با کابل اینترنت داره و اگر برای شبکه کردن کابل کراس استفاده کنم اونوقت کابل اینترنت رو به کجای لپ تاپ وصل کنم.(اینترنت رو فقط برای لپ تاپ میخوام).تبدیل دوتایی چیزی نیست که دیگه مودم نخرم؟

navid.12.1234
26-06-2014, 12:45
سلام دوستانه اهله فن
من دوتا آنتنه وتیرلس TP-LINK TL-WA5210G دارم و قصد دارم که فاصله بین یه ساختمون و یه کانکس رو به صورته وایرلس لینک کنم تا کامپیوتر تویه کانکس بتونه رویه شبکه کلی باشه
این سیستم سابقا کار میکرده الان دیگه سرویس نمیده و من قصد دارم انتن ها رو ریست کنم و دوباره تنطیم کنم
حالا ، رنجه Gateway IP تویه شبکه 10.2.128.1 هست و ایپی سیستمه کلاینت هم 10.2.128.57 داده شده بود سابقا ، این شبکه قراره اینترنت هم داشته باشه
آیا ip انتن ها رو باید از 192.168.1.254 تغییر بدم و تو رنج IP شبکه بزارم؟
تا جایی که میدونم اتصاله انتن ها تویه تنظیمات رو باید رویه Point to Point بزارم و انتنه سمته ساختمان رو station و سمته کانکس رو AP Client درست میگم؟
البته من هنوز ریستشون نکردم
کسی که قبلا این انتن ها رو تنظیم کرده IP ها رو از 192.168.1.254 تغییر داده و کسی نمیدونه چی هست و بخاطره همین به تنظیماته الانه انتنها دسترسی ندارم
ممنون میشم هرچه سریعتر راهنماییم کنین

masoudtr
06-08-2014, 16:07
من یک لپ تاب و یک یک کامپیوتر شخصی دارم که کامپیوتر شخصی به مودم روتر دار وصله و لب تاب هم با وایرلس به مودم برای اتصال به اینترنت وصله
من میخوام فایل هام را بین این دو تا سیستم بدون نیاز به اینترنت اشتراک بگذارم
لطفا یک راه ساده و عکس دار و کامل برای من بگید
که بتونم این دو تا را شبکه کنم

hamidchi
06-08-2014, 17:12
من یک لپ تاب و یک یک کامپیوتر شخصی دارم که کامپیوتر شخصی به مودم روتر دار وصله و لب تاب هم با وایرلس به مودم برای اتصال به اینترنت وصله
من میخوام فایل هام را بین این دو تا سیستم بدون نیاز به اینترنت اشتراک بگذارم
لطفا یک راه ساده و عکس دار و کامل برای من بگید
که بتونم این دو تا را شبکه کنم

اولین کاری که باید انجام داد هم نام کردن work group هر دو سیستم است
راست کلیک روی my computer
properties>advanced sistem settin>gcomputer name>change

درایوی که میخاهید به اشتراک بگذارید را نتخاب و سطح دسترسی را full قرار دهید

ما بقی تنظیمات مربوط به کنترل پنل و network sharing center هست و دادن ip در قسمت internet protocol version 4
الان یه سیستم بیشتر ندارم که تست کنم ، ولی فکر کنم مشکلی نباشه دیگه

اگه خطایی هنگام ارتباط داشتین بگین شاید بشه درستش کرد

masoudtr
06-08-2014, 23:31
لطفا کامل تر بگید در این حد بلد بودم یک اموزش از ابتدا تا انتها

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk

masoudtr
16-08-2014, 00:13
من چه با کابل کراس و چه با وایرلس که می یام بین دو تا سیستم شبکه درست کنم
همش با این ارور مواجه میشم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

masoudtr
16-08-2014, 14:02
کسی جوابی نداره ؟کجا بپرسم بهتره؟

masoudi_2008
20-08-2014, 19:32
سلام دوستان عزیز
ما یک کلاس آموزشی داریم که هر هفته ویدئو پرژکتور اجاره میکنیم تا تصویر لپ تاپ استاد رو برای دانشجو ها نمایش بدهیم
میخواستم بدونم چطور میشه کاری کرد که تصویر مانیتور لپ تاپ استاد در لپ تاپ های سایر دوستان نمایش داده بشه؟
اینطوری دیگه نیازی به ویدئو پرژکتور نیست و دانشجو ها میتونند مستقیم تصویر لپ تاپ استاد رو در لپ تاپ جلوشون مشاهده کنند

اگر بشه این کار رو به صورت وایرلس انجام داد که عالیه آما اگر نشد لطفاً بگید در حالت با سیم نیاز به جه نرم افزار و سخت افزار هایی هست

البته بعضی نرم افزار های کلاس مجازی ساز هستند اما از اینترنت استفاده میکنند
ما میخواهیم بدون نیاز به اینترنت اینکار انجام بشه

ممنون میشم دوستان اطلاعاتشون رو در اختیار ما قرار بدهند و یا لینک تاپیکی در این زمینه را لطف کنند

با تشکر

hamed473
25-08-2014, 10:33
سلام دوستان من با برنامه Connectify Hotspot تمام کارای لازم رو انجام دادم با گوشی هم وصل میشم به وای فا ولی هیچ سایتی یا برنامه ای رو تو گوشی باز نمیکنه!اینترنت کابلی دارم .
تنظیمات شیر رو هم انجام دادم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hojjat_r
13-09-2014, 17:26
سلام
من کاملا در زمینه شبکه مبتدی هستم
دو تا کامپیوتر هست که به یک مودم وایرلس adsl با سیم وصل هستن
امکان اینکه این دوتا کامپیوتر با همین مودم با هم شبکه بشن وجود داره؟
امکان اجرای یک برنامه یا بازی که روی کامپیوتر دیگر نصب هستن وجود داره؟(بین همین دو کامپیوتر)
لطفا راهنمایی کنین
اگر هم لازمه که دستگاهی واسه انجام این کار تهیه کنم لطفا بگین،

hamidchi
13-09-2014, 18:34
سلام دوستان عزیز
ما یک کلاس آموزشی داریم که هر هفته ویدئو پرژکتور اجاره میکنیم تا تصویر لپ تاپ استاد رو برای دانشجو ها نمایش بدهیم
میخواستم بدونم چطور میشه کاری کرد که تصویر مانیتور لپ تاپ استاد در لپ تاپ های سایر دوستان نمایش داده بشه؟
اینطوری دیگه نیازی به ویدئو پرژکتور نیست و دانشجو ها میتونند مستقیم تصویر لپ تاپ استاد رو در لپ تاپ جلوشون مشاهده کنند

اگر بشه این کار رو به صورت وایرلس انجام داد که عالیه آما اگر نشد لطفاً بگید در حالت با سیم نیاز به جه نرم افزار و سخت افزار هایی هست

البته بعضی نرم افزار های کلاس مجازی ساز هستند اما از اینترنت استفاده میکنند
ما میخواهیم بدون نیاز به اینترنت اینکار انجام بشه

ممنون میشم دوستان اطلاعاتشون رو در اختیار ما قرار بدهند و یا لینک تاپیکی در این زمینه را لطف کنند

با تشکر

سوال جالبیه . منم مشتاقم جوابشو بدونم . البته شاید واسه کلاس درس همون ویدیو پروژکتور مناسب تر باشه

از لحاظ تئوری به نظر میرسه چون قرار هست تصویر روی لپ تاپ دانشجوها نمایش داده بشه نیاز به پهنای باند زیادی باشه . یعنی کارت شبکه استاد باید بتونه حجم زیادی رو ارسال کنه تا همه بتونن با کیفیت مناسب تصویر رو دریافت کنن
یه نرم افزاری هست به اسم net monitor for employees با اون فقط میشد به یه کامپیوتر تصویر نشون داد

Aloneboy
28-10-2014, 17:38
سلام دوستان
بنده یه لپ تاپ خریدم میخوام یه سری اطلاعات زیاد از سیستم معمولی که ویندوز سون داره انتقال بدم به لپ تاپ با ویندوز 8.1 اومدم با کابل شبکه بهم متصل کردم و شبکه شده اما سرعت انتقال فایل ها به شدت پایینه در حدود 10 مگ بر ثانیه در صورتی که باید تا 100 مگ بره!
دوستان لطفا راهنمایی کنید

Milad4171
28-10-2014, 18:06
سلام دوستان
بنده یه لپ تاپ خریدم میخوام یه سری اطلاعات زیاد از سیستم معمولی که ویندوز سون داره انتقال بدم به لپ تاپ با ویندوز 8.1 اومدم با کابل شبکه بهم متصل کردم و شبکه شده اما سرعت انتقال فایل ها به شدت پایینه در حدود 10 مگ بر ثانیه در صورتی که باید تا 100 مگ بره!
دوستان لطفا راهنمایی کنید
سرعت انتقال دیتا در شبکه به چیزهای مختلفی بستگی داره
سخت افزار سیستم ها ( cpu. hdd.Ram.Mb.os)
نوع کابل
نوع سخت افزار شبکه نوع شبکه های گیرنده و فرستنده
هماهنگی هر دو سیستم با همدیگه.
احتمالا سیستم مبداً کمی ضعیف هست و این موضوع کندی سرعت برای اینه !

Aloneboy
28-10-2014, 18:36
سرعت انتقال دیتا در شبکه به چیزهای مختلفی بستگی داره
سخت افزار سیستم ها ( cpu. hdd.Ram.Mb.os)
نوع کابل
نوع سخت افزار شبکه نوع شبکه های گیرنده و فرستنده
هماهنگی هر دو سیستم با همدیگه.
احتمالا سیستم مبداً کمی ضعیف هست و این موضوع کندی سرعت برای اینه !

با سلام و تشکر بابت پاسخ
کابل مورد استفاده مربوط به کابل مودم adsl وایرلس tplink هست
مشخصات سخت افزار مبدا
cpu ci72600k
ram 4 g
hard 1.5t
m.b asus p8p67
و مشخصات سیستم مقصد
cpu ci5 4200m
ram 6g
hard 1 t
vga 2 gig
آیا روش دیگه ای سریعتر وجو داره یا خیر؟مثلا با وایرلس لپ تاپ با مودم adsl?

Hamed-M1
10-11-2014, 12:49
با سلام . من یک مودم وایرلس (adsl ) دارم . دو تا سیستم هم دارم هر دو ویندوز و هر دو داری کارت شبکه وایرلس و هیچکدام از انها به طور فیزیکی به مودم وصل نیست و فقط از وایرلس وصل هستند / مودم رمز دارد و برا وصل شدن به ان باید رمز بزنیم . حالا من میخوام اولا این دو تا سیستم به هم متصل بشن ( برای تبادل فایل ) و طوری باشه که فقط احتیاج به رمز خود مودم وایرلس نباشه مثلا یه نفر با یه سیستم دیگه به مودم ( برای اینترنت ) وصل بشه اما نتونه فایلهای سیستم منو ببینه

hamidchi
10-11-2014, 18:04
با سلام منم سوالی مشابه سوال Hamed-M1 دارم
3 تا سیستم هست یکیش با کابل به مودم وصل هست و دوتای دیگه با کارت شبکه وای فای از اینترنت این مودم استفاده میکنن
واسه شبکه کردن اومدم اسم ورک گروپ هر 3 سیستم رو یکی کردم.
و یکی از درایو ها رو در هر سیستم با سطح دسترسی full control برای everyone به اشتراک گذاشتم
حالا سیستمی که از طریق کابل به مودم وصل شده با دوتا سیستم دیگه شبکه هست و امکان تبادل اطلاعات و ... رو داره
ولی دوتا سیستم دیگه با هم شبکه نیستن و فقط اسم سیستم ها در قسمت network نشون داده شده و وقتی روی ایکن کلیک میکنم پیغام windows cannot access to pc رو میده
که بار اول از طریق diagnose وtroubleshoot خود این خطا که جلو رفتم سیستم دو تا چیز رو علت این قضیه اعلام کرد

یکیش پیدا نکردن سیستم طرف مقابل با نام یوزری که نوشته بود که این خب علتش نیست چون نامش کاملا درسته
دومیش هم فعال نبودن DHCP

مورد دوم رو فقط تو اولین troubleshot اعلام کرد و دفعات بعدی فقط نادرست بودن نام کاربری سیستم دوم رو نشون میداد

احتمال میدم شاید مربوط به مودم و تنظیمات DHCP اون باشه آخه سیستمایی که وایرلس دارن استفاده میکنن با هم شبکه نیستن ولی با سیستم کابلی شبکه هستن

دوستان لطف کنن اگه اطلاعی از چگونگی رفع این مشکل دارن دریغ نکنن :n01:

daneshdds
23-11-2014, 13:02
سلام. من برای نرم افزار مطب دندانپزشکی خودم باید یک pc و یک لپ تاپ رو شبکه کنم(صاحب نرم افزار گفت فقط اون فولدر نرم افزار که روی pc نصبه شیر بشه، کافیه). ترجیح من بی سیمه، اگه سرعت انتقالش کافی باشه. حالا مشکل اینجاست که اینترنت مطب به صورت کابل هست(از کافی نت بالای مطب) و عملا پورت شبکه لپ تاپ پر شده(pc اینترنت نداشت و نخواهد داشت). یکب گفته یه مودم بیسیم بزاری با هم شبکه میشن. حالا سوال اینه که مودمی هست که به جای خط تلفن کابل شبکه بخوره؟ من برای pc باید کارت بیسیم بگیرم؟ میشه بعد از شبکه کردن با مودم، pc رو از اینترنت محروم کرد؟ اگر بفرمایید چه وسایلی با چه مارکی بگیرم ممنون میشم. در ضمن اگه بی خیال بیسم شم و با کابل به هم وصلشون کنم چی؟ پورت شبکه اضافه از کجا بیارم برای لپ تاپ؟

afshin b
23-11-2014, 13:19
سلام. من برای نرم افزار مطب دندانپزشکی خودم باید یک pc و یک لپ تاپ رو شبکه کنم(صاحب نرم افزار گفت فقط اون فولدر نرم افزار که روی pc نصبه شیر بشه، کافیه). ترجیح من بی سیمه، اگه سرعت انتقالش کافی باشه. حالا مشکل اینجاست که اینترنت مطب به صورت کابل هست(از کافی نت بالای مطب) و عملا پورت شبکه لپ تاپ پر شده(pc اینترنت نداشت و نخواهد داشت). یکب گفته یه مودم بیسیم بزاری با هم شبکه میشن. حالا سوال اینه که مودمی هست که به جای خط تلفن کابل شبکه بخوره؟ من برای pc باید کارت بیسیم بگیرم؟ میشه بعد از شبکه کردن با مودم، pc رو از اینترنت محروم کرد؟ اگر بفرمایید چه وسایلی با چه مارکی بگیرم ممنون میشم. در ضمن اگه بی خیال بیسم شم و با کابل به هم وصلشون کنم چی؟ پورت شبکه اضافه از کجا بیارم برای لپ تاپ؟

بنظر من راحت ترین کار اینه که یه کارت شبکه بیسیم برای PC بخرین و بصورت بیسیم باهم شبکه کنین، نیازی به مودم (روتر) هم نیست. به PC هم میتونید اینترنت بدید، میتونید ندید.
یا، میتونید یه روتر یا مودم وایرلس بخرین و بصورت وایرلس به لپتاپ و با سیم LAN به PC وصل بشین و شبکه ایجاد کنین.

daneshdds
23-11-2014, 14:53
بنظر من راحت ترین کار اینه که یه کارت شبکه بیسیم برای PC بخرین و بصورت بیسیم باهم شبکه کنین، نیازی به مودم (روتر) هم نیست. به PC هم میتونید اینترنت بدید، میتونید ندید.
یا، میتونید یه روتر یا مودم وایرلس بخرین و بصورت وایرلس به لپتاپ و با سیم LAN به PC وصل بشین و شبکه ایجاد کنین.

ممنون از راهنمایی شما. حالا کارت شبکه بیسیم pc با لپ تاپ چطور شبکه میشه؟ سرعتش نسبت به ارتباط کابلی خیلی افت داره؟

banafsheh87
23-11-2014, 15:23
سلام دوستان،لطفا منو راهنمایی کنید تا عضو انجمن شبکه بشم ؛ بچه های من میخوام به کلاس های شبکه و مایکروسافت برم لطفا اونایی که این مدارک و دارن برای اساتید راهنمایی م کنن:n26::n26::n26:

afshin b
23-11-2014, 15:24
ممنون از راهنمایی شما. حالا کارت شبکه بیسیم pc با لپ تاپ چطور شبکه میشه؟ سرعتش نسبت به ارتباط کابلی خیلی افت داره؟

سرعتش اگه سری n تهیه کنین در همون اندازه کابل هست یعنی حدود ۱۱ مگابایت در ثانیه.
برای شبکه کردنشون هم باید با یک کدوم کانکشن ad hoc بسازین و دیگری رو بهش وصل کنین ولی بنظرم بهتره یه مودم وایرلس سری n بگیرین که با حدود ۷۰ تومن میتونین تهیه کنین. در این حالت کابل همیشه از مودم یه PC وصله و فقط با لپتاپ به وایرلس اون وصل میشین و شبکه میشین. این کار راحت تره و اون مودم هم شاید بعدا بیشتر به دردتون بخوره در مقایسه با کارت شبکه وایرلس

banafsheh87
23-11-2014, 15:27
سلام من نمیدونم چطور باید با امکانات انجن کار کنم؛ خیلی نا مفهوم ه، لطفا راهنمایی م کنید میخوام از بچه هایی که مدارک شبکه دارن در مورد اساتید برتر سوال کنم

Hamed-M1
23-11-2014, 19:12
سرعتش اگه سری n تهیه کنین در همون اندازه کابل هست یعنی حدود ۱۱ مگابایت در ثانیه.
برای شبکه کردنشون هم باید با یک کدوم کانکشن ad hoc بسازین و دیگری رو بهش وصل کنین ولی بنظرم بهتره یه مودم وایرلس سری n بگیرین که با حدود ۷۰ تومن میتونین تهیه کنین. در این حالت کابل همیشه از مودم یه PC وصله و فقط با لپتاپ به وایرلس اون وصل میشین و شبکه میشین. این کار راحت تره و اون مودم هم شاید بعدا بیشتر به دردتون بخوره در مقایسه با کارت شبکه وایرلس

کارت شبکه n حدود 35 تومنه ( برای pc ) . دقت داشته باشید که لپ تاپتون باید از وایرلس n پشیبانی کنه وگرنه اگر کارت شبکه یا مودم n بخرید ولی لپ تاپتون از n پشتیبانی نکنه سرعتتون پایین میاد و به g میرسه

daneshdds
23-11-2014, 22:25
کارت شبکه n حدود 35 تومنه ( برای pc ) . دقت داشته باشید که لپ تاپتون باید از وایرلس n پشیبانی کنه وگرنه اگر کارت شبکه یا مودم n بخرید ولی لپ تاپتون از n پشتیبانی نکنه سرعتتون پایین میاد و به g میرسه

خیلی ممنون. من چک کردم لپ تاپ مشخصات ساپورت شبکه اش IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, Bluetooth بود. یعنی احتمالا N نیست. خب حالا اگه یه مودم روتر سری N بگیرم، کابل اینترنت رو بهش وصل کنم، ازش یه کابل به PC بکشم، باز فرقی داره؟ یعنی به هر حال لپ تاپ N رو ساپورت نمیکنه دیگه. اصلا مودم N بهش میخوره؟ حالا اگر به توصیه دوستمون مودم بگیرم(که من هم فکر کنم بیشتر به درد میخوره) همین سری N به لپ تاپم میخوره؟ به جز سرعت مشکل دیگه ای پیش نمیاد؟ در ضمن کابل اینترنتم که کابل شبکه است بهش میخوره؟ چون تو خونه که کابل تلفنه که به مودم وصله.

afshin b
23-11-2014, 23:07
خیلی ممنون. من چک کردم لپ تاپ مشخصات ساپورت شبکه اش IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, Bluetooth بود. یعنی احتمالا N نیست. خب حالا اگه یه مودم روتر سری N بگیرم، کابل اینترنت رو بهش وصل کنم، ازش یه کابل به PC بکشم، باز فرقی داره؟ یعنی به هر حال لپ تاپ N رو ساپورت نمیکنه دیگه. اصلا مودم N بهش میخوره؟ حالا اگر به توصیه دوستمون مودم بگیرم(که من هم فکر کنم بیشتر به درد میخوره) همین سری N به لپ تاپم میخوره؟ به جز سرعت مشکل دیگه ای پیش نمیاد؟ در ضمن کابل اینترنتم که کابل شبکه است بهش میخوره؟ چون تو خونه که کابل تلفنه که به مودم وصله.

بله هیچ مشکلی نخواهید داشت با مودم سری N و فقط سرعت کمتری میگیرید در حد ۳ مگابایت در ثانیه فکر کنم.
کابل شبکه هم بهشون میخوره و مشکل ندارن

daneshdds
02-12-2014, 14:16
دوستان عزیز در ادامه تلاش هام برای شبکه کردن لپ تاپ و pc خودم یه مودم روتر d-link وایرلس گرفتم. اینترنت من با کابل از کافی نت طبقه بالام اومده که وصلش کردم به مودم و یکی از پورت های مودم هم با کابل وصل کردم به pc. حالا pc به اینترنت وصل میشه. ولی لپ تاپ که میخواد با وایرلس وصل شه ازم pin code مودم رو میخواد. تو صفحه مودم که میرم (همون 192.168.1.1) اصلا ظاهرا میره تو صفحه سوییچ کافی نت که اینترنتم از اونه. حالا با این شرایط چطور میشه اینها رو شبکه کرد؟(لپ تاپ وایرلس، pc با کابل، اینترنت هم که از کافی نت اومده) بعد حالا زدیم و مشکل حل شد، حالا من با کافی نته شبکه نشم!

mr-hamed
02-12-2014, 17:11
دوستان عزیز در ادامه تلاش هام برای شبکه کردن لپ تاپ و pc خودم یه مودم روتر d-link وایرلس گرفتم. اینترنت من با کابل از کافی نت طبقه بالام اومده که وصلش کردم به مودم و یکی از پورت های مودم هم با کابل وصل کردم به pc. حالا pc به اینترنت وصل میشه. ولی لپ تاپ که میخواد با وایرلس وصل شه ازم pin code مودم رو میخواد. تو صفحه مودم که میرم (همون 192.168.1.1) اصلا ظاهرا میره تو صفحه سوییچ کافی نت که اینترنتم از اونه. حالا با این شرایط چطور میشه اینها رو شبکه کرد؟(لپ تاپ وایرلس، pc با کابل، اینترنت هم که از کافی نت اومده) بعد حالا زدیم و مشکل حل شد، حالا من با کافی نته شبکه نشم!

شما تجهیزاتی که داری نام ببر تا نحوه اتصالشو برات توضیح بدم

daneshdds
02-12-2014, 19:01
شما تجهیزاتی که داری نام ببر تا نحوه اتصالشو برات توضیح بدم

ممنون. مودم d-link n 300 مدل 2740u - اینترنتی که با کابل برام میرسه از کافی نت - pc با ویندوز 7 64 - لپ تاپ با ویندوز 7 64.

mr-hamed
02-12-2014, 20:35
ممنون. مودم d-link n 300 مدل 2740u - اینترنتی که با کابل برام میرسه از کافی نت - pc با ویندوز 7 64 - لپ تاپ با ویندوز 7 64.

شما قبل از اینکه کابلی که از کافی نت اومده رو وصل کنی مودم رو کافیگ کن و dhcpروهم خاموش کن تا قطع اینترنت نداشته باشید سپس کابل رو وصل کنید و به راحتی استفاده کنید

marigold86
04-12-2014, 20:44
سلام دو تا کامپیوتر رو با سیم lan به مودم وصل کردم و پرینتر رو به یکی از کامپیوترها با usb وصل کردم چطوری می تونم با کامپیوتر بعدی پرینت کنم

mr-hamed
04-12-2014, 21:44
سلام دو تا کامپیوتر رو با سیم lan به مودم وصل کردم و پرینتر رو به یکی از کامپیوترها با usb وصل کردم چطوری می تونم با کامپیوتر بعدی پرینت کنم

با سلام
بهتر بود صفحه اول همین تاپیک رو مطالعه میفرمودید

راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

marigold86
05-12-2014, 17:38
با سلام
بهتر بود صفحه اول همین تاپیک رو مطالعه میفرمودید

راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اون برای دو تا کمپیوتر بود من میخام ببینم اگر این دوتا به مودم واسط وصل بشن هم با همون ای پی دهی یه حل کرد یا نه؟

afshin b
05-12-2014, 19:10
اون برای دو تا کمپیوتر بود من میخام ببینم اگر این دوتا به مودم واسط وصل بشن هم با همون ای پی دهی یه حل کرد یا نه؟

در مورد پرینتر من اطلاع ندارم ولی برای شبکه کردن دو سیستم به واسطه مودم، نیاز نیست بصورت دستی آی پی بدید. خودشون آی پی میگیرن و از قسمت نتورک داخل ویندوز میتونید به سیستم بعدی و فایل و فولدرهای شر شده دسترسی داشته باشید.

marigold86
05-12-2014, 21:27
در مورد پرینتر من اطلاع ندارم ولی برای شبکه کردن دو سیستم به واسطه مودم، نیاز نیست بصورت دستی آی پی بدید. خودشون آی پی میگیرن و از قسمت نتورک داخل ویندوز میتونید به سیستم بعدی و فایل و فولدرهای شر شده دسترسی داشته باشید.

داخل نتورک رو دیدم ولی خبری از کامپیوتر دیگه نبود

afshin b
05-12-2014, 22:31
داخل نتورک رو دیدم ولی خبری از کامپیوتر دیگه نبود

میتونید سیستم دیگه رو پینگ کنین؟

marigold86
06-12-2014, 01:48
میتونید سیستم دیگه رو پینگ کنین؟

چه دستور رو بایدوارد کنم تو cmd?

afshin b
06-12-2014, 16:44
چه دستور رو بایدوارد کنم تو cmd?

تو هر سیستم این دستور رو بزنین تا آی پی اون سیستم رو بدونین
ipconfig
بعد از یک سیستم، آی پی سیستم دیگه رو پینگ کنین. مثلا:
Ping 192.168.1.2

mohammad_1992
06-12-2014, 17:06
دوستان عزیز یک سوال دارم من مودم تی یی لینک دارم میشه به وسیله ی این مودم با گوشی به فایل های لپتاپم دسترسی داشته باشم ؟؟ یعنی با وایرلس بتونم ارتباطی بین گوشی و لپتاپ ایجاد کنم ؟ ( یا با تلویزیون ) منظورم با برنامه ی خاصی فقط برای گوشی نیست مثلا بشه کله کامپیوتر یا یک فولدر رو به وسیله ی مودم شبکه کنم؟

BIONIC
06-12-2014, 20:42
سلام
دوستان سوالی دارم میخواستم بدونم ایجاد home groupe بر روی دو سیستم همان شبکه کردن هست یا نه و اگه نه چه تفاوتی دارن باهم - ساده خلاصه -.

ضمنا اگه یک هوم گروپ ایجاد کنم - مودم وایرلس و اینترنت وصل هست - برای اینکه فیلمهام که تعدادشون خیلی هست رو به لب تاپم دیگرم منتقل کنم . آیا ارسال و دریافت اونها از میزان حجم اینترنتم کم میکنه ؟ یا اصلا ربطی نداره .

saleh1990
06-12-2014, 21:10
سلام
من دو خط اینترنت دارم
یه خط adsl دارم با کابل Lan و یه lویه وایمکس با وایرلس
می خوام یه طوری بشه که از دو انترنت استفاده کنم به صورت همزمان
یا حداقل برنامه های دانلود منیجر رو طوری تنظیم کنم که هر کدوم از یه خط اینترنت بگیره
این امکان داره به نظر شما؟

afshin b
06-12-2014, 22:19
سلام
دوستان سوالی دارم میخواستم بدونم ایجاد home groupe بر روی دو سیستم همان شبکه کردن هست یا نه و اگه نه چه تفاوتی دارن باهم - ساده خلاصه -.

ضمنا اگه یک هوم گروپ ایجاد کنم - مودم وایرلس و اینترنت وصل هست - برای اینکه فیلمهام که تعدادشون خیلی هست رو به لب تاپم دیگرم منتقل کنم . آیا ارسال و دریافت اونها از میزان حجم اینترنتم کم میکنه ؟ یا اصلا ربطی نداره .
در مورد سوال اولتون مطمئن نیستم اما در مورد سوال دوم باید بگم هیچ ارتباطی به اینترنت نداره. میتونید سیم تلفن رو از مودم جدا کنین و ببینین که هیچ تاثیری در شبکه ی داخلی شما نداره.

سلام
من دو خط اینترنت دارم
یه خط adsl دارم با کابل Lan و یه lویه وایمکس با وایرلس
می خوام یه طوری بشه که از دو انترنت استفاده کنم به صورت همزمان
یا حداقل برنامه های دانلود منیجر رو طوری تنظیم کنم که هر کدوم از یه خط اینترنت بگیره
این امکان داره به نظر شما؟

در اون یکی تاپیک جوابتون رو دادم.
بهتره سوالتون رو در یک تاپیک مطرح کنین.
موفق باشید.

Mr.World.Wide
06-12-2014, 23:55
دوستان عزیز یک سوال دارم من مودم تی یی لینک دارم میشه به وسیله ی این مودم با گوشی به فایل های لپتاپم دسترسی داشته باشم ؟؟ یعنی با وایرلس بتونم ارتباطی بین گوشی و لپتاپ ایجاد کنم ؟ ( یا با تلویزیون ) منظورم با برنامه ی خاصی فقط برای گوشی نیست مثلا بشه کله کامپیوتر یا یک فولدر رو به وسیله ی مودم شبکه کنم؟

بله میشه

BIONIC
07-12-2014, 20:43
یک مشکل با HOMEGROUP دارم

سه تا لب تاپ در یک هوم گروپ هستن .
یکی از اونها چیزی به اشتراک نمیگذاره - یعنی در کامپیوتر های دیگر دیده نمیشود . ( ولی دو کامپیوتر دیگرا میبیند ) .
دلیلش هم این هست در بخش انتخاب اشتراکات هر گزینه / مثلا Picture / را انتخاب میکنم و بعد سیو میزنم . گزینه انتخاب و سیو باقی نمیماند . به همان حالت انتخاب نشده در میآید .

سوال : اینجاست چه کار کنم گزینه مربوطه پایدار باقی بماند .

daneshdds
10-12-2014, 14:28
شما قبل از اینکه کابلی که از کافی نت اومده رو وصل کنی مودم رو کافیگ کن و dhcpروهم خاموش کن تا قطع اینترنت نداشته باشید سپس کابل رو وصل کنید و به راحتی استفاده کنید

من این کار رو کردم PC که با کابل به مودم وصله اینترنت داره ولی لپ تاپ با اینکه مودم رو وصل شده اینترنت نداره. (وصل میشه ولی با علامت تعجب زرد) ایکاش میشد یه جایی با شکل کانفیگ مودم برای این کاری که میخوام رو داشت. گشتم چیزی پیدا نکردم البته یه جا تو همین سایت چیزی هست ولی نشد.

fam4life
12-12-2014, 17:35
سلام ببخشید من یه مودم TP-Link 8970 دارم میخواستم یه لطفی کنید آموزش استفاده از USB Sharing رو بزارید (چجوری میشه فایل و ... به اشتراک گذاشت)
با تشکر

"_"
14-12-2014, 11:52
سلام نمیدونم چرا شبکه کردن اینقدر مشکله

دوتا کامیپوتر دارم یکی ایکس پی یکی هم هفت

هر دو به اینترنت وصل هستن از طریق مودم یو اس بی وایرلس دی لینک
میخواستم بدونم میشه این دوتا سیستم همزمان هم شبکه باشن هم از اینترنت استفاده کنن طوری که برای شبکه کردن از اینترنت استفاده نکنن
خواهشا راهنمایی کنید

z a h r a2121
18-12-2014, 20:06
سلام خیلی ممنون.
ولی چرا تصاویر نیستن

GH.REZAEI
19-12-2014, 12:50
سلام دوستان
من یه مشکلی با هاماچی پیدا کردم
می خوام روم جدید بسازم
هرچی توی قسمت آی دی میزنم ارور میده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ЯΣZΛ
20-12-2014, 17:36
سلام خسته نباشید
یه سوال داشتم در مورد شبکه بین دو کامپیوتر و وصل کردن دستگاه کپی و کامپیوتر از طرق دادن آیپی!
در هر دو حالت که آی پی میدم اینترنتم قطع میشه!
کجای کار میلنگه؟
ممنونم!

GH.REZAEI
20-12-2014, 21:23
سلام خسته نباشید
یه سوال داشتم در مورد شبکه بین دو کامپیوتر و وصل کردن دستگاه کپی و کامپیوتر از طرق دادن آیپی!
کجای کار میلنگه؟
ممنونم!
وایرلس هستی؟

GH.REZAEI
20-12-2014, 21:25
حل شد سرور شلوغ بود

GH.REZAEI
20-12-2014, 21:27
سلام خسته نباشید
کجای کار میلنگه؟
ممنونم!
اگه از طریق وایرلس شبکه است دیگه نیازی به آی پی نیست فقط پرینتر را روی کامپیوتر دوم هم نصب کن بعد شیر کن

ghkmn
28-12-2014, 13:25
من وقتي به هم شبكه ميكنم از يه كامپيوتر راحت وصل ميشه اما از كامپيوتر دوم كه مي خوام وارد كامپوتر شم ميگه ژسورد رو وارد كن من كه پسورد ندادم چي؟

پسورد یوزر که وارد ویندوز میشه را بدید و اگه رمز نداره رمزدارش کنیید

SR72
15-01-2015, 21:52
سلام ..

ویندوز 7 و 8.1 رو با وایرلس میخوام شبکه کنم . میشه ویندوز 7 بشه سرور ؟

ЯΣZΛ
18-01-2015, 08:53
سلام دو تا کامپیوترم رو میخوام شبکه کنم
وقتی به کامپیوتر سرور آی پی میدم اینترنتم قطع میشه!!!

afshin b
18-01-2015, 10:06
سلام دو تا کامپیوترم رو میخوام شبکه کنم
وقتی به کامپیوتر سرور آی پی میدم اینترنتم قطع میشه!!!

هردو به یه مودم وصل هستن؟

ЯΣZΛ
18-01-2015, 19:04
هردو به یه مودم وصل هستن؟

یکیش به مودم وصله با لن یکیشم با وایر لس وصله!

در مورد آی پی دادن کلا مشکل همینطوریه!مثلا یه دستگاه کپی دارم میخوام با آی پی وصلش کنم به کامپیوترم آی پی به دستگاه میدم،وقتی آی پی به کامپیوترم میدم اینترنتم قطع میشه!
میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست

afshin b
18-01-2015, 19:08
چرا آی پی دستی میدید؟ مودم خودش آی پی میده به دستگاها
شما احتمالا آی پی خارج رنج میدید

ЯΣZΛ
24-01-2015, 19:04
چرا آی پی دستی میدید؟ مودم خودش آی پی میده به دستگاها
شما احتمالا آی پی خارج رنج میدید

میشه یه راهنمایی کنید بگید من چکار کنم؟
من یه دستگاه کپی دارم که فقط باید از طریق آیپی بشناسونمش به کامپیوترم!
هر آی پی به کامپیوترم میدم اینترنتم قطع میشه!از کجا بدونم آی پی درست چی هست؟از کجا بگیرمش؟

afshin b
24-01-2015, 19:10
میشه یه راهنمایی کنید بگید من چکار کنم؟
من یه دستگاه کپی دارم که فقط باید از طریق آیپی بشناسونمش به کامپیوترم!
هر آی پی به کامپیوترم میدم اینترنتم قطع میشه!از کجا بدونم آی پی درست چی هست؟از کجا بگیرمش؟

باید برید در تنظیمات مودم، قسمت لن و dhcp رو پیدا کنین. در اونجا چنین چیزی یا مشابهش باید باشه:
IP pool starting address
از اینجا میتونید متوجه بشین که چه آی پی باید بدید.
یا کار ساده تر اینه که به کامپیوتر آی پی ندید و اجازه بدید خودش آی پی بگیره، با ipconfig در cmd ببنین چه آی پی گرفته. شما همون آی پی رو بهش بدید تا کارتون راه بی افته.

hgm13681368
12-03-2015, 21:53
یک مودم adsl بیسیم ویک سوییچ dlink که 4 تا پورت داره که 3 تا سیستم کامپیوتر به 3 تاش وصلن یکی از سیستم ها ویندوزش 7 و به اینترنت وصله یکی دیگش هم xp هست که به اینترنت وصل نیست سومی هم 7 که مثل xp اینترنت نداره ولی همان طور که گفتم 3 تاش با کابل و سوییچ بهم وصلن
خیلی از تایپیکها رو خوندم و کارهای زیر رو انجام دادم:
1-به lacal area connection هر سه رفتم و با توجه به مودم dlink آدرس ip دستی به هر کدوم دادم 192.168.0.2و192.168.0.3و192.168.0.4 و subnet همه 255.255.255.0
2-سپس سیستمها رو restart کردم
3-در یکی از سیستمها با آدرسip 192.168.0.2 درایوی رو share کردم.وشکل درایو کمی تغییر کرد.
4-از بقیه سیستمها که با کمک run مینوشتم 192.168.0.2 \\ پیغام خطا میداد.
5-درcmd آن دو سیستم دستور ping 192.168.0.2 تایپ کردم ولی timeout چاپ می شد.

هیچ فایلی رو نمیتونم جابجا کنم بین 3 تا سیستم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

argh1376
19-07-2015, 07:15
با سلام خدمت دوستان. میخاستم ببینم چجوری بین لپ تاپ با ویندوز 8.1 و pc با ویندوز8 و مودم tp-link مدل td-w8151n شبکه کنم.ولله از تو بقیه سایتا هیچی نفهمیدم :n03:گفتم شاید شما بتونین کمکم کنین.ممنون:n12:

water_lily_2012
12-09-2015, 11:07
سلام
لپ تاپ را با pc شبکه می کردم. لپ تاپ ویندوز 8 و pc ویندوز xp بود. سرعت حدود 10 مگ بود. الان ویندوز لپ تاپ را به 10 ارتقا دادم. و دوباره شبکه کردم سرعت تبادل اطلاعات دیگه مثل قبل نیست، نهایتا روی 2 مگ می مونه و بیشتر نمیشه. علت چیه؟

ویروس یاب قبلا و حالا comodo بوده با فایروالش.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

water_lily_2012
12-09-2015, 11:36
سلام
لپ تاپ را با pc شبکه می کردم. لپ تاپ ویندوز 8 و pc ویندوز xp بود. سرعت حدود 10 مگ بود. الان ویندوز لپ تاپ را به 10 ارتقا دادم. و دوباره شبکه کردم سرعت تبادل اطلاعات دیگه مثل قبل نیست، نهایتا روی 2 مگ می مونه و بیشتر نمیشه. علت چیه؟

ویروس یاب قبلا و حالا comodo بوده با فایروالش.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

MOJEBI
18-09-2015, 08:38
با سلام
من میخوام 9 تا لپ تاپ که همه ویندوز 8.1 دارند را از طریق وای فای مودم با هم شیر کنم که همزمان اگر مثلا دوتا از آنها در حال جا به جا کردن فایل بین هم هستند امکان استفاده همزمان هم از اینترنت وای فای که از همان مودم وجود دارد را داشته باشند و اینترنتشان هنگام تبادل اطلاعات بین همدیگر قطع نشوند ضمنا یک پرینتر وای فای هم هست که میخوام تحت همین شبکه همه لپ تاپها بتوانند به آن متصل شوند و پرینت بگیرم اگر امکانش هست راهنمائی بفرمائید ممنون میشم چون چندجا مطلب خوندم بیشتر گیج شدم چیز زیادی دستگیرم نشد!!!
ممنون از شما

MOJEBI
20-09-2015, 04:06
سلام کسی نیست جواب منو بده؟:n13:
ممنون میشم

MOJEBI
20-09-2015, 04:21
سلام کسی نیست جواب منو بده؟:n13:
ممنون میشم

tajrobenik
20-09-2015, 10:01
با سلام
من میخوام 9 تا لپ تاپ که همه ویندوز 8.1 دارند را از طریق وای فای مودم با هم شیر کنم که همزمان اگر مثلا دوتا از آنها در حال جا به جا کردن فایل بین هم هستند امکان استفاده همزمان هم از اینترنت وای فای که از همان مودم وجود دارد را داشته باشند و اینترنتشان هنگام تبادل اطلاعات بین همدیگر قطع نشوند ضمنا یک پرینتر وای فای هم هست که میخوام تحت همین شبکه همه لپ تاپها بتوانند به آن متصل شوند و پرینت بگیرم اگر امکانش هست راهنمائی بفرمائید ممنون میشم چون چندجا مطلب خوندم بیشتر گیج شدم چیز زیادی دستگیرم نشد!!!
ممنون از شما

تایپیک رو دقت کنید!
راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر

===
سوالتون کلی هست.
یک اطلاعاتی اول خودتون کسب کنید ( سرچ در گوگل یا منابع دیگر )

بعد قسمت هایی که به مشکل برخوردید بیاید مطرح کنید.

soroosh_cz
20-09-2015, 11:27
با سلام
ممنون از شما

خیلی راحته، یه Home Group بسازید و همه ی لپتاپ ها رو با "Join" بهش متصل کنید. اینجوری Sharing تو Home Group فعال میشه و خیلی راحت میشه کار.
پرینتر هم اگر تحت شبکه باشه، باید درایورش رو روی هر لپتاپ نصب کنید و استفاده کنید.

نکته ای که اینجا باید رعایت کنید اینه که بهتره به تمام لپتاپ ها و پرینتر IP ثابت بدید و اون IP ها رو توی مودم رزرو کنید.

در ضمن هنگام رد و بدل اطلاعات بین دو کامپیوتر در شبکه اینترنتشون قطع نمیشه و اگر با مشکل مواجه میشه احتمالا بخاطر پر شدن کامل پهنای باند هست.

Arm-a
31-10-2015, 14:41
سلام خسته نباشید یه سوال داشتم
من 3 سیستم دارم که هر 3 سیستم با کابل LAN به یک روتر متصل می باشد و حالا می خوام یک پرینتر رو شیر کنم خیلی از مراحل رو رفتم اما توی سیستم های دیگر نمایش داده نمی شود و وقتی که ping میکنم آی پی سیستم دیگر رو dwstination unretibel رو میاره لطفاً راهنمایی کنید؟؟؟؟

محمد7966
23-11-2015, 19:23
سلام ببخشید فاصله pc از مودم زیاد است و میخواهم از طریق کابل و لپتاپم ،pc را مجهز به اینترنت کنم؟
آیا چنین کاری ممکن است در ضمن pc مجهز به کارت شبکه آنبرد هست
در اینترنت هم جستجو کردم ولی متاسفانه عملی نشد؟
کسی راهکاری تضمینی ندارد؟
با تشکر

tajrobenik
01-12-2015, 13:05
سلام ببخشید فاصله pc از مودم زیاد است و میخواهم از طریق کابل و لپتاپم ،pc را مجهز به اینترنت کنم؟
آیا چنین کاری ممکن است در ضمن pc مجهز به کارت شبکه آنبرد هست
در اینترنت هم جستجو کردم ولی متاسفانه عملی نشد؟
کسی راهکاری تضمینی ندارد؟
با تشکر

سلام.
کابل های مسی رایج ارتباط ی حدود صد متر رو برقرار می‌کند.

محمد7966
01-12-2015, 18:52
سلام.
کابل های مسی رایج ارتباط ی حدود صد متر رو برقرار می‌کند.

سلام
ممنون
ولی مشکل من در ip دادن و تنظیمات است
هر کاری کردم نتوانستم
درواقع میخواهم pc رو از طریق لپتاپ به اینترنت وصل کنم یه جورایی میخواهم لپتاپ سرور شود تا pc به آن از طریق کابل اترنت به اینترنت وصل شود

seasen
05-03-2016, 02:13
با سلام خدمت دوستان گرامی

واقعیتش تو محل کارم یه مهندسی برام 2 تا سیستم و یک مودمو شبکه کرد

چند روزی بدون مشکل کارم پیش رفت
تا اینکه برق قطع و وصل شد

سیستم اصلیم کار میکرد و مشکلی نداشت ولی سیستم دومم ارور میداد
مهندسه هم دیگه جوابمو نداد...
خودم تو نت گشتم مشکلاتو پیدا کردم
مشکل اینجاست که وقتی سیستم ها خاموش روشن میشن باید به صورت دستی آی پی هاشونو یکی کنم تا شبکه کار برقرار شه

نمیشه کاری کرد سیستم ها بعد از خاموش روشن شدن آی پی هاشون خود به خود یکی بشن تا دیگه هر بار به صورت دستی این کارو انجام ندم؟!

ممنون میشم جوابمو بدین:n16:

seasen
06-03-2016, 00:17
کسی نمیتونه کمک کنه؟!
چیز خاصی نیست دوتا سیستمو یه مودم هستش
اصل قضیه اینِ که یه برنامه تو هردوتا سیستم نصب هست
بعد از خاموش روشن شدن سیستم ها
تو سیستم اول بالا میاد ولی تو سیستم دوم بالا نمیاد و ارور میده
در مورد آی پی
راستش به صورت دیفالت آی پی سیستم اول مثلا اینه192.168.1.12 و سیستم دومی 192.168.1.13
و در این حالت برنامه تو سیستم دوم بالا نمیاد

واسه همین من میرم تو سیستم دوم - پوشه ی همون برنامه ی نصب شده داخل ویندوز- و تو فایل سرورش آی پی شو به آی پی سیستم اول تغییر میدم و اینجوری برنامه بالا میاد

میخوام آی پی هاشون اتومات همیشه یکی باشن که با خاموش روشن شدن هم تغییر نکن

miladHM
09-03-2016, 17:11
در جواب محمد7966 که می خواست PC از طریق لپتاپ اینترنت داشته باشه:

مسیر زیر را بروی لپتاپ خود دنبال کنید
Network and Sharing Center ---> Change Adapter Settings

کانکشن Wireless خود را انتخاب کنید.
کلیک سمت راست ---> Properties ---> تب Sharing ---> تیک .....Allow Other Network Users را بزنید -----> از منوی آبشاری Local Area Connection را انتخاب کنید.OK کنید

فقط لازم است که IP کارت شبکه کامپیوتر را 192.168.137.2 و Mask : 255.255.255.0 و Default Gateway : 192.168.137.1 قرار دهید ( زیرا بصورت پیش فرض IP کارت شبکه لپتاپ 192.168.137.1 خواهد شد)

امیدوارم درست راهنمایی کرده باشم

sia1
12-03-2016, 16:05
اكنون مراحل زير را براي تنظيمات نرم افزاري آغاز مي كنيم :

در كنترل پنل بر روي آي كن Network Connections دو بار كليك كنيد .
در پنجره ي باز شده در بخش Lan or High-speed internet بر روي Local Area Connection راست كليك كنيد و گزينه ي Properties را انتخاب بنماييد .

این قسمت در ویندوز 8.1 چطور یافت میشه؟

مسلم علی
18-05-2016, 00:06
با عرض سلام و تشکر فراوان از شما بزرگوار به خاطر قابل استفاده بودن مطالب

مسلم علی
18-05-2016, 00:08
با عرض سلام و تشکر فراوان از شما بزرگوار به خاطر قابل استفاده بودن مطالب
عذر میخوام تصویر های اموزشی شبکه مراحلش باز نمیشه

مسلم علی
18-05-2016, 00:27
محمد جان من مراحل تصویری شبکه کردن ودادن اعداد رو ندارم

aliasys
26-09-2016, 09:57
مفید بود ممنون

aliasys

- - - Updated - - -

tntkgb
26-02-2017, 21:34
دوستان من یک سوال داشتم من میخوام 2تا و اگه بشه 3 تا مودم adsl که رو هر 2 تای اینا اینترنت جدا دارن رو به هم وصل کنم با رعایت نکاتی که میگم
اول بگم وصل کردن 2تا مودم رو بلدم ایپی یکی عوض میشه داچ سیپی یکی قطع میشه و...
ولی من میخوام که هر 2تا مودم dhcp هاشون ان باشه که اگه کسی وصل شد بتونه به صورت پیش فرض از همون مودمی که بهش وصل شده اینترنت بگیره و به اون مودم دومی کاری نداشته باشه و اگه لازم شد به صورت کانفیگ دستی به اینترنت مودم دیگه هم وصل شد برای همین فیلتر مک رو نمیخوام استفاده کنم و تنظیم دستی هم جواب نمیده چون اگه غریبه بیاد بتونه استفاده کنه کسی میتونه کمک کنه؟

Angel Of Darkness
15-06-2017, 09:17
من home group درست کردم pc کامل لپ تاپو میبینه و مشگلی نداره اما لپتاگ pc رو نمیبینه فقط media device رو میبینه مال pc رو

shaahani
15-06-2017, 10:07
من home group درست کردم pc کامل لپ تاپو میبینه و مشگلی نداره اما لپتاگ pc رو نمیبینه فقط media device رو میبینه مال pc رو

شما اول ping بگیر ببین ارتباط بین دستگاه ها برقرار هست و یا نه .
بطور پیش فرض فایروال ها و خود فایروال ویندوز جلوی ارتباط های ورودی رو میگیره اما به ارتباط های خروجی کاری نداره
برای همین pc شما که از روی لپ تاب دیده نمیشه در تنظیمات خودش جلوی ارتباط های ورودی رو میگیره و باید فایروال اون تنظیم بشه .
اول تمام فایروال ها رو خاموش کن ببین مشکلت حل میشه و یا نه ؛ اگه مشکل حل شد فایروال رو دوباره روشن کن و یک رل جدید ایجاد کن که اجازه دسترسی به خودش رو Pc در شبکه داخلی به دستگاه های دیگه بده.
تنظیمات فایروال هم روی اینترنت بگردی کامل توضیح داده شده.

Altairezio
05-07-2017, 23:24
دوستان من میخوام دو تا کامپیوترو که یکیش دو تا کارت شبکه و یکی 1 کارت شبکه داره رو به اینترنت وصل کنم....
و اون PCای که دوتا کارت شبکه داره رو میخوام سرور کنم.....
اگه میشه راهنمایی کنین که چ طوری این کارو بکنم.....
ویندوز 7 هست...
البته برا کارت شبکه دوم PC اول و کارت شبکه PCدوم آی پی هم تنظیم کردم ولی ارتباطی برقرار نشده....فایروال هر دو رو هم خاموش کردم ولی باز ارتباط برقرار نشد.....
البته کارم جوریه که نباید فایروال ها قطع بشن ممکنه خطرناک باشه....
ممنون اگه راهنمایی کنین.....
IPتنظیم شده برای کامپیوتر اول:
192.168.137.1
192.168.1.1(درسته؟!مال مودم رو میدیم دیگه؟!خالی بمونه مشکلی ایجاد میشه!؟)
این تنظیمات DNS چی هستن....خالی بمونن مشکلی ایجاد میشه!؟
(در صورت خالی نبودن)
5.5.5.5
5.5.5.6
IPتنظیم شده برای کامپیوتر دوم:
192.168.137.2
192.168.137.1
(همچنین مثل بالا :n02:DNS?!)
5.5.5.5
5.5.5.6
و تو کامپیوتر اول تنها کاری که کردم اینه که کارتی رو که کابل اینترنت بهش وصله رو Share کردم.
درست عمل کردم!؟
کار دیگه ای باید بکنم که ارتباط برقرار بشه؟!
+
البته من قبلاً از طریق یه هاب شبکه 5 تا کامپیوترو وصل کردم به هم به این صورت که مودم به سرور وصله و از کارت دوم سرور میره به هاب و از اونجا پخش میشه....اینا خیلی عالی کار میکنن...
ولی الان میخوام بدون استفاده از هاب این کارو مستقیم انجام بدم....یعنی اینترنت وصل بشه به سرور و از سرور خروجی بگیرم و وصل کنم به کاپیوتر دوم....
اگه میشه سریع راهنمایی کنین عجله دارم.....با تشکر:n16:

shaahani
09-07-2017, 00:33
البته من قبلاً از طریق یه هاب شبکه 5 تا کامپیوترو وصل کردم به هم به این صورت که مودم به سرور وصله و از کارت دوم سرور میره به هاب و از اونجا پخش میشه....اینا خیلی عالی کار میکنن...
ولی الان میخوام بدون استفاده از هاب این کارو مستقیم انجام بدم....یعنی اینترنت وصل بشه به سرور و از سرور خروجی بگیرم و وصل کنم به کاپیوتر دوم....
اگه میشه سریع راهنمایی کنین عجله دارم.....با تشکر:n16:

تمام تنظیمات مثل زمانی هست که شما با هاب این کار رو انجام دادین . فقط اینجا دیگه لازمه به طور دستی ip تنظیم کنید .
کارت شبکه متصل به مودم رو روی حالت اتوماتیک بگذارین که هر بار خودش یک ip از مودم بگیره مثلا 192.168.1.100 و دیفالت گت وی و غیره رو هم بطور دستی وارد نکنید تا اتوماتیک باشه. (در تنظیمات کارت شبکه اول دیفالت گت وی میبایست 192.168.1.1 ای پی مودم باشه)

قبل از اینکه کابل شبکه دوم به کامپیوتر دیگه رو متصل کنی ؛ بررسی کن کامپیوتر اول (سرور) اینترنت داشته باشه.
بعدش کابل بین کارت شبکه دوم و کامپیوتر کلاینت رو متصل کن :
تنظیم کارت شبکه دوم کامپیوتر سرور :
ip:192.168.137.1
subnet:255.255.255.0
default getway: خالی
Dns Server 1:192.168.1.1
Dns 2: 8.8.8.8

تنظیمات کارت شبکه کامپیوتر دوم (کلاینت)

ip:192.168.137.2
default getway: 192.168.137.1

DNS هایی که شما تنظیم میکنید در کل کارش اینه که به سرور های اینترنتی خاص DNS متصل میشه و ip سایت ها مختلف رو میگیره و به شما میده.
مثلا وقتی میزنید google.com کار DNS سرور اینه که به شما IP سایت گوگل رو برای اتصال ارائه بده ، موضوع پر اهمیتی نیست با زدن ip مودم میتونید از DNS هایی که isp برای شما تدارک دیده استفاده کنید و همینطور آدرس 8.8.8.8 مربوط به DNS سرور شرکت گوگل هست ، این موضوع زیاد اهمیت نداره و میتونید مطابق میل خودتون این آدرس ها را تنظیم کنید.

قبل از شر کردن اینترنت و به اشتراک گذاری کانکشن خود ابتدا بررسی کنید که اتصال شما به دستگاه های دیگر برقرار هست.
در کامپیوتر سرور دستور ping 192.168.1.1 بررسی میکنه که آیا ارتباط با مودم برقرار شده و یا خیر .
و باز در کامپیوتر سرور دستور ping 192.168.137.2 بررسی میکنه که آیا ارتباط شما با کامپیوتر دوم برقرار هست و یا خیر

و بعد در کامپیوتر دوم میبایست ping 192.168.137.1 را وارد کنید تا متوجه شوید آیا بسته شما ارسال می شود و کامپیوتر سرور آیا پاسخی به آن میدهد و یا خیر.

اگر تمامی ارتباط های شما برقرار بود و تا به اینجا با مشکلی مواجه نبودین میتونید اقدام به شر کردن کانکشن خود کنید که در این صورت از داخل کامپیوتر دوم (کلاینت) میتواند با شرینگ ویندوز 7 پینگ مودم را داشته باشید .
اگر شرینگ درست انجام بگیرد شما در کامپیوتر دوم از دستگاه مودم پاسخ دریافت خواهید کرد. ping 192.168.1.1 از کامپیوتر کلاینت اگر با پاسخ روبرو شود مشخص است که اتصال بطور کامل برقرار گردیده و اینترنت به اشتراگ گذاشته شده است.

Altairezio
09-07-2017, 13:44
قبل از شر کردن اینترنت و به اشتراک گذاری کانکشن خود ابتدا بررسی کنید که اتصال شما به دستگاه های دیگر برقرار هست.
در کامپیوتر سرور دستور ping 192.168.1.1 بررسی میکنه که آیا ارتباط با مودم برقرار شده و یا خیر .
و باز در کامپیوتر سرور دستور ping 192.168.137.2 بررسی میکنه که آیا ارتباط شما با کامپیوتر دوم برقرار هست و یا خیر

و بعد در کامپیوتر دوم میبایست ping 192.168.137.1 را وارد کنید تا متوجه شوید آیا بسته شما ارسال می شود و کامپیوتر سرور آیا پاسخی به آن میدهد و یا خیر.

اگر تمامی ارتباط های شما برقرار بود و تا به اینجا با مشکلی مواجه نبودین میتونید اقدام به شر کردن کانکشن خود کنید که در این صورت از داخل کامپیوتر دوم (کلاینت) میتواند با شرینگ ویندوز 7 پینگ مودم را داشته باشید .
اگر شرینگ درست انجام بگیرد شما در کامپیوتر دوم از دستگاه مودم پاسخ دریافت خواهید کرد. ping 192.168.1.1 از کامپیوتر کلاینت اگر با پاسخ روبرو شود مشخص است که اتصال بطور کامل برقرار گردیده و اینترنت به اشتراگ گذاشته شده است.

آهان....
پینگ کردنی میگه غیر قابل دسترسه(هم از سرور هم از کلاینت).....ربطی به فایروال داره؟....یا آنتی ویروس؟
کار خاص دیگه نباید بکنم؟
تنظیمات دیگه ای به جز ip دادن لازمه؟!

shaahani
09-07-2017, 14:09
WORKGROUP هر دو کامپیوتر رو مثل هم قرار بده و شبکه خانگی رو انتخاب کن .
نه دیگه با تنظیماتی که صحبت شد باید پینگ داشته باشی ،
دقیق متوجه نشدم چی غیر قابل دسترس هست ؟ منظورت دستگاه مودم هست و یا کامپیوتر ها از هم دیگه و بعد خطا پینگ چی هست .
timeout نشان میده پیام نرسیده و یا دراپ شده
Unreachable نشان میده پیام به مقصد رسیده اما برگشت داده نشده و مسیر داده بطور عمد یا غیر عمدی گم شده.
replay نشان میده بسته به سلامت ارسال شده و پاسخ نیز به سلامت دریافت شده.

به فایروال هم ارتباط داره شما فایروال ویندوز و نرم افزار فایروال و انتی ویروس خودتون رو ابتدا خاموش کنید و ارتباط رو برقرار کنید ، بعد از اون فایروالتون رو روشن کنید اگه ارتباط قطع شد مشخص میشه از فایروال هست و قابلیت تنظیم برای باز کردن ارتباط در فایروال وجود دارد.

Netw0rks
09-07-2017, 15:37
تمام تنظیمات مثل زمانی هست که شما با هاب این کار رو انجام دادین . فقط اینجا دیگه لازمه به طور دستی ip تنظیم کنید .
کارت شبکه متصل به مودم رو روی حالت اتوماتیک بگذارین که هر بار خودش یک ip از مودم بگیره مثلا 192.168.1.100 و دیفالت گت وی و غیره رو هم بطور دستی وارد نکنید تا اتوماتیک باشه. (در تنظیمات کارت شبکه اول دیفالت گت وی میبایست 192.168.1.1 ای پی مودم باشه)

قبل از اینکه کابل شبکه دوم به کامپیوتر دیگه رو متصل کنی ؛ بررسی کن کامپیوتر اول (سرور) اینترنت داشته باشه.
بعدش کابل بین کارت شبکه دوم و کامپیوتر کلاینت رو متصل کن :
تنظیم کارت شبکه دوم کامپیوتر سرور :
ip:192.168.137.1
default getway: خالی

تنظیمات کارت شبکه کامپیوتر دوم (کلاینت)

ip:192.168.137.2
default getway: 192.168.137.1

DNS هایی که شما تنظیم میکنید در کل کارش اینه که به سرور های اینترنتی خاص DNS متصل میشه و ip سایت ها مختلف رو میگیره و به شما میده.
مثلا وقتی میزنید google.com کار DNS سرور اینه که به شما IP سایت گوگل رو برای اتصال ارائه بده ، موضوع پر اهمیتی نیست با زدن ip مودم میتونید از DNS هایی که isp برای شما تدارک دیده استفاده کنید و همینطور آدرس 8.8.8.8 مربوط به DNS سرور شرکت گوگل هست ، این موضوع زیاد اهمیت نداره و میتونید مطابق میل خودتون این آدرس ها را تنظیم کنید.

یه سوال و یه درخواست :

سوال : ایشون وقتی که بین دو تا سیستم میخواد بدون هاب مستقیما ارتباط برقرار کنه ، نباید از کابل کراس استفاده کنه ؟

درخواست : چند تا DNS برای اینترانت هم میتونید بذارید لطفا ؟

Altairezio
09-07-2017, 18:34
WORKGROUP هر دو کامپیوتر رو مثل هم قرار بده و شبکه خانگی رو انتخاب کن .
نه دیگه با تنظیماتی که صحبت شد باید پینگ داشته باشی ،
دقیق متوجه نشدم چی غیر قابل دسترس هست ؟ منظورت دستگاه مودم هست و یا کامپیوتر ها از هم دیگه و بعد خطا پینگ چی هست .
timeout نشان میده پیام نرسیده و یا دراپ شده
Unreachable نشان میده پیام به مقصد رسیده اما برگشت داده نشده و مسیر داده بطور عمد یا غیر عمدی گم شده.
replay نشان میده بسته به سلامت ارسال شده و پاسخ نیز به سلامت دریافت شده.

به فایروال هم ارتباط داره شما فایروال ویندوز و نرم افزار فایروال و انتی ویروس خودتون رو ابتدا خاموش کنید و ارتباط رو برقرار کنید ، بعد از اون فایروالتون رو روشن کنید اگه ارتباط قطع شد مشخص میشه از فایروال هست و قابلیت تنظیم برای باز کردن ارتباط در فایروال وجود دارد.

ورک گروپو چ طوری یکی انتخاب کنم!؟+برا کانکشنی که آی پی تعریف میشه براش نمیشه خانگی یا غیرشو تعیین کرد...(لااقل من نتونستم....)
دقیقاً یادم نیست ولی ارور Host server unreachable میداد فک کنم....
فایر وال و آنتی ویروسو غیر فعال کردم....ولی باز برقرار نشد....
کابل کراس چیه دقیقاً؟من اینترنتو از مودم گرفتم دادم به یکی از کارت شبکه ها از اون یکی درآوردم مستقیم زدم به کارت شبکه کلاینت......مشکل احساس میکنم از اینه!:n13:

shaahani
09-07-2017, 23:25
یه سوال و یه درخواست :

سوال : ایشون وقتی که بین دو تا سیستم میخواد بدون هاب مستقیما ارتباط برقرار کنه ، نباید از کابل کراس استفاده کنه ؟

درخواست : چند تا DNS برای اینترانت هم میتونید بذارید لطفا ؟

کابل کراس همان کابل شبکه معمولی است (سوکت Rj45) با این تفاوت که سیم های داخل آن معکوس بسته شده اند تا دریافت کننده / ارسال کننده را تغییر دهند و برای اتصال پیر تو پیر یا همان کامپیوتر به کامپیوتر درست می شوند ، اما کامپیوتر ها، امروزه این نوع اتصال را بطور هوشمند تشخیص میدهند در نتیجه نیازی به استفاده از کابل کراس برای اتصال دو کامپیوتر به طور مستقیم نیست .

آدرس DNS های سابت های داخلی و DNS سرور های اینترانت راه اندازی شده ایران آدرس های زیر میباشند.[LEFT]
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Altairezio
11-07-2017, 11:23
اروری که میده دقیقاً اینه...
destination host unreachable....
آخه مشکل از چی میتونه باشه...عجب...

Altairezio
11-07-2017, 19:09
حل شد حل شد....
کلاینتو گذاشتم رو اتومات حل شد